ورود / ثبت نام
0

بهترین روش لاغری چیست

بهترین روش لاغری چیست
اندازه متن

بهترین روش لاغری چیست این سوالی است که همه افراد چاق به دنبال یافتن پاسخ آن هستند.

همه میخوان لاغر باشن، لاغری معادل زیبایی، موفقیت و جذابیته

افرادی که اضافه وزن دارند بیشتر از افراد لاغر عاشق لاغری هستند. این اشتیاق به خاطر مزایای لاغری نیست چون افراد لاغر دیدگاه افراد چاق درباره وضعیت جسمانی خود را ندارند بلکه به دلیل مشکلات چاقی است.

شاید خواندن این جمله در مرتبه اول تا حدودی عجیب باشد اما واضح است که تا وقتی لاغر هستیم نسبت به وضعیت خود احساس خاصی نداریم اما وقتی چاق می شویم و با مشکلا متعدد چاقی مواجه می شویم به شدت اشتیاق داریم که لاغر شویم.

دلیل اینکه افراد لاغر برای لاغر بودن خود تلاش خاصی نمی کنند اما افراد چاق دست به هر کاری می زنند بلکه لاغر شوند این است که در ذهن ما به دست آوردن هر چیزی سخت تر از داشتن یا نگهداری از آن است.

همه افراد چاق در بدو تولد کاملا متناسب بوده اند، حتی افرادی که به هنگام تولد از وزن بیشتری نسبت به سایر نوزادان برخوردار هستند در ابتدای خلقت خود متناسب بوده اند و در مدت تکامل در رحم مادر تحت تاثیر افکار و رفتار مادر خود قرار گرفته و با وزن حدود 15 تا 25 درصد بیشتر از نوزادان دیگر متولد می شوند.

تلاش افراد چاق برای لاغر شدن مانند فردی است که به دنبال گمشده خود می گردد و این درحالی است که همه آنها روزی کاملا متناسب بوده اند و به مرور با برنامه ریزی کردن ذهن خود توسط شنیده ها و دیده های اطراف خود انتظار چاق شدن را در خود شکل داده اند و از وضعیت متناسب خارج شده و چاق شده اند.

لازم به ذکر است که اکثر افراد چاق به صورت آگاهانه تصمیم و اقدام به چاق شدن نگرفته اند به همین دلیل وقتی چاق می شوند دچار پریشان حالی و فشار عصبی زیادی می شوند و سراسیمه به دنبال روشی برای لاغر هستند.

اگر ما می دانستیم که مسئولیت چاق شدن ما به عهده خودمان است و هیچ فرد یا شرایطی مقصر چاق شدن ما نیست مطمئنا برخورد مناسب تری با موضوع چاقی داشتیم و برای لاغر شدن دست به هر کاری نمی زدیم.

جستجو برای لاغر شدن به میزان قابل توجهی تمرکز و انرژی ما را به خود اختصاص می دهد و به همین دلیل افراد چاق معمولا در جنبه های مختلف زندگی با مشکل عدم شکوفایی و رضایت از زندگی مواجه هستند.

فردی که اضافه وزن داره و از شرایط خودش راضی نیست و شور و اشتیاق عجیبی برای لاغر شدن داره در بیشتر اوقات زندگی یا در حال فکر کردن به چاقی و درگیری ذهنی با مسائلی است که چاقی برایش به وجود آورده یا مشغول اجرای روشی برای لاغر شدن است و در برخی موارد نیز مشغول جستجو برای یافتن بهترین روش لاغری است.

در این شرایط فرد فرصت چندانی برای تجربه جنبه های مختلف زندگی ندارد و به همین دلیل تقریبا میزان رضایت از زندگی در افراد چاق بسیار پایین است.

فروش رویای لاغر شدن

در شرایطی که عده زیادی از انسانها به دنبال رویای لاغری هستند شرایط برای تولید محصولاتی که به انسانها کمک کند تا به رویای خورد برسند مهیا می شود.

شرکت های زیادی شروع به تولید و عرضه محصولاتی می کنند که وعده تحقق رویای لاغری را به افراد چاق می دهد و خود را بهترین روش لاغری معرفی می کنند.

در واقع این شرکت ها رویای لاغری را به معرض فروش قرار می دهند.

تصور کنید چه تعداد از انسانها برای تحقق رویای خود به فروشگاه ها و مراکز فروش رویای لاغری مراجعه خواهند کرد و درخواست خرید بهترین روش لاغری را دارند.

آرزو کردن یا رویا داشتن شاید از نظر نوشتاری در زبان های مختلف به شکل های گوناگون نوشته شود اما معنی و مفهوم آن در برای تمام انسانها یکسان است. بنابراین رویای لاغر شدن بعنوان بخشی از زبان چاقی است که در بین تمام افراد چاق با هر زبان و ملیتی مشترک است.

اهمیتی ندارد زبان مادری ما فارسی، انگلیسی، فرانسه، عربی یا هر زبان دیگری باشد، همه ما به یک شکل زبان چاقی را متوجه می شویم.

زبان چاقی تشکیل شده از ترس از چاق تر شدن، ترس از غذا خوردن، اعتماد به نفس نداشتن، احساس خوب نداشتن، خودباوری نداشتن، احساس ناامیدی و بی عرضگی کردن، به دنبال روشی برای لاغری بودن و مجموعه ای از افکار و رفتارهای چاق کننده است که در ذهن همه افراد چاق در دنیا به یک صورت ذخیره شده است.

این فرایند ثابت میکند که چاقی در تمام دنیا از ذهن افراد شروع می شود و این در حالی است که در تمام دنیا برای حل مشکل چاقی، جسم را هدف قرار می دهند.

داروهایی برای تحت تاثیر قرار دادن جسم جهت لاغر شدن تولید می شود، برنامه های غذایی برای کاهش میزان کالری ورودی تنظیم می شود، برنامه های ورزشی منظم برای افزایش میزان سوخت و ساز و بالا بردن کالری مصرفی پیشنهاد می شود، عمل های جراحی گوناگون برای خارج کردن چربی ها یا برداشتن مقداری از معده انجام می شود و صدها روش دیگر که همه برای تحت تاثیر قرار دادن جسم تنظیم شده اند.

نکته جالب توجه این است که هیچ شرکت یا ارگانی برنامه مشخصی برای چاق شدن افراد ارائه نکرده است و هر فردی به صورت کاملا خودجوش چاق شده است اما وقتی تعداد افراد چاق قابل ملاحظه شد و مشکلات چاق بودن پدیدار شد انسانهای زیادی وارد عرصه رقابت برای کمک به لاغر کردن افراد چاق شدند و این در حالی است که هیچ دلیل واضح و مشخصی برای چاق شدن افراد ارائه نشده است اما روش های گوناگون برای لاغر کردن همه افراد چاق ارائه می شود.

چطور می شود بدون یافتن مشکل برای حل آن راهکار و راه حل اراده کرد؟!

چرا افراد لاغر به ترس از چاقی مبتلا می شوند

با افزایش روزافزون افراد مبتلا به چاقی در جوامع بشری و همچنین شیوع روش های لاغری و همچنین توصیه های متعدد پزشکان درباره مشکلات چاقی سبب شد تا بسیاری از افراد متناسب، دچار ترس از چاقی شوند.

این طبیعی است که وقتی افراد زیادی را می بینیم که به وضعیت یکسان و رنج آوری مبتلا شده اند ترس از اینکه مبادا ما هم به آن شرایط مبتلاش شویم در ذهن ما ایجاد می شود.

ترس از چاق شدن در افراد متناسب همان حالتی است که در ذهن افراد چاق از چاق تر شدن ایجاد می شود. همانطور که ترس از چاق تر شدن با تمام تلاش افراد چاق برای جلوگیری از چاق تر شدن باعث افزایش وزن و سایز افراد می شود، ترس از چاقی در ذهن افراد متناسب با تمام تلاش آنها برای مراقبت از وضعیت خود باعث برهم خوردن تعادل جسمی آنان خواهد شد.

در این شرایط مشاهده می کنیم که بسیاری از افراد متناسب یا کالری ها را می شمارند یا تحت رژیم غذایی برای جلوگیری از ابتلا به چاقی هستند و این در حالی است که هیچ نشانه چاقی در جسم آنها مشاهده نمی شود.

این موضوع نیز ثابت می کند که چاقی ابتدا در ذهن افراد ایجاد می شود و سپس باعث تغییر وضعیت جسم افراد می شود اما متاسفانه در تمام روش های رایج برای لاغری هیچ توجهی به موضوع چاقی در ذهن نمی شود و تمام تمرکز بر تحت تاثیر قرار دادن جسم برای ایجاد کاهش چربی ها و رفع چاقی است.

این افراد از نظر جسمی نیازی به مراقبت یا تغییر وضعیت جسمی خود ندارند اما ترس از چاق شدن باعث شده از خود در برابر چاقی مراقبت کنند.

ترس از چاق شدن در جسم این افراد ایجاد نشده است بلکه در ذهن آنها شکل گرفته است.

مراقبت از سلامت و چاق نشدن به ظاهر خیلی عالی و تحسین برانگیز است اما فکر اصلی و پشت پرده رفتار این افراد برای اقدام به مراقبت از خود در برابر چاقی این است که اطمینان دارند در معرض چاق شدن قرار دارند.

این اطمینان باعث ایجاد انتظار چاق شدن در افراد می شود و در نهایت انتظار آنها پاسخ داده می شود و شرایط جسمی فرد پس از مدتی از وضعیت متناسب خارج شده و اولین نشانه های چاقی بروز می کنند.

تجربه نشانه های چاقی باعث تشدید ترس از چاقی در ذهن افراد شده و روند مخرب ترس و تجربه بارها تکرار می شود و فرد به مرور چاق تر می شود.

به این نکته توجه کنید که فکر چاق شدن ابتدا در ذهن افراد لاغر ایجاد می شود اما آنها برای جلوگیری از چاق شدن مشغول مراقبت از جسم خود می شوند.

چاق شدن تدریجی افرادی که متناسب هستند اما از چاق شدن ترس دارند ثابت می کند که ریشه چاقی در ذهن است نه در جسم و به همین دلیل مراقبت از جسم مانع بروز چاقی نمی شود.

در پرفروش ترین کتاب لاغری با نام “۶ هفته تا تعجب” این عبارت آورده شده است:

از همه دوستان خود لاغرتر شوید

چرا برای موضوعی که حالت طبیعی بدن ماست باید با هم رقابت کنیم؟

چرا هیچ وقت در مورد نفس کشیدن، پلک زدن، ضربان قلب و … دعوت به رقابت نشدیم؟

این عبارت هوشمندانه حتی می تواند فردی که متناسب را به چالش لاغرتر شدن وارد کند و این دقیقا برنامه ریزی ذهن برای چاق شدن است.

در نظر بگیرید فردی که متناسب است با این عبارت تبلیغاتی مواجه شود. اولین دیدگاهی که در ذهنش ایجاد می شود این است که حالت فعلی من مناسب نیست و باید برای بهتر از دیگران شدن تلاش کنم.

درست است که هدف اصلی لاغر تر شدن است اما حقیقت این است که ذهن را برای خارج شدن از حالت ایده آل برنامه ریزی می کنیم.

هرقدر بیشتر رژیم می گیریم چاق تر می شیم

این عبارت یکی از پرتکرارترین گفتگوهای ذهنی افراد چاق است.

در 35 سال دوران چاق بودنم در طی یک سال بارها رژیم می گرفتم اما سال بعد چاق تر می شدم و همیشه این فکر را در ذهنم مرور می کردم که چرا هرچقدر بیشتر رژیم می گیریم چاق تر می شوم.

به لطف خدا زمانی که در مسیر لاغری با ذهن قرار گرفتم پاسخ این سوال برایم واضح شد.

هرچه بیشتر رژیم می گیریم بیشتر باور می کنیم که وضعیت جسمی ما مشکل دارد و نتیجه نهایی گسترش مشکل خواهد بود نه برطرف کردن آن.

دلیل اینکه رژیم باعث چاق تر شدن میشود این است که فرمول ذهنی “من مشکل دارم” قوی تر میشود و از آنجایی که فرمول های ذهنی نتیجه نهایی را رقم می زنند، مشکل ما (چاقی) بیشتر می شود.

این الگوی ثابت در همه افراد چاق مشاهده می شود که بعد از هربار رژیم گرفتن دوباره چاق می شوند و در بیشتر موارد وزن آنها مقداری بیشتر از قبل از شروع رژیم می شود.

این شرایط اثبات می کند تفاوتی ندارد از چه رژیم غذایی یا روشی برای لاغر شدن اقدام می کنیم چرا که در نهایت فرمول اصلی که در ذهن ما ثبت شده (من مشکل دارم) باعث میشود ما به حالت مشکل دار قبل برگردیم.

با حرکت یک خودکار، آمریکایی های عادی اضافه وزن پیدا کردند

این جمله در عین حالی که تکان دهنده است اما نشان می دهد چقدر ساده و راحت ذهن ما تحت تاثیر افکار عمومی و رسانه ای قرار می گیرد.

این اتفاق ثابت می کند چقدر راحت میشود ذهن افراد را با عبارت های مثل تحقیق، بررسی عمومی، آمار و … تحت تاثیر قرار داد.

در دهه 80 میلادی با منتشر شدن گزارشی درباره تناسب بین وزن و سن افراد (BMI)، عده زیادی از مردم آمریکا به این نتیجه رسیدند که اضافه وزن دارند در حالی که تا روز قبل از انتشار این گزارش توسط معروف ترین شرکت بیمه این دیدگاه را نسبت به خود نداشتند.

پس از آن روز مردم برای جلوگیری از چاق تر شدن یا مبارزه با چاقی روانه داروخانه ها و مطب پزشکان شدند.

واکنش مردم به گزارشی که توسط یک شرکت بیمه گر ارائه شده بود ثابت می کند که چاقی ابتدا در ذهن ایجاد می شود و سپس در جسم بروز پیدا می کند.

دلیل گسترش هر روزه چاقی در دنیا شرایط زندگی یا غذایی نیست که مصرف می کنیم بلکه افکاری است که در ذهن افراد ایجاد و همواره مرور می شود و انتظار چاق شدن یا چاق تر شدن را در آنها ایجاد می کند.

دلیل اثبات این ادعا افراد متناسبی هستند که در شرایط یکسان از نظر محیطی و غذایی با افراد چاق زندگی می کنند اما کماکان متناسب باقی مانده اند.

چگونه ممکن است مصرف یک نوع غذا (مثلا فست فود) باعث چاقی عده ای از انسانها شود و بر عده ای دیگر بی اثر باشد.

انتظار چاق شدن نتیجه اش چاق شدن است و اهمیتی ندارد فردی که این انتظار را دارد به چه میزان برای جلوگیری از چاق شدن یا چاق تر شدن تلاش می کند چون در نهایت به آنچه انتظارش را دارد می رسد.

در تحقیقات گسترده ای که یک شرکت رفتارشناسی در آمریکا انجام داده است مشخص شد که بسیاری از افراد چاقی که با استفاده از روش های لاغری به تناسب اندام رسیده اند دچار یک حالت غیرمنتظره شده اند.

مغز و بدن اونها همواره احساس گرسنگی کرد و نهایت تلاش خود را برای جبران وزن از دست رفته انجام داد.

این شرایط را همه ما که بارها رژیم گرفته ایم تجربه کرده ایم که بعد از اتمام دوره رژیم غذایی یا رها کردن برنامه رژیمی بیشتر از قبل احساس گرسنگی و حرص و ولع برای خوردن انواع غذا داشته ایم.

چرا مغز که فرمانده جسم است وقتی جسم لاغر میشود دستورات خوردن را بیشتر از قبل صادر میکند و فرد را وادار به خوردن بیشتر می کن؟

به یک دلیل ساده، چون مغز تخت تاثیر ذهن است.

وقتی در ذهن خود افکار و فرمول های چاق کننده ذخیره کرده باشیم و تصاویر ذهنی چاق در ذهن ما ایجاد شده باشد با اعمال هر برنامه رژیمی برای هر مدتی که باشد انتظار چاق شدن در ذهن ما از بین نمی رود.

به هر مقدار که از وزن بدن کم شود، مغز بر اساس اطلاعاتی که در ذهن ذخیره شده است تلاش خواهد کرد تا دوباره جسم را به شرایطی که تصاویر آن از قبل در ذهن ذخیره شده است برگرداند و در این کار همواره بر اراده ما برای دوباره چاق نشدن پیروی می شود.

این موضوع اثبات می کند چاقی در ذهن ما ذخیره شده است و برای لاغر شدن نیاز نیست روی تغییر جسم و عادت های جسمی تمرکز داشته باشیم بلکه باید فرمول های چاقی ذهن خود را اصلاح کنیم.

در این شرایط همانطور که خودبخود چاق شده ایم، خودبخود لاغر میشویم.

لاغر شدن رسیدن به حالت طبیعی جسم است

ایجاد فرمول های چاقی در ذهن حالت طبیعی وجود ما نیست و توسط عوامل بیرونی در ذهن ما ایجاد و باعث اضافه وزن ما شده است، پس اگر فرمول های چاقی ذهن را اصلاح کنیم جسم هم چاقی را رها کرده و به حالت اولیه خود (لاغری) است تغییر وضعیت می دهد.

تاثیر تبلیغات روش های لاغری بر ما چگونه است

به این مثال توجه کنید:

اگر به ما بعنوان افراد چاق بگویند که هر روز صبح یک گلابی را با چاقو به صورت افقی به دو قسمت تبدیل کنیم و بخش بالایی را بخوریم لاغر می شویم بلافاصله باور کرده و از فردا همین شیوه را در پیش می گیریم.

در این شرایط به اندازه ای که این موضوع را باور کرده باشیم انتظار لاغر شدن در ما شکل گرفته و مقداری از وزن و سایز ما کاهش پیدا می کند در حالی که اگر همان گلابی را به صورت عمودی برش داده و مصرف کند هیچ تاثیری در روند لاغری او نخواهد داشت.

واضح است که چگونگی برش دادن گلابی تغیری در تاثیر آن بر بدن ایجاد نمی کند اما انتظاری که فرد از مصرف گلابی دونیم شده به صورت افقی در ذهنش ایجاد می شود بسیار بیشتر از مصرف همان گلابی است که به صورت عمودی برش داده شود.

چرا؟

چون تحت تاثیر توضیحاتی قرار گرفته که شرکت یا شخص ارائه کننده روش لاغری در مورد روش خود ادائه داده است.

چرا ما در برخی موارد در مواجه با روش های لاغری بسیار ساده لوحانه برخورد می کنیم؟

چون به شدت از چاقی و تلاش برای لاغر شدن خسته و ناامید شده ایم و هر حرف یا ادعای جدید برای لاغر شدن را با اشتیاق می پذیریم بلکه راهی برای رهایی از چاقی و رسیدن به رویای لاغری پیدا کنیم.

صنعت رژیم به شرمساری افراد چاق از وضعیت خود وابسته است

چقدر این جمله صحیح است!

هرچقدر از وضعیت خود بیشتر شرمسار باشیم بیشتر به دنبال روشی برای رهایی از این وضعیت خواهیم بود.

یعنی نه تنها چاقی در ذهن ایجاد میشود بلکه بعد از بروز اضافه وزن در جسم با نگاه کردن به جسم احساس چاقی و شرمساری بیشتری در ذهن ایجاد میشود و این عامل به تنهایی برای چاق تر شدن کافی است.

این در حالی است که افراد چاق برای رهایی از شرمساری تلاش جسمی می کنند و به این موضوع توجه ندارند که حالت شرمساری در ذهن ایجاد شده است نه در جسم.

مقصر لاغر نشدن ما کیست؟!

همه افراد چاق هربار که از روش های لاغری استفاده می کنند و نتیجه نمی گیرند خود را مقصر لاغر نشدن شان می دانند.

بیشتر از آنکه روش لاغری را مقصر عدم کسب نتیجه خود بدانند خود را بی اراده یا بی انگیزه برای نتیجه گرفتن از روش لاغری می دانند.

افکار آدم های چاق در تمام نقاط دنیا شبیه همدیگر است و این به دلیل مشترک بودن زبان چاقی است.

من در ایران همان فکری را درباره شکست از برنامه لاغری خود دارم که فردی در آمریکا یا هر نقطه دیگری از دنیا درباره خود دارد.

همیشه خودم را مقصر نتیجه نگرفتن از برنامه های لاغری می دانستم و هربار که شکست می خوردم تصمیم می گرفتن دوباره با انگیزه و تعهد بیشتری از روش دیگری برای لاغر شدن استفاده کنم و این چرخه معیوب سالها ادامه داشت.

این پروسه معیوب و آشنا ثابت می کند که نه تنها برای چاق شدن، ذهن ما برنامه ریزی شده است بلکه برای لاغر نشدن هم برنامه ریزی شده ایم.

چرا خود را مقصر لاغر نشدن می دانیم

متولیان و ارائه کنندگان روش های لاغری عوامل زیادی را عامل برهم زدن تمرکز استفاده کننده از روش لاغری می دانند و عقیده دارند فرد در کنترل خود و عمل کردن به آنچه به او گفته شده است به خوبی عمل نکرده است.

بنابراین همیشه انگشت اتهام به سوی ما دراز است که خودمان عامل اصلی لاغر نشدمان هستیم.

بارها در مراجعه به پزشک تغذیه با این طرز برخورد مواجه شده ایم که به ما گفته شده حتما نتونستی طبق برنامه عمل کنی و حتی در مواردی که مطمئن بوده ایم طبق برنامه رژیمی عمل کرده ایم اما از آنجایی که او پزشک است و ما چاق هستیم به ناچار حرف او را بر عقیده و نظر خود برتر می دانستیم و قبول می کردیم که بخاطر بی عرضه و بی اراده بودن به شکل دقیق برنامه رژیمی خود را اجرا نکرده ایم.

اما نکته مهم این است که چرا همه افراد چاقی که از روش های مختلف لاغری استفاده می کنند در نهایت دوباره چاق می شوند و تلاش آنها در لاغری با هر روشی منجر به شکست می شود؟

چطور ممکن است همه افراد چاق بی اراده و بر عرضه باشند؟

چطور ممکن است همه روش های لاغری صحیح و کارآمد باشند اما هیچ فرد چاقی نباشد که بتواند از این کارآمدی برای لاغر شدن استفاده کند؟

از آنجایی که در طی دوران چاقی بارها سعی کرده ام از طریق رژیم های غذایی لاغر شوم به خوبی می دانم که عوامل زیادی وجود دارند که به آنها در رژیم غذایی اشاره ای نشده است.

در برنامه های رژیمی فقط به نوع و مقدار غذا و زمان خوردن اشاره می شود و این در حالی است که مغز ما بعنوان فرمانده جسم تحت تاثیر ذهن قرار دارد و از آنجا که ذهن یک فرد چاق مملو از افکار و عادت های چاق کننده است به هیچ عنوان نمی توان با یک برنامه منظم غذایی تمام عوامل تحریک کننده فرد چاق برای خوردن را مهار و بی اثر کرد.

دلیل شکست افراد چاق در استفاده از روش های لاغری بی اراده بودن آنها نیست بلکه عواملی است که از نظر خود فرد و عوامل اراه کننده روش های لاغری پنهان مانده اند و اتفاقا تمام رفتارها و واکنش های افراد چاق را کنترل می کنند.

اکنون به وضوح به خاطر دارم بارها در زمانی که در رژیم بودم با دیدن جعبه شیرینی یا دعوت به مهمانی اراده و تعهد من برای رژیم گرفتن شکسته می شد و جالب بود که مثلا دو هفته رژیم گرفته بودم ولی یک وعده که خراب می کردم کلا برنامه را رها می کردم.

یعنی دو هفته هر وعده خوب عمل کرده بودم اما به خاطر یک وعده خوب عمل نکردن، احساس شکست و ناامیدی می کردم و برنامه رژیمی خود را رها می کردم.

از آنجایی که در طی 35 سال دوران چاقی بارها این اتفاق را تجربه کرده ام یقین دارم که با هیچ روش لاغری که برای ما تعیین کند چگونه بخوریم، به چه مقدار بخوریم، چقدر بخوابیم، چقدر ورزش کنیم و … لاغر شد.

برای لاغر شدن باید برنامه ای در پیش بگیریم که تغییرات درونی در ما ایجاد کند، فرمول های ذهنی ما را تغییر دهد، افکار و رفتار ما درباره چاقی را تغییر دهد. در این شرایط بدون تحمل هرگونه سختی و رنج می توانیم لاغر شده و برای همیشه لاغر بمانیم.

چرا روش های لاغری هر روز گسترده تر می شوند

تنها دلیل ایجاد تنوع و گسترش روش های لاغری، خودتخریبی و سرزنش کردن خودمان است.

هربار که در استفاده از هر روش لاغری شکست می خوریم ابتدا خودمان را مقصر می دانیم و با سرزنش کردن خودمان احساس بد را در ذهن خود گسترش می دهیم.

از آنجایی که شور و اشتیاق ما برای لاغر شدن بسیار زیاد است تصمیم قاطع می گیریم که بار دیگر با عزمی راسخ برای لاغر شدن اقدام کنیم.

برای لاغر شدن جستجو برای روش دیگری را آغاز می کنیم و هر روشی که بتواند تا حدودی در ما انگیزه و اطمینان ایجاد کند آن را تهیه کرده و مشغول اجرای آن می شویم.

در واقع شکست ما افراد چاق از روش های قبلی برای لاغر شدن باعث مراجعه دوباره ما به ارائه کنندگان روش های لاغری برای اجرای روش دیگر می شود و تقاضای ما سبب ایجاد تنوع و گسترش روش های لاغری شده است.

تاثیر ورزش کردن و آمادگی جسمانی در لاغری

یکی از روش هایی که برای لاغر شدن توصیه و تجویز می شود “ورزش کردن” است.

در دوران چاقی دوستانی داشتم که چاق بودند و سالها ورزش های سنگین انجام می دادند و در رقابت های سطح ملی شرکت می کردند اما همواره چاق بودند.

ورزش کردن باعث شده بود که از لحاظ قدرت بدنی در وضعیت خوبی باشند اما از نظر وزنی کاهش تغییری در وضعیت جسمی آنها ایجاد نشده بود.

در دورانی که از ورزش کردن برای لاغر شدن استفاده می کردم میزان آمادگی جسمانی من در سطح بسیار خوبی قرار داشت.

به راحتی از تعداد زیادی پله های ساختمان بالا می رفتم و احساس خستگی نمی کردم یا در اردوهای دسته جمعی به راحتی از کوه بالا می رفتم بدون اینکه احساس ناتوانی کنم در حالی که خیلی از افراد متناسب توانایی هم قدم شدن با من را نداشتند.

اما آمادگی جسمانی باعث تناسب اندام من نشد و این موضوع ثابت می کند که جسم را در هر وضعیتی که باشد می توان با اجرای تمرینات روزانه از نظر افزایش سطح قدرت بدنی تحت تاثیر قرار داد اما ذهن را نمی شود با ورزش کردن تغییر داد.

نکته مهم این است که آمادگی جسمانی تا وقتی ادامه دارد که ورزش روزانه ادامه داشته باشد.

اینکه برخی از افراد چاق خود را راضی میکنند که آمادگی جسمانی داشتن مهمتر از تناسب اندام داشتن است یک توجیه برای عدم موفقیت خود در لاغر شدن است. زندگی عادی به این شکل نیست که حتما هر روز مدت مشخصی ورزش کنیم که از معضلات چاقی کم کنیم. ما باید به دنبال روشی باشیم که در سلامتی و آمادگی جسمانی خوبی باشیم در حالی که وابسته به انجام روش خاصی نباشیم.

چرا باید هر روز یک ساعت و نیم تا دو ساعت ورزش کنیم و بعد خوشحال باشیم که آمادگی جسمانی داریم در عین حالی که چاق هستیم.

واقعا اگر فردی چاق نباشد برایش اهمیت دارد که در چه شرایط آمادگی جسمانی است؟

عده ای را دیده ام که در عین حال که تناسب اندام دارند اما ورزش های روزانه منظم دارند.

دلیل ورزش کردن آنها چیست؟

عموما برای جلوگیری از بروز مشکلات جسمی در دوران پیری یا مبارزه با چاقی و … هر روز مقداری ورزش می کنند.

این طرز فکر مناسبی برای زندگی کردن نیست چون در نهایت آنچه باعث ترس ما شده است را تجربه خواهیم کرد فارغ از اینکه روزی چند ساعت ورزش می کنیم.

تاثیر چربی سوزی بر لاغری

بارها درباره تاثیر چربی سوزی در لاغر شدن شنیده ایم.

قرص ها و داروهای مختلفی برای بالا بردن میزان سوخت و ساز بدون و آب کردن چربی ها تولید و عرضه شده است.

بارها در تبلیغات رسانه ای دیده ایم که توده های چربی را در حال آب شدن نشان داده اند که فرد با استفاده از دارو یا هر وسیله ای میزان سوخت و ساز بدن خود را افزایش داده است.

همه روش ها و پیشنهاد ها برای برطرف کردن چربی ها بوده است چون مشکل یک فرد چاق داشتن لایه های چربی است.

هیچوقت درباره دلیل تجمع چربی در بدن ما توضیح یا آموزشی ارائه نشده است و همه تمرکز بر روی حل مشکل بوده است و این در حالی است که باید علت بروز مشکل را برطرف کنیم.

بارها در طی سال های چاقی از قرص های چربی سوز استفاده کرده ام اما تنها نتیجه آن بهم خوردن سیستم گوارش، تهوع داشتن و شکم درد بوده است و تاثیری بر کاهش وزن نداشته است.

همیشه به دنبال طریقی برای افزایش چربی سوزی بوده ام و هیچوقت در جستجوی طریقی برای کاهش چربی سازی بدن نبوده ام.

واضح است که اگر میزان چربی سازی را کاهش دهیم میزان ذخیره چربی ها به صورت خودبخود کاهش یافته و از بین خواهند رفت.

به لطف خدا از زمانی که در مسیر لاغری با ذهن قرار گرفتم به مرور تمرکز من از افزایش چربی سوزی به کاهش چربی سازی تغییر پیدا کرد و نتیجه این تغییر کاهش حدود 40 کیلوگرم از لایه های چربی قدیمی و جدید بدن من بود.

خیلی منطقی تر است که که بجای تلاش برای چربی سوزی تلاش کنیم چربی ایجاد نکنیم.

چون اگر ایجاد چربی ادامه داشته باشه دیگه چه اهمیتی داره چقدر تلاش کنیم برای چربی سوزاندن چون دوباره چربی تولید خواهد شد و جایگزین مقدار کم شده می شود.

پس بهتره این بار از طریق صحیح اقدام کنیم و بجای تلاش برای چربی سوزی سعی کنیم طریقه چربی تولید نکردن را یاد بگیریم.

در تحقیقات انجام شده مشخص شد که با یک ساعت دوچرخه ثابت کار کردن کمتر از دو عدد شکلات کالری سوزانده می شود.

این واقعیت توضیحات قبلی را ثابت می کند که به جای تمرکز بر چربی سوزی بهتر است بر اضافه نکردن چربی تمرکز کنیم.

چون سرعت ایجاد چربی در افراد چاق بسیار بیشتر از سوزاندن آن است.

افرادی که برای بالابردن میزان سوخت و ساز و چربی سوزی بدن خود فعالیت ورزشی انجام می دهند بعد از هر بار ورزش کردن به میزان مشخصی استراحت می کنند.

بدن ما از طریق استراحت کردن، میزان انرژی مصرفی خود در طول روز را متعادل می کند.

یعنی تفاوتی ندارد ورزش کنید یا نه چون درنهایت میزان کالری تقریبا مشخصی توسط بدن مصرف خواهد شد.

تغییر میزان مصرف کالری توسط بدن غیرممکن است.

این عبارت ختم کلام درباره تاثیر ورزش کردن بر لاغر شدن می باشد.

سالها برای لاغر شدن ورزش کردم ولی نتیجه نمی گرفتم و الان متوجه شدم که اون مقداری که کاهش وزن داشتم بخاطر انتظاری بود که در من برای لاغر شدن شکل می گرفت.

من انتظار داشتم چون ورزش می کنم طبیعیه لاغر بشم.

مقداری که لاغر می شدم تصور میکردم، برای لاغری بیشتر باید بیشتر ورزش کنم و از آنجایی که بیشتر از حد مشخصی نمی توانستم ورزش کنم روند کاهش وزن من متوقف میشد.

پس از مدتی از ورزش کردن برای لاغر شدن خسته می شدم و دیگه ورزش نمی کردم و انتظار اینکه چون ورزش نمی کنم طبیعیه که چاق بشم در من شکل می گرفت و خیلی زود دوباره چاق می شدم.

یعنی همه چی به انتظار من ربط داشت و انتظار در ذهن من ایجاد میشد و سپس در جسم من نمایش داده میشد.

بارها شنیده ایم که ورزش کردن برای سلامتی بسیار مفید است اما یک نکته بسیار مهم وجود دارد.

علت ورزش کردن و انتظاری که در ما درباره ورزش نکردن ایجاد شده است مهم است نه ورزش کردن.

برای مشخص شدن نتیجه نهایی باید از خود این سوال را بپرسیم؟

اگر ورزش نکنم چه خواهد شد؟

پاسخی که به این سوال می دهید نتیجه زندگی شما را مشخص می کند نه مقدار ورزشی که برای مواجه نشدن با این شرایط انجام می دهید.

اگر در ذهن ما به هر دلیل این فرمول ایجاد شود که طبیعی است من بیمار شوم پس برای جلوگیری از ابتلا به بیماری باید از الان که در سلامتی هستم ورزش کنم، هرچقدر هم که ورزش کنیم در نهایت بیمار خواهیم شد چون انتظار ما پاسخ داده می شود.

“پدر من از ترس اینکه بخاطر چربی خون سکته قلبی نکنه سالها ورزش کرد و در سن ۶۴ سالگی سه روز در هفته و هر مرتبه ده بار، دور زمین فوتبال می دوید ولی در نهایت بر اثر سکته ورزشی فوت کرد.

سال بعد شوهر خاله من که از پدرم بزرگتر بود و حتی یک بار هم دور زمین فوتبال ندویده بود نیز بر اثر سکته قلبیی فوت کرد.”

من عقیده دارم هرکاری برای تفریح و شادی انجام شود در افزایش احساس خوب و سلامتی تاثیر دارد.

یعنی درصورتی که فکر اصلی من این باشد که می خواهم شاد باشم و از زندگی لذت ببرم در این صورت نتیجه نهایی عالی خواهد شد.

اگر برای لذت بردن از زندگی از تفریحاتی مانند پیاده روی کردن، تنیس بازی کردن، دوچرخه سواری و یا هر فعالیتی که از انجام آن لذت ببرید استفاده کنید قطعا در میزان سلامتی شما تاثیر مثبت خواهد داشت.

اما انجام همین فعالیت ها برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کاملا بی تاثیر خواهد بود.

با تغییر فرمول های ذهنی می توان به شکل بهتری از فرصت خود برای زندگی کردن لذت ببریم.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tanasobefekri.com/?p=28113
برچسب ها:
6 نظر در مورد بهترین روش لاغری چیست

دیدگاهتان را بنویسید

   1400/04/15 04:04
   مدت عضویت: 107 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 2,022 کلمه

   سلام ب همه ی دوستان عزیز و همسیرم 🙂 

   با چ روشی میشود لاغر شد؟! قبل از هدایت من ب سایت تناسب فکری و آشنایی بااستادعزیزو دوستان همسیرم این جمله همیشه وتکرار هروزه من بود با سرچ کردن توی Google ، یا با پرسیدنم توی گروهها و حتی کانال هایی ک بودم توفضای مجازی ک بامواجهه با پرسیدنم و جستجوهای آگاهانه خودم روب رو میشدم باین جوابها ازشون رژیم های غذایی و گیاهخواری ، دمنوشها بااسمهای معروف و هزینه های برای اونا مقطوع ولی برای من هنگفت ،قهوه های سبزوسیاه بازم بااسم های معروف و هرچی اسم معروفتر چربیسوزی بیشتر ورزشهای سبک و سنگینی ک توی هر باشگاهی هم از پسشون نبایدبرمیومدم وفقط باشگاه‌ها با مربی های خاصی رو باید انتخاب و میرفتم ،،

   چندتا از مزایایی لاغری :سلامتی ، زیبایی ، جذابیت ،پس قطعا هر فرد چاقی آرزوی داشتن این خصوصیات رو داره ک حتی اگ شده یک روز بهش دست پیدا کنه مثل قبل من وحتی حال حاضر خودم باین تفاوت ک ن فقط برای یک روز بلک تاآخر عمرم 🙏 انشاءالله…اما افراد چاق بیشترازینک دنبال اون جذابیت و زیبایی باشن دنبال رهایی از مشکلات چاقی هستند البته ن اینک اون مزایای مهم نباشه ن ،ولی خیلی از افراد چاق هستند ک هم جذابن ،هم زیبا و گاهی هم خوش لباس با رنگهای روشن و شاد ک برمیگرده ب اعتماد ب نفسشون ، اما مشکلات چاقی ک ب مرور برای افراد بوجود میاد خیلی نمایان ترازاون جذابیته .خودم بارها و بارها از اطرافیان چاقم شنیدم حالا لاغر بشم بقیه ش مهم نیست صورتم شل شد که شد ، این شکم بره این پهلوها بره ، لباسه اندازه ام بشه ،، ولی برعکسشم شنیدم ک حالا لاغربشم ولی صورتم تکون نخوره ،یا اینحای بدن چربیهاش آب بشه ، اینجا عضله بشه 🤦🤣☹️ 

   افراد لاغرو متناسب تقریبا هیچ مشکلی با سایز و وزن و اندامشون ندارن ،هرچی ک بخان میخرن میپوشن یا میخرن میخورن بدون هیچ ترس و شک و شبهه ای چرا گفتم تقریبا چون عده ای ازافراد هستن ک خیلی دنبال کمی ودرحد فقط چند کیلو اضافه وزنن مثل زندایی خودم ک شب و روز تو اینستا دنبال کمی چاق شدن هست 😐 

   واین فقط افراد چاق و دارای اضافه وزن هستند ک ب محض تنگ شدن کمی از لباساشون ترس و هول ولا این دیدگاه و نسبت ب خودشون پیدا میکنن ک عه من دارم چاق میشم درحالی ک هنوز لاغره اما ترس از چاقتر شدن باعث میشه ک شروع میکنه ب رژیم گرفتن وورزش کردن و ب این ترسه فقط از روی ی احساس شاید زود گذر پروبال میده و خودش و میندازه تو منجلاب چاقی و برو ک رفیتم برای  چاقترشدن….

   اگر ما می دانستیم که مسئولیت چاق شدن ما به عهده خودمان است و هیچ فرد یا شرایطی مقصر چاق شدن ما نیست مطمئنا برخورد مناسب تری با موضوع چاقی داشتیم و برای لاغر شدن دست به هر کاری نمی زدیم.😓😥 

   🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺 

   فروش رویای لاغر شدن : در دنیای امروزی ک بیشتر  آدمها با چاقی و مسائل و مشکلات براثرچاقترشدن دارن دست و پنجه نرم میکنن هستن افراد سودجویی ک محصولاتی رو از شبکه های تلویزیونی وماهواره ای ووو تبلیغ میکنن برای سواستفاده کردن مشکلات و دغدغه هاازین دسته از افراد..اول تاجایی ک امکان داره لاغرشدن رو برامون سخت و طاقت فرسا میکنن بعد محصول کاری خودشون رو مطرح میکنن ک حلال مشکلات چاقی شما دست ماست حالا یا لباسه ،یا گن هست ،یا وسایل ورزشی درازو نشست وتردمیل هست از نوع پیشرفت و کُنتُر انداختن چقدر چربیسوزی کردی تو چ مدت زمان استفاده ازشون ،یا هزاران مدل وحرف و راه کارهای غلط و اشتباهی ک فقط خودشون میدونن و بس 😑 

    

   آرزو کردن یا رویا داشتن شاید از نظر نوشتاری در زبان های مختلف به شکل های گوناگون نوشته شود اما معنی و مفهوم آن در برای تمام انسانها یکسان است. بنابراین رویای لاغر شدن بعنوان بخشی از زبان چاقی است که در بین تمام افراد چاق با هر زبان و ملیتی مشترک است. 

   مهم نیست زبان مادری ما ب  چه صورت است مهم اینه ک همه ی ما انسانها با هر گویش و زبان و لهجه ای فقط و فقط بایک زبان چاق شدن رو آموخته ایم 

   زبان چاقی : زبان چاقی تشکیل شده از ترس از چاق تر شدن، ترس از غذا خوردن، اعتماد به نفس نداشتن، احساس خوب نداشتن، خودباوری نداشتن، احساس ناامیدی و بی عرضگی کردن، به دنبال روشی برای لاغری بودن و مجموعه ای از افکار و رفتارهای چاق کننده است که در ذهن همه افراد چاق در دنیا به یک صورت ذخیره شده است.

   پس اینجا ب من ، ب شما مخاطب عزیزی ک درحال خواندن این شرح دیدگاه هستی ثابت میشه ک ما تنها از طریق ذهنی چاق و هروز با واکنشی خوب یا بد نسبت ب جسممون و گاهی ترس و گاهی لذت باعث چاقترشدن هروزه ی جسممون شدیم .. 

   داروهایی برای تحت تاثیر قرار دادن جسم جهت لاغر شدن تولید می شود، برنامه های غذایی برای کاهش میزان کالری ورودی تنظیم می شود، برنامه های ورزشی منظم برای افزایش میزان سوخت و ساز و بالا بردن کالری مصرفی پیشنهاد می شود، عمل های جراحی گوناگون برای خارج کردن چربی ها یا برداشتن مقداری از معده انجام می شود و صدها روش دیگر که همه برای تحت تاثیر قرار دادن جسم تنظیم شده اند…

   ما برای چاق شدن از هیچ نوع دارو ،برنامه غذایی ،برنامه ی ورزشی ،وحتی عمل های جراحی استفاده نکرده بودیم اما برای لاغرشدنمون ب شدت هروز و هر دقیقه ب دنبال داروهای چربیسوز و کم اشتها ،رژیم غذایی های کم چرب و کم نمک وآبپز ،ورزشهای سنگین همراه با وزنه های کیلویی ک برای خانمها قطعا باعث آسیب های خواهدبود و همچنین رفتن دنبال عمل های جراحی خطرناک و واقعا گاهی مرگ آور ، بوده ایم .آخر چطور میشود وقتیک نمیدونستیم ک صورت مسئله مون چیه ب دنبال نتیجه بودیم و الان ک دارم بیشتر فکر میکنم بهتر درک میکنم ک چقدرافکار سطحی داشتم و چقدر کوته فکربودم 😓😓 

   🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺 

   چرا افراد لاغر به ترس از چاقی مبتلا می شوند؟! هنوزم افراد بسیارزیادی هستند ک از قدرت ذهن و کلن لاغری با ذهن اطلاعی ندارن ،شاید باقانون های جذب قدرت و ثروت آشنایی داشته باشن اما هنوز هم خبرندارن درواقع هدایت نشدن ب چگونگی لاغری باذهن بخاطر همین دروجود همچین افرادی ک لاغرن ولی ترس پیدا میکنن از چاقی بخاطر افکار و باورهای هست ک هروز درمخزن ورودی ذهنشون میکنن و ذهن آون افراد منتظرهست ک وقتش ک رسید اون دسته از افراد رو باترسهای ک ماه و سالها انتطارشو میکشیدن روب روکنه حالا یا بعداز بلوغ ،یاازدواج ، ،یابارداری ،یابد از زاایمان،یابچه دوم،باچهل سالگی،یا،یا یا وگاهی هم باورهای این افراد باعث میشه ک بعداز تناسب اندام ب راحتی چاقی خودشون رو میپذیرن یا بعنوان ارث یا ژنتیک ،وووو،،،، 

   ترس از چاق شدن در افراد متناسب همان حالتی است که در ذهن افراد چاق از چاق تر شدن ایجاد می شود. همانطور که ترس از چاق تر شدن با تمام تلاش افراد چاق برای جلوگیری از چاق تر شدن باعث افزایش وزن و سایز افراد می شود، ترس از چاقی در ذهن افراد متناسب با تمام تلاش آنها برای مراقبت از وضعیت خود باعث برهم خوردن تعادل جسمی آنان خواهد شد.

   🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺چراهرقدر بیشتر رژیم می گیریم چاق تر می شیم؟! 

   هرچه بیشتر رژیم می گیریم بیشتر باور می کنیم که وضعیت جسمی ما مشکل دارد و نتیجه نهایی گسترش مشکل خواهد بود نه برطرف کردن آن.

   دلیل اینکه رژیم باعث چاق تر شدن میشود این است که فرمول ذهنی “من مشکل دارم” قوی تر میشود و از آنجایی که فرمول های ذهنی نتیجه نهایی را رقم می زنند، مشکل ما (چاقی) بیشتر می شود.

   این الگوی ثابت در همه افراد چاق مشاهده می شود که بعد از هربار رژیم گرفتن دوباره چاق می شوند و در بیشتر موارد وزن آنها مقداری بیشتر از قبل از شروع رژیم می شود.

   این شرایط اثبات می کند تفاوتی ندارد از چه رژیم غذایی یا روشی برای لاغر شدن اقدام می کنیم چرا که در نهایت فرمول اصلی که در ذهن ما ثبت شده (من مشکل دارم) باعث میشود ما به حالت مشکل دار قبل برگردیم.

   وقتی در ذهن خود افکار و فرمول های چاق کننده ذخیره کرده باشیم و تصاویر ذهنی چاق در ذهن ما ایجاد شده باشد با اعمال هر برنامه رژیمی برای هر مدتی که باشد انتظار چاق شدن در ذهن ما از بین نمی رود.

   به هر مقدار که از وزن بدن کم شود، مغز بر اساس اطلاعاتی که در ذهن ذخیره شده است تلاش خواهد کرد تا دوباره جسم را به شرایطی که تصاویر آن از قبل در ذهن ذخیره شده است برگرداند و در این کار همواره بر اراده ما برای دوباره چاق نشدن پیروی می شود.

   این موضوع اثبات می کند چاقی در ذهن ما ذخیره شده است و برای لاغر شدن نیاز نیست روی تغییر جسم و عادت های جسمی تمرکز داشته باشیم بلکه باید فرمول های چاقی ذهن خود را اصلاح کنیم.

   در این شرایط همانطور که خودبخود چاق شده ایم، خودبخود لاغر میشویم.

   🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺 

   لاغر شدن رسیدن به حالت طبیعی جسم است 🤔 

   مااگ الان دارای اضافه وزن هستیم بخاطر افکار و فرمول های غلط و اشتباهی است ک نشأت کرفته از عوامل بیرونیه از طریق دیده ها و شنیدهامون 

   واگرنه پیش فرض همه ی انسانها از بدو تولد بدنی عاری از هرگونه چربی اضافه است .پس ما در بودن وموندنمون در مسیرلاغری باقدرت ذهن افکارهای غلط و اشتباه مون رو شناسایی میکنیم و بجای اون افکار و باورهای درست و صحیح رو فرمولهاشو ایجاد میکنیم و ب پیش فرض خودمون تناسب اندام میرسیم انشاالله 🙏😍  

   تاثیر تبلیغات روش های لاغری بر ما چگونه است؟!

   کوتاه خدمتتون عرض میکنم چون نیاز خیلی مُبرمی داشتیم ب لاغرشدن خیلی زود گولشون رومیخوردیم وهرچی ک میگفتن ماقبول میکردیم 😐😄

   چرا ما در برخی موارد در مواجه با روش های لاغری بسیار ساده لوحانه برخورد می کنیم؟

   چون به شدت از چاقی و تلاش برای لاغر شدن خسته و ناامید شده ایم و هر حرف یا ادعای جدید برای لاغر شدن را با اشتیاق می پذیریم بلکه راهی برای رهایی از چاقی و رسیدن به رویای لاغری پیدا کنیم….

   مقصر لاغر نشدن ما کیست؟! در همه ی راه و روش های قبل ک من آگاهانه تصمیم میگرفتم ک لاغربشم و شروع میکردم ب رژیم گرفتن وورزش کردن باشورو اشتیاق چند روزه (۳.۴روزاول ب زور) و مواجه شدن من بعدازاون چندروز با حال زارو بدم وعصبانیت وپرخاشگررررررری این من بودم ک همیشه مقصر بودم انگار همیشه همه چی تقصیر من بود ..من خودمو بی عرضه و ناتوان فرض میکردم ک نمیتونم جلوی شکممو بگیرم ببخشید ببخشید دَله هستم برده ی مواد غذایی ها و خوراکی ها هستم وکنترلی روی خوردنم ندارم بدون اینک فکرکنم ک شاید یک درصد اون رژیم و یااون حرکت ورزشی مشکلی داره 😐😐 درحالیک ذهن من برنامه ریزی شده بوده ن تنها برای لاغرنشدن بلک چاقترهم شدن لامصب ☹️😄🤦 

   در برنامه های رژیمی فقط به نوع و مقدار غذا و زمان خوردن اشاره می شود و این در حالی است که مغز ما بعنوان فرمانده جسم تحت تاثیر ذهن قرار دارد و از آنجا که ذهن یک فرد چاق مملو از افکار و عادت های چاق کننده است به هیچ عنوان نمی توان با یک برنامه منظم غذایی تمام عوامل تحریک کننده فرد چاق برای خوردن را مهار و بی اثر کرد.

   دلیل شکست افراد چاق در استفاده از روش های لاغری بی اراده بودن آنها نیست بلکه عواملی است که از نظر خود فرد و عوامل اراه کننده روش های لاغری پنهان مانده اند و اتفاقا تمام رفتارها و واکنش های افراد چاق را کنترل می کنند.برای لاغر شدن باید برنامه ای در پیش بگیریم که تغییرات درونی در ما ایجاد کند، فرمول های ذهنی ما را تغییر دهد، افکار و رفتار ما درباره چاقی را تغییر دهد. در این شرایط بدون تحمل هرگونه سختی و رنج می توانیم لاغر شده و برای همیشه لاغر بمانیم.😍💪💃 

   چرا روش های لاغری هر روز گسترده تر می شوند؟!

   تنها دلیل ایجاد تنوع و گسترش روش های لاغری، خودتخریبی و سرزنش کردن خودمان است.

   ک باهر بار شکست رژیم در دورهمی ها ،مراسمات عروسی ،یک بیرون یا مسافرت رفتن کلن رژیم گرفتن ما خراب میشد و ماشروع میکردیم بخودمون برچسب زدن غرزدن و باز دوباره عزممون رو جزم میکردیم برای شروعی دوباره و با روزاز نو روزی ازنو☹️☹️ 

   تاثیر ورزش کردن و آمادگی جسمانی در لاغری

   یکی از روش هایی که برای لاغر شدن توصیه و تجویز می شود “ورزش کردن” است درحالیکه «ذهن را نمی شود با ورزش کردن تغییر داد.

   🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺 

   ب امید موفقیت همه ی دوستان همسیرم 🙏😍  

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/03/06 20:36
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 793 کلمه

   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/03/01 12:47
   مدت عضویت: 669 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 1,708 کلمه

   بهترین روش لاغری چیست ،،  سلام وقت بخیر ،،۱۰۰درصد آدم های چاق مدام در حال پیدا کردن راهی هستن برای لاغر شدن و بیشترشون ،راه های زیادیو رفتن ،شکست های زیادی خوردن ولی باز هم ادامه دادن به امید جواب گرفتن ،، شخص چاقی که تمام عمر خودشو بدنبال راهکاری برای لاغر شدن گذرونده و از عزت نفس و اعتماد بنفس بسیار پایین یا در حد منفی برخورداره ،در بیشتر جنبه های زندگیش هم شکست میخوره ،اصل و اساس شخصیت هر انسانی با عزت نفس و خودباوریش ساخته میشه ،فرد چاق چه خودباوری هایی در مورد خودش داره ؟ این فرد خودشو ناتوان ،زشت ،بدریخت،دوست نداشتنی،خجالتی، ناکافی ،کمبود، ناراحت‌ و بیچاره وووو  میبینه و باور کرده ،معلومه نمیتونه خودشو ابراز کنه ،تو جمع قرار میگیره همه مسخره ش میکنن ،میخوان بهش راهکار لاغری بدن ،من چندین بار شاهدش بودم وقتی با دوستم بیرون میریم ،آدم ها حتی اونهایی که اصلا نمیشناسیمشون یا حتی عابر رهگذر هستن، یدفعه میان به دوستم راهکارهای لاغری میدن و اوایل دوستم ناراحت میشد وقتی یاد گرفت توجهی نکنه به حرف و نظر مردم ،الان حجم گفتن ها ،کمتر شده ، ،، با هر بار خجالتی که توی جمع کشیدیم به خودمون بد و بیراه گفتیم و دوست نداشتیم وارد جمع بشیم ،چاقی باعث میشه نتونیم حتی تو بیزینس های قوی وارد بشیم ،بدلیل همون عزت نفس و اعتماد بنفس پایین ،، آخه با اونهمه بدو بدو برای لاغر شدن اونم سالهای طولانی دیگه احساس رضایتی نمیمونه ،شاید موضوع چاقی برای اشخاصی که فقط چند سال چاقیو تجربه کردن زیاد ناراحت کننده نبوده ولی برای منکه بدنیا اومدم تپل بودم و از ۱۰ سالگی تو رژیم بودم ،اصلا خوشایند نبوده که سالها بدنبال لاغر شدن بودم  و هیچ لذتی از زندگیم نبردم ،،، منکه مدام  در حال رفتن به متخصصین تغذیه بودم، ۴ تا تردمیل خریدم و فروختم ،دوچرخه ثابت حرفه ای خریدم ،داروهای متفاوت ،دم نوش های بدمزه ،باشگاه های مختلف رفتم،رژیم های سخت و طولانی گرفتم  وووووو  افراد لاغر زیادیو دیدم که مدام از چافتر شدن ترسیدن  و مراقب خوردو خوراکشون  بودن ولی در انتها چاقتر از قبل شدن ، یکی از دوستانم که خودش روانشناسه و یه دوره هیپنوتراپی هم برای لاغر شدن آموزش میداد ، یه مدتی بود مدام میگفت دارم چاق میشم ،شکمم داره بزرگ میشه ،با اینکه هیکل بسیار زیبایی داشت و پارسال که تولدش دیدمش ،متوجه شدم یکمی چاق شده ،مخصوصا در قسمت شکم ، انقدر دست میذاشت روی شکمش و میگفت ،ببین چقدر چاق شده و کلی ترسیده بود ، چند ماه پیش که دعوتش کردیم به نهار ،گفت من نمیتونم غذاهای شمارو بخورم  ،من فعلا گیاهخوار شدم 🤔  چرا هر چقدر که رژیم میگیرم ،چاقتر میشم؟ این سئوالی بود که سالها منو دیونه کرده بود ، آخه یعنی چی ؟ مگه نمیگفتن ،فریده تو پرخوری کردی که چاقی ،پس چرا من همش تو رژیم هستم ولی هنوز هم لاغر نشدم؟ همیشه میگفتم هر کسی جای من بود باید نی قلیون میشد ،آخه چی تو من خراب کار میکرد ؟ و من با همین سئوال از ۱۰ سالگی تا ۴۵ سالگی مشغول بودم و دور خودم چرخیدم 😒 الان متوجه میشم ،تمام اون لحظاتی که در فکر رژیم جدید بودم،نگران خوردو خوراکم بودم،ترسیدم وقتی چیزی خوردم،در موردش با دیگران صحبت کردم ،در گفتگوهای ذهنیم هر روز خودمو شماتت و سرزنش کردم ،مدام ترسیدم از تنگتر شدن لباسهام و از دیدن خودم تو آینه وحشت کردم ،اونهمه هزینه کردم ،اونقدر وقت گذاشتم برای خرید و پخت غذاهای رژیمی ،اونهمه تایمی که در سالن های ورزشی ،پارکها گذاشتم،اونهمه دارو ،قرص و دم نوشی که خریدم و به زور خوردم و حالم از خودم بهم خورد ،اون حجم مسخره شدن ،احساس دوری از آدم ها، حس ناکافی بودن،حس دوست نداشتنی بودن که یکی از بدترین حس هاست،حس زشت و بدترکیب بودن ، حس خجالت ،دیدن غذاها و نخوردن اونها و احساس بی لیاقتی که برام میلیون ها بار اتفاق افتاد وووووتمام اون زمانها من در حال فرستادن انرژی چاقی،زشتی ،عدم لیاقت ووو  به جهان بودم ،یعنی داشتم مسیر چاقی خودمو محکمتر و قویتر میکردم ،در اصل ۱۰۰ درصد توجهم روی چاقی بوده و من تصور میکردم در حال رژیم گرفتن و ورزش کردن هستم و راهم درسته ،،در صورتیکه مسیرم کاملا اشتباه بوده و در اون زمانها من در حال ارسال (من چاق هستم و چاقی بیشتر را میخواهم) به جهان بودم ،،، در تلوزیون زیاد شنیده بودم که آمریکایی ها چونکه فست فود زیاد میخورن انقدر چاقن و سالها پیش تو ماهواره یه برنامه لاغر شدنیو دنبال میکردم که یک شخصی به خانواده ها برنامه غذایی میداد،ورزش های سخت میداد و چندین ماه کوچشون میکرد و اون برنامه بصورت سریالی در ماهواره پخش میشد و من سالها اون برنامه رو دنبال میکردم و نمیدونستم با دیدن اون مدل برنامه ها ،ذهن من برای چاقی بیشتر برنامه ریزی میشده که مجری اون برنامه مدام عنوان میکرد که فست فود و غذاهای سرخ کرده ،چاق کننده هستن ،همین الان یاد دیدن اون برنامه تلوزیونی افتادم😐 در واقع تلوزیون ،فیلم ها و فضای مجازی راهی برای هیپنوتیزم کردنه ذهن آدم هاست بسمت خواسته های ،ابرقدرت های جهانه که میخوان بیزینس های پرقدرت داشته باشن مثل دارو ،خوراکی های لاغر کننده وووو  ،،،   بیس اصلی بدن ما  متناسب بودن است نه چاقی و وقتیکه موانع شناسایی بشن ،جسم خودبخود بسمت فطرت خود که تناسبه ،خواهد رفت،،، چقدر از اون احساس شرمساری  بی عرضگی و تقصیری که در من بود بدم میومد ، مدام به خودم و خدا و خانواده م بدوبیراه میگفتم که آخه چرا من این شکلی آفریده شدم ،از هر چی بد و زشت بوده به من داده شده  بود ،،      همون شکست هاییکه مدام در لاغر نموندن خودمون گرفتیم ،نشان دهنده درست نبودن اون مسیرها بود و وجود ما سالها اینو فریاد میزد ولی ما بازهم به مسیر غلط ادامه میدادیم و اون احساس بی عرضگی که در ما شکل میگرفت باعث میشد ،باور کنیم که ما نتونستیم خوب عمل کنیم ،بدن ما جواب نداد و مجدد رو میبردیم به راه و روش سختر ،،یادمه اون آخریا ،تصمیم گرفته بودم غذامو کمتر کنم تا شاید نتیجه بگیرم ،ولی هر قدر تلاش کردم نشد ،مثلا ۱ دونه نون تست باید نصف میکردم و میخوردم ،یا ۴ تا قاشق برنجو ،۲ تا قاشق  میکردم ،در  واقع هیچی نمیخوردم ،همش بی جون بودم ،آخرین رژیممو که گرفتم ،اواسطش مریض شدم،  بی جون شدم و دیگه ادامه ش ندادم و تا مدتها بعد از رژیمم همش حالت تهوع داشتم ،بدن بسیار هوشمنده و با عکس العمل هاش بما هشدار میداده ،ما توجه نمیکردیم ،،،      از ورزش بخوام بگم که خودش یه کتاب میشه که هر روز صبح تا شب در باشگاها بودم ،بدمینتون سنگین ،چربی سوزی،بدنسازی، کوهنوردی،پیاده روی،اسکی ،شنای مداوم ،رقص و تمام اینهارو همزمان میرفتم ،تقسیم کرده بودم جوری که به همشون برسم به قول استاد فقط آمادگی جسمانی من بالا رفته بود و البته یه تعادل وزنی هم با اون حجم ورزش داشتم ،، اونوقتا خیلی به افراد متناسبی که ورزش نمیکردن  حسودی میکردم ، دلم میخواست متناسب میبودم که به زور ورزش نکنم ،، یه سال سیزده بدر  که تو رژیم بر اساس گروه خونی بودم و قرص های چربی سوز میخوردم و باید همراه با  قرص ها  ورزش میکردم، اون روز من صبح ۱ ساعت پیاده روی کردم ،عصر هم ۱ ساعت پیاده روی کردم ، همه اقوام مسخره م میکردن که فریده، امروز همش تو ورزش بود و واقعا هم لذتی از تفریحاتم نمیبردم یه کابوس بزرگی داشتم به اسم ورزش که باید هر روز انجامش میدادم ،،     به چه نکته جالبی اشاره شده ،اینکه به ایجاد نکردن چربی فکر کنیم نه به سوزاندن چربی ، سالها با خوردن قرص های مضر خواستیم چربی هارو آب کنیم ،دریغ از درک این موضوع که شیر فلکه ساخت چربی در بدنمون رو قطع نکرده بودیم ،یعنی از یک طرف ما چربی هارو تخلیه میکردیم و از طرف دیگه ورود چربی به مخزن بدنمون جریان داشته ☹ اگر ورزش کردن اثر زیادی داشت که من باید شکل نخ میشدم انقدر که ورزش میکردم ،،البته این هم برمیگرده به باورهای ما ،مثلا خواهر من همیشه آدم متناسبی بوده ،ایران زندگی نمیکنه،  عید که اومد ایران و بعد از ۶ ماه دیدمش ،خیلی لاغرتر شده بود ،بهش گفتم چکار کردی ،گفت یه مدت برنج ایرانی نداشتیم برنج اون کشورو دوست ندارم ،برنج نخوردم و ورزش روزانه انجام دادم ،در واقع رژیم و ورزشش کلا ۲ ماه ادامه داشته ولی اون حجم سایز ازش  ریخته بود  ،حتما تو باورهاش نخوردن برنج و ورزش کردن مساوی با لاغرتر شدنه و برای من مساوی با چاقتر نشدنه ،برای همین ایشونو لاغر کرده و برای من اثر خاصی نداشت ،،چقدر خوندن این مقالات برای ذهن مریض من اثر گذاره که سالها باور کرده بود که  من باید بینهایت ورزش کنم تازه جواب هم نگیرم ،با خوندن و تفکر بر این مقالات انگار قطره قطره اون باورها از من خارج میشه و فرمول های صحیح جایگزین میشه ،،اگر ورزش نکنم چه خواهد شد ؟ الان ورزش خاصی انجام نمیدم ،هفته ۱ بار که تنیس میرم اونم برای سرگرمی و فان بودنش و عشقی که به تنیس دارم ،هفته ۱ بار کلاس رقص میرم اونم برای بودن در فضای شاد با دوستانم و انعطافی که قبل از کلاس رقصم انجام میدم برای منعطف شدن بدنمون برای اجراهامونه ، قبلا اگر هر روز ورزشی نمیکردم عصبی میشدم ،وقتی ۸ سال پیش بر اثر آسیب زانو و کمر که دیدم ، ورزشو رها کردم ،مدام صدایی در گوشم میگفت ،حالا که بی تحرکی چاق میشی و چاق هم شدم ،ولی از شروع این دوره ها ،اون صدا کمو وکمتر شد ،،، چندین سال پیش که پیش دکتری برای طب سوزنی میرفتم ، (قبلنا مدام سرم تو این دکترو و تو اون دکتر بود ) در واقع مشکلی نداشتم ولی میرفتم طب سوزنی ،،برای  دکترم از ورزش کردن هام و تردمیل رفتن هام گفتم ،دکترم بهم گفت ،تردمیل واست لذت بخشه ؟ گفتم اصلا دوسش ندارم ،گفت رهاش کن ،برو ورزشیو انجام بده که حالت باهاش خوب باشه ،بهش گفتم من باید ورزش سخت انجام بدم  که چاقتر نشم ، در واقع هر کاری که لذت بخش باشه ذهن ما کمکمون میکنه و همراهیمون میکنه ،، خدارو شکر میکنم که هیچ ورزشیو به اجبار انجام نمیدم ،،پیاده روی که همراه همیشگی منه برای تثبیت باورسازی هام ،هر روز وقت داشته باشم یه تایمی با خودم در پیاده روی خلوت میکنم ،،، مقاله بسیار جامع و کاملی بود ،سپاسگذار هستم استاد برای زحمات شما

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 42 از 10 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   rastegar.moradzadah.6939@gmail.com
   1400/02/30 03:45
   مدت عضویت: 235 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 844 کلمه

   بنام خداوند بخشنده ومهربان. سلام خدمت استاد عزیز وبی نظیر. واقعا این مقاله دیگه جایی برای وقت تلف کردن وبهانه آوردن ونمی شه ونمی تونم نمی زاره خیلی روشن وبه وضوح مثل همیشه برامون خیلی چیزهارو تحلیل کردین. مهم ترین چیزی که من با عملکرد خودم مقایسه کردم این است که من در تمام این سالها هرچی ورزش کردم وکم خوری کردم وگشنگی کشیدم فقط بخاطر انتظاری بوده که از خودم داشتم. چون گغتم دارم ورزش می کنم پس انتظار داشتم لاغر بشم وبه این علت هم بعد از رها کردن رژیم و ورزش دوباره چاقتر شدم این بوده که گفتم حالا که ورزش نمی کنم یا بازم دارم شیرینی می خورم پس طبیعی دوباره چاق بشم وخیلی وقت ها شده به خواهرم یا بقیه گفتم یا ورزش نکن یا اگه ول کنی حتما چاقتر می شی. خیلی از فوتبالیست ها بعد خداحافظی با فوتبال خیلی ظاهرشون تغییر کرده ومعمولا چاق شدن اونام انتظار داشتن چون فوتبال بازی نمی کنن پس طبیعی چاق بشن. چرا نسبت به گذشته تعداد افراد چاق بیشتر شدن بیشتر بین نوجوان ها وبچه ها حتی؟ من همیشه با خودم می گم چرا با اینکه این همه علم پیشرفت کرده ومریضی ها به خوبی تشخیص داده می شه ودارو تولید می شه بازم تعداد مرگ ومیر ها زیادتره واینکه با وجود این همه دازو چربی سوز وروش های مختلف رژیم بازم چاقی داره بیشتر می شه. حالا فهمیدم علتش انتظاری هست که افراد از خود دارن چه راجب بیماری وچه چاقی. در گذشته کسی اسم سرطان رو نمی دونست وعلت های مبتلا به این بیماری رو نمی دونست اگرم کسی در اثر سرطان فوت می شد دیگه چون وچرایی پشتش نبود وفقط می گفتن مریض شده وفوت شده. برای همین اینفدر سرطان کم بود اما حالا تا یه نغر مبتلا می شه اولین چیزی که دکتر می گه این بیماری ارثی وباید فرزندان این فرد مراقب باشن ومدام چکاپ کنن این ترس وانتظار برای چندین نغر ایجاد می شه وچون طبیعی می دونن مریض بشن هرچقدرم چکاپ کنن ورعایت کنن بی فایده است. چاقی هم همین طور در گذشته کسی زیاد به فرق بین چاق ها ولاغر ها توجه نشون نمی داد چون اکثر لباس ها یه جور بودن تازه هرکی تپل تر بود قوی تر قلمداد می شد وتوانایی وقدرت کار بیشتری داشت. با پیشترفت علم تفکیک شدن ودر معرض قرار دادن زیبایی جسم وتنوع لباس های اندامی و تلاش برای دیده شدن بیشتر ترس از چاقی در افراد متناسب ایجاد شد وبازار کسب وکار وتولید داروهای لاغری ودکترهای تغذیه داغ شد ودیگه همه به نحوی در تلاش برای از بین بردن چاقی جسم هستن. غافل از اینکه علت چاقی در ذهن است. تا وقتی ذهن به مغز فرمان چاقی بدهد وعادات ورفتارهای چاق کننده مدام در حال تکرار باشن لاغری میسر نمی شد چرا وفتی جسم با رژیم لاغر شده ومسلما بدن به غذایی کمتری باید احتیاج داشته باشه ولی بازم مغز دستوز وفرمان به خوردن بیشتر می ده؟ اینجا کاملا روشن می شود که خود مغز هم از ذهن دستور می گیرد وطبق فرمان اون عمل می کند طبیعت وپیش فرض جسم ما تناسب بوده. حالا چرا باید برای این حق الهی خودمون تلاش های طاقت فرسا بکنیم….. این چاقی است که غیر طبیعی ونا متعارف جسم ماست. در حالی که ما برای این عمر غیر طبیعی هم تلاشی نکردیم سختی نکشبدیم ودر اوج لذت به اینجا رسبدیم. الان باید هوشبار بشیم وبدونیم از همون راه که رفتیم برگزدیم کافبه کارهایی که کردیم دیگه انجام ندیدم یا کمترش کنیم. لازم نیست چربی سوزی کنیم ففط باید کاری کنیم که چربی تولید نکنیم. اگه روند تولید چربی متوقف بشه کم کم چربی های انباشه هم از بین می رن. والا چه فایده داره ما مدام چربی رو از بین ببریم وبعدش چربی تازه جایگزین بشه .. چندسال پیش ما همسایه ای داشتیم که زن وشوهر ودوتا از پسرهاش پزشک بودن. این خانوده به شدت ترس از سرطان داشتن. وخیلی مرافبت می کردن. یه روز اومدن بودن از یکی از همسایه ها سبزی قرمه بگیرن که خورشت درست کنن این بنده خدا هم سالیان سال عادت داشته سبزی رو سرخ کنه وبزار فریز وفتی بسته سبزی رو می دن دستشون با وحشت می گن شما مگه سبزی قورمه رو سرخ می کنید وکلی سفارش به ایشون کردن که دیگه این کار خطرناک سرطان زا رو انجام ندن چند سال پیش متوجه شدم متاسفانه هم خانم وهم آقا بر اثر این بیماری فوت شدن😔 با وجودی که سالها فقط آب پز وسبزیجات خوردن وورزش می کزدن. این یه خاطره بود برام که الان فهمیدم ایشون بخاطر ترس از این بیماری کم کم تصویر سازی ذهنی کردن وانتظار بیمارشدن رو از خودشون داشتن ممنونم استاد عزیزم بخاطر این مقاله بی نظیر

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 22 از 5 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   angelikian4040@mail.com
   1400/02/29 14:43
   مدت عضویت: 133 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 661 کلمه

   یکی از معضلات بشر بعد از عصر صنعت و تکنولوژی اضافه وزن بوده وهست وبعد از چندین سال هنوز حتی کشورهای توسعه یافته نتونستن یا نخواستن راهی برای از بین بردن چاقی پیدا کنند. چون مافیای چاقی در همه جهان هرروز با ارائه راه کارهایی که هیچ فایده ای نداره سود فراوانی می بره و چاقی یک تجارت محسوب میشه و انسانها در بردگی و اسارت چاقی قرار گرفتن به قول استاد فرد تا وقتی متناسب هست هیچ تعریفی از چاقی خودش نداره ولی وقتی ترس از چاق شدن در وجودش پیدا بشه نشانه های چاقی پدیدار میشن من سه خواهر در فامیل خودمون می شناسم که هر کدوم با ذهنیتی که در مورد چاقی دارن رفتارهای مختلفی دارن خواهر اول همیشه درگیر کالری شماری و رژیم بوده و همیشه ترس از خوردن داره و اگر یک مقدار در خوردن زیاده روی کنه چاق میشه خواهر دوم اصلا در قید هیچی نیست و بی تفاوت و همیشه متناسب هست خواهر سوم بسیار متناسب بود وهر دو وعده غذایی باید برنج می خورد و غذای ایشون زیاد بود ولی عید امسال که خواهر سوم رو دیدم متوجه شدم ایشون چاقتر شدن در صورتیکه مقدار غذاش تغییر نکرده بود همه اینها ریشه در ذهن افراد داره ولی خیلی از افراد هنوز به این درک نرسیدن که تمام تغییرات جسمی در ذهن ایجاد میشه چرا سه خواهر از یک خانواده شرایط متفاوتی از نظر جسمی دارن و جالبه که پدر خانواده الان نزدیک 60سال سن دارن همیشه وزنشون ثابت بوده و تغییری نکرده ولی مادر خانواده چاق هستن همه افراد خانواده از یک نوع موادغذایی استفاده میکنن و مقدار مصرف هم بین افراد تفاوت چشمگیری نداره پس چرا از نظر جسمی متفاوت هستن حالا اگر فرض رو بر این بگیریم که همه افراد خانواده از یک نوع ماده غذایی و به یک مقدار مساوی استفاده کنن باز هم همشون از نظر جسمی مانند یکدیگر هستن خیر قطعا به این صورت نیست پس تمام تفاوت این افراد در طرز فکرشون نسبت به موادغذایی هست که  باعث تفاوت در جسمشون شده و لاغری با ذهن سعی داره این فرمول ها رو در ذهن ما اصلاح کنه من در مدت بیست و پنج سال اضافه وزن دارم واز روشهای مختلفی استفاده کردم و فقط دو کیلو وزن کم می کردم و حتی بعد از رژیم چاق تر میشدم و همیشه دنبال این بودم که یک راه حل پیدا کنم تا برای همیشه از چاقی راحت بشم و هروقت فرد متناسبی رو می دیدم دست به دامنش میشدم بگو چیکار میکنی که اینقدر متناسب هستی و راهکار میگرفتم که من چکار کنم و سالهای سال نتیجه نگرفتم و فکر میکردم من آدم بی عرضه ای هستم و خودم رو سرزنش میکردم و جالب بود همه روشهای معمول لاغری روی داشتن اراده تاکید داشتن و من که هرروز توی سر خودم می زدم اراده رو از کجا می آوردم یک کار غیر ممکنی بود ولی استاد به یک مطلب جالبی اشاره کردن که خیلی در من تاثیر گذاشت و اون مطلب این بود آیا دربین این همه افراد چاق همشون بی عرضه و بی اراده بودن و عیب از افراد بوده که بعد از مدتی که رژیم های سخت می گرفتن و ورزش سنگین انجام میدادن دوباره به وزن قبلی بر می‌گشتن این اصلا عقلانی نیست من از زمانی که با لاغری با ذهن آشنا شدم فهمیدم تنها راه درست لاغری همین راه هست و تونستم آگاهانه برای خوردن تصمیم بگیرم چیزی که در هیچ کدوم از راههای لاغری نتونستم بهش برسم لذت بردن از خوردن ،نداشتن ترس از خوردن ،احساس خوب ،رو فقط توی این مسیر درک کردم و خداوند رو شکر میکنم که منو هدایت کرد از یگانه استاد عزیزم که دلسوزانه و کاملا با دانش و آگاهی به روزشون ما رو در این مسیر همراهی میکنن سپاسگزارم و من فقط به نتیجه شگفت انگیزه این مسیر می اندیشم و چقدر لذت بخش است که خودت بهترین جسم رو برای خودت رقم میزنی لذتی بالاتر از این نیست که تو همانی خواهی شد که اندیشه میکنی  

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 8 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/02/29 10:29
   مدت عضویت: 653 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,222 کلمه

   سلام 🙂

   چقدر لذت بردم از خوندن این نوشته فوق العاده

   چکیده تمام فایلهای آموزشی که درباره نحوه لاغر شدن ارائه شده و دلایل رد یا  اثبات اونا در این مقاله ارزشمند نوشته شده👌👌

   اینکه اینقدر عالی پیگیر موضوعات چاقی هستین و کلی مقاله و تحقیق و کتاب رو در این زمینه مطالعه کردین برای من بسیار تحسین برانگیز بود و الحق والانصاف که لقب استادی براندازنده شما است همیشه شما رو الگوی خودم قرار دادم هم در موضوع لاغری با ذهن و هم در موضوعات قانون جذب و ارتباط با خدا و هم در واکنش به اتفاقات منفی و هم در اولویت قرار دادن احساس خوب در زندگی و هم در ادامه دادن و رها نکردن هدف

   یه بار برام نوشتین از محتویات سایت برای لاغر شدن استفاده نکنید برای دریافت آگاهی،برای داشتن برنامه روزانه و برای داشتن احساس خوب از اون استفاده کنید 

   من بارها و بارها توصیه شما رو خوندم و اولش با خودم گفتم خوب اگه قرار نیست لاغر بشم چرا از آموزشهای لاغری استفاده کنم …؟؟ و در واقع با تمرکز بر نتیجه لاغری من خودم رو داشتم از این نعمتهای دیگه که رایگان در اختیارم قرار داده شده بود و در واقع  آموزش طریق اصلی درست زندگی کردن بود رو نمیدیدم که همون داشتن احساس خوب ،دریافت آگاهی و داشتن برنامه روزانه هست 

   از جملات شما عکس گرفتم و اونو پس زمینه گوشیم کردم که بارها به من یادآوری کنه که هدف هر روز من چیه…😊 و واقعا با احساس بهتر دارم آموزشها رو دنبال میکنم و فقط سعیم اینه که مطالبی که میخونم رو خوب درک کنم و بتونم در زندگی روزمره ازش استفاده کنم ممنون از شما 🙏🙏🙏💐💐

   امروز با خوندن این مطلب تمام روشهایی که اکثر افراد به عنوان روش لاغری دنبال میکنن یا دارن ازش استفاده میکنن برامون مرور شد معایب و مزایای اونا رو بررسی کردیم و برامون واضحتر شد که چرا لاغری با ذهن تنها راه صحیح و دائم متناسب شدنه👌👌

   اول در مورد این صحبت کردین که چرا اینهمه روش برای لاغر شدن بوجود اومده

   اصلا چرا اینهمه آدم چاق در دنیا وجود داره

   بارها خودم عکسهای قبل از انقلاب رو دیدم و با خودم گفتم چرا اون زمان همه اینقدر لاغر و خوش اندام بودن ولی الان اینهمه چاق داریم؟

   حتی این موضوع در مورد فیلم و عکسهای سالیان قبل کشورهای دیگه هم صادقه….

   انگار قبلا که هیچ تحقیقی در مورد لاغر و چاق بودن توسط بیمه ها یا سایر مراکز علمی انجام نمیشد توجه کمتری روی این موضوع بوده و در نتیجه اکثرا هم متناسب و لاغر بودن ولی با گسترده شدن تحقیقات در مورد آمارگیری یا کشف فرمولهای تناسب مثل BMI(همونی که شما در عکس این مقاله زیر فرمهای بدنی گذاشتین) و ارئه این آمار به جهان همه آدمها رو روی فرم تناسب بدنشون حساس کردن و حتی آدمهایی که اضافه وزن نداشتن به این فکر افتادن که با رعایت اصول خوردن و سالم خوری و ورزش و….مواظب جسمشون باشن تا هم از تناسب خارج نشه و هم دچار بیماریهایی که پزشکان با چاقی ارتباط میدادن نشن

   همه این توجهات طبق قانون توجه فقط باعث گسترده شدن چاقی در سراسر جهان شده و هر روز بر تعداد آدمهای چاق دنیا اضافه میشه و البته که این روند حتی بیشتر از قبل سرعت گرفته و از بس که رسانه ها آمارهای به قول خودشون واقعی رو دارن ارائه میدن ترس و نگرانی از چاقتر شدن و بیمار شدن به دنبال چاقی هم بیشتر شده در حالیکه تمام اینها خود باعث گسترش بیشتر چاقی بوده و خواهد بود.

   در تمام کتابهای پزشکی عامل زمینه ای بسیاری از بیماریها چاقی و اضافه وزن معرفی شده و با وجودیکه همواره جامعه علمی دنبال روشی برای کاهش چاقی و به دنبال اون کاهش بیماریهای مربوط به چاقی بوده فقط چاقی بیشتر و بیشتر شده😶😮

   و تمام این تلاشها نه تنها کمکی به درمان و کم کردن چاقی نکردن بلکه باعث گسترش راههای مختلف درمان اون شدن مثل داروها،دمنوشها،دستگاههای لاغری،ورزشهای سنگین،گنهای مختلف،چربی سوزها،کم کننده های اشتها،تعریق آورهای مختلف،دستگاههای لاغری در پزشکی مثل ساکشن ها و پیکر تراشها و انواع و اقسام جراحیهای لاغر کننده 

   که همه هم عنوان میکنن که خودشون بهترین روش لاغری هستن در صورتیکه هییییییچ کدوم روش مناسبی برای لاغر شدن نیستن فقط عوارض رو هم بر جسم چاق اضافه میکنن

   به قول شما خیلی از افراد چاقی که هیچ کاری برای چاقیشون نکردن نسبت به اونایی که با روشهای مختلف میخواستن با چاقی مبارزه کنن و از شر چاقی رها بشن هم از لحاظ جسمی سالمترنو هم از لحاظ روحی و هم اینکه کمتر از گروه دوم چاق شدن حداقل با سرعت کمتری😏

   منم بارها با خودم فکر کردم که چرا هیچ کسی قبل از شما به علت چاقی فکر نکرده و اینکه چرا چاق میشیم در حالیکه همگی متناسب هستیم ؟؟؟ و چرا همه میخوان روی جسم فشار بیارن در حالیکه چاقی در ذهن آدمهاست و تا زمانی که ذهن چاق باشه هر چه هم بر جسم فشار بیاریم اونو نمیتونیم به طور دائم تغییر بدیم🤨

   مثل اینه که مشکل از فرستنده ایستگاه رادیویی باشه ولی ما رادیو که فقط گیرنده است رو مقصر بدونیم و توی سرش بزنیم و با دکمه ها و پیچ ها ور بریم درنهایت هم عصبانی بشیم و اونو پرت کنیم که چرا آهنگ رو پخش نمیکنه…🤨🤨🤨😑😑

   در واقع تمام روشهای لاغری که تمرکزشون روی جسم هست همین کار رو دارن میکنن در حالیکه اصلا جسم بیچاره کاره ای نیست اون فقط یه نمایشگره 

   نمایشگر آنچه در ذهن ما است چطور ممکنه تصاویر چاقی در ذهن باشه ولی جسم لاغری و تناسب رو نشون بده…😶😶😶😶😑😑😑

    

   رژیمها فقط باعث حرص و ولع بیشتر ما شدن و از هر چیزی که ما در رژیم ازش منع شده بودیم بعد از رژیم فقط میخوایم اینقدر از اون بخوریم تا این ولع بخوابه چراااااا چون مغز طبق فرمولهای ذهن دستور به خوردن داده ولی ما با اراده و رعایت رژیم به زور میخوایم جلوی این فرمان مغزی بایستیم مثل اینکه با یه سد ضعیف جلوی جریان عظیم آب رودخانه رو بخوایم بگیریم بالاخره این فشار سد رو میشکنه اونوقت همون آب با انرژی زیاد ذخیره شده در اون جاری میشه وکلی خسارت درست میکنه😶😮

   ورزش هم که دیگه تکلیفش معلومه همه ما افراد چاق روزگاری رو به باشگاه رفتن و امتحان ورزشهای مختلف گذروندیم که برای همه ما واضح شده که هیچ تاثیری در کاهش وزن و سایز ما نداشته فقط مارو نهایتا فرز تر کرده کنار تمام عوارضی که برای ما داشته

   این دوتا راهکار مهم لاغری که تکلیفشون مشخصه دیگه فاتحه سایر روشهای لاغری رو بخونید

   تنها و تنها و تنها روش لاغر شدن همونی هست که ما رو چاق کرده 

   اصلا ما یادمون نمیاد چطور چاق شدیم اصلا یادمون نمیاد تغییری در میزان و نحوه خوردنمون داده باشیم و چاقی آرام آرام خودش رو در ما نشون داده  اونقدر که خودمون هم اونقدرها متوجه اش نشدینم و اونوقت با حرفهای دیگران و تذکرهاشون متوجه اضافه وزنمون شدیم و خواستیم کاری براش بکنیم و از دیدن جسم خودمون حالمون بد شد از اینکه تلاشهامون نتیحه نداد نا امید شدیم، از خوردن ترسیدیم و عذاب وجدان گرفتیم و خلاصه که زندگی رو به کام خودمون زهر کردیم 😶😶😶😑😑😑😑

   ولی به لطف خدا با تناسب فکری آشنا شدیم و وقتی ایمان داشته باشیم که خداوند هرگز اشتباه نمیکنه و ما هدایت شده او هستیم با ایمان با صبر با حال خوب و با اشتیاق مسیر رو ادامه میدیم و هر روز یه قدم به سمت تناسب برمیداریم تا لاغری هم ارام ارام خودش رو در جسم مانشون بده  و مثل چاقی یه وقتی ببینیم که ما هم لاغر شدیم و به تناسب رسیدیم😊😊😊🤗🤗🤗💃💃💃

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 9 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم