0

تغییر کردن از توقف گذشته آغاز می‌شود

985 بازدید
تغییر کردن

پذیرفتن آنچه که هست،‌ مانعی بزرگ برای لاغر شدن است.

تغییر کردن یکی از اصول تغییرناپذیر جهان هستی است.

همه موجودات همواره در حال تغییر کردن هستند اما به واسطه کند بودن سرعت تغییر کردن مشاهده آن برای ما انسانها دشوار است.

شاید در تصاویر ویدویی دیده باشید که تغییر شرایط در یک شبانه روز را با سرعت بسیار بالا در چند دقیقه نمایش می‌دهند.

در این صورت است که ما می‌توانیم حرکت ابرها را ببینیم،‌ تغییر رنگ آسمان را مشاهده کنیم، طلوع و غروب خورشید به صورت نواری در زمان را ببینیم.

جسم انسانها نیز در هر لحظه تغییر می‌کند اما به واسطه کند بودن سرعت آن مشاهده تغییرات برای ما امکان پذیر نیست.

البته برخی از تغییرات را می‌توانیم مشاهده کنیم مانند تغییر در اخلاق یا احساس خودمان یا دیگران چون سرعت اتفاق افتادن آن قابل مشاهده و درک است.

به عنوان مثال بارها دیده‌ایم که خودمان یا فرد دیگری با قرار گرفتن در موقعیتی خاص واکنش نشان می‌دهد و عصبانی می‌شود. این تغییر کردن از حالت آرامش به حالت عصبانی است که برای ما قابل مشاهده است.

بیمار شدن تغییری است که از حالت سلامتی به بیماری صورت می‌گیرد و در مقابل سلامتی هم نوعی تغییر کردن است.

چاق شدن تغییری است از حالت متناسب به حالت چاق و لاغر شدن هم تغییر وضعیتی است از حالت چاق به متناسب.

مثال های زیادی می‌توان بیان کرد که همه نشان از تغییر کردن هستند.

 

مقاومت خود در برابر تغییر کردن را شناسایی کنید

نکته قابل توجه این است که بسیاری از انسانها به واسطه آنچه آموخته اند تمایل به تغییر کردن ندارند.

البته تمایل مغز انسان به تکرار کردن فرایندهای روزمره و مقاومتش در برابر تغییر کردن عامل موثر در تقویت مقاومت ما برای تغییر کردن است.

شاید شنیده باشید یا حتی خودتان بارها گفته باشید: چه کسی به وسایل من زده است، من گفته بودم کسی دست به وسایل من نزند. این مثالی از عدم تمایل مغز نسبت به تغییر کردن است.

شاید این تجربه را داشته باشید که مسیری که هر روز برای رفتن به محل کار،‌ دانشگاه یا هر مقصد دیگری طی می‌کنید به هر دلیل مسدود شده باشد و شما مجبور باشید از مسیر دیگری به سمت مقصد خود حرکت کنید. چه احساسی داشته اید؟

نسبت به تغییر دکوارسیون محل زندگی یا کار خود چقدر علاقمند هستید؟

نسبت به تغییر رنگ لباس هایی که استفاده می کنید چقدر حساسیت دارید؟

اینها نمونه هایی از واکنش های ما نسبت به تغییر کردن است.

شاید در مثال پیدا کردن از زندگی خود مواردی که شما نسبت به تغییر کردن مشتاق نبوده اید یا حتی مقاومت داشته اید متفاوت باشد اما در واقعیت همه آنها به واسطه ایجاد یک فرمول در ذهن صورت می گیرند.

من از تغییر کردن خوشم نمی آید.

 

مقاومت در برابر تغییر کردن چگونه مانع تحقق آرزوها می شود

مقاومت ما نسبت به تغییر کردن مانع بسیاری از پیشرفت ها و تجربه آرزوهای ما می‌شود.

همه انسانها آروزهایی دارند و اتفاقا خیلی دوست دارند به آرزوی‌های خود برسند اما هر آرزویی برای محقق شدن نیاز به ایجاد تغییراتی در زندگی ما دارد و از آنجا که ما تمایلی به تغییر کردن نداریم امکان رسیدن به آرزوهایمان را مسدود کرده‌ایم.

تصور کنید شما دوست دارید شغل بهتری داشته باشید با درآمد بیشتر.

این شغل وجود دارد و می‌تواند در زندگی شما محقق شود.

اما مسیر رفت و آمد به محل کار جدید با مسیری که شما هر روز طی می‌کنید متفاوت است. شاید مقداری دورتر باشد یا نیاز باشد از دو مسیر حرکت اتوبوس یا مترو یرای رفتن به محل کار جدید استفاده کنید.

اگر شما با تغییر پیدا کردن مسیر حرکت خود مشکل داشته باشید و تمایلی به این کار نداشته باشید خواسته شغل جدید در زندگی شما محقق نخواهد شد.

این مثال برای واضح کردن چگونگی تاثیرگذاری مانع علاقه به تغییر نکردن در رسیدن به خواسته ها بود.

بر اساس این فرمول می توانید موارد زیادی در زندگی خود پیدا کنید که بخاطر نیاز به تغییر پیدا کردن تمایل به تجربه شرایط جدید نداشته اید.

بسیاری از افراد بخاطر ترس از کار کردن در محل کار جدید و روبرو شدن با همکاران جدید سالها در شغل و محل کاری که مورد علاقه آنها نیست کار می کنند و تنها دلیل این واکنش رفتاری، مقاومت در برابر تغییر کردن است.

وقتی فرمول علاقه نداشتن به تغییر کردن در ذهن ما ثبت می شود در تمام جنبه های زندگی ما تاثیرگذار خواهد بود.

 

ارتباط تغییر نکردن با لاغر نشدن چیست

بسیاری از افرادی که اضافه وزن دارند و خیلی علاقه دارند لاغر شوند و اتفاقا تلاش زیادی برای لاغر شدن انجام می دهند به دلیل علاقه نداشتن به تغییر کردن از تلاش های خود نتیجه مطلوب نمی گیرند.

اصلاح فرمول تغییر کردن در ذهن یکی از اساسی ترین تغییراتی است که باید برای رسیدن به آرزوهایتان در خود ایجاد کنید.

 

باید نسبت به تغییر کردن احساس خوب داشته باشید.

باید برای تغییر کردن اشتیاق و انگیزه داشته باشید.

باید اشتیاق تجربه کردن شرایط جدید و متفاوت را در خود ایجاد کنید.

باید نگاه خود به هرگونه تغییر در شرایط زندگی را اصلاح کنید. باید از تغییر کردن استقبال کنید.

 

در این صوت است که جهان هستی روی دیگرش را به شما نشان می‌دهد.

خیلی آرام و پیوسته اتفاقات خوب در زندگی شما رخ می‌دهد.

شرایط شما در تمام جنبه‌های زندگی به آرامی تغییر می‌کند و شما از کیفیت بالاتری در زندگی برخوردار می شوید.

 آنچه در گذشته ما رخ داده است و شرایط امروز ما را رقم زده قابل تغییر است.

اگر بپذیرید همانطور که افکار و رفتار گذشته شما شرایط امروز شما را رقم زده است،‌ افکار و رفتار امروز شما شرایط آینده شما را رقم خواهد زد برای ایجاد تغییر در شرایط امروز خود اشتیاق خواهید داشت.

در ذهن ما چاق شدن با لاغر شدن برابر است و اگر امروز در وضعیت چاقی هستیم به دلیل انتخاب چاقی توسط خودمان بوده است.

این انتخاب در بسیاری از افراد به صورت آگاهانه صورت نگرفته است. البته عده ای از افرادی که امروز چاق هستند در گذشته نه چندان دور کاملا متناسب بوده اند و به دلیل افکار و عقاید اشتباهی که عموما تاثیر گرفته از اطرافیان بوده است چاق شدن را آگاهانه انتخاب کرده اند.

ار دیدگاه محتویات ذهنی، لاغر شدن همان چاق شدن است که باید تغییر کند.

چاقی امروز ما نتیجه انبوهی از افکار چاق کننده متنوع و رفتارهای عادت گونه ای است که بارها تکرار شده‌اند و سب شکل گیری اضافه وزن امروز ما شده اند.

 

آنچه در گذشته رخ داده است را سرنوشت یا تقدیر خود ندانید.

سرنوشت را خودمان ساخته ایم، تقدیر را خودمان رقم زده ایم.

 

اگر مسئولیت آنچه هستیم را بپذیریم و هر عاملی را که باعث چاقی خود می‌دانیم رها کنیم و باور کنیم از امروز می‌توانم با تغییر افکار و رفتارم در شرایط جسمی جدیدی قرار بگیرم،‌ اشتیاق و انگیزه شما برای لاغر شدن بیشتر خواهد شد.

در این صورت خود را اسیر گذشته نمی دانید.

گذشته شامل افکار و تصمیماتی است که هر روز اتخاذ کرده ایم و امروز نتیجه تکرار آنها است.

آینده شما هم می‌تواند مشابه امروز شما که نتیجه گذشته شماست باشد و هم می‌تواند شرایطی جدید که حاصل تغییراتی که از امروز در افکار و رفتار خود ایجاد می‌کنید باشد و هیچ ارتباطی به گذشته و حتی امروز شما نداشته باشد.

 

ارتباط گذشته با آینده را در ذهن خود قطع کنید

به قدری که خود را اسیر گذشته خود بدانید از قرار گرفتن در شرایط جدید خود را محروم می کنید.

اگر ارتباط امروز خود با گذشته را رها نکنید، تلاش امروز شما برای لاغر شدن اهمیتی نخواهد داشت.

اگر خود را حاکم بر زندگی خود بدانید و احساس توانمندی در ساختن شرایط جدید را در خود ایجاد کنید. در این صورت آینده شما هیچ ارتباطی به گذشته شما نخواهد داشت.

وقتی خود را اسیر گذشته بدانید انتظار شما برای آینده زندگی مشابه همان بود که امروز تجربه کرده اید و این چرخه معیوب تا روزی که زنده هستید می تواند ادامه داشته باشد.

اما اگر گذشته را با همه مسائلی که برای شما به همراه داشته و نتایجی که در زندگی امروز شما ایجاد کرده است رها کنید و تصمیم قاطع بگیرید که زندگی خود را تغییر دهید.

به مرور انتظار شما از زندگی تغییر خواهد کرد و جسم شما دنباله رو انتظار شما خواهد بود و به مرور چاقی را رها کرده و به سمت تناسب اندام حرکت خواهد کرد.

اهمیت زیاد تاثیر گذشته ما در شرایط امروز و آینده ما سبب شد تا در این فایل آموزشی توضیحات مفصلی درباره چگونه چاق شدن و لاغر شدن برای دوستانم آماده کنم.

اطمینان دارم استفاده از فایل های آموزشی و نوشتن درباره آنچه دریافت میکند و خواندن نوشته های افرادی که مانند شما در این مسیر هستند باعث خواهد شد به مرور فضای ذهنی شما تغییر کند و خود را از گذشته رها کرده و به ساختن آینده خود امیدوار خواهید شد و نتیجه این امید و اطمینان باعث حرکت شما در مسیر لاغری با ذهن خواهد شد.

منتظر خواندن نظرات ارزشمند شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

 


مطالب دیگر درباره این موضوع

  

تغییر کردن از توقف گذشته آغاز می‌شود

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tanasobefekri.com/?p=22272
پادکست صوتی

باکس دانلود

اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

29 نظر در مورد تغییر کردن از توقف گذشته آغاز می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 1. روز ۱۰۲ تکرار

  سلام وقت بخیر
  الان که فکرشو میکنم میبینم من بخاطر چاقی خودم  سالها درگیر مسائل مختلفش بودم و بطبع ناله و غر داشتم و بلخره هدایت شدم به این مسیر لاغری با ذهن ،واقعا اگر من اینهمه تضادهاییکه در زندگی داشتمو طی نمیکردم و از ته دل نخواسته بودم که زندگیم تغییر کنه ،اصلا با مسائل ذهنی آشنا نمیشدم،اینهمه آگاهی بدست نمی آوردم و معلوم نبود زندگیم چه شکلی بود ،واقعا چند سال پیش من چقدر ناآگاهانه زندگی میکردم ،با اون حجم منفی بافم که شهره فامیل بودم تو دیدن نیمه خالی لیوان و خوشحالم در حال حاضر سبک نگرش ونگاهم به زندگی در حال تغییر بسمت بهتره

  حسم خوبه ، میدونم در حال کشیدن نقشه ذهنی بسمت تناسب فکری وجسمی هستم

  خدارو شکر در حال ورودی دادن به ذهنم هستم و در حال تخلیه حلب روغن ها😄۳ تا دیگه حلب بریزم بیرون خوشحالتر میشم

  0
 2. سلام به استاد و دوستان عزیز
  از بدو تولد تا اول راهنمایی نقشه ذهنی من متناسب شدن بود. اما از اول راهنمایی به بعد، به دلیل پذیرفتن یکسری باورهای اشتباه، نقشه ذهنی من کم کم تغییر کرد و به سمت اضافه وزن رفت.
  پذیرش باورهای اشتباه، باعث شد هر تلاشی که من برای لاغر شدن انجام میدادم بی نتیجه بشه یا نتیجه گذرا داشته باشه.
  اما از وقتی که با این دوره لاغری با ذهن آشنا شدم، با تغییر باورها و فرمول های ذهنیم، مسیر زندگیم تغییر کرد.
  چون هر روز ورودی های ذهنم رو کنترل میکردم و به موضوعاتی توجه میکردم که به من احساس خوب میداد و من رو به هدفم نزدیک میکرد و به موضوعاتی که برای من جذابیت و دستاوردی نداشت توجه نمیکردم.
  خداروشکر توی این 10 ماهی که توی دوره هستم تونستم با فایلای رایگان، 2 حلب از خودم جدا کنم و روی زمین بذارم. به نظرم 2 تا حلب دیگه جدا کنم دیگه متناسب میشم. این جدا شدن 2 حلب خیلی برای من با ارزش هست چون واسه جدا شدنش هیچ سختی نکشیدم و کاملا در آرامش وزن کم کردم و زندگی کردم.

  2+
 3. من با وجود اینکه هنوز چاق هستم ولی انتظار من از خودم لاغری هست که قبلا داشتم و قدرش رو ندونستم من هر روز با ورودی های درست به ذهنم به تناسب اندام نزدیکتر میشوم با تغییر فکرم با تغییر باورهای و بالاخره تغییر در عادتهای قبلیم و این حرف استاد چقدر دلنشین بود که نمیشه اون آدم قبلی با همون عادتهای قبلی باشی و لاغر بشی و این خیلی برام مهم بود من چند وقتی داشتم راه خودمو درست می رفتم حرص و ولع زیادی نداشتم خیلی روی ذهنم کنترل داشتم بعد از مدتی یک فایل از استاد دیدم که گفتن موادغذایی قدرت و تاثیری در چاقی ندارن این حرف به مذاق من خوش. اومد و گفتم حالا که این مواد روی من تاثیری ندارن من هم تا جایی که دوست دارم می خورم استاد هم گفتن اگر با عذاب وجدان هم نباشه که خوبه با خیال راحت و با احساس خوب غذا میخوردم تا اینکه این فایل استاد باعث شد بفهمم که از موادغذایی ترس نداشته باشم ولی روی پرخوری خودم کار کنم و اونو تغییر بدم دوستان اگر این حرف من درسته از دوستان قدیمی و کهنه کار خواهش میکنم منو راهنمایی کنن ممنونم

  1+
 4. با درود به عزیزان همسفر و استاد ارجمند
  خیلی فایل خوبیه دوبار گوش دادم دانلود کردم که اگه بشه زود به زود سری بهش بزنم . تمرکز در فراگیری لاغری عالیه . اینکه بجای تمرکز در اخبار و .‌.‌ بیاییم به اصل مطب زندگی مون و تدارکات خلق یک آفرینش زیبا برای جسم و روحمون باشیم ستودنی است . ذهن از کثافات منفی و نق زننده پاک کنیم و فقط در یافت کننده انرژی از لایتناهی باشیم .
  حلب های روغن و از خودمون بکنیم و دور بریزیم و فقط لدت برنده و سبک بال باشیم .
  اون اینو گفت می خواست خودشو مطرح کنه . اون یکی متلک گفت می خواست لج منو دربیاره رو بهش فقط پوز خند بزنیم و رد بشیم و از این کرمهای مخرب دوری کنیم .
  من که برای ناراحتی زندگی خواهر یا برادم خودمو اینطوری به این جسم رسوندم و می بینم که اونا راحت دارن با بی خیالی زندگی شونو می کنن . منم دیگه فقط به خلاصی از حلب ها ی روعن فکر می کنم . اونا هم برن قاز بچرونن . بدرک اسفل اسافلین .
  به سگ و گربه های محله مون بیشتر متمرکز می شم که غذا بخورن تا مسخره بازی های دور وری هام . همه رو به خدای تمرکز و وجود می سپارم وبرای همه دوستان هم مسیر و استاد عشق ارزوی موفقیت و سلامتی روز افزود طلب می کنم

  1+
  1. خیلی‌ها با استفاده از فایلهای رایگان موفق شدن مقدار زیادی وزن کم کنن ولی وقتی وارد این سرزمین می‌شید دلتون می‌خواد که بیشتر و بیشتر بدونید برای همینه که با میل و رغبت دوره‌های مختلف رو تهیه می‌کنید.

   9+
  2. سلام دوست عزیزم! نه گلم خیلی ها دوره را تهیه کردن وادامه ندادن ورها کردن ونتیجه ای هم ندیدن. برای موفقیت در لاغری باید مردانه پا درین مسیر بگذاری وفایل گوش بدی تمرین انجام بدی.بنویسی بخونی شور واشتیاق داشته باشی عجله نکنی. غیرت داشته باشی به هدفت اینارو اول به خودم میگم یادم نره بعد به شما
   اگر مردش هستی این گوی این هم میدان. اگر نه خرید دوره فایده نداره صرف خرید چیزی عایدت نمیشه
   فرض کن کلاس زبان ثبت نام کنی ولی براش وقت نزاری تمرین نکنی زبان یاد میگیری ؟

   6+
 5. تغییر کردن از توقف گذشته اغاز میشود:
  استاد عزیز و دوستان گرامی:
  این فایل رو سه بار گوش دادم نه برای اینکه بهتر بفهمم و یاد بگیرم بلکه برای اینکه به یاد مسیری که پیمودم بیفتم و با گذروندن دقایقی در حین یاداوری این روزهای طلایی بیشتر لذت ببرم.
  نقشه‌ی ذهنی من برای سال‌های متمادی چاق شدن بیشتر و بیشتر بود صرف‌نظر از هر تلاشی که می‌کردم هر رژیمی که میگرفتم حتی اگه در کوتاه مدت کارساز بود اما مسیر در طی سال‌ها مسیر چاقی بود هر سال چاق‌تر از سال پیش تا روزی که دیگه بریدم و با استیصال و از عمق وجودم از جهان فقط یک راه خواستم برای رهایی. راهی که نمیدونم چطوری اما منو از این چاقی نجات بده.
  بعد از اون همه چیز دست به دست هم داد تا من به سمت تناسب فکری هدایت بشم و مسیر زیبای لاغری ذهنی رو شروع کنم. تصویر ذهنیم کم‌کم از چاقی به سمت تناسب متمایل بشه، افکار و رفتارم تغییر کنه احساسم تغییر کنه نگاهم به زندگی و خودم تغییر کنه. احساس شادی و سعادت همیشه و در همه حال همراهم باشه. کم و زیاد بشه اما همیشه موجود باشه. تغییرات جسمیم کم‌کم نمود پیدا کنه و بیشتر و بیشتر شه.
  یادمه در همون ابتدای راه به فایلی گوش دادم که اونجا هم در مورد حلب‌های روغن صحبت شده بود.
  اولین بار که این صحبت رو شنیدم تصور جدا شدن اون حلب‌های روغن از من جذاب ولی غریب بود.
  با خودم فکر می‌کردم یعنی واقعا ممکنه؟
  کی میشه که یکی از این حلب‌ها بدون رژیم و سختی کشیدن از من جدا شه؟؟
  امروز، اینجا، در حالی دارم این نوشته رو مینویسم که رویای من جامه‌ی عمل پوشیده. من موفق شدم تعدادی از اون حلب‌ها رو زمین بذارم و از خودم جدا کنم. دیگه همراه من نیستن رو زمین موندن.
  کی؟
  وقتی که من تغییر کردم .
  اون حلب‌ها همراه من قدیم بوده حالا من ادم دیگه‌ای هستم. اون حلب‌ها دیگه در من جدید جایی ندارن.
  و من حالا اینجام تا خوشبختی اعتراف به این حقیقت رو به قسمتی از تجربیات زندگیم تبدیل کنم.
  نوشتن این متن روزی ارزوی من بوده ولی الان واقعیت زندگی منه.
  اومدم که بگم استاد بیش از شش تا از اون حلب‌ها از من جدا شده و قراره تعداد بیشتری رو از خودم جدا کنم. حالا که علاقه‌ی من به نگه‌داری اون حلب‌ها از بین رفته اون‌ها راهی جز جدا شدن از من ندارن.
  من هنوزم با عشق ادامه میدم. این راه راهیه که انتخاب کردم برای همیشه ادامه بدم حتی وقتی به تناسب ایده‌الم برسم هم باز ادامه میدم چون زیباترین و بهترین راهیه که تا کنون شناختم. این راه فقط راه لاغری نیست این راه راه زندگی سعادتمندانست و من دیگه نمی‌خوام بدون این سعادت زندگی کنم.
  امروز که این متن رو می‌نویسم متعهد میشم که وقتی به تناسب نهاییم رسیدم دوباره زیر همین دیدگاه این خبر رو با دوستانم شریک شم. اطمینان قلبی دارم روزی ارزوی امروزم به تجربه‌ی جدیدم بدل خواهد شد همونطور که وضعیت کنونیم روزی در رده‌ی ارزوهای محالم بوده.

  19+
  1. نوشته تون حس قشنگ وقدرتمندانه ای داره
   جمله( اون حلب ها همراه من قدیمم بود و الان من آدم دیگه ای شدم ) مطمئنت میکنه که وقتی هویتت عوض میشه دیگه اون خصوصیات باهات نمیان
   دیشب که پیش استاد دوره های ذهنیم بودم و مرتب تو صحبت هام از ترس هام ،از رفتار بد پدر ومادر در گذشته،از رنج هام و مسائلم میگفتم ،استادم گفت فریده قدیمو با تمام خصوصیات بدش فراموش کن و یک شخصیت نو بساز ،نمیتونی هویت جدید بسازی ولی خصوصیات ناراحت کننده قدیمتو با خودت بیاری ،تمام این توضیحاتو واسم روی کاغذ نوشت و واقعا متوجه شدم من هنوزم دارم با همون فریده قدیم کلنجار میرم ،اون اگر میتونست ۵متر بپره که پریده بود ،اون فقط نیم متر میتونست ،پس برای ۵متر پریدن باید هویتمو تغییر بدم ،تمام اون مسائلی که ناراحتم میکرد مال اون شخصیت قدیمم بود و حالا میخوام یکی دیگه بشم ،پس میسازمش اونجوری که خودم دلم میخواد
   این جمله شما دقیقا بحث دیشب ما بود که پاشنه آشیل منه و
   الان که نوشته شمارو خوندم جان دوباره گرفتم ونشانه ای دیدم که راهم صحیح و درسته
   و خوشحال شدم که وقتی از هویت چاق به هویت لاغر شیفت میکنیم اون حلب ها محکوم به جدا شدن از ما هستن و چقدر این دانسته ها کمک میکنه برای باورپذیرتر شدن این مسیرهای ذهنی ،واقعا لذت میبرم از این جنس آگاهی ها

   موفق باشی عشق عزیز🌹

   11+
   1. خوشحالم که نوشته‌ی من تاثیر خوبی داشته.
    اینجا با استفاده از یکی دیگه از درس‌های استاد این تعریف رو می‌پذیرم و اجازه میدم که انرژی تعریف شما در من جریان پیدا کنه.
    فریده جان در اصل معتقدم این اگاهی‌ها انقدر شیرین تقویت کننده و لذت‌بخشه که هر کدوم از ما هر جا که دوباره باهاشون مواجه میشیم به شکلی جدید و از دریچه‌ای جدید اون‌ها رو دریافت و حس می‌کنیم و از شهد اثرشون خودمونو تغذیه می‌کنیم. چون نوشته‌های شما و دوستان دیگه هم برای من همین حکم رو داره.
    و با بارها و بارها اثر کردنه که ما امادگی تغییر درونی رو پیدا می‌کنیم و به خود جدیدمون بدل میشیم.

    10+
    1. واقعا شهد شیرین این آگاهی ها وعمل بهشون دریچه های متفاوت تری از زندگیو برام نمایان کرده ،هر چند بالا وپایین های درونی واحساسی شدیدیو این روزها تجربه میکنم ولی میدونم اکر تغییر واقعی باشه درد داره ،من میخوام یه آدم دیگه بسازم کندن از اون آدم قبلیه ،کار راحتی نیست ،باید تمام اونو هنونجا بذارمش ،از نو شروع کنم به ساختن ،تمام مسئولیتشو میپذیرم و برای رسیدن بهش بازم یه تعهد قویتر میدم ،تعهد میدم که مراقب جوانه های جدید خودم باشم تو تمام قسمت های وجودیم ،مثل نوزادی که ۹ماه مادر ازش مراقبت میکنه ،خوشحالم تو این مسیر متفاوت هستم با انسان های متفاوت

     10+
    2. سلام استاد گرامی
     برای من غرق شدن و باور چاقی به حدی قوی شده بود که رویای لاغری روفراموش کرده بودم اینکه رویات فراموش کنی خیلی سخت و به نظر من فرقی با مردن نداره استاد میشه تغییر کرد میشه رویات ساخت میشه گذشته رو رها کرد وگرنه عبارتی به اسم توبه وجود نداشت از روزی چاق شدم که باور کردم چاق میشم پس لاغر میشم چون باور کردم میشه لاغر شد من هم قوطی های روغن از خودم جدا خواهم کرد انشاالله

     2+
  2. به به چه نوشته عالی وفوق العاده ای خانم عشق عزیز ! معلوم هست که این نوشته ها از منبع چشمه لایزال الهی تراوش کرده
   !احسنت به حس وحال الهیتون. امیدوارم این احساسها براتون پایدار وجاودان باشه

   ❤❤

   6+
 6. آرزوی من همیشه این بود که در ژیمناستیک مدال بیارم ولی تاقبل از این هیچ وقت بهش فکر نمی کردم ،اما الان مدتی است که با یک باور قوی دارم بهش فکر می کنم و تغییرات آینده زندگی من باید در این مسیر باشد .۶ ماه قبل اصلا مفهوم سیر شدن برام آرزو بود ولی الان به شدت این احساس رو دارم در خیلی از اوقات ،هنوز در عمق باورهای من ورزش یک عامل لاغری هست که در حال کار کردن روی آن هستم.حالا جالبه بگم من همیشه اضافه وزن رو با گونی برنج مقایسه می کنم از بچگی ومی گم الان مثلا یک گونی برنج کم کردم و دقیقا حیرت می کنم بدن من چطور با این همه گونی برنج اضافه که رو دوشش گذاشتم تمام کارهای من رو قوی تر و بهتر از افراد متناسب انجام می ده .چقدر ازاین گونی برنج ها کم کردم وزیاد کردم در این سالها .توی یک کتاب تغذیه معروف دکترش نوشته بود اگر می خواهید رژیم رو نشکنید قسم بخورید که الان خندم گرفت .الان می فهمم تا ذهن نخواد نمی شه ،الان فکر کنم تقریبا ۲سال میشه که تلویزیون نگاه نمی کنم مگر فیلم های انگیزشی که بیشتر در مورد ورزش وژیمناستیک هست ،شبکات اجتماعی مثل تلگرام واینستاگرام هم ندارم ،به اخبار هم اهمیت نمی دم چه داخلی و چه خارجی .در دنیای خودم در حال ترسیم آینده ام هستم .ذهن چقدر شگفت انگیز وخارق العاده ست🥰🤗🙋‍♀️

  18+
  1. سلام . وای که این عبارات چقدر عالی بود . خدایا شکرت
   ⬇⬇⬇⬇
   اگر گذشته را با همه مسائلی که برای شما به همراه داشته و نتایجی که در زندگی امروز شما ایجاد کرده است رها کنید و تصمیم قاطع بگیرید که زندگی خود را تغییر دهید.

   به مرور انتظار شما از زندگی تغییر خواهد کرد و جسم شما دنباله رو انتظار شما خواهد بود و به مرور چاقی را رها کرده و به سمت تناسب اندام حرکت خواهد کرد.

   رسیدن به اهداف با کمک ذهن
   و تغییراتی که در نحوه ی فکر کردنمون میدیم . تغییراتی که در دیدگاهمون میدیم وای خدا این راه چقدر شیرینه .
   ذهن ما طبق عادات گذشته به منفی بافتن عادت کرده ولی ما میتونیم فکرمون رو تغییر بدیم که دیگه تفکرات منفی قبل که حالمون رو میگیره رو انجام ندیم .

   تغییر جهت دادن از تفکرات منفی به سمت تفکرات مثبت باعث میشه حال ما خوب بشه و حال خوب ما منشاء هر تغییره که از کنترل ذهن ناشی میشه .

   ممنون استاد فوق العاده بود خیلی استفاده کردم .
   واقعا که چقدر عالی موانع رسیدن به اهداف رو کشف میکنید .
   ما هر روز داریم از نو متولد میشیم . هر روز بدن ما داره مرتب تغییر میکنه . اصلا لحظه ای با لحظه ی قبلی یکسان نیست . تمام کائنات هر لحظه دارن از نو خلق میشن .
   اصلا گذشته و آینده ای وجود نداره ما در همین اکنون هستیم . اکنونی که هر لحظه داره خلق میشه .
   گذشته و آینده در حافظه ی ماست .
   اگر بتونیم این ارتباط رو قطع کنیم که تنها و تنها فکر اکنون ما داره شرایط زندگی ما رو رقم میزنه و با تغییر همین فکر کل سیستم در جهت دیگه خلق میشه میتونیم بفهمیم چقدر این کار راحت انجام میشه .

   مثل گذشته فکر نکنیم . مراقب ذهنمون باشیم تا افکار امید دهنده کنه . افکاری که حال مارو خوب کنه .
   استاد کنترل ذهن واقعا یه تکنیکه . استاد ذهن رو میشه کنترل کرد که دیگه منفی بافی نکنه . هروقت میخواد منفی ببافه مچشو بگیریم که آی کجا داری میری . اون راه هیچ لذتی نداره برگرد به لذت واقعی .
   بافته هاش رو سر در بیاریم و بعد بریم سمت رویاهامون . بریم سمت ورودی های خوب . مطالعه کنیم یا گوش بدیم . ورودیهایی که دوباره مارو به گذشته و حال بدمون میبرن مراقبت کنیم .

   استاد خیلی خوب بود . ازتون ممنونم ‌

   9+
 7. چقدر شنیدن ودونستن اینکه زندگی ما در دستان خودمون هست ،من رو به زندگی امیدوار می کنه .چه در زندگی مشترک و چه در زمینه سلامتی و موارد دیگه ،تغییر همه چیز در دستان من و همه رو تغییر می دم .هر روز در حال کار کردن روی باورهای هستم.موفق باشید در هر چیزی که خواسته قلبی شماست.👏🌹🙋‍♀️

  14+
 8. سلام استاد فایلهای جدید که در گروه شرکت کنند قرار میدهید برای من باز نمی شود حتی گوشی موبایلم ری استار کردم ولی نشد ممنون میشم که راهنماییم کنید چون خیلی مشتاقم که گوش بدم اوایل باز میشد ولی جدیدا نمیتوانم ازشون استفاده

  3+
   1. دوست عزیزازراهنمایی شمابسیارسپاسگزارم
    من هم بانصب این برنامه موفق شدم که ازفایلهای جدیداستفاده کنم،برای شماآرزوی سلامتی وموفقیت دارم😊

    2+
 9. من دیگه خسته شدم هربار که فایلارو گوش میدم پر انگیزه میشم اما نمیدونم باید چیکار کنم انگیزه بدون عمل دلم میخواد بعضی وقتا که فایلارو گوش میدم بینهایت دلم میخاد ورزش کنم و اینکه، غذا خوردنم بشدت خوب شده فکر میکنم از افراد متناسب هم کمتر شده ااین کار بعد از اینکه نوشتم خوبی ها وبدی های لاغری و اون عادت ها و باور ها اگر تغییر بدم چه چیزی بدست. میارم بعد اون دیگه خیلی کم خوراک شدم این 5روز پیش بود و حالاعلاقه ای شدید به ورزش پیدا کردم اما نمیدونم انجام بدم یا نه چون،این روش بدون ورزش غذا متناسب میشیم حالا نمیدونم که کم غذا خوردنم که ناخوداگاه هست و و اینکه اشتیاقی برای ورزش کردن دارم حالا نمیدونم ورزش کنم یا نه و اینکه کی میتونم واقعا متناسب بشم درسته که الان خیلی کم غذا می خورم اما وقتی میرم جلو آینه ناامید میشم لطفا کمکم کنین

  7+
 10. سلام
  خدارو شکر میکنم که ۷ماه پیش تصمیم گرفتم که یه شخصیت
  دیگه ای باشم
  منم تقریبا ۳تا حلب روغن از خودم جدا کردم وفکر کنم ۳تای دیگه باید جدا بشه
  وقتی باورهای مخرب چاقی در ذهن داشته باشیم هر اقدام بیرونی فقط میتونه مقطعی جواب بده وبه محض رها کردن ذهن دوباره به محل قدیمی خودش برمیگرده ،اول باید جای فرمول ها عوض بشه وبعد نتایج دیده میشه،باید به این ذهن وجسمی که سالیان سال به اشتباه برنامه ریزی شده زمان بدیم که کار خودشو انجام بده ،عجله بدترین عامل بازدارنده این روشه
  همونجوری که سالها طول کشید چاق بشیم مدتی هم اجازه بدیم تا اون مسیریو که رفته برگرده
  تا زمانیکه دیگرانو مقصر چاقی خودم میدونستم ومسئولیتشو نپذیرفته بودم دور خودم میچرخیدم وهر روز غمگین تر و ناامیدتر میشدم
  من وقتی وارد دوره شدم که ۲سال قبلش وارد دوره های کنترل ذهن شده بودم وبا آمادگی کامل این دوره رو پذیرفتم ،کاملا مطمئن بودم که همچین راهی هست ،پس از خدا هدایت خواستم و کاملا هدایتی وارد این متد شدم و خوشحال شدم وگفتم اینجا همون جای مورد نظر منه
  الانم تو دوره پیشرفته هستم،خدارو شکر میکنم بلخره اومدم تو مسیر صحیح ودارم لذت میبرم و لاغر میشم و اینهمه آزادی عمل دارم
  چند روز پیش که تولد دوستم بودم ومدل های متنوع خوراکی،غذایی وجود داشت ،جالبه ذهنم برای نخوردن میوه ،بهم میگفت اگر میوه بخوری دیگه جای شام نداری ،اگر میوه بخوری نمیتونی راحت برقصی وانقدر گفت که میوه نخوردم
  موقع شام هم چند لقمه از فینگر فود که خوردم کاملا سیر شدم واحساس کردم شکمم سنگین شد ،بدلیل اینکه کمر وشلوارمم تنگ بود ،فشار بیشتری در شکم داشتم و میزبان وبقیه مهمان ها میگفتن امشب رژیمو رها کن ،نمیدونم چرا اصرار داشتن که بمن بگن رژیم دارم،منم فقط تو وجود خودم خوشحال وخندان بودم ،آخه بیشتر مهمان ها از چاقی خودشون در دوران موندن در خونه مینالیدن وتعجب کرده بودن که من لاغر تر شدم،به تنها چیزی که نمیتونستن فکر کنن وباور کنن لاغر شدن با تغییر فرمول های ذهنی بود
  با تغییر ذهن میشه به هر چی که دلمون خواست برسیم

  13+
   1. سلام دوست خوب مسیر لاغری با ذهن .

    شما با ورود به این سرزمین استارتش رو زدید .

    فقط باید یاد بگیرید . لاغر شدن با ذهن آموزشه .

    شما فقط سعی کنید یاد بگیرید سوال بپرسید تجزیه و تحلیل کنید تا پی به این روش ببرید .
    این راه روشی الهیست .
    نسخه ی الهی برای لاغر شدن ماست نه ابتدایی براش متصوره نه انتهایی چون مثل خود خدا بی نهایته .
    چون آموزشش از قسمت الهیت وجود که همون روحه سرچشمه گرفته .

    شما آموزشهارو دنبال کنید ببینید هر چقدر که اشتیاقتون بیشتر باشه بیشتر یاد میگیرید .

    ما بد نبودیم ما بلدنبودیم .
    مشکل چاقی ما فقط بلد نبودن راه لاغری بود . حالا اینجا داریم یاد میگیریم .
    نتیجه رو رها کنید نتیجه رو قرار نیست شما رقم بزنید .
    نتیجه خودبخود خلق میشه بدون دخالت ما .
    تنها تلاش ما تلاش ذهنیست . یعنی آموختن تمرین کردن تکرار کردن و کسب مهارت .
    درست مثل رانندگی .
    درست مثل نقاشی
    درست مثل آشپزی .
    لاغری از طریق ذهن یه هنره .
    وقتی یادش بگیرید و تمرین کنید ماهر میشید اون وقت یه هنرمند میشید نه فقط یه لاغر .
    یه هنرمندی که با لذت میخواد آموزشهاش رو به همه فریاد بزنه .
    که بگه ایها الناس بیایین بیایید اینجا بیایید ببینید چقدر رسیدن به آرزوها راحته .
    بیایین ببینید که این راه چقدر لذت توشه .
    بیایید ببینید خدا رو میشه در اینجا به راحتی در آغوش گرفت .
    کی میگه خدا دیده نمیشه .
    خدایی که ما در اینجا شناختیم خیلی هم خوشگل دیده میشه .
    خیلی هم خوشگل میخنده .
    خیلی هم خوشگل حال دل مارو خوب میکنه .
    خیلی هم خوشگل هدایتمون میکنه به خلق زندگیمون .

    وای خدا مست شرابا طهورای وجودتم .
    وای خدا که چقدر از برگشتن به مسیر شادم .
    خدایااااا شکرت .

    10+
    1. سلام دوست عزیز چقدر از خوندن فایل شما لذت بردم،اشک توی چشمام جمع شد😊
     کاملا درسته حرفای شما و من با تمام وجود باورش دارم و صحیح ترین راهه،راهی که خدای عزیز،هدایتمون کرده بهترین و درست ترین وآسونترینه سپاسگزارم از خدای خوبم به خاطر اینکه هر لحظه ما رو هدایت ،حفاظت و حمایت میکنه ،وسپاسگزارم از استاد عطار روشن عزیز با فایلهای فوق العاده شون و سپاسگزارم از همه دوستان همفرکانسی در این مسیر سبزو زیبا و لذت بخش و پر از آگاهی😍😍😍🙏🙏🙏

     6+
 11. تا سال پیش و آشنا شدن با دوره من کلا همه ی مشکلاتم از جمله چاقیو از چشم هرکس و هر چیزی میدیدم الا خودم حتی از بابام شاکی بودم که چرا با مامان که قد کوتاه و ژن چاقی داره ازدواج کرده که الان هم چاقم هم قدم کوتاهه در صورتی که خانواده پدری همه قدبلند و متناسبن .اینی که همیشه دنبال مقصر میکشتم و تعداد زیادی آدم پیدا میکردم که همه دخیل بودن واسم شبیه ی بازی روانی وحشتناک بود که نمیتونستم ازش دست بکشم ی جورایی معتادش شده بودم رنج میبردم ولی ادامه میدادم و هرروز قویتر میشد و هرروزهم مشکلات بیشتری پیدا میکردم که باید دنبال مقصرش میگشتم که چاقی کمترین و بی اهمیت ترینش بود ولی همین چاقیه بیشتر از بقیه مشکلات سوهان روحم بود و دقیقا هرروز صبح تصمیم میگرفتم امروز دیگه شروع میکنم وباید همین حالا بزارم زمین این اضافه بارو ولی به عصر نمیکشید که…ی چرخه وحشتناک روزانه.ولی الان مدتهاست که فهمیدم مقصر که نه مسئول همه ی انتخابام خودم بودم و نتیجه اش هم دیدم حالا باید انتخاب متفاوتی بکنم که نتیجه متفاوتی ببینم و همین جا اعتراف میکنم بعد از یکسال بودن تو دوره من هرروز هم که چشممو باز میکنم به اولین چیزی که فکر میکنم که وااای امروزم باید با چاقی و این حس بد زندگی کنم ولی تفاوتی که کردم اینه که کمکم دیگه از خودم به اندازه سابق متنفر نیستم کمتر به خودم فحش و انگ میبندم که چاقی حتی امروز که داشتم تو آیینه خودمو نگاه میکردم با خودم گفتم احساس میکنم داری لاغر میشی و حس بهتری داشتم ،ی جورایی دارم با خودم آشتی میکنم و میبخشمشش به خاطر تمام اشتاباهات و کارایی که کرده ،بلد نبوده طفلک مثل این میمونه که از ی بچه کلاس اولی بخوایی انتگرال حل کنه معلومه که نمیتونه .و دقیقا همینها نقشه ذهنی که بدون اینکه من زحمتی بکشم یا فشار بیارم به خودم فقط با فایل گوش دادن و البته ی ذره تنبلم تو تمرین نوشتن که حتما بهتر میشم ولی اصلا ی آدم دیگه ایی شدم با فکر بازتر روان آسوده تر .اصلا حرف زدن یاد گرفتن من با این دوره ها قبلنا فقط عصبانی میشدم و سکوت میکردم الان اینقدر قوی و محکم شدم که خیلی قاطع حرف میزنم و حرف درست و به جا میزنم نه گله و شکایت و گریه و داد وبیداد.خلاصه که نقشه ذهن من کاملا تغییر کرده من با پارسال این موقع زمین تا آسمون فرق دارم و هرروز هم دارم بهتر میشم فقط باقی مونده که در روند راحت زندگی بی دردسر این۵ قوطی روغنو از خودم جدا کنم و موفقیتمو جشن بگیرم .من مطمئنم اون روز میاد چون واقعا اگه قرار نبود که سهم من موفقیت باشه اصلا چرا هدایت شدم و ۱۴ماهه که رها نکردم دوره و هدفمو،به امید اون روز🌺🌺🌺

  15+
  1. متشکرم استاد عزیزم از راهنماییتون .دقیقا من از ی آدمی که فقط آرزو میکرد و میخواست ونمیتونست تبدیل شدم به آدمی که میخواد و میتونه وچقدر درست متوجه شدید حرفامو و اینکه چطور آدمی بودم و چی شدم ،چه کلمه ی قشنگی خودباوری 😊استاد من با روانشناسهای مختلفی مشاوره کردم و یا پای صحبتشون نشستم ولی واقعا هیچ کدومشون نتونستن مثل شما اینقدر تاثیر گذار و کار درست باشن و به من کمک کنن.متشکرم .چشم حتما بیشتر تمرین انجام میدم چون هر روز میفهمم مشتاق تر این راه و لاغری و تناسب فکری و جسمی هستم.خدا حفظتون کنه که یاری بخش این همه آدم شدید🌺🌺🌺

   11+