0

اگر ادامه دهید، لاغر می شوید

اندازه متن

چند روز قبل برای ملاقات با دوستم به خارج از شهر رفتم.

در حال قدم زدن در زمین کشاورزی بودیم که مشخص بود مدت هاست در آن کشت و کاری انجام نشده است.

با صحنه ای مواجه شدم که برای من بسیار آگاهی دهنده بود و از دیدن آن لذت بردم.

در میان سنگ و خاک لانه پرنده ای را مشاهده کردم که به شکل ماهرانه ای ساخته شده بود و یک عدد تخم پرنده در مرکز آن قرار داشت.

دیدن این صحنه سبب شد که با دوستم چند دقیقه ای درباره آن صحبت کنم.

درباره اینکه:

چرا این پرنده چرا لانه خود را روی زمین و در میان سنگ ها ایجاد کرده است.

این پرنده چند بار رفته و آمد انجام داده است تا این سنگ های ریز و تکه چوب ها را از اطراف جمع آوری کند.

چگونه بدون استفاده از ابزار به این دقت لانه را به شکل دایره می سازد و تخم را در مرکز آن قرار می دهد

و در نهایت اینکه پرنده این همه کار را انجام می دهد تا یک عدد تخم را به جوجه تبدیل کند و شاید این کار رو بیش از یک بار در سال انجام دهد.

با دیدن این صحنه به این موضوع فکر می کردم که یک پرنده چقدر تلاش میکند تا یکی مانند خودش به این دنیا اضافه کند.

چقدر در انجام ماموریت خود استمرار دارد و هر سال تمام این مراحل را تکرار می کند تا یک تخم را به جوجه تبدیل کند.

چه نیروی در پرنده اشتیاق استمرار داشتن و انجام رسالتش را ایجاد میکند؟

چگونه با این نظم و دقت سنگ ها به شکل دایره ای که به سمت مرکز شیب دارد کنار یکدیگر می چیند و این شکل زیبا را می سازد

در آن لحظه بیشتر برای من ثابت شد که یکی از مهمترین قوانین جهان هستی استمرار داشتن است که از طرف خداوند در وجود همه موجودات قرار داده شده است.

تفاوت بین انسان با سایر موجودات این است که می تواند پا از غریزه خود فراتر بگذارد و کارهای بزرگتر از توان خود را با اختراع وسایل مختلف انجام دهد.

انسان می تواند کارها را با استفاده از روش ها و ایده های خود سریع تر و ساده تر انجام دهد اما تمام این پروسه ها تحت مدیریت و هدایت نیروی خداوند صورت می گیرد.

آن روز با خودم فکر کردم که من بعنوان یک انسان چقدر در انجام رسالت خود استمرار داشته ام.

چقدر برای زندگی کردن ارزش قائل یوده ام و بدون داشتن احساس ناامیدی در مسیر خواسته هایم حرکت کرده ام.

وقتی یک پرنده برای وارد کردن یک جوجه از جنس خودش به دنیا این همه استمرار و تلاش دارد آیا من برای اضافه کردن خواسته هایم به این دنیا استمرار و تلاشی مانند این پرنده داشته ام؟

وقتی با خودم فکر می کنم از سال 93 که وارد مسیر تغییر کردن شده ام از عملکرد خودم راضی هستم.

گرچه فراز و فرودهای متنوعی را تجربه کرده ام اما در کل از نحوه عملکرد و استمرار خودم در خلق خواسته هایم رضایت دارم.

بارها در فایل های آموزشی مختلف به اهمیت استمرار داشتن تاکید کرده ام، اما باز هم تاکید می کنم تنها عامل موفقیت خودم را استمرار داشتن می دانم.

شاید برای فردی که شرایط فعلی زندگی مرا می بیند این ذهنیت ایجاد شود که، من هم در این شرایط بودم می توانستم استمرار داشته باشم.

اما نکته مهم این است که از چند سال قبل که در شرایط بسیار متفاوت از همه نظر بودم حرکت در مسیر تغییر کردن را آغاز کرده ام و در تمام آن سالها با همه مشکلاتی که داشته ام اما در این مسیر استمرار داشته ام.

موفقیت امروز من نتیجه استمرار داشتن است.

با استمرار داشتن اشتباهات خود را کشف کرده و آنها اصلاح کرده ام.

با استمرار داشتن مهارت من در یادگیری، عمل کردن و ارائه موضوعات موثر در تغییر زندگی بیشتر شده است.

اگر به شرایط زندگی خود دقت کنیم امروز در هر شرایطی هستیم نتیجه استمرار داشتن در آن شرایط است.

اگر در کسب و کار موفق هستید، بخاطر استمرار در تکرار هر روز موضوعات مربوط به کسب و کارتان است.

اگر در روایط با همسر دچار مشکل هستید بخاطر استمرار در تکرار هر روز افکار و رفتاری است که رابطه شما را دچار مشکل کرده است.

اگر اضافه وزن دارید حاصل تکرار سال ها افکار و رفتارهایی است که نتیجه آن چاقی بوده است.

اگر راه رفتن، خواندن و نوشتن، خانه داری، رانندگی و …. را یاد گرفته اید به دلیل استمرار در تکرار هر کدام از این مهارت ها بوده است.

پس اگر می خواهید لاغر شوید باید به همان طریق عمل کنید.

باید روزهای متوالی به طریق صحیح ورودی های صحیح را از طریق خواندن، دیدن، شنیدن و خواندن مطالبی که در سایت تناسب فکری (سرزمین لاغرها) به ذهن خود وارد کنیم.

باید روزهای متوالی سعی در تغییر افکار و رفتار خود بر اساس آنچه گفته شده است داشته باشیم.

در این صورت، نتیجه استمرار داشتن در جسم ما به صورت لاغری نمایان میشود.

من در لاغر شدن استمرار داشته ام و نتیجه آن امروز متناسب بودن است.

هزاران نفر که به لطف خدا به سرزمین لاغرها هدایت شده اند و سعی در یادگیری زبان لاغری کرده اند امروز در شرایط روحی و جسمی بسیار متفاوتی نسبت به اولین روز حضور خود در این مکان هستند.

سایت تناسب فکری به دلیل استمرار در بهبود عملکرد سایت و همچنین بروز رسانی مداوم محتوای آموزشی امروز بزرگترین سایت لاغری با ذهن در جهان است.

اینها بخشی از نتایحی است که فقط به واسطه استمرار داشتن ایجاد شده است.

اهمیت این موضوع و تاثیر آن در رسیدن به مقصد و کسب نتیجه سبب شد که درباره این موضوع مهم تجربه خودم در لاغر شدن را با علاقمندان به یادگیری زبان لاغری به اشتراک بذارم.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tanasobefekri.com/?p=29121
برچسب ها:
15 نظر در مورد اگر ادامه دهید، لاغر می شوید

دیدگاهتان را بنویسید

   1400/10/06 01:09
   مدت عضویت: 816 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,401 کلمه

   سلام بر استاد ارحمند و گرامی و دوستان هم مسیرم 

   ادامه دادن  در هر کاری شرط و رمز موفقیت هست .

   من همین جا میخوام بگم حتی اگر کارهام از این هم بیشتر بشن بازم ادامه میدم چون چند روزی هست  به مقدار خیلی زیادی کارهای من  بیشتر شده و چندین مسولیت جدید پیدا کردم  که واقعا اوقات بیکاری من کمتر شده ولی همینجا تعهد میدم که حتی اگر بازم  کارهام از این بیشتر  بشن نمیتون جلوی تعهد و استمرار من رو  در بهره بردن از این سایت رو  بگیرن من مدتی هست که  هر روز حوالی ساعت ۸صبح بیدار میشم چون باید  مسافت بسیار طولانی رو طی کنم تا دخترم رو به مدرسه ببرم و بعد میام خونه تا یه ناهار حاضر کنم و آشپزخونه رو ردیف کنم کلاسهای پسرم شروع میشن که حجم مطالبش امسال بیشتر  هست و وقتم رو خیلی بیشتر  میگیره و  تازه  کلاسهای حضوری پسرم هم هست  یک روز در هفته هم  هستن که باید با ایشون در مدرسه حاضر بشم و کلاسهای مشاوره تحصیلی دخترم هست که بازم باید هفته ای یک بار حصور داشته باشم که دیروز شوهرم رفت و من نرفتم و به جاش موندم و در سایت کامنت نوشتم  بماند مابقی کارهای منزل هست  که باید انجام بدم و یا کارهای شخصی خودم هست و  اما این وسط  مادرم  هست که دوست داره هر شب بهش سر بزنم بلخره هر شب یا یک شب در میان یه ساعتی هم اونجا باید برم و از همه مهمتر  بودن در این سایت هم هست و  لی به خاطر صبح  زود بیدار شدن شبها هم زود خوابم میگیره ولی مثل  امشب چون هنوز گامم رو برنداشتم نمیخوابم و اول با تعهد و علاقه در ساعت دوازده شب فایلم رو گوش میدم   و مینویسم و بعد میرم که بخوابم بنا براین میخوام بگم من در هر شرایطی ادامه میدم حتی در شرایطی مثل الان که خیلی سرم شلوع هست ولی  ادامه میدم و هر گز رها نخواهم کرد چون من دوست دارم به وزن مورد علاقه ی خودم برسم و این رو هم بگم  دو  سه ساعتی ساعتی در صبح  رو من حین انجام کارهای منزل  اختصاص میدم به گوش کردن یه سری فایلهای دیگه در زمینه ی موفقیت فردی و کار کردن روی خودم  و بعد از ظهر و یا شب  در این سایت میام و روی خودم کار میکنم و انصافا نتایج خوبی هم تا به حال داشتم هم ارامش هم حال خوب هم شادی درونی و هم  روابط عالی و هم عشق بیشتر  و هم اعتماد به نفس بهتر و هم جسم بهتر و ….‌حالا درسته هنوزم با شرایط ایده الم  مقداری فاصله دارم اما بازم با استمرار و تعهد ادامه میدم و در کنار اونها  حال خوب همیشگی دارم و مطمعنم خداوند من رو به راه های درست هدایت میکنه که در مسیر خوشبختی بیشتر قرار بگیرم .در واقع من دارم خودم رو تغییر میدم و صاحب شخصیت جدیدی  شدم .چطور ؟؟ چون خیلی از عادتها و رفتارهای من به راحتی تعییر کردن و این کم چیزی نیست هم در زمینه ی غدایی و هم در زمینه ی بقبه جنبه های زندگی انگار  که من خالی از هر کینه و نفرت و دشمنی و حسادتی شدم انگار با همه  در صلح قرار گرفتم و عاشق تمام مخلوقات خداوند و خودم شدم و …

   چقدر استاد  جالب بود که گفتین یکی از نشانه های الهام این هست که چیزی  که به ما گفته میشه جدیده و ما اصلا به اون تا به حال  فکر نکردیم برای همین نسبت به اون مقاموت داریم و میگیم این چرت و پرتها چی هست من این کار رو انجام بدم ؟؟؟ در واقع اون الهام  با منطق ما جور در نمیاد  ولی باید در مسیر درست باشی و جنس الهامات رو درک کنی و بهشون عمل کنی حقیقتا همین تقبل کردن مسولیت جدید که بردن و اوردن هر روز دخترم به مدرسه  هست و یا یک روز در هفته ی پسرم که باید کامل در کنار اون در مدرسه باشم که دوباره  برش گردونم  واقعا برام  سخت بود  ولی انگار به من الهام شد که قبول کنم در صورتی که اولش  وقتی همسرم گفت من مقاومت داشتم که  این   کار رو بپذیرم  و به همسرم گفتم نه من نمیتونم کار دارم و براشون سرویس تهییه کن ولی نمیدونم یه حس خاصی بود که گفت نه قبول کن این کار خودت هست  و خلاصه با عشق و لذت بردن از صبح زود و دیدن آسمون و هوای زیبا دارم این کار رو هر روز  انجام میدم و منتظر دریافت بقیه ی الهامات از خدای خودم هستم .

    

      و اما خیلی از تغییرات رفتاری و فکری  من در این مسیر جدید هست که باعث میشه من جسم جدیدی داشته باشم  چون ذهن من که  در گذشته  چاق بود ه قبلا سر ساعت همون عادت انگار که به صدا در میومد که برو اون عادتت رو تکرار کن و فلان چیز رو بخور و یا  اون  خوراکی رو بخور ولی الان دیکه  خیلی بهتر شده و رفع شده و با زم با استمرار و تکرار مهارتم به مرور در خوردن بهتر میشه و  میبینم که خیلی از چیزهایی که  در گذشته عاشقش بودم بخورم دیگه عاشق خوردنش  نیستم و نمیخورم و یا اگر از خوردن چیزی ترس داشتم دیگه ترس ندارم و راحت تر میخورم یعنی هم افکارم و هم رفتارم تغییر میکنن  مثلا .همین دیشب بود  که من دلم پفک  می خواست و  چون جا دا شتم  به راحتی اون رو بدون هیچ دلهره ای  خوردم و یا همین امشب خونه مادرم عدای مورد علاقه ی من بود اما من خیلی راحت با یه نصفه ساندویچ سیر شدم و دیگه ادامه ندادم و هر چقدر اصرار کردن دیگه نخوردم و یا همسرم  امشب اجیل خریده بود و من در گدشته محال ممکن بود اجیل باشه  و نخورم اما امشب چون سیر بودم فقط یه دونه بادام و یه دونه پسته و یه دو نه فندق تست کردم یعنی فقط سه عدد خوردم و دیگه نخواستم  اونها رو برداشتم .و یا اینکه روز جمعه  که در باغ بودم و من ظهرش خیلی غذا نخوردم چون زود سیر شدم و دیگه ادامه ندادم و گفتم هر وقت بخوام غدا هست که بخورم و به  زور هیچ چیز نمیخورم  و خلاصه به راحتی رها کردم و نخوردم حتی بعد از ناهار دو مدل شیرینی خامه ای بود چون سیر بودم هیچ  کدوم رو برنداشتم در حالی که بقیه  با چایی میخوردن و اما حدودای ساعت ۷ شب   خیلی گرسنه بودم که دیدم بساط آتیش و بلال کبابی رو راه  انداختن و من  چوناون خوراکی رو  دوست دارم خیلی راحت صبر کردم تا درست بشن و از اونها یک دو نه خوردم در حالی که بقیه چاقها میترسیدن و میگفتن نمیخوام بخورم چون کااری داره  و یا یه نصفه خوبه بخورم ولی من خیلی راحت گفتم بدن من که واقعا داره الارم گرسنگی میده و من به راحتی و باعشق و لذت خوردم و نگران نبودم چون میدونستم کارم درسته حتی بعدش هم جا داشتم و یه نصفه دیگه خوردم و دیگه سیر شدم و هر چقدر سیب زمینی آتیشی و … درست کردن من لب نزدم چون سیر بودم همون موقع گرسنه بودم و با خیال راحت بلال خوردم در حالی که میدیم بعضیا ترس دارن که بخورن و میگفتن الان چاق میشیم ولی من میگفتم یعنی چی وقتی گرسنه هستم باید بخورم و هیچ مانعی  در کار نیست و راحت انتخاب کردم و خوردم و کاری به ترسهای اونها نداشتم 

   لاغری با ذهن یه آگاهی صحیح هست بنابراین هر روش دیگه برام خنده دار و مسخره هست بنا براین عجله نمیکنم 

   و میدونم ته  این روش تناسب اندام هست کمای اینکه میبینم این روش هیچ محدودیتی نداره همین دیشب همسر من گفت پفک نخور ولی من بهش گفتم من قرار نیست هیچ چیز رو  در خوردنم حذف کنم آزادم از هر چیزی بخورم اما به اندازه نیاز جسمم و اونم خرید و خوردم و هر شب به اندازه نیازم هر شامی رو که دوست داشته باشم میخورم و هیچ محدودیتی در کار نیست  و این خیلی ارزشمند و جالب هست خصوصا وقتی من جرات استاد در خوردن رو  از طریق استوریها میبینم منم راحت تر و بدون ترس و با لذت بیشتری مقدار عذای مورد نیازم  رو  انتخاب میکنم و میخورم بدون اینکه کوجکترین فعالیتی داشته باشم حتی یه پیاده روی نمیرم  ولی مطمعنم اگر ادامه بدم نتیجه رو میگیرم .تا حالا خیلی وقتها  بوده که رفتار عدایی  نادرستی داشتم ولی  ناامید نشدم و لیز نمیخورم و نخوردم و با عشق به لاغری راهم رو ادامه میدم و همیشه در مسیر میمونم  

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   faribadeghani1371@gmail.com
   1400/10/02 19:10
   مدت عضویت: 205 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 254 کلمه

   سلام
   ادامه دادن و استمرارکلید اصلی لاغری با ذهن هس
   من خواهرم تازه رفته خونه خودش من میبینم ک چقدر در انجام کار خونه و اشپزی و مدیریت خونه ناشی هستش
   پختن ی سوپ ک الان برا من کاری نداره برا اون یک کار بزرگه
   ب گذشته خودم ک نگا کردم دیدم من عین اون بودم
   امابا تکرار طی سالها من الان برام چیزی نیس پختن غذا یا مدیریت لباسها و خونه
   مابا تکرار در یک کار ماهر میشیم
   و حتی چشم بسته هم انجامش میدیم
   ما الان در دنیایی زندگی میکنیم ک همه پر دغدغه هستن بر اساس نااگاهی
   من چن روز پیش ک مهمونی بودم همشون از چاقی و لاغری حرف میزدن چندین با ر در مهمونی های مختلف من دیدم خانوم ها فقط دارن از چاقی چاقترشدن چی بخورم چی نخورم حرف میزدن
   خب عزیز جان در دنیایی همش اگاهی اطلاعات درباره چاقی داره ب گوشم میرسه معلومه ک من تکرار نکنم اگاهی وارد نکنم کفه چاقی میره بالا و جسم چاقی نشون میده
   چطور مادندون هام هر روز بشوریم
   چن روز مسواک نزنیم دندونهامون زرد میشن
   اگه دندون سفید میخوای باید هرروز مسواک زدنت ادامه بدی
   لاغری با ذهنم همینه استاد با اینک این همه سال دارن با ذهن لاغری کار میکنن
   ادامه میدن و تکرار دارن ورودی دارن
   پس ماهم باید ادامه بدیم برای احساس خوبمون برای خودمون
   خوب منی ک الان اول راهم با کسی ک چن ساله تو مسیره خیلی فرق داره من باید زیاد اطلاعات واردکنم ک کفه لاغری بیاد بالا
   استاد خیلی خودمونی ساده ب ما درس میدید ممنون

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/04/25 16:43
   مدت عضویت: 848 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 165 کلمه

   سلام استاد من بار اول که دوره رو انجام دادم سه ماه کامل بود و خوب به تناسب رسیده بودم جوری که یادم بعد سه یک مهمانی بود که من با لباس و ارایش خیلی ساده ای رفتم استاد چون از خودم راضی بودم از تناسبم ولی دیگه ادامه ندادم هر روز میگفتم از فردا شروع میکنم و فاصله ای که افتاد همه چیز خراب کرد 

   و کلا هر بار که به پایان میرسوندم استمرار نداشتم و و نتایج عالی که میگرفتم به دلیل نداشتن ا ستمرار اون نتیجه عالی رو که منتظرش هستم نگرفتم

   استاد حرف شما کاملا درست نتیجه ای که این دوره برام داشت اینکه من دیگه هیچ رژیم و روشی برای لاغری امتحان نمیکنم و میدونم هر روش و رژیمی فقط به بدن اسیب میزنه ا

   استمرار در این روش یک جور رهایی 

   اول از همه رها شدن از رژبم

   رها شدن از ترازو

   رها شدن نخوردن

   رها شدن از ورزش و باشگاه رفتن سخت و اجباری

   پس استمرار در این دوره خیلی راحت و استمرار نداشتن کار شیطان

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/03/31 21:31
   مدت عضویت: 782 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 996 کلمه

   اگر ادامه دهید ،لاغر میشوید 

   سلام استاد گرامی و دوستان همراهم 

   👌تکرار کردن مادر موفقیت هاست 

   این روزها که در چالشی برای ادامه دادن یا ندادن کلاس رقصم هستم و ذهنم هر زمانی میخواد منصرفم کنه ،مدام منو از تمریناتی که مربی م بهمون میده میترسونه و بمن گوشزد میکنه که تو کارهای مهمتری برای انجام دادن داری ووو  من به خودم میگم ،باید ادامه بدم ، ۲ ساله دارم این کلاسو میرم ،وقت گذاشتم ،پس باز هم ادامه میدم ، متوجه شدم که الان که افتادیم تو تکرار تمریناتمون ، ذهنم باهام راه نمیاد ، انگار اون تنوع  اولیه کم شده ، حرکت هارو  یاد گرفتم و الان که باید تکرار کنم تا بتونم باهاشون  اشکال  زیباتری خلق کنم ، ذهنم مقاومت میکنه و مدام بهانه گیری میکنه ، میدونم اگر بهش توجه نکنم و از لذت های با مهارت رقصیدن بگم‌ ، ذهنم خوشش میاد و منو تشویق میکنه برای ادامه دادن ، راهش همون بکار بردن اهرم لذته و مدام به خودم تاکید کردن که الان موقع درو کردن ۲ سال رفت و آمد هاته ، پس با حال خوب برو که نتایج عالی منتظرته و امروز با خودم کلی صحبت کردم و از لذت های رفتن به کلاسم گفتم  ، اتفاقا امروز که رفتم کلاس متوجه شدم ذهنم باهام همکاری  میکنه و غر نمیزنه 😊

   من تو هر کاری که با تمرکز و مستمر ادامه ندادم ،موفقیتی هم بدست نیاوردم ، نیمه کاره رها شدن ،  دوست دارم به ذهنم بگم که من اون شخصیت قبلی نیستم ،با قدرت در  مسیرهاییکه دوست دارم میمونم 

    

   پارسال بعد از اینکه دوره پیشرفته هم تموم کردم یه حسی داشتم‌ ، که این دوره ها هم تموم شد ، انگار بی هدف شده بودم ، مجدد دوره پیشرفته رو شروع کردم ،هر زمانیکه آگاهانه زندگی نمیکردم‌  ،یعنی هر زمانیکه  ذهنم منو میبرد به بیراهه و من بیدار میشدم ،دوباره برمیگشتم تو مسیر ،هر چند همون تاخیری که برام بوجود میومد که باعث میشد یه مسیریو  مجدد ،عقب گرد داشته باشم ، منو متوقف میکرد ،ولی به خودم که میومدم مجدد ادامه میدادم و حالا میفهمم که دلیل تا اینجا اومدنم ،فقط ادامه دادنه ست ، اگر خواب بودم و ناآگاه ،اگر خوشحال بودم و ذوق زده ،اگر غمگین بودم و ناامید ،اگر درگیر مسائل خودم و اطرافیانم بودم ،اگر امیدوار بودم‌ و شاد ،باز هم گوش دادن فایلها و نوشتن ،جزء روتین زندگیم شده بود و الان خوشحالم که تونستم از اون سربالایی های مسیرم بگذرم و به جاهای لذت بخش تر راهم رسیدم 

   به امید روزیکه آموزش های این سایت به زبان های مختلف ترجمه بشه و میلیون ها انسان نیازمند بتونن زندگی جدیدی برای خودشون بسازن

   بنظر من تغییر کردن از همون قدم های کوچیکی هست که اوایل شروعمون برمیداریم ، از ۱۰ سالگی علاقه زیادی به کتاب خوندن داشتم ، کتاب های زیاد معتبری( رمان) هم خونده بودم ،به کتاب های تاریخی علاقه داشتم و دلم میخواست یه عالمه اطلاعات در موردشون داشته باشم ، به مطالب روانشناسی هم  علاقه داشتم و یادمه ۲۰ سال پیش که دلم میخواست کتاب های مرتبط با روانشناسیو بخونم رفتم خیابون انقلاب که محل فروش کتاب بود  و به فروشنده مغازه گفتم‌ ،کتابی در مورد روانشناسی میخوام ، اون زمانها که مثل الان ،دنیای مجازی نبود ، فروشنده کتاب ۴ اثر از اسکاورلشین بهم پیشنهاد داد ،خریدمش و چندین بار خوندمش ، با سی دی ها و دوره های دکتر فرهنگ آشنا شدم و مدتی باهاشون  سرگرم بودم ، بعد در مسیرهای بعدی هدایت شدم ، ان ال پی ،روان درمانی به روش پروفسور یونگ ،کتاب های متنوع ، فایلهایی از اساتید خارجی ،کتاب های صوتی وووو  اینها مسیرهایی بود که تا ۴ سال پیش طی کرده بودم که فکر میکنم پیش نیاز ،رفتن در مسیرهای بالاتر بود ، از ۴ سال پیش هم به فایلها و آموزش های بیشماری از چندین اساتید عالی ایرانی هدایت شدم که میدونم هر کدوم از راه ها قسمتی از ذهنیت های جدید منو ساختن ، تو این سالها تمرینات زیادی برای خودم انجام دادم که شاید همشون موثر نبودن ولی باعث شدن ،من با درون خودم آشنا بشم و بخوام که  برای رسیدن به خواسته هام ،از تغییر  درونیاتم استفاده کنم 

   چند سال پیش که یکی از اساتید مرتب تاکید میکردن که به دانسته هاتون عمل کنید و ایمانی که عمل نیاورد حرف مفت است ،ذهنم بشدت مقاومت میکرد و با خودم کلنجار میرفتم که آخه من باید چکار کنم ؟ 😒 تا مدتها که گیج بودم و داشتم‌ در درونم اون اطلاعاتو جمع و جور میکردم ،تا اینکه با ادامه دادنم متوجه شدم که من باید تغییراتی داشته باشم ،نباید با خود قبلیم به خودم ،اطرافم و اتفاقات نگاه کنم ، باید  کارهای قبلی رو انجام ندم بجاش رفتار جدیدی داشته باشم و واقعا هم قسمت های زیادی از شخصیتمو تغییر دادم‌ 

   منهم اشتیاق دارم برای تکرار مجدد دوره مقدماتی که میخوام به زودی  مجدد شروع کنم ، میدونم اینبار بعد از ۱۸ ماه که میخوام اون مطالبو مجدد بشنوم ، ذهنم بهتر میپذیره و درک بهتری خواهم داشت 

    

   الان که به رژیم ها و متدهای قبلی فکر میکنم ،خندم میگیره که من چقدر تلاش میکردم که جسمم لاغر بشه ولی فرمانهای مغزم چاقی بوده ، بجای اینکه  مشگل اصلیو پیدا کنم و حلش کنم‌ به بدنم‌ فشار میوردم ، غذامو کم میکردم ،ورزش هامو تا حد از بین رفتن سلامتیم ،زانو درد و کمر درد ادامه میدادم ، وقتی وزنم استپ میکرد و میترسیدم که نکنه چاق بشم ،میرفتم سراغ حجم غذام ، یه زمانی به خودم اومدم دیدم مثلا من فقط دارم ۱ نون تست با ۲ قاشق تن ماهی یا مرغ آبپز میخورم تازه بنظر خودم اونهم زیاد بود و برای لاغر شدن ،همون حجم غذارو هم نباید بخورم 😒

   تغییرات سایت هم‌ که بینظیره ،سپاس از استاد

   حتی نمیتونم به راهکارهای گذشتم فکر کنم یجورایی داره از دایره خاطراتم کمرنگ میشه ،انگار که من هیچ وقت چاق نبودم و دیگه اذیتم نمیکنه ،میدونم دیگه به اون روزها برنخواهم گشت و تغییرات بزرگتری در انتظارمه ،من ادامه میدم‌ تا مسیرهای جدید ذهنی من محکمتر ساخته بشه و منو ببره در مسیر لاغری بیشتر 

   سپاس خداوندی که مارو شنید 😊 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/03/17 19:50
   مدت عضویت: 439 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 575 کلمه

   سلام خدمت استاد عزیزم و بچه های موفق سایت

   من جز دانشجوهای دوره بارداری شما هستم من اضافه وزن آنچنانی ندارم و اتفاقا متناسب هستم ولی یک کم شکمو هستم که دوره کنترل اشتها سایت رو هم گوش دادم  و تمرین های اون دوره رو هم انجام دادم  ولی دلیل  اصلی حضورم در این سایت فقط به خاطر بارداری بود من اوایل که دوره رو خریدم کلی ذوق داشتم و خوشحال که دیگه تموم من دوره رو خریده ام و استاد قراره حرف از تجسم بزن و من خیلی با ذوق عکس بچه و زن های باردار رو تو گوشی ام با یک آهنگ برای بک گراند گذاشتم و آماده دوره شدم ولی وقتی دیدم قدم به قدم دارم توی دوره جلو میرم از این خبرا نیست بازی خیلی فرق داره تا الان من از اساتید موفقیت حرف از تجسم خلاق شنیدم و کتاب تجسم خلاق رو خوندم ولی در این دوره صحبت از عملکرد ذهن و قدرتی که ذهن در ایجاد اتفاق ها و تجربیات زندگی ما دارد و ما را در هم زمانی های  فضای غالب فکری مان قرار میدهد تا برای تو تجربه جسمی شود و تغییر شخصیت نه ظاهری بلکه درونی است یعنی باید آنچنان روی باورهایت و تغییر افکارت کار بکنی و تکرار و تکرار کنی تا جز شخصیتت شود من اوایل دوره دچارفریب شدم و بعد از یک ماه که دیدم نتیجه نگرفتم خواستم لیز بخورم و دوباره برگردم به مسیر گذشته ام ولی نتونستم چون راهی که آسان تر باشد برای ذهن لذت بخش تر است و من متعهد شده ام که در این مسیربمانم چون حتی بخواهیم یک زبان جدید رو یادبگیریم نیاز به گذرزمان داره یا یه بچه میخواد راه بیفته بعد از چندین بار افتادن بالاخره راه رفتن رو یاد میگیره حالا من چرا عجله کنم و به خودم قول دادم که چند تا کار رو توی مسیر انجام ندادم یکی اینکه اسیر زمان نشم که بگم پس کو چرا خواسته ام وارد زندگیم نمیشه چون همون خواسته با سرعت با این کار من داره ازم دور میشه و دوم اینکه نخوام این متد جدید رو با دیگر متدها مقایسه کنم یا خودم رو با دیگران مقایسه کنم چون بیس افکار افراد با هم فرق داره و من فقط باید خودم رو با خودم مقایسه کنم و ببینم که هر روز آرامشم و ایمانم و باورم داره بهتر و بهتر میشه و این یعنی تغییر و باید سعی کنم هر لحظه خودم رو در فرکانس شادی و بالا نگه دارم و من به هر چه نگاه میکنم روند پیشرفت همه ی وسایل و حتی انسان داره طبق تکامل پیش میره و نتیجه ی که طبق تکامل و تکرار و تکرار و ضریب خطا پیش میره مطمئن تره و گفته میشه اگه میخوای خدا رو خوب بشناسی اول به وجودش شک میکنی ولی بعد اون باورهایی که راجع به وجود خداوند در خودت ایجاد میکنی ماندگارتر من اول به این دوره شک کردم و گفتم این حرف ها یه سری حرف های قشنگ ولی با انجام تمرینات دوره و دیدن نمونه های تایید شده و دیدن طرز فکر انسان ها با تجربیات اونها در زندگیشان این موضوع که از طریق ذهن همه ی کارها انجام میشه برای من اثبات شد ک ذهن جایگاه خداوند است و قدرتمند و ما باید از این قدرتی که خداوند در وجودمان قرار داده است استفاده کنیم استاد عزیزم ممنون از آگاهی هایی که به شما داده میشود و شما در زمان مناسب برای آنهایی که آماده ی تغییر هستند گفته میشود.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   حامد نویدی نیا
   1400/03/16 23:29
   مدت عضویت: 874 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 600 کلمه

   سلام استاد عزیز 

   من به تناسب اندام رسیدم بعد از چد سال با شوق انگیزه که گوش دادم به فایل های شما ولی چند ماهی لیز خوردم ولی الان برگشتم برای شروعی دوباره تا ادامه بدم من توی این چند ماه که لیز خوردم چیزهایی رو متوجه شدم که قبلا میدونستم ولی فراموش کرده بودم و انگار سرعت افزایش وزن من رو بیشتر میکرد اول از همه باید درباره تجربه خودم بگم خب من حدود 130 کیلو بودم بعد از چند سال که خیلی زود گذشت (برای من البته بخاطر شوق و هیجان دیگه متوجه زمان نمیشدم ) وزنم شد 100 کیلو دیگران به من میگفتن خیلی لاغر شدی خوشبحالت ما که نمیتونیم و… ولی بعد از اینکه این همه حرف خوب از اطرافیانم شنیدم زمانی بود که شک شروع شد با خودم میگفتم نکنه دوباره برگردم به وزن قبلی وای چقدر بد میشه و …به عبارت دیگه زمانی بود که بجای اطمینان به روش لاغری با ذهن شک کردم در واقع زمانی بود که به عادت های تکرار شونده خودم شک کردم و همینطور غرور من رو گرفت که من خیلی کار بزرگی کردم خب هرچی عادت خوب ساخته بودم داشت اروم اروم کم رنگ میشد خدا رو شکر که شکست خوردم و لیز خوردم  چون بهتر لاغری با ذهن رو متوجه شدم میخوام توی این کامنت  اشتباهاتی که من مرتکب شدم  رو به اشتراک بذارم امیدوارم کمکی باشه برای دوستان اشتباه شماره یک : دوباره برای لاغری خودم زمان مشخص کردم و باعث شد لیز بخورم . اشتباه شماره دو : سعی در انکار لیز خوردنم داشتم و میگفتم من لیز نمیخورم فقط خودم رو گول میزدم  اشتباه شماره سه : میگفتم من باید کم بخورم و همین باعث ترس شک و تردید میشد و بیشتر میخوردم اشتباه شماره چهار : شروع به خوردن مواد غذایی (مثل لیموترش)برای لاغر شدن کردم و همینطور شروع به ورزش برای لاغری اشتباه شماره پنجم: برای خوردنم برنامه میچیدم مثلا امروز ظهر من فقط باید فلان چیزو بخورم که باعث بدتر شدن اوضاع شد اشتباه شماره پنج خیلی از پیج های الکی تست غذا رو فالو کردم که فیلم فست وفود و…. نشون میداد اشتباه شماره شش شروع به خوردن بیش از حد اب کردم به حدی که نفس نمیتونستم بکشم ولی همین کار باعث خوردن بیشتر هرچزی میشه مصرف رو بیشتر میکنه اب میخوردم برای اینکه به خودم بقبولونم که اب میخورم دیگه گشنم نمیشه اشتباه شماره هفت فرق تصمیم های روزمره خودم رو با فرمول های ذهنم اشتباه گرفتم فکر کردم میتونم تصمیم به انجام کاری بگیرم و یا تصمیم به انجام کاری نگیرم درحالی باور و فرمول درباره اون موضوع چیز دیگه ای هست اشتباه شماره هشت چون به خودم شک کرده بودم جلوی ایینه میرفتم و یا خودم رو هی وزن میکردم تا مبادا چاق شده باشم  در نهایت میخوام بگم که تغییر وقتی اتفاق میفته که شما اینقدر ذوق وشوق و خوشحال هستید که اصلا نمیفهمید خوشحال هستید یا ذوق وشوق دارید از هیچ چیز اگاه نیستید از نتجیه اگاه نیستید حتی نگاه نمینید تا ببینید نتیجه اومده یا نه بعد چشم هاتون باز میکنید و بعد شما تغییر رو میبینید (اینجا مواظب باشید سر نخورید ) تغییری که شما در هر لحظش شما حضور داشته باشید تغییر نیست  تغییر وقتی که اگاه نیستید اتفاق میفته چون خیلی تغییر اروم اتفاق میفته و با اگاه بودن نتیجه جز ناکامی و نامیدی نداره پس چشماتون ببندید و ادامه بدید به این فکر نکنید که اگه من لاغر بشم دیگه هم چی اوکی هست یا گه من پولدارشم همه چی اوکی میشه نه اینطور نیست همه چی برای ما عادی میشه میخواد لاغری باشه یا صاحب کره زمین شدن  خدانگهدار 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 81 از 17 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    رضا عطارروشن
    1400/03/17 00:08
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 65 کلمه

    سلام حامد عزیز
    از اینکه دوباره در مسیر لاغری با ذهن هستید خوشحالم
    لیز خوردن برای همه اتفاق می افته اما بلند شدن و دوباره ادامه دادن کار هر کسی نیست
    به شما تبریک میگم که بعد از لیز خوردن همت کردید و شجاعت دوباره شروع کردن را در خود ایجاد کردید و حرکت در مسیر لاغری با ذهن را شروع کرده اید.
    منتظر خواندن نوشته های شما هستم

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 15 از 3 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    rastegar.moradzadah.6939@gmail.com
    1400/03/17 00:27
    مدت عضویت: 348 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 42 کلمه

    سلام دوست هم مسیر بهتون تبریک می گم که تونستید دوباره شروع کنید وبا باور قوی تر گام هاتون رو برمی دارید انشالا با ادامه دادن مستمر به ایستگاه وزن دلخواهتون برمی گردین  ممنون بابت به اشتراک گذاشتن تجربتون خیلی مفید بود 

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    1400/03/17 15:41
    مدت عضویت: 703 روز
    اندازه متن
    همیار لاغری
    محتوای دیدگاه: 130 کلمه

    با سلام نوشته ی شما برای من خیلی آموزنده و الهام بخش بود .تبریک میگم که دوباره میخواید شروع کنید مطمئنم این دفعه عالی تر عمل میکنید .ممنونم که تجربه ی لیز خوردن تان را با ما به اشتراک گذاشتین . قسمت آخر نوشته ی شما را چند بار خواندم و به نظرم خیلی درسته باید دست از چک کردن هرروزه تغییرات برداریم و به تغییراتی که در افکار ورفتارمون اتفاق میوفته بیشتر توجه کنیم و اینجوری هستش که متوجه گذر زمان نمیشیم و راحت نتیجه میگیریم و رد کردن چاقی و ورود به سرزمین لاغرها خیلی عادی برای ما اتفاق میوفته و دیگه چیزی نیست که به خاطرش شوکه بشیم بلکه خیلی طبیعی هستش و میدونیم و میتونیم که نتیجه را تا همیشه حفظ کنیم و البته بهترش کنیم.

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 9 از 2 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    1400/03/18 01:53
    مدت عضویت: 556 روز
    اندازه متن
    مدال طلایی
    همیار لاغری
    محتوای دیدگاه: 762 کلمه

    سلام و وقت بخیر  حضور برادر ارجمند آقا حامد نویدی نیا .

    سپاسگزارم که تجربیات ارزشمند خودتو با  دوستان به اشتراک گذاشتید .

    یه مطالبی به نظرم رسید که در این ارتباط به عرض برسونم .

     

    فرمودید بعد از چند سال از ۱۳۰ کیلو رسیدید به ۱۰۰  یعنی ۳۰ کیلو کم کردید . جدن جای تبریک‌داره 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

    اما اینکه وزن شما  تا حد زیاد یا کم نمی دونم  برگشته به طور حتم برمی گرده  به رعایت نکردن ممنوعیتهایی که در طی دوره  یاد گرفته بودی  مثلا یکیش وزن کشی با ترازو  که خودتون هم  بیان کردید ..

    ما در فایل ۲۱ هفته سوم  تعهد می دیم که تا آخر عمر از ترازو استفاده نکنیم   ولی شما اینو فراموش کردی . پیام وزن کشی به ذهن اینه که من از چاقی مجدد یا چاقتر شدن می ترسم  .  و این حس ترس به ضرر بچه های لاغری با قدرت ذهن‌ تموم میشه .چون ثابت شده از هر چی بترسیم  سرمون می آد .ترس از چاقی  ، چاقی می آره .

     

    من به روزای عضویتت دقت کردم  دیدم نوشته ۶۴۹ روز یعنی یکسال و ۹ ماه و ۱۴ روز  یعنی  هنوز  دو سال  نشده .پس اینکه نوشتی چند سال  اشتباهه 🙂  

    مهم اینه به تمام اشتباهات خودت پی بردی  و دوباره بلند شدی و این خیلی عالیه ،  آفرین به همتت .

    اما این نوید باید به شما داده بشه چون یکبار طعم شیرین تناسب اندامو با روش ذهنی چشیدی  هرگز فراموشت  نمیشه  .پس کافیه دوباره برگردی به رعایت اصول این روش ، مطمین باش خیلی زود دوباره نتایج عالی به دست خواهی آورد .

    یه جا نوشتی  ، یکی دیگه از اشتباهاتت  امتحان کردن و خوردن‌ خوراکی های  که معروفن به  خاصیت لاغر کنندگی  مثل لیمو ترش .

    اما فراموش کردی که در یکی از فایلهای هفته اول یا دوم تکرار  راجع به ‌ممنوعیت  استفاده از هر خوراکی  که  به بهانه تسریع کردن لاغری تاکید شده .

    حدود دو هفته قبل  منم نزدیک بود در این تله ذهنی  بیفتم  با این استدلال که  اگر باور چاق کننده بودن یکسری از غذاها به نفع چاقی تموم شده چه اشکال داره  از باور  لاغر کننده  بودن نوعی از ادویه ها  مثل دارچین یا یکسری از آب میوه ها مثل آب  لیمو یا آب زرشک  به منظور تسریع در لاغری  و به نفع تناسب اندام‌ استفاده کنیم .این باور  می تونه خلاف باور قبلی به رسیدن به هدف به ما کمک کنه  پس باور درستیه .

    اما وقتی به خودم اومدم و به یاد ممنوعیت اینکار افتادم  این فکرو رها کردم .

    با خودم گفتم  خوردن آب زرشک ، آب لیمو  یا خوردن میوه های ترش  یا مصرف ادویه ها به منظور لاغری  چه فرقی می کنه با  خوردن  قرصای شیمیایی چربی سوز و کم کننده ی اشتها  ،   

    اگر اونا  یک عامل بیرون از خود ما هستن  و بی فایده بودنشون به اثبات رسیده خوب این  فکر هم یک باور غلطه .فراموش نکنیم‌

    خوردن هر گونه خوراکی به منظور تسریع لاغری  ممنوعه .

    چه یه لیوان آبمیوه  طبیعی باشه یا یک نوع قرص چربی سوز ،  مصرف هر دوی اینا این‌پیامو به مغز و ذهن می بره که روش ذهنی  یه جاهایی قابلیت شکسته شدن داره .

    و این فکر می تونه به روش ذهنی و پایه های  ظریف  اون در فکر و ذهن هنر جو  آسیب شدید وارد کنه .

    کافیه  فقط یک قدم بریم به سمت تاثیر گرفتن از عوامل فیزیکی و بیرون از خودمون  قطعا  دهها قدم از تناسب فکری و ذهنی دور میشیم  و کلی  رشته هایی که بافتیم پنبه میشه برامون و این عقبگرد هست به سمت چاقی و اضافه وزن سابق .،

    خیلی از اشتباهات  این برادر عزیز ، بر می گرده به فراموشی  برنامه ها و آموزه های سه هفته اول دوره مقدماتی ….

    بنابر این بر خودم فرض و واجب می دونم که تا  هر وقت لازم بشه برای  جا انداختن این آموزه ها در ذهن و فکرم  در هفته اول تکرار می مونم و می نویسم و می خونم …..

    واقعا خیلی جای کار و تمرین دارن  آموزه های سه هفته اول .و استاد یگانه ی ما به حق تشخیص دادن که باید روی برنامه های سه هفته اول به تکرار تمرین و یادآوری بشن .

     

    من با  انجام کامل تمرینات  هفته اول تکرار  ، در حقیقت انتظار خودمو از لاغر شدن بالا می برم ، انتظار یا همون حلقه ی مفقوده  در دوران گذر از چاقی به لاغری و تناسب 

     یعنی  بالا بردن و قوی تر کردن باوری که‌میگه  من می تونم لاغر بشم .من توانشو دارم .من شایستگی و لیاقتشو دارم .پس ادامه میدم . 

     

    بازم از برادر عزیزم بابت این پیام ارزشمند  تشکر می کنم .

     

    در پناه خداوند باشید 

                                    

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 9 از 2 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     faribadeghani1371@gmail.com
     1400/10/02 18:48
     مدت عضویت: 205 روز
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 26 کلمه

     عالی خیلی خیلی زیبا مارو اگاه کردید ک لذت بردم
     ک چ زیبا یاد گرفتید
     و ای نشان از استمرار شماتو مسیر هس
     یک دنیا ممنون

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   angelikian4040@gmail.com
   1400/03/16 18:23
   مدت عضویت: 242 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 303 کلمه

   لاغری با ذهن تاثیرات زیادی در افکار و رفتار من گذاشت در طی دو ماه گذشته تغییرات بزرگی در ذهن و رفتار من ایجاد شد از جمله اینکه شادی وآرامش درونی ،حال و احساس خوب ،نداشتن ترس از موادغذایی و نداشتن حرص و ولع زیاد ،این تغییرات به حدی بود ماه رمضان ،،من یک ماه تموم روزه گرفتم و بدون هیچ مشکلی این مسیر رو طی کردم و حتی عید نوروز متفاوتی داشتم دیگه شیرینی و آجیل باعث تحریک من نمی شد حال و احساس خوب هر روز منو تشویق میکرد ادامه بدم ولی بعد از ماه رمضان احساس من عوض شد شاید به این خاطر که فکر میکردم من به یک ثبات رسیدم و لیز خوردم و از مسیر خارج شدم اشتیاقم رو از دست دادم و نتونستم ادامه بدم کم کم حرص و ولع گذشته برگشت البته چاق تر نشدم ولی در حس و حالم تغییر ایجاد شد ناامید شدم ترس از خوردن در من از بین رفت و غذای من بیشتر شد هر بار که میخواستم به مسیر برگردم یک مانع بزرگ جلوی خودم می دیدم منفی باف ذهنم منو منصرف میکرد که تو دیگه چاق نمی شی حتی اگر فایل گوش نکنی و تمرین انجام ندی ولی پادرد من که تو مدت دوره از بین رفته بود شروع شد حس آرامش در وجودم کمرنگ شد و احساس میکنم ولع من بیشتر شده و کنترلی که قبلا روی خودم داشتم الان ندارم و دوباره شروع کردم و به مسیر برگشتم و تصمیم گرفتم که از گام اول شروع کنم و استمرار داشته باشم چون این حس خوب و آرامشی که تجربه کردم رو دوست ندارم با هیچ چیزی عوض کنم و متعهد میشم تا ابد در این مسیر بسیار دل چسب بمونم من توی عمرم چنین شادی درونی و آرامش رو اصلا تجربه نکرده بودم و نمیدونم چرا لیز خوردم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 14 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1400/03/18 08:35
    مدت عضویت: 556 روز
    اندازه متن
    مدال طلایی
    همیار لاغری
    محتوای دیدگاه: 731 کلمه

    سلام به دوست خوبم خانم آنجلیکای عزیز ، 

    ممنون  از نظرت که به اشتراک گذاشتی ،

    خواهر ، 

    جمله ای  از پیامت نظرمو جلب کرد  :  👇👇

     

    “  ترس از خوردن در من از بین رفت و غذای من بیشتر شد  ”   

    مسیله ترس از خوردن یکی از مسایل  رنج آور  افراد چاقه ،چون با وجود این ترس ، لذتی از خوردن  نمی برن که هیچ ، چاقتر هم میشن .

    وقتی قراره  برنج  و نون  بخورن  میگن  دلم می خواد بیشتر بخورم  اما می ترسم‌چاق بشم . ذهن انسان  خاصیتی که داره  گسترش دهنده ی هر حسی است که داریم  . ذهن چگونه  حس ترس از خوردن رو  گسترش میده  ؟

    با‌چاقتر کردن  .

    چون  ما از چاق شدنه که‌می ترسیم .پس این ترس در همین‌جهت گسترده تر میشه .

     

    مثل کسی که از تاریکی می ترسه  .به طور قطع اتفاقاتی در تاریکی براش خواهد افتاد که این  ترس بیشتر بشه .

    این خاصیت ذهنه .

    البته  به جای اینکه با ذهنمون که قسمتی از وجودمونه  حس خشم و نفرت پیدا کنیم  باید از این خاصیت در جهت مثبت استفاده  کنیم ، بیاییم احساسات خوب و‌مثبت در خود ایجاد کنیم  تا  به طور اتوماتیک  از طریق خاصیت گسترش دهندگی ذهن برای بیشتر شدن اون احساسات ، حال بهتری پیدا کنیم .

    مثل حس دوست داشتن خود ، که اگر به دنبال ایجاد این حس خوب و مثبت در خود باشیم ، ذهن با زمینه سازی برای اتفاقات خوب ، کمک  میکنه   خودمونو بیشتر دوست داشته باشیم .

    شما می فرمایید ترست از غذا خوردن ریخت  و به دنبالش شروع به پرخوری کردی .

     

    جالبه   ،چون من در طی این چند ماه  اینجوری به اثر از بین رفتن ترس از خوردن فکر نکرده بودم .و اصلا این آرزوی همه ماست که ترسمون از خوردن بریزه . اما باید فراموش نکنیم  که از بین رفتن ترس از خوردن ،مجوز پرخوری  نیست ،بلکه  ایجاد  لذت از به اندازه خوردنه …

     

    زمانی که‌ما از چاق و چاقتر شدن می ترسیم (که البته حقم داریم که بترسیم   چون اگه  نترسیم که به دنبال کاهش وزن نمی ریم  تا خودمونو  نجات بدیم   )  اما مهمه که این ترس رو به چه چیزی ربط  می دیم .

    شکل اشتباه اینه که  نه تنها از چاقی می ترسیم  بلکه‌از خوردن هم می ترسیم  چون فکر می کنیم  این غذاها هستن که عامل چاقین  .مبتلا میشیم به ترس دوگانه ، وداغون‌میشیم  چون این ترس به شکل مضاعف به توسط خاصیت گسترش دهندگی از طرف ذهن ، ساپورت میشه و اوضاع  بدتر میشه  .   اتفاقاتی میفته که بیشتر از چاقی  بترسیم و وحشتزده تر بشیم این ترس سودش اینه که به فکر چاره میفتیم که خودمونو لاغر کنیم  اما ترس از غذا و  غذاهایی که می خوریم به طرز عجیبی  ، باعث چاقی میشن ، مثلا  حتی آبم می خوریم‌چاقتر میشیم .

    درسته که باید از چاقی بترسیم ، اما بایداینو مدیریتش کنیم  تا از این ترس  سود ببریم .

    اگر غذاهارو  عامل چاقی ندونیم و با افکار چاق کننده ،قبل از غذا خوردن  شارژش نکنیم  به طور حتم کمک بزرگی  برای لاغرتر شدن به خودمون  کردیم ، 

    حالا چرا از خوردن می ترسیم چون اونو باعث و بانی  چاقیمون می دونیم .

    این ترس کاملا  اشتباهه و هیچ سودی که نداره  هیچ ضرر هم داره  .چون  با این ترس  ،ما قطعا چاق و چاقتر خواهیم شد .می رسیم به یک سوال :

    غذا  چیست ؟

    غذا ماده ای است انرژی زا  برای تامین اعمال حیاتی داخل و خارج بدن انسان .

    غذا نعمتی است از جانب پروردگار  که‌هم حس لذت میده هم عامل  بقای نسل انسانه .

    آیا این ترس داره ؟ 

    خیر ، باید دیدگاهمونو تغییر بدیم .

    غذا فقط  انرژی زاست و عامل چاقی نیست مگر اینکه  بیش از حد نیاز خورده بشه که  مدیر کارخونه ، چاره ای نداره  این انرژی  اضافه ارو  بفرسته به انبارها  و ذخیره کنه …. اما نکته جالب اینجاست  اگر همین غذایی که مولد انرژی و حیاته و زیادیش در بدن تبدیل به توده های چربی  و اضافه وزن میشه با  انرژی فکری  درست مصرف کنیم  به شکل عجیبی از قدرت ذخیره  سازیشون در بدن کاسته  میشه  یا  به صفر می رسه .یعنی همون اتفاقی که در بدن متناسبها افتاده . و می بینیم متناسبهایی که خیلی بیش از ما و بی ملاحظه ، هر چی که بخوان  می خورن  اما لاغرن .

    ببین این انرژی  افکار چه می کنه با این بدن 🙂🙂‌

    خدایا سپاسگزارم  از این آگاهی های ناب که توسط  استاد نازنینم در اختیار ما گذاشتی .

    خدایا صدهزار بار ترا شکر 

    🍓🍒🍉🍈🍇🥭🍎🍏🍐🍍

    این میوه های خوشمزه ی مجازی تقدیم به دوستان 😃😍😍😍😍😍😍😍😍

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 9 از 2 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آرامش از من شروع می شود
   1400/03/14 21:18
   مدت عضویت: 299 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 838 کلمه

   به نام خدای مهربان 

   روز 49:  14/ 3 / 1400

   سلام بر استاد مهربان و همه دوستان شجاع که خواهان تغییر خود و بهتر شدن هستند.

   عنوان فایل آموزشی: اگر ادامه دهید لاغر می شوید.

   موضوع : اهمیت استمرار داشتن برای رسیدن به موفقیت 

   همه ی ما یکسان به دنیا آمده ایم، برهنه، نا آگاه و هراسان!!! بعد از تولد، زندگی مان را با تصمیم های ساده  خود می سازیم. تصمیمات ما می توانند بهترین دوستان یا بدترین دشمنان ما باشند؛ می توانند ما را به اهدافمان نزدیک تر کنند و یا ما را سرگردان سازند. هر چیزی که در زندگی ما وجود دارد، نتیجه ی انتخاب های ماست. اگر چه تصمیم گیری مقوله ی پیچیده و دشواری است اما در عین حال می تواند ساده نیز باشد، چرا که ما در هر روز و هر ساعت مشغول تصمیم گیری هستیم. یک تصمیم درست و به جا زندگی ما را متحول خواهد کرد و به عکس ممکن است ما را از قله های سعادت پایین بیاورد.

   تصمیم ما از باورها و نگرشهای ما که در ذهن ناخودآگاه ما تثبیت شده اند نشات می گیرد. باورهای ما می تواند هدایتگر ما به سمت چاق تر شدن یا لاغری باشد. خداوند انسان را موجودی صاحب اختیار آفریده است. ما در مسیر زندگی خود، همواره با راه های مختلفی روبرو خواهیم شد و ناگزیریم از تصمیم گیری. 

   ما مجبوریم به صورت روزانه و مستمر برای زندگی خود تصمیم بگیریم. اگر شما این دیدگاه را می خوانید، بدان معنی است که تصمیم گرفته اید آن را بخوانید و اگر زنده هستید و نفس می کشید، یعنی تصمیم دارید زندگی تان را ادامه دهید!مثل همان پرنده که با زحمت زیاد تصمیم به محافظت از تخم ها و پرورش نسل جدید خود داشت.تفاوت ما و سایر موجودات این است که تصمیم های ما از باورهایمان و اگاهی های ذهنی ما ناشی می شود ولی آن پرنده و سایر موجودات طبق غریزه خود عمل می کنند و همگی هم رفتارهای مشابه دارند و مانند ما تنوع رفتاری ندارند.تصمیم گیری نوعی فرآیند ذهنی محسوب می شود که باعث انتخاب یک اقدام از بین سایر اقدامات جایگزین در زندگی خواهد شد. تصمیم گیری به معنی انتخاب کردن است. البته تصمیمی که می گیریم ، باید قابلیت و پتانسیل عملی شدن را داشته باشد. مثلا  نمی توانم  تصمیم به پرواز بگیرم ، چون قابلیت انجام آن را ندارم. 

   هر تصمیمی فارغ از اهمیت اش، مسیر زندگی تان را تغییر می دهد. مانند رفتن یا نرفتن به دانشگاه…. گفتن دوستت دارم یا نگفتن آن… غیبت یا سکوت…. انجام کاری قبل از پایان روز و یا واگذاری اش به فردا….ماندن در مسیر متناسب شدن با ذهن یا رها کردن تمرین ها ………

   اگر انتخابی نداشته باشیم، مانند انسان منفعلی هستیم که معتقد است هر چه پیش آید، خوش آید. باید بتوانیم تصمیم های درستی در زندگی بگیریم و از آن مهمتر در انجام آن استمرار داشته باشیم. قبلا بسیار خوب در مسیر چاق شدن استمرار داشته ایم و این اضافه وزن ما حاصل یک روز و دو روز و یک ماه و دو ماه نیست که حالا عجله داریم پس از مدت کوتاهی حضور در این دوره نتیجه جهشی و معجزه اسا ببینیم در کائنات همه چیز طبق نظم و اصول رخ می دهد مثل فصل ها و زایش حیوانات و …. کائنات عجله ندارد نتیجه عجله کردن ما فقط لیز خوردن و سخت تر کردن طی مسیر است. فقط باید اهسته و پیوسته حرکت کنیم و استمرار داشته باشیم و مرتب نتایج را پایش نکنیم صبر کنیم نتایج خودبخود ظاهر می شود به شرط آنکه در مسیر بمانیم و ناامید نشویم.اگر تصمیم به تغییر و یا راهیابی به سمت اهدافمان  را گرفته ایم ، باید از همین لحظه شروع کنیم. اما یک مانع بزرگ در سر راهمان قرار دارد: استمرار و پیگیری تصمیمی که گرفته ایم تا به نقطه هدف برسیم. تصمیم گیری به تنهایی، ما را به موفقیت نخواهد رساند بلکه باید تصمیم خود را عملی کنیم و در راه رسیدن به هدفمان از خود ممارست و استمرار نشان دهیم .کائنات هم انسان مصمم را دوست دارد چه بسیار دیده ایم قطرات آب به علت استمرار کوه را تراشیده و مسیر خود را باز کرده است. من انسانم و هیچ چیز در دنیا یارای عزم و اراده من نیست اگر بخواهم با استمرار می توانم کوه را جابجا کنم لاغر شدن که از کندن کوه اسان تر است با لطف خدای مهربان و با اراده میتوانیم به هدف خود و تناسب اندام دایمی دست پیدا کنیم. آن چیزی که باعث ترس از نرسیدن به هدف می شود، آهستگی نیست، بلکه سرعت است. برای رسیدن به اهداف بزرگ خود باید از هدف های ساده و کوچک شروع کنیم و حرکت نمایید. باید به کوچکترین تغییر مثبتی در خود دلشاد باشیم و خود را لایق هدف خود بدانیم .اگر تصمیم  برای رسیدن به تناسب اندام همیشگی گرفته ایم راهش همین است متناسب شدن با قدرت ذهن ، پس برای انجام آن برخیزیم اما در رسیدن به هدف عجله نکنیم . انتظار موفقیت یک شبه را نداشته باشیم  که این اتفاق تنها در تبلیغات رسانه ای امکان پذیر است.

   به امید رسیدن همگی مان به قله تناسب اندام همیشگی در سرزمین لاغرها 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1400/03/16 02:46
    مدت عضویت: 351 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 60 کلمه

    به نام خدایی که در این نزدیکیست دوست عزیز نوشته شما رو خوندم و خیلی لذت بردم و از نوشته تون انگیزه گرفتم که در ادامه مسیر استمرار و تلاش بیشتری داشته باشم.ان سال الله که با استمرار و تکرار و تمرین و تلاش و با آرامش و صبر همه مون به هدف مون (متناسب شدن و متناسب ماندن) برسیم.

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم