ورود / ثبت نام
0

رهایی از افکار منفی (قسمت اول)

رهایی از افکار منفی و احساس بد
اندازه متن

نمی‌توانید هدفی مقدس تر از تغییر کردن را در زندگی‌ تان جستجو نمایید! و این مسیر از رهایی از افکار منفی آغاز می شود.

اگر تصور می کنید زندگی شما مانند کالایی است که به شما تحویل داده شده و قابل تغییر نیست اشتباه می کنید.

من هم چند سال قبل این تصور را داشتم که زندگی را باید سپری کرد و نمی توان زندگی را به شکلی که مورد علاقه ات است سپری کنی.

به عنوان فردی که توانسته‌ام از شرایطی سخت زندگی خود را تغییر دهم به شما می گویم که نیازی نیست به زندگی خوب دیگران با حسرت نگاه کنید، چون شما هم می توانید زندگی فوق العاده ای را تجربه کنید اگر مهارت رهایی از افکار منفی را کسب کنید.

زیرا هیچ فردی آنقدر خوشبخت نیست که شما نتوانید به اندازه‌ی او خوشبخت شوید…

سالهای زیادی از زندگی ام را با افکار منفی و مشکلات زیادی سپری کردم اما همیشه اشتیاقِ فراوان برای تغییر زندگی را داشتم و به دنبالی راهی برای رسیدن به خواسته خودم بودم، به دنبال مهم‌ترین عامل تغییر زندگی بودم و به لطف خدای مهربان شروع به آموزش خودم برای تغییر زندگی کردم.

کتاب های زیادی را مطالعه کردم، از آموزش های اساتید مطرحی بهره بردم و در نهایت به روی دست یافتم که به تغییر زندگی را برایم آسان کرد و توانستم درک کنم چگونه خالق زندگی خود باشم.

دوره رایگان چگونه زندگی خود را تغییر دهیم  حاصلِ نتایج بخشی از این سالها است  برخی از آن در هیچ کتابی یافت نمی شود و شامل تجارب موفقیت آمیز خودم می باشد.

مأموریت این دوره، آموزش چگونه تغییر دادن زندگی به هر فردی است، که تصمیم گرفته و متعهد شده تا نه تنها فردی باشد که تغییر کرده است بلکه قادر باشد شرایط خانواده اش را تغییر دهد.

زیرا همه ما وظیفه داریم که تغییر کنیم و زندگی را آنگونه که خداوند برای ما مقدر کرده است تجربه کنیم.

ما به این جهان فرستاده شدیم تا بتوانیم همه‌ی زیبایی‌های جهان را تجربه کنیم، تا آزادانه برای خودمان زندگی کنیم، تا تجربه یک زندگی پر از رفاه و آسایش را تجربه کنیم.

زیرا این توانایی و لیاقت به همه ما داده شده است تا بتوانیم تجربه زندگی موفق و سرشار از شادی و احساس خوب و عشق و علاقه به دیگران را داشته باشیم. و مسیر رسیدن به این شرایط رهایی از افکار منفی است.

ما وظیفه داریم از  توانایی که خداوند به ما داده است استفاده کنیم تا  در لحظه مرگمان، “بدون حسرت آنچه که می‌توانستیم انجام دهیم اما ندادیم”، در آرامش و زیبایی این جهان را ترک کنیم.

تا بتوانیم به همه بگوییم، خوب زندگی کردن، نه تنها آسان، بلکه طبیعی‌ترین نوع زندگی است زیرا ما ذاتاٌ و طبیعتاٌ خوشبخت هستیم. چون بنده خدا هستیم.

خدا را شکر می‌کنم که مرا در این مسیر شگفت انگیز قرار داد.

خدا را شکر می کنم که توانستنم با ارائه آنچه که زندگی خودم را از بدترین شرایط، به شرایطی مطلوبی که هر روز در حال بهتر شدن است رساند، در دوره خدا هرگز دیر نمی کند به شما و افرادی زیادی در سراسر جهان کمک کنم تا با باورکردن خود و توانایی بهتر زندگی کردن تغییرات شگفت انگیزی در جهان پیرامون خود ایجاد کنند.

به شما دوست عزیزی که به هر طریقی با من و این مطلب مواجه شده اید توصیه میکنم فایل های رایگانی که به منظور تغییر زندگی قرار داده ام را با دقت گوش داده و به تمرینات آن عمل کنید و چنانچه احساس کردید توانایی آموزش های بیشتر و کاربری تر را دارم از محتوای آموزشی دوره شگفت انگیز خدا هرگز دیر نمی کند استفاده کنید.

“هدفی مقدس تر از تغییر برای یک زندگی بهتر نیست

اگر بخواهیم تغییری در روند ناخواسته های زندگی امون بدهیم چاره ایی نداریم مگر این که افکار و باورهاهمون را تغییر دهیم برای یک زندگی بهتر نیاز به آموزش بهتر داریم

چرا افرادی در جامعه هستند که کاملا از هر نظر احساس خوشبختی ویا حتی بدبختی دارند؟

تمام خوشبختی و یا بدبختی انسان ها بسته به نگرش آنها و باورهایی است که در ذهن خود دارند.

این باورها میتواند مثبت و یا منفی باشد و در نتیجه این باورها می توانند انسان را به سمت خوشبختی و یا حتی بدبختی ببرد چون ریشه این افکار در ذهن انسان است و برای تغییر آن باورها نیاز به آموزش دیدن دارد تا با جایگزین کردن باورهای صحیح به سمت آرمان خود گام بردارد.

با آموزش درست حتی می تواند شرایط خانواده خود وانسانهای پیرامون خود را تغییر دهد.

خداوند جهان هستی را بر طبق قانون زیبایی سلامتی خوشحالی ثروت و خوشبختی بنا کرده و ما هم به عنوان انسان از این قانون نه تنها مستثنئ نیستم بلکه هم سو با این قوانین آفریده شدیم پس حق طبیعی انسان خوشبختی خوشحالی سلامتی وثروت و…. است.

چه موقعی انسان از حق های طبیعی خود محروم می شود؟

زمانی انسان از این حق های طبیعی محروم می شود که افکارش هم سو با جهان هستی نباشد یعنی دچار افکار منفی گردد ودر یاس ونامیدی بسر برد

چه زمانی انسان موفق می شود؟

زمانی انسان موفق می شود که افکارش همسو با قوانین جهان هستی باشد یعنی دارای افکاری از جمله عشق امید خوشحالی و شادی و احساس خوب داشته باشد یعنی انسان به لیاقتی که خداوند در آن نهادینه کرده پی میبرد و طبق این لیاقت به توانایی هایی که حق طبیعی اش است دست پیدا میکند. در این صورت انسانی موفق در امور زندگی خود می شود. اولین قدم برای تجربه این شرایط رهایی از افکار منفی است.

ما در قبال این هدیه الهی چه وظایفی داریم؟

ما در قبال هدایای خداوند وظیفه داریم از این توانایی ها به نحو احسنت استفاده کنیم و آنها را به کار گیربم و خوشحال باشیم تا تجربه های شادی در زندگی داشته باشیم اگر روزی از این دنیا رفتیم حسرت کارهای نکرده که آرزوش را داشتیم نداشته باشیم و در آرامش و زیبایی این دنیا را بتوانیم ترک کنیم.

خوب زندگی کردن و خوشبخت بودن طبیعی ترین حق زندگی است که خداوند به انسانها هدیه کرده وباید قدر این نعمت را دانست واز این حق استفاده کرد

چه وقت می شود زندگی متفاوتی را تجربه کرد؟

جهان هستی دارای مدارها و یا طبقاتی است که انسان ها در آنها قرار دارند و زندگی خود را طبق همان مدار و یا همان طبقه تجربه می کنند.

مثلا هر کدام از ما در یک طبقه از این مدارها قرار داریم و شرایط و اتفاقات هم طبق همان برای ما بوجود میاید.

وقتی ما در یک طبقه ساکن هستیم نمیتوانیم شرایط طبقات بالاتر را تجربه کنیم مگر این که افکار ما تغییر کند تا جایگاه ما عوض شود و بتوانیم به طبقه و یا مدار بالاتر راه پیدا کنیم.

این براساس عدالت خداوند است چون عدالت حکم میکند که هرکسی در شرایطی که هست در طبقه ایی حضور داشته باشه که حق اش است.

باید بپذیریم که این شرایطی را که داریم حق ماست چون خداوند عادل است و به همه نظارت دارد و حواسش به فقیر و غنی هست ولی عدالت اش حکم میکند که در اون شرایط باشیم.

همیشه به ما گفتند عدالت خدا با عذاب کردنه و قدرت خدا را در آن میبینم عدالت خدا در همه چیز است حتی در شرایطی که داریم و ایمان به خدا یعنی ایمان داشتن به عدالته خداست.

برای تغییر زندگی اول باید بپذیریم که الان در هر شرایطی که هستیم حق ماست ولی خداوند این حق را نیز به ما داده تا با تغییر افکار خود را به طبقات بالاتر برسانیم و طبقه خود را عوض کنیم و این سرنوشت ما نیست خداوند شرایط ما را درست نکرده بلکه ابن طبقات و مدارها را درست کرده و تصمیم ما مهمه که می خواهیم در چه طبقه ایی زندگی کنیم.

این طبقات از صفر تا بی تهایت است باید بپذریم انرژی و انگیزه و تلاش کنیم تا به طبقات دیگر برویم و این مستلزم توانایی است که انسان خودش را با تلاش وخواستن طبقه خود را تغییر دهد.

افرادی که نمی توانند طبقه خود را تغییر دهند و مدام در یاس و نا امیدی بسر میبرند و اتفاقات را به گردن دیگران و خدا می اندازند نمی توانند از حق طبیعی خوشبخت شدن در طبقات بالاتر سود ببرند و همیشه در همان جا می مانند.

طبقات در جهان هستی چگونه تعیین می شوند؟

طبقات در جهان هستی براساس پارامترهایی تعیین می شود که تماما ذهنی است این افکار ماست که زندگی ما را می سازد وقتی افکار مثبت تری داشته باشیم می توانیم به طبقات بالاتر برویم ولی اگر افکار منفی و محدود کننده داشته باشیم در طبقات پست جهان هستی زندگی کنیم.

با آموزش درست و انجام تمرینات میتوانیم ذهن خود را مملو از افکار مثبت کنیم تا جایی برای افکار منفی باقی نماند و بالعکس آن هم امکان پذیر است.

افکار منفی مثل خشم، کینه و نفرت، انتقام و خشونت اگر در ذهن زیاد شود انسان به طبقات پایین جهان هستی سقوط می کند.

پس ذهن مثل یک مخزن می ماند که یک ورودی و خروجی دارد حالا اگر ورودی آن را پر کنیم از افکار مثبت خروجی آن می شود عشق و محبت لذت و خوشبختی.

اگر وردی منفی باشد خروجی می شود فقر بدبختی فلاکت

این مهم به عهده خودمان است که کدام را انتخاب کنیم و بخواهیم در چه شرایطی زندگی کنیم.

تمام موضوعات در جهان هستی دارای دو وجه است، روز و شب، بالا و پایین، سرد و گرم

پس شرایط هم در زندگی دو وجه است شادی و غم، ثروت و فقر و غیره

این خود ما هستیم که انتخاب می کنیم در چه شرایطی می خواهیم باشیم می خواهیم در شادی باشیم پس جایی برای غم نداریم چون ظرفیت ذهن به سمت آن افکاری است در ذهن بیشتر موج میزند.

اگر ثروت باشد جا برای فقر در ذهن کم می شود و ذهن به یک موضوع می تواند توجه بیشتری نشان دهد اگر افکار ما مثبت تر باشد و وارد مخزن ذهن شود خروجی آن شادی و خوشحالی است و اگر ورودی ذهن ما افکار منفی بیشتر باشد خروجی آن هم بالطبع یاس و ناامیدی است.

اگر انتظار داشته باشیم که شرایط فعلی ما با این افکاری که داریم تغییر کند بسی خیال بیهوده است چون ۸۰٪ آن با افکار منفی است و همش در این شرایط منتظر شانس می مانیم تا به شرایط بهتر و یا طبقه بالاتر برویم و زهی خیال باطل و این راهی ندارد جز رهایی از افکار منفی و تغییر افکار منفی به افکار مثبت.

در آن صورت موفق می شویم و زندگی به سمت خوب می رود اگر ما می خواهیم تغییر کنیم باید از ورودی ذهن مراقبت کنیم تا افکار کینه، انتقام، خشم، حسادت و حسرت وارد ذهن نشود باید از دیدن اخبار، اتفاقات بد، غیبت کردن و غیره پرهیز شود و وارد ذهن نشود به جایش از افکار مثبت بیشتر وارد ذهن شود تا ذهن مملو از این افکار خوب شود و خروجی های خوب مثل عشق دوست داشتن وخوشبختی داشته باشد”

نوشته خانم سهیلا در بخش نظرات

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tanasobefekri.com/?p=11052
برچسب ها:
94 نظر در مورد رهایی از افکار منفی (قسمت اول)

دیدگاهتان را بنویسید

   پونه عدل تهرانی
   1400/09/07 00:10
   مدت عضویت: 828 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 362 کلمه

   به نام خدا

   وقت بخیر عزیزان

   انسانها در جهان هستی در طبقات مختلفی زندگی می کنن که بر اساس افکار و ذهن اونها طبقه بندی شده . تغییر دادن طبقه خودمون تنها با تغییر افکار هستش نه تلاش جسمی .هر کسی در هر طببه ای هست حقیقت است و عدالت و هیچ اشتباهی رخ نداده ولی این طور نیست که از اول تا آخر تو یه طبقه باشه می تونه با تغییر افکار طبقش و بهتر کنه که بیاد طبقه های بالاتر . و اینکه هیچ برگی از درخت نیمیافته به اذن اون یعنی به تمام چیزها دور گرد سر چها راه و فقیر ،،،… همه و همه خداوند آگاهه و عین عدالت هست اگه که دلمون برای کسی بسوزه یعنی در جایگاهی باشه که ما دلسوزی کنیم این یعنی شک کردن به عدالت خداوند .پذیرفتن جایگاه هر کسی در زندگی عین ایمان داشتن به خداوند است . واین افکاره که در زندگی طبقه ما رو تعیین می کنه افکار مثبت و منفی . ولی حالا این مسیله دلسوزی خیلی در ماها ریشه داره نه اینکه بخوایم خدای نکرده به عدالت خدا خدا شک کنیم ولی از بچگی به ما یاد دادن که باید دلسوز دیگران باشیم . و خیلی باید این موضوع کار بشه ولی مثلا منم گدا می بینم بیشتر وقتا پول می دم چون همش فکرم اینه که خدا اینو سر راهم گذاشته چون اینجا به ندرت گدا سر چها راه هست .ولی دیگه اخبار و اینا و که نگاه نمی کنم و دنبال نمی کنم چیزهای دنیا رو احساسم و روش کار می کنم که یه احساس خوب پایدار داشته باشم .ولی یه وقت برای نزدیکانم مشکلی پیش میاد نگران می شم و خیلی دلم می سوزه ولی به کسی حرفی نمی زنم .همیشه مراقب ورودی ذهنم هستم و این تمرین نوشتن افکار منفی و رو هم باید شروع کنم انشالله .اون تمرین شکر گزاری و که من دارم انجام می دم که هر روز چیزهای خوب و می نویسم و خیلی دلم می خواد اطرافیانم یاد بگیرن این چیزها رو ولی یه موقع عا یچبهم می گن که نمی شه از همه چی آدم چشم پوشی کنه .

   خیلی دوست دارم همه یاد بگیرن به امید اون روز انشالله .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   mzt.zahra.malakouti.ir
   1400/08/22 14:41
   مدت عضویت: 542 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 139 کلمه

   به نام خدا 

   شما در هر شرایطی که هستی حقت همینه و  عدالت الهی اینو حکم کنه ،ولی شما میتونی  طبقه خودت رو تغییر بدی.

    عدالت خداوند که من در بهترین شرایط خودم باشم .افکار ماست که طبقه ما رو تعیین میکنه اگه ذهن از افکار مثبت پر باشه جایی برای افکار منفی نیست .ورودی شما تعیین میکنه که خروجی شما تو جهان هستی چی باشه اگه ورودی مثبت باشه خروجی اون لذت ،آرامش، ثروت ،خلاقیت است. اگه ورودی منفی باشه خروجی میشه ناراحتی، استرس ،شک ، فقر، تردید . همه چیز در جهان دو وجهی شب،روز-گرما،سرما،فقر،ثروت،چاقی،لاغری، و ما انتخاب میکنیم از کدوم وجه استفاده کنیم. نمیشه دو عامل مخالف به یک اندازه در یک مخزن وارد بشه. ما انتخاب میکنیم چه چیزی ورودی ما باشه پس به ورودی هامون دقت کنیم و مواظب باشیم هرچیزی رو به خورد ذهنمون ندیم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/08/13 02:22
   مدت عضویت: 828 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 202 کلمه

   سلام به استاد عزیز و دوستان خوبم

   طبقه های مختلف در جهان هستی و تجربه کردن حد و حدودی که در آن طبقه است

   ما در هر شرایطی که هستیم حق ما همین است 

   چه مطلب قدرتمند و تکان دهنده ای

   قبول کردن آن واقعا شجاعت میخواهد

   اما در مقابل دانستن اینکه ما قدرت تغییر در طبقه خودمان را داریم به ما احساس آرامش میدهد

    

   افکار ما طبقه ما را در این جهان مشخص میکند برای بودن در طبقات بالاتر باید ورودی های خوب و مثبت به ذهنمان بدهیم مثل عشق، مهربانی، حسادت نکردن، غیبت نکردن و ….

   با دادن این ورودی ها خروجی های مشابه هم دریافت میکنیم و برعکس آن هم همینطور است

    

   با پر کردن ذهنمان از افکار مثبت جا برای افکار منفی کم میشود

   با دو وجهی بودن جهان هستی ما حق انتخاب داریم که کدام وجه را ترجیح میدهیم و این عدالت خداوند است 

   شرایط زندگی ما ارتباط مستقیم دارد با افکاری که در ذهنمان داریم 

   خروجی مخزن ما مطابق با ورودی مخزن ماست

    

   تمرین نوشتن افکار منفی تا آنها را از ذهنمان خارج کنیم خیلی جالب بود 

   این توجه ما به افکار منفی است و با شناسایی و ثبت کردن آنها در ما ایجاد آرامش میکند

   ممنونم استاد عزیز برای این فایل عالی و راهکار ساده رهایی از افکار منفی 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/07/30 11:18
   مدت عضویت: 92 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 2,406 کلمه

   تغییر کردن ، مقدس ترین هدفیه که یک انسان میتونه داشته باشه .

   زندگی به ما تحمیل نشده که ما تو همین شرایطی که هستیم باقی بمونیم و نشه تغییرش داد!

   من خودم تا دوسال پیش همینطور  فکر میکردم که من بدبخت افریده شدم ! چون هیچ چیزی هیچ وقت طبق خواسته من  پیش نمیرفت و  میگفتم خدایاا چرا من ؟ چرا زندگی من باید اینطور باشه؟  داستان خیلییی جالبیه که من واقعااا از شرایطی که داشتم حالم بهم خوردهبود  ، هم اضافه وزن داشتم ، هم مریض بودم و هم … و کلا شرایط بدی بود  و من خیلییی خسته شده بودم  و حتیی فکر کردن به این کهباید تا اخر عمرم همینطوری بمونم ،  اتیشم میزد ، زندگی بقیه رو میدیم واقعا حسرت میخوردم که  چرا بقیه انقدر  زندگیشون خوبه و مناینطوریم ؟و اصلا دوست نداشتم که باقی عمرم رو هم همینطوری بمونم ، و اگه اینطوری بود ، کاملا الکی داشتم زندگی میکردم ! وکارهای خیلی زیادی هم برای ایجاد تغییر ات انجام داده بودم  و هیچوقت هم جا نزدم ، سخت ترین راه ها رو هم رفته بودم و ولی نتیجهای  نمیگرفتم  و واقعا دلم میشکست و گریه میکردم ولی نمیخواستم هم که جا بزنم و تغییر نکنم!

   انگار که گم شده بودمم ، انگار رو لبه ی پرتگاهی بودم که میخواستم تغییر کنم اما هر کاری میکردم نمیشد و حتی نمیخواستمم که برگردمو همونطوری بمونم ، و همونطوری اویزون شده بودم از پرتگاه

   به هرحال ی روز که تمام گریه هامو کرده بودم ، و با خدا صحبت کرده بودم و  فکر میکردم که  جهان  برای همه یکجوره ، یعنی همه غذامیخورن ، اب برای همه همون ابه و …. همه چیز برای همه یچیه !

   پس مشکل باید از من باشه ، ایراد از منه ، من یچیزی و اشتباه دارم عمل میکنم که اینطوریه

    

   معمولا ادم هایی که بیخیالن و چیزی و سخت نمیگیرن  ،  راحت تر و شاد ترن ، من جوری بودم که همه چیز باید اونطور که میخواستمپیش میرفت و خیلییی حساس بودم !

   و همیشه هم افکار منفی و کلام منفی داشتم پس با خودم گفتم بیام اول این دو تارو تغییر بدم ، به خودم قول دادم که دیگه به این افکارمنفی پر و بال ندم و بجاش تلقین مثبت بکنم ، حتی شده الکی! و هراتفاقی هم که افتاد ، سخت نگیرمش و به حکمتی که قراره بعد از اوناتفاق بیفته خوشبین باشم ، که شاید این اتفاق باید میفتاد تا یچیز بهتر و عالی تر برای من باشه و یا قرار بود من رو از خطری حفظ کنهوحتما خیر و صلاحی پشتش هست .

   بعد از ۳ روز با این دید زندگی کردن ، استارت تغییرات و معجزه رو در خودم دیدم ! یک ارامش عجیبی داشتم و شادی خیلییی زیادی درمن ایجاد شد ، اینجا بود که دیدم همه چیز براساس اون چیزیه که ما تو ذهنمون جمع اوری کردیم و داریم باهاشون زندگی میکنیم ! منتا دوسال پیش فکر میکردم بدبخت ترین ادم دنیام و ولی الان که ۱ ساله همچین دیدی ندارم ، انگار واقعا دوباره متولد شدم و  دوبارهاگاهانه در حال یادگیری امد !

   ۱۸ سال زندگیم مثل عقیده م بود ، اما ۱ سال ، یا تو ۳ روززززر!!! احساسات درونیم کاملا تغییر کرد

   میخوام بگم که ۱۸ سال بد زندگی کردم ، اما  نباید که ۱۸ سال هم بگذره تا من تغییر کنم !

    

   طبیعت واقعی زندگی، حقیقت زندگی و روند طبیعی زندگی خیلییی سریع ترو زودتر اتفاق میفته !

   باید اون صد شکسته بشه !

   مثلا درسته که شاید سال ها زمان ببره که راه یک رودخونه ، با چوب یا اشغال های کوچیک کوچیک کنارهم حمع بشن و جریان رودخونه واروم اروم ببندن و جلوش سد بزنن ولی تو ی حرکت میشه اشغالا رو برداشت و دوباره ر‌ودخانه به جریان بیفته

   رودخانه که خودش اشغال نبوده ، یدفعه یکی اومده توش زباله انداخته و این زباله تا یجایی ، ی مسیری توسط رودخونه حرکت کرده وبالاخره یجایی گیر کرده و اولین مانع رو ایجاد کرد که اشغال های دیگه ای هم که میان به اون گیر کنن و همینطوری انباشته بشن وبالاخره تبدیل به یک مانعی بشن که دیگه راه رو خانه رو سد کنن !این اشغالا طی یک روز همه جمع اوری نمیشن که بتونن مانع رودخونهای به اون بزرگی بشن ! اما رودخانه اگه توسط باران یا حالا هر عامل دیگه ای ، جریانش شدید تر بشه و یا ابش بیشتر بشه ، میتونه اوناشغالا رو یدفع بشوره ببره! هر چقدر که زیاد باشن!

   پس درسته که این باورهااا رو طی ۱۸ سال جمع اوری کرده بودم و برای خودم  مانعی به طول ۱۰۰۰ متر ایجاد کرده بودم که نمیتونستمازش بپرم ! اما میتونم از پایین بهش ضربه بزنم که بشکنه و بریزه ! و اولین ضربه رو زدم که چون پایش شل شد از اون بالا ها هم مانعریخته شد !

    

   من هم خیلیی از دیواری که مانع بزرگی برام بود ریختم و ممکنه الان ۵۰۰ متر شده باشه ! همینطوری ادامه میدم که کاملا بریزه و من بهاون طرف مانع که خوشبختی و سعادت و زیبایی الهیه پناه ببرم !

   پس دیگه نیازی نیست که به زندگی دیگران با حسرت نگاه کنیم ، چون ما هم میتونیم یک زندگی فوق العاده تجربه کنیم ، چون قانونطبیعته ، روند طبیعیه زندگیه ما با اشغال های که همون اخبار بد و توجه کردن به چیزایی که ناخوشاینده و اموزش های بد جلوی رودخانهسعادتمون سد بستیم !!! باید سد و بشکنیم !

   هیچ کس اونقدر خوشبخت نیست که ما نتونیم به اندازه اون خوشبخت باشیم !

   هممون میتونیم تغییر کنیم و زندگی رو اونطوری که خداوند برامون مقدر کرده است تجربه کنیم ، چون ما به این جهان فرستاده شدیم تازیبایی هارو تجربه کنیم ، و ازادانه برای خودمون زندگی در رفاه و ارامش و اسایش و …  داشته باشیم . این لیاقت و توانایی به همه ماداده شده است .

   خداوند روح خودش رو در ما انسان ها دمید که بتونه خودش هم به نوعی زندگی رو روی زمین تجربه کنه ! خداوند هیچوقت از چیزی کهخودش افریده بد استفاده نمیکنه  !

    

   تنها راه دستیابی به این مسیر و رسیدن به این شرایط، رهایی از افکار منفی است.

   ما وظیفه داریم که از قدرتی که خداوند در وجود ما قرار داده ، استفاده کنیم تا در لحظه مرگمون ، حسرت نخوریم که میتونستیم کاری وانجام بدیم ، اما ندادیم ! و در ارامش و زیبایی این جهان رو ترک کنیم

   خوب زندگی کردن ، نه تنها بسیار اسانه ، بلکه طبیعی ترین نوع زندگیه ، زیرا که ما ذاتا و طبیعتا خوشبخت هستیم . چون بنده یخداوندهستیم .

   من خودم واقعا از خداوند متشکرم که به مسیر حقیقت زندگی هدایت شدم و در این مسیر قرار دارم  .

   هدفی مقدس تر از تغییر برای یک زندگی نیست !

   تنها راه و چاره ی تغییر کردن هم اینه که افکار و باورهامون رو تغییر بدیم ، همونطور که من کردم و نتیجه رو هم دیدم ! اما برای یکزندگی بهتر نیاز به اموزش داریم .

   تمام خوشبختی و یا بدبختی انسان ها بسته به نگرش آنها و باورهایی است که در ذهن خود دارند.

   که این باورهامیتونه مثبت یا منفی باشه  و درنهایت  این باورها می توانند انسان را به سمت خوشبختی و یا  بدبختی ببرد.

   ریشه این افکار در ذهن انسان است و برای تغییر آن باورها نیاز به آموزش دیدن هست تا تغییرات اتفاق بیفتند

    

   زمانی انسان از این حق های طبیعی محروم می شود که افکارش هم سو با جهان هستی نباشد یعنی دچار افکار منفی بگردد ودر یاسونامیدی بسر ببرد

   زمانی انسان موفق می شود که افکارش همسو با قوانین جهان هستی باشد یعنی دارای افکاری از جمله عشق امید خوشحالی و شادی واحساس خوب داشته باشد

   جهان هستی دارای مدارها و یا طبقاتی است یا به نوعی هستند که انسان ها در آنها قرار دارند و زندگی خود را طبق همان مدار و یاهمان طبقه تجربه می کنند.

   هر کدام از ما در یک طبقه از این مدارها قرار داریم و شرایط و اتفاقات هم طبق همان طبقه برای ما بوجود میاید.

   پس وقتی ما در یک طبقه ساکن هستیم نمیتوانیم شرایط طبقات بالاتر را تجربه کنیم مگر این که افکار ما تغییر کند تا جایگاه ما تغییر کندو یا به طبقه و یا مدار بالاتر راه پیدا کنیم یا پایین تر !

   این براساس عدالت خداوند است چون عدالت حکم میکند که هرکسی در شرایطی که هست در طبقه ایی حضور داشته باشه که حق اشاست.

   این شرایطی که داریم حق ماست !چون خداوند عادل است و به همه نظارت دارد و حواسش به همه   هست .

   من همیشه بهم گفته میشد که این سختی ها ، امتحان خداونده! و من پیش خودم میگفتم، که چقدر باید دیگه امتحان بشم عاخه؟!مگهچیکار کردم؟ یا چی یادگرفتم که باید امتحانشو پس بدم ! بفیه هم مگه انقد امتحان میدن؟! چرا خدا منو با چیزای خوب امتحان نمیکنه ؟و…. همیشه به ما گفتند عدالت خدا با عذاب کردنه و قدرت خدا را در آن میبینم در صورتی که عدالت خدا در همه چیز است حتی درشرایطی که داریم و ایمان به خدا یعنی ایمان داشتن به عدالته خداست.

   پس برای تغییر زندگی اول باید بپذیریم که الان در هر شرایطی که هستیم حق ماست

   ولی خداوند این حق را نیز به ما داده تا با تغییر افکار خود طبقه خود را عوض کنیم . و این سرنوشت ما نیست خداوند شرایط ما را درستنکرده بلکه ابن طبقات و مدارها را درست کرده و تصمیم ما مهمه که می خواهیم در چه طبقه ایی زندگی کنیم.

    

   افرادی که نمی توانند طبقه خود را تغییر دهند و مدام در یاس و نا امیدی بسر میبرند و اتفاقات را به گردن دیگران و خدا می اندازند نمیتوانند از حق طبیعی خوشبخت شدن در طبقات بالاتر سود ببرند و همیشه در همان جا می مانند.

   طبقات در جهان هستی براساس پارامترهایی تعیین می شود که تماما ذهنی است این افکار ماست که زندگی ما را می سازد وقتی افکارمثبت تری داشته باشیم می توانیم به طبقات بالاتر برویم ولی اگر افکار منفی و محدود کننده داشته باشیم در طبقات پست جهان هستیزندگی کنیم.

   با آموزش درست و انجام تمرینات میتوانیم ذهن خود را مملو از افکار مثبت کنیم تا جایی برای افکار منفی باقی نماند و بالعکس آن همامکان پذیر است.

    

   افکار منفی مثل خشم، کینه و نفرت، انتقام و خشونت اگر در ذهن زیاد شود انسان به طبقات پایین جهان هستی سقوط می کند.

   پس اگر ورودی آن را با افکار مثبت پر کنیم خروجی آن می شود عشق و محبت لذت و خوشبختی و…

    

   و اگر وردی منفی باشد خروجی می شود فقر بدبختی فلاکت و…

   و همه بستگی به خودمان داره که کدام را انتخاب کنیم و بخواهیم در چه شرایطی زندگی کنیم.

    

   تمام موضوعات جهان هستی دو وجهی  است، روز و شب، بالا و پایین، سرد و گرم و.بیماری و سلامتی،شادی و غم، ثروت و فقر و …

   این خود ما هستیم که انتخاب می کنیم در چه شرایطی می خواهیم باشیم می خواهیم در شادی باشیم پس جایی برای غم نداریم چونظرفیت ذهن به سمت آن افکاری است در ذهن بیشتر موج میزند.

   پس اگر ما می خواهیم تغییر کنیم باید از ورودی ذهن مراقبت کنیم تا افکار کینه، انتقام، خشم، حسادت و حسرت وارد ذهن نشود باید ازدیدن اخبار، اتفاقات بد، غیبت کردن و غیره پرهیز کنیم  به جاش از افکار مثبت بیشتر وارد ذهن کنیم تا ذهن مملو از این افکار خوب شودو خروجی های خوب مثل عشق دوست داشتن وخوشبختی داشته باشد”

    

   بنابراین تنها طریق تغییر کردن اینه که افکارمون رو تغییر بدیم و این تغییرات بر خلاف بقیه تغییرات ، نیاز به تلاش و صرف و انرژی و کارجسمی نداره ، و تنها طریق تغییر ذهن و افکار امکان پذیره .

    

   هرکس تو هر وضعیتی که هست ، در بهترین شرایط خودش هست و حقشه ! عدالت اینو حکم میکنه . این حق رو داریم که طبقمون روتغییر بدیم .

    

   این طبقه برای ما از اون اول نوشته نشده که تا اخر همین باشه .سرنوشت ما همین طبقه نیست!

    

   عدالت خداوند ، ایجاب میکنه که در بهترین طبقه باشیم و حقمون رو از دنیا بگیریم

    

   و دقیقا هم همین عدالت خداوند ایجاب میکنه که هر انسانی که بخواد تغییر کنه و تلاش کنه که طبقشو تغییر بده امکان نداره که نتیجه اینگیره !

    

   و قبول کنیم که خواست خداوند یا قسمت و سرنوشت ما اینگونه است ! من هم اصلا چنین چیزی رو قبول ندارم و نخواهم کرد.

   پس این عدالت خداوند است که هر بنده ای هرجور که دلش خواست زندگی کنه و باید شرایط برای اون محیا باشه .

   پس جدی بگیر ، انجام بده و نتیجه بگیر .

   مهم اینه که ادامه بدی .

   فقط مثبت فکر کن تا سراغ افکار منفی نری.

   من بخودم میگم هر وقت خواستیم کاریو انجام بدیم و افکار منفی اومد سراغمون که فلانه ، نمیشه، نمیتونی و اینطوری فکر کنیم که اگهبهتر از چیزی که من میخوام بشه چی؟

   اینجوری قشنگ تر و بهتر نیست؟ هر دو حالت داریم بهش توجه میکنیم ، اما در این حالت با حس بهتر

   مثبت و منفی نمیتونن کنار همدیگر باشه نمیشه هر دو را داشت

   به هر مقدار هرکدوم بیشتر بشه ، سمت مخالف کمتر میشه

   اگر انتظار شرایط خوب داری ولی افکارت هنوز داغونه ، متاسفانه بهش نخواهی رسید ! چون خیلی از افراد هستند که میگن ما انتظارداریم که همچین شرایطی برامون اتفاق بیفته ، اما نمیشه !پس اینا همه دروغ و الکیه !  انتظار باید در کنار افکار و باور مثبت باشه ، درعیر اینصورت معلومه که نمیشه

   خیلی از افراد اینطوری فکر میکنن که منتظرن ی اتفاقی بیفته ، که زندگیشون و تغییر بده مثلا برنده قرعه کشی یا … بشن

   البته اینم بگم که منم خودم خیلی دوست دارم برمده یک قرعه کشی بشم اما اگه نشدم هم ناراحت نمیشم یعنی اونو بهانه ای نمیدونم کهمن مثلا قرعه کشی برنده بشم تا زندگیم تغییر کنه و یعنی محتاج اون نمیدونم ، در توانم هست که چنین چیزی و برای خودم تهیه کنم ولیخب دوست دارم که شرکت کنم و برنده بشم .

   شخص با ایمانکسیه که هیچ غم و غصه  و اندوه و نگرانی نداشته باشه ، نگران اینده بودن و … هیچ سعادتی برای ما نمیاورد، پس درلحظه شاد زندگی کن ، و حسرت گذشته رو نخور چون هرثانیه ، یک ثانیه جدیده و هیچوقت هم مثل قبلی نیست و تکرار نمیشه ، پس اگهاشتباهی کردی اصلا مهم نیست ، ادامه بده ، هر لحظه جدیده ، لحظاتو خودت بساز با شادی و افکار مثبت

   اگه ما داریم زندگی سختی میکنیم این نیست که مورد غضب و خشم الهی هستیم و یا داریم توسط خداوند امتحان میشیم . ما خودمونانتخاب میکنیم که چه طور زندگی کنیم

   ما هرچی وارد ذهنمون کنیم ، خروجی زندگی هم بر اساس همون ورودی هست .

   پس مواظب ورودی ها باشیم .

   اخبار بد، توجه به حوادث و انفاقات ناگوار

   باید بتونیم مانع از ورود افکار منفی به مخزن مون بشیم . چون تواناییشو داریم

   این کار امکان پذیره ، اما نیاز به آموزش داره

   ما در درون دنیا نیستیم ، دنیا در درون ماست !شاد و پیروز و متناسب باشید 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/07/27 12:42
   مدت عضویت: 92 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,554 کلمه

   با نام و یاد خداوند بزرگ 

   استاد عزیز ، اول از همه خواستم بگم که دو روز بود که کاری برام پیش اومده بود که اصلا نمیتونستم تو این دو روز سراغ سایت بیام ، ولی تمام فکر و ذهنم پیش سایت و فایل ها بود، یعنی اینطوری نبود که بهانه ای باشه تا نخوام فایلا رو گوش بدم ، از قصد نبود . 

   هرکسی که تو مسیر لاغری با ذهن هست، شگفتی سازه.

   چقدر این حرف حال و احساس منو خوب کرد. بخاطر اینکه من در مدتی که در این مسیر هستم بیشتر اوقات برام پیش اومده که هرچقدر تلاش کردم به اضافه وزن و قسمت های پر بدنم دقت نکنم ولی همش برام پیش اومده که  این پاهارو ، ران ها رو …. کی قراره لاغر و مدلی بشه؟! یا ال و بل و …

   ولی بزار اینجوری فکر کنیم که 

   فاصله ی ما با متناسب شدن خیلی کمتره! 

   نسبت به اون تلاشا و زحمت هایی که ما تو مسیر های قبلی میکشیدیم . 

   پس در مسیر لاغری با ذهن نسبت به تمام کارهایی که برای لاغر شدن انجام دادیم ، خیلی راحت تر و اسان تر و سریع تره !

   چون ‌مشکل از مانبوده بلکه مسیر قبلی ما اشتباه بوده ! ما در مسیر اشتباه هرطور که حرکت کنیم ، به مقصد نمیرسیم‌.

   من هم دو سه باری بود که برام سوال پیش اومده بود که چطور من تو این سایت نظر مخالف نمیبینم ؟!

   عاخه از اونجایی که یک عده همیشه خودشون و پروفسور میدونن، باید مخالف باشن !😂

   ولی این نشون میده که اون افرادی که کمک میخوان و میتونن با این سایت متوجه میشن پس افرادی که مخالف این مسیر هستن اصلا نمیدونن که همچین سایتی وجود داره ! 

   خب طبیعیه که در ذهنمون به اندازه ای که ما تلاش کردیم که لاغر بشیم و نشدیم ، لاغر شدن برامون سخت باشه .

   تو تمام جنبه های زندگی اینطوریه!

   اما مسیر درست الان هست و ما باید تو هر شرایطی  ادامش بدیم، حالمون خوبه ادامه بدیم ، حالمون بده ادامه بدیم با اشتیاق حرکت کنیم ، چرا؟

   چون وقتی که ادامه دادن همیشگی باشه ، مواردی که باعث ضعف و لیز خوردن ما در مسیر میشه، بادشون میخوابه و ضعیف تر میشن و زورشون کمتر میشه چون که ما قوی تر شدیم و توانایی و تمرکزمون بیشتر میشه.

   مثلا استاد اینطور بگم که تو مسیر کسب و کارم ، طوریه که در مدت زمان کوتاهیی ، تحولات مالی خیلی فوق العاده ای به همراه داره و حتی افرادی رو دیدم که در این مسیر به درآمد های زیاد و عالی و رسیدند اما من فقط نتونستم هیچ کاری توش بکنم فعلا !

   چون ۱۰۰٪احتمال اینو میدم که بخاطر فرمول هاییه که من در ذهنم نسبت به این کسب و کار جمع اوری کردم ، چون مدتی پدرم در این کسب و کار بود و چون  آموزش ندیده بود ، بلد نبود ، توش به هیچ پیشرفتی نرسیده بود و حتی ضرر هم کرده بود، انقدر  دیدگاه و باورش نسبت به این شغل و حرفه بد بود که وقتی فهمید من رفتم تو این کار یک عالمه با من دعوا گرفت و چرت و پرت گفت ، نمیدونم پولتو میخورن ، فلانن ، بسارن و دروغ گو هستن و… منم مجبور شدم به دروغ بهش بگم که دیگه نیستم اونجا !

   مسئله اینه که دلیل نمیشه که چون تو نتوستی ، بقیه هم نتونن ! تو درست انجامش ندادی، چون اگه مسیرش اشتباه بود، هیچکس نمیتونست ! نه فقط تو!

   خیلیی ها تو این مسیر عالی بودن ، پس من این رو نقص میکنم که این شغل الکیه و دروغگو و… هستن 👎🏻 

   من چون قبلا از تجربه پدرم و باورهای منفی که همش درباره این شغل داره و هر دفعه هم به ما میگه در ذهنم ثبت کردم یکی از دلایلی بود که مانع شده برای کسب درامدم ! 

   به هر حال مثال های نقضشو دیدیم و حداقل الان باورهای اشتباه و غلط رو کاملا شکستم و موانعش هم به زودی برطرف میشن .

   خیلی مهمه که مواظب افکارمون باشیم !

   توجهمون رو ، روی چیزهای بیخود و اخبار بد و چیزهایی که دوست نداریم نزاریم و فکرمون و تمرکزمون رو درگیرش نکنیم ، چون لیز میخوریم ، بدم لیز میخوریم!!!

   چون افراد چاق معمولا ادم های زودرنجی هستند ، انقدر که به اندازه کافی از لحاظ روحی خسته و از لحاظ روانی بهم ریخته اند ، چون از بس که تلاش کردند و نشده و اضافه وزن در ذهن انها بزرگ شده که احساس ناامیدی و ناتوانی در برابر اون دارن و از درون با خودشون درگیرن . 

   و برای خودشون خیال بافی میکنن و همش منتظرن که ناراحت بشن و حالشون بد بشه و اماده اند که همش اذیت بشن!

   حالا بیان در مقابل چیزهایی هم قرار بگیرن که حالشونو بدتر هم بکنه دیگه ادم خب کاملا روانی میشه و جا میزنه ، دیگه ادامه نمیدهد، 

   یک شخص چاق خودش به اندازه کافی کول و بارش سنگین هست تو این مسیر از حرف و حدیث ها ، نمیتونم ها و…. حالا ایناهم بیاد روش هیچی دیگه کمرش میشکنه !

   من خودم ۶ /۷ سال از عمرم و درگیر بیماری بودم و بخاطر همین هم با هیچکس هیچ ارتباطی نداشتم جز خانوادم و در کل خونه میموندم و حتی چند سال از مدرسه رو هم تو خونه خوندم و هیچ اعتماد بنفسی هم نداشتم و هر ریکشنی و که از کسی میدیدم ، سریع به خودم و بیماریم نسبت میدادمش و بعد از مدتی که حالم بهتر شده بود و با خانواده بیرون میرفتیم ، دورهمی، مهمونی، وقتی دو نفر با هم صحبت میکردند و پچ پچ میکردند به خودم میگفتم ببین دارن به ریش تو میخندن و مسخرت میکنن، انقد که بدبختی همه دارن بهت میخندن و … هزارتا داستان برای خودم درست میکردم و دیگه هم نمیخواستم که جایی برم ! 

   و اصلا نمیدونستم که دارت درباره ی چی صحبت میکنن ! فقط به خودم نسبت میدادمش .ولی الان اصلا اینطور نیستم ، از وقتی با قدرت ذهن اشنا شدم بدترین چیزها هم نمیتونن منو ناراحتم کنن 

   پس خیلی ها بخاطر این که به دلیل اضافه وزن و چاقیشون ، زودرنج شدن به همین دلیل رها میکنند 

   چون انقدر زود تحت تاثیر قرار میگیرند و با کوچک ترین چیزها اخبار و حوادث و حاشیه های دور و بر اطرافشون درگیر میشن که سریع انحراف پیدا میکنن ! 

   بنابراین داشتن کنترل ذهن خیلی به ما در مدیریت افکار منفی در همه ی جنبه های زندگی کمک میکنه . 

   به ما کمک میکنه که این مسیر رو با احساس خوب سپری کنیم . 

   البته که هدف فقط لاغری نیست ! هدف فقط این نیست که ما از نظر جسمی لاغر بشیم! بلکه هدف اینه که ما اول باید فکرمون متناسب بشه.

   و وقتی به تناسب فکری رسیدیم ، تناسب جسمی کاملا خودبخودی ایجاد میشه .

   باید در عمل کردن به آموزه ها کوشا باشیم ، چون فقط دیدن و شنیدن فایده نداره 

   استاد بزارین از تغییراتم براتون بگم این مدت

   من قبلا بچه ای بودم که از زرشک و کشمش در غذاها بیزار بودم و غذاهایی مثل زرشک پلو … رو نمیتونستم به هیچ وجه بخورم ولی ی مدتی بعد از اینکه فرمول های چاقی در من ایجاد شده بود ، خیلیی به  این غذاها علاقه پیدا کرده بودم . اما الان چندروزه که مادرم خورشت آلومسما درست میکنه و تو خورشت کشمش هم ریخته بود و من بعد از اینکه کشمش رو زیر دندونام حس کردم، حالم بد شد و ی حس خیلی بدی در من ایجاد شد که  نتونستم بدمش پایین 😖 و مجبور شدم  که  از دهنم بیارمشون  بیرون و بقیه کشمش هارو از غذام جدا کردم 

   خیلیییی برام عجیب بود! یا چند فایل پیش که به خودم قول داده بودم که هر وقت خونه مادربزرگ رفتم حق ندارم سر یخچالشون برم ، خدای من چقد اونو عالی و فوق العاده دارم عمل میکنم ! 

   اما الان فرمول های چاق کننده برادرم فعال شده و دارم در اون پرخوری ها و رفتار های چاق کننده میبینم و وزنش هم داره میره بالا برادرم الان که ۱۳ سالشه ۷۶-۷۷ کیلو وزن داره و حتی مطمعنم اوضاع خرابتر از این هم خواهد شد! و بهش گفتم که بیا تو سایت و…ولی متاسفانه از اونجایی که تو سن بلوغه و حرف گوش نمیده زیاد بهش اصرار نمیکنم ، چون اگه خودش بخواد ، هدایت میشه .

   همینطور هم مادرم وقتی خودش خواست هدایت میشه. 

   اینم بگم که من چندروز پیش یکی از دوستامو به این مسیر و مسیرهای دیگه که موفقیت ها و زندگی عالی براش میسازن هم هدایت کردم و خیلی خوشحال شد و من هم خیلی خوشحال بودم که بهش کمک کردم ! از ته قلبم .

   به هر حال من چندمدتی بود که میومدم سراغ فایل ها ذهنم خاطراتی رو مرور میکرد که خیلیییی وقت پیش این ها برام اتفاق افتاده بود و من حتی اصلا تو زندگی روزمرم با موضوعاتی که شبیه اون خاطرات باشه که بخواد تو ذهنم برام مرور بشه مواجه نشده بودم و برامم خیلی عجیب بود و فقط شما میدونید که کدوم فایل رو باید کجا و کی بزارید و خودتون میدونید که موضوع بعدی که ما تو این مسیر قراره باهاش مواجه بشیم چیه ! این نشان از تجربه شماست استاد عزیز.

   در  مسیر چاقی و همچنین الان لاغری که  هستید  این آگاهی هارو دارید که کدوم موضوع رو کجا باید بیان کنید . پس این چند مدت که این خاطرات برام مرور میشد ، باید میدونستم که مانع جدیدی بودند که خودشون رو نشون میدان و باید برطرف میشدن، به نوعی بیرون ریزی داشتم . 

   پس باید مهارت کنترل کردن دهن رو داشته باشیم . 

   و اتفاقا خیلی هم به لاغری ربط داره ! 

   و صد در صد نتایج فوق العاده ای داره.

    

   ادامه دارد…… 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/07/26 13:19
   مدت عضویت: 137 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,444 کلمه

   سلام به همه دوستان همراه! همه ما به لحاظ سال‌ها تلاش بی ثمر در مسیر لاغری و نرسیدن به مقصد نهایی دچار خستگی و افسردگی شده ایم که روی تمام جنبه های زندگی ما اثر گذاشته و باعث شده که آدمهای زودرنج و دل نازکی بشویم و تحمل خستگی و فشار های اضافه را نداشته باشیم، به همین دلیل هر چیزی می تواند باعث شود که ما از ادامه دادن هدف و برنامه زندگی مان مصرف شویم و به عبارتی خودمان را ببازیم. 

   برای اینکه از این حالت خارج شویم باید بتوانیم روی ذهنمان کنترل داشته باشیم و بر افکارمان مسلط شویم تا با شنیدن اولین حرف منفی از طرف دیگران یا اولین ناملایمات زندگی، ناامید نشویم و مسیرمان را نیمه کاره رها نکنیم. برای این کار باید آموزش ببینیم و افکار منفی را از خودمان دور کنیم و به نحوی ذهنمان را پاکسازی کنیم.  به مرور زمان در این کار قدرتمند می شویم و دیگر به راحتی تحت تاثیر عوامل بیرونی قرار نمی گیریم. بر همین اساس، مهمترین هدف زندگی ما باید تغییر کردن باشد و این را بدانیم که در هر شرایطی می‌توانیم تغییر کنیم و انسان به گونه ای خلق نشده که مجبور است از ابتدا تا انتها به یک صورت باشد. برعکس توانایی خلق زندگی اش را در هر زمانی دارد. باید از این توانایی مان استفاده کنیم تا نه تنها خودمان به خوشبختی برسیم بلکه در نهایت با تغییر اطرافیان و تغییر تک‌تک افراد، جهان را تغییر بدهیم و به جهان ایده آلی برای زندگی، همان گونه که خداوند در نظر داشته از اول خلقت، دست پیدا کنیم. 

   اینکه افراد در زندگی احساس خوشبختی یا بدبختی می کنند، کاملاً به نگرش آنها بستگی دارد. بر اساس اینکه آنها در ذهنشان باور مثبت یا منفی ایجاد کرده باشند، اکنون مشخص می کند که چه احساسی دارند و کلاً ریشه هر نوع تفکری در ذهن ما است و ما اگر بخواهیم شرایط خودمان را تغییر دهیم باید از شر افکار منفی ذهنی مان خلاص شویم. 

   خداوند در آفرینش خود هیچ کم و کاستی ندارد و چیزی در جهان هستی نیست که خداوند خلق کرده و دچار عیب و نقص و کاستی باشد. دنیای ما دنیای فراوانی ها، عشق، زیبایی، لذت، شادی، امید و…  است. استفاده از آنها حق طبیعی همه ماست، اما کسانی که نمی توانند خود را با جریان هستی همسو کنند و در خلاف جهت آن شنا می کنند و در ذهنشان کم و کاستی، تنفر، زشتی، سختی، ناراحتی و ناامیدی جای گرفته است، نمی‌توانند از این مواهب بهره مند شوند و جزو افرادی قرار می گیرند که در زندگی احساس بدبختی می‌کنند، اما برعکس انسان های خوشبخت کسانی هستند که در مسیر جریان هستی قرار دارند و به راحتی از تمام نعمتهای الهی سود می‌برند. 

   وظیفه همه ماست که از الطاف الهی استفاده کنیم. خداوند در بسیاری از آیات قرآن می فرماید که خود را بی جهت از چیزهایی که برایتان حلال کرده‌ام، محروم نسازید و به دنبال باورهای غلط، حلالم را حرام نکنید. 

   متاسفانه در کشور ما این باور غلط را به اسم دین و مذهب به ما القا کرده اند که با ناراحتی و گریه و زاری به خداوند نزدیک تر هستیم و دنیا جای لذت بردن نیست. در حالیکه کلام خدا به صراحت می‌گوید از نعمت‌های الهی استفاده کنید و شکرگزار باشید و اگر قدر آنها را ندانید و کفران نعمت کنید، آن موهبتها از شما گرفته می‌شود. بنابراین وظیفه اصلی ما در زندگی این است که از آنچه خداوند برایمان قرار داده بهره ببریم و شکرگزار باشیم و به حق طبیعی خودمان برسیم.

    الان در هر شرایطی که هستیم قطعاً حق ماست و این چیزی بوده که ما از جریان هستی به دست آورده ایم. اما خداوند جهان را در مدارهای مختلف آفریده است در هر مداری که اکنون باشیم مدارهای دیگری بالاتر یا پایین‌تر از ما قرار دارند. ما با بالاتر بردن درک و لیاقت خودمان می توانیم به مدارهای بالاتر نقل مکان کنیم. البته زمانی به این خواسته می‌رسیم که واقعاً برای مدار جدید مناسب باشیم و اینها فقط با رهایی از افکار منفی قابل دسترسی است. 

   هر چه انسان مثبت اندیش و بهتری باشیم، می توانیم خودمان را به طبقات بالاتر برسانیم، اما کسی که از رحمت خدا ناامید است و ذهنش را با افکار منفی مثل خشم، کینه، انتقام و حسادت پر کرده است، این افکارش مثل غل و زنجیر، او را در مدارهای پایین که همان بدبختی و فلاکت است، نگه می‌دارد و اجازه اوج گرفتن و رفتن به طبقات بالاتر را نمی‌دهد. 

   حالا که دقیق فکر میکنم، سیستم بهشت و جهنم هم در واقع همین است که بار گناهان می‌تواند ما را به قعر جهنم ببرد، اما کوله بار خوبی‌ها و خالی بودن از همه حس های منفی و ایمان و عشق به خدا داشتن، ما را تا بهشت و بالاترین طبقات آن، سوق می دهد. 

   این را بدانیم که خودمان شرایط زندگی مان را تعیین می کنیم. امکانات برای همه انسان‌ها فراهم است این به نحوه استفاده ما بستگی دارد و اگر ما خوب زندگی کردن را انتخاب کنیم، دیگر بد زندگی کردن جایی در برنامه‌های ما ندارد. یعنی چه بخش خوب و چه بخش بد را انتخاب کنیم فقط یک بخش را در زندگیمان خواهیم داشت و دیگری را حذف کرده ایم. 

   یکی از صفات خداوند عادل بودن است. ممکن است ما خیلی وقت ها به عدالت خداوند شک کنیم. مثلاً کودکی که در یک کشور آفریقایی به دنیا آمده و از سوء تغذیه رنج می‌برد با یک کودکی که در سوئیس بهترین جای دنیا با بهترین شرایط به دنیا آمده و هیچ نقشی در انتخاب خودشان نداشته اند، چه فرقی باهم دارند؟ این چطور عدالتی است که این همه تفاوت باید بین این دو کودک وجود داشته باشد؟ اما باید بدانیم خداوند بر اساس یک سری پارامترها که خودش در وجود هر انسانی دیده آنها را در جایی قرار می دهد که حق طبیعی آنهاست، اما این حق را هم برای آنها قائل می‌شود که بتوانند زندگی خودشان را تغییر بدهند. عدالت خداوند برای کسی که بخواهد شرایط زندگی اش را تغییر بدهد، در دسترس است و امکان ندارد شخصی بخواهد تغییر کند و از شرایط کنونی اش راضی نباشد و نتواند. برعکس اگر بپذیریم شرایطی که داریم برایمان در نظر گرفته شده و ما نقشی در تغییر آن نداریم، قطعاً همیشه در همان شرایط باقی خواهیم ماند. 

   خداوند برای ما انسانها یک بخش ویژه و متمایز از سایر مخلوقاتش قرار داده که آن اراده است، یعنی ما مجبور نیستیم چیزی که هست را بپذیریم و می توانیم چیزی که خودمان انتخاب می‌کنیم را در زندگیمان انجام بدهیم. بنابراین باید مخزن وجودی خودمان را که اتفاقاً محدود هم هست، با افکار و ایده‌های خوب و مفید و کارهای خیر پر کنیم تا خروجی آن هم برایمان خیر و شادی باشد. همه اینها دست خودمان است و به شانس و اتفاق ربطی ندارد و اگر تلاش نکنیم همیشه در جایگاه کنونی خودمان باقی خواهیم ماند. 

   در شرایط فعلی ۷۰ درصد ذهن اکثر ما را افکار منفی اشغال کرده است و اگر آموزش نبینیم به هیچ وجه با این افکار نمی توانیم به طبقات بالاتر راه پیدا کنیم. 

   اولین قدم کنترل همه ورودی های ذهنمان است. باید جلوی ورود اطلاعات منفی و ناامید کننده به ذهنمان را بگیریم و برعکس تا می‌توانیم افکار و اخبار امید بخش و شادی آور به ذهنمان تزریق کنیم. 

   در مورد تمرین امروز من چون حدود سه ماه است که با سایت آشنا شده ام، سعی کرده ام ورودی افکار منفی را خیلی کم کنم. قبلا هر روز کانال خبر فوری را میخواندم یا آمار کرونا را پیگیری می کردم یا توی کانال های تلگرامی مطلبی می خواندم که بیشتر مسائل ناامیدکننده و شکست عشقی را منتشر می‌کردند، اما الان با وجود اینکه هنوز هم عضو هستم ولی مطالب آنها را دنبال نمی‌کنم و حتی متن هایی که خودم در شبکه های اجتماعی می‌گذارم، خیلی نسبت به قبل تغییر کرده است، اما با این حال یکی از ورودی های منفی امروزم، شنیدن اخراج ایرانی‌ها از آذربایجان و احتمال جنگ با آذربایجان بود. بعد به خودم گفتم ۹۰ درصد چیزهایی که نگرانش بودی هیچ وقت اتفاق نیفتاده، پس نگران چیزی نباش. 

   مورد دوم هم در مورد شرایط کاری مان است که از مدت‌ها قبل اینجا شروع به ضرر دادن کرده و به عنوان حسابدار  حتی از رئیس شرکت هم نگران تر هستم و امروز به این فکر می کردم که شاید پول برای کرایه رفت و آمد و پرداخت حقوق این ماه را نداشته باشیم. 

    همین طور چند روز است نگران کم شدن آب پشت سد ها هستم و اینکه می‌گویند تا پاییز بیشتر جواب نمی‌دهد و بعدش با خودم می گویم خدای من خدای فراوانی است و برایش کاری ندارد که به ابرها دستور بدهد و باران ببارد. 

   البته الان که من این متن را مینویسم ظهر است و ممکن است تا آخر شب افکار منفی دیگری هم به ذهنم برسد، اما سعی می‌کنم آنها را به حداقل برسانم. 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/07/21 09:53
   مدت عضویت: 636 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,160 کلمه

   سلام خدمت استاد عزیز و دوستان گرامی

   هدفی مقدس تر از تغییر برای یک زندگی بهتر نیست

   چقدر این فایل دلچسب بود و  تاثیر گذار.

   یه چند وقتی بود که یه کمی پریشان احوال بودم و نیاز به یه حال خوب داشتم و این فایل چقدر به من آرامش داد

   اصلا خیالم از هفت دولت راحت شد

   واقعا همین طوره یه ورودی منفی می تونه ساعت ها از ذهنت رو درگیر خودش بکنه و باعث اعصاب خردی و سردرد ت  بشه و روزت رو خراب بکنه و توی این حال بد ممکنه خیلی ها از دستت دلخور بشوند و رابطه ها شکر آب بشود .

   چیزی که من چند روزه درگیر ش هستم و یه ورودی منفی باعث شده ساعت ها بهش فکر‌ می‌ کنم‌ و حیرون که چه اتفاقی قراره بیافته و حسابی ذهنم مشغول خودش کرده اما الان که دارم این متن رو می نویسم  خیلی حالم خوب هست و پر از امید و انرژی هستم و پی به اشتباهات افکاری خودم بردم ، که با بیشتر ‌فکر ‌کردن به اتفاق ها‌ی نیافتاده و گذشته فقط توی اتفاق ها غرق می شوم‌ و خبرهای خوب به سراغم نمیاد در واقع من دارم برای خبرهای بد کارت دعوت می فرستم که قدم رنجه کنید و در ذهن و زندگی‌ من حضور به هم رسانید و این کاملا اشتباه هست .

   آدمی تا خودش ‌رو لایق اتفاق های خوب ندونه و باور نکنه که می تونه به سعادت و‌ خوشبختی  برسه هیچوقت به اون لذت های واقعی زندگی نمی رسه

   خداوند در وجود ما کلی انرژی قرار داده و ما رو هدفمند آفریده تا بتوانیم  یک زندگی موفق و سرشار از شادی و احساس خوب و عشق و علاقه به دیگران را داشته باشیم.

    مسیر رسیدن به این زندگی سر شار از لذت ، رهایی از افکار منفی است.

    

   تمام خوشبختی و یا بدبختی انسان ها بسته به نگرش آنها و باورهایی است که در ذهن خود دارند.

   این باورها می تواند مثبت و یا منفی باشد و در نتیجه این باورها می توانند انسان را به سمت خوشبختی و یا حتی بدبختی ببرد چون ریشه این افکار در ذهن انسان است.

   خیلی جالب بود من این فایل رو دیشب گوش دادم وبا خودم عهد کردم امروز تمرین کنم و تمام ورودی های منفی رو یاد داشت کنم و اجازه ندهم در ذهنم بمانند

   صبح که از خونه میرفتم دعای خیر پیش‌ مادرم مثل هر روز همراهم شد و قدم که توی کوچه گذاشتم با خودم گفتم امروز هیچ ورودی‌ منفی وارد زندگی من نمیشه و هرچه خیر و خوبی هست به سمت من جاری میشه

   خیلی روز خوبی بود همه چی خوب پیش رفت و معامله ای که طرف امید انجام ش نداشت بهش امید دادم و راحت انجام شد کلی کار مردم به راحتی انجام شد و هر کس میومد مثل همیشه با رضایت از پیشمون می رفت

    بین رفت و آمد ها یکی از مشتری ها  که ۶۰ ساله  بود ساکن شهر دیگه و شاید همش پنج دقیقه با من هم کلام شده بود حرفی بهم زد که خیلی جالب بود برام .بهم گفت من خیلی ها رو دیدم ولی تو فرق میکنی  تو خیلی دختر فهمیده ای هستی و درکت بالاست مطمئنم زندگی موفقی خواهی داشت .

   خیلی حس خوبی بهم داد و واقعا روحم شاد شد . من تازه روز اولی بود که شروع کرده بودم و افکار مثبت رو فقط به سمت خودم خوندم  و از افکار منفی دوری‌ کردم و  یکی اینجوری بهم انرژی مثبت داد و ازم تعریف کرد .چقدر لذت بخشه وقتی دنیا م  پُر بشه از  افکار مثبت .اون موقع  خود به خود اعمال و رفتار و گفتارم مثبت گونه و پر از انرژی برای خودم و اطرافیانم میشه .

   زمانی که ما دنبال افکار مثبت مثل شادی و امید و انرژی مثبت باشیم جهان هستی هم همسو با خواسته های ما میشه و تمام خوشی ها به سمت ما جاری میشه

   خوب زندگی کردن و خوشبخت بودن طبیعی ترین حق زندگی ما هست که خداوند به انسانها هدیه کرده و باید قدر این نعمت را بدونیم  و از این حق استفاده کنیم.

   جهان هستی دارای مدارها و یا طبقاتی است که انسان ها در آنها قرار دارند و زندگی خود را طبق همان مدار و یا همان طبقه تجربه می کنند.

   دقیقا مثل ساکنان یک واحد آپارتمانی با ویو های مختلف که توی هر طبقه یک سری امکانات و منظره هایی هست که فقط ساکنان اون طبقه قادر به استفاده از اون امکانات هستن و سایر طبقه ها از دیدن و لذت بردن ش محروم هستن

   وقتی ما در یک طبقه ساکن هستیم نمی توانیم شرایط طبقات بالاتر را تجربه کنیم مگر این که افکار ما تغییر کند تا جایگاه ما عوض شود و بتوانیم به طبقه  بالاتر راه پیدا کنیم.

   این براساس عدالت خداوند است چون عدالت حکم می کند که هر کسی در شرایطی که هست در طبقه ایی حضور داشته باشه که حق اش است.

   خداوند همیشه بهترین نعمت ها رو برای بنده هاش می خواهد اما این ما هستیم که بر اساس یک سری از باورهای اشتباه خودمون رو لایق نعمت های بهتر نمی دونیم و فکر میکنیم که اون نعمت ها برای ما نیست و نمی توانیم به اون نعمت ها برسیم .

   چند وقت پیش داشتم یک کتابی می خوندم در مورد زندگی یک شخصی بود که ۳ دقیقه توی کما رفته بود و عالم برزخ مشاهده کرده بود طرف می گفت همیشه تصور ما از بهشت باغ های زیبا و نهرهای همیشه روان  و قصرهای مجلل و حوری های بهشتی بود میگفت توی اون عالم دوست داشتم زندگی دوستان شهیدم رو ببینم میگفت رفتم دیدم اصلا این چیز ها نبود و دنبال حوری بهشتی نرفته بودن و همه ی لذت زندگیشون دیدار با ائمه بود و اینقدر شور و اشتیاق برای رفتن پیش ائمه داشتن که سر از پا نمی شناختن و دارای انرژی فوق العاده ای بودند

   میگفت توی بهشت افراد طبقه های بالا فقط این حق رو دارند که به دیدار ائمه بروند و افراد طبقه پایین این حق رو ندارند و فقط حق دیدار دوستان خودشون توی طبقه ها ی  خودشون یا پایین تر دارند

   الان قشنگ این طبقه بندی ها رو درک کردم که افرادی که خودشون رو لایق بدونند و تلاش کنند به درجات بالا ارتقا پیدا میکنند و لذت های بی نهایت کسب می کنند

   این طبقه ها دارای دو عدد آسانسور هستن که افکار مثبت ما رو به طبقه های بالاتر هدایت میکند و نعمت های فراوان جدیدی نصیبمون میشه و آسانسور دوم افکار منفی هست که ما رو به طبقه های پایین تر هدایت و از یک سری نعمت ها محروم میکند

   با آموزش درست و انجام تمرینات میتوانیم ذهن خود را مملو از افکار مثبت کنیم تا جایی برای افکار منفی باقی نماند و بالعکس آن هم امکان پذیر است.

   افکار منفی مثل خشم، کینه و نفرت، انتقام و خشونت اگر در ذهن زیاد شود انسان به طبقات پایین جهان هستی سقوط می کند.

   حالا این ما هستیم که باید طالب چی هستیم و دنبال چی می گردیم و حق انتخاب با خودمون هست که سوار بر کدام آسانسور زندگی شویم.

   ورودی های منفی اگر در زندگی حذف بشه دنیایی سرشار از شادی و خوشی نصیبمون میشه. پس پیش به سوی خوشبختی های همیشگی.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/07/09 11:42
   مدت عضویت: 104 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 413 کلمه

   سلام به استاد عزیز

   و دوستان خوبم

   گام ۴۱ رهایی از افکار منفی 

   من از گام ۲۰ هیچ دیدگاه نفرستادم چون فرصت نداشتم شاید بهانه بود ولی چند روزی دیدم غذا بیشتر میخورم تا به استاد ایمیل فرستادم و راهنمایی کردند منو که تشکر میکنم .دیشب یه فایل گوش کردم در مورد اینکه استادگفتند که من نمیتونم شب فایلا سید کنم صبح بفرستم اول باید خودم سحر خیز باشم یه دفعه یه چیزی تو ذهنم اومد که منم تا گام ۲۰ که عالی بودم و تغییرات خوبی داشتم فایل صبح گوش میکردم تا شب به فایل فکر میکردم و در مسیر بودم 

   اما این ۲۰جلسه دیکه شب قبل خواب بود و میخوابیدم صب فراموش میکردم و از مسیر دور بودم حالا مجدد طبق عادت قبلی میرم به امید خدا اینم یه عادت اشتباه باشه برای رسیدن به این مسیرم

   حالا بریم سراغ گام ۴۱

   نمی توان هدفی مقدس تر از تغیر در زندگی تان را جستجو کنید و در این مسیر  رهایی  از افکار منفی آغاز نشود 

   حالا افکار منفی چیه از کجا میاد ؟؟افکار منفی میشه نگرانی ترس نا امیدی ختم حسرت که همه اینا میشه ورودی ذهن ما و خروجی اون چی میشه ناراحتی بیشتر استرس فکر وخیال بد همش نگران همش اتفاقات بد 

   حالا از کجا میاد ؟؟از بی ایمانی از این که خدا رو عادل مطلق نمی دونیم از این که دنیا فقط خیر و خوبی 

   حالا باید چکار کنیم ؟؟

   اولین کار باور کنیم که خدا عادل مطلق و برای ما خیر و خوبی میخواد

   دومین که باور کنیم ما خالق شرایط زندگی خودمون هستیم با افکار خودمون مدار و طبقه خودمونو انتخاب میکنیم 

   حالاکه خودمون طبقه مشخص میکنیم دوست داریم کجا باشیم طبقه شادی خوشحالی عشق دوست و همه خوبی ها 

   یا طبقه ترس نگران حسرت و ناراحتی 

   خوب من به عنوان انسانی که خالق شرایط خودشو داره میخواد  زندگی جدید تجربه جدید شادی آرامش عشق و لذت وارد زندگیش کنه 

   برای این کار میام از امروز ورودی ذهن یا همون افکاری که همیشه با خودم تکرار میکنم شناسایی میکنم و یاد داشت میکنم تا اون فکر از ذهنم بیرون کنم 

   و بجاش ورودی مناسب بزارم 

   من عاشق این شعر آخر م

   دیوانه و سرگرم اقبال خودت باش سرگرم خودت عاشق احوال خودت باش

   یک لحظه نخور حسرت ان که را نداری راضی به همین چند قلم مال خودت باش

   دنبال کسی باش که دنبال تو باشد اینگونه اگر نیست به دنبال خودت باش

   پرواز قشنگ است ولی بی غم و بی منت منت نکش از غیر پروبال خودت باش

   صد سال اگر زنده بمانی گذرانی پس تشکر هر لحظه و هرسال خودت باش

   سپاس از این فایل بی نظیر

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/07/08 18:21
   مدت عضویت: 801 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 60 کلمه

   سلام استاد

   من درباره سلامت جسمیم همیشه نگرانم و تا یکم بی حال میشم هول برم میداره

   من در باره اینده بچه هام نگرانم

   من از تنهایی در اینده استرس دارم

   یکی از افکار منفی من این که همیشه فکر میکنم اونطور که باید لذت نمیبرم و یا کارهایی که دوست دارم انجام نمیدم

   از گذر عمر نگرانم و فکر میکنم عمرم داره هدر میره

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/06/28 16:22
   مدت عضویت: 768 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,414 کلمه

   سلام خدمت استاد گرامی و دوستان خوبم 

   چقدر عالی  که بپذیریم هر کس هر جایی هست دقیقا حقش هست همونجا باشه و این نهایت عدالت خداوند هست و هیچ ناعدالتی صورت نگرفته پس هر کس در هر وضعیتی هست در جای درست خودش هست .من تا  قبل از اومدنم به این سایت و شنیدن این آگاهی ها  این دید و نگاه رو به جایگاه  افراد و خودم در زندگی  نداشتم .

   و من در گذشته که این آگاهی  ها رو نداشتم  عدالت خدا رو در چیزهای دیگه جستجو میکردم و نمیدونستم هر کس در هر جایی هست با نهایت عدالت خداوند سازگار هست که اون شخص در اون جا یگاه هست و همیشه   وقتی از نزدیک افراد بد بخت و بیچاره رو میدیدم میگفتم پس چرا خدا کمک فلانی نمیکنه ؟؟؟ پس عدالت خدا کحا رفته ؟؟؟ و برای اونها بسیار ترحم و دلسوزی میکردم  که میدونم این کار خلاف قوانین جهان هستی هست در واقع با این کارم داشتم خدا رو زیر سوال میبردم که کار درستی  نبوده   چون خدا از من بسیار  بسیار دلسوزتر و نزدیکتر و آگاه تر و عاشق تر   به بنده هاش هست و اگر اون فرد  در فقر هست حتما در مدار فقر اگر بیمار هست حتما در مدار بیماری هست و اگر بدبخت هست حتما در مدار بدبختی هست و خود اون فرد  تمام اینها رو در زندگی خودش   رقم زده و خلق کرده چون ما انسانیم و توانایی خلق زندگیمون رو به هر شکلی که بخواهیم داریم   .

    

   من اگر الان  در هر جایگاهی هستم حق من هست اگر از جایگاه خودم راضی نیستم طبق عدالت الهی میتونم اون جایگاه  رو تغییر بدم و چیزی از قبل برای من نوشته نشده هست که باید تا اید در این مدار باشم چیزی که به غلط زیاد اطرافیان  به ما گفتن سرنوشت هر فرد از قبل روی پیشونی اون فرد نوشته شده هست و قابل تغییر نیست  و هر مشکلی بود ما هم میگفتیم دیگه سرنوشت ما این هست و ما امکان نداره اون رو تغییر بدیم و یا بارها به ما گفتن در شب قدر سرنوشت آدمها  رو برای یک سال  مینویسن پس این شب رو از دست ندید و منم همیشه در این شب بیدار می موندم و کلی گریه و زاری  به درگاه خداوند  میکردم که   شاید سرنوشت خوبی برای  یک سال اینده ی من رقم بزنه و گناهان من رو ببخشه و  …..

    

   اما خداوند در نهایت عدالت این جهان رو برای ما آماده کرده چطور ؟؟   در این جهان کلی مدار قرار داده که نگفته  و تعیین نکرده چه شخصی در   کدوم  مدار باشه   هر کس به خاطر ویزگی انسان بودنش میتونه  با  قدرت اختیار  و  اراده و انگیزه و ایمان و تعهد و پشتکار  و … که داره  بین این مدارها جابه جا بشه و در مدارهای  بالا  قرار بگیره نمونه اش استاد عطار روشن که اون جایگاه قبلی  خودش رو اگر پایین بود و دوست نداشت نپذیرفت و تلاش کرد و در مدارهای بالاتری قرار گرفت و کلی تجربه های جدید رو کسب کرد .

   من  به عنوان انسانی که آزاد هستم و قدرت اختیار و اراده  دارم و سرنوشتم دست خودم هست میتونم با افکار خوب و مثبت در مدارهای بالایی  قرار بگیریم و یا میتونم با افکار منفی و بد در مدار پایین قرار بگیریم به قول قران که میگه کلا نمد هولا و هولا  ما به همه کمک میکنیم هم کسانی که میخوااهند پیشرفت کنن  و در راه درست هستن هم کسانی که میخواهند پسرفت کنن  و در راه نا درست هستن  و این سنت الهی هست .

   پس من باید ذهنم رو از افکار مثبت پر کنم تا به مدارهای بالا برم و اصلا جایی برای افکار منفی مثل خشم و کینه و نفرت و حسادت و … نمیزارم تا نتیجه اش برای من ارامش و شادی و سلامتی و ثروت و خوشبختی و …. بشه و در واقع  من خودم اگاهانه دارم انتخاب میکنم چه ورودی به ذهنم بدم تا پیشرفت کنم و اصلا کار اسانی نست وقتی بین مردمی هستی و در کنار این همه ادم باشی که افکارشون و ذهنشون برروی چیزهای منفی هست و من به تنهایی یک نفره  اصلا نخوام مثل اونها فکر کنم و یا حرف بزنم و یا اون ها رو دنبال کنم   در همین شرایط حال حاضر جامعه ی ما که همه ادعای مسلمونی و ایمان داشتن رو دارن حاضرم به جرات بگم  افکار اونها  و رفتار اونها و اعمال اونها با حرفهای اونها تناقص داره  طرف ادعا داره مسلمونه ولی ترس از اینده داره  و غم ار گدشته داره و یا اینکه  همش به دنبال  افکار منفی و کمبودها و نبودها و .. هست که من وقتی کنار این افراد قرار میگیریم که مخاطب اونها باشم  با این اگاهی هایی که الان دارم به خدا شکنجه میشم برای همین در اولین فرصت اگر امکان داشته باشه اون محل رو ترک میکنم و اگر نشه ترکش کنم فقط به ظاهر گوش میدم ولی از اون گوشم بیرون میکنم  .چون ما انسانیم و قدرت اختیار داریم و خودمون باید انتخاب کنیم که میخواهییم چه ورودی به ذهن خودمون  بدیم و همه چیز در این جهان دو وجهی هست هم فقر هست هم ثروت هم سلامتی هم بیماری هم چاقی هم لاعری و …. و به هر چیزی توجه کنم همون وارد زندگی من میشه پس این در نهایت عدالت خداوند هست که من خودم انتخاب کنم چه ورودی به ذهنم بدم و چه خروجی در زندگی داشته باشم من قادرم مدار خودم رو تا بینهایت بالا ببرم یا اینکه تا بی نهایت پایین بیارم به واسطه ی همین افکار مثبت و منفی که در ذهنم دارم .

   من اگر به دنبال ترس و نگرانی و استرس باشم خو د به خود وجه مقابلش که آرامش هست حذف میشه اگر ناامیدی داخل زندگیم پررنگ بشه خود به خود امید در زندگی من کمرنگ میشه اگر احساس گناه داشته باشم خود به خود اعتماد به نفس در زندگی من از بین میره   و….

   چقدر در گذشته خودم اینطور بودم چقدر از این افکار و احساس بد داشتم و همیشه میگفتم چرا من اینطورم چرا فلانی باهام اینطور برخور کرد چرا من مثل فلانی موفق نیستم و یا چرا مثل فلانی ثروت ندارم و یا اعتماد به نفس ندارم و اما نمیدونستم خودم با داشتن کلی افکار منفی این مدار پایین  رو انتخاب کرده بودم که در اون زندگی کنم  و در اون مدار زندگی کردن نتیجه اش چیزی بود که در زندگی داشتم و اما حالا که آگاه شدم و در این مسیرم و دوست دارم در مدارهای بالاتر باشم که کلی نعمت جدید  و رحمت و برکت و …. رو تجربه کنم  هر گز اجازه نمیدم هر چیزی رو وارد مخزن ذهنم کنم و کنترل ورودی ذهن دارم و کلی هم نتیجه ی متفاوت تری در زندگیم دیدم و کلی به مدارهای  بالاتر رفتم اما هنوزم میخوام بهتر و بالاتر باشم و تا آخر عمرم  دست از تلاش برای تغییر  دادن  خودم  برنمیدارم .

   خداوند بارها در قران گفته مومن کسی هست که  نه غم  داره نه اندوه پس هیچ وقت استرس و نگرانی و ناراحتی نداشته باش  فقط  ارام باش و ارامش داشته باش تا نعمتها به تو داده بشه و زندگی خوبی داشته باشی .

   هر کس زندگی خودش گواه افکار و باورهای اون هست در واقع جهان ایینه ی باورهای ما هست اگر زندگی خوبی دارم اما سلامتی ندارم یعنی باورهای سلامتی خوبی ندارم اگر زندگی خوبی دارم اما ثروت ندارم حتما باورهای مالی خوب ندارم اگر زندگی خوبی دارم اما روابط خوبی ندارم  یعنی باورهای روابط شما مشکل داره  حتی استاد در جایی گفتن جسم هر کس نشانده طرز فکر و رفتارهای اون فرد هست پس زندگی هر کس هم نشانده ی طرز ی فکر و رفتارهای اون فرد هست .جهان مثل آیینه هست .

   من الان آگاه هستم  مخزن خودم رو با خشم و کینه و حسادت و  عصبانیت و نگرانی و ترس و …. پر نکنم و کاملا مواظب مخزن خودم هستم و مانع ورود افکار منفی به ذهنم هستم و تمام  سعی من این هست که توجهم رو بر روی نکات مثبت اطرافم بزارم تا سطح کیفیت زندگیم چندین برابر بهتر  بشه .

   من از تمام آموزشهای استاد دارم استفاده میکنم و واقعا لدت میبرم از بودن من در این سایت و از استاد به خاطر تمام اموزشهاشون سپاسگزارم  .

     من میخوام افکار منفی که در طول روز به من هجوم میاره رو روی کاعد بنویسم تا تبدیل به خروجی بشه و از بین بره افکاری مثل  انتقام از فلانی و یا حسادت و یا  نگرانی از آینده ی  فرزندم و یا …..

   من عاشق این دیکلمه ی اخر فایل هستم  چقدر زیبا و قشنگ بود 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/06/15 00:32
   مدت عضویت: 696 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,091 کلمه

   به نام خدای مهربانبا سلام محضر استاد عزیز عطار روشن و دوستان پرتلاشم.________جهان هستی به طبقاتی تقسیم بندی شده و هر کدوم از ما در یکی از این طبقات زندگی می کنیم و همه ی شرایطی که در زندگی داریم مربوط به همین طبقه ای هست که توش زندگی میکنیم اگر بخوایم شرایط زندگی مون تغییر کنه و شرایط بهتری را در زندگی تجربه کنیم باید تلاش کنیم تا طبقه مون را تغییر بدیم و به طبقات بالاتر بریم.اما تغییر طبقه نیاز به تلاش و فعالیت فیزیکی و رنج و زحمت و سختی کشیدن نداره بلکه برای رفتن به طبقات بالاتر و شرایط بهتر باید افکارمون را تغییر بدیم باید فرمول ها و باورهای غلط ذهنی مون را با باورها و افکار صحیح جایگزین کنیم…باید بپذیریم هر کدوم از ما در هر شرایطی که هستیم حق مونه و اشتباهی رخ نداده و این عین عدالت الهیه….خداوند قدرت مطلق جهان هستی است و همه کارش از روی عدالته. پذیرش جایگاه هر کس در زندگیش عین ایمان به خداست اگر نسبت به شرایط کسی گله و شکایت کردیم یعنی به عدالت خدا شک کردیم و این از ایمان بدوره…برای تغییر دادن جایگاه و طبقه مون اول باید بپذیریم الان در هر جایگاهی که هستیم حق ما همینه و این عین عدالت الهیه ولی طبق همین عدالت این حق به ما داده شده که بتونیم طبقه مون را تغییر بدیم.این طبقه از اول برای ما نوشته نشده بوده که تا آخر هم همین باشه….اگر الان در هر طبقه ای هستیم اینرا خدا تعیین نکرده، خداوند فقط طبقات را تعیین کرده و این که ما در چه طبقه ای هستیم به عهده ی خودمونه…باید این را بپذیریم که توان و انرژی جابجا شدن در طبقات هستی را داریم فقط باید انگیزه پیدا کنیم و توان و انرژی خودمون را بکار بگیریم..خیلی‌ها محال می دونن که بتونن خودشون را ارتقا بدن و میگن این امکان نداره و اینرا خدا برای من تعیین کرده و من چطور می تونم با خدا مبارزه کنم و سرنوشتم را عوض کنم این تقدیر من بوده چون…من که انتخاب نکردم توی این شهر توی این کشور توی این خونواده بدنیا بیام…این افراد هرگز نمی تونن طبقه و سرنوشت خودشونا در جهان هستی تغییر بدن چون خودشون را ناتوان می بینن.نباید خودمون را اسیر سرنوشت بدونیم چون ما می تونیم سرنوشت مون را خودمون بدست بگیریم و به قول معروف « سرنوشت را باید از سر نوشت»قدم اول برای اینکه بتونیم طبقه و سطح زندگی مون را ارتقاء بدیم باید بپذیریم که عدالت خدا ایجاب می کنه که من در بهترین شرایط زندگی باشم و باز هم عدالت خدا ایجاب می کنه که هر کس بخواد و تلاش کنه بتونه طبقه ی خودش را ارتقاء بده…اگر عقیده ی ما این باشه که نمی تونیم زندگی مون را تغییر بدیم و تلاش مون بی نتیجه س این از عدالت خدا بدوره…طبقه و جایگاه ما در جهان هستی بستگی به افکار ما داره. با افکار مثبت می تونیم تا بی نهایت زندگی مون را بسوی عالی شدن ارتقاء بدیم و برعکس افکار منفی می تونه تا بی نهایت ما را سقوط بده…ذهن ما مثل یک مخزنه که ورودی و خروجی داره.ورودی ذهن بدست خودمونه و خروجی اون را جهان هستی مشخص میکنه…اگر ورودی ذهن مثبت باشه نتیجه در زندگی مون میشه لذت آرامش ثروت اعتماد خلاقیت و همه چیزهای خوب دیگه….باید مراقب ورودی های ذهن مون باشیم افکار منفی و مخرب را به ذهن مون راه ندیم که خروجیش میشه فقر و استرس و نگرانی و شکست و…

   خداوند همه چیز را در جهان دو وجهی آفریده مثل سرد و گرم /خشک و تر/ خشم و محبت /فقر و ثروت/ غم و شادی و ما مختاریم که کدوم را انتخاب کنیم و اجازه ورودش را به ذهنمون بدیم و نتیجه ی مثبت و منفیش را در زندگی تجربه کنیم چون ما مختار آفریده شده ایم نه مجبور….شرایطی را که در زندگی مون تجربه میکنیم ارتباط مستقیم با ورودی های مخزن مون داره ورودی افکار مثبت نتیجه ش شادی آرامش ثروت روابط خوب و…ورودی های منفی نتیجه فقر بدبختی عصبانیت نگرانی استرس و…و این کاملا به دست خودمون هست که چه چیزی وارد ذهنمون کنیمخداوند هم در قرآن شخص مؤمن را اینگونه معرفی کرده که نه غم و اندوه گذشته را داره و نه ترس و نگرانی از آینده…‌خدای مهربون مشخص کرده که برای داشتن یک زندگی خوب و شرایط ایده آل در دنیا باید مخزن مون را پر کنیم با اخلاق نیک عمل صالح اتفاق گذشت و همه ی صفات خوب هیچ جا در قرآن گفته نشده که نگران آینده باش یا از گذشته پشیمان باش تا سعادتمند بشی یعنی قرآن هیچ عبارت منفی بکار نبرده.بطور خلاصه اگر می خوایم سعادتمند بشیم و زندگی آروم و عالی داسته باشیم باید مراقب ورودی های ذهنمون باشیم استرس خشم حسادت غم و اندوه زندگی تلخ و بدی را برامون رقم می زنه و برعکس شادی امید عشق ورزی و ایمان به خدای مهربان روابط ثروت رهایی زیبایی و آرامش را رقم می زنه….به امید اینکه بیاموزیم مراقب ورودی های ذهنمون باشیم مراقب افکرمون باشیم#موفق باشید

   راستی چه تجربه عالی و خوبی بود اینکه افکار منفی مون را بنویسیم چون هر چقدر هم که تلاش کنیم آخرش افکار منفی بسراغ مون میان و حال مون را خراب می کنن..

   دفتری برداشتم و تا جایی که می تونستم فکرای منفی که از صبح تا شب بسراغم می اومد را می نوشتم تا زمانی که داشتم می نوشتم حالم گرفته بود ولی بعدش احساس آرامش میکردم انگار از شرشون نجات پیدا کرده بودم گرچه شیطان دست بردار نیست چون قسم خورده که نذاره ما طعم آرامش را بچشیم باز هم به مناسبت های مختلف افکار منفی را روانه ی ذهن ما میکنه و ذهنمون را مشغول و درگیر می کنه…افکاری مثل پشیمانی از خطاهای گذشته، حسرت و اندوه موقعیت هایی که از دست دادیم،حسرت شرایط زندگی دیگران،احساس نفرت از کسانی که ی زمانی بهمون بد کردن، حتی احساس نفرت از خودمون بخاطر اشتباهات گذشته، غم و اندوه از دست دادن عزیزان، نگرانی برای شرایط کشور و بیماری و هزاران فکر منفی دیگه که اگر حواسمون نباشه و درگیرش بشیم همون شرایط بد را در زندگی مون تجربه خواهیم کرد.بنابراین باید مواظب ورودی های ذهن مون باشیم و همواره سعی کنیم ایمان مون را به خدای قادر توانا که کل نظام هستی را به زیباترین شکل آفریده و به بهترین شکل مدیریت میکنه قوی و قویتر کنیم ،حال و احساس مون را خوب نگه داریم ، دائم شکرگزاری کنیم بخاطر نعمت های بیکرانی که داریم تا خداوند مهربان اونها را در زندگی مون محقق کنه و بیشتر و بیشترشون کنه. و ما بهترین ها را در زندگی مون تجربه کنیم ان شاء الله.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/05/18 01:09
   مدت عضویت: 507 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 1,171 کلمه

   سلام 

   گام چهل یکم در مسیر لاغری من 

    

    

   استاد واقعا از شما ممنونم که دقیقا به دادم رسیدید قبل اینکه لیز بخورم در مسیر لاغری من هم یه هفته ای هست که خیلی باز توجه میکنم به حرف بقیه که چاق شدی خودمم باز روحیه ام از دست داده بودم و همش فک میکردم اره انگار باز چاق میشم و همش به خوردن به لباسهام و چاقیم توجه میکردم و حتی امروز که غذا میخوردم یه نجوایی در ذهنم میگفت تو باز برگشتی روال اول و خیلی ناراحت شدم با اینکه میدونستم دارم اشتباه میکنم ولی ورودی ها نامناسب ناراحتی ها مختلف انگار توجه من برده بود روی مشکلاتم و کلا من ست شده بودم تا اینکه امروز،این فایل دیدم که استاد گفتن در هر شرایطی هستید اگه ناراحتی اگه از حرف دیگران ناراحت شدی اگه متوجه شدی تغییری نکردی یا چاق تر شدی یا کسی بهت گفته چاق تر شدی در هر شرایطی که باشی فقط فقط فقط ادامه بدید رها نکنید وقتی ادامه بدی عواملی که باعث لیز خوردنت میشه ضعیف تر میشه و توانایت در لاغر شدن بیشتر میشه از وقتی دیدم توضیحات استاد رو احساسم خیلی بهتر شد و یجوری اروم شدم و مانع لیز خوردنم شد خیلی ممنونم استاد که برای من مث معجزه بود حرفهاتون و خیلی بهم کمک کرد 

    

   ما افراد چاق بدلیل بار چاقی شکست هایی که خوردیم حرفهایی که خوردیم از دیگران اعتماد بنفس پایین احساس بی لیاقتی کم ارزشی خودمان رو ناتوان همیشه دیدیم واسه همین خیلی مانع در ذهن مان است واسه متناسب،شدن و حالا با ورودی ها نامناسب از موضاعات دیگه در زندگیمون باعث شدیم خودمان ضعیف دل نازک ببینیم یک فرد چاق بار،سنگین چاقی داره حمل میکنه و وقتی ورودی ها نامناسب وارد ذهنش کنه اون فرد ضعیف میکنه به قول معروف از پاه در میاره و فرد خسته میشه رها میکنه و ما به این نتیجه میرسیم که ما توانایی لاغرشدن نداریم ما لاغر نمیشیم و خسته میشیم رها میکنیم حالا باید چکار کنیم ورودی ها ذهن کنترل کنیم و ورودی مناسب وارد ذهن کنیم با رهایی از افکار منفی ذهن مان رو کنترل میکنیم و وقتی ذهن کنترل کنیم ورودی مناسب وارد ذهن کنیم قدرت ذهن هم افزایش پیدا میکنه احساس ماهم خوب میشه و بیشتر احساس قدرت میکنیم که میتونیم لاغر بشیم یا به هدف ها دیگه خودمان برسیم 

    

   من از بچگی از خدا ترسوندن و همیشه خداوند اینجور برام تعریف شده بود که خدا فقط بنده هایی دوست داره که در فقر فلاکت بیماری بدبختی زندگی کنند و افرادی که پول دار هستند در رفاه اسایش این افراد خداوند دوست نداره و از مال مردم رسیده اند به اینجا و در اون دنیا مجازات میشوند 

   این زندگی که من و خانوادم و بقیه دارند سرنوشتی هست که خداوند نوشته برای بنده هاش و قابل تغییر نیست و نمیشه با قسمت سرگذشت خود جنگید باید راضی باشی به این سرنوشت و اگر میخواهی یکم شرایطتت تغییر بدی باید خیلی تلاش فیزیکی کنی تا بتوانی جایگاهت تغییر بدی و من با اینجور عقاید حرفها که خداوند بنده ها فقیر بیمار بدبخت دوست داره بزرگ شدم و همیشه دلم میخواست من در شرایط بهتری باشم ولی همش میگفتم خدا نمیخواد میتونم چکار کنم خوشبحال فلانی شانس داره مهره مار داره

    ولی من چی و از این حدفها تا اینکه امروز این فایل گوش دادم و به عدالت خداوند که شک داشتم که چرا زندگی من تغییر نمیده چرا کاری واسم نمیکنه چرا به فلانی این همه نعمت داده به من نهه و شک داشتم در عدالت خداوند تازه فهمیدم که خداوند خیلی عادل است و همچی گذاشته دست خودمان و این خود ما هستیم که شرایط مان رو میسازیم و طبقه خودمان در جهان تعیین میکنیم خداوند جهان طبقه بندی کرده مثلا از صفر تا بی نهایت این ما هستیم که خودمان تعیین میکنیم در چه طبقه ای زندگی کنیم 

    

   حالا ما چطوری طبقه خودمان در جهان تعیین میکنیم با ورودی هایی که به ذهن مان میدهیم ذهن هدایت میکنیم به طبقه ای که می خواهیم و حالا باید چطور بفهمیم چه ورودی به ذهن میدیم خوب است یا بد از احساس مان متوجه میشیم داریم چه ورودی به ذهن میدیم داریم به خواسته خودمان توجه میکنیم که در این صورت احساس ما خوب است یا داریم به ناخواسته ها توجه میکنیم ورودی منفی که احساس مان بد است و ناراحت ناامید غمگین هستیم 

    

   احساس ما راهنما ورودی هایی است که به ذهن مان میدهیم پس بر سر احساس خودمان میفهمیم داریم ورودی مثبت میدهیم یا منفی داریم به خواسته خودمان توجه میکنیم و احساسمان خوب است یا به ناخواسته واحساس مان بد است 

    

   ذهن مانند یک مخزن است یک ورودی داره یک خروجی حالا وقتی تو داری به بی پولی فقر گرونی نداری بدبختی توجه میکنی حرفش میزنی کلیپ مبینی بحثش میکنی جایی برای ثروت خوشبختی رفاه نمیزاری و خروجی ان در زندگیت میشه بی پولی فقرمشکلات مالی از این قبیل مشکلات 

    

   خداوند همچی دو وجهی افریده مث لاغری چاقی،شادی غم،ثروت فقر،متهل مجرد،شب روز،سرما گرما،بیماری سلامتی،زیبایی زشتی،همچی در جهان تو وجهی افریده شده حالا این خودتی ببینی به چی توجه میکنی چی وارد مخزن ذهنت میکنی همون در زندگیت دریافت میکنی پس اینجا میشه فهمید مسئولیت زندگی هرکسی دست خودشه خودش مسئولش هست خداوند تقدیر هرکسی داده دست خودش و خداوند خیلی عادل است و الان در هر شرایطی که هستیم در بهترین شرایط خود داریم زندگی میکنیم و این عدالت خداوند هست 

    

   پس از الان دیگه هیچ گله شکایتی از خداوند نمیکنم و مسئولیت تمام شرایط زندگیم میپذیرم و من سازنده شرایط الانم هستم خداوند جهان بر پایخ عدالت ساخته و هرکسی در هر شرایطی که هست در بهترین شرایط خودش به سر میبره نباید بگیم خدایا چرا این زندگیش اینجوری شد یا این اتفاق براش افتاد و ناراحت باشیم براش و شک کنیم به عدالت خداوند 

    

   خداوند دوست داره تمام بنده هاش در شرایط ایده ال خودشان زندگی کنند و از تمام نعمت ها خداوند استفاده کنندو این بنده هاست که خودش تعیین مبکنید  من چه شرایطی میخوام من میخوام در فقر زندگی کنم یا ثروت من میخوام متناسب باشم یا چاق …ـ 

    

   همیشه از خداوند گله میکردم شکایت همیشه همه رو مقصر میدونستم خانواده شهر مدرسه و همیشه مینالیدم که خدایا چرا کمکم نمیکنی مگه نمبینی شرایطم کمکم کم و همیشه دانبال تلاش فیزیکی بودم واسه تغییر دادن شرایطم 

    

   و تازه فهمیدم من کلا از ریشه اصل و منبع همه این خوبیها نعمت هارو بد شناختم وقتی من خدا رو اینجور باور کروه بودم که خداوند فقر بدبختی چاقی شکست همه این ها به من داده چطور میخواستم نعمت هاش دریافت کنم وقتی من شبانه روز به ناخواسته ها توجه میکردم ورودی منفی میدادم به ذهن چطور منتظر ظهور معجزه شرایط مثبت بودم اشتباه از من بوده و منم میپذیرم که من مسئول شرایط صدرصدی زندگی خودم هستم و برای تغییر کردن باید ورودی مناسب مثبت هماهنگ با خواسته ام وارد ذهنم کنم تا خروجی ان در زندگی بشه دریافت نعمای ها که میخواستم رسیدن به هدف هام 

   من تمرین انجام میدهم به مدت یک هفته و هرچی افکار منفی وارد ذهنم میشه بهش فک میکنم مینویسم به مدت یک هفته و میخوام این بار تغییر کنم وشراطم تغییر بدم و به خواسته هام برسم 

   شاد شاد شاد باشید 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/05/14 23:46
   مدت عضویت: 182 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,352 کلمه

   سلام مجدد ادامه گام چهل و یک:

   مسئله خیلی مهم در این فرایند اینه که اگه شما ذهن خودت رو از مجموعه افکار مثبت پر کنی جا برای حضور افکار منفی نخواهد بود و اگر از افکار منفی پر کنی جا برای حضور افکار مثبت نخواهد بود، احساس گناه خشم شک نگرانی کینه نفرت غیبت نمونه ای از افکاریه که تعیین کننده طبقه شما در جهان هستی و به هر اندازه از فضای ذهن خودت را با این افکار پر کنی جا برای حضور افکار مثبت کمتر خواهد بود، ذهن خودتون را مثل یک مخزن فرض کنید که یک ورودی داره یک خروجی، ورودی را شما براش مشخص میکنی و خروجی را جهان هستی یعنی شرایطی که شما در جهان هستی تجربه میکنی خروجی همین ورودی های ذهن شماست، اگر ورودی ذهن شما مثبت باشه خروجی اون در زندگی شما میشه لذت آرامش ثروت اعتماد خلاقیت و از اینجور ویژگی ها برای شما به ارمغان خواهد آورد و اگر ورودی ذهن شما منفی باشه خروجی اون در زندگی شما میشه ناراحتی، استرس، شک، تردید، شکست، فقر و موارد این چنینی، خداوند همه شرایط رو به صورت دو وجهی در این جهان هستی قرار داده و این شما هستین که انتخاب میکنید کدوم وجه از هر شرایط وارد زندگی شما بشه دو وجهی به این معنی که مثلا ما روز داریم شب دایم، بالا پایین،زوج فرد، چپ راست، همه چیز دو وجهیه و هیچ چیزی یک وجهی نیست، سرد و گرم خشم و محبت پس شرایط هم همینه ثروت با فقر، شادی با ناراحتی،گریه و خنده همه چیز دو وجهیه پس این شما هستی که میتونی انتخاب کنی که کدوم وجه وارد زندگیتون بشه این عدالته اگه شما در انتخاب مختار نباشی شما در جبر زندگی کردی و این با عدالت خدا منافات داره که یک نفر دوست داشته باشه شاد باشه ولی شرایط زندگیش طوری باشه که اون را ناراحت کنه این بر خلاف عدالت خداست! اگر شما اجازه بدی نگرانی وارد زندگیت بشه خود به خود آرامش در زندگیت محو میشه از آرامش محروم میشی،این یکی از شرایط این مخزنه محدوده نمیتونی دو عامل مخالف هم را باهم در مخزنت داشته باشی به یک اندازه وقتی اجازه دادی ناامیدی وارد مخزن بشه دیگه فضای کافی برای داشتن امید وجود نخواهد داشت چون پر شده دیگه و ظرفیتش محدوده وقتی وجود خودت را از احساس گناه و پشیمونی پر کردی دیگه نمیتونی انتظار داشته باشی که اعتماد به نفس داشته باشی اینا باهم ضد هستن نمیشه هر دو رو باهم داشت، به هر مقدار هر کدوم بیشتر بشه سمت مخالفش کمتر میشه، شرایط شما در زندگی که در حال تجربه کردنش هستی ارتباط مستقیم داره با مخزن شما، اگر مخزن خودت را با افکار نامناسب پر کرده باشی و در مقابل انتظار شرایط خوب در زندگی را داشته باشی تنها یک تصور باطله که متاسفانه خیلی از انسان ها درگیر این تصور هستن اون ها ۲۰ درصد مغزشون را با نگرانی پر کردن ۱۰ درصد استرس از آینده ۱۰ درصد احساس گناه ۱۰ درصد حسادت ۱۰ درصد کینه و ۱۰ درصد پشیمانی از رفتار گذشته و تنها ۳۰ درصد از مخزن اون ها باقی مونده برای پر شدن با سایر افکار حالا فرض کنید افکار خوب! در این شرایط انتظار حضور در طبقات بالاتر تنها یک رویا میتونه باشه و تا ابد هم در حد رویا باقی میمونه و دیدین که خیلیا در زندگی منتظر یک اتفاق هستن، ای شانس برنده بشن در قرعه کشی، خدا بهشون رحم کنه زندگیشون از این رو به اون رو بشه، خیلیا اینجوری فکر میکنن منتظر یک اتفاقن!!

   اینا تصورات بیهوده ایه خیال های واهیه که انسان ها دارن همه شما افرادی را دیدین که در تمام عمرشون با بدبختی زندگی کردن و در شرایط بدی هم از دنیا رفتن و با خودت گفتی چرا خدا با این بنده اینجوری رفتار کرد چرا این شرایطو داشت بنده خدا طفلکی، درصورتیکه با توجه به گفتار و رفتار این فرد به راحتی میتونید به محتویات مخزنش دسترسی داشته باشید خداوند بارها در قرآن انسان را به یاد خدا بودن دعوت کرده و مومن و شخص با ایمان رو فردی معرفی کرده که نه غم داره نه اندوه خدا مشخص کرده که برای برخورداری از یک زندگی خوب از شرایط ایده آل در دنیا مخزنت رو باید از چی پر کنی اخلاق نیکو عمل صالح انفاق گذشت و موارد این چنینی در قرآن ذکر شده هیچ جا نگفته اضطراب آینده را داشته باش تا نعمت های بیشتری به تو داده بشه نگفته احساس گناه و پشیمانی داشته باش تا سعادتمند شوی هیچ عبارت منفی را بکار نبرده و عدالت الهی حکم میکنه که ما اختیار پر کردن مخزن خودمون را داشته باشیم یعنی انتخاب کنیم که چه چیزی وارد بشه چه چیزی وارد نشه ، خودمون انتخاب میکنیم که ناراحتی وارد بشه ترس نگرانی شک احساس بد و غیره وارد بشه اونوقت در نهایت انتظار داریم که زندگی خوبی داشته باشیم و فکر میکنیم مورد غضب خدا هستیم که زندگی پر از مشکلات و سختی را داریم سپری میکنیم نه اینطور نیست این شما هستی که انتخاب میکنی که چه چیزی وارد مخزن زندگیت بشه و خروجی مخزن زندگی شما مطابق با ورودی انتخاب شماست و همین خروجی های مخزنه که طبقه شما در جهان هستی را تعیین میکنه اگر میخوای زندگی خودتو تغییر بدی باید تصمیم بگیری که محتویات مخزنت رو تغییر بدی تنها راهش همینه باید آگاه باشی که به حسادت غم خشم کینه نفرت استرس و دیگر موارد فضای با ارزش مخزنتو اختصاص ندی باید یاد بگیری که از ورودی مخزن خودت محافظت کنی باید انقدر کنترل بر ذهنت زیاد باشه که بتونی مانع ورود افکار منفی از مخزن خودت بشی، خیلی از انسان ها سالهاست که مخزنشون با اینگونه افکار پر شده طرف ۲۰ ساله که کینه داره از یک نفر با چند نفر قهره مشکل داره ناراحتی داره فرزندشو از دست داده سالهاست که ناراحته غم و اندوه داره مشکی پوشیده مخزنشو با این چیزا پر کرده اخبار بد حوادث اتفاقات ناگوار توجه به این موارد داره مخزن شما را پر میکنه خیلی باید مراقب باشی در روز توجهت به چه چیزاییه چه اتفاقاتی بر شما اثر میذاره شما را تحریک احساسی میکنه اون لحظه شما داری مخزنتو پر میکنی باید بتونی مانع ورود افکار منفی به مخزن خودت بشی این توانایی را داری این کار امکان پذیره ولی نیاز به آموزش و یادگیری نحوه برخورد با افکار منفی رو داره!

   تمرین: هرروز افکار منفی که وارد ذهنت میکنی را یادداشت کن!! کار بسیار لذتی بخشیه، انجام این تمریم به تنهایی باعث ایجاد آرامش در شما میشه چون هر فکر منفی را وقتی یادداشت میکنی یه جورایی درگیری ذهنیت با اون فکر رو کاهش دادی خروجی شده دیگه وقتی نوشته شده رو کاغذ، دیگه لازم نیست تو ذهنت ذخیره اش کنی مخزنت رو نمیخواد باش پر کنی، ثبتش کردی!!

   هر فکری را که در ذهنت مرور کردی دنبال کردی و بهش توجه کردی رو بنویس با توضیحات بنویس که اون فکر منفی چی بود مثلا من درباره صحبتی که هفته قبل همکارم به من گفت فکر کردم و احساس بدی بهم دست داد دوست داشتم اون روز جواب دندون شکنی بهش میدادم حیف شد بهش ندادم! به این ترتیب افکاری را که در ذهنت مرور میکنی یادداشت کن ممکنه فکر منفیت دربرابر همسرت باشه، شک داشته باشی دائم فکریتو ذهنت میاد نکنه داره خیانت میکنه نکنه منو دوست نداره، این فکرا رو بنویس! مزایای این تمرین توجه شما به شناسایی افکار منفیه چون در حالت عادی تفکیکی برا افکار خودمون و ورودیامون قائل نیستیم به عبارتی هر چه آمد خوش آمد با موضوع برخورد میکنیم! ولی وقتی تصمیم گرفتی که افکار منفی را شناسایی و ثبت کنی آگاهی شما بیش از پیش خواهد بود و قدم اول که شناسایی افکار منفی هستش را به خوبی بر میداری!!

   افکار منفی من:

   استرس از ازدواجم و آینده ام که نکنه مشکلی پیش بیاد 

   جدایی یه سری افراد از هم

   افکار منفی بیماری و کرونا که این روزا زیاد شده

   مردن یه سری افراد نزدیک که تغییر احساسی در من ایجاد کرد و ناراحت شدم 

   لاغر نشدنم که نکنه لاغر نشم دوباره چاق بشم 

   که تصمیم دارم همه افکار رو دیگه دور بریزم و به وجه مثبت زندگیم توجه کنم و مخزنم رو با افکار مثبت پر کنم به امید خدا 

   مه تاب متناسب با افکار مثبت و لاغری🥰🏅

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/05/14 19:41
   مدت عضویت: 182 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 930 کلمه

   سلام همگی دوستان

   گام چهل و یکم رهایی از افکار منفی:

   با اموزشات این فایل زندگی متفاوتی را تجربه خواهی کرد!! شما با عمل کردن به این گفته ها طبقه خودتون در جهان هستی را تغییر میدین، در نظر بگیرید که انسان ها در جهان هستی در طبقه های مختلفی دارن زندگی میکنن و شما در حالت فعلی خودت در طبقه‌ای هستی که تمام شرایطی که در زندگی تجربه میکنی مربوط به این طبقه است و وقتی در این طبقه هستی نمیتونی شرایط طبقه دیگه را تجربه کنی، تغییر طبقه خودتون فقط با تغییر افکار امکان پذیره!! برخلاف هر تغییر در جهان هستی که نیاز به تلاش و صرف انرژی داره این تغییر جایگاه و رفتن به طبقه بالاتر نیاز به کار جسمی نداره و تنها از طریق تغییر ذهن و افکار میشه این کار را انجام داد!

   جایگاه شما و طبقه شما در زندگی بر اساس شرایطی تعیین میشه و عدالت الهی حکم میکنه هر کسی در نهایت عدالت در طبقه‌ای که حقش هست حضور داشته باشه، این موضوع را باید بپذیریم که شما در هر شرایطی که هستی واقعاً حقت همینه و اشتباهی رخ نداده!! میدونم که درک این موضوع میتونه تا حدودی برات سخت باشه و تا همین الانم شاید عصبی شده باشی ولی پیشنهاد میکنم که صبور باشی و تا انتهای فایل صوتی را گوش بدی!!

   اگر خداوند را به عنوان حاکمی قدرتمند و عادل در جهان بپذیری که احتمالا پذیرفتی ولی با حد و حدودش مشکل داری باید این مسئله را بپذیری که همین خدایی که میگه برگی بدون اذن من از درخت جدا نمیشه حتماً حواسش به بنده ای که سر چهار راه داره شیشه ماشین پاک میکنه هست، به اونی هم که بچشو توی پیاده راه روی زمین خوابونده تا پولی بدست بیاره هم هست و حواسش به اونی که در بدترین شرایط در حال زندگی کردنه هم هست، باید بپذیری که هرکسی رو در هر وضعیتی میبینی اون در بهترین وضعیت خودشه!! عدالتش این رو حکم میکنه که جهان تحت امر او اینگونه باشه!

   حالا چرا گفتم قدرتش رو قبول داری ولی حد و حدودش را نمیدونی؟ چون از بچگی به ما گفتن عدالت خداوند در عذاب کردن و به سزا رسوندن بنده هاست و ما معمولا عدالت خداوند را در این میبینیم!! به همین دلیل شاید یادمون رفته که عدالت در همه چیزه و وضعیت زندگی افراد هم جزء این عدالت محسوب میشه!! پذیرفتن جایگاه هر فرد در زندگی عین ایمان به خدا داشتنه و اگر نسبت به جایگاه فردی دلسوزی کردی یا شک کردی که چرا این شخص در این وضعیته شما به عدالت خدا شک کردی و این اصلا کار صحیحی نیست!!

   برای تغییر دادن جایگاه و طبقه خودت در زندگی باید این را بپذیری که الان در هر جایگاهی که هستی حق شما همینه و عدالت الهی این رو حکم میکنه ولی باز این حق به شما داده شده بازم طبق همون عدالت الهی که شما میتونی طبقه خودت رو تغییر بدی، این طبقه از اول برای شما نوشته نشده و تا آخر همین باشه، سرنوشت شما این طبقه نیست، اگر شما به فرض در طبقه سوم داری زندگی میکنی اینو خدا تعیین نکرده خدا طبقه ها رو تعیین کرده از طبقه صفر در نظر بگیر تا مثلا هزار، این طبقه ها را خدا در این جهان تعیین کرده ولی اون تصمیم نگرفته که شما الان در این طبقه باشین، باید این را بپذیری که توان و انرژی و انگیزه جا به جا شدن در طبقات جهان هستی را پیدا کنی چون خیلی ها این رو فرض محال میدونن که بشه خودت رو ارتقاء بدی میگن اصلا امکان نداره خدا اینجور برا من خواسته چجوری من با خدا مبارزه کنم، منکه نمیتونم سرنوشتم را عوض کنم، تقدیر من این بوده، منکه انتخاب نکردم تو این کشور به دنیا بیام تو این شهر تو این خانواده ، این افراد به هیچ وجه نمیتونن طبقه و جایگاهشون رو در جهان هستی تغییر بدن چون اصلا ناتوان میبینن خودشون رو!!!

   قدم اول برای ایجاد توانایی در خودت جهت تغییر طبقه و سطح کیفیت زندگیت پذیرفتن این مسئله است که عدالت خداوند ایجاب میکنه که من در بهترین شرایط خودم باشم و حقم را از دنیا بگیرم، ولی بازم عدالت خداوند ایجاب میکنه که هر انسانی بخواد تلاش کنه بتونه طبقه خودش رو تغییر بده اگر تلاش ما انگیزه ما تفکر ما هدف ما، برای جا به جا شدن در طبقات جهان هستی بی فایده باشه و بدون نتیجه باشه اینم از عدالت خداوند به دوره که منه بنده تلاش بکنم ولی چون خدا نمیخواد تغییری در زندگیم ایجاد نشه من اینو نمیپذیرم و از زمانی که این را نپذیرفتم و سعی کردم طبقه خودم را در جهان هستی تغییر بدم بیشتر به این باور رسیدم که بله میشه نشانه هاش را دیدم تغییرات را دیدم!!!

   طبقه و جایگاه ما در جهان هستی به وسیله پارامتر هایی تعیین میشه که تمامی اون ها ذهنیه، این افکار ماست که در زندگی طبقه ما رو معلوم میکنه نکته مهم اینه که شما میتونی با داشتن افکار مثبت افکار متفاوت و افکار بهتر طبقه بالاتری را در جهان هستی انتخاب کنی و میتونی با داشتن افکار منفی افکار بدتر و محدود کننده در طبقات پایین تر جهان هستی زندگی کنی، محدودیتی خدا براش قرار نداده شما تا بی نهایت میتونی طبقه خودت رو پایین ببری در فقر بیچارگی و فساد زندگی کنی و تا بی نهایت میتونی طبقه خودت را بالا ببری در خوشبختی در ثروت در سلامتی زندگی کنی این عدالت خداونده که هر بنده ای هر جور بخواد زندگی کنه باید شرایط براش محیا بشه و امروز شما با این حق خودت بیشتر آشنا میشی و روش های استفاده از اون را آموزش میبینی!

   ادامه این فایل رو در دیدگاه بعدی میفرستم…

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/05/01 11:10
   مدت عضویت: 719 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 639 کلمه

   سلام🙂

   استاد چقدر ایده فوق العاده ای هست که این فایلها رو گذاشتین جزئ فایلهای صدگام 

   چون همه ما هم در موضوع لاغری و هم در موضاعات دیگه زندگیمون پر از افکار منفی هستیم چون از بچگی هر فکر و صحبتی رو وارد مخزن ذهنمون کردیم و الان بالای ۹۰ درصد افکاری که مرور میکنیم منفی هست واین رو میتونیم از حال و احوال خودمون و اطرافیانمون بفهمیم که همه ناراحت ،نگران و افسرده و دلمرده هستن و شادی در جامعه ما کم شده

   چون افکار باعث ایجاد واکنشهای شیمیایی میشن که یه سری هورمونها و مواد شیمیایی در بدن ساخته میشه که اینها احساس رو میسازن مثلا فکر منفی در مورد آینده منجر به ایجاد هورمونهای استرس مثل کورتیزول میشه و احساس نگرانی و ترس ایجاد میکنه و جالبه که احساس هم دوباره فکر های شبیه به اون احساس رو بوجود میاره و به قولی احساس منفی_فکر منفی در یه لوپ منفی گیر می افته و مرتب همدیگه رو تشدید و تقویت میکنن و از اونجاییکه اکثر ما به ذهنمون آگاه نیستیم که الان داره چه افکاری رو دنبال میکنه به راحتی در تله این افکار می افتیم و چون جنس افکار از انرژی هست و انرژی هم فرکانس داره و طبق قانون هم فرکانسها همدیگه رو جذب میکنن این افکار در جهان میچرخه و تمام شرایط و اتفاقات مشابه و هم فرکانس با خودش رو پیدا میکنه و همراه خودش میاره به زندگی ما ،مایی که خودمون منبع و سرچشمه این افکار بودیم 😬

   به قول استادی هر فکر کاروانی از انرژیهای مشابه رو در کائنات به راه میندازه و شما مدیر این کاروان هستی و همه این کاروان گوش به زنگ تو هستن و به هر جایی که تو دستور بدی اونا حرکت میکنن حالا انتخاب با توست که این کاروان رو کجا ببری ؟؟؟؟ اگه آگاه باشی و خودت اونا رو هدایت کنی به سمت عشق وثروت و تناسب و فراوانی و اعتماد مقصد این کاروان هم اتفاقات و شرایط پر از عشق و فراوانی و ثروت و تناسب خواهد بود ولی اگه بدون آگاهی باشی چون این کاروان معمولا پر از فکرهای منفی هست تو رو با خودش میبره به مقصدی که بیماری وفقر و نداری و چاقی ونامهربانی است و تو هم همینها رو در زندگیت تجربه میکنی😶😶😶😶

   اکثر آدمها به افکار و ذهنشون آگاه نیستن و به همین دلیل از نتایج زندگیشون هم راضی و شاد نیستن ولی آگاه هم نیستن که خودشون انتخاب کردن این نتایج رو 👌👌👌

   از طرفی برداشت ما از خدا هم با اون اصل و ذات خداوند میلیونها سال فاصله داره 

   ما خداوند رو مسئول تمام اتفاقات زندگی میدونیم و اگه کسی خوشبختی و فراوانی و تناسب رو داره تجربه میکنه میگیم خدا براش خواسته

   و اگه کسی فقر و چاقی و بیماری رو داره تجربه میکنه باز هم میگیم خدا براش اینطور خواسته

   بیاین فکر کنیم ما همگی خدا رو به عادل بودن میشناسیم پس چطور ممکنه خدای عادل برای یکی خوشبختی رو بخواد برای یکی دیگه بدبختی رو؟؟؟؟؟ اینکه اصلا با عدل خداوند سازگار نیست🤨🤨🤨🤨

   از طرفی معتقدیم خداوند انسان رو مختار افریده که باز هم اگه اختیار داریم با اینکه خدا برای ما اینطور خواسته یا نخواسته همخوانی نداره!!!!🤨🤨🤨

   چطور ممکنه من در شرایط جبر و اراده و سرنوشت از قبل نوشته شده من اختیار داشته باشم؟؟؟؟؟؟؟!!!!!🤨🤨🤨

   ما باید تمام تعریفها و دیدگاههامون رو هم نسبت به خدا و هم نسبت به عدالت خدا و هم نسبت به اختیار خودمون تغییر بدیم تا بتونیم تمام این کلمات رو در جای خودش قرار بدیم

   خداوند اختیار و قدرت انتخاب رو به ما داده که  مخزن ذهنمون رو پرکنیم اونم با ورودی ها مون که دیده ها و شنیده هامون هستن ورودی مثبت … فکر مثبت….کاروان مثبت……نتیجه مثبت….خوشبختی👌👌👌

   ورودی منفی….فکر منفی….کاروان منفی.‌‌‌..‌نتیجه منفی.‌‌‌‌بدبختی😑😑😑

   پس اولین کار اینه که ورودی رو کنترل کنیم و به هر حرف و تصویر و ایده و طرز تفکری اجازه ندیم وارد ذهنمون بشه این اولین کار و سخت ترین و مهمترین کار برای تغییر نتیجه زندگیمونه👌👌👌

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 14 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/04/14 19:23
   مدت عضویت: 156 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 32 کلمه

   خیلی جالب بود،تا حالا اینقدر عمیق در مورد افکار منفی متنی رو نشنیده بودم،امیدوارم با کمک خدا و راهنمایی استاد،بتونم گام های عملی در جهت ورودی کمتر افکار منفی به ذهنم بردارم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/03/20 18:34
   مدت عضویت: 558 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 387 کلمه

   سلام بر دوستان سرزمین لاغرها

   هرزمان که میخام به گذشته برگردم و خاطرات زندگیم رو مرور کنم خیلی اذیت میشم و کلن روحیم خراب میشه . و همش به خدا می گفتم میدونم تو صاحب قدرتی .میدونم یه چیزی تو زندگیم هست که من رعایت نکردم و همش میگفتم خدایا چگونه زیستن رو به من بیاموز چگونه مردن رو خود خواهم آموخت . باورتون نمیشه ماه رمضان بود و من مرتب دعای جوشن کبیر میخوندم تا اینکه تو اینترنت داشتم سرچ میکردم که با قانون جذب آشنا شدم و دوره اش رو تهیه کردم وجواب تمامی سوالاتم رو گرفتم دیگه آرامش عجیبی گرفتم فهمیدم زندگی مان دست خودمون هست همه چی .

   الان سه سالی هست که در کنترل افکار منفی خیلی همت گذاشتم ولی گاها احساسم بد میشه و اونم خیلی کم .

   باور کنید دوستان زندگیم خیلی تغییر کرد اعتماد به نفسم تقریبا صفر بود و همش منتظر بودم شرایط بیرونی تغییر بکنه ولی الان نه . وقتی الان مشکلی برام پیش میاد تقریبا میفهمم از کجا خوردم و مشکلم به خاطر چی هست .

   اوایلش سخت هست قبول دارم ولی کم کم آگاهیها زیاد میشه و مهارت خاصی پیدا میکنی .

   تا میتونم در محیط افراد منفی قرار نمیگیرم و درمورد چیزهای منفی صحبت نمیکنم  درد و دل نمیکنم غر زدن ممنوع .اخبار و رسانه ها رو دنبال نمیکنم .

   الان یه ماه و اندی که با این دوره دارم پیش میرم با اینکه استاد فقط درمورد کنترل ذهن و چاقی و لاغری صحبت میکنند ولی من اعتمادبه نفسم زیاد شد .وکلی اتفاقا ت خوب برام رخ داد. 

   استاد یه جوری مطلب توضیح میدن که تو ذهن آدم ثبت میشه مثلا میگه برعلیه خود شاهد جمع نکنید درحالیکه می تونست بگه درمورد مشکلاتتان با کسی صحبت نکنید استفاده از این واژه ها در آموزش لاغری انگار در مغز و قلب آدم نفوذ میکنه و خونه تا میخان یه چیزی درد ودل کنن میگم نگاه دارن شاهد جمع میکنن.

   درسته من قانون جذب رو آموزش دیدم و در اون مباحث بیشتر در مورد توجه واحساس صحبت شد و… .خدا شاهده اینجوری که استاد کار ذهن رو بهم شناساندن  یا مبحث باور ها توی اون دوره که قبلاخریداری کردم خیلی سطحی بهش اشاره شد . 

   الان درسته درمورد نگه داشتن احساسم مهارت خوبی دارم اما با شرکت در این دوره و آشنایی با قدرت ذهن و باورها دیگه میدونم کجاهای زندگیم واسه چی می لنگه. 

    

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    رضا عطارروشن
    1400/03/21 20:11
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 60 کلمه

    سلام دوست عزیز
    خدا رو شکر آنچه تجربه کردم به دیگران کمک کرده که احساس بهتری داشته باشند
    دلیل اینکه آموزشها کاربردی هستند اینه که خودم ازشون استفاده میکنم
    چیزی که درک و نتیجه میگیرم رو بعنوان آموزش بیان می کنم
    به همین دلیل خیلی با واقعیت زندگی استفاده کنندگان همخوانی داره و در ذهن ماندگار می شه
    برای این دیدگاه عالی از شما سپاسگزارم

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 4 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   rastegar.moradzadah.6939@gmail.com
   1400/03/18 00:21
   مدت عضویت: 300 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,362 کلمه

               بنام خداوند بخشنده ومهربان

                    گام 41🎊🎊🎊🎊🎊

                 🥀رهایی از افکار منفی🥀

   با سلام خدمت استاد عزیز ودوستان گل هم مسیر

   ♦️هیچ هدفی مقدس تر از تغییر کردن نیست♦️

   🌷اگر تصور شما این است که زندگی مانند کالایی آماده به شما داده شده وقابل تقدیر نیست اشتباه فکر می کنید. 🌷

   از وقتی یادم میاد اطرافیانم از سرنوشتی برام تعریف می کردن که از پیش تعیین شده است ومن هر کاری هم بکنم باید تسلیم سرنوشتم باشم مگر اینکه خدا به من رحم کند وتقدیرم را بد رقم نزند 

   همیشه تو کتاب های درسی، معلم های مدرسه، کارشناس های برنامه های تلوزیونی می گفتن سرنوشت ما در شب قدر تعیین می شود وبرنامه یک سال ما نوشته وامضا می شود 

   در شب های قدر تا می توانستم گریه می کردم وتت هر وقت می شد بیدار می ماندم تا بتوانم برای یک سال پیش رو تقدیر خوبی را برای خودم رقم زده باشم 

   همیشه حسرت زندگی همکلاسی هایم را می خوردم که شرایط بهتری از من را تجربه می کردن بعد از ازدواجم هم حسرت زندگی بقیه را می خوردم می گفتم خدا به بعضی ها نظر ویژه دارد همیشه در جستجو در زندگی آنها سیر می کزدم تا دلیل کار ویژه ها را بفهمم بفهمم اونها چه کاری کردن که خدا بهشون نظر کرده 

   💖 اگر مهارت رهایی از افکار منفی را داشته باشید دیگر نیازی نیست حسرت زندگی دیگری را بخورید

   💖هیچ فردی آنقدر خوشبخت نیست که شما نتوانید به اندازه ی او خوشبخت شوید

   شنیدن این صحبت ها یعنی چی یعنی من چطوری می تونم به این حسرت پایان بدم چطور اونقدر می شه خوشبخت شد که دیگه حسرتی نداشت؟؟؟ 

   چگونه خالق زندگی خود باشیم؟  

   خداوند با یک هدفی جهان هستی را خلق کرده است با هدفی خاص انسان را خلق کرده است  ما به عنوان انسان به عنوان اشرف مخلوقات خداوند وظیفه داریم برای رسیدن به این هدف تلاش کنیم 

   باید  تغییر  کنیم. خداوند توانایی ولیاقت تجربه یک زندگی شاد وسراسر خوشبختی وسعادت را به ما داده است. ما باید از این توانایی وشایستگی استفاده کنیم. ما وظیفه داریم هدف خداوند را اجرا کنیم باید اونقدر شاد زندگی کنیم اونقدر خوشبخت زندگی کنیم تا موقع ترک این دنیا حسرتی نداشته باشیم جایی برای پشیمانی باقی نزاریم رها وآسوده به جهان دیگری برویم 

   ♦️چیزی که من از هدف خلقت انتظار خداوند از بندش برای من تعریف شده بود با چیزهایی که الان می شنوم غیر تفاوت دارد خیلی 

   با اینکه می دونم هدف خوب زندگی کردن بوده به سعادت رسیدن بوده اما نحوه تعریف آن شکل واقعی آن خیلی سخت ودست نیافتنی برای من جا افتاده بود 

   جلب رضایت خداوند را تحمل سختی وفقر وبیماری وغم وغصه می دانستم. اینکه می گفتن نشانه مومن واقعی اینکه همیشه شاد باشه اصلا برای من معنایی دیگر داشت 

   من همیشه سعی می کنم تمام دیدگاه ها را بخونم حتی اگه شده چند روز روی یک گام بمونم ولی خیلی با دقت نظرات بقیه رو می خونم چیزی که تو این مدت چند ماه که توی سایت بودم متوجه شدم اینکه 👈همه ما که به خواست خداوند به اینجا هدایت شدیم هر حرفی که استاد می زنند را با جان ودل می پذیریم وقتی تحلیل ایشون رو راجب موضوعی می شنویم همه بدون استثنا می گیم اره همینه 👍درستش همین بوده اصلش همین بوده 

   دلیلشو این می دونم که ما چون هدایت شدیم خودمون خواستیم وخواستمون به اجابت رسیده خیلی سریع می پذیرم این حرفها عجیب ساده وبی آلایش به دل می شینه این حرفها پرده از واقعیت های زیادی بر می داره 

   💓 خوب زندگی کردن نه تنها آسان بلکه طبیعی ترین نوع زندگی است زیرا ما ذاتا طبیعتا خوشبخت هستیم چون بنده خداوند هستیم💓

   ⛔اگر بخواهیم روند نا خواسته های زندگی را تغییر دهیم ناچاریم افکار وباور های خود را تغییر دهیم 

   ؟؟؟ چرا عده ای کاملا خوشبخت وعده ای کاملا بدبخت؟؟؟ 

   تمام بدبختی وخوشبختی انسان ها بسته به نگرش آنها وباور هایی است که در ذهن خود دارند  این باورها می تواند مثبت یا منفی باشد ودر نتیجه انسان را به سمت خوشبختی ویا حتی بدبختی برسانند چون ریشه افکار در ذهن است باید برای تغییر این باورها وافکار نیاز به آموزش وتمرین داریم تا افکارمثبت را جایگزین افکار منفی کنیم

   خداوند جهان هستی را برا اساس قانون شادی وسعادت بنا کرده وما به عنوان انسان از این قانون مستثنانیستیم وهمسو با این قانون آفریده شده ایم 🌹حق طبیعی ما به عنوان انسان خوشبختی وسعادت وشادمانی است 🌹

   حالا چه وقت ما از این حق طبیعی محروم می شیم؟؟؟ 

   انسان ها زمانی از حق طبیعی خود محروم می شن که افکار وباور هاشون با قانون جهان همسو نباشه یعنی دچار یاس وناامیدی می شوند وافکار منفی در ذهن آنها زیاد می شه 

   چه زمانی انسان موفق می شود؟؟

   انسان زمانی موفق می شود که افکارش را با قانون جهان هستی همسو می کند واز اون توانایی وشایستگی که هدیه خداوند است استفاده می کند وبه حق خود که سعادت وخوشبختی وثروت است دست پیدا می کند

   🎊ما در مقابل این هدیه خداوند چه وظیفه ای داریم؟؟؟ 

   ما باید این حق الهی که خداوند شایستگی وتوانایی رسیدن به اون رو بهمون داده رو بهش برسیم وظیفه داریم خوشبخت وسعادتمند  زندگی کنیم وبا حسرت واندوه دنیا را ترک نکنیم

   ♦️ خوب زندگی کردن وخوشبخت بودن طبیعی ترین حق زندگی است که خداوند به انسان هدیه داده است♦️

   چه وقت می شود زندگی متفاوتی را تجربه کرد؟؟؟ 

   خداوند جهان هستی را به شکل طبقه ها ومدارهایی خلق کرده است این مدارها از صفر تا بی نهایت ادامه دارند هر کس در هر طبقه ومداری هست اتفاقاتی را تجربه می کند که مختص همان طبقه است. اکنون هر کدام از ما در طبقه ای از جهان هستی زندگی می کنیم آنچه که ما تجربه می کنیم شرایطی که ما داریم مختص طبقه ای است که در آن هستیم. 

   اگر بخواهیم به طبقات بالاتر برویم باید تغییر کنیم این تغییر جسمی نیست تماما ذهنی است پس اولین قدم برای رفتن به طبقه بالاتر  تغییر افکار منفی است 

   ⛔اینکه ما بخواهیم بدون تغییر افکارمون شرایطمون رو تغییر بدیم وبه طبقات بالاتر بریم کاری محال ونشدنی است ⛔

   این عدالت خداوند است که هرکس در طبقه ومداری که حق اوست قرار بگیرد 

   عدالت خداوند فقط در عذاب کردن ومجازات دیگران نیست عدالت او در تمام جوانب زندگی جریان دارد 

   اگر به عدالت خداوند ایمان داریم نباید احساس کنیم شرایطی را که داریم حق ما نیست. یا برای خودمان یا اطرافیانمان دلسوزی کنیم. 

   خداوند عادل است وحواسش به همه جهان هستی وهمه موجودات وانسا ن ها است. هیچ کس مهربان‌تر از خداوند به بندگانش نیست حتی خود آنها  برای همین است که خداوند این حق را هم به بندگانش داده که بتوانند انتخاب کنند بتوانند خودشان طبقه وجایگاهشون رو پیدا کنند 

   پس در عدالت خداوند چه اونی که گوشه خیابان تکدیگری می کند چه اونی که در بهترین شرایط رفاهی است نباید شکی داشت

   ❣️اگر ذهن انسان را یک مخزن در نظر بگیریم  این مخزن یک ورودی ویک خروجی دارد 

   تمام موضوعات جهان هم دو جه دارن مانند شب وروز یا بلند وکوتاه این قضیه در شرایط زندگی انسان هم دخیل است وجه دیگر غم شادی ووجه دیگر فقر ثروت است. 

   در مخزن ذهن ما فقط یک موضوع جایی می گیرد یعنی اگر با شادی پر شد جایی برای غم نیست واگر با ثروت پر شد جایی برای فقر نیست 

   همیشه ذهن به سمت افکاری است که بیشتر در ذهن موج می زنند  پس اگر افکاری مثل محبت دوست داشتن کمک به دیگران گذشت در اون جای بگیره خروجی اون شادی وآرامش وثروت وسعادت 

   اگر ورودی کینه وخشم ونفرت وانتقام وغیبت باشه خروجی فقر وکسالت وبیچارگیست 

   ♦️♦️نتیجه می گیریم ما به عنوان یک انسان که اشرف مخلوقات خدا ندیم وهمسو وهم جهت با قانون جهان هستی که قانون خوشبختی وسعادت وشادی است زندگی می کنیم. اگر می خواهیم به هدف خلقت که خوشبختی است دست پیدا کنیم باید به ذهن که شبیه ترین عضو ه خداوند است آموزش وتمرین بدیم که حول افکار منفی نباشد باید ورودی درست به ذهن بدهیم باید از اخبارناراحت کننده غیبت وهرچه احساس ما خراب کند دوری کنیم به جای افکار منفی به افکار مثبت توجه کنیم تا خروجی ما زندگی سعادتمون وسرشار از خوشبختی باشد 

   استاد بزگوار وعزیزم خیلی خیلی خیلی ممنونم بابت این آگاهی ها ای کاش خیلی زودتر از اینها متوجه می شدم که خودم خالق زندگیم هستم 

   من تازه الان متوجه می شوم که خداوند به ما حق انتخاب داده یعنی چه 

   پر از احساس خوب هستم 

   ازتون ممنونم استاد 🌷🌷🌷🌷

    

    

    

    

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/03/16 18:31
   مدت عضویت: 271 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 672 کلمه

   گام ۴۱ رهایی از افکار

   به نام خدا 

   در این مسیر ناراحتی و نگرانی نداریم.

    در این مسیر فاصله‌ای با نتیجه نداریم چون راه های دیگه مسیر های دیگه همه اشتباه بود. ولی در این مسیر نتیجه خیلی زود و دست یافتنی است.

   ❇❇گفته وتوصیه مهم وهمیشگی استاد عطار : حالت خوبه ادامه بده حالت بده ادامه بده کلافه هستی ادامه بده ناامیدی ادامه بده وقتی ادامه بدی زور و تمرکز شما زیاد میشه.

   کنترل ذهن از لحاظ افکار منفی خیلی به ما کمک می‌کند که مسیر لاغری باذهن رو بهتر طی کنیم .

   🔴 کنترل افکار در این مسیر خیلی بهتر میشه 

   ❇❇هدف فقط لاغری نیست ما باید اول تناسب فکری برسیم. 

   طریق تغییر ذهن این جورییه که هرچی بیشتر فایل گوش بدهیم ورودی های ذهن ما بیشتر میشه .

   ✴موقع گوش دادن فایل به چیز دیگه ای فکر نمی کنی خود به خود آرامشت بیشتر میشه 

   ✴تکرار فایل باعث مرور حرفها در ذهن میشه 

   ✴باید بتوانیم از این خود را تمیز و پاکیزه کنیم 

   هدفی مقدس تر از تغییر کردن در زندگی نیست آیا تصور میکنید زندگی شما هم مانند کالایی است که به شما تحویل داده شده و قابل تغییر نیست اشتباه می‌کنید.

    اگر مهارت رهایی از افکار منفی را کسب کنیم می توانیم زندگی فوق العاده ای را تجربه کنید زیرا هیچ فردی آنقدر خوشبخت نیست که شما نتوانید به اندازه او خوشبخت شوید.

    توانایی و لیاقت به همه ما داده شده است تا بتوانیم تجربه زندگی موفق و سرشار از شادی و احساس خوب وعشق و علاقه به دیگران را داشته باشیم ولی رسیدن به این شرایط رهایی از افکار منفی است و ما وظیفه داریم از توانایی که خداوند به ما داده است استفاده کنیم تا در لحظه مرگ  بدون حسرت و در آرامش اینجا را ترک کنیم.

    ⛔چه موقع انسان از حق طبیعی خود محروم می‌شود ؟ زمانی انسان از این حق طبیعی محروم می‌شود که افکارش همسو با جهان هستی نباشد یعنی دچار افکار منفی گردد در یاس و ناامیدی به سر برد.

   🔴 چه زمانی انسان موفق می‌شود وقتی افکارش همسو با قوانین جهان هستی باشد یعنی دارای افکاری از جمله عشق و امید و خوشحالی و شادی و احساس خوب داشته باشد.

   ❇ خوب زندگی کردن خوشبخت بودن طبیعی ترین حق زندگی است که خداوند به انسان ها هدیه کرده باید قدر این نعمت را دانست و از این حق استفاده کرد.

   افرادی که نمی توانند طبقه خود را تغییر دهند مدام در یاس و ناامیدی به سر می‌برند و اتفاقات را به گردن دیگران و خدا می‌اندازند نمی توانند از حقوق طبیعی خوشبخت شدن در طبقات بالاتر سود ببرند و همیشه در همان جا میماند.

    احساس بهتر ⏪⏪طبقه بهتر 

   ❇برای تغییر دادن جایگاه خودت باید اول بپذیری که بودن دراین جایگاه عدالت الهییه ولی می‌توانیم تغییر کنیم .

   خداوند طبقات را تعیین کرده ولی تصمیم نگرفته که ما در کدام طبقه باشیم قدم اول برای ایجاد توانایی و تغییر زندگی خود اینکه قبول کنیم عدالت خداوند بر اینکه ما در بالاترین و بهترین طبقات باشیم .

   طبقات و جایگاه ما در جهان هستی به وسیله پارامترهایی تعیین میشه که هم ذهنی است .

   ما می‌توانیم با افکار مثبت و خوب طبقات بالاتر را انتخاب کنیم این عدالت خداوند است که هر بنده هر جور که بخواهد زندگی کنه شرایطش مهیا بشه .

   مسئله خیلی مهم اینه که اگر شما ذهن خود را از افکار مثبت پر کنید جایی برای افکار منفی نمیمونه و برعکس 

   ✅ذهن ما مانند یک مخزن است که یک ورودی داره یک خروجی دارد اگر ورودی مثبت باشه خروجی میشه لذت سلامتی تناسب شادی 

   ☑اگر ورودی منفی باشه خروجی میشه نفرت بیماری چاقی ناراحتی.

    همه در جهان هستی دو وجهی است همه چیز با همه ثروت وفقر. شادی و غم. وبیماری و سلامتی اگر اینطور نباشد بر خلاف عدالت الهی است که انسان در جبرزندگی بکنه.

   شرایطی که داری زندگی می کنی ارتباط مستقیم دارد با باورهای ما .

   خدا برای مومن مشخص کرده که مخزن را چگونه پر کنیم با انفاق شادی سلامتی لبخند وثروت …..

   اگر میخواهی زندگی خود را تغییر بدهید باید محتویات ذهن خود را تغییر دهیم .

   ⛔باید کینه نفرت حسادت غم و اندوه اخبار بد حوادث ناگوار توجه نکنیم

    چه اتفاقاتی بر ما اثر می گذارد این لحظه ،لحظه پر شدن مخزن ماست .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 9 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/03/12 01:43
   مدت عضویت: 607 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 158 کلمه

   با سلام من الان در هر جایی که هستم حقم هست چون این طبقه را خودم به اختیار انتخاب کردم پس مسلما بتید همان افکاری را که دارم تجربه کنم ما مطمئنیم که اگر پرتقال بکاریم انگور به بار نکی یاد پس باید بپزیریم که اگر افکار منفی یا مثبت بکارم بالطبع هکان را تجربه می کنیم همه به ذهن و تفکر ما بستگی داره و مهمتر اینکه ما می توانیم خالق زندگی خودمان بتشیم با مراقب بودن ورودی هایی که به ذهنمان می دهیم تا خروجی ما نیز مطلوب باشه.

   من امروز همش فکر می کردم که همسرم چقدر تز رفتارم ناراحته ولی حق نداشت اونجوری رفتار کنه بره بخوابه و انگار نه انگار و بعد بلند شه هر چی از دهنش آمد بگه و صداشو برام بالا ببره دلم می خواست بهش بگم که خیلی احمقه خیلی بی تربیته جلو بچه منو تحقیر می کنی خیلی آشغاله.

   واقعا تین فقط یک فکر ولیییی خیلی راحت شدم ممنونم استاد

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   maryamkhazaie0000@gmail.com
   1400/03/06 01:17
   مدت عضویت: 327 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 109 کلمه

   بنام خداوند بخشنده مهربان سلام ب استاد عزیز و دوستان گرامی ، چقدر خوب میشد این درسآ رو بیارن تو مدارس ب بچه ها تدریس کنن تا زود تر با این مباحث آشنایی داشته باشن متاسفانه از کودکی ما رو از خدا ترسوندن ،خدای ک اگه کار بدی بکنی ،مجازاتت میکنه ،یا خدا فقط خدای مظلومین ،فقیرا ،بی کسا ست ،هر کی پولداره دزده ،دزدی کرده ، وجود ما رو پر کردن از ترس از خدا ،و پراز باورهای محدود کننده ،سلامتی ،ثروت و روابط ،خدا رو شاکرم ک زنده ام و با این قوانین آشنا شدم و ان شاالله در جهت تغییر قدم های مهمی بتونم بردارم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/03/05 18:58
   مدت عضویت: 493 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 798 کلمه

   سلام به استاد و دوستان گرامی 

   بالاخره برگشتم از مسافرت طولانی و دوهفته آخر موفق نشدم دیدگاه بنویسم ولی هر روز مطلبی می خوندم که برام تمرین باشد 

   گام ۴۱ رهایی از افکار منفی 

   وقتی خوب به گذشته فکر می کنم متوجه می شوم که تمام آگاهی هایی که نسبت به جهان هستی و نعمت هایش آموختم کاملا با چیزی که این مدت یاد گرفتم متفاوت است —و این افکار و باورهای اشتباه را از خانواده و محیط آموخته‌ام -بارها با خود می کفتم که خداوند که عادل و مهربان است پس چرا بعضی آدم‌ها فقیر و بعضی ثروتمند هستند خدا که همه را می بیند و ناظر بر همه است .پس چرا؟ از هیچکس و هیچ چیز نفهمیدم که این خود من هستم که همه چی را رقم می زنم —افکار من —باورهای من—ذهن منفی و مثبت من—-آدم‌های ثروتمند را همیشه طور دیگری برای من تعریف کرده بودند می گفتند این همه ثروت از راه حلال بدست نیامده پس همه خرج مریضی و…خواهد شد یا آدم‌های ثروتمند بخاطر پول و ثروتی که دارند نمی توانند بچه های خوب و سالمی تحویل جامعه بدهند—هیچ افکار مثبتی نسبت به افراد ثروتمند به گوش من نخورده بود و متاسفانه این افکار در ما جزوه باورهای ماشده و هنوز که هنوز است گاهی همسرم می گوید که پول فراوان بچه ها را فاسد و لوس می کند ولی من اعتقاد ندارم به این گفته چرا؟چون افکار است که باعث می شه چکونه فرزندان را تربیت کنیم نه پول و ثروت .خوشحالم که به این آگاهی رسیدم که انتخاب با خودمون است واین خودمون هستیم که تعیین می کنیم چگونه زندگی کنیم -خدا راشکر—

   چگونه از این افکار منفی رهایی یابیم .

   قطعا احساسات منفی اذیت کننده هستند و باعث از دست دادن بسیاری از عوامل موفقیت امیز در زندگی فردی و اجتماعی خواهند شد تغییر کردن یعنی رهایی از افکار منفی  خدایا شکرت که مرا یاری و کمک می کنید تا زندگیم را به شکلی که مورد علاقه من است سپری کنم باید بدانیم که باورهای منفی و مثبت هستند که انسان را به سمت خوشبختی و بدبختی می برد .هر چه بیشتر منفی فکر کنیم به جایی می رسیم که فقط ذهن ما منفی ها را می گیرند وجایی برای مثبت نمی ماند و منفی باف چنان قدرت پیدا می کند که حتی دکتر روانشناس یا مشاوره هم نمی تواند این گونه افراد را یاری و کمک کند به جایی می رسد که این گونه افراد فقط ‌فقط متقعد هستند که خودشان می فهمند و بقیه هیچی نمی فهمند و زندگی خود را به سوی نابودی می کشند و همه را مقصر می دانند به جزه شخص خود را —-و تا جایی که امکان دارد باید از این گونه اشخاص دوری کرد همانطور که استاد نوشتند خداوند جهان هستی را بر طبق قانون زیبایی سلامتی خوشحالی و خوشبختی بنا کرده و ما هم به عنوان انسان از این قانون نه تنها مستثنی نیستیم بلکه هم سو با این قوانین آفریده شدیم—پس حق طبیعی ماست که خوشحال سالم ثروتمند باشیم و زمانی که افکار ما به سوی منفی باشد با این قوانین همسو نیست ‌تنها راه رسیدن به این قوانین رهایی از افکار منفی است —-و اکنون در هر شرایطی که هستیم حق ماست اما خداوند این حق را هم به ما داده تا با تغییر افکار ،خود را به وضعیت بهتر برسانیم و این تصمیم ماست که در چه شرایطی یا طبقه ای زندگی کنیم —-و اگر مدام در حال منفی باف باشیم و همه کس و همه چیز را مقصر بدانیم و مدام سوره یاس و نا امیدی سر بدهیم هیچ وقت قادر نخواهیم بود از حق طبیعی خوشبخت شدن درطبقات بالاتر را بهره ببریم و همیشه به سمت پایین خواهیم رفت  و این افکار ماست که زندگی ما را می سازد و افکار مثبت ما را به سوی بالاتری سوق می دهد و افکار منفی و محدود کننده ما را در طبقات پست جهان هستی قرارمی دهد باید تلاش و تمرین کنیم تابتوانیم ذهن خود را از افکار مثبت پر کنیم تا جایی برای افکار منفی باقی نماند باید همیشه ورودی مثبت باشد تا خوشبختی به سمت ما بیایید و این به عهده خودمون می باشد که کدوم را انتخاب کنیم و این ما هستیم که انتخاب می کنیم در چه شرایطی می خواهیم باشیم در شرایط شادی یا غم —برای رهایی از افکار منفی تمرین و استمرار داشته باشیم تا کم کم جزه شخصیت ما بشه و دیگر برای منفی جایی در افکار ما نباشد آن موقع به حق طبیعی خود که شادی و خوشبختی است دست می یابیم باید از ورودی ذهن مراقبت کنیم تا افکار منفی مثل کینه انتقام خشم حسادت و حسرت وارد ذهن ما نشود و از شنیدن و گفتن حوادث و اتفاقات بد پرهیز کنیم و به جاش ورودی های مثبت عشق مهربانی دوست داشتن و خوشبختی به ذهن خود وارد کنیم تا نتیجه همین خوشبختی باشد🙏

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/02/17 03:39
   مدت عضویت: 475 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 526 کلمه

   واقعا از این همه آگاهی های اشتباهی که به ما دادن دلم میگیره ولی خب پدرو مادر من همون تعریفی رو که خودشون از جهان هستی ونعمتهاش داشتن بمن دادن چیز دیگه ای بلد نبودن همیشه اگر کسی رو توی خیابون میدیدم که فقیر بود دلم براش می سوخت و با خودم میگفتم چه عدالتی هست که یک عده در ثروت و رفاه باشن و یک عده در فقر و بدبختی ، براستی وظیفه چه کسی بود که بمن بگه تو خودت زندگیتو انتخاب میکنی من همیشه خانواده ، شهر و کشورم رو مسئول تمام ناکامی های زندگیم میدونستم و با خودم میگفتم که چرا خداوند بعضی ها رو خوشبخت آفریده و بعضی ها رو بدبخت و واقعا برام سوال بود من چرا به این جهان اومدم چکار باید انجام بدم وظیفه من چیه ؟ و اگر از کسی می پرسیدم چرا بعضی ثروتمند هستن میگفتن ثروتشون حلال نیست و اونها در دنیای دیگه باید جوابگو باشن و افراد ثروتمند به مریضی های لاعلاج مبتلا میشن و پولشون رو خرج مریضی شون میکنن و لذتی نمی برن و خدا افراد فقیر رو بیشتر دوست داره چون دوست داره همیشه صداشون رو بشنوه که آه و ناله میکنن و همیشه من از خدا می ترسیدم که اگر نماز نخونم میرم جهنم و انواع و اقسام شکنجه ها برای ما در نظر گرفته ولی تازه فهمیدم که خدا عاشق بنده هاست خدا عاشق تغییر کردن شرایط بنده هاش ، من همیشه میگفتم که اگر من حق انتخاب دارم پس چرا باید سرنوشتم این باشه خداوند خودش همه چیز رو مقدر میکنه و سرنوشت من در دستان اوست و حالا فهمیدم خودمون زندگیمون و شرایطمون رو انتخاب کردیم من از جایی شنیدم 98درصد ما روح و 2 درصد وجود ما رو جسم تشکیل داده و ما قبل از اینکه به این دنیا بیایم  روح ما سالها در انتظار داشتن یک کالبدی بوده و این زندگی به ما نشون داده شده و ما قبول کردیم با همین شرایط پا به این دنیا بگذاریم و هیچ اجباری نبوده و نیست ،و. ما بر اساس افکار و ذهنیتی که داریم در طبقه ای هستیم که حق ماست و این عین عدالت خداوند مهربانم هست و سوال من اینه که افرادی که این آگاهیها رو نداشتن و از دنیا رفتن تکلیفشون چی میشه ، چرا کسی به اونها نگفت زندگی و آینده تون در دستان خودته و من خدا رو شکر میکنم که زنده هستم و به این آگاهیها رسیدم و حق انتخاب با خودمه که در چه طبقه ای باشم بعد از دیدن این فایل دیدم همین ماه مبارک رمضان هم یک تغییره ،تغییر در خوردن ،تغییر در ساعت خوابیدن ،تغییر در رفتار و گفتار و ما یک ماه از سال تمام زندگیمون دستخوش تغییر میشه و این ثابت میکنه که خداوند تغییر بنده هاشو دوست داره که به شرایط بهتری برسن ولی من همیشه از تغییر می ترسیدم چون  فکر میکردم تغییر کردن با سختی همراهه ولی نتیجش عالیه تغییر نگرش ،تغییر باور ،تغییر در رفتار و نهایتا تغییر در زندگی که همش از ذهن ما شروع میشه زندگی ما ساختنیه یافتنی نیست ولی ای کاش این آموزشها از بچگی به همه داده میشد که افراد موفق تری در جامعه بودن

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/02/13 05:03
   مدت عضویت: 655 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,201 کلمه

   گام چهل و یکم :

   سلام سلام 😍😍 ..

   چه انتخاب هوشیارانه ای برای گام هایی که دارند به میانه ی راه می رسند..

   راه ما از این شروع شد که اول انتخاب کردیم بدانیم چرا چاق هستیم در پی جستجو برای دلیل چاقی بهانه هایی که سال ها داشتیم یکی یکی رد شدند.. و آنچه باقی ماند “من “بودم حالا نوبت آن بود که “من” باور کند تواناست .باور کند می تواند به رویایش برسد نه مقطعی بلکه برای همیشه…

   در مسیر باور کردن ،روش هایی که برای لاغری استفاده کرده بودیم را مرور کردیم، با فرمول های چاق کننده و تاثیر آن ها در چاقی آشنا شدیم، نقش ورزش و پیاده روی را بررسی کردیم ،عاشق متناسب بودن را تمرین کردیم و فهمیدیم که “چاقی ، هیچ چیز نیست”.الان به مرحله ای رسیده ایم که باید روی نجواهای منفی باف و افکار منفی کار کنیم تا هم مسیر را راحت تر طی کنیم و هم به آرامش و اطمینان بیشتری برسیم.

   فکر منفی شاید در یک جنبه از زندگی ایجاد بشود اما اگر اجازه ی گسترش به آن بدهیم احساس ناامیدی و خستگی از کل زندگی را به ما می دهد..

   مثلا من از چاق بودن احساس بدی دارم اگر حواسم نباشد باعث می شود که در تحصیلات، شغل، روابط ، اعتماد به نفس و… نیز مرا تخریب کند…

   ۱.باید بدانیم که این افکار منفی می آیند و می روند و میزان توجه ما به آنهاست که ماندگاری شان در وجود ما را مشخص می کند.باید مدتی اجازه بدهیم که خیلی زود از ما خارج بشوند و این روند هم  باعث کاهش ورود افکار منفی می شود و هم از اثرگذاری آن ها بر ما می کاهد.

   ۲.افکار منفی بر اساس موضوعات مورد توجه ما بوجود می آیند..مثلا من هیچ وقت فکر منفی درباره ی کاهش سود صید آبزیان نداشتم و ندارم😅 چون که هیچ بخشی از زندگی من به این شغل اصلا مربوط نیست . ولی این موضوع برای عده ای می تواند یک فکر منفی باشد..بنابراین فکر منفی از بیشترین نگرانی هایی که در زندگی داریم ناشی می شود.

   ۳.گاهی این نگرانی ها اصلا مربوط به ما نیستند ولی ما را درگیر می کنند یا بهتر بگویم ما خود را درگیر آن ها می کنیم مثلا از خانه ی یکی از آشنایان دزدی می شود و ما تمام جوانب آن اتفاق را می سنجیم ، دلسوزی میکنیم،دلداری می دهیم ، به بقیه با آب و تاب بیشتر اطلاع می دهیم، خودمان را جای او گذاشته و واکنش خود را می سنجیم و افکار منفی و اطلاعات نگران کننده را در فکر خود گسترش می دهیم و احساس بدی پیدا می کنیم. این ها همه در صورتی است که آن اتفاق روزی برای ما رخ نداده است.

   ✅جالب است که اگر اتفاق خوشایندی برای کسی بیفتد مثلا با شرایط خیلی عالی ازدواج کند  نهایت کاری که می کنیم این است که شاید به دو سه نفر اطلاع بدهیم…

   آیا به این فکر می کنیم که من هم میتوانم این اتفاق خوب را تجربه کنم؟ یا می گوییم عجب شانسی داشته/خدا شانس بده ، ما که از این شانس ها نداریم و…؟؟!

   آیا خودمان را جای آن شخص گذاشته تا دقایقی احساس خوشبختی او را تجربه کنیم؟؟

   آیا خداوند را برای شرایط خوبی که به یکی از بندگانش اعطا کرده سپاسگزاری می کنیم؟ یا از آنچه اتفاق افتاده حسرت خورده حسادت می کنیم و با هم طبقان خود غیبت آن فرد را می کنیم؟

   ⚪به نظر من پاسخ این سوالات طبقه ی ما در جهان هستی را تا حدودی مشخص می کند..

   ۴.در مورد چاقی چگونه بوده ایم؟؟

   👈🏻من با دیدن افراد متناسب همیشه حسرت این را داشتم که کاش من میتوانستم جای آنها باشم .یعنی دیدن فرد متناسب همان و شروع طوفان افکار منفی در ذهن من همان.مثل رعد و برق امشب تهران ،افکار نگران کننده و ناامیدکننده با خودم مرور می کردم..شاید می توانستم باور کنم که روزی صاحب معدن الماس 💎بشوم اما اینکه لاغر بشوم اصلا…

   مرور این افکار باعث می شد در جنبه های دیگر هم احساس ضعف و بی لیاقتی بکنم ..

   خودم را لایق دوست خوب داشتن، نمره ی خوب گرفتن و موفق بودن ندانم چون قبل از آن من در شخصی ترین موضوع زندگی ام ضعیف بودم و از خودم ناراضی…

   من بعد از تناسب فکری: 

   از یک روزی آموختم حسرت لاغری برای ذهنت یعنی اینکه تو عاشق چاقی هستی و این توهمی بیش نبود من عاشق لاغری بودم بنابراین از آن روز این احساس را متوقف کردم با متناسب ها دوست شدم و ارتباط برقرار کردم سعی کردم در جمع آن ها احساس کنم من هم متناسب هستم و هیچ درگیری و توجهی به جسمم نداشته باشم و متمرکز باشم روی حرف زدن با آنها، با دیدن افراد متناسب خداوند را سپاسگزاری کردم که خواسته ی من به فراوانی در جهان وجود دارد و چیز عجیب و غریبی نیست، برای افراد متناسب آرزوی سلامتی کردم و خوشحال بودم و مطمئن بودم که من هم همچین تناسب اندام ایده آلی را تجربه خواهم کرد.

   ۵.توجه به نکات مثبت راهی موثر برای جلوگیری از پیشرفت روند افکار منفی:

   مثلا یک فکر منفی می آید و می گوید : نگاه کن خودت را، همانی هستی که بودی ، چاق و زشت ..

   راه مقابله🟡: تغییراتی که کسب کردی را برای خودت لیست کن مثل این:

   ۱.من در حال آموزش ذهنی هستم و این باعث می شود هرروز احساس خوبی داشته باشم.

   ۲.من جز اقلیت افراد جهان هستم که برای زندگی و آینده ی خود برنامه دارند.😎

   ۳.من از دسته ی افرادی هستم که تغییر را اولیت زندگی خود قرار داده اند.

   ۴.من یک سرنوشت مشخص را برای خودم نپذیرفته ام و برای تغییر آن و ساخت زندگی که دوستش دارم اقدام می کنم.

   ۵.من به این توانایی رسیدم که هرروز برای خودم زمان بگذارم و تمرین کنم و بنویسم.

   ۶.من برای تغییر کردن بهای مالی ، زمانی و احساسی می پردازم و ایمان دارم که نتیجه به من بازمی گردد.

   ۷.من نتایجی مثل افزایش اعتماد به نفس، دوست داشتن خودم،کنترل افکار و منفی باف نبودن کسب کرده ام.

   ۸.من آموخته ام که قربانی نیستم.بلکه مسئول زندگی ام هستم.

   ۹.من آموخته ام که همه چیز در ایده آل ترین حالت آن در درون من قرار دارد.

   ۱۰.من یاد گرفتم که برای خوشبخت شدن وابسته و نیازمند هیچ چیز و هیچ کس نیستم.

   ۱۱.من در این مسیر بود که باور کردم من هم لایق متناسب شدن هستم.

   ۱۲.من در این مسیر حق طبیعی خودم را متناسب شدن یافتم.

   ۱۳.من یادگرفتم که چاقی ۱۰۰٪ ذهنی است و دارم برای ریشه کن کردن چاقی ذهن آموزش میبینم ، تمرین میکنم و عمل می کنم.

   ۱۴.من درک کردم که جسم من بسیار بسیار توانمند است و تاکنون مقدار زیادی یعنی خیلی زیادی از اضافات را دفع کرده است و اکنون هم با همان قدرت در حال ترمیم و اصلاح است.

   15.من هرروز تلاش می کنم برای بهتر شدنم کاری انجام بدهم .مثل امشب که اتاقم را تمیز کردم و به مادرم کمک کردم و باعث با احساس خیلی عالی گام امروز را انجام بدهم.✅بازگویی و مرور این حرف ها، تاثیر آن فکر منفی را خنثی کرده و به ما احساس بهتری می دهد..

   مرور افکار مثبت به صورت مداوم و مستمر ، طبقه ی ما را در جهان بالا برده و باعث تجربه ی مطلوب ها می شود و ادامه دادن این تمرین باعث می شود که همیشه در حال تغییر و بهتر شدن باشیم..

    

   🌹اصلا فکرش را هم نمی‌کردم بتوانم این قدر درباره ی این موضوع بنویسم .خدایا شکرت .از عملکرد و گام امروزم خیلی راضی هستم 😊🥰.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/01/25 14:47
   مدت عضویت: 815 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 697 کلمه

   سلام 

   گام ۴۱ رهایی از افکار منفی 

   ذهن ما همانند مخزن است . ورودی و خروجی دارد . 

   ورودی آن افکارها و رفتارهایی که میبینیم  شنیده ها و دیده ها و گفته ها و احساساتیست که خودمان را در معرض آن قرار میدهیم .  مطالبی که میخوانیم . کتابها و ….و خروجی آن نیز انچه است که از ما تراوش می کند . 

   چیزهایی که میگوییم افکار و رفتارهایی که انجام میدهیم . احساسات و قضاوتهایی که از  خود بروز میدهیم . 

   چرا محتوای ذهن اینقدر مهم است . چون ذهنیت ما سرنوشت ما را تعیین میکند . چون ذهنیت ما کوله باری از انتخابهای ماست که آنچه دلخواه ماست در آن جمع کرده ایم و با آنچه در کوله جمع کرده ایم سرنوشت خود را میسازیم . 

   آنچه در ذهن ماست موجب واکنش در فکر ، جسم و رفتار  میشود و کم کم  عادات خود را مطابق این محتویات شکل می دهیم و با  عادات خود شخصیت خود را میسازیم و با شخصیت خود سرنوشت خود را رقم میزنیم . 

   به آنچه در ذهن ذخیره شده باور می گویند . 

   برای اینکه بخواهیم زندگی خود را تغییر دهیم باید بتوانیم این باورها را شناسایی کرده و آن را با دلیل و منطق رد کرده و باور صحیح را جایگزین کرده آن را با شاهد آوردن برای خود منطقی کنیم . آن را در زندگی تکرار کنیم و در زندگی روز مره از آن استفاده کنیم ‌ 

   وقتی که  محتوای ذهن خود را با تغییر ورودیها تغییر دهیم آنچه در فکر ما جاری میشود مطابق باورهای جدید است . 

   افکار منفی  افکاری هستند که از ذهنیتهای گذشته حاصل میشود وقتی ما افکار منفی داریم یعنی باورهای ما هنوز صد درصد خالص نشده اند بنابراین افکار ما دوگانه میشوند . افکار واکنش ذهنیت ماست . اگر باورهای ما خالص شوند افکار منفی سراغ ما نمی آیند . خداوند بارها در قرآن به اخلاص اشاره کرده . وقتی ما افکار شک آفرین را در ذهن مرور می کنیم این شک و شبهه از طرفی نشان از ناخالص بودن باورهای ما دارد و از طرفی باز هم به عنوان ورودی سبب دوگانه ماندن ذهن میشود . 

   به عنوان مثال ما باور داشتیم لاغر شدن سخت حاصل میشود . از طرفی در سایت تناسب فکری آموختیم برای اینکه بتوانیم  به هدفی برسیم باید آن هدف را برای خود ساده کنیم . یاد گرفتیم لاغر شدن خیلی ساده و آسونه . چون خودبخود به دست میاد . چون ما فقط کدها رو تغییر میدیم و براش دلیل میاریم . من خودم ۲۰ کیلو راحت کم کردم . همین حالا خیلی راحت دارم به ایده آلم نزدیک میشم . نمیگم کم میکنم میگم ایده آل میکنم . به ایده آلم دوست دارم برسم . 

   خب حالا این باور جدید در من قویه هرچقدر بیشتر به این باور توجه کنم ساده تر شدن و لذتبخش شدن این هدف برام بیشتر فراهم میشه و شرایطی رو جذب می کنم که این باورم رو قویتر کنه . حالا اگه هنوز به باور قبلی اعتقاد داشته باشم خب اون باورهم واکنشهای مخصوص به خودشو داره . پس در زمانهایی اونم خودشو نشون میده و من طوری فکر و یا عمل میکنم که نشان از سخت بودن لاغر شدن داره . پس راهکار برای رها شدن از افکار نا همسو چیه . راهکار رسیدن به درجه ی خلوص هست . چطور به خلوص نزدیک میشویم . با تغییر کانون توجه . هر چقدر ذهن خود را با باورهایی که در ما ایجاد لذت و شادی می کنند بیشتر مشغول کنیم و تحلیل کنیم و حتی افکار منفی را نیز دشمن خود ندانیم بلکه انها را نیز دوستانی بدانیم که آمده اند به ما بگویند که باور ما چیست و آمده اند راه را نشانمان دهند تا خلوصمان را در باورهای جایگزین بیشتر کنیم و شک و تردید را کنار بگذاریم پس از آنها دیگر رنج نمی کشیم و وقتی ما نها را شناسایی کرده و در جایگزین کردن  باور های جدید حرکت کردیم آنوقت اصلا افکار منفی سراغ ما نمی آید . 

   افکار منفی  اولین واکنش ذهن منفیست . 

   پس با تغییر ورودیها میتوان از افکار منفی نیز خلاص شد . 

   خلوص از راحتی می آید . هر چقدر ما ساده تر ببینیم رهاتر باشیم . شک ها و دوگانگیها را در راهمان کنار بگذاریم واکنشهای ذهن ما بهتر و راحتتر میشود . 

    

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 11 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   amirali2020110@gmail.com
   1400/01/23 00:34
   مدت عضویت: 298 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 256 کلمه

   سلام به استاد عزیز و،دوستان خوبم 

   اول هزار مرتبه خدا،را شکر که من با این سایت تغییر زندگی آشنا شدم چون بینهایت نیاز دارم که خودم و زندگیم را تغییر بدم و تمام تلاش خودم را خواهم،کرد 

   من خودم خیلی منفی باف هستم و همیشه قبل این فایل هم که گوش کنم تلاش میکردم اما اتفاقات و،اطرافیان نمیزارن ذهنم آرام باشد . در محل کارم که اداره ایطوره و حق ما،را میخوره و تو خونه از اخلاق شوهرم متنفرم خانواده شوهرم این روزها که من به آنها خیلی احتیاج داشتم اتهام گذاشتند چون من پدرم را تازه از،دست دادم و خیلی ضربه روحی شدیدی خوردم خیلی کم،رنگ برخورد کردند حتی به،من یه زنگ هم نزدند غم از،دست دادن پدرم یه طرف و این افکار که با من چه کردند از طرف دیگر داغونم کرد .

   یکی دیگه از افکار م به شوهرم شک دارم و خیلی اذیتش میکنم .اما استاد عزیز این ۴ روزه که افکار منفی ۱و۲ را خوندم و،گوش دادم خدا را شکر خیلی بهترم هر روز افکار م را روی کاغذ میارم و رها میکنم البته کار آسونی نیست اما من تلاش میکنم در طول روز چند بار به سراغم میان و من دوباره تلاش میکنم خدا را شکر کم رنگ شدن ولی کار میخواد هر روز صبح ذهن خودم را با افکار مثبت که استاد اشاره کردن تو قسمت دوم عادت میدم و اجازه فکر منفی را نمیدم مخصوصا اول صبح باز هم میگم کار بسیار سختیه اما میشه با استمرار و توکل به خدا و راهنماییهای شما استاد عزیز من میتونم موفق بشم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/01/20 20:09
   مدت عضویت: 735 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 933 کلمه

   گام ۴۱سلام وقت دوستانم بخیر و استاد عزیزمشخصه که این مسیر بسیار راحتر و لذت بخش تر از روش های قبلیه ،آخه اون روش ها که فقط رنج و سختی بود ،دقیقا من همون شخصی هستم که سالهای زیادی در رژیم و سختی بودم‌، از ۱۰ سالگی رژیم اصلی من شروع شد تا ۲۵ سالگی یعنی ۱۶ سال نان استاپ در رژیم بودم ،از ۲۵ سالگی تا ۳۸ توی رژیم های مقطعی بودم‌،مثلا ۲ سال رژیم سخت بودم ،۳ ماه رها میکردم ولی همچنان در ورزش و خوردن قرص های لاغری و دم نوش بودم ، و در انتها از ۳۸ سالگی تا ۴۴ سالگی بدون هیچ گونه رژیمی بودم  که البته پر از ترس از خوردن بودم ،انگار با خودم لج کرده بودم ،بابا شوخی نیست یه آدم از ۱۰ سالگی تخریب شخصیت بشه هم پیش خودش هم از طرف دیگران ،تازه لذتی هم نبره از زندگیش ،نتونه راحت غذایو مصرف کنه ،همش تو رژیم و محدودیت باشه،رنج ببره ،در آخر به  نتیجه درست درمونی هم نرسه ،خسته بودم و ناامید ،آخه مگه من چه گناهی کرده بودم که نمیتونستم مثل مردم عادی زندگی کنم👉 این سئوالی بود که هر لحظه از خودم میپرسیدم،خودمو آدم  شکست خورده  و قربانی میدیدم و نمیفهمیدم چرا در تمام جنبه های زندگیم‌ بدبیاری داشتم ،حالا متوجه شدم تمام اون سالها که در حال خودتخریبی خودم بودم داشتم این پیغامو هر لحظه با احساساتم به جهان میفرستادم  که (من بدبخت هستم و بدبختی بیشتر را میخواهم)معلومه الان دارم کیف میکنم ،انگار عمر دوباره گرفتم۱۵ ماه پیش که متوجه شدم سایزم نزدیک ۴۸ شده ،اونم از پرو پالتویی که میخواستم بخرم متوجه شدم،فهمیده بودم که چاقیم بیش از حد شده ولی به روی خودم نمیوردم ، اون روز اون پالتورو نخریدم و از مغازه با بغز اومدم بیرون ،با خودم میجنگیدم و به بدنم میگفتم ،فریده دوباره میبرمت تو رژیم سخت ،انقدر بهت غذا نمیدم که بمیری ،،اتفاقا چند روز قبلش یکی از دوستانم پیج لاغریو بهم معرفی کرده بود که بر اساس سوخت و ساز بدن بهت رژیم میداد،مرتب هم استادش میخواست تلقین کنه که شماها سوخت وساز بدنتون پایینه ،وارد دوره شون شدم ،وای که چه رژیم سختی بود ،تازه اونجا متوجه شدم من دیگه نمیتونم خودمو در سختی بذارم ،با هر فشاری بود ۱۵ روز رژیمو گرفتم و یکمی مریض حال شدم و بدنم سریع عکس العمل نشون داد ،بدنم بسیار هوشمندانه اون رژیم مزخرفو پس میزد ،در حین انجام همون رژیم و درگیری باهاش ،عاجزانه از خداوند هدایت و کمک خواستم و من هدایت شدم به این سایت و معجزه خداوندو دیدم ،انقدر با ولع وارد دوره ها شدم ،انقدر خوشحال شدم و هیچ وقت هم نه استاد نه به سایتشون شک نکردم و خیلی سریع همه دوره های لاغری خریدم،خدا هرگز دیر نمیکند و الان هم که در دوره ۱۰۰ گام تا لاغری من و خلق آرزوها با قدرت ذهن هستم و خدارو سپاسگذارم که در مسیر صحیح قرار گرفتم ،اتفاقا ماها که همه عمرو در سختی و رژیم و ترس بودیم برامون این دوره جذابتر و دلنشین تره ، چونکه به یک دفعه تمام اون ترسها از بین رفته و به یک آرامش عمیقی رسیدیم‌ ،مثل شخصی که بیماری داشته و دکترا جوابش کردن و اون شخص به شفا میرسه ،چقدر حالش خوبه ،عمر دوباره میگیره و تازه از زندگیش لذت متفاوتی میبره منکه در هر شرایطی فقط به مسیرم ادامه دادم ،منفی باف که همیشه هست و هنرنمایی میکنه ،گاهی حالم خوب بوده یا بد بوده بازم ادامه دادم ،من یه عهدی با خودم بستم از چندین سال پیش که در دوره های ذهنی فعالیت میکنم‌ که من باید در هر شرایطی فایل هامو گوش کنم  و تمریناتشو انجام بدم فرقی نمیکنه کجا باشم ،چجوری باشم ،و این تمرینو از چندین ماه پیش  که در دوره لاغری شرکت کردم هم اجرا میکنم ،مثلا الان صبح جمعه است ،بعد از صبحانه ،من دارم فایلو گوش میکنم و مینویسم ،با اینکه منزلمون مهمان هم داریم ولی اولویت من تمریناتمه ،یجوری برنامه ریزی میکنم که بتونم به همه کارهام برسم ،با اینکه هر ۳ شنبه و جمعه ها عصر ،کلاس آن لاین دارم ، به خودم قول دادم که تغییرات بزرگیو در زندگیم بوجود بیارم و دارم تلاش خودمو میکنم ،چونکه میخوام جور دیگه ای زندگی کنم اشغال بودن ذهن از عوامل بیرونی ، یکی از موانعیه که حرکت  مارو در مسیر کندتر میکنه ،وقتی ذهن درگیر مسائل خونه و بچه ها و اطرافیانه و گاهی هم مردم ،جای زیادی به اون مسائل تعلق میگیره و وقتی احساس پر بودن داشته باشیم ،یعنی ظرفمون پر باشه ،آگاهی های جدید وارد ذهن ما نمیتونه براحتی بشه ،پس بهتره ذهن خودمونو خالیتر کنیم برای مسائل شخصی خودمونفایل های رهایی از افکار منفیو پارسال گوش کردم ولی خوشحالم که مجدد در این مسیر گوش میکنم چونکه میدونم امسال با یک درک بهتری متوجهشون خواهم شد و عمل خواهم کرد که گوش کردن به فایلی که عمل نیاورد کار بی فایده ایه زود رنج بودنمون هم برمیگرده به سرزنش هاییکه از طرف دیگران شدیم و بعد از اون هم خودمون اون مسیر سرزنش گری رو برای خودمون در درونمون ادامه دادیم و منتقد درونیمون مدام ازمون ایراد گرفت ،حالمون بد شد و یه حس ضعف درونی داشتیم ،احساس کم بودن ،ناکافی بودن ،نادرست بودن ،زشت بودن، دوست نداشتنی بودن و تمام این احساسات بد همراه ما بوده و حمل این بار سنگین به ذهن و جسم ما آسیب های زیادی وارد کرده که بصورت خشم ،استرس ،عصبانیت و عزت نفس و اعتمادبنفس پایین خودشونو نشون داده و حالا که در حال یادگیری علوم ذهنی هستیم چه بهتره که در راه آرامش ذهن هم قدم برداریمکامنت در رهایی از افکار منفی رو هم در قسمت کامنت های مخصوص خودش خواهم نوشت ممنونم برای این مسیر زیبا 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/01/20 19:59
   مدت عضویت: 735 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 909 کلمه

   گام ۴۱ رهایی از افکار منفیسلام وقت بخیرپارسال هم این فایلهارو گوش کردم و حتما کامنت هم نوشتم و امسال میخوام با درک جدیدم مجدد بنویسم و لذت آگاهی های جدید رو ببرم من در قدیم زیاد شنیده بودم که سرنوشت ما از قبل نوشته شده و ما هیچ دخالتی در تعیین کیفیت زندگی خودمون نداریم ،ولی من از بچگی زیاد به رویاهای خودم فکر میکردم ،با اینکه در شرایط استرس زایی زندگی میکردم و اصلا خودمو  نزدیک به زندگی مورد دلخواهم نمیدیدم ولی در درون من یک خواسته قدرتمندی وجود داشت که منو خیلی آروم هل میداد بسمت خواسته هام ،با اینکه من دوست داشتم برم بسمتشون ولی در خودم اون توانمندیو نمیدیدم تا اینکه با قدرت ذهن و مسائل روانشناسی آشنا شدم و متوجه شدم که در این زمینه بسیار علاقه دارم چیزی که در گذشته در مورد زندگی بمن گفته بودن ،این بود که ما به این دنیا اومدیم که رنج ببریم ،یه مدتی  زندگی کنیم و بمیریم که ما هیچ دخالتی در زندگی خود نداریم و باید این زندگی رو قبول کنیم و منهم باور کرده  بودم با ورودم به اگاهی های ذهنی ،متوجه شدم که من خالق زندگی خودم هستم ، اوایل متوجه نمیشدم که من چطوری خالق هستم؟ و با بودنم در مسیر و تمرین و تکرار ،این آگاهی ها در من دانلود شد ،که من میتونم با کانون توجهم ،هر چیزیو که میخوام به زندگیم دعوت کنم ،قبلا ناراحتی دعوت کرده بودم به زندگیم‌ و الان میتونم خواسته هامو دعوت کنمباورهای ریشه ای ما زندگی حال حاضر مارو میسازن ،تمام شنیده ها و دیده هاییکه در کودکی دیدیم و شنیدیم ،زندگی مارو خلق کردند  ،باورها آمده اند که خود را به ما ثابت کنند ، من در کودکی و تا الان مدام از الگوهای خودم شنیدم که  جهان جای ناامنیه ،آدم های بد زیادن ،همه دزد شدن ،نباید به مردم اعتماد کرد ،همه کلاهبردارن ، تو این جهان یا باید بخوری یا خورده میشی وووووو  و منهم چونکه این باورها رو قبول کردم ،در طول زندگی فقط با باورهای خودم مواجهه شدم ،و همیشه غر میزدم و گلایه میکردم که چرا این اتفاق ها رو تجربه میکنم و وقتی که با مباحث ذهنی آشنا شدم ،تازه متوجه شدم دلیل تمام تجربیاتم چی بوده و ما از حق های طبیعی و الهی خود بی اطلاع بودیم ،مثلا ما حق طبیعی خودمون میدونیم که چشم داشته باشیم و ببینیم،بینی و دهان داشته باشیم که نفس بکشیم،دست و پا داشته باشیم که راه بریم  و کارهامونو انجام بدیم ولی اگر بخواییم در مورد زندگی مرفه و ثروت ، فکر کنیم ،یه عده ،اجوز مجوز ،در ذهن ما با هم مارو میترسونن،دعوامون میکنن، سرزنشمون میکنن و بهمون میگن ،آخه چجوری میخوایی پولدار بشی؟ مگه پول در اوردن راحته؟ ووووو ما هم با شنیدن اون صداها ،باور میکنیم‌که حق ما پولدار بودن نیست ،اگر میخواییم به سلامتی برسیم ،بازم همون صداها از درونمون بهمون یادآوری میکنن که سلامتی حق الهی تو نیست و ما هر خواسته ای داشته باشیم ،اون صداها ،به اندازه ،باورهای ما ،صداشون قویتر یا ضعیفتر خواهد بود، هیچ وقت به این فکر نکردیم که پول در آوردن هم میتونه مثل نفس کشیدن راحت باشه و تمام اینها برای برنامه ریزیه ذهن ناخوداگاه ماست که تا ۱۰ سالگی در ما صورت گرفته و ما اون ۱۰ سال ،برنامه ریزیه ذهنو ،به تکرار ،زندگی کردیم  ،یعنی هر روز همون کارهای تکراری،افکار تکراری ،عادت های تکراری و جالبه از خودمون انتظار زندگی متفاوتی رو داشتیم که این زمانی امکان‌پذیر خواهد بود که بصورت ریشه ای تغییر در باورهارو شروع کرده باشیممقوله مدار و  طبقه رو من خوب در این چند سال متوجه شدمتا قبل از آشنایی با مطالب ذهنی و رفع موانع ذهنی،من مدام در کارهایی ،در مسیرهایی و در شرایط و موقعیت هایی قرار میگرفتم که مدام تجربیات ناخوب رو میدیدم ،در شرایطه از دست دادن پول و آسایشم قرار میگرفتم،مدام آدم هایی در کنار من میومدند که منو ضعیف تر میکردند عزت نفس منو تخریب میکردن،پولمو از دست میدادم و شاهد اتفاقات بدی بودم و دقیقا بعد از ۶ ماه که وارد دوره های کنترل ذهن شدم مسیر من تغییر کرد و وارد طبقه راحتی ،آسایش و رفاه رفتم ،با آدم های بهتر ملاقات کردم ،پول بیشتری وارد زندگی من شد ،البته که با طی کردن مراحل تکاملم ،دیگه اون آدم های ناامن وجود نداشتن و ندارن و من در مدار و طبقه ای هستم که شاهد فراوانی های بیشتر هستم و هر چقدر بیشتر باور میکنم ،بیشتر تجربه میکنم ما با کانون توجهمون هر لحظه به جهان هستی اعلام میکنیم که چه طبقه و مداری را میخواهیم ،اگر مراقب ورودی های ذهنمون باشیم ،اخبار منفی نبینیم، نشنویم ،با کسی درد دل نکنیم ،به ذهنمون گوش نکنیم و بر عکس ،گفتگوهای قدرتمند کننده با خودمون داشته باشیم،مثبت تر تفکر کنیم، موانع ذهنی خود را شناسایی کنیم ،میتونیم زندگی با کیفیت تری برای خودمون بسازیم و منهم به اندازه ای که این مطالبو باور کردم و در زندگیم اجراشون کردم تونستم نتیجه بگیرم ،اگر در مواجه شدن با مسائل زندگی ،از همون فکر های قدیمم استفاده کنم یعنی هنوز هم دارم از ذهنیت های گذشتم مصرف میکنم ولی وقتی توی مسئله یا حرفی قرار میگیرم و به اون فکر یا به اون اتفاق تفکر میکنم وبعد عکس العمل نشون میدم ،یعنی از فکرهای اولم یا قدیمم استفاده نمیکنم و با تفکر جدید عمل جدیدی انجام میدم ،اونوقت نتیجه جدیدتر از قبل و بهتر خواهم گرفت و هرچقدر در این مسیر تمرین کنم ،ماهیچه های ایمانم قویتر خواهد شد و من به مکان ها شرایط و موقعیت های بهتر هدایت خواهم شد  

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   abolhasanefarzane1@gmail.comcom
   1400/01/08 23:07
   مدت عضویت: 338 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 680 کلمه

   گام ۴۱ چه فایل دلنشینی بود خیلی لذت بردم تمام فایلها همین طور هستند بعضی ها یکم بیشتر بدل میشینه خیلی وقت بود که با خودم میگفتم پس کی درمدار بالاتر قرار میگیرم که تو این فایل گفتید که با عمل کردن به گفته های این فایل خودمونو در مدار بالاتر قرار میدیم وما انسانها هر کدوممون در ی طبقه ای زندگی میکنیم وشرایطی که داریم تجربه میکنیم هم مربوط به همون طبقه ایکه که هستیم وتا وقتیکه تو این طبقه هستیم طبعا نمیتونیم شزایط طبقه بالاترو تجربه کنیم وبرای رفتن به طبقه بالاتر اول باید افکارمونو تغییر بدیم واینو باید قبول کنیم که در هر طبقه ایکه هستیم حق ماست ودرک این موضوع سخته وممکنه ناراحت بشیم واگه خداوند رو حاکم قدرتمند بدونیم همین خداییکه حواسم به پسرک گاری نون خشک حل میده هست وبه اون کارگریکه کنار خیابون تو سرما وگرما میایسته تا ی ماشینی اونجا بایسته وکارگر بخواد که ایا نوبت اون باشه یا نه هم هست وما هر کسی رو تو هر شرایطی میبینیم اون تو بهترین شرایط زندگیش قرار داره وعدالت خداوند اینجوری حکم میکنه از بچگی به ما یاد دادن که عدالت خداوند در عذاب کردن اونه واز بچگی گفتن اگه اینکار کنی میری جهنم اگه اون کار کنی خدا دوستت نداره و…ومعمولا عدالت خدا در عذاب دادنشه و ضعیت زندگی کرون افراد هم جزو عدالت خدا ست وپذیرفتن این امر هم جزو ایمان بخداست واگر نسبت به زندگی کسی دلسوزی کردی یعنی به عدالت خدا شک کردی پس برای تغییر دادن جایگاه وطبقه خود باید اینو بپذیری که که الان تو هر شرایطی هستی حق مونه وما میتونیم طبقه خودمونو تغییر بدیم سرنوشت ما این نیست که خدا طبقه ما رو تایین کرده خدا تایین نکرده که ما در چه طبقه ای باشیم ما میتونیم تو هر طبقه که بخوایم باشیم وبرای رفتن به اون طبقه باید تلاش کنیم انگیزه رفتن به طبقه بالاترو پیدا کنیم واگه خودتو ناتوان ببینی هرگز نمیتونی به طبقه بالاتر بری وباید بپذیری که عدالت خدا اینکه من حقمه که در بهترین شرایط زندگیم باشم ووقتی تلاش میکنی حتما به طبقه بالاتر میری واین افکار ماست که طبقه زندگی ما رو تایین میکنه ونکته مهم اینکه ما میتونیم با داشتن افکار بهتر افکار مثبت طبقه خودمونو تغییر بدیم ومیتونیم با افکار منفی وافکار محدود کننده در طبقه پایین زندگی کنیم ما میتونیم با افکار خوب طبقه خودمونو تا بینهایت بالا ببریم وهمین طور میتونیم با افکار منفی طبقه زندگی خودمونو بینهایت پایین ببریم واگه ما ورودی مخزنمونو از افکار مثبت پر کنیم جا برای افکار منفی نیست واگه افکار منفی پر کنیم جا برای افکار مثبت نیست واحساس گناه شک تردید نفرت کینه عیبت اینها نشانهایی هستند که نشون میده ما در چه طبقه ای هستیم ذهن ما مثل یک مخزنه که ی ورودی داره وی خروجی ورودی ما تایین میکنیم وخروجی جهان هستی وشرایطی که ما تجربه میکنیم نشانه خروجی ماست اگر ورودی مثبت باشه خروجی هم مثبت میشه مثل لذت ارامش وثروت سلامتی خلاقیت به ارمغان میاره واگه منفی باشه خروجیش ناراحتی شک وتردید فقر بیماری به ارمغان میاره وهمه شرایط دووجهی هستش مثل خوبی وبدی سلامتی وبیماری بدی وخوبی واین ما هستیم که انتخاب میکنیم که چه چیزی وارد زندگی ما بشه واگه اجازه بدیدنگرانی وارد زندگیمون بشه خود به خود ارامش از زندگیمون میره چون نمیشه دو جهت مخالف با هم داشته باشیم وشرایطیکه ما تجربه میکنیم ارتباط مستقیم داره با مخزنمون ووقتی استرس از اینده داری وپشیبانی از گناه داری نمیتونی انتظار داشته باشی به طبقه بالاتر بری وقتی ترس نگرانی استرس شک وارد بشه انتظار داشته باشیم که زندگی خوبی داشته باشیم واگر میخوای محتویات مغزتو تغییر بدی باید هوشیار باشی که چیزیکه وارد ورودی مخزنت میشه غم وخشم کینه ونفرت واسترس بیماری نباشه اخبار بد قهر کردن بامشکل داری ومخزنتو با اینها پر میکنی دیگه خروجیش مشخصه چی میشه ما باید مواطب ورودی مخزنمون باشیم وورودی کنترل کنیم واجازه ندیم افکار منفی وارد زندگیمون بشه ووقتی که افکار منفیمونو بنویسیم مزایای این تمرین اینکه افکار منفی رو از افکار مثبت تفکیک کنیم وباعث میشه با نوشتن افکار منفی ارامش داشته باشیم و دیگه به اون فکری که نوشتیم فکر نکنیم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/29 11:01
   مدت عضویت: 422 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 112 کلمه

   سلام….استاد همه ی فایل هاتون خوب و عالی و تکان دهنده هستن بخدا چ دوره ای هستش ک در کنار اینکه لاغر بشی بهت درس هم بدن استاد عزیز شما درس خوب زندگی کردن و رفتار کردن رو ب ما یاد میدید من ک خیلی از این صحبت های ک شما میکنید نمیدونستم دارم هر روز آگاه تر میشم خیلی زندگیم و خودم تغییر کردیم همیشه صحبت های شما تو ذهنمه دیگه نمیزارم ک چیزهای بد وارد ذهنم کنه خودم و مریض کنم زندگیم و تلخ کنم همه اش سعی میکنم دنبال خوبی برم از آدم های بد افکار منفی دوری کنم همه چی داره عالی میره جلو الهی شکر ممنون استاد👏🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/19 02:23
   مدت عضویت: 768 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 2,501 کلمه

   گوش دادن به این فایلها باعث میشه که اگر از وضعیت فعلی خودت راضی نیستی شرایطی رو تجربه کنی که از الان خودت خیلی بهتر بشه چون با این فایلها یاد میگیری که طبقه ی خودت رو در جهان هستی تغییر بدی تمام انسانها دارن داخل طبقه های مختلفی زندگی میکنن تغییر طبقه با تغییر افکار امکانپذیر هست و نیاز به تلاش فیزیکی نداره (من از وقتی که با این قوانین آشنا شدم آرامش پیدا کردم چون دیگه برام مهم نیست اطرافیان و جامعه در جه وضعی هستن و آینده ی من چی میشه همیشه به خودم میگم من طبق این قوانین اگر به مدارهای بالاتر برم خوشبختی سلامتی و سعادت و ثروت و ارامش و … در زندگی من چندین برابر بیشتر میشه فارغ از شرایط پیرامونم که چه بیماری و یا چه اوضاع اقتصادی و …. هست و من اگر همت کنم و طبقه ی خودم رو ارتقا بدم همینطور همه چیز برای من ارتقا پیدا میکنه و خوشحالم که این قوانین ثابت هستن و تغییر نمیکنن و من فرصت دارم روی خودم کار کنم و طبقه ی خودم رو تغییر بدم پس همیشه شکر گذار خدای خودم به خاطر این قوانین ثابت و حاکم بر جهان هستی هستم که هر وقت بخواهیم شروع کنیم میتونیم پیشرفت کنیم و بریم بالاتر به به منم منتظرم که برای من کلی اتفاقهای خوب رقم بخوره چون مدارم در حال تغییر کردن به سمت بالا هست )

   جایگاه شما در زندگی برا اساس طبقه ی که هستین اداره میشه و من در هر شرایطی هستم حقم همین هست و اشتباهی رخ نداده و عدالت خداوند همین رو حکم میکنه (من هیچ وقت به لطف خدا جایگاهی بدی نداشتم اگر هم یه جاهایی کمبودی بوده از ضعف خودم بوده و در این مدت که روی خودم کار میکنم چنان زندگی با کیفیت و فوق العاده ی رو دارم تجربه میکنم که خودم لوت میبرم و میدونم نتیجه ی کار کردن روی خودم هست و حق من هست و چند سال پیش هم در هر وضعی بودم حق من بوده و الانم من باید در این شرایط باشم چون برای خودم ارزش قایلم چون ایمان و توکل واقعی به خدا رو تا حدودی که تونستم تحقیق کنم و پیگیر باشم پیدا کردم چون خودم رو شناختم پس حق من همین زندگی الانم هست که بسیار راضی و خوشحالم و لذت میبرم از همه چیز )

   اگر خداوند رو به صورت حاکمی قدرتمند پذیرفتی پس باید بپذیری همین خدایی که میگه برگی بدون ا ذن من به زمین نمیفته حواسش به بچهای کار بر سر چهار راه ها هست و به اون فقیر سر کوچه که گدایی میکنه هست و هر کس رو در هر وضعیتی میبینید در بهترین حالت خودش هست
   عدالت خدا اینطور حکم میکنه وعدالت خدا در عذاب کردن و به سزا رسوندن ادمها هست و همیشه عدالت رو در اینها جستجو میکنیم(من معتقدم هر کس در هر جنبه ی زندگیش مشکل داره در اون زمینه ایمانش به خدا مشکل داره و خدا رو دست کم گرفته و خدا رو ناتوان دیده که حرکت نکرده برای اون مشکل که قدم با ایمان محکم و باور های درست توحیدی برای حل اون مشکل بر نداشته و قطعا چون ایمانش،و باورش و اعتقادش مشکل داشته نتیجه اش هم به مشکل بر میخوره حالا میخواد یه گدا باشه در نداشتن پول یا یک بیمار باشه در نداشتن سلامتی و هر کس نتیجه ی افکار خودش رو میگیره و این رو باید بدونیم که خداوند رو تا بی نهایت میتونیم بزرک کنبم تا نتیایج بزرگ ببینیم و یا میتونیم به واسطه ی افکار و باور های غلط خدا رو کوچیک کنیم که همون افکار شیطانی هستن و نتیجه های ی کوچک ببینیم و این همون عدالت خدا هست.)

   پذیرفتن جایگاه هر شخص در زندگی عین ایمان داشتن هست و اگر به جایگاه هر شخصی دلسوزی کردی به عدالت خدا شک کردید و این درست نیست .(من مدتها هست این کار رو نمیکنم چون اگاهم ولی قبلا چقدر این کار ،کار درست و انسانی بود برای من و چقدر این چنین افرادی رو که میدیم تحسین میکردم که چقدر انسان دل رحم و مهربونی هست که به فکر همه هست و خودم قبلا بسیار به حال ،آدمهای صعیف و بیمار و یا آسیب دیده و بی پول دلسوزی میکردم و ناراحت میشدم ولی الان دیگه به هیچ عنوان چون به عدالت خدای خودم شک ندارم این دنیا مثل یه رستوران سلف سرویس هست که یه ورودی میدی میای داخل و هر چیزی که بخوایی میتونی بخوری و حالا اگر من روی میزم کلی خوراکی خوشمزه باشه و بخوام بخورم اما یه نفر دیگه هیچ بر نداره و با حسرت من رو نگاه کنه من تعجب خواهم کرد و میگم دوست عزیز برو بردار همه چیز هست چرا حسرت بخوری ؟؟اگر تو دستت رو دراز نمیکنی و بر نمیداری پس باید هم گرسنه بمونی و حق تو هست و گرنه همه غذایی هست بردار و بخور )

   باید بپذیری در هر جایگاهی هستی حق شما همین هست و این حق به شما داده شده که میتونید شما تغییر کنید و خداوند بینهایت طبقه تعیین کرده ولی تضمین نکرده شما در چه طبقه ای باشی باید انگیزه و توان جابه جابی در طبقها رو داشته باشی ولی بعضیا میگن امکان نداره خواست خدا این بوده تقدیر من این بوده در این شهر و خانواده و این افراد خودشون رو ناتوان میبینن (من هم قبلا چنین دیدی داشتم که دیگه سرنوشت هر آدم از قبل تعیین شده و قابل تغییر نیست و هر کس باید سرنوشتش رو بپذیره ولی حالا میگم نه بابا این چه فکری بوده آخه این دید و این افکار که با عدل خدا سازگار نیست پس باید قدرت و انتخاب دست ما باشه که در چه جایگاهی میخواییم باشیم و هیچ اجباری در کار نیست این درسته و این عدالت هست )

   عدالت خداوند ایجاب میکنه من هر وقت بخو ام و تلاش کنم طبقه ی من میتونه تغییر بکنه و من میتونم جابه جا بشم (من خوشحالم که همچین نعمتی هست و همچین عدالتی هست و من میتونم کلی جا به جا بشم اما نه با تلاش فیزیکی که فقط به دنبال یه سری کارها باشم بلکه فقط از طریق کنترل افکار و ورودیها ی ذهنم من میتونم تغییر کنم پس مراقب باشید ‌ که هر فکری و هر ورودی ارزش وارد شدن به ذهن ما رو نداره چون مدار ما رو تغییر میده)

   بعضیا میگن چون خدا نمیخواد من هم تغییری در زندگیم ایجاد نمیشه ولی من نپذیرفتم و تونستم تغییر کنم و نشانه هاش رو دیدیم
   طبقه ی ما در جهان هستی به وسیله پارامترهایی تعیین میشه که همه ذهنی هست (منم چاقی خودم رو نپدیرفتم و گفتم امکان نداره من چاق بمونم آخه چرا اینطوری هست که یکی با آسانی و لدت لاغر باشه و من در زجر و سختی باشم و چاقتر هم بشم و همیشه به دنبال راهی بودم تا با این مسیر آشنا شدم و در مسیر تغییر کردن هستم و از نشانه ی خیلی واضح اون تغییر جسم من هست که واقعا ایده آل شدم و همین اثبات میکنه که مشکل من چاقی من فقط ذهنی بوده و هیچ ربطی به هیچ چیز دیگه نداشته و همین ذهن رو در هر جنبه با خواسته هماهنگ کنیم نتیجه عالی میشه پس اول باید از ذهن تغییر کنیم تا نتیجه رو در زتدگی ببینیم پس اول تناسب فکری و بعد تناسب جسمی )

   ما میتونیم با افکار مثبت طبقه ی بالاتر رو تجربه کنیم و میتو نیم با افکار منفی طبقه ی پا یینتری رو تجربه کنیم من میتونم تا بی نهایت طبقه ی خودم رو بالا ببرم و در خوشبختی زندگی کنم و میتونم طبقه ی خودم رو پایین بیارم و در فقر و بدبختی زندگی کنم (اگر هر کس به این آگاهی برسه دیگه گله و شکایتی نداره دیگه به دنبال مقصر نمیگرده دیگه هیچ عامل بیرونی رو در زندگیش دخیل نمیدونه و خودش رو مسول صد در صد زندگیش میدونه و اگر خوشبخته خودش مسول این خوشبختی هست و اگر بد بخته خودش رو مسول این بدبختی میدونه در صورتی که این ادم ها هر وقت مشکلی ندارن و خوبن میگن خودمون تونستیم و موفق شدیم و اگر مشکلی پیدا کردن در زندگی میگن خدا نخواست و نشد و یا خدا صلاح نمیدونست و یا اینکه اینم سرنوشت ما هست و نمیشه کاری کرد و همه چیز رو گردن خدا میندازن )

   مساله ی خیلی مهم این هست که ذهن خودم رو اگر از افکار مثبت پر کنم جا برای افکار منفی نمیمو نه مثل احساس گناه و یا خشم یا کینه یا نفرت و یا غیبت نمونه ای از افکار منفی هست که جا برای افکار مثبت دیگه نمیمونه پس ذهنتون رو مثل یه مخزن فرض کنید که ورودی رو من تعیین میکنم و خروجی رو جهان هستی تعیین میکنه اگر ورودی مثبت باشه نتیجه میشه لذت و خوشبختی و اکر ورودی منفی باشه خروجی میشه ناراحتی و فقر و شکست (ما یاد گرفتیم افکار خوب اتفاقهای خوب رو به دنبال میاره و افکار بد اتفاقهای بد رو به دنبال میاره پس همیشه کنترل افکار مهم هستن چون خروجی مطابق هست با ورودی و شکی در این نیست و هر وقت ورودی بد بدیم اولین ضررش برای خود ما هست که حال و احساس بد پیدا میکنیم و ارامش ما از بین میره و احساس ناامیدی و یاس و ترس و دلهره به وجود میاد و دیگه ما نمیتونیم تصمیم درست بگیریم چون درون ما آشوب هست و قطعا هیچ کشتی در دریای طوفانی و ناآرام به خوبی نمیتونه به ساحل زندگی برسه و اولین ضربه رو خودمون میخوریم از جهان و حالمون بدتر میشه و اتفاقهای بدتر رو هم میبینیم و این پروسه تکرار میشه )

   خداوند تمام شرایط رو دو وجهی قرار داده و من تصمیم میگیریم کدوم وجه وارد زندگی من بشه مثلا در جهان شب و روز و یا سرد و گرم و ثروت و یا فقر و … وجود دارن و من باید انتخاب کنم کدوم وجه وارد زندگی من بشه این عدالت هست و اگر من مختار نباشم من در جبر زندگی میکنم و این منافات داره با گفته ی خداوند
   پس من اگر اجازه بدم نگرانی وارد زندگی من بشه خود به خود آرامش از زندگی من محو میشه ( در این جهان همه چیز دو وجهی هست چون باید یه تضادی باشه که از دل اون خواسته های ما شکل بگیره و اگر همه چیز یک وجه داشت که دیگه قدرت اختیار و انتخاب ما چه به درد میخورد و این اشرف مخلوقات بدون ما برای همین هست که ما قدرت داریم بین دو مورد یکی رو انتخاب کنیم اما در اون دنیا هیچ تضادی نیست و همه چیز یک سویه هست )
   و اگر مخزن رو پر از افکار منفی کردم پس ظر فیت ذهنم پر میشه مثلا اگر وجودم رو از ترس و نگرانی و ناامیدی پر کنم دیگه امکان نداره ارامش بیاد چون مخالف هم هستن .

   شرایط الان من ارتباط مستقیم داره با مخزن من
   اگر بیست در صد مغز رو با نگرانی و ده در صد رو با استرس وده در صد رو کینه و ده در صد پشیمانی و ده در صد رو با خشم و عصبانیت و .. . پرکنیم و فقط ۳۰ در صد خالی بمونه برای پر کردن مخزن با افکار خوب دراین شرایط رفتن به طبقه های بالا یک رویا میشه و این افراد همیشه منتظر یه اتفا ق هستن تا دری به تخته بخوره و اونها پولدار بشن چون فکر نمیکردن خودشون میتونن و منتظر شانس نباشن اینها همه خیالات هستن(ذهن هر کس یه اندام غیر فیزیکی بسیار قدرتمند هست در خدمت انسان و مختص خودش هست که هر شخص رو به سمت هدف و خواسته ها و خوشبختی میتونه ببره و به سمت بد بختی و فقر هم میتونه ببره بستگی داره با چه چیزهایی مخزنت رو پر کنی اگر فقط به دنبال حوادث و اتفاقهای بد و فیلم و عکس و اهنک های غمیگن باشی ورودی منفی داری میدی و نتیجه هم منفی میشه در صورتی که نیاز نیست به فلان اخبار و فیلم و حادثه که مر بوط به من نیست و مربوط به شخصی در اون طرف دنیا یا فلان گوشه ی کشور هست من توجه کنم من فقط باید تمرکزم رو بزارم روی خواستهای خودم و به اونها توجه کنم تا موفق بشم چون ذهن من هست و در خدمت من هست )

   مومن کسی هست که نه غم داره نه اندوه پس باید مخزنت رو با عمل نیکو و انفاق و گذشت و …پر کنی وخدا ند هیچ عبارت منفی رو نگفته مثل احساس گناه و ناراحتی و ترس و یا دلهره پس خودمون انتخاب میکنیم چه وارد این ذهنمون کنیم
   مثلا ترس و نگرانی وارد مخزنمون کنیم نمیشه درنهایت بخواییم زندگی خوبی داشته باشیم ولی این ما هستیم که انتخاب میکنیم چی وار بشه و این ورودیها هستن که خروجی های زندگی من رو تعیین میکنن باید آگاه باشی به حسادت و غم و نگرانی و کینه و فضای با ارزش ذهنت رو اختصای ندی باید کنترلت بر ذهنت زیاد باشه که مانع ورود او نها به ذهنت بشی
   خیلیا از این افکار دارن مثلا طرف ۲۹ سال از کسی کینه داره و یا فرزندش رو از دست داده چند سال ناراحت هست و یا اخبار بد و حوا د ث و …
   توجه به این موار مخزن ما رو پر میکنه
   چه اتفاقهایی داره ما رو تحریک عصبی میکنه اون موقع هست که ما داریم مخزن رو پر میکنیم باید بتونیم جلوی اونها بگیری (خیلی وقتها یه فکر منفی میاد ولی اگر جلوش رو نگیریم هی اون بیشتر و بیشتر میشه تا اینکه ممکنه حتی اشک ما رو هم در بیاره و نگران بشیم و ناراحت بشیم و اینجها هست که چون هم ورودی منفی داشتیم هم احساس قاطی اون شده خیلی زود ما به اون میرسیم و خیلی خطر ناک هست و چقدر خوبه ما در جهت عکسش اینطور استفاده کنیم وردی مثبت بدیم و بهش فکر کنیم هر بزرگترش کنیم تا جایی که دوق زده بشیم حتی از شدت خوشحالی هم گریه کنیم و اون وقت خیلی سریعتر به خواسته میرسیم)

   باید ورودی مخزن خودتون رو کنترل کنید و اجازه ندید هر حرفی وارد زندگی شما بشه
   هر روز افکار منفی که وارد زندگی شما میشه رو یادداشت کنید
   و وقتی نوشتی دیگه خروجی شده و دیگه مخزن خالی میشه
   افکار منفی که در ذهن من هست :

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 9 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/13 09:46
   مدت عضویت: 719 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 903 کلمه


   (َشرح عالی بر اساس محتوا، ذکر مثال برای شرح بهتر)
   .
   سلام🙂
   چقدر عالیه که این فایلها رو در مسیر لاغری من قرار دادید چقدر حال و هوای خوبی داشت شعر انتهای فایل که کلا در مورد خودشناسی و خودسازی بود و کلا به موضوع ذهنی لاغری مربوطه چون همه ما که در این مسیر هستیم در واقع داریم ذهنمون رو با ورودیهای جدید میکوبیم و و از نو میسازیم و جسم جدید هم حاصل این ذهن جدید خواهد بود😊👌
   خوب هر چیزی در جهان دو وجه داره خوب بد ،بالا پایین ،زشت زیبا،
   خداوند جهانش رو اینطور خلق کرده
   از طرفی همه ما رو با ختیار خلق کرده و هیچ جبری در کار نیست این ما هستیم که انتخاب میکنیم کدوم وجه از هر چیزی رو با دیدن شنیدن و سایر حواس انتخاب کنیم
   خداوند به همه ما ذهنی داده که مثل یک کامپیوتر بزرگ با حافظه بسیار زیاده از زمان تشکیل نطفه ما و شروع دوران جنینی ما با شنیده هامون از پدر و مادر و اطرافیان با لمس و توجه مادر با احساس مادر در شرایط بارداری حتی با خواسته یا ناخواسته بودن بارداری …ذهن ما کم کم شکل میگیره و بعد از به دنیا اومدن هم باز همین ها ادامه داره با اینکه ما بزرگترها فکر میکنیم بچه چیزی نمیفهمه ولی در واقع ورودی از طریق چشمها گوش ها لمس و سایر حواس به اون کامپیوتر ذهن داده میشه
   در واقع ورودی ذهن همینهاست که از طریق حواس از محیط درک میکنیم تا یه سنی این ورودیها ناخواسته بوده و توسط اطرافیان به ذهن ما داده شده ولی از یه سنی به بعد ما میتونیم آگاهانه تصمیم بگیریم چه چیزهایی رو وارد زهنمون کنیم
   خوب وقتی زیبایی هست ما میتونیم زیبایی رو انتخاب کنیم و بهش توجه کنیم همینطور ثروت رو ،سلامتی رو،شادی رو،عشق رو،وفاداری رو،محبت رو،ارامش رو،
   و از اونجاییکه هر ورودی که به ذهنمون میدیم خروجی هم همون میشه اگه ما ورودیهای مثبت بدیم زندگیمون هم مثبت میشه
   ولی اکثریت آدمها یا به طور ناخودآگاه یا از سر عادت همون ورودیهای منفی رو وارد میکنن و نتیجه زندگیشون هم که مشخصه 😶
   ذهن ما مثل یه مخزن بی نهایت بزرگه که ما دائما با توجه مون داریم بهش تزریق میکنیم حالا اگه بیشتر توجه ما بر نازیباییها و جنگها و بیماریها و شکستها و خیانتها و تجاوز ها واین قبیل موارد باشه که همگی جزئ افکار منفی هستن بیشتر فضای ذهن میشه این منفی ها از اون طرف خروجی هم میشه یه زندگی در ترس نگرانی بیماری ناراحتی غصه و…
   حالا اگه بیایم آگاهانه توجمون رو بیاریم روی زیبایی سلامتی عشق مهربانی بخشش صلح ثروت …
   خروجی هم میشه یه زندگی در ارامش رفاه سلامتی تناسب اندام و…
   خوب حالا با این سیستم که اختیار ما فقط درش دخیل هست و ما هر لحظه با توجهمون داریم خلق میکنیم هر آدمی در هر شرایطی باشه خودش اونو خلق کرده یا خدا براش اونو خواسته از ازل؟؟؟؟؟ خدا که این سیستم اختیار رو داده خوب دیگه چه عدالتی بالاتر از این که من خودم با توجهم زندگیم رو میسازم و وقتی اینهمه وجه خوب در جهان هست خوب اونو ببینم و اونم خلق کنم…😊👌👌
   سیستم دیگه ای که خداوند بر اساس عدالتش خلق کرده سیستم مدارها است جهان هستی بی نهایت مدار داره در مدارهای پایینتر فقر بیماری خیانت تجاوز جنگ افسردگی و…. هست و هرچه مدارها بالاتر میره ثروت رفاه عشق سلامتی وفاداری مهربانی ارامش بیشتر میشه و این ها تا بی نهایت وجود داره یعنی هر سطحی از ثروت رو تصور کنید بالاترش وجود داره هر سطحی از ارامش رو دارین تجربه میکنید ارامش بیشتر وجود داره و به همین ترتیب
   خوب طی کردن این مدارها حالا یا به پایین یا به بالا فقط از طریق ذهن و افکار امکانپذیره
   ذهن هم که گفتیم با ورودیهایی که خود ما بهش میدیم زندگی ما رو میسازه پس در نهایت میبینیم که این خود ما هستیم که مشخص میکنیم در کدوم مدار باشیم
   باز هم سرنوشتی از پیش تعیین شده وجود نداره همش دست خود ما است با کانون توجهمون 😏پس باز هم ثابت میشه که عدالت خداوند کاملا درسته و هیییییچ بی عدالتی در کار نیست
   هرکس هر جای این دنیاس جای درستش همونجاس و هیچ بی عدالتی ای نشده
   اولین باری که این جمله رو شنیدم خیلی ناراحت شدم و مقاومت داشتم که نه چطور میشه یه نفر تو سومالی از گرسنگی بمیره یه نفر هم اینقدر در ناز و نعمت و ثروت باشه نه این غلطه پس خدا کجاس ببینه خدا اون سومالیه رو فراموش کرده از اونطرف هم نعمت زیاد به اون ثروتمند داده برای اینکه بعدا در اون دنیا بیشتر باز خواستش کنه و…خلاصه این مزخرفات که از قبل من باور کرده بودم و حالا داشتیم با همونا توجیه می کردم😁
   حالا خیلی بهتر درک میکنم این سیستم رو و اینکه میگن شما خالق زندگیتون هستین یعنی چه ؟
   و باز هم خیلی بیشتر میفهمم که برای تغییر شرایط اینهمه اساتید مختلف روی کنترل ورودیها تاکید دارن برای چیه….
   چرا باید تلویزیون رو حذف کنیم چرا باید ادمهای منفی رو حذف کنیم چرا باید بیشتر تنها باشیم و روی خودمون کار کنیم چرا باید در جمعهایی که غیبت درش هست حداقل سکوت کنیم چرا همیشه گفتن اولین قدم برای تغییر، پذیرفتن مسیولیت زندگی خودته و چرا حتی در موضوع چاقی هم اولین قدم پذیرفتن این مسئله است که من خودم چاقی رو بوجود اوردم 👌👌👌👌
   استاد خیلی ممنونم از شما و از اینکه فضایی رو فراهم کردین که ما بیایم و با نوشتن نظراتمون هم خودمون بیشتر یاد بگیریم وهم آگاهیها رو با دوستان همسفر به اشتراک بذاریم🙏🙏🙏

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 9 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/12 17:24
   مدت عضویت: 639 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 322 کلمه

   سلام.
   من قبول دارم که افکار و احساسات مثبت به خاطر انرژی مثبتی که دارند باعث می شود زندگی ما در شرایط بهتری قرار بگیرد و افکار و احساسات منفی شرایط بدتری را برای ما به وجود می آورند.
   اما اینکه هر کس در هر شرایطی که هست حق ا
   اوست و ناشی از افکار و احساسات او می باشد را نمی توانم بپذیرم. پس قضیه امتحان الهی چه می شود؟
   آیا مصیبت هایی که بر سر حضرت ایوب آمد به خاطر افکار ایشان بود و ایشان خود را در مدار بیماری فقر و مصیبت قرار داده بودند و حقشان بود که در آن شرایط باشند یا امتحان الهی بود؟
   یا مصائب امام حسین علیه السلام و سایر اهل بیت به خاطر افکار ایشان بود و حقشان بود و آنها خودشان خودشان را در آن مدار قرار داده بودند؟و یا مشیت الهی؟ و یا امتحان الهی؟و یا ظلم انسانها؟
   در حال حاضر بسیاری از انسان‌ها در سراسر جهان در شرایط بد فقر و ظلم در حال زندگی هستند با افکار منفی شان برای خود ایجاد کرده‌اند؟ آیا ظلم سران کشورها و خیانت مسئولین و ظلم انسان‌ها به یکدیگر در ایجاد آن شرایط دخیل نبوده؟
   آیا ما هر گاه کسی را در شرایط بدی دیدیم آن شرایط را حق ایشان بدانیم و بهترین حالت ممکن برای او و خرسند و شاد به بهبود زندگی خود فکر کنیم؟
   حال اینکه دین اسلام به ما توصیه کرده که پیوسته جویای حال مومنین باشیم و در صدد رفع مشکلات آنها. ائمه بزرگوار در احادیث مختلف درباره دفاع از حقوق مومنین و اهمیت دادن به شرایط آنها توصیه کرده‌اند. در یک حدیث که از امام صادق علیه السلام نقل شده است هفت حق مومن بر مومن دیگر ذکر شده که یکی از آنها این است که روا نیست ما سیر باشیم و برادر دینی ما گرسنه، ما سیراب باشیم در حالی که او تشنه باشد، ما لباس داشته باشیم در حالی که او عریان باشد.
   امیدوارم پاسخی دریافت کنم که موضوع برام روشن بشه…

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/12 01:05
   مدت عضویت: 325 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,927 کلمه

   سلام ب استاد عزیز و دوستان همسیر 😍😍
   قسمت ۴۱از مسیر لاغری من (رهایی ازافکار منفی)
   بااجازه استاد عزیزم ی شرح کوتاهی بدم راجبه فایل اولیه 😊
   منم ب نوبه ی خودم خیلی خوشحالم ک دراین مسیر هروز گام ب گام درخدمتتون هستم و بالذت و آرامش فایل هارو گوش میدم و با عشق تمریناتم رو انجام میدم ،،،چون همیشه شنیدم ک اگ هر کاری رو با عشق انجام بدیم و ب سرانجام برسونیم شک نکنیم ک تو ی اون کار حتما موفق خواهیم شد انشاءالله 🙏
   استاد جان بارها گفتم ک هدایت من ب این مسیر ب چ شکلی بوده ، و جا داره اینجا بگم ک وقتیک وارد این مسیر شدم مثل همه ،شایدم مثل همه ن .ولی با کوله باری از نامیدی ، ناراحتی و غم واندوه ،درد و رنج و کاملا خسته و بی جون ادامه دادم مثل گنجشکی ک از شدت سرما و زخمی شدن ب گوشه ای پناه برده و میلرزه…اما ب لطف خدا هرساعت ک گذشت ،هروز ک سپری میشد کم کم ناامیدی من ب امید ، غم و اندوه من ب شادی ،خستگی من ب انرژی زیاد تبدیل شد و شما هروز بااموزش های عالیتون ب من ، ب ما پرو بال دادید ،امیدوارمون کردید ک بازم زندگی جریان داره ،باید زندگی کرد ، نفس کشید ،خدایی شد ،عاشق بود ،لذت داشت ،آرامش ، و کلیییی اتفاقات و حال خوب ،و حالا داریدمسیر پرواز کردن رو بهمون آموزش میدید جدااز فایل های آموزشی حرفای عالی تون ،بلکه این فایل های جدایی رو ک دوباره ظبط میکنید .ک این یعنی یادتون نره من هستم ، یادتون نره شما میتونید ،یادتون نره این مسیر دست انداز داره ، ی وقتایی خسته میشید ،کلافه میشید ، حرف میشنوید و فقط شما باید ادامه بدید ،کم نیارید ،،،من پشتتونم تآخرش ،،،،خوشبختی این نیست ک بی دغدغه و مرفه زندگی سر کنیم …خوشبختی یعنی کسی ک مثل جونش مراقبه ک مازندگی کردن رو یاد بگیریم ک زندگی کنیم با عشق ، با محبت ، بعد بی دغدغه و مرفه،،،و من بارها و بارها گفتم و باز بارها و بارها میگم ک من چ بنده ی خوش سعادتیم ک دراین مسیرک اسمش مسیر لاغریه در حالی ک مسیر و راه و روش خوشبخت شدن هست حضور دارم کنار عزیزان دلی ک با وجودشون این مسیر و سبز وپرنور میکنن برای من و امثال من😍🌹👌

   ما هر کدوم هدفهای زیادی توی زندگی هامون داشتیم .هدفهای کوچیک ، هدفهای بزرگ ،هدفهایی از جنس منفی ها ، هدفهایی از جنس مثبت ها….
   هدفهای کوچیک :مثل گرفتن گواهینامه ،خیاطی ، قبول شدن مثلا در امتحان دادن زبان انگلیسی ،ریاضی و غیره…
   هدفهای بزرگ :مثل دادن کنکور ک قبول شدنش شغل آینده مون رو رقم میزنه..
   هدفها از جنس منفی :خراب کردن بعضی اززندگی ها ، بد کردن شخصی ، راه انداختن دعوا….
   هدفهای از جنس مثبت ها:کمک خیری ب کسی ک ضعیفه ، دست پیری رو از خیابون گرفتن…. و بعدش حالمون خوب بودن و احساس غرور داشتن …
   خب حالا چرا راجبه انواع هدفها گفتم چون میخام برسم ب ی هدف خیلیییی بزرگ ترازین حرفا ، این بحث ها،،،
   هدف ،تغییر کردن درزندگی
   بعضی از افراد تغییر کردن درزندگی رو توی اخلاق خوب ، درآمد ،،،..آرامش ، رفاه ، پول ،و خیلی چیزایی دیگ میدونن..و هرساله مخصوصا ایام عیدو دید و بازدید شنیدیم از افراد ک برای امسال سعی کردم ک زندگی رو ی خورده تغییر بدم ک میپرسیدیم ک چیا بوده یا مبل خونه رو تعویض کردن ، یا وسیله ای اضاف کردن ،یا ماشینی خریدن خلاصه این تغییر کردن تو هر جنبه اززندگی تاثیر داره..درسته این تغییرات بد نیستن خیلی هم خوبه و عالین…اما امروز ما میخاییم راجبه تغییرزندگی مون صحبت کنیم ک نتیجه ی افکار و باورهای ماست…و ی مسیری هست ک باید طی کنیم…واین مسیر از :رهایی از افکار منفی شروع میشه😊👌
   هیچ فردی آنقدر خوشبخت نیست ک ما نتونیم ب اندازه ی او خوشبخت باشیم..
   افراد جامعه خوشبختی و توی چی میبینن(خونه ، ماشین ، شغل ، درآمد عالی ، داشتن فرزند ، آرامش ، لذت از داشته ها ) اما خیلی از افراد هستند ک همه ی اینها رو دارن ولی خوشبخت نیستن .اما دربیرون افرادی هستن ک بانگاه کردن ب زندگی این نوع ازافراد حسرت خوشبختیشون رو میخورند.‌بدون اینک بدونن ک طرف باداشتن اینهاا اصلا خوشبخت نیست…حالا باتوجه ب مشکلاتی ک دارن،شاید بیمارن ، همسرشون بدله ، شکاکه ، وخیلی دیگ از مسایل…و خیلیی از افراد هم هیچکدوم ازون (خونه ، ماشین ، شغل ، درآمد خوب و عالی ، فرزند ، آرامش و لذت رو ندارن )اما خوشبختن ..
   خب اونی ک همه چی داره و احساس خوشبختی نمیکنه بخاطر ورودی های مخزنش هست ک انبوهی از افکار منفیه…و اون دسته از افراد ک هیچی ندارن و خوشبختن ورودی افکارش ون میتونه مثبت باشه ، میتونه بگ خدا اینجوری برام خواسته….
   ما ب این جهان فرستاده شدیم ک بتونیم همه ی زیبایی های جهان رو تجربه کنیم….
   خب قبل از آشنایی من باین مسیر زیبایی هارو تو چی میدیدم ؟؟🤔🤔
   اون بالا اشاره کردم همون خونه ، ماشین و فلان ک من فقط ازون همه زیبایی فقط داشتن فرزند ش رو داشتم و از بقیه ی زیبایی ها محروم بودم چراا؟؟چون فکر و باورم این بود ک خدا برای من اینجوری خواسته ، همین ک دامنم سبزه و ی بچه دارم باید خدامو شکر کنم ، خدا دوسم داشته ک بهم بچه داده ، و اگ خونه و ماشین ندارم و دارم برای زندگی میدوام ب هیچ جا نمیرسم خدا برام خواسته ک امتحانم کنه ، ک ببینه چقدر صبر دارم ، و همیشه تو گوش ما خوندن گر صبر کنی ز قوره حلوا سازی ، یا گر زحکمت ببندد دری گشایدزرحمت در دیگری،،و ما همیشه میدوییدیم هی میگفتیم خدایا حکمتت شکر ک ب فلانی دادی ک تو ناز و نعمته ..مایی ک حق کسی و نخوردیم همیشه شاکرتیم این پایین مایینا باهات بای بای میکنیم..یا خداا دررحمتت و برای ما هم باز کن ، ی گوشه چشمی ، و همیشه التماس ، وناله بوده..😐
   ولی زمانی ک ب لطف خدا ب مسیر لاغری با قدرت ذهن آشنا شدم ..متوجه شدم ک ن تنها افکار و باورهای ما از بدو تولد اشتباه بوده و هست بلک خانواده واطرافیانمون هم درگیره این افکار و باورهان و الان چندین و چند ساله ک دارن در جا میزنن و عمرشون رفت ب باد ..کاش میشد کاری براشون کرد و حداقل یک روز توی یکی از آرزوهاشون غَلت میزدن🙏🤲
   وقتی خدای ما خالق زیبایی هاست و ما بنده ی خدای زیبایی ها هستیم پس چرا تو انتخاب زیبایی های جهان انقدر محدود بودیم در حالی ک ماآزاد بودیم آزادانه برای خودمون زندگی کنیم ،تا تجربه یک زندگی از رفاه و آسایش تجربه کنیم.چون این توانایی و لیاقت ب همه ی ما داده شده است تا بتونیم تجربه زندگی موفق و سرشار از شادی و احساس خوب و عشق و علاقه ب خود و دیگران رو داشته باشیم.و مسیر رسیدن ب این شرایط رهایی از افکار منفی است.

   موضوع بعدی :چرا افرادی در جامعه هستند ک کاملا از هر نظر احساس خوشبختی یا بدبختی میکنن ؟؟؟
   تمام خوشبختی و یا بدبختی انسانها بسته ب نگرش و باورهای آنها در ذهنشان است ، این باورها میتونن مثبت باشن یا منفی ک نتیجه این باورها میتونه انسانها را ب سمت خوشبختی و یا حتی بدبختی ببرد.چون ریشه این افکار درذهن انسان است و برای تغییرباورها نیاز ب آموزش دیدن دارد تا با جایگزین کردن باورهای صحیح ب سمت آرمان خود قدم بردارن.و باین آموزش ها زندگی خود و اطرافیان رو تغییر بدهند..
   موضوع بعدی :حق طبیعی انسانها خوشبختی ، سلامتی ، و ثروت است..چون خالق ما خداوند، جهان هستی را بر طبق خوشبختی ، سلامتی ، و ثروت و زیبایی بنا کرده و ماانسانها ن تنها مستثنی نیستیم بلکه همسوییم بااین قوانین🤸🤾💃
   موضوع بعدی : چ موقعی انسان از حق های طبیعی خود محروم میشوند؟زمانی ک افکارش همسو باجهان هستی نباشد.و دچار افکار منفی گردد ودر یاس و نامیدی ب زندگی خود ادامه دهد😬😐
   موضوع بعدی :چ زمانی انسان موفق میشود؟زمانی ک همسو با قوانین جهان هستی باشد و لیاقت شاد بودن ،خوشبختی ،حال خوب و شاد و باانرژی بودن رو در خودش دیده باشه و باور ب توانایی هاش داشته باشه..
   موضوع بعدی :چ وقت میشود زندگی متفاوتی را تجربه کرد؟جهان هستی دارای طبقاتی است ک انسان ها در آنها قرار دارند.و زندگی خود را طبق همان طبقه تجربه میکنن..مثلا هر کدام از ما در یک طبقه قرار داریم و شرایط و اتفاقات هم طبق همان برای ما بوجود میاد.وقتی ما دریک طبقه ساکن هستیم نمیتونیم شرایط طبقات بالاتررا تجربه کنیم مگر این ک افکار ما تغییر کند تا جایگاه ما عوض شود و بتونیم ب طبقه بالاتر راه پیدا کنیم ،این براساس عدالت خداوند است چون عدالت فکر میکند ک هر کسی در شرایطی ک هست در طبقه ایی حضور داشته باشد ک حق اش است.
   ما باید شرایطی ک الان توش هستیم رو بپذیریم ک بر اثر افکار و باورهای خودمون بوجود اومده.پس حق ماست..در کنار این حق بودنمون خدا بهمون قدرت و انتخابی داده ..ک ما بتونیم باقدرت ذهنمون افکارمون رو تغییر بدیم و ب طبقات عالی و بالتر دست پیدا کنیم…دراین تغییر افکار و باورها باید مواظب ورودی های ذهنمون باشیم ک افکار منفی از جمله خشم ، کینه ، نفرت ، غم و غصه ، ناراحتی رو وارد مخزنمون نکنیم ،،در عوض ورودی های مثبت ، انگیزشی ، حال خوب ، انرژی ،شاد ،آرامش ،صبر رو در مخزنمون وارد میکنیم ک خروجیش بشه شکل زندگی کردن موفق ما….

   حرف آخر این قسمت::ما باید تلاش کنیم طبقه خودمون رو در طبقه جهان هستی پیدا کنیم…این افکار ماست ک درزندگی طبقه ما رو تعیین میکنه…این افکار می‌تونه منفی باشه ، میتونه مثبت باشع..ک ورودی های ما ب مخزنمون میشه،پس بهتره ک مخزنمون رو پر کنیم از افکار مثبت انقدری ک جای برای افکار و باورهای منفی نمونه
   ورودی افکار مثبت خروجیش میشه پاسخ جهان هستی ب ورودیهای مثبت ما ک لذت ، شادی ، آرامش رو برای ما ب همراه داره…
   ورودی افکار منفی میشه پاسخ جهان هستی ب ورودی های منفی ما ک ناراحتی ، استرس ، شک و تردید رو برای ما ب همراه داره..پس خیلی مراقب ورودی های ذهنمونیم باشیم…
   خداوند همه شرایط رو بصورت دو وجهی قرار داده مثل شب و روز.بالا و پایین .خشمومحبت .تاریک وروشن .فقیروثروتمند..
   هیچی یک وجهی نیست..پس این ماه هستیم ک انتخاب میکنیم ک چ چیزی رو وارد مخزنمون کنیم ک تو زندگیمون ب شکل موفق یا شکست خودشو نشون بده …مثلا اگ ما دوست داشته باشیم ک شاد باشیم ولی آهنگ های غمگین گوش بدیم .فیلمای غمانگیز ببینیم و با دوستانی ک فاز غم دارن و دبرسن معاشرت کنیم ..هیچ وقت نمیتونیم فرد شادی باشیم..
   تمرین این بخش: شناسایی افکار منفی از جمله شکست ، خاطرات تلخ ، منفی باف هاا..ک تمرین فوق العاده ای ک ماافکارمون رو شناسایی کنیم و بشناسیم و مراقب باشیم ک کجاهااازش استفاده میکنیم و سعی کنیم ک دیگ ازشون استفاده نکنیم ..واین شناسایی کار یک روز یک هفته ای نیست ..باید صبر و استمرار داشته باشیم…

   و من دراین فایل این جمله رو برای خودم رد میکنم ک عقل مردم ب چشمشونه….و جمله ی عقل انسانهاا ب باورشون هست رو جایگزین میکنم…اون جمله برای افرادی هست ک آشنایی با قدرت ذهن ندارن…

   تغییرات این هفته من :من ب مرحله ای رسیدم ک هر کی منو میبینه میگ چراا انقدر چاق شدی ☹️😬🤭😳در حالی ک من کاملا احساس سبکی میکنم…و برای من تجویز رژیم وورزش میکنن ک من اصلا ب حرفاشون اهمیت نمیدم..چون میدونم در مسیر برگشت ب تناسب اندامم هستم….راستش اولش ک شنیدم از چند نفر مختلف انگار ی آب سرد ریختن تو سرم ..اما بعداز اون ریختن آب تو سرم ی لبخندی زدم و گفتم بعله😊 انشاءالله درست میشه….باینکه اهمیت ندادم ..ولی کلافه و عصبانی بودم …ولی توی اون عصبانیت و کلافگی قربون صدقه جسم و ذهنم رفتم ک نگران من نشن ..من خوبم ..و من همچنانن عاشق جسمم..ذهنمم و روانمم هستم …

   ب امید موفقیت همگی🙏🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 9 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/12 00:33
   مدت عضویت: 507 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 767 کلمه

   سلام‌استاد معجزه ها و دوستان گلم گام 41رهایی از افکار منفی بخش اول آنچه من از این گام یاد گرفتم خدمت دوستان هم مسیرم به اشتراک میزارم. برای تغییر کردن بایداول بپذیریم که در هر شرایطی که الان هستیم حق طبیعی ماست و هیچ اشتباهی بی عدالتی در حق ما نشده چون ما با ورودی هایی که به ذهنمان میدهیم واقعیت وشرایط زندگی خودمان می‌سازیم پس الان بپذیر که الان در هر شرایطی که هستی حق طبیعی شماست و هیچ شکی در آن نیست اگه شک داریم که چرا من این وضعیت دارم چرا خدا برای من بهترین چیزها نمیفرسته پول ماشین همسر خوب اندام ایده آل سلامتی ….باید صادق باشیم با خودمان اول ببینیم در طول روز چه ورودی های به ذهنمان‌میدیم به چه چیزی توجه میکنم به افکار منفی یا مثبت خیلی راحت با شفاف سازی میفهمیم که واقعا بعله این جایگاه الان ما در هر شرایطی که هست حق ماست چون خودمان این شرایط به وجود آوردیم پس همینجا میفهمیم که خداوند چقدر عادل است که مث مادر نسبت به فرزند است مثلا وقتی با مادرت میری شهر ومیگی من فلان چیز میخام مادرت اون حتما برات میخره و اینجا هم خداوند میگه بنده من چی میخاه در طول روز درگیر چی هستی چه ورودی های به ذهنت میدی همون ورودی های ذهنی میشه شرایط الان ما وخداوند خیلی عادل است حالا میگه بنده من خسته شدی دلت میخواد تغییر کنی بازم راه حل داره بیا افکارت ورودی ها ذهنیت تغییر بده منم شرایطتت تغییر میدم و به هر طبقه بخوای می‌رسی دوستان همچی در این جهان ذهنی است و برای تغییر هر شرایطی باید اول توکل کنی ایمان بیاوری که میشه تغییر کرد این یعنی ایمان آوردن به خداوند بعد شروع کنی روی ورودی ها ذهنت کار کردن بعد در هر طبقه ای بخواهی خداوند بهت میده الان اگه در بدترین شرایط هم که هستی شروع کن عدالت خداوند همیشه هست و برای همه یکسان است بگو خدایا میخام تغییر کنم تا الان نمی‌دونستم فک میکردم عدالت خداوند در عذاب نازل کردن است و شناخت درستی ازت نداشتم الان که واقعا پی بردم مقصر شرایط الانم خودم هستم و خودم میپذیرم این شرایط رو و میخام این شرایط تغییر بدم و مطمعنم دستم خواهی گرفت شروع کن. همچی در جهان دو وجهی است فقر ثروت بیماری سلامتی خشم لبخند شب روز خداوند اینها آفریده ببین تو دوستداری از کدوم یکی وارد زندگیت کنی مثلا اگه فقر وارد کردی ثروت از زندگیت میره نمیشه هر دو عامل مخالف به یک اندازه باهم خواست هروجهی بر دیگری برتری پیدا کرد اون وجهه مقابل کمرنگ میشه در ذهن پس خودمان هستیم الان در هر شرایطی که هستی فک کن ببین باورت افکارت توجهت در طول روز روی چی است و اگه میخواه این شرایط تغییر بدی افکارت تغییر بده اگه ذهنت با افکار منفی پر کرده باشی وانتظار معجزه شانس اتفاق داشته باشی که همچی خوب بشه تصور باطلل است و تا ابد هم یک تصور میمونه و چیزی جز شکست همراه نداره چون فهمیدیم ورودی های که به ذهنمان.میدیم شرایط ما رو به وجود میاره پس باید اول بپذیرم خودمان مسئول شرایط الانمان هستیم و این شرایط قابل تغییر است با کنترل افکار خودمان و محتوا ذهن مان رو خارج کنیم و افکار جدید به ذهن مان بدیم که همین افکار جدید ورودی ها مثبت میشه شرایط زندگی ایده آل همچی دست خودمان است باید یاد بگیریم و جلو افکار منفی به ذهن مان بگیریم وشرایط تغییر بدیم من تعهد میدهم من خودم مسئول شرایط الانم هستم و خودمم تغییر بدم این شرایط رو و طبقه رو در جهان هستی ببرم بالا من هم قبلا فک میکردم طلسم شدم شانس ندارم خدا برای من خواسته …..ولی با این فایل فهمیدم همه این شرایط مال افکاری است که به ذهنم دادم و ورودی های ذهنی آینده من میسازه و من میخام این شرایط تغییر بدم ومطمعنم خداوند من کمک می‌کنه و جز عدالت خداوند است این کار پس تمرینی که گفته شد به مدت یک هفته انجام خواهم داد و مسیر تا آخر ادامه میدم و مطمعنم زندگی جدیدی با طعم خوشبختی ارامش خوشحالی خواهم کشید در پناه حق

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   سهیلا عظیمی ویشته
   1399/11/29 17:17
   مدت عضویت: 827 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 973 کلمه

   رهایی از افکار منفی  

   هدفی مقدس تر از تغییر برای یک زندگی بهتر نیست 

    اگر بخواهیم تغییری در روند ناخواسته های زندگی امون بدهیم چاره ایی نداریم مگر این که افکار و باورهاهمون را تغییر دهیم برای یک زندگی بهتر نیاز به آموزش بهتر داریم   

   چرا افرادی در جامعه هستند که کاملا از هر نظر احساس خوشبختی ویا حتی بدبختی دارند ؟؟؟ 
    تمام خوشبختی ویا بدبختی انسان ها بسته به نگرش آنها وباورهایی است که در ذهن اشون دارند این باورها میتواند مثبت ویا منفی باشد ودر نتیجه این باورها میتوانند انسان را به سمت خوشبختی ویا حتی بدبختی ببرد چون ریشه این افکار در ذهن انسان است وبرای تغییر آن باورها نیاز به آموزش دیدن دارد تا با جایگزین کردن باورهای صحیح به سمت آرمان خود گام بردارد وبا آموزش درست حتی میتواند شرایط خانواده خود وانسانهای پیرامون خود را تغییر دهد .. 
   خداوند جهان هستی را بر طبق قانون زیبایی سلامتی خوشحالی ثروت و خوشبختی بنا کرده  وما هم به عنوان انسان از این قانون نه تنها مستسنئ نیستم بلکه هم سو با این قوانین آفریده شدیم پس حق طبیعی انسان خوشبختی خوشحالی سلامتی وثروت و…. است  
   چه موقعی انسان از حق های طبیعی خود محروم میشود ؟؟؟ زمانی انسان از این حق های طبیعی محروم میشود که افکارش هم سو با جهان هستی نباشد یعنی دچار افکار منفی گردد ودر یاس ونامیدی بسر برد 

   چه زمانی انسان موفق میشود ؟؟؟؟ 
   زمانی انسان موفق میشود که افکارش همسو با قوانین جهان هستی باشد یعنی دارای افکاری از جمله عشق امید  خوشحالی وشادی واحساس خوب داشته باشد یعنی انسان به لیاقتی که خداوند در آن نهادینه کرده پی میبرد وطبق این لیاقت به توانایی هایی که حق طبیعی اش است دست پیدا میکند در این صورت انسانی موفق در امور زندگی خود میشود 

   ما در قبال این هدیه الهی چه وظایفی داریم ؟؟؟؟ 
    مادر قبال هدایای خداوند وظیفه داریم از این توانایی ها به نحو احسنت استفاده کنیم وآنها را به کار گیربم  وخوشحال باشیم تا تجربه های شادی در زندگی داشته باشیم اگر روزی از این دنیا رفتیم حسرت کارهای نکرده که آرزوش را داشتیم نداشته باشیم ودر آرامش وزیبایی این دنیا را بتوانیم ترک کنیم 
   خوب زندگی کردن وخوشبخت بودن طبیعی ترین حق زندگی است که خداوند به انسانها هدیه کرده وباید قدر این نعمت را دانست واز این حق استفاده کرد 

   چه وقت میشود زندگی متفاوتی را تجربه کرد ؟؟؟ 
   جهان هستی دارای مدارها ویا طبقاتی است که انسان ها در آنها قرار دارند و زندگی خود را طبق همان مدار ویا همان طبقه تجربه میکنند  
   مثلا هر کدام از ما در یک طبقه از این مدارها قرار داریم وشرایط واتفاقات هم طبق همان برای ما بوجود میاید وقتی ما در یک طبقه ساکن هستیم نمیتوانیم شرایط طبقات بالاتر را تجربه کنیم مگر این که افکار ما تغییر کند  تا جایگاه ما عوض شود وبتوانیم به طبقه ویا مدار بالاتر راه پیدا کنیم واین براساس عدالت خداوند است  چون عدالت حکم میکنه که هرکسی در شرایطی که هست در طبقه ایی حضور داشته باشه که حق اش است  وباید بپذیریم که این شرایطی را که داریم حق ماست چون خداوند عادل است وبه همه نظارت دارد وحواسش به فقیر وغنی هست  ولی عدالت اش حکم میکنه که در اون شرایط باشیم  همیشه به ما گفتند عدالت خدا با عذاب کردنه وقدرت خدا را درآن میبینم  عدالت خدا در همه چیز است حتی در شرایطی که داریم وایمان به خدا  یعنی ایمان داشتن به عدالته خداست  
   برای تغییر زندگی اول باید بپذیریم که الان در هر شرایطی که هستیم حق ماست ولی خداوند این حق را نیز به ما داده تا با تغییر افکار خود را به طبقات بالاتر برسانیم و طبقه خود را عوض کنیم واین سرنوشت ما نیست  خداوند شرایط مارا درست نکرده بلکه ابن طبقات ومدارها را درست کرده وتصمیم ما مهمه که میخواهیم در چه طبقه ایی زندگی کنیم این طبقات از صفر تا بی تهایت است باید بپذریم انرژی وانگیزه وتلاش کنیم تا به طبقات دیگر برویم واین مستلزم توانایی است که انسان خودش را با تلاش وخواستن طبقه خود را تغییر دهد 
     
   افرادی که نمیتوانند طبقه خود را تغییر دهند و مدام در یاس ونا امیدی بسر میبرند واتفاقات را به گردن دیگران وخدا میاندازند نمیتوانند از حق طبیعی خوشبخت شدن در طبقات بالاتر سود ببرند وهمیشه در همان جا میمانند 

   طبقات در جهان هستی چگونه تعیین میشوند ؟؟؟ 
   طبقات در جهان هستی براساس پارامترهایی تعیین میشود که تماما ذهنی است این افکار ماست که زندگی ما را میسازد وقتی افکار مثبت تری داشته باشیم مبتوانیم به طبقات بالاتر برویم ولی اگر افکار منفی ومحدود کننده داشته باشیم در طبقات پست جهان هستی زندگی کنیم 
   با آموزش درست وانجام تمرینات میتوانیم ذهن خود را مملو از افکار مثبت کنیم تا جایی برای افکار منفی باقی نماند وبالعکس آن هم امکان پذیر است افکار منفی مثل خشم کینه ونفرت  انتقام خشونت اگر در ذهن زیادشود انسان به طبقات پایین جهان هستی سقوط میکند  

   پس ذهن مثل یک مخزن میماند که یک ورودی وخروجی دارد  حالا اگر ورودی آن را پر کنیم از افکار مثبت  خروجی آن میشود عشق و محبت لذت  وخوشبختی 

   اگر وردی منفی باشد خروجی میشود فقر بدبختی فلاکت   

   این مهم به عهده خودمان است که کدام را انتخاب کنیم وبخواهیم در چه شرایطی زندگی کنیم  

   تمام موضوعات در جهان هستی دارای دو وجه است روز شب  بالا پایین سرد وگرم 

   پس شرایط هم در زندگی دو وجه است شادی غم ثروت فقر وغیره  این خود ما هستیم که انتخاب میکنیم در چه شرایطی میخواهیم باشیم  میخواهیم در شادی باشیم پس جایی برای غم نداریم چون ظرفیت ذهن به سمت آن افکاری است بیشتر در ذهن موج میزند  اگر ثروت باشد جا برای فقر در ذهن کم میشود  وذهن به یک موضوع میتواند توجه بیشتری نشان دهد اگر افکار ما مثبت تر باشد  و وارد مخزن ذهن شود خروجی آن شادی و خوشحالی است واگر ورودی ذهن ما افکار منفی بیشتر باشد خروجی آن هم بالطبع یاس ونا امیدی است 

   واگر انتظار داشته باشیم که شرایط فعلی ما با این افکاری که داریم تغییر کند بسی خیال بیهوده است  چون ۸۰٪ آن با افکار منفی است  وهمش در این شرایط منتظر شانس میمانیم تا به شرایط بهتر ویا طبقه بالاتر برویم وزهی خیال باطل  واین راهی ندارد جز تغییر افکار منفی به افکار مثبت   در آن صورت موفق میشویم وزندگی به سمت خوب میرود  اگر ما میخواهیم تغییر کنیم باید از ورودی ذهن امون مراقبت کنیم تا افکار کینه انتقام خشم حسادت حسرت وارد ذهن نشود باید از دیدن اخبار اتفاقات بد غیبت کردن  وغیره پرهیز شود ووارد ذهن نشود به جایش از افکار مثبت بیشتر وارد ذهن شود تا ذهن مملو از این افکار خوب شود وخروجی های خوب مثل عشق  دوست داشتن وخوشبختی داشته باشد  

   با امید موفقیت برای استاد عزیز و دوستان

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 12 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1400/02/14 05:34
    مدت عضویت: 484 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 11 کلمه

    سهیلا جان، بسیار زیبا و شیوا نوشته اید. افرین به شما.

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     سهیلا عظیمی ویشته
     1400/02/15 08:17
     مدت عضویت: 827 روز
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 9 کلمه

     ممنونم لاله جان خوشحالم پسندید مرسی دوست خوبم 😘😘😘😘😘🙏🙏🙏🙏

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 5 از 1 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     1400/02/16 08:06
     مدت عضویت: 484 روز
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 2 کلمه

     شادومتناسب باشید.

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/29 11:21
   مدت عضویت: 375 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 122 کلمه

   بنام حق❤
   استاد من از امروز شروع کردم به نوشتن این تمرین فایل اول
   از بس نوشتم که فکر کنم باید یه سررسید یا دفتر ۱۰۰۰۰ برگ براش درنظر بگیریم😅🤭
   واقعا به قول شما، نوشتن معجزه میکنه👌 زنجیری که دور مغز و ذهنت هست پاره میشه و سبک و رها میشی، و اونوقت که میتونی راحت پرواز کنی
   فضای زیادی از مخزن ات رو خالی میکنی که میتونی همونو با افکار مثبت جایگزین و پر کنی که قبلا جایی واسشون نبوده که بخوان بیان اونجا و بشینن….
   امیدوارم به اون حد و درجه از رشد و کمال برسیم که اختیار و کنترل ذهن و افکارمون خودمون در دست بگیریم نه بالعکس…و به امید روزهایی که اصلا افکار منفی نیاد سراغمون و چیزی واسه نوشتنشون نداشته باشیم😊💪🙏

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/29 03:44
   مدت عضویت: 375 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 917 کلمه

   بنام حق❤
   ممنون استاد عزیز🙏 مثل همیشه این فایل هم عالی و بی نظیر و پر از نکات ارزشمند و تکان دهنده ریشتر بالا😊
   ✅واقعا همینطور است خداوند به هر انسانی این توان و اختیار و حق انتخاب رو داده که خودش انتخاب کنه که در کدوم طبقه از جهان هستی میخواد زندگی کنه و تا زمانی که خودش نخواد، تا زمانی که خودش رو تغییر نده، تا زمانی که افکارش رو تغییر نده و تا زمانی که برای دست یافتن به طبقات بالاتر تلاشی نکنه هیچوقت به طبقات بالاتر هم دست پیدا نمیکنه و همیشه براش یه آرزوی محال و دست نیافتنی میشه…💫
   🔴هر انسانی در هر وضعیت و شرایطی که هست، حقش همان هست چون خودش انتخاب کرده و اونو خواسته و اینکه اکنون در طبقه خودش در بهترین وضعیت ممکن هست، خداوند حواسش به تمام بندگانش هست، حتی کسی که سر چهار راه گدایی میکنه یا شیشه ماشین مردم رو پاک میکنه و… افکار و ورودی های ذهنی اون شخص تعیین و مشخص کرده که الان در چه شرایط و طبقه ای از جهان هستی باشه…
   🎭خداوند همه چیز رو در جهان دو وجهی آفریده، بطور مثال شب و روز، گرم و سرد، تاریک و روشن، زن و مرد، شادی و غم، خنده و گریه و…. این انسان ها خودشان هستند که تعیین و انتخاب می‌کنند که کدوم وجه رو میخواهند…
   🔮زندگی ما، شرایط و وضعیت ما، طبقه ی که ما در اون قرار داریم چیزی نیست که خداوند به ما مثل یه 🎁 داده باشه یا بهمون تحمیل کرده باشه و سرنوشت و تقدیر ما رو از روز اول توی اون شرایط و طبقه نوشته باشه، و ما هیچ اختیاری نداشته باشیم و بگیم خدا اینو برامون خواسته، تقدیر و قسمت و سرنوشت ما همین هست و ما که نمیتونیم جلوی تقدیر و سرنوشت بگیریم و…بلکه این فقط خود خود ما هستیم که انتخاب میکنیم و یه مورد خیلی مهم و ارزشمند که اینم جزو عدالت های خداوند هست اینه که مثلا وقتی من طبقه ۳ از جهان هستی رو انتخاب کردم به این صورت نیست که دیگه محدود و مجبورم تا آخر عمرم در همون طبقه از جهان هستی بمونم بلکه خداوند به من بازم این اختیار و حق رو دادند زمانی که خودم بخوام خودمو تغییر بدم افکار منفی رو از خودم دور کنم،ایمانم رو قوی تر کنم، و تصمیم بگیرم و همت کنم که خودم رو جابه جا کنم و به طبقه بالاتر 🔝(و یا حتی پایین تر تنزل و کاهش بدم) این اختیار و توانایی و قدرت رو دارم و این یعنی ✅عدالت خداوند😍
   ❓حالا چجوری میتونیم طبقه خودمان رو در جهان هستی جا به جا کنیم⁉️🤔
   ✅خیلی روشن و واضح هست، همه چیز بر میگرده به خودمون و ذهن و افکارمون🧠🫀
   به ورودی هایی🔌💾💽📀🎶 که وارد مخزن مون میکنیم⚱
   ✅بازم خدا بهمون این اختیار رو داده که با هر چیزی که خودمون دوست داریم و انتخاب و جذب شون🧲 میکنیم این مخزن مون رو پر کنیم و فقط 1️⃣ شرطی گذاشته و این اینه که خاصیت این مخزن اینه که نمیتونه دو تا چیز مخالف هم یا همون دو وجه بودن های جهان هستی رو مثل غم و شادی، امید و ناامیدی و شک و اعتماد و… رو به یه اندازه داخل خودش نگه داده
   پس ⬅️ باید خیلی حواسمون باشه که هر روز و هر لحظه داریم چه چیزهایی رو وارد مخزن مون میکنیم، نمیشه که همش افکار منفی و شک، نفرت و کینه،یاس و ناامیدی،استرس،غم و ناراحتی و… رو وارد این مخزن کنیم و از اون طرف انتظار داشته باشیم که عشق، مهربانی،شادی،خوشبختی،اعتمادبه نفس،شادی و… هم به همون اندازه داخل مخزن مون باشه🙄 انتظار داشته باشیم توی طبقه خوب و عالی باشیم…
   💯ورودی هایی که ما به این مخزن میدیم خروجی اش 🔚میشه اون چیزی که الان هستیم،شرایط و وضعیت الان ما،سطح طبقه ما…
   خیلی از انسان های ورودی های که وارد این مخزن میکنند پر از افکار ➖ و اونوقت توقع دارند خروجی که دریافت میکنند ➕ باشه آخه مگه همچین چیزی میشه ‼️🤔 به همین اندازه مسخره و خنده دار هست که ما یه درخت 🍎 بکاریم و اونوقت توقع داشته باشیم محصول 🍌 برداشت کنیم
   در نتیجه⬅️ باید خیلیییییی حواسمون به ورودی ها باشه، هر چیزی رو نشنویم، هر چیزی رو نبینیم، هر چیزی رو باور نکنیم و….
   🤔چجوریه که اکثرا ماها وقتی میخواییم یه موادغذایی بخریم خیلی برامون مهمه که اول و حتما سالم و تازه باشه، فاسد و خراب نباشه، به تاریخ مصرفش نگاه میکنیم،شرکت و کارخانه اش سالم و معتبر باشه و… اگه همه ای موارد اوکی بود بعد میخریم و مصرفش میکنیم و گاهی اگه پیش بیاد که یه نفر بهمون بگه فلان ماده غذایی حتی احتمال ۴۰٪ فاسد هست، یعنی احتمالی کمتر از نصف ما باز این ریسک رو نمیکنیم و از اون غذا استفاده نمیکنیم، ولی وقتی نوبت به روح و ذهن و باورهایمان میرسه، هر چیزی رو بدون بررسی، سریع قبول میکنیم،باورش میکنیم، رشد و پرورش میدیم و… واقعا چرا❓
   تمرین1️⃣
   اینه که هر روز هر چی افکار منفی میاد به ذهنمون هر چیزی از هر نوع و شکلی، افسوس و شکست و کارهای گذشته، موارد حال، استرس و نگرانی و…از آینده، هر چیزی رو✍📕
   😇بنظرم خیلی تمرین عالی و تاثیر گذاری میتونه باشه، و وقتی مینویسی اول اینکه افکار منفی ات رو یجا نوشتی و تخلیه کردی و سبک شدی و وارد ذهن ات نمیکنی و افکارت دسته بندی میکنی و تلاش برای برطرف کردنش، و بعد اینکه بنظرم تازه میفهمی که چقدررررر در روز ورودی های منفی به مخزن ات وارد میکردی که خودت هم ازش غافل بودی…
   با آرزوی خوشبختی و شادی و سلامتی و حال خوب و ارتقا طبقات عالی در جهان هستی برای استاد عزیز و تمامی دوستان🙏

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   فرشته مهربانF.s
   1399/11/19 12:00
   مدت عضویت: 473 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 727 کلمه

   با سلام
   افکار منفیمو پیدا کردم استاد وخواستم قبل از اینکه ادامه بدم اول اینجا بنویسم وبعد فایل بعد گوش کنم افکار منفی من بهم میگن لاغری همراه بارنج ولشون کن البته که میدونم حقیقت ندارن ولی خب فکر میگن برمیگرده حتی اگه لاغر شی اینم واقعیت نداره ویه فکر غلط چون من سبک زندگیم داره عوض میشه انسان بهتری شدم وبدنم خودشو هر روز داره ترمیم میکنه اتفاقا لاغر شم به راحتی لاغر میمونم خیلی حتی راحت تر از الان چون الان داره ترمیم میکنه ولی اون موقع فقط کافیه نگه داره که بدنم به مراتب راحت تر هرچند الانشم درراحتی مطلق داره ترمیم انجام میده نشونشم اینکه امروز درآینه دیدم که گوشه زانوم کوچیک تر شده بود وکلی ذوق زده شدم فکر منفی دیگه من میگه نمیتونید ماشین بهتری داشته باشین چون هزینه تعمیراتش خیلی گرون میشه واگه تصادف کنید ضرر بیشتری میکنید واز پسش برنمیاید که اونم حقیقت نداره درسته همسرم هی غر میزنه بابت تعمیرات ماشین اما خودشم اون روز گفت اگه ماشین خارجی خوب بخرم به این مفتیا خراب نمیشه دقیقا مثل جنس بنجل واصل که درست خراب بشه خیلی ضرر میکنی اما اگه اصل باشه مگه خراب میشه به این مفتیا اونقدر کار میکنه که چند برابر پولی دادی بابتش رو استفادشو کرده باشی🥰😍یکی دیگه از افکار منفی من میگه همسرت پولدار بشه بهت خیانت میکنه یا میره دنبال رفیق بازی وتو تنها تر میشی اما این فکرم درست نیست همسر من مرد بسیار شریفیه بسیار من ودوست داره از صبح تا شب مثل تراکتور کار میکنه تا پول توجیبی بیشتری به من بده خودش برام لباس میخره خودش دارو میخره خودش هوامو داره حالا همچین مردی که فکر وذکرش منم چطور یهو عوض بشه اصن احمقانست من باید بیشتر از خدابراش روزی بخوام تا دغدغه هاش برای رفع نیاز های من برای زندگی راحت تر کمتر بشه مردی که حتی برای خودش دلش نمیاد یک لباس بخره وتا برای من چند دست نخره اونم با زور من لباس ضروریشو نمیخره فرشته است واین وصله ها بهش نمیچسبه همسرم اونقدر خوبه که وقتی ثروت مند هم بشه خدا جنبشو بهش میده واونقدر مهربون که دست خیلیهای دیگه رم میگیره وکمکشون میکنه کار داشته باشن وازدواج کنن وآرزوش خوشبختی من وکمک به مردم کشورش مخصوصا فامیل ودوستانمون اون روز یه آدم عوضی گفت هر نخوری یه بخوری پاش با طعنه ومسخره کردن من یعنی تو کمک حال همسرتی فردا یکی برات میخوره اما این نظر اونه آخه همسرش دوستش نداره وخیلی دلش میخواد از شرش خلاص بشه ولی گیر کرده وبه نظر من این باور اصلا درست نیست من کمک همسرم میکنم تا پولامونو جمع کنه وزندگی بهتری برای من فراهم کنه نه اینکه مثل اون خانوم که همسرش برده انداختش توی دهات کرج وخودش میاد تهران کار میکنه وزنشم فکر میکنه زرنگ وپولاشو هر ماه خرج قروفرومهمونی وریخت وپاش میکنه بعد ۱۰سال زندگی مشترک یه ماشین قراضه دارن با ۶۰ ملیون رهن خونه وزنش هی تولد میگیره هی لباس میخره هی آت وآشغال میخره برای خونش مطمئنم به زندگی من وهمسرم حسودی میکنه که بعد دوسال ونیم اینهمه پیشرفت کردیم وکلی پول برای رهن خونمون داریم ماشین صفر داریم وچقدر پس انداز داریم ودر تهرانم زندگی میکنیم وهرسالم به لطف خدا خونه بهتری میگیریم ومحلمونو بالاتر میبریم خب قطعا کسی که دستش به گوشت نمیرسه باید بگه بو میده حالا اینجا جسارتی به شهرستانی های عزیزمون نباشه من بچه تهرانمو واون خانم که دوست داریم اینطور زندگی کنیم وپیشرفت دراین میبینیم وگرنه من دوستان عزیزی دارم درتک تک شهرهای ایران که بسیار زندگی عالی ومرفهی دارن وبسیار هم راضین
   فکر منفی دیگه من اینکه نکنه همسرم خوب نشه واز دستش بدم اما این فکرم غلط چون به لطف خدا از وقتی ازدواج کردیم نصف گوارشش خوب ودرمان شده وبقیشم داریم پیگیری ودرمان میکنیم خداروشکر غذاهامون سالم ترم شده وحتی چیزی پیدا کردیم که معجزه است معجزه خداوند اونم دوغ کفیر که بسیار برای مشکلات همسرم مفید فایده است خداروشکر که هر روز داره بهتر میشه وهمه این فکرا از شیطان نشات میگیره که داره میبینه خوشبختی وپیشرفت من ومیسوزه بسوز بدبخت به قول اون بچه کوچولو توی کارتون من ونداری خاک توسلت خاک توسلت🤭😁😅دلت بسوزه من خیلی لاکچریم خیلی خفنم خیلی کولم خاک توسلت
   از شوخی وجدی که بگذریم شکر میکنم خداوند که حتی دلش نمیخواد فکر منفی داشته باشم وزود برام راه حل پیدا میکنه دمت گرم خدا جونم خیلی با معرفتی خیلی مهربونی واند رفاقتی دوستت دارم وعاشقتم خداجونم🥰🥰😍😍

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   فرشته مهربانF.s
   1399/11/16 18:39
   مدت عضویت: 473 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 234 کلمه

   با سلام
   خداوند end لطافت end عدالت وend مهربانی وخیر خواهیه وراههای رسیدن به خدا به تعداد عدد آدمهاست این دیالوگ پرویز پرستویی در فیلم مارمولک گویای همینه مطلب که من بنده هر جا هستم حقمه ومن بنده تلاش کنم حتما سطحمو بالاتر میبرم واین فکر من که طبقه من تعیین میکنه من میتونم با افکار مثبت طبقه بالاتر زندگی کنم من میتونم بینهایت طبقه خودمه بالا ببرم در ثروت خوشبختی وغیره زندگی کنم این حق من وباید بدونم که ذهنمو با افکار مثبت پر کنم جا برای افکار منفی نخواهد بود که برعکسشم صادق باید کینه نفرت حسادت ترس ناراحتی ناامیدی فقر ومریضی رو از ذهنم بندازم دور تا وجه مخالف اینا در ذهن من پر بشه من به جاش ثروت سلامتی تناسب اندام امید مهربانی اعتماد به نفس شادی وخنده وپیشرفت پر کنم آرامش پر کنم به جای نگرانی چون نمیشه دوعامل مخالف باهم داشته باشیم احساس گناه وناامیدی مثلا با اعتماد به نفس مغایرت داره نمیشه هر دوتاش باشه هر کدومش میتونه جای اون یکی رو بگیره وباید هر روز درصد بالاتری از چیزای خوب در ذهنم پر کنم من خودم شانسمو میسازم خوشبختیمو میسازم زیباییمو میسازم ثروتمو میسازم تناسب انداممو میسازم خداوند عدالت مطلق هر کسی هر جایگاهی داره حقشه وپذیرفتنشم نشانه ایمان من
   یک سری فکر منفی هست که من آزار میده باید یک هفته بنویسم که شناسایی افکار منفی خودمو بشناسم بعد براش راه حل پیدا ۷خواهم کرد

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/11/29 04:00
    مدت عضویت: 375 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 12 کلمه

    راههای رسیدن به خدا به تعداد عدد آدمهاست👏👏👏👌👌👌👌 بنظرم منم دقیقا همینطوره

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/08 23:40
   مدت عضویت: 405 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 177 کلمه

   سلام استاد نازنینم ‌.بسیار خداوند رو شاکرم که من رو به این مسیر زیبا هدایت کرد از وقتی که با سایت شما آشنا شدم کلا حال و روزم تغییر کرد به لطف خدای مهربان با گوش دادن به این فایل های زیبا میخام تغییرات رو آغاز کنم .تمرین این قسمت افکار منفی ذهنم : اگه به خاطر کرونا تعطیل کنن و من که درصدی حقوق میگیرم سر ماهم رو چکار کنم قسطامو چجوری پرداخت کنم .
   اگر شوهرم نتونه اجاره خونه رو جور کنه چکار کنم
   اگر درآمد همسرم خوب نشه چکار کنم
   اگه نتو نه بیمه مون رو پرداخت کنه چکار کنم
   اگه نتونم لاغر بشم چکار کنم
   اگه تو تهران به خاطر اینکه خونه گرون شده نتونم خونه اجاره کنم چکار کنم
   اگه مهمون قرار باشه بیا چکار کنم
   اینکه دیگران پشت سرم چی گفتن و طر ز فکرشون درباره من چیه
   و کلی افکار منفی دیگه که متاسفانه خیلی زیادن و ذهن منفی بافی دارم اما قول میدم که با استفاده از این فایلا دیگه خوب بشم و تغییر کنم
   به امید خدای مهربانم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/10/25 05:33
   مدت عضویت: 484 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 141 کلمه

   فایل “تغییر زندگی قسمت اول”:

   🌼🌼🌼در جایی این عبارت را خواندم :” زندگی ما میتواند به طرز شگفت انگیزی تغییر کند ، کافی است مایل به تغییر باشیم. تصمیم بگیریم ، عمل کنيم. رفتارهای جدیدی انتخابی مان را تمرین کنیم و تا زمان رسیدن به نتیجه ی دلخواهمان ثابت قدم بمانیم. “🌼🌼🌼

   🌻🌻🌻به نظر من اگر در این دنیا بتوان چیزی را تضمین کرد ، ان چیز تغییر است. تغییرات زیاد من در طول این دوره تا الان زندگی من را لذت بخش تر کرده است. من با این تغییرات خوشحال تر و موفق تر بوده ام. من متهعد هستم به کاری که قرار است زندگیم را تغییر دهد.🌻🌻🌻

   🌹🌹🌹تغییر دیدگاه من ، تجربه های جدید من و موقعيت های جدیدم باعث خوشحال تر شدن من شده است. من الان انرژي بیشتری برای تغییر بیشتر راپذیرا هستم. من مشتاق تغییر هستم. 🌹🌹🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/10/13 08:32
   مدت عضویت: 552 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 464 کلمه


   سلام و درود , استاد عزيز & دوستان سرزمين لاغرى با ذهن😊
   روز هفتاد و پنج تكرار ,
   ❄️فايل تغيير زندگى ,
   ❄️استاد عزيز , اين فايل , همونيه كه من در زندگى م واقعا در جستجوش بودم و خداروشكر و سپاس , اونو يافتم . خدا مى دونه من خيلى مشتاق گوش دادن به اين فايل بودم . خداى بخشنده و مهربان در ذهن من خدايى بود كه مالك بهشت و جهنم و البته سالها بعد دريافتم كه خداوند , نعمتهاى زيادى در زندگيم به من داده , و اما من بودم كه با توجه و تمركز به مسائل زندگيم , نگران بودم , سپاسگزار نبودم و از زندگيم لذت نمى بردم , ( خدايا توبه ) و كاملا موافقم كه لطف خداوند مهربان شامل حال من و زندگيم بوده اما من متاسفانه , متوجه آن نبودم ‼️
   از وقتى در اين مسير هستم , حال و احساسم خيلى بهتره و استرس و نگرانى هم پيش مى ياد , اما من در استرس و نگرانى باقى نمى مونم و از راهكارهايى كه براى ايجاد احساس خوب يادداشت كرده بودم , استفاده مى كنم . خودمو , وارد هر مسئله اى نمى كنم , هر كليپ & ويدئويى رو نمى بينم , نگرانى هامو گاهى اوقات مى نوشتم , و آرامش مى گرفتم , اما در اين فايل خيلى كامل تَر دريافتم كه هر روز اين كارو انجام بدم , و خداروشكر و سپاس , چند روز پيش دريافتم و احساس مى كنم كه وقتى نگران مى شم , ديگه راه حل , فقط خوردن و خوردن نيس و اين يه نشانه ى خوب براى من , از اصلاح باور ذهنى م است . دريافتم كه به لطف خداوند مهربان , توجه و تمركزم رو از روى مسائل زندگيم بردارم و به نعمتها و رحمتهاى خداوند مهربان در زندگيم توجه كنم , من واقعا مى دونم كه اگه نگران موضوعى باشم اون نگرانى , قدرت مى گيره‼️و نگرانى در پى نگرانى مى ياد . من واقعا مى خوام با حال خوب و احساس خوب زندگى كنم و حتما از اين تكنيك ها استفاده مى كنم , مى خوام از زندگيم لذت ببرم . من مى خوام ياد بگيرم نگران نباشم و تا حدودى در اين مسير موّفق شده ام , و حال خوب و احساس بهترى دارم . مخصوصا , با اوضاع فعلى خيلى نياز به آرامش روحى – روانى دارم چون در بمباران اخبار رسانه ها هستيم و البته من ديگه توجه چندانى ندارم و به خدا اعتماد مى كنم كه در حمايت و هدايت الهى او هستيم , تا وقتى كه خداوند رو در مقام پادشاهى جهان ببينم , چندان تحت تاثير ذهن منفى باف و … قرار نمى گيرم .
   با تشكر فراوان , شاد و شادمان باشيد , سال 2021 مبارك🥰🎄🎄

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 8 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/11/29 03:58
    مدت عضویت: 375 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 8 کلمه

    حال دل تون همیشه عالی عالی دوست عزیز👏👏👏🙏

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/10/03 17:48
   مدت عضویت: 816 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 153 کلمه

   به نام خدا سلام
   مدت زیادیه که خیلی به افکار منفی اجازه پیشروی زیاد نمیدم وهمین که میخواد شروع بشه میگم هرکس اختیار خودش رو داره وهرکسی خودش میتونه برای کجات خودش تلاش کنه ومن تنهاکاری که میتونم برای اطرافیانم انجام بدم اینکه قضاوتشون نکنم واجازه ندم که با نجواهای منفی درونم رو تخریب کنند من عاشق این سبک زندگی ام هستم دیگه خیلی کم پیش میاد از حرف کسی ناراحت بشم وزمانی که افکار منفی به سراغم میاد سعی میکنم افکار مثبت رو جایگزینش کنم وبه چیزهایی که برام مفیده وبهم کمک میکنه فکر کنم بودن دردوره های مختلف استاد باعث شد که من به این افکار برسم والان خیلی آرامشم زیاد شده وخوشحالم که دیگه میتونم به همه چیز مثبت نگاه کنم ودلم رو از کینه ونفرت خالی کنم وبه جای اون عشق ومحبت رو جایگزین کنم وخداوند رو شکر میکنم که من را به این مسیر الهی هدایت کرده است

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/10/02 10:43
   مدت عضویت: 795 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 194 کلمه

   با سلام
   ممنون از فایل عالی امروز، من در این مدت دارم سعی می کنم با توجه به شنیده هام افکار نادرستم رو شناسی کنم تا بتونم تا حدی که می تونم حذفشون کنم. دارم سعی می کنم یاد بگیرم بدون نگرانی زندگی کنم و به خودم بگم اون خدای مهربونی که من رو خلق کرده خودش مسئولیت زندگی من رو به عهده داره من فقط باید شکرگزار باشم و افکار درست و رفتار خوب داشته باشم رفتار خوب هم یعنی لذت بردن از زندگی و دور ریختن حسادت و حسرت و غم. دارم سعی می کنم ایمان بیارم که تمام داشته های زیبایی که در دنیا هست مثل سلامتی ، تناسب اندام، شادی، ثروت ، موفقیت به راحتی می تونه برای من هم باشه و من با تکیه برخدای خوبم می تونم همه این هارو داشته باشم قبلا تصور می کردم برای همه اینها باید کلی تلاش کرد تلاش فیزیکی اما هرچه سعی می کردم نمیشد و بیشتر از خدا گله گی می کردم ولی امروز تصمیم دارم بذرهای ذهنم رو عوض کنم . می خوام با آرامش بدونم به همه این نعمتها می رسم و توجهم به نعمتهای عالی باشه که دارم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   samaneh.bagherinejad85
   1399/09/24 11:38
   مدت عضویت: 701 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 53 کلمه

   سلام
   من با ورود افکار منفی به ذهنم طی سالهای گذشته و همزاد پنداری بامشکلات کسی که به درد و دلش گوش میدادم تمام خوشبختی و آرامش خودم رو از دست دادم ولی از امروز میخوام افکار منفی رو از ذهنم با کمک خداوند مهربان و فایلهای آرامش بخش استاد بیرون کنم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/11/29 04:02
    مدت عضویت: 375 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 12 کلمه

    سلام دوست عزیز
    وقتی خودتون میخوایید، یعنی شروع تغییر و قطعا میشه🙏👌👌👌

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/09/15 15:56
   مدت عضویت: 668 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 159 کلمه

   فهمیدم ک همه چیز در این جهان دو وجهی هست و اگر سختی و رنج هست راحتی و آرامش هم هست ولی خودم من هستم ک چ چیزی را میخواهم ومرطوب، وارد زندگیم کنم،با ورودی هایی ک ب ذهنم میدم اگ افکار صحیح ومثبت وارد ذهنم بکنم در نتیجه آرامش و رسیدن ب خاسته هم هست، اگ هر چیز منفی،خشم نفرت،کینه را وارد زندگیم بکنم خوب نتیجه میشه استرس و ناراحتی و فقر وبدبختی،
   در جایی ک خداوند هیچ وقت برای بنده هاش رنج و سختی را نمیخاد، این همه ثروت و فراوانی را آفریده ک بنده هاش استفاده کنند وارد تمام نعمت ها استفاده کنند پس من هم میخوام در عالی ترین طبقات این جهان هستی باشم و نهایت لذت رو ببرم.خیلی دلم میخواد ک دوره خدا هرگز دیر نمیکند را تهیه کنم وای خدای من چقدر زندگی لذت بخش میشه با خدای خودت دوست باشی توی تمام تک تک سلولهای بدنش حسش کنی خدایا شکرت خدایا شکرت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/09/15 15:46
   مدت عضویت: 668 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 189 کلمه

   ب نام خداوند بخشنده مهربان 💫💚💫
   سلام بر استاد گرامی💫💚💫💚💫💚
   همیشه خودم را در طبقات پایین می دیدم و هیچ اطلاعات درستی از خداوند و قانونی نداشتم‌.خداروشکر ک الان ب این آگاهی ها دست پیدا کردم.
   فک میکردم ک خدا خاسته من در سن خیلی پایین ازدواج کنم وتو این شرایط سخت زندگی کنم،همش می گفتم این تقدیر منه،و اطراف من آدم های منفی نگر زیادی بودند و خیلی عذاب می کشیدم و الان ب این درک رسیدم ک همون آدم ها باعث شدند ک من برای بهتر شدن زندگیم تلاش کنم و از خداوند خاستمرا نشانم بده و الان خیلی عالی دارم پیش میروم و از بار اولی ک این فایل رایگان رو گوش دادم شروع کردم ونوشتن و چقدر این تمرین در زندگی من معجزه کرد،و دیگه اجازه نمی دهم ک افکار منفی،حرف های منفی بشوند ببینم.من میخوام در عالی ترین طبقه های جهان هستی باشم.
   من ک ۲۸ سال در زندگیم همش با جنگ بودم از وقتی ورودی های مخزنم را تغییر دادم زندگی من دگرگون شد خ آیا شکرت،من عاشقانه دنبال تغییر کردن هستم و از خداوند میخواهم ک هر لحظه من را حمایت و هدایت کند،

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/11/29 04:05
    مدت عضویت: 375 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 18 کلمه

    بسیار خرسند شدم از تغییرات و حال خوبتان دوست عزیز😊 با آرزوی موفقیت برای شما و تمای دوستان🙏

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/08/25 01:01
   مدت عضویت: 547 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 269 کلمه

   به نام خدا ،
   خداوند عدالت الهی داره ، و من به این باور دارم ، خداوند اختیار به ما بنده هاش داده که خودمون انتخاب کنیم در کدام طبقه از جهان زندگی کنیم ….
   خداوند طبقاتی رو در جهان قرار داده و ما خودمون الان جایی که هستیم رو انتخاب کردیم ، من الان در هر طبقه ای که هستم حقمه !این حق منه این شرایط زندگی حق منه و عدالت خدا اینجا صدق میکنه که من میتونمتغییر بدم و هرجا یی که دوست دارم باشم
   چیزی که تعیین میکنه من کدوم طبقه باشم ورودی هایی که خودم به ذهنم دادم افکار منه
   من افکار مثبت بدم زندگیم در طبقه بالاتری خواهد بود !
   من افکار منفی به ورودی بدم در طبقه پایینی خواهم بود و الان هرجا که هستم با توجه به این افکاریه کا خودم توجه کردم بهشون خودم راه دادم ،
   و حالا هم این نتیجه منه!
   با این که خیلی فکر میکردم که چه خوب دارم عمل میکنم چه قدر افکار منفی کم دارم در طول شبانه روز چه قدر همه چی خوبه وقتی تمرین این بخش رو انجام دادم کلی افکار منفی داشتم در امروز!
   من باید مراقب ورودی های خودم بیشتر از این ها باشم من باید جای زیادی از ذهنم رو پر کنم از مثبت ها و خوبی ها من باید برسم به مداری که دوست دارم باشم
   خدایا شکرت زمدگی با طعم داشتن دوره (خدا هرگز دیر نمیکند چه قدر لذت بخشه)خدایا شکرت که این فایل رو گوش کردم و در مسیر صحیح قرار دارم ❤

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/08/14 22:01
   مدت عضویت: 586 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 282 کلمه

   به نام خدا
   طبقه.. تغییر ذذهن
   کافیه ب گذشته برگردم و بیینم قبلا در چ سطح فکری بودم و چ چیزهای بی اهمتی رو مهم میکردم و ب چیزهای فکر مکردم و توجه مکردم
   رابطه م با خدا چگونه بود. و…
   در همون طبقه های ک بودم بازم نصبت ب بقیه خوشبخت تر بودم.
   خب طبقه هارو بالاتر رفتم طرز فکرم عوص شد.
   کااش از اول اینارو یاد میدادن ک چگونه با خدا کنار بیایم ن باترس ولرز ولی خب من دقتی بچه دار بشم از اول درست یادش میدم
   من ب عدالت خدا خیلی شک ممردم خب چون نمیشناختشم ب مهربانیش….
   الان خدا من عادل هست مهربان هست دوست منه و از رگ گردن ب من نزدیک تر رابطه ی دوستانه.
   همیشه چیزهای بزرگ بخاه ب کم قانع نباش این هم یگ انگیزه برای من م طبقهای بالاتر برم و خدا هم بمن کمک مکنه من هنوزم مخام ب طبقهای بالاتر برم ب سطح عالیتر این ذات انسان هست هنیشه در حال پیشرفت باشه.
   افکار متفاوت افکار خوب افکار عالی بی محدودیت
   و در نهایت عالی بالاتر برم این حق منه. شرایطی ک در جهان تجربه مکنیم همون طعم های ک خودم سفارش دادم خب چرا وردی ذهنم رو مثبت نکنم چرا چیزهای خوب نخام وقتی حق منه وقتی ک بدستش میارم مثل بقیه چیزهای ک بدست اوردم. درطول روز گاهی افکار منفی خیلی کم میاد ب ذهنم ولی تا بخال ننوشتم وقتی فکری اذار دهنذه سراغم میاد و سریع حواسمو پرت مکنم. یک راه شناسایی افکار منفی هم میشه گفت وقتی حس حال بد میشه اون لحطه ذاری ب چیزهای منفی فکر مکنی و میشه نوشتن استفاده کرد. من سعی مکنم ب چیزهای خوب مقابلش فکر کنم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/08/12 16:15
   مدت عضویت: 653 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 186 کلمه

   به نام خدای عادل
   سلام ، چن سال پیش یک روز تصمیم گرفتم که سبک زندگیمو تغییر بدم و بشم یه آدم جدید که وارد کلاسهای مثبت اندیشی شدم و کم کم روی ذهن کار کردن را یاد گرفتم همینطور آرام کار کردم تا هدایت شدم به سایت استاد عباسمنش بعد از آن هم هدایت شدم به دوره لاغری با ذهن ، الان ۲ ساله که کار کردن روی ذهن را به طور جدی دنبال کردم و با شدت پایبند به انجام تمرینات هستم و روی کنترل ورودیهای ذهنم خیلی کار میکنم تقریبا میتونم بگم که خیلی خیلی کم افکار منفی به سراغم میاد یعنی وقتی یه فکر نگرانی میاد سریع متوجه میشم و حال خودمو با افکار مثبت خوب میکنم اصلا دلم نمیخاد که مخزن افکار مثبتم خالی بشه بخصوص وقتی که فهمیدم نگرانی تو هر جنبه ای مانع لاغر شدنم میشه برای همین اکثر اوقات من حالم خوبه و نتایج خیلی خوبی تو زمینه لاغری ، سلامتی ، روابط و مالی گرفتم خدا را شکر میکنم که خداوند بر اساس عدلش رفتار میکنه و عدل خداوند میگه توی هر چیزی لایق بهترینها هستم خدایا شکرررت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/08/05 23:05
   مدت عضویت: 478 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 101 کلمه

   سلام استاد من فرزانه هستم نمیدونم وبا چه زبونی از شما تشکر کنم بابت فایل رایگانهایی که برای ما گذاشتید مخصوصا فایل رهایی از افکار منفی واقعا فایل سودمندیه خیلی بهش نیاز داشتم ممنونم امیدوارم ی روزی برسه وبتونم فایل خدا هرگز دیر نمیکند تهیه کنم چون واقعا فایل اموزنده ای بوده من شرگت نکردم فقط نظرات دوستان خوندم دیدم چقدر خوشحالن وچقدر راضی هستن وچقد خدای خودشونو خوب میشناسن حسودی نکردم که دروغ گفتم ولی بعدشم دعا کردم که ما هم بتونیم تهیه کنیم ایشالا به امید خدا بهترینهارو برای شما وخانواده گرامیتون از خدای بزرگم خواهانم روزگار به کام

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/07/24 08:26
   مدت عضویت: 642 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 251 کلمه

   به نام خدا
   سلام خدمت دوستان عزیزم و استاد گرامی🌺🌸🌹
   از امروز یک دفتری رو برداشتم و تمام افکار منفی ام رو یادداشت میکنم چقدر خوبه این روش🙏🏻
   چرا من درک مطلبم پایینه و گیرایم ضعیفه
   من چیزی نیستم هیچ بلد نیستم همه گیرایشون قوی من ضعیف نکنه بچه هام مثل خودم بشن
   نکنه یه موقه حرفی بزنم بقیه ناراحت بشن
   اگه دوستم بفهمه من چی گفتم در موردش شاید دوستی مون از بین بره نکنه براش خبر ببرن
   توی این وضعیت برای همیشه باقی نمونیم (وضعیت کرونا)نکنه توی این اوضاع یکی از اطرافیانم رو از دست بدم
   من همش میترسم الان پاییز هستش تو زمستون که اوج کرونا رفت بالا یکی از اطرافیانم اتفاقی براش بیفته
   توی این دوره که همه الکی میمیرن نکنه مامانم بیخبری بره
   اون قسمت منفی بافم دیگه حالی برامون نزاشنه چه فکرای به ذهنمون میاره 😡
   همسایه هام در مورد من جی میگن حتما غیبت منم میکنن
   برادرم یعنی خوشبخت میشه ؟
   خواهرام یعنی خوشبخت میشن ؟
   نکنه وزنم برگرده
   تو نمیتونی ادامه بدی
   رهاش میکنی و باز میشی مثل اول
   حالا اینقدر خودت و حسته میکنی اخرش هیچ
   صبح زود نمیخاد بلند بشی برای تمرینات و فایل ها
   بخواب همه خوابیدن
   خواهر همسرم یه جوری حرف میزنه شاید با من ناراحتی داره
   یعنی در مورد من چه فکری میکنه
   نکنه دحترم از اون دسته دخترها باشه که من دلم نمیخاد
   این منفی باف دایم بیخ گوشم نشسته و منو عذاب میده
   استاد تمام فکرای منفی که نوشتیم تو برگه پاره اش کنیم بندازیم دور یا همین جور باقی بمونه؟

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/06/01 12:02
   مدت عضویت: 827 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 17 کلمه

   سلام استاد ما اگه افکار منفی رو توی کاغذ یادداشت کنیم بهشون با نوشتن توجه نمیکنیم ؟؟؟؟

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   فاطمه قدیریان
   1399/05/09 13:27
   مدت عضویت: 797 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 7 کلمه

   سلام استاد این فایل. عااااالی بود متشکرم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/05/01 02:04
   مدت عضویت: 796 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 45 کلمه

   به قول استاد نمي دونم بگم كدوم فايل عاليتر هست همش فوق العادس. من براي تمرين تصميم دارم از امروز دفتر يادداشتي داشته باشم و براي يك هفته روزانه افكار منفي كه به ذهن من وارد ميشوند يادداشت كنم. فكر ميكنم اين روش عاليه. ممنون

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/04/13 09:30
   مدت عضویت: 614 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 179 کلمه

   سلام.🙋🙋🙋
   چقدر عالیه آزادی.قرار بوده ما تو این دنیا بیایم که آزاد وشاد باشیم ولی من که یادم رفته بود.زندگیم شده بود اجبار اینکه تو این خانواده بدنیا اومدم .😒😒
   .اینکه جامعه ی که در اون زندگی میکنم همینه دیگه .😞😞😞
   اینکه دیگه فرصت ندارم اونجوری که میخوام زندگیمو بسازم.😳😳😳
   وهمینها را مدام فکر میکردم وبی خبر از قانون
   اونا دعوت میکردم 😉😉
   وروحم که واقعیت را میدونست 😀😀
   ولی چون افکارم جور دیگه فکر میکرد بااحساس بدم می خواست منو متوجه کنه………😒😒😍😍😍
   خدایا متشکرممممممم برای این مسیر ….
   خدایا متشکرممم برای این آزادی…….
   دنیا کاتولوگ است ….منو است…..من چی دوست دارم…????????
   تو ذهنم یک دروازه اومد😍😍😍😍😍 دیگه جلو درش نگهبانی ۲۴ ساعته گذاشتمممممم.فقط افکاری که دوست دارم تو زندگیم اتفاق بیافته اجازه ورود داره…این تو سلولهای بدنمون هم هست غشاء سلول هر چیزی را اجازه ورودنمیده….
   بعد من در گذشته غشاءی در کار بود .نه دری نه دروازه ای ……هر چیزی که می خواست سرش را
   می انداخت ووارد شهرم میشد …..
   این کار یاد گرفتنی است ومن امروز متعد میشم که یا. بگیرم وانو تو زندگیمممم اجرا تا زندگی بسازم جوری میخوام😍😍😍😍😍😍
   خدایا برای این آگاهی سپاسگزارم….استاد عزیز سپاسگزارمممممم🌹🌹🌹🌹🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   پونه عدل تهرانی
   1399/02/30 04:03
   مدت عضویت: 828 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 171 کلمه

   اینکه هر کسی در هر جا و مکانی هست درسته من به یقین ایمان دارم و شک ندارم به عدالت خداوند ولی بعضی وقتا برای نزدیکان ممکنه که ناراحت بشم و دلسوزی کنم و این به این معنا نیست که بخوام تو کار خدا دخالت کنم هرگز!
   کاش همه بتونیم به این درجه از ایمان برسیم که نه ترسی داشته باشیم نه غمی !
   می دونم خدا حواسش به هممون هست و ما فقط باید مراقب ورودیهای ذهنمون باشیم ! همونطور که من توی دیدگاه قبلی نوشتم امروز من از خودم راضی نبودم و کلافه بودم همش با خودم تکرار کردم که اخلاقتو خوب کن امروز خوش رفتار باش تا کم کم بهتر شدم البته من کلا آدم بداخلاقی نیستم خلاصه با مهربانی رفتار کن از وجود خدایی !
   مثلا من اخبار گوش نمی دم همسرم که داره گوش می ده من خودم و سرگرم کار دیگه ای می کنم و توجه نمی کنم ولی یه موقع ها موقع فیلم نگاه کردن این خشونت و کشت و کشتارهای فیلم و نگاه نمی کنم !

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/02/27 06:45
   مدت عضویت: 655 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 9 کلمه

   سلام.استاد افکار منفی رو اینجا بنویسیم یا در دفترمون؟

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/03/05 08:30
    مدت عضویت: 655 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 148 کلمه

    سلام من راستش برام سخت بود از افکار منفیم بنویسم ولی چون استاد در قسمت دوم گفتن اگر نوشتن رو شروع نکردی یعنی باور نداری و من هم واقعا تصمیم قاطع گرفتم زندگیم رو تغییر بدم بنابراین اومدم که بنویسم و تمرینم رو انجام بدم. تا ثابت کنم که باور کردم.
    افکار منفی من:
    اگر کار مالی مون درست نشه چه اتفاقی میوفته؟
    نکنه ما دیگه پولدار نشیم؟
    آیا کسی حاضر به ازدواج با من میشه؟
    مردم چی میگن؟ / از کاری که کردم نکنه فلانی ناراحت بشه. چیکار کنم خوب جلوه کنم در نظر بقیه. و…
    اگر لاغر نشم چی؟؟
    اگر مریضی بگیریم پول دوا و درمان از کجا بیاریم.
    و….
    اگر فلانی بفهمه که من چیزی که گفت انجام ندادم باهام قطع رابطه میکنه و دیگه دوستی ندارم.
    اینا مجموعه ای از افکاری بود که در چند روز اخیر داشتم و سعی می کنم هرچی اومد رو در دفترم یا اینجا باز بنویسم.

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 3 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   طوبی حاج احمدی
   1399/02/26 19:26
   مدت عضویت: 804 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 150 کلمه

   سلام وقت بخیر
   فکرهای منفی من در یک روز اینه ک
   اگر کرونا تموم نشه چکار کنیم یعنی همیشه بچه هارو و نباید ببینیم وای خدایا کمکمون کن خیلی سخت میشه من الان دلم خیلی براشون تنگ شده مخصوصا نوه خوشگلم و دلم میخواد بغل ش کنم ک نمی شه
   اگر همسرم بازنشسته بشه حقوق ش خیلی کم میشه بعد باید چکار کنم اجاره خونه چیکار کنیم باید خونه رو کوچکتر کنیم از کجا خونه پیدا کنیم اینجا ک خونه پیدا نمیشه
   چرا اینقدر زود خسته میشم تا ی کاری میکنم انرژی م تموم میشه اگه همین طور بمونم چی؟ برام مهمون بیاد چکار کنم اصلا جوونه شو ندارم
   نمیدونم کی میتونم برم پیش مامانم چقدر تنهاست ودلگرمی ش منم….منم ک دورم وتو این موقعیت نمیتونم برم یا اون بیاد پیشم چی میشه 🤔
   ووووووووووو
   وکلی فکرهای دیگه ک میاد ومیره وذهن مارو درگیر خودش میکنه
   خدایا شکرت
   استاد سپاسگذارم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   طوبی حاج احمدی
   1399/02/22 21:45
   مدت عضویت: 804 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 122 کلمه

   سلام وقت بخیر
   استاد ازتون ممنونم ب خاطر این فایل عالی وارامش بخش ک جقدر نکات مثبت داره وما را با اشتباهاتمون اشنا میکنه وباعث میشه کم کم انها را اصلاح کنیم وبتونیم جور دیگه دنیا وخداوند را ببینیم بدانیم برای خوشبختی وموفق بودن چه طور باید عمل کرد تا ب ارامش وحقیقت رسید
   میدونم ک کار اسانی نیست ولی هرچقدر ک بتونم یاد بگیرم ودرست تر ب کار ببندم میتوانم ب خوشبختی نزدیکتر باشم واین خوشبختی را نصیب خود ودیگران کنم وب انجایی ک لیاقتش را دارم وخدای مهربانم برایم افریده برسم
   استاد از امروز حتما این تمرینات را در دفترچه ایی یاداشت میکنم تا بتوانم ب همین طریق اصلاح شوم
   استاد خوبیها سپاسگذارم
   خدایا شکرت چه راه زیبایست سپاسگذارم استاد

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/02/20 15:24
   مدت عضویت: 735 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 190 کلمه

   روز ۷۵تکرار
   سلام استاد عزیز و دوستان همفرکانسیم
   این دومین کامنت منه ،البته اولیو اوایل دوره نوشته بودم ،ولی نمیدونم چرا بازم دلم میخواد با دیدگاه جدیدم بازم بنویسم

   وقتی فکرشو میکنم که از صبح تا شب چقدر حجم منفی های ذهنم زیاده ودیگه جایی نمیمونه برای ساختن خواسته هام ،وگوش دادن مکرر به فایلها تلنگر مجددیه واسمون وخیلی خوبه که هر روز گوشمونو با این مدل اگاهی ها پر کنیم
   از منفی ها نگم که زیادن ،نگرانی های بچه هام،ویروس وعوارضش،مسائل خودم،فروش خونم،خرید منزل جدید،تناسب اندامم،مسائل مالی م،مسائل مادرم وخانواده وووووو

   وقتی ذهن همش درگیر اضطراب هاست چطور آرامش وارد بشه؟
   وقتی پر از ترس هاست ،پر از نشدهاست،پر از نتوانستن هاست

   فنجون پره ،اول باید خالیش کنم که دوباره با موارد دلخواهم پرش کنم
   منکه تمام ذهنم تو فروش خونمه که چرا انقد طول کشیده
   مدام تو فکر حاشیه خونه هستم
   ترس دارم که نکنه نتونم خونه خوبی بخرم
   ترس از بیکار شدن بچه هام دارم بخاطر این ویروس

   چطور انتظار دارم شرایطم عوض بشه وقتی جایی ندارم برای افکار وتجربیات مورد دلخواهم ،از صبح تا حالا که به این فایل گوش دادم همش تو فکر این هستم که باید خودمو و ذهنمو آروم کنم ومسیرمو تغییر بدم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/01/07 20:47
   مدت عضویت: 783 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 297 کلمه

   با سلام
   یک عمری فکر می کردم من محکوم به چاقی هستم . همیشه به چاقی فکر می کردم .از روی دلسوزی تصمیم های اشتباهی می گرفتم و بعد می گفتم چرا من ؟ چرا من که اینقدر مهربونم باید همیشه ضرر کنم .چرا هیچ کس قدر مرا نمی داند .حالا فهمیدم ، وقتی من مدام در باره مسائلی که مرا اذیت می کرد فکر می کردم ، باید مقدار زیادی از همان افکار دوباره برای من می آمد .من خیلی کم به مسائل مثبت زندگی ام فکر می کردم ، به ندرت سپاسگزاری واقعی داشتم .اما کافی بود یک نکته منفی (ظاهراً) پیش می آمد من آنقدر آن را بزرگ می کردم و به دیگران می گفتم و در ذهن خودم بارها مرور میکردم و همیشه می گفتم کجای این جهان عدالت است و.. که مقدار بیشتری از همان ها دوباره برای من می آمد . الان پذیرفتن اینکه هر چه بکاری همان را درو می کنی برایم بدیهی شده وگرنه قبلا من این را نمی دانستم .خدایا برای این اگاهی های جدیدم ازت سپاسگزارم و شرمنده ام که تو را نمی شناختم و از روی ناآگاهی عدالت تو را زیر سوال می بردم . برای این دوره هم خدا را شکر می کنم . هنوز هم افکار منفی به ذهنم وارد می شود اما سریع رد می شوم .
   مثلاً در باره همین بیماری اخیر که همه جا حرفش است .حالا (ضمن رعایت اصول بهداشتی )هر کجا خبری در این مورد است گوش نمی دهم .پیام هایی که در این باره است را نمی خوانم و در این باره حرف نمی زنم . سعی می کنم مثل یک روزه دار مواظب باشم که هر فکری را وارد ذهنم نکنم .مسلماً نیاز به تمرین زیاد دارد .اما هر روز مهارت بیشتری پیدا خواهیم کرد .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   زرینوش کریمی
   1398/12/29 02:21
   مدت عضویت: 823 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 52 کلمه

   سلام باتشکر از فایل خوبتون دقیقه موضو عاتی رو بهش اشاره کردید که یه عمر همه مردم درگیر کرده واز زندگی اصلی خودشون عقب انداخته من که خیلی استفاده کردم در زندگیم حتما به کار میبرم به انید اینکه همه مردم از زندگیشون لدت ببرن وبه اونچه که لیاقت اصلیشون هست برسن

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1398/12/21 19:20
   مدت عضویت: 811 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 220 کلمه

   سلام استادبزرگوار سپاس از این فایل که گنجینه ی با ارزشی برای من بود و پراز نکات و مسائلی هست که شایدکمتر به اون توجه می کنم ویا اینکه توی ذهنم .همیشه برام سوال بودن مثلا این عدالتی که همیشه ازش صحبت می کنند چرا توی زندگی ما این شکلیه؟ چرا این همه تفاوت توی شرایط زندگی هامون داریم وهزاران سوال دیگه. ممنون ازشما که با این فایل پاسخشونو بدست آوردم.الان فهمیدم که طبقه بالاتر به افکارخودم بستگی داره ونه چیز دیگه من می تونم تا بی نهایت طبقه ی خودمو بالا ببرم واین عین عدالت خدای مهربانه که من متاسفانه اینو انگارفراموش کرده بودم.
   نگرانی های من بیشتر سلامت وآینده ی مالی فرزندانم هست و همچنین سلامت خانواده واونایی که از من دور هستند انگارتوی این اوضاع وشرایط همیشه منتظر خبربد هستم.??
   از امروز سعی می کنم فقط ورودی ذهنم را مثبت کنم وبه چیزهای خوب و مثبت فکر کنم چون دلم میخواد با آرامش زندگی کنم زندگی شاد و پراز احساس خوب داشته باشم.
   یه سوال دارم ممنون میشم پاسخ بدید
   وقتی کنار کسی زندگی می کنم که دیدش نسبت به بقیه منفی هست و با خیلیا قطع ارتباط کرده و قهر هست باید چه کاری انجام بدهم؟(الان همسر من اینگونه هست و با خیلی از اعضای خانواده خودش و ما ارتباطی نداره و من خیلی اذیت میشم) ممنون میشم راهنمایی کنید

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   طوبی حاج احمدی
   1398/12/14 12:57
   مدت عضویت: 804 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 111 کلمه

   سلام استاد عزیز ودوستان گرامی
   من نگران مادرم هستم ک در ایران تنهاست واگر مریض بشه نمیتونم براش کاری کنم وفکر منو مشغول کرده وشبها راحت نمیخوابم
   من نگران اینده وموقعیت مالی خودمون هستم ک ممکنه سختر زندگی کنیم چون سن ما بالا میره قدرت تغییر نداشته باشیم
   من نگران خوشبختی بچه هام هستم ک در زندگی وکارشون مشکل پیدا کنند
   من نگران اینده نوه کوچلوم هستم ک چه خواهد شد
   نگران سلامتی خودم هستم ک مریض نشوم
   استاد عطا روشن خیلی خیلی این فایل عالیه بی نهایت از شما سپاسگذارم ک اینقدر با محبت ب فکر ما هستید و بسیار زحمت میکشید وکمک بزرگی ب ما میکنید استاد سپاسگذارم ??

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1398/11/20 16:53
   مدت عضویت: 828 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 175 کلمه

   یکی از نگرانی‌های هر روزه من و اولینش اینکه دیر سر کار برسم من تو مهد کودک کار می کنم و صبح زود باید سر کار باشم فکر منفی دیگه مرور رفتار بدی که در طول روز با بچه های کلاسم داشتم خیلی وقتها به خودم میگم باید بیشتر صبوری می کردی و عصبانی نمیشدی من چند ماهی از همسرم جدا شدم و خیلی وقتها پیش میاد که اتفاقات بد اون روزها رو مرور می کنم و دنبال مقصر می گردم و خودم رو محاکمه می کنم خیلی وقتها به مادربزرگم فکر می کنم و اینکه وقتی من مهاجرت کردم و در شرایطی که من نبودم فوت کرد و این همیشه من رو بینهایت غمگین می کنه که نتونستم محبتهاش رو در دوران پیری براش جبران کنم
   بیشترین چیزی که حال من رو بد میکنه قضاوت و مرور رفتار و واکنشهای خودم در ارتباط با آدمهای اطرافم هست و اینکه خودم رو گناهکار می‌دونم صحبتهای روانشناسان رو گوش میدم و بعد می گردم دنبال قضاوت و تفحص در مورد خودم بیشتر و یا شوهر سابقم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1398/11/02 11:37
   مدت عضویت: 713 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 82 کلمه

   ممنون از این همه لطف ونیک صیرتی شما که اطلاعات مفید ارزشمند قابل فهم وکاربردی خود به راحتی در اختیار ما قرار می دهید باشد این نیکی نیروی عشق وایمان را در شما روز افزون کند که غیر از این نخواهد بود با تشکر بنده از همراهان شما در این مسیر هستم .ازخواندن دیدگاه دوستان لذت می برم وبرخلاف گذشته ایمان دارم هنوز انسان های خوش گفتار وخوش رفتار وجود دارند حتی بیشتر ازقبل فقط کافی است با دید درست بنگریم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   پونه عدل تهرانی
   1398/10/29 07:52
   مدت عضویت: 828 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 168 کلمه

   این جمله تعریف مومن در قرآن بسیار تفکر برانگیز است که مومنان کسانی هستند که نه غمی دارن و نه اندوهی
   حالا ما که ایمان داریم به خدا به خوایم تا این درجه بریم راه دراز است که به درجه مومنی برسیم انشالله که دیگه هیچ ترس و اندوهی نداشته باشیم
   باید شروع به نوشتن افکار منفی که هجوم میارن به ذهنمون بکنیم!
   باید این افکار شیطانی که همون افکار منفی هست و از ذهنمون بیرون کنیم که جا باشه برای افکار مثبت من سعی می کنم که چیزهای منفی و تکرار نکنم یا یه عبارتی که شما گفتین شیطون و متولد نکنم مواظب حرف زدنام باشم و گوش دادنام الان می تونم مواظب حرف زدنم باشم ولی گوش داده‌ها سختره
   و باید تمرین کنم که نگرانی و ترس و وارد زندگیم نکنم که در این صورت آرامش محو می شود
   و ورودی ذهنم و مثبت کنم که به لذت و آرامش و اعتماد برسم انشالله
   باید این فایل باید بارها و بارها گوش بدیم تا خوب درکش کنیم خیلی عالیه ماشالله

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1398/10/28 01:30
   مدت عضویت: 827 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 351 کلمه

   روز هفتاد و پنج تکرار:
   این فایل رو برای اولین بار در روزهای اول آشناییم با تناسب فکریم شنیدم و یکی از فایل‌هاییه که منو با قوانین حاکم بر جهان آشنا کرد. از اون روز سعی کردم همیشه زندگیم بر اساس اموخته‌های جدیدم هدایت بشه. خودمو مسئول زندگیم اشتباهاتم داشته‌ها و نداشته‌هام و اتفاقاتی که در همه‌ی این سال‌ها برام افتادن دونستم و همه چیز و همه کس رو بخشیدم چون متوجه شدم که تجربیات من نتیجه‌ی مستقیم باورها و افکار منن.
   با وقوف به این راز برای تغییر اتفاقات آینده افکار آسیب‌زننده رو از خودم دور کردم و در تمام این مدت هم به‌جز بازه‌های زمانی کوتاه که نیاز بوده بر خودم مسلط بشم طبق تصمیمم عمل کردم.
   قبلا نگرشم به این شکل بود که برای کنترل زندگیم و داشتن موفقیت هر قدم رو بسیار می‌سنجیدم و سعی می‌کردم برای هر اتفاق احتمالیی از قبل چاره‌ای اندیشیده باشم و چون انتظار داشتم بر هر مشکلی فائق بشم در نهایت از پسشون بر می‌امدم اما تلاش بسیاری می‌کردم که برای گرفتن نتیجه‌ی دلخواهم جوانب همه چیز رو بسنجم. اکنون یک‌ساله که با دید دیگه‌ای به مسائل می‌نگرم. به جای پیدا کردن راه‌حل برای هر اتفاق نا‌خواسته از همون اول تصمیم می‌گیرم که اتفاقات رو به شکلی به زندگیم دعوت کنم که مایل به تجربشون هستم و با اطمینان خاطر از اینکه قرار نیست اتفاق ناخوشایندی بیفته دیگه نیازی هم به داشتن راهکار در قبالشون نمیمونه.
   اینهمه تغییر کار آسونی نیست اما من همه‌ی تلاشمو در هر چه بهتر انجام دادنش به کار می‌برم و هر قدر بیشتر میگذره در این راه باتجربه‌تر میشم.
   به اندازه‌ای که میتونم بر افکارم تسلط داشته باشم در زندگیم تغییر بوجود آوردم.
   اوایل افکار ناخوش‌آیند بزرگ‌تر رو میدیدم اما متوجه افکار پیش‌پاافتاده‌تری که اتفاقا میزان استرس زیادی رو در طی روز به ادم وارد می‌کنن نبودم اما با گذشت زمان می‌بینم که الان خیلی ریزبینانه‌تر در خودم دقیق میشم و مدام موارد جدیدی رو پیدا می‌کنم که نیاز به تغییر نگرشم دارن.
   بسیار فایل‌های مهم و اموزنده‌ای هستن و من ازشون چیزهای زیادی اموختم. سپاس از شما جناب روشن که روشنگر راه افراد زیادی هستین?????.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1398/10/26 15:01
   مدت عضویت: 809 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 335 کلمه

   سلام خدمت استاد عزیز ودوستانوخوبم
   به لطف خدا از وقتی با استاد اشنا شده ام ودر پی یادگیری واموزش دیدن دوره ها هستم خیلی چیزها برام روشن شده .هر چند طبق عادتهای گذشته هنوز اشتباه میکنم اما خیلی از جاها هم میتونم درست برخورد کنم ودارم عادت درست رفتار کردن رو در خودم ایجاد میکنم .ولی این برام خیلی خوب روشن شده که هر وقت افکار بدی داشتم ویا یه جوری با یه حرفی یا عمل کسی حال خودم رو بد کردم اون حال بد برای من توی اون روز وحتی گاهی روزهای بدش تکرار شد وهمینطور خبرهای بد واتفاقات ناخوشایند برام پیش اومد ولی هر جا احساس خوبی داشتم این احساس خوب حتی از طرف اطرافیانم برای من تکرار شد .ودیگه این خوب برام مسجل شده که توی هر طبقه ای هستم وهر جور زندگی میکنم این خواسته وفرکانس خودم بوده . یکی از اشناهای ما همیشه توی فاز منفی هست ،هر طوری که بشه حتی یک چیز جزئی سریع شروع به گله وشکایت از زمین وزمان وشانس واقبال میکنه .وبا اینکه همسرش شغل ازاد داره وخوب درامدشون هم خوب هست اما نمیدونم این پولها کجا میره اصلا چجوری میاد وچجوری میره واصلا اوضاع زندگی خوبی ندارند .قبل از اینکه با این دوره اشنا بشم همیشه میش خودم میگفتم خدا بالاخره جواب رفتارها وحرفهای ادم رو باید یه جوری بده دیگه خوب این فلان کارها رو میکنه خدا هم جوابش واینطوری میده وتعجب میکردم که خیلی ها رو میشناختم با درامد خیلی خیلی کمتر از اینها اما اوضاع زندگیشون بحمدالله خوب بود .الان این رو فهمیدم که اینکه اوضاع جالبی ندارن به خاطر رفتار وحرفها وناسپاسی های اونها هست اما دیگه نمیگم خدا جوابشون رو داده ،والان میدونم انها ورودی های خودشون رو فقط با افکار منفی پر کرده اند واین باعث شده که هر سال در طبقه ای پایین تر از قبل بروند چه از لحاظ مالی ،چه اجتماعی وچه حتی سلامتی .
   وخدا رو شکر میکنم که این اگاهیها رو دارم با دوره ها پیدا میکنم وسعی در تغییر زندگی خودم دارم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   رها ناظم پور
   1398/10/26 10:51
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 455 کلمه

   سلام و روز تون به خیر و شادی
   خیلی از این فایل استفاده کردم عالی بود از همین امروز تمریناتی که در رابطه با نوشتن افکار منفی بود را شروع میکنم .
   در طول دوره خیلی به این نکته اشاره و تاکید شده که وقتی ما در حال عنوان کردن مطلبی هستیم ذهن ما اصل را بر این میگذارد که ما خواهان و دوستدار آن موضوع هستیم در نتیجه آنرا بیشترمیکند به همین خاطر من خیلی مراقب حرف زدن و حرف شنیدن هستم حتی تاکید فراوان شده بود که از درد دل کردن خوداری کنیم چون نه تنها مشکلی حل نمیشود بلکه بیشتر هم میشود
   من این کار را خیلی تمرین کردم و رفته رفته حتی برای ناراحتی از موضوعی برای خودم هم به تنهایی مشکل دارم و فکر میکنم اگر مطلب منفی را عنوان کنم بیشتر خواهد شد
   با این روش خیلی به آرامش رسیدم و خیلی چیزهایی را که ناراحتم میکرد رفته رفته فراموش کردم و حتی در ذهنم به موارد بی اهمیتی تبدیل شد ولی هنوز هم برای مواردی در خودم نیاز به عنوان کردن دارم که تمرین امروز کاملا مفید خواهد بود و در اثر نوشتن آن موارد حتما کمرنگ تر خواهند شد .
   نکته ای که در این فایل خیلی به نظرم جالب بود شانه خالی کردن ما از مسئولیت های زندگی است
   خیلی از اوقات این موضوع را براحتی در موکلین خودم مشاهده میکنم
   بعد از وقوع هر حادثه ای که مراجعه میکنند داستان را طوری تعریف میکنند که انگار آنها در یک سیاره دیگر زندگی میکردند و این اتفاق در سیاره دیگر برای آنها پیش آمده و اگر بخواهی کوچکترین عمل اشتباهی را به آنها نسبت دهی نه تنها قبول نمیکنند بلکه خیلی برافروخته میشوند
   گاهی خدا گاهی تقدیر گاهی شانس در بیشتر موارد مادر پدر همسر خلاصه اینکه همه و همه غیر از خود شخص در مشکل پیش آمده سهیم هستند و این شروع مشکل برای ماست
   من خودم با دوره تناسب فکری تا حد خیلی زیادی قدرت پذیرفتن مسایل پیرامونم رو بدست آوردم و از اون به بعد احساس خوشبختی و قدرت کردم
   الان باور دارم کسی قدرت ناراحت کردن منو نداره مگر اینکه من به او اجازه بدم خداوند ما رو بوجود نیاورده که ناراحت باشیم پس وقتی از احساس شادمانی خود حمایت و حفاظت کنیم پس او هم ما رو بیشتر دوست خواهد داشت و بیشتر کمک خواهد کرد
   مطلب ارزشمند بعدی در این فایل میزان ورودی های منفی و کاهش حجم برای ورودی های مثبت هست که این مطلب ما رو به فکر وادار میکنه که اگر بر فرض مثال ورودی منفی را انجام دادیم به این فکر کنیم که چه خروجی بدی را دریافت میکنیم و چقدر از حجم مثبتهای وجودمان را کاهش داده ایم
   با آرزوی موفقیت برای تمام عزبزان این راه سبز

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1398/10/17 22:29
   مدت عضویت: 735 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 235 کلمه

   سلام و وقت بخیر به دوستان واستاد عطار روشن
   با اینکه کنترل ذهن ۲سال دارم آموزش میبینم ولی هنوزم در مواقع بحرانی حالم جوری بد میشه که تمام بدنم ودست وپاهام درد میگیره ,متاسفانه مخزن ذهنی من ۳۵ساله پر از نفرت وخشم از پدرمه ,که چرا تو ۹سالگی با بیرحمی منو از خودش روند و رفت دنبال زندگی دیگه ای وهنوزم دلش نمیخواد بچه هاشو ببینه ,من سال هاست پر از عصبانیت های سرکوب شده م
   شرایط زندگی فعلیمم که مجبورن بخاطر اینکه ۱دونگ از منزلم مال مادرمه باید با هم زندگی کنیم ونتونستم ۲۰ ساله از مادرم مستقل بشم,زندگی با مادرم یعنی چلنج با ۵تا خواهرام ومشکلاتی زیادی که باهاشون دارم ,ومخزن ذهنی من پر از خشم نسبت به مادرم وخواهرام ,متاسفانه چونکه باهاشون زندگی میکنم ومرتب بحث ومشاجره داریم خوب نمیتونم کنترل ذهن داشته باشم,تا میام احساس وحالم خوب نگه دارم یه مسئله ای پیش میاد وبازم جروبحث واعصاب خوردی و مسائل بیشماری که گفتنشم حالم خراب میکنه
   با این اوضاع وشرایطم چطور میتونم توجهم بذارم روی چیزاییکه بهم احساس خوب بده استاد؟
   میدونم توجه به احساسات بد مساوی اتفاقات بده ولی تو باتلاقی گیر کردم که نمیدونم چطور خلاص بشم,تنها کاری که بفکرم میرسید فروش خونه و جدا شدن ازشون بود که اونم هنوز بفروش نرفته, آیا راهکاری دارید استاد ,خیلی نیاز دارم رها بشم از اینهمه طرد شدن ها ,اینکه بفهمی خانواده ت دوست ندارن حس بسیار بدیه و من دارم تحمل میکنم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1398/12/08 11:46
    مدت عضویت: 827 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 22 کلمه

    من هم این مشکل رو داشتم و استاد گفتن باید خودت رو جدا از اونها بدونی و برای حال خوبت تلاش کنی.

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 3 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1398/09/12 10:16
   مدت عضویت: 760 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 26 کلمه

   سلام استاد گرامی .من امروز واقعا نیاز داشتم ک تغییر کنم و این فایل صوتی راه را بهم نشون داد از شما کمال تشکر را دارم..

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   سهیلا زلکی نژاد
   1397/11/21 07:42
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 145 کلمه

   سلام خدمت استاد مهربانیها ??وتمام دوستان ?استاد عزیر بازم به نکاتی اشاره کردین که همه ما به نحوی همیشه گرفتار این چنین افکار در طی روز وحتی موقع خواب هستیم مخصوصا موقع خواب تمام افکار منفی یکی یکی میان و مرور میشن هرچن من خودم سعی میکنم که اونا رو از خودم دور کنم ولی بعضی اوقات شکست میخورم ?ولی سعی میکنم گفتهای شما رو به کار ببندم وسعی میکنم افرادی رو که دلم من بارها بارها شکستن دور بریزم وخودم رو وفق خودم وخانواده کنم واز این طریق به فرزندانم هم درسی بزرگ بدم امیدوارم که که خدای خوب ومهربونم منو بیشتر کمک کنه وزیبایهای عزیزانم رو بیشتر ببینم و حتی اگه بدی ببینم از اون بگذرم واجازه ندم وارد ذهنم بشه واونجا رو اشغال کنه استاد عزیز وبزرگوار ممنونم بخاطر این چنین فایلا که در اختیار ما قرار میدین بازم سپاسگزارم ????

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   نسرین
   1397/11/20 12:31
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 71 کلمه

   با سلام و احترام خدمت استاد گرامی واقعا لذت بردم من سال هاست با این قوانین آشنا شدم و کاملاً آن ها را می پذیرم و نتایج زیادی بدست آورده ام ولی انگار لازم بود دوباره برایم تکرار شوند به نظرم کمرنگ شده بودند خوشحالم که فرصتی پیش آمد تا بار دیگر آن ها را با گوش جان بشنوم و بکار گیرم برایتان بهترین ها را آرزو دارم با سپاس فراوان

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مه گنج
   1397/11/18 18:01
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 519 کلمه

   سلام به استادعزیز ودوستان وبزرگوران واستفاده کنندگان این فایلهای معجزه انگیز
   واقعا سالهاهست که ما در این جهان زندگی می کنیم اما بر اساس وپایه ی گفته ها وشنیده ها عمل میکردیم وزندگی میکردیم اما یه چیز در دوران زندگی وعمرم خیلی ذهنم را درگیرخودش کرده بود چرا خداوند آدمهای بدبخت را بیشتر دوست داره وهر چه بیشتر گریه کنی ناراحت باشی واین دنیا را دوست نداشته باشی به خدا نزدیکتری وخیلی از این باورها وحرفهای مثل این . اما این سوال در ذهنم خیلی آزارم میداد وآن این بود پس چرا خدا ما را در این فرستاد که زندگی کنیم هدف خداوند از خلقت بهشت وجهنم چی بود اگر این دنیا مزرعه آخرت هست پس این همه بدبختی چرا وسوالهای اینچنینی ؟هرگاه به گناه آلوده میشدم ومی دونستم خداوند بخشنده ومهربان هست هرگاه خطایی سر بزنه منو می بخشه اما حرفهای دیگران وبیرون از درونم هرگز خدارا بخشنده معرفی نمی کردند بلکه خدایی جبار منتقم خداوندی که ذره ذره گناهانم را محاسبه میکنه ودر پایان جایم در جهنم هست با این اعمالم .واقعا چکار میکردم تا به بهشت برم وخداوند با دیگر انسانهایی که ادیان دیگری دارند قراره با اونها چطور برخورد کنه وجایگاه اونا کجاست از لحاظ اعمال ورفتار بسیار درستکاروامین بودند ویه چیزی را بعنوان نیروی برترجهان می پذیرفتند اما از نگاه ما انسانهای مسلمانی نبودند تکلیف اونا چی میشه در اون دنیا یعنی خدا این همه بنده رو آفریده که چون مسلمان نیستند ببره جهنم ولی من مسلمان که هیچ کارم درست نیست دروغ میگم غیبت می کنم دزدی میکنم ناسزا میگم از وجودم ناراضی هستم وهمیشه ناسپاس بودم کارهای نادرست انجام میدادم و….خلاصه من با همه ی این کارها خدا منو می بره بهشت ؟ هرگز این معادله برام جور درنمی اومد تا اینکه یک سال پیش با این حرفها آشنا شدم وگوش دادم وخیلی به دلم نشست شروع کردم به تغییر دادن خودم البته قبلا هم در زندگی مردم سرک نمی کشیدم اما در طول این یکسال سعی کردم حتی به حرفهای دیگران هم گوش نکنم آخه به من چه ارتباطی داره دیگران چطور زندگی وچکار میکنن واز فضاهایی که در آنها غیبت ودروغ بود هم دوری کنم وشروع کردم به تغییر خودم که حالا در اول راهم اما من واقعا چه آرامشی را دارم چقدر من راحتم از هیچی خبر ندارم از هیچ غم وغصه ایی تمام سعیم براین هست که با خدایم ودرونم وذهنم در صلح باشم وقتی خودم را تغییر دادم جهان هم برای من در حال تغییر کردن هست اون دوستانی که همیشه با کوله بار غمشان می آمدند ومن به حرفهای اونها گوش میکردند خود بخود دور شدند دیگه هر کسی با من حرف میزنه من نا خود آگاه خیلی حرفهای اونها رو نمی شنوم فقط بعضی حرفها رو که به من احساس خوب میده را می شنونم . اکنون در جهان من همه چیز نیکوست سعیم بر این است که رتبه ام هر روز وهر هفته وهرماه وهر سال بالا ببرم وخودم را تغییر دهم تا جهان متغییر دیگر وبهتری را تجربه کنم خداوندا سپاسگزارم که هدایتم کردی . استاد عزیزوبزرگوارم ممنونم وسپاسگزارم دوستان خوبم بند بند جملات رابا تمام احساس می خوانم واز همتون سپاسگزارم

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   هديه
   1397/11/17 22:07
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 182 کلمه

   سلامي به وسعت اين جهان پهناور و به عظمت اين كهكشانها بر شما استاد بسيار بزرگوارديشب اولين قسمت از زندگي خود را تغيير دهيم رو گوش دادم بقدري برايم زيبا و قابل تعمق بود كه قابل توصيف نيست فقط بارها پروردگارم را براي داشتن چنين بندگان نازنيني شكر كردم وصبج به محض باز كردن چشمام باز دو باره گوش دادم چيزي كه برام جالبه راهكارهاي بسيار دقيق و كاربردي شماست من ساليان سال با اين موضوع قدرت ذهن اشنايي داشتم و معجزه هاي ان را بارها احساس كرده بودم ولي بيشتر اوقات با باور داشتن به قدرتش بسياري چيزهاي مبهم برام وجود داشت كه عملي نبود اما امروز متوجه ميشوم كه شما با چه قدرت و تواني و با قابليتهاي الهي و روحاني بسيار از پايه و زيربنا ساختارها رو اصلاح ميكنيد نميدونم با چه زباني پروردگارم را شكر كنم و از شما بزرگوار قدر داني دلم ميخواد فرياد بزنم و به همه بگم كه شما قادريد از همه ناراحتي ها و گرفتاريها فارغ شويد و اين حق شماست زندگي بهترينها را خلق ميكند اگر ما قادر به جذبش باشيم????

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   shiva
   1397/08/27 21:13
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 71 کلمه

   سلام خدمت استاد عزیز
   بسیار فایل تون عالی و تاثیر گذار بود
   اگه همه ی ما با قانون کاینات و جذب وقواعدی که خداوند برای جهان گذاشته اشنا باشیم زندگی به کام همه مون میشه و واقعا جهان جای بسیار بی نظیری برای زندگی میشه استاد ازتون سپاسگزارم که ما رو با این قانون ها اشنا میکنید برای زندگی بهتر
   خدایا سپاسگزارم برای اشنایی با استادان بی نظیر در زندگی ام☺☺☺❤❤❤❤☺☺

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   ش. ح
   1397/08/19 01:03
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 56 کلمه

   با سلام و خسته نباشید خدمت استاد.خیلی ممنون از این فایل خوبتون.خیلی چیزها رو فهمیدم و امیدوارم که بتونم به همه کارایی که گفتین عمل کنم تا به دنیای دیگه ای پا بگذارم.تا بتونم کم کم همه افکار منفی رو از ذهنم پاک کنم و بجاش افکار مثبت رو جایگزین کنم.سپاس بسیار از شما استاد عزیز.

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   سادات
   1397/08/18 15:42
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 162 کلمه

   سلام چقدر عالی بود این فایل. همراه شدن صدای شما و صدای طبیعت . موسیقی و صدای طبیعت و صدای پرندگان خیلی بهتر صدای شما رو به سطح ناخوداگاه ذهن می رسونه . خیلی مهمه که سخنان شما رو با چه گوشی بشنویم . سخنان شما از جانتون برخاسته میشه . پس باید صحبتهای شما رو در حالتی آرام و لذتبخش بشنویم تا در اون سطحِ ذهنمون بنشینه و صدای پرندگان و آوای طبیعت بهترین حالت برای درک بیشتر سخنان شماست . عالی بود و آرامبخش . انگار که هیچ چیز و هیچ کسی در این جهان نبود و فقط خداوند است که سخن میگوید . خدای من چقدر آرام شدم . خدایا شکرت . امروز چه هدیه ی عظیمی به من و بقیه ی دوستان عطا کردی . خدایا شکرت خدایا شکرت خدایا شکرت . استاد ازتون بی نهایت ممنونم که اینقدر راحت و بدون هیچ مانعی صدای خداوند رو به گوش ما می رسانید . ممنونم .

   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   فاطمه
   1397/08/18 15:39
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 50 کلمه

   سلام. خداروشاکرم ک درمسیر سبز درست زندگی کردن هستم.باگوش دادن ب فایل ها هرروزانگار ی راه روشن وتازه پیش روم باز میشه. انشالله بتونیم این راه رو تا آخر ادامه بدیم? ممنون از شما استاد عزیز ک خالصانه وبا صبر زیاد وقت میزارین واین فایل ها رو آماده میکنید?

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   yousefi.maryam@ymail.com
   1397/06/27 06:40
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 86 کلمه

   سلام اقای عطار روشن
   واقعا صحبتهاتون قابل قبول و ملموسه و کاملا قبولشون دارم امیدوارم ک همه مون بتونیم درست فکر کردن و درست زندگی کردن را یاد بگیریم و جهان رو هم جای بهتری برای زندگی کردن کنیم.
   این روزها تمام تلاشم رو میکنم ک فقط ب نکات مثبت همه چیز توجه کنم و فقط خوبیها را ببینم .از خدا میخوام ک همه ما رو به راه راست را کسانیکه به انها نعمت داده و نه کسانیکه به انها غضب کرده و نه گمراهان هدایت کنه

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آس?
   1397/01/04 09:15
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 49 کلمه

   سلام استادگرامی خداوند راشاکرم تااین فرصت بمن داد در این مرحله اززندگیم باشما وایده های ناب اخلاق پسندیده وروش ایده آل زندگیم آشنا شوم حالا من با ضمیرناخودآگاهم دوست هستم ماباهم تمام سعی خود رامیکنیم برای رسیدن ب مهمترین هدف سال 1397 تاآخر عمر رسیدن ب تناسب اندام ✌?

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم