0

آیا تردمیل برای لاغری موثر است؟!

1910 بازدید
تردمیل برای لاغری

استفاده از تردمیل برای لاغری در ذهن شما چگونه تعریف شده است.

برخی از سوالات پرتکرار ذهن چاق درباره ارتباط لاغر شدن با ورزش کردن به شرح ذیل است:

 • آیا با استفاده از تردمیل لاغـــر می شوم؟
 • آیا با پیاده روی کردن می توانم لاغـــر شوم؟
 • برای لاغـــر شدن باید هر روز چند ساعت پیاده روی کنم؟
 • برای لاغـــر شدن صبح ها از تردمیل استفاده کنم یا بعد از ظهر ها؟

سوالات بسیاری درباره پیاده روی و تاثیر آن بر لاغـــری در ذهن افرادی که اضافه وزن دارند وجود دارد.

دلیل تنوع سوالات، باور کردن تاثیر پیاده روی یا استفاده از تردمیل برای لاغری باشد.

در ذهن افراد چاق مهمترین عامل چاقی، مواد غذایی و خوردن آنها می باشد و از طرفی مهمترین راهکار لاغـــری پیاده روی و استفاده از تردمیل برای لاغری می باشد.

 

این باورها چگونه در ذهن ما ایجاد شده اند؟

زمانی که در معرض چاقی قرار می گیریم از آنجا که این فرایند به آرامی صورت می گیرد، تغییر خاصی در افکار و رفتار خود مشاهده نمی کنیم و به همین دلیل تصور می کنیم اضافه وزن ما به دلیل عاملی بیرونی مانند تاثیر مواد غذایی ایجاد شده است.

زمانی که چاقی در ما گسترش پیدا می کند و بر حنبه های مختلف زندگی ما تاثیر می گذارد تصمیم می گیریم لاغـــر شویم.

از آنجا که چاقی را به دلیل عوامل بیرونی می دانیم برای لاغـــر شدن هم از عوامل بیرونی مانند رژیم، باشگاه، پیاده روی و … استفاده می کنیم.

 

بیشترین توصیه ای که در 35 سال چاقی از دیگران شنیدن این بود که کمتر غذا بخور و بیشتر فعالیت کن به همین دلیل همیشه برای لاغـــر شدن ابتدا سعی می کردم مقدار غذا خوردنم را کمتر کنم و فعالیت جسمی بیشتری داشته باشم.

در واقع تلاش می کردم ورودی انرژی را کاهش داده و خروجی انرژی را افزایش دهم. اما نتیجه ای از اجرای این فرمول سخت و طاقت فرسا نمی گرفتم و هر بار تصور می کردم من در اجرای این فرمول به اندازه کافی عالی عمل نکرده ام.

ساعت های زیادی را پیاده روی می کردم اما تاثیری در لاغـــر شدن من نداشت به همین دلیل به این نتیجه رسیده بودم که راه رفتن تاثیری بر بالابردن سوخت و ساز بدن من ندارد.

شنیده بودم که چون چربی های بدن من قدمت چند ساله دارند به اندازه ای سفت شده اند که با پیاده روی آب نمی شوند و باید با دویدن سوخت و ساز بدنم را بالاتر ببرم تا از شر این چربی های سفت شده خلاص شوم.

 

استفاده از پیاده روی و دویدن برای لاغر شدن

دویدن برای لاغـــر شدن از هر کاری سخت تر بود. به شدت از دویدن در خیابان و پارک ها خجالت می کشدیم.

تصور می کردم همه شهر می دانند من برای لاغـــر شدن دارم می دوم و از این حالت به شدت خجالت می کشیدم.

صبح زود حتی قبل از طلوع آفتاب به پیاده روی می رفتم که خیابانها خلوت باشد و بتوانم با خیال راحت با دویدن سوخت و ساز بدنم را افزایش دهم.

 

با اضطراب اطرافم را زیر نظر داشتم که مبادا کسی من را در حال دویدن ببیند.

بعد از چند روز تحمل سختی های گوناگون برای دویدن، دچار کمردرد شدم.

از چند نفر درباره درد ایجاد شده در کمرم سوال کردم. آنها احتمال می دادند بخاطر استفاده از کفش های نامناسب دچار کمردرد شده باشم.

 

تاثیر تبلیغات در انتخاب روش های من برای لاغر شدن

اتفاقا در اون روزها کفش مخصوص پیاده روی و دویدن به شدت از رسانه ها تبلیغ می شد.

هر روز بارها از مزایای کفش های طبی مخصوص دویدن می شنیدم و اتفاقا بیان می کردند که مانع آسب های احتمالی به بدن می شوند.

به هر طریقی بود آن کفش ها را تهیه کردم و با ذوق و شوق بیشتری به پیاده روی می رفتم و هر موقعیتی پیش می آمد که کسی در خیابان محل تردد من نبود چند متری می دویدم تا سریع تر لاغـــر شوم.

 

نتیجه تلاش من برای پیاده روی و دویدن بیشتر با کفش های مخصوص پیاده روی شدیدتر شدن کمردرد و اضافه شدن پادرد به من بود.

انقدر شدت درد در ناحیه کمر و پاهای من زیاد شد که پس از چند روز دیگه از کفش های مخصوص پیاده روی استفاده نکردم.

 

سال های زیاد از دوران چاقی را صرف پیاده روی و دویدن کردم اما نتیجه از تلاش خود برای لاغری کسب نکردم.

 

در آن سالها همیشه این سوال در ذهنم بود که چرا افراد لاغـــر پیاده روی نمی کنند ولی لاغـــر هستند اما من هر روز بیش از یک ساعت پیاده روی می کنم و همیشه چـــاق هستم.

عدم آگاهی از علت چـــاقی و چگونه لاغـــر شدن باعث شده بود که هر توصیه ای برای لاغـــر شدن می شنیدم را اجرا کنم.

از برنامه های گام شمار استفاده می کردم تا سرعت راه رفتنم را افزایش دهم.

دور کمرم پلاستیک می پیچیدم و گـــن لاغـــری را روی آن می بستم و راه می رفتم تا فشار بیشتری به خودم وارد کنم بلکه لاغـــر شوم.

 

حتی مدتی سعی می کردم هنگام پیاده روی کمتر تنفس کنم و بیشتر نفسم را در سینه حبس می کردم تا به این شکل ضربان قلبم را بالاتر ببرم چون شنیده بودم با افزایش ضربان قلب سوخت و ساز بدن افزایش پیدا می کند و چربی های سغت شده راحت تر آب می شوند.

 

استفاده از تردمیل برای لاغـــر شدن

به مرور که استفاده از تردمیل گسترش پیدا کرد، برخی از نزدیکانم که توانایی مالی داشتند این وسیله را تهیه کردند و با ذوق و شوق از مزایای استفاده از تردمیل برای لاغـــری به نسبت پیاده روی کردن صحبت می کردند.

اینکه نیاز نیست از برای پیاده روی از خونه خارج بشی، اینکه میتونی با سرعت یکنواخت و تنظیم شده پیاده روی کنی، میتونی شیب سطح را جهت افزایش سوخت و ساز بدن تغییر بدی و کلی تعریف و تمجید از تردمیل می کردند.

آرزوی من داشتن تردمیل شده بود مخصوصا اینکه از دویدن در خیابان به شدت خجالت می کشیدم و تصور می کردم اگه تردمیل داشته باشم چقدر راحت تر و بهتر می تونم فعالیت ورزشی برای لاغـــری داشته باشم.

 

تعریف و تمجید ها و تبلیغات رسانه ای درباره استفاده از تردمیل باعث شد من به این نتیجه برسم که چون تردمیل ندارم نمی توانم لاغـــر شوم.

بارها به خانواده می گفتم اگه تردمیل بخرید من خیلی راحت لاغـــر می شوم. اما پدرم زیربار پرداخت هرینه خرید تردمیل نمی رفت به دلیل اینکه اعتقاد داشت چاقـــی من ارثیه و هرکاری کنم نمی توانم لاغـــر بشم.

 

قرار گرفتن در مسیر لاغری با ذهن و رهایی از رنج و سختی

به لطف خدا وقتی در مسیر لاغری با ذهن قرار گرفتم گویی دریچه تازه ای به روی من گشوده شده بود.

در مسیری قرار گرفته بودم که سراسر شگفتی بود.

مسیری که هرچه بیشتر در آن پیش می رفتم بیشتر مطمئن می شدم نیاز به پیاده روی و استفاده از تردمیل برای لاغری ندارم.

چند سال تلاش کرده بودم با پیاده روی و به اجبار دویدن در خیابان ها و مدتی در پارک بیرون شهر در گرمای وحشتناک تابستان دزفول لاغـــر شوم و هیچ نتیجه ای نگرفته بودم ولی با چند ماه انجام تمرینات ذهنی نتایج خیلی خوبی کسب کرده بودم.

 

این موفقیت در تغییر رفتار و مقدار اندکی تغییر جسمی برای من بسیار ارزشمند بود چرا که بدون محدودیت غذایی و تحمل رنج و سختی ورزش کردن و دویدن و غیره به دست آمده بود.

گرچه در تلاش های قبلی برای لاغـــر شدن در مدت زمان کمتر نتایج بهتری گرفته بودم اما نتیجه اندکی که از روش لاغـــری با ذهـــن کسب کرده بودم بارها برایم ارزشمندتر بود چرا که احساس می کردم از طریق صحیح دارم برای لاغـــریاقدام می کنم.

 

از نشانه های صحیح بودن روش جدیدم این بود که:

 • ناراحتی و عصبانیت از اجرای آن نداشتم.
 • احساس گرسنگی و ممنوعیت خوردن غذا نداشتم.
 • نیاز نبود شب ها گرسنه بخوابم و صبح ها را با یک لیوان آب و عصاره لیمو که بسیار ترش و تلخ بود شروع کنم.
 • نیاز به عرق کردن و نفس نفس زدن وخجالت کشیدن برای دویدن در خیابان نبود.
 • در مدتی که از روش لاغری با ذهن استفاده می کردم به کسی نگفته بودم من اینو نمی خورم چون رژیم هستم.
 • در این مدت کسی مرا بخاطر دوباره رژیم گرفتن و لاغر نشدن مسخره نکرده بود.

 

دلایل زیادی برای لذت بردن از تغییرات اندک در مدت چندماه استفاده از روش لاغری با ذهن داشتم و همین دلایل لذتبخش سبب شد که با اشتیاق و انگیزه بیشتری به مسیرم برای لاغـــر شدن ادامه دهم.

هرچه بیشتر در این مسیر ادامه می دادم از تلاش هایم برای لاغـــری دورتر می شدم و احساس آرامش و اطمینان بیشتری برای لاغـــر شدن در من ایجاد می شد.

 

تاثیر پیاده روی در هماهنگی ذهن و جسم

در مسیر لاغری با ذهن متوجه شدم هرچه بیشتر جسم و ذهن من در نعادل و هماهنگی قرار بگیرند روند متناسب شدن من بهتر خواهد شد.

به این نتیجه رسیدم که اگرچه پیاده روی و استفاده از تردمیل برای لاغری کاری بیهوده و کسالت آور است اما برای ایجاد هماهنگی بین ذهن و جسم بسیار موثر است.

برای تجربه این آگاهی چند ماه پیاده روی انجام می دادم در حالی که همزمان فایل های آموزشی هماهنگی با درون را گوش می دادم.

نتیجه من در لاغـــری بهتر از قبل شد و مطمئن شدم زمانی که مشغول پیاده روی هستم و فایل موردعلاقه ام را گوش می دهم،‌ ذهن و جسم من به شکل بهتری در هماهنگی قرار می گیرند و این موضوع در روند متناسب شدن من تاثیرگذار بود.

 

مدتی بعد برای استفاده از پیاده روی به شکل متفاوت اقدام به خرید تردمیل کردم و دو یا سه مرتبه در هفته از تردمیل به همراه فایل های آموزشی استفاده می کردم و از انجام این کار لذت می بردم.

تاثیر استفاده از فایل های آموزشی به هنگاه پیاده روی در فضای باز یا روی تردمیل سبب شد که ایده تهیه فایل های پیاده روی موثر به ذهنم برسد و از آنجایی که سعی می کنم به ایده های خودم عمل کنم اقدام به تهیه این مجموعه بی نظیر کردم.

 

به لطف خدا نتیجه استفاده کنندگان از این مجموعه بسیار عالی بود و این عزیزان تجربه متفاوتی از هماهنگی ذهن و جسم را تجربه کردند که تاثیر عالی در روند متناسب شدن آنها داشت.

نکته ای که برای من حائز اهمیت است و لازم است با شما دوستانم خوبم به اشتراک بگذارم این است که اطمینان صد در صد دارم که استفاده از پیاده روی یا تردمیل برای لاغری تاثیری ندارد.

اینکه افرادی عنوان می کنند برای احساس خوبی که از پیاده روی می گیرم این کار رو انجام می دهم بیشتر توجیه نتیجه نگرفتن خود از پیاده روی یا استفاده از تردمیل برای لاغری است.

 

از زمانی که پیاده روی نکردن منظم افراد متناسب برایم جلب توجه کرد به این موضوع شک کردم که پیاده روی در لاغـــر شدن من موثر باشد برخلاف تمام تبلیغات و توضیحاتی که رسانه ها برای تاثیرداشتن پیاده روی برای لاغـــر شدن ارائه می دهند.

 

تاکید می کنم پیاده روی یا استفاده از تردمیل در صورتی که از فایل های پیاده روی موثر استفاده کنید در هماهنگی بیشتر بین ذهن و جسم شما موثر خواهد بود.

 

موضوع مهم تاثیر نداشتن استفاده از پیاده روی یا تردمیل برای لاغری را به شکل کامل با مثال هایی واضح و تاثیر گذار در فایل آموزشی این بخش با شما دوستان خوبم به اشتراک گذاشته ام.

ضمن تماشای با دقت این ویدیوی آموزشی تجربه خودتان در استفاده از پیاده روی یا تردمیل برای لاغری را به اشتراک بگذارید.

منتظر خواندن نظرات ارزشمند شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

 

 


مطالب دیگر درباره این موضوع

  

آیا تردمیل برای لاغری موثر است؟!

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tanasobefekri.com/?p=22823
پادکست صوتی

باکس دانلود

اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

13 نظر در مورد آیا تردمیل برای لاغری موثر است؟!

دیدگاهتان را بنویسید

 1. سلام استاد . شاد باشید.
  من حدود دو سال پیش فایل های شما رو گوش دادم و تمریناتتو رو انجام دادم و الان با اینکه کاملا متناسبم بازم دوست دارم فایل های شما رو دنبال کنم و ازتون واقعا متشکرم بخاطر کمکی که در اختیار دیگران میذارید .
  و در اخر از زندگیتون لذت ببرید دوستان و اینو بدونین به هر چیزی ک واقعا از ته قلبتون بخواهید میرسید .

  1+
 2. سلام به استاد و دوستان عزیز
  منم قبلا اضافه وزنم رو به دلیل عوامل بیرونی میدونستم و برای لاغر شدن هم از عوامل بیرونی مانند رژیم و پیاده روی و … استفاده میکردم.
  وقتی هم که از این روشها استفاده میکردم و نتیجه دلخواهم رو نمیگرفتم، مدام گله و شکایت میکردم که این چه وضعشه؟ چرا من لاغر نمیشم و …
  تنها جوابی هم که از اطرافیانم میشنیدم این بود که “کمتر غذا بخور و بیشتر فعالیت کن”. از بس این جمله شنیده بودم دیگه حالم از شنیدن بد میشد.
  تصمیم گرفتم با یکی از دوستانم که اون هم اضافه وزن داشت به پیاده روی برم. دوستم روزای فرد میرفت باشگاه، روزای زوج میرفت پیاده روی.
  منم روزای زوج با دوستم میرفتم پیاده روی، چقدر مسیرهای طولانی رو میرفتیم، رفت و برگشت ما حدود 2 ساعت طول میکشید در طول مسیر رفت و برگشت هم کلی آدم متناسب مشاهده میکردیم و کلی حسرت میخوریم و میگفتیم خوش به حالشون که راحت زندگی میکنند ولی ما همش باید زجر بکشیم و…
  حدود یک ماه این کار رو تکرار کردم و آخرش فقط یک کیلو و نیم از وزنم کم شد. همین موجب دلسردی من شد و پیاده روی رو کنار گذاشتم.

  اما از وقتی که با روش لاغری با ذهن آشنا شدم و متوجه شدم که این روش، هیچ رژیم و دارو و قرص و دمنوش و ورزشی نداره خیلی خیالم راحت شد.
  وقتی در مسیرش قدم بر میداشتم و یکی یکی فایل ها رو گوش میدادم و تمریناتش واسه خودم انجام میدادم، ذهنم به یه آرامش خاصی رسید. وقتی ذهنم به آرامش رسید کل وجودم به آرامش رسید.
  دیگه مطمئن شدم این روش صحیح ترین روش هست.
  با این روش، کلا زندگیم تغییر کرد چه از لحاظ روحی و چه جسمی، دیگه اصلا گله و شکایتی نداشتم و برعکس اکثر اوقاتم به سپاسگزاری از خدا مشغول بودم که چقدر به موقع من رو هدایت کرد به روشی که بدون عرق ریختن و تلاش فیزیکی، من رو به هدفم نزدیک میکرد و من راحت و بدون محدودیت دارم زندگیم میکنم و در کنارش وزنم کم میکنم.
  راستی خیلی برام جالب بود زمانی که همه بهم میگفتن پیاده روی برو تا لاغر بشی من از پیاده روی متنفر شدم. اما وقتی با روش لاغری با ذهن آشنا شدم و فهمیدم که پیاده روی نداره، نمیدونید چقدر دلتنگ پیاده روی شدم. خخخخخ ، ولی دلیلش رو همون هفته اول فهمیدم که چرا عاشق پیاده روی شدم. چون قبلا به قصد لاغری، پیاده روی میرفتم ولی الان به قصد لذت بردن و آرامش و سلامتی، پیاده روی انجام میدم😊.

  3+
 3. استاد گرامی طبق فرمایش شما اگر سوالی در ذهن ما ایجاد بشه در مسیر لازم نیست سریع بپرسیم خود را به جواب محدود کنیم و مانع بسازیم صبر کنیم در زمان مناسب و سر بزنگاه جواب داده خواهد شد🥰🥰🥰🥰
  ومن جواب سوال تاثیر پیاده روی را گرفتم😂😂😂😂😂
  من همیشه خود را سرزنش میکردم که اینقدر تنبلم که پیاده روی نمیرم و به هر ترتیبی شده همسرم را راضی کردم که تردمیل بخریم و خریدیم🤔🤔🤔باز هم هر وقت میخواستم شروع کنم باز هم بهانه می آوردم که در این هوای سالم و پاک من در خانه خود را حبس کرده ام و …..
  تا جایی که تردمیل شد چوب رختی و به زور گفتم باید آن را بفروشیم و فروختیم و حالا میبینم هر کاری با لذت انجام شود سرانجام خواهد داشت حس خوبببب 💝💝💝💝💝حس خوببببب💝💝💝💝💝💝💝همین

  4+
 4. سلام استاد…
  داغ دل من تازه شد.چه روزایی مه با خستگی از سر کار میومدم و ناهار بقیه رو میدادم و با چشمان خسته و در ولع خواب منتظر بودم همسرم بره سره کار دوباره و پسرم چرت بعدازظهرشو بزنه که من تردمیل بزنم و یک ساعتی رو ورزش کنم و عذاب وجدان خوردن حتی معمولی و ناچیز ناهار رو جبران کنم.روی تردمیل عدد میزد ۳۵۰کالری. اون موقع با لقمه شماری و کالری شماری میدونستم هر لقمه معمولی ۵۰ کالریه.بعد موقع شام که میشد با هفت لقمه معمولی حتی نون و املتی یه ساعت دویدنای با زجر من پر میکشید‌ .همش خودم رو سرزنش میکردم که تقصیر توه.‌خوب شام نمیخوردی. شام که چه عرض کنم من همش چشمم دنبال غذای سفره بود که بهترینا رو رنگارنگ رو سفره میچیدم و خودم شیر و خرما میخوردم.بغض راه گلومو بسته…استاد سوای مسیر متناسب شدن که مطم؛نم چند ماه دیگه شگفتی ساز شما منم ممنونم که اومدی و نجاتم دادی. هستی و من آرومم.بقول خودتون وقتی خوب میخونم گوش میدم مینویسم عمل میکنم و استمرار دارم چه بخوام چه نخوام لاغر میشم.‌جمله هاتونو باید با طلا نوشت.‌چون از دل برآید بر دل نشیند.

  4+
 5. با سلام عرض ادب وتشکر از تلاش خستکی ناپذیرتان👌🏻🙏🏻🌺👏👏
  منم دقیقا استاد عزیز ، از زمانی که با فایل های پیاده روی از تردمیل استفاده میکنم ویا پیاده روی میکنم ، هم در زمان استفاده، ضمن هماهنگی ذهنم با خواسته روحم غرق در احساس عالی وحس خوب متناسب شدن هستم وهم احساس میکنم جسمم بیشتر از زمان هایی که با ورزش های سخت باشگاهی کار میکردم به سمت متناسب شدن میرود واین حساب نکردن کالری سوختن ها ودر پی آن میزان مصرفی کالر های پس از آن و( وگرفتن حس بد بی فایده بودن آن همه دوندگی)..عالیه چون حس بدی دنبال آن نیست که با کشیدن خودم وگرم به گرم وزن کردم وبدنبال آن دیدن عدد وزنی روی ترازو ورفتن ذهن به بیشتر شدنم دیگر در کار نیست واین یعنی احساس رهایی وشادی، ممنونم از فایل های موثر تون خصوصا پیاده روی 🙏🏻🌺👏👏👌🏻💃💃💃💃

  5+
 6. سلام، ممنون از شما و آگاهی فوق العاده ای که دراختیار ما می گذارید،
  واقعا خیلی عجیبه که ورزش هم باعث لاغری نمیشه ، و این فکر اشتباه رو من چقد داشتم ، اما حالا اصلاحش میکنم و میدونم با تغییر باورهام و تغییر عادت هام میتونم به لاغری برسم.به امید خدا و فایل های شما استادعزیز

  4+
  1. سلام خدمت استاد گرامی ، چه لحظات سختیه که خودت رو به زور و زحمت روی تردمیل میکشی و باید بیست دقیقه این وضعیت ناراحت کننده رو تحمل کنی من هم موقعی که تردمیل داشتم ازش بدم میومد انگار دارن شکنجه ات میدن خدایا چه لحظات بدی بود یا توی باشگاه مربی میگفت باید بیست دقیقه کار کنی خدایا میدونی وقتی تموم میشد انگار یک کوهی از دوشت برداشته میشد و وقتی هرروز میرفتم پیادهروی برای اینکه مجبور بودم این تن خسته و بدون انرژی رو بکشم زجر عالم می کشیدم و این درحالی بود که خیلی ها روی صندلیهای پارک می نشستند و با هم حرف میزدن و من خودم رو سرزنش میکردم به خاطر اینکه چاق هستی باید زجر بکشی ولی الان بخاطر کرونا نمی رم پارک دلم پر می کشه فقط برای نشاط و تفریح برام پارک خدایا شرکت ممنونم استاد گرامی

   2+
 7. باسلام به همه دوستان
  من هم وقتی یادم میاد چه روزهای رو بخاطر اضافه وزن گذروندم
  توی هوای گرم یک کرم بد بو رو به تمام بدنم میمالیدم و پلاستیک میکشیدم و بعدش لباس پلاستیکی و در هوای گرم تابستان با سرعت زیاد و نفس نفس زنان
  تمام لباسها خیس عرق بودن
  و چه کارهای دیگه که از به یاد اوردنش هم ناراحت که چقد خودم و بدنم را اذیت کردم.
  و هم خندم که فقط مانده بود چربی های بدنم را اتو بکشم🤣
  خدارو شکر میکنم که هدایت شدم به این روش متناسب شدن از طریق قدرت ذهن
  خدا رو بی نهایت سپاس

  4+
 8. سلام به همگی
  استاد من هم خیلی وقت که این رو متوجه شدم البته منظورم از خیلی وقت زمانی هست که تازه وارد سایت شما شده بودم حدودا ده ماه پیش میشه و جلسه های رایگان شما رو گوش دادم متوجه شدم که هیچ عامل بیرونی در چاقی و لاغری من دخالت ندارد و فقط قدرت ذهن من هست که من رو کمک میکنه در رسیدن به هدفم که تناسب اندام دلخواهم هست
  البته استاد خودم تا قبل از شروع دوره های شما به شدت در ورزش کردن مرتب به صورت سه جلسه در هفته متعهد بودم که باید باورزش منظم و رژیم به وزن دلخواهم برسم در واقع بابررسی که کردم دیدم جز دسته ی عاشقان لاغری بودم و هستم که همیشه خواستم به لاغری از راه غلط رژیم و ورزش برسم و متعهد بودم به راهم که در یکی دوسال اخر با وجود ورزش منظم که تحت هیچ شرایطی ترکش نمیکردم و کنارش هم رژیم داشتم حالا رژیم یه وقتهایی بهم میریخت چون برام واقعا زجر آور بود همیشه در رژیم باشم ولی وزنم خیلی روند صعودی داشت و من ناراحت که چرا با این همه ورزش و رژیم حالا گاها رژیم ام بهم میرخت وگرنه نود در صد سال من رژیم بودم ودر کنارش ورزش شدید طوری که به قول شما به کمر درد و زانو درد هم مبتلا شدم در اثر خیلی از حرکات سخت و غیر اصولی و … ولی نتیجه نمیداد و الان متوجه شدم که ورزش رو نباید برای لاغری یا سلامتی بخوام من در اواخر دوران باشگاهم تا قبل از کرونا از اون به عنوان یک کار نشاط آور استفاده میکردم و خیلی هم عالی بود ولی وقتی کرونا اومد همه دوستام استرس چاقی گرفتن که وای با تحرک کم چه بلایی به سر ما میاد اما من در کمال آرامش به آموزشهای خودم در سایت ادامه دادم و اصلا ناراحت که نشدم هیچ خوشحال هم بودم که فرصتم برای گوش دادن به فایل ها بیشتر شده و اصلا لاغری من ربطی به خوردن و ورزش کردن من نداره و فقط از طریق آموزش دهنی و عمل کردن به اونها و باورهای من اتفاق میفته
  اتفاقا زمانی که به این دیدگاه رسیدیم گیج بودم که چه کنم با این همه فکرهای قوی که تا حالا داشتم فقط ورزش و رژیم باید داشت در کنار هم تا لاغر بشم وبه شما پیام دادم و شما من رو راهنمایی کردین که ورزش برای لاغری نیست و خیلی سریع من این حرفهای شما رو پذیرفتم انگار که منتظر باشم برای دریافت این آگاهی ها و مقاومت ذهن نداشتم و سریع تغییر در افکارم به وجود اومد و من پذیرفتم باید با یک نگاه جدید به ورزش به باشگاه برم و خیلی هم عالی بود و هست تغییراتم ولی بخاط کرونا من فعلا در هیچ باشگاهی فعالیت ندارم ولی تغییر سایز و وزن دارم البته از روی لباسهام میفهمم هر چند جزیی هستن ولی مدام به اون تغییراتم توجه میکنم و فقط از این فرصت به وجود اومده برای آگاهی بیشتر کسب کردن استفاده میکنم
  بعضی اوقات دلتنگ ورزش میشم اما نه برای لاغری برای روحیه گرفتن برای شادی برای نشاطم

  6+
 9. سلام استاد عزیز
  استاد من مدتی ب پیاده روی میرفتم و فایل پیاده روی گوش میدادم ک خیلی عالی بود بعد از مدتی بدنم خیلی ورم کرد وبعد از آزمایش و دکتر رفتن بهم گفتن ک تازه روماتیسم مفصلی گرفتی و تازه شروع شده وبا پیاده روی و ورزش کردن میتونی جلوگیری کنی از پیشرفت بیماری ومن بعد از اون موقع بیشتر ب خاطر این مورد میرم پیاده روی و ب لاغری فکر نمیکنم آیا کارم اشتباهه؟

  6+
  1. سلام دوست عزیز
   همزمان با پیاده روی از مجموعه فایل های مخصوص پیاده روی استفاده کنید
   هماهنگی بین ذهن و جسم که ایجاد بشه سلامتی یکی از نتایج اون خواهد بود
   برای پیاده روی نیاز نیست دلیل و توجیه داشته باشی
   شما میری پیاده روی چون از این کار لذت می بری
   نتیجه رو تعریف نکنید

   9+
 10. با سلام به استاد ودوستان عزیز😍
  با شنیدن این فایل یاد سختیهایی افتادم که به خاطر پیاده روی متحمل میشدم
  صبحها با بی میلی واجبار یک مسافت یک ساعت ونیم روطی میکردم وپنج شنبه ها ساعت شش صبح با دوستان به پارکی کوهستانی اطراف شهر رفته ومسافتی سه ساعته رو طی میکردیم که برای من هیچ لذتی نداشت چون میدیدم که هیچ تغییری نمیکنم ودریغ از لاغر شدن ومدام خودم رو سرزنش میکردم که لابد غذام زیاده ویا اینکه پیاده روی رو باید بیشتر کنم وتند تر راه برم وگناه رو گردن کم کاری خودم مینداختم غافل از اینکه هر چی من خودم رو بیشتر ملامت کنم نتیجش چاقی بیشتره وگاهی اوقات هم مشکلاتی در خونه برام پیش میاوردچون مجبور میشدم فرزندم که کوچیک بود به اطرافیان بسپارم وعصرهابه پیاده روی برم
  وباتکرار هر روزه خیلی اذیت میشدم وپیاده روی برام خیلی تکراری وکسالت اور میشد ومدام به خودم قر میزدم که اگر چاق نبودم مجبور نبودم اینهمه خودم رو اذیت کنم
  وحالاخدا رو شکر میکنم که این اگاهی به لطف خدا توسط استاد بهم داده شد که اگر هم پیاده روی میرم برای سلامتی وهماهنگی بین جسم وذهنم هستش وربطی به لاغر شدن نداره وهر وقت که دوست دارم وبه هر میزانی که میخوام این عمل رو انجام میدم 😊😊😊😊😊😍😍😍😍😍😍

  7+