ورود / ثبت نام
0

تصمیم اشتباه برای بهبود شرایط

اشتباه در عمل
اندازه متن

ما در هر لحظه از زندگی در حال تصمیم گیری هستیم.

اولین بار که این جمله را خواندن مفهوم آن را درک نکردم و تعجب کردم که چطور ممکن است من در هر لحظه از زندگی در حال تصمیم گیری باشم.

من تصور می کردم تنها زمانی که قرار است کار خاصی انجام داده یا برای چند روز مسافرت رفتن برنامه ریزی کنم در حال تصمیم گیری هستم و در باقی موارد در زندگی روزمره تصمیم گیری نمی کنم و اصلا درباره نقش خودم در تصمیم گیری های روزمره اطلاعی نداشتم.

درک این جمله به من کمک کرد تا به واقعیت پذیرش صد در صد مسئولیت زندگی پی ببرم.

اگر شما قبول کنید که در هر لحظه از زندگی در حال تصمیم گیری هستید، پذیرش مسئولیت زندگی برای شما خیلی ساده تر و منطقی می شود.

برای درک بهتر عبارت “من در هر لحظه از زندگی در حال تصمیم گیری هستم” سعی کردم در شرایط مختلف زندگی به خودم توجه کنم چه کاری انجام می دهم؟

به مرور متوجه شدم واقعا من در هر لحظه از زندگی در حال تصمیم گیری هستم و البته در بیشتر موارد به صورت ناخودآگاه تصمیم گیری می کنم.

در برخورد با مشتری ها من تصمیم می گرفتم چه واکنشی داشته باشم.

در مواقعی که احساسم خوب بود و حوصله داشتم تصمیم می گرفتم با احترام و حوصله با مشتری ها برخورد کنم و در مواقعی که به هر دلیلی ناراحت و بی حوصله بودم تصمیم می گرفتم با سردی و بی توجهی پاسخ مشتری ها را بدهم.

کاملا واضح است که نتیجه این دو نوع برخورد کاملا متفاوت است.

درست است که من در آن لحظه فکر نمی کردم که اکنون باید با مشتری ها چگونه برخورد کنم اما به هر حال این من بودم که یک طریق مشخص برای مواجه شدن با مشتری را درپیش می گرفتم. پس من تصمیم گیرنده بودم.

با درک این موضوع، نقش خودم در تصمیم گیری های روزمره برایم واضح تر شد و تصمیم گرفتم آن را در رابطه با همسرم مورد بررسی قرار دهم.

هربار که با همسرم مواجه می شدم دقت می کردم چه رفتار یا واکنشی دربرابر او از خود بروز می دهم.

به سادگی مشخص شد که بیشتر رابطه من با همسرم به صورت تکراری و از قبل تعیین شده در ذهن من انجام می شود یعنی تصمیمات من تقریبا یکسان بود و طبیعی است که نتیجه تصمیمات یکسان نتایج یکسان خواهد بود.

من متوجه شدم که تصمیم من برای اتخاذ رفتار در برخورد با همسرم و همچنین تصمیمات من برای واکنش دادن به رفتارهای همسرم نتیجه زندگی من در حوزه روابط خانوادگی را رقم می زند و از آنجا که تصمیمات من ناخودآگاه اتخاذ می شد، بیشتر تصمیمات من شبیه به هم بود و به همین دلیل رابطه من و همسرم به یک شکل متشنج و دلسرد کننده پیش می رفت.

من تصمیم گرفتم بر تصمیمات خودم در رابطه با همسرم نظارت داشته باشم و تصمیماتی که نتیجه مناسب به همراه ندارد را اتخاذ نکنم.

نتیجه هر تصمیم در واکنش همسرم کاملا واضح و مشخص بود بنابراین صحیح یا ناصحیح بودن تصمیم من واضح بود.

تصمیماتی که نتیجه نامطلوب داشتند را شناسایی و سعی کردم آنها را تکرار نکنم و به مرور تصمیماتم در رابطه با همسرم را تغییر دادم و به همین سادگی به مرور رابطه من و همسرم دگرگون شد.

اگر به زندگی روزمره خود توجه کنیم، ما در هر لحظه در حال اتخاذ تصمیم هستیم.

اینکه آب بخورم یا نخورم یک تصمیم است.

اینکه الان بخوابم یا نخوابم.

اینکه چه پاسخی به رفتار فرد مقابل بدهم و هر آنچه از شما بروز پیدا می کند در واقع یک تصمیم است که توسط شما اتخاذ شده است و مسئولیت عواقب آن به عهده شخص شماست.

به این ترتیب مسئولیت تمام زندگی به عهده شماست و اینکه شما قبول کنید یا نکنید که مسئول تمام شرایط زندگی خود هستید تغییری در واقعیت ماجرا ایجاد نمی کند.

در سریال استفاده از قوانین در عمل درباره برخی از تصمیمات خودم در مواجه شدن با صحنه های زندگی و نتایج آن توضیح دادم.

در این بخش می خواهم درباره یک تصمیم دیگر در مواجه شدن با شرایطی که برای من جدید و پیش بینی نشده بود توضیح دهم که چگونه تصمیم من منجر به بروز نتیجه ای شد که برای من مطلوب و رضایت بخش نبود.

نکته جالب توجه اینکه برای بهبود شرایط نامطلوب ایجاد شده از تصمیم اول اقدام به اتخاذ تصمیم دوم کردم، اما تصمیم اشتباه هرگز منجر به بهود شرایط نخواهد شد و شرایط من بدتر شد.

برای بهبود شرایط تصمیم سوم را اتخاذ کردم اما باز هم شرایط سخت تر شد تا در نهایت به این واقعیت پی بردم که تصمیمات من اشتباه بوده است و تصمیم اشتباه را با هر دقت و اشتیاق و هیجانی اتخاذ کنم نتیجه نهایی مطلوب نخواهد شد.

داستان تصمیمات اشتباه و نتیجه اشتباه در عمل سبب شد تا شرایطی که در دوران چاقی سپری می کردم برای من تداعی شود.

من چاق شده بودم و برای رهایی از چاقی شروع به اتخاذ تصمیم های مختلفی می کردم و هدف من کمک کردن به خودم و رهایی از چاقی بود اما قانون هرگز اشتباه نمی کند و تصمیم اشتباه نتیجه مطلوب نخواهد داشت.

من سال ها برای لاغر شدن تصمیمات اشتباه اتخاذ می کردم و هربار که از نتیجه تصمیم خود نتیجه نمی گرفتم به دنبال اتخاذ تصمیم اشتباه دیگری به شکل صحیح تر بودم.

این نکته جالب توجه در زندگی همه انسان هاست که همواره سعی می کنند تصمیمات اشتباه را به شکل بهتر و محتاتانه تری اتخاذ کنند اما در نهایت نتیجه همه تصمیمات اشتباه نتایج اشتباه خواهد بود.

ماجرای نتیجه اشتباه در عمل درس های خوبی برای من داشت و اطمینان دارم دوستانی که به دنبال کشف قوانین جهان هستی برای بهبود شرایط زندگی خود هستند از این داستان زندگی چند روز اخیر من درس های بزرگی خواهند گرفت.

برای درک بهتر آگاهی های این فایل آموزشی پیشنهاد میکنم تجربه های خود درباره اتخاذ تصمیمات اشتباه به نیت بهبود شرایط زندگی خود را بنویسید.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن


💢💢 اطلاعیه فروش محصولات

به مناسبت تولد 🎂۴۱ سالگی 🎂 در روز ۱ آبان ۱۴۰۰ همه محصولات سایت تناسب فکری را میتوانید با ۴۰٪ تخفیف خریداری نمایید.

لاغری بهترین هدیه ای است که میتوانید به خودتان بدهید.

💢💢کدتخفیف:
👈👈👈 tavalod40 👉🏻👉🏻👉🏻

برای استفاده از کد تخفیف بعد از اضافه کردن محصولات موردنظر به سبر خرید در مرحله ثبت سفارش کد تخفیف را در محل مربوط به درج کدتخفیف نوشته و دکمه اعمال تخفیف را فشار دهید
٪۴۰ از مجموع سبدخرید شما کم شده و مابقی مبلغ را پرداخت کنید.
ضمنا طبق روال گذشته ۱۵٪ از مبلغ پرداختی بعنوان هدیه خرید در کیف پول شما شارژ میشود که در خریدهای بعدی میتوانید از آن استفاده کنید.

خرید محصولات با تخفیف ۴۰٪ فقط در روز ۱ آبان ماه امکانپذیر میباشد.

⛔️⛔️فروش محصولات با تخفیف تا سال آینده هرگز تکرار نخواهد شد⛔️⛔️

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tanasobefekri.com/?p=31490
برچسب ها:
2 نظر در مورد تصمیم اشتباه برای بهبود شرایط

دیدگاهتان را بنویسید

   1400/07/29 10:25
   مدت عضویت: 726 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 793 کلمه

   سلام🙂

   امیدوارم سلامتی تون برگشته باشه 

   یه موردی شبیه به ماجرای شما برای من پیش اومد و ناگهانی دچار گرفتگی عضله در ناحیه کمر شدم بالای پهلوها فقط من قانون رو درست عمل کردم و شب فقط روغن زدم و با کمربند کشی بستم و تا فردا عصر هم همچنان بسته بود و به تدریج درد ها ساکت شد و در طی دو روز کامل بهبود پیدا کرد

   تمام آنچه شما درباره روند چاقی و پیدا کردن راهی برای برطرف کردن چاقی یا حتی چاقتر نشدن گفتین رو همه ما تجربه داریم که هر کسی هر چی گفته رو عمل کردیم و خداییش هم ما چاقها خیلی پشتکار خوبی داریم در عمل و خیلی خوب بر طبق اون دستوری که در استفاده از برنامه غذایی یا ورزشی یا دمنوش و…بوده عمل میکنیم و بعد میبینیم که نتیجه ای نداشته یا کلی عوارض برای ما داشته و جالبه که همیشه هم خودمون رو سرزنش کردیم که جسم من یه طوری هست که این روشها روش جواب نمیده یا حتما من دقیق عمل نکردم و…و هیچ وقت فکر نکردیم که شاید این روشها باشه که اشتباهه و راه درست و صحیحی برای لاغر شدن نیست…اینم کمبود اعتماد به نفسی هست که چاقها دارن و همیشه خودشون رو مقصر میدونن و سرزنش میکنن و ایرادی در روشها نمیبینن…

   با لاغری با ذهن که آشنا میشیم انگار تمام آنچه که در طی سالها از چاقی و از نتیجه نکرفتن برای لاغر شدن برای خودمون ساخته بودیم به یکباره فرو میریزه و تمام این حرفها به دلمون میشینه و با روح الهیمون کاملا هماهنگه و به همین دلیل پر از امید و اشتیاق میشیم که بالاخره ایراد رو پیدا کردم و منم میتونم لاغر بشم.

   این دوستمون کاملا درست میگم فایلهای آموزشی شما خیلی عالیه و ایرادی در روش نیست و مثل ایشون من هم تا حالا که نزدیک دو ساله از فایلهای سایت دارم استفاده میکنم و احتمالا ۴ بار تا حالا فایلهای نکات طلایی رو چه در قالب مسیر صد گام و چه در قالب فهرست کامل نکات طلایی استفاده کردم و انصافا هم خوب و مستمر تمرین انجام میدم و هنوزم نتایج خیلی کمه و چون همیشه توجهمون به جسم هست و سرعت تغییر جسم هم کنده خسته کننده میشه و ما رو نا امید میکنه… خوبی سایت شما اینه که میدونی کامنتت و تمرینت توسط شخص شما خونده میشه و برای همین با انگیزه و اشتیاق تمرین میکنی و هر جا هم نا امید میشی سوال برات پیش میاد یا هر چیزی در قالب کامنت حال و احساس و درکت رو مینویسی و سوالت رو مطرح میکنی و پاسخ رو از شما دریافت میکنیم و این خیلی عالیه و بسیار سپاسگزارم از شما…

   جالبه که حتی در همین آموزش ها هم باز وقتی ما نتیجه نمیگیریم ایراد رو از خودمون میدونیم و میگیم من حتما یه مشکلی دارم که لاغر نمیشم وگرنه که آموزشها که فوق العاده است و اینهمه دوستان هم نتایج عالی گرفتن پس ایراد از منه یا از نحوه یادگیریم یا از استعدادم یا از مقاومت بدنم یا از سرعت کند تغییر جسمم یا از درست عمل نکردنهام و…‌کلی ایراد دیگه….

   در صورتیکه نه تنها آموزشها عالیه بلکه من جسمم نحوه یادگیریم استعدادم ….هیچ کدوم مشکلی نداره و همش درسته فقط فقط و فقط باید بیشتر ادامه بدم همین …

   در نوشته های باور ساز نوشتین که تنها راز و رمز انسانهای موفق اینه که اونا ادامه دادن

   و خودتون هم بارها تاکید کردین به ادامه دادن و استمرار داشتن و رمز موفقیت خودتون رو در ادامه دادن دونستین..

   کاملا با حرف شما موافقم و حتی بارها به خودم اینو تاکید کردم که اگه لاغر نشدی …چاقتر هم نشدی…اگه لاغر نشدی …هیچ رژیمی و نخوری هم نداشتی….اگه لاغر نشدی دو سه ساله باشگاه هم نرفتی حتی یه قدم پیاده  هم برای لاغر شدن برنداشتی…اگه لاغر نشدی …اکه لاغر نشدی عوارض رژیمها ورزش و داروها رو هم نداشتی…

   ولی ذهن ما اینا رو نتیجه نمیدونه…‌اون فقط لاغری رو به عنوان هدف مبدونه و تا به لاغری نرسیم ما رو موفق نمیدونه…البته که به هدف هم برسی و لاغر بشی اونو هم کم ارزش میدونه چون ذهن همیشه به دنبال بیشتر خواستنه ووقتی یه هدف رو تیک میزنی اونو ناچیز میدونه و هدفهای بزرگتر رو ارزش میدونه و همواره هم داره تو رو با بقیه مقایسه میکنه….من خودم حال و احساس ودرک عمیقتر مطالب و آموزه ها و شناسایی نجوای ذهنم رو و تغییر حال و احساسم رو در زمان کمتر از قبل مدیون ادامه دادنهام هستم و شما استاد عزیز خیلی الگوی فوق العاده ای بودین برای من در همین زمینه ادامه دادن…ممنونم از شما

   همواره این حرف شما منو دوباره سرپا میکنه حتی در مواقع نا امیدی ….”در مسیر درست با هر سرعتی هم که بری بالاخره به مقصد میرسی”

   راه لاغری با ذهن درست ترین و صحیح ترین مسیره حالا که به لطف خدا هدایت شدیم ادامه بدیم این تنها وظیفه ما است🙂👌 

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   سهیلا عظیمی ویشته
   1400/07/28 19:27
   مدت عضویت: 833 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 144 کلمه

   سلام استاد 

   خیلی متاسف شدم که این مشکل برای شما پیش آمده. به نظر من حتما به دکتر مغز و اعصاب هم مراجعه کنید به احتمال زیاد دچار تنگی کانال نخاع ممکن است باشید چون اعصاب از کانال نخاعی رد میشه واین درد که بیشتر شده با مسکن  های ا تزریق مثل متو کارپامبول و با دگزا آروم نشده باشه وبعد از اتمام زمان مسکن ها درد بیشتر شده  نمیتونه مربوط به گرفتگی عضلات باشه.  گرفتگی عضلات با نرمش و با دارو های شل کننده  باز میشه.  اول همون ارتوپد تشریف ببرید. واگر شد یک ام ارآی بگیرید. تنگی کانال را حتما بررسی کنید چون اکثرا  نشسته کار انجام میدید  فشار مهره ها برهم زیاد میشه و غضروف بین مهره ساییده میشه   باز هم که انشالله در همین ۴۸ ساعت رفع میشه. و هیچ چیزی نیست.  وسریع عالی تر از همیشه سلامت باشید.  

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم