ورود / ثبت نام
0

سن چاقی و رفع موانع ذهنی

سن چاقی
اندازه متن

توجه به سن چاقی یکی از موانع بزرگ لاغر شدن است.

همه ما درباره افزایش سن انبوهی از عقاید و دیدگاه ها را داریم.

با افزایش سن، سوخت و ساز بدن کم می شود.با افا

با افزایش سن، سلامتی انسان کاهش می یابد.

با افزایش سن، …..

تعریف های متعهددی درباره افزایش سن در ذهن ما ذخیره شده است و این اطلاعات انتظار ما از بالا رفتن سن را مشخص می کند.

از آنجایی که فرموی های ذهنی در جنبه های مختلف زندگی ما تاثیرگذار هستند، تفاوتی ندارد به چه دلیل فرمولی در ذهن ایجاد شود، آن فرمول در تمام جنبه های زندگی تاثیرگذار خواهد بود.

بنابراین فرمول هایی که در رابطه با افزایش سن در ذهن ما ایجاد شده است در موضوع لاغری نیز تاثیر می گذارد و به همین دلیل همه افراد چاق تصور می کنند همانگونه که با افزایش سن طبیعی است که مشکلاتی برای آنها ایجاد شود، هرچه سن چاقی آنها بیشتر شود، لاغر شدن سخت تر و غیرممکن تر می شود.

اکنون که به سالهای چاقی خودم نگاه می کنم به وضوح می بینم که همین دیدگاه را درباره چاقی داشته ام.

به دلیل چاق بودنم از دوران کودکی تصور من این بود که چاقی در جسم من بسیار قوی و قدرتمند شده است و لایه های چربی که سال های قبل ایجاد شده اند هرگز آب نخواهند شد.

همین دیدگاه سبب شده بود که هربار برای کاهش وزن برنامه رژیمی را شروع می کردم در هفته اول حدود 5 کیلو از وزن من کم می شد، در چند هفته بعد 5 کیلو دیگر از وزنم کاسته می شد.

5 کیلو سوم را با سختی بسیار زیاد کم می کردم و هرگز موفق به کاهش 5 کیلوی چهارم نشدم.

دلیل اینکه هرچه کیلوهای بیشتری کم می کردم کار برای من سخت تر میشد وجود فرمول های اشتباه زیاد در رابطه با لاغر شدن بود که از از سال ها قبل در ذهن من ایجاد شده بودند.

من عقیده داشتم، 5 کیلو اول را به راحتی کم می کنم چون چربی های لایه های بالایی تازه هستند و خیلی سریع و راحت آب می شوند.

5 کیلو دوم هم کار سختی نبود و در چند هفته حتما موفق به کاهش آن می شدم چون عقیده داشتم این مقدار کاهش وزن مربوط به آب شدن چربی های لایه زیرین است که سن زیادی ندارند و مربوط به همین چند ماه یا یک سال اخیر هستند.

اما از 5 کیلو سوم کار تفاوت پیدا می کرد و من عقیده داشتم که یواش یواش به لایه های چربی زیرین رسیده ام و چون این چربی ها قدمت چندین ساله در بدن من دارند آب کردن آنها کار ساده ای نیست و نیاز به تلاش و زحمت بسیار دارد.

در مورد 5 کیلو چهارم عقیده داشتم کار حضرت فیل است که بتوان چهارمین 5 کیلو را از وزن خود کم کنم و هیچوقت با انواع رژیم و هرگونه ورزش سخت در حد جان دادن موفق به کاهش بیشتر از 15 کیلو از وزنم نشدم.

دیدگاهی که ما درباره چربی ها، سن چاقی و چگونگی ایجاد لایه های چربی در ذهنمان ایجاد کرده ایم همان موانع لاغر شدن هستند.

اینکه به چگونگی آب شدن چربی ها فکر می کنیم و طریق آن را در ذهن خود بارها مرور کرده این و تصویرسازی کرده ایم سبب شده است که کار چربی زدایی از بدن خود را با اختلال مواجه کنیم.

دیدن تصاویری که در رسانه ها برای تبلیغ روش های مختلف لاغری ارائه شده باعث ایجاد فرمول های اشتباه ذهنی در ما شده است و تصور میکنیم واقعا روند آب شدن چربی به شکلی است که در رسانه ها نمایش داده می شود.

برای رفع این مانع بزرگ لاغر شدن باید برای خود منطقی کنیم که سن چاقی ما بسیار کم می باشد.

سن چاقی ما در حد همان چند ماه یا یک سال است که فرمول های چاق کننده در ذهن ما ایجاد شده است.

باقی سال های چاقی در حال تکرار همان چند فرمول سال اول هستیم اما به اشتباه فکر می کنیم هر سال سن چاقی ما یشتر شده و لاغر شدن سخت تر می شود.

سن چاقی ما بسیار کمتر از سن تکرار آن است اما به اشتباه سن تکرار را به عنوان سن چاقی درنظر می گیریم.

من برای خودم منطقی کردم که سن چاقی من کمتر از یک سال است اما سن تکرار چاقی من 35 سال می باشد.

بنابراین من برای لاغر شدن نیاز به مقابله با سن تکرار چاقی نیستم و فقط کافی است سن چاقی واقعی خود را تغییر دهم.

آموزش های لاغری با ذهن در واقع تولد لاغری و پرورش آن برای مقابله کردن با سن چاقی است.

هر چه از زمان جضور شما در سایت تناسب فکری می گذرد و البته اگر در این مدت حضور با اشتیاق و احساس خوب در حال یادگیری فرمول های لاغری با ذهن بوده باشید سن لاغری شما به حد مناسب مقابله کردن با سن چاقی شما رسیده است.

اکنون فقط باید سن تکرار لاغری خود را افزایش دهید.

عدم آگاهی از این موضوع باعث لیز خوردن عده ای از هنرجویان مسیر لاغری می شود.

اینکه افراد پس از مدتی به دلیل تغییر نکردن جسم خود احساس بد پیدا کرده و به راحتی لیز خورده و زمین می خورند این است که تصور می کنند لاغری با ذهن روی آنها تاثیر ندارد.

این در حالی است که هرفردی که از آموزش های لاغری با ذهن استفاده کرده باشد تغییرات احساسی و رفتاری زیادی در خود مشاهده می کند.

این تغییرات مربوط به تکامل سن لاغری است و نشانه واضح از رشد کردن نهال لاغری در ذهن شماست.

لاغر شدن جسم در واقع میوه یا محصول نهال لاغری است که نیاز به افزایش سن تکرار دارد.

هر نهالی که کاشته شود حداقل دو تا سه سال بعد اولین محصول خود را ارائه می دهد که قطعا محصول درشت و درجه یکی نیست.

این روند در نتیجه محصول نهال لاغری نیز صادق است.

از روزی که وارد سایت تناسب فکری شدید و شروع به یادگیری لاغری با ذهن کردید شما در حال بذر لاغری را در ذهن خود کاشته و با نگهداری و رساندن آب و نور کافی به آن از نهال لاغری خود مراقبت کرده اید.

نشانه های مفید بودن تلاش شما برای کاشت و داشت نهال لاغری تغییرات احساسی و رفتاری است که در شما ایجاد شده است.

آرامش و اطمینانی است که در خود مشاهده می کنید.

کاهش حرص و ولع خوردن و رها شدن از ترس از خوردن و ترس از چاق تر شدن است.

نشانه های متعددی برای سبز شدن نهال لاغری در ذهن وجود دارد که هرکدام از هنرجویان این مسیر به خوبی آنها را در خود تشخیص می دهند.

اما انتظار محصول لاغری در این مدت کوتاه را داشتن انتظاری اشتباه است که باعث دلسرد شدن و لیز خوردن شما در مسیر لاغری با ذهن می شود.

نهال لاغری شما نیاز به مراقبت دارد تا سن تکرار آن افزایش پیدا کند.

هرچه سن تکرار فرمول های لاغری در ذهن شما افزایش پیدا کند همانند افزایش قطر ساقه نهال است که سبب محکم شدن و مقاومت آن در برابر باد و باران خواهد شد.

نتیجه تکرار فرمول های لاغر کننده به محصول لاغری تبدیل خواهد شد.

این پروسه زمان مورد نیاز خود را می طلبد و با عجله و تلاش بیشتر برای رشد دادن بیشتر نهال لاغری باعث خستگی و ناامیدی خود می شوید.

علاوه بر مانع سن چاقی که به راحتی می تواند تلاش شما برای لاغر شدن را از بین ببرد، توجه کردن و مقایسه کردن رفتار خود با افراد متناسب می تواند بعنوان مانعی برای لاغر شدن محسوب شود.

درباره این موضوع بسیار مهم در فایل آموزشی این بخش توضیحات مفصل داده شده است.

اطمینان دارم استفاده از این فایل آموزشی، درک کردن و نوشتن درباره آگاهی که دریافت می کنید به شما کمک خواهد کرد تا با ثبات بهتری در مسیر لاغری با ذهن حرکت کنید.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tanasobefekri.com/?p=26353
برچسب ها:
16 نظر در مورد سن چاقی و رفع موانع ذهنی

دیدگاهتان را بنویسید

   faribadeghani1371@gmail.com
   1400/05/05 11:56
   مدت عضویت: 164 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 268 کلمه

   سلام استاد واقعا فایل بی نظیری بود تک تک حرفهاتونو باید با
   طلا نوشت من خودم اولین بار ک اومدم سایت خیلی برام گنگ بود درسته از قبل ب این نتیجه رسیده بودم ک چاقی منواز خوردنم نیس چن من نمیخوردم واقعا هر چ قدر رژیم و کالری و اینا یاز تغییری نمیکردم وهمین ک این جمله دیدم ک لاغر شدن با ذهن و این حرفها ب خدا انگار ی چیز درونم گف دیدی عین من
   تک فایلها انگار دارن شرایط منو توضیح میدن از گوش دادن ب هر کدومشون لذت میبرم کار میکنم گوش میدم ی جوری شده وابسته شدم عاشق لاغری شدم خودمو بیشتر دوس دارم بیشتر درک میکنم میفهمم چیا کشیدم و کسی جز خودم نمیتونه ب من کمک کنه تو این مسیر باید استمرار داشته باشم تو هر مسیری باید استمرار داشته باشیم مگه قبلا همین حرفو تو رژیم داشتیم ک باید استمرار باشه و فلان ولی تو این مسیر استمراره شیرینه اصلا خودت دلت میخواد بیای بشنوی بنویسی من دیروززندگی با طعم خدا گوش دادم و نوشتم یخدا حس کردم اندازه دوکامیون بار از دوشم برداشتم اونقدر بهم حس خوب داد من لاغری با تمام سلولهای بدنم حس میکنم ولذت میبرم از حس حس عالی ک با هیچی قابل قیاس نیس دیروز مهمون داشتم برقها رفته بود ولی منوهندزفری انداختم ب فایل گوش دادم و کارهامو همزمان انجام دادم و لذت بردم درحالی ک همسرم میگف اونو بنداز اونور چرا خودتو خسته میکنی در حالی ک من خسته نمیشدم بیشتر حس خوب داشتم من معتاد این مسیر شدم وتشنه تر
   سپاس فراوان از خدای عزیزم ک حال منو خوب کرد
   سپاس از استاد عزیز

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/02/25 03:09
   مدت عضویت: 552 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,047 کلمه

   سلام 

   استاد من چندبار این فایلو گوش دادم و خیلی بهش فکر کردم . چندتا مثالی به ذهنم اومد که خیلی مبحث سن  چاقی و کهنگی چربی ها و چجوری آب شدنشون و  برام منطقی کرد البته جای خیلی تکرار داره تا حک شه تو ذهنم اما گفتم دیدگاهمو بنویسم شاید برای دوستان هم مفید باشه .🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃

   👈وقتی یه فردی چندین ساله که اعتیاد داره مثلا 30 سال ، خودش و اطرافیانش فکر میکنن که دیگه محاله که اون آدم ترک کنه دقیقا مثل همین چاقی یه عالمه باور اشتباه تو ذهنشونه که سخته و نمیشه و اینهمه سال معتاد بوده باز اگه اوایلش بود راحت تر بود و …..ولی فرض میکنیم  خود اون شخص بعد مدتی  به یه جایی میرسه که تسلیم میشه و کم میاره و تصمیم قاطع میگیره که ترک کنه  !

   آیا برای ترک اعتیاد 30 ساله بهش میگن که 30 سال باید ما تورو رو ببندیم به تخت یا تحت نظر بگیریم تا ترک کنی؟؟؟؟؟؟ مسلما نه ! یه مدت کوتاه مثلا دوهفته نهایتا سه هفته شاید طول بکشه تا مرحله ی اصلی ترک اعتیاد یا همون پاک شدن فرد طول بکشه  (که میشه همون سن لاغری  واقعی که شما فرمودید نهایتا یک سال طول میکشه تازه شایدم کمتر که توی سایت حضور داریم و آگاهی جدید میدیم به ذهنمون  ) . حالا از این مرحله به بعد اون آدمی که ترک کرده رو رها نمیکنن به حال خودش چون خیلی آسیب پذیره و هر آن ممکنه وسوسه بشه و مجددا……. پس تا یمدت توی جلساتی که شنیدیم کم و بیش برگزار میشه و افرادی که ترک کردن میرن اونجا  و از تجربیات دوران پاک شدنشون میگن  تا بتونن مدت بیشتری تو مسیر بمونن  و یه وقت منحرف نشن از مسیر صحیح در غیر اینصورت دوباره ممکنه برگردن به همون وضعیت اول  (و این هم میشه همون سال های تکرار لاغری که باید بااشتیاق تو مسیر باشیم و ادامه بدیم تا یوقت لیز نخوریم و به ایستگاه چاقی برنگردیم )

   یکی دیگه هم آموزش موسیقیه . مثلا کسی که میخواد گیتار زدن رو یاد بگیره اون استاد موسیقی نهایتا طی چند ماه اصول کلی گیتار زدن و نت ها رو بهش آموزش میده ولی اون شخص گیتاریست ماهری میشه با چندماه یادگیری؟؟؟؟ البته که باید چندسال ادامه بده و تکرار و تمرین کنه تا ماهر بشه و حرفی برای گفتن داشته باشه 

   ما اینو درک کردیم که لاغری یه هنره مثل هزار تا هنر دیگه که یاد گرفتنین!پس هیچ راهی نداریم جز اینکه لاغری رو درست مثل چاقی  ،رانندگی ، نقاشی ،گیتار زدن یا آشپزی و…… یادش بگیریم . راه میانبری وجود نداره .همونجوری که بار اول مثلا طرز پخت قورمه سبزی رو از مادرمون یاد گرفتیم اما  همون بار اول نتونستیم یه خورش جاافتاده و عالی درست کنیم و انقدر اینکارو تکرار کردیم که استاد شدیم برای لاغری هم باید انقدر تکرار کنیم اونم نه سرسری و برای رفع تکلیف که با جون و دل و باهدف یادگیری عمیق و اصولی،جوریکه لاغری رو از بر شیم همونطور که چاقی رو مو به مو بلدیم و بقول خودتون تو یکی از فایل ها که گفتید اگه به شما بگن تو یه ماه چجوری میتونید لاغر بشید هیچ ایده ای ندارید اما اگه بگم چجوری چاق میشید همتون استادید 😆😔 طی چندین سال انقدر ادامه دادیم و تکرار کردیم رفتار و افکار اشتباه رو که اتوماتیک وار چاق میشدیم درحالیکه طبیعت بدنمون نبوده ولی ما کاری کرده بودیم که بدن چاره ای نداشته جز چاقی. حالا بیایم فاکتور زمان و عجله رو بزاریم کنار و همین کارارو برای لاغری که از خداوند به ارث بردیم و حق طبیعیمونه انجام بدیم اونوقت نه بیست سال که نهایتاااااااا یکی دو سال زمان میبره که متناسب بشیم . 

   بحث جالب دیگه این بود که یه عده میخوان مثل متناسبای فابریک هرچقدر میخوان بخورن اما لاغر هم بشن اما اون فرد متناسب هیچکدوم از فرمولای اشتباه ما تو ذهنش نیست .شاید تک و توک باشن متناسبایی که نگران بهم ریختن اندامشون باشن و یکم مراقب خوردنشون باشن اما نهایتا همین یه فرمول اشتباه و دارن و یکم ترس از خوردن دارن .ولی باقی لاغرا اصلا نمیدونن این چیزا وجود داره تو ذهن یه عده !!! ولی یه فردی که چندساله که اضافه وزن داره صدها فرمول چاق کننده داره و انواع اقسام ترس ها و افکار غلط ، خودشو بااون ادم میخواد مقایسه کنه و مثل اون رفتار کنه معلومه که نشدنیه! مثل این میمونه که من شدیدا سرماخورده باشم حالم بد باشه بگم چرا فلانی که سالمه میتونه غذای چرب و سرخ کرده بخوره ولی من مجبورم فقط سوپ و مایعات بخورم .من الان شرایطم اینه و باید قبول کنم که تا سالم نشدم نباید توقع داشته باشم مثل اون رفتار کنم .یمدت باید مراعات کنم یسری موارد و ، اوضاع که عادی شد دیگه همه چی  خودبخود اوکی میشه 

    تازه نیازی به اذیت کردن و محدودیت نیست .فقط و فقط کافیه تا گرسنه نیستیم چیزی نخوریم گرسنمون که شد هرچی  دلمون خواست بخوریم اماااااااا به اندازه نیاز ✔

    

   👈در رابطه بااشتیاق و انگیزه هم باید گفت عاشق که باشی نیازی نیست کسی بزور هلت بده خودت بدو بدو میری تو دل ماجرا و هر چی که لازمه بدونی از لابه لای این فایلا و متنا میکشی بیرون اگه نیاز باشه هزار بارم تکرار کنی یه فایلو اینکارو میکنی نه با اکراه و خستگی با خواست خودت اینکارو میکنی اگه اینطور نیست یعنی عاشق لاغری نیستی . حتی اگه یروزایی واقعا وقت نمیشه یا اتفاقی میفته که نمیشه روزای بعدش بخوبی  میشه جبران کرد و وقت گذاشت . من یوقتایی مثل همین الان اگه تو روز نتونم زیاد وقت بزارم قبل خوابم تمرینمو انجام میدم نظراتو میخونم  نظرمو مینویسم و بعد ش باحس عالی  استراحت میکنم .چون اطمینان صدرصد دارم آخر این راه قراره من به هدفم برسم پس هرچی بهتر استفاده کنم از مطالب بهتر نتیجه میگیرم .و اصلا هم کاری به چطور لاغر شدن و چجوری رفع شدن چربیا ندارم بمن چه چجوری وظیفه ی منه مگه !!!!من فقط وظیفم اصلاح افکار و باورامه بقیش به عهده ی کسیه که منو آفریده و اینهمه اعمال سخت و عجیب و غریب و ،شبانه روزی اینهمه سال داره برای جسمم انجام میده . اگه به چجوریش فکر کنیم باختیم !!!!چون کلی مانع جدید برای خودمون تراشیدیم فقط میگیم ما میخوایم لاغر بشیم و به مسیر لذت بخشمون ادامه میدیم  تمام!✅✅✅✅✅✔✔✔✔✔

   دوستان عذر میخوام اگه خیلی طولانی شد . استاد خوبم باز هم ازتون سپاسگزارم 🌸🌸🌸🌸🌸🌸

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1400/03/02 20:32
    مدت عضویت: 386 روز
    اندازه متن
    همیار لاغری
    محتوای دیدگاه: 158 کلمه

    با سلام به شما دوست عزیز ،

    ممنونم خیلی جامع وزیبا دیدگاه خودتون را نوشتید ومن که حسابی استفاده کردم همینطور از گوش دادن این فایل استاد که بسیار آموزنده وتاثیر گذار بود وچقدر گوش دادن به این فایلها روز به روز نه تنها اشتیاق مارا برای رسیدن به تناسب اندام بیشتر می کنه ،بلکه لاغری  را برای ما آسان‌تر می کند ، وهمچنین به فرمایش استاد این سالهایی که ما چاق بودیم دقیقا همین باورهارا داشتیم وهمین افکار وباورهای غلط سد راه ما بودند دربه تناسب رسیدن ما، بخصوص همگی ما خوردن  مواد غذایی را برابر با چاقی واضافه وزن می دانستیم وهمین باور چقدر در امر چاق شدن ما تاثیر داشت ،من در اینجا ،جا داره که هم از دوستانی همچون شما وهم از استاد بی نطیرمان مراتب تشکر خودرا ابراز  کنم وآرزو کنم که همه افراد چاق باتوجه وکسب آگاهی‌های بیشمار به تناسب اندام همیشگی دست پیدا کنند.

    با آرزوی موفقیت شما دوست عزیز 

    همیار شما    فریده

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     1400/03/07 02:16
     مدت عضویت: 552 روز
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 36 کلمه

     سلام دوست عزیز 

     بینهایت ممنونم از لطف و توجهتون.  خیلی خوشحالم  که تناسب فکری( و جسمی )  رو درکنار استاد عزیز و دوستانی مثل شما دارم یاد میگیرم .  از همراهی و همیاری شما ،صمیمانه تشکر میکنم💖

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 5 از 1 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/02/21 17:42
   مدت عضویت: 552 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 819 کلمه

   سلام به همگی

    من یادمه از سن خیلی پایینتر شاید 15 سالگی هروقت یکی از دخترای فامیل و میدیدم اینو بمن گوشزد میکرد که ازهمین الان بفکر باش نزار به سن بیست -سی برسی که دیگه کار حضرت فیله چون یجا خونده بود از یه سنی به بعد سوخت و ساز خیلی میاد پایین و تقریبا دیگه نمیشه لاغر شد !!!!!!درحالیکه خیلی هم تحصیلکرده و اهل مطالعه است ولی اطلاعاتش در زمینه لاغری و چاقی بشدت ایراد داشت . یعنی یکبار با خیال راحت من این دختر و سر سفره یا خوردن خوراکی مورد علاقش ندیدم و به محض شروع خوردن هی تاکید میکرد باید سه چهار قاشق بخورم نون نخورم وای شکلات خیلی چاق کننده است و نصف میکرد و بانگرانی میخورد . یعنی من نصف بیشتر باورای غلطم رو از همین اطرافیان گرفتم . توی جمعی که بودیم فقط حرف رژیم بود و سختی لاغرشدن و کلی حرف منفی و …. ذهن طفلکی منم همه رو ثبت میکرده و نتیجه شد اینهمه سال دوری از نعمتی که حق خدادادیم بوده ! حتی این اواخر هی تو گوشم میخوندن که نمیشه بیفایدس پیکر تراشی و جراحی فقط جواب میده فلانی معدشو کوچیک کرده 40کیلو کم کرده و ازین حرفای بشدت خطرناک ! که خداروشکر من اصلا دنبالش نرفتم 

   من هنوز فایل تصویری رو ندیدم فقط متنو خوندم و انقدر منتظر همچین حرفایی بودم که گفتم اول دیدگاهمو بنویسم بعد ببینم .چند شب پیش نشستم ذهنمو شخم زدم تا نزدیکای سحر فقط فکر کردم که چه موانعی چه باورایی تو ذهنمه که باید رفعشون کنم و خودبخود برم بسمت تناسبی که طبیعت جسممه !

   حدود 40 پنجاه  تا باور اشتباه پیدا کردم که بعضیاشو اصلا فکر نمیکردم میتونسته اینهمه سال مانعم باشه !!!!!!!!!!! که یکی ازونا همین سن چاقی بود .برای همین خیلی خوشحال شدم وقتی عنوان فایل و دیدم انگار برای من ساخته شده تا اون مانع و براحتی برش دارم البته باتکرار و منطقی کردنش برای ذهنم  

   وای که هربار دارید کار و برای ما راحت تر میکنید بینهایت سپاسگزارم . من نگران این کهنگی چربیا و سن چاقی بودم یجاهایی واقعا فشار میاد به مغز آدم درحالیکه داری فوق العاده کار میکنی و نتیجه رو هم میبینیا ولی اون فرمول پررنگه میاد و فکرتو درگیر میکنه . استاد حتی بااینکه باورم شده بود که اضافه وزن من در برابر اون چند تن غذا هیچی نیست (توی فایل هرچقدر که چاقی ،هیچی نیست)و عالی دارم کار میکنم این یکی دوهفته رو ولی باز به فکرم میومد که خب بدنت اون غذاهارو تازه به تازه مصرف میکرده همون روز یا انرژی میشده یا دفع میشده .نمیمونده کهنه بشه که سخت بشه برای بدنت ازبین بردنش . اینایی که چسبیده به بدنت برای یه سال دوسال نیست که حدود بیست سااااله !ببینید چقدر بی نقص فرمولا کارشونو میکنن و مانع میشن منی که بافایل قبلی کلی مانع و تونستم پشت سر بزارم این سن چاقی کلی منفی بافی کرد تو ذهنم و درگیرم کرده بود اما چون در مسیر درست هستیم فورا جوابش بهمون داده میشه .یعنی میخوام بگم یسری فرمولا در عین حال که فکر میکنی داری خوب پیش میری  و همه چی تمومه مرموزانه مانعت میشن و باعث بقول شما لیز خوردن میشن  پس موشکافانه دنبال فرمولای اشتباه بگردیم تا خودبخود همه چی انجام بشه .🍃🍃🍃🍃🍃

   چه فایل بموقعی بود .همه چیز این سایت فوق العاده است شک نکنید خدا   لحظه به لحظه اینجا حضور داره و داره هدایتمون میکنه . هرکسی که تو سایت حضور داره واقعا قدر خودش رو بدونه همگی نظرکرده ی خداوند بودیم که از سختی و رنجی که هنوزم عده زیادی درگیرشن نجات پیدا کردیم و بالذت و حال خوب داریم لاغری رو یاد میگیریم و تمومی هم نداره زیبایی های این مسیر

   حالا خلاصه ی بحث امروز 👈👈👈👈من باید سن واقعی چاقی خودم رو تغییر بدم نه تکرار آن را 😍😍😍😍پس هر چند ساله که از چاقیمون میگذره فقط و فقط تکرار اون سن واقعی چاقیمونه !تنها کاری که باید کنیم که این برامون منطقی شه اینه که  ما نهایتا چندماه یا یکسال طول کشیده که چاقیمون شروع شه و فرمول ها بشینه تو مغز و رفتارها تغییر کنه و دستورات جدید صادر شه و جسم بره بسمت چاقی .بقیه سال ها فقط تکرار اون فرمولا و اون سال اول  بوده .

   اگه مدتیه که توی سایت هستیم و باحس خوب و اشتیاق دنبال میکنیم مطالبو و فرمول های لاغری رو داریم میشناسیم درک میکنیم و عمل میکنیم به فایل ها …یعنی سن واقعی لاغریمون و شکل دادیم نشونه اش هم احساس خوبمونه تغییر رفتارامون کاهش حرص و ولع ازبین رفتن ترس از چاقی و خوردنه ! پس مراقب باشیم باعجله کردن باعث لیز خوردن خودمون نشیم  اگه هنوز تغییری درجسم ندیدیم ناامید نشیم و بگیم برای ما جواب نمیده .اتفاقا جواب داده و بذر داره تبدیل میشه به نهال ،که همون سن واقعیه است!  ازاین به بعد دیگه نهال تبدیل میشه به درخت که تکرار سال های لاغریه 💖💖💖 و بعدم میوه شیرین تناسب و میتونیم برداشت کنیم👏👏👏👏👏👏کُلّش همینه تکرار تکرار و تکرار 

    سپاس فراوان استاد🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

    

    

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   ریحانه دوست محمدی
   1400/02/07 18:21
   مدت عضویت: 356 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 300 کلمه

   سلام استاد….. منم تمام مواردی که شما در زمان چاقی گفتین رو تجربه کردم، ینی تمام چاق ها حسشون و رفتارشون مشترکه. انگار جنس ادمای چاق یکیه.. اینقدر در تمام عمرم رژیم گرفتم. به قول شما تو هفته ی اول خوشحال بودم که مقدارو حجم غذامو کم کردم.ولی بعد یه هفته دقیقا همون یه ذره چیزیم که میخوردم برام انگار حجمش زیاد بود و ترس داشتم از خوردنش.. ولی خداروشکر این تنها مسیریه که بدون ترس و نگرانی از خوردن، هر ادم چاق رو به خواسته و ارزوی قلبیش که لاغری هس، میرسونه… فقط این مسیر خیلی صبوری میخواد. درکنار تغییر فرمول های ذهنی باید صبر هم داشته باشیم. حداقل به همون اندازه که بذرچاقیمون رو کاشتیم و تکرارش کردیم و رشدش دادیم، به همون اندازه بذر لاغری بکاریم و ریشه ساز کنیم در وجودمون. و با تکرار برسیم به تناسب انداممون…. بنظر من استاد هرکس که میگه اشتیاقم کم شده و هر دلیل دیگه میاره برای لاغریش، فقط و فقط بهانس. چون عاشق لاغری نیست. دوست داره لاغر بشه ولی عشقش کمرنگه. در حد خواستنه و گفتنه. نه در حد عمل.. عشق ینی عمل. منم تا به الان با تمرکز روی خوردن هام و نخوردن هام، دارم اموزش های شمارو و بذر لاغری رو  در وجودم نهادینه میکنم تا ترسی که هنوز توی وجودم حسش میکنم رو کامل ازبین ببرم…. ترسم خیلی کمرنگ شده ولی میخوام برای همیشه ازبین ببرمش… حتی ترسی که خیلی از ادم های متناسب دوروبرم دارن رو من نداشته باشم. چون به ادم های متناسب توجهمو بیشتر کردم. دیدم گاهی همین ادما از ترس اینکه اندامشون تغییری نکنه، مراعات در خوردن مواد غذایی دارن. بااینکه هنوز میل به خوردن دارن. خداروشکر که منم دراین مسیر الهی قرار گرفتم. تنها مسیری که هر عاشقی رو به عشق لاغری و تناسب میرسونه همین جاس….. عمرتون بابرکت… یاعلی

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/01/19 12:31
   مدت عضویت: 528 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 666 کلمه

   سلام به مشتاقان لاغری با ذهن با گوش دادن به این فایل متوجه شدم موانعی که من برای لاغری در ذهنم احساس میکنم یعنی همان فرمولهای چاقی، جمله هایی هستند که به دلیل  بارها تکرار شدن در ذهن من تثبیت شده اند.یکی از این جمله ها اینکه بعد از ازدواج به دلیل تغییرات هورمونی چاق شدن طبیعیه و من که تا قبل از ازدواج متناسب بودم بعد از ازدواج شروع کردم به چاق شدن و جالب اینجاست که خودم رو عامل چاقیم نمیدونستم و فکر میکردم طبیعیه. جمله یا فرمول بعدی چاق شدن و بزرگ موندن شکم بعد از زایمان بود که اینم در ذهن من به علت بارها شنیدن و تکرار در ذهن عادی شده بود و من خودم رو مقصر نمیدونستم پس به رفتارهای اشتباه غذاییم بی توجه بودم. جمله دیگه ای که من رو به سمت چاقی سوق داد واز تناسب اندام دور کرد اینکه  بعد از یائسگی سوخت و ساز بدن کم میشه .جمله بعدی حرفی بود کا از دکتر ارتوپدی که برای کمردرد پیشش رفته بودم شنیدم و در ذهن من حک شد و تبدیل به فرمول شد اینکه همین الان ازنت رو کم کن اگه به ۴۰ سال برسی سوخت و ساز بدنت کم میشه نمیتونی لاغر بشی.و این جمله مثل جملات دیگه بارها و بارها در ذهن من تکرار و تثبیت شد و تبدیل به سوی محکم در برابر لاغری شد. و اشتها و رفتار سیری ناپذیر من باعث شد روز به روز به وزنم اضافه بشه و طی ۲۰ سال ۳۰ کیلو اضافه کنم . اما زمانی که با سایت تناسب فکری آشنا شدم بعد از گوش دادن به چند فایل متوجه تغییر رفتار در خودم شدم منکه هرلحظه در حال خوردن بودم دیدم میلم به خوردن کمتر شده برای اولین بار بود بعد از سالها نسبت به خوردن شیرینی  بی میل شده بودم.بنابراین تصمیم گرفتم از دوره رایگان لاغری با ذهن استفاده کنم. با علاقه به فایلها گوش دادم و تمرینها رو در دفترم نوشتم و به طرز باور نکردنی وزن کم کردم طی ۲ ماه ۸ کیلو کم کردم و ماه غذا ۲کیلو جمعا ۱۰ کیلو با ذوق و شوق لباسهای قدیمی رو می پوشیدم و از خوشحالی به وجد میومدم همه لباسهام گشاد شده بود و تقریبا ۲ سایز کم کرده بودم . تا اینکه پیش دکتر آنکولوژیستم رفتم اونکه هر دفعه میگفت باید وزن کم کنی این چربی های شکمی برات ضرر داره وقتی دید طی ۳ ماه ۱۰ کیلو کم کردم هشدار داد مراقب باش سریع وزن کم نکنی چون بدنت ضعیف میشه و بیماری بر میگرده (چون من ۳ سال پیش به   سرطان مبتلا شده بودم) این جمله کار خودش رو کرد ترس از لاغر شدن روز به روز در من بیشتر شد رفتاری قدیمم به مرور برگشت دوباره شروع به خوردن کردم منکه واقعا میلم به خوردن شیرینی و سرخ کردنی از بین رفته بود دوباره شروع به خوردن کردم دیگه کم کم سرزدن به سایت رو هم کم کردم نتیجه اینکه دیگه وزنم کم نشد.اما این جمله استاد که اگه به روش لاغری با ذهن وزن کم کنی دیگه برنمیگرده یکجوری توی ذهنم حک شده و همیشه با خودم تکرارش میکنم که تبدیل به یک فرمول لاغری برای من شده با وجود اینکه دوباره شروع به خوردن کردم اما وزنم اضافه نشده. همیشه به خودم میگفتم این ۱۰ کیلو که با این روش کم کردی قابل برگشت نیست. حالا بعد از چند ماه میخوام دوباره شروع کنم به گوش دادن فایل ها،البته دراین مدت چند بارجسته و گریخته به سایت سر میزدم نوشته رو میخوندم بعضی فایلها رو گوش میدادم و همیشه دلم میخواست دوباره شروع کنم اما تاثیر یک جمله و ترس از اون شاید بزرگترین مانع من برای شروع دوباره بود . امیدوارم خدا کمکم کنه تا در این راه ثابت قدم باشم و بتونم ۱۰ کیلو  دیگه از وزنم رو کم کنم و به تناسب اندام برسم. از استاد عطار روشن بخاطر فایل های بی نظیرشون تشکر میکنم.  خداوند همه ما رو در این راه ثابت قدم بدارد. آمیناز همه برای طولانی شدن نوشته ام عذر خواهی میکنم.    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مریم حسین زاده
   1400/01/11 18:25
   مدت عضویت: 539 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 126 کلمه

   سلام دوستان عزیز. وقتی دلیل چاقی رو سعی کنیم بشناسیم یعنی چیزهایی که باعث چاقی ما میشدند چه فکری چه جسمی انوقت که میتونیم موانع رو از سر راه برداریم .یکی از این موانع برای من سن بود چون فکر میکردم که با افزایش سن حتما چاق میشم و کسی که سن بالا داره اصلا نمیتونه لاغر بشه ولی از وقتی که این افکار غلط رو کنار گذاشتم وایمان پیدا کردم که لاغری بسته به ذهنمون داره و نه به افزایش سن خیلی کمک کرد به متناسب شدنم خیلی جالب بود برام که من به این جمله من میل ندارم رسیدم بدون اینکه از شما شنیده باشم خیلی خوشحالم فکر می کنم دارم مسیر رو درست میرم ممنونم از شما استاد که همراه همیشگی ما هستید

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/28 03:53
   مدت عضویت: 331 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 804 کلمه


   در خدمتتون هستم باادامه ی شرح😍
   ما اگ بتونیم موانع لاغر شدن رو شناسایی کنیم و سعی در پاکسازی آنها (موانع)داشته باشیم.چ بخاهیم ، چ نخاهیم ما هود ب خود لاغر میشیم..
   واگرنع ک جسم ما هیچ مشکلی در کم کردن وزن و سایز ندارع …این همه راه غلط و اشتباه رفتیم تونست بازم کم کنه پس ببینیم ک در راه درسه و صحیح چ کم کردنی هایی رو میخاد انجام بده انشاالله 🙏😍💪🤲♥️
   ووقتیک روند متناسب شدن شروع بشه مثل ترمیم یک زخم ک اتوماتیک بدن مار خودش و انجام میده .جسممون هم برای لاغرشدن ،سلامتی، سفت شدن پوست .وغیره کاره خودش رو ب نحوه احسنت برای ادامه حیاات و کارهای فیزیکی انجام میده ..پس چرا ازروی بیکاری بشینیم برای خودمون مانع و دست انداز درست کنیم و بجای قدم ب قدم جلو رفتن خودمون رو از مسیرمون هی باز داریم .
   وقتیک یک تصمیم میگیریم باید قاطع و صربح باشه بدون هنقولت اوردن و بهانه جویی ..بدون امروز و فردا و شک و تردید..ی بسم الله و یاعلی بگیم و شروع کنیم ، بریم تو دل ماجرا و راه و روش درست…حتی اگ ی روزایی رو روز خودمون ندونستیم ک بی شک همه ی روزاهای خدا برای ماست و این بستگی ب افراد داره ک چطور شروعش کنن..ما فقط باید ادامه بدیم..و رها نکنیم..
   فردی ک لاغری رو دوست دارع عاشق لاغر شدن و متناسب شدنه دیگ ب شلی پوست و زردی صورت و باریکی چهره کاری نداره ک اگ داشته باش حکم حرف دیگران رو داره ک دیگرانم مانعی بودن برای لاغر شدن نشدنهای افراد چاق…ک اگ بگ چاقی چی؟چاقترشدی چی؟تو نمیتونی و فلان،،پس لاغر شدن ومتناسب شدن رو اصلا چیز بدو بدحالی ندونیم..ک اگ میخایم بدونیم ادامه ندیم و سر بقیه رو هم درد نیاریم ک ی میخایمممم ومیگیم هزارانننننن ولییی..
   میخایم یکیه اما ولی هاااا هزارتا…لاغر بشم لباس قشنگ نی بهم ،لپم میره تو ،صورتم دراز میشه ،رنگم زرد نیشه و فلان😐☹️و چون افکار منفی و محدود همیشه پیش و پا افتاده ترین حرف و کارهاست ..و افکار مثبت کمتری در ذهن میپرورانیم مسلما پیروزی با افکار محدوده😐 نکنیم اینکارارو…نکنیم🙏
   همه ی تصمیم ها ، انجام کارها، یادگرفتن شغل ، هنر ،مهارت ب زمان نیاز داره ، ب یادگیری نیاز داره ، ب شوق علاقه استمرار،عشق نیاز داره ب تمرین و تکرار نیاز داره لاغر شدن هم یک هنر و یک مهارته ک ب یادگیری شوق و انگیزه ،عشق واستمرا و ادامه وانجام تمرینات و مرور نیاز داره…رمان لازمه و باید براش وقت بزاریم..ب فایل های زیادی گوش دادن نیست ، ب یکی دوفایل نیست ، ب یکی دوماه نیست ..ب درک و باور افراد بستگی داره، یکی دیر ،یکی زود نتیجه میگیره..ب خدا خدا کردن و معحزه نیست….باید عادی بشه برامون متناسب شدن ،طبیعی بشه برامون مثل پلک زدن و نفس کشیدن ،باید هروز باهاش زندگی کنیم و براش برنامع ریزی داشته باشیم مثل هروز نماز خوندن ،حمام کردنن ،دستشویی رفتن ،غذا درست کردن….لاغرشدن رو کم ندونیم🙏
   ما برای چاق شدن هیچ رژیم غذایی یا ورزشی رو انجام ندادیم ک لاغر شدن رو توی رژیم وورزش بدونیم…اگ کسی جز سگفتی شدن میشه چ برای خودش چ برای سایت استاد عزیزمون ..براثر تغییر رفتار،افکار و باورهاش بوده ک نتیجه گرفته نگرشش نسبت ب عادتهاش تغییر کرده ..ن چیزی خورده .و ن چیزی نخورده…متوجع بشیم این حالات رو😉
   بعضی از افراد دچار شک و شبهه میشن تواول مسیر وهمچنین دچار تناقص حرفای استاد عزیز ک چون افراد متناسب هرچی ک بخان میخورن ولی چاق نمیشن….پس چرا ماهرچی ک میخایم بخوریم مثل متناسب هالاغر نمیشیم😐
   قبلش این سوال رواز خودشون بپرس شماالان متناسبی؟؟شما هر چی ک میخای بخوری اندازه نیاز بدنته یا میخوری ک تموم بشه اون مقدار غذا؟؟
   اگ اول راهی ادامه بده جواب سوالاتت رو میگیری….عجله نکن….منظور استاد اینه ک هرکسی اندازه نیاز بدن روزانه اش غذا بخوره چاقتر نمیشه ،هرکسی از معده اش بعنوان یخچال استفاده نکنه چاقترنمیشه هرکسی هر آشغالی رو وقتی. نیاز بدنش نیست رو وارد جسمش نکنه چاقتر نمیشه ،اگ نمیگم چاق نمیشه.چون در حال حاضر ماهنوز دچار چاقی و اضافه وزنیم…چاقتر نمیشیم و اگ این رفتارها رو نداشته باشیم ..چاقتر دیگ نمیشیم و روند متناسب شدنمون شروع میشه و ماازهمون مسیری ک چاق و چاقتر شدیم برمیگردیم انشاءالله 🙏😍
   خیلی بهتره برای ادامه دادن در مسیر لاغری باقدرت ذهن درکمون رو بالاتر ببریم و خیلی زود قضاوت نکنیم حرفا و مثال های استاد عزیرمون رو.

   استاد هیچگونه مسیولیتیی در قبال افکارو رفتار افراد ندارع .همین ک ی راه شسته روفته ای رو سرراه مسیر زندگیامون قرار داده باید روزی هزاران بار خدامون روشکر کنیم و سجده شکر بجا بیاریم..ک هستن انسانهایی دراین کره ی خاکی ک دستی میگیرن ، میبخشن و توانمندن و هیچ گونه چشم داشتی از فردی ندارن پس باحرفامون افکار سطحی و بی منطقمون نزاریم خستگی بمونه تو تنشون..هرچند استادمون فارق ازین خستگیاست چون عاشق کارشونن،مطمین براه و روششونم هستن ولی انسانن، دل دارن ،
   پس ما سعی در برداشتن مانعی داشته باشیم در ذهن ، و درزندگیهامون
   ب امید موفقیت دوستان عزیز و همسیر🙏😍

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/28 02:57
   مدت عضویت: 331 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 623 کلمه

   سلام خدمت استاد عزیز و دوستان همسیر😍
   درک ، برداشت و تحلیل از فایل سن چاقی و موانع ذهنی🙄
   ما در فایل های آموزشی یاد گرفتیم ک سن فقط یک عدده ، و برای عده ای از افراد محدودیت .
   الان مواجه شدم با سن چاقی 🤔🙄🧐
   نظر من احتمالا قبل از آشنایی با مسیر لاغری با قدرت ذهن ،: سن چاقی دیگ چیه ؟🤔 چاقی سن داشته ؟🤔 پس چرا من هرسال ک شمع تولدم رو فوت میکردم چرابرای چاقیم تولدی نگرفتم مثلا تولد یکسالگی چاقی ،۲سالگی،۵سالگی،۱۰سالگی،🙄🧐☹️
   چاقی مگ سن و سال داره .⁉️ چرا من هیچ وقت نشنیدم و ندیدم کسی برای چربی های اضافه بدنش تولد بگیره ، 🧐😊
   چند سال بعد و آشنایی من با سایت تناسب فکری 😍💃
   چاقی یک یا چند رفتاره ک ما براثر تکرار رفتار-یا رفتارها باعث بوجود آمدن جسممون شدیم ،،، چاقی سنی نداره ،ما چاقیمون رو هرساله اضاف نکردیم ک قدیمی و جدید باشه مافقط ی سری فرمول های غلط و اشتباه رو یاد گرفتیم ، دیدیم ، شنیدیم تقویتش کردیم درنهایت باورما شده و تکرار باورمون رفتارمارو شکل داده ،
   ما اگ فقط یک رفتار چاق کننده داشتیم برای چاقیمون برای موانع بعدی و بیشترش خودمون مقصر بودیم برای اینک یک کلاغ ، چهل کلاغ میکردیم 😐
   همین سن چاقی 🤔🙄😐 مثلا ما ده ساله ک چاق واضافه وزن داریم و فقط چاقیمون رو توی یک رفتار پرخوری میدونیم فقط یدونه حالا برای کم کردنش ببینید چقدر خودمون بافکر کردن ب کم کردنش چند مانع رو سرراه خودمون میزاریم…
   1️⃣من ده سال خوردم حالا چطور بایک ماه کم خوردن یا نخوردن لاغر بشم.
   2️⃣من ده سال خوردم وچربی ذخیره کردم چطور با یک ماه ورزش و تحرک چربی سفت شده رو آب کنم
   3️⃣من ده سال بالذت خوردم چاق شدم چطور بالذت لاغر بشم
   4️⃣من ده سال چاقم ،کنارم عمو ،مادربزرگمم چاقن پس ارثیه و نمیشه لاغر شم و خیلییییی دیگ ازین افکارهای ک خودمون ب خودمون میگیم حتی اگ نشنویم و نبینیم…در حالی ک ما سالهااا اگ چاق بودیم فقط یک رفتار شاید اشتباه داشتیم ک اون رو مثلا ده سال تکرار کردیم و باافکار خودمون اون رو هی پرنگ و پرنگتر کردیم ..برای یک رفتار هزاران مانع میشه اورد ‌‌دیگ وای بحال چندین رفتار اشتباه و غلط ک ملیون ها بار میشه براش مانع تراشی کرد برای پرنگتر کردن هر روزه ی چاقتر شدنمون….
   سن چاقی ما همون یکساله اوله بقیه اش تکرار همون یکساله.و ما هم لاغر شدن رو باید اول مثل چاقی ک آموختیمش یادش بگیریم و بعد مثل تکرار کردن فرمول های غلط و اشتباه چاقی و چاقتر شدن با جایگزین کردن .فرمول های درست و صحیح و تکرار کردن فرمول های صحیح مسیر ش رو ب امید خدا طی کنیم .و در ما روند متناسب شدن شکل بگیره …
   درباره ی فکر کردن ب آب کردن چربی های بدن در حوضه ی تخصصی من نیست .من لاغر بشم کمر باریک ، شکم صاف ،پاها باریک ، دستها ظریف ، صورت شادابترو جوانتر ، چشما درشت دیده شده تر ،گونه ها برجسته .ب من چ میخاد چربیهام چطور آب بشه ، بخار بشه ،دود بشه ،دفع بشه ، محو بشه ،ناپدید بشه ، اصلا ب من چ ، مگ من دستم زخم میشه میشینم ببینم یا صبح تااشب شب تا صبح چشم از زخمم برندارم ک ببینم چطور میخاد خوب بشه ،والا ی وقتایی هم چسب زخم نمیزنم و تو همون چند ساعت اول حداقل دردش یادم میره😂 حالا مگ بیکارم بشینم ببینم چربی شکمم کجا میره ،یا نمیره ..بره ک دیگ برنگرده همه بگید (انشاءالله)🙏
   والا😂😂😂
   استاد بزرگوار و دوستان گلم من تا ده دقیقه اول این فایل رو دیدم و ذهن عزیزم هی میگفت اینو اینجوری بنویس هی گفتم آخر فایل شرح کامل قبول نکرد..هواسمو هی پرت میکرد…و نمیذاشت متوجه ادامه فایل بشم…
   ادامه شرحم انشالله در دیدگاه بعدی
   بازم ببخشید 🙏🌷
   ادامه دارد……😉🙃🤗

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/27 23:00
   مدت عضویت: 699 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 792 کلمه


   با عرض سلام و وقت بخیر خدمت دوستان و استاد عزیز
   من وقتی لایو رو دیدم که مرتب قطعی داشت خیلی ناراحت شدم ولی وقتی دیدم استاد اون رو داخل سایت گذاشتن خیلی خوشحال شدم . درمورد موضوع سن چاقی باید بگم که من بهمن امسال بیشتراز یک ساله که با سایت و استاد آشنا شدم سه تا از محصولات سایت رو هم خریدم اول دوره ورود به سرزمین لاغرها رو خریدم و با وجود این که لاغر نشده بودم دوتا دیگه از محصولات سایت رو یه مدت بعد خریدم دلیلش هم این بود که بعد از خرید اول با این که نتیجه که تناسب بود هنوز حاصل نشده بود ولی از نظر روحی اول و دوم از نظر خوردن خیلی تغییر کرده بودم و مطمئن بودم که به نتیجه ایی که می خوام میرسم و اگر تا حالا نرسیدم بخاطر فرمولهای اشتباهی هست که در ذهنم ذخیره شده و یکی از اونا عجله کردن برای نتیجه است که فکر می کنم همه اون رو دارن ،فقط این که بعضی از عکس های شگفتی سازانی که در سایت هست هم مزید بر علت میشه منظورم اون عکس هایی که زیرشون نوشته که هنرجو در عرض ۶ ماه ۳۰ کیلو و یا ۸ ماه ۵۰ کیلو کم کردند .به نظر من اگر تاریخ در این عکس ها حذف بشه بهتره چون یکی از علت های عجله من انتظار خودم از لاغر شدن همین عکس ها بود و فکر می کردم که من مشگل دارم و نمی تونم لاغر بشم و مرتب ناامید می شدم تا این که به طور جدی با خودم خلوت کردم و به خودم قبولوندم که بهتر از این راه برای لاغری نیست و حتی اگر چند سال طول بکشه من این راه رو ادمه میدم و کم کم حس عجله کم شد .
   درمدت این یک سال بارها میزان غذای من کم شد و هر دفعه فکر می کردم که به کمترین حد خودش رسیده ولی با کمال تعجب میدیم باز هم حجم غذا و هم عادت های غذایی من تغییر می کرد و فهمیدم که آموزش لاغری زمان خودش رو می خواد وهنوز مغز من در حال پردازش و آموزش هست و تازه بعد از آموزش نوبت به عمل کردن و انجام اون عادت صحیح در زندگی روزمره است .البته بگم که من برای هیچ کدوم از این کارها هیچ اجباری برای خودم در نظر نگرفتم یعنی پیغام سیری رو دریافت می کنم دیگه غذا نمیخورم و به خیلی چیزهایی که قبلا می تونم بگم اعتیاد داشتم میلم نمیکشه مثل نوشابه و تنها کاری که با فکر کنترل کردم این بود که تا گرسنه نشم چیزی نخورم مثل بعد از ظهرها که بدون گرسنگی باید چیزی می خوردم و خدا رو شکر این عادت تا حد زیادی از بین رفته و تازه فهمیدم که خیلی از عادتهای غلطم رو شناسایی کردم چون کم کم دارم می بینم که وزنم داره کم میشه در تمام این یک سال واندی هر چیزی رو که حوص
   کردم و دوست داشتم خوردم ولی به اندازه نیاز بدنم و نتونستم بیشتر بخورم نه این که جلوی خودم رو بگیرم و خودم رو محدود کنم .
   در باره چربیهای بدن چند وقت پیش مطلبی خوندم که خالی از لطف نیست برای شما بگم در تحقیقات معلوم شده که سلولهای چربی در بدن هر شخص به تعداد مشخصه مثلا ده هزار سلول و وقتی کسی چاق میشه این تعداد بیشتر نمیشه ولی یک خاصیتی که سلول های چربی دارن اینه که تا ۵۰ برابر می تونن بزرگ بشن فکرش رو بکنین ۵۰ برابر و هر چه قدر که لاغرتر بشیم این سلول ها کوچیکتر میشه ولی از بین نمیره. پس کار نداشته باشیم که این سلولها چطور کوچیک میشن اصل اینه که کوچیک بشن اون هم کار خداست ما کار خودمون رو انجام میدیم و بقیه کار رو به خدا که خالق این سلولهاست بسپریم.
   و حرف آخر این که اگر واقعا بخوایم لاغر بشیم و تا حالا از هزار راه رفتیم و به نتیجه نرسیدیم باید فهمیده باشیم که با وجود نتایج روحی و عادتهای غذایی کهبا این روش تا به حال گرفتیم تنها راه لاغر شدن اصولی فقط و فقط از طریق ذهنه و هیچ راه دیگه ای دائمی و همیشگی نیست و هر چه قدر هم طول بکشه باید ادامه بدیم و من با کمال افتخار میگم که تو این مدت هر دفعه ناامید شدم و زمین خوردم با قدرت بیشتر بلند شدم و ادامه دادم و دارم نتیجه اش رو در جسمم می بینم و تا وقتی که به وزن ایده ال خودم نرسم دست از تلاش بر نمی دارم و هر روز از خدا به خاطر آشنا کردن من بااین سایت و آقای عطار روشن تشکر می کنم و سال نو رو به تمام دوستان و استاد عطار روشن عزیز تبریک می گم و سال خوبی رو براتون آرزو دارم.🧡🧡🧡🧡

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/27 19:07
   مدت عضویت: 822 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 2,400 کلمه


   سلام استاد . خدا قوت . چقدر این فایل خوب بود .
   هر وقت میام فایلی از شما گوش بدم فکر می کنم نشستم پشت فرمان ذهن و دارم رانندگی می کنم .
   مربی آموزش میده . نکات رو میگه و من اجرا می کنم . خدا می دونه حسم نسبت به یادگیری لاغری و لاغری کردن از یادگیری رانندگی و رانندگی کردن خیلی بهتره .
   بله ما افکارمون خیلی خرابه . خیلی . چه راهکار خوبی فرمودید ما باید برای لاغری با ذهن هم روی ذهن کار کنیم هم روی رفتار تا به تعادل برسه .
   ذهن تمام افراد چاق درست عین همه . ما فقط باید حرکت داشته باشیم . چقدر خوب مراحل ذهن چاق رو گفتید .
   وقتی که گفتید هرچقدر غذا رو کم میکنی باز فکر می کنی زیاده باز کمترش می کنی .
   ولی باز ذهن همون مقدارم میگه زیاده . هی میگیم زیاده زیاده . تا یه مدتی به این شیوه عمل کردن ذهن رو آروم نگه میداره و اون فشار افکار چاق کننده ی
   چقدر میخوری . انقدر نخور . حالم از خودم به هم میخوره . خاک بر سرت و …..دست از فعالیت می کشن . خب مرحله ی بعدی کم کردن غذا این افکار رو به ذهن میاره خب حالا داری کم میخوری ضعف می کنی . احساس ضعف داری . به بدنت غذا نمیرسه . ضعیف میشی . موهات میریزه و …. و حالا در این مرحله عمل فعلی رو رها می کنم میگم بابا ولم کن میخوام بخورم اصلا گوربابای چاقی .
   اصلا میخوام بخورم چاق بشم و شروع می کنیم به خوردن تا اون افکار خاموش بشن .
   یعنی ما فقط برای آروم کردن افکارمون میخوریم یا نمیخوریم .
   و تمام افکار ما چاق کننده هستند و بعد هم میبینیم هیچ تغییری نکردیم .
   چقدر جالب گفتید یه آدم لاغر اصلا به این فکر نمیکنه خوردنهاش پرخوریه و دقیقا از وقتی توسط اطرافیان ملامت میشه که چقدر میخوری چاق میشی کم کم این فرمول در ذهنش شکل میگیره و شروع می کنه به چاق شدن و وقتی این فرمولها شروع به کار می کنند دیگه چاقی شروع میشه .
   اما در مورد اینکه ما باید هم روی فکرمون کار کنیم هم روی عملمون تا به تعادل برسیم خیلی نکات ارزنده ای داخلش داشت .‌
   استاد من این همکاری فکر و عمل رو خیلی دوست دارم . نوعی بازی با ذهنه . مثل کسی که توپ زیر پاشه و هی میده این پا و هی میده اون پا . درست مثل فوتبالیستها .
   من تا حالا چنین مثالی در ذهنم نیومده بود .
   البته خیلی به فوتبال وارد نیستم ولی تا همون حد کمی که میدونم شخص برای گل زدن دریبل میزنه . وقتی یه حریف میاد جلو هی توپ رو این پا و اون پا میکنه یه جایی پاس میده به یار کناریش .
   مهم رسیدن به هدفه و همکاری تیمی .
   وقتی فرمولهای ذهنی چاقی میان اول اینکه همین که ما این جرات رو پبدا کردیم که در مقابلشون فن پیاده کنیم جای بسی شکر داره . اول که اصلا نمیشناختیمشون . فقط میدیدیم حالمون داره روز به روز بدتر میشه . پس ما نسبت به قبل خیلی پیشرفت داشتیم .
   یادمه بچه که بودیم اولین کارتون فوتبالیستهایی که دیدیم پسری بود به نام کاکرو که اومد و تیمی رو که خیلی ضعیف بود هدایت کرد کلی تمرین کردن تا راههای برد رو یکی یکی یاد گرفتن و به مقام نائب قهرمانی رسیدن . البته کارتون فوتبالیستهایی که نقش اصلیش سوباسا بود رو نمیگما . اون به نظر من خیلی جالب نبود ولی قبل از اون اولین فوتبالیستهایی که اومد و دروازه بان اسمش ماسارو بود وقتی آموخته های شما رو گوش میدم دقیقا یاد همون کارتون می افتم . همون لذت از اموزش بهم دست میده . جزئیاتش اصلا یادم نیست ولی حسی که در وجودم با دیدن هر قسمت می نشست اونقدر مارو مشتاق می کرد و روزهای هفته رو به عشق دیدن کاکرو می گذروندیم . الان دقیقا لاغری با ذهن هم همون حس لذتبخش اون کارتون رو در ذهنم میاره . و واقعا الان نسبت به اون زمان چقدر دستیابی به موارد مورد علاقه راحتتر شده . ما اون زمان برای دیدن کارتون مورد علاقمون باید یک هفته صبر میکردیم در حالیکه الان فقط کافیه اراده کنیم به راحتی محتویات آموزشی دلخواه میاد روی صفحه و خیلی راحت هرچی بخوایم راحت در دسترس قرار میدیم و این یعنی گستردگی و راحتتر شدن مسیر زندگی با گذر زمان و واقعا لاعری با ذهن هم دقیقا همینه .
   برگردیم به مثال قبلی یادگیری لاغری با ذهن هم به نظر من دقیقا مهارت بازی با توپ هست . ما باید اونقدر یاد بگیریم و ماهر بشیم که دقیقا بدونیم چه زمانی باید پاس بدیم چه زمانی شوت بزنیم چه زمانی دریبل کنیم تا به گل برسیم . ده تاش گل نمیشه ولی یهو یکیش گل میشه و دوباره و دوباره . این روند بازیه .
   لاغری با ذهن هم دقیقا مثل یک بازیه .
   اونقدر فرمول چاق کننده داریم که هر کدومش رو بهشون قدرت دادیم که واقعا تمام فکر و اندیشه ی مارو احاطه کردن .
   ما باید بدونیم یه زمان کار رو به فکر پاس بدیم یه وقت به عمل . یه وقت عمل دوباره فکر چاق کننده ایجاد می کنه دوباره بریم سراغ فکر بعد فکر جدید دوباره عمل جدید میاره و باز افکار چاقی دوباره میان .
   و ما از همین شیوه یاد میگیریم و فرمولهای لاغری رو تکرار می کنیم تا خود لاغریمونم قوی و قویتر بشه .

   ما ادامه میدیم به مسیر . تک تک جملاتتون طلاییه استاد . اونقدر عالی هستین که واقعا جمله به جمله بیاناتتون انسان رو به وجد میاره و اشتیاق لاغر شدن رو در وجودمون بیشتر میکنه . اشتیاق توانایی برای لاغر شدن . اینکه من میتونم ادامه بدم . اینکه روند لاغری من هرگز متوقف نمیشه .
   چقدر جالب گفتید که افکار چاق کننده از طرفی باعث چاقی میشن و از طرفی آدم رو هل میدن سمت متناسب شدن .
   دقیقا مثل افکار لاغرها . از طرفی لاغرشون می کنه و از طرفی هلشون میده سمت چاقتر شدن .
   تنها چیزی که این وسط باعث موفقیت و رسیدن به گل میشه اینه که از حرکت باز نایستیم و ادامه بدیم به تمرین کردن . ما گلهای زیادی تا حالا زدیم . درسته گل هم خوردیم و حتی گل به خودی هم زدیم ولی تعداد گلهایی که به دروازه رسوندیم خیلی زیاد بوده . بازم تلاش می کنیم که گل بزنیم . البته تلاشی همسو با ذهنمون .
   یه وقت با عمل یه وقت با فکر . یه وقت هردوباهم . خلاصه فقط استمرار داشته باشیم تا ابد
   تا ذهن متناسب ما جسم متناسبمون رو خلق کنه .
   امروز دوباره یه فرمول پیدا کردم .
   افکار ضعف آفرین . دیدم از صبح امروز ذهن چاقم میگه خونه تکانی میکنی دلت ضعف میره ضعیف میشی . خب برو بخور و امر به خوردن رو هی صادر می کنه .
   استاد من تا حدودی متوجه شدم که خوردنم دستور ذهن چاقه یا دستور ذهن لاغر .
   نخوردنم دستور ذهن چاقه یا دستور ذهن لاغر .
   افکاری مربوط به ضعف کردن فرمولهایی در ذهن چاق است که با کم کردن غذا بعد از چند روز شروع میکنه به فعالیت . گفتگوهای ذهنی حول این محور می چرخه تا مسیر لاغر شدن رو رها کنیم . این فرمولها میاد
   لاغری = فکر ضعف = احساس ضعف = پرخوری
   در حالیکه دقیقا ذهن چاقه که این افکار رو در سرمون ایجاد می کنه . پس چاقی = ضعف هست نه لاغری
   ذهن چاق ما داره به لاغریمون تهمت میزنه . لاغری احساس ضعف نمیاره . چاقی دهنه که احساس ضعف رو پدید میاره .
   . وقتی از ذهن لاغرمون فاصله میگیریم و توجهمون بهش کم میشه ذهن چاق دوباره شروع می کنه به فعالیت . پس میخواد لاغر شدن رو در ذهنمون خراب کنه . ذهن چاقمون حسادت داره . چاقی ذهنه که احساس ضعف رو میاره احساس کمبود رو میاره احساس زشت شدن رو میاره و اینا همش از حسادته .

   در حالیکه اگه ذهن لاغر شروع به تابش کنه افکار و گفتگوهایی که در سر ایجاد میشن سرشاراز حس لذته . سرشار از حس توانستن . قوی بودن . نیرومند بودن . زیبا بودن و بعد ادامه دار که میشه حساسیت به عملکردمون پایین میاد سرزنش و خود درگیری به مرور میره . آرامش فکری و احساسی پدید میاد و اون احساس بد ولع و سیر نشدن از بین میره ما با دوتا لقمه سیر میشیم و وقتی به ذهن لاغر عادت کنیم میبینیم احساس وابستگیمون به مواد غذایی از بین میره . هر چی هم که بخوریم تعبیرها و تعریفهای لاغر کننده بهش میدیم .
   چقدر ضرب المثل با دست پس زدن و با پا پیش کشیدن رو قشنگ بیان کردید .
   ما از فرمولهای چاقی برای خودمون فرمولهای لاغری ایجاد می کنیم و به این ترتیب چاقیمون رو به لاغری تبدیل می کنیم . از یه عمل چاق کننده که اومده و حالمون رو گرفته چند روز میشه افکار و عمل لاغر کننده تولید کرد و حالمون رو خوب کرد .
   جایی میرسه که حتی فرمولهای چاق کننده ی ما هم باعث لاغریمون میشن .
   مثال دین رو کاملا عالی فرمودید .
   بله ما چاقی ذهن رو یاد گرفتیم و حالا میخواهیم لاغری با ذهن رو یاد بگیریم .
   چقدر نکته داره این فایل و متن . واقعا دوست ندارم هیچیش از ذهنم رد بشه . دوست دارم تک تک جملات رو بنویسم تا بیشتر درک کنم .
   اصل آموزش این فایل در مورد سن چاقی بود . چقدر خوب گفتید بله دقیقا درسته چاقی ما سنی نداره ما یکسال یاد گرفتیم و ما بقی عمر فقط چند تا فرمول رو تکرار کردیم بازم درست مثل رانندگی . کسی که گواهینامه میگیره راننده نیست . او فقط مجوز پشت فرمون نشست رو گرفته همین وگرنه فقط با تمرین و تکرار هست کا او روز به روز در رانندگی ماهرتر میشه . ما فقط رانندگی رو دو سه ماه یا نهایت شش ماه یاد گرفتیم و مابقی اون فقط تکرار کردیم اون اموزه ها رو تا کاملا ماهر شدیم در رانندگی ضمن اینکه با هربار تمرین یه نکته ی جدید یاد میگرفتیم که مثلا هنگام دور زدن چطور کنیم بهتر دور بزنیم یا پارک کردن اگه این فرمول رو به کار ببریم پارک قشنگتری میشه و .‌‌‌…
   یا مثل سایر آموزشها . حتی دانشگاه هم همینطوره ما الفبارو در یک سال یاد میگیریم و در سالهای بعد فقط تکرار می کنیم . ریاضی و جمع و منها و …. رو یکبار یاد می گیریم و در سالهدی بعد فقط تکرار می کنیم و در طی ایام تحصیل ما از اونها استفاده می کنیم تا به مهارتهای دیگه هم برسیم .
   پس چاقی ما هم دقیقا همین بوده و ما به تعداد سالهای چاقی فقط فرمولهارو تکرار کردیم . پس باید بپذیریم لاغر کردن ۵ کیلو با ۵۰ کیلو هیچ فرقی برای ذهن ما نداره و این فرمول که ما مثلا ۳۰ ساله که چاقیم یه فرمول کاملا اشتباهه .
   چاقی ما سن و سالی نداره چون بدن ما همواره تغییر می کنه و سلولهای قدیمی جاشون رو به سلولهای جدید میدن . سلولهای جدید بنا به الگوی فکری همون چند روز اخیر در بدن ما شکل میگیره . همونجور که ما الان افکار ۲۰ سال پیش خودمون رو نداریم قطعا سلولهای ما هم سلولهای ۲۰ سال پیش ما نیستن . ما کلا متحول شدیم . حتی ذهنیت و محتوای ذهنی الان ما هم ذهنیت ۲۰ سال پیش ما نیست و بنا به الگوهای همون آموزشهایی که میبینه ذهنیتش تغییر می کنه منتها راجع به موضوعی که هیچ اموزشی در مورد اون نمیبینیم دهنیت الان ما همون ذهنیت ۲۰ سال پیش ماست و باز همون حالتها در ما ایجاد میشه .
   مثلا ذهنیت اینکه با بالا رفتن سن ما پیر میشیم . کسی که برای جوان شدن اموزش ندیده باشه مسلما ذهنیتش تغییر نمیکنه در این مورد و وقتی سنش بالا میره پیر میشه . یا کسی که مثلا تحصیلاتش رو ادامه نداده باشه دستخطش همون کلاس اول می مونه . خودش بزرگ میشه ولی دستخطش بچه گانه است چون دیگه اموزش ندیده . یکی از فرمولهای ذهن ناخوداگاه دستخطه ما هر زال کا مدرسه میریم دستخطمون در حال تغییره ولی به محض اینکه مدرسه نمیریم دستخطمون همون نقطه می مونا و دیگه تا بزرگسالی تغییر نمیکنه .
   لاعری با دهن هم دقیقا همینه وقتی ما تمارین رو انجام ندیم یادگیری لاغریمون ادامه دار نمیشه و واکنط اون که مثلا تغییر شیوه ی افکار و رفتار و عادات و شخصیت و جسم هست همونجا متوقف میشه و جالبه چون چاقی رو زیاد تکرار کردیم اون دوباره شروع می کنه به کار و باز تکرار فرمولهای چاقی ارام و آهسته شروع می کنه به کار .
   ما فقط باید مستمر ادامه بدیم . اشتیاق ایجاد کنیم . هر خط یه نکته داره . فکر کنیم . عمیق بشیم . لذت ببریم . حتی عقب و جلو کردن فایل انقدر لذت داره . یعنی همون پاسکاری و این پا و اون پا کردن اینموری ذهنم رو میپیچونم و محتوای اموزشی رو تحویلش میدم تا برام لدتبخش بشه بعد دوباره مشتاق میشم از اول گوش بدم ببینم خب اینجا قبلش چی بود . یعنی یه وقتهایی حتی از این کار هم لذت میبرم .
   ولی بیشترین کاری که واقعا بهم لذت میده و نقطه ای رو در ذهنم فعال می کنه و به ارامش میرسونه اینه که خط به خط بنویسم و در ذهنم تجزیه تحلیل کنم .
   الان این فایل سرشار از اگاهی بود .
   واقعا حیفم میاد فقط یه بار گوش بدمش . الان یه بار گوش دادم . مثلا دوست دارم الان ده دقیقه ده دقیه اش کنم . نکات مربوط به ده دقیقه اول رو بنویسم چون زیاد که بشه باز با نوشتن تنبلیم میاد . ولی ده دقیقه ده دقیقه بیشتر بهم لذت میده . البته فعلا حالا تا بعد باز ببینیم چه ایده ای بهم پیشنهاد میشه .
   خلاصه به فرمایش شما باید خودمون اشتیاق رو در خودمون ایجاد کنیم تا مستمر ادامه بدیم و ذهنمون رو در مسیر نگه داریم .
   استاد چقدر دقیق ذهن چاق رو توصیف کردید . هرچقدر کم میخوریم بازم میگه نه این زیاده چاقت می کنه . هنوزم فعالیت می کنه . منتها ما هم فعالیت می کنیم تا ذهن لاغرمون بیشتر فعال بشه . خب ذهن لاغرمون رو کم به کار بستیم خیلی در وجودمون مانور نداده . هی تکرارش که کنیم ضخیم میشه و خودبخود افکار لاغر کننده زور افکار چاقی رو می گیرند و کم کم همون طور که تا الان کلی تغییر داشتیم از حالا به بعد هم خواهیم داشت .
   بابت این فایل عالی سپاسگزارم .
   البته نکته برداری از فایل و متن دلم میخواد بزارم که به مرور این کارو انجام میدم .
   از لطف شما بابت این آگاهیها سپاسگزارم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    مریم حسین زاده
    1400/01/11 18:42
    مدت عضویت: 539 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 3 کلمه

    افرین عالی بود

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/27 16:27
   مدت عضویت: 741 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 946 کلمه

   سن چاقی یکی از موانع لاغر شدن

   سلام وقت بخیر

   اکر موانع ذهنی خود را شناسایی و برداریم لاغری ما خودبخود انجام میشود ،چقدر این جمله قشنگه،حس خوب داره،حس اصمینان،حس ظرافت ،آرامش

   سن چاقی من ۴۵ ساله یعنی از بدو به دنیا اومدنم که انگ تپل بودنو به من زدن و کم کم چاقتر شدم،خودم عکس های تا زیر ۷ سال خودمو میبینم ،متوجه میشم که من چاق نبودم یکمی توپر تر بودم ولی انقدر بمن القاب لپی و خپل دادن که من پذیرفتم چاق هستم ،هر چقدر بزرگتر شدم شنیدم که چربی ها کهنه بشن ، دیرتر آب میش، یا شنیدم که چربی بعضی قهوه ایه و دیرتر آب میشه و چربی های سفید زودتر ،

   منم وقتی رژیمیو شروع میکردم اولش اشتیاق لاغر شدن داشتم و بیشتر وزن کم میکردم و به مرور کم و کمتر میشد ،گفته بودن اولش بدن پف داره پس زودتر چربی ها آب میشه ولی به مرور هر چقدر چربی ها کهنه تر میشه سختر آب میشه ،و بعد از یه مدت هم بدن میره تو استپ وزنی و بسختی میشه لاغر شد یا باید شوک های سختری به بدن وارد کنیم و من همیشه در حال شوک دادن بودم،

   بر اثر زیاد لاغر شدن و چاق شدن های پی در پی و غیر اصولی

   قسمت هایی از نسوج بدنم ، شل شد و همیشه ترس از شلتر شدن بدنم باعث میشد خوشحال نباشم حتی زمانیکه لاغر میشدم،فکر میکردم چاق و سفت بودن بهتر از لاغر و شل بودنه، در حال حاضر هم یکی از ترمز های لاغر نشدنم ،شلتر شدن بدنمه ، ممکنه با لاغری با ذهن بدنم قشنگ لاغر بشه و شل نشه ولی شلی های قبل که ترمیم نمیشه و چونکه وقتی لاغرتر میشم بدنم آویزونتر میشه مخصوصا در بازو و ران پا ،همش نگرانم که چه فایده من لاغر میشم ولی نمیتونم دامن کوتاه بپوشم بخاطر از بین رفتن نسوج بدنم ، خیلی هم با خودم صحبت میکنم ولی انگار اون فرمول ها در من قویتر عمل میکنن

   منم فکر میکردم برای آب شدن چربی هام باید جوری ورزش کنم که بدنم داغ بشه ،یا برم تو سوناهای داغ ،ساعتها بشینم تا شاید با عرق کردن لاغر بشم

   لاغر شدن برای من در قبل برابر بود با ضعف،گرسنگی،رنج،ورزش های سخت،خشم،استرس،رژیم ،شل شدن بدن،زشت شدن صورت،استخونی شدن دست ،چروک شدن،بی حالی ،زرد شدن پوست

   یکی از سخنان گهربار دختر خالم که همیشه میگفت،این بود که چند کیلو چربی باید تو بدن باشه که وقتی مریض میشیم آب بشه ،چند ماه پیش که کسالتی داشتم ،در دوران بیماری ،بدنم ریخته بود و یدفعه یاد این کد در ذهنم افتادم و چونکه این فرمول هم در ذهنم داشتم که وقتی سالم بشم مجدد توپر میشم ،دقیقا بعد از بهبودیم احساس کردم بدنم پر تر شد ،یعنی این کد ها مثل مین عمل میکنن ،برسی بهشون منفجر میشن ،

   خدارو شکر میکنم که ۱۳ ماهه در دوره ها هستم ،هر روز آگاهی هایی در مورد لاغری با ذهن با دیدن و گوش دادن به فایلها ،نوشتن و خوندن نظرات دوستانم وارد وجودم میشه

   با بودن در مسیر لاغری با ذهن، با گوش دادن ،با طی کردن پروسه دوره ها ،پازل های ذهنیمون کامل میشه ،برای منهم سئوالاتی بوجود میومد،انگار گیج میشدم ،با اینکه سالها در حال آموزش مطالب ذهنی بودم ولی تا بتونم فهم و درکم بالاتر بره ،یه زمانی طول کشید

   دقیقا تفکرات من در مورد غذاها بسیار مخرب بود،هیچ ماده غذایی وجود نداشت که در نظر من چاق کننده نباشه بغیر از مواد سالاد و سبزیجات ،هر خوراکی میخوردم با یه عالمه ترس و استرس بود و بعدش هم چاقی بیشتر ،ولی افراد متناسب مثل من فکر و عمل نمیکنن،معلومه من نمیتونم رفتار اونهارو داشته باشم

   اوایل دوره که مطالبو بلد نبودم ،خیلی دوست داشتم با این موضوع مخالفت کنم که چرا استاد میگن ،به اندازه نیازت بخور،چرا نمیتونم بیشتر از نیازمم بخورم، ولی به مرور که آزادی عمل و آرامش در خوردن داشتم ،متوجه شدم نیازی ندارم تا احساس خفگی بخورم و آرام آرام بسمت عمل کردن تمرینات هدایت شدم،

   چه مثال واضحی زدید استاد در مورد فرهنگ یه شخص آلمانی با یک ایرانی ،افکار و محتویات ذهنی منیکه ۴۵ ساله اضافه وزن داشتم ،ترسیدم،خجالت کشیدم،بی اعتمادبنفس بودم،نخوردم ناراحت شدم،خوردم عذاب وجدان گرفتم،از خودم متنفر بودم،خودمو هیچی حساب نکردم تا شخصی که همیشه راحت تو جمع ها درخشیده،لذت برده، براش فرقی نداشته چقدر خوراکی بخوره،استرس های مارو نداشته،در اصل دنیای متناسب ها با دنیای ما متفاوته ، به قول استاد انگار اونا طبقه اول یک ساختمون زندگی میکنن ما طبقه دوم ،آیا ما همدیگه رو میبینیم؟ آیا ما خبر داریم الان در طبقه پایین آپارتمانمون چه اتفاقی برای همسایمون افتاده؟

   پس من نمیتونم هر کاری اونا انجام میدن منم تقلید کنم ،

   با بودن و گوش دادن ،تمرین کردن و رفتار کردن میتونیم راه های ذهنی لاغری در خودمون بسازیم

   با دیدن عکس دوست عزیزمون که در عرض کمتر از ۲ ماه ۱۰ کیلو وزن کم کردن ،این اطمینان در من بیشتر شد که منم میتونم مثل دوستانم نتایج عالیتری بگیرم ،قبلا میگفتم پس چرا من نتونستم انقدر کم کنم و حالم بد میشد یا ناامید میشدم ولی الان خوشحال میشم و میگم برای دیگران شد برای من هم میشود

   این فایل عالی بود و ۳بار گوش دادم و هر بار بیشتر مطمئن شدم ،منم جزء اون هنرجوهایی هستم که نیازی به تشویق ندارم ،هیچ وقت مشوقی در زندگیم برای هیچ کاری نداشتم ،تازه همیشه همه باد ناموافقم بودن و من تنها به مسیرهام ادامه دادم،اینجا هم به کمک و هدایت خداوند اومدم،با آموزش های استاد ،تغییر کردم و با تلاش خودم به هدفم میرسم،هر زمان هم که بی انگیزه بشم،یاد اون روزهای سخت رژیم و چاقیم میفتم و تازه میفهمم که الان در چه موقعیت بهشتی هستم پس قویتر ادامه میدم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   adelehreyhani68@gmail.com
   1399/12/26 18:08
   مدت عضویت: 391 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 664 کلمه


   با سلام وقت بخیر
   استاد عزیزم کاش جمله ای بتونم بگم که نشون بده که چقد دوستون دارم و چقد قدردانتونم… سپاس از این همه لطفتون.
   زمانیکه لایو گذاشتین و قطع میشد من دعا کردم که کاش کامل این لایو رو کامل میدیدم و بازم شکرگزارم خدا و شما این فرصت رو برام مهیا کردین.
   من 31 سالمه و 16سال هستش که اضافه وزن دارم، و همیشه فکر کردم که انباشت چری به صورت لایه لایه صورت میگیره.. و همیشه میگفتم که اوایل من خوب کم میکنم و سختی بعد از چند کیلو اول شروع خواهد شد.. که من با گوش کردن فایل هاتون به این نتیجه رسیده بودم که اشتباه و امروز با شنیدن نکته جالب «تکرار سن چاقی» به باورش رسیدم… نکته ای که من فهمیدم با گذر زمان و شنیدن فایل های مختلف “دادن زمان ” هستش… بله در پروسه ها باید زمان داد ولی در خیلی از مواردباید به مرور زمان بدست آورد.. مثل شناخت، آموزش… شما نمیتونی بخوای که یه نرم افزار یاد بگیری و زمان بدی که من اینو باید تا فردا یا هفته و ماه آینده یاد بگیرم… بستگی به نوع نرم افزار و توان یادگیری داره… آموزش لاغری با ذهن هم همینه چون ما واقعا داریم برنامه اضافه میکنیم و با دادن زمان کارمون خیلی سخت و تا خدی غیر ممکن میشه و ممکن نتیجه عکس بده… من یه فایلی تحت عنوان “استرس” از دکتر *** گوش میکردم که ایشون میگفتن که بیش از نیمی از استرس های ما بخاطر عامل زمان هستش..باید از مسیر لذت برد.. باید از شادی آگاهی هایی که میرسن رقصید، گاهی اوقات باید بال عقل رو باز کنیم از بالا به موضوغات نگاه کنیم، ببینیم چی بدست آوردیم و اون موقع نگاه عقاب وار احساس رو شکوفا کنیمف وسعت بدیم به همه آگاهی ها…. چند روز پیش یه جدالی بین من و ذهنم داشتیم با هم.. من بهش گفتم تو چرا عادت دار ی که همیشه اون چیزاییکه من دوست ندارم به من بگی و یادآور شی؟؟ چرا از خوبی ها و از موفقیت هایی که تا الان بدست آوردم نمیگی؟؟ چرا نمیگی با چه چیزایی جنگیدم تا اینی که هستم باشم؟ چرا هرچی ته ذهن و بدردنخوره و داره نمیتوانم ها و نمیدانم ها رو بالا میاره؟؟ درگیرم باهاش خوبیای منو یادم بیار…من تو این مسیر خیلیلذت میبرم از همه چیز خصوصا از اشتراک احساساتم و شکرگزارم شما و این سایت و استادمو دارم… قدردانم چون میدونم چه زورهای الکی برای لاغر شدن زدم که بدتر از همه نتیجه نداشت… اصلا چرا بگم نتیجه نداشت؟؟ نتیجش آشنایی با شما بود.. من زمان نمیدم فقط اشتیاقمو برای ادامه مسیر زیاد میکنم.. ماشینم داره با سرعت میره خدارو شکر تو این سایت میتونیم سوپر بنزین بزنیم.. چیکار داریم چجوری لاغر میشیم..فقط لاغر شدن مهم واسم چون حق طبیعیم متناسب شدن… من تا چندماه پیش نمیتونستم بگم که من کیک نمیخورم با اینکه واقعا شیرینی خامه ای دوست نداشتم، میترسیدم بگم..ولی الان خیلی راحت میگم و نمیخورم.. من نمیتونستم بگم میل ندارم ولی الان میگم.. من نمیگم من الان کامل کامل شدم.. ولی بسیار بسیار بسیار شکرگزارم از خدا و استاد و خودم که یک پله بالا رفتم اینکه چقد زمان میبره مهم نیست.. مهم مسیر من که همه چیز منو تغییر داد من بزور کلمه “نمیتوانم” رو میتونم درک کنم چون مطمئنم انسان قادر و تواناست چون من از روح خداوندم پس توانام من این مسیر رو با شادی، رقص و لبخند ادامه میدم
   یه اتفاق خیلی جالب رو براتون میگم.. من هیچ وقت نمیتونستم برقصم.. چون از تو جمع رقصیدن خجالت میکشیدم،، ولی الان یاد گرفتم که برقصم
   من از پوشیدن مانتوهای رنگ قرمز شرم داشتم ولی الان شدم جوجه رنگی…
   این همه تغیییرررر.. اگه بهشون زمان میدادم نه درکشون میکردم و نه لذت میبردم…
   خیلی ها هم به من گفتن عادله چاق تر شدی ولی اهمیت نمیدم من مطمئنم از مسیرم.. چون تغییراتمو دارم میبینم با این تفاوت که نه استرس حرف دیگران رو دارم مثل قبل نه برام مهم که چی میگن… استاد عزیززم خیلی دوستون دارم و خدا قوت.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/26 16:43
   مدت عضویت: 482 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 476 کلمه

   سلام استاد مهربانم ،موضوع سن چاقی یکی از موانع ذهنی من هم بوده یعنی من در تمام این سالها شاید فقط پنج کیلو وزن کم کردم چون همیشه توی ذهنم این بوده که سه ،چهار کیلوی اول که کم میکنم آبهای میان بافتی و اضافه است و پفی که بدن من داره و بقیه چربی ها سالهاست کهنه و سفت شدن و خیلی سخت آب میشن و امروز با دیدن این فایل فهمیدم این یکی از موانع ذهنی من بود و کلی خندیدم و حالم خوب شد از اینکه فرمودین ما چکار داریم که چربی ها چگونه آب میشن بدن ما خودش رو ترمیم میکنه یکی دیگه از موانع ذهنی من همین بود که لاغر بشم صورتم لاغر میشه و از امروز میگم من لاغر بشم هر چی که پیش آید خوش آید به قول شما ما داریم لاغر میشیم و توی ذهنمون هزار تا ایراد از لاغری میگیریم و خیلی این فایل مثل همیشه بجا و مهم بود و افراد چاق فکرشون خرابه و برای اینکه مثل یک فرد متناسب فکر کنندخیلی باید کار کنن تا رفتارشون در خوردن مثل اونها بشه من در مدت دو ماهه که واقعا در این مسیر هستم هر روز بصورت ناخودآگاه رفتاری از من سر میزنه که خودم متعجب میشم اصلا دوست ندارم پرخوری کنم خودم دوست ندارم شیرینی بخورم من قبلا در هفته دو بار باقلوا درست میکردم و همیشه توی یخچال باید شیرینی می بود اصلا حرص و ولع به موادغذایی ندارم چای مو تلخ می خورم و واقعا لذت می برم سایزم کمتر شده همسرم میگن خیلی لاغر شدی چون من قبل از ازدواجم خیلی متناسب بودم تو این مدت بدون اینکه فکر کنم خاطرات اون موقع در ذهنم تداعی میشه و احساس میکنم. فرمولهای لاغری داره پررنگتر میشه و من مطمئنم این بخاطر این هست که قدم به قدم پیش می رم و شما استاد دانای من می دونید کدوم موضوع رو کجا و کی عنوان کنید من دارم نتیجه میگیرم چون با استمرار و علاقه پیش می رم و با عمل کردن این فایل های ارزشمند در زندگیم لاغر میشم مطمئنم، کاری ندارم چطوری ولی نتیجه از الان برای من مشخصه ، من یک محصول از شما خریداری کردم بسیار تکنیک کاربردی از اون فایل یاد گرفتم ولی همچنان دوره مسیر لاغری من رو دارم ادامه میدم چون موانع بسیار زیادی در ذهنم هست که باید حل بشه و وقتی افکارم با رفتارم متعادل شد تازه می تونم تو این مسیر بگم کاری انجام دادم البته این حرفم به این معنی هست که هنوز باید با عشق و با تمام وجودم در این مسیر بمونم و. من هر روز نسبت به روز قبل اشتیاقم بیشتر میشه چون میخوام خودم زندگی جدیدم رو خلق کنم و با افتخار دوست دارم تا آخر عمرم شاگرد شما باشم و هر روز یک چیز جدید یاد بگیرم خدایااااااااااا شکرت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم