ورود / ثبت نام
0

پرخوری عصبی چیست (قسمت ششم)

پرخوری عصبی
اندازه متن

بسیاری از افرادی که اضافه وزن دارند علت چاقی خود را پرخوری عصبی می دانند.

آنها عقیده دارند بخاطر مشکلاتی که در زندگی دارند،‌بر اعصاب خود کنترل ندارند و به همین دلیل گرایش به غذا در آنها بیشتر می شود و به همین دلیل چاق شده اند.

نقش اعصاب در چاقی چیست؟

هر موضوعی از نظر علمی یا منطقی قابل قبول است که نتیجه مشابه و یکسان داشته باشد.

به عنوان مثال نیروی جاذبه زمین برای همه انسانها قابل درک و تشخیص است چون تفاوتی ندارد شما در کدام کشور زندگی می‌کنید،‌ اگر آنچه در دست خود دارید را رها کنید قطعا به زمین خواهد افتاد.

در مثالی دیگر برخورد یک سوزن با دست تمام انسانها تاثیر مشابه در ایجاد تحریک عصبی و بوجود آمدن احساس درد در نقطه برخورد می شود.

این حالت برای همه انسانها یکسان است. مرد یا زن بودن،‌ سیاه یا سفید بودن،‌ چاق یا لاغر بودن و … در این فرایند تاثیرگذار نیست.

هر عقیده‌ای درباره شرایط خود در زندگی دارید اگر برای همه انسان‌ها به همان شکل است، فکر و عقیده شما صحیح است.

اگر عقیده دارید عصبی بودن شما باعث پرخوری عصبی و در نهایت چاقی شما شده است و به همین دلیل نمی‌توانید لاغر شوید و لاغر بمانید، باید این حالت در تمام انسانها به همین صورت وجود داشته باشد.

اما با اندکی تفکر درباره افرادی که متناسب هستند یا توجه به افراد متناسبی که در اطراف شما بعنوان دوست یا فامیل یا همکار و … حضور دارند به وضوح خواهید دید که برخی از آنها حالت عصبی دارند و در موقعیت‌های مختلف عصبی می‌شوند اما مبتلا به پرخوری عصبی نیستند و چاق نشده‌اند.

شاید در ذهن شما این سوال پیش آمده باشد که چرا افراد لاغر با وجود عصبی مزاج بودن چاق نمی شوند؟

در لاغری با ذهن به این درک و آگاهی می‌رسیم که هر دلیل و توجیه‌ی برای چاقی خود داریم با جستجوی آن در انسان‌های اطراف خود به یقین برسیم که آیا دلیل من برای چاقی باعث چاقی همه انسان‌ها شده است یا فقط باعث چاقی من شده است؟

با این طرز نگاه به سادگی می‌توان به صحیح یا اشتباه بودن دلایل چاقی خود پی برد.

اگر شما عقیده دارید به دلایل مختلف حالت عصبی دارید و به همین دلیل به خوردن پناه می‌برید و پرخوری عصبی را دلیل چاقی خود می‌دانید باید هر فردی که توانایی کنترل احساس و اعصاب خود را ندارد و حالت عصبی دارد به خوردن بی رویه گرایش پیدا کرده و چاق باشد.

پس اگر این طور نیست و افرادی هستند که علیرغم داشتن حالت‌های عصبی دچار پرخوری عصبی نشده‌اند و چاق نیستند،‌ دلیل شما برای چاق بودن کاملا بی اساس و منطق است و فقط داشتن دلیل پرخوری عصبی برای چاقی خود سبب می شود شما همواره در حالت چاق باقی بمانید.

چرا که توانایی حل و فصل تمام مشکلات خود و رهایی از عصبی شدن و رسیدن به آرامش مطلق و همیشگی را ندارید بنابراین باور می‌کنید که نمی‌توانید هیچ‌وفت لاغر شوید و لاغر بمانید.

داشتن باور ” من پرخوری عصبی دارم ” به تنهایی می تواند مانع لاغر شدن شما و از طرفی سبب چاق تر شدن شما شود.

چرا من چاق شده ام؟

عادت ها نقش اصلی در شکل گیری اضافه وزن دارند، هر فردی به میزان تنوع عادت های غذایی که دارد در شرایط چاقی متفاوتی به سر می برد.

پرخوری عصبی در حقیقت خوردن زیاد بخاطر اختلال در سیستم بدن ما نیست بلکه یک عادت است که به هنگام عصبی شدن در ما شکل می گیرد.

فردی که عادت دارد به هنگام تماشای تلویزیون تخمه یا تنقلات بخورد،‌ پرخوری تلویزیونی ندارد بلکه عادت دارد هنگام تماشای تلویزیون حتما چیزی بعنوان سرگرمی یا لذت بردن بیشتر از تماشای برنامه مورد علاقه خود بخورد.

هر رفتاری که از انسان سر می زند ارتباطی به درون او و سیستم بدن او ندارد که قابل تغییر نباشد بلکه آن رفتار فقط یک عادت است که بر اثر تکرار یک رفتار ساده در فرد شکل گرفته است و بر اثر استمرار در تکرار آن باعث ایجاد نتیجه متفاوت در زندگی فرد شده است.

عدم آگاهی از عادت های خود سبب عدم کنترل ما بر چاقی می‌شود و به همین دلیل افراد چاق امکان افزایش وزن تا هر عددی را دارند.

علت چاق شدن من چیست؟

از آنجایی که علت اضافه وزن در ذهن ماست، بنابراین برای کنترل و برطرف نموندن چاقی باید اطلاعات ذهنی خود درباره اضافه وزن را شناسایی و اصلاح کنیم، در این صورت لاغر شدن کاملا آسان و خودبخودی خواهد بود.

شناسایی عادت های چاق کننده مانند پرخوری عصبی سبب افزایش تسلط ما بر آنها شده و به مرور می‌توانیم عادت‌های پرتکرار خود را تغییر داده و در نهایت شرایط متفاوتی جسمی را تجربه کنیم.

رفتارهای ما تحت کنترل مغز ما قرار دارد و تمام عادت‌هایی که سبب اضافه وزن در جسم می‌شود در مغز ذخیره شده است و مغز ما بر اساس این اطلاعات دستورات واکنش‌های رفتاری ما که همان عادت‌های ما هستند را صادر می‌کند.

 مغز یک فرد متناسب با یک فرد چاق کاملا مشابه است اما تفاوت در فرمول‌هایی که در مغز آنها ثبت شده است باعث صادر کردن دستورات واکنشی متفاوتی در هر دو فرد می شود مانند اینکه عصبی شدن در فرد چاق باعث واکنش پرخوری عصبی اما در فرد متناسب باعث واکنش متفاوت مثل تند تند پلک زدن یا نفس نفس زدن و … می شود.

نتیجه تفاوت فرمول‌ها این است که یک فرد متناسب باقی می ماند و فرد دیگر به مرور چاق و چاق تر می‌شود.

تفاوت فرمول خوردن در افراد متناسب و چاق

یک فرد متناسب برای تامین انرژی مورد نیاز بدن خود از طریق دهان خود اقدام به مصرف مواد غذایی می‌کند، اما یک فرد چاق علاوه بر دهان خود از چند طریق دیگر هم برای خوردن تحریک شده و  اقدام به خوردن می‌کند.

البته درنظر داشته باشید که هدف یک فرد چاق از خوردن تامین انرژی مورد نیاز بدن خود نیست، بلکه تلاش برای تجربه لذت و احساس خوب از خوردن مواد غذایی است.

این موضوع نقش بسیار مهمی در تفاوت بین افراد متناسب و چاق ایجاد می کند.

برای کسب آگاهی بیشتر درباره این موضوع بسیار مهم توصیه می کنم فایل آموزشی این قسمت را با دقت استفاده کنید و به توضیحات ارائه شده فکر کنید و شباهت رفتاری خود با این توضیحات را مدنظر داشته باشید.

چنانچه رفتارهای شما مشابه توضیحات ارائه شده بود، تصمیم بگیرید با اشتیاق و استمرار بیشتری مسیر لاغری با ذهن را ادامه دهید و مطمئن باشید از این مسیر به رویایی که سالهاست در حسرت آن هستید خواهید رسید.

مشتاقانه منتظر خوندن نظرات ارزشمند شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tanasobefekri.com/?p=11437
برچسب ها:
151 نظر در مورد پرخوری عصبی چیست (قسمت ششم)

دیدگاهتان را بنویسید

   زهرا رضایی نژاد
   1400/09/06 17:10
   مدت عضویت: 16 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 525 کلمه

   به نام خداوند مهربان

   سلام

   خدا رو شاکرم که در این مسیر قرار گرفتم و به لطف خدا حالم خیلی خوبه و این هارو مدیون زحمات استاد عزیز هستم☺️

    

   من از نوجوانی اضافه وزن پیدا کردم توی چند روز اخیر بعد از گوش دادن این فایل خیلی خوب فکر کردم که علت چاقی من چیه و یکی از جواباشو جوابشو بدست آوردم 👇

    

    

   علت چاقی من کنترل نکردن و پیدا کردن عادت بدی که تکیه بر حسای چشایی،بویایی،لامسه و بخصوص بینایی و شنیداری. برای مثال همین امروز من هوس پیراشکی کردم و مادرم برام تعداد زیادی درست کرد من دو تا بعد نهار خوردم همین الان خواستم یکی دیگه هم بخورم ولی لحضه ای مکث کردم و فکر کردم الان که من میخوام بخورم آیا واقعا گرسنه هستم یا از روی هوس است و ذهنم دارد با توجه به فرمول های نادرست همیشگی اش این دستور را صادر می‌کند؟ و خوب به این نتیجه رسیدم که من اصلا گرسنه نیستم و بخاطر بو و طعم خوبش قصد خوردنش را داشتم پس دست نگه داشتم و هیچی نخوردم و منتظر ماندم تا واقعا گرسنه شوم بعد به سراغ خوردنش برم

    

   خوشبختانه توی این چند روز من رفتار خودم را نظارت کردم متوجه شدم که به راحتی کلمه میل ندارم و واقعا نمیتوانم بخورم را به زبان می آورم و واقعا از این تغیر بزرگ حیرت زده شدم چون تا قبل از این گفتن کلمه میل ندارم و سیرم نمیخورم بقدری برایم سخت بود که فتح کردن کوه یافته برایم سخت نبود و واقعا خوشحالم و انقدر این راه را ادامه می‌دهم که فقط برای رفع نیاز بدنم چیزی بخورم

   بزرگترین مشکل من تا به امروز این بود که وقتی ناراحت یا کلافه بودم بدون وقفه و دلیل میخوردم میخواستم کاری کنم اول باید چیزی میخوردم در صورتی که گرسنه نبودم باید حتما با فیلم ی چیزی میخوردم در اون صورت فیلم نگاه نمیکردم چون احساس می کردم لذتی نداره و بعد از پر خوری احساس ناراحتی میکردم که خیلی خوردم چاق میشم باز و بعد اون افسردگی میگرفتم و میگفتم دیگه از امروز /فردا نمیخورم لاغر بشم اما دوباره فردا همون آش همون کاسه دوباره میخوردم دوباره عذاب وجدان میگرفتم و این باعث مشکلات اعصابی بدی در من شد

   دختر خاله من عاشق لاغر بودن و مانکن بودنه و لاغره همش میره باشگاه رژیم میگیره رژيمای سخخت همش توی رژیمه دو روز پیش دیدمش همش به مامانم میگفتم خاله چند روزه شبا همش میخورم همش گرسنمه نگاش میکردم اونی که هیچی نمی‌خورد بر عکس همیشه داشت سه تا سه تا کیک می‌خورد میوه و هر چیزی که روی میز بود می‌خورد در صورتی که من قبلا زیاد میخوردم اون روز به خوردن یک کلوچه متوسط سریع سیر شدم و دیگه واقعا میل نداشتم و دیگه چیزی نخوردم ولی اون هنوز می‌خورد و استپ نمیکرد و کاملا علتش مشخصه چون همش همه فشار هارو روی جسمش میذاشت و تلاش داشت صورت مسئله رو پاک کند نه اینکه مسئله روی حل کنه و ريشش رو پیدا کنه خوب درسته لاغر میشه اما هیچوقت لاغر نمیمونه و نتیجه این همه خرج کردن و رژیم گرفتن پیامد خوبی نداره و رژیم به سلامتیش آسیب میرسونه

   خیلی خوشحالم که اینجا هستم و خدا رو شکر می‌گویم

   به امید آینده زیبا

   خداحافظ 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   علیرضا معینی
   1400/08/24 16:49
   مدت عضویت: 120 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 966 کلمه

   سلام خدمت دوستان عزیز و استاد گرامی 

    

   پرخوری عصبی چیست ؟ 

    

   من تحلیلهایی در ذهنم از  فایل شما دریافت شد  که به نظر خودم منطقی هست . 

    

   پرخوری عصبی که ما تا حالا فکر می کردیم  این بود که 

    

   وقتی من عصبی هستم و کنترلی بر رفتارهای خودم ندارم برای رسیدن به آرامش به غذا پناه میبرم و غذا موقتا من رو آرام میکرد اما عذاب وجدان بعد از اون بر اون مشکل عصبی اضافه میشد و من نه تنها حالم خوب نمیشد تازه بدترم میشد . 

    

   من از این فایل فهمیدم پرخوری عصبی یعنی از  ورودی های حواس پنجگانه خوردن . 

   ببینید من اینجور تحلیل در ذهنم ایجاد میشه ما از طریق کانالهای ورودی در خواست ذهنی و بعد ولع خوردن رو در خودمون ایجاد می کنیم . یک میل کاذب . 

    

   ما با این کار میل خودمون رو از حالت  طبیعی خارج می کنیم و بی نهایت طلب میشیم   افراد چاق از طریق تمام حواس پنجگانه  ولع خوردن رو در خودشون ایجاد می کنند . در حالیکه انسان متناسب ذهنش فقط چند فرمول برای خوردن داره . غذایی که دوست داره زمانی که دوست داره و به قدری که میلش میکشه . بعد از اون دیگه بکشیمش هم نمیخوره . 

   چون میلش طبیعیست . ما هم این میل طبیعی رو داریم . پس باید میل طبیعی رو جایگزین حس ولع کنیم . 

    

    ما حتی با محدودیت و رژیمهای مختلف نیز  ولع رو در خودمون زیاد کردیم درست مثل خیلی از انسانها علی الخصوص انسانهای  مذهبی که با محدود کردن خودشون ولع جنسی در خودشون پدید آوردند . 

    

   پر خوری به نظر من از دو واژه تشکیل شده 

    

   پر + خوردن 

    

   پر یعنی استفاده ی زیاد از خوردن . 

    

   ما اگر میخواهیم رفتار پرخوردن در ما متعادل بشه باید دستورات ذهنی خودمون رو در مورد خوردن متعادل کنیم . 

    

   آیا اگر افکار و دستورات و درخواستهای ذهنی ما در مورد خوردن متعادل بشن و متعاقب اون رفتارهای خوردن در ما متعادل بشن آیا میل و شهوت خوردن ما نیز کم میشه . 

    

   از اونجایی که فرمولهای ذهنی سبب ایجاد میل خوردن میشن پس قاعدتا وقتی خوردن ذهن رو کمتر تحریک کنه و ما ورودیهای خوردن کمتر به خودمون بدیم کم کم میل خوردن هم در ما متعادل میشه . 

    

   در تجربه ای که در پدرم داشتم دیدم که پدر من همواره متناسب رفتار کرده و همیشه هم متعادل بوده از وزن بین وزن ۷۸ تا ۸۳ همیشه بوده چون رفتارهای غذایی ثابت داره . 

    

   اما من رفتار غذایی ثابت ندارم . برای همین نمیتونم وزنم رو ثابت نگه دارم . من یه زمان زیاد میخورم بعد عذاب وجدان میگیرم کم میخورم . 

    

   من باید بتونم رفتار غذایی که در وزن ایده آلم خواهم داشت رو در ذهنم به عنوان الگو در نظر بگیرم . 

    

   دوستی داشتم که وزن خودش رو آرام آرام پایین آورد . 

   بدون سر و صدا . 

    

   او فقط آرام آرام غذای خودش رو کم کرد . 

   قطعا او متقاعد شده بود برای رسیدن به اندام متناسبش باید بتونه متعادل غذا بخوره . 

    

   او گرسنگی نمی کشید . دوست داشت لاغر بشه . 

   او ولع خوردن نداشت . 

    

   به نظر من ما باید احساس ولع رو در خودمون خاموش کنیم . ما به احساس ولع نیازی نداریم . پس هر آنچه که باعث میشه ولع ما برانگیخته بشه اون فرمول غلطیست که در ذهن داریم . 

   من وقتی ولعم تحریک نشه پرخوری نمیکنم . 

    

   احساس گرسنگی ولع منو  برانگیخته می کنه 

   وزن کردن ولع منو  برانگیخته می کنه .

   عصبی شدن ولع منو  برانگیخته می کنه . 

   تنوع غذایی ولع منو برانگیخته می کنه . 

   دیدن غذا  شنیدن و تمام مواردی که شما در فایل بهش اشاره کردید ولع منو برانگیخته میکنه .

   مرور خاطرات خوردن ولع رو تحریک میکنه .

   تصور خوردن فلان مواد غذایی ولع رو برانگیخته میکنند.

    

   حتی من تجربه کردم دیدن غذاهای مختلف در اینستا ولع منو برانگیخته می کنه . 

    

   من باید ذهنم رو متقاعد کنم که هر خوردنی حال منو خوب نمیکنه . 

   خوردن = حال خوب نیست . 

   خیلی وقتها خوردن = حال بد و بسیار بد هست .

   تکرار درخواست خوردن مکرر = حال بد و بسیار بد 

    

   من برای اینکه میلم در حالت طبیعی جسمی بمونه باید بتونم درخواستهای ذهنی خوردن رو در ذهن کمرنگ کنم . بگم نمیخوام . پیشنهاد نده . درخواست نکن . 

   به قول شما باید با من ارادی من غیر ارادی برنامه بدم که تنها زمانی بخورم که جسمم گرسنه است . 

   گرچه گرسنگی هم حس ولع مرا برانگیخته میکند اما آن را ولع ندانم بلکه میل طبیعی بدانم . 

   گرسنگی = برانگیخته شدن میل طبیعی نه گرسنگی ذهنی . ذهن گرسنه از عزت نفس خالی شده است . غذای ذهن گرسنه عزت نفس است . 

    

   هرچقدر عزت نفس من بیشتر شود ولع من کمتر میشود .

    

   چیز دیگری که باید تغییر کند اینست که من باید وابستگی خودم به خوردن را کم کنم . 

    

   به قول شما برای خوردن بی تابی نکنم .من مثلا ساعت ۳ گرسنه ام بود اما تا غروب که به خانه برسم این حس را میتوانم تحمل کنم اما وقتی به خانه میرسم و غذا آماده نباشد خیلی بی تاب میشوم . چون چند ساعت گرسنه بودم و طاقتم از دست میرود و پرخوری هم میکنم . 

    

   تازه اگر آماده باشد هم باز پرخوری می کنم و اونقدر میخورم تا حد خفگی . 

   و بعد عذاب وجدان .

   پس زیاد گرسنه ماندن برای فرد چاق برابر با پرخوری و ولع میشود . 

    

   من باید ذهنم را متقاعد کنم که ولع احساس خوبی نیست . 

   من دوست دارم در طول روز چیزی نخورم و  فقط یک وعده غذا بخورم تا به وزن ایده الم برسم اما حس میکنم یک وعده کم است . نمیدانم من هنوز در مورد خوردن به فرمول دلخواه نرسیدم . فقط میدانم نباید ولع خود را با فرمولهای ذهنی برانگیخته کنم . 

   بلکه باید فرمولهایی به خود دهم که به ارامش ذهنی برسم .

    

   ولی من الان که غذا میخواهم و حس ولع دارم چگونه خود را ارام کنم . 

    

   با نفس عمیق کشیدن درخواستهای ذهنی متعادل میشود و من حس میکنم جریان درخواست ذهنی تغییر میکند . من به خودم مسلط میشوم و میتوان رفتار صحیح از خودم داشته باشم . 

    

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/07/18 19:08
   مدت عضویت: 775 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 2,376 کلمه

   سلام خدمت استاد گرامی و دوستان خوبم 

    موضوع این جلسه :مغز من با استفاده  از فرمولهای ذهنی عادتهای من رو تغییر میدهد چطور ؟؟؟

   من در گذشته داشتم با چاقی مبارزه میکردم اما نمیتونستم اون رو شکست بدم چون ریشه ی چاقی در ذهن من بود  و جسم من نشانده ی اون چاقی بود و فرمولهای چاقی در ذهن من شکل گرفته بود  و با تکرار اون فرمولها چاقی در جسم من به وجود امده  بود .

   چاقی هم یک اعتیاد  به پرخوری و مصرف بی رویه  مواد غذایی هست و اما چقدر این اعتیاد بدون جرم و سر و صدا هست و مردم خیلی راحت همدیگه رو حتی عزیزانشون رو از سن کم  تشویق به این اعتیاد  خانمان سوز میکنن و اونها رو در دام اعتیاد به مواد غذایی میندازن  .

    این مغز چرا  در جسم شما باعث اضافه وزن شما میشه اما در متناسبها اینطور نمیشه ،؟؟؟

   چرا ما داریم چاق میشیم و چی میشه که ما چاق میشیم و چه عادتهایی داریم که باعث چاقی ما میشه ؟؟؟ما باید اینها رو بررسی کنیم و نظارت کنیم بر رفتار خودمون .

    ما  چاقی رو هر روز با رنج حس میکنیم در نشست و برخاستمون در خوردنمون که بخوریم عذاب وجدان داریم و نخوریم هم ناراحتیم اما بعد از مدتها در سایت بودن و یادگیری لاغری دارم لاغری رو با لذت حس میکنم و اگر ادامه بوم قطعا متناسب میشم .

    یک فرد متناسب برای چی میخوره  ؟ برای تامین انرژی جسمش غذا میخوره و از راه دهان میخوره و وقتی اون فرد متناسب گرسنه باشه  شروع به خوردن میکنه و خیلی راحت از اون غذا میخوره  و به اندازه نیازش  میخوره و وقتی  سیر باشه دیگه ادامه نمیده  اما یک فرد چاق به محض گرسنگی  (که گرسنه نیست کمی از حالت خفگی اومده پایین تر ) دیگه واویلا هیجان زده میشه برای خوردن 

   سیری در متناسب =رفع نیاز بدن اما سیری در چاق ها  =خفگی و پرخوری و اینکه  هر چه هست باید بخورم عجب آگاهی نابی همین یه مورد رو اگه همه  افراد چاق خوب اجرا کنن به جرات میگم زود لاغر میشن من خودم هنوز بعضی مواقع سیری رو با فشار شکمی تجربه میکنم ولی بسیار روزها دارم که با رفع نیاز گرسنگی در بدنم(به اندازه خوردن ) تجربه اش میکنم و همین کار بسیار ارزشمند هست و  کم کاری نیست من خودم در گذشته فکر میکردم هر چه در اطرافم هست باید بخورم و اصلا انتخابی  برام در کار نبود حتی اگر  اون غذا رو دوست نداشتم  من میخوردم  اصلا میخوردم چون لذت میبردم از خوردن میخوردم چون برام خوردن هم تفریح و هم سرگرمی هم حال خوب بود میخوردم که بدنم قویتر و سالمتر باشه میخوردم که اسراف نشه میخوردم که خستگیم دربیاد میخوردم که ضعف و لرز بدنم بره میخوردم که خستگیم و سر دردم و معده دردم از بین بره  …. اما الان بعد از مدتها در سایت بودن یاد گرفتم در موقع گرسنگی  عدا بخورم و فقط  به اندازه نیازم بخورم در واقع به محض گرفتن پیغام سیری دست از خوردن بردارم که هنوزم جای کار دارم چون خیلی وقتها فرمولهای گذشته بالا میاد که چون این غذا خوشمزه هست و یا دوست داری و یا دیگه گیرت نمیاد و …. یکم بیشتر بخور و بعضی وقتها با دو لقمه یا کمی  بیشتر از نیازم خوردن  به  فشار شکمی میرسم که واقعا حالت زشت و زننده ای و بسیار کار نادرستی هست و از سوی شیطان میاد اما من باید خیلی راحت با صدای بلند بهش بگم نه من الان سیرم ادامه نمیدم و هر وقت دلم خواست  تا شب کلی غذا هست بر میدارم و میخورم و هیچ کمبودی نیست و اما اگر بازم پرخوری کنم طبق حرفهای استاد دیگه خودم رو تنببه میکنم تا دوباره به سمت پرخوری نرم و معده ی خودم رو اذیت نکنم و جسمم رو بیمار نکنم اخه چرا ما با خودمون این کار رو میکنیم ؟؟؟چرا به قول یکی از دوستان ما روی هم روی هم کفش و یا لباس نمیپوشیم و بعد راه بریم اخه نمیشه سنگین میشیم و ادیت میشیم اما پس  چرا ما اینقدر روی هم عدا میخوریم تا سنگین بشیم و نتونیم تکون بخوریم ؟؟به خاطر فرمولهای چاقی هست که از گذشته در ذهن ما هست و ما را وادار به خوردن میکنن من الان خیلی بهتر شدم اما هنوزم جای کار دارم من در گذشته میگفتم چون کم کالری بزار بخورم چون مقوی بزار بخورم چون پولش رو دادم بزار بخورم چون در سفرم باید بخورم که خوش بگذره چون اومدم تفریح و دورهمی باید بخورم که خیلی خوش بگذره و خلاصه هر چیزی در اطرافم بود بدون دقت به نیاز جسمم میخوردم اما همین چند شب پیش خونه مادرم برای شام دعوت بودم که  ساندویچ الویه و آش رشته  بود و کلی چیپس و پفک و شیرینی و حلوای سنتی خواهر پز م و … بود اما من واقعا انتخاب کردم در حد چند قاشق الویه با یه نصف نون ساندویچ خوردم و دو عدد شیرینی کاک خوردم همین دیگه حلوا نخوردم چون جا نداشتم و چیپس و پفک بود اما من نخوردم چون واقعا سیر بودم و نخواستم  بخورم و گفتم میل ندارم و (تازه از خوردن بقیه هم حالم بد میشد )کاری که در گدشته محال ممکن بود  انجام بدم حالا به راحتی دارم انجام میدم خوب تمام اینها به خاطر تغییر فرمولهای ذهنی من در حین آموزشهای این سایت  هست و خدا رو بسیار سپاسگزارم که تونستم این همه تغییر کنم اصلا همینکه میتونم شبها از این مدل شامهای غیر رژیمی و غیر  آبپز  بخورم  و جرات خوردن شام سفره ی خونه رو  دارم و با لدت و بدون نگرانی  و محدودیت از هر چیزی که بخوام به اندازه نیازم میخورم اینم خودش یه تغییر بزرگه که به خاطر بودنم در این مسیر  دیگه  برام عادی شده  و گرنه در گذشته حسرت داشتم مثل خیلی از متناسبها هر چیزی که دلم میخواد بدون نگرانی بخورم و متناسب هم باشم و حالا خودم دارم تجربه اش میکنم  و اینها کم ارزشمند نیستن برای خودم و من همیشه قدر دان این ازادی و حال خوبم و آرامشم و تناسب جدیدم هستم  .

    

   من هم دختر و هم پسرم بسیار متناسب هستن  و بسیار کنکجاو رفتار اونها هستم بارها شده عذای خونه دلخواه اونها نیست و خیلی راحت دخترم میگه نه نمیخوام و با شکمم گرسنه میره میخوابه در صورتی که من در گذشته و شاید هنوزم  عمرا همچنین کاری میکردم  و بکنم هر چی بوده  به اندازه نیازم خوردم ولی حقیقتا مدتها هست منم  انتخاب میکنم منم به دنبال سلیقه ی خودم میرم و عدا میخورم و مثل قبل همه چیز به نظرم پرفکت و عالی برای خوردن نیست و اگر مزه اش خوب نباشه نمیخورم و  به خودم میگم چطور فلانی داره این همه از این غذای ناجالب  میخوره ؟؟

   پس باید آگاه باشیم همون اول کار بین خوردن متناسب و چاق فرق هست که اون فرد چاق  هر چی  باشه میخوره و اما متناسب نه اگه مورد علاقه اش نباشه نمیخوره صبر میکنه تا غذای دلخواهش رو بخوره .

   و تفاوت بعد ی چاقها و لاغرها این هست که   چاقها ۵ دهان دارن و اما متناسبها فقط از راه یک  دهان که در صورتشون هست  غذا میخورن که به مرور و با بودن در این مسیر ما باید توانایی تسلط بر عدا ها رو پیدا کنیم و با دیدن و بو کردن و دست گرفتن و حرفهای بقیه  تحریک به خوردن نشیم که من خودم الان در حدی هستم که اگر سیر باشم هر بویی هر مدلی  غذا رو ببینم و هر حرفی رو بشنوم سریع تحریک به خوردن نمیشم و اینم یه پیشرفت عالی هست برای من چون قبلا که این چیزها حالیم نبود کافی بود یه بویی و یا عدایی رو ببینم و یا تعریفی رو بشنوم از عذایی باید میرفتم و میخریدم و میخوردم  مثلا همین چند وقت پیش من به هایپر مارکت بزرگی  رفتم که درراونجا یه قسمت داره انواع غداهای اماده رو میفروشه و  من اوتها رو  دیدم اما چون سیر بودم اصلا هوس نکردم و یا از یه قسمتش که کلی شیرینی تازه و گرم پخت میشد رد شدم و کلی بو رو حس کردم اما چون سیر بودم تحریک به خریدن نشدم و اما در طبقه ی بالا که فود کورت بود کلی بوی غدای خوب بود و کلی آدم در حال خوردن رو دیدم ولی بازم وسوسه نشدم که عدا بخورم چون سیر بودم  بیشتر حواسم روی دیدن اجناس اون هایپر و خرید کردن مایحتاج خونه به همراه همسرم و رفتن طبقه ی بالا و دیدن شهر بازی و بازی فرزندانم بود و این کم تغییری برای من نیست و واقعا این تغییرات ارزشمند و قابل تحسین هست و خدا رو سپاسگزارم که عالی در مسیر تغییرم  .

   من هر شب تقریبا  خونه ی مادرم میرم و اونجا کلی غدا و دسرهای عالی پیدا میشه ولی من به خودم میگم اگر گرسنه هستی بخور اگر نیستی چرا بخوری ؟؟و من با اموزشهای این سایت و بودن در چالش من اینو نخوردم  هم این عادت و چند عادت دیگم که ریزه خوراری محسوب میشد خیلی بهتر شده و امکان نداره من سیر باشم و برم اونجا عدا بخورم مگر واقعا گرسنه باشم و برای شام برم اونجا  و بعد غدا  می خورم و اما  متاسفانه افرادچاقی در اطرافم هست که هنوز اقدام به لاعری نکردن و تصمیم به لاغری هم ندارن و همیشه  تمام بحث و حرفهای اونها در مورد این هست که چی رو با چی بخورم و از کجا چه غدایی رو تهییه کنم که عالی باشه و یا اینکه چه خوردنی خوشمزه هست که اگر حواسم رو ندم و با اونها وارد بحث بشم کلی ضرر کردم ولی حالا چون اگاهم یابحث رو عوض میکنم و یا خودم ادامه نمیدم و دقیقا پیجهای اشپزی و کانالهای آشپزی هم همینطور هستن ما رو تحریک به خوردن میکنن برای همین من اصلا اونها رو دنبال نمیکنم و نگاه نمیکنم چون میدونم من رو از هدفم دور میکنن پس منم اگاه تر  از قبل شدم و بسیار درست تر رفتار میکنم و انصافا نتیجه ی بهتری هم گرفتم.

    استاد میگن چاقها باعث گسترش صنایع مواد عدایی شدن هی که  مواد غدایی تولید بشه برای اونها کم هست .افراد متتاسب  اصلا اینطور نیستن من الان هم چاقی رو تجربه کردم هم تناسب به این روش رو تجربه کردم و حق رو به استاد میدم چطور ؟؟من در گذشته اگر با خانوادم به رستوران و یا فست فوی میرفتم همیشه از همسرم درخواست های زیادی داشتم ته ته اش این بود که بگم یه پرس کامل فلان عدا یا ساندویچ و یا پیتزا مال من هست و اگر همسرم که متناسبه پیشنهاد اشتراکی خوردن رو میداد هر گز قبول نمیکردم و میگفتم بعد از کلی اومدم فست فوی حالا اشتراکی بخورم نه من یکی برا خودم میخوام یه دونه  کامل میخوام و تازه اون رو هم که میخوردم سیر نمیشدم و از غدای بچه هام که اضافه میومد اون رو هم میخوردم و یا پیشنهاد دوباره سفارش دادن به همسرم میدادم اما حالا که دوسالی هست در مسیرم چنان تغییر کردم که نه تنها خودم بلکه اطرافیانم هم تعجب  میکن من دو یا سه اسلایس پیتزا میخورم یه پرس برنج برای من و دخترم با هم زیاده و اضافه میاد نصف ران مرغی رو به زور میخورم و یک سوم ساندویچ رو میتونم بخورم و ….. (البته این مقدارها شاید بعضی روزها تغییر کنه برای تفهیم بهتر مطلب  خودم گفتم شاید  بعضی روزها کمتر یا بیشتر بشه خلاصه در این حد هست )کلی،تغییر دیگه تازه با این مقدارها هم خیلی وقتها فشار شکمی رو حس میکنم یعنی باید کمتر بخورم تا جایی که همسرم در این سفر جدید میگفت انگار ما باید دو غدا برای چهار نفرمون سفارش بدیم که خورده بشن چون همیشه  غدا  ها زیاد بودن و اضاف میومدن و اصلا هزینه ای برای مواد خوراکی بین راه  نشد قبلا یه سبد تهییه میکردم پر از تنقلات جورواجور اما حالا حتی یه دونه نخریدم چون گفتم نیاز نیست اگه جایی خواستم راحت میخرم و انصافا میلمون نشد و نخریدیم   قبلا وقتی به رستورانی یا هتل سلف سرویس میرفتیم اینقدر میخوردم تا حالم بد میشد اما حالا خیلی راحت انتخاب میکنم و به اندازه نیازم میخورم پس تمام این تبلیغات  مواد غدایی برای ادمهای چاق هستن که اونها رو تحریک به خوردن کنن و چون افراد جاق  ذهنشون پر از  فرمولهای چاقی هست ناخود اگاه تحریک به خوردن میشن و اما متناسبها اینطور نیستن .

   خدا رو شکر که آگاهم به رفتار غدایی خودم  تقریبا مدتها هست من قبل از اینکه مغزم فرمان خوردن رو صادر کنه من از طریق یکی از کانلها تحریک به خوردن نشدم که دیده باشم و بگم اه این هست پس بزار بخورم و بعد فرمان خوردن بیاد ولی هنوزم جای کار دارم تا بهتر و بهتر بشم و حق انتخاب داشته باشم مثلا در همین سفر چند روزه همسرم چون میدونست من و بچه ها بلال کبابی دوست داریم برامون  تهییه کرد اونم بیشتر از تعداد ما که درست کنه و بخوریم اما من چون دیدم اون  تازگی و نرمی رو ندارن با وحود اینکه بود و زیاد بود من انتخاب کردم فقط همون یه دونه ی خودم رو بخورم و بیشتر نخوردم در حالی که قبلا دو تا سه تا  با هم میخوردم و یا در طول روز میخوردم چون وحشتناک دوست داشتم حالا بود اما من نخوردم و واقعا  انتخابهام تغییر کردن و خودم شگفت زده هستم از این همه تغییرات خودم که هر چقدر بگم بازم کم هست و میدونم  تمام این تغییرات به خاطر کار کردن روی خودم هست که در نهایت جسم منم هماهنگ با  ذهن جدیدم خواهد شد و من جسم جدیدی رو تجربه خواهم کرد .

   من واقعا خودم رو تحسین میکنم و تشویق میکنم که اینقدر عالی در مسیر تغییرم و تناسبم من به زودی جسم جدید ۵۹ کیلویی رو تجربه خواهم کرد چون واقعا میلم به پرخوری کردن نمیکشه و حالم بهتره که منم میتونم متناسب بشم و خودم رو باور دارم که میتونم به وزن دلخواهم برسم .

   من هدایت شده ی خدا هستم پس موفق میشم و به اموزشها عمل میکنم و مراحل  رو گام به گام طی میکنم تا موفق بشم .

   من میخوام لاعری رو در وجودم نهادینه کنم و پرورش بدم تا جوانه های لاغری  در وجود من تنومند بشن و من لدت تناسب اندام  ۵۹ کیلویی رو دوباره بچشم .

   منم جز افرادی بودم که تسلیم شدم در برابر چاقی جسمم  و ناامید شده بودم و با این راه اشنا شدم و اما حالا دارم به نحو احسن از این اموزشها  استفاده میکنم تا به اندام رویایی خودم برسم .

    

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   77mrymdstjrdy@gmail.com
   1400/06/18 22:29
   مدت عضویت: 98 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 321 کلمه

   به نام خالق زیبایی ها سلام .

   نتیجه مشاهده این چند روز قبل هر چی به خودم افرین میگم که توانستم از کلمه میل ندارم چند بار استفاده کنم اونم با وجود اسرار دیگران و واقعا هم میل نداشتم .

   اما راه های خوردن من : حس بویایی مامانم فسنجون درست کرده بود و من باید همش میزدم و پیاز سرخ میکردم میریختم داخلش انجام همین کار من به شدت گرسنه کرده بود ، بینایی : فسنجون داخل یخچال دیدم وقتی از خفگی یه خورده پایین اومده بودم بعد از کلنجار رفتن با خودم خوردم چند تا قاشق بعدش کنار گذاشتم اما تجربه دقایق پیش در ذهنم مرور میشد این سری رفتم با نان لواش ترد خوردم حتی خالی هم امتحان کردم اما هیچ کدوم از لقمه ها اون لذت دوقاشق اول برام نداشت پس وقتی تنها گشنه هستیم لذت میبره ، هلو جلو چشم بود این چند روز اما واقعا سیر بودم و نمیتوانستم بخورم اما امروز بعد خواب ظهر که پاشدم یه مقدار عصبی بودم به خاطر همین برداشتمش اما شکر خدا مثل قبل یه هلو کامل نتوانستم بخورم و با نصفش سیر شدم .

   امشب خوراک بادمجون درست کرده بودم گفتم که خودم فسنجون خوردم غذای دیروز ظهر بود اما احساس سرما و کردم در بدنم بعد همین که اولین لقمه رو دهنم گزاشتم گرم شدم می دونم این به خاطر تلقین به خودم . خلاصه چهار لقمه هم بادمجون خوردم .

   صبحانه می خواستم خیار و گوجه و پنیر بخورم اما همین که به کره فکر کردم انگار لذت خوردن تجارب قبلی بهم غلبه کرد و رفتم طرفش.

    

   برادرم نگاه کردم اصلا این طوری نیست تازه امروز کلی پیاده روی کرده بود گفت اول لباس عوض کنم بعد یه چیز بخورم . گفتم فسنجان هست با این که غذای مورد علاقش اما گفت نه خالی نمیشه خورد گفتم نون هست گفت نه صبر میکنم بعد رفت میوه خورد یه ساعت بعد هم با نان داغ و تازه شروع کرد به خوردن شام . 

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   hassanradin105@gmail.com
   1400/06/16 12:52
   مدت عضویت: 101 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 471 کلمه

   گفتا ز که نالیم ؟ 

            که از ماست که بر ماست! 

    

   چطور مغز ما با استفاده از فرمولهای ذهنی عادت های ما رو تغییر میدهن؟🤔 

   رفتاری که زیاد تکرار بشه ،میشه عادت و این عادتها کم

   کم فرمولی میشه در ذهن ما که دیگه بدون اینکه ما ناظر اون باشیم اتوماتیک وار انجام میشه. و دیگه ما نمی‌توانیم اون رو کنترل کنیم و خود بخود مغزمون وادارمون می‌کنه که انجامش بدیم. 

   چند روزی هست که رفتار خودم رو زیر نظر دارم و فکر میکنم چه رفتارهای چاق کننده ای دارم و کلاً ناظر رفتارهام هستم .برای این که بهتر بتونم ،نظرات دوستان رو هم مطالعه کردم. 

   دیدم من از اون دسته آدم ها نیستم که وقتی عصبانی میشم زیاد بخورم ، یا وقتی بیرون میریم زیاد تنقلات بخرم . اتفاقا نه خودم و نه بچه هام اهل تنقلات زیاد نیستیم یعنی نذاشتم باشن😁

   ولی همین پسرم هر کی میبینه میگه زیاد تنقلات بهش ندین ،یا حتما زیاد فسفود  میخوره چاق شده .در صورتی که اصلا اینطور نیست خصوصا فسفود شاید سالی ۲، ۳ بار بخوره .

   ولی پس چرا هر دومون چاق هستیم؟🤔😩 

   الآن که دقت میکنم میبینم ما هردومون وقتی میشینیم سر سفره غذامون رو تا آخر میخوریم . من خودم به شخصه از او دسته آدم ها هم نیستم که مدام بگم گشنمه (ولی پسرم مدام میگه) و غذا میخوام، اتفاقاً برعکس تحمل گرسنه گیم خیلی هم زیاده ولی خیلی وقتا پیش میاد با خودم میگم خب  امشب شام من نمی‌خورم ولی به محض اینکه سفره پهن میشه ناخداگاه کشیده میشم طرف سفره و شروع میکنم به غذا خوردن و اونم چی تا آخرین لقمه .

   یا اگه کلوچه یا کیکی خودم برای بچه ها درست کنم با اینکه اصلا گرسنه نیستم ولی تا چشمم بهش میافته باز انگار کسی من و حل میده طرفشون و میگه بخور و من هم که حرف گوش کن بی اراده بر میدارم میخورم . 

   این همون تلاش برای تجربه لذت و احساس خوب از خوردن مواد غذایی است.

   ولی الآن دیگه آگاه تر شدم. باورتون نمیشه وقتی سر سفره میشینیم و غذا میخورم توجه میکنم ببینم کی سیر میشم و دیگه ادامه نمیدم.یا سعی میکنم زیاد تو بشقابم غذا نکشم تا بعد اگه خواستم دوباره بریزم بخورم. و دیگه تا واقعاً گرسنه ام نشده برای عصرونه چیزی نخورم و اگه بخوام بخورم هم سعی میکنم خیلی کم باشه. 

   این روش رو اونقدر می‌خوام ادامه بدم که برام عادت بشه و فرمولی بشه در ذهنم. دیگه نمی‌خوام بدنم رو اذیت کنم. می‌خوام دیگه به معده ام احترام بزارم و بهش توجه کنم که وقتی میگه سیرم دیگه میل ندارم بگم چشم عزیزم هرچی تو بگی .

   شاید هنوز خیلی زود باشه اینو بگم ولی باورتون نمیشه اگه بگم بدون این که فشاری به خودم و رفتار غذاییم و خوردنم آورده باشم احساس میکنم لاغر شدم 🤭 

   بدون این که رژیم گرفته باشم و گفته باشم نه این رو نمی‌خورم چاق میشم.

   وای من خیلی خوشحالم🥰🙏

    

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    رضا عطارروشن
    1400/06/16 19:46
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 24 کلمه

    سلام و درود
    کلمه “چاق” در عبارت آخر این نوشته اگه اشتباه نوشته شده بخاطر تمرکز بر چاقی ذهنه که به مرور تغییر خواهد کرد.

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 4 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   faribadeghani1371@gmail.com
   1400/06/10 10:37
   مدت عضویت: 164 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 286 کلمه

   سلام
   من خودم تلاش های زیادی کردم همیشه از خودم شاکی بودم عصبانی بودم سرزنش میکردم ک چرا منوموفق نمیشم بی عرضم بی ارادم و فلان
   نمیدونسم ک اینها در ذهن منه من یقه نتیجه جسم گرفته بودم و مدام خودمو پیش خودم کوچیک میکردم ب ناتوانایی هام هر روز اعتراف میکردم
   من الان هم اونقدر با خودم صمیمی نشدم
   من ایمان دارم ک همه چی در دهن منه همه چی باورها و افکار اشتباه منه ک من تو این وضعیت گیر انداخته واقعا خوشحالم ک الان ب اینها اگاهم
   اونقدر با خودم کلنجار رفتم ک از خوردن میترسم اونقدر ی ک از مرگ وحشت نداشتم ک از خوردن ازدیدن دارم
   من فک میکردم تو این شطرنج لاغری شاه خوردن هست ک در نقش یک وزیر ازش مراقبت کنم با سربازهام ک میشن همون محدودیت ها ورزشها رژیم ها در حالی ک باید میفهمیدم ک اون شاه همون ذهن منه و خوردن زیر مجموعه اس فقط منم ک بزرگش کردم
   من خودم از طریق چشم و بو و خاطره بتز۶ی اینا واقعا تحریک میشم
   ولی یک فرد متناسب براش فرقی نداره ک نون خامه باشه کباب باشه میگه من سیرم ولی ما تا اون حالت تهوع و دل درد میریم ولی بازم بگن بخور میخوریم
   من همسرم اصلا شیرینی نمیخوره حالا شاید یکی همیشه میگفتم اخه یعنی چی این جرا تحریک نمیشه از قیافه این
   ولی الان میفهمم چرا
   من اونقدر هیجان زده میشم ک اصلا مجال فک کردن ب خوردم نمیدم عین قحطی زده ها
   من دوس دلرم تعییر کنم اونقدر ک واقعا مثل یک متناسب رفتار تار کنم
   قبلا از خوردم لذت میبردم ولی الان از نخوردن
   هیچ اجباری در کار نیس این خود منم ک تصمیم میگرم کم کم تغییرات شکرفی میشه

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/06/09 00:19
   مدت عضویت: 116 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 669 کلمه

   سلام استاد عزیزم دوستان هم مسیرم 

    

   وقتی شما استاد حرف میزدید کامل تصویر قبلا خودم در ذهنم نمایان شد و فهمیدم واقعا من خیلی تفاوت رفتاری با یک فرد متناسب داشتم 

    

   قبلا که چاق بودم فک میکردم این افراد متناسب نمیتونن غذا بخورند یا خودشان زیاد نمیخورند که چاق نشن ولی من چون هرچی گیر بیاد نهه نمیگم چاق هستم و هرکاری میکردم که جلو خوردنم بگیرم کلا از شر چاقی خلاص بشم حاضر بودم تصادف کنم برم کما تا لاغر بشم من چاقی جسمی میدونستم و اصل درکی از ذهن نداشتم و میخواستم زورکی لاغر بشم ولی نمیشد چون که چاقی ذهنی بود ولی من جسم بیچاره فشار میاوردم که باید لاغر بشی و نمیدونستم با این کارم دارم بیشتر در منجلاب چاقی فرو میرم و هرچی تلاش کنم بیشترغرق این چاقی خانمان سوز میشم و به خیال خودم داشتم با چاقی مبارزه میکردم ولی نمیدونستم دارم به چاقی خودم توجه میکنم و بیشتر غرق چاقی میشم و همیشه مینالیدم که چرا من متناسب نمیشم و هرباری خودم واسه دلایلی که واسه چاقی خودم داشتم خودم توجیح میکردم که اره تقصیر تو نیست تو عصبی هستی میخوری چاق میشی ارثی است کم تحرکی است شیرینی زیاد است مال اب نخوردن است و هربار خودم اینجور گول میزدم و قبلا شناختی از ذهن نداشتم که هرچی میکشم از دست ذهنم است 

    

   من قبلا هردقیقه میخوردم و برام عادت شده بود نمیتونستم چون از مغز دستور میگرفتم که بخور حالا مغز از کی از ذهن و ذهنم من با باورهام با اموزش هایی که داده بودم واسه چاقی پر کرده بودم و دیگه هدفم لاغر شدن که نبود فقط چاق تر نشم ولی ای دل غافل که ذهن کار حرف تصمیم من نداره ذهن هرچیزی رو اموزش ببینه گسترش میده کارش همینه کار نداره تو بخواهی یا نخواهی کار خودش میکنه 

    

   من با هدایتم به این مسیر فهمیدم شرایط زندگی در هر جنبه ای طبیعی نیست بلکه غیر طبیعی است این من خودم ساختم با ذهنم اگه طبیعی بود باید همه دخترا مث من بوده اند طبیعت وجود من شادی ثروت تناسب اندام ارامش کسب کار عالی ازدواج عالی رفاه سلامتی است وقتی اینها ندارم یعنی خودم ذهن رها کردم به حال خودش شیطانم بیکار نمونده هرچی افکار باور منفی وارد ذهنم کرده و من کنترلی نداشتم بر ذهنم و این شد شرایط ام حالا اگه میخوام تغییر کنم باید ذهنم باورهام تغییر بدم تا تصویر ذهنی من عوض بشه و در نهایت شرایط من تغییر کنه 

    

    

   با هدایتم به این مسیر با اینکه کمتر پرخوری میکنم کمتر تحریک میشم واسه خوردن ولی یدف هایی پیش میاد مخصوصا وقتی در جمع هستم یا مهمانی باز همان رفتار قبلا رو تکرار میکنم و از روی عادت از پنج دهانم استفاده میکنم و وقتی این اتفاق رخ میده که من باز کنترلی بر ذهنم ندارم یا در مسیرم سهل انگاری کردم شیطان منتڟره یک ذره توقف کنی از مسیر صحیح خارجت کنه و باز تو اون وضعیت نگهت داره تا اذیت بشی و این کار شیطان است 

    

   باید ادامه بدیم هر روز در مسیر باشیم ذهن کنترل کنیم تمرین انجام بدیم عمل کنیم تا به تناسب اندام برسیم واسه همیشه اگه الان لاغر نیستیم چون مسیر اشتباه رفتیم 

   باید باور کنیم که هیچ تفاوتی ذهن من که چاق با داداشم که لاغر است نداره ذهن برای همه انسان ها یکی است طبیعت وجود همه انسان ها یکی هست شادی سلامتی ازادی در خوردن در انتخاب لباس در ورزش کردن ازدواج موفق تناسب اندام این واسه همه هست فقط اگه ما نداریم بعضی ها دارند چون ما خودمان با باورها مخرب محدود کننده با اموزش ها اشتباه از نعمت ها خود درو شدیم و نداریم الان اون طبیعت وجود خودمان رو و افراد متناسب ذهن خودشان رو دست کاری نکردند و متناسب هستند همیشه این قانون است در همه جنبه ها یکی هست 

    

   باید نگاه کنی به چی توجه میکنی همان برات رخ میده این قانون جهان هستی هست 

    

   من تعهد میدم از این لحظه به بعد نظارت کنم بر رفتار خودم هنگام خوردن ببینم روی واکنش و عادت ها قبلا است یا واقعا گرسنه هستم و در حد نیازم بخورم همین

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   shimatajedin@gmail.com
   1400/06/08 08:44
   مدت عضویت: 112 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 76 کلمه

   من واقعا بعد از گوش دادن این فایل فهمیدم خیلی زیاد حتی همش از پنج دهان دیگم استفاده میکنم.

   مثلا همین شب قبل یکی از دوستان در مورد یه مدل پختن مرغ جدید برام گفت که درست کرده و خیلی خوشمزه بوده و منم درستش کردم و برای درست کردنش خیلی اشتیاق داشتم و خوب چون خوشمزه شد بیشترم خوردم و موارد دیگه که تو فایل گفته شد را دارم را به وضوح دیدم منم کامل دارم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   shimatajedin@gmail.com
   1400/06/08 08:42
   مدت عضویت: 112 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 70 کلمه

   من واقعا بعد از گوش دادن این فایل فهمیدم خیلی زیاد از حتی همش از پنج دهان دیگم استفاده میکنم.

   مثلا همین شب قبل یکی از دوستان در مورد یه مدل پختن مرغ جدید برام گفت که درست کرده و خیلی خوشمزه بوده و منم درستش کردم و برای درست کردنش خیلی اشتیاق داشتم و خوب چون خوشمزه شد بیشترم خوردم و موارد دیگه که تو فایل گفته شد را دارم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   hediyemomeni83@gmail.com
   1400/06/05 19:10
   مدت عضویت: 112 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 45 کلمه

   سلام و خسته نباشید

   من به شخصه خیلی به شیرینی جات علاقه دارم و چیز هایی مثل کیک ،کلوچه ،شیرینی رو که می بینم انگار  باید هر جور شده بخورم 

   و اگر عکس یا اسمش رو هم ببینم و بشنوم دیگه صد در صد به سمتش میرم 

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   kiananaseh2008@gmail.com
   1400/06/04 07:46
   مدت عضویت: 107 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 82 کلمه

   وای چقدر صحبتاتون عالی بود .باید با ورق طلا نوشت.

   دونه دونش با من صدق میکرد.به یاری خداوند این چند روز آگاهیم بهتر شده.قبلا هر کاری میکردم که روی تند خوری و ریزه خواری ذهن آگاهی داشته باشم امکان نداشت یادم بمونه ولی ننیدونم کلمات جادویی شما چه تاثیری داشت روی من که الان هر وقت دارم ریزه خواری یا پرخوری میکنم متوجه میشم.چند بار موفق شدم متوقفش کردم و چند بار هم نه.به یاریخدا اینبار کاملا موفق میشم.کلماتتون به دلم میشینه بدجور.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   پونه عدل تهرانی
   1400/06/02 04:27
   مدت عضویت: 834 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 622 کلمه

   به نام خدا

   وقت بخیر عزیزان

   من هم قبلا هر وقت ناراحت می شدم هی بی خودی چیز می خوردم حالا هم کما کان یه وقتا پیش میاد ولی بعضی وقتا هرچیزی نمی تونم بخورم همین چند روز پیش اصلا چیزی از گلوم پایین نمی رفت . این حرف مامانم و یادمه که همیشه همه جا می زد می گفت هر وقت عصبی می شه زیادتر غذا می خوره فکر کنم اینهم ناخوداگاه در من به صورت فرمول در اومده بود .خیلی جالبه که همسرم در هیچ موردی پرخوری نمی کنه حتی موقع های دورهمی ها که همه خوشحالن و هی می گن دورهمی اینو بخوریم می چسبه اون و بخوریم من هیچ وقت ندیدم حرف خوراکی بزنه .

   من قبل از دوره همیشه هر کاری می خواستیم بکنیم می گفتم حالا بزار غذامون و بخوریم حالا بعد ناهار بریم حالا این حالا اون .هر جا هم می رفتم به قول همسرم بغچم برای بود مثلا خر جا می خواستیم بریم من آذوقه ورمی داشتم انگار که سفر قندهار می خواستیم بریم بیسکویت و میوه دیگه البته از سرم افتاده خدا رو شکر .

   فرد متناسب فقط از دهانش غذا می خوره ولی افراد چاق از بو و چشم و…. غذا می خوره هیچ وقت یادم نمیاد که مادر شوهرم و همسرم گفته باشن وای چه بویی راه انداختی ولی من همیشه اینو از مامانم شنیده بودم همیشه می گفت چه عطری داره چه بویی من هم عادت کرده بودم همیشه سیر هم که بودیم می خوریم بر اساس بو یا چشم اگه چیزی می دیدم اگه مثلا می خوردم می دیدم خوشمزهات یکی خوردم دوباره یکی دیگه می خوردم . ولی همسرم حتی اگه سیر باشه یه لقمه اضافه تر نمی خوره ته بشقاب می زاره ما می گفتیم بابا این یه لقمه گناه داره اینم بخور می گه نه نمی تونم ولی برای منم اصلا قابل درک نبود که چرا نمی تونه یه دونه لقمه آخر رو بخوره .گوش هم همینطوره فلانی می گه فلان جا غذاش خوبه و تخفیف داره ولی نمی دونم من خیلی نداشتم این تجربه و که از طریق گوش حتما باید امتحان کنم .ولی مامانم هم همیشه از غذاهاش تعریف میکنه و شرح حال می ده سبزی تازه …. حس کردن هم هست وقتی چیزی و بر می دا م تر و تازه است بلافاصله می خواد آدم دو تا برداره ولی این حالت‌ها و من در همسرم ندیدم اصلا .

   من هم قبلا هی راه می رفتم می گفتم اخه من چیزی نمی خورم ولی هر وقت می رفتم رستوران بعدش باد می کردم انقدر می خوردم بعد می دیدم هیچکی غذاشو تموم نکرده ولی من به خودم هم افتخار می کردم از پیش غذا و غذا و دسر همه رو تموم می کردم .

   مثلا امروز صبحونه پنیر و نون شیرمال خوردم بعد رفتم پیاده روی بعد ناهار من و دخترم رفتیم ساندویچ گرفتیم ولی من یه خورده از غذام و نخوردم خیلی بیشتر آگاه تر شدم به رفتارم و بیشتر وقتها آگاهم و توجه می کنم به تغییراتم مثلا دیروز رفتیم رستوران نهار بعد پیش غذا سفارش دادیم گواکمالی همون اوکادو که با چیپس می خورن  و بعد هم کیسدیا که نون و پنیر بود فقط خوردیم همگی با هم و دخترم گفت مامی یه غذا سفارش بدیم با هم بخوریم گفتم باشه بعدش پشیمون شد گفت سیر شدم با همین منم گفتم اوکی منم اوکیم خوب و سبک بود و اومدیم خونه میوه اوردم عصری خوردیم یه خورده هم من کیک بستنی خوردم عصری  شب هم که نون شیرمال و خامه خوردم برای شام . 

   بیشتر هم به بدنم گوش می دم همه چی هم می خورم خدا روشکر محدودیت غذایی ندارم اصلا و هر وقت هم که وقت داشته باشم حتما برای حال خوبم می رم پیاده روی مخصوصا که این روزها نیاز داریم 

   در پناه خدا باشین

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/05/29 12:32
   مدت عضویت: 234 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 543 کلمه

   بنام خداوند هدایتگر وهاب 

   سلام به دوستان زیبانگرشم 

   من خودم متوجه شدم وقتی عصبی بشم بجای اینکه پرخوری کنم بیشتر تمایل دارم بخوابم تو شرایط عصبانیت خواب بیشتر اروم میشم 

   اما چه موقع پرخوری میکنم موقعی که غذاها و تنقلاتی که دوست دارم بهم تعارف بشه یا ببینم دلم میخواد حتما حتی اگه سیرم بخورم یادمه با دوستانم بیرون میرفتیم اول چون گرسنه بودیم میرفتیم ساندویچ میخوردیم با نوشابه و سس بعد که از ساندویچی رد میشدیم چشممون به بستنی فروشی میفتاد میرفتیم شیرموز بستنی چون خیلی دوست داشتیم میخوردیم با اینکه سیر بودیم فقط بخاطر طعم و مزه و لذتی که داشت باخودمون میگفتیم الان بعده مدتی با دوستان اومدیم بیرون امروز و خوش بگذرونیم 

   یا یکبار رفته بودم خونه داداشم برام زن داداشم یک بشقاب انواع شیرینی خامه ای و شکلاتی اورده بود منم چون خیلی وقت بود شیرینی نخورده بودم و شیرینی های مورد علاقه ام بود اول تصمیم داشتم با چای یک دونه بخورم اما وقتی متوجه شدم دیدم بشقابو خالی کردم و همونجا دیگه گفتم من شام نمیخورم دیگه شام درست نکنی اما زن داداشم برداشت بعده دو ساعت ساندویچ درست کرد منی که دوساعت قبل در حالت خفگی بودم بخاطر شیرینیها اما ساندویچهارو دیدم انگار معده ام خالی شد و بعد دیگه یک ساندویچم خوردم

   یا زمانی که من شیرینی یا دسر یا شکلاتی با کاکائو ببینم اصلا رد نمیکنم چون عاشق کاکائوم و حتما باید مزه کنم

   اما از وقتی وارد دوره لاغری با ذهن شدم و رو خودم کار میکنم و اگاهیای که بدست اوردم از قدرت ذهن برای لاغری 

   تمرین میل ندارم انجام میدم و بیشتر مواقع موفق شدم و یا افراد لاغر خانواده ام خوردنشون رو دقت میکنم که چه موقع و چقدر میخورن و کاملا متوجه شدم بیشتر عادتهاشون با من فرق داره 

   بعًی وقتها میبینم افراد لاغر خیلی میخوره اما درکنارش متوجه شدم که همش میگه من نمیدونم چرا هرچیم میخورم لاغرم و خیلیا میگن ما چون فعالیت زیاد میکنیم هرچیم بخوریم اثری نداره باز لاغریم اما من داداشم خیلی میخوره امافعالیت فیزیکی هم زیاد نداره اما لاغرومتناسبه پس اونا تو ذهنشون چاقی وجود نداره و هیچ تصویر فرمول ذهنی چاق کننده تو ذهنشون ثبت نشده 

   اما من گاهی شده کم میخورم اما اون ترس اون تصویرچاق شدن تو ذهنمه 

   و اما الان به عادتهام توجه میکنم و چیزهای که دوست دارم میخورم اما به سیریم توجه میکنم که در حد سیریم بخورم یا اگه معده ام قاروقور نکرده هرچی برندارم تک دهنم بزارم و الان واقعا گاهی میبینم حتی حوصله خوردنم ندارم و اینم تاثیر اگاهیهای که از دوره گرفتم و میلم کم شده خودمو از غذای و چیزی محروم نمیکنم اما اگاهانه به گرسنگی و سیریم فقط توجه میکنم و الان خودمم حس میکنم معده ام جوری شده تا بخوام خیلی بخورم از رو هیجان معده ام به درد میاد و متوجه شدم که در حد خفگی خوردم و هم اینکه بقولی معده ام داره پس میزنه و میگه اینقدر نریز تو من نمیتونم این همه رو باهم هضم کنم و  میخوام دیگه به معده ام احترام بزارم و هرچیو پشت سرهم توش نریزم و بفکراینم باشم که معده ام باید کلی سختی بکشه تا این همه مواد رو بخواد هضم کنه زمانیم که در حد سیری و نیاز انرژیم غذت میخورم خیلی حس سبکی و خوبی بهم دست میده و همه اینارو دارم یادمیگیرم و چقدر لذت بخشه

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/05/29 11:43
   مدت عضویت: 115 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 499 کلمه

   سلام برهمگی

   پرخوری عصبی؛ من خودم زمانی که موضوعی باعث ناراحتی من درزندگی بشه  کلا ازغذاخوردن میافتم و غذا ازگلوم پایین نمیره . اما با خوندن کامنتهای دوستان عزیزم یک عادت اشتباهم رو همین الان شناسایی کردم واون هم پرخوری عصبی زمانی هست وبه این شکل که سرساعت خاصی اتوماتیک وارگشنم میشه خصوصا ناهار . واون موقع اگه جایی باشم که نتونم سرساعت غذابخورم مرتب از درون بهم آنقدرفشارمیاد که وقتی دسترسی به غذا پیدا کردم آنقدرتند میخورم که مثل معتادایی که یه لحظه مواد بهشون نرسه چی جوری میشن من هم اینجوری میشم وتقریبن الان جوری شده که ظهرنشده گرسنم میشه وناهارمو میخورم . ولی قبلن که متناسب بودم اینجوری نبودم وسرساعت خاص گرسنه نمیشدم .

   اینکه آدم های چاق با حواس پنجگانه تحریک میشن متاسفانه من هم اینجوریم وقتی چشمم به پرتقال ونارنگی و…میافته دیگه هیچ اختیاری ندارم و به جای یکی چندتا روبرمیدارم ومیخورم وانگار لذت میبرم به جای اینکه سیری بهم دست بده.

   یا وقتی با دوستم میرفتم بیرون وقتی بوی ذرت مکزیکی به مشاممون میرسید ناخودآگاه هردوتحریک به خوردن میشدیم .یا شکلات خاصی بود نارگیل ۳۲ وقتی یکبارخوردمش ومزه اش رو احساس کردم مسحور اون شکلات شدم و هر روزتقریبا به مقدار زیاد تو وعده صبحانه وعصرانه میخوردم والان چون تو بازار نمیبینمش ترکش کردم. 

   بازهم خوبه که من همه چی رو نمیخورم ولی از یه چیزی خوشم بیاد زیاد میخورم .

   یا پرخوری زمانی که تفریح میریم داریم و اگه یه روز بیرون بریم خانواده ما طوری هستن که به اندازه چند روز غذا میبرن با تنوع زیاد انگار قراره قحطی بیاد البته این ویژگی اکثر شمالی ها هست وما هم مصون نیستیم و اونجا وقتی همه دور هم جمع میشن و میگن و میخندن ومیخورن خوب من هم خواه ناخواه تحریک میشم وتنها جایی هست که تا مرز دل درد پیش میرم  .

   یا کاهووقتی فصلش بشه آنقدر میخوردم فکرنکنم اونهایی که با گیاه خواری رژیم میگیرن آنقدربخورن و این عادت خیلی بده .البته این رفتارغذایی در رفتار زندگیم هم تاثیرگذاشته طوری که چندماه تمام واسه خرید یه مانتو یاکفش و… وقت میزارم وقتی چیز موردعلاقمو پیدا کردم چندتاشو میخرم وکنارمیزارم . 

   قبلنا وقتی بازار میرفتیم اینطوری نبود که بساط فست فود و بستنی فروشی ها و ذرت مکزیکی ها بیرون مغازه باشع وآدم تحریک بشه ولی الان همه شون بیرون مغازه توی عابرپیاده صندلی میزارن وبساط دستگاهشون رو هم دم در مغازه میزارن و بیشتر آدم تحریک به خوردن میشه .

   هرچی بیشتر تو این مسیر پیش میرم انگار زندگیم پرشده از رفتارهای اشتباه که هردفعه بیشتر شناسایی میشه و کوله بار منو سنگین تر میکنه .

   تمام تلاشم رو میکنم تا با دقت تمام و وقت گذاشتن روی این مشکل زندگیم با کمک استادعزیز و فایل های آموزشی به نتیجه دلخواهم برسم . 

   وقتی رسیدم برنامم اینه دوره برنامه ریزی با ذهن استاد رو تهیه کنم تا بتونم برای رفع مشکلات دیگه زندگیم اقدامی انجام داده باشم .

   آخه درسته الان روی متناسب شدن کارمیکنم با استفاده از این دوره هم دارم روی باورهای اشتباهم در ریزش مو و روابط هم کارمیکنم دیگه بیشتر ازاین مغزم نمیکشه و خسته میشم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/05/07 12:58
   مدت عضویت: 431 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 250 کلمه

   بنام خدا 🌹 باسلام خدمت دوستان عزیز سایت تناسب فکری

    من دلایل زیادی برای چاق بودن خودم وازجمله عادت‌هایی که مدام  توجبهشون میکردم اماازشون راضی نبود من  به این درک  ازخودم  رسیدم که من با چشمهای خودم  بیشترتحریک میشم به خوردن و بابوکردن غذاویاشنیدن درباره ی غذاواینم درک کردم که من با تمام احساساتم دارم  عمل میکنم  امایه فردمتناسب فقط طبیعی رفتارمیکنه  طبق غریزه زمانی که واقعا گرسنه. میشه باخوردن نیازبدنشورفع می‌کنه وبعدبدنش خودبه خوداستوپ می‌کنه  امایک فردچاق برای لذت بیشترغذامیخوره  مثلامن. زمانیکه غذامیخورم میبینم که نیازی ندارم. امابادیدن غذابیشترخودمو به خوردن تشویق میکنم و اونقدر میخورم که ازسیری فراتربرسه به  خفگی واین  چیزی هست که باعث چاقی من شده ودلایلی که به من القامیکنه برای خوردن .من چندروز پیش تواوج گرسنگی غذاخوردم وسیرشدم ولذت رفع گرسنگی روکامل درک کردم هم نقطه ی سیری وهم گرسنگی چیزی که خیلی وقت بودباهاش مشکل داشتم و خواستم که این لذت رودوباره تجربه کنم می‌دونم که من خیلی راه مونده تاتغییربدم وضعیتمو امابازهم انجام میدم و میگم اشکال نداره ناامیدنباش واین با واقعادرک کردم هیچ روشی به جزاین روش نمیتونه به من کمک کنه اینروزاکمتربه موادغذایی حرص دارم اما بازم تمرین لازمه  و نسبت به چاقی حالم بدنیست وتصمیم گرفتم شجاعت داشته باشم مسولیت چیزی که می‌خوام روبه دست بگیرم .هرکسی که خواسته ای داره کارهایی رو انجام میده و افکاری رودنبال می‌کنه ومن هم مثل هرکسی که خواسته ای داره می‌خوام لاغربشم خواسته ای که همیشه به دنبالش بودم لاغری تنها وتنهاازطریق ذهن امکانپذیره وهیچ راهی جزراهی که خداداده کمک به لاغری نمی‌کنند.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   maryamkhazaie0000@gmail.com
   1400/05/03 08:10
   مدت عضویت: 334 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 269 کلمه

   بنام خداوند بخشنده مهربان سلام ب استاد عزیز و دوستان همراه گام ۵۵ پر خوری عصبی .هر موضوعی از نظر علمی و منطقی قابل قبوله ک نتیجه مشابه و یکسان داشته باشه ،هر نظر و عقیده ای درباره ی شرایط خود در زندگی دارید اگر برای همه ی ادمآ ب همون شکله فکر و عقیدمون درسته ،عادت ها نقش اصلی در شکل گیری اضافه وزن دارند هر فردی ب میران تنوع عادت های غذایی ک داره در شرایط چاقی متفاوتی ب سر میبره ،پر خوری عصبی در حقیقت خوردن زیاد بخاطر اختلال در سیستم بدن نیست بلکه یک عادت است که ب هنگام عصبی شدن در ما شکل می گیره ،علت اضافه وزن ما در ذهن ماست برای کنترل کردن و بر طرف کردن چاقی باید اطلاعات ذهن خود درباره ی اضافه وزن رو شناسایی و اصلاح کرد ودر این صورت لاغر شدن آسان و خود ب خودی است ،رفتار های ما تحت کنترل مغز ما بر اساس این اطلاعات  دستورات واکنش رفتاری ما که همان عادت های ما هستند صادر می کند ،هدف یک فرد چاق از خوردن تامین انرژی مورد نیاز بدن خود نیست بلکه تلاش برای تجربه لذت و احساس خوب و از خوردن مواد غذایی است .یک فرد لاغر فقط از طریق دهان ش انرژی ب بدنش میروسونه ولی یک  فرد چاق از طریق دیدن مواد غذایی ،گوش دادن ب تبلیغات ،از طریق حس بویایی حس کردن بو غذا و لمس کردن هم فرمان خوردن صادر میشه   چرا که فرمول  خوردن در مغز یک انسان چاق برابر با لذت بردن از مواد غذایی و در یک فرد لاغر برابر با تامین انرژی بدن هستش. 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   negarmalekzade2377@gmail.com
   1400/04/28 11:46
   مدت عضویت: 154 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 2,151 کلمه

   سلام به استاد عزیز آقای عطارروشن ودوستان سایت

    

   لاغری باذهن قسمت ششم

    

   پرخوری عصبی چیست؟؟ 

   جلسه امروز در مورد اینه که چطور مغز شما با استفاده از فرمول های ذهنی، عادت های شما رو تغییر میده. آگاهی از این موضوع به شما کمک میکنه که نسبت به رفتار تون خیلی آگاهانه عمل کنی و خیلی ناظر باشی، در رفتار و عملکرد خودت🥳

    یکی از مشکلاتی که باعث به وجود آمدن گسترش یک مسئله در جسم انسان ها، یا در زندگی اونها میشه، اینه که ما توجه به اون موضوع نداریم

   ما اگه در این شرایط وزنی هستیم به خاطر اینه که توجه نداشتیم به اضافه وزن،🥴 ما همیشه توجه می‌کردیم به چاقی از چاقی رنج می‌بردی، می خواستی از چاقی فرار کنی، و در واقع داشتی با چاقی مبارزه می‌کردی، ولی نمیتونی چاقی رو شکست بدی😬 چون ریشه چاقی در ذهنه، اگر چاقی بر جسم ما بود، یعنی دلیل چاقی جسم ما بود، می‌شد جسم رو با تحت فشار قرار دادن، لاغر کرد. اما ریشه هر عادتی، که باعث یک واکنشی، یک شرایطی، در جسم ما میشه، در ذهن ماست فردی که اعتیاد به مواد مخدر داره، جسمش که نشان دهنده اعتیاده،🤨 جسمش که تصمیم‌گیرنده نبوده ،

   فرمولهای اعتیاد به مواد مخدر در ذهن شکل گرفته و شروع کرده، یواش یواش به خاطر تکرار این فرمولها ،به یک فرد معتاد تبدیل شده ،که دیگه نمی تونسته این رفتار رو انجام نده.🧐

    اعتیاد یعنی چی؟؟ اعتیاد یعنی رفتاری که ما نتونیم آن رو انجام ندهیم، به این میگن اعتیاد، به این میگن عادت

    چاقی هم یک اعتیاده، یک اعتیاده به پرخوریه، اعتیاده به مصرف بی‌رویه.😧 حالا چطور فرمول های مغزی میتونن رفتار ما رو تغییر بدن ؟؟ مغز ما کنترل کننده جسم ماست و در مورد افراد متناسب و چاق تفاوتی نداره و مغز به یک شکل داره عمل میکنه و سیستم بدن رو کنترل میکنه.🥳 همون نوع فرآیندی که مغز داره انجام میده قلب شما رو کنترل میکنه قلب یک فرد متناسب رو هم کنترل میکنه. اما چطوره که این مغز در جسم شما باعث اضافه وزن و تغییر شرایط جسمی میشه،😬 اما در یک فرد متناسب به این حالت نمیرسه. مشکل ما اینه که نظارتی بر شرایطمون نداریم. درسته که ما چاق شدیم. اما همش درگیر بودیم با چاقی، نیومدیم نظارت کنیم که چرا داریم چاق میشیم،؟ چه چیزی باعث اضافه وزن ما و چاق تر شدن ما میشه ،که اون رو درست کنیم. همش اومدیم با نتیجه مبارزه کردیم، با چاقی مبارزه کردیم ،و 

   جسممون روتحت فشار گذاشتیم، دارو مصرف کردیم، و به خودمون فشار آوردیم که شاید اضافه وزن ما برطرف بشه.😢 اما غافل از این بودیم که اضافه وزن ما اصلاً در جسم ما نیست، نشان اون، در اصل، نتیجه فرمول های ذهنی ماست که در جسم ما داره خودش رو نشون میده. وقتی این فرمول رو یاد گرفتی که چطور باید نظارت کنی بر رفتار خودت، اون وقت میبینی که کجا ها در روزمره رفتار شما چاق کننده است و مطمئن باشید که تغییر اون راحته.🥳 لاغری با ذهن خیلی راحت تر از چاقی با ذهنه.

    شما هر روز برای چاق تر شدن رنج می کشی و فشار چاقی رو همش حس می کنی و چاق تر میشی .هر روز وقتی می خوری عذاب وجدان داری، وقتی هم که نمی خوری ناراحتی بخوری هم ناراحتی، و اوضاع درهمی داره ذهن ما،🥺 چرا لاغری خیلی ساده است؟؟ چون وقتی ناظر باشی، وقتی بدونی چه چیزی، چه رفتاری باعث چاقی شما شده، وقتی آن رو تغییر میدی، اصلا آرامش میگیری، مطمئنی که رفتار درستی روداری، مطمئنی که روش صحیحی رو در پیش گرفتی برای لاغری🥳

    در تمام روش‌هایی که به خودت فشار میاری، میدونی این روش درست نیست ،یه حسی بهت میگه نمیشه، اینقدر به خودت سخت نگیر. و ما واقعاً راه دیگه ای بلد نبودیم. و هر چیزی به ما گفتن قبول کردیم. خیلی لذتبخشه که آدم بتونه آزادانه لباس انتخاب کنه،💃بتونه آزادانه هرجا دوست داره حضور پیدا کن🥳 وقتی ببینیه اعتماد به نفسش اومده بالا و ببینه که خودش برای خودش تصمیم گیرنده است و ببیننه احساس ضعفی نداره در برابر مواد غذایی💃 وقتی ببینه کسی نیست حرفهای زننده و سرزنش کننده رو بهش بزنه،🥳 وقتی به اینها فکر می‌کنیم اشتیاق زیادی برای متناسب شد پیدا می‌کنیم.💖 ادامه بدید حتما متناسب میشید💖 وقتی فرمول چاقی در ذهن ما شکل می گیره، یواش یواش عادت‌های ما عوض میشه، انگار سیستم بدن ما عوض میشه، مغز یک فرد متناسب مانند یک فرده که اضافه وزن داره.

    بیایید روی موضوع خوردن تمرکز کنیم، که خیلی ازش می‌ترسیم و عامل اضافه وزن میدونیمش. یک فرد متناسب از چه طریقی داره مواد غذایی بدنش رو تامین میکنه؟؟ از چه طریقی انرژی جسمش رو تامین میکنه؟؟🤔 ا از طریق خوردنه خوردن از چه طریقی انجام میشه🤔؟ از طریق دهانش

    یک فرد متناسب وقتی که بدنش نیاز به انرژی و مواد غذایی برای تبدیل آن به انرژی داره، فرمان مغز صادر میشه که، ما باید غذا بخوریم. که فرد متناسب اول اینکه هیجان‌زده نمیشه و خیلی نمیگه گشنمه گشنمه

    یک فرد اضافه وزن دار، به محض اینکه احساس کنه، انگار گشنشه،همش میگه گرسنمه، چیکار کنم ،بریم غذا بخوریم بذار غذا رو بخوریم بعد این کار رو بکنیم، همه چی رو میندازه برای بعد از غذا خوردن ،و خیلی هیجان زده میشه برا غذا خوردن یک فرد متناسب انتخاب میکنه از چه مواد غذایی دوست داره بخوره و از دهانشان غذا رو میخوره، به اندازه نیازش میخوره و سیر میشه و دیگه ادامه نمیده، هر چقدر غذا متنوع باشه هر چقدر زیاد باشه، برای یک فرد متناسب، تفاوتی نداره، و اون دیگه سیر شده

    چرا تفاوت نداره ؟؟فرمول بهش میگه که مصرف به اندازه نیاز

    

    در فرد چاق فرمول چی میگه؟؟🤔 وقتی میگه غذا بخور، ما نتیجه فرمولمون،خفگیه، و باید در حالت خفگی قرار بگیریم که فکر کنیم دیگه سیر شدیم 😧یک فرد متناسب به هیچ وجه در ذهنش گرسنگی یا سیری برابر با خفگی نیست.سیری یعنی رفع نیاز بدن. در دوره لاغری یاد می گیریم که چطور ذهن روتغییر بدیم که سیری برابر بشه با رفع نیاز بدن. نه اینکه سیری یعنی خفگی،نه اینکه سیری یعنی پرخوری،نه  اینکه سیری یعنی هرچی هست باید بخوری😯

    از این میشه نقش مغز و فرمول ها در رفتار غذایی یک فرد متناسب 

   یک فرد چاق احساس میکنه گرسنه است، گرسنه نیست فقط از حالت خفگی یکم اومده پایین، فکر میکنه گرسنه است و مغز فرمان خوردن رو صادر میکنه، یک فرد چاق معمولاً انتخابی نداره، هرچی باشه میخوره و میگه بزار بخوریم فعلا یکمی سیری عطشش بخوابه، تا غذای اصلی آماده بشه، به خاطر همینه که خیلی چیزها می خورن🥴 هرچی باشه میخورن، یک فرد متناسب اینجوری نیست، هر چیزی رو نمیخوره و سعی میکنه فقط چیزی رو بخوره که واقعاً دوست داره، حتی اگه خیلی هم گرسنه نباشه، صبر میکنه تا غذایی رو که دوست داره آماده کنه

    از امروز بر رفتارتون ناظر باشید و دو نفر بشید. یک نفر قبلی شماست، که داره راه خودش رو میره، یک نفر خود شماست این ذهن ناخودآگاه شماست که باید بهش یاد بدید، چطور باید نظارت کنه بر رفتار غذایی، که آگاه باشید.

    این شروع غذا خوردنه. یک فرد متناسب تنها از راه دهانش غذا میخوره. اما یک فرد چاق به راحتی ازچهار،پنج طریق داره غذا میخوره.🧐 یعنی فرد متناسب یک دهان داره و چاق ها ۵ دهان دارن. یک راه خوردن ما همین دهانیه که همه داریم و می‌بینیم و با دست میذاریم توی دهان و میخوریم. این میشه راه اول.🌹 راه دوم: افراد چاق از چشم هاشون هم غذا می خورن، تصور کنید شما غذارو از راه دهان خوردید و کاملاً سیر هستید و به حالت خفگی هم رسیدید، گذاشتید کنار. بعد مثلاً مهمان میاد، همسرت برات میاره، به هر طریقه یک جعبه شیرینی وارد خونه میشه، شما اونو میبینی فقط، و تصمیم می گیری که بخوری، آیا گرسنه هستی، نه 🤨آیا مغز فرمان داده نه 🤨چشم فرمان و تصویر شیرینی رو میده به مغز و مغز هم میگه بخور، چشم دعوت میکنه شمارو به خوردن، پیغام رو میده به مغز ،مغز ما تصویریه،🥺 وقتی که تصویر یک شیرینی رو می‌بینیم و خاطره ما هم میگه ما هر وقت اینو دیدیم خوردیم😢

    پس بنابراین وقتی مغز یک تصویر در اون روشن میشه که شیرینیه، فرمول چی گفته🤔 هر وقت این تصویر بوده مساوی بوده با فرمان خوردن، و بلافاصله مغز هم میگه بخور و ما یادمون میره که سیری یعنی چی ؟؟خفه گی یعنی چی؟؟ پس اینجا ،مغز ما اول فرمان رو صادر نکرد ،چون مغز ما بر اساس پارامترهای درونی خودش که احساس گرسنگی بود فرمان خوردن رو صادر نکرد، بلکه چشم ما شیرینی رو دید فرمان به مغز داد، تصویر رو فرستاد به مغز، مغز هم تحریک کرد و فرمان خوردن صادر شد😬 یک فرد متناسب با چشماش غذا نمیخوره🌹 راه سوم بینی:: بینی خیلی تاثیر میذاره روی خوردن ما، باز هم تصور کنید غذا خوردید و کاملاً سیر هستید و می رسید خونه مادر و غذایی که درست کرده عطر و بوی خیلی خوبی هم داره ،شما وقتی میری، هنوز نه غذا رو دیدی نه تصمیمی به خوردن داری، نه مغز دستور به خوردن داده، بوش رو استشمام می کنی، وقتی عطر اون غذا استشمام می شه، باز هم مثل تصویره، سریع به مغز میره ،یک فرمان عصبی میشه به مغز ،یک پیام جدید برای مغز رسیده که بوی غذاست

    فرمول میگه که بوی غذا مساوی است با فرمان خوردن و مغز هم میگه باید بخوری.🥴 یک فرد متناسب به هیچ وجه از راه بینی تحریک به خوردن نمیشه💖 اصلاً ذهنش این فرمان رو تحلیل نمیکنه، که بخواد به یک پیغام خوردن ختم بشه 

   راه چهارم گوش است. خیلی پیش اومده که در مورد چیزی اطلاعات نداشتیم و کسی میاد تعریف میکنه که رفتیم جایی و غذاهای خیلی خیلی عالی بودن. اطلاعات با گوش به مغز می رسه، فرمان چیه🤔؟؟ هر خبری درباره غذایی جدید بیاد تجربه خوردن بیاد، برابر با خوردنه و فرمان صادر میشه و همیشه هم این توی ذهنته که بری اون جا و غذا رو بخوری  یک فرد متناسب به هیچ وجه از طریق گوشش اقدام به خوردن نمیکنه 💖

   راه بعدی که یک راه مستقل نیست، اماخیلی مکمل و تشدید کننده اس، تجربه است، لمس کردنه،حس  کردنه، لمس به چه صورته؟؟ مثلاً شیرینی رو به ما تعارف می کردن و تصمیم این بود که یکی برداریم، به محض اینکه شیرینی رو به دستمون می گیریم، بلافاصله تصمیم می گیریم دوتا برداریم .چرا اینجوریه؟؟ اون گرفتن شیرینی یک پیامی رو داره به مغز ما میده، که یک حسی از اون پیدا کردیم ،که میگیم بزار دوتا بردارم. یک حس نرمی و تازگی از شیرینی به ما دست داده و این لمس کردن و حس کردن تشدید میکنه😬 و این لمس کردن باعث میشه بری برای بعدی🤨

     این حس تشدید کننده است، که بازم در افراد متناسب این حس تاثیری نداره، یعنی اونا با گرفتن یک چیزی تحریک نمی شن، با خوردن یک چیز خوشمزه اینجور نیست که تحریک بشن و خیلی بیشتر بخورن. امکان نداره 💖

   و صنعت غذایی بر این احساس های ما تنظیم میشه، بر این نیاز ما به خوردن ما، داره پیشرفت میکنه. چاقها چون تصاعدی دارن مصرف می‌کنن باعث گسترش صنایع غذایی شدن. یعنی یک فرد متناسب ممکنه در هفته دو تا تخم مرغ مصرف کنه و چاق ها حداقل ۶ تا ۸ تا 😯تمام تبلیغات شرکت های غذایی، خوردنی ها، رستوران‌ها ،تابلوها، به خاطر افراد چاقه. یک فرد متناسب اصلاً نمی بینه تصاویر چیپس و پفک هارو 🥳و اینها یک بخش کوچک از تاثیر فرمول های ذهنی در تغییر رفتار های یک فرد چاقه، این تغییرات در فرد متناسب اصلا وجود نداره .مغز آنها با چاق ها تفاوتی نداره، اما فرمولهایی که ما در مغزمون ایجاد کردیم، چون با اونها متفاوته، در نهایت رفتار ما تغییر میکنه و نتیجه هم کاملاً واضحه🧐

    از امروز آگاه باشید نسبت به رفتار غذایی خودتون و بنویس در طول روز چه رفتارهایی داری که فرمان مغزت نبوده، اول شما اطلاعات رو دادی، تحریک شدی، بعد مغز گفته اطلاعات جدید اومده،🧐 و فرمان صادر میشه. این میشه آگاهی🥳

    وقتی به این تمرین عمل کنی ،میشه آگاهی نسبت به رفتار خودت، و وقتی این آگاهی رو کسب کردیی، اون وقت می بینی که چقدر راحت‌تر میتونی انتخاب کنی.

    الان حق انتخاب نداری که مثلاً شیرینی رو ببینی و نخوری وقتی تغییری در رفتارت میبینی، بارها خودت رو تشویق کن تحسین کن🤗🤗

    و همش نرو جلوی آینه بگو، حالا که میلم نشد بخورم ،مگه چی عوض شد؟؟

    اینجوری نکن ،خودتو سرزنش نکن،🥺 یک درخت وقتی میوه داده، این میوه مرحله آخر شه، از جوانه زدن اون هسته شروع میشه، وقتی جوانه زده بشه، وقتی اون شکاف ایجاد بشه، وقتی تغییر در بذر، در اون هسته، ایجاد بشه ،دیگه تا هر جا که باید پیش میره 🥳

   بزرگ‌میشه ،سایه میده، میوه میده، پس وقتی تغییری رو در خودت میبینی، یعنی جوانه‌ها زده شده 💃و از چند روز قبل بذرها رو کاشتید. و امروز ممکنه فقط  حست بهتر شده باشه، این خودش تغییره🥳 جوانه اس، ممکنه امروز میلت نکشه پرخوری کنی، تعجب نکن، خودت رو تشویق کن🤗 

   این جوانه اس، و به خودت تبریک بگو و دوست داشته باش این جوانه رشد کنه و ادامه بده و تکرار کن🥳🥳🥳🥳

    

   استاد عزیز بینهایت سپاسگزارم بابت این سایت عالی وبینظیرتون

   واقعا نمیدونم چه جوری ازتون تشکر کنم

   چقد حس خوبیه که در طول روز فکرت آزادباشه وهمش به خوردن فکر نکنی واسترسی هم از خوردن نداشته باشی

   بینهایت ازتون سپاسگزارم 💖💖💖🙏🙏🙏🌹🌹🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/04/21 19:23
   مدت عضویت: 775 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 2,405 کلمه

   سلام خدمت استاد عزیز و دوستان خوبم .

   یکی از مشکلاتی که باعث گسترش یه مساله در زندگی و جسم ما میشود  این هست که  به اون مشکل  خیلی  توجه داشتیم مثلا چاقی رو زیاد بهش  توجه کردیم و داشتیم با چاقی مبارزه میکردیم و میخواستیم اون رو شکست بدیم 

   فردی که اعتیاد به مواد مخدر داره جسمش نشانده ی اعتیاد هست و اول  در ذهنش معتاد شده و مشکل  از اونجا شروع شده .

    اصلا اعتیاد یعنی چی یعنی رفتاری که نتوتی اون رو انجام ندی  .

   چطور فرمولهای مغزی میتونن رفتار ما رو تغییر بدن .

   مغز ما  داره تمام فعالیتهای جسم ما رو کنترل میکنه و اما چطور میشه که این مغز باعث چاقی در ما و لاغری در فرد دیگه میشه .؟؟؟

   ما همیشه با چاقی درگیر بودیم اما نظارت نکردیم ببینیم چرا چاقیم ؟؟؟و ما  همیشه جسممون رو تحت فشار گذاشتیم و دارو و رژیم داشتیم برای لاغری اما چاقی در جسم مانیست و فقط نتیجه ی چاقی در جسم ما هست .اکر خودت رو ناظر بر رفتارت ببینی میتونی بفهمی کجای  رفتارت چاق کننده هست .

   من هر روز برای چاقتر شدن رنج میکشم و فشار چاقی رو حس میکنم و هر وقت غدا بخورم عداب وجدان دا رم نخورمم ناراحتم .

   چرا چاقی سا ده هست ؟؟چون وقتی بفهمی چه رفتاری باعث چاقی تو ،شده و اون صحیح نیست  پس دیگه انجامش نمیدی و از چاقی فاصله میگیری و کم کم دور میشی  .

   ما بارها راه های مختلف رو  رفتیم و میدونستیم درست نیست اما چاره ای نداشتیم چون راهی بلد نبودیم و اما حالا که در این مسیر هستیم باید متوجه بشیم  که این راه، راه  صحیح هست .

   خیلی لذت داره آزادنه لباس بخرم و همه جا حضور داشته باشم و خودم برای خودم تصمیم بگیریم و خودم انتخاب کنم غذا به چه مقدار بخورم .

    مغر چاقها و لاغرها مثل هم هست ولی یک فرد متناسب از چه طریقی داره انرژی جسمش رو تامین میکنه از خوردن و خوردن از چه طریقی هست از طریق دهان هست و اما یک فرد چاق وقتی بفهمه گرسنه هست همش میگه  و دیگه واویلا هیچ کاری نمیکنه تا اول غدا بخوره و هیجان زده میشه برای خوردن و اما یه فرد متناسب  فقط از طریق دهانش میخوره و وقتی هم  سیر  بشه  دیگه دست به غدا نمیزنه  هر چقدر تنوع باشه دیگه اون کاری نداره چرا چون فرمول ذهنی اینطور هست و به حد سیری میخوری و سیری در ذهن اون متناسب  یعنی رفع نیاز بدن و نه سیری یعنی پرخوری و یا هر چی هست باید بخوریم و اما در یک فرد چاق چطور هست ؟احساس میکنه گرسنه هست ولی واقعا گرسنه نیست از حالت خفگی اومده بیرون و فرمول ذهنی این هست که بخوره و حالا هر چی باشه دم دست میخوره سرد یا خشک و یا مونده … براش مهم نیست میخوره و انتخابی نداره فقط میگه بخورم تا غدا درست بشه اما یه فرد متناسب اینطور نیست هر چیزی نمیخوره حتی اگر شده گرسنه میمونه تا غدا اماده بشه و این خیلی تفاوت رفتاری هست  اول راه خوردن بین فرد چاق و لاعر و این در شروع خوردن  اونها کلی  تفاوت هست اون هر چیزی نمیخوره و چاقها هر چیزی بود میخورن پس اگاه باشید و نظارت کنید بر رفتارتون و دو نفری  برید جلو و قضاوت کنید .

   یک فرد متناسب تنها از راه دهانش غدا میخوره اما چاقها پنج دهان دارن جطور میگم :یکی از طریق دهانش که متناسبها میخورن و اما یک راه  دیگه از طریق چشم ما هست  چطور میگم  :ما سیریم و کامل غدا خوردیم و اما از راه چشم یه خوراکی میبینیم و مغز میگه  این خوردنی هست پس بخور چون مغز تصویری هست وقتی تصویرش رو به مغز میدی خاطره ی ما چی میگه ؟وقتی این خوراکی بود من بخوردم و من یادم میره سیری چی بوده و من بلافاصله میخورم پس چشم من فرمان رو صادر کرد و من بلافاصله  بعد از خوردن  غدا اون شیرینی   رو میخورم و راه سوم بینی هست ممکنه ما بریم جایی در حالی که سیر باشیم ولی بوش رو استشمام میکنیم سریع فرمان به مغز داده میشه که بوی اون غدا هست و مغز میگه اه این غدا ی مورد علاقه ی تو ست باید یخوری و درحالی که ما سیر بودیم شروع کردیم به خوردن و اما یک فرد متناسب به هیچ وجه از راه  خوردن  تحریک به خوردن نمیشه و راه چهارم گوش هست   یه فردی که رفته جایی غدا خورده میاد برای ما تعریف یکنه که وای غدای فلان جا عالی بود و ارزون بود و با کیفیت بود و این تعریفها به ما که داده بشه دیگه در مغز ما دستور خوردن صادر میشه و ما دیگه رراحت نیستیم تا بریم  اون غدا رو بخوریم حتی اگه تا فردا طول بکشه ولی تا نریم آروم نمیشیم و این میشه خوردن زمان دار  ک یا اینکه ممکنه  شخصی بیاد  و  از نحوه ی غدای خودش که با چه موادی درست شده و … تعریف میده و خلاصه شرح حالی میده و این برای ذهن چاق یعنی همون دستور خوردن هست ولی یه فرد متناسب به هیچ وجه از طریق گوشش شروع به خوردن نمیکنه و یک راه دیگه از طریق لمس کردن هست مثلا یه شیرینی به شما تعارف میکنن و من تصمیم  دارم یکی بخورم ولی به محض گرفتن داخل دست تصمیم میگیریم دوتا بخورم چرا چون اون نرمی رو لمس  کردم  و خوردن ما رو تشدید میکنه که بریم برای دومی یا سومی  و … پس این حس تشدید کننده هست ولی در افراد متناسب اینطور نیست و با خوردن چیزی تحریک نمیشن .

   صنعت غدایی کشور بر این نیازهای چاقها داره میچرخه و الا بر اساس مصرف متناسبها که پیشرفت نمیکنن ولی برای چاقها هی که تولید بشه کم هست متناسبها ممکنه تو هفته دو تخم مرع بخورن  اما چاقها ۸ یا ۷ تا  میخورن و یا تصاویر جذاب میزنن روی مواد خوراکی و من رو جذب میکنن ولی متناسبها اصلا نمیبینن و اصلا تبلیغات داخل تلویزیون همه افراد رو  بالباسهای  رنگهای شاد ومتناسب و  .. نشان میدادن و ما وقتی اون رو ببینیم در رستوران و جایی ناخود آگاه میریم که  بخریم .

   بنابراین از امروز آگاه باشین خودت  ببین درطول روز چه رفتاری داشتی و شما اطلاع رو دادی و فرمان جدید صادر شده و این میشه آگاهی به رفتار خودت .

   خیلی میگن امروز رفتم فلان جا و فلان عدا بود اما میلم نشد که بخورم چرا ؟؟چون چند روزه داره روی خودش کار میکنه و نتایج میاد وفتی تغییر رفتارها رو میبینی کاری به جسمت نداشته باش بارها و بارها خودت رو تحسین کن  و نگو حالا امروز نخوردم که چی میلم نشد که چی چیزی که عوص نشده اول ذهن تو باید تغییر کنه بعد رفتارهات و بعد جسمت باید تغییر کنه .

   اینطوری نکن خودت رو سرزنش نکن یک درخت وقتی میوه میده اون میوه دادن مرحله آخرش هست اول جوانه میزنه و اون بذر شکاف میده و بزرگ میشه و سایه میده و میوه میده پس وفتی تعییرات رو در خوردن میبینی یعنی جوانه ها داره زده میشه ممکنه امروز حست بهتر بشه یا میلت نشه پرخوری کنه اینها جوانه هست خودت رو تشویق کن  قطعا نتیجه میگیری  ادامه بده در این مسیر دیکه خدا شما رو هدایت کرده پس ادامه بده  و عمل کن به آموزشها و مراحل رو گام به گام طی کن  و تصمیم بگیر میخوایی این جوانه ها زده بشه یا نه ؟؟

   پس تصمیم درست بگیر و یک بار برای همیشه لدت متناسب شدن رو تجربه کن .

   تمام ما که در این سایت هستیم دیگه ته خط بودیم و کلی در زجر و ناراحتی بودیم تا با سایت شما اشنا شدیم وسایت شما  دیگه گزینه ی آخر این افراد هست . 

   برداشت من از این فایل:

   من  همیشه به شخصه در رفتار غذایی چاقها و لاغرها دارم مو شکافانه دقت میکنم و در هر جایی که باشم سریع مقایسه میکنم و واقعا متوجه میشم چقدر رفتار اونها با هم متفاوت هست .

   خود دختر خودم که بسیار متناسب هست یا خواهرم و یا خواهر شوهرم و یا دوستم و یا خواهر زداه های همسرم و یا ….. همگی رفتارهای درستی دارن و واقعا پرخوری نمیکنن و اما چاقها همیشه در حال خوردن هستن و کلی دلیل برای خوردن و کلی دلیل برای  چاقی خودشون دارن و اما من بعد از مدتها در سایت بودن به قدری تغییر رفتاری دارم که هر کس من رو ببین فکر میکنه فیلم در میارم و یا اینکه طبق معمول رژیم دارم و نمیخوام بخورم اما من بدون ذره ای ادا در اوردن خوردنم تغییر کرده واقعا تعییر کرده در حالی که جسمم هنوز اضافه وزن داره ولی من ناامید نمیشم و تمام توجهم رو میارم روی تغییرات رفتاری خودم و تغییرات جسمی که داشتم و به خودم میگم اگه من لاعر نشم  پس کی لاعر بشه ؟؟فقط باید صبور باشم و به اون لاغری که دوست دارم داشته باشم ایمان داشته باشم که  میرسم و به دستش میارم  خدا شاهده از روزی که وارد سایت شدم  تا به امروز یک بار نشده ناامید بشم و از مسیر دور بشم و یا به قولی لیز بخورم و حتی اگر نجوای منفی بوده که انگار هنوز چاقی و انگار دیکه لاغر نمیشی  من سریع بهش،جواب میدم من الان ارامش دارم حال خوب دارم شادی دارم آزادی در خوردن دارم  و پوشیدن و خریدن و فعالیت دارم و کلی هم از  گذشته ی خودم متناسب تر هستم بدون ذره ای فعالیت خاص،و کار خاصی  مگر غیر از اینا چی  از زندگی میخوام و مطمعنم لاغری با ذهن تنها  راه  درست و اصولی هست و هر راه دیگه فقط فشار میاره  به جسم  در حالی که لاغری اول باید از ذهن شروع بشه و بعد نتیجه در جسم ما به وجود میاد پس حاضر نیستم حتی برای یه لحظه به اون دوران و شرایط بر گردم و اون احساس بد ترس و نگرانی و عداب وجدان و چاقی ببشتر در هر ماه رو وووووووو تجربه کنم بماند که جقدر سختی ها و محدودیت ها داشت و من در زجر بودم و این اواخر حتی گریه میکردم برای اینکه چرا اینهمه تلاش میکنم با رژیم و ورزش سخت و اما  آخرش هم چاقی بیشتر باید داشته باشم .

    پس بارها به خودم میگم  من دارم لاعری رو اموزش میبینم   من دارم گرسنگی و سیری رو در بدنم پیدا میکنم   قطعا این هنر رو یاد خواهم گرفت و برای همیشه لاغر و متناسب خواهم شد .

   همین امروز ناهار من ساندویچ مرغ  داشتم و نتونستم یه ساندویچ کامل  بخورم و در حد یک سوم نان ساندویچ رو خوردم و جا نداشتم تازه پر هم خورده بودم باید چند لقمه کمتر میخوردم و این برای من در گدشته عیر ممکن بود تا دوتا نمیخوردم که متوجه نمیشدم سیر هستم  و یا دیشب به اصرار بچه ها رفتیم بستتی خریدیم و من گفتم برای من یه کوچیک بخرین دو اسکوپ باشه و بدون هیچ  ادا در اوردنی نتونستم اون دوتا رو هم بخورم تقریبا یکی خوردم و گفتم جا ندارم و بقیه اش رو همسرم خورد اگر قبلا بود یه ظرف سه اسکوپه  رو میخوردم و تازه دوست داشتم یکی دیگه هم بخورم واقعا چرا اینطور شدم ؟؟خوب مشخصه فرمولهای ذهنی من تغییر کردن و من  اون بذر لاعری رو کاشتم و این تغییر رفتارها جوانه ها هستن  فقط باید منتظر باشم تا  جوانه ها بزرگ و تنومند بشه من مواظبشون  هستم و هر روز با گوش دادن به فایلها  بذررها  رو دارم آبیاری  میکنم و با ایمان و با اطمینان میدونم این بذرها تبدیل به درخت بزرگ  لاعری خواهند شد .

   من از درون متناسبم  من از درون  تغییر کردم و مطمعنم بیرون من با درون من هماهنگ خواهد شد  فقط باید کمی صبر کنم .

   من تمام تلاشم این هست والبته بهتر بگم  دیگه بعد از یک سال و نیم بدون تلاش خاصی خیلی راحت من دارم اگاهانه فقط از راه دهان غذا میخورم و سعی میکنم در حد رفع نیاز بدن بخورم و پرخوری نکنم چون پرخوری واقعا کار زشت و زننده و کار شیطانی و غیر انسانی و عذاب دهنده و کار خطرناک و کار بیماری زا و کار مشکل افرین وووووووو در ذهن من هست و اگر بیشتر روی این کار کنم به زودی متناسب تر خواهم شد .

    و یا اینکه من قبلا هر جا پفک و چیپس میدیدم بدون فکر باید مینشستم  با اون افراد   میخوردم  و یا هر حا میرفتم برای خرید اول برای خودم بسته های متنوعی از چیپس و پفک میخریدم اما الان نه اصلا  اینطور نیستم واقعا باید گرسنه باشم و یا جا داشته باشم که بخورم و گرنه به زور نمیخورم و این بزرگترین تغییر من  اخیرا بوده کاری که قبلا غیر ممکن بود برام و باید در هر شرایطی میبودم تا اخر بسته رو  میخوردمو تازه چند مدل با هم میخوردم  و اگر چند روز نمیخوردم به همسرم میگفتم حتما برام بخرم چون هوس کردم حالا اصلا هوس نمیکنم و اگر نباشه  نمیخورم حالا اگر هم باشه در حد نیازم چند دونه میخورم و بارها خودم رو به خاطر این تغییرات  تحسین و تشویق میکنم و واقعا از خودم راضیم و بینظیر دارم عمل میکنم و من لایق لاعری هستم و انتظار دارم زندگی با طعم تناسب کامل رو به زودی تجربه کنم .

   من متناسبی هستم که فقط از راه دهان غذا میخورم و حالا شاید هر از گاهی هم خطایی داشته باشم و  از طریق یکی از پنج دهان گفته شده در فایل امروز هم تحریک به خوردن بشم ولی مهم نیست تمام توجهم بر روی رفتارهای درستم هست چون تعداد اونها از تعداد رفتارهای غلطم بیشتر هست همین کافیه و من به زودی به سمت تناسب حرکت خواهم کرد  و بارها به خودم میگم حتی استاد هم که سالها هست در این راه داره حرکت میکنه گاهی خطا داره چه برسه به من که ۱۸ ماه در سایتم  ولی استاد  هیچ وقت ناامید نمیشه و جا نمیزنه پس تو هم  توجه نکن به اون رفتارها و با انگیزه وپرتوان ادامه بده و حتی گاهی  ذهنم میگه تو که این همه تغییرات رفتاری  داری چرا جسمت کامل متناسب نشده بعد از ۱۸ ماه بودن در سایت یا بیشتر ولی من بهش میگم هیچ عجله ای نیست خود استاد که شب و روز در این مسیر هست بعد از ۷ سال هنوز در اندام ایده الش به گفته ی خودش در لایو چند روز پیش  نیست پس منم همینطور جلو میرم بلخره یه جایی به اندام دلخواهم خواهم رسید هر چند مطمعنم  تغییرات چون خیلی ریز هست ممکنه یه هویی  خودم و اطرافیانم متوجه نشیم  برای همین باید زمان بگذره و به جسمم فرصت بدم  تا خودش رو به خوبی ترمیم کنه .

   عاشق لاعری با ذهن و این سبک هستم و مطمعنم به زودی رویای خودم رو محقق میکنم .

    

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   razavikolsom@gmail.com
   1400/04/21 10:08
   مدت عضویت: 154 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 38 کلمه

   سلام راستش من درموردپرخپری عصبی نظرخاصی ندارم چون احساس میکنم وقتی عصبی میشم سراغ پرخوری نمیرم خداروشکریعنی یادم نیست تاحالازیادبخاطرعصبی بودنم پرخوری کرده باشم چون چاقی من بیشتربخاطرمسائل دیگه بودیعنی اینطوربرداشت میکردم ک بخاطرزایمان وارثی بودن هست بیشتر

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   faribadeghani1371@gmail.com
   1400/04/13 13:34
   مدت عضویت: 164 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 194 کلمه

   سلام
   من از وقتی بچم ب دنیا اومد پرخوری داشتم وقتی مریص میشدم بیشتر وفتی ناراحت بودم و عصبی بودم پرخوری داشتم طوری ک معدم درد میکرد تا سه روز مریض میشدم افتضاح بود م چن تلدقرصرمعده میخوردم خودم میدیم ک رفتار من عادی نیس
   خدارا شاکرم ک من ب این مسیر هدایت کرد چن روز ک عضو اینجا شدم حس من خیلی فرق کرده پرخوری خیلی کم شده خیلی راحت ممنونم از استاد عزیز
   دررابطه با این فایل من دیدم واقعا من از طریق بویایی و دیدن رنگ یه چیز و عکس غذا و پختن و شنوایی هم تحریک میشم ولی نمیدونم چ باوری براش بسازم استاد جان این باور ساختم ک من فقط از طریق گشنگی تحریک میشم من تا گشنه نشدم نمی‌خورم . من از طریق دهانم غذا میخورم فعلا اینا رو پیدا کردم واقعا خجالت کشیدم دیدم چقد من در مورد غذا خوردن تحریک میشم بی دلیل سعیم اینک بهترین فرمول ها رو جایگزین کنم
   در مورد عصابنیت این باور ک من هروقت عصبانی شدم در کاغذ اون مورد می‌نویسم و پارش میکنم و ارامش میگیرم
   من باقدرت و باور ب خودم ادامه میدم
   توکل ب خدا

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/04/06 03:56
   مدت عضویت: 499 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 618 کلمه

   گام ۵۵؛پر خوری عصبی چیست 

   پر خوری یک اعتیاد است که با انواع مختلف افراد با آن مواجه می شود یکی معتقد است پر خوری عصبی دارد یکی پر خوری در هنگام تفریح دارد یکی پر خوری هنگام تماشای تلویزیون دارد هر کسی به شکلی پرخوری دارد که همه منجر می شود به چاقی  

   پر خوری یک نوع عادتی است به شکلهای مختلف در افراد نمایش داده می شود و چون افراد آگاهی لازم ندارند فکر می کنند یک واکنش بیرونی مثل خشم باعث پر خوری می شود 

   با بر طرف کردن عادت ها رفتارهای ما تغییر می کندچون رفتارهای ما تحت کنترل مغز ما قرار دارد.  رفتارهای یک فرد چاق با رفتارهای یک فرد لاغر متفاوت است چون فرمولهای ثبت شده متفاوت است در بعضی از افراد چاق هنگامی که عصبی می شوند باعث واکنش پر خوری می شود و حتی من کسانی را می شناسم که هنگام عصبی شدن به خوردن شکلات پناه می برند و معتقد هستند با خوردن شکلات آرام می شوند .کلید اصلی همان اعتیاد به پر خوری است.چرا؟ چون افراد متناسب که پر خوری  ندارند هنگام خشم و یا عصبی واکنش پر خوری  ندارند

   من خودم وقتی عصبی می شوم شروع به تمیز کردن خونه می کنم و کلی تمیز کاری انجام می دهم 

   تفاوت فرمول خوردن در افراد متناسب و چاق –

   فرمول خوردن در افراد چاق از چند طریق انجام می گیرد —بوی غذا 

   دیدن غذا با رنگ و روی که دارد

   از طریق شنیدن —فلان غذا در فلان رستوران و نگاه کردن به کانال اشپزی و شیرینی پزی

   با دست. زدن 

   به نظر من افراد متناسب هم از این حس‌ها استفاده می کند اما موقعی که گرسنه هستند و فقط برای تامین انرژی مورد نیاز بدن اقدام به مصرف مواد غذایی می کند و زمانی که سیر هستند هیچکدوم از این حس ها باعث تحریک انها نمی شود چون فرمول های مغز او طور دیگه ای بر نامه ریزی شده 

   افراد چاق از خوردن بیشتر برای تفریح و لذت و سرگرمی استفاده می کنند و افراد متناسب درست در نکته مقابل هستند 

   همه افراد چه چاق و چه لاغر باید رفتارهای خود را شناسایی و موانع را دریافت کرده و برای بر طرف کردن آن اقدامات لازم را بکار بگیرند چون تنها لاغر شدن که نیست خوب زندگی کردن بر طرف کردن موانع آست 

    باید آگاهی لازم را داشته باشیم تا بتوانیم بشناسیم و اشکالات یا موانع را از سر راه بر داریم

   عادت های بد من ؟

   خوردن چایی در طول روز که۹۰ در صد تغییر کرد بعنی هفته ای اگر یک چایی بخورم 

   وعده های غذایی زمان مشخصی ندارند هر موقع که گرسنه شدم اقدام بخورند می کنم و خوردن نباید حتما غذا باشد ممکن است میوه باشد بستگی دارد چه دوست داشته باشم انتخاب با خودم است غذا و میوه با همه زیبایی هایش برای من تصمیم نمی گیرند. و این یک تغییر عمده ای است 

   وزن کردن را هم کاملا کنار گذاشتم با وجودی که جلوی چشم من است هیچ وقت تحریک نمی شوم و خیلی هم آرامش دارم 

   پر خوری عصبی هم یک عادتی است که افرادی که به آن معتقدند باید اقدامات لازم برای ترک این عادت را انجام دهند ،من هیچ تجربه پر خوری عصبی و یا کلا پر خوری ندارم .و از وقتی هم با این دوره هستم و مشغول مطالعه و یا نوشتن هستم ساعت ها شکم من سر و صدا می کند من اصلا حواسم نیست که انگار گرسنه هستم به همین راحتی 

   برای ترک عادت های بد و شناسایی آن باید مرتب فایل ها را گوش کنیم 

   و تمرینات را انجام دهیم

    استمرار داشته باشیم  

    عجله نکنیم تا مغز ما عادت های ما را تغییر دهد و عادتهای خوب را جایگزین کند

   خدا را شکر که در این مسیر قرار دارم و ادامه می دهم تا همانطور که عادتهای از من تغییر کرد باز هم تغییر کند 

   سپاسگزارم استاد 🙏

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/04/03 21:22
   مدت عضویت: 278 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,103 کلمه

   ۵۵ پرخوری عصبی چیست .

   به نام خدا🌺🌺🌺

    چطور مغز ما عادت های ما را تغییر می‌دهد ما به اضافه وزن خودمان توجه نمی کردیم باتلاش های زیاد داشتیم به چاقی مبارزه می‌کردیم اما بیشتر به سمت چاقی می رفتیم چون ریشه چاقی در ذهن است اگر در جسم ما باشد می توانیم با فشار درستش کنیم .

   ❇اعتیاد یعنی رفتاری که قادربه  ترکش نباشید نتوانیم رهایش کنیم.

   ⛔ چاقی یک اعتیاد به موادغذاییه .

   ✅مغز ما کنترل کننده جسم ماست در مورد افراد چاق و متناسب کنترل می کنه فرقی ندارد .

   🔴موضوع مهم اینه که نظارت بر شرایطمان نداریم نظارت نداریم چه چیزی باعث اضافه وزن ما شده همه اش با نتیجه مبارزه کردیم.

    اضافه وزن ما اصلاً در جسم ما نیست وقتی این فرمولها را یاد بگیرید که چطور ناظر عملکرد خودمان باشیم و مطمئن باشید که تغییر آن آسان است لاغری با ذهن خیلی آسان است ما هر روز برای چاق شدن سختی کشیدیم تا چاق شدیم ولی برای لاغری فرمول ها را تغییر بدهی و احساس آرامش می کنی .

    خیلی لذت بخشه که آزادانه لباس انتخاب کنیم یا وقتی ببینید اعتماد به نفس بالایی داریم یا دیگر سرزنش نمی شویم و درمقابل مواد غذایی رفتار درستی داریم .

   یک فرد متناسب غذا را برای انرژی می‌خواهد .

   من قبل از آشنایی با این دوره باید خوردن خود وخانواده سر موقع معین می بود. اگر کاری پیش می‌آمد نمی تونستم تحمل کنم اعصابم به هم میریخت و سردرد میشدم باید کاررا رهامیکردم و می خورد .

   ولی شوهرم که متناسبه اینطور نیست .اتفاق افتاده بود که بدون صبحانه رفته بود ولی اصلا ولع نداشت به جای ایشون من‌ ولع  داشتم و تندتند ناهار درست می کنم که صبحانه نخورده رفته و خیلی گرسنه اس.

   وقتی که می آمد تازه با صحبت من می فهمید که صبحانه نخورده با آرامش لباسشو در می آورددست میشست  بعد سر سفره می آمد.

    ولی من اصلاً بدون صبحانه نمیرم😅 اگر هم گرسنه باشم بارها شده کار مهمی داشته ام یا هنوز لباسهایم را در نیاوردم سریع مهیای سفره پهن کردن می شدم.

    به تازگی دقت کردم که سرگرم کاری هستم و از ساعت نهار و شام فراموش کردم این هیجان را ندارم با یاد آوری خانواده به یادساعت ناهار می‌افتم .

   ✅نتیجه فرمول فرد متناسب مصرف به اندازه نیاز ه ولی فرد چاق مصرف به اندازه خفگی.

    فرد چاق هر چیزی که دم دستش برسه موقع گرسنگی میخوره ولی فرد متناسب اینطور نیست اگر غذای مورد علاقه اش نباشه نمیخوره .

   ✅تفاوت رفتار چاق و متناسب در شروع خوردن اون هر چیزی رو نمیخوره ولی چاق میخوره.

    ❇فرد متناسب تنها از راه دهانش غذا میخورد و برای تامین انرژی است ولی فرد چاق پنج راه دارد 

   یکی دهان دومین با چشم غذا میخورد مغز تصویرییه .

    چشم چیزی را میبیند و تصویر آن را به مغز می دهد و از او فرمان خوردن می خواهد .

   راه سوم بینی خیلی تاثیر می گذارد روی خوردن ما

    راه چهارم شنیدن وقتی که با گوش اطلاعات به مغز میرسه فرمان صادر میشه.

     متناسب به هیچ وجه از این طریق اقدام به خوردن نمی کند راه پنجم از طریق لمس کردن شیرینی را به دست میگیریم و حس تازه بودن  وادارمون میکنه بیشتر بمی خواهیم .

   تمام تبلیغات مواد غذایی به خاطر ماچاق هاست  یک فرد متناسب این تبلیغ را اصلاً نمیبینه.

   ✅ آگاه باشید نسبت به رفتار غذایی .

   ✅تغییر رفتار خود را دیدی بارها بارها خود را تشویق کن.این تغییرات خیلی مهمه .

   مهمه از غذا نمی ترسم

    مهمه وقتی سیرم هرکار کنم یک لقمه اضافه تر نمی تونم بخورم

    مهمه ولع ندارم .

   به همه اینها رسیدم ولی به جای تشویق خودم که اینها دستاوردهای زیادییه بعضی وقتها دو لقمه بیشترمیخورم و حالم بدی به من دست میده علتشم فهمیدم نسبت به قبلا خیلی زودتر سیر میشم ولی ذهنم اینو بزرگ میکنه .

   ✅  اگه بعصی تغییرات و شروع بشه نتایج خیلی زیادهه.

   ❇ هر موضوعی از نظر علمی یا منطقی قابل قبول است که نتیجه مشابه و یکسان داشته باشد و جاذبه زمین برای همه انسان ها قابل درک و تشخیص است فرقی نمی‌کند کجای زندگی می‌کنیم اگر جسمی را رها کنیم قطعاً به زمین میخورد یا برخورد یک سوزن با دست ما باعث تحریک عصبی و احساس درد می شود .

   هر عقیده ای درباره شرایط خود در زندگی داریم برای همه انسان‌ها به همان شکل است فکر و عقیده شما صحیح است اگر عقیده عصبی بودن باعث پرخوری می شود واقعیت داشت باید برای همه افراد این گونه بود ولی که افراد متناسب زیادی مبتلا به پرخوری عصبی نمی‌شوند و چاق نمیشود .

   در لاغری با ذهن به این درک و آگاهی می رسیم که هر دلیل و توجیهی برای چاقی خود داریم با جستجوی آن در انسان های اطراف خود به یقین برسیم که آیا دلیل من برای چاقی باعث چاقی همه انسان‌ها شده است یا فقط باعث چاقی من شده است؟

    با این نگاه می توانیم به صحیح و اشتباه بودن دلایل چاقی خود پی ببریم افراد متناسب با وجود داشتن حالت های عصبی دچار پرخوری عصبی نمی شوند و چاق نیستند.

    دلیل شما برای چاق بودن کاملاً بی اساس و بی منطق است ❇داشتن باور من پرخوری عصبی دارم به تنهایی می‌تواند مانع لاغر شدن ما و ازطرفی چاق ترشدن ماشود.

   عادت ها نقش اصلی در شکل گیری اضافه وزن دارند هر فردی به میزان تنوع عادت‌های غذایی که دارد در شرایط چاقی متفاوت به سر می‌برند و پرخوری عصبی در حقیقت خوردن زیاد به خاطر اختلال در سیستم بدن ما نیست بلکه یک عادت است که به هنگام عصبی شدن در ما شکل می گیرد .

   ✅هر رفتاری که از انسان سر میزند ارتباطی به درون اوو سیستم بدن او ندارد که قابل تغییر نباشد بلکه آن رفتار فقط یک عادت است اگر بر اثر تکرار یک رفتار ساده در فرد شکل گرفته است و بر اثر استمرار در تکرار آن باعث ایجاد نتیجه متفاوت در زندگی فرد شده است.

    عدم آگاهی از عادت ها خود سبب عدم کنترل ما بر چاقی میشود به همین دلیل افراد چاق امکان افزایش وزن تا هر عددی را دارند.

    🔴مغز یک فرد متناسب با یک فرد چاق کاملاً مشابه است اما تفاوت و فرمول هایی که در مغز آنها ثبت شده است باعث صادر کردن دستورات و واکنش متفاوت در هر دو فرد می‌شود.

    فرد چاق عصبی میشود واکنش⏪ پرخوری عصبی 

   فرد متناسب با واکنش⏪ تند تند پلک زدن یا نفس نفس زدن

   ❇ نتیجه

    تفاوت فرمولها یک فرد متناسب باقی بماند و فرد دیگر چاق و چاق تر شود.

    تفاوت فرمول خوردن در افراد متناسب و چاق یک فرد متناسب برای تامین انرژی مورد نیاز بدن خود از طریق دهان خود اقدام به مصرف مواد غذایی میکند و فرد چاق علاوه بر دهان خود از چند طریق دیگر هم برای خوردن تحریک شده و اقدام به خوردن می کند هدف فردی چاق تامین انرژی مورد نیاز خود نیست بلکه تلاش برای تجربه لذت و احساس خوب از خوردن مواد غذایی است.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/03/27 11:15
   مدت عضویت: 564 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 543 کلمه

   .سلام خدمت استاد و دوستان همراه

   منم از زمانی که وارد این دوره شدم و آموزشها رو مستمرا دنبال میکنم کلی رفتارهای اشتباه ام رو تونستم شناسایی کنم اولا اینو بگم که من پرخوری به معنای زیاد غذا خوردن رو ندارم و موقعی که سیرم باشم یه لقمه غذا هم نمیتونم بخورم و معنای گرسنگی وسیری رو میفهمم. 

   لابد از خودتان می پرسید پس تو دیگه برای چی چاق شدی؟ 

   من وقتی دچار یه بیماری حتی کوچیک دل پیچه.  گلو درد . سرماخوردگی ویا‌‌‌‌… میشدم و تو ذهنم تعریف شده بود چون قرص و آمپولها داخلشون مواد شیمیایی هست بعد خوردنشان بایدغذای خوب بخورم تا احساس ضعف و سستی نداشته باشم . باورتون نمیشه وقتی یه قرصی رو می خاستم بخورم حتما بعد غذا میخوردم درحالت سیری که بدنم سست نشه و بعد چندساعت همچین گرسنم میشد که احساس سستی میکردم و کلی غذا میخوردم تا خوب شم .

   ویا وقتی دل پیچه میگرفتم که حتمن نبات داغ میخوردم و یا دکتر میرفتم نسخمو خودم به دکتر میگفتم که سرم قندی و آمپول تقویتی حتما تو داروهام باشه.

   یه مدتی بود که ریزش مو گرفتم و دوستم بهم گفت چون خاک ایران روی نداره  حتمن یه ورق قرص روی و آهن تو یه ماه باید بخوری و چون نمیخوری ماهان اینجوری شده .

   یا زمانی که گلوم خشک میشد تا حدی که سرفه ام می گرفت تو اینترنت سرچ کردم نوشته بود خوردن پرتقال باعث میشه که بزاق دهان فعال بشه و برای درد گلو خوبه . ومنم روی آوردم به خوردن پرتقال .و خلاصه از این کارها.

   الان که با قدرت ذهن آشنا شدم وتو این دوره دارم آموزش میبینم به لطف الهی دارم روی خودم کار میکنم تا این رفتارها رو یواش یواش شناسایی کنم و باورهامو درست کنم .

   تا اینکه چند وقت پیش دل پیچه گرفتم شدید . خوب تو ذهنم این بود درمان دل پیچه نبات داغ. عامل دل پیچه سردی . اما من تسلیم نشدم سریع باور اشتباه رو شناسایی کردم و با اینکه درد میکشیدم مرتب به خودم میگفتم کی گفته سردی باعث دلپیچه. اینم باور غلط منه . اینهمه مردم تو منطقه سرد زندگی میکنند پس بایستی همشون دلپیچه  داشته باشن. خلاصه اینقدر با خودم تکرار کردم که خوب شدم . و بار اولی بود که بعد سالیان سال دلپیچه ام خوب شد بدون اینکه نبات داغ بخورم .

   یا موهایم الان چند وقتی که ریزشش دوباره شروع شد دیگه نه از قرض روی خیریه هست نه آهن . دارم روی باور اشتباه کار میکنم تا جای که استاد گفتند مسیر درست مسیری که لذت داره و رنج نداره . و من باور و رفتار اشتباه تو ریزش مو رو پیدا کردم و دارم روش کار میکنم که مطمئنم برطرف میشه . البته هنوز وقتی بیمارمیشم و قرص میخورم حتی سرماخوردگی ساده  بازم آلارم گرسنگی رو دارم و دارم روش کار میکنم.

   اولش گفتم خوب من که هیچی برای نوشتن ندارم چون رفتارم شبیه متناسب هاست بعدش چون من تمرینات رو خیلی دوست دارم چون بارها شده بود هیچی برای نوشتن نداشتم و خیلی فکر میکردم بعدش تو ذهنم یه سری باور و رفتارکه مخفی بود به لطف الهی میومد بیرون و من متوجه اشتباهم میشدم .

   بعدشم گفتم تا تمرین حل نکنم جلو نمی رم. برم جلوتر چی کار کنم من وارد این دوره شدم که نتیجه بگیرم مسابقه که نیست زود تمامش کنم . 

    

    

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   f1362badremonir@gmail.com
   1400/03/24 18:05
   مدت عضویت: 289 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 472 کلمه

   بانام ویاد خداوند مهربان         سلام خدمت شما استاد گرامی و دوستان همراه

   موضوع این جلسه پرخوری عصبی

   یکی از باورهای غلط برای افراد چاق پرخوری عصبی است که خداروشکر خیلی به ندرت برام پیش اومده زمانی که دچار حالت های شدید عصبی شدم خوراکم بیشتر از قبل شده باشه اما چون اصلاً به این موضوع فکر نمی‌کردم ونمیدانستم که یکی از دلایل چاقی افراد پرخوری  عصبی است  به همین دلیل آن را باور نداشتم وچون باور نداشتم پس عادت رفتاری نیز درمن شکل نگرفته بودودر نهایت پرخوری منجر به تغییر جسم من نشده بود در واقع شاید بتوانم بگویم که این پرخوری درمن به شکل دیگری وجود داشت چون قندم به سرعت  پایین میادواز ترس اینکه مبادا مواد غذایی لازم و کافی به بدنم نرسه ودچار افت قند بشم سعی می کردم حتی زمانی هم که نیازی به خوردن نداشتم چیزی بخورم مثلاً ی مشت کشمش و خرما و هرچیزی که احساس میکردم نیازه و همین تکرار  خوردن‌ها برای من به یک عادت تبدیل شده بود اما نه طور دایم و همیشگی بیشتر مربوط به زمانهای میشد که افت قند پیدا میکردم وبدنم به لرزش می‌افتاد وتاسه روزی بعداز این حالت  من پرخوری را دنبال میکردم به خاطر ترسی که از پایین اومدن قند در من بوجود میاومد چون شنیده بودم که خوردن چیزای شیرین باعث چاقی میشه سعی میکردم که کنترلش کنم اما به دلیل اینکه این فکر در ذهن من بود موجب چاقی و تغییر درجسم من بود ام از زمانی که این فایلها رو گوش دادم و به باورهای اشتباه خود پی بردم عادت‌های اشتباه درمن اصلاح شد و به وضوح می‌بینم که کمتر از گذشته آن حالات برای من اتفاق می‌افتد.پس درنتیجه همه‌ی تغییراتی که درجسم مااتفاق میافتد مربوط به فکر و ذهن ماست  که با بکارگیری فرمول‌های صحیح به راحتی قابل جبران است.من تجربه اینو داشتم که بواسطه تنوع مواد غذایی و تحریک مغز به خوردن از طریق چشم بویایی دچار مشکل گوارشی شدم وبعداز اون کلی خودمو سرزنش میکردم به خاطر خوردن پیش از حد و اندازه اما چون با این دوره آشنایی نداشتم و علت اینکه چشمم به مواد غذایی رنگی خوش عطروبو می‌افتاد نمی‌دونستم خودمو کنترل کنم وانگاری یادم می‌رفت که چه عوارض و مشکلاتی برام بدنبال داشته اما از زمان آشنایی با این سایت وگوش دادن به این فایلها سعی در برطرف نمودن عادتهای بد غذایی نمودم به گونه‌ای که اگر فرد پرخوری کنارم باشه بجای اون من احساس خفگی بهم دست میده واین حس خیلی بدیه پس بنابراین با همه این حرف‌ها به این نتیجه میرسیم که تفاوت ادمهای چاق و متناسب در فرمول‌های خوردن آنهاست والا که میل به خوردن در همه یکسان است وفرقش در این است که فردمتناسب غذارا برای تامین نیاز بدنش میخوره وتنها از طریق دهانش اما فردچاق غذارو میخوره دحد خفگی اونم با تحریک مغزش از طریق چشم، بویایی،شنوایی،ولامسه که نتیجه آن میشه چاقی

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 9 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   angelikian4040@gmail.com
   1400/03/21 15:54
   مدت عضویت: 201 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 461 کلمه

   تمام رفتارهایی که در طول روز از ما سر میزنه به دلیل اطلاعاتی که ما از حواس پنجگانه خود به مغز می فرستیم و مغز ما چون براساس تصویرهایی که بهش مخابره میشه فرمان صادر میکنه افراد متناسب برای تامین انرژی سلولهای بدن خود از خوردن از طریق دهان خود اقدام میکنن و با حواس دیگه خود مانند دیدن و شنیدن و بویایی ،لامسه تحریک نمیش چون هیچ فرمول ذهنی در رابطه با این حواس در مغزشون ساخته نشده است ولی افراد چاق علاوه بر اینکه از دهان غذا میخورن از طریق حواس دیگه هم تحریک میشن و هر بار با فرستادن اطلاعات که تصویر آنها قبلا در مغزشون ایجاد شده به خوردن بیش از حد می پردازن و نمی تونن جلوی پرخوری خودشون رو بگیرن تمام صنایع غذایی برای استفاده افراد چاق سرمایه گذاری میکنن و جالب بدانید حتی تجهیزات پزشکی نیز از این افراد بهره کافی می برندچون اکثر افرادی که دچار بیماریهای قلبی و عمل های قلب و آرتروزهای زانو و سایر بیماریها هستن افراد چاق رو شامل میشن و پزشکان از این افراد پول زیادی به دست میارن شما فکر کنید سالانه هزاران نفر به علت چاقی دچار انواع بیماریها شده و باید از داروها و سایر تجهیزات پزشکی استفاده کنن و چون اکثر افراد وقتی به سن پیری می رسن و قادر به حرکت نیستن شرکتهای بیمه باید آنها رو حمایت کند و وقتی فکر میکنم چند کیلو اضافه وزن چه بلاهایی سر آدمها میاره خدا رو شکر میکنم که زود اقدام کردم قبل از اینکه روی دست همسر و فرزندانم بیفتم و به قولی نوبتی بشم بفکر سلامتی خودم افتادم که اگر حتی دو سال دیگه هم طول بکشه ارزشش رو داره و اینکه باید آگاه باشم و بر حواس دیگرم نظارت داشته باشم و ببینم چه رفتارهایی من انجام میدم که اطلاعات جدید به مغزم رفته و دستور خوردن صادر میشه پس من اول باید فرمول مغزی که دیدن و شنیدن و بویایی و لامسه که همه مساوی خوردن رو تغییر بدم که اطلاعا جدید رو به مغز من نفرستن و باید ذهن خودم رو تحت آموزش قرار بدم من قبلا هر وقت عصبی میشدم دستور مغزم خوردن بیشتر بود ولی الان که عصبی میشم حواسم هست که بیشتر غذا نخورم چون میدونم این فقط یک رفتار که بر اثر تکرار به عادت تبدیل شده است پس ابتدا عادتهای اشتباه باید شناسایی و اصلاح بشن تا مغز ما بتونه بر اساس اطلاعات جدیدی که از هر یک از حواس ما مخابره میشه تصمیم درست رو بگیره و فرمان صحیح رو صادر کنه پس تمام فرق ما با افراد متناسب تفاوت در فرمولهای ذهنی ماست و ما با اصلاح این فرمولها باعث تغییر در رفتار و عادات و سپس تغییر در جسم خودمون میشیم و به یک انسان متناسب تبدیل خواهیم شد به همین سادگی

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 9 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/03/09 08:25
   مدت عضویت: 491 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 937 کلمه

   فایل “گام پنجاه و پنجم “:

   الان که بعد از مدتی که در این دوره به خودم با دقت نگاه میکنم و خودم را با قبل از دوره مقایسه کنم و خودم و رفتارهایم رامطالعه کنم، میبینم که هنوز هم نجواها ی ذهنی دارم که دیر شده، پس چرا هنوز به تناسب اندام دلخواه ات نرسیدی و دیدی که هنوز هم به نتیجه مورد دلخواهت با تمامی استمرارت نرسیده ای ، اما این را هم بگویم که این نجواها خیلی کمتر از قبل شده ، هنوز کاملاً صدایش را میشنوم ولی نه به وضوح قبل. 💗

   من قسمتی از تغییرات ديگر خودم را در ادامه برای شما بیان میکنم:

   من خیلی راحت و بدون ترس غذا میخورم.  اصلا برایم مهم نیست که غذای داخل بشقاب ام را تمام کنم.  هر موقعی که گرسنه ام میشه ،غذا میخورم البته وقتی سر کار هستم مجبورم سر ساعت بروم ناهار.💗

   من کارم اداری است، ولی برعکس همه کارهای اداری دیگر ، کارم من نیاز به بلند شدن من از روی صندلی و رفتن به اتاق فایلها ، اتاق پرینت و اتاقها ی دیگر است. 💗

   من هفته پیش متوجه شدم، چقدر سبک بلند میشوم و سبک و راحت راه میروم ، انگار این حالت را میشناختم و باهاش اشنا بودم. 💗

   بعد از چند روز یادم افتاد که وقتی 50 کیلوگرم بودم، همین جوری سبک راه میرفتم. دوستان خوبی که نوشته من را تا اینجا خوانده اید ، این لاغری 50 کیلو گرمی در ذهن من شکل گرفته و من ان را در ذهن خود م دیده ام و دارمش. 💗

   اثبات ان هم، راه رفتن من است که بسیار سبک و تند راه میروم و ثانیه ای به اتاق خودم بر میگردم.  پس من به نجواها گفتم، شماها ادامه بدهید و من هم استمرار خودم را در دوره ادامه میدهم. هر کس کار خودش را انجام دهد .💗

   تغییر ديگری که خیلی برام واضح شده و دو سه هفته ای هست که متوجه اش شده ام، این است که دیگر مثل قبل من هر اسنکی را نمیخورم، بلکه انتخاب میکنم. براتون در ادامه مثال میزنم تا منظورم را بهتر نشان بدهم.💗

   اگر همسر من کیک ، شکلات ، شیرینی یا کوکی cookie میخرید، من ازش میخوردم، چون از قبل بهم تلقین شده بود که من همه چی میخورم و چیزی را رد نمیکردم ،البته وقتی هم متناسب بودم همیشه همه چیز میخوردم.💗

   ولی خوب در طول دوره ، شخصیت روحی ، جسمی و درونی من، تغییر کرده و جالبه که ذائقه من هم  تغییر کرده و به مرور، بیشتر و بیشتروبیشتر در حال تغییر است. 💗

   الان من شاید دو ماهی یکبار، اگر دلم بخواهد شکلات میخورم ،اون هم شکلات خاصی که دوستش داشته باشد ،حتی اگر انواع انها در دسترسم باشد، اقدام به خوردنش نمیکنم چون میل ندارم.💗

   یک جورایی خیلی از شکلات دیگر خوشم نمیاید و برایم جذاب نیست.  قبلا بدون توجه به این دید حتماً اگر در دسترسم شکلات بود، حتماً با چای میخوردم. 💗

   الان فقط دو نوع کیک دوست دارم، البته اگر دلم بخواهد ،میخورم ولی خیلی با حوصله و مقدار کمش، بهم لذت میدهد.💗

   شیرینی کم شکر را میپسندم و اگر در دسترسم باشد و مایل باشم ،شاید از یک بسته دو عدد بخورم و بیشترهم میل ندارم.💗

   برای خوردن کوکی cookie که اصلا میلی ندارم، چون یک نوع خیلی خاصی اش را دوست دارم.  اینها را گفتم که به خودم و شماها ثابت کنم که این استمرار چطور من را از هول کردن برای خوردن دور کرده وچطور حرص و ولع من کم شده است.💗

   چطور وقتی فرمانی از مغزم صادر نمیشود و خوب مسلما من هم اقدام به خوردن نمیکنم.  نمیدونم چطور رفتارم تغییر کرده ،ولی میدونم خیلی از خودم راضی ترم.💗

   خیلی هم برایم مهم نیست کنکاش کنم ،چه اتفاقی در درونم دارد این تغییرات را رقم ميزند ، مهم این است که تغییرات در حال شکل گیری است.💗

   دقیقا مثل این است که من خانه قدیمی ذهنم را دارم بازسازی و مدرن و مبله میکنم.  مهم نیست چند روز معمار با کارگرانش خانه  نو را به من تحويل دهند ، مهم این است که من نهايتاً از الان خودم را در خانه نو و بازساز ی شده جسمم در 50 کیلوگرم میبینم. 💗

   شاهد دیگر ان  لباسهایی است که هر هفته به جعبه اهدا اضافه میشوند و ان جعبه خیلی پر شده با اینکه 2 بار در دوره “ورود به سرزمین لاغرها” این جعبه لباسها راتحویل داده ام ولی همچنان این جعبه پر میشود. 💗

   💓💓💓خیلی برام هیجان برانگیز است. زندگی زیباست.  لاغری با ذهن اسان ترین کار دنیاست. 💓💓💓

   من تازگیها فقط نان خشک میخورم و اگر نان نرم باشد، دو بار تست اش میکنم بعد میخورم. ولی قبلا هر نانی را میخوردم و اندازه و سهم خاصی را برای سیر شدنش نداشتم تا جاییکه دلم درد میکرد ودیگر متوجه میشدم که سیر شده ام. 💗

   من تازگیها در وعده صبحانه ،میل بیشتری به خوردن تخم مرغ برای صبحانه ام دارم ،پس به میل بدنم پاسخ میدهم.  من دوست دارم کمتر چای بنوشم، پس از دریافت پیغام بدنم به جسمم ،کمتر چای میدهم.💗

   کلا کمتر چای مینوشم.  من تازگیها فقط یک میوه در روز میخورم وبیشتر میل ندارم.  من بسیار کمتر از مواد غذایی استفاده میکنم ،نسبت به همسر و پسر متناسب ام.💗

   من بسیار کم نوشابه میخورم بااینکه همیشه در دسترسم وجود دارد.  من ذهنم را جستجو کرده ام و فهمیده ام که به طور کلی ، کمتر به خوردن ، مواد غذایی ، و یا خرید کردن انها فکر میکنم ،چون کارهای مهمتری از خوردن در این یکبار فرصتی که خداوند مهربان به من برا ی زندگی در این دنیا داده است، دارم.💗

   الان هم که دارم مینویسم اصلا کنترلی برای نوشتن خودم ندارم.  مطالب خودش از ذهنم با عشق به من گفته میشود و من انها را مینگارم .💗

   🙏🙏🙏سپاس مجدد از استاد خوبمان 🙏🙏🙏

   روز شنبه 8 خرداد ماه سال 1400

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    رضا عطارروشن
    1400/03/09 22:25
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 41 کلمه

    سلام لاله عزیز
    از خوندن نوشته شما و نتایج عالی که کسب کردید خیلی خوشحال شدم
    تبریک میگم
    خیلی خوبه که درباره تغییرات خودت می نویسی و به اونها توجه میکنی
    این عمل شما باعث تثبیت و تقویت افکار صحیح و رفتار صحیح خواهدشد

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 5 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     1400/03/10 03:02
     مدت عضویت: 491 روز
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 2 کلمه

     سپاسگزارم استاد.

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   amirali2020110@gmail.com
   1400/03/02 19:10
   مدت عضویت: 305 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 246 کلمه

   سلام استاد و،دوستان عزیز 

   عادتهای غذایی من .

   پرخوری عصبی که من نداشتم اما زیاد شنیده بودم که ادمها وقتی عصبی میشن زیاد غذا میخورن .من،خودم ولع غذایی داشتم اگه گرسنم میشد واویلا عصبی میشدم تا غذا،آماده بشه هر،چی،می،دیدم میخوردم در حد کم یعنی تو رژیم بودم از،این طرف میخوردم و،از،طرفی ترس از،چاقی موقع غذا خوردن انگار دنبالم کردن تند تند میخوردم..یکی دیگه اینکه هر کس تعریف یه غذا یی میداد اون غذا را درست میکردم .یا وقتی غذا میخوردم میرفتم خونه مادر هر چی هم مادرم داشت یکم میخوردم .اگه جایی تنوع غذا زیاد بود از همه میخوردم تا میخواستم بترکم بعد اون عذاب وجدان و عصبی بودن که چرا نتونستم جلو خودمو بگیرم .گاهی یه مهمونی بودم حواسم به ادمهای متناسب بود که،چقدر بیشتر میخورن چه آروم من که چقدر کم میخورم همیشه با نارضایتی از سر،بلند،میشدم .فرداش وزن میکردم میدیدم ای وای مس،چرا وزنم اضافه شده خلاصه یه دردسری داشتم با این خوردن،و،نخوردن و اضافه وزنو دیگه کلافه شده بودم .اما،الان خدا را شکر،۶ماهی هست که،دیگه هیچ خبری از،اون رژیم ،پرخوری،کم خوری،عذاب وجدان، عصبی نیست هم هر چی،دوست،دارم میخورم هم احساسم خوبه هم،ارامش دارم و هم تو مسیری لاغری با ذهن دارم حال میکنم الآن که دارم مینویسم غرق شادی هستم و هر روز ضد هزار،بار خدا را شکر میکنم که منو با این سایت آشنا کرد یعنی منو اول مسیر قرار داد و منم سوگند خوردم که تا زنده هستم تو این سایت و تو این مسیر باقی می مانم .از،شما هم ممنونم استاد. 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 8 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/02/22 09:18
   مدت عضویت: 564 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 148 کلمه

   سلام خدمت استاد و دوستان سرزمین لاغری 

   من دیروز فایل استاد رو گوش کردم و مرتب تا امروز در ذهنم مرور میکردم که من با اینکه باورهایی اشتباه زیادی داشتم ولی چرا رفتارهایی غذایی ام شبیه افراد متناسب هست وزود سیر میشم معنای سیری رو میفهمم و با چندتا لقمه غذا کاملا سیر میشم و غذایی که دوست ندارم اصلا نمیتونم بخورم ..

   تا اینکه با همکارم درمورد لاغری و چاقی صحبت میکردم متوجه شدم که من چون درست کردن غذا در خونه به عهده منه من وقتی غذا درست میکنم بیشتر اوقات ناخنک میزنم و چندتا لقمه کوچک هم شده هم باید بخورم و این یعنی تحریک پذیری چشم و بینی .

   که البته هنوز هم دارم و امیدوارم با تغییر باورهام .این رفتار درمن ناخودآگاه  اصلاح بشه و این میل به ناخنک زدن در من ازبین بره .

   با آرزوی موفقیت و تندرستی برای استاد بزرگوارم  و دوستان سرزمین لاغرها.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/02/13 11:58
   مدت عضویت: 822 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 988 کلمه

   سلام استاد روز معلم رو خدمت شما استاد بزرگوار تبریک میگم . 

   شما درس زندگی به ما آموختید . عمرتون جاویدان . 

    

   گام ۵۴ 

   پرخوری عصبی 

   کلمه ی پرخوری عصبی در اصل یک ترکیب بی محتواست که ما خودمون ایجادش کردیم تصویرش رو در ذهنمون تشکیل دادیم و این تصویر شروع به خلق کرد . 

   پرخوری عصبی تشکیل شده از سه قسمته ‌ 

   پر : زیاده 

   خوردن : فعلی که = با چاقی هست 

   عصبی = رشته هایی که پیوند مغز رو به سلولها برقرار میکنه و رابطه ی فرمانهاو پاسخهای بین مغز و سلولها است ‌. 

   البته عصبی از عصبانیت هم میاد و این عصبانیت هم به نوعی به بر هم خوردن فرمانهای ذهنی برمیگرده و تناقضاتی که در وجودمون پدید میاد . 

   یعنی هر وقت که این فرامین ذهنی با همدیگه ناهمسو میشن ذهن برای برقراری  آرامش دستور خوردن صادر می کنه . 

   چون ما به خوردن معتاد هستیم درست مثل یک سیگاری فرمولهای غذا خوردن نیاز بدن شده . 

    

    یعنی ذهن معتاد و چاق ما برای ارامش ما مرتب دستور به خوردن میده و این خوردنه رو هم برابر با چاقی  تعریف کردیم در ذهنمون و این فرایند باعث چاقی میشه . 

    

   خب حالا ما با آموزش خودمون میخوایم این فرمول رو تغییر بدیم . 

   اول باید اثبات کنیم این فرمول غلطه . 

   بعد باید شواهدی در اطرافمون بیاریم که نشون بدیم این یه فرمول خودساخته است و در همه ی انسانها صادق نیست 

   بعد بهترین فرمول و یا فرمولهای جایگزین رو پیدا کنیم . 

   بعد تکرار کنیم تا بهشون عادت کنیم .

   بعد مراقبت کنیم که در زندگی روزمره از این فرمول جدیدا استفاده کنیم نه از فرمول و برنامه های قدیمی . 

   فکر ما خیلی فعاله و بزرگترین ورودی ذهن فکر ماست و فکر هم ورودیهای مختلفی داره چشم و گوش و…. و مهمترینش عمل هست . 

   مهمترین ورودی فکر عمل هست و مهمترین ورودی ذهن هم فکر هست . 

   ما با عمل صحیح میتونیم افکار صحیح رو در خودمون خیلی قوی کنیم . 

   عمل صحیح عملی است که احساس انسان رو خوب میکنهر. 

   من وقتی به اندازه ای غذا بخورم که احساس چاقی و عذاب وجدان سراغم نیاد یعنی عمل خوبی انجام دادم . 

   چون خوردن = چاقی رو در عمل به انجام نمیرسونم . 

   وقتی این فرمول رو در عمل کمرنگش کنم کم کم هی در فکرم تکرار نمیشه . 

   چون من عملی انجام نمیدم که فکرم بخواد ملامت کنه . البته میدونم ذهن چاق همه جوره در عمل دخالت میکنه تا اون رو مطابق فرمولهای خودش کنه ولی ما با هدایت افکارمون و هدایت رفتارمون که خروجی ذهن نیز هستند ورودی رو که از همین طریق وارد میشه تغییر میدیم . 

   پس تغییر ذهنیت با تغییر ورودیها و خروجیها به مرور اتفاق میفته . 

   گفتار هم یکی از ورودی و خروجیهای ذهن است . 

    

   ما همیشه گفتیم باید همیشه مراقب ورودیها باشیم . چون ما هر ورودی که به ذهن بدیم خروجی نیز از همون جنس هست . 

    

   البته ذهن چاق قدرت تغییر ورودی رو نیز داره  یعنی دیده شده ما ورودیهارو کنترل کردیم و ورودیهای خوب به خودمون دادیم اما ذهن چاق اونها رو تبدیل کرده به خروجی چاقی . 

    

   چون فرمولها داخلش هست هر چی واردش بشه قدرت تبدیل به چیزی شبیه همون فرمولها پیدا میکنه . 

    

   پس باید از خود ذهن کمک بگیریم تا فرمولهامون تغییر کنه . 

   چطوری ؟ 

    

   بهترین حالت اینه خودمون رو اونقدر قوی کنیم که هم وردی هم خروجی هم قدرت تبدیل ذهن رو با خواسته همسو کنیم . 

   ما همونطور که میتونیم لاغری رو به چاقی تبدیل کنیم میتونیم چاقی رو هم به لاغری تبدیل کنیم . 

   پرخوری عصبی یکی از فرمولهاییست که وقتی تغییر کنه میتونه تاثیری عالی در ادامه دار بودن روند لاغری ما بزاره . 

   چون این فرمول در اصل یه فرمول اشتباهه . آیا ما وقتی عصبی میشبم و میخوریم آروم میشیم نه بر عکس ما عصبی تر میشیم حالمون بدتر میشه . ملامت و حال به هم خوردن از خودمون بیشتر میشه . ما هرچی بیشتر بخوریم تنفرمون زیادتر میشه پرخاشگرتر میشیم و کلا از حالت انسانی خارج میشیم . ما با خوردن  بی رویه به آرامش نمیرسیم . اتفاقا دقیقا اگر در چنین مواردی نخوریم و به جای اون تفکر کنیم و تجزیه و تحلیل کنیم  کم کم به آرامش میرسیم و اتفاقا چقدر خوشحال میشیم از اینکه به جای خوردن اومدیم و از تجزیه و تحلیل و یا کار مورد علاقه ی دیگمون استفاده کردیم . درسته راه رفتن و یا انجام کار دیگه هم خوبه ولی من شخصا بدای خودم تجزیه و تحلیل کردن و نوشتن رو بهتر دوست دارم . بعضیها حرف زدن رو دوست دارن ‌.

   خلاصه ما باید کاری کنیم که به آرامش برسیم  و چون میخوایم تغییر کنیم این تغییر باید در جهت لاغر کردن خودمون باشه . 

   البته وقتی به اندازه هم میخوریم نباید باز خودمون رو سرزنش کنیم که زیاد خوردم یعنی ما عمل رو اول هدایت میکنیم . بعد مراقب افکارمونم هستیم که عمل صحیح رو تحلیل  و تبدیل به چاقی نکنه و بعد این دو تا ورودی با هم به مرور ذهن رو تغییر میدن . 

   الگوی صحیح ذهنی این هست که اصلا ما عصبانی نشیم استرس نگیریم . ناآرام و نگران نشیم . یعنی ما در لاغری با ذهن نه تنها روی خوردن که روی عواملی که در ذهن ساختیم و منجر به خوردنهای بی رویه  میشن هم کار می کنیم تا همیشه در احساس خوب  باشیم . پس خوو عصبی شدن و استرس گرفتن رو تا حد زیادی از خودمون دور کردیم و حالا اگرم باز بنا به فرمولهای اشتباه باز هم شاهد چنین واکنشهایی بودیم نوبت الگوی بعدی میرسه . که عصبانیت = خوردن رو انجام ندیم . چون هیچ لذتی در اون نوع خوردن نیست و فرمول جایگزینش هم باز خودمون انتخاب کنیم . یه نکته ی مهم این وسط هست که سعی کنیم عادات ساده و خوب در خودمون پرورش بدیم که وقتهایی هم که ناخوداگاه داریم کاری انجام میدیم اون کار مطابق واکنشهای انسانهای لاغر باشه . ما باید سعی کنیم تا عادت کنیم انتخاب کنیم . 

   پس با انتخابهای خودمون توجیه پرخوری عصبی رو خیلی راحت میشه کنار گذاشت . چون ما اینجا یاد میگیریم که قدرت رو دست خودمون بدیم نه دست عوامل بیرونی  و بر خودمون ‌مسلط بشیم 

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/02/08 17:31
   مدت عضویت: 741 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 829 کلمه

   گام‌ ۵۵ ،، پر خوری عصبی چیست ؟؟سلام وقت همگی بخیر ،،، از بچگی هر کسی میخواست منو نصیحتی کنه ،بهم میگفتن پرخوری نکن ،شام نخور،برنج نخور،شیرینی نخور ،،کلمه اینو نخور اونو بخورو زیاد شنیده بودم ،،در ذهن من خوردن = چاقی بود ،چه زیاد میخوردم چه کم ، در من ترس هایی بوجود میومد ، میدونستم غذاهای ممنوعه بخورم ،حتما چند کیلو چاق خواهم شد ،،،بر اثر زیاد شنیدن اینکه ،پرخوری ما عصبیه ،منهم باور کردم که پرخوری عصبی دارم ،و دقیقا هر زمان خوشحال بودم نمیتونستم غذا بخورم و هر وقت ناراحت بودم بقول خودمون اشتهام زیادتر میشد ،،یا میگفتیم عصبی که میشیم ،هورمون کورتیزول تولید میکنیم و چاق کننده است ،،البته خیلی وقته که باور پرخوری عصبیو ندارم ،،،یکی از عادت هایی که دوست من داشت و منم داشتم مثل ایشون رفتار میکردم ،این بود که ،میرفتیم سینما فقط بخاطر خوردن تنقلات دوست داشت بره ،یا سریال یا فیلمی که میخواست ببینه ،یه عالمه تخمه،پفک،پسته،خربزه،میوه وووو میذاشت جلوش و تا زمانیکه فیلم پخش میشد فقط میخورد ،من مثل اون رفتار نمیکردم ولی بلخره رفتارهای اشتباهش روی من اثر میکرد ،هر چند ایشون هم الان در دوره هستن و مثل قبل رفتار نمیکنه ،،،بعد از ورودم به دوره ها و یاد گرفتن رفتارهای جدید ،دیگه مراقبم ،،،،متناسب بودن بسیار لذت بخشه ،وقتی میتونی هر لباسی که دوست داری با هر رنگ و مدلی بپوشی، اعتمادبنفسی که بالا میره ،احساس آرامش و نرمال بودن ، بودن در جمع ها  وووو   از چندین سال پیش که مدام در رژیم های متفاوت غذایی بودم و کم خوری یکی از قوانین اون رژیم ها بود ،کم خوردن عادت من شده بود ولی کم خوردنی که با میل و رغبت من نبود ،از ترس چاق تر شدن بود ،مدام غر میزدم که چرا من نمیتونم اونجوری که دلم میخواد غذا بخورم ،اوایل که برنجمو قاشق قاشق میشمردم و بعد از اون حسی متوجه میشدم که چقدر باید بخورم ، هر کسی هم غذای منو میدید فکر میکرد من کلک میزنم ،پیش همه کم میخورم و میرم یواشکی بعدا  میخورم و زمانیکه چندین روز پیش هم بودیم و عمل خوردنو در من نمیدیدن ،تعجب میکردن ،،،،منکه از ته دل ناراحت بودم و همیشه با خودم میگفتم دلم میخواد یه روزی بتونم هر چقدر دلم میخواد بخورم ،با اینکه همون زمان ها هم نمیتونستم بیشتر بخورم ،انگار برام یه عقده شده بود اونهمه محدودیت ،،بعد از شروع دوره ،وقتی یاد گرفتم که سیر شدم دیگه چیزی نخورم ،یجورایی شاید بهم برمیخورد ،از خودم میپرسیدم  اخه چرا من نباید هر چقدر دلم خواست بخورم   و بعد از یه مدتی متوجه شدم ،مرحله سیر شدنم خیلی زودتر اتفاق میفته و حجم غذای من کمتر شده ، اوایل ناراحت میشدم که ،اینهمه خوراکی هست ولی من زود سیر میشم و نمیتونم بخورم ،، با بودن و تکرار کردن و انجام تمرینات  حجم خوردن من کمتر شد و در حال حاضر اگر ۱ قاشق یا یدونه چیز بیشتر بخورم حالت تهوع میگیرم و شکمم سنگین میشه ،،یعنی زور و اجبار رژیم نیست خودم نمیتونم بیشتر بخورم ،،قبلا با حس بویایی و دیدن زیاد تحریک میشدم ولی الان وقتی سیر هستم یعنی سیرم و چیزی نمیخورم ولی در نهایت حس بویایی بسیار تحریک کننده است ،،،۱ سال و نیم پیش که در مسافرت بودم و تازه ۳ ماه بود که وارد دوره شده بودم و در حال یادگیری بودم و میدونستم تا گرسنه نباشم بهتره  چیزی نخورم  ، و در اون سفر چونکه در چند جای مختلف اسکان داشتیم ،یکی از هتل هاییکه از قبل رزرو کرده بودیم برای اون شب ،به علت اشتباه کارکنان هتل و بهم خوردن زمان رزرو ما با مسافرای دیگه ،ما مجبور شدیم چندین ساعت تو لابی هتل منتظر جابجایی اتاق هامون بمونیم و مدیریت هتل هم برای عذرخواهی از ما که ۳۶ نفر بودیم ،اون شب همگیو مهمان کرد که شام در سلف هتل بصورت رایگان استفاده کنیم ، منم رفتم یه نگاهی کردم ،خب رستوران هتلها هم که بالای ۳۰ مدل غذا و دسر سرو میکنن ،و منهم اون تایم گرسنه نبودم ،ترجیح دادم چیزی نخورم ،همسفرام میگفتن بیا حالا یچیزی بخور ،، منم تازه داشتم این مطالبو یاد میگرفتم ،دوست نداشتم خطایی کنم مخصوصا که من بسیار حساس هستم روی سلف و تنوع غذا ،دوست داشتم خودمو در انجام این تمرینات امتحان کنم ،،،اگر گرسنه بودم حتما از چندین مدل غذا و دسرش به اندازه نیازم مصرف میکردم ولی اونشب گرسنه نبودم و ترجیحم نخوردن بود ،،الان موضوع خوردن برام حل شده ،اتفاقا اگر رستوران با کیفیتی بهم پیشنهاد بدن یا خودم در اینستاگرام فیلمی ازش ببینم ،حتما میرم و امتحانش میکنم ،مثل همه آدم ها و اصلا یه کار خطرناک نمیدونمش ،اتفاقا یکی از کارهای مورد علاقه من امتحان کردن  غذاهای متنوعه (البته  بغیر از غذاهای چینی و غذاهای خام ) حالا مال هر روستا ،شهر یا کشوریه ،،،من واقعا به خودم تبریک میگم که اجازه دادم این آگاهی ها وارد وجودم بشه ،پذیرفتمشون و در زندگیم در حال اجرا کردنشون هستم و میدونم این جوانه ها بزرگ و بزرگتر میشن و شخصیت جدید متناسب من بزودی رشد خواهد کرد 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 29 از 6 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/02/06 12:23
   مدت عضویت: 229 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 31 کلمه

   چه جالب منم توي گوگل نوشتم تنها آرزوم لاغري ! و اين صفحه و سايت بالا اومد. اين نشون ميده خيلي از ما آدمها شبيه هميم و آرزوهاي مشترك داريم ☺️

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/02/06 09:40
   مدت عضویت: 229 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 394 کلمه

   سلام 

   خب امروز موضوع پرخوري عصبي بود و  دلايل اينچنيني كه بهانه ما چاقها واسه غذا خوردنه در حالي كه انسانهاي متناسب توي شرايط يكسان غذا نميخورن .

   خب حالا امروز بايد اول اون بهانه هاي الكي مو شنايايي كنم بعد ببينم ايا اين باعث غذا خوردن بقيه هم ميشه؟ 

   بعد الان كه بيدار شدم و هنوز هيچي نخوردم طول روز اون سيگنالهاي الكي رو شنايايي كنم و بيشتر آگاهانه روشون فكر و تمركز كنم و سعي در ترك اون عادات كنم چون به يقين اون عادات قابل ترك هستن و اگه اونا ترك بشن من دارم كارمو درست انجام ميدم ☺️

   الان يه مثال 

   من هر روز صبح ساعت ٨ تا ٩ پياده روي ميكنم

   تو اين چند روز كه با سايت اشنا شدم امروز كه بيدار ميشدم تا پياده روي كنم دليل پياده رويم كاملا با ددليل تمام عمرم فرق داشت!

   پياده روي نكردم چون ميترسم چاق شم!

   پياده روي نكردم چون سوخت و سازم زود بره بالا!

   پياده روي نكردم تا شام ديشبو بسوزونم!

   اصلا پياده روي به لاغري من كمك نميكنه كه 

   چون من تو مسير لاغري با ذهن هستم پياده روي اكسيژن كافي به سلولهاي مغزم ميده و من با نشاط تر طول روز ميتونم به عادات بد غذاييم تمركز و فك كنم.

   گفتم با اين اوصاف كه پياده روي لاغرت نميكنه بازم ميخواي بري؟

   گفتم اره هوا خنكه خيلي اخساس تازگي دارم اول صبح پياده برم.😍

   رفتم پياده روي و طول مسير برنامه امروزمو مرور ميكردم 

   تمرين امروز شنايايي ااون عادات الكي منجر به چاقيه.

   رفتم اومدم و دوش گرفتم 

   الهام ديروز بلافاصله ميخواست صبحونه بخوره 

   الهام امروز الان يك ساعت از پياده رويش گذشته و هنوز چيزي نخورده 

   نه اينكه به خودم فشار بيارما 

   نه اينكه الان گشنه باشما

   باور كنيد گشنه بودم الان راحت ميخوردم 

   ديدم آهان خوردن بعد از بيرون اومدن شده عادت من!

   چه گشنه باشم چه نباشم! بايد بخورم 

   گفتم الهام عزيز دلم!هر وقت گشنه شدي حتما بخور هر چيزي هم كه مفيده واسه بدن و مغزتم بخور اما يادت باشه تا مرز خفگي نخور !

   لاغرا تا مرز سيري ميخورن ما خفگي!

   ما تو مرز سيري اخساس خوردن دوباره بهمون دست ميده لاغرا تو مرز گرسنگي!

   حالا من بدون استرس نشستم اينارو مينويسم چون ميدونم گشنم شه تمام غذاها بدون محدوديت مال منه.بايد اين حرص خوردن و حسرت خوردن از بين بره.بايد غذا بخورم زماني كه واقعا گرسنم و آگاهانه بجوم و با مغزم هماهنگ و همدل باشم اگه گفت تمام سيرم ديگه نميخورم .

   حس خوبي دارم بچه ها 

   ميدونم شمام اين حسو دارين 

   مرسي از استاد عزيز

   تا جلسه بعد 

   فعلا 🌸 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 14 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1400/02/11 13:20
    مدت عضویت: 822 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 26 کلمه

    سلام الی جان خوش اومدید . چقدر حستون خوبه . نشاطتون در نوشته کاملا مشخصه . شما به آرزوتون میرسید . این راه خیلی شیرینه . 

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     1400/02/11 18:15
     مدت عضویت: 229 روز
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 51 کلمه

     سلام عزيزم 

     مرسي فاطمه جون 

     من تو تمام فايلا كه تا به امروز گوش كردم زيرش نظر شمارو خوندم ☺️

     خيلي خوب ى كامل مينويسين منم استفاده ميكنم 

     اميدوارم همه بچه ها دور هم اينجا به همه آرزوهامون (نه كوچيك مث لاغري)تو سايه تعليمات صحيح ذهنيمون برسيم.

     خوشحالم كه اينجام و هر روز خواهم اومد 💕🌸

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/01/25 15:00
   مدت عضویت: 285 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 134 کلمه

   سلام امروز برای چندمین بار این فایل گوش دادم علت اضافه وزنم متوجه شدم  چه وقتی درخانه کیک پخته می شود ویا جعبه شیرینی هست من خودم می گفتم من لب به این کیک یا شیرینی نمی زنم ولی دیدن دوباره وسواس میشم شروع به خوردن می کنم وخودم برای اینکه عذاب وجدانم سرکوب کنم این بار اخر بود دیگه نمی خورم وباز تکرارمی کردم به خوردن تا شیرینی تمام بشه ویا بو غذاهایی مثل فست فود ها قورمه سبزی که تحریک کننده هستند منو موجاب به خوردن می کنه وتحریک میشم در حد خفگی بخورم نظارتی در خوردن ندارم ومدام غرمی زنم که چرا من نمی تونم فلان لباس بپوشم ویا فلان کار انجام بدم توقع مجعزه دارم تقربیا یکماه هست با سایت استاد اشنا شدم وتواین یکماه موقعیت زیادی داشت.به امیدشگفتی دیگه🤘🚶‍♀️☺

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   abolhasanefarzane1@gmail.comcom
   1400/01/24 19:12
   مدت عضویت: 345 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 994 کلمه

   سلام دوستان واستاد گرامی گام ۵۴ استاد میخواستم اینو بگم که من از ۱۵ تیر۹۹اومدم تو سایت وچون هی مریض شدم وچند وقتی نبودم تا یکم که حالم بهتر شده اومدم اون کادر قرمزه میومده ومیبایست دوباره ثبت نام کنم این قط وصل شدنها باعث شده که من ۱۰۶ روزه بشم وگرنه من ۹ ماهه تو سابت هستم و از این طعمهای لذت بخش استفاده میکنم وممنونم بابت این دورها وفایلها ی رایگان همیشه دعا گوتون هستم واما تمرین امروز گام ۵۵چطور با استفاده از فرمولهای ذهنی عادتهای ماو تغییر میدن یکی از مشکلاتیکه باعث بوجود گسترش ی مسئله در جسم وزندگی ما میشه ابنکه ما توجه به اون موضوع نداربم ما الان در این شرایط وزنی هستیم یعنی هیچ توجهی به اون نداریم ما توجه کردیم ولی به چاقیمون به راهی برای پیدا کرون رفع چاقیمون بوده ونا دانسته توجه به چاقیمون کردیم چون ما از چاقی رنج میبردیم ومیخواستبم ازش فرار کنیم در واقع داشتیم باهاش مبارزه میکردیم وما نمیتونیم اونو شکست بدیم چون ریشه در ذهن ما داره وریشه هر عادتی که باعث واکنش هر شرایطی در جسم ما میشه در مغز ماست اعتیاد یعنی چی یعنی رفتارهاییکه ما نمیتونیم اونو انجامش ندیم به این میگن اعتیاد میگن عادت چاقی هم ی عادته یک اعتیاد اعتیاد به پرخوری به مصرف بی رویه حالا چطور فرمولهای مغزی میتونن رفتار ما رو تغییر بدن مغز ما کنترل کننده کنترل کننده جسم ماست وبرای افراد متناسب وچاق هم فرقی نداره یک طور عمل میکنه اما چطور این مغز در جسم ما به این شکل ااضافه وزن عمل میکنه ودر جسم فرد متناسب نهدوقتی که ما این فرمولها رو یاد بگیریم که چطور خودت ناظر رفتارهات باشی میدونیکه کجاها رفتار چاق کننده داریرومطمئن باشید که تغییر ساده ست ولاغری با ذهن خیلی راحتر از چاق شدنه چون برای چاق شدن هر روز رنج میبری سختی میکشی چه بخوری چه نخوری عذاب وجدان داری وحالت بده چرا لاغری سادهست چون وقتی ناظر باشی دببینی چه چیزی چه رفتاری باعث چاقیت میشه اونو تغییر میدی ارامش میگیری ومطمین میشه که مسیرت درسته ومطمئن میسه که روشت درسته ولی در تنام روشها میدونستی که روشت درست نیست چون را ه دیگهای بلد نبودی پس الان دیگه لاغری با ذهن اشنا هستی دیگه خیالت راحته باشه برای تینکه شرایط جدیدی تو زندگیت خلق میکنی وقتی بتونی لباس سایز کوچیک بپوشی وقتیراعتماد به نفس بالا داشته باشی میدونی چقدر لدت بخشه ادامه بدید لاغر میشی وقتی فرمولهای چاق شونده در ما شکل میگیره یواش یواش رفتار ما تغییر میکنه ی فرد متناسب از چه طریقی انرژی بدنشووتامین میکنه از طریق خوردن با دهان ی فرد متناسب وقتی بدنش نیاز به انرژی داشته باشه مغزش دستور میده وشخص هم میخوره اما ی فرد چاق وقتی حس میکنه که گرسنه هست اول حول میشه هی میگه گشنمه بعدش میگه ی چیزی بخورم تا غذا حاضر بشه اما انسان متناسب به اندازه نیازش مصرف میکنه وهر چقدر ههم غذا زیاد باشه متنوع باشه برای اون فرقی نمیکنه چون فرمولهای بهش میگن مصرف به اندازه نیاز اما ی فدر چاق فرمول چی میگه خوردت مساوی با خفگی فشار ما در دوره لاغری با ذهن یاد میگیریم که چطور فرمولهای ذهنیمونو تعییر بدیم که خوردن مساوی بشه با رفع نیاز بدن ما باید از امروز اگاه باشیم که از این به بعد ما دونفریم یکی فرزانه قدیم که کار خودشو میکنه یکیم فرزانه جدید که داره اموزش میبینه ونظارت میکنه به مواغذایی ورفتارش ی فرد متناسب تنها از راه دهانش غذا میخوره اما ی فرد چاق از چهار پنج طریق غذا میخوره اول از دهان که معموله غذا رو برمیداری وبه داهانت میذاری دوم افراد چاق با چشم خود هم غذامیخکرن چجوری تصور کنیم که غذا خوردیم ودر حد خفگی هستیم حالا ی جعبه شیرینی میاد خونه ما فقط دیدیم نخوردیم چشم تصویری از شیرینی رو به مغز میده مغز هم طبق فرمولهای قدیمی که شیرینی دیده بودشیرینی مساوی با خوردن دستور خورون صادر میکنه وما هم میخکریم اما ی فرد متناسب اصلا با چشاش چیزی نمیخورهدراه سوم بینی حتلا میری خونه مادرت یا از کنار ی پیتزا فروشی ساندویجی پیراشکی فروشی چیزی رد میشی بوی اونو استشمام میکنی پیام جدید برای مغزت فرستاده میشه فرمول چی بود بوی غدا مساوی با خوردن مغز دستور میده وتو میخوری اما ی فرد متناسب با بوی چیزی تحریک به خوردن نمیشه راه چهارم گوش حالا ی دوستی یا کسی تلوزیونی از ی غذایی تعریف میکنه اطلاعات با گوش به مغز فرستاده میشه فرمولدچی میگه هر خبری از غذا مساوی با خوردن وتو منتظری که موقعیتی پیش بیاد وبری وبخوری وی فرد متناسب به هیچ وجه از طریق گوش اقدام به خوردن نمیکنه راه بعدی حس لامسه ست که ی جعبه شیرینی وارد خونه شده وتو تصمیم داری یکی برداری به محض اینکه اولی برمیداری تصمیم میگیری دوتا برداری ووقتی که طعم اونم میچشی تا چند تا برسه خدا میدنه افراد متناسب با حس کردن یک چیز تحریک به خوردن نمیشن وصنعت غذایی کشور بر این احساسهای ما تنظیم میشه بر این نیازها میچرخه وما چاقها هستیم که چون بصورت تساعدی مصرف میکنیم باعث گسترش صنایع میشیم وی فرد متناسب اصلا تبلیغات وتصاویر روی جلد خوراکیها تحریک نمیشه ونمیخوره واینا تفاوت بین مغز ما ومغز متناسبهاست وبنابر این از امروز اگاه باشیم نسبت به رفتارهای غذایی خودمون باید بشینیم وبنویسیم که در طول روز چه رفتارهای داری که فرمان مغزت نبوده یعنی با اون پنج روش غذا خوردی این میشه اگاهای نسبت به رفتارت وقتی این اگاهای کسب کنی دیگهدحق اتخاب داری ووقتی تغییرات در رفتارتو میبینی بارها خودتو تشویق کن نگو حالا که ی وعده کمتر خوردم حالاچی شده مگه خودتو سرزنش نکن اولین تغییر تو خودت دیدی ممکنه اون تغییر حال خوبت باشه ارامش ذهنتیت باشهدپس اینو تکرار کن خودتو تشویق کن این همون جوانه ست وخدا مرو هدایت کرده واول این مسیر قرار داده دیگه اقدام عملی کرون کار خودته وقتی جوانها زده شده دیگه معلوم نیست تا کجا بره وبه میوه دادن میرسه که برای ما لاغر شدنه پس یکبار هم که شده از مسیر درست حرکت کن وبرای همیشه فرمولها رو تغییر بده 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/01/07 02:50
   مدت عضویت: 775 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 2,814 کلمه

   موضوع مهم امروز :چطور مغز من با استفاده از فرمولهای رفتار من رو تغییر میده ؟؟

   ریشه ی هر عادتی که باعث یه مشکل در ما میشه در ذهن ما هست و جسم ما که فقط نشانده ی اعتیاد هست و فرمولهای اعتیاد در مغز ما هست که فرمولها رو تکرار کرده تا اعتیاد پبدا میکنه واعتیاد یعنی رفتاری که نشه اون رو انجام ندیم وچاقی هم یه اعتیاد هست که به خوردن معتاد میشیم (واقعا جسم فقط یک نمایشگر هست و تمام سیگنالها و یا همان فرمولها در مغز ما هست و اگر میخواهیم این نمایشگر یا جسم رو عوض کنیم اول باید فرمولهای ذهنی رو عوض کنیم مثال همان تی وی رو میزنیم به قول استاد که اگر ما از شبکه ای خوشمون نیاد تلویزیون رو نمیبریم بیرون و یه تلویزیون دیگه بیاریم که شبکه ی جدید رو ببینیم نه با کنترل شبکه رو عوض میکنیم تا شبکه ی دلخواه رو ببینیم پس برای جسم هم اگر از وزنمون راضی نیستیم باید فرمولها رو تغیر بدیم تا به وزن جدید برسیم و به فشار آوردن به جسم هیچ چیز درست نمیشه مثلا با رژیم و ورزش مقطعی شاید نتیجه بده چون ذهن ما اصلا تغییر نمیکنه پس باعث میشه بعد از یه مدت خسته بشیم و دوباره نتیجه برگرده چون ما یک سری رفتارها برامون عادت شدن و ما مثل معتادها شدیم که به مواد غذآیی اعتیاد داریم و باید اول این رفتارها رو ترک کنیم چطور؟ از طریق آموزش دادن به ذهن )

   مغز ما کنترل کننده ی جسم ما هست و در فرد چاق و لاغر مغز یک طور هست و داره بدن هر دو فرد رو کنترل میکنه اما چطور هست که در بدن ما باعث اضافه وزن میشه ولی در متناسبها باعث اضافه وزن نمیشه .(مغز رهبر جسم ما هست و اگر مشکلی برای مغز پیش بیاد تمام اندام ها از کار میفتن و اون هست که کل اندام ها و فعالیتهای جسم رو مثل تتفس و پلک زدن و ضربان قلب و گردش خورن رو داره تنظیم و رهبری میکنه و خوردن رو هم مغز ما داره کنترل میکنه ولی درافراد چاق و لاغر این دستور خوردن از مغز متفاوت هست چون فرمولها ی متفاوت در ذهن هست )

   ما باید بر شرایطمون نظارت کنیم و هیچ وقت پیش خودمون نگفتیم چرا چاقیم ؟و اومدیم به جسم فشار آوردیم اما علت از فرمولها ی ذهنی هست و نتیجه در جسم خودش رو نشون میده (من همیشه به جسم خودم فشار آوردم و تنها راه و منطقی ترین راه لاغری رو هم کم خوردن میدونستم به همراه تحرک و فعالیت داشتن و اما همیشه میگفتم اگر به کم خوردن و تحرک باشه که الان من آخرشم هم ورزش،هم رژیم اما چرا دیگه لاعر نمیشم و ثابت نمیمونم و همیشه سوال میکردم از خودم و بقیه چرا ؟؟تا کی نباید بخوریم و زجر بکشیم ؟؟و همیشه میگفتم چرا من چاقم و فلانی با اون خوردن چرا لاغر هست ولی هیچ وقت نمیدونستم علت در ذهن هست و خبر نداشتم و میگفتم خداوند به متناسبها یک نعمت داده که هر چی میخوان بخورن و لاغر باشن و به ما چاقها نداده و اما هیچ آگاهی در مورد قدرت ذهن و این موضوعات نداشتم )

   لاغری با ذهن خیلی ساده تر از چاقی هست ما برای چاقی داریم رنج میکشیم و عذاب میکشیم و عذاب وجدان داریم بخوریم ناراحتیم نخوریم هم ناراحتیم .در تمام روشها که به خودت فشار میاری میدونی درست نیست ولی راه دیگه بلد نبودیم و چاره ای نبود (من واقعا برای چاقی رنج کشیدم در بدترین حالت روحی و جسمی بودم و همیشه با تنگ بودن لباسهام و مانتوهام حالم بد میشد و ناراحت و گریان و یا عصبی میشدم و با خودم میگفتم آخه چیکار کنم دیگه از این بیشتر که هیچی نمیخورم و ورزش هم هر روز میبرم چیکار کنم ؟؟و همیشه بدترین لباسها و کفشها و رنگها رو پوشیدیم و عداب وجدان داشتم این اواخر غدا رو با زجر و ناراحتی میخوردم و غدای بدمزه میخوردم و همیشه به دنبال موقعیتی بودم که مجوز خوردن داشته باشم مثل مهمانی یا سفر و یا تفریح در طبیعت و یا مهمانی که رفتارهای زشت پرخوری رو انجام بدم و تازه بگم آخه یه روز استراحت باید کرد و رژیم نداشت و بعدش اما گریه و ناراحتی و عداب وجدان داشتم و چاقی همش درد سر بود سلامتیم به خطر افتاده بود و اما هیچ راه چاره ای به جز رژیم ورزش نداشتم و بلد نبودم اما چون جواب نمیدادن برام بدم میومد اما نمیدونستم چاره چیه ولی به لطف خدا با این روش اشنا شدم و شروع کردم به کسب آگاهی ها و متوجه شدم چطور رفتار کنم)
   .
   خیلی لذت داره وقتی آزادانه لباس بخرید و اعتمادبه نفس داری و کسی نیست که مسخرت کنه .(واقعا لدت داره من در این روش لاغری با ذهن کلی وزن و سایز کم کردم و هر بار رفتم خرید اشک شوق ریختم و گفتم یعنی میشه با ذهن هم میشه و من تونستم چون خودم رو وزن نمیکنم فقط با لباسهام متوجه تغییراتم میشم و آخرین بار خریدم همه لباسهای خریدم سایز لارج و اندازه یک رو به من میدادن و من ذوق میکردم و این آزادی در خرید من رو دیوانه کرده بود تا اومدم به استاد عزیز پیام دادم و کلی تشکر کر م بابت آموزشهای نابشون و به خودم دوباره ثابت شد که من لاغر شدم و اشتباه نمیکنم چون منفی باف قبلش میخواست ناامیدم کنه میگفت نه لاعر نشدی اما من گولش رو هیچ وقت نخوردم و با اشتیاق راهم رو ادامه دادم و نتیجه رو گرفتم )

   وقتی فرمولهای چاقی در شما شکل میگیره یواش یواش رفتارهای ما تغییر میکنه (من بعد از ازداج چاق،شدم چون فرمولهای چاقی در من شکل گرفته بود و رفتارهای چاقی در من به وجود اومده بود مثلا باید برای خوشگذرونی و لدت بردن از زندگی و تفریحات و لحظاتم زیاد بخورم و یا …)

   خوردن در متناسبها از طریق دهانشان انجام میشه و وقتی نیاز به انرژی دارن فرمان خوردن صادر میشه و همه سلولهای جسم متناسب میگن ما نیاز به انرژی داریم و اون خیلی راحت بدون سر و صدا غذا میخوره و انتخاب میکنه چی بخوره و به اندازه نیازش میخوره و سیر میشه هر چقدر غذا ها متنوع باشن زیاد باشن برای اون فرق نداره جون فرمول به اندازه نیاز خوردن هست اما در چاقها سیری به حد خفگی خوردن هست و سیری این هست اما در لاغرها به هیچ وجه اینطور نیست پس سیری معنی اش این نیست که هر چی هست بخوریم و یا خفگی .(متناسبها واقعا وقتی گرسنه شدن حالا با علامتی و یا حالت خاصی در بدنشون متوجه میشن گرسنه هستن و غذا میخورن و به محض سیری دست میکشن و کاری به زمان خوردن و مکان خوردن و تنوع غذا ها و نوع خوردن ندارن و اما چاقها تا کمی از حالت خفگی میان پایین شروع به خوردن میکنن و اینقدر از غدا ها تعریف دارن و بهانه دارن و دلیل برای خوردن دارن که بسیار زیادتر از نیاز بدنشون بخورن و کافیه کمی غذای خاصی و یا تنوع زیادتری و یا مکان خاصی باشه و یا دلیل داشته باشم و … تا میتونیم میخوریم و بعد پشیمون میشیم و عداب وجدان و ناراحتی و اما متناسب به هیچ وجه اینطور نیست )

   حالا یک فرد چاق احساس میکنه گرسنه هست و مغز فرمان خوردن صادر میکنه البته گرسنه نیست از حالت خفگی خارج شده . و اگر به هر دلیلی شیرینی خامه ای باشه مثلا در مهمانی و یا جمعی بود و به لاغرها میگفتی بخور میگفت نمیتونم چون سیرم از گلوم پایین نمیره و میل ندارم اما چاقها همیشه میل دارن و درک نمیکنن میل ندارم یعنی چی و اما چاقها هر چیزی بود میخورن تا غدا به اونها برسه اما لاغرها اگر غذا ی مورد علاقه اش نباشه اصلا نمیخوره تا غذای مورد علاقه اش رو بخوره اما چاقها هر چیزی رو میخورن مثلا در موقع گرسنگی در یخچال رو باز میکنه و حتی غذای سرد و یخ زده میخوره پس آگاه باش از این به بعد دیگه تو دو نفر هستی خودت و ذهن ناخود آگاهت که نظارت می کنه بر رفتار تو( من قبلا با خواهر متناسبم زیاد این مشکل رو داشتم هوس یه چیزی میکرد و بعد وقتی میزاشتی جلوش یا میخرید که بخورم یکم میخورد و دیگه ادامه نمیداد و میگفتم نمیتونم بخوزم من انتطار داشتم مثل خودم که اگر از چیزی خوشم بیاد و یا هوس کنم اینقدر میخورم تا دل درد بگیریم یا بیارم بالا در اون حد بخوره اما میدیدیم یک ذره یا یک دونه میخوره و میگه من سیریم نمیتونم دلم رو زد یا چربه و یا سنگینه و یا مثل همیشه نبود و یا خیلی شیرین بود و یا اینکه سیر شدم نمیتونم بخورم و دیگه هزار دلیل داشت برای نخوردنش بر عکس ما چاقها که هزار دلیل داریم برای خوردمون و خلاصه یه ذره میخورد و میگقت نمیتونم میل ندارم و یا نمیخوام اگه بخورم حالم بد میشه و ..)

   فرد متناسب تنها از راه دهانش غدا میخوره اما چاقها از ۵ طریق غذا میخوره و ۵ دهان داره :

   ۱:راه اول از راه دهان که با دست بلند میکنه و میزاره داخل دهان
   ۲:راه دوم در نطر بگیر سیری کامل و غذات روخوردی ولی مهمان میاد یا میری جایی و شیرینی رو میبینی و با چشم فقط،میبینی و چشم فرمان خوردن به معز میده و مغز میگه اه هست پس بخور چون ذهن تصویری هست و تصویرش رو به مغز میدی و خاطره ی تو چی میگه و فرمول چی میگه هر وقت اون رو دیدی بخور
   پس مغز من اول فرمان رو صادر نکرد بلکه چشم من دید و فرمان رو داد که شیرینی هست و بخور اما متناسبها به هیچ وجه با چشم نمیخوره و امکان نداره .(من هم بارها با چشمم فرمان خوردن به مغزم دادم و غدا خوردم مثلا رفتم تو جمعی هله هوله دلخواهم بوده خوردم و یا رفتم تفریح چشمم به چیپس و پفک که می فته شروع به خوردن کردم و یا با دیدن هر خوراکی دیگه تحریک شدم و خوردم و یا دیدن فیلم و یا کلیپ آشپزی بوده و من تحریک به خوردن شدم و یا دیدن فردی در حال خوردن باعث تحریک من به خوردن شده )

   راه سوم بینی :بینی خیلی تاثیر داره بازم تصور کن غذات رو خوردی و سیر هستی و اما رفتی خونه مادر نه غذا رو دیدی و نه چیزی فقط بوش رو حس میکنی وقتی عطر اون غذا استشمام میشه فرمان به مغز داده میشه و فرمول چه میگه بوی این غذا مساوی هست با خوردن و خیلی وقتها من سیر بودم و بوی غدا رو استشمام کردم و اما انگار من معدم خالی شده و فرمان خوردن صادر شده اما متناسبها به هیچ وجه انگار بویی نمیفهمه (من بارها شده به مرکز خریدهای بزرگ رفتم و بوی انواع غدا ها در قسمت فست فودی و یا رستورانش پیچیده و من رو طوری تحریک کرده که اول رفتیم غدا خوردم و بعد رفتیم طبقه ی دیگه برای خرید و یا در همین هایپر مارکتها با دیدن کلی تحریک شدم چون یه قست از اون مختص انواع غدای فست فودی و یا سنتی هست من با دیدن و بو کردن تحریک به خور دن شدم در حالی که سیر بودم و اصلا تصمیم به خوردن نداشتم و بعد رفتم سراغ خریدهای دیگه که داشتم اما متناسب به هیج وجه و اگر هم خواهر لاغر من با من بوده اومده و در حد یک اسلایس و یا دوتا خورده و گفته من سیر شدم اما من تا همه میز رو نمیخوردم راحت نمیشدم )

   راه جهارم :دوستت میاد تعریف میکنه دیشب رفتم فلان جا مثلا رستوران …و غذاهاش عالی بودن چه بویی چه مزه ای و چه قیمت مناسبی و حالا در چاقها فرمان چی هست معز هر وقت هر تجربه و هر حرفی و یا تعریفی از غذا میاد دیوانه ات میکنه تا بری و بخوری این میشه خوردنهای زمان دار و یا اینکه فردی در مورد غذاش میاد تعریف میکنه که غذا عالیه ادویه اش فلان هست و یا سبزی اش تازه هست و .. فرد چاق شروع به خوردن میکنه اما متناسب به هیچ وجه (من یه خواهر دیگه دارم که کمی چاقتر از من هست بر عکس اون خواهرم و مرتب تعریف میده چی رو با چی بخور و از کجا چی بخر و یا فلان ادویه رو به فلان غدا اصافه کن و یا من دیشب از فلانجا اون غدا رو خوردم عالی بود حتما برو همیشه بحثش خوردن هست و قبلا که اگاه نبودم هر وقت میگفت من باید میرفتم تا اونحا و حتما میخوردم به سفارش خواهرم و دستور بعدیش رو اجرا میکروم با اون دستور غدا رو درست میکردم و گرنه اصلا نمیشد اما حالا تا حرف رو درمیارن من ادامه نمیدم و اگر بشه حرف رو عوض میکنم و یا جمع رو ترک میکنم )

   راه پنجم از طریق لمس کردن هست مثلا تصمیم تو این هست یکی بخورن اما به محض شیرینی گرفتن داخل دستم میبینم نرم هست و بلافاصله میگی چون تازه هست بزار دوتا ببرم حالا شاید تصمیم داشته باشی یکی بخوری اما چون لمسش کردی رفتی برای دومی و یا سومی پس این حس تشدید کننده هست اما لاغرها با این حسها تحریک نمیشن (من بسیار این تجربه رو داشتم در مورد خیلی چیراه خواستم کمی بردارم اما جون لنسش کروم دیدم عالیه بیشتر بردم )
   صنعت غذایی کشور بر این نیاز ما بر خورن داره میچرخه اما متناسبها اینطور نیستن و ما چاقها باعث گسترش شرکت مواد غدایی هستیم نه لاغرها فرد لاغر شاید در هفته دوتا تخم مرغ مصرف کنه و اما چاقها ۶ یا ۷ مصرف میکنن.
   ما ممکنه از دور تصاویر مواد غذایی رو ببینیم تحریک بشیم و بریم برای خریدن چون عکس روی چیپس و پفک رو میبینیم امالاغرها به هیچ وجه (بله من بارها با دیدن تبلیغ مواد غذایی و یا این اواخر با دیدن کلیپهای فست فودها در اینستا که چطور پنیر پیتزا کش میاد و یا فست فود درست میکنن و … من تحریک به خوردن میشدم شاید همون فردا اقدام به درست کردن و خوردن اون مدل غذا میکردم برای خودم و بقیه )

   مغز چاقهاو لاعرها تفاوتی نداره فقط فرمولها در نهایت متفاوت هست
   پس آگاه باشین به رفتار غدایی خودتون و ببین چه رفتارهایی داشتین که شما مغز رو تحریک کردین و معز گفته اطلاعات جدید پس فرمان رو صادر کرده
   الان ما حق انتخاب نداریم قبلا هر جا شیرینی و چیپس و پفک میدیدیم میخوردیم اما بعد از دورها تغییر میکنی چون فرمولها رو دستکاری کردی و نتایج رو میبینی فعلا نگاه به جسمت نکن اول فرمولها و بعد رفتارها و بعد جسم تغیر میکنه هر وقت رفتار درست دیدی خودت رو تشویق کن و تحسین کن ( واقعا درسته من اولین تغییر در حرص،و ولعم بود و احساسم رود و دیگه حرص و ولعم کم شده بود و اما هنوز پرخوری داشتم اما صدایی در ذهنم بود که میگفت ببین داری زیاد میخوری و تذکر میداد و آگاه بود و من رو متوجه رفتارم میکرد و حالا خیلی کمتر این کار رو انجام میدم و خودم رو تحسین میکنم )

   یه درخت وقتی میوه میده که دیگه اون مرحله اخر هست وقتی اون بذر جوانه بزنه و بزرک بشه میوه میده و سایه میده و اون عالی میشه پس ممکنه فقط احساست بهتر بشه و یا میلت نشه پرخوری کنی و … این جوانه هست به خودت تبریک بگو و خودت رو تشویق کن و ادامه بده تا بذر جوانه بزنه .(من هم بذر لاغری رو ۱۷ ماه پیش کاشتم و مواظبش بودم و کلی هم رشد کرد و میوه داد ولی هنوزم میخوام بزرگتر بشه و میوهاش بیشتر بشه )
   ادامه بدید چون خدا شما رو هدایت کرده به این مسیر و ما به طریقی وار د این سایت شدیم پس وقتی اینجا هستیم این اقدام عملی مال خودت هست و مراحل رو گام به گام جلو برو
   وقتی جوانه ها زده شد تصمیم بگیر و همه رو تبدیل به درخت تنومند ی بکن
   همه ی ما به ته خط رسیده بودیم که با این سایت آشنا شدیم کلی گله داشتیم و راه ها رو رفتیم تا اینجا رسیدیم .
   و اما این سایت گزینه ی آخر هست و هر کس ناامید هست به این سایت هدایت میشه و از زندگی جدید لذت ببرین (من عاشق خدای خودم هستم که به بهترین جاها من ر و هدایت میکنه با بهترین آدمها در بهترین زمانها و من هم به پاس قدر دانی از خدای خودم دارن قدم بر میدارم و نهایت استفاده رو میبرم و آگاهی جدید رو پیدا میکنم )

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/28 11:16
   مدت عضویت: 726 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 584 کلمه

   سلام🙂
   چقدر آگاهیهای این فایل عالیه واقعا👌👌
   در قسمت نوشته های فایل که خودش یه فایل اموزشی هست در مورد یه مانع ذهنی گفته شده که به نام پر خوری عصبی
   همیشه استاد گفتن که وقتی موانع رو برداریم لاغری در جسم ما خود به خود جاری میشه
   این موانع همون فرمولهای ذهنی هستن که در ذهن ما ثبت شدن و مغز بر اساس اونا دستور میده به یه سری رفتار غذایی که در افراد چاق با افراد متناسب کلا متفاوته و تکرار اون رفتارها باعث ایجاد نتیجه متفاوت در جسم ما و افراد متناسب میشه

   یه روش عالی که استاد دارن برای کمرنگ کردن این فرمولهای ذهنی اینه که با فیلتر منطقی بودن یا نبودن یه سری موضوعات اونا رو محکم میکنن یا سست میکنن
   در مورد پرخوری عصبی هم همین طوری عمل میشه
   اگه چیزی در همه جا و همه کس یه نتیجه رو داشته باشه این موضوع قانونه مثل جاذبه زمین
   ولی اگه در جاهای مختلف و افراد مختلف نتیجه متفاوت بده پس قانون نیست
   خیلی از افراد چاق اعتقاد دارن که یکی از مهمترین علتهای چاقی اونا پرخوری عصبی هست یعنی در حالت استرس ،هیجان،خشم،عصبانیت،ناراحتی و… نا خودآگاه میرن به سمت پرخوری یا میگن ما باید یه چیزی بخوریم تا اروم بشیم
   خوب در افراد متناسب چطوره؟ اونا بارها و بارها در این شرایط قرار میگیرن ولی پرخوری که نمیکنن هیچ خیلیهاشون بی اشتها میشن
   پس پرخوری عصبی قانون نیست
   و این فقط فرمول ذهنی افراد چاقه و در واقع یه اعتیاد و عادت به پرخوری هست و هیچ علت دیگه ای نداره
   خوب بریم سراغ تحلیل این اعتیاد ؛
   افراد متناسب غذا رو مصرف میکنن به عنوان یه انرژی برای کارهای روزمره ولی ما چاقها غذا برامون حکم لذت بردن و اروم شدن و … رو داره
   به همین دلیل افراد متناسب فقط یه راه برای ورود غذا دارن که اونم دهان هست
   ولی در ما چاقها ورودیها شامل چشمها بینی گوشها و دهان و زبان و دستها است
   عجیبه نه 🤨
   ما در حالت سیری بارها شده که چشممون یه شیرینی رو دیده و خوردیم
   در حالت سیری گوشمون یه تبلیغ چیپس رو دیده که وقتی اون ادم دندون میذاره روش و صدای خرچ خرچ خوردن چیپس میاد دلمون هوس کرده یا وقتی کسی از طعم ومزه غذایی که داره میخوره تعریف کرده با وجود سیری همراهیش کردی
   موقعی که گرسنه نیستی و کنار یه پیتزا فروشی ،شیرینی فروشی،کافی شاپ،و…. رد میشی با استشمام بویی که از اون مکان میاد کشیده میشی داخل
   یا شیرینی دانمارکی رو دستت میگیری و نرمی اون که نشون از تازگی هست تصمیم میگیری دو تا برداری (عجب مثال آشنایی😏👌)

   یا یه قطاب دهنت میذاری همین که تازگی و طعم هل و گلابش رو چشیدی تصمیم میگیری چند تا برداری بخوری
   همه این راههای ورودی به علت این هست که ما خوراکیها و غذاها رو به عنوان لذت مصرف میکنیم که همینکه میده تصمیم میگیریم لذت بیشتری رو با خوردن بیشتر تجربه کنیم
   تمام اینها رو من قبلا داشتم هنوزم گاهی دارم ولی برای خودم جالب بود که چند روز قبل با مادرم رفتیم شیرینی فروشی برای خرید شیرینی عید و منکه قبلا با بودی شیرینی فروشی مست میشوم و پاهام شل میشد یا با دیدن انواع و اقسام شیرینیهای خامه ای کاپ کیکها شیرینیهای خشک در لذت غرق میشدم واب دهنم راه می افتاد کع کدومش رو بخرم هیچ کدوم از اون تجربه های قبلی رو نداشتم و اصلا هم بهش فکر نکرده بودم و کاملا برام عادی شده بود تا امروز که این فایل رو گوش کردم و توجه کردم به تغییراتم ولذت بردم از ازشون 😎😎🤩🤩🤩

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/27 02:33
   مدت عضویت: 331 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 1,279 کلمه


   سلام سلام 😍وقتتون بخیر.
   فایل ۵۵از مسیر لاغری من پرخوری عصبی🤔🧐🙄🤭
   سوال⁉️ چرا من چاق شده ام ⁉️
   دلایل چاق شدن خودم رو قبل از آشنایی با قدرت ذهن: پرخوری ، بی تحرکی ، ازدواج ، زایمان ، ارث ، ژنتیک ،تیرویید کم کار ، پر کار ، هورمون ها ، خوردن چربی ، شیرینیجات ،ورزش نکردن ، سرنوشت ، اقبال ، خدا خواسته ، تقدیر ، اما یکی دیگ از دلایل من ک بهانه ای بود برای بیشتر پرخوری کردنم پرخوری عصبی بود🙄😐 خب پرخوری عصبی یعنی چی ⁉️واکنشی ک تقریبا هروز گرفتارش بودم چون من در طول شبانه روز تقریبا عصبانی و پرخاشگر بودم.جدااز مسایل زندگی و روزمرگی .عصبانی از خودم ، از جسمم ، از چاقی ، از رژیم ها وورزش های سخت و رنج آور ولی بی نتیجه و بیهوده، 😐 پرخوری یک واکنشه ، عصبانیتم یک واکنش من در عین حال دوتا واکنش از خودم نشون میدادم و این واکنش رو توی جسمم میدیدم ،ک هروز منو چاق و چاقتر میکرد،،،چون براثر عصبانیت من هی غذا میخوردم ، هی تند تند میخوردم مثل قعطی زده ها ،،چرا چون فرمولش رو خودم در ذهنم ایجاد کردم ک من هرموقع در حالت عصبانیت قرارگرفتم باید تندتند پرخوری کنم ک آروم بشم 🤔 بعدش بشینم زار زار گریه کنم😐 ☹️ 😤 🙄 روی چ حسابی ⁉️ روی حساب اینک من عصبانیم و باید بخورم ، نخورم عواقب بعدی داشت یا باید چیزی میشکست ، یا کسی کتک میخورد ..وواقعا دست خودم نبود .و چون دوست نداشتم ب کسی یا چیزی آسیب برسونم ، پرخوری میکردم وتنهاب خودم ، ب جسمم و ب روانم آسیب رسوندم ،،،
   من همیشه دوست داشتم ک متناسب بشم اما آیا رفتار من مثل یک متناسب بودع خودم ؟؟؟؟!!!!!
   برای جواب این سوال میخام رفتار یک متناسب و یک فرد چاق رو مورد بررسی قرار بدم 🧐
   فرد متناسب خواهرم👭
   فرد چاق خودم 🤭🙋
   خواهر من موقع گرسنگیش اصلا قیل و داد نمیکنه ، نگاه ساعت هم نمیکنه ک ببینه موقع ناهاره یا شام ک صبر کنه اون زمان غذاش رو بخوره ..
   من موقع گرسنگی ک هیچ حالت ضعف و صدا و قارو قور ندارم دنبال ی خوراکی هستم ک بخورم فرقی هم نمیکنه ترش ،شور ،شیرین ،نون ،خورشت،کلوچه باشه،،و اگ نزدیک ناهار یا شام باشه فکر میکنم ک حالا ی ته بندی کنم تا موقع سرو غذا😐 ودر حین فکرکردن و سناریو چیدن هی چشم ب ساعته ☹️😐🙄
   خواهر من بعداز سیری میل ب هیچ نوع غذا ، تنقلات ، خوراکی ، آب ، چای ،شربت ،نداره و کاملا سیره سیره تا چند ساعتی و بعداز چند ساعت شاید فقط آب یا چای بایدونه قند بخوره ،
   من بعداز سیری ک حالت خفگی و فشار شکم حسش نیست از جام تکون بخورم دلم ی چیزه شیرین میخاد ، بعدش چای ک بشورع ببره و مزه دهنم عوض بشه ، بعداز نیم ساعت نهایتن ۴۵دقیقه دنبال ی خوراکی م چون دوباره ی حالت ضعفم 😐
   خواهر من موقع سریال دیدن ، سینما رفتن ،بیرون رفتن ، عادت ب خوردن هیچ نوع خوراکی نداره و دلش چیزی نمیخاد..
   من موقع سریال دیدن ، سینما رفتن ، بیرون رفتن ،عادت دارم این دهنم تکون بخوره حتی شده با یدونه آدامس ک بعدش بدتر گرسنه میشم و بیشتر دلم خوراکی و تنقلات میخاد و ووعده حالا شام یا ناهارمم کامل میخورم….
   خواهرم وقتیک سوغاتی براش میبرم حرص وولع نداره ک تند تند باز کنه بخوره حالا سوغات و سوهان عسلی قم با چای میچسبه یا خیلی وقته نخورده ،یا من خوشحال بشم ازینک خوشش اومده ،اصلااااااا براش مهم نی..
   من تا کسی سوغات میاره حرص وولع ،گشنم میشه ، تست کنم ببینم تازه س ، همون همیشگیه ، سوغاته فلان جا و گیر هر کسی نمیاد ،شوق وذوق نداشته باشم طرف ناراحت میشه ،گرونه ،وغیرههه☹️😐🙆🙄
   خواهرم موقع عصبانیت اصلا میل ب خوردن هیچ نوع خوراکی نداره حتی یک لیوان آب ک حالش جا بیا.
   من موقع اعصبانیت غذا میخورم ، شیرینی مبخورم ،آب میخورم هر چی بیشتر بهتر..عصبانیت کمتر ..😐🙄
   خواهر من فقط از دهان غذا میخوره و در حین غذا خوردن ،دیدن ،و شنیدن کاملا کرو کور میشه..وهرچی از لذت و رنگ بو ی غذا براش بگی نمیگ تو باکی..
   من با دهانم میخورم ، با چشمم میبینم ک واووووو چرنگ و لعابی ،با گوشم میشنوم ک چ خوشمزه س ،بخور از کَفت نره ، دیگ گیرت نمیاد،بو میکنم ک چ بویی عالیه دلم خاص ،و سناریو میچینم ک چیو با چی بخورم ک بیشتر و بهتر بهم بچسبه این غذا 😐☹️
   این مثال های من و خواهرم خیلی زیاده ..ماازیک خانواده هستیم جسممون یکیه ،قدمون یکیه ، مغزمون هم اندازه و یکیه ،مواد غذایی مصرفیمونم یکیه ،تنها تفاوت ما در افکار ، ماست😐
   ک برای خواهرم پیش فرضش همونه دست نخورده ،اصلا تو دنیایی چاقی و لاغری نیست ، بهش فکر نمیکنه حسرت من چاق رو نمی‌خوره ک چون صورتم تپلتره خوشگلترم پوستم سفیدتره،و غیرع وبرعکس منو میبینه میگ ی ذره بفکرخودت باش و ب خودت بیا ☹️این چ وضعشه .چقدمیخوری و میخابی..خالا ب قول استاد عزیز بیا و ب این ملت ثابت کن ک دست خودمون نیست.و ما برده ی ذهنمون بودیم و شکر خدا الان امیر ذهنمونمونیم و همه چی انشاءالله 🙏 داره برمیگرده دست خودمون 😉😊
   داشتن یک باور فقط و فقط یک باور برای افراد چاق مثل پرخوری عصبی کافیه برای اینک این فرد برای همیشه چاق بمونه…
   پس بیاییم همکاری کنیم باخودمون ن با کسی دیگ این کارها فقط و فقط برای خودمونه ، حال خودمون ،لذت و آرامش درونی خودمون کمک کنیم با راهنمایی ها و GPSک فایل ها و حرفهای هروز استاد عزیزمون هست موانع چاق شدن رو برداریم ،فرمول های اشتباه و غلط رو شناسایی کنیم و بجاشون فرمول عای صحیح و درست رو جایگزین کنیم ،ب خودمون و تواناییهامونم باور قلبی داشته باشیم.خودمون الکی نشینیم وفکروخیال کنیم دنبال روش و ورزش های باشیم ک میدونیم بی نتیجه اس ولی همین فکرکردن بهش تو ناخودآگاهمون خدای نکرده فرمول چاقتر شدن ایجاد می‌کنه ومیشه مانع..بعد هی بدوییم فایل گوش بدیم ، پیام بدیم استاد ک چرا لاغر نمیشیم ،،،تو جامعه ای هستیم ک کمتر حرف راست و حقیقت رو می‌شنویم چ برسه ب راه راست و حقیقت..بدوییم دنبال حقیقت وجودی خودمون .ک از حنس خداست ،از خوده خداست بندگی کردن و عاشقی کردنه،،و خودمون رقم بزنیم آینده ی درخشان خودمون رو انشاءالله 🙏
   من از وقتیک هدایت ب این مسیر شدم و دنبال اکتشافات درون خودم ،ذهنم هستم دیگ اون فردی ک تفاوت رفتارشو باخواهرش گفت نیستم خداروشکر بهتر نشدم عالی شدم ..ب لطف خدا ..راستش ی روزایی کم اوردم ،خسته شدم ،گریه کردم ،بغض کردم ،ولی فایلامو گوش دادم ووسط فایلها حقی گردنتون ندارم مخاطبی ک داری این متن رو میخونی ک بخام بهت ثابت کنم ولی بدون وسط فایلها ب شدت حالم خوب شده و شرح دادم نمیگم عالی بوده ولی میدونم ب لطف خدا مورد تایید استادم بودم…ک قدم بعدی مو برداشتم وفایل بعدیمو با حس و خال خوبتر PIayکردم و خدارو ازین بابت هزاران بار شکر میکنم…
   🌺🌺🌺🌺🌷🌷🌷🌷
   شاید ربطی ب موضوع امروز نداشته باشه این تغییر ولی دوستداشتم بگم خدمتتون ک من دندون درد خیلی بد و شدیدی داشتم و چون از کشیدن میترسم حاضرم درد بکشم و قرص بخورم ولی نرم بکشم دندونم رو ..خلاصه ک من باتحت اموزش بودنم برای لاغر شدنم یادگرفتم ک هیچ دردی در وجود انسانها طبیعی نیست .و من دندون دردم رو طبیعی ندونستم ….و فکرکردم ک من برای درددندون از هیچ نوع قرص و چرکخشکن استفاده نکردم پس این طبیعی نیست ک بخام با قرص دندونم رو خوب کنم….ووقتیک متوجه این مسله شدم و ب خودم گفتم ک طبیعی نیست و به شدت کل وجودم درد میکرد من دیگ قرصی نخوردم وهروز میگذشت و درد من کمتر میشد و الان چند روزه ک من براحتی غذامو میخورم واصلا دردی ندارم 😊😊و خدارو خیلی شکر میکنم ازین بابت و هزاران بابت دیگ..باتمام وجودم سپاسگزار استاد عزیزم هستم ک دلمو ،زندگیمو پراز عشق و محبت کرده …
   ب امید موفقیت دوستان عزیز همسیر🙏😍

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   F:sh
   1399/12/25 18:02
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 1,126 کلمه

   سلام استاد معجزها ودوستان هم مسیرم گام 55پرخوری عصبی چیست
   افراد چاق باورهایی دارند واسه چاقی خودشان که یکی از آن ها پرخوری عصبی است بیشتر افراد چاق این باور دارند چون عصبی میشوند کنترل خود را از دست میدهند و باید بخورند تا آرام شوند و این عصبی بودن خود را دلیل چاقی خود میدانند ما قبلا یاد گرفتیم اگه عاملی باعث چاقی ما شده باید در همه افراد یکسان باشه مهمه کسانی که مشکل اعصاب دارن وعصبی میشن پرخوری کننن وچاق بشن اگه اینجور نیست از اعتبار ساقط میشه دلیل چاقی ما حالا من خودم کسانی میشناسم که خیلی عصبی هستن ولی لاغر هستند و اصلا موقع اعصبانیت میل به غذا ندارن و دوست دارند تنها باشن پس این باور منقضی میشه چون در همه افراد یکسان نیست در واقع این یک بهانه است واسه خوردن بیشتر در ما یک فکر ساده بوده هر روز تکرار شده و به عادت تبدیل شده در ماه و ما چون آموزش چاقی دیدیم ذهن ما این آموزش روز به روز بیشتر در ما گسترش میده که از هر بهانه ای استفاده کنیم واسه خوردن بیشتر که در نتیجه ما چاق تر بشیم.وحالا هر آموزشی به ذهن بدی همین جور عمل می‌کنه رفتارهایی در ما به وجود میاره واسه گسترش اون موضوع در زندگی ما
   حالا میخواهم تفاوت افراد چاق لاغر بگم در خوردن
   فرد متناسب وقتی گشنه اش میشه بدون هیجانی هی بگه وای گشنم الان میمیرم چیشد غذا دیر شد غذا آماده می‌کنه اون چیزی که دوست داره وشروع می‌کنه به خوردن و به اندازه مصرف میخوره و فرمول ذهنیش اینه که گرسنگی مساوی است با رفع نیاز بدن واز غذا واسه رفع نیازش استفاده می‌کنه و میخوره ووقتی هم سیر بشه حالا هزار جور غذا باشه دیگه نمیخوره ولی فرد چاق هی میگه من گشنه ام چیشد وشروع می‌کنه به خوردن حالا هرچی که بود و در حد خفگی میخوره 😐😑
   تفاوت رفتار خوردن در فرد چاق ولاغر حالا فرد چاق 🙂اول از طریق دهان غذا میخوره ،😌
   دوم چشم سیر هست در حد خفگی میوه شیرینی چیزی میارن و نبینه فرد چاق و فوری از طریق چشم به مغزش فرمان میده ذهن ما هم تصویری است و هروقت این نوع غذا شیرینی هرچی که باشه دیدی خوردی الانم بخور و فرد میخوره حالا نه گرسنه است نه مغز فرمان داده بلکه چشم فرمان داده ،😊🙂
   سومین راه بینی که خیلی هم تاثیر گذار است و سیر هست حالا میره‌مهمانی یا جلو کبابی چیزی رد میشه و بوی اون غذا یا کباب استشمام می‌کنه و فوری احساس گرسنگی می‌کنه وشروع می‌کنه به خوردن چون تحریک شده از طریق بوی غذا. 😫😱
   چهارمین راه گوش اطلاعات غذایی از طریق دوستش می‌شنوه فلان رستوران تازه باز شده عجب غذا های داره خیلی هم به صرفه خوشمزه و فرد هیجان زده میشه امروز فردا می‌کنه تا بره فلان رستوران و شروع کنه به خوردن و راه دومش کاملا سیر هستی یکی میاد میخواد غذا بخوره هی تعریف می‌کنه از غذاش خیلی خوشمزه است ترش مزه است فلان و تحریک میشه وشروع می‌کنه به خوردن 🤪😨😱
   پنجمین راه که مستقل نی ولی تحریک کننده است لمس کردن تجربه کردن حس کردن است حالا شما در حالت خفگی هستید و یک شیرینی به شما تعارف میشه و شما قصد داری برداری اول تصمیمت یکی است ولی وقتی لمسش می‌کنی و این آگاهی بهت داده میشه خوشمزه است نرم تازه است دومی برمیداری ….وبه همین شکل تحریک میشی به خوردن بیشتر درصورتی که فرد متناسب اینجوری نیست و اصلا با لمس کردن تحریک نمیشه به خوردن بیشتر ،🙂
   حالا ما چون آموزش چاقی دیدیم از هر راهی استفاده میکنیم بخاطر خوردن بیشتر چون ذهن ما اینجوری است هرچی بهش یاد بدی گسترش میده از رفتارها ما و ما هم خیلی راحت چاقی در خودمان با رفتارمان گسترش میدیم.
   و ما قبلا همیشه توجه میکردیم به چاقی چون میخواستیم از طریق فیزیکی حل کنیم چاقی رو درصورتی که ذهنی است چاقی حالا ما به هر طریقی هدایت شدیم به این مسیر باید آگاهانه عمل کنیم آموزش ها صحیح به کار ببریم رفتارمان کنترل کنیم ببینیم بر اثر گرسنگی است یا تحریک شدیم و از طریق ها گوناگون و آگاهانه عمل کنیم و خوردن مساوی با رفع نیاز بدن بدانیم نه از خوردن واسه سرگرمی آرامش لذت استفاده کنیم بلکه به عنوان رفع نیاز بدن واسه گرسنگی استفاده کنیم و از تغییرات جدیدمان هرچقدرم کم باشه خوشحال بشیم خودمان تشویق کنیم حتی اگه احساسمون خوب باشه اون روز خودمان تشویق کنیم و این تغییرات وقتی شروع بشه تا بی نهایت ادامه پیدا می‌کنه پس آگاهانه رفتار کنیم و فرمول صحیح به ذهن مان بدیم و از خوردن فقط واسه رفع گرسنگی استفاده کنیم و بدونیم مواد غذایی مارو چاق نمیکنه بلکه رفتار بی رویه ما در خوردن باعث چاقی ما میشه ،🤩😍❤️
   پس آگاهانه عمل کنیم در برابر رفتاریمان در مورد خوردن و گول این تبلیغات مواد غذایی شرکتها رستوران ها نخوریم چون این هاواسه افراد چاق درس شده چون فرد چاق تحریک می‌کنه به خوردن و از این طریق تولید زیاد میشه و سرمایه آن ها بیشتر میشه پس آگاهانه عمل کنیم و از غذا واسه رفع نیاز بدن استفاده کنیم مث فرد متناسب عمل کنیم تا متناسب بشیم و اگه الان این جور نمی‌توانیم رفتار کنیم عادی است چون ما آموزش چاقی دیدیم والان در حال آموزش لاغری هستیم پس آرام آرام این تغییرات شروع میشه در ما ،🤩😍❤️🌺 وتا بی نهایت ادامه پیدا می‌کنه وشگفتی ساز میشیم 

   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   sainaahmadi677@gmail.com
   1399/12/25 13:34
   مدت عضویت: 274 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 64 کلمه

   خب من افراد زیادی و میشناسم که پرخورند اما لاغر هستند حتی عادتهایی که بد هستند رو هم دارند مثلا با هر چاییشون ۵ یا ۶ تا قند میخورن اشتهاشونم زیاده و حتی غذاشونم از ما بیشتره اما چاق نمیشن
   پس چرا شما هم با وجود توضیحاتتون که مقدار غذا باعث چاقی نیست ولی بازم تاکید دارید که عادت های غذاییه ما باعث چاق شدنمونه؟؟؟

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    F:sh
    1399/12/26 14:26
    اندازه متن
    همیار لاغری
    محتوای دیدگاه: 239 کلمه

    سلام دوست عزیز آدم ها لاغر متناسب پرخوری کنن هم چاق نمیشن چون این افراد باورها ذهنیشون اینه که غذا باعث چاقی این افراد نمیشه واصلا چنین طرز فکری ندارند واصلا نگران نیستند و استرس ترس نگرانی از خوردن زیاد ندارند و با لذت میخورند پس چاق هم نمیشن چون باورشون متفاوت است و باور ها ما زندگی مارو میسازد چه جسمی عاطفی مالی روابط در مورد هر زمینه هر باوری داشته باشی همان اتفاق خواهد افتاد پس افراد متناسب خوردن دلیل چاقی نمی‌دونن و بدون ترس نگرانی میخورند و همیشه هم متناسب هستند.
    حالا استاد نمیگن مواد غذایی چاق کننده است میگه رفتار ما چاق کننده است چرا چون به ذهن مان آموزش چاقی دادیم و در نهایت مغز هم دستورات از روی محتوا ذهنی میده و باعث میشه ما رفتارهای اشتباهی و گسترده از ما سر بزنه که چاقی که آموزش دیدیم بیشتر بیشتر کنه در ما و ماهم رفتارها اشتباهی داریم که در نهایت باعث چاقی ما میشه حالا کلا اینجوری برداشت کن هرچی زیادیش سم است از خوردن بگیر تا محبت کردن هرچی. اندازه قواعد خودش داره و استاد منظورش رفتار ما است که میگه چاق کننده است نه مواد غذایی 

    امتیاز: 5 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     sainaahmadi677@gmail.com
     1399/12/27 02:35
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 8 کلمه

     خیلییی ممنون از پاسخگوییتون کاملا متوجه شدم 🥰🙏

     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     انیس جعفرزاده
     1400/02/09 17:41
     مدت عضویت: 833 روز
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 25 کلمه

     سلام دوست عزیزم 

     این جمله ی شما را بسیار دوست داشتم :

     ,,حالا کلا اینجوری برداشت کن هرچی زیادیش سم است ازخوردن بگیر تا محبت کردن هرچی,,🤗👌

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/10 15:01
   مدت عضویت: 285 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 123 کلمه

   سلام استاد ودوستان با اراده فایل ششم دوبار گوش دادم من یه عادت خیلی بد دارم موقع غدا خوردن وقتی افراد خانواده غذا می خورند من باقی مونده غذا با اینکه میل نداشتم می خوردم با خودم می گفتم حیف، اطرافیان بهم تذکر می دادند وگوش بدکار نبود کاره خودم می کردم 😏به قول استاد خودم خفه می کردم☹،ولی امروز با حالت توجه به اندازه نیاز بدنم خوردم وباقی غذا دور ریختم وخیلی خوشحالم واینکه میانه وعده کلان کنار گذاشتم🙄 فقط یه چای می خورم امیدوارم بتونم😄 به آرزوم برسم اول سلامتی که سالیان سال از دست دادم😑 وبعد تناسب اندام البته با کمک خدا😍 که منو بدون دخالت خودم به این مسیر هدایت کرده وحمایت استاد وتشویق شما دوستان با اراده ☺🙄☺🙄

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   amirali2020110@gmail.com
   1399/12/08 19:41
   مدت عضویت: 305 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 350 کلمه

   سلام استاد و دوستان عزیز
   من با گوش دادن این فایل متوجه عادتهای اشتباه غذایی خودم شدم البته من چندمین که این فایل را گوش میکنم وخدارا شکر تغییرات زیادی کردم .من برا غذا خوردن خیلی ولع داشتم تحمل گرسنگی را اصلا نداشتم از،سر کار میام دم تا غذا آماده شه اول میوه یا خرما یا کلوچه یا هر چیز،دیگه بود بعد غذا هم میخوروم و پشت سرش خودم را سرزنش که چرا زیاد خوردم عصرانه بیشتر مواقع چای با بیسکوییت بود چند وعده میوه تا شب میخوردم قهوه با شکالات میخوردم روزهای جمعه همیشه بیشتر غذا میخوردم چون خونه بابا،بودم با،بوی،غذا تحریک میشدم کا اگه گیرم میومد شده یکم میخوردم گاهی شیرینی بود من میگفتم یکی بردارم ولی نه چندتا میخوردم وقتی تنوع غذا زیاد بود از همشون یکی لقمه ای میخوردم .اما الان هیچ خبری از،این عادتها نیست مثلا قهوه را تلخ میخورم چای بدون بسکوییت میخورم از،سر کار میام گاهی ساعت ۳ غذا میخورم از صبح تا ساعت ۲یا۳ گرسنم نیست میوه یکی دو دونه میخورم ولع غذایی اصلا،ندارم تند تند و با عجله غذا نمی‌خورم به اندازه میخورم و اصلا خودم را سرزنش نمیکنم تنوع هر چی زیاد باشه من فقط به اندازه غذا می کشم شیرینی ببینم یا نمیخورم یا یکی یا نصفی از،شیرینی میخورم خیلی خوشحالم از این همه تغییر وقتی تو آینه میرم به خودم میگم احسنت مریم تو میتونی تو به آرزویت که متناسب شدن و همه ی اون آرزوهای دیگه هست میرسی تا اینجا تونستی بقیه اش را هم میتونی آفرین به تو این صدای درونم هست که همیشه به من روحیه میده هر مشکلی برام پیش میاد این صدا بهم میگه اشکال نداره یکم اعصابت خراب شده برو فایلتو گوش ادامه بده صبور باش و مثل کوه استوار مشکلات زندگی هستن اهمیت نده تو راه صحیحی را در پیش گرفتی با استمرار به تمام آ رزوهایت خواهی برو تو مسیر هم من همراهتم هم خدا ایمان داشته باش به خدا و من و ادامه بده لحظه به لحظه کنارتم. خدایا ممنونم از،شما هم ممنونم استاد من هنوز تو فایلهای رایگان هستم انشاالله که با استمرار به تمام خواسته هام میرسم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   fatemehboskabadiii@gmil.com
   1399/11/06 16:27
   مدت عضویت: 336 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 240 کلمه

   سلام به شما استادگرامی و دوستان عزیزم من امروز قبله اینکه جلسه ششم رو گوش بدم ناهار خوردم و غذای مورد علاقم رو پخته بودم ومن بعداز اشنایی با این سایت دراول مسیر راهم از خدا کمک خواستم وبه لطف خدا به من الهاماتی شد نمیدونم اسمشو چی بذارم ولی من با ذهنم آگاهم حرف میزنم واون به من میگه که حالا که از قادرمطلق من درخواست کمک کردی واین وظیفه بر عهده من گذاشته شده که تورا راهنمایی کنم پس باید هرچی گفتم بگی چشم و خلافش رو عمل نکنی
   امروز که ناهارم رو کشیدم و واقعا گرسنه بودم هنوز بشقابم تموم نشده بود قصد سرریز ریختن رو داشتم که هنوز تموم نشده بود ذهن جانم گفت نیاز بدنت رفع شد حالا تو دوس داری بخور منم گفتم چشم هرچی تو بخوای درصورتی که چشمام هنوز میگفت بخور ومن از غذا دست کشیدم وبعد شستن ظرفا بود که وقتی فرمان سیری مغز به بقیه اندام های من رسید فهمیدم چقد سیرم
   یا من علاقه به خوردن تخمه بعد غذا داشتم و ته پیاله رو در میارم ولی الان که هوس میکنم ذهنم ازم میپرسه که چرا میخوری مگ نیاز بدنته؟ اونجاس که من هیچ رقبتی برای خوردنش ندارم
   وامروز بعد گوش دادن فایل فهمیدم که چقدر زیاد من در مسیر درستم و اینکه چقدر اگاهانه من میل به خوردن ندارم وبدون هیچ ولعی به ان چیز
   خدارو بابت این اتفاقای خوب شاکرم وبرای شما استاد عزیزو بقیه دوستانم ارزوی موفقیت دارم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/10/27 20:50
   مدت عضویت: 482 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 54 کلمه

   سلام استاد گرانقدر،با گوش دادن این فایل من یاد خودم افتادم که هروقت عصبی میشدم انگار به خودم این حق رو میدادم که برای جبران هر چقدر میخوای بخور تو حق داری عصبانیتت رو روی غذا خالی کنی ولی الان فهمیدم این یک عادت اشتباهه و فرمول ذهنی خودم رو اصلاح میکنم ممنونم استاد

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/10/17 01:13
   مدت عضویت: 593 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 120 کلمه

   من امروز بعد از گوش دادن فایل و یاداشت کردن خیلی مسائل برام رو‌شن شد و تمرین رو هم انجام دادم من فقط دولیوان چایی با دوتا بیسکویت خوردم و گفتم دیگه میل ندارم تخمه که عضو جداناشدنی من بود بعد از خوردن چنتاش دیدم داقعا چ احتیاجی دارم ک بخورم ن گشنمه ن خوشمزه ی گزاشتم کنار و گفتم میل ندارم چیپس هم همینطور از مزش خوشم نیومد ااصلا دیوه ادامه ندادم. مخاستم غذای شب رو بسته بندی کنم بزارم یخچال ک هی گفتم ی لقمه بزنم ک شب گشنم نشه ولی دیدم گشنم نیست الان سبک و نرمالم گغتم دیدن برابر نیست باخوردن بیخالش شدم چون واقعا احتیاج بخوردنش نداشتم افرین بمن که انقد خوب عمل کردم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/09/27 11:43
   مدت عضویت: 649 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 545 کلمه


   سلام خدمت دوستان عزيزم و جناب استاد عزيز و گرامي، اقاي عطار روشن
   چطور مغز ما با استفاده از فرمول های ذهنی ،عادت های ما رو تغییر میده ؟ما باید نسبت به رفتار خودمون خیلی اگاهانه عمل کنیم و بر رفتار خودمون ناظر باشیم من از امروز بر رفتارهام اگاهانه عمل میکنم
   من همیشه این باور رو هم داشتم که چاقی من بخاطر عصبانیتم هس وقتی عصبی میشدم و سرم در میکرد هجوم می بردم به خوردن حالا مهم نبود چی باشه فقط باید میخوردم خیلی از این رفتارم ناراحت میشدم که چرا من به هنگام عصبانیت میخورم و اینکه سردردها و عصبانیت من هم زود زود اتفاق می افتاد و هر بار که عصبی میشم برابر بود با خوردن
   و الان متوجه شدم که این فقط یه فرمول بوده که من به ذهنم دادم و مغز به هنگام عصبانیت فعال میشده و عمل میکرده این فرمول رو
   مشکل ما افراد چاق اینه که ما نظارتی بر این رفتارهامون نداشتیم و همیشه از خودم بدم می اومد که جرا من چاق شدم جرا خدا برای من سختی و عذاب میخاد چرا من نباید لذت ببرم از زندکی همیشه سوال های زیاذی داشتم از خداوند و هیج وقت به دنبال راه حل نبودم که چرا من چاق شدم چطوری از کجا دلیل چاقی من چیست؟ نفهمیدم که نفهمیدم و‌همش به دنبال نتیجه بودیم که ما باید چیکار کنیم که لاغر بشیم
   من از چاقی فرار میکردم از چاقی بدم می اومده ولی چاقی بیشتر بهم می چسپیده همیشه در حال مبارزه با جاقی بودم 😔
   اره استاد خوبم کاملا کلام شما صحیح و روشنه ما از همه طریق تحریک به خوردن میشدم ولی افراد متناسب رو میدیدم وقتی گرسنه بشن غذا میخورن و به اندازه ی نیازشون غذا میخورن همیشه برام سوال بود که این افراد متناسب چکونه کم غذا میخورن جرا میگن میل نداریم در حالی که من نمیدونستیم میل ندارم یعنی چه ؟با خودم میگفتم افراد متناسب خدادادی اینجورین خدا اینجوری خواسته
   ولی من هیچ وقت نفهمیده بودم مفهوم سیری و گرسنگی یعنی جه ،؟ همیشه بدنم نیاز داشت برای خوردن😀هیچ وقت دست کسی رو برای خوردن رد نمیکردم اگه چشمم چیزی میدید باید حتما اونو میخوردم یا اگه بشنوم که کسی اسم یه غذای میاره منم تحریک میشم به خوردن و همچینین حس بویایی ،این حس در من خیلی فعال بود اکه بوی غذایی می شنیدم اگه سیر بودم هم میخوردم چند تا قاشق
   😔😔😔چه ضربه های به بدنم زدم و جسمم رو مریض و بیمار کردم همیشه نفسم نمی اومد و عصبی بودم و میگفتن تو ورم معده داری بخاطر همینه که نفست نمیاد
   حالت های بد غذا خوردن بر جسم من ضربه میزد و نفسم نمی اومد و باعث میشد عصبی بشم و همین عادتهای تکراری باعث شد تمام تست ها رو من انجام بشه و هر بار قرص های زیادی رو مصرف میکردم و حتی اندوسکوپی هم کردم چند سال قرص خوردم ولی فایده نداشت چون من از ذهن خراب بودم و این قرص ها بر جسم من نتیجه نمیداد خدا رو شکر در این دوره شرکت کردم و تمام باورهای اشتباهم رو بررسی کردم و میکنم و با شادی و عشق و علاقه و استمرار بقیه این راه رو ادامه میدم تا به هدفم که متناسب شدن و ارامش داشتن و سلامتی و ……..هست برسم 🙏🏻😍🥰🌷👏🏻

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/09/11 11:04
   مدت عضویت: 513 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 353 کلمه

   سلام استاد گرامی ودوستان لاغری با ذهن تمرین فایل ششم من وقتی این فایل گوش دادم بار اول خیلی اشتیاق در من شکل گرفت انگار یکی داشت رفتار من نسبت به مواد غذایی میخوند ومث فیلم تو ذهنم نمایش داده میشد وخیلی به دلم نشست که منم دقیقا همین رفتارهایی که استاد گفتن داشتم اصلا معنی گرسنگی نمی‌دونستم فقط انگار یه رباط باشم که انگار بهش برنامه دادن غذا دیدی بخور دقیقا همین کارم میکردم افراد متناسب واسه تامین نیاز بدن وانرژی بدن غذا میخورن ولی من واسه تفریح لذت شادی سرگرمی بیکاری آروم کردن خودم موقع ناراحتی خوشحال نشون دادن خودم فقط میخوردم کاریم نداشتم که آیا گشنه ام یا سیرم کلا برنامم این بود مواد غذایی دیدم بخورم و در مورد پرخوری عصبی باید بگم من الان که فکر کردم و متوجه شدم خیلی افراد میشناسم که خیلی عصبی میشن زود وکلا عصبی هستن زود جوش میزنن ولی اصلا پرخوری ندارن و موقع عصبانیت عرق میکنن داد میزنن باکسی حرف نمیزنن از این رفتارها دارن و اصلا میلی به خوردن ندارن واندامی متناسب دارن من قبلا از هر راهی غذا میخورم ولی از وقتی با سایت آشنا شدم تمرینات انجام میدم کلا توجه ام از روی خوردن برداشته شده وخیلی تغییر کردم نسبت به قبلا دیگه هول نمیزنم واسه خوردن با نصف بشقابم سیر میشم منی که قبلا تا غذا رو سفره بود بلند نمیشدم وتا آخر باید میخوردم که تموم بشدی بعد احساس سیر بکردمی ولی الان نهه با نصف بشقابم سیرم قبلا باید حتما غذام با فیلم سریال میخوردم ولی الان بدون اینکه بخوام کاری کنم یا خودم مجبور به کاری کنم یهو یادم میاد که غذام خوردم بدون اینکه نگاه فیلم سریالی کرده باشم اگه من همون فرد قبلی بودم خودکشی هم بکردمی فوق فوقش یه روز بتونستم خودم مجبور به این کار کنم ولی الان بدون اجبار وبه راحتی بدون اینکه بخوام این کار میکنم من الان کلا توجه ام از روی خوردن برداشته شده ولی بازم جای تغییر دارم از این لحظه به بعد تمام هواسم جمع میکنم که ببینم میلم به غذا روی گرسنگی است یا تحریک کانال ها شاد باشید پیروز

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/08/19 10:11
   مدت عضویت: 412 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 51 کلمه

   سلام سمانه هستم قسمت ششم لاغری با ذهن رو گوش دادم متوجه شدم که چقدر رفتارای اشتباه داشتم از همین حالا تصمیم خودمو گرفتم که بتونم پرخوری رو کنار بزارم و مطمعنم که حتما میتونم اینکار و انجام بدم .واقعا حال خیلی خوبی دارم آرزوی سلامتی و خوشبختی برای همه دارم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/08/11 15:26
   مدت عضویت: 485 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 252 کلمه

   سلام من فررزانه هستم جلسه ۶ لاغری با ذهن وقتی فکر میکنم میبینم واقعا چه سخته که تا حالا که نه تا وقتی با سایت اشنا نشده بودم هر چی گیرم میومد میخوردم البته خوردنم نه می بلعیدم وقتی با فایل لاعری اشنا شدم خیلی بهتر بود چون خیالم راحت بود که خوردن باعث چاقی نمیشه با خیال راحت هر چی که دوست داشتم بدون ولع میخوردم حرص نمیزدم اصلا اما الانم میدونم خوردن باعث چاقی نیست زیادروی در خوردن باعث چاقی من دیشب که فایل گوش دادم فهمیدم که منه چاق با شش دهان غذا میخورم اوم لاغر با یک دهان بنابر این خیلی سخته که بتونم با یک دهان غذا بخورم اما تمام سعیمو میکنم با تمام قدرت که دارم تلاش میکنم وصد در صد که چه عرض کنم هزار در هزار موفق میسم به امید خدا امروز روز اول ومن وقتی غذا خوردم سیر شدم نه در حد ترکیدن در حد سیری انسانهای متناسب دیگه غذا نخوردم اما خیلی وسوسه شدم که غذا بخورم باچشم بلال دیدم گفتم الان درست میکنم ومیخورم گفتم نه الان غذا خوردم سیرم در یخچال باز کردم کیک دیدم دستم رفت که برداره گفتم نه برنداشتم هر کار جدیدی اولش یکم سخته ولی کمکم بعداز تکرار به عادت تبدیل میشه وخیلی هم راحت میشه به امید اون روزی که بتونیم فقط با دهانمون غذا بخوریم ی دنیا ممنون از استاد بخاطر تمام دانشی که چند سال زحمت کشیدن وحالا برای ما گذاشتن من بهترینهارو برای شما وخانواده ارزومندم روز خوش ودر پناه خدا

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/08/09 02:45
   مدت عضویت: 775 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 627 کلمه

   تبرییک به فروع عزیزم چون جوانها زده شده و من پرخوری نمیکنم و باید مراقب این جوانه ها باشم که خوب رشد کنن و درخت تنومند لاعری رو بهم هدیه بدن هر روز با فایل گوش دادن و نوشتن و دیدن تصاویر و تکرار و استمرار اون جوانه ها رو آبیاری میکنم
   همین نیم ساعت پیش من بعد از خوردن ناهار مورد علاقه ام دوباره دم غروب با غذابرخورد کردم ولی اصلا میلم نکشید بخورم ولی خیلی خودم تعجب کردم که این حس رو دارم حقیقت اول که دیدم عذا رو در حالی که اصلا گرسنه نبودم خواستم بخورم ولی انگار بدم اومد از ابن کار احساس کردم با این کار که سیرم و بخورم جسم ام رو عذاب میدهم و رفتار زشتی هست و انجام ندادم و گفتم چرا وقتی سیرم و اصلا میل ندارم به زور غدا رو وارد دهانم کنم من قبلا که اصافه وزن داشتم همبشه دوست داشتم سیر باشم و عدا بهم نخوره و هر کس میگفت سیرم و میل ندارم من میگفتم خوش به حالش که سیر هست و نمیخوره و پیش خودم گفتم پس چرا الان که داری این حالت سیری رو تجربه میکنی و اصلا میل به غدا نداری الکی با عادت گدشته که غدا رو ناخنک بزنی و یکم بخوری سرپایی خودت رو اذیت کنی و به زور بخوری این چه کاریه و کمی به یاد گذشته ام افتادم که همیشه گرسنه بودم و میل به خوردن داشتم ولی حالابرعکس سیر بودم و از روی عادت میخواستم ریزه خواری کنم و لی با کمی حرف زدن با خودم انجام ندادم در واقع آموزشها رو میخوام عملی کنم نه فقط گوش بدهم بهترین موقع برای عمل کردن به اموزشها هست خلاصه اینکه تحریک نشدم و نخوردم

   و من خیلی توجه ام به دختر خودم که دقیقا هم قد خودم هست و اندام متناسب بسیار عالی و زیبایی داره میکنم و واقعا دخترم به خوردن توجه نداره و کاری به اصرار من و تعریف های من از عدا نداره کاری به پر کالری و کم کالری بودن ها نداره هر وقت میلش شد هر چیزی رو خواست خیلی راحت میخوره و اگه میلش نباشه هر چقدر من اصرار کنم که البته همچین کاری دیگه الان نمیکنم نمیخوره و …. کلا تمام رفتارهاش رو زیر نطر دارم و اگر گرسنه باشه هر چیزی نمیخوره و حتما باید عدای مورد علاقه اش باشه که بخوره و کلی شرایط دیگه برعکس اون وقتای خودم همه چی دوست داشتم و اگه گرسنه بودم باید کمی از عدا ها میخوردم ته بندی میکردم تا غدا اماده بشه و من وقتی گرسنه میشدم قبلا تمام فکرم روی این بو د که اول یه چیزی بخورم ولی دختر متناسبم به هیچ وجه با دیدن عذا هول نمیشه و عجله برای خوردن نداره و … خلاصه خیلی مقایسه کردم و تفاوت ها رو حس میکنم
   ولی من الان کلی تغییرات رفتاری دارم و همین تغییراتم رو به زودی در جسم ام میبینم همان طور که تا حالا دیدیم ولی بیشتر هم خواهم دید

   من همیشه میگم به خودم که متناسب یه دهن داره چاقها ۵ دهن دارن و همیشه مواظبم از راه دهان عذا بخورم نه از راه بقیه ی کانال ها در واقع هوشیارم و اگاهم به خودم و ناطرم به تمام رفتارهای عداییم حتی اگه اشتباه کنم در رفتار عداییم قشنگ متوجه میشم کجای کارم ایراد داشت تو خوردن و چه رفتار چاق کننده ای از من سر زد که رفتار یک متناسب این طور نیست که با بودن در این راه هنوزم یاد خواهم گرفت و کشف خواهم کرد دنیای متناسب ها رو

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/08/08 22:25
   مدت عضویت: 485 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 17 کلمه

   مطمئن که هستم با عرض شرمندگی وببخشید اگه بتونم تهیه کنم که صددر صد این کار میکنم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/08/08 22:23
   مدت عضویت: 485 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 20 کلمه

   سلام استاد میشه منو راهنمایی کنید ببینم چطور میتونم‌از کد تخفیف استفاده کنم برای تهیه محصولات ممنون میشم فرزانه هستم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    رضا عطارروشن
    1399/08/09 14:33
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 27 کلمه

    سلام دوست عزیز
    کد تخفیف برای مواقعی استفاده میشه که دو یا سه محصول رو با هم بخواید تهیه کنید
    برای خرید یک محصول کد تخفیف قابل استفاده نیست

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   زهرا رضاخانی
   1399/07/20 07:59
   مدت عضویت: 834 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 89 کلمه

   آدم های چاق از چند طریق میخورند ولی آدم های لاغر فقط دهان
   آدم های چاق از طریق بویایی وچشایی شنیدن و دیدن هم میخورند
   خیلی وقت ها بوده من در حد خفگی سیر بودم ولی با خوراکی خاصی برخورد میکردم و میخوردم یا بوی غذای خاصی ر و استشمامم میکردم و هرجور شده تهیه میکردم و میخوردم
   من بیشترین تحریک خوردنم از طریق بو و دیدن است
   از امروز میخوام بلافاصله بعد از دیدن ویا بو حواس خودمو به موضوع دیگری پرت کنم
   آهنگ گوش بدهم بازی با گوشی. کلیپ ببینم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/06/29 23:01
   مدت عضویت: 684 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 207 کلمه

   سلام به استاد و دوستان عزیز
   چقدر این فایل عالی بود، وقتی به رفتارهای خودم توجه کردم دیدم که منم غیر از دهان از بقیه کانال ها (چشم، بینی، گوش و لمس کردن) تحریک به خوردن میشدم.
   البته بیشترین تحریک خوردن در من از طریق کانال بینایی بود.
   اصلا خوردن یکی از تفریحات من بود و تکرار این رفتار اشتباه باعث شد که کم کم من به سمت اضافه وزن برم.
   اما از وقتی که با روش لاغری با ذهن آشنا شدم واقعا مسیر زندگیم عوض شد، آرامشم خیلی بیشتر شده، توجهم به رفتار غذایی ام بیشتر شده،
   قبلا اصلا توجهی به رفتارام نداشتم و بدون اینکه گرسنه باشم میخوردم. خوشحال بودم میخوردم، ناراحت بودم میخوردم، وقتی میخواستیم با خانواده به تفریح بریم اول از همه فکرمون این بود چی ببریم بخوریم. کلا فکر و ذکرمون خوردن بود.
   اما با شنیدن فایل بی نظیر این جلسه متوجه شدم که با شناسایی و آگاهی از این عادت های چاق کننده میتونم بر رفتار غذایی خودم مسلط شوم و به مرور تغییرش بدم و مانند افراد متناسب از مواد غذایی فقط برای تامین انرژی مورد نیاز بدنم استفاده کنم و در نهایت شرایط جسمی متفاوتی برای خودم رقم بزنم😊.
   استاد واقعا از شما ممنونم که زندگی من رو متحول کردید، بهترین ها رو براتون آرزو دارم🌹🌸🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/06/05 03:57
   مدت عضویت: 554 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 464 کلمه

   سلام استادودوستان عزیز.
   من این فایل رو با۳بارگوش کردم وباراولی که گوش کردم احساس کردم باید دوباره گوش کنم وباز روزبعدگوش کردم،باراول به یک چیزایی رسیدم وبار دوم که گوش به یک چیزای دیگه یافتم و برای بارسوم که گوش تمرینات و یافته هامو دسته بندی کردم و الان دارم براتون مینوسیم.من ۳روز خودمو کاملا زیرنظرگرفتم و به ۲نفرتبدیل شدم من قبلی ومنی که دارم آموزش میبینم،توی این ۳روز کش مکش مغزی زیادداشتم.یافتم که من بااینکه گرسنه نیستم ولی غذا یانقلات یا هرچیز خوردنی میادوسط من بی اراده میخورم بااینکه اینوحس میکنم و میدونم که الان لازم ندارم که بخورم چون سیرم،ولی حتی گاهی بدون دخالت چشم و بویایی وشنیداری ولمس،من شروع کردم به غذا خوردن،مثل یه روز که من داخل اتاق بودم بی خبر ازاین که ناهار مادرم چی پخته،گرسنه هم نبودم،هیچ بویی داخل اتاق نمیومد(من به خاطر اینکه کرونا گرفتم یه ماهه بویایی وچشایی رو کاملا ازدست دادم)مادرم صدام کردبیا ناهارورفتم سر سفره و شروع کردم به خوردن،واون لحظه حس کردم که نباید بخورم چون احتیاجی ندارم ولی ذهنم شروع کرد به دلیل اوردن که مثلا اگه نخوری مامان ازت ناراحت میشه،یاداری میری بیرون گرسنه ات میشه وهزارو یک دلیل دیگه…..بعد من باخودم صحبت میکردم میگفتم نه این اشتباه خودمه واین دلایل اصلا قابل قبول نیست،چه جور دیگران راحت گفتن ما سیریم
   توی این ۳روز که خودمو کامل زیرنظرگرفتم متوجه درگیری ذهنم قبلی با الانم شدم ….
   مثلا بانامزدم بیرون بودیم وساعت نزدیک به ۱شب بودوهمه جا داشتن میبستن وهمسرم گرسنه بود ولی من سیر بودم،بعدگفت بریم یه چیزی بخوریم تا همه جا بسته نشدن،قبول کردم،غذاگرفتیم وبدون اینکه گرسنه باشم انگار یه حسی منو مجبور میکردکه بخورم ولی ازاون ور میدونستم اشتباهه وفقط از سرعادته والان مغزم دارم دلیل تراشی میکنه که همسرت ناراحت میشه(چون اگه میگفتم میل ندارم یا سیرم اونم غذا برای خودش هم نمیگرفت بااینکه گرسنه بود یه جورایی مجبور به قبول کردن بودم)،یا اگه گرسنه بشی دیگه شام نیست و…بااینکه اینارو توی خودم نقض میکردم ولی خوردم وبه حال بدهم رسیدم و پشیمون بودم ازاین کار.
   منالان به خاطر کرونا که گرفته بودم وچشایی و بویایی ندارم پس تقریبا ازموقعی که فایلو شروع کردم این دوتا محرک رو ندارم وپس توی این۳روز که خودمو زیر نظرکامل گرفتم متوجه شدم که تحریک پذیری من از این۲راه نبوده
   میمونه شنوایی و لامسه ودیداری که گاهی واقعا ایناهم دخیل نبوده ولی طبق عادت نشستم سرسفره و خوردم وهیچ لذتی هم نبردم چون طعم وبو غذاهم متوجه نشدم
   توی این چندروز گرسنگی شدید نداشتم و ولع آنچنانی نداشتم مثل قبل که هر۲ ساعت گرسنه بودم،وفقط توی این چندروز دویا۳بارش رو از روی انگار اجبار غذاخوردم ولی مثل قبل اصلا شگفت زده براط غذا نشدم….
   ممنون که نوشتمو خوندید….استادعزیزازاینکه ۵نوشته قبلی رو پاسخ دادید واقعااااااااااا ازتون بی نهایت متشکرم چون خیلی حالمو عوض میکنه و مطمئن میشم به راهم و دلگرمم میکنه…خلاصه هرچی بگم باز کم گفتم🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/05/22 16:33
   مدت عضویت: 513 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 571 کلمه

   سلام استاد عزیزم ودوستان گلم تمرین فایل شیشم درمورد پرخوری عصبی بگم من خودم همیشه این عوامل چاقی خودم میدونستم ولی با خوندن این فایل ودیدن افراد لاغر که خیلی عصبی میشن خیلی شدید هم ولی دیدم خیلی تناسب اندام ایدال دارن واصلا چاق نمیشن و پرخوری هم ندارن وخیلیم رفتارشون با افراد چاق فرق داره واما درمورد خوردن غذا افراد چاق و لاغر این یه اتفاق است که خودم با چشم خودم دیدم یکی از اقواممون که چند روز پیش مهمونمون بودن من خیلی توجه کردم به خوردن غذاش با اینکه ظهرم تو راه بوده غذا نخورده وقتی ما شام براش بردیم فقط چند قاشق خورد تمام هواسش پیش غذا بود وچندقاشق بیشترم نخورد و گفت تمام ولی اگه من بودم تمام اون غذا باید بخوردمی بعدشم میوه ای چیزی میزدم روش ولی رفتارش خیلی متفاوت بود با من اصلا من تعجب کردم چطور با چندتا قاشق سیر شد وکلا از راه دهان غذاش خورد طبق گفته استاد که افراد متناسب فقط از راه دهان غذا میخورن ولی افراد چاق از چندتا طریق غذا میخورن بارها برای خودم پیش اومده که سیرم به حالت خفگی هم رسیدم ولی وقتی شیرینی میبینم فوری میخورم با اینکه همین تازه غذا خوردم فوری ذهنم دستور خوردن میده یا همین جوری توشهر راه میرم چشمم میخوره به شیرینی بستنی فوری میگیرم ازش میخورم با اینکه سیرم من که شده عادتم حتما قبل از ناهار حتما شیرینی میوه ای چیزی باشه تا غذا اصلی بیاد میخورم و خیلی احساس گرسنگی میکنم وعادتم شده یا عصرونه ها هرچی باشه بخورم شده عادتم یا موقع دیدن سریال شبها بعد شام یه حس لذتی برام داره و برام خیلی لذت بخشه با فیلم ها چیزی بخورم براها برام پیش اومده نون خامه چشمم افتاده بهش وتعارفم کردن وچندتا برداشتم چون تجریش داشتم چقدر نرمه ولذت بردم قبلا ازش یا وبارها برام پیش اومده یکی از چیزی برام تعریف کرده از غذایی چیزی از طمش ومن بعد یه روز یا چند روز بعدش از اون غذا یا خوراکی گرفتم خوردم چون قبلا از گوش اطلاعش به مغز داده شده ومغزم موقع دیدن اون مواد غذایی فرمان میده ای از این پیدا کردی گیرت اومد بخور با اینکه در حالت خفگی هستی من خیلی از این اتفاق ها برام افتاده وقبلا فک میکردم باید بخورم که به حالت خفگی برسم تا دست بردارم یا تمومش میکردم بعدش بلند میشدم کلا اینجوری بودم الان فهمیدم من سر گرسنگی میل نمیکردم بلکه سر عادت بوده سر تحریک پذیریم بوده سر اینکه هرچیزی ازش تعریف کردن یا خوشمزه بود باید بخوری که تموم شه بعد بگی سیر شدم دیگه بسمه من اصلا اختیارم دست خودم نبوده وسرعادت های قبلیم میخوردم وکاری نداشتم سیرم یا چیزی فقط شروع میکردم به خوردن این فایل خیلی اطلاعات جدید یاد من داد فهمیدم چقدر از رفتارهام در طول روز نه از روی گرسنگی است بلکه روی عادت است حقیقت است که عادت به چیزی میگن که مال اون رفتار نتونیم ترک کنیم من هم کلاما به مواد غذایی و پرخوری عصبی اعتیاد پیدا کرده بودم باتشکر از استاد عزیزم بابت این همه حرفها مفید که باید از طلاه گرفت حرفهاش و تشکر میکنم از دوستانی که وقت میزارن و مطالب میخونن

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   فاطمه علایی بخش
   1399/05/15 10:38
   مدت عضویت: 835 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 239 کلمه

   سلام دوست عزیزم
   مشکل ما نامتناسب ها اینه که در ذهن ما ثبت شده خوردن مساوی چاقی ، اما اونی که متناسب هست و بدون هیچ دغدغه ای بیشتر از ما غذا میخوره و چاق هم نمیشه فرمول ذهنش خوردن مساوی تناسب هست، ما در تمام این سالها هیچ وقت نتونستیم با آرامش چیزی رو بخوریم و بعد نگیم وااای باز زیاد خوردم ،باز اضافه وزن ، پس اول باید یادبگیریم فرمول ذهنیمون رو درست کنیم یعنی خوردن =تناسب، اون موقع هست که اگر ما هم زیاد بخوریم دیگه اضافه وزن سراغمون نمیاد چون ذهنمون به این باور رسیده که خوردن هیچ ربطی به اضافه وزن نداره بلکه مقدار غذایی که خورده میشه برای رفع نیاز بدن و انرژی دادن هست
   من خودم از جمله کسانی بودم که وقتی عصبی میشدم اصلا متوجه نبودم دارم چی میخورم و چقدر میخورم ، شاید بارها بشقابم پر و خالی میشد اما نه از طعم و مزه غذا لذت میبردم و نه چیزی از حجم غذایی که خوردم میفهمیدم، فقط یک موقع دست میکشیدم که دیگه میدیدم نفسم بالا نمیاد
   اما خدارو شکر از وقتیکه دارم آموزش میبینم و یاد گرفتم که فرمولهای ذهنم رو درست کنم ، دیگه در مواقع عصبانیت سراغ غذا نمیرم و یا منی که وقتی غذا میخوردم تا مرز خفگی بود ، الان براحتی پالس سیری رو دریافت میکنم و همون موقع دست از خوردن میکشم
   پس فرمولهای ذهنتون رو درست کنید تا شما هم مانند متناسبان بخورید و متناسب بمانید

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/05/14 18:34
   مدت عضویت: 524 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 83 کلمه

   سلام به همه دوستان
   همه چی ذهنیه باید بشه نه فکری وقتی کنترل ذهن بیاد دست خودت گشنی و سیری کامل بهت گفته میشه یجوری پیغام میده سیر شدی که نمیتونی یه لقمه در حد دو سانتی بخوری نه اینکه بخوای یا نه نمیتونی بخوری هر چیه یه روش عالیه من خودم صبحانه گاهی وقتها یه سنگک کامل میخوردم الان هنر کنم و ذهنم بزاره یک چهارم سنگک و یع اعترافی کنم غذام خیلی کم شده در عوض انرژیم سه چهار برابر شده

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    ریحانه عطریزاده
    1399/05/22 18:30
    مدت عضویت: 788 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 187 کلمه

    سلام خدمت استاد گرامی و دوستان همراهم
    من بیشتر از دو ساله که با استاد عزیز آشنا شدم و از نظر غذا خوردن خیلی تغییر کردم دوسال پیش از همه نظر غذا می خوردم بخاطر اینکه به دلم نمونه می خوردم یا بخاطر اسراف نشه می خوردم بجای اینکه غذا را در سطل آشغال خونه میریختم توی سطل آشغال بدنم میریختم توی بدنم سطل آشغال بزرگی درست کرده بودم و یکسره آشغال بدنم را زیاد می کردم اگر پنیر می خوردم چون شنیده بودم کالریش کمه سیر نمی شدم و زیاد می خوردم یا میوه یک پیش دستی پر می کردم و می خوردم و سیر نمی شدم ولی حالا با یک میوه سیر می شم یا یک موز کو چیک بر میدارم برام زیاده دنبال شریک میگردم چون نمی تونم همشو بخورم غذا هم وقتی می خورم ذهنم که گفت بسه سیر شدی دیگر نمی خورم دیگه اگر هم بخوام نمی تونم پر خوری کنم چون ذهنم اجازه نمی ده من همیشه دنبال یه چیزی می گشتم که جلومو بگیره موقع غذا خوردن که پیدا کردم فقط مونده چشمم که موقع دیدن هنوز فکر میکنم تحریک میشم

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/05/14 17:11
   مدت عضویت: 498 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 87 کلمه

   با سلام
   خدمت استاد عطار روشن و کاربران عزیز یه تناقضی ذهنم رو درگیر کرده بچه ها مگه ما در جلسات اول و دوم تمام دلایل ذهنی که موجب چاقی مون میشدن رو نقض نکردیم مگه نگفتیم فلانی خیییلی بیشتر از من غذا میخوره ولی اصصلا چاق نیس و لاغره پس چرا الان داریم به عادتهای بدمون مثل پر خوری میپردازیم و میخوایم اون رو اصلاح یا ترک کنیم ما که معتقد بودیم پرخوری مون باعث چاقی مون نشده؟ ممنونم منو راهنمایی کنید سمانه هستم ۳۱ ساله

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/05/14 18:09
    مدت عضویت: 619 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 77 کلمه

    دوست عزیز
    پرخوری اگه گاهی باشه آدمو چاق نمیکنه اما وقتی میشه عادت و هر روز تکرار میشه باعث چاقیه
    شما اینجا یاد میگیرین کی سیر میشین یاد میگیرین از خود زندگیتون لذت ببرین نه از خوردن که ی فعالیته برا انرژی رسانی به بدن
    یاد میگیرین با بدنتون دوست باشین و صداشو بشنوین و در نهایت با هماهنگ شدن ذهنتون جسمتونم به هماهنگی که همون تناسب ظاهریه میرسین این چیزاییه که من از دوره های رایگان یاد گرفتم

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     1399/05/15 15:31
     مدت عضویت: 498 روز
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 1 کلمه

     ممنونم

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    1399/05/14 18:22
    مدت عضویت: 524 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 76 کلمه

    سلام وقتی میگیم پرخوری باعث چاقی میشه و بعد نقص اون دلیل رو میاری و برای ذهن خودت منطقی میکنی موقعی که غذا میخوری ذهن پیغام میده سیر شدی بعد دست میکشی از غذا حتی شاید دو سه قاشق خورده باشی
    علت اینکه میگید زیاد بخورم چاق میشم هنوز دلیل خوردن تو ذهنت منطقی نشده و اینکه ذهن نمیتونه پیغام بده برای سیری.
    یعنی هنوز این دلیل رو برای خودت منطقی نکردید فقط حرفشو زدید.
    این نظر منه

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    سهیلا عظیمی ویشته
    1399/05/14 18:42
    مدت عضویت: 833 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 138 کلمه

    سلام دوست عزیز
    به نظر من افرادی که غذا میخورند وچاق نمیشوند بخاطر افکار درست وپیش فرضی که در ذهن آنها دستکاری نشده یعنی آنها فرمولهای چاقی در ذهن اشون ندارند و به غذاها به چشم چاق کننده نگاه نمیکنند آنها فقط غذا میخورند ولی افراد چاق بخاطر اینکه افکارشون دستکاری شده وفرمول های چاقی در ذهن اشون دارند به خوردن غذا توجه میکنند وهمین باعث پرخوری آنها میشود ودلایلی مثل ترس از غذا را دارند که این هم همان فرمول چاقی است در افکار افراد چاق ‌ پس فردی که متناسبه اگر غذا بخوره وحتی به نظر ما زیاد هم بخوره چون نمیترسه از غذا و فرمول اش صحیح است چاق نمیشود
    نظر من بود استاد انشالله که درست درک کرده باشم
    سپاس از شما

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    الهام خوشبخت
    1399/05/14 23:30
    مدت عضویت: 834 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 220 کلمه

    سلام به همه دوستان واستاد عزیز!
    من با توجه به آموزه های استاد به نظرم در رفتار انسانهای متناسب با رفتارصحیح پرخوری وجود ندارد .آنها غذا را به اندازه نیاز بدنشان میخورند وتوجه وتمرکز بر غذا ندارند به غذا خوردن فکر نمی کنند وبرای خوردن انواع غذاها نقشه نمیکشند. آنها غذا را فقط هنگام گرسنگی میخورند وحرص ولع برای خوردن ندارند وحس سیری را به موقع تشخیص می دهند.غذا خوردن در آنها به صورت اتوماتیک وپیش فرض ذهنشان هست ودستکاری نشده اگر ماهم ذهنمان به حالت پیش فرض برگردانیم مثل افراد متناسب رفتار میکنیم واصلا پرخوری نمیتونیم بکنیم اگرم بخواهیم نمیتونیم. من که تقریبا سه ماه هست دوره شرکت کردم خیلی وقتها زیادم بخوام بخورم معده م اذیت میشه وفشار زیادی بهش میاد بخوامم نمیتونم بخورم حالم بد میشه. افرادی که متناسب هستند ولی رفتار صحیح غذایی ندارند حسابشون جداست وما کاری به اونها نداریم .استاد برای اینکه ما ترسمون از غذا خوردن از بین بره میگن مثال نقض بیارین تا ذهنتون بپذیره که غذاها باعث چاقی نمیشن نحوه رفتار ما با غذا ها وعلتهای خوردن ما باعث چاقی هست. هستن افرادی که زیادن میخورن ولی چاق نمیشن پس غذا خوردن ترس نداره وچاق نمیکنه اگر فقط برای کسب انرژی بدن بخوریم .افراد چاق غذارو برای تفریح برای آرامش برای لذت بردن برای سرگرمی میخورن وبزرگترین لذتشون غذا خوردن هست .

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     الهام خوشبخت
     1399/05/14 23:50
     مدت عضویت: 834 روز
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 80 کلمه

     در تکمیل پاسخ به سوال دوست عزیز به قول استاد در همچین افرادی بالاخره یک روزی یه جایی فرمولها تغییر میکنه ومی شکنه واین پرخوری کار دستشون میده وچاقی را تجربه خواهند کرد .مثل عینی خواهر شوهرم هست که تا بیست وپنج سالگی خیلی خوش اندام ولاغر اندام بود ولی الان ده ساله چاق شده وروز به روز چاقتر میشه ودر حسرت روزهایی هست که لاغر بود وآرزوی چاق شدن داشت وحالا در حسرت لاغری میسوزد ومی سازه

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    1399/05/15 17:29
    مدت عضویت: 779 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 411 کلمه

    سلام دوست عزيز:
    آگاهي كة من در اينجا دريافت كردم اينه كة بايد انسانهاي متناسب با درست غذا خوردن رو الگو قرار بدهيم انسانهاي چاق دغدغشون زياد خوردن چرا؟؟؟؟؟؟ تمام تلاش انها حتي در رژيمهاي سخت رسيدن به تناسب و بعد دوباره زياد خوردن است، چون انها از خوردن لذت ميبرن و به عنوان تفريح به مواد غذايي در اوقات مختلف نگاه ميكنن
    و غذا براي انها حكم سرگرمي و پر كردن اوقات فراغت و ارامش دروني دارد و هرگز غذا براشون انرژي براي ادامه حياط نيست به همين خاطر زياد ميخورن
    انسانهاي چاق فرمولهاي ذهني اشتباه و تصاوير اشتباه در ذهن دارند انها از خوردن لذت ميبردند و تصاوير چاقي در ذهنشان است يعني مركز توجه انها فقط روي زياد خوردن و چاقي بيشتر است و حتي انسانهاي متناسب كة امروز متناسب هستند ولي زياد ميخورند روزي چاق ميشوند
    اينجا تنها فرمولهاي است كة در ذهن دو نفر وجود دارد كسي كة زياد ميخوره و كسي كة كم ميخوره
    ترس از خوردن همانند خوردن زياد عواقب داره كسي نمي خوره ولي ميترس از مراد غذايي ميترسه و مدام به چاق تر شدن فكر ميكنه و ذهنش اون رو به مركز توجه هدايت ميكنه و چاقترش ميكنه چون دهن اصل رو از بدل تشخيص نمي ده و تنها به مركز توجه شما توجه ميكنه و براتون زياد مي كنن ولي كسي زياد ميخوره و توجه به زياد خوردن نداره ولي مواد زياد وارد بدن ميكنه كة بيشتر از نياز روزانه بدن است و بيشتر اين مواد زياد مانند اشغال در بدن جمع ميشه ( اندك اندك جمع شود) و بعد چاقي نمايان ميشود.
    شايد كسي غذا به اندازه ميخورد و به نسبت شما كه نميخوريد ولي ترس از چاقي داريد و ذهن شما انباشته شده از فرمولهاي اشتباه شما از ان شخص چاقتر باشيد ولي با مرور زمان و جايگزين فرمولهاي جديد شما هم ميتوانيد مانند شخص متناسب زيبا و به اندازه بخوريد و از زندگي بدون ترس با فرمولهاي جديد و تصاوير جديد و رفتارهاي جديد و مناسب لذت ببريد.
    ما بايد بيشتر تصاوير تناسب و به اندازه خوردن رو داشته باشيم و زياد خوردن و صحبت استاد از اين نيست كة ما مي توانيم زياد بخوريم ولي متناسب شويم ما مي توانم از به اندازه خوردن و بدون ترس خوردن و فراواني نعمت لذت ببريم و پيام سيري را دريافت كنيم و مواد اضافه و اشغال وارد بدنمون نكنيم .
    در اين جمله كة شما بيان كرديد هدف نشان دادن تاثير قدرت ذهن در تناسب و لاغري است.

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     1399/06/03 01:23
     مدت عضویت: 554 روز
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 61 کلمه

     سلام دوست عزیز،من بایه حرفتون شدیدا هم عقیده ام،اینکه گفتین اون کسی هم که رژیم میگیره که بعدش بتونه باز پرخوری کنه وراحت باشه چون فکرشون لذت بردن از غذاس و…..
     من خودم به شخصه هروقت رژیم میگرفتم دراولین فکر بتونم لباس های دلخواهمو بپوشم ودومین فکرم این بودکه لاغر بشه تابتونم راحت و بدون ترس هرچقدر دلم میخوادغذابخورم و حال کنم….

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/04/30 16:30
   مدت عضویت: 660 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 293 کلمه

   با سلام
   من چند ماه پیش قبل از شرکت در دوره این فایل گوش داده بودم ، ولی امروز که گوش دادم خیلی خیلی بیشتر به دلم نشست من اعتیاد به خوردن داشتم و این اعتیاد در اثر تکرار زیاد خوردن که تبدیل به عادت شده بود بوجود آمده بود و ذهن من مدام دستور این تکرارو میداد ، من هیچ وقت ناظر بر چاقی نبودم نمیدونستم که فرمان ذهنم باعث چاقی شده بود نه جسم بیچاره ام ، الان مدتیه که یاد گرفتم چگونه ناظر بر رفتار غذایی باشم یعنی چه مقدار غذا برای انرژی بدنم لازم دارم در حدی که سیر بشم نه در حد خفگی خوردن و دچار دل درد شدن ، مهم نیست غذا چی باشه یا چه شکلی تزیین شده باشه ، دیگه الان معنی میل ندارم را درک میکنم چون تجربه ش کردم خیلی لذت بخشه ، قبلا همه چیز میخوردم حتی اگه غذایی چند روز تو یخچال مونده باشه اما حالا دلم غذای تازه میخاد اون هم به مقدار خیلی کمتر از قبل ، حالا سعی میکنم فقط از یک راه اون هم دهانم غذا بخورم نه از راه چشم ، گوش ، بینی یا لامسه چیزی بخورم ، تمرین میکنم که با آگاهی غذا بخورم ، قبلا ذائقه ام خیلی شیرین بود و همیشه دلم چیزهای شیرین میخاست اما الان میلم خیلی کم شده و چیزهای شیرین دلمو میزنه و خدا را شکر عادتهای چاقی گذشته کم کم داره تغییر میکنه و عادتهای جدید لاغری یواش یواش داره جایگزین میشه و وقتی تثبیت بشه نتیجه تو جسم هم ظاهر میشه ، خودمو خیلی دوست دارم چون تبدیل به ی آدم جدید شدم تغییراتمو میبینم و تحسین میکنم ، عاشق خدای مهربان هستم که منو هدایت کرد به یک روش عالی و استاد بینظیر ، خدایا شکرت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/04/29 12:44
   مدت عضویت: 822 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 1,930 کلمه

   سلام ‌ .
   چقدر جالبه که بعد ازحدودا ۵-۶ سال که از لاغر شدنتون میگذره هنوزم موانع ذهنی بی نظیری کشف میکنید .

   جمله ی من پرخوری عصبی دارم به تنهایی مانعی است که هیچ وقت نمیزاره لاغر شدن اتفاق بیفته . عالی بود . ممنون از شما

   امروز با خوندن این مطلب و مطالب دوستان به درک تازه ای از چاقی در ذهن رسیدم .
   ما قبلا به این درک رسیده بودیم که
   چاقی ما اصلا بیرونی نیست . عادتهای پرخوری ما اصلا بیرونی نیست . اگه عادت بد در ما شکل گرفته برای اینه که ذهن ما داره یه فرمول رو تکرار میکنه و هی دستور میده . بعد هم دستور رفتار و رفتار و رفتار صادر میشه و میشه تبدیل به عادت .

   اون فرمول تکرار شونده رو باید تغییر بدیم . چون ذهن ما طبیعتش تکراره . فرمول رو اصلاحش کنیم ذهن فرمول جدید رو هی تکرار میکنه در نتیجه رفتار و رفتار و رفتار میکنه در نتیجه عادت جدید در ما شکل میگیره .

   واسه همینه خداوند میفرماید لا یغیرو ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم .

   سرنوشت هیچ قومی تغییر نمیکنه مگر اینکه اونها در نهاد خودشون تغییر کنند .

   در نهاد ما پر از فرمولهاییست که تکرار اونها سرنوشت ما رو خلق کرده .

   یکی از فرمولهایی که در من وجود داشت این بود که فکر میکردم تغییر عادت سخته و همش فکر میکردم باید خودکنترلی داشته باشم . باید محدود کنم .

   در حالیکه اینها راهش نبود . تغییر عادت توسط ذهن صورت میگیره . چون کار ذهن تولید فکره کار ذهن تولید رفتاره کار ذهن تولید عادته اینا همش کار ذهنه هر لحظه خودبخود داره اتفاق میکنه . ذهن دائما داره دستور رو صادر میکنه و اعضا دائما دارن اطاعت میکنند . پس عادت ها هم در ذهن ما شکل گرفتن . تمام رفتارها و اعمال بیرونی ما نمایشگر آن چیزیست که داره در ذهن ما اتفاق میفته .

   چرا عادات ما تغییر نمیکنه ؟ چون داره مرتب توسط ذهن دستور داده میشه . چون اون چیزی که داره رونوشت میشه رو ما گذاشتیم در صفحه ی دستگاه کپی و دستگاه کپی هی داره ازش کپی میگیره و تکرارش میکنه .

   یه رفتار داره توسط ذهن مرتب دستور داده میشه . چرا این رفتار در ذهن داره مرتب تکرار میشه ؟ چون این رفتار در ذهن مساوی لذت معنا شده . چون ذهن با تکرار اون فرمول به لذت میرسه . چرا تغییر عادت صورت نمیگیره ؟ چون فرمول جدید برابر با لذت تعریف نشده .

   چون ذهن هنوز لذت تکرار فرمول جدید رو به دست نیاورده .
   چیزی که من با گذشت دوسال هنوز درگیرشم همین تغییر عادته . تغییر عادت در ذهن من = سختی = عذاب کشیدن = احساس محدودیت تعریف شده . تغییر رفتار = سختی = عذاب کشیدن= احساس محدودیت تعریف شده .

   پس ذهنم نمیزاره تغییر عادت شکل بگیره . در حالیکه وجود این فرمول به تنهایی نمیزاره من باور کنم که میتونم لاغر بشم .

   من امروز با تجزیه ی فرمول تغییر عادت میخوام تغییر عادت رو خیلی راحت خلق کنم و وقتی ببینم این تغییر عادت خیلی راحت اتفاق میفته پس سختی و محدودیتش در ذهنم از بین میره .

   تغییر عادت چگونه اینجاد میشود ؟ از طریق ذهن .
   پروسه ی عادت از طرق تکرار دستور یک فرمول ذهنی ایجاد میشود . فرمول ذهنی مرتب دستور داده میشود و اعضا آن را تکرار میکنند .

   من پرخوری عصبی دارم یک فرمولیست که ذهن مرتب آن را دستور داده و اعضا مرتب آن را اجرا کرده اند در نتیجه این فرمول شده عادت بیرونی ما .

   بودن این فرمول در ذهن ما چه ضرورتی دارد؟ بودن این فرمول ناشی از عدم شناخت ما از عملکرد ذهن است .

   ما توسط این فرمول میخواهیم رنج ناشی از ناتوانی در مقابل چاقی را گردن اعصاب بیاندازیم . در حقیقت نوعی رسیدن به آرامش است یعنی با انداختن تقصیر ، گردن چیزی خارج از خود که کنترلی بران نداریم میخواهیم رنج ناشی از رفتار غلط را در ذهن خود کم کنیم که البته به نظر من این کار هم توسط ذهن دستور داده میشود . اما ما میخواهیم و از این دستور راضی هستیم و او عمل میکند ‌. یعنی ما تقصیر را گردن ابزار می اندازیم نه تقصیر گرداننده .

   و داریم از اولین فرمول لاغری که من مسئول چاقی خود هستم شانه خالی میکنیم .

   اینجا اول باید بپذیریم من مسئول چاقی خود هستم . من مسئول نگهداشتن این فرمول در ذهن خود هستم و ذهن من آن را تکرار و تکرار کرده و اعصاب و اعضا طبق فرمان ذهن عمل کردند ان را عمل کردند .

   اعصاب طفلک چه گناهی دارند . آنها فقط دستورات ذهنی را به اعضا انتقال می دهند . پرخوری عصبی یعنی عامل پرخوری که دستور ذهن است از طریق اعصاب به اعضا انتقال داده میشود .

   پس دستور پرخوری از ذهن است . پرخوری هم همانطور که از اسمش پیداست تکرار فرمول خوردن هست . فرمول خوردن در ذهن وجود دارد و به خاطر عدم شناخت ما از چاقی ذهنی و به خاطر محدود کردن خودمان ذهن برای رسیدن به لذت بیشتر و دفع محدودیت و احساس رنج مرتب به آن توجه کرده پررنگش کرده و هرچه ما بیشتر از عادات و رفتار خود رنج بکشیم ذهن دستور دادن به این رفتار را بیشتر و بیشتر تکرار میکند تا ما را از نظر روانی به تعادل برساند و رنج بر ما غالب نشود ولی ما با عدم اگاهی از این کار ذهن (رساندن به تعادل) باز هم رنج میکشیم و ذهن برای برطرف کردن رنج باز هم لذت خوردن را دستور میدهد و چاقی بیشتر و بیشتر میشود .

   اینجاست که ما میفهمیم علت دستور دادن به خوردن برای وارد آوردن رنجهاییست که ما به خود تحمیل میکنیم و ذهن ما طبق دستور الهی که همه چیز برای انسان و در خدمت انسان است چون خادمی وفادار دائما میخواهد ما را از رنج برهاند و به لذت برساند . ذهن ما ابزاریست که خداوند در اختیار ما قرار داده که مرتب مارا به لذت برساند .
   قربون این خدای بزرگ برم . اینجا اشک از چشمانم جاری میشود وقتی به این همه مهربانی خداوند پی میبرم .

   پرخوری عصبی تغییر میکند . به راحتی . با توجه ما به شناخت ذهن . این ابزار الهی که در خدمت بشر است . شناخت وظایفی که خداوند بر او محول کرده تا ما را به آرامش برساند به نعمت برساند به شادی برساند . چه لذتی از این بالاتر که خداوند همه چیز به ما داده تا ما فقط و فقط لذت ببریم .

   چه لذتی از این بالاتر که اگر ما خودمان و ذهنمان و دستورالعمل های ذهن را بشناسیم پی میبریم که تنها حال خوب و لذت بردن است که ما را از قید تمام وابستگیهای غلطمان می رهاند .

   اگر دائما از زندگی خود لذت ببریم چه نیازی هست که ذهن فقط برای رساندن ما به لذت فقط به خوردن دستور دهد . وقتی فکر ما با لذتهای عمیقتری آشنا شود مسلما میپذیرد که خوردن فقط یکی از لذتهای کوچکیست که خداوند در اختیار ما قرار داده . هیچ محدودیتی در هیچ لذتی وجود ندارد . لذت بردن حق بشر است . منتها بشر لذت بردن را در ذهن خود بد معنا کرده و آن را از خود منع میکند و این منع کردن او را حریصتر میکند . توجهش را بر لذتی خاص بیشتر میکند ‌ .

   با شناخت ذهن و شناخت منشا رفتارها و عادات ، انسان میفهمد لاغر شدن واقعا ساده است . چون فقط کافیست دستورات ذهنی شناخته شوند و با دلیل و مدرک ثابت بشن که به راحتی قابل تغییرند و مدتی بر ذهنمان آگاه شویم که دستورات جدید را جایگزین دستورات قبلی کن . ذهن هرگز نخوردن را جایگزین خوردن نخواهد کرد مگر اینکه دستور نخوردن برای او لذت بخش تر از خوردن شود .

   نخوردن اکنون در ذهن ما چیست ؟ احساس محدودیت . احساس رنج . احساس منع شدن از نعمتهایی که دوستشان داریم .
   در حالیکه نخوردن اشتباه در ذهن ما معنی شده .ن در ذهن معنایی نداره . پس نخوردن هم نوعی خوردن معنا میشه . ما نباید از این واژه استفاده کنیم .

   به جای آن باید فرمولی را جایگزین کنیم که حس لذت بیشتری از خوردن به ذهن ما بدهد .

   و این لذت برای هرکسی متفاوت است . برای من بالاترین لذت تفکر در مورد شناخت ذهن و پی بردن به چراهایی است که ذهنم از آن رنج میکشد .

   پی بردن و درک این مطلب که من میتوانم فرمول ذهنم را تغییر دهم و تغییر بقیه به عهده ی خود ذهن است .
   من لذت میبرم که فرمولهای صحیح را در ذهنم نگه دارم و بقیه را خود بخود ذهنم انجام دهد . فرمول صحیح ذهن اینست که ذهن ابزار دست من است که خداوند آن را در اختیار من نهاده تا من لذت ببرم و در آن بذرهایی بکارم که سر سبزی و لذت آن به خودم برگردد .
   برای ذهن فرقی نمیکنه که چه بذری داخلش کاشته شود او فقط آن را پرورش میدهد و وقتی که شکل بیرونی پیدا میکند ؛ ما میفهمیم آن بذر خوب بوده یا بد . بذر چاقی خوب نبوده . پس دیگر آن را نکاریم . بذر لاغری بکاریم . چگونه .با لذت و با لذت و با لذت . بذرهای لاغری را انتخاب کنیم . بخوانیم و بنویسیم و گوش دهیم .

   اینجا پر از بذرهای لاغریست . پر از بذرهاییست که میتوانیم آن را انتخاب کنیم و در ذهنمان جایگزین مطالب بیهوده کنیم . تمام مدتی که مینویسیم و میخوانیم و گوش میدهیم ذهن در حال پرورش بذرهای لاغریست . ادامه دهیم تا ببینیم لاغر شدن آسانترین کار دنیاست که لاغر شدن را ابزارهایی که خداوند در اختیار ما قرار داده خودبخود انجام میدهند . ما فقط باید بخواهیم که لاغر شویم . ما با شناخت این سیستم بیشتر و بیشتر به لذت میرسیم . لاغر شدن هیچ کاری ندارد . فقط باید به درک آن برسیم و چه لذتی بالاتر از درک کردن در این جهان وجود دارد که همه چیز در این جهان به راحتی در حال خلق شدن است . حتی تمام چیزهایی که اکنون در ذهن ما سخت و سخت معنا شده اند بپذیریم که راحت و راحت خلق میشوند . فرمولش را تغییر دهیم . بذر راحتی را بکاریم . بعد خودبخود شاهد خواهیم بود آرزوهای ما از راحتترین راه ممکن خلق میشوند .

   خدایا کمکم کن تا بتوانم باور کنم آن مسائلی که اکنون برایم سخت و غیر قابل باور است را همه به راحتی آب خوردن قابل حل است . خدایا کمکم کن که پذیرشم برای باور کردن حقیقت بیشتر و بیشتر شود . خدایا کمکم کن تا متن اصلی که مرتب در حال کپی شدن است را تغییر دهم . خدایا میخواهم تغییر کنم . خدایا خواستن بذرهای جدید را از خواستن بذرهای قدیمی در نهادم بیشتر کن .
   درست است که من میخواهم فرمولهایم تغییر کند اما فرمولهای قبلی نیز هنوز برایم شیرین است . خدایا لذت فرمولهای جدید را در ذهنم بیش از فرمولهای قبلی کن تا این فرمولهای جدید در من بیشتر کار کند . خدایا میخواهم تنها و تنها به فرمولها توجه کنم . میدانم بقیه خودبخود انجام میشود . کمکم کن که تمام توجهم روی فرمولها باشد نه محصول .
   خدایا توجه مرا به ریشه ی زندگی بیشتر و بیشتر کن . شناختم را برای کشف ریشه بیشتر از توجه به محصول قرار بده .
   این تغییریست که میخواهم ایجاد کنم . قبلا ایجاد کردم ولی میخواهم بیشتر شود . خدایا کمکم کن . برای من این لذتیست که جایگزین تمام لذتهاست .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/04/30 01:18
    مدت عضویت: 741 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 43 کلمه

    سلام‌ سادات عزیز
    نوشته شما چکیده ای از دروس این دوره است ،عالی توضیح دادید مثل همیشه ،خوندن نظرات دوستانم باورهای جدیدیو در ذهن من شکل میده وباعث میشه تو مسیر بمونم ممنونم که به این زیبایی در مورد کارایی ذهن وقت گذاشتید ونوشتید⚘

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    1399/05/14 16:58
    مدت عضویت: 498 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 22 کلمه

    افرین به شما خانم سادات عزیز
    من هم با شما کاملا موافقم در تمام مراحل زندگی باید خدا رو در نظر گرفت

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    زهرا احمدی
    1400/01/08 05:13
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 14 کلمه

    سلام فاطمه سادات عزیز
    چقدر قشنگه کار ذهن را توضیح دادین واقعا لذت بردم .احسن

    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/04/28 19:21
   مدت عضویت: 813 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 934 کلمه

   🌹بنام خدای مهربان🌹سلام استاد گرامی و دوستان شاد و متناسبم 🌹
   🌹تمرین فایل ششم دوره رایگان لاغری با ذهن🌹
   من هم دقیقا با همه این ۵ دهانی که گفتین تحریک میشدم و به زور جلوی خودم رو میگرفتم و سعی بر کنترل خودم میگرفتم و دقیقا مثل کسی که بر خلاف جهت رودخانه شنا میکنه در حال دست و پا زدن زیاد بودم ولی بالاخره کم می آوردم و خسته میشدم حتی گاهی نمیدونستم دلم بهانه چه خوراکی رو میگیره و هزار جور چرت و پرت میخوردم آخرم هنوز به ارامش نمیرسیدم ولی حتما همون تحریکی که اطلاعاتش به مغزم فرستاده شده بوده و فرمان خوردن صادر شده بوده رو باید میخوردم تا دلم آروم بشه حتی بارها بسته های پفک لینا میخریدم از پول تو جیبیم البته بیشتر خرج نمیکردم و هرازگاهی میخریدم تا زمانی که داشتم تو خونه خیالم راحت بود که دارم ولی به محض اینکه میخوردمشون همش وسوسه میشدم که باید دوباره بخرم ولی باز تا مدتها نگه میداشتم در فرصت مناسب حمله ور میشدم 😂😂😂قشنگ مثل یه قحطی زده و چون مدام هم از خوردن منعم میکردن در هنگام تحریک فقط حسرت میخوردم و این به بدترین شکل تلافی میشد ولعم سیری ناپذیر بود و عذاب روحی بعدش وحشتناک تر 😂 خنده دار ترین کارها و بلاها رو به سر خودم آوردم و خدا رو هزاران بار شکر از همشون راحت شدم و به آرامش رسیدم😍

   من هم وقتی اوایل متناسب بودم دلم نمیخاست هر چیزی بخورم و حاضر بودم ساعتها گرسنگی بکشم ولی اون چیزی که دوست ندارم نخورم ولی به اجبار مامان و بابا باید میخوردم و میگفتن توهین مستقیم به عقل ما میکنی تو عقلت نمیرسه و باید بخوری هر چند به بعضیاشون عادت کردم ولی عذاب آور بودن 😅 خیلی چیزا بود که دوست داشتم و اونا رو میگفتن نخور دنبال خوشمزه ها نباش باید بدمزه بخوری تا لاغر بشی و این باعث یواشکی خوری من میشد اجبار چه از طرف خود آدم باشه چه دیگران باعث حریص شدن میشه و همیشه مثل میزنن از نخورده بگیر بده به خورده و معمولا هم چون فکر میکردم دیگه این فرصت پیش نمیاد ولع بیشتر و بیشتر 😂

   در مورد دهان چشم هم خیلی وقتا این تجربه رو داشتم که اول باید چشمم سیر بشه هر وقت حس میکردم چقدر غذا زیاده من چجوری میتونم اینهمه رو بخورم زود سیر میشدم ولی هر گاه چشمم میگفت این مقدار کمه باز چشمم به دنبال غذا میدوید 😂 و برای دهان بویایی انقدر آب دهان قورت میدادم که شکمم پر از آب میشد ولی چون از ناخونک بدم میومد حسرت میشد و ولع 😂 یا برای شنوایی همیشه در حال تعریف کردن از خوراکی ها و تجربه های جدید بودیم 😂 یا برای لامسه نون داغ و نرم درصورتیکه خواهرم میگفت اصلا هیچوقت نون خالی دوست نداشتم و نمیخورم ولی چون این داغ بودن زمانش محدود بود تا حد خفگی نون خالی داغ میخوردم یا دقیقا شیرینی نرم و تازه فقط تا وقتی تازست خوشمزست مونده بشه دیگه فایده نداشت پس فرصت غنیمته😂 یا سیب زمینی خلالی سرخ شده تا تازست طعم فوق العاده داره بعدش اصلا 😂 حتی در مورد چشایی تخمه و آجیل که میخوردم چندین تخمه مزشون خیلی بد بود به امید اینکه دونه بعدی و آخری طعم خوبی داشته باشه همینطور به خوردن ادامه میدادم تا شوری تخمه لبها رو زخم میکرد 😂

   الان که بذرهای امید😍 در دلم جوانه زده و رهایی دارم بخاطر آموزشهای شگفت انگیز فایلهای بی نهایت ارزشمندتون ☺️از کنترل های اجباری که نتیجه اش به شدت حریص شدن بود و کانالهای دهانی کاملا کنترل شده و میتونم به راحتی از خیر خوردن خوراکی ها بگذرم و دقیقا رفتار متناسبا رو در پیش بگیرم بدون ذره ای حسرت و حمله های پرخوری عصبی و فشارهای روحی و روانی و به این روش مطمئن لاغر شدن دلچسب و پایان ناپذیره 😊 چون هر وقت میل داشته باشم فقط به اندازه نیاز بدن میخورم و لذت میبرم نه قورت دادنهای پی در پی و بی لذت که احساس میکنی فقط وظیفه داری خوراکی ها و نعمت های بی نظیر خدا رو بفرستی تو شکم 😅😂 آرامشی که تجربه میکنیم بی نهایت زیبا و عالیه و لاغر شدن آسونترین کار دنیاست ☺️😊 متناسب شدنی که در سلامت کامل روحی و جسمی هست 😍 متناسب شدنی که من لایقشم و حق طبیعی منه ☺️ متناسب شدنی که هدایتش و آشنایی باهاش فقط و فقط لطف خدای مهربون بوده با کمک استاد بی نظیرم 😊 متناسب شدنی سراسر لذت و شگفتی داره و روح آدم رو جلا میبخشه نه تنها لاغری بلکه برای رسیدن به سرزمین خوشبختی کامل و سعادت 😍 نه تحقیر و فشار و شکنجه 😂

   دامادمون همیشه از کلمه میل ندارم استفاده میکرد و برای همه ما حرف خیلی مسخره ای بود و به حالت مسخره چند بار این کلمه تکرار میکردیم و میگفتیم مگه میشه آخه یعنی چی یا اون یکی دومادمون همیشه برای نخوردن شکلات میگه نمیتونم ترش میکنم یا به اصرار زیاد بابام بهانه میاره که فشارم میزنه بالا و برای ما عجیب بود و آرزوی چاق شدن هم دارن ولی به شدت لاغرن 😊

   🌹من راه و مسیر خوشبختی رو به کمک خدای مهربونم و آموزشهای عالی استادم پیدا کردم با لذت و ارامش روحی و جسمی خدایا شکرت 🌹
   🌹متناسب شدن و رسیدن به وزن ۵۰ کیلو و تناسب اندام همیشگی حق منه و من لایقشم خدایا شکرت 🌹
   🌹 بی نهایت از پیامها و نکات عالی که در متن دوستان و راهنمایی های بی نظیر استاد سرشار بود متشکرم خدایا شکرت 🌹
   🌹در جهانم همه چیز زیبا و نیکوست و من مشتاق تغییرهای عالی و باورهای عالی هستم خدایا سپاسگزارم بخاطر همه نعمت های بی نظیرت 🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/04/29 12:01
    مدت عضویت: 778 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 6 کلمه

    سپاس از شما بهترین هارو نوشتید

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 5 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     1399/04/29 12:50
     مدت عضویت: 813 روز
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 15 کلمه

     ممنونم لطف دارین عزیزم 🌹🌹🌹شاد و پیروز و موفق باشین و لحظاتتون سرشار از آرامش

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/04/22 11:00
   مدت عضویت: 726 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 581 کلمه

   سلام جمله طلایی”هدف یه فرد چاق از خوردن تامین انرژی مورد نیاز بدن نیست بلکه تلاش برای لذت بردن و احساس خوب از خوردن مواد غذایی است”
   و چقدر این رفتار در من وجود داره برای همینه که لذت در ذهن من مساوی شده با خوردن پس دیدن تلویزیون خوردن=لذت بیشتر، مسافرت خوردن=لذت بیشتر، دورهمی و گپ زدن با دوستان و خانواده خوردن=لذت ،خرید خوردن=لذت بیشتر،مهمونی خوردن=لذت بیشتر،شهر بازی خوردن=لذت بیشتر،سینما خوردن=لذت،
   واقعا که هرچی به لذتهای زندگیم فکر میکنم میبینم تمامشون با خوردن همراه شده به طوریکه دیگه خود اون تفریح ،بازی،دورهمی،سفر،طبیعت گردی ،برف بازی،و….کمرنگ شدن در ذهنم و فرمول خوردن=لذت فرمول پر رنگ شده و همین یه فرمول اشتباه معادل شده با رفتارهای اشتباه خوردن بیشتر در حد خفگی برای داشتن لذت بیشتر😶😶
   بعدش بریم سراغ پنج دهانی که دارم برای خوردن چشمها شیرینی و بقیه خوراکیهای لذیذ رو مینینن و مغز هم براساس فرمولهای قبلی وستور خوردن صادر میکنه و ما هم بی توجه به اینکه اصلا گرسنه هستیم یا میل داریم مثل یه ربات که از خودش اختیاری نداره فقط میخوریم.همینه که اینهمه تبلیغات تلویزیونی و تبلیغات افرادی که فود بلاگر هستن بر اساس رنگ و حجم و پنیر زیاد و چکه کردن روغن از ته دیگها و…….این تصویر خوشمزه بودن و چرب وچیلی بودن و حتی دیدن قیافه هیجان زده و به شدت راضی اون ادمی که داره اون خوراکی رو میخوره ما چاقها رو ترغیب میکنه که حتما امتحانش کنیم چون دستور از مغز صادر شده براساس تصویر دیدن =خوردن=لذت
   بعد بینی بوهای غذاهای خوشمزه مادر،بوی همبرگر و پیتزاهای چرب و چیلی ومرغ سوخاری های گردون و شیرینیهای شیرینی فروشیها رو درک میکنه میفرسته به مغز و دستور خوردن =لذت صادر میشه برای همینه که منی که عاشق شیرینی هستم وقتی وارد شیرینی فروشی میشم دست وپام شل میشه دیدن انواع شیرینیها،وبوی خوبی که ازشون استشمام میشه اب د از لک ولوچه ادم اویزون میشه،حالا میفهمم چرا این حال من بود ولی حال اون دوست متناسبی که همراه منه اصلا این نبود و براش خیلی هم باعث تعجب بود این غش و ضعف من….
   چشیدن و طعم اون شیرینی ،خوراکی هم که دیگه غوغا میکنه در مغز من فریاد بخور بخور راه می افته😁😁😁
   لمس هم که دیگه با مثالی که استاد درمورد شیرینی دانمارکی زدن دیگه خود اصل جنس بود و من بارها وبارها تجربه این رفتار اشتباه رو دارم که نرمی اون شیرینی با لمس معادل تازه بودن اون شیرینی هست وتازگی یعنی همین الان بخور تا لذت شیرینی تازه رو حسابی ببری واین برای من شده بود یه تست برای تازگی شیرینی یعنی موقع خرید شیرینی حتما روی یکی از شیرینیها دست میزدم که تازگیش برام مسجل بشه بعد میخریدم و افتخارم هم این بود که من بلدم شیرینی تازه بخرم و….😅😅
   حالا میبینم افتخاری هم نبوده و من با این رفتارها فقط خودم رک از تناسب دور و دورتر کردم
   نکته مهم دیگه این مطلب هم این بود که جسم من حالا حالاها کار داره و این فرمول عجله برای لاغری رو باید بذارم کنار و فعلا فقط تمرکز کنم روی شناسایی رفتارهای اشتباه و به دنبال اون پیدا کردن فرمولهای اشتباهی که منجر به اون رفتار اشتباه شده،دیدن رفتارها و نحوه برخورد افراد متناسب با خوردنیها،گوش دادن به فایلهای عالی استاد و تعهد به این سایت و اموزه ها تا کم کم فرمولها تغییر کنه وتکرار این تغییرات در رفتار خودش رو به صورت تناسب در جسم من نشون بده به قول اون ضرب المثل دیر وزود داره ولی سوخت وسوز نداره و استمرار بالاخره نتیجه میده وپاداش تناسب به همه ماها داده میشه😎😎😎🎁🎁🎁

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/04/20 20:15
   مدت عضویت: 534 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 307 کلمه

   سلام.همانطور که استاد گفتند عادت های اشتباه و نداشتن نظارت یا عدم آگاهی باعث چاقی من شده است.متاسفانه تمام این ۵ دهانی که ذکر شد در من وجود داشته و انرا تجربه کردم.نکته به نکته ی گفته های استاد در من صدق میکند.یکی از عادات بد من خوردن شیرینی مخصوصا در عصر با چای همراه است.اول قصد یک یا دو شیرینی را دارم ولی وقتی بسکوئیت را داخل چای میزنم چنان لذتی به من میدهد که نمیتوانم دست بکشم و میگم همین امروزه دیگه کمتر میخورم.دومین عادت بدم گذاشتن قابلمه ی غذا کنار دستم سر سفره میباشد.از اول که چشمم به ته دیگ غذاست.اول کمی از برنج رو کنار میزنم و میگم به جاش ته دیگ میخورم.ولی بعد خوردن ته دیگ ذره ذره برنج کنار بشقاب رو هم میخورم و بعد اون شروع به دری وری به خودم میکنم.سومین عادت بعد رفتن به میهمانی است مخصوصا که غذای مورد علاقه ام هم درست کرده باشند اونوقت اون عبارت فقط یه امشبه به سراغم میاد و میبینم سفره سیاه کردم.دیگر عادت بدم خوردن غذای مورد علاقه ام بصورت تازه است.مثلا عاشق لوبیا پلو هستم ولی اگر سرد شود طعمش عوض میشه و دیگه دوس ندارم بخورم بخاطر همین تا حد مرگ میخورم.😢و عادت بد بعدی رفتن به رستوران و خوردن فست فوده.با خودم میگم بابا بخاطرش پول دادم حیفه .و به زور نوشابه تا حد مرگ میخورم.و عادت بعدی هم که خوردن شیرینی از نوع ناپلئونی خامه ای و مربایی هستش.بعضی روزا به عشق خوردن این شیرینی ها از خواب پا میشم.ولی در آخر بگم که تو این مدت که با سایت آشنا شدم شیرینی و چیپس کلا قطع شده نه بصورت اجباری بلکه اصلا میل ندارم.گاهی اوقات دلم ضعف میره ولی اصلا تمایلی برای خوردن ندارم.و این کاملا منو امیدوار میکنه که فرمولا در حال تغییر هستن.امیدوارم که دیگران هم این تجربه ی شیرین رو لمس کنن

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/05/11 14:04
    مدت عضویت: 519 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 270 کلمه

    سلام میکنم خدمت استاد عزیز با یاری خدا جلسه ی ششم را هم شروع کردم و دقیقا همان رفتار و کارهایی که من انجام میدم رو مطرح کردین و خوردن از طریق دهان. بینی. چشم. گوش لامسه که همیشه من تحریک میشدم مثلا چند وقت پیش رفتم عروسی داداش دوستم. و دوستم برامون شیرینی آورد من وقتی شیرینی رو دیدم که چقد رنگ قشنگی و چه ترو تازه است همین که یکی برداشتم بلافاصله گفتم من دوتا میخوام ویکی دیگه هم برداشتم خوردم و الان که دارم فکر میکنم خیلی پشیمانم ومن از امروز سعی خودمو میکنم که رو رفتارم وخوردنام توجه بیشتری داشته باشم. و یه مورد دیگه که خیلی برا من جا افتاده بود اینه که من وقتی حرص میخورم یا اعصابم داغونه روی میارم به سمت خوردن یا شیرینی جات همیشه خیلیا ازم پرسیدن چرا تو چاقی شوهرت لاغره وجواب من این بوده که من حرص میخورم چاق میشم شوهرم حرص میخوره لاغر میشه و همیشه بابت این مورد نگران بودم که چرا من چاق میشم شوهرم لاغر و الان به این نتیجه رسیدم که همه اینا بهانه بود من باید ذهنم تغییر کنه خیلی ممنونم از استاد عزیز

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/04/11 10:24
   مدت عضویت: 548 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 104 کلمه

   جلسه ششم
   سلام به همه دوستان واستاد عزیز
   من چند روزی که این دوره رو شروع کردم خیلی حس عالی وسبکی میکنم. اصلا برای خوردن ولع ندارم. بعد خوردن هم عذاب وجدان ندارم. بعضی عادتهامو شناختم وخودبخود داره کم رنگ میشن. یکی از عادت‌های بدم خوردن چای داغ داغ بود که باعث می‌شد چندتا قند باهاش بخورم. یکی دیگه خوردن عصرانه های شیرین زیاد. الان اونقدر حسم خوبه که دلم میخواد همه بفهمن. از خدا ممنونم که منو به اینجا راهنمایی کرد وبا استاد آشنا شدم.
   همچنان برای حس بهتر ولاغری تلاش می‌کنم وتمرینها رو دقیق انجام میدم ومطمعنم که نتیجه ی عالی خواهم گرفت. بخدامیسپارمتون

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/04/03 10:43
   مدت عضویت: 568 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 502 کلمه

   سلام برهمه دوستان گلم استاد عزیزم
   من اولین نتیجه ای که از این فایلاگرفتم اینه که تواین مدت خیلی کوتاه با وجودیکه چندماهم بینش وقفه افتاد چندروزیه که به یه ارامش درونی رسیدم و احساس میکنم که تنقلات و شیرینیها نمیتونن برمن غلبه کنند همینطور که فایلو گوش میدم یادم میاد تا یه تصویری ازشیرینی یا غذامیدیدم بایستی تا ۲۴ساعت اینده حتما تهیش کنم و خودمو ارضا کنم وگرنه یتیکه مغزم درگیر بود وراهای مختلفی برای رسیدن به اون بهم پیشنهاد میداد.
   یادمه همیشه برا پسرم که تنقلات میخریدم وقتی میخورد با یه حسرتی بهش نگاه میکردم باوجودیکه کاملا سیربودم انگارکه تا حالا من از اون نخوردم با هزارتا التماس بهش میگفتم مثلا مامان یه دونه از بیسکوییتاتو بهم بده الان که یادم میاد واقعا برام خجالت اوره که من توسن ۳۹سالگی درمقابل یه دونه بیسکوییت یا کیک بی ارزش مقاومت ندارم.
   همیشه شوهرم بهم میگه که یه خانم متشخص باید نحوه خوردنش بابقیه یا حتی بایه مرد فرق کنه دیربیاد سرسفره کم بخوره با ارامش غذاشو بخوره همیشه بهم میگفت دلم میخوادیه بار موقع غذا ازت فیلم بگیرم تا ببینی با چه ولع و ملچ مولوچی غذامیخوری اونم زیاد الان که بهش فکرمیکنم واقعا ازخودم به عنوان یک زن خجالت میکشم وحاضرنیستم دیگه برام تکرار بشه به نظرم خیای زشته یه خانم با چاقی و اضافه وزن زیبایی خودشو ازبین ببره..
   من هربارکه برا خرید شلوارمیرم واقعا خجالت میکشم که به فروشنده بگم سایز ۵۰برام بیار چون این یه سایز مردونست.
   تو مهمونیا یادم میاد که همیشه اولین نفرمیشینم سر سفره طوری غذاو دسر میخورم که احساس خفگی بهم دست میده الان که این فایلا رو گوش میدم دقیقا یادم میادکه چقدر همسرم بابت این مسیله پرخوری من جلو بقیه خجالت میکشه.
   یه عادت بد دیگه که به نظرم همه ما چاقها داریم ناخونک زدن به غذاهست طوری واقعا خجالت میکشم بگم که خیلی وقتا خواهرم یا اقوامم از این کارمن انتقادکرده حتی به خودش اجازه داده که بهم پشت دستی بزنه که باعث ناراحتی من میشه…
   واقعا یه خانم باید یه سری رفتارهای زیبا داشته باشد به خاطر ظرافت و جنسیتش که الان که بهش فکرمیکنم واقعا من اینارو تا الان نداشتم و صد درصد میخوام طوری کارکنم که کاملا فرمولای ذهنم درمورد غذا تغییر کنه…
   یه مورد دیگه اینکه وقتی پسرم غذاش اضاف میاد من باید حتما بخورم وگرنه اروم نمیشم.
   حتی خیلی وقتا شده بعداز جمع کردن سفره من توی اشپزخونه غیراز اینهمه که خوردم با حرص و ولع زیاد بازم میخورم که همیشه تو جمع اونایی که این رفتارمو دیدن به همه میگن و میخندن و منو مسخره میکنن.
   بهش که فکرمیکنم به خودم میگم یعنی انقدرخوردن اینهمه غذای تکراری مهمه که شخصیتت بره زیر سوال واقعا خجالت اوره..
   ممنون از استادعزیز و همراهی ایشون که من هرشب با صداشون خواب میرم و صبح به این امید بیدارمیشم که هرچه زودتر فایلارو گوش کنم و تمریناتشو انجام بدم چون کلا چهره و صداشون حرف زدنشون یک شور ونشاطی درمن ایجادمیکنه و من صد در صد مطمعنم که با این روش نتیجه های خیلی عالی درهمه موارد زندگی غیر ازلاغری میگیرم..
   باتشکر

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/03/21 16:00
   مدت عضویت: 558 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 239 کلمه

   تمرین جلسه ۶

   سلام به همه همراهان مسیر رسیدن به دنیایی زیبا و عالی و با آرامش ناب
   بنده در غذا خوردن زیاده روی نمیکنم ولی خیلی علاقه به خوراکی های خوشمزه دارم و در این مدت آشنایی با فایل ها و تکرار چند باره فایل ها تغییراتی را داشتم از جمله آرام غذا خوردن و خیلی کم میل به خوردن غذا دارم و البته با دیدن خوراکی هم خیلی کم پیش میاد بروم سمتش و بخورم… وقتی فایل جلسه ششم را چند بار گوش دادم به این نتیجه رسیدم علاوه بر دهان من با حس شنوایی و بینایی و بویایی و لامسه و چشایی غذا میخورم اولین کاری که کردم رفتم تمام پیج های تزیین غذا را در اینستاگرام انفالو کردم و همچنین به این فکر میکنم که چقدر باعث پیشرفت صنعت غذا در دنیا شدم…
   من مدام در حال گوش دادن فایلها هستم و به این نتیجه رسیدم هر چقدر بیشتر گوش میدهم باورهام بیشتر تقویت میشه چون ریشه باورهای محدود کننده را که باعث عادت‌های نادرست شدند در من متوجه میشوم بیشتر و ذهنم بیشتر می پذیرد که لاغری بسیار ساده تر از آنست که حتی بشه فکر کرد… مطمئنم همانطور که هدایت شدم به این سایت و فایلهای رایگان لاغری با ذهن بزودی و حتما هدایت میشوم و محصولات را خریداری میکنم و به لطف الله مهربان با شما استاد محترم همراه تر میشوم…

   سپاس از لطف و توجه تان
   خواستار بهترین ها برای همه شما ارزشمندی همراه هستم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/03/17 10:22
   مدت عضویت: 616 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 930 کلمه

   چطور مغز با فرمول های ذهنی عادت های شمارو تغییر میدهد؟
   یکی از مشکلاتی که باعث به وجود اومدن گسترش در مسئله ای در زندگی اونها میشه اینه که توجه به اون موضوع نداریم…
   تا حالا داشتی با چاقی مبارزه میکردی چون ریشه چاقی در ذهنه
   فرمولها در ذهن شکل گرفته
   اعتیاد یعنی رفتاری که نتونیم اون رو انجام ندیم
   چطود فرمول های مغزی میتونند رفتار ما رو تغییر بدهند؟
   مغز ما کنترل کننده جسم ماست
   چطوره که این مغز در جسم شما باعث چاقی ولی در اندام متناسب باعث تناسب میشه؟
   ما نیامدیم نظارت کنیم که چرا چاق میشیم، همیشه با نتیجه مبارزه کردیم
   لاغری با ذهن خیلی راحت تر از چاق شدن با ذهنه
   چرا لاغری خیلی سادست؟ وقتی بدونی چه چیزی باعث چاقی شده و صحیحش کنی به آرامش میرسی
   فرمول در فرد متناسب مصرف در حد نیازه و لی در فرد چاق برابر با خفگیست
   فرد متناسب هرچیزی رو نمیخوره ولی فرد چاق هر چیزی رو میخوره و فرقی نمی کنه براش
   فرد متناسب از میل ندارم استفاده می کنه ولی فرد چاق درکی از میل ندارم نداره
   یک فرد متناسب فقط از طریق دهانش غذا میخوره ولی فرد چاق چند دهان داره(راه اول دهان…راه دوم چشم(به خفگی رسیده و بعدش یه جعبه شیرینی میاد و اونو میبینه ایا گشنشه؟ نه..ایا مغز پیام داد؟ نه چشم دیده پیغام میده به مغز و تجربه میگه همیشه خورده و میخوره)…راه سوم بینی که تاثیر زیاد داره(نیری خونه مادر غذا خوب درست کرده و فقط بوشو استشمام میشه بازم مثل تصویر یه پیام به مغز میده بوی غذا مساویست با خوردن و بلافاصله فرمان خوردن صادر میشه و میخوره)…راه چهارم گوش(پیش اومده ما اطلاعاتی درباره چیزی نداشتیم و کسی میاد تعریف می کنه با اب و تاب ،،، اطلاعات با گوش به مغز میرسه و طبق فرمول فرمان صادر میشه)..راه پنجم تجربست لمس کردن( هنگام تعارف شیرینی به محض لمس شیرینی میخوام دوتا بگیرم…نرم و تازست باعث میشه دوتا برداره و حس کردن طعمش تصمیم میگیری دومی و سومی و برداری)
   در طول روز ببینید چه اطلاعاتی به مغزتون دادی و این باعث شده فرمان خوردن صادر شده؟
   وقتی تغییر رفتار خودتو دیدی بارها و بارها خودتو تحسین کن….یه درخت میوه میده…میوه دادن مرحله اخرشه…مهم اینه توی بذر جوانه بزنه و نهال شکل بگیره و بعدش درخت میشه و سایه میده ،میوه میده…
   به خودت افتخار کن…ادامه بده…
   خوب اطلاعاتی که قبل از دوره لاغری انجامش میدادم این بود که هرروز توی اینستاگرام میگشتم درباره ی غذا و دستورشون و دیزاینشون رو دنبال میکردم و ازشون عکس میگر۴تم و وقتی که حوصلم سر میرفت و یا بیکار بودم مینشستم و اونخارو نگاه میکردم با دقت فراوان که چکار کرده چجوری درستش کرده و چجوری دیزاینش کرده و از چه ظرف هایی استفاده کرده برای اینکه غذا رو پر رنگ و لعاب تر نشون بده و جالب اینه که توی ماه رمضون های قبل من دقیقا یکی از کارهای هرروزه من این بود که اون ساعاتی که دلم ضعف میرفت و احساس گشنگی میکردم و نمیتونستم ذهنم و منحرفش کنم و تجوهمو رو موضوع دیگه بزارم میرفتم توی اینستا و دنبال میکردم پیج های غذا مخصوصا غذاهای رستورانی و فست فودی و هرکس منو میدید میگفت تو خود آزاری داری ، انقدر نگاه میکردم که از نگاه کردن بهشون احساس سیری بهم دست میداد و فکر میکردم این کار بهم کمک می کنه تا شب کمتر غذا بخورم‌چون دسگه گرسنگی رو احساس ننیکردم ولی برخلاف ماه رمضون های دیگه میدیم که وزن اضافه می کنم و جای تعجب داشت و حالا که فکر می کنم میدیدم که بیشتر غذا میخوردم در حدی که بعد از افطار و شام باید یه چیز تر میخوردم تا کمی از غذا حضم بشه و بتونم نفس بکشم….و همش فکر میکردم به خاطر اینه که مدت زمان زیادی معدم خالی بوده پس معدم ضعیف شده در صورتی که من سنگین میخوردم

   و یک عادت رفتاری که من مدتی گرفتارش شدم والان دارم سعی می کنم با تغییر باورهام اون عادت رو تغییر بدم اینه که من خیلی نگران اصراف شدن غذا بودم و الانم هنوز هستم ولی کمتر از قبل و این باعث میشد اگر زودتر از مقدار غذایی که تو ظرفمه سیر میشدم با احساس گناه خودم رو مجبور میکردم به خوردنش و حتی غذای دختر ۶ ساله ام که اگثرا میموند در حد دو سه تا قلشق میخوردم برای اینکه اصراف نشه و من ذهنم هی مواخذه ام نکنه ولی خوب بعدش عذاب وجدان اینکه تو میدونی اینجوریه چرا برای خودت غذا میریزی بعد شروع کردم به کم کم ریختن غذا برای خودم و دیدم که دارم بیشتر از همیشه میخورم چون سرعتم خیلی بیشتر میشد و در نهایت زودتر از همه غذام تموم میشد و دخترم که به شدت سرعت غذا خوردنش آرومه انقدر طول میکشید که دو سه باری برای خودم غذا کشیدم در حد نصف کفگیر بیشتر و در نهایت مونده غذای دخترم ولی الان برای اینکه عذال وجدان اصراف رو نداشته باشم اونارو میریزم توی ظرف و هرقوت میریم به دامان طبیعت برای پرندگان میبرمشون و اینجوی حس بهتری هم دارم

   عادت رفتاری دوم من اینه که هنگام تماشای فیلم حتما باید توی دهنم چیزی باشه تا هیجان فیلم رو اینجوری تخلیه کنم و این

   خداروشکر از وقتی که این دوره رو شروع کردم این عذاب وجدان که همون نجواهای ذهنی و شیطانیه خیلی کمتر شده و من هم بعد غذا احساس سبکی می کنم الانم که ماه رمضونه و هم حس خوبی دارم که توی مسیر تناسب اندامم و این ماه رمضان برخلاف دو سه تا ماه رمضون قبل اصلا وزن اضافه نکردم و تازه احساس می کنم جمع و جور تر شدم….خدایا سپاسگزارتم برای این مسیر زیبا که هدایتم کردی و ممنونم برای آقای عطار روشن که تلاششون مسیر رو برای من آسانتر کرد

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/03/15 12:27
   مدت عضویت: 741 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 164 کلمه

   سلام‌ وقت بخیر
   کانال بینایی برای من بیشترین تحریکو داره،یادمه چند سال پیش که مرتب تو رژیم بودم و تلوزیون‌ هم نگاه میکردم،آخر شبا یه برنامه آشپزی خارجی میدیدم که غذاها و دسرهای خارجی با رنگ های متنوع درست میکرد ومن تمام مدت احساس گرسنگی بیشتری داشتم ،با توجه به اینکه اصلا شام هم نمیخوردم واون صحنه هارو میدیدم احساس بدی داشتم ،متوجه نبودم بدترین کارو دارم انجام میدم ،چند شب پیش که بصورت تصادفی قسمت کوتاهی از برنامه بفرمایید شام رو دیدم ،یدفعه احساس کردم گرسنه شدم ،البته گرسنه هم بودم ولی بیشتر تحریک شدم ،از طریق بویایی هم تحریک میشم
   با شرکت در دوره ،بیشتر عادت های مخرب خودمو شناسایی کردم و آگاهانه باهاشون برخورد میکنم ونتایج عالی هم گرفتم
   حالا میدونم که بیشتر فرمان های خوردنمو ذهنم میده
   خدارو شکر آروم آروم داره فرمول های ذهنیم تغییر میکنه وفرمان های جدید به ذهن وبدنم میرسه
   الان تا گرسنه نشم چیزی نمیخورم،سیر بشم دست میکشم از خوردن،همینجوری چیزی نمیخورم،قبلش دلیل خوردنو از خودم میپرسم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   ندا مهماندوست
   1399/03/14 19:18
   مدت عضویت: 833 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 333 کلمه

   سلام به استاد مهربان و همراهان خوبم
   استاد این فایل عااالی بود ،انقدر گوش دادن به این فایل به من آگاهی داد که باعث شد چندبار گوش بدم ،تصمیم دارم درآینده هم دوباره برگردم و فایل این قسمت و گوش کنم،ممنونم ازتون
   من با گوش دادن به این فایل متوجه شدم که خیلی وقتا که درحد خفگی و اذیت میخورم به خاطر دیدن مواد غذایی و مثلا شیرینی جات هست، با این فایل خیلی بهتر تونستم به خوردنم آگاه بشم،تو یخچالم شیرینی داشتم چون احساس نیاز نداشتم نخوردم، عصر تشنه بودم بستنی داشتم با خودم گفتم تشنگیت با آب بهتر رفع میشه و بجای بستنی آب خوردم، وعده ی ناهار و خیلی کمتر از قبل خوردم و با اینکه آگاه بودم به مقدار غذا خوردنم و اینکه تا احساس کردم سیر شدم دیگه نخوردم بازهم بعد غذا گاهی معده ام سنگین بود،خیلی تعجب میکردم، با اینکه خیلی کمتر از قبل خوردم بازم حس سنگینی داشتم،دلم برای خودم و معده ام میسوخت،قبلا حتما خیلی بیشتر اذیتش میکردم چون درحد انفجار میخوردم، من با گوش دادن به این فایل به این نتیجه رسیدم که راه چشمی برای من نسبت به راه های دیگه تاثیر بیشتری داشت و من با دیدن بیشتر میخوردم، وقتی همراه غذا ترشی یا شوری یا سبزی خوردن باشه من با دیدن اونا خیلی بیشتر میخورم چون دوست دارم ترشی زیاد بخورم ،توی این مدت خیلی خودمو تحسین کردم، همسرم خیلی از غذا خوردنم تعجب میکنه و فکر میکنه بخاطر اینکه من باردار شدم و هوا گرمه از اشتها افتادم، استاد با وجود بارداری من بازهم این فایل هارو گوش میکنم و امید دارم در این بارداری مثل بارداری قبلم وزن اضافه نکنم و آگاه باشم، این آگاهی خیلی حالم و خوب میکنه، یک جورایی به خودم امیدوار میشم وقتی میبینم میتونم با خواسته های نابجای ذهنم مبارزه کنم و برای حال خوب جسمم و روحم قدمی بردارم، ممنونم از لطف شما، امیدوارم همینطوری که شما هوای مارو دارید خدا همیشه هواتونو داشته باشه و سلامت و ثابت قدم باشید 🌸🌸💐💐

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/03/10 12:15
   مدت عضویت: 803 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 191 کلمه

   سلام به دوستان عزیزواستادگرامی
   من همیشه تاحدخفگی غذامیخوردم واصلابرام مهم نبودکه این غذایاخوراکی ازچندروزپیش بوده توی یخچال وفقط میگفتم حیفه گناه داره وبایدخورده بشه به هرطریقی میخوردم حتی وقتی میخواستم ازخونه بیرون برم یک ظرف یاکیسه برمیداشتم ودرطول مسیرفقط مشغول خوردن بودیم اگه کسی چیزی تعارف میکردحتی اگه درحالت خفگی بودم برمیداشتم ومیخوردم اگه ازدرمغازه ای ردمیشدم وبوی شیرینی یاکیک به مشامم میرسید میخریدم یااگه پشت شیشه مغازه ای میدیدم بازهم میخریدم وقتی غذامیپختم مدام ازش میچشیدم والان دارم متوجه میشم که ازطریق ۵گانه که استادعزیزفرمودندهمش درحال خوردن بودم وبه لطف خدای مهربان وراهنماییهای استادعزیزم خیلی تغییرکردم ومیتونم بگم که این رفتارهای من خیلی عوض شده ودیگه مثل قبل به فکرخوردن نیستم وخیلی وقتهامیل به خوردن ندارم ونمیخورم واینکه توی این چندسال گذشته فقط داشتم باخوردن به پیشرفت اقتصادی شرکتهاوافراددیگه کمک میکردم وچقدرمن مهم بودم که این همه برای تحریک من مغازه هاوشرکتهاتنوع ایجادمیکردندوبه فکرمن بودندکه چیزهای جدیدبرام خلق کنند😅
   ولی من باید دیگه به خودم کمک کنم برای اینکه رشدکنم وپیشرفت داشته باشم وبه اهدافم وآرزوهام برسم خدای بزرگ وقدرتمندم ازتوممنون وسپاسگزارم بابت این همه آگاهی که هرروزدراختیارم میگذاری وهرروزآن راگسترش میدهی وزیادترش میکنی ازاستادعزیز هم سپاسگزارم بابت این آگاهیهایی که دراختیارمامیگذارند😍

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/03/05 19:57
   مدت عضویت: 564 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 98 کلمه

   سلام . وقت به خیر
   با توجه به قانون جذب . کلمات در افکار ما نقش به سزایی دارد .
   با توجه به اینکه درتناسب اندام تمامی هدفمان خارج شدن از چاقی هست .شما در توضیحاتتون مرتب از کلمه چاقی استفاده میکنید که هرچه بیشتر درمورد چاقی صحبت کنید مغز ما فکر میکند چون این کلمه رو زیاد تکرار میکنیم پس اون رو میخواهیم پس مسیرهای رسیدن به چاقی رو برامون هموار میکنه .
   استاد عزیز بهتربود در توضیحاتتون به جای کلمات چاقی از گزینه های جایگزین دیگر استفاده میکردید .
   مثلا برای اینکه لاغرتر بشیم فلان کار رو بکنیم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/02/25 11:12
   مدت عضویت: 589 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 154 کلمه

   باسلام خدمت دوستان عزیز واستادگرامی
   خدارو شکر میکنم که درمسیری قرارگرفتم که روز به روز به عادتهای اشتباهم پی میبرم .سعی در برطرف کردم اوناهستم.واز استاد کمال تشکردارم که ما رودراین مسیر شگفت‌انگیز راهنمایی میکند امیدوارم که به نتیجه عالی برسم.
   طبق مبحث این جلسه من متوجه شدم که واقعا ما ادمای چاق فقط ازیک مسیر غذانمیخوریم ازهمه راههایی که لذت داشته باشه میخوریم واصلا متوجه نیستیم آیا گرسنه هستیم یانه .؟فقط میخوریم انگار که مجبورباشیم.من خودم بارها پیش اومده با اینکه درمرز خفگی هستم .اگرکسی چیزی تعارف کنه بازم دست رد نمی‌زنم ومیخورم انگارهمیشه جا داریم واقعا متوجه شدم مابرای بدنمون ودهانمون ارزش قاعل نیستیم وهرمواد بی ارزشی رو درون شکمون میریزیم بدون توجه به ارزش اونا.
   وعادت دیگرمن که این روزا بهش توجه میکنم جویدن غذا هست ولذت بردن از مزه اون وخداروشکر دارم یکسری از عادتهای اشتباهم و برطرف میکنم .
   امیدوارم در این مسیر شگفت‌ انگیز بتونم شگفتی بیافرینم واز زندگی لذت ببرم.ممنونم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/02/19 02:42
   مدت عضویت: 589 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 3,123 کلمه

   سلام به هم مسیر های عزیزم

   نکاتی که از این فایل دریافت کردم و برداشت‌هایی که داشتم به همراه تمرین و البته نتایجی که تا الان گرفتم:

   چطور مغز ما با استفاده از فرمول های ذهنی عادت‌های ما را تغییر میده؟

   توجه کردن به چاقی با نظارت داشتن به چاقی متفاوت هست. توجه کردن به چاقی یعنی مبارزه کردن با چاقی و تلاش برای حذف و فرار کردن از اون که نتیجه بخش نیست چون چاقی نتیجه مجموعه بذرهایی هست که در ذهن ما کاشته شده و برای تغییر نتیجه باید علف های هرز ذهنی رو کوتاه کرد و بذرهای جدید رو کاشت یا به قولی نظارت داشت. و اولین گام برای این کار این هست که باور کنیم ریشه ی چاقی در ذهن ماست. بارها شده تلاش کردیم برای تحت فشار گذاشتن جسم و در نهایت مدتی نتیجه گرفتیم و بعد دوباره به حالت قبل برگشت پیدا کردیم. چرا؟ چون ریشه رو تغییر ندادیم. علت اصلی رو درست نکردیم. مثل سقفی که نشتی داره و ما میایم گچ کاریش میکنیم و دوباره نم میده و کل گچ ها فرومیریزه اگر دلیل اصلی نشتی سقف رو برطرف کنیم دیگه دیواری که برای گچ کاریش کلی زحمت کشیدیم خراب نمیشه. پس باید بریم سراغ ریشه. چاقی نتیجه فرمول های ذهنی ماست و جسم بنده خدا از خودش برای چاقی تصمیم نمیگیره و این مغز هست که بر اساس فرمول های ذهنی دستور و فرمان صادر میکنه و کسی که فرمول هاش در مسیر چاقی باشه رفتارها و عادت‌هایی درش به صورت اتوماتیک بوجود میاد که اون رو در مسیر چاق‌تر شدن هدایت میکنه و وقتی ما این فرمول ها رو تغییر میدیم به رفتارها و عادت‌هایی هدایت می‌شویم که ما رو به سمت متناسب شدن هدایت میکنه.

   فردی که به مواد مخدر اعتیاد داره جسمش داره نشون میده که اعتیاد داره، جسم اش تصمیم گیرنده اعتیاد اون فرد نبوده. یعنی این موضوع در ذهن شروع شده فرمول های اعتیاد به مواد مخدر شکل گرفته و فرد شروع کرده یواش یواش به تکرار اون فرمول ها و به یک فرد معتاد تبدیل شده که نمیتونسته اون رفتار رو انجام نده

   اعتیاد یعنی رفتاری که نتونیم اون رو انجام ندیم. به این میگویند اعتیاد و «چاقی هم یک اعتیاده» «اعتیاد به پر خوری، اعتیاد به مصرف بی رویه»

   مغز ما کنترل کننده جسم ماست و مغز افراد چاق و متناسب به یک شکل داره عمل میکنه. همانطور که مغز داره ضربان قلب یک فرد چاق رو کنترل میکنه ضربان قلب یک فرد متناسب رو هم کنترل میکنه سؤال اینجاست که چطوره مغز در جسم افراد چاق باعث اضافه وزن میشه و در یک فرد متناسب به این حالت نمیرسه؟

   مشکل ما این هست که ما نظارتی بر شرایطمون نداریم و مرتب با چاقی درگیر هستیم و به جای اینکه نظارت کنیم چرا داریم چاق می‌شویم و چه چیزی باعث اضافه وزن ما شده اومدیم با چاقی مبارزه کردیم و به جسممون فشار آوردیم. اضافه وزن ما اصلاً در جسم ما نیست وپ نتیجه فرمول های ذهنی ماست که داره در جسم ما نشونش میده.

   لاغری با ذهن بسیار سادست و بسیار راحت‌تر از چاقی با ذهنه

   شما هر روز برای چاقی رنج میکشی و وقتی نمیخوری ناراحتی وقتی میخوری ناراحتی و حس میکنی داری چاق‌تر میشی و به شدت ذهن درگیری و به هم ریختگی داره. (پسر این چقدر حرف درستی هست درگیری ذهنی حاصل از حرکت در مسیر اشتباه)

   دلیل اینکه لاغری «با ذهن» سادست اینه که وقتی تبدیل به ناظر بشی و ببینی چه رفتاری باعث چاقی شما شده اون وقت راحت تغییرش میدی و آرامش میگیری و مطمئنی رفتار درستی داشتی و مطمئن هستی که روش صحیحی رو در پیش گرفتی. در صورتی که در روش‌های مرتب به خودت سختگیری میکردی و به خودت و جسمت فشار می‌ آوردی و همش میدونستی که جواب نمیده! (پسر چه فشار روحی ای و چه زجری رو تحمل میکنه فردی که در مسیر اشتباه هست، به خاطر این نعمت سپاسگزارم چقدر این مسیر لذت بخشه)

   فایل تأثیر تبلیغات بر تناسب اندام مشاهده شود به همراه خواندن مقالات و نکات طلایی سایت.

   این آگاهی ها تجربیات فردی هست که از چاقی به تناسب اندام رسیده پس بسیار ارزشمنده و نتیجه بخش

   با این تیکه خیلی حال کردم، من عاشق لاغر شدنم عاشق این‌ام که یک انسان بتونه شرایط جدیدی رو در زندگی‌اش تجربه کنه. به نظر منم واقعاً لذت بخشه خیلی معنویه این کار

   نمیدونید چقدر لذت بخشه آدم بتونه آزادانه لباس انتخاب کنه
   نمیدونید چقدر لذت بخشه آدم آزادانه بتونه هر جا دوست داره حضور پیدا کنه
   نمیدونید چقدر لذت بخشه وقتی اعتماد به نفست بارها و بارها بیشتر میشه
   نمیدونید چقدر لذت بخشه که فرد خودش تصمیم گیرنه زندگیش میشه
   نمیدونید چقدر لذت بخشه که احساس منفی نداشته باشی در برابر مواد غذایی (احسنت دقیقاً)
   نمیدونید چقدر لذت بخشه وقتی کسی نست که حرف‌های زننده و سرزنش کننده بهت بزنه
   میدونید چقدر لذت بخشه؟ بهش فکر کنید ببینید چقدر حالتون خوب میشه

   من شخصاً خیلی از این موارد رو تجربه نکردم و با اینکه در مسیر ناصحیح بودم این نعمت‌ها رو داشتم خداروشکر میکنم.

   ادامه بدهید متناسب می‌شوید من تضمین میکنم متناسب میشوید!

   وقتی فرمول های چاقی در ذهن ما شکل میگیره یواش یواش عادت‌های ما عوض میشه و انگار سیستم بدن ما عوض میشه.

   بررسی موضوع خوردن (این بخش بسیار جذابه حتماً تا آخر چند بار بخونیدش، به نظرم این بخش فقط در مورد خوردن نیست در بسیاری از موارد دیگه و دلیل جنس فرمان دادن مغز در زندگیمون هم هست که بعداً در موردش شاید صحبت کردم)

   ما خیلی از خوردن میترسیم و عامل اضافه وزن میدانیمش.

   یک فرد متناسب چطوری مواد غذایی بدنش رو تأمین میکنه؟ چطوری انرژی جسمش رو تأمین میکنه؟؟ پاسخ:‌ خب از طریق خوردن

   خوردن از چه طریقی انجام میشه؟ پاسخ: دهان

   یک فرد متناسب «وقتی بدنش نیاز به انرژی داره و نیاز به مواد غذایی برای تبدیل انرژی داره فرمان مغز صادر میشه که ما باید غذا بخوریم و سلول‌ها میگن ما نیاز داریم به انرژی، فرمان توسط مغز صادر میشه. فرد متناسب در این حالت هیچ‌گاه هیجان‌زده نمیشه! و مرتب نمیگه گشنمه گشنمه

   یک فرد چاق وقتی احساس گشنگی کنه دیگه واویلا. هی میگه «گشنمه گشنمه» «چی کار کنم» «بریم یک جایی غذای بخوریم» «بزار غذا درست کنم بخوریم» «بزار غذا رو بخوریم بعد فلان کار رو بکنیم» «بزار بریم فلان جا غذا بخوریم» یعنی «همه چیز رو میندازه برای بعد از غذا خوردن» و «بسیار هیجان‌زده میشه برای غذا خوردن»

   یک فرد متناسب انتخاب میکنه از چه ماده غذایی ای که دوست داره بخوره. از دهانش اون غذا رو میزان نیازش میخوره و سیر میشه و دیگه ادامه نمیده

   یک فرد متناسب هرچقدر غذا متنوع باشه و هرچقدر زیاد باشه براش تفاوتی نداره اون دیگه سیر شده.

   در فرد چاق فرمول چی میگه؟ میگه غذا بخور. تا به چی برسی؟ به خفگی! یعنی باید در حالت خفگی قرار بگیری تا فکر کنی سیر شدی. یک فرد متناسب به هیچ وجه در ذهنش سیری برابر خفگی نیست.

   سیری یعنی رفع نیاز بدن

   در دوره لاغری با ذهن ما آموزش میدیم که چطور سیری برابر بشه با رفع نیاز بدن. نه اینکه سیری یعنی خفگی. نه اینکه سیری یعنی پر خوری. نه ای اینکه سیری یعنی هر چی هست رو باید بخوریم

   یک فرد چاق وقتی احساس میکنه گرسنه اش هست گرسنه اش نیست از اون حالت خفگی بکم اومده پایین‌تر و فکر میکنه گرسنه اش هست و مغز فرمان خوردن رو صادر میکنه

   یک فرد چاق معمولاً انتخابی نداره هر چه که بیاد رو میخوره

   تجربه رضا: به طرف نون خامه ای تعارف میکردن می‌گفت نه سیرم. من میگفتم (به عنوا نفرد چاق) یعنی چی سیرم؟ بزار دهنت بخور دیگه. اون می‌گفت از گلوم پایین نمیره اصلاً من اینو درک نمیکردم و میگفتم یعنی چی از گلوم پایین نمیره؟! مگه راهش رو بستن ؟‌ (خیلی خندیدم)

   یک فرد چاق بدون اینکه انتخاب کنه هر چی بود رو میخوره تا سیری عطشش بخوابه تا اینکه غذای اصلی رو بیارن.

   یک فرد متناسب گرسنه اش بشه غذایی که هست رو دوست نداشته باشه نمیخوره. یا غذایی که دوست داره تهیه میکنه یا کلاً نمیخوره

   پرسیدم از فرد گرسنه گشنت شده نمی آیی نصفه پرسی بخوری رفع نیاز بشه؟ گفت نه من تحمل میکنم تا یک چیزی که دوست دارم رو بخورم

   چقدر تفاوت هست بین رفتار یک فرد چاق با یک فرد متناسب

   یاداشت محمد صادق:‌ همین موضوع به نظرم نشون میده که تناسب اندام چقدر بر عزت نفس و احساس لیاقت و اعتماد به نفس ما تأثیر میگذاره و چقدر لذت بخشه. یک فرد متناسب واقعاً به معنای واقعی کلمه برای خودش ارزش قائله و هر چیزی رو نمیخوره. برای طعمی که وارد دهانش میشه ارزش قائله. برای میزان غذاش ارزش قائله. برای جسمش ارزش قائله. برای لذت روحیش ارزش قائله. خدایا شکرت

   تجربه رضا: در یخچال باز میکردم و هر چی بود مال دو هفته پیش مال یک هفته پیش میخوردم یخ زده بود میخوردم مینداختم بالا.

   محمد صادق: دمت گرم که تغییر کردی و برای خودت ارزش قائل شدی.

   بر خودتون آگاه باشید بر رفتارتون آگاه باشید و ناظر باشید و از امروز تبدیل به دو نفر بشوید یک نفر شماست و داره راه خودش رو میره و یک نفر که خود شماست. این ذهن ناخودآگاه شماست که دارم بهش یاد میدم چطور باید نظارت کنه بر رفتار غذایی. آگاه باشید. دو نفری میخوایم بریم جلو دیگه.

   یک فرد متناسب فقط از راه دهانش غذا میخوره اما یک فرد چاق به راحتی از ۵ طریق غذا میخوره. فرد متناسب یک دهان داره فرد چاق ۵ دهان داره

   راه اول: دهانی که همه داریم و میبنیم . دست میکنیم بر میداریم و میخوریم.
   راه دوم: افراد چاق با چشمانشون غذا میخورن (پسر عجب آگاهی ای.. این فقط در موضوع لاغری با ذهن نیست.. ما با چشمامون در تمامی ابعاد زندگی خیلی چیزها میخوریم! آیا مواظبیم چی میخوریم؟ هم جهت با خواسته‌ها یا نه؟ احسنت رضای عزیز)

   یک فرد چاق به این شکل عمل میکنه که غذاش رو از راه دهان خورده و به حد خفگی هم رسیده و گذاشته غذا رو کنار. حالا همسرت میاد برات یک چیزی میاره به هر طریقی. یکی با یک جعبه شیرینی وارد خونه میشه. شما اون رو می‌بینی – فقط می‌بینی – و تصمیم میگیری که بخوری. آیا گشنته؟ نه. آیا مغز فرمان داد؟ نه. چشم فرمان و تصویر شیرینی رو میده به مغز و مغز میگه عه؟ از این پیدا کردی؟ بخور. در اصل چشم دعوت میکنه شما رو به خوردن. چشم پیغام رو میده به مغز و مغز ما تصویریه. وقتی من تصویر شیرینی رو می‌بینم حالا نون خامه ای و هر چیزی که باشه که من دوستش دارم وقتی تصویرش رو مییدم مغز من به خاطره من و تجربه من که همیشه دیدش خوردم رو به خاطر میاره و یک تصویر براش روشن میشه که شیرینی. اینجا «فرمول چیه؟» هر وقت این تصویر بود مساوی است با فرمان خوردن و بالافاصله مغز فرمان خوردن میده و میگه بخور. و من یادم میره که سیری یعنی چی خفگی یادم میره.یک دونه دو دونه بر میدارم و میخورم.

   در این مثال مغز من فرمان صادر نکرد چون مغز من بر اساس پارامترهای درونی خودش که احساس گرسنگی بود فرمان خوردن رو صادر نکرد و بلکه چشم من شیرینی رو دید و فرمان رو به مغز داد و تصویر رو فرستاد به مغز. و مغز تحلیل کرد که بلافاصله عه شیرینی باید بخوری و فرمان خوردن صادر شد و شیرینی رو خوردم

   یک فرد متناسب هرگز با چشمانش غذا نمیخوره. سؤال کنید. بگو شما غذا رو خوردی سیر شدی آیا شیرینی یا هر چیز دیگه ای ببینی میخوری؟ امکان نداره بخوره.

   راه سوم:‌ بینی. تصور کنید غذا رو خوردید و کاملاً سیر ستید تشریف میبرید خونه مادر و غذایی که مادر درست میکنه معمولاً یک چیز دیگه هست و خیلی بو و عِطر عالی داره وارد میشی نه غذا رو دیدی نه هنوز تصمیمی برای خوردن غذا داری نه مغز دستور به خوردن داده بوش رو استشمام میکنی بوی قرمه سبزی یا هر غذایی که عاشقش هستی وقتی عِطر اون غذا استشمام میشه بازم مثل یک تصویر سریع به مغز میره و یک فرمان عصبی ارسال میشه که عه بوی اون غذاست فرمول چی میگه؟ تجربه قبلی چی بوده؟ بوی غذا مساوی است با خوردن و میخوری. بارها شده سیر بودیم و تصمیم به خوردن نداشتیم وارد یک محل شدیم و بوی غذا رو استشمام کردیم بوی کباب استشمام کردیم و همون لحظه دلت خالی میشه و انگار چیزی توش نیست و گشنه میشی و میخوری.
   یک فرد تناسب به هیچ وجه از راه بینی تحریک به خوردن نمیشه و ذهنش اصلاً این فرمانرو تحلیل نمینه که به شام خوردن تبدیل بشه

   راه چهارم: گوش. پیش اومده براتون که در مورد چیزی اطلاع نداشتیت و دوستمون میاد تعریف میکنه که وای دیشب رفتیم فلان رستوران جدید و چه غذایی بود. اصلاً دیوانه میشدی. انقدر زیاد بود انقدر خوشمزه بود چقدر ارزون بود و اصلاً قیمت هاش عالی هست. نه اینکه اولش بود تو تخفیف بود فلان. این اطلاعات با گوش به مغز میرسه و فرمان چیه؟ بر اساس فرمول های ذهنی. فرمول ساخته شدنست از قبل. غذای جدید بای خورده بشه. فرمان جدید صادر میشه و ذهنت میبرت تا بخوری و به این میگوییم خوردن های زمان دار.

   یک فرد متناسب هرگز از طریق گوشش اقدام به خوردن نمیکنه.

   راه پنجم: لمس کردن. حس کردن. حس لامسه. بارها شده تصمیم گرفتی یک دونه شیرینی برداری و بعد شیرینی رو دستت میگیری نرم هست و تازه هست بلافاصله تصمیم میگیری دو تا برداری بخوری. چرا؟ چون اون گرفتن شیرینی یک پیای به مغز من میده که میگه شیرینی دانمارکی یا هر چی و بلافاصله میگی چون تازست و خوبه بزار دو تا بردارم. یعنی لمس کردن تشدید میکنه و باعث میشه بری برای دومی و سومین شیرینی. یا وقتی گاز میزنی شیرینی رو طعمش باعث میشه که بری برای شیرینی بعدی.

   افراد متناسب هرگز با گرفتن چیزی تحریک نمیشن

   صنعت غذایی کشور توسط احساس غذایی ما تنظیم میشه. نیازمون به خوردن.

   یک نکته‌ای که برام جالب توجه هست اینه که استاد رضا عطار روشن عزیز هنوزم خودش رو چاق خطاب میکنه و همین نکته میتونه این اهمیت رو به ما برسونه که چرا همیشه تو مسیر تناسب هست و چرا ادامه میده. چون میدونه روند تغییر همیشه باید ادامه داشته باشه.

   تصاویر جذاب مواد غذایی با آهنگ‌های شاد و لباس‌های زیبا و رنگ‌های شاد برای تحریک چشم گوش و .. هست و افرادی که فرمول های ذهنی چاق دارند تحریک میشوند. این‌ها بخش کوچکی از تأثیر فرمول های ذهنی و تغییر رفتارهای چاقی هست.

   در افراد متناسب هرگز چین تغییرات رفتاری ای وجود نداره و مغز اونها با مغز ما تفاوت نداره بلکه تفاوت در فرمول های ذهنی هست.

   تمرین: آگاه باشید از رفتارهای غذاییتون. خودتی دیگه. بشین بنویس در طول روز چه رفتارهایی داری که فرمان مغزت نبوده و اول شما اطلاعات رو گرفتی و تحریک شدی و بعد مغز گفته عه اطلاعات جدید فرمان صادر شده.

   بارها شده وقتی افراد دارن یک چیزی رو میخورن و ازش تعریف کردن یا هر چی منم گفتم بزار بخورم. یا وقتی بوی غذا میومده میگفتم بزار تست کنم. اغلب هم تست مزه میکردم نه اینکه کلاً بخورم. این موضوعات نشون میده که منم نگاه نکردم ببینم نیازم هست یا نیست و بر اساس تحریک خوردم. یا وقتی که میخوایم بریم بیرون من عادت دارم که یک چیزی با خودم ببرم بخورم. شکلاتی گزی چیزی و میگم همزمان که دارم از زیبایی‌ها لذت میبرم بزار یک چیزی هم بخورم. در‌واقع موضوع نیاز نیست موضوع یک همزمانی بین دیدن طبیعت زیبا و خوردن هست. من وقتی میرم پیاده روی با خودم بطری آب میبرم که بنوشم. یا بیسکوییت میبرم روی صندلی پارک میشنیم و میخورم.

   باتوجه به آگاهی‌هایی که الان دارم نمیگم نباید کلاً چیزی نخورم ولی حجم رو کم میکنم یک دونه شکلات یا گز بسه. چند تا دونه بیسکوییت دو تا سه تا بسه. در مورد آب هم زیاد شنیدم که میگن ۷۰٪ بدن آبه باید زیاد بخوری و الان تصمیم گرفتم هر موقع احساس تشنگی میکنم و نیازه بخورم نه اینکه همینطوری هی آب بخورم. هر موقع احساس تشنگی کنم مصرف میکنم.

   ادامه نکات:
   افرادی که از دوره لاغری با ذهن استفاده میکنن بعد از چند روز میان میگن امروز رفتم فلان جا خونه مادرم اگر قبلاً بود چی کارا که نمیکردم فلان غذا هم بود و من خیلی دوست داشتم ولی منصرف شدم و نخوردم و خودشون شگفت زده میشن که چه اتفاقی افتاده و چطور شده میل ندارن. چون چند روزه داره روی خودش کار میکنه و مقداری فرمول ها رو دست کاری کرده و نتایج داره خودش رو نشون میده.

   وقتی شما تغییرات رفتارت رو ببینی به جسمت نگاه نکن. جستمت فعلاً کار داره تا لاغر بشه. اول فرمول عوض میشه در ذهن و بعد تغییر در رفتارها

   بارها و بارها خودت رو تشویق کن و تحسین کن و نرو جلوی آینه بگو امروز نخوردم مثلاً که چی؟ چیزی عوض نشده! خودت رو سرزنش نکن

   یک درخت میوه دادن مرحله آخرشه. از جوانه زدن آن هسته شروع میشه وقتی جوانه زده بشه وقتی اون شکاف ایجاد میشه و اون تغییر در بذر هسته ایجاد میشه دیگه تا هرجا که باید پیش میره و بزرگ میشه و سایه میده میوه میده اصلاً عجیب

   هر تغییری در خودت می‌بینی یعنی جوانه ها زده شده و خودت رو تشویق کن و ادامه بده و به خودت تبریک بگو و تکرار کن و من هم به تو کمک میکنم و تمام سعیم بر ای هست که از طریق فایلهای رایگان و دوره ها تغییر رو آسون کنم

   این حرف‌ها فوق‌العاده ارزشمنده هیچ جای دیگه این حرف‌ها رو نمیشنوید در هیچ کتابی نیست این‌ها تجربه‌های خودم به همراه الهاماتی هست که از خداوند گرفتم و از اون استفاده کردم و نتیجه گرفتم.

   دلیل اینکه هنرجوهای من از من خیلی بهتر نتیجه میگیرن آینه که اونها این بسته آموزشی آماده رو دارند استفاده میکنن

   خداوند شما رو به این مسیر هدایت کرده پس ادامه بدید

   خداوند به زور کسی رو هدایت نمیکنه اون شما رو اول مسیر قرار میده و شما از طریقی با این سایت آشنا شدی یکی گفته تو اینترنت سرچ کردی و هدایت شدی

   الگو هدایت خیلی برام جالب بود: با فردی تماس داشتم گفت تو اینترنت سرچ کردم آرزوی من لاغری و با سایت شما آشنا شدم. خیلی خوشحال شدم با اینکه روش کار نکردم و شاید اصلاً به کارش نبرده بودم ولی چطور شده‌ این دوست خوبمون این عبارت رو جستجو کرده و و خداوند ایشون رو هدایت کرده به این مسیر آیا غیر از آینه که هدایت خداونده؟

   وقتی هدایت شدی و اینجا هستی، بقیه کار کار خودته و اقدام عملی تو هست و ادامه دادن

   دلیل نتایج دوستانی که در لاغری با ذهن شرکت کردن این هست که مراحل رو گام به گام طی کردن

   وقتی جوانه ها زده شده و تغییرات رو در خودت دیدی تصمیمت رو بگیر که ادامه بدی این جوانه هارو و میخوای درخت تنومند تبدیلش کنی؟ میخوای لاغری رو در وجودت نهادینه کنی یا نه؟ یا میخوای رها کنی؟

   خداوند شما رو به این مسیر هدایت کرده و منم تمام تلاشم این هست که شما رو در این مسیر حفظ کنم تا جوانه ها شکل بگیره احساستون عالی بشه و تغییرات رو ببینید و دیگه تصمیم بازم با خودتونه که دوره آموزشی رو ادامه بدید یا رها کنید

   امیدوارم تصمیمتونرو بگیرید و یکبار برای همیشه فرمولها رو تغییر بدهید و لذت متناسب شدن رو تجربه کنید

   دوستان عزیزم همواره در مسیر متناسب شدن و زیبایی اندام باشید.
   عاشقتونم محمد صادق.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/07/13 18:43
    مدت عضویت: 515 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 387 کلمه

    آقای محمد صادق برادر ارجمند
    ممنون از زحمتت برای بازنویسی صحبتای قشنگ‌استاد در فایل ششم رایگان تناسب فکری

    عاااااالی بودعالی
    ۱۷ مهر که بیاد دقیقا میشه سه ماه که از هدایتم به این سایت الهی میگذره خوشحالم با این روش آشنا شدم
    توی این‌مدت به شکل محسوس وزنم کم نشده اما این حس سبکی برام ارزشمنده
    جلوی آینه که‌می ایستم متوجه هستم که بدون هیچ رژیم و تحرک خاصی جمع و جورتر شدم و به قول استاد این یک نشانه از جوانه زدن بذر لاغری ذهنمه
    خدارا بابت این‌موفقیت بسیار سپاسگزارم

    منم اینو قبول دارم و به عینه تجربه کردم که ما چاقها عشق غذاییم و نه تنها از راه دهان بلکه از راه حواس پنجگانه غذا می خوریم
    و کافیه وقتی غیر از زمانی که واقعا گرسنه ایم خالی شدن معده ارو حس می کنیم نیاز به انرژی سلولهارو درک می کنیم با پیامهای مغزی

    در غیر این زمان هر وقت از طریق حواس دیگه‌تشویق به خوردن‌میشیم بپرسیم آیا واقعا گرسنه ای ؟
    حتما جواب می دیم نه
    وقتی این جوابو گرفتیم اهمیت به این میل بی موقع برای خوردن ندیم به ذهنمون وعده بدیم که هر وقت واقعا گرسنه شدی از این می خوریم الان وقتش نیست

    من همیشه با استشمام بوی کباب و نون تازه دلم به شدت هوس خوردن‌می کرده
    اما حالا با این دیدگاه‌جدید می خوام خودمو امتحان کنم
    یه روز بعد از صرف ناهار در منزل میرم بازار قدیم شهرری همونجایی که ظهرها بوی کباب ریحون و نون سنگک تازه هوش از سر آدم‌می بره اونجا ببینم چه حسی پیدا می کنم و من‌چه عکس العملی از خودم‌نشون می دم ….
    تا چه اندازه می تونم در مقابل دعوت‌چشم و‌گوشم به غذا در حالتی که واقعا سیرم مقاومت کنم …و‌مثل لاغرها رفتار کنم

    بزودی نتیجه ارو به دوستان اعلام خواهم کرد باید به توصیه استاد از این به بعد دو نفری برم‌جلو یکی شهربانوی اول که راه گذشته ارو ادامه می ده
    یکی شهربانوی ناظر و هدایتگر

    یک‌دنیا تشکر از استاد روشن با این فایلهای روشنگر و بی نظیر همچنین دوستانی تیزبین و فعال مثل جناب محمد صادق

    با آرزوی موفقیت برای همه
    شامگاه ۱۳ مهر ۱۳۹۹

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/01/22 02:16
   مدت عضویت: 612 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 105 کلمه

   سلام آقای عطار روشن عزیز،
   ممنونم بابت فایل های رایگانتون
   واقعا نکات خوبی داره
   من یکی از تمریناتی که قبلا متناسب بودم وانجام میدادم به صورت کاملا آگاهانه به ذهنم میگفتم که تو باید مثلا از چیپس بدت بیاد وتلقینی میل به خوردن اون رو از دست میدادم،که اتفاقا نتیجه هم میداد،مدتیه این کار رو دیگه انجام نمیدم وجدیدا هم به این موضوع فکر میکردم که چه ماری بود من انجام میدادم مثلا چیپس به این خوشمزگی چرا من میگفتم دوست ندارم وبه بدنم زجر میدادم!!!
   ولی الان به این فایل متوجه شدم که این یه راهکاره که برا بعضی مواد غذایی باید این کار رو شروع کنم،

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/01/02 11:58
   مدت عضویت: 638 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 308 کلمه

   سلام استاد
   واقعا الحق اون 5 فایل یک طرف و این فایل ششم فوق العاده بود. من همیشه به دخیل بودن ذهن در کلیه رفتارهای زندگی باور داشته و دارم و حتی دو سالی هست در حوزه روانشناسی بیشتر رو خودم کار کردم اما درمورد اضافه وزنم به این موضوع نرسیده بودم که با این فایل این تفاوت رو به شدت احساس کردم. البته هنوز بقیه فایل ها رو گوش ندادم چون می خوام این فایل ششم رو کاملا رعایت کنم و باور کنم بیشتر حواس من هست که من رو به سمت خوردن می کشونه. این فایل باعث شد من متوجه بشم خیلی خیلی از مواقع در روز که می خورم اصلا گرسنه نیستم ولی به خاطر عادت و همون حواسی که گفتید من رو به سمت خوردن می کشونه. یا مثلا ساعت 10 صبح اگر صبحانه خوردم طبق عادت ساعت یک ناهار خوردم در حالی که واقعا گرسنه نبودم و فقط یک سری کالری اضافی به بدنم اضافه کردم. گاهی اوقات شده برای شادی و یا دور هم بودن خوردن رو تو جمع دوستان پیشنهاد دادم و رفتم و خوردم درحالیکه واقعا گرسنه نبودم و فقط خواستم دورهم باشیم در حالیکه می تونست دورهمی سبک تری باشه
   با شنیدن این فایل من به این باور رسیدم و رفتارهامو در مقابل هر گونه خوردن می بینم و واقعا متوجه می شم از خوردن سیر شدم. چیزی که شاید قبلا این احساس رو نداشتم.
   یک نکته دیگه که من بهش رسیدم اینه که اندام و اضافه وزنم رو دیگه کمتر نمی بینم. قبلا جلوی آیینه همش نگران چاقی بودم ولی الان این احساس داره کم و کم تر می شه و این فکر داره از بین بره. چون به نظر کسی که از این شیوه لاغر می شه اصلا متوجه لاغری خودش نمی شه ولی لاغر می شه و این مسیر درستیه.
   زنده باد بر شما و درود و صد درود

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1398/12/08 23:37
   مدت عضویت: 695 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 180 کلمه

   با سلام و احترام خدمت استاد عزیز و همدوره ای های عزیز
   استاد بسیار خوشحالم بسیار زیاد با شوق و علاقه دارم در مسیر لاغری با ذهن قدم بر میدارم،با اراده و مصمم لذت میبرم از تغییر های ایجاد شده در اندامم،قبل از اشنایی با لاغری با ذهن پیوسته شیرینی و هله هوله میخوردم الان خودمو خیلی بهتر کنترل میکنم ولی هنوز ذهنم درگیر یه سری مسائل هست که در ویس ششم مطرح شد و ان هم راه های خوردن افراد چاق که فرمودید از 4-5راه هست با حس بویایی انگار معده ام خالیه با دیدن هم خیلی گرسنه میشم ولی باز میگم خیلی بهتر شدم ولی نمیدونم چطور این احساس را از بین ببرم،من خیلی خوشحالم که با دوره های بینظیرتون اشنا شدم،من با ذوق و اگاهی پیاده روی هم میکنم ولی نه برای تغییر دادن نتیجه برای این که لذت میبرم از اندام خوب داشتن از سلامتی ام از زیبایی و موقع پیاده روی خیلی ذوق میکنم چون بی صبرانه منتظرم با شنیدن صدای شما روح تازه در من دمیده بشه خیلی خوشحالم ممنونم از شما خدا حفظتون کنه

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1398/11/23 15:01
   مدت عضویت: 671 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 192 کلمه

   با سلام و خسته نباشی . واقعا تمام مواردی را که استاد میگن به نظرم در مورد آدمای چاق یه جور هست چون مثلایه وقتی من غذا خورده بودم بعد شوهرم از بیرون میومد و شیرینی یا هر چیز دیگه میاورد من حتما ازش میخوردم بدون توجه به اینکه سیر هستم . یا وقتی میرفتم فروشگاه یه خوراکی برای خودم میخریدم . ما شهرستان زندگی میکنیم یه بار اومدم تهران خونه خالم بعد دختر خالم یه شب از یه فست فود پیتزا سفارش داد و خیلی تعریف اون فست فود رو کرد الان چند سال ازون قضیه میگذره تازگی یه شعبه ازون فست فود تو شهر ما زدن من هنوز یادم هست چند بار رفتم تا آدرسشو پیدا کردم با اینکه مسیرش طولانی بود ولی هر طور بود رفتم . قضیه بویایی و بینایی که دیگه واضحه و نیاز به توضیح نداره . ولی الان خیلی از عادتهای من از بین رفته دیگه اصلا ریزه خواری نمیکنم . یه دونه نون خامه ای چند روزه تو یخچاله ولی کسی نمیخوره . اگه قبل این قضیه بود حتما تو یه روز چن تاشو میخوردم .

   امیدوارم این حالت برای همیشه پایدار بمونه.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1398/11/24 12:00
    مدت عضویت: 671 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 9 کلمه

    بسیار متشکر از راهنمایی های با ارزش شما .

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    1399/02/23 01:28
    مدت عضویت: 589 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 103 کلمه

    سلام
    این خیلی خوبه که داریم آگاه میشیم به رفتارهامون
    «وقتی من غذا خورده بودم بعد شوهرم از بیرون میومد و شیرینی یا هر چیز دیگه میاورد من حتما ازش میخوردم بدون توجه به اینکه سیر هستم»
    «میرفتم فروشگاه یه خوراکی برای خودم میخریدم»
    «ه بار اومدم تهران خونه خالم بعد دختر خالم یه شب از یه فست فود پیتزا سفارش داد و خیلی تعریف اون فست فود رو کرد الان چند سال ازون قضیه میگذره تازگی یه شعبه ازون فست فود تو شهر ما زدن من هنوز یادم هست چند بار رفتم تا آدرسشو پیدا کردم با اینکه مسیرش طولانی بود ولی هر طور بود رفتم»
    سپاسگزارم

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   سیما شریعت پناه
   1398/10/10 19:05
   مدت عضویت: 726 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 139 کلمه

   با عرض سلام و وقت بخیر خدمت استاد مهربانی ها.
   استاد من تمرینها رو مرتب انجام میدم و یادداشت برداری می کنم و در جلسه های قبل در سایت هم نوشتم که چه تغییراتی در رفتارم داشتم. و وقتی جلسه ششم را گوش کردم، احساس کردم که قبل از گوش دادن این فایل هم در همین مسیر قرار گرفتم و به رفتارهای غذایی ام خیلی دقت می کنم. اما استاد یه سوالی خیلی ذهنم و درگیر کرد. و اون این هست که اگر فایل های رایگان تموم بشن. من بلاتکلیف میشم؟ و حتماً باید دوره ثبت نامی رو شرکت کرد؟ دوست ندارم مثل یک کلاس نیمه کاره باشه برام. من خیلی به این روش امیدوارم. ولی خب فعلاً شرایط ثبت نام رو ندارم. خوشحال میشم پاسخم رو بدید. ممنونم ❤️

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1398/09/12 15:48
   مدت عضویت: 780 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 471 کلمه

   ?بنام رب یکتا?
   سلام خدمت استاد عزیز و دوستان همراه سایت تناسب فکری.
   خیلی خوشحال و سپاسگذارم که مصمم راه زیبای تناسب انتخاب کردم.
   من با مرور کردن رفتارهای روزانه ام متوجه رفتارهایی در خودم شدم که برام جالب بود.یکی از رفتارم این بود که شاید بقول استاد که میگن افراد دارای اضافه وزن براشون فرقی نمیکنه چی تو یخچال و هر چی گیرشون بیاد میخورن من اینطور نبودم و اتفاقا غذاهای خاصی رو دوست داشتم که اگه اون تو یخچال بود بیخیالش نمی‌شدم که اگه یه هفته هم تو یخچال بود میخوردم و متوجه دو تا نکته از این رفتارم شدم. یکی اینکه نباید غذای مونده رو بخورم حتی اگه دوسش دارم چون با اینکار برای خودم ارزش قائل نیستم و این باعث میشه احساس لایق بودن رو از خودم صلب کنم و دوم اینکه غذای مورد علاقه من حتی اگه زیاد از حد مورد نیازم هم بود تا جایی که میتونستم میخوردم و این هم فرمول اشتباه بوده و حس چشایی و طعم غذا و خاطرات خوب اون غذا در ذهنم باعث بیشتر خوردنم می‌شده که مغزم دستور می‌داده بیشتر باید بخوری… گرچه من این فرمول رو تا جایی که تونستم در حال مهار کردن هستم و همیشه به ذهنم یادآوری میکنم که من برای جسمم ارزش قائل هستم و فقط به اندازه ی نیاز بدنم میخورم….
   یکی از رفتارهای دیگرم که خیلی فکر میکردم اصلاح شده شیرینی خوردن بود…من تو خونه شیرینی نمی‌خرم که بعدا تحریک بشم بخورم ولی تو جاهای دیگه هستش و وسوسه اون هم کار دستم میده.من شیرینی زبان تازه خیلی دوست دارم. چند شب پیش خونه ی مامانم رفته بودیم و من با این موجود خوشمزه رو به رو شدم و خیلی هم گرسنه بودم و سه تا خوردم و با خودم گفتم برای رفع گرسنگی میخورم و با خودم فکر کردم چقدر مقاومت کردن در مقابل علایق میتونه سخت باشه به این فکر کردم اگه شیرینی تازه نبود شاید همون یکی رو میخوردم پس گرسنگی بهانه بود…. ومن در مقابل تازگی شیرینی با حس لامسه و چشایی وسوسه شدم و نتونستم مقاومت کنم…اما خودم رو سرزنش نکردم چون نسبت به قبل خیلی بهتر شدم و اگه قبل از آشنایی من با استاد و حرفهای هیجان انگیزشون بود شاید نصف جعبه رو خورده بودم و به خودم آفرین گفتم چون بعدش میتونستم بخورم ولی نخوردم و به خودم گفتم من لایق متناسب شدنم و سعی من اینه که فرمول‌های اشتباه رو پیدا کنم و کم کم اونها رو پاکسازی کنم و زمان این مسأله رو حل خواهد کرد…???
   بی‌صبرانه منتظر رفتن به جلسات بعدی استاد هستم و مدام خدا رو شکر میکنم که همه ی ما انسانها میتونیم به تمام خواسته های خودمون برسیم اگه ایمان به توانایی های خودمون داشته باشیم که اونوقت می‌فهمیم خدایی که میپرسیم چقدر بزرگ و دانا و مهربونه. خدایا شکرت خدایا شکرت خدایا شکرت.
   ?استاد ممنونتم?
   رب یکتا همراه همتون دوستان متناسب

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1398/08/15 02:10
   مدت عضویت: 771 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 139 کلمه

   سلام اقای عطار روشن و ممنون از فایلهای رایگان ببخشید سوالم را اینجا مطرح می کنم می خواستم در قسمت از همفکری بپرس بنویسم انگار امکان طرح سوال در ان قسمت وجود نداره ببخشید من وقتی گشنه میشوم وطول می کشد تا غذا بخورم یا روزه میگیرم کلا گشنگی بکشم سر درد میگیرم این درد برام تولید ترس می کنه برای همین هنوز گشنم نیست یا اشتها ندارم هی درونم میگه غذا بخور تا گشنه نشی سردرد بگیری یا دارم میرم بیرون هنوز گشنه نیستم ترس از اینکه نکنه وقتی بیرونم گشنگی بکشم و سردرد بگیرم باعث میشه غذا بخورم چه طوری بر این ترسم غلبه کنم چون وقتی هم که سر درد میگیرم خیلی اذیت میشم و با سردرد هم هی میخورم فکر می کنم بخورم که سردردم خوب بشه لطفا منو راهنمایی کنید با تشکر

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1398/08/16 18:22
    مدت عضویت: 771 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 20 کلمه

    خیلی ممنون اقای عطار منش از اینکه وقت گذاشتید و سوال من را به طور کامل جواب دادید سعادتمند باشید

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     1399/01/08 11:43
     مدت عضویت: 631 روز
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 14 کلمه

     ایشون آقای عطار روشن هستن آقای عباس منش شخص دیگه ای هستن .

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1398/08/02 11:26
   مدت عضویت: 786 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 20 کلمه

   استاد اماهنوزم نمیتونم به خودم بگم‌توکه سیری به پیام چشمت یا بویاییت گوش نکن
   الان نباید این رفتارمن تغییرکرده باشه؟؟

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1398/08/02 11:23
   مدت عضویت: 786 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 101 کلمه

   سلام استاد عزیز
   من ازدیروزکه فایلو گوش دادم تاالان هرچی خوردم باغیراز دهانم بوده واقعاخیلی جالبه برام
   اصلا ماچاقا شب بارویای فرداچی بخوریم میخوابیم صبم با رویای چی بخوریم بیدارمیشیم?
   فکرکنم باذهنمونم غذامیخوریم بغیرازاونایی که شمافرمودین
   واقعا هم نمیتونیم جلوی این خوردنهارو بگیریم من که تندتند فایلارو چندبارگوش میدم که بتونم برم‌فایل بعدی هی هم به خودم میگم زمان بده به خودت و عجله نکن که فایده نداره
   مرسی بخاطراین اگاهیای زیبایی که بامیدین
   من الان هزینه ی ثبت نام دوره رو ندارم امابخداگفتم به محضی که دوره ی رایگانم تموم شد پولش اماده تو خسابم باشه که رهاش نکنم
   سپاس بیکران ازشما

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1398/07/23 00:53
   مدت عضویت: 829 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 1,037 کلمه

   سلام خدمت دوستان عزیز و استاد گرامی
   چقدر این فایل جالب بود استاد واقعا وقتی به رفتارهای خودم توجه کردم دیدم درسته ما تپلها غیر از دهان از راهای ‌دیگه هم غذا میخوریم هم خنده داره هم ناراحت کننده
   این فایل رو خواهرم هم که خیلی لاغر هستش با من گوش داد و تعجب کرد و میگفت عالیه تو واقعا از این طریق هم غذا میخوری و من با لبخند گفتم بععععععله ??
   خواهرم گفت ولی من اصلا اینطوری نیستم وقتی غذام رو خورده باشم انگار تمام راهها برای ورودی هام بسته میشه و انگاری تمام راهها یی که استاد میگه واسه من عصباش قطع میشه و خوشمزه ترین غذاها رو جلوم بزاری میلم نمی کشه بهش گفتم اگه اسرار کنن که یک لقمه بچش چکار میکنی گفت میگم اگه اشکال نداره یک مقداریشو می زارم واسه بعدا که گرسنه هستم میخورم
   با خودم گفتم چه فکر خوبی!
   خواهرم میگفت اگه من گشنه باشم و مثلا بوی کباب بیاد تحریک به خوردن میشم ولی اگه سیر باشم اصلا انگار بوی کباب رو حس نمیکنم
   و توجهی بهش نمیکنم
   من چندین روز روی عادتهام تمرکز کردم
   چند شب پیش من شامم رو کامل خورده بودم یک سر رفتیم خونه مامانم اینا قرمه سبزی داشتن وای چه بویی کرده بود قبل از اینکه با لاغری با ذهن آشنا بشم فوری یک بشقاب پر می کشیدم و بدون توجه به اینکه سیرم حسابی میخوردم ولی من اون شب فقط دو قاشق کشیدم و رفتم نشستم رو مبل خیلی آرام و با لذت مشغول خوردن شدم
   درسته که بازم از طریق بینی خوردم ولی نه به اندازه قبلا
   فقط دو لقمه و همون به من رضایت داد و خشنودم کرد و این یعنی پیشرفت یعنی باورهای چاقیم داره کم رنگ میشه و این واقعا باعث خوشحالی من هستش کلی به خودم آفرین گفتم
   عالیه آفرین به تو ، مرحبا ، تو در مسیر درست قرار داری و خوب داری پیش می ری من مطمئنم موفق میشی ?
   پریشب شوهرم پیتزا درست کرد آنچنان بویی راه انداخته بود که نگو و نپرس وقتی رفتم سراغ آشپزخونه دیدم عجب پیتزایی به نظر عالی میرسید یعنی هم بینیم پیام فرستاد به مغزم و هم چشمم
   شوهرم هم که در حال خوردن بود هی اسرار میکرد که بیا یک تکه بچش میگفت خیلی خوشمزه شده و هی میگفت امممممم عجب پیتزایی و از طریق گوش هم به مغزم پیام خوردن فرستاده شد یک لحظه تحریک شدم یک تکه بخورم ولی یک دفعه انگار دو نفر شدم عالیه دومی گفت تو که سیری بیخود چرا میخوای بخوری با خودم گفتم درست میگه و کمی فکر کردم تا راه حلی پیدا کنم که بتونم اشتیاقم به خوردن کم بشه
   به شوهرم گفتم من الان سیرم و دوست دارم موقعی که گشتم هست اینو بخورم تا لذت ببرم گفتم چند برش واسه من جدا کنین من هر وقت گشنه شدم میخورم و اینطوری به آرامش رسیدم و اشتیاقم به خوردن از بین رفت و فردا شبش پیتزا رو واسه شامم خوردم و چقدر هم لذت بردم کلی به خودم ذوق کردم و به خودم گفتم عالیه جونم بهت افتخار میکنم ، تو معرکه هستی ،عالی هستی مطمئن باش موفق میشی تو شگفتی سازی
   چند روز پیش واقعا من قضیه خوردن از طریق لمس کردن رو تجربه کردم البته اون موقع من هنوز شام نخورده بودم و گشنه بودم
   در حال درست کردن شام بودم شوهرم از بیرون آمد یک دفعه چشمم به پاکت نان شیر مال افتاد که خریده بود تصویر فرستاده شد و فرمان خوردن صادر شد با خودم فکر کردم نباید خودم رو در خوردن محدود کنم پس یک تکه کوچیک میخورم که بتونم شامم رو با گرسنگی و لذت بخورم ولی تا دست کردم و یک تکه نان شیر مال رو برداشتم خیلی نرم و تازه و لطیف بود فوری همون موقع تصمیم گرفتم بازم یک تکه دیگه بخورم واقعا قبلا این موضوع رو درست نمی فهمیدم که چرا این اتفاق می افته ولی الان خیلی واسم جالب بود یک دفعه دو نفر شدم در واقع خودم رو ناظر بر کارم می‌دیدم و این حالت واسم خیلی جذاب و جالب بود
   صبح هم که صبحانه خورده بودم و مشغول آشپزی و درست کردن غذا بودم برای برداشتن چیزی رفتم سراغ یخچال یکدفعه چشمم افتاد به بقیه نان شیر مال دیشب دوباره بی اختیار دستم رفت طرفش چون با چشم دعوت به خوردن شدم و فرمان صادر شد یک تکه برداشتم با اینکه سیر بودم و صبحانه کامل خورده بودم یک تکه خوردم و دوباره عالیه دومی ناظر بر کارم شد
   امشب با اینکه عصرانه خورده بودم و سیر بودم ولی تمایل به خوردن داشتم ولی متوجه نبودم چرا
   و چون نمیخواستم در خودم محدودیت در خوردن ایجاد کنم با خودم گفتم اشکال نداره و یک مقدار گندم برشته برداشتم و تند و تند مشغول خوردن شدم یک دفعه عالیه دومی ناظر بر کارم شد و متوجه شد که عالیه خیلی داره تند و تند گندم برشته ها رو بدون اینکه از طعمش لذت ببره در دهانش می ریزه و میخوره
   عالیه ناظر با خودش فکر کرد که چرا…
   متوجه شد عالیه استرس داره و داره بخاطر فرونشاندن استرس میخوره
   پس عالیه ناظر گفت کمی آرام تر بخور تا بتونی طعم رو حس کنی
   و گفت آرام باش تو استرس داری و متوجه هستی که داری به خاطر استرس این گندم برشته هارو بدون فهمیدن طعمش تند و تند میخوری؟؟
   یک لحظه مکث کردم و انگار تازه متوجه شده بودم داره چه اتفاقی می افته دیدم آره داره راست میگه و در اون لحظه تمایلم به خوردن گندم برشته از بین رفت و گذاشتمش کنار
   خیلی واسم جالب بود واقعا این روش واسه من داره کار میکنه کلی به خودم ذوق کردم و آفرین گفتم ❤❤❤❤❤
   عالیه جونم عزیز دلم و بهت افتخار میکنم تو بهترینی، تو عالی هستی، تو لایق لاغری و تناسب اندام هستی ، تو این روش لاغری رو داری عالی یاد می گیری، تو مسیر لاغری با ذهن داری معرکه پیش میری، مطمئنم موفق میشی ، روز به روز لاغر و لاغر تر میشی تا به ۶۰ کیلو برسی به زودیه زود
   خدایا شکرت جوانه لاغری من زده شده من عاشق جوانه ام هستم دوستش دارم و همه حواسم بهش هست تا هر روز و هر روز رشد کنه و درخت تنومندی بشه و من از میوه هاش لذت ببرم
   خدایا شکرت
   استاد ممنون????????????

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/04/22 11:56
    مدت عضویت: 726 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 11 کلمه

    سلام دوست عزیز ناظر بودن برخودتون و تشویق خودتون خیلی عالیه،افرین👏👏

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1398/07/21 11:38
   مدت عضویت: 792 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 347 کلمه

   سلام برا توجه بیشتر قسمتهای 4 و5 رودوباره وقسمت 6روبرابارسوم بادقت گوش کردم واکثر مطالب این سه قسمت رو یاد داشت کردم همانطور که گفتید مابیشتربه چاق بودنمان توجه داشتیم نه اینکه چطور لاغر بمانیم تا چاق نشویم وناظر بررفتار غذایی روزانه چاق کننده مان نبودیم با گوش کردن به صحبتهایتان متوجه شدم منم تنها با دهانم غذا نمی خوردم واقعا وقتی شیرینی بر میداشتم چون نرم بود لذت برداشتن یکی دیگرو داشتم ووقتی میخوردم و طعم خوشمزه ان بیشتر جذب خوردن ان میشدم حتی اگه سیر بودم همینطور رنگ ولعاب وروش درست کردن غذاها وشیرینیها وحلواهایی که میدیدم در شبکه ها ویا میشنیدم وقتی روش درست کردن انرا میگفتن ترغیب برادرست کردن انها میشدم ودرنتیجه چشیدن وخوردن انها را بدنبال داشت وهمینطور که گفتید منهم اصلا گرسنگی رو نداشتم هنوز سیر بودم که ناخنک میزدم یا ریزه خواری تنلقات شکلات شیرینی وحتی میوه رو داشتم که اینها همه چاقی رو بدنبال داره الان سه ماهه که باسایت لاغری با ذهن همراهم تقریبا دوهفته هست که تونستم ریزه خواری وپر خوری وناخنک زدن رو کم کنم البته موفقیت کامل به دست نیاوردم ماه دوم که شروع کردم وقتی تمریناتروشروع کردم وقتی تمرینات رهروان لاغری باذهن رو خوندم که در مدت یک ماه توانسته بودن بین 6 تا 10کیلو کم کنند خیلی امیدوار نبودم چون نتونستم تا حالا نه سایز کم کنم نه وزن ولی قسمت ششم رو که گوش دادم که توجه به جسم نداشته باشیم والان تغییرات رفتار غذایی رو شروع کنیم بذر کاشته شده وباید تغییرات رو شروع کنیم امیدوارتر شدم وقتی که گفتید افراد متفاوت نتایج مختلف گرفتن حرفهاتون دلگرم کننده بود امید وارم بتونم بزودی نتیجه عالی بگیرم انقدر باتمام وجود صحبت میکنید و اشتیاق مطالب روبیان وانتقال میدید که مصمم تر در ادامه راه مبشویم ازخدا متشکرم که منو در مسیر لاغری قرارداد وازشما هم بسیار ممنونم که تجربیات گرانبهاتونو در اختیار همه قرار میدهید ومشتاق لاغری ومتناسب شدن همه هستیدحتما میتونم توجه به لاغر شدن داشته باشم وبزودی به نتیجه برسم باراهنماییهای شما استادگرامی وتوجه وعملکرد صحیح به انها متشکرم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/04/22 11:54
    مدت عضویت: 726 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 77 کلمه

    سلام دوست عزیز
    کلمه بزودی ناشی از فرمول اشتباه عجله برای لاغری هست،این کلمه رو بذارید کنار و با اینکار خودتون از سر راه تناسب کنار برید و بذارید مسیر به سادگی و با ارامش طی بشه.
    اینکه افراد مختلف نتایج متفاوتی میگیرن کاملا طبیعیه ومقایسه کردن خودمون با بقیه فقط ما رو نا امید میکنه وناامیدی یکی از تظاهرات ترس هست و ترس ما رو از مسیر اصلی خارج میکنه مسیر اصلی مسیری هست که با ارامش همراهه🙂

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1398/07/17 17:55
   مدت عضویت: 802 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 236 کلمه

   سلام به استاد عزیز و دوستان خوبم
   خدا رو شکر میکنم که در این مسیر درست قرار دارم
   تمرین قسمت ششم
   آگاهی نسبت به رفتار غذایی
   امروز نسبت به چند روز پیش ذهنم رو به چاقی بود و باز مثل قبل تمایل زیادی به خوردن داشتم و بدون فکر کردن مواد غذایی رو میخوردم تند و تند و بعد از خوردن ناراحت بودم که حالا که این آگاهی رو داری چرا داری تکرار میکنی استاد خدا رو شکر به خاطر آگاهی که به ما دادی و الان فهمیدم که این رفتار من به خاطر کم رنگ شدن هدفم بوده من باید متناسب شدن رو در ذهنم پررنگ کنم من باید متعهد باشم به هدفم که رسیدن به وزن ۶۰کیلو هستش من باید آگاه باشم نسبت به رفتارم. خودم رو ببخشم و ادامه بدم در مسیر تناسب البته با احساس خوب و اشتیاق باید تغییراتم روبنویسم .منی که تا چند وقت پیش با خوردن دو بشقاب برنج سیر نمیشدم حالا با خوردن چند قاشق برنج سیر میشم احساس سبکی میکنم از این مسیر لذت میبرم از اینکه هروز یه قدم به هدفم نزدیکتر میشم خیلی خوشحالم من تا به حال چندین بار پیاده روی رفتم تا لاغر شم ولی یک کیلو هم کم نکردم ولی با این مسیر فقط در عرض ۱۵روز ۵کیلو وزن کم کردم ذهن و جسمم هسو شدند و برای لاغری اشتیاق دارند من میتونم لاغر بشم فقط باید ادامه بدم
   ممنون از زحمات شما استاد عزیز

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1398/06/28 15:01
   مدت عضویت: 835 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 455 کلمه

   سلام به همگي
   فايل فوق العاده اي بود ممنونم استاد
   من چند مورد از اين ٥ روش خوردن رو ميخواهم مثال بزنم كه توجه كردم
   چشم : هرگاه تلويزيون خوردني و يا برنامه اي هست در رابطه با آشپزي ترغيب به خوردن ميشم
   تبليغات تلويزيون و اينترنت
   كانال هاي آشپزي در اينترنت
   اگر سفره و مهماني و پذيرايي رنگارنگي باشه
   در بيرون باشم و ويترين و يا غذايي رو ببينم
   خوردن غذاي كسي كه با اشتها غذا ميخوره
   بيني : بوي غذااي از رستوران نانوايي شيريني پزي
   بوي غذايي در خانه
   زمان بيرون بودن بوي غذايي از جايي
   بوي غذاي خانه كه موقع پختن ميرم پاي گاز ميخورم
   گوش : شنيدن صداي قاشق چنگال از دور و صحبت كسي از داخل آشپزخانه يعني غذايي در كار هست و سريع اونجا ميرم
   صداي غذاخوردن كسي و يا صحبت پاي تلفن با كسي كه داره تعريف ميكنه غذا ميپزه يا داره درست ميكنه و يا دوست داره
   صداي قل قل غذا و تحريك كردن من براي خوردن
   لمس كردن يا حس كردن : موقع كشيدن غذا هميشه تصميم و عملم متفاوت هست و بيشتر بر ميدارم
   با دست و لمس داغي نرمي و … تحريك به چندتا برداشتن ميشم
   حس كردن غذاي خوب صد در صد خيلي بيشتر ميخورم
   نظارت كردن و اعمال من :
   ناخنك زدن حين پخت غذا و حجم زيادي خوردن
   موقع گرسنگي همه چي سرد گرم مونده و غيره ميخورم ته بندي تا غذا حاضر شه
   حجم زيادي تا مرز خفگي خوردن
   بعد از كمي فعاليت به بهانه خستگي خيلي خوردن
   به بهانه سردرد و خستگي و … خوردن
   خيلي هيجان زده غذا خوردن
   براي تفريح و غم و … غذا تنها لذت غذا و تنها شادي غذا و تنها مرهم غذا و راه حل همه چي رو خوردن دونستن
   سرگمي غذا خوردن در زمان حوصله سر رفتن
   آرامش پيدا كردن مصادف با غذا خوردن
   جشن و شادي = غذا
   حتي غذايي كه بد شده هم ميخورم كه حيف نشه و همه غذاهارو پاك سازي كردن در يخچال روي ميز و …
   حجم زيادي غذا درست كردن كه بقيه اندازه ميخورن من چون ميخوام حيف نشه خيلي بيشتر ميخورم
   هر زمان بيرون ميخوام برم ترس از نبود غذا بيشتر ميخورم.
   بعد از ورزش و كار و خستگي و مريضي توجيه داشتن براي بيشتر خوردن
   در سفر مهماني تعطيلات رستوران بيشتر خوردن
   ريزه خواري بعد از كار روزانه
   شييريني زياد با چاي و تعداد بالا
   سر ساعت غذا نخورم ريزه خواري و بعد توجيه غذا نخوردن خيلي بيشتر خوردن
   مواد سالم و ميوه و سبزيجات نخوردن جاي تنقلات زياد مصرف كردن
   خيلي هيجاني و نجويده غذا خوردن
   غذاهاي سالم و توجيه كردن و زياد خوردن و هميشه تا مرز خفگي خوردن و توان نفس نكشيدن و بعد تا كمي كم ميشد دوباره خوردن

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آزیتا
   1398/06/13 09:45
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 171 کلمه

   سلام خدمت استادگرامی
   خوب که این فایل رو گوش دادم متوجه شدم که خوردن من قبلا از روش دهان تنها نبوده چون گاهی اوقات با اینکه سیر بودم ولی تا شیرینی یا بستنی می دیدم می خوردم.
   توی گروه دوستانه عضو بودم اونجا خانمها عکس غذاهاشونو توی گروه قرار می دادن ومنم وسوسه می شدم که حتما اون غذا رو درست کنم(البته الان دیگه عضو گروه نیستم)
   واقعا وقتی کسی از غذایی تعریف می کرد سعی می کردم هر طور شده وسایلش را تهیه کنم و اون غذا را امتحان کنم
   خیلی خوشحالم که این فایل رو چند بار گوش دادم
   چند روز قبل برای بچه هام پیتزا درست کردم ولی خودم هیچ میلی نداشتم با این که قبلا خیلی فست فود می خوردم
   یا دیشب همسرم دونات تازه خریده بود وهمه از این که من هیچ ولعی برای خوردن نداشتم تعجب کردن این برام خیلی زیبا بود ومطمئنم که به خاطر گوش دادن به فایل های شماست من الان واقعا احساس می کنم که گاهی میل ندارم را به راحتی میگم. سپاس از لطف شما

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   سودابه
   1398/06/02 16:16
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 224 کلمه

   با سلام
   تمرین جلسه ششم(جلسات قبل رو تو نُت مبایلم مینوشتم)
   یکی از رفتارهایی که داشتم این بود که حتی اگر سیرم بودم میخوردم مخصوصا موقعی که رژیم بودم و اخر هفته ها رو ازاد بودم چنان میخوردم که انگار قرار بود قحطی بیاد و بعدش عذاب وجدان داشتم بدون اینکه اصلا مزشون رو متوجه باشم و فقط میبلعیدم یا اینکه اگر خودم مکلف به خوردن یدونه شیرینی میکردم وارد دهانم که میشد دیگه کسی جلو دارم نبود و میکفتم حالا اینبارو میخورم ایشالا از شنبه و بعضی اوقات از عذاب وجدانایی که بعد خوردن به من دست میداد گریه میکردم در مورد شنوایی هم اگر کسی از غذایی پیش من تعریف کنه دهنم اب میفته و هوس اون غذا رو میکنم?
   و هیچوقت سبر نبودم همیشه جا داشتم و حتی مواقعی که تصمیم داشتم رژیم باشم و دیگه حالا اون مقدار غذای ناهار یا شامم رو خورده باشم و یکی پیتزا میورد یا شیرینی حتما میخوردم و سر اونطرف غر میزدم که چرا این غذا یا شیرینی رو اوردی که من الان بخورم یا بیرون که میرفتم تفریحم اون غذا خوردن بعد خرید بود و کلا غذا خوردن برای من یک لذت وصف نشدنیه و همیشه دوست داشتم بخورم و چاق نشم ولی الان تقریبا یکهفتست دارم به فایلای شما گوش میدم و احساس میکنم داره تاثیرشو رو من میزاره و تمریناتو مدام انجام میدم

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   حانا
   1398/06/01 10:56
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 103 کلمه

   سلام استاد دقیقا من از همه روش هایی که گفتین غذا و شیرینی میخورم ..فقط کافیه ببینم
   اما یه سوال من این چند روزه غذام به اندازه کردم نمیدونم درسته.
   به خودم همش میگم با همین مقدار سیر میشم.همین بسه ..ولی بازم ته ذهنم انگار بهم فشار بیاد که بخور مثل قبل بخور تا لذت ببری…همون لحظه میام فایل های شما گوش میدم بهتر میشه..نمیدونم به خوردنم از همین حالا برنامه داشته باشم یا همون منوال باشه و فقط تمرینات داشته باشم…البته برای بحث عادت واقعا از وقتی به عادت شیرنی خوردن فکر میکنم ازش بدم اومده..البته توی این سه روز نزاشتم چشمم بهش بخوره

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1398/05/12 10:21
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 290 کلمه

   سلام استاد گرامی
   قبل هرچیز ازتون خیلی متشکرم برای زحمت هاتون، می دونم نباید ترازو بریم اما پیش اومد و رفتم، و خواستم این نوید رو بهتون بدم که طبق فرمایشاتتون، بدون هیچ رژیمی و ورزشی از سوم مرداد تا امروز دوازدهم مرداد 1.600 کاهش وزن داشتم
   و اعتراف میکنم این چند روزی چندین رفتار اشتباه داشتم اما هربار هرلقمه ای که به دهنم گذاشتم با خودم گفتم این غذا دوای متناسب شدن منه و هدایتم میکنه به جاده تناسب اندام
   خب با گوش دادن جلسه ششم پی بردم که توجه داشتن های من به چاقی و رژیم طی این سالیان بی راهه ای بوده که هربار به بن بست خورده و راه رو اشتباه می رفتم
   من همیشه به همسرم گفتم چاقی هم جزو بدترین نوع اعتیاد هست چون خیلی وقت ها رفتارهای خوراکی بدون اراده داشتم برای لذت خوردن فقط
   واقعا خیلی لذتبخش راحت هرجایی رفتن و هر لباس دلخواهی پوشیدن
   از امروز سعی می کنم آگاهانه خوراکم رو انتخاب کنم و مصرف کنم
   من هم جزو افرادی بودم،دیگه نمیخوام بگم هستم، پس میگم بودممم که از تمام حواس پنجگانه ام تحریک می شدم به خوردن و این حرفاتونو با تمام وجود لمس کردم و متشکرم که آگاهم کردین به این حقه های بدنی
   من با فایل جلسه ششم تغییرات رو در خورنم دیدم، بذر رو روز اول کاشتم و امروز شاهد جوانه زدنش بودم و سپاسگزارتونم
   و امیدوارم جملات و کلمات ما هنرجوها جرقه ای بزنه در ذهنتون برای مطالب مفید بیشتر
   شاید روش شما گزینه آخر ما برای خاتمه چاقی باشه اما از طرف مقابل گزینه اول هست برای متناسب شدن و اولین ها هیچوقت فراموش نمیشن استاد عزیز
   ———————
   ممنونم که در فایل دوم بهم نشون دادین من لایق متناسب شدنم و همه ی نیروی ذهنیم رو در راه این لیاقت داشتن بکار می گیرم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   Matilda avakian
   1398/04/23 06:42
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 886 کلمه

     تمرینات فایلهای 6و5،،.،،،،،،،،، بدلیل نبودن قسمت دیدگاه در فایل پنج وشش باهزاران درود و میلیونها پرانرژی باشید خدمت دوستان هم هدف و استاد گرانمایه عزیز جناب آقای عطار روشن.
   وقتی صحبت از مغز و عملکرد اون میکنیم، از بذرهای اصلاح شده که همون ترمیم وتعمیر باورهای اشتباهه. واگر از بذر بی ثمر که تو مغز پاشیده میشه، که همون آب درهاون کوبیدنه که مغز بیچاره هر کار میکنه باورای اشتباه رو تغییر بده، فایده ای نداره که‌ نداره، افراد متناسب باورشون رو یا اصلاح کردن ویا از روز اول فرمولای مغزیشون دست نخورده مونده، وشانس بیارن که یه شخص با ذهن منفی باف تومسیرشون قرار نگیره. من برای اضافه وزنم  موقع خوردن اونقدر پرخور نبودم که به مرحله خفگی برسم، ولی تو فايل شماره 6‪ اون حرف قشنگ که،، ماها چندتا دهن داریم،، منم دهنم چشام بودن. ویک دهان نداشتم ، واقعا همینجوره تمام حواس ما دهان ما هستند و دست مارو میگیرند وسمت غذاهای مختلف و خوراکیهایی که‌ یا با شخص عزیزی که باهاش خاطره داریم ویا بار اولمون بوده،، ویا خوراک زمان بچگیمونه، که جای خودشو داره، ، پس بنابراین وقتی بوی غذا اگراز جایی به مشاممون میخورد بی دست وپا سمت اون بو حرکت میکردیم،، اگرم اون لحظه دسترسی نداشتیم تواولین فرصت‌ تهیه ش میکردیم،. به این صورت که بوی غذا با روح وروانمون بازی میکرد،و در وجود من روح وروانم، کاملاً خودمو از خودم میگرفت میگفتم زود میرم خونه بکوریه چشم اون خونه مثلا قورمه سبزیه مشتی  میزنم وکنارشم  یک پیاز جانانه میزنم به بدن ومیرم به فضا،، غذاهای مونده یا بقرمایش استاد فاسد که دوستسم داریم، دیگه معنی نداره وقتی که باورات وفرمولای بیچاره مغزمون دستکاری شدن، اصلا اینکه قبلا میگفتبم اون فاسده جاشو به یه مشت باورهای تعجب برانگیز میده  ، البته من هیچوفت چاق نبودم وباور م همیشه  این بود که من اصلا چاق نمیشم  واسه همین منم حتی بعد از ازدواج اقلا چاق نشدم حتی بعداز زایمان دومم وزنم1 5‪0،5‪ نهایت  نيم تا یک کیلو اینو اونور میشد.، ، تا ابنکه باز تیروئید من واکنش نشان داد و من رفتم خدمت یه خانم دکتری که ایکاش حداقل اونجا نمی‌رفتم، چون تمام اونهمه باور زیبای لاغری وتناسب رو از ضمیر ناخودآگاه وخودآگاه من چنان زیروروکرد، که تا امروز جز اضافه رواضافه چبزی به ارمغان نتونسته بیاره، گفت،،،، که کم کاری باعث چاقیه مفرط میشه، قرصهای پیرامون اعصابم همه چاق کننده هستن،، تمام دیوار نامرئیه باورای قشنگم فروریخت و دیو زشت چاقی ازين خرابه ذهنم عبور کردو توذهن پاکم خونه کرد ونتیجش این شد که کلی اضافه وزن اومد سراغم ،،، ولی ازاونجاییکه ما ذاتمون از پاکیهاست، خدای آسمان‌ها وزمین مارو رها نکرد ودستمون رو به دست امپراتوری  سرزمین تناسب ولاغری ها جناب عطار روشن سپرد ،، بله چاق ها یک دهن ویک مسیر ندارن،، هر وقت از چیزی ترسیدم به سرم آمد، از چاقی بترسی، قطعاً چاق خواهی شد ، وواقعایاد گرفتیم که همونطور میشه . ، دنیاوتجربه نشون داده هرچی رو نخواهیم، جذبش کردیم، ومثلا اگر کسی یا بریده ی روزنامه ای، تبلیغات رسانه ای
   ذهنمون رو با باور چاقی پر کرد میشه مسیر رو عکس رفت و جای باورها را عوض کردو جاش فرشته رو نشوند وباز دور این جنگل سوخته نهال تناسب کاشته، با باوری زیباتر وپایدارومانا،،،، جدا خدا خیلی دوستمون داره که تحت لوای استادی، در حال شاگردی هستیم،(جسارت نباشه، عذر خواهی میکنم) که اهل دوزو کلک و دروغ وریا نیستن، من چندتا سایت دیگه رو تحت همین عنوان یعنی،، لاغری با ذهن،، دنبال کردم ووقتی خوندمشون چیزی جز کپی و شبیه سازی از سایت استاد عزیزمون استاد عطار روشن نبود تازه خنده دار تر اینکه کتاب راز رو برداشتن وخلاصه نویسی کردند وچند جاش اسم لاغری رو بجای کلمات ارزشها و باورها  جابجا کردند ویه عکس که معلوم نیست که از کدوم قاره واز چه کسیست  برای بالاتر کشیدن سایتشون
   ازش استفاده کردن،،،وبه اسم خودش چاپ کرده وذره ای حاضر نیست تو قسمت سوالات کسی رو راهنمایی کنه ونظرش رو پاسخگو باشند، مگر اینکه وجهی دریافت کنند، اونم معلوم نیست که چه قدر درست میگن. .نه که مهم باشه چون ، اعتقادم اینه که خدا بدها رو برای نشون دادن خوبان آفرید که چشمان تیزبین وزیبا بین تو مقایسه ایندو (خوب وبد) از قوه ی تشخیصش به خوبی استفاده کنه. “باور میفرمابید صبح های زود که واسه پیاده روی ورزش ودویدن که میرم از جلوی در خونه تاپارک وجنگل کنار خونمون ، با هندزفری صدای پراز موج مثبت شماروگوش میدم وواقعا حالم خیلی بهتر شده، با یه نگاه نو بدنیا وآدمها نگاه میکنم،وجالب اینکه باورهای اشتباه دیگران وحرفهای منفی بعضی بد خواهان یا حتی اقوام، گاهی اوقات باعث پیشرفت میشه چون مطمئن تر میشی که کارت وباورات درست ترند، و قدرت خدای جهانیان را آنقدر شاکرم که بجای ترس از چاقی باهاش یه برخورد صحیح میکنم، حالا دیگه از هیچی وهیچ باور عقب اندازی که منو به عقب برگر دونه وباز بذارم بیاد سراغم پیروی نمیکنم ازاستاد گلم کمال تشکر رو دارم وبرای هم هدفی ها مم آرزوی رسیدن به پیروزی رو دارم. شادو خوش هیکل وخوش تیپ و سلامت باشید.،، من باید،،،، من میتوانم ،

   و

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   شکوه
   1398/04/17 16:31
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 64 کلمه

   استاد فایل جلسه ششم رو چندین بار گوش کردم .فایل این جلسه خیلی خیلی فوق العاده بود.من هم فهمیدم که غیر از خوردن از راه دهان خوردن از راه چشم هم دارم.
   فهمیدم من لیاقت بهترین هارو دارم و دیگه خودمو سرزنش نمیکنم.
   با شنیدن این فایل حس خیلی عالی در من پیدا شده و خیلی مشتاق تر از قبل به این مسیر ادامه میدم

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آرامش
   1398/03/25 14:35
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 294 کلمه

   سلام به دوستان عزیزم و استاد بی نظیر
   استاد این جلسه فوق العاده بود ……. این که ما فقط از طریق دهان غذا نمی خوریم از طریق چشم ، گوش، بویایی، و…. هم غذا می خوریم . چقدر جالب بود وقتی توضیح میدادین مواردی یادم می اومد که مثلا غذا خورده بودم ولی مامانم مثلا داشت یک غذایی درست می کرد اگر ان غذا غذایی بود که دوست داشتم چون شانس اورد که هر غذایی رو دوست ندارم ……. دوست داشتم بخورم ازش ……… یا مثلا بوده کسی از بیرون اگر غذایی اورده که دوست داشتم ازش خوردم …… با این که شام خورده بودم ……… و فایل دوم هم که بی نظیر بود بی نظیر دقیقا من هیچ وقت خودم لایق نمی دیدم با این که زیاد اضافه وزن نداشتم و خیلی ها حتی دوست داشتن اندامشون مثل من باشه اما من همش خودم سرزنش می کردم به خاطر اندامم الان که عکسام نگاه می کنم می بینم بابا چقدر خوشتیپ بودم و الکی با این احساس باعث شدم سه ،4 کیلو اضافه ورن پیدا کنم و همیشه کسی میدیم لاغر شده می گفتم نه بابا تو که نمی توانی ………. چرا نمی توانم چون خودم لایق نمی دونستممممم اره من مسئول چاقییمممم هستممممممممم فقط من ……… نه غذا ها ، نه ادم ها ، و نه هیچ کس و هیچ چیز دیگه ای …….. و الان هم خودم مسئول لاغریممممم هستممممممممم چون لایقققققققق بهترین انداممممممممم چون لایق پوشیدن لباس ها و شلوارهای رنگی رنگی گل گلیممممممممممممم ….. چون لایق زیباترین بهترین اندامممممم چون لایق بهترین زندکیمممممم چون لایقققق شادی و احساسسسسس خوبمممممممم ……. چون لایق ارامشممممممممممم
   متشگرم استاد براتون بهترین زندگی ، سلامتی ، ثروت و شادی بی حد و نصاب رو آرزومندم

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مهدیه
   1398/03/17 14:10
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 176 کلمه

   سلام استاد عزیز
   من امروز مسیولیت چاقی و عدم تناسب اندامم رو شخصا خودم به عهده میگیرم و هیچکسی یا چیزی جز خودم مقصر این قضیه نیست ولی اعتماد به نفسم رو از دست نمیدم چون لایق بهترین ها هستم من لایق بهترین بدن و مغز هستم.
   من به غیر از تناسب اندام متناسب شدن و متعادل شدن عادت ها و روش های زندگیم هدفم شده الان هدفم لاغری نیست هدفم درست زندگی کردنه ،درست خوردن،درست خوابیدن،درست ورزش کردن و انجام صحیح هرکاری که باید در طول زندگیم صورت بگیره،من تازه فهمیدم چقدر با کارهای نادرست به بدنم ضرر زدم ،منظورم فقط خوردن نیست خیلی کارهای دیگه ست مثل ورزش نکردن،غذاهای سرخ کرده خوردن و……
   الان تقریبا دو هفته ست که میلی به غذاهای ناسالم ندارم و فقط غذاهای سالم و آب پز میخورم و اینکه به حد سیری غذا میخورم و خیللللللی حالم خوبه ولی متوجه شدم از راه دیدن هم غذا میخورم و خیلی سریع با دیدن غذا خوردن دیگران تحریک به خوردن میشم لطفا ی راه حلی برای این مشکلم بدید .ممنون از همه کمکاتون استاد

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/02/23 01:50
    مدت عضویت: 589 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 197 کلمه

    سلام مهدیه عزیز

    دوست من موضوع اینجاست که فرمول های ذهنی هستن که مغز توسط اونها داره به بدن ما فرمان میده. ما باید این فرمول ها رو با تکرار فایل ها و کاشتن بذرهای لاغری تغییر بدیم. یعنی وقتی فوکوس روی تغییر فرمول های ذهنی باشه به صورت خودکار دیگه مغز کمتر فرمان میده که بخور و سپس موضوع غذاخوردنت حل میشه. اما اگه بخوای همون مسیر قبلی رو بری یعنی بدون اینکه روی فرمول ها تمرکز کنی فقط بخوای نخوری که میشه همون رژیم سخت و درد آور. چرا سخت؟‌ چونکه مغز دستور میده بخور اما تو میخوای مقاومت کنی و نخوری. و این میشه درگیری ذهنی. بنابراین ما میخواهیم یادبگیریم فرمول ها رو عوض کنیم که مغز دستور نده بخور. و مغز دستورات متناسب کننده رو بده که در این حالت وقتی فرمول کمی تغییر کنه خودت متوجه میشی رفتارتم داره تغییر میکنه. بنابراین فرمول های ذهنی ما هستند که دارند رفتارهای ما رو ایجاد میکنند وقتی فرمول ها چاق کننده باشه هدایت میشویم به سمت رفتارها و عادت های چاق کننده و وقتی فرمول های ذهنی متناسب کننده باشه هدایت میشیم به سمت لاغری. دوست داشتم این نکته رو باهات به اشتراک بگذارم. عاشقتم.

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1398/02/11 07:14
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 93 کلمه

   سلام به استاد عزیز و همه دوستان خوبم
   تمرین این جلسه در مورد رفتار های غذایی
   وقتی این چند روز یکم بیشتر دقت کردم به چند مورد پی بردم
   -موقعی که حوصله ندارم یا حالم زیاد خوب نباشه بیشتر به سمت غذا و تنقلات میرم و دوست دارم بخورم
   -توی جمع گاهی بیشتر تحریک میشم برای خوردن وقتی همه در حال خوردنن
   -وقتی خوراکی مثل چیپس و پفک تو خونه باشه نمیتونم نخورم
   -در برابر اصرار ها ی دیگران برای خوردن مخصوصا مامانم گاهی نمیتونم مقاومت کنم
   و همینطور بیشتر دقت میکنم تا متوجه رفتار های غذایی خودم بشم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   پناه
   1397/11/29 14:10
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 102 کلمه

   سلام خدمت استاد گرامی
   استاد من ۴۰ روز پیش فایل جلسه ۶ رو گوش کردم و بهش فک کردم تو این مدت ۴۰ روزه من ب دلایلی نتونستم فایل ها رو گوش کنم و تمرینات رو انجام بدم اما حواسم به تمرینات قبلی بود ک وقتی سیر شدم بگم میل ندارم و درحده خفه شدن غذا نخورم.به نظرتون نیازه که از اول شروع کنم یا از همین مرحله ادامه بدم؟
   امروز دوباره فایل ۶ رو گوش کردم،من از طریق چشم و گوش بیشتر از دهان غذا میخورم ولی من ب این باور رسیدم ک هیچ چیز جز ذهن من باعث چاقیه من نیست

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   f.ardeshiri_46752@yahoo.com
   1397/11/28 09:15
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 95 کلمه

   تا همین دیشب وقتی که پسر کوچکم نمیتونست غذاش رو تموم کنه من میگفتم حیفه و اون باقیمانده غذا رو میخوردم اما حالا با شنیدن این فایل این سوال رو از خودم پرسیدم که آیا لیاقت من خوردن غذای اضافه فرد دیگریست ؟ من طی این سالها اینقدر خودم رو تحقیر میکردم؟ من نادانسته بارها و بارها خودم رو تحقیر کردم.
   نه، من خیلی با ارزش هستم .
   من لایق بهترینها هستم .
   من لایق این هستم که دوباره تناسب اندامم رو بدست بیارم و از این به بعد با خودم مثل یک ملکه رفتار خواهم کرد.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   بهار
   1397/10/25 10:31
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 113 کلمه

   با سلام و احترام خدمت شما استاد ارجمند و گرامی
   فایل شش واقعا برای من مفید وتاثیرگذار بود. در واقع جرقه‌ای در من ایجاد کرد وباعث شد که جور دیگری به مساله چاقی نگاه کنم . من با تمام وجود مسولیت اضافه وزن خودم رو میپذیرم و از امروز خودم رو لایق پوشیدن لباسهای شیک و شادو رنگ روشن میبینم…. من خودم را لایق احساس خوب شیک پوشی میدانم… من خودم را لایق داشتن وزن ایده آل وخوش اندامی میدانم و خودم را لایق احساس شادی و آرامش و اعتماد به نفس بالا میدانم…. و مطمئن هستم که قطعا به زودی به تمامی این احساس ها خواهم رسید

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   Mitrromo
   1397/10/20 08:43
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 394 کلمه

   سلام خدمت استاد عطارروشن و دوستان گرامی
   من 1 ماه پیش تقریبا با این سایت اشنا شدم و به خاطر مشغله ای که داشتم تا الان تونستم تا فایل 6 رو گوش کنم و زیاد تکرارشون کردم و شاید بگم مرتب گوش دادم. هروقت که گرسنگی کاذب سراغم میومد صدای شمارو که گوش میدادم ناگهان گرسنگیم از بین می رفت. الان که دارم اینارو مینویسم چشمام خیس شدن. نمیدونم چی بگم. من پارسال با قدرت ذهن که همون راز بزرگ هست اشنا شده بودم و میدونستم که برای لاغری هم میشه ازاون استفاده کرد. ولی نمیدونستم چجوری!!! تلاش کرده بودم و مطمئن بودم که میشه و نتیجه نداد چون تمریناتم غلط بود. ولی به کمک شما تونستم یاد بگیرم چجوری از قدرت ذهنم استفاده کنم تا جلوی پرخوری رو بگیرم. منی که با یک بشقاب پر برنج سیر نمیشدم و گرسنه از کنار سفره میرفتم الان نهایتا با 5-6 قاشق برنج خود به خود سیر میشم.وقتی گوش دادن به فایلهارو شروع کردم 107 کیلو وزن داشتم. و تا الان خودمو وزن نکرده بودم. دیروز تصمیم گرفتم خودمو وزن کنم چون خیلی سبک تر شدم و همه میگن که لاغر شدم. روی وزنه رفتم و در کمال ناباوری 101 کیلو بودم بدوووون اینکه ذره ای ورزش کنم یا خودمو از خوردن چیزی که دوست دارم منع کنم. همه چی خوردم حتی شیرینی ولی یاد گرفتم که حرص و طمعمو کنترل کنم. الان یک ماه 6 کیلو وزن کم کردم شاید زیاد نباشه. ولی قبلا بخاطر همین 6 کیلو خیلی اذیت میشدمو عرق میریختم عصبی میشدم. ولی الان روزها گذشتو به هیچ عنوان عصبی نشدم و بینهاااااایتتت حس خوبی دارم خیلی سبک شدم لباسام برام گشاد شدن 4 سانت دور کمرم کم شده. نمیدونم چی بگم فقط میتونم بگم خدارو شکر و از خدا میخوام که به کمک شما استاد عزیزم بتونم این حس خوبو همیشه داشته باشم. واقعا اشک توی چشمام جمع شد. من هنوز دوره رو تهیه نکردم و دوره رایگان اینقدر روم اثر گذاشته و همینو ادامه میتونم بدم دیگه خودمو شناختم و میتونم خودمو کنترل کنم. فقط ترسم از اینه که یه روزی دوباره با چند قاشق برنج سیر نشم و به قبل برگردم. چون خودمو اصلا اذیت نمیکنم و بیشتر از این واقعااااا نمیتونم بخورم.از خدا میخوام که کمکم کنه….
   استاد شما خیلی به من کمک کردید ازشما سپاسگذارم و نمیدونم چطور میشه این لطفتونو با این فایلهای رایگان جبران کرد… متشکرم

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   عزیز
   1397/09/21 15:27