ورود / ثبت نام
0

چاقی من ارثی است یا عادتی؟

چاقی ارثی
اندازه متن

چاقی ارثی است یا عادتی است؟

این سوالی است که شاید بیشتر افرادی که اضافه وزن دارند با اطمینان پاسخ می دهند که چاقی آنها ارثی است.

وقتی به زندگی دوران چاقی خودم فکر می کنم من هم مثل سایر افرادی که اضافه وزن داشتند تصور می کردم که چاقی من به خاطری ارثی بودن آن است و به همین دلیل است که هرچه سعی می کنم لاغر شوم نتیجه ای حاصل نمی شود.

چاقی ارثی است، یک فرمول بسیار قدرتمند در ذهن بسیاری از افراد چاق است و این فرمول به تنهایی به اندازه ای قدرتمند است که می تواند مانع لاغر شدن افراد شود.

باور چاقی ارثی در عین حالی که بسیار ساده در ذهن ما شکل می گیرد اما به دلیل تکرار شدن آن از طریق شنیدن بارها و بارهای این جمله که “چاقی تو ارثی است” و همچنین تایید شدن آنها از طریق دیدن افراد خانواده که اضافه وزن دارند به مرور به باوری قدرتمند تبدیل می شود که علاوه بر اینکه مانع لاغر شدن ما می شود خیلی ساده سبب اضافه شدن وزن ما می شود.

از دوران کودکی و قبل از اینکه متوجه شوم چاق هستم هزاران بار از والدینم شنیده بودم که چاقی در خانواده ما ارثی است.

آنچه می شنیدم با دیدن عموها و پسرعموهایم برایم تایید می شد.

همه اعضای خانواده پدری من چاق بودند.

بارها از افراد فامیل شنیده بودم که چاقی نشانه خانوادگی ماست و واقعا هم همینطور بود.

چندین بار در ملاقات با افرادی که من آنها را نمی شناختم اما با اطلاع از فامیل من آنها یکی از اقوام هم فامیل من را می شناختند شنیده بودم که حدث زدم باید از عطارروشن ها باشی چون ماشالا همشون چاق هستند و تو چقدر شبیه فلانی هستی.

بیشتر از آنکه فامیل من باعث اصالت من و ارتباطم با افراد هم خانواده ام باشد، چاقی من نشانه متصل بودم به خاندان عطارروشن ها بود.

شنیدن بارها این صحبت ها سبب شده بود که باور اینکه چاقی من ارثی است در ذهن من به یک فرمول قدرتمند تبدیل شود و زمانی که فرمولی در ذهن ما ایجاد شود به واقعیت وجود ما تبدیل می شود.

برای من بسیار بیشتر از آنکه غیرطبیعی باشد که چرا چاق هستم، طبیعی شده بود که باید چاق باشم.

چون چاقی من ارثی است.

نکته جالب توجه در مورد فرمول های ایجاد شده در ذهن ما این است که نه تنها در مورد وضعیت جسمی بلکه در سایر جنبه های زندگی ما تحت تاثیر این فرمول ها هستیم.

من از دوران کودکی هزاران بار از پدرم شنیده بودم که اگه می خوای زندگی راحت و بدون دردسری داشته باشی باید کارمند دولت باشی.

سر ماه حقوقت رو بگیری و بیمه شده باشی و بعد از سی سال هم بازنشسته می شی و روزهای آخر عمری محتاج و درمونده کمک کسی نیستی.

اما این را هم می شنیدم که فلانی اگه وضعش خوبه به این دلیله که بازاریه و درآمد بازار بیشتر از کار دولتیه اما به راحتی کار دولتی نیست.

پدر من هیچ وقت شغل آزاد نداشت اما همیشه درباره سختی کار در بازار صحبت می کرد.

شنیدن این گفتگوها سبب شده بود که من تصور کنم اگر می خواهم زندگی راحتی در کنار خانواده داشته باشم باید کارمند باشم.

همین فرمول ذهنی سبب شده که بعد از پایان یافتن دوران دانشگاه به هر شکلی بود وارد کار دولتی شدم و هشت سال کارمند دولت بودم.

همین فرمول ذهنی سبب شد که برادر بزرگتر و کوچکتر از من نیز کارمند دولت باشند.

این فقط یک مثال در مورد تاثیر ایجاد فرمول های ذهنی در شکل دهی سرنوشت ما در زندگی بود.

شاید کسی تا حالا نگفته باشد کارمندی من ارثی است اما میلیارها بار گفته شده است که چاقی من ارثی است.

هیچ موضوعی که مربوط به شرایط بیرونی زندگی ما باشد ارثی نیست اما همه این موضوعات عادتی هستند.

من و شما هرچه از والدین خود بعنوان تاثیر ژنتیکی به ارث برده ایم تا زمان تولید صورت گرفته است.

رنگ مو، رنگ چشم، رنگ پوست، شکل صورت و سایر ویژگی های جسمی ما تحت تاثیر ژنتیک است و می توان گفت من این ویژگی ها را از خانواده خود به ارث برده ام اما هر موضوعی که بعد از تولد در زندگی ما مشخص می شود هیچ ارتباطی به ارث و ژنتیک ندارد.

همه ما در جنبه های مختلف زندگی تحت تاثیر افکار و رفتار والدین و نزدیکان خود قرار گرفته ایم و به این دلیل زندگی ما شباهت زیادی به نزدیکانمان دارد.

از زمانی که تاثیر فرمول های ذهنی در چاقی را مواجه شدم و چگونگی پیدا کردن فرمول های مخرب ذهن خودم را یاد گرفتم، موارد زیادی را پیدا کردم که هر کدام به سهم خود مانع از لاغر شدن من شده بودند و از طرفی تاثیر زیادی در چاق تر شدن من داشتند.

در بین همه اون فرمول های تاثیرگذار، چاقی ارثی از مهمترین و ریشه دارترین فرمول هایی بود که در ذهن ناخودآگاه من وجود داشت و اصلاح کردن این فرمول ذهنی با سعی و تلاش در پررنگ کردن جمله جایگزین آن (چاقی من ارثی نیست بلکه عادتی است) صورت گرفت.

یکی از مهمترین راهکارهای تغییر فرمول های ذهنی این است که وقتی فرمول اشتباه را پیدا می کنیم و فرمول صحیح را جایگزین آن می کنیم برای مدت زیادی سعی کنیم نمونه هایی توجه کنیم که فرمول جدید ما را تایید کنند تا به این ترتیب فرمول جدید در ذهن ما پررنگ شده و تثبت شود و به مرور تاثیر فرمول اشتباه قبلی را کمرنگ کرده و سپس تغییر دهد.

پیدا کردن دلایل تایید فرمول های صحیح کار ساده ای است اما نیاز به استمرار و توجه دارد و به دلیل اینکه بسیاری از هنرجوهای لاغری با ذهن توجهی به اهمیت این موضوع ندارند در شکل گیری فرمول های لاغر کننده ضعیف عمل می کنند.

چرا که آنها تصور می کنند جایگزینی فرمول جدید با چند بار سعی کردن و تایید کردن آن و پیدا کردن نمونه های واقعی منطبق با فرمول صحیح انجام می شود در صورتی که جایگزینی به این سادگی نیست و تغییر فرمول ها نیاز به سعی زیاد و استمرار طولانی دارد.

بنابراین به افرادی که تصمیم گرفته اند از طریق تغییر باورهای خود به تناسب اندام همیشگی دست پیدا کنند توصیه می کنم در شناسایی و تغییر باورهای اشتباه خود دقت و سعی فراوان داشته باشند که این کار در نهایت نتیجه عالی و همیشگی برای آنها به ارمغان می آورد.

دیدن بارها تصاویر افرادی که از مسیر لاغری با ذهن برای خلق رویای لاغری خود استفاده کرده اند و شگفتی ساز شده اند به ما کمک می کند تا به مرور باور کنیم که چاقی ارثی نیست بلکه عادتی است و همانگونه که این همه از افراد چاق توانسته اند با تغییر فرمول های ذهنی خود به نتایج عالی در مسیر لاغری با ذهن دست پیدا کنند من هم می توانم آرزوی لاغر شدن خود را محقق کرده و آن را تجربه کنم.

فایل توضیحی این بخش مروری بر چگونگی تغییر باور چاقی ارثی است در ذهن خودم است و نتیجه این سعی و تلاش چندساله را برای دوستانم توضیح داده ام.

امیدوارم که با استفاده از این فایل آموزشی الگوی مناسبی برای چگونگی تلاش در تغییر باورهای چاق کننده خود در ذهن شما ایجاد شود و بر این اساس برای تغییر باورهای چاق کننده به باورهای متناسب کننده اقدام کنید.

منتظر خوندن نظرات ارزشمند شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tanasobefekri.com/?p=12916
برچسب ها:
116 نظر در مورد چاقی من ارثی است یا عادتی؟

دیدگاهتان را بنویسید

   ZahraKasaeipour@gimal.com
   1400/09/05 08:57
   مدت عضویت: 225 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 344 کلمه

   سلام و درود بر همه دوستان عزیز و سلام و درود بر استاد گرامی 

   از روز اولی که مطالب ارزنده این سایت بهره بردم، شنیدن اینکه چاقی ارثی نیست ، سد محکمی  را در مسیر لاغری شدن و تناسب اندام من شکست.

   شاید جالب باشه که بگم اعضایی خانواده من بر عکس استاد هیچ کدوم چاق نبوده و نیستند ولی بارها شنیده بودم که چاقی موضعی من رو شبیه به عمه جانم میدانند و گفتند از ایشان ارث گرفتم و من سربسرشون میگذاشتم  که چرا ثروتشون رو ارث نداشتن برای من؟!!

   واقعا جای تبریک داره استاد که با وجود افراد چاق در اعضایی خانواده و این همه دلیل، هوشمندانه از این تله باخبر شدید و فرار کردید هزار آفرین و خیلی خیلی ممنون که دیگران را هم از آن با خبر کردید. برای من که وقتی فهمیدم این اضافه وزن ربطی به ابا و اجدادم نداره و لازم نیست با لشگر گذشتگانم بجنگم، انگار هزارتن بار از دوشم برداشته شد. حالا به جای جنگ ، در مسیر صلح و امید و آرامشم و به جای محکومیت به ثبات در لذت تغییرم.

   همین طور که در متن نوشته هاتون بود ، باورهای نادرست در مورد ثروت، شادی، خوشبختی، لذت زندگی و… در وجودمان هست که با شکستن باور ارثی بودن چاقی و مشاهده نتایج لذت بخشش در جسم و روحم ، سراغ اون باورهام رفتم و میدانم که توانایی پاره کردن کهنه زنجیرها رو دارم.انگار اصل ایستایی میخواهد با این برچسب ها انسانهاو جهان رو از تغییر  عقب بندازه اما از هوش خدادای و قدرت انسانها در تشخیص و حرکت بی خبره.

   یک نکته هم در خصوص مشاهده بستنی خوردن  فرمودید من هم تجربه خودم رو بگم. من همیشه تند غذا میخورم. هر جمعی بودیم بقیه به نصفه غذا نرسیده من تمام کرده بودم.تا اینکه اتفاقی فیلمی از غذاخوردن خودم دیدم . اینقدر بدم اومداز از این رفتار که حد نداره. و واقعا تایید میکنم که چاقی ففقفقفقطفقط وو ففقفقفقط  رفتاریه نه ارثی

   خدای مهربان هر لحظه بی نهایت سپاس برای هدایتم به این مسیر و قدرتی که در تشخیص و تغییر بهم دادی

   استاد عزیزم بی نهایت سپاس برای آگاهی بخشیتون

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/08/30 21:57
   مدت عضویت: 445 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 729 کلمه

   سلام 

   این فایل خیلی قشنگ بود. 

   من جدیدا خیلی بیشتر به خودم افتخار میکنم ، من کلی اشتباه در گذشته داشتم ولی از همشون گذشتم و ازشون درس گرفتم ، یه روز دوست خاله داشت درباره ی ویژگی های متولدین هر ماه میگفت بعد به من گفت که مهر ماهی ها فلان ویژگی رو دارن و بهمان ویژگی ولی من هیج وقت ازین جور فال ها و حرف های خوشم نمیومد چون هیچ وقت هم درست ازاب در نمیومدن برای من ، خلاصه رسید به این ویژگی که مهر ماهی ها منطقی هستن و از روی عقلشون تصمیم میگرن و همه چیزو سبک سنگین میکنن ، بعد ازم پرسید همین طور هستی؟ منم گفتم نه راستش اصلا اینطوری نیستم اتفاقا خیلی شهودیم و هر چی احساسم گفت انجام میدم ، بعد اون خانمه گفت عهه چه جالب ولی خیلی هم خوب نیست مثلا اگه حست یه چیزو بهت بگه ولی اشتباه باشه چیکار میکنی؟ منم نمیخواستم بحثو کشدار کنم و بگم که حسم امکان نداره اشتباه کنه فقط گفتم : اگه اشتباه کنم ازش درس میگیرم . اون خانمه خیلی از جواب من خوشش اومد و تشویقم کرد ، امشب که داشتم یکی از دیدگاه های این صفحه رو میخوندم یکی از دوستانم درباره ی درس گرفتن از اشتباهات نوشته بود و منم یاد این خاطرم افتادم برای همین نوشتمش .

   الان توی مسیر لاغری با ذهن هم همینطوره ، ما هیچ کدوممون توی لاغر شدن عالی نبودیم و هممون یه سری اشتباهات رو انجام داده بودیم اما موهبت تمام اتفاقات رو درک کردیم و الان اینجاییم با پذیرفتن مسئولیت صد در صد جسممون و هر چیزی توش اتفاق میوفته ، چون این ذهن ماست که فرمانده ست و نباید تقصیرو انداخت گردن ارث و عوامل محیطی و …. 

   من هیچ وقت فرمول اشتباه چاقی ارثیه رو نشنیده بودم چون خانوادم هیچ وقت درموردش حرف نزده بودن عوضش فرمول های اشتباهی درباره ی پرخوری و ترس از غذا و احترام نذاشتن به جسم با ارزشم توی ذهنم بود ، اونم به خاطر این بود که خانوادم از بچگی اون فرمول هارو برام تکرار کرده بودن اما همینجاست که خیلی ها به دام میوفتن با این جمله ، فکر میکنن چون آموزش غلط دیدیم یعنی مسئولیت چاقی مون دست خودمون نیست ولی این درست نیست چون خیلی ها همراه با ما اون آموزش های غلط رو دیدن اما چاق نشدن مثلا خود من فکر میکردم چون رفتم توی مدرسه و ناهاری شدم و مجبور بودم کلی غذا بخورم وگرنه تنبیه میشدم ، چاق شدم اما هیچ کدوم از اون بچه هایی که همراه من غذا میخوردن چاق نشدن ،پس مشکل غذاها یا سرعت خوردن من ، یا حتی اون روغن های چرب نبودن بلکه مسئول چاق شدن من خود خودم بودم ، من حرفای دیگرانو شنیدم ، عاشق چاقی شدم و فرمول های مربوط به چاقی رو در خودم بیدار کردم.

   همه ی ما هیمنطوریم ، مثال خیلی عالی ای از پسر عموتون در فایل زدید ، من با این مثال به رفتار های خودم دقت کردم ، همیشه این منم که دلم یه شیرینی اضافه میخواد وگرنه نه کسی تفنگ نگذاشته بالای سرم که بهم بگه اگه نخوردی میمیری ، اجباری نیست ، هر بار خودم اون لقمه های اضافه رو وارد دهانم کردم و تا وقتی بخوام این اتافاقو گردن ارث و بقیه ی موارد بندازم خب معلومه که کاری از پیش نمیره ، ما فکر میکنیم دیگران مارو چاق کردن و همونام باید بیان ما رو لاغر کنن ، کلا خوشبختی خودمونو در گرو تغییرات بیرونی میدونیم ، تغییر شهر ، کشور ، خانواده ، محل کار ، همکارا ،… هر چیزی جز خودمون ! ولی کیه که به ما اهمیت بده؟ هر کس داره برای خودش زندگی میکنه و امکان نداره ما برای یه نفر مهم تر از خودش باشیم پس انداختن مسئولیت زندگیمون گردن دیگران کار عبثیه ، همه ی آدمای موفق به این اشاره کردن که بهتره مسئولیت زندگیمونو به عهده بگیریم اگه میخوایم زتدگیمون تغییر کنه ، پس وقتی همه ی کسایی که به یه جایی رسیدن و دستاوردی در این زندگی به دست اوردن یه حرفو میزنن و ما هم وقتی به اون حرف عمل میکنیم احساسمون خوب میشه خب یعنی اون حرف درسته دیگه 

   درسته!

   پس تو این مسیر با قدرت ادامه میدیم چون اولین چیزی که استاد بهمون یاد داد و اولین جمله ی میثاق نامه دلالت بر همین موضوع مهم داره

   من مسئولیت تمام زندگی خودم رو به عهده میگیرم و میخوام بهترین خودم باشم

   خدایا شکرت

   ممنونم استاد

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/08/29 18:07
   مدت عضویت: 739 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,059 کلمه

   روز ۴۷ تکرار 

   سلام و درود به دوستان عزیز و استاد گرامی

   چاقی من ارثی ست یا عادتی؟

   این باور مخرب قدرتمندی در من  بود که باعث شد سالهای زیادی از عمرم در چاقی و عوارضش بگذره ، من قبول کرده بودم و تسلیم ارثی بودن شده بودم و باور کرده بودم که هیچ راهی برای لاغر شدن من وجود نداره 

   ما در زندگیمون با باورهای خودمون برخورد و تجربه میکنیم ،باور من ارثی چاق هستم  درهای خارج شدن از منطقه چاقیو میبنده و هیچ نور امیدی وجود نداره 

   اون وقتا ۹۰ درصد خانواده پدری و مادری م چاق بودن و افراد لاغر محدودی وجود داشت منکه یادم نمیاد شخص لاغری در اون زمانها ،منم پذیرفته بودم باید مثل اونها باشم ،وقتی ذهنم ،گوشم و چشمم با لاغری آشنا نبود و نمیشناختش نمیتونست تصویری هم ازش بسازه ،تنها شخصی لاغر فامیل خواهر من بود که اونم میگفتن تیروئید پر کار داره که لاغره

   پس مسیر و جاده ای از لاغری در من  نبود و برای من ناشناخته بود و بقول استاد نشانه فامیل ما چاقیشون بود که همیشه ازش مینالیدن و غر میزدن و در انتها برای همشون و من طبیعی شد که ما چاق باشیم و اگر لاغر میشدیم غیر طبیعی و خاص بود

   در مورد پول و مسائل مالی منهم از افراد پیر خانواده زیاد شنیدم باید بیمه داشته باشی تا یه آب باریکه ای داشته باشی برای کوری پیری ت ،در واقع با همون جملات عمیق، ریشه پول و ثروت زیادو در ما خشکوندن ،اولا که با گفتن( آب باریکه)به ما فهموندن پول و امکانات کمه ،انقدر کم که تو باید کم بخوری و کم بگردی تا یه چیزی داشته باشی بخوری نمیری

   و بعدش آخر و عاقبت مارو به‌ پیری که همراه با کوریه برنامه ریزی کردن و ما همیشه از عاقبت خودمون ترسیدیم و هر لحظه منتظر یک اتفاق بد بودیم و هنوز هم این برنامه در ما هست و خودمون خبر نداریم و هیچ وقت به ما نوید فرداهای خوبو ندادن ،نگفتن همه چیز عالیه و عالیتر هم میشه ،گفتن اوضاع وخیمه بدتر هم میشه و مغز ما رفت برای تولید هورمون بتای بالا و مارو در موقعیت اضطرار قرار داد ،اینهمه استرس و اضطراب درونیمون از ترشحات همون هورمونه که در ما بصورت اعتیاد ترشح میشه و باز هم خودمون خبر نداریم 

   مثلا مادر من همیشه پول پس انداز میکرد و هنوزم این کارو میکنه برای روزیکه ممکنه بیمار بشه و مدام میگه اگر پول نداشته باشم حتی بچه هام هم نگاهم نمیکنن و از خونه بیرونم میکنن و تا به حال هم ندیدم پولشو برای تفریحاتش خرج کنه ،جمع میکنه یه مقداری که میشه خرج مثلا عمل کمرش  یا چشمش میشه ،حالا من موافق پول پس انداز کردن هستم ولی اون فکری که پشت اون عمله مهمه ،چرایی های کارهای ما نشان دهنده نتایج ما خواهند بود 

   همه ما بینهایت طرز فکر در مموری مغزمون جمع کردیم که همونها سکان زندگی  الان و آینده مارو در دست دارن ،مثل قبلا که سکان فرماندهی مغز ما دست فرمول های چاق کننده بود و کم کم جای داده  های چاق کننده با لاغری عوض شد و همچنان هم داره عوض میشه  

    

   در مورد ارثی بودن چاقی و مدل و شکل بدن هم قبلا زیاد بهم گفتن ،تو پاهات و بازوهات به عمه ت رفته ،تو مدل بدنت به عمت رفته ،تو چاقی ،مثل دختر عمه باباتی ووو و جالبه عمه من کل بدنشو چندین باره عمل و پیکر تراشی کرده ،مخصوصا بازوهاشو که مدام بمن گفتن بازوهات مثل عمته حتی بازوهاشم کوچیک کرده و زمانیکه به عمه م نگاه میکنم میگم ببین‌فریده عمه ت دیگه بازوهاش درشت نیست تو هم دیگه دست از سر عمه ت بردار ،ولی میدونم اون تصویری که از دیگران در مغز من ثبت شده عمیقتر از گفتن ۱ بار ۲ بار گفتنه 

   یعنی خانواده من میگشتن هر چی نکات منفی دیگران بودو بمن میچسبوندن و یادمه اون زمانها خیلی ناراحت میشدم ،تو بچگی که اسم منو به اسم عمه پدرم و دختر عمه پدرم صدا میزدن ،هر چی هم اعتراض میکردم میخندیدن و مسخره میکردن ،اتفاقا دختر عمه پدرم یک خانم بسیار گنده و سیاه و بی ریختی بود ،یجوری گفته بودن که وقتی میرفتیم منزل همون دختر عمه پدرم اونم میگفت بیا همزادم پیشم بشین و من بیشتر ناراحت میشدم 

   چاقی ما ارثی نیست ،اون رفتارها و عادت های الگوهای ماست که نسل به نسل چرخیده و ما هم رفتارهای مشابه داریم ،ما معمولا شکل اونها حرف میزنیم ،شکل اونها رفتار میکنیم ،شکل اونها واکنش نشون میدیم حتی حرکت های بدنمون هم شبیه اونها شده در واقع اونها دارن در ما هم زندگی میکنن 

   و الان در حال تعویض اون رفتارها و عادت ها هستیم بسمت تناسب فکری و ذهنی که اگر برنامه های جدید در خودمون دانلود کنیم بسمت بهتری هدایت میشیم 

   نقض کردن همین باورها حتی در لایه های سطحی هم باعث شده من الان در شرایط بهتری نسبت به اطرافیانم باشم ،میدونم باورهای چاقی در من زیاد و ریشه ای و عمیق هستن ،همچنین میدونم خیلی روی باورهام کار نکردم فقط شناسایی شون کردم و چندتا دلیل نقض براشون آوردم ،میدونم کار بیشتری میبره، هر چند تو دوره پیشرفته بیشتر روی باورها کار کردیم و تا چند ماهه دیگه که مجدد میرم برای مرور دوره پیشرفته باز هم روی باورسازی هام بیشتر تمرین خواهم کرد 

   چاقی من ارثی نیست چونکه خواهرم لاغره ،اگر ارثی بود که خواهرم هم باید چاق میبود یا خیلی خانواده ها هستن که فقط یک یا دوتا از بچه ها چاق هستن نه همشون و این نشانه ارثی نبودن چاقیست ، ما فقط حمل کننده افکار خانواده هامون بودیم و هستیم که با تغییر فرمولهای قدیمی و وارد کردن داده های جدید به مسیرهای بهتری خواهیم رفت

   امروز داشتیم با دوستم در مورد سیر شدن صحبت میکردیم و بهش از رفتارهای غذایی جدیدم میگفتم ،( دوستم هم در دوره ها هستن )ایشون قبلا عادت به پرخوری داشت، مخصوصا روی نوشیدنی ها حساس بود مخصوصا روی نوشابه ولی الان‌ رفتارهای خوراکیش خیلی بهتر شده و متوجه میشم گاهی اوقات غذاشو کامل نمیخوره 

   امروز که با هم نهار بیرون بودیم و غذاشو کامل نخورد گفت دیگه نمیتونم حتی چند لقمه بیشتر بخورم دل درد میگیرم و خوشحال بود که آلارم های بدنش برای پیغام سیری قویتر شده ،خدایی من هیچ وقت باور نمیکردم دوستم بتونه متناسب غذا بخوره ولی الان میبینم که یک شخص بسیار پرخور تبدیل شده به یک فرد نرمال و این خوشحال کننده است 

   خدارو شکر میکنم برای مرور آگاهی ها و تثبیتشون در ناخوداگاه که وقتی در غالب رفتارهای ما در بیاد لاغر شدن خودبخود اتفاق میفته 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/08/26 21:43
   مدت عضویت: 352 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,088 کلمه

   سلام بر همگان (همه چیز در جهانم نیکوست)😊

   موضوع چاقی ارثی هست یا عادتی؟

    

   خدارا هزاران بار شکر که در تکرار این دوره اینبار توجهم رفت به عادتی بودن چاقی و این یک نشونه فوق العاده بود که فرمول ذهنی من در این مورد تا حدودی اصلاح شده 😇🙏🏻

   ولی پارسال که برای اولین بار در این دوره پرمحتوا و پرمغز شرکت کردم یکی از فرمولهای ذهن چاق من هم ارثی بود بارها شنیده بودم تو هم به ما رفتی ران و بازوی چاقت به ما رفته کودکی من بسیار لاغر و ظریف اندام بودم یادمه به زور بهم غذا می دادند و بزرگترها مادرم را مقصر می دونستند که بهم شیر درست حسابی نداده و نرسیده …تا از کلاس چهارم دبستان شروع کردم به چاق شدن و ادامه پیدا کرد تا امروز الآن دختر ۴ساله خودم مثل کودکی خودم هست و پدر مادرم دائم می گویند این بچه چقدر لاغر مردنیه !ببر دکتر و بهش برس یه خرده و اگر من جواب بدم که کاملا سالم هست و رفتار متناسب داره باز می گویند اینم مثل خودته بزرگ بشه خوب میشه و چاق میشه !….ولی پسرم که۱۲سالشه چاقه و ذهنش پر از فرمولهای چاقیه تمام رفتار ذهن چاق را داره و دوست نداره اصلاح کنه لذت میبره فقط وقت لباس خریدن ناراحتیشو میبینم که باید از مردونه فروشی خرید کنه و برای همین تقاضای لباس نمیکنه و ترجیح میده تو خونه بمونه و از لباسهای کهنه و قدیمیش استفاده کنه…و جالبه که اون هم کودکیه متناسبی داشت …بارها شنیده گفتند تو به داییت رفتی و برادرم اضافه وزن بالایی داره …

   🌟این هم یک عادت بدیه که ما داریم قیافه و رفتار بچه را وصل می کنیم به داییش یا پدرش یا یک فردی ؟!

   ما باید یگانه بودن و خاص بودن را به فرزندانمون القا کنیم تا بتوانند سبک هنری وجودشون را خلق کنند و قدرتمندانه به روش خود زندگی کنند 

   اما به لطف خداوند من در حدود ۱۰ماهی که در این سایت هستم و با توجه با کاهش اضافه وزنم در حدود ۱۰کیلو و کمتر از دوماه و با دیدن تصویر شگفتی سازان و تجزیه تحلیل فکری متوجه شدم عملکرد و رفتاری عادتی دارم …

   جنین در مراحل تکاملش در رحم مادر از رنگ پوست و رنگ چشم و مو ممکنه ژنتیکی شباهتهایی دریافت کنه و وقتی متولد بشه رشته های ارث و ژنتیک قطع می شوند و قطعا برنامه ریزی و الگوسازی ذهن از طریق دیده و شنیده ها و توجه بر اون موضوعات شروع می شه …

   من تمام مسئولیت چاقی خودم را می پذیرم و قطعا به من چیزی تحمیل نشده می تونستم نپذیرم مثل افرادی در خانواده که نپذیرفتند …و با قدرت و عشق خودم اصلاحش می کنم 💪🏻💪🏻😍

    

   🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃

    

   اولین مرحله برای اینکه در مسیر صحیح لاغری با ذهن قرار بگیریم اینه که فرمولهای ذهنی و عامل چاقی خود رآ شناسایی کنیم و آموزش این شناسایی را هر روز در هر گام فرا میگیریم  و جرقه ای در ذهن ما ایجاد میشه که با تجزیه و تحلیل فکری میتونیم عمیقتر به شناسایی این موضوعات بپردازیم اما مسئله بعد اصلاح و جایگزینی فرمول صحیح و جدید هست که بسیار ساده است اما ماندگاری فرمول جدید با توجه و استمرار قدرتمند میشه و خیلی از دوستان فکر می کنند با چندبار تکرار فرمول جدید سر جاش میشینه ولی اینطور نیست باید با پیدا کردن الگوهای جدید به ذهن ثابت کنیم که فرمول صحیح هست (دیدن تصویر شگفتی سازان و شنیدن صحبتهاشون میتونه خیلی دلایل محکمی در ذهن ما ایجاد کنه )

    

   مثال استاد/بسیار قابل تأمله 🤔….فردی که یک زندگی روزمره و تکرار تکرار را انتخاب کرده باشه تمام اتفاقات زندگی را طبیعی می دونه حالا اگر یک کم اهل خدا و پیغمبر باشه که حتما طبیعیتر میدونه و میگه همش امتحانه🤯😏

   تمام روزهایی که با درد و رنج بر ما گذشتند به خاطر این بود که یکبار نپرسیدیم خدا تو گفتی مسیر مستقیم و پرنعمت این راه که فقط دردو غضبه؟!….ما هم مثل اکثرهم لایعقلون گفتیم طبیعیه …؟!🤔

   🌟زندگی آگاهانه یعنی پرسش از خود و پاسخ به خود در هر قدم 

    

   استاد یک روز تصمیم گرفتند آگاهانه فرمولهای ذهنیشون را اصلاح کنند و آموزش دیدند و بارها عملکرد صحیح داشتند که امروز از این آموزشها بهره مند هستند و ناخودآگاه میلی ندارند به اضافه خوردن و یا غذا ها را از هم سوا کنند 

   ولی اون هموطن عزیز در حالت خواب و ماتریکس فقط طبق برنامه جامعه عمل می کنند و واقعا نمیتونه دست از خوردن بکشه …🤔

    

   اما اینکه انقدر شوق داشته باشی که حتی وقتی یاد خاطره هات می افتی حالت بد نشه و بیشتر از اون موضوع به نفع خودت استفاده کنی یعنی شرافت انسانی درود بر استاد عزیز🌹 

   حتی تو بستنی فروشی هم تجزیه تحلیل فکری داشتند و آموزش لاغری را در ذهنشون تقویت می کردند و از الگوی چاق به نفع لاغری خود استفاده کردند 

   🌟خوب دیدن و درست دیدن یعنی به نفع خود دیدن و این یک مهارته که با توجه و تکرار و تمرین به دست می آید  

   ما سالها چاقی را یادگرفتیم و بارها تکرار کردیم و یک مقلد شدیم ….

   حالا باید مشتاقانه بیاییم لاغری را یاد بگیریم و فرمولهای جدید را درعمق چند ریشتری ذهنمون بکاریم نوشتن خیلی میتونه مؤثر باشه و بهای وقت و انرژی 

   یک عامل اساسی همون شناسایی گرسنگی واقعی و البته نقطه سیری هست که با توجه به دست میاد .

   البته اینم بگم این منفی باف انقدر از خوردن لذت برده که الأن چند روز رو مخ منه یعنی فکر کرده من میخوام محدودش کنم و حالیش نمیشه که پرخوری خسارته ضرره حالم بد میشه درد میکشم عذاب می کشم نفس نفس می زنم احساس خفگی دارم سنگین میشم 😏🤢🤮🤕

   من هر بار گرسنگی را احساس می کنم قبل از شروع غذا چشمامو میبندم سپاس می گویم و اینکه می خواهم رفتار انسانی داشته باشم و در جایگاه و شآن الهی ام باشم اما سناریو میچینه که همون لحظه دختر ۴ساله ام با من هم غذا بشه یک لقمه اون و یک لقمه من و به خود میام میبینم کمی فشار احساس می کنم 

   (۱اهرم رنج من از غذا فعال نشده همچنان لذته 

   ۲)چون توجهم بسیار رفته روی اصلاح این موضوع درواقع گیر دادم ذهنم احساس خطر کرده 

    

   ولی الآن با خود گفتم من سری قبل و البته همین ۵روز پیش ناخودآگاه میل نداشتم و این حالت طبیعی نیست خودش داره آلارم میده اصلاحم کن می دونم برای همیشه حل میشه همیشه درد برام نشونه یک آزادیه😇یک کد باز میشه  

   خدایا عاشقتم ♥️هستی بخشم 

   مهربونم بزن قدش🙌🦋باز رهااااتر بااااااااااااز  آزاد تر 

   حلش می کنی مثل آب خوردن 

   من از امروز آب می خورم و میگم مثل آب خوردن لاغر و طبیعی میشم 😉حالا ببین اون هوش آب چه می کنه عشق به عصر هوشمندی و تمام ذرات هوشمند جهاااانم 

   لحظه هاتون سر مست جااام آگاهی 

   پاینده باشید 🍃🌸

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   mohannaf1396@gmail.com
   1400/08/25 14:03
   مدت عضویت: 31 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 357 کلمه

   همیشه تو بچگی می گفتم چاقی من ارثیه چن بچه اول بودم همش ب من رسیده و ب خواهرم نرسیده
   اما الان میبینم ک یک باور اشتباه چندین ساله با خودم حمل کردم
   بعد خواهرم برادرم ب دنیا اومده و چاقه
   با دختر دایی خودم با اینک همشون لاغرن و فقط اون چاقه یا دختر دایی همسرم لاغرن و خواهرش چاقه
   چاقی رفتار و افکار و باورهای اشتباه است و هیچ وقت از عوامل بیرونی ب من تحمیل نشده من شنیدم بارها تکرارش کردم تا اینک این اون رفتار کردم اجرا کننده خودم بودم تحمیل نشده میتونستم عین خواهر بشنوم و محل ندم
   کلا تو طایفمون میگن ارثیه و پاهای ما بزرگه در حالی ک خیلی از دختر خاله دایی های من پاهاشون لاغره
   ومن وقتی ب اون دختر دایی چاقم دقت کردم دیدم پاهش پره و خواهرش ک لاغره کاملا متناسبه پاهاش لاغره این یک باور اشتباه است
   الان درک میکنم و چاقی ارثی نیس بلکه عادتی است و من خودم مقصر چاقی خودم هستم و بس
   ب باور دیگه داشتم ک من استعداد چاقی دارم ب همه اینک می گفتم
   اصلا استعداد چاقی فریبا جون چ مفهومی داره استعداد یعنی ب چیز خارق العاده ب مهارت ی ویژگی زیبا و منحصر ب فرد
   خب چاقی ی چیز منحصر فرده مگه باور کن و این باور پوچه و تو اسیر همین باورها یی و جسمت زیبات اسیر چاقیه ناشی از این باورهای پوچه ن از چاقی و استعداد ن ارث و از خوردن
   بلکه از فکر باور نگرش و رفتارهای اشتباه است
   چاقی ناشی از تعریف های اشتباه ما از مواد غذایی از خیلی چیزهای دیگس و از اینها نیس
   من این فایل قبلا نزدیک 7 دفعه دیدم ولی هیچ وقت اینو نشنیدم ک فرمولها رو اونقدر تکرار کنم ک کمرنگ بشه و باورم تغییر پیدا کنه
   حالا میبینم ک من فرمولها رو در اوردم و نوشتم گاهی تکرار میکنم و تکرارم کمه و خوشحالم و ایراد کارم و پیدا کردم
   من عاشق تو هستم فریبا هیچ کس مهمتر از تو زیباتر از تو باحالتر از تو نیس
   همین ک اینقدر پایه هستی ک حتی از اشتباهاتتم درس میگیری کافیه
   خدا برای من کافیه من خدارو دارم شکر میکنم ک دارمش

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    ZahraKasaeipour@gimal.com
    1400/09/06 16:48
    مدت عضویت: 225 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 11 کلمه

    سلام و درود بر تو فریبا جان موفق باشی تو بهترینی

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     mohannaf1396@gmail.com
     1400/09/07 00:05
     مدت عضویت: 31 روز
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 10 کلمه

     ممنون از محبت و انرژی ک ب من تزریق کردی

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   پونه عدل تهرانی
   1400/07/29 02:44
   مدت عضویت: 832 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 298 کلمه

   به نام خدا

   وقت بخیر عزیزان

    

   من هم این ارثی بودن و خیلی شنیده بودم الان فکر می کنم می بینم مثلا بابام که خیلی متناسب بود خدا رحمتش کنه ، مادرم که جدیدا اون هم چند سالی هست گه چاق شده . خالم اینا داییم مادر بزرگم هیچ کدوم چاق نیستن ولی یادمه مامانم همش می گفت ماها پاهامون چاق تره بالا تنه مون کوچیک . گاهی هم به من می گفت تو پاهات به عمه هات رفته … منم خیلی عمه هام و ندیدم چون همیشه خارج بودن به غیر از یکیشون اونم یه خپرده تپلی بود . حالا پدربزرگم از طرف پدری خیلی متناسب بود ولی مادربزرگم و یادم نیست چون خیلی کوچیک بودم فوت کردن . در هر صورت اینها رو شنیده بودم من از بچگی و این پاهام برای من یه باور ریشه دار شده بود الان هم خیلی کار کردم  روی این مسله ولی هنوزم فکر می کنم اونطوری که باید نیستن از بس مامانم همیشه اینها رو گفته بود دامن کوتاه نپوش و جورابت کلفت باشه پاهات اینجور من احساس خوبی نداشتم البته الان خیلی بهتر شدم یه سری چیزهایی که اون موقع نتونستم بپوشم و الان می پوشم .اون موقع تو خونه هم نمی پوشیدم یه چیزهایی و …

   یا مثلا ایران استخر می رفتم زیاد راحت نبودم …

   پس الان دیگه می دونیم که هر موضوعی بعد از تولد در زندگی ما مشخص می شود هیچ ارتباطی به ارث و ژنتیک ندارد.

   باید باور چاقی ارثی است و با باور چاقی عادتی است جایگزین کنیم دلیل بیاریم مثل همین فامیل شما تو بستنی فروشی. همه این باورها کد نویسی شده در ذهن و ذهن بر اساس اون کدها دستور می ده و همه ناخوداگاه هستش .

   خیلی هیجان زده ام برای محصول جدید شناسایی باورها  انشالله آگاهی های بیشتری نصیبمون می شه ممنون استاد گرامی.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   faribadeghani1371@gmail.com
   1400/07/21 22:22
   مدت عضویت: 162 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 427 کلمه

   سلام
   ب نظر من ما ادمها ی چاق اسیر بهانهایمان شدیم اسیر باورهایی ک از این اون شنیدیم و باورشون کردیم باور کردیم من ژنتیکی چاقم در حالی ک این همه افراد هستن ک تایید میکنن این موضوع اشتباهه
   باورهای اشتباهی ک رسانه ها اینترنت ب وضوح دارن گسترش میدن
   اون روز ی تبلیغی دیدم ک داشت کاسه بشقاب بچه تبلیغ میکر ک کارتونی زیبا بود و یک بچه کاملا چاق ک داش میترکید داشت تبلیغ انجام میداد
   منک اینو دیدم گفتم چ عجب ی بچه ک انقد چاقه رو گذاشتن برا تبلیغ بعدش گفتم ببین واین میخواد بگه این کاسه بشقاب ک کارتونی جذاب باعث خوردن بچه میشه و بچه میخوره و چاق میشه
   متاسفانه ما والدین اول دوس داریم بچه هامون چاق بشه بعد ی سنی ب بعد دوس داریم بچه لاغر بشه انگار ک خمیر بازیه هر جور ک مادوس داریم باید باشه
   من خودم خالم بچش غذا نمیخورد همش دنبالش بود و بهش غذا میداد و فلان دکتر بهمان این بچه بزرگ شد مدرسه میرف چاق شد شکم دراورد بچه نوشت اسکیت و باشگاه و رقص اینا
   یبار ما مهمونشون بودیم بعد برگشت بچه نمیدونم گف نمیرم اسکیت برگشت گف بیشور اینهمه پول دادم شکمتو ببین وفلان بهمان
   اول یاد میدیم بعد نمیدونم چرا انتظاراتمون ۱۸۰ در جه فرق میکنه
   نمیدونم ما والدین چرا انقدر کوته فکر شدیم
   خب بابا تو فرمولها رو تو مغز بچه کرد ی چ انتظاری داری اخه
   فقط و فقط ما باید مسئولیت چاقی خودمونو ب عهده بگیریم و قبول کنیم ک ذهن ما پراز باورهای اشتباهه ک باید درمان شیم مثل مریضی ک دوره داره
   چرا وقتی مریضیم دکتر میگه فلان قرص دوهفته بخوره نمیگیم چرادوهفته الانم باید دوره درمان ما کامل بشه تا درمان بشیم اسیر عجله نشیم میدونم من خودم از اطرافیانم خیلی تحت فشارم ولی هی ناز خودمو میکشم شدم دوست خودم دارم جای همه کسایی ک دارم و در اصل انگار ک نیستن پر میکنم یک دوس همراه یک همسر همراه یک پدر و مادر همراه ی ک رفیق همراه خواهر همراه
   ماانسانها تهی هستیم از همه چیزهایی ک داریم ولی در اصل نیستن فقط اسمشون و ادعاهاشون هس
   الانم باید چاقی روهم نبینیم در حالی ک هس
   چاقی ن ژنتیکیه ن ارثیه ن از خوابه ن از مواد غذایی ن از خوردنه
   بلکه از عدم اگاهی ماست
   شنیدین ک میگن ی قوری ک شکست دیگه اون قوریه اول نمیشه حکایت ماچاقهاست
   قوری ذهن لاعری ما شکسته ابندی شده پرشده از چاقی
   برای خالی کردنش باید بشکنیمش نترسیم وباورگنیم ک ما عوض میشبم و یک قوری زیبا پراز ذهن ارام و دوباره و پر کنیم از چای زلال و صاف لاغری

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1400/08/23 15:18
    مدت عضویت: 735 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 68 کلمه

    سلام فریبا جان دوست خوبم، چقدر این جمله ی شما:

    متاسفانه ما والدین اول دوس داریم بچه هامون چاق بشه بعد ی سنی ب بعد دوس داریم بچه لاغر بشه انگار ک خمیر بازیه هر جور ک مادوس داریم باید باشه

     در عین حال که بامزه بود، واقعیت محض بود، و از اون جملاتی هستش که توی ذهنم می مونه. چون این مثال رو بارها دیدیم و شنیدیم. ممنونم عزیزم.

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     faribadeghani1371@gmail.com
     1400/08/24 10:09
     مدت عضویت: 162 روز
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 8 کلمه

     خواهش میکنم عزیزم خوشحالم
     ارزوی موفقیت برات دارم

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/07/13 14:33
   مدت عضویت: 97 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 728 کلمه

   گام 20(تکرار1)

   بنام خداوند بخشنده ی مهربان 

   آیا چاقی ارثی است ؟؟

   این فرمول که در ذهن بسیاری از افراد چاق است به اندازه ای  قدرتمنده که میتواند مانع لاغر شدن افراد بشه .

   این باور به سادگی در ذهن شکل میگیرد ولی به دلیل تکرار شدن آن از طریق بارها شنیدن این فرمول چاقی تو ارثی است وبا بارها دیدن نمونه های آن در اعضای خانواده که اضافه وزن دارند تبدیل به باوری قدرتمند شد که علاوه بر اینکه مانع لاغر شدن ما میشود ، خیلی ساده سبب چاق شدن ما هم میشود !

   من هم از یک سنی در دوران کودکی بارها شنیده بودم که چاقی در خانواده ما ارثی است  و نمونه هاشو تو مادرم و داییم و مادربزرگم و … دیده بودم ولی خب اونموقع چون بچه بودم زیاد متوجه این چیزها نمیشدم و بهش اهمیت نمیدادم 

   ولی خب از وقتی که کم کم بزرگتر شدم و جسمم هم چاق تر شد و خودم تصمیم گرفتم که برای خودم کاری بکنم و هردفعه هم که شکست میخوردم کم کم این باور داشت در من شکل میگرفت که نکنه من ژنتیک مادرم و در چاقی به ارث بردم ؟؟ چون پدرم از اون لاغر های خوش شانس بود . و بخاطر همیین اعصابم خورد بود که چرا من باید ژن های بد پدر و مادرم و به ارث ببرم ؟؟؟ و اصلا هم نمیتونستم قبول کنم که من باید تا آخر عمرم چاق و همچنین مریض زندگی کنم و بخاطر همین خیلیی کارهاا هم کردیم تا ژنتیکم و تغغیر بدم !!!

   البته ما در همه ی جنبه های زندگیمون ، فرمول هایی داریم که زندگی ما تحت تاثیر این فرمول ها هستند . 

   در واقع هیچ موضوعی که  مربوط به شرایط بیرونی در زندگی ما باشد ارثی نیست بلکه عادتی هستند .

    همه ی افراد هرچه از والدین خود به عنوان تاثیر ژنتیکی به ارث  برده اند تا زمان تولد صورت گرفته است .

   اما استاد من میگم که حتی رنگ مو و رنگ چشم و.. هم ژنتیکی نیست در خانواده ما فقط من چشمان روشن و موهای بوری دارم و بقیه اعضای خانواده مادرم و پدرم و برادرم چشمان تیره و … دارند ! 

   حتی در خانواده های دیگه ای هم دیدم که مادر پدر تقریبا تیره هستند ولی کودک کاملا بور و چشم روشن !

   هیچ موضوعی در ما ارتباط به ارث و ژنتیک ندارد !

   همه ی ما در جنبه های مختلف زندگی به دلیل اینکه تحت تاثیر رفتار و افکار والدینمون قرار گرفتیم بخاطر همین زندگی ما شبیه به نزدیکانمون شد !

   یکی از راهکار های تغییر و تثبیت فرمول های ذهنی اینه که بعد از شناسایی فرمول اشتباه و جایگزین کردن فرمول درست به جای آن و ایجاد باور جدید و صحیح  باید برای مدتی نمونه های مرتبط با فرمول جدید توجه کنیم تا فرمول های جدید ما تایید و پررنگ تر و تثبیت بشن و به همین طریق رفتار های ما هم تغییر پیدا کنه .

   پس چاقی ما ارثی نیست بلکه عادتی است !

   پیدا کردن دلایل تایید فرمول های صحیح کار ساده ای است اما نیاز به استمرار و توجه دارد . این موضوع اهمیت بسیار مهمی در شکل گیری فرمول های لاغر کننده دارد .

   به هر حال هر فرد چاقی برای توجیه چاقی خودش ، خیلیی دلایل داره ، مثل شرایط شغلی و ارثی و… 

   ولی مهم اینه که اضافه وزن رو هم میشه تغییر داد، ذهن نا خودآگاه رو هم میشه تغییر داد و در مسیر هایی اون و قرار داد که واکنش ها و رفتار هایی صادر کنه که در نهایت باعث متناسب شدن بشه !

   وقتی یک باور جدید رو در خودمون ایجاد میکنیم باید بارها و بارها اون رو تکرار کنیم نباید بعد از مدتی بهش بی توجه بشیم . باید با آوردن نمونه ها برای تایید اون باور به الگوی ذهنی مون  تبدیلش کنیم.

   باورها ژنتیکی نیستن و به صورت پیشفرض به نسل بعد منتقل نمیشن اما تاثیر گذاری زیادی دارند ، چون باور نقش زیادی در شکل گیری نحوه رفتار داره !

   چاقی ارثی نیست بخاطر عادت های اشتباهی است که به صورت ناخوداگاه هر روز تکرار میشه و نتیحه آن هم ، چنین جسمی است .

   اضافه وزن نتیجه باور ها و افکاریه که از سال ها قبل در ذهن افراد شکل گرفته .

   و اینکه تاثیر اضافه وزن در سن های بالاتر بیشتره و همجنین مشکلات بیشتری هم به وجود میاره !

   خیلی باید رو باورهاون کار کنیم و باورهای اشتباه رو اصلاح کنیم.

   همه میتونیم لاغر بشیم و خیلی هم ساده است. فقط باید یاد بگیرم .

   شاد و پیروز و متناسب باشید.

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/07/07 04:26
   مدت عضویت: 832 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 602 کلمه

   سلام عرض میکنم خدمت استاد عزیز و دوستان خوبم

   در مورد ارثی بودن چاقی خوشبختانه این فرمول اشتباه در من ایجاد نشده است

   اما قبل از ورود به دوره لاغری با ذهن وقتیکه با یکی از دوستانم راجع به چاقی ام حرف میزدم (اشتباه بزرگی که الان تکرار نمیشود) او به من گفت آیا آزمایش تیروئید دادی که ببینی درست کار میکند یا نه چونکه دکترها میگویند کم کاری و یا پرکاری تیروئید باعث چاقی میشود 

   من گفتم نه اینرا نمی دانستم پس باید آزمایش بدم 

   به دکترم مراجعه کردم و تقاضای انجام آزمایش تیروئید را دادم

   جواب آزمایش آمد که یکی از غدد تیروئید کم کار است و دکتر برایم دارو تجویز کرد

   خوب دیگر دلیل چاق شدنم را پیدا کردم و یک جورهایی خودم را قانع کردم که تا این مشکل برطرف نشود من کنترلی بر چاق نشدنم ندارم

   تا اینکه با سایت تناسب فکری آشنا شدم و وارد دوره ورود به سرزمین لاغرها شدم

   در اینجا بود که این باور درست در من ایجاد شد که من فقط خودم مسئول چاقی ام هستم نه هیچ عامل دیگر

   در آنجا بود که تصمیم گرفتم مقصر بودن چاقی ام را از گردن کم کاری تیروئیدم بردارم و بر روی خودم بگذارم

   در طول سه ماه اول دوره تغییرات جسمی چشم گیری داشتم و در همان زمان دیگر از دارویی که برای این مورد برایم تجویز شده بود استفاده نکردم

   زمانیکه برای چک آپ بیش دکتر رفتم و به او گفتم که مدتی است که دیگر از قرص کنترل تیروئید استفاده نمیکنم او گفت نه باید ادامه بدهی گفتم تا کی گفت تا آخر عمرت اصلا از این حرفش خوشم نیامد

   او گفت اگر این قرص را نخوری چاق میشوی و من به او گفتم من نسبت به سه ماه گذشته نه تنها چاق نشدم بلکه لاغر هم شده ام

   او به این نتیجه من اهمیتی نداد و اصرار داشت که من داروهایم را مصرف کنم

   من پیش خودم گفتم اگر من دنبال مقصر برای چاقی ام نمی گشتم اصلا آزمایش برای تیروئید نمی دادم و متوجه این کم کاری یکی از تیروییدها نمی شدم

   من که در بدنم مشکلی ندیدم که این آزمایش برایم الزامی شود پس دلیلی برای خوردن قرص نمی بینم

   من به خوردن قرصها ادامه ندادم

   زمانیکه برای چک آپ بعدی رفتم نتیجه آزمایش در مورد تیروئید بر وفق مرادم نبود 

   دکتر پرسید آیا داروی تیروئید را مصرف میکنی گفتم نه نمیکنم

   او گفت دلیل این جواب ناخوشایند مصرف نکردن آن دارو است

   خلاصه دوباره مجبور شدم از دارو استفاده کنم اما هیچ احساس خوبی نسبت به مصرف آنها نداشتم و دلم میخواست بدون مصرف دارو مشکل تیروئیدم حل شود که البته در سلامتی ام تغییری به خاطر کم کاری تیروئیدم نمی بینم

   بعد از مدتی برای چک آپ بعدی رفتم وقتی جواب آزمایش آمد تغییر چندانی در بهبود آن دیده نمی شد

   دکتر مقدار مصرف را کمی اضافه کرد و از من خواست که باز ادامه بدهم و بار دیگر آزمایش بگیرد

   اینبار نگرشم را نسبت به مصرف این دارو عوض کردم 

   به خودم گفتم که من این دارو را با میل مصرف میکنم چون برای بهبود شرایط تیروئیدم لازم است و دیگر اجازه ندادم که احساس بد در من ایجاد شود

   حالا فردا صبح برای آزمایش مجدد پیش دکترم میروم ببینم نتیجه اینبار چطور میشود و آنوقت تصمیم میگیرم ادامه بدهم یا نه ولی آنچه که برایم مسلم است تا آخر عمر ادامه نخواهم داد

   من اصولا از مصرف دارو خوشم نمی آید

   یادم هست که بعضی از دوستان گفتند که مشکل تیروییدشان با متناسب شدنشان برطرف شد

   اگر این دوستان توانستند این نتیجه را بگیرند پس من هم میتوانم

   من وقتی مشکلی در بدنم برای این کم کاری تیروئید نمی بینم چرا باید تا آخر عمر دارو مصرف کنم 

   نظر دکترها این است که باعث اضافه وزن میشود و من که خلاف اینرا ثابت کردم

    

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 18 از 4 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/07/03 13:55
   مدت عضویت: 142 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 387 کلمه

   سلام به همه دوستان همراه! چاقی ارثی است یا عادتی؟ من خودم این باور را نداشتم که چاقی من ارثی است با اینکه این جمله را هم زیاد شنیده بودم چون پدر و مادرم تا همین چند وقت پیش متناسب بودند و خودم هم تا اوایل مقطع دبیرستان متناسب بودم. اما در کل باور ارثی بودن چاقی یک فرمول قدرتمند است که به تنهایی می تواند مانع لاغر شدن افراد بشود. البته این فرمول‌های ذهنی که از طریق والدین، خانواده، اجتماع و… به ما تحمیل شده است، نه تنها روی لاغری بلکه روی تمام جوانب زندگی ما تاثیر دارد. مثلا خانواده من هیچ وقت اهل ریسک کردن نبودند و همیشه به وضعی که داشتند راضی بودند و این باعث شده که الان من هم دنبال ریسک و وضعیت مالی آنچنانی نباشم که البته به امید خدا همزمان با تغییر فرمول‌های چاقی میخواهم مابقی فرمول‌های ذهنی ام را تغییر بدهم. 

   همه موضوعاتی که به شرایط بیرونی زندگی ما مربوط باشند عادتی هستند نه ارثی! 

   عوامل ژنتیکی مثل رنگ مو، پوست، دی ان ای و… را از زمان تولد به ارث برده ایم ولی هر موضوعی که بعد از تولد در زندگی ما رخ داده هیچ ارتباطی با ارث و ژنتیک ندارد. بنابراین در گام اول باید این فرمول ذهنی چاق کننده را با این فرمول که “چاقی من ارثی نیست بلکه عادتی است” جایگزین کنید. برای کلیه فرمولهای ذهنی یک راهکار مشخص وجود دارد: 

   اول شناسایی فرمول اشتباه

   دوم جایگزین کردن فرمول صحیح

   سوم مشاهده نمونه های مشابه که فرمول جدید ما را تایید می کنند تا این فرمول در ذهن ما تثبیت و کاملا فرمول اشتباه کمرنگ شود و در نهایت کلا تغییر کند. 

   بخش سوم یعنی تایید فرمول‌های صحیح بسیار مهم و البته ساده است اما نیاز به استمرار و توجه دارد و دقت نکردن به این موضوع باعث نتیجه ضعیف در زمینه لاغری با ذهن می‌شود. بنابراین همیشه دنبال نشانه ها و نمونه های تایید کننده باشید و آنها را در ناخودآگاه ذهنتان ثبت کنید. درمورد خانواده خودم با اینکه چاق زیاد داریم ولی باز هم در هر خانواده یکی دو نفری هستند که چاق نیستند و این ثابت می کند که چاقی ما ارثی نیست و من برادری دارم که هرچقدر من برای لاغر شدن تلاش میکردم او برای چاق شدن سعی می کرد با اینکه هر دو از یک پدر و مادر و در یک شرایط غذایی یکسان بودیم. 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 2 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   kouroshzamany95@gmail.com
   1400/06/28 23:21
   مدت عضویت: 116 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 160 کلمه

   به نام خدای مهربان 

   سلام 

   من هم فرمول چاقی ارثی است رو داشتم که زیر مجموعه این فرمول این فرمولها شکل گرفته بود:

   و اینکه سوخت وساز بدن من فوق العاده پاایینه و من هرچقدر بخورم چاق میشم 

   و اینکه من حتما باید رژیم بگیرم و ورزش کنم تا چاق نشم وگرنه روز به روز چاقتر خواهم شد 

   من آب هم بخورم چاق میشم 

   من بعد از ازدواج چاق میشم ارثی 

   من در حاملگی چاق میشم  

   من حتی با رژیم هم لاغر نمیشم و فقط باید نخورم اصلا نخورم و فقط نخوردن من و لاغر میکنه 

   واین فرمولها مرتب فرمان صادر میکرد و من از زندگی سیر میشدم گاهی 

   میگفتم ای خدا چرا منم مثل بعضیها نباید از خوردن لذت ببرم؟چرا همیشه خوردنم با ناراحتیه 

   و همیشه به دنبال لذت خوردن بودم و با اینکه میخوردم هیچوقت لذت نمیبردم چون با عذاب بود خوردنم و این باعث میشد که بخوام بیشتر بخورم تا شاید لذت اون خوردن و بچشم ولی در آخر فقط عذاب وجدان بود و ناراحتی و سنگینی

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 8 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   maryammansoori20@gmail.com
   1400/06/20 13:32
   مدت عضویت: 148 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 242 کلمه

   به نام خالق بي همتاسلام به همه عزيزانگام ٢٠:در اين فايل تمركز استاد بر شناسايي و تشخيص و اثبات تفاوت ميان * عادات و ژنتيك * بود، • اينكه ما بايد انها را به درستي *تشخيص * و بعد از هم * تفكيك * كنيم .• اينكه اين دو موضوع كاملا از هم متفاوت و جدا هستند.• اينكه هر عادت اشتباهي را كه از طريق بينايي و شنوايي ملكه ذهن خود كرده ايم براي توجيه و قبول كردن اينكه اين سرنوشت من است به * ارث و ژنتيك * ربط ندهيم.• اينكه با تكرار و تكرار عادات انها را تبديل به * ارث * براي خودمان و نسل هاي بعدي نكنيم.

   در گام قبل هم اين توضيح را دادم كه وقتي در خانواده اي دائما بر مسئله اي تكرار شود ان موضوع تبديل به يك * باور و فرمول * در ذهن تمام افراد خانواده ميشود و طبيعتا ما به چشم * وراثت * به ان نگاه ميكنيم و ميپذيريم. * پس قطعا ميتوان گفت اين خوراك هاي ذهني ما هستند كه تبديل به ارث و ژنتيك شده اند نه شرايط بيروني زندگي و جسمي ما*براي مثال در خانواده ما هميشه صحبت از :•• چاقي بعد از ازدواج به دليل تغييرات هورموني بود.•• طبيعي تلقي كردن چاقي بعد از زايمان•• تلقين كردن چاقي عصبي•• باور كردن چاقي دارويي و بيماري•• اينكه خانمها بايد بيشتر خودشون رو تقويت كنند ( از طريق عادات بد غذايي ) چون بايد زايمان داشته باشند، بچه شير دهند و ….

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/06/18 11:54
   مدت عضویت: 109 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 97 کلمه

   سلام به استاد  عزیزم 

   گام ۲۰ 

   باور ارثی یه باور ساده است که بخاطر تکرار شدن زیاد و دیدن افراد خانواده قدرتمند شده 

   هر موضوع بعد تولد ما هم ارتباطی به ارث نداره 

   الانم این باور مخرب با یه باور جدید که چاقی من عادتی است و مسئولیت ان به خودم است جایگزین میکنم 

   بقول دوست عزیزی ما چاقی رو به ارث نبردیم ما رفتار “اگه دیدی بخور”و “اضافه خوردن” و هزار تا کلمه دیگه به ارث بردیم 

   من خیلی خوشحالم که در این مسیر هستم و خودم مشتاق ادامه این راه هستم 

   از گام ۱۹ دارن اجرا میکنم واقعا عالی بوده 

   با سپاس فراوان

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 8 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/06/15 17:46
   مدت عضویت: 824 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 230 کلمه

   درود و خداقوت : 

   گام بیستم : 

   نقش باورها در چاقی .و الگوهای ذهنی که از قبل در ذهن ما ایجاد شده باعث چاقی ماست .

   مثل ارثی بودن .کم تحرکی .بیماری و … ارثی بودن  اضافه وزن یکی از باورهای است که خیلی راحت در ذهن افراد نقش بسته و توسط فرد پذیرفته شده و باعث چاقی فرد میشود .

   وقتی بخواییم باوری رو تعغیر بدهیم به دو مورد بر میخ‌ریم 

   یکی باور غلط رو شناسایی کنیم 

   مورد دوم یک باور درست رو ایجاد کنیم و جایگزین کنیم 

   و مراقب باشیم بعد از مدتی باور درست رو نفع  نکتیم و رد نکنیم  و باید بارها براش دلایل تایید پیدا کنم  تا کامل در ذهن من ذخیره بشه 

   چون باورهای اشتباه مثل همون ارثی بودن چاقی اینقد از اطرافیان شنیدیم و تایید شده  تا ما پذیرفتیم ما به همون روشی که این باور رو در ذهنمون ذخیذه کردیم با ید به همین راحتی باور درست رو ایجاد کنم و بارها روش کار کنم خودم تاییدش کنم  تا در ذهمن جا بگیره و ذخیره بشه و جایگزین 

    

   و وقتی به دلایل چاقی فکر کنیم گاهی اوقات متوجه میشیم یک سری فرمولهای  غلط در ذهن ما ایجاد شده 

   خود من در این مدتی که فایلهای اموزشی رو گوش دادم کاملا بعضی از رفتارهام تعغیر کرده و اگر تا به امروز یک سری فرمول درست رو در ذهنم ایجاد با تکرار ان ها و تایید ان ها انهارو در ذهنم  ذخیره کنم 💞💞

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   mzt.zahra.malakouti.ir
   1400/06/14 11:56
   مدت عضویت: 547 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 367 کلمه

   سلام 

   این متن رو تو اینترنت پیدا کردم خیلی جالب بود گفتم اینحا با شماها به اشتراک بزارم

    

   ژنها مثل ژن رنگ پوست یا چشم غیر قابل تغییرند. ژنها را نمی توانیم تغییر دهیم چون داخل سلولهای بدن هستند و از اجداد و نیاکان به ما منتقل شده‌ است. پس از آنجا که چاقی و لاغری تغییرپذیر است، هیچکدام ژن محسوب نمی‌شوند و با برنامه غذایی متناسب و ورزش به هدف اصلی خواهید رسید. دکتر کرمانی درباره ژن چاقی و لاغری می گویند:   چرا گاهی همه اعضای خانواده چاق یا لاغرند؟ رفتارهای انسانها طبق قواعد ژنتیک است. هر فردی ژنهای رفتاری خاص خود را از نیاکانش به ارث می‌برد. یکی از این آنها ‌ژن رفتاری خوراکی است که در خانواده‌ای با ژن رفتاری پرخوری سبب چاقی افراد و در خانواده‌ای دیگر هم با رفتار معتدل در تغذیه، باعث خوش‌اندامی‌ و در نهایت خانواده‌هایی با رفتار علاقه نداشتن به خوردن یا نفرت از غذا، سبب لاغری در آنها می‌شود. دو خانواده را در نظر بگیرید که در یکی، همگی لاغر و در دیگری همگی اضافه وزن دارند. یک جعبه شیرینی در یخچال خانه هر دو خانواده وجود دارد. در خانواده لاغرها تعداد زیادی از قطعات شیرینی پس از چند روز خراب و در سطل آشغال ریخته می شود زیرا پدر یا مادر خانواده می‌گویند شیرینی را برای بچه‌ها خریدند. بچه‌ها نیز هر یک بهانه‌ای می‌آورند. یکی می‌گوید: میل ندارم؛ دومی می‌گوید: الان سیر هستم؛ سومی می‌گوید: حوصله ندارم. چهارمی می‌گوید: باشد برای فردا و پنجمی … خلاصه هر یک، به به نحوی از خوردن دوری کردند. ولی در خانواده چاقها وقتی پدر از سر کار برمی گردد، می‌بیند علاوه بر شیرینی ها، جعبه ‌شیرینی هم نیست! بچه‌ها شیرینی را خورده‌ و جعبه را هم دور ریختند. این خانواده رفتار بخور بخور را به ارث بردند و هر کدام که در یخچال را باز کردند یک قطعه از شیرینی خوردند. اینها چاقی را به ارث نبردند رفتار «اگر دیدی بخور» یا اضافه خوردن را به ارث بردند. بنابراین، فرق زیادی بین رفتار‌ و ژن وجود دارد. اگر ژن چاقی یا ژن لاغری وجود داشت، هیچ امیدی به کاهش یا اضافه وزن نداشتیم ولی چون رفتار افراد قابل کنترل است، به راحتی می‌توان لاغرها را چاق و چاقها را لاغر کرد.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 13 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1400/06/15 06:34
    مدت عضویت: 806 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 10 کلمه

    ممنون که این مطلب مهم با ما به اشتراک گزاشتید

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    1400/06/15 12:47
    مدت عضویت: 513 روز
    اندازه متن
    همیار لاغری
    محتوای دیدگاه: 723 کلمه

    سلام دوست عزیزخانم زهرا ملکوتی 

     

    نظرات دکتر کرمانی جالبه  ولی متد کالری شماری در دراز مدت قابل اجرا نیست و ایجاد استرس می کنه .

     

    من چند روز یک‌فکری رو که‌چند وقت بود در ذهنم می چرخید رو اجرایی کردم  یک جور تحقیق در مورد چقدر خوردن .

    به کارشناس تغذیه پیغام‌دادم شما با توجه به سن وقد و وزن من و نوع فعالیتهای معمول روزانه ی من برام یک برنامه غذایی به اندازه ی نیاز روزانه ام بنویس  ازش چیزی کم نکن  تا ببینم این حدی که شما به عقیده خودتون به شکل علمی برای ما چاقها تنظیم می کنید آیا به شکل عملی قابل اجراست یا خیر ؟

     

    یعنی من بیام طبق همین برنامه که چیزی ازش کم نکرده باشید غذا بخورم بعد ببینم آیا  احساس خوب سیری رو می تونم تجربه کنم یا خیر .؟ گفت باشه .

     

    شب که شد برنامه ۲۵۰۰ کالری رو برام فرستاد .

    حس خوبی بهم داده شد که  می تونم از طریق محاسبات علمی یه کارشناس به اندازه بخورم .

     

    ولی وقتی ۲۴ ساعت طبق همین برنامه غذا خوردم اصلا حس سیری از هیچکدوم از اون وعده ها بهم داده نشد .

    مثلا ناهارو نوشته بود ۱۵ قاشق برنج و ۹۰ گرم گوشت .و یک لیوان سرخالی ماست و سبزیجات آزاد .

     

    اولا مقدار گوشتی که داشتم ۹۰ گرم نبود ۵۰ یا ۶۰ گرم بود  ماست هم نداشتم کمی سبزی خوردن موجود بود .

    وقتی دو کف دوست نون و ۵ قاشق برنج به این ترکیب اضافه کردم اونوقت سیر شدم‌.

     

    به کارشناس پیغام دادم  یا من به شکل غیر طبیعی غذام بیش از ایناس  .یا اینکه محاسبات شما مطابق با واقعیت نیست .

    چون من از شما خواسته بودم برنامه ای برام در نظر بگیری که باهاش احساس سیری کنم و از طرفی زیادی هم نخورده باشم .

    ولی این مقادیری که برام تعیین کردی جوابگو نیست .

    مثلا برای عصرانه نوشتی دو واحد میوه  اما من تا چندلقمه نون و پنیر کنار این نذارم امکان نداره بتونم راحت و با فکری آزاد خودمو به شام برسونم .

    و برنامه ارو کنار گذاشتم .

     

    یه چیز دیگه هم به کارشناس گفته بودم چون پیش بینی می کردم حتی اگر کالری که طبق برنامه جهت به اندازه خوردن برام تنظیم کنه بازم جوابگوی نیاز درونی و ذهنی من نخواهد بود گفتم اگر طبق برنامه و مقادیری که برام تعیین کردی خوردم و احساس سیری مطلوب نکنم حتما بهش به مقدار لازم اضافه می کنم .

     

    که همین اتفاق هم افتاد .

    من حتی به برنامه به اندازه خوردن یه کارشناس تغذیه نتونستم اکتفا کنم . دیدم اگر بخوام طبق برنامه ۲۵۰۰ کالری هم احساس سیری نکنم و خودمو مجبور به رعایت برنامه کنم این باز میشه محدودیت و رژیم .کخ ما اصلا نمی خوایم اینجوری بشه 

    چند ماهه داریم به خودمون میگیم که بدون رژیم و محدودیت و فقط با جواب دادن به حس گرسنگی واقعی و فقط رعایت حد سیری می تونیم لاغرتر بشیم و در صورت ادامه متناسب بشیم حالا بیام دوباره خودمو دچار استرس و محدودیت کنم   نه این امکان نداره  و برمی گردم به برنامه پر از آرامش تناسب فکری .  این متد جوابگوی هدف من هست این همه شگفتی ساز در این دوره  و خود استاد از همین روش به تناسب رسیدن پس منم می رسم . 

    مصاحبت با لاغرها و یا متناسبها اینو نشون داده که این تیپ شخصیتهای رفتاری   موقع غذا خوردن هیچوقت به چقدر خوردن فکر نمی کنن به کالری و ارزش انرژیکی غذاشون کاری ندارن و ما تا به این مرحله نرسیم نمی تونیم بگیم لاغر شدیم .  و البته که  این حالت صحیح  ابتدا باید پذیرفته بشه سپس بهش عمل بشه .

    ما که اضافه وزن داریم هم دلمون می خواد که کم بخوریم و از غذا نترسیم و به چقدر خوردن و به کالری هاشون کاری نداشته باشیم تا بتونیم هر بار که غذا می خوریم همراه با لذت و آسودگی خیال باشه منتها عوامل ذهنی اشتباهی که ما با اونا همراهی می کنیم اجازه نمی ده که با خوردن مقدار به اندازه به تناسب برسیم .دستورات مربوط به خوردنهای مکرر از  ذهن ما می آد و راه اصلاح ذهن ،زور و فشار آگاهانه از بیرون نیست .فقط ما در حال حاضر  باید سعی کنیم نقطه سیری رو پیدا کنیم  و با اهمیت دادن به چرایی خوردن ،فقط زمانی بخوریم که گرسنه باشیم .گرسنگی واقعی رو چطوری تشخیص بدیم ؟ 

    وقتی که از ریزه خواری و خوردن با فاصله کم خودداری کنیم تا جایی که احساس گرسنگی اولیه به واکنش جسمانی تبدیل بشه 

     

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/06/13 21:45
   مدت عضویت: 806 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 121 کلمه

   سلام استاد گرامی سلام دوستان متعهد

   استاد چرا تازگیها نسبت به نظرات هیچ باز خوردی نمیشه؟

   چند روز که به یک باور مخفی و بسیار مهم در ذهنم که مانع لاغری میشه پی بردم و دارم روش کار میکنم‌ و امیدوارم خیلی بتوتم عملکرد خیلی خوبی داشته باشم

   چند شب پیش برای خوردن بستنی از خونه بیرون رفتیم تهران هم مثل دزفول شب ها مردم تا اخر شب در اغذیه فروشیها شب گردی میکنند و صفوف بستنی فروشی ها خیلی شلوغ 

   استاد من موقع خوردن بستنی عذاب وجدان داشتم و اصلا حسم خوب نبود با اینکه سعی میکردم مدام به خودم بگم که این بستنی من چاق نمیکنه ولی فهمیدم که چه قدر باید بیشتر روی باور خوردن کار کنم و چه باور ریشه داری

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آرامش از من شروع می شود
   1400/06/11 08:11
   مدت عضویت: 256 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 578 کلمه

   به نام خدای مهربان 

   روز ۱۴۳: روز ۴۷ تکرار ، پنج شنبه ۱۴۰۰/۶/۱۱

   سلام 

   من کودکی متناسب را تجربه کرده ام ولی کودکی ضعیف در برابر بیماریها بودم و پزشک خانوادگی ما تاکید شدیدی به پدر و مادرم داشت که” یه چیزی بدین این بچه بخوره، تا قوی بشه” . یادمه در یکی از مراجعات من و پدرم نزد اون پزشک ، دارویی برای من تجویز نکرد و به پدرم گفت فقط بهش بده بخوره خودبخود خوب میشه. اون روز در ماشین بودم و پدرم گفت چی دوست داری بخوری تا برات بگیرم و من اون موقع گفتم ساندویچ میخوام و مربای هویج ، و اون ساندویچ واقعا به من مزه داد. خلاصه اینکه به لطف آن پزشک محترم فرمول “خوردن بیشتر= سلامتی و قدرت بدنی” در ذهن من شکل گرفت. و بعدها که از تناسب اندام فاصله گرفتم، با دیدن اندام مادرم و شباهت ظاهری که به ایشان دارم ناخودآگاه آینده خودم را همان ظاهر تجسم می کردم و در حقیقت از آن وضعیت بیزار هم بودم ولی خودم را محکوم به آن آینده جسمی می دانستم. و شکست های متعددم در نگهداشتن وزن و اندام ایده آلم این باور را در من تقویت کرد که “ چاقی من ارثی است” وبه همین دلیل هر چه تلاش کنم و لاغر شوم ، نمی توانم لاغر بمانم و خودم را یک محکوم به مبارزه ابدی با چاقی می دانستم و در یک جستجوی مسیر جدید برای مبارزه با چاقی با این سایت آشنا شدم.

   هم اکنون خوشحالم که محکوم به چاق ماندن نیستم، خوشحالم که چاقی ارثی وجود ندارد بلکه چاقی عادتی است. چاقی امروز من که در حال خداحافظی با آن هستم و در حال ترک نمودن بدن من است را خودم با ایجاد باورهای چاق کننده در خودم ایجاد کرده ام، پس خودم هم قادر به اصلاح آنها هستم.

   بسیار خوشحالم که خودم مسئول چاقی خودم هستم و علت چاقی من هیچکس بجز خودم ، باورهایم و رفتارهایم نیست. مسلما تغییر خودم ممکن است ولی تغییر دیگران بدست من غیر ممکن است،پس من برای در آغوش کشیدن جسم متناسب خودم به دیگران محتاج نیستم و من قدرت متناسب کردن خودم را دارم. چه از این بهتر که برای بهبود وضعیت خودم صرف وقت آموزش بیشتر و افزایش آگاهی های خودم نمایم و تلاش کنم هر روز بهتر از دیروز باشم. تجربه ۱۴۲ روز بودن من در دوره این است که اگر با آرامش و اشتیاق و خوشحالی ادامه دهم و بر اصلاح باورهای غلط ذهنی خودم تمرکز کنم و بر رفتارهای خود نظارت داشته باشم و خودم را بپذیرم و دست از سرزنش و محاکمه خود بردارم و با خودم مهربان باشم و در کمال احترام به خودم سعی در بهبود عملکردم داشته باشم ، خودبخود لاغر خواهم شد.

   دیروز که لباس ورزشی ام را پوشیدم، خانواده می گفتن این ۴ ماه تاثیر ورزشهایی که انجام دادی خیلی بیشتر بوده و حسابی لاغر شدی و من ضمن جمع کردن این شبنم های باطراوت برای رشد جوانه های لاغری ام با خودم گفتم: من همیشه ورزش کرده و می کنم و آنچه در ۴ ماه گذشته سبب لاغر شدن من شده باورهای ذهنی جدید و تصویر ذهنی لاغری است که در من ایجاد شده و با ورزش فقط سرعت تخریب خودم را کم کرده ام ، الان کفه لاغری ترازوی ذهنی من سنگین تر از کفه چاقی آن است و با مداومت و اشتیاق سنگین تر هم خواهد شد و در نهایت به جسم ایده آلم و هدف متعالی متناسب شدن خواهم رسید. 

   همگی سلامت باشید و گامهایتان برای بهتر و بهتر شدن استوار.

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 19 از 4 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1400/07/13 15:31
    مدت عضویت: 97 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 12 کلمه

    خیلی عالی بود عزیزم، واقعا لذت بردم و واقعا براتون خوشحالم 🙏🏻❤️🌷

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/05/31 16:40
   مدت عضویت: 773 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,452 کلمه

   سلام خدمت استاد عزیز و دوستان خوبم 

   نقش باورها در چاقی بسیار زیاد هست و افراد چاق  از قبل کلی باورهای غلط دارن که چاقی من ارثی هست چاقی من به خاطر فعالیت کم من هست و …

   و اما این باور چاقی ارثی هست خیلی باور قوی در افراد هست .ولی از وقتی با لاغری با قدرت ذهن آشنا شدم متوجه شدم میشه ناخود آگاه رو تغییر داد  تا به سمت لاغری حرکت کنه .

   پس اول باور های غلط رو شناسایی کنید و بعد باید باور صحیح رو جایگزین کنیم  مثلا در مقابل باور غلط چاقی ارثی هست  بگو چاقی من ارثی نیست و تمام مسولیت چاقی من با خودم هست .وقتی یک باور جدید  ایجاد میکنید بارها براش دلایل و نمونه بیارید تا  ذهن باور کنه و براش اثبات بشه .مثلا استاد (اونحا که پسرعموی خودشون رو اخرشب در حال خوردن باقلوا با اب هویچ  دیدین )بارها به خودشون  گفتن ببین منم قبلا اینطور بودم و این طور رفتار میکردم و میخوردم  ولی حالا با تغییر فرمولهای ذهنی    رفتار من  و جسم من تغییر کرده   همین اثبات میکنه چاقی ارثی نیست عادتی هست  و چاقی نتیجه ی تکرار عادتها هست و جسم ما رو یواش یواش  چاق میکنه .

    پس باور خیلی نقش داره  در نحوه ی شکیل گیری رفتارها .

   دلایل اثبات باور صحیح رو بارها مرور کن و نمونه های عینی رو هم ببین تا بپذیری که باور جایگزین ، درست هست مثلا پسرعموی استاد هنوز میگن چاقی  ارثی هست و هنوز چاق هستن و اما استاد که به خاطر تعییر فرمولها ی ذهنی لاغر شدن پذیرفتن چاقی عادتی هست و کلی جسمشون تغییر کرده و متفاوت شده .

    

   و اما من هم قبلا که در این مسیر نبودم کلی دلیل و باور غلط داشتم که چاقی در من طبیعی هست  درستههیچ وقت نگفتم چاقی من ارثی هست چون از یه مقطعی به بعد من چاق شدم و اما منم کلی دلیل دیگه  برای خودم داشتم  و اما از وقتی وارد این  مسیر شدم دیگه اونها رو نقض کردم و نپذیرفتم و خدا رو شکر کلی جسم من و رفتار من تغییر کرده مثلا 

   قبلا باور داشتم چون ازدواج کردم طبیعی که چاق بشم اما الان میگم نه خیلیها هستن که از دواج کردن و متناسب هستن مثل دوستم خواهر همسرم و .. .

    

   قبلا باور داشتم چون فعالیتم کم هست طبیعی که چاق باشم اما الان میگم خیلیها مثل دختر خودم و یا  خواهر خودم  بدون ذره ای فعالیت خاص بسیار لاغر هستن .

    

   قبلا باور داشتم غداهایی مثل نو ن و برنج و روغن و شیرینی و ..  که میخورم  من رو چاق کردن اما الان میگیم خیلیها در اطراف خودم هستن که با خوردن همین عذاها همچنان لاغرن مثل دختر خودم هر چی من میخورم ایشون هم میخوره اما مقدار خوردن ما متفاوت هست که اندام ما رو متفاوت کرده نه مواد غذایی 

    

   قبلا باور داشتم چون دو زایمان داشتم طبیعی که  شکم داشته باشم اما افراد بسیار زیادی مثل دوست صمیمی خودم رو سراغ دارم که با  وجود دوزایمان که داشتن  اصلا  شکم ندارن  و بسیار لاغر هستن 

   قبلا باور داشتم بدن من با متناسبها یه فرقی داره که من چاقم و اونها لاغر اما الان میگم هیچ تفاوتی در  بدن چاقها و لاغرها نیست مگر در ذهن این افراد که تفاوت در جسم رو هم میاره نمونه اش فروغ قبلی و فروغ جدید که ذهنم تغییر کرده  رفتارم تغییر کرده و بعد جسم من هم کلی تغییر کرده .

    

   قبلا باور داشتم  چاقی من به خاطر اشتهای من هست که لاغرها این  اشتها رو ندارن اما من دارم اما الان میگم اصلا همچین چیزی  به نام اشتها در بدن من وجود نداره بلکه در ذهن من لونه داره تا توجیه پرخوری من باشه و گرنه اصلا وجود خارجی نداره .

   قبلا میگفتم چاقی من به خاطر کم کاری تیرویید هست ولی چطور باوجود این مشکل من وقتی وارد دوره ها شدم  کلی لاغر تر شدم پس با وجود همین مشکل بازم من میتونم متناسب تر بشم .

   قبلا میگفتم چاقی من به خاطر خوردن فلان قرص هورمونی هست و لی الان  که در دوره ها هستم با وجود خوردن همین قرص کلی متناسب تر شدم پس بازم میتونم متناسب تر بشم و حتی خواهر همسر من باوجود خوردن همین قرص سالها بسیار لاغر و زیبا اندام بود و هست و هیچ مشکلی برای لاعری من نیستن  .

    

   قبلا میگفتم چاقی من به خاطر خوردن فلان مواد عدایی هست مثل چیپس و پفک ولی الان دیگه این حرف رو نمیزنم چون مواد غذایی اصلا باعث چاقی ما نمیشن وبلکه این رفتار ما هست که ما رو چاق میکنه من هر وقت چیپس و پفک  هوس کردم میتونم به اندازه رفع هوس بخورم نه به اون اندازه که کارخانه برای من تعیین کرده مثلا یه پاکت کامل از هر کدوم  هر چند دیگه میل من مثل گدشته نیست و زیاد هوس نمیکنم ولی اگر هم باشه شاید چند دونه بخورم شایدم نه نخورم بستگی به بدنم داره که میخواد یا نه .

    

   قبلا کلی باورهای غلط داشتم که با باورهای درست و صحیحی  مثل بالا جایگزین کردم و دیگه کاملا مسولیت چاقی خودم رو قبول کردم و تمام تلاشم این هست  که درست رفتار کنم با مواد غذایی تا جسمم درست بشود بدون اینکه هیچ بار اضافی داشته باشم پس تمام تمرکز من بر روی درست رفتار کردن با مواد غدایی هست به قول دوستان در جلسه ی قبل در شان یک انسان که اشرف مخلوقات هست بخورم و رفتار کنم  و از این همه مواد غذایی که خدا در اطراف من قرار داده بخورم و لدت ببرم و ترسی نداشته باشم اما به اندازه نیازم نه بیشتر از نیاز که بازم متناسب تر از الان بشم و اگر من همین به اندازه خوردن رو یاد بگیریم که استاد در جلسه ی قبل به ما دوباره یاد آوری کردن بسیاز راحت و طبیعی لاغر میشم  پس من هیچ دلیلی برای چاقی خودم ندارم و در مسیر درست رفتار کردن هستم و به زودی به تناسب ایده الم میرسم و لذت میبرم چون دارم به ذهنم آموزش میدم غدا چی هست خوردن ما چطور هست گرسنگی و سیری چی هست و … پس چاقی هیچ چیز نیست نه ارثی  هست نه وابسته به هیچ عامل بیرونی  مثل کم تحرکی و .. هست علت  چاقی خودم هستم  رفتار خودم هست و من خودم باعث چاقی خودم شدم و حالا هم خودم باید درستش کنم بدون نیاز به هیچ عامل بیرونی فقط با درست رفتار کردن پس من اینجا هستم که لاغری رو آموزش ببینم و درست رفتار کنم و بعد چه بخوام چه نخوام لاعر میشم .

   استاد اینقدرراین باورها خوب در ذهن من نشستن که اگر کل پزشکان دنیا هم بیان بگن چاقی ارثی هست من باور نمیکنم یا اگر کل پزشکان بگن این قرصها چاق میکنن من باور نمیکنم چون خودم نمونه عینی کسی هستم که با  وجود خوردن این داروها کلی لاغر تر شدم و  یا اگر کل پزشکان بیان بگن در بدن چیزی به نام اشتها هست من باور نمیکنم چون الان با یک سال و نیم در مسیر بودن اصلا همچین چیزی در خودم نمیبینم و کلی چیز دیگه که در بالا گفتم به خدا وجود ندارن چاقی فقط در ذهن من هست  چاقی فقط در ذهن من هست من باید ذهنم رو لاغر کنم چطور ؟؟؟با آموزش دادن   از طریق سایت و عمل کردن به آموزشها خود به خود متناسب میشم من خودم اینقدر عالی دارم روی به اندازه خوردن کار میکنم (که قبل از فشار شکمی غدا رو رها کنم ) که عدا خوردن من برای  بقیه  جای تعجب داره که یعنی این سهم تو  هست همین  چند لقمه سهم تو  هست اما ذهنم  و خودم میگه اره  سیری یعنی در این حد خوردن و این درسته و کاملا ذهن من با من هماهنگ شده در به اندازه خوردن و من رو تشویق به خوردن بیشتر نمیکنه و همیشه به حدی بخور که شکمت دردنگیره و سنگین نشی و انصافا مشخصه اون حالت براش بسیار زشت و زننده شده و از اون بدش میاد که به جا و درست پیام سیری رو میده و منم  خیلی عالی دست میکشم استاد همین دیشب به اندازه نیازم شام خوردم و اما کمی بعد بچه هام سفارش فست فود از بیرون دادن و بسیار هم وسوسه برانگیز بود این قیافه ی عدا اما خدا شاهده یک بار من وسوسه نشدم بر عکس گدشته تمام منطقم این بود اگر خوردی به اون حالت شکم درد میرسی و به اون سنگینی میرسی که دوست نداری که بدت میاد که برده ی غداها هستی که مدیریت میکنن تو رو و ….. پس نخور و اصلا دستور خوردنی نبود و من خیلی راحت نخوردم و بچه هام خوردن و ما بقی رو داخل یخچال گداشتم و بارها خودم رو تحسین کردم و به خودم افرین گفتم و اینقدر باید این رفتارها تکرار بشه و این منطق من پررنگ بشه که دیگه هیچ وقت اون رفتار  پرخوری رو نداشته باشم .

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 18 از 4 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/05/17 19:20
   مدت عضویت: 466 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 359 کلمه

   استاد عزیرم سلام….

   من مدت هاست قبول کردم که چاقی من اصلا و ابدا ارثی نیست.‌دیگه فکر نمیکنم نه الان نه تا آخر عمرم کسی بتونه در این زمینه شبهه در ذهن من بوحود بیاره و منو عوض کنه…..ولی…..

   استاد چند روز دیگه میشه یکسال که با شمام. نا امسد نیستم و ادامه میدم.‌چون من سالها قبل به مدت هفت سال در یک جو ناپایدار و عصبی خونوادم بودم و فوت پدرم هم به اون اضافه شد بسیار بسیار عصبی شدم.‌طوری که نه من بلکه همه خواهرام هم همینجوری شدن. از موقعی که چند ماه از بودنم با شما گذشت و من نتیجه دلخواهم رو نگرفتم نشستم و مثلا تحلیل کردم چون من فکرم ناآرامه و هنوزم بخاطر شرایط شغلی که من پرستارم و‌دا،م با بیماران کووید در ارتباطم و بازم استرس همرامه پس من تا آروم نشم نمیتونم از دوره شما تاثیر مثبتی بگیرم.چون شما همیشه میگفتین باید شش دانگ حواستون پیش من و دوره باشه. منم تموم سعی مو میکردم یه روزم از برنامه عقب نیفتم و عین تمرینات رو انجام بدم ولی در عمل اصلا دقیق اجرا نمیکردم.یعنی این باور نگهبان نمیذاشت.‌باورش کردم آخه.‌فقط دو هفته یه فایل عالی شما چنان در من اثر کرد که من کلی سایز کم کردم و فهمیدم دارم درست انجام میدم.ولی باز موضوع کرونا گرفتن خودم پیش اومد و الانم پیک پنجم کرونا که بیمارستان غلغله است و منم درگیر این استرس ها باز این باور نگهبان ذهنم فعال شده که تو ذهنت درگیره درست انجام نمیدی.استاد حرف شما در من تاثیر زیادی داره.‌لطفا به من بگین این فقط یه باورنگهبانه یا درسته؟من باید اول آروم بشم که اصلا استرس نداشته باشم یا نه میشه در همین شرایطم درست اجرا کنم.من واقعا آشفته م…………..

   آخ استاد چرا من اینقد فراموش کارم….چرا نمیتونم جلوی فرمولای چاق کننده ذهنمو بگیرم.چرا جلو در یخچال با اینکه از ذهنم رد میشه تو که گشنت نیست نباید بخوری ولی بازم‌ برمیدارم میخورم…..چرا وقتی تکرار میکنم من میخوام از نخوردن این غذا لذت ببرم دیگه مثل قبل قوی روی من اثر نداره….چرا راه درست رومیدونم ولی بازم در راه غلط پا میذارم؟ چرا چرا….

   استاد کمکم کنین.‌من نیاز به یه راهنمایی از سمت شما دارم….چیزی که کلید طلایی باشه برام

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    رضا عطارروشن
    1400/05/18 01:26
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 46 کلمه

    چون در راه غلط نیاز نیست چیزی به دست بیاری
    تازه خیلی راحت تری وقتی چیزی رو از دست میدی
    در راه غلط سلامتی، اعتماد به نفس، آینده، احساس و خیلی چیزها رو از دست می دی
    ظاهرا از دست دادن برای ما راحت تر از به دست آوردنه

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/05/16 20:06
   مدت عضویت: 265 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 524 کلمه

    گام  ۲۰

   چاقی ارثی است یا عادتی ؟؟

   به نام خدا برای اینکه این مطلب رو مورد بررسی قرار بدم اول باید به این مسئله بپر دازم که واقعا ارثی بودن یعنی چی ؟ 🤔

   یعنی  یک واکنش یا اتفاق خاصی در خانواده ی ما نسل به نسل رخ بده مثلا بعضیها معتقدن بیماری قند در خانواده ی ما ارثیه یا من قبلا اعتقاد داشتم زانو درد در خانواده ی ما ارثی هست یا موارد اینچنینی اما واقعا چرا ؟ چرا من این باور اشتباه و قبول کردم و پذیرفتم اخه پا درد ژن خاصی  نداره که نسل به نسل بچرخه تا به من برسه من این حرف و باور کردم و فرمولشو تو ذهنم ساختم ، منتظرش شدم و خیلی شیک و مجلسی☺️این اتفاق رقم خورد .

   یا مواردی اینچنینی و خب چون  افراد یک خانواده بیشتر باهم هستند و در معرض اینگونه حرفا قرار میگیرن و چون  همگی باور میکنن و برای تک تکشون این اتفاق می افته

   یه مهر تایید میشه که ما  همگی ارثی فلان رفتار و داریم

   گفتم رفتار ، ما دیگه میدونیم رفتار ما نشات گرفته از یک سری فرمول در ذهنه پس قطعا رفتارها و اتفاقاتی که برای من یا حتی خواهرام رخ میده هم طبق همون شنیده های مشترکمان بوده که برایمان اتفاق مشترکی را رقم زده و ما ربطش میدیم به ارثی بودن

   پس هیچ چیز ارثی نیست  ، حتی  رنگ مو ، رنگ چشم و تمام چیزهایی که ما میگیم  ژنتیکه

   فرموله اینها هم طی سالهای طولانی  در ذهن اجداد ما  تشکیل شده و به دی ان ای انتقال یافته و در جسمشان نمایان شده و  نسل به نسل به ما منتقل شده

   دلیل این مسئله هم اینه که  دو قولوهای همسانی که در مکانهای مختلفی رشد میکنند در اثر محیط زندگیشون حتی رنگ پوست و موهاشون تغییر میکنه یا لهجه ی ادما دختر عموی من که تهرانی بود و ده سال پیش ازدواج کرد و به اصفهان رفت الان لهجه اش کاملا اصفهانی شده و یا خواهرش به یکی از شهرهای شمالی ازدواج کرد او هم لهجه ی گیلکی داره

   اینها نشون میده که حتی لهجه ی ما که میگیم زبان مادریمونه و از خانوادمون به ما رسیده نیز طی محیط و عادت ها و شنیده های ما تغییر میکنه

   پس  تمام رفتارهای ما طبق یکسری شنیده ها و دیده ها  یی استکه در اثر تکرار و تکرار و پذیرش ما در ذهن ما تبدیل به باور و فرمول ذهنی شده  و هیچ ربطی هم به ژنتیک ما  و ارثی بودن ندارد

   اصلا من میخوام بگم ژنتیک یا ارثی بودنی وجود نداره همه ی اینها یکسری باور هست  که ما دیدیم ، شنیدیم و رفت در ناخودآگاه ذهنمون و تبدیل شد به یک باور ، باور اینقدر قوی شد که حتی روی ژن و  DNAما  هم تاثیر گذاشت و  سالها  در خانواده و نسل ما چرخید که البته  باز هم بر میگرده به پذیرش ما

   یکی از دوستان من که والدینش دیابت  داشت و اکثر فک و فامیلش قند داشتن میگفت مادرم مرتب به من میگفت تو هم در فلان سن  دیابت  خواهی گرفت اما دوستم چون از موفقین قانون جذب بودو قوانین و میدونست نپذیرفت   و خدا رو شکر هنوز هم بسیار عالی و در کمال  سلامتیست

   پس من هیچ رفتاری رو ژنتیک و وراثتی نمیدونم حتی چاق شدنم و با اینکه اکثر  خانواده ی من و مادریم چاق بودند یا هستند چاقی یک عادته و براحتی با تغییر باورا از بین میره

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   nargesaslanian2021@gmail.com
   1400/05/16 16:39
   مدت عضویت: 162 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 194 کلمه

   سلام خدمت همه دوستان.

   یکی از باورها و الگوهای غلط در بین ما افراد چاق  این هست که چاقی ما ارثی یا ژنتیکی هست وین طوری علت چاقی خودمون رو گردن ارث می اندازیم.در صورتیکه اگه به دنبال اثبات این باور باشیم اول از خانواده خودمون شروع میکنیم میبینیم که دونفر چاق و بقیه مناسبند اگر این باور درست باشه ،که باید همه چاق باشیم، یادر افراد فامیل هم اصلا همه افراد چاق نیستن.ما نتیجه میگیریم علت چاقی ما به خاطر الگوهای غلط ذهنی و عادتهای ماست که چندین ساله که با خودمون همراه داریم.واینکه چگونه این باور غلط که چاقی به خاطرارث  هست رو فراموش کنیم باید مقابل اون جمله درست پیدا کنیم واونو به عنوان الگو به ذهن بدهیم واون جمله درست این هست که چاقی یک نوع عادت هست.واین رو با مثال بالا که ذکر شد به ذهن میدم وتا اونو تأیید بکنه.

   اضافه وزن به هیچ وجه ارثی نیست فقط به خاطر الگوهای ذهنی غلط هست .ما باید برای تغییر در جسم اول باید الگوهای غلط ذهنی رو پیدا کنیم وباور درست رو با پیدا کردن نمونه های تایید شده به ذهن بدهیم تا نتیجه اش در جسم ما نمود پیدا کنه.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/05/10 14:57
   مدت عضویت: 641 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,036 کلمه

   سلام خدمت استاد عزیز و دوستان گرامی🌹
   همیشه توی زندگی افراد مختلفی رو دیدیم که کارهای مختلفی انجام میدادن یکی رو دیدیم که  دست به خیر بود و کمک افراد مختلفی می کرد و طوری که هیچ وقت دوست نداشت دیگران از کارهای خیرش خبردار بشن وقتی توی بحث ها یه هویی حرف این بنده خدا میشه میگن  این روی باباش رفته آخه اونم  هم  همینطور دست به خیر بود 😊یا می بینیم یکی رفته شغل آخوندی انتخاب کرده  وقتی میپرسیم میگن این روی جدش  رفته آخه اون هم آخوند بوده و منبر میرفته😊 یامی بینیم یکی دست به دزدی زده یا معتاد شده وقتی به قول گفتنی بقیه  آمارش در میارن میبینن که از کوچیکی پیش فرد معتاد بوده و زندگی میکرده و روی اون فرد معتاد رفته😔وقتی  متوجه تفاوت جسمی خودمون با دوستانمون شدیم هم به دنبال علت ماجرا کنجکاو شدیم که چرا من چاق شدم و اضافه وزن دارم ولی دوست هام لاغرن 🤔جوابی که اکثر ما شنیدیم این بود که خب ما ژنتیکی چاق هستیم و چاقی ما ارثی هست پدر  و مادر بزرگتم چاق بود 😔 عموهاتو ببین چقدر چاقن 😔پسر عمه هاتو ببین همه شکم دارن 😔 ما آب هم بخوریم چاق میشیم😔 اونا که لاغرن روی پدر و مادرهاشون رفتن اونا هم ببین لاغرن😔
   👈 خلاصه اینکه سر هر موضوعی که از بزرگترها دلیل می خواستیم همیشه به بحث ارث بردن از قدیمی ها و وراثتی بودن اشاره می کردن و با آوردن مثال و مهمتر از اون  با نشون دادن نمونه بارز مثال هاشون ما رو به یقین می رسوندن که تمام حرف هاشون جز حقیقت نیست و این قانون بر  زندگیمون حکم فرماست که ما چاق باشیم 😔
   از اونجایی که الفبای زندگی رو ما از اونا یاد گرفته بودیم  هیچ وقت به گفته های اونا شک نکردیم و تمام حرف هاشون رو باتمام وجود قبول می‌کردیم و اگه جایی هم بحثش پیش میومد خیلی قاطعانه حرف های بزرگترامون تکرار وازش دفاع میکردیم 😊همین عامل سبب شده بود که ذهن ما با دل و جون بپذیره که علت اصلی چاقی ما ژنتیک و ارثی بودنه😔😔و تلاش برای لاغر شدن فایده ای نداره و ما همیشه چاق خواهیم موند😔 
   همین یک باور اشتباه کافی بود تاخیلی راحت  کیلو کیلو اضافه وزن رو نصیب خودمون کنیم و کوچک ترین عذاب وجدانی نداشته باشیم که چاق شدیم😔
   👈👈چون خودمون رو مسئول چاقی به وجود اومده نمیدونستیم وچاق شدن رو خارج از اختیار خودمون میدونستیم 😔😔
   اما خدا رو شکر با قدرت ذهن و تاثیر گذاری و بهتر بگم باقدرت فرمانروایی ذهن آشنا شدیم و فهمیدیم که تمام مشکل چاقی ما به خاطر پذیرفتن همین باور اشتباه بوده که ارث عامل چاقی ما و هزاران اتفاق دیگر هست 😔😔
   الان میبینم خیلی راحت هزاران دلیل برای نقض این باور اشتباه هست 🌹 صفات ارثی برای جسم زمانی اتفاق میافته که هنوز ما متولد نشدیم و در حال تکامل جسم هستیم 🌹ولی از زمانی که ما به دنیا می آییم بر اساس  آموزش های بزرگترها و اطرافیانمون یک سری هنر ها رو کسب میکنیم که  مثل راه رفتن و سخن گفتن و نقاشی و ورزشکاری و …. چاقی هم جز همین هنر های اکتسابی ما بوده چون خداوند ما رو متناسب  آفریده و همیشه دوست داشته ما توی بهترین حال باشیم😊 نه اینکه توی مریضی و سختی و درد و افسردگی باشیم 😔 یادمه کوچیک که بودم توی یک سخنرانی شنیدم  فکر کنم ماجرا اینجور بود که یه پیرزنی میره پیش پیامبر که یا رسوالله از خدا بخواه که من همینجوری توی قیامت باشم و پیامبر گفته بوده نمیشه چون خداوند انسان را در قیامت جوان خلق میکنه و پیری و مریضی و درد و سختی توی اون دنیا نیست 😊 خدایی که بهترین ها رو  برای بنده هاش میخواد و اینگونه زندگی رو برای انسان تدارک دیده مگه میشه صفات  نا زیبا مثل چاقی رو برای آدم به ارث بگذاره تا انسان نتونه از لذت های زندگی استفاده کنه  😊فرق انسان با حیوان قدرت تفکر هست گاهی انسان دنبال زیاده خواهی هست و چشمش دنبال مال مردم هست و گاهی هم به قدرت و توانایی خودش ایمان داره و خودش مسیر زندگیش رو قشنگ می سازه پس تفاوت انسان ها در نوع رفتارهاشون هست برای همینه که 👈👈 توی یه خانواده هم فرد دست و دلباز هست و هم خشک حساب . هم مومن و اهل با خدا بودن هست و هم دزد و معتاد (نمونه بارزش هر روز جلو چشمم هست ). هم فرد موفق و پر امید هست و هم فرد ناموفق و نا امید .و مهمتر از همه هم فرد چاق و شکمو هست و هم فرد متناسب 😊پس دنیا دنیای باورها هست .اگه باور داشته باشی لایق بهترین ها هستی پس مطمئنا به بهترین حال ممکن میرسی توی همه جوانب زندگی😊
   یکی از مهمترین راهکارهای تغییر فرمول های ذهنی این است که وقتی فرمول اشتباه را پیدا  کنیم و فرمول صحیح را جایگزین آن  کنیم همونجوری که از کوچیکی نمونه بارز مثال هاشون برامون نشون دادن و توی طول سالها نمونه ها دیدیم الانم برای مدت زیادی باید سعی کنیم نمونه هایی توجه کنیم که فرمول جدید ما را تایید کنند تا به این ترتیب فرمول جدید در ذهن ما پررنگ شده و تثبت شود و به مرور تاثیر فرمول اشتباه قبلی را کمرنگ کرده و سپس تغییردهد.
   الان که دلایل مختلف لاغری پیدا کردیم و اصلاح فرمول چاقی و پیدا کردت دلایل تایید فرمول های صحیح کار ساده ای است اما نیاز به استمرار و توجه دارد وباید همون قدر که باورهای چاقی رو پذیرفتیم و خیلی جاها قاطعانه ازش دفاع کردیم باید فرمول های ذهنی صحیح رو خیلی مصرانه جایگزین باورهای اشتباه کنیم و به تبع اون رفتارمون اصلاح کنیم و در مسیر لاغری استمرار داشته باشیم همون قدر که به اون باورهای اشتباه بها می دادیم به این باورهای صحیح و سرنوشت ساز بها بدهیم😊
   دیدن مداوم تصاویر افرادی که از مسیر لاغری با ذهن برای خلق رویای لاغری خود استفاده کردند  که نه تنها به اندام متناسب رسیدن بلکه توی جنبه های مختلف زندگیشون قوی شدن و رشد کردند  شگفتی ساز شدند به ما کمک می کند تا به مرور باور کنیم که چاقی ارثی نیست بلکه عادتی است که ما خودمون باعث ساختنش شدیم الانم  با تغییر فرمول های ذهنی میشه  به نتایج عالی در مسیر لاغری با ذهن دست پیدا کنیم.اونا تونستند پس  من هم می توانم آرزوی لاغر شدنم برسم😊

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   faribadeghani1371@gmail.com
   1400/05/01 11:02
   مدت عضویت: 162 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 726 کلمه

   سلام
   من پراز باورهای اشتباه بودم ک تو مغزم فرو کردم از بچگی همش اینو نخور چاق می کنه اون کارو بکن اون ورزش انجام بده و فلان همش پرا از فرمول های اشتباه هستم
   ولی الان ک نگاه میکنم میبینم اونقدر ک گفتیم رفته تو معزمون و من خودم ب شخصه غذامو انداره بچه دوساله نیس انقد چاق شدم من خودم خیلی وقت بود ک میگفتم اصلا از خوردن نیس چن من ب اطرافیانم نگا میکنم و میبینم ک اونا در حد ۱۰دبرابر من میخورن
   پس قصیه ی چیز دیگس وقتی ب این مسیر هدایت شدم دقیقا انگار حواب این سوالم لهم دادم
   من یکی یکی اشتباهاتم رو شناسایی میکنم ولی متاسفانه نمیدونسم ک باید استمرار داشته باشم در نقص باورهای استباه و تایید باورهای صحیح
   چاقی ارثیه من ردش مسکنم چن اگه ارثی بود دختر من الان چاق بود خواهر من چاق بود پس ارثی نیس بلکه عادتی هستش
   میگفتم چاقی من از خوردن برنج و هروز بخصوص شبها هستش .از خوردن سرخ کردنی . غذاهای پر از روغن . یا خوردن تنقلات یا نوشابه هستش ک همش اشتباهه چن خواهرم همش تنقلات میخوره متناسبه نگار و اعظم و سهیلا همش برنج میخورن سرخ کردنی سبک خوردنشون عین ماست لاغرن
   چاقی من از حاملگی ک کاملا اشتباهه اونوقت باید پریسا و سمیه ک بعد زایمان ن شکم دارن ن چاقن و این یک باور اشتباهه
   از فکر و خیاله و اعصاب خوردی و افسردگیه ک اینم نقص میکنم چرا ک اونوقت باید سهیلا ک انقد فکر وخیال داره بترکه در حالی ک متناسبه
   همه بهم میگفتن چاقیت از استعداد تو همین دیشب همسرم گف بدن تو این شکلیه چاق میشه خو ب خود درحالی ک میدونیم این خنده دار و چاقی ی استعداد نیس ک در من باشه بلکه مجموع رفتار ها و باورهای غلط در من هستش
   اینکه سردت شده حتما گشنه ای نمیدونم ضعف کرد بخور اعصابت خورده حتما گشنه ای
   حالت خوب نیس بخور همه اینها باور اشتباه هستن در حالی خوردن فقط فقط برای تامین انرژی بدن هست ربطی ب گرمی و سردی بدن نداره و گشنگی علامتی ک داره قارو قور کردن سکم و و احساس درد تو معده هست پس ربطی ب خوردن ندازه و خوردن نا فقط و فقط ور اثر گرسنگی باید اتفاق بیافته ن برای رفع ناراحتی بیحوصلگی سردی گرمی
   فقط فقط برای تامین انرژی بدن
   در اثر بیتحرکی هستش ک اشتباه هستش چن پریسا و زهرا بیتحرک هستن اونقدر متناسبن ک انگار عمل کردن بدنشونو پس ب این ربطی نداره و چاقی من نتیجه عادتهای من هستش
   من شیرینی دوس دارم ترش دوس ندارم کیک و اینا در اثر اونه چاقی من ک کاملا اشتباهه و چاقی من در اثر خورون نیس در اثر باور چاق بودن اینهاس و ولع و حرصی ک ب اینها دارم و من هر انچه ک دوس دارم رو ب اندازه نیازم میخورم و خواهرم و دختر دایی همش شکرو شیرینی و کیک و پیراشکی شربت و قهوه پراز شکر و شکلات و اینا میخورن و خیلی اندام زیبایی دارن پس مشکل از خوردن نیس ازرفتار خوردنه
   از ناسالم خوردنه و سبزیجات کم استفاده کردنه ک کاملا اشتباهه چرا ک اون موقع بابد زهرا سهیلا و پریسا وااینا سبزیجات نمیخورن عذای سفره میخورن چاق باشن
   همراه غذا پیاز و ترشی بخوری چاق میکنه ک کاملا اشتباهه چرا ک خواهرم همش ترشی میخوره نگار اینا همش ترشی میخورن سمیه همش پیاز میخوره و همه اینا لاغرن اشتباهه محضه
   تا یادم میاد همه بهم میگفتن ک استخون درشتی چاقی و هیچ وقت لاعر نمیشی در حالی خیلی ادم ها ی استخوان درشت هستن ک لاعرن مثل معصومه مینا وسمیه
   فست فود چاق میکنه چن من پیتزا میخورم چاقم در حالی ک پریسا همش پیتزا میخورن متناسبه
   نمیدونم مسافرت برم چاق مبشم در جالی اون موقع باید شراره ک دائم تو مسافرت و کافی شاپ و رستوران و گردش و جلیه هستش بترکه در حالی ک مناسبترین اندام داره
   چن من هر هفته میرم پیک نیک چاق میشم در حالی ک زهرا همش هرهفته میره حتی بیشتر باید چاق باشه نگار و سهیلا اعطم واینا در حالی ک متناسبن
   چن من نزدیک مامانم رندگی میکنم عدای مادر ی چیز دیگی چاق میشم در حالی ک زهرا همونو را میخوره و لاعره
   پس میببنبم ک رفتار خوردن و باور صحیح خوردن چقد تو چاقی و لاغری موثره ما در اثر باورهای اشتباه دچار حرص و و لع شدیم همه چبو در خوردن میبینیم همه چبو

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/04/21 01:05
   مدت عضویت: 550 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 717 کلمه

   سلام استاد عزیز 🌸

   سلام دوستان گل 🌸

   استاد من مدتیه که تمام وقتمو گذاشتم برای اصلاح باورهام .ازبین کل فرمول های چاق کننده که لیست کرده بودم چند تا باور خیلی مهم از نظر خودم رو کشیدم بیرون فایل های مربوط بهشون هم گوش میدم  که اول این هارو تغییر بدم بعد برم سراغ باقیشون . توی سایت کاملا حضور دارم فایلای جدید و دنبال میکنم نظرات دوستانمو میخونم فقط کامنت نمیزاشتم .امشب این فایل و یجور دیگه ای گوش دادم اصلا . انقدر درکم متفاوته با چندماه قبل که کلی ذوق کردم و حس نوشتنم برگشت .💖💖

   باوری که خیلی در ذهن من قدمت و قدرت  داره یکی همین چاقیه من ارثیه ! این جمله  رو انقد گفتم و شنیدم  که اتوماتیک وار ذهنم تنظیم شده  و بشدت مانعم بوده تاالان . من حدودا یکسال و خورده ایه که باافتخار شاگرد شما هستم و خیلی هم از لحاظ احساسی و رفتاری تغییر کردم خداروشکر 😍😍😍 ترس از خوردنم رفع شد نیاز بدن و پالس سیری رو کاملا تحت کنترل خودم دراوردم بقول شما امیر برخوردن شدم نه اسیر خوردن لباسام برام آزادتر شدن دیگه عاملی بیرونی رو برای لاغر شدنم قبول ندارم مثل رژیم  ورزش و ……

     اما متعهد شدم که خیلی موشکافانه تر خودم و بررسی کنم ببینم هنوز چه باورهایی در ذهنم دارن کار خودشونو طبق روال قبل انجام میدن که نتیجه خیلی ملموسی در جسمم نمیبینم . که اولین و مهمترینش باور چاقی ارثیه بود . هرچقد روی این باور کار کنم کمه چون حدود 20ساله دارم میشنوم و انقدر بادیدن اطرافیانم و گفتن اونا بخودم تایید شده برام که حدو حساب نداره . بااینکه زبانا میگم که قبول ندارم چاقیم ارثیه و خوردن چاق نمیکنه و ….. اما صدرصد  اثبات نشده بوده این موضوع .چون هنوز تو اون لایه های زیرین ذهنم خودمو یه فرد بااستخون بندی درشت میدونستم که به عمه و خاله و دایی و …. کشیده !

    

    ولی خبر خوب اینکه تو اینمدت کار روی فرمولای مهم ، بقدری غذاخوردنم کم و بموقع  (خوردن موقع قار و قور شکم و دست کشیدن بعد رفع شدن این حالت )شده که بینهایت ازخودم راضیم .بدون هیچ زحمتی هیچ فشار و محدودیتی خودبخود این اتفاق افتاده .همیشه ی خدا سبکم و سرحال .😍😍😍😍😍

    

   با چندین بار گوش دادن فکر کردن درباره این فایل فوق العاده، کم کم دارم برای خودم منطقیش میکنم که من کاملا متناسب به دنیا اومدم و چندسال بعدش هم متناسب و حتی لاغربودم طوریکه  دنده هام مشخص بوده  تا 6 یا 7 سالگیت . و طبق فرمایش شما چیزی که بعد تولد در جسم ما ایجاد بشه دیگه ژنتیکی نیست .رنگ چشم و مو و چهره و ایناست که قبل تولد از والدین به ما به ارث میرسه .پس قطع به یقین چاقی من عادتی بوده نه ارثی . من خیلی غذا نمیخوردم اما بی موقع میخوردم یا بخاطر تعارف بقیه مهمونی و ….. میخوردم و وقتی بدنت نیازی نداره سه چهار لقمه یا یه بشقاب فرقی نداره ذخیره میشه . پس اینا عادته . خوردن میوه وقتی سیری و میل نداری اما میگی بابا میوه که چاق نمیکنه تازه فایده هم داره عادته غلطه ! اینکه هربار غذاتو باترس و عذاب وجدان میخوردی نه با لذت و حس سپاسگزاری عادته ! اینکه با یدونه شیرینی سیر میشدی اما میگفتی تازه و نرمه یکی دیگم بردارم  ارث نیست عادت رفتاریه !!!!!!و وووووو……….

   خیلی دلایل هست که ثابت بشه بهم من به کسی نرفته اندامم و استخون بندیم .فقط و فقط خودم باعثش بودم . همونایی که منو بهشون شباهت میدادن بچه هاشون همه متناسب و خوش اندامن چرا چاقی به اونا ارث نرسیده!!!!!!!! باور کنید بخاطر فرمولای اشتباه ذهنم یکبار به این قضیه فکر نکرده بودم و کاملا بااطمینان میگفتم اره ما انداممون مثل فلانی و فلانیه ژنتیکیه دیگه هرکی یه چیزی به ارث میبره ماهم چاقی و ……. حالا هزاران هزار بارم بقیه اینو تو گوشم میخوندن و این باور قوی و قوی تر شد درمن . به لطف خدا اینمدت دارم به یه شکل عالی و متعهدانه روباورام کار میکنم فعلا روی همین باور توقف کردم که کامل جایگزین بشه منطقی بشه براذهنم بعد برم سراغ بقیه …. تو این مسیر زیبا هرروز اشتیاقم انرژیم و انگیزم بیشتر و بیشتر میشه خدایا شکررررررت 💖💖💖💖💖

   استاد بی اندازه ازتون سپاسگزارم .یکی از چیزایی که همیشه بابتش از خدا تشکر میکنم داشتن استادی مثل شماست.

   براتون عمر طولانی توام باسلامتی و شادی آرزو میکنم .🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   فروزان رضوانیان
   1400/04/12 18:21
   مدت عضویت: 832 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 125 کلمه

   سلام وقت بخیر

   باور ارثی بودن شاید یکی از قویترین باورهایی است که من داشتم البته شاید حالا هم گاهی به سراغم میاد مثل یه عادت واینکه مثلا من عادت کردم به فکر های تکراری وهرز گاهی بهشون یه سر میزنم 😂

   هر وقت وزنم اصافه میشدبا خودم  میگفتم دیدی چاقی تو  ارثیه هر چقدرم کم کنی باز هم برمیگرده ولی خودم رو با این باورهای غلط گول میزدم وتوجیه میکردم به لطف خدا وقتی این باور اشتباه رو از زبون استاد شنیدم پی بردم که باور چقدر میتونه افسار دهن رو بدست بگیره وادم رو به مسیر اشتباه ببره ان شالله با بودن در مسیر درست این باور وبقیه باورهای اشتباه رو با تکرار وتمرین واستمرار برطرف خواهم کرد من میتونم لاعری اسانترین کار دنیاست  

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/04/12 17:51
   مدت عضویت: 511 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 627 کلمه

   گام بیستم در مسیر لاغری من 

    

   چاقی من ارثی است یا عادتی 

   من قبل از اینکه به این مسیر هدایت بشم متعقد بودم که چاقی من ارثی اسن و دلایل زیادی هم برای این حرفم داشتم و دیگه وقتی اسم چاقی میومد و تلاش هام که همیشه جز شکست چیزی نبود به خودم دیگران میگفتم اره چاقی من ارثی است ارث که نمیشه تغییر داد من روی خانواده بابام رفتم عموهام چاق هستند پس طبیعی است من چاق باشم و لاغر نشم و این حرفها هم خودم راضی میکرد که تقصیر تو نیست تو گناهی نداری اشتباهی نکردی و جلوگیری میکردم سرزنش نصحیت بقیه رو واسه اینکه بگم من مقصر این کار نیستم 

    

   ولی وقتی به این مسیر هدایت شدم و اموزش دیدم اول کار من دلایل چاقیم نوشتم یکی و ردشون کردم با دلیل و یکی از دلایل  چاقیم  من ارثی بودن بود که ردش کردم با دلیل چون چون اگه ارثی بود باید خانواده من به یک مقدار از این چاقی بهر میبردند پس وقتی داداش من لاغر است و عموهام پسر دخترهاشون لاغر است پس این دلیل رد میشه و چاقی من ارثی نیست 

   بلکه من با حرفهایی که شنیدم از بچگی و هرکسی که من دیده گفته اره هیکل تو روی بابات رفته ،و شکستهایی که خودم خوردم باورکردم که اره چاقی من ارثی است و اینجوری این باور مخرب در ذهن من شکل گرفته و باعث چاقی بیشتر من شده طبیعی کرده چاقی در ذهنم و هم مانع لاغری من شده 

    

    

   تا قبل تولد هر ساختاری که در ما شکل بگیره مث رنگ چشم ،ابرو،رنگ مو،لب دماغ دهن میتوان اینهارو گفت از والدین به ارث برد ولی بعد تولد ارثی نیست بلکه عادتی است و خودمان خلق کردیم برای خودمان 

    

   پس باید این باور که چاقی من ارثی است تغییر بدیم و بگیم چاقی من ارثی نیست بلکه عادتی است  حالا باید این باور در ذهن ما تایید بشه ما یه حرفهایی شنیدیم و نگرش هایی داریم و رفتارهایی تکرار کردیم که بهش عادت کردیم من از خودم مثال میزنم من قبلا باور کرده بودم تا نان با برنج نخورم سیر نمیشم و دیگه عادتم شده بود که حتمان نان با هرچی که میخوام بخورم استفاده کنم بعد که با این روش اشنا شدم بدون اینکه بخوام کاری کنم نان که دیگه نمیخورم با برنج هیچ کمتر از حد معمول هم میخورم و یدف هایی پیش میاد که من با چند لقمه نان ماست هم سیر میشم در صورتی که قبلا حتما باید شب برنج میخورم یا یه غذا دیگه پختنی و خیلی زیاد میخوردم که یا دیگه روی سفره نبود یا دیگه خفه میشدم دیگه میگفتم اره سیر شدم ترک میکردم سفره رو پس وقتی من تو نستم اینقدر خوب تغییر کنم از نظر جسمی هم متناسب تر بشم پس چاقی من ارثی نیست بلکه عادتی است 

    

   من یکسری باورها در هر جنبه ای داشتم و باعث شده مانع رسیدن من به ان هدف بشه مثلا یکی از باورهام این بود کار دولتی نیست فقط ادمی که پارتی داره یا خیلی پولداره و میتونه رشوه بده میتونه بره سر کار دولتی و همین موضوع باعث شد که من هیچوقت نرم سرکار دولتی با اینکه بعدا دیدم خیلی افراد هم طبقه من رفتن سر کار دولتی بدون پارتی یا کمک کسی 

    

   این همه افراد چاق با ورود به سایت تناسب فکری شگقت ساز شدن و خیلی خیلی تغییر کردن پس چاقی ارثی نیست بلکه عادتی 

   همین خود من وقتی تونستم خیلی راحت رفتارهام تغییر کنه پرخوریم خیلی کم شده و به حد نیازم رسیده تازه احساس میکنم از حد نیازم کمتر شده و توجه ام روی اندامم برداشته شده به چافیم دیگه توجه نمیکنم احساس بدی ندارم این ها همه تغییر است من فرمول ها ذهنیم تغییر دادم الانم رفتارم تغییر کرده و جسمم در حال تغییر است پس چاقی ارثی نیست بلکه عادتی 😊☺😍

    

   شاد شاد باشید دوستان شگفت ساز من😊☺😉

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/04/12 00:56
   مدت عضویت: 193 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 51 کلمه

   سلام دوستان عزیز. بنظرمن هم چاقی عادتی ست من در سن کودکی تا پانزده سالگی بسیار لاغربودم و جثه ریزی داشتم از زمان دبیرستان کم کم اضافه وزن پیداکردم. به امیدخدا و استاد عزیزم میتونم متناسب بشم و ذهن وافکارم رو به سمت متناسب شدن هدایت کنم… ایمان دارم که میتوانم💪💪❤️

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/04/11 05:53
   مدت عضویت: 809 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,765 کلمه

   به نام قادر پاک توانا 💜💖💜

                  💜💖💜 به نام آنکه جان بخشید ما را 

   سلام خدمت استاد عزیز و همراهان خوبم 💐💐💐 

    

   گام بیستم : چاقی من ارثی است یا عادتی؟

   این سوالیه که بیشتر افرادی که اضافه وزن دارن با اطمینان پاسخ میدن که ارثیه ! 

   من هم تا قبل از آشنایی با استاد قطعاً همین جواب رو میدادم ولی الان با اطمینان میگم که چاقی ربطی به ارث نداره 😊😊😊 

   این فرمول به صورت خیلی قوی و قدرتمند در ذهن اکثر افراد چاق ذخیره شده ! برای همین هر چی تلاش می کنند که لاغر بشن موفق نمیشن یا نتیجه ای کاملاً کوتاه مدت می گیرن و خیلی زود به محض اینکه رژیم یا ورزش یا دارو رو کنار بگذارند چاقی اونا دوباره بر می گرده ! 

   چون افراد چاق هر گونه تلاشی برای لاغری خودشون بکنن چون برای از بین بردن اضافه وزنشونه و از طریق فشار وارد کردن و محدود کردن جسمه بی فایده ست .

    

   چون جسم ما هیچ گونه اراده و توانایی از خودش نداره و از مغز دستور می گیره و مغز ما مسئولیت کنترل بدن ما رو بر عهده داره اما مغز هم از ذهن دستور می گیره و تمام رفتارهای ارادی و غیر ارادی ما توسط ذهن کنترل میشه ! 

    

   و ذهن ما هم تحت تاثیر محیط زندگی و اطرافیان ماست و تمام اطلاعاتی که از دوران کودکی دیده ایم و شنیده ایم و یاد گرفتیم در ذهن ما ضبط شده و به صورت الگوی رفتاری ذخیره شده تا ما بتونیم در مواقع لزوم از آنها استفاده کنیم .

    

   و یکی از چیزهایی که از دوران کودکی بهش توجه کردیم و یاد گرفتیم چاقیه ! 

   چاقی ارثی نیست بلکه یاد گرفتنیه ! 

   ما چاقی رو یاد گرفتیم و ذهن ما الگوهای رفتاری چاق کننده رو به صورت ناخودآگاه ذخیره کرده و ما در زمان مواجهه با غذا و مسائل مربوط به چاقی از این الگوهای رفتاری استفاده می کند و عادت  های غذایی ما به این صورت شکل گرفته . 

    

   و زمانی که ما سایر رژیمهای غذایی و ورزش و … رو انجام دادیم فقط به جسممون فشار وارد کردیم و ذهن ما تغییری نکرده ! 

   و چون جسم ما تابع ذهنمونه مجبوره اون کاری رو انجام بده که ذهن ازش می خواد و اگر ما میلیونها بار رژیم بگیریم و لاغر بشیم دوباره چاق میشیم چون ذهن ما فقط بلده چاق بشه و لاغری رو یاد نگرفته . 

   ما برای لاغر شدن فقط یک راه داریم و اون هم اینه که همون طوری که چاقی رو یاد گرفتیم لاغری رو هم یاد بگیریم تا الگوهای لاغری در ذهن ما به صورت عادت در بیاد و به صورت ناخودآگاه از اونا استفاده کنیم و همون طوری که راحت و بدون دردسر چاق شدیم راحت تر و بدون درد سر لاغر بشیم ! 😍😍😍 

   دیروز یک مطلب جالب یادم اومد که بد نیست برای شما هم بگم 

   پدر همسر من ۷ تا برادر داره که نصفشون چاق هستند و نصفشون لاغر و اونایی که از نظر قیافه ی ظاهری بیشتر شبیه مادرشون هستند چاق هستند و اونابی که شبیه پدرشون هستند لاغرن چون مادرشون چاقه ولی پدر خدا بیامرزشون لاغر بود ! 

   و اتفاقاً شدیداً به ارثی بودن چاقی و لاغری معتقدن و بارها ازشون شنیدم که چون مثلاً من به بابام رفتم لاغرم و یا چون من به مادرم رفتم چاقم ! 

   یکی از برادرانشون که چاق بود و وزن بالای صد کیلو داشت  در اثر یک حادثه ۸ ماه در کما فرو رفته بود و در طول این ۸ ماه به قدری لاغر شده بود که به قول پدر همسرم فقط استخوان هاش باقی مونده بود و یک لایه پوست ! 

   می گفت به حدی سبک شده بود وه وقتی می خواستن ملافه ی زیرش رو عوض کنند پدر همسرم مثل یک بچه بغلش می کرده و خیلی راحت ملافه اش رو عوض می کردند . 

   خلاصه وقتی بعد از ۸ ماه به هوش میاد با اینکه نمی تونسته هر غذایی بخوره و بیشتر سوپ و مایعات می خورده و خیلی کمتر از قبل هم می خورده اما خیلی زود دوباره بر می گرده به وزن قبلش ! 

   دقت کنید وقتی توی کما بوده رابطه ی ذهنش با جسمش قطع شده بوده و بدن در حالت عادی طبیعی رفتار می کنه و اینطوری لاغر شده بوده اما به محض اینکه به هوش میاد ذهن تلاش می کنه که اون رو به صورت تصویری که از قبل داشته در بیاره و چاق میشه ! 

   چون باورهاش تغییری نکرده بود دوباره خیلی زود به وزن قبل از کما برگشت . 

   اگر واقعاً چاقی و لاغری ارثی بود پس زمانی که در کما بود چرا لاغر شد ؟ 

   اگه ارثی بود باید چاق می موند نباید لاغر میشد !

   چون ذهنش نبود که بخواد با باور ها و الگو های غلط چاق کننده جلوی سیر طبیعی بدنش یعنی لاغر شدنش رو بگیره ! 

    

   پس با این مثال میشه به وضوح باور کرد که چاقی و لاغری همه ی افراد از ذهنشونه و ربطی به ارثی بودن و یا هیچ گونه عامل بیرونی دیگه ای نداره . 

    

   یکی از عوامل بسیار مهمی که باعث میشه ما نتونیم لاغر بشیم همین فرمولها و باورهای چاق کننده ست که اجازه نمیده ما بتونیم لاغر بشیم . 

    

   برای لاغر شدن ما باید این الگوها و باورهای غلط رو شناسایی کنیم و به ذهنمون ثابت کنیم که این الگوها اشتباه بودن . 

    

   من حس می کنم خیلی به این تمرین نیاز داشتم چون باورهای چاق کننده ای که توی ذهن من ذخیره شده از کودکی تا به امروز قدمت داره و نیاز به تمرین و تاکید بیشتری داره که ذهنم بپذیره اشتباه بوده 

    

   قبل از هر چیزی بگم من در تمام سالهای چاقیم مدام با ذهنم در جنگ بودم و سایر روشهای لاغری رو به جز عمل جراحی انجام دادم و ذهنم که تصمیمی برای لاغری نداشت مرتب با من به مبارزه مشغول بود که نگذاره لاغر بشم 

   و همیشه در این مبارزه ذهن من برنده بود چون تواناتر از من بود ! 

   حالا نکته ی مهمش اینجاست که در تمام روشهای لاغری ما باید با ذهنمون مبارزه ی شدیدی رو شروع کنیم تا کمی به نتیجه برسیم ولی در نهایت ذهن ما برنده ست و دوباره هر مقدار وزنی که با رژیم و ورزش و دارو و … کم کردیم بر می گردونه . 

   پس اون روشها به این دلیل فایده نداره . 

   حالا اینبار می خوایم از روش ذهنی لاغر بشیم و فرق این روش با اون روش ها اینه که قرار نیست با ذهنمون بجنگیم بلکه قراره در نهایت صلح و آرامش با ذهنمون ، 

   و با کمک ذهن توانمندمون که همیشه پیروز میدونه لاغر ی رو یاد بگیریم و لاغر بشیم و لاغر بمونیم 😍😍😍 

    

   اینبار ما یک نیروی کمکی خیلی قوی و قدرتمند داریم 🥰🥰🥰 

   این همون نیروییه که نفهمیدیم چطوری چاقمون کرد حالام قراره یکدفعه به خودمون بیاییم و ببینیم کلی لاغر شدیم و نفهمیدیم چی شد 😍😍😍 

   خودتون قضاوت کنید این لاغری شیرینه یا اون لاغری ؟ 

   شناسایی باور اشتباه :

   ❌ چاقی ارثیه 

   ✅ این باور صد درصد غلطه چاقی به هیچ عنوان نمی تونه ارثی باشه چون اینهمه نمونه ی کاملاً واضح در اطراف من هست که ثابت می کنه چاقی ارثی نیست مثل عمو محمود که وقتی تو کما بود اینقدر لاغر شد 😊😊😊 

   ❌ چاقی به خاطر کم تحرکیه 

   ✅ چاقی ربطی به کم تحرکی نداره ! اینهمه آدم کم تحرک می شناختی که لاغر بودند مثل فاطمه خدا بیامرز یا وقتی مریم مجرد بود یا وقتی طاهره مجرد بود هیچ کدوم اینا تحرک نداشتند ولی خیلی هم لاغر بودند . 

   ❌ خوردن غذاهایی مثل برنج ، نون ، ماکارونی ، نوشابه ، بستنی ، شیرینی ، شکلات ، روغن ، فست فود ، سس مایونز ، قند و شکر ، غذاهای سرخ کرده  و تنقلات و … چاق می کنه ! 

   ✅ هیچ غذایی چاق کننده نیست و همه ی غذاها برای برطرف کردن حس نیاز بدن ما واجب هستند و تمام این غذاها رو افراد لاغر هم دارن می خورن پس چرا اونا چاق نمیشن ؟

   همسرم با تمام غذاهاش نوشابه می خوره غذاهای پر روغن دوست داره ، سس مایونز و قند و شکر و غداهای سرخ کرده و فست فود و برنج و نون و ماکارونی خیلی دوست داره و خوبم می خوره اما همیشه خوش هیکل و متناسب بوده و هست 😍😍😍 

   دخترام محدثه و لیلا عاشق نوشابه و شیرینی و شکلات و تمام غذاهایی که در بالا گفتم هستند خیلی هم بیشتر از من این غذاها رو می خورن و خیلی خیلی هم تنقلات می خورن اما کاملاً لاغر و خوش اندام هستند 😍😍😍 

   فاطمه ی خاله معصومه عاشق شکلاته و وقتی یک جعبه شکلات رو توی یک ساعت می خوره تنها اتفاقی که براش میفته اینه که بدنش جوش میزنه ! 

   مریم در زمان مجردی غذاش دو برابر من بود ولی خیلی لاغر بود ! و … 

   ❌ بیماری کم کاری تیروئید و کم خونی باعث چاقیم شده ! 

   ✅ اولاً کم خونی و کم کاری تیروئید در حادترین حالت ممکن فقط مب تونن ۳ تا ۵ کیلو چاق کنند ! 

   ثانیاً تو هم کم کاری تیروئیدت با طب اسلامی درمان شد هم کم خونی پس چرا لاغر نشدی ؟ 

   پس چرا اینهمه آدم در اطرافت هستند که این بیماریها رو دارن ولی لاغرن ؟ مثل زهرای عمو که خیلی کم خونه ولی فوق العاده لاغره ! 

   الهه کم خونی شدید داره ولی کاملاً متناسبه ! 

   فاطمه کم خونه ولی لاغره ! محدثه کم خونه ولی لاغره و … 

   ❌ من به خاطر بلغمی مزاج بودنم و رطوبت معده ام چاق شدم ! 

   ✅ اینهمه آدم با طبع بلغم اطرافت می سناسی ولی لاغرن ! فاطمه خدا بیامرز مزاجش شدیداً بلغمی بود ولی خیلی لاغر بود ! 

   طاهره قبل بارداریش دقیقاً مثل من بلغمی بود ولی کاملاً متناسب ! 

   همسر خودم بلغمی شده ولی کاملاً متناسبه ! و …

   ❌ زایمان و سزارین باعث چاقی میشه ! 

   ✅ اینهمه در اطرافت خانمهایی رو می بینی که زاینان کردند یا سزارین کردند ولی لاغرن ! 

   فاطمه ی خاله معصوم زایمان کرده ولی از قبل زایمانش هم لاغرتر شده ! 

   خود خاله معصوم سه بار زایمان کرده ولی کاملاً متناسبه ! 

   جاری خاله اعظم بعد سزارین کاملاً لاغر شده بود 

   ❌ خوردن داروهای تقویتی و زدن آپولهای تقویتی باعث چاقیم شد ! 

   ✅ اگر این قرص و داروها چاق می کرد اولین نفر همسر خودم باید چاق میشد که خیلی بیشتر من هم داروی تقویتی خورد هم یکسره آمپول تقویتی میزدم براش !

   پدر همسرم هم خیلی از این آمپولا زد و چاق نشد . 

   فاطمه مرتب آمپول تقویتی میزد اما چاق نشد و … 

   ❌ خوردن غذاهای سرد و تر باعث چاقی من شد ! 

   ✅ همه ی اطرافیانت و خانواده ات از همین غذاهای سرد و تر خوردن و چاق نشدند مث دخترای خودم و همسرم ! 

   خودم اینهمه غذاهای گرم خوردم که لاغر بشم ولی تغییری نکردم ! پس این باور هم کاملاً اشتباهه . 

   پس نتیجه می گیریم که : 

   من فقط خودم مقصر چاقیم هستم و هیچ عاملی بیرونی نمی تونسته من رو چاق کنه 😍😍😍 

    من خیلی زود لاغر میشم و به رویای زیبای تناسب اندام خودم مبرسم 🥰🥰🥰

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 24 از 5 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/04/09 11:17
   مدت عضویت: 186 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 626 کلمه

   سلام همگی دوستان

   گام بیستم چاقی ارثی یا عادتی:

   افراد یه سری دلایلی دارن برای چاقیشون مثل شرایط کاری و خانوادگی، ارثی بودن و …

   ارثی بودن دلیل خیلی از افراد بوده و هست و این باور را دارن که چاقی به اون ها ارث رسیده! 

   ولی با لاغری با ذهن این باور را رد میکنیم چرا که افراد شگفتی ساز زیادی میبینیم که به تناسب رسیده اند درصورتی‌ که اگر واقعاً اضافه وزنشان ارثی بود آن را نمیتوانست تغییر داد!

   برای اصلاح باورها نیازمند چند مرحله هستیم:

   مرحله اول شناسایی باور اشتباه

   مرحله دوم ایجاد باور صحیح در مقابل اون مثلا چاقی من ارثیه، نه اضافه وزن من ارثی نیست و مسئولیتش با خودمه!!!

   مرحله سوم تأیید این باور صحیح، چطور؟ با دیدن دلایلی که جمله جدید را برامون تایید کنه و مدت ها باید دنبال اثبات اون باشیم و زود رها نکنیم چون اگه چندبار برخلاف باور صحیح حرفی بشنویم دوباره باور صحیح از بین میره!!

   وقتی یه باور صحیح در ذهن ایجاد میکنیم باید بارها و بارها براش دلایل تایید پیدا کنیم تا اون برای ذهن ناخودآگاه کاملا جا بیفته، تایید بشه و به الگوی ذهنی تبدیل بشه 👍

   مثال استاد برای دیدن پسرعمویشان ساعت یک شب و ایشان یک باقلوای بزرگ و پر از شیره و یه لیوان آب هویج بزرگ که با لذت همه را میل کردن و استاد بستنی که گفته بودن از بقیه کمتر بذارن را هم نتونستن کامل بخورن و این موضوع را ثابت میکرد که چاقی ارثی نیست و ناشی از رفتار های غلط ناشی از باورهای غلط ذهنی است!

   باورها از نسل قبل به نسل بعد منتقل میشن، درسته که باور ها ژنتیکی نیستن و به طور پیش فرض به نسل بعد منتقل نمیشن اما تأثیرگذاری آن ها خیلی زیاده چون باور خیلی نقش داره در نحوه شکل گیری رفتار آدم ها !!!

   هیچ موضوعی که مربوط به شرایط بیرونی زندگی ما باشد ارثی نیست اما همه این موضوعات عادتی هستند، نتیجه عادت های اشتباه مساوی جسم کنونی!!

   وقتی نمونه هایی پیدا میکنیم که باور صحیح ما را تایید میکنن باید بارها به ذهن یادآور بشیم تا این باور کاملا در ذهن تثبیت بشه!

   من هم اکثراً باور ارثی بودن چاقی را داشتم چون مامانم و عمه هایم چاق بودن چاقی خودم را طبیعی میدونستم و همه چیز را هم به اندازه زیاد میخوردم و هیچ وقت فکر نمیکردم که این عادات و رفتارهای منه که باعث اضافه وزن من شده و میشه و نه ارثی بودن چاقی!!

   اینکه این باورها از خانواده به ما منتقل میشن کاملا درسته و من به یاد می‌آورم روزی را که یک شلوار برایم تنگ بود و مامانم بهم گفت که نگا پاهات داره مثل عمه هات گنده میشه تو هم که تنبل همش نشستی یکم باید فعالیت کنی و من اون روز رو به وضوح به خاطر دارم و خیلی از این بابت ناراحت شدم و از همون روز هم بیشتر من به فکر لاغر شدن و لاغری و رژیم و ورزش و … افتادم و البته تا حدودی هم کاهش داشتم ولی همیشگی نبود!

   الان با روش ذهنی خیلی از باورهای غلط ذهنیم را کم رنگ کردم و هر فایل هم باورهای صحیحم را پررنگ تر میکنن و خودم هم سعی در پیدا کردن نمونه های عینی در اطرافم دارم که این باورها تثبیت شوند!

   یک نمونه خیلی نزدیک آن برادرم که بسیار متناسب است پس اگر قرار به ارثی بودن چاقی بود برادرم هم باید چاق بود ولی اون کاملا متناسب است با رفتارهای صحیح و متناسب، قبلا که میدیدم مثلا دو قاشق از غذاش رو نمیخوره و میگه دیگه نمیخوام متعجب میشدم که اخه مگه میشه ادم برا دو قاشق جا نداشته باشه ولی الان کاملا این رفتار درست را متوجه میشم و درک میکنم پس چاقی ناشی از رفتار و عادات غلط است که از باورهای غلط نشأت میگیرن نه ارثی بودن و دلایل دیگه!

   مه تاب متناسب با انگیزه با رفتارهای صحیح🥰💖

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   mah.sana.motalebi.khah@gmail.com
   1400/04/09 07:11
   مدت عضویت: 161 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 466 کلمه

   به نام خداوند جان و خرد❤

    

   سلام و درود…

    

   چاقی ما ارثی نیست…من خودم حدود دو سه سال پیش این باور رو شکستم…از بچگی شنیدم سنا درشته،چاقی ارثیه،به مادرش رفته و استخون بندی درشته  و هزاران حرف مشابه….ولی به جایی رسیدم که نمیخواستم اضافه وزن داشته باشم.

   رژیم و ورزش رو با هم شروع کردن انقد عالی لاغر شدم که تمام اون باور ارثی بودن و درشت بودن شکست.

   ولی این باورها تو ناخودآگاه من ریشه دونده بودن و با اومدن قرنطینه و ورزش نکردن و نگاه تفریحی به غذا دوباره وزنم برگشت.

   ولی اون تجربه خیلی بهم روحیه میده که ببین اون موقع تونستی…مطمئن باش  با روش لاغری با ذهن هم میتونی💪تازه خیلی عالی تر میتونی.

   چون روش قبلی اشتباه بوده❎

   ولی روش لاغری با ذهن روشی درست هستش✅

    

   واقعا چاقی ارثی نیست عادتی هستش…وقتی استاد صحبت میکردن یه خاطره که تو این چند وقته برام رخ داد اومد جلو چشمم.

   با خاله ها و دختر خاله ها دور هم نشسته بودیم و یه جعبه شیرینی گرفتیم…یکی از دختر خاله هام با دخترش متناسب هستن.

   شیرینی که گرفته بودیم مونده بود و این دو نفر که تو جمع متناسب بودن به محض خوردن شیرینی اول گفتن مونده هستش و دیگه نخوردن.

   ولی بقیه یه جعبه شیرینی رو دور هم با چایی خوردن با این توجیح که بخورید نمونه😐

    

   خوب این نشون میده چاقی عادتیه نه ارثی…بعد هم که صحبت از چاقی و لاغری میشه میگن فلانی به باباش رفته لاغره ما هم به مادرجون رفتیم چاقیم…

   اصلا رفتار رو در نظر نمیگیرن که اون مواد مازادی که وارد بدنت میکنی باعث اضافه وزن تو میشه…

    

   صد در صد چاقی ما عادتی هستش…مثل همین تمرین استاد که وقتی احساس سیری کردید دیگه نخورید،نزارید به احساس بد سنگینی برسید و من این چند وقت واقعا تو خودم تغییرات رو میبینم…مثل دیشب با اینکه سیر بودم ولی چون غذا خوشمزه بود و بابام تاکید داره همه سرسفره دور هم باشیم نشستم و یکم غذا خوردم…با اینکه مقدار کمی خوردم،یک چهارم نون تافتون رو خوردم ولی خودم میدونستم مازاد هستش و نیاز بدنم نیست.

   خوب این یه عادته،عادتی که باعث اضافه وزن میشه و ربطی به ارثی بودن نداره.

    

   ما عادت کردیم حوصلمون سر بره غذا بخوریم🍔

   احساس مریضی کنیم غذا بخوریم🌯

   کاری نداریم بکنیم غذا میخوریم🌮

   میخوایم استراحت کنیم غذا میخوریم🥪

   میخوایم تفریح کنیم غذا میخوریم🌭

   حسمون بده غذا میخوریم🍕

   حسمون خوبه غذا میخوریم🍟

   حس خاصی نداریم غذا میخوریم🥣😐

   در همه حال از غذا استفاده میکنیم🍳🥘🍲🫕🍿🧈🍱🍚🍛🍜🍝🍠🍢🍣🍤🍥

   همه اینا عادته ✔✔✔✔✔✔✔✔و ربطی به ارث نداره❌❌❌❌❌❌❌❌

    

   وقتی یکی از دوستانم مریض شد و رفتیم ملاقاتش و اولین جمله ای که گفت…نمیدونید این بیمارستان چه غذاهایی داره😐یعنی عادت…

    

   من این عادت رو تبدیل به لاغری و تناسب اندام میکنم🥰من موفق ترین شگفتی ساز میشم😍لاغری آسان ترین کار دنیا هستش🤩طبیعت بدن من لاغری هستش🌟

    

   خدایا شکرت خدایا شکرت خدایا شکرت من توانستم به سادگی و به زیبایی و عزتمندانه به تناسب اندام برسم🦋🌟🦋🌟🦋🌟

    

   خدایا شکرت خدایا شکرت خدایا شکرت بهترین استاد و بهترین آموزش و بهترین مسیر را سرراهم قرار دادی😇😊😇😊😇😊

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 26 از 6 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    رضا عطارروشن
    1400/04/09 18:18
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 50 کلمه

    سلام دوست عزیز
    چقدر عالی نوشتی
    وقتی نوشته ای از بجه ها می خونم که برای تایید آگاهی فایل آموزشی از مثال هایی که در اطرافشون هست استفاده می کنند خیلی لذت می برم
    این بهترین طریق منطقی کردن آگاهی جدید در ذهنه و این کار رو به خوبی انجام دادی
    سپاسگزارم از شما

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/04/08 12:37
   مدت عضویت: 535 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 838 کلمه

   سلام استاد گرامی ودوستان پر تلاش من اول فایل رو که گوش دادم گفتم این باور مربوط به من نیست چون من این باور رو ندارم ولی بعد کمی فکر کردم گفتم بزار ببینم پسچه باوری من رو چاق کرده اخه هی میگم فرمولهای اشتباه ذهنم الان به خودم گفتم بلاخره یک باور یا چند باور استباه داستی که این طوری شده که اون باورها با فرمولهای اشتباه در معز نشسته اند ودستور کارهای اشتباه رو میدن کمی دست از نوشتن برداشتم وفک کردم اونم عمیق حالا که فک کردم به گذشته خودم از عکسهای بچگی ام همیشه تپل ومپل بودم اخه بچه اول هم بودم فک کنم تمام تلاش مامانم رو این بوده که من رو خوب چاق کنه  وبعد از اون اومدم روی دوتا بچه هایم فک کردم پن پسرم زیاد لاعر ولی متناسب نیست چون از نطر من متناسب به ادم بیش از حد لاعر نمیگن پسرم وزن تولدش از دخترم بیشتر بود سه کیلو ودویست بود ولی دخترم دو کیلو نیم بود حالا پسرم خیلی لاعر ودختر متناسب متوسطه نه میشه جز دسته خیلی لاعر ها حسابش کنی نه جزدسته خیلی چاقها حالا چرا این طوری شدند اومدم خودم رو به عنوان مادر بررسی کردم اولش با خودم گفتم پسرم از اول هرچی رو نمیخورد و به عبارتی بد ۵دا بود حالا دخترم بد عدا نبود ولی به اندازه نیازش میخورد ولی من چون وزن اول دخترم توی دهنم کم بود هی میبردم دکتر واونم به خاطر اصرار من دو قوطی شیر خشک تجویز کرد با وجودی که بچه شیر خودم رو خوب میخورد وغداشم اندازه نیازش میخورد وخودم بعداز اون وزن زیادتری گرفت ووقتی هم بزرگ شد هی به همه میگفتم که دخترم خوب میخوره وهمه چیز رو میخوره وپسرم بد عداست پسرم هی لاعر ولاعرتر شد وخترم هی چاقتر شد پس خودم یک سری باور اشتباه رو توی دهن بچه هام بوجود اوردم اخه وقتی نوزاد بودند هردو نسبت به وزن اولسون بچه های نرمالی بودند من این طکری شون گردم حالا که با این سایت اشنا شدم دارم به پسرم میگم که اون حرفها وباورهای توی دهنت اشتباه هاست ولی مبگه مامان من از صحبتهای شما پیرامون من دیگه باور هام عمیق شدند میبینم که چطور خودم فرمولهای استباه رو وارد دهن بچه هام با گفتارهای نادرست ورفتار نادرست  خودم کردم حالا به خودم هم همین طور حتما بوده ومن از روزی که یادم میاد چاق بودم وهمه فامیل من رو ادم چاق  می دیدند وهمیسه تصور ذهنی شون از من همین بوده وبعصی وفتها وقتی خوب فک میکنم میبینم که شاید همین که این چاق بودن توی دهنم طبیعی شده من زیتد تمایلی به لاعر شدن نداسته ام ولی فک کردم هیچ وقت این باور که چاقی من ارثی است خدا رو شکر توی دهن من نبست باور های دیگه مثل همین باور چاقی ام طبیعی هست توی دهنمه ویا باور ترس از خوردن که خیلی مخفی کار خودش رو میکنه وتویدهن من واقعا عمیق ولی خدارو شکر داره کمرنگ تر میشه ولی هنوز داره کار میکنه وبه فعالیت خودش ادامه میده شاید همین پذیرفتن اینکه من حالا که در نظر همه دیگه چاق هیتم ومن رو این طوری پدیرفتنه که وقتی یک وعده حسابی میخورم میگم امروز رو دیگه بیخیلا من که یک عمر همه چاق دیدنم حالا این دویه روز هم روش وهمینه که من هی قوانینیکه برای خودم وضع کردم رو اولش خراب میکردم ولی خدارو شکر وسپاس از بی همتا خداونو وبنده پاک ومهربان ودلسوزش استاد گرامی من دارم خیلی خوب باورهای اشتباهم رو میشناسم وبرطرف ان شالله میکنم یا لااقل کمرنگ میکنم همین چاقی طبیعی رو گفتم نه خداوند در عدالتش نیست که بعصی از ادمها رو متناسب وبعصی ها رو چاق بیافریند ما ادمها هستیم که میایم فرمول الکی میسازیم برای تبرئه کارهای اشتباه خودمون به خودم گفتم بدن من خودش هم دوست داره متناسب باشه در این راه خود اون هم به من کمک میکنه چون اون برنامه ریزی اش برمبنای متناسب شدنه پس همه ارگانهای بدن من با من موافقن ونمونه های مختلفی رو نگاه میکنم وفک میکنم خلاصه استاد دارم به لطف خدا وبعد شما استاد گرامی خیلی خیلی پیشرفت میکنم به مباحث گفته شده خیلی دقت میکنم وخیلی فک میکنم وخیلی بالا وپایین میکنم ود اخر که گام بسیار مهمه موفق عمل میکنم واستمرار خیلی خوبی دارم به طوری که اگه شب وروز وقت داسته باشم فقط ترجیح میدم توی سایت وفایلهای رایگانتون رو بینم وفک کنم خدارو شکر خسته نمیشم وبه خودم م یگم چه اشتیاقی داری اخه کار خدا هروقت دهنم به بن بست میرسه با گوش دادن فایل روز بعد یا فایلهای دیگه بلافاصله مشکلم حل میشه فقط باید این باور مخفی وخطرناک ترس از خورون ولاعر نشدن رو زیاد کار کنم وطبیعی وبدون هیچ مسکلی بخورم به اندازه نیازم وخدارو شکر کنم بارها وبارها خدایا دیگه خودت کمک کن در این راه درست که درستی اش واقعا در قلبم حک شده این رو از صمیم قلب گفتم خیلی برام وا۱ح هستش که یکی از شگفتی سازان نه چندان دور من هستم مطمین باشید با ارزوی موفقیت برای همه ما سگفتی سازان ودر اخر دوباره وصدباره خداروشکر

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/04/07 10:54
   مدت عضویت: 724 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 849 کلمه

   سلام🙂

   اسم فایل خودش به تنهایی آدم رو به فکر فرو میبره…. واقعا عادتی هست یا ژنتیک؟؟؟؟؟

   باور ارثی بودن چاقی بگرو فکر میکنم تمام کسانیکه چاق هستن دارن و چون همگی از بچگی بارها شنیدیم که چاقی در خانواده ما ارثی هست یه باور ریشه دار و عمیقه که به قول شما هم مانع متناسب شدن میشه و هم به راحتی باعث چاق شدن بیشتر ما میشه به همین دو تا دلیل واضح باید حسابی روش کار کنیم و با باور زیبای عادتی بودن جایگزینش کنیم تا بهتر در مسیر تناسب قرار بگیریم

   من تا قبل از آشنایی با تناسب فکری یه عالمه رفتار غذایی چاق کننده داشتم که عادت شده بود برای من و کاملا عادی و طبیعی بود برام

   مثل اینکه بعد از ناهار علاقه داشتم کیک کلوچه یا شکلات بخورم یا حتما با چای عصر بیسکوییت یا شیرینی بخورم

   حتما بایستی بعد از خوردن غذاهایی که مزاج سرد دارن چای نبات بخورم چون فکر میکردم سردرد میشم و جالبه که واقعا هم سردرد میشدم

   تایم استراحت موقع کار حتما چایی رو با یه خوراکی خوشمزه میخوردیم چون اطراف محل کارم هم شیرینی فروشی و و هم فروشگاه کوروش بود خوراکی های شیرین دم دستمون بود

   بین وعده صبحانه و ناهار حتما گرسنه میشدم و میلم فقط به خوراکیهای شیرین و هله هوله بود 

   موقع دیدن فیلم حتما بایستی یه چیز شیرین با شیر یا چای میخوردم چون لذتش رو بیشتر میکرد

   عید دو سال قبل با همسرم همه آخر شبها که از عید دیدنی برمیگشتیم میرفتیم بستنی میخوردیم

   کنار شیرینی فروشی رد میشدم بوی پخت شیرینی پاهام رو سست میکرد و باید حتما یه مقداری میخریدم میخوردم

   موقعی که چشمم به کیک خونگی میخورد امونم نبود بخورمش و در موقع تولد و عروسی تمام فکر و ذهنم درگیر این بود که کی شیرینی خامه ای میارن بخوریم

   عاشق شیرینی خامه ای بودم  و اگه جایی میدیدم اصلا صبرم نبود تا زمانی که نمیخوردمشون

   توی فامیل همسرمون به شیرینی خوردن معروف بودم وبارها اینو از آقایون فامیل همسرم شنیده بودم که شما که خیلی شیرینی دوس داری😑و یه جورایی به خاطر اضافه وزن و میل به شیرینی خجالت زده بودم 😶

   بارها دیده بودم که افراد متناسب و لاغر در اطرافیانم میل زیاد به ترشی و ترشک و…دارن ولی من اصلا خوشم نمی اومد هنوزم میل ندارم و بر عکس اونا بسیار به شیرینیجات علاقمند بودم 

   در مدتی که با سایت شما همراهم تغییرات زیادی کردم در عادتهام و در میلم به شیرینیها مثل اینکه مدتهاست چای نبات نخوردم با وجودیکه غذاهای طبع سرد هم درست کردم و خوردیم و جالبه که اصلا سردرد هم نشدم که بخوام چای نبات بخورم🙂

   میل به خوردن کیک و کلوچه و شکلات در من خیلی کم شده مخصوصا بعد از خوردن ناهار که اصلا میل ندارم🙂

   قبلا رقیب پسرم بودم برای خوردن خوراکیهایی که همسرم میخریدن الان یا اصلا نمیخورم یا یه دونه مصرف کردم🙂 (بعد از چالش اینو نخوردم خیلی عالی میلم به خوراکی تغییر کرد👌)

   حرص و ولعم به خوردن کیک خونگی یا شیریتی خامه ای واقعا کم شده نمیگم نمیخورم ،یه تکه میخورم ولی میل بیشتر ندارم و از اون مهمتر فکر و ذهنم درگیر خوردنش نیست 🙂

   بعد از صرف صبحانه معمولا تا وعده ناهار گرسنه نمیشم که بخوام چیزی بخورم ولی اگه هم میل داشته باشم میوه رو ترجیح میدم

   قبلا اگه همسرم تا ساعت ۲ نمیومدن برای ناهار اعصابم خراب میشد چون گرسنگی فشار می آورد ولی الان نه خیلی آروم تر بر خورد میکنم و دعوا ندارم سر دیر اومدن ایشون😅

   هفته گذشته که برای خرید بیرون بودم بارها از جلوی مغازه های مختلف شیرینی فروشی رد شدم ولی اصلا میلی برای خرید و خوردن شیرینی حس نکردم و الان که فکر میکنم بوی شیرینی رو هم یادم نمیاد حس کرده باشم🙂

   تایم استراحت مطب الان دیگه خرما با چای مصرف میکنم اونم یه دونه  و بعضی وقتها چای رو تنها مصرف میکنم 🙂

   الان دیگه تلویزیون که اصلا نمیبینم فیلم هم خیلی کم و اگه هم ببینم نهایتا مقداری تخمه مصرف میکنم🙂

   اینا قسمتهایی از تغییرات عادتی من در این مدت بوده که برای خودم خیلی جذابه😊

   جالبتر برام اینه که متوجه رفتارهای افراد چاق و لاغر هستم مثلا دیدم که افراد چاق برای خوردن شیرینی یا کیک یا فست فود عجله دارن و صبرشون نیست با بقیه بخورن یا دیدم سر سفره اول برای خودشون نوشیدنی میریزن که خیالشون برای خودشون راحت باشه یا موقعی که ظرف شیرینی وسط گذاشته باشه و نزدیکشون باشه بارها ازش بر میدارن ولی متناسبها همون یه دونه رو برمیدارن و تازه تعارفشون هم میکنی باز هم میگن میل ندارن ولی من یادمه قبلا خودم اکه از ردی تعارف هم یه دونه برمیداشتم دلم میخواست صاحبخونه باز هم تعارف کنه تا باز هم بردارم😬

   اره تمام این عادتها دستورات ذهن ناخودآگاه ما هستن که صادر شدن و ما کنترلی بر اجرا نکردن اونا نداریم و این ها هم همون فرمولهای تکراری ای هستن که از بچگی بارها شنیدیم و بعدها بر اثر تکرار عادت ما شده و همین عادتها باعث شده چاق شدن و چاقتر شدن برای ما عادی و طبیعی باشه و به این صورت چاق و چاقتر شدیم خیلی آسون و راحت😑😑😑😑

   خبر خوب اینه که با آموزش جدید و تکرار و استمرار در این مسیر عادتهای ما تغییر میکنن و تکرار این عادتهای جدید جسم متناسب رو ررامون میسازن🤗🤗

    

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/03/28 22:29
   مدت عضویت: 384 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 864 کلمه

   با سلام حضور محترم استاد عزیز وهمراهان گرامی ،  

   استاد دقیقا به مسئله بسیار مهمی اشاره کردید مثل همیشه،

   حالا که خوب فکر می کنم چاقی ما حاصل یکسری از باورهایی بوده که به مرور تبدیل به عادت شده درما، من بعد از گوش دادن به هر فایلی سعی می کنم که  آن موضوع  قابل بحث را عمیقا روش فکر کنم ویک فلش بک می زنم به زندگی گذشته خودم، واین باورها در همه زمینه های مختلف زندگی  بطور گسترده ای بوده که در بوجود آمدن نه تنها جسم فعلی ،بلکه در تمام ابعاد زندگی ما اثر گزار بوده، وشرایط را به اینگونه که هستیم فراهم آورده است ،یکی از باورهای من قبلا همین بود که آدم‌ها براثر حاملگی یا بالا رفتن سن است که بطور طبیعی چاق می شوند ومن در ایران بیشتر مشاهده می کردم که وضعیت به همین صورت است ،ولی از موقعیکه به این واقعیت پی بردم که طبیعیه که من متناسب ولاغر  باشم ،اتفاقا انسانهای پیر وجوان وبارها ویا تازه فارغ شده بیشماری را مشاهده می کنم که اکثرا لاغر ومتناسبند، وهر رفته با دیدن آنها به خودم یادآوری می کنم  ،ببین این طبیعیه که  آدم لاغر  ومتناسب باشه ،وانگار که دارم جذب می کنم ،مرتب آدمهای متناسب  را بیشتر می بینم وجلوی راه من سبز میشن وسعی می کنم که این باور را در ذهنم بسپارم با نشان داده الگوهای مناسب ،ودوم اینکه این عادت را درخودم بوجود  آوردم که به اندازه نیازم غذا بخورم ،چطوری؟ با نشان دادن نمونه ها ،بطور مثال در محل کارم هنگام ناهار می بینم که آنها بطور خیلی مختصر ناهار می خورند ،اغلب یک اسلایس نان تست با یک ورقه پنیر ویا یک ورقه کالباس ،اوایل که با این روش آشنا نبودم ،باخودم می گفتم که آخه اینها چطور با یک ورقه کالباس سیر میشن، در صورتیکه من اگر می خواستم بطور مثال  یک ساندویچ  کالباس بخورم از پنیر ورقه ای تا دوبرش نان و دوتا کالباس وکاهو وخیارشور وگوجه فرنگی باید درست می کردم تا به من بچسبد!! ببینید ما درخوردن غذا ،عادت داشتیم بیشتر غذا به ما بچسبه تا تنها به اندازه نیاز مون غذا بخوریم ،واین یک عادت اشتباه بود ،حالا که با این روش  آشنا شدم ،متوجه میشم ،که می شود به همان  اندازه یک! عدد نان و کالباس  سیرشد !  ومن باید عادت کنم که به اندازه نیازم غذا بخورم ،ویا عادت به شیرینی  خوردن ،که بیشتر جزو مرسولات ما می باشد ،اینجا هم دسرهای شیرین وخوشمزه زیاد دارند ولی مثل کشور ما مرسوم نیست، والان با اینکه درخانه ما انواع واقسام شکلات‌ها وشیرینیجات هست ،ولی ازشون زده شدم وتا جائیکه حتی با قهوه تلخم حاضر نیستم با شیرینی بخورم وطوری شده که مزه شیرینی در دهانم بدمزه میشه واصلا دوست ندارم ،منظور من از این صحبت‌ها  ومثالها ،خواستم بگم من به نوبه خودم  وقتی افکار وباورهای  ذهنیم فرمولها وباورهایم را تغییر میدم چقدر عادت‌ها ی من هم عوض می شوند ،به همین‌خاطر به قول فرمایش استاد باورهای اشتباه در ذهن ما تبدیل به عادت شده وکافیه که با جایگزین کردن باورهای درس   وصحیح  عادت های جدید را درخود پدید اوریم ،

   یک دیگر از باورهای زیادی که بخصوص در ما ایرانیها بسیار زیاده ،بطور مثال  فکر می کنند که وقتی سن آدم می رود بالا دیگه زشته که بعضی از کارها را بکنند، وباید دست از دنیا بشویند وخانه نشین بشوند ، در صورتیکه من اینجا خانمهای مسن هفتاد ،هشتاد ساله ویا پیرمردهای زیادی را می بینم که با دوچرخه نامه رسانی می کنند ،زنها پابه پای آقایون کارهای سنگین مردانه انجام می دهند ، تعمیرات خانه را اغلب خانمها انجام می دهند وهیچگاه ناتوانی نسبت به آقایون درخود احساس نمی کنند واین باورهای آنهاست که مردوزن باهم مساویند  وبصورت عادت معمولی درزندگی آنها رواج دارد ،ویا بچه ها از زمان دبستان باید خودشان به تنهایی به دبستان ویا کلاسهای بالاتر بروند وهیچ پدر ومادر حق ندارد آنهارا به مدرسه برساند واغلب این مدارس را درنزدیکی محل سکونتشان انتخاب می کنند تا آنها با دوچرخه یا پیاده به راحتی دررفت وآمد باشند واین جزو عادت همیشگی آنها شده است ،چون بصورت باور در ذهن همه آنها وجوددارد ،برای همین آدمهای اینجا بسیار با اعتماد به نفس وامستقل ومحکم هستند ،ویکسری از باورها ی آنها جزو عادت‌های آنها شده ،افرادپیر اینجا اغلب خودشان چه از لحاظ خرید ورفت وآمد خودشان کار خودشان را انجام می دهند با واکنشهایی که دارند وبا اتوبوس وواکرهاشون در رفت وآمد هستند وتوقعی از نزدیکان خود ندارند که کمکشون کند واین جزو عادت‌های آنها شده ، 

   ماهم باید با تغییر دادن باورهای اشتباه خودمان ،عادت‌های جدیدی درخود بوجود  بیاوریم ودرمرتبه اول باورداشته باشیم که هم قدرتمندیم وتوانمند واعتماد به نفس بیشتری را در خود بوجود بیاوریم وداشتن اعتماد به نفس یکی از مهمترین  اصل  در زندگی می باشد ،با باور اینکه خودمان را دوست داشته باشیم برای خودمان ارزش قائل باشیم ،مستقل ودرست فکر کنیم ،وبه خودمان احترام بگذاریم وباور توجه کردن به خودمان را بصورت یک عادت همیشگی قرار دهیم، ،توجه کردن یعنی اینکه چه بخوریم چی بپوشیم چگونه رفتار کنیم چطور خرج کنیم ،چطور رفتار مناسب داشته باشیم  تا در شرایط دلخواهی که می خواهیم برسیم قر ار بگیریم ودر خود این لیاقت وشایسگی  را تبدیل به یک عادت وباور قوی بکنیم .

   با سپاس از استاد گرامی با آموزش‌های عالی وتاثیر گزارشان

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 9 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   yasaminhasanloo76@gmail.com
   1400/03/10 10:52
   مدت عضویت: 232 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 136 کلمه

   به نام خدا 

   سلام بله اکثرا  افراد با اضافه وزن فک میکنن چاقی شون به خاطر ارث هست به دلیل همینه که اکثرا قبل یه سنی لاغر هستن اما چون باورشون اینه که سن ما بره بالا شکم میاریم ما ارثی اینجوری هستیم و باو ها شون شکسته میشه و دقیقا در ناحیه شکم چاق میشن 

   باید ذهن رو کنترل کرد و با تمرین آگاهانه و کنترل خودمون  به سمت لاغری حرکت میکنیم

   به لطف خدا تغییر اتی در جسم روح من هر روز که پیش میرم بهتر میشه کرده  به خاطر  همین مدیرت ذهن رو تمرین کردم وزمان های گرسنگی غذا خوردم و اندازه ایی میخورم که حس خوب بهم دست بده  و با کمک خدای مهربون و استاد و کلی از صحبت های مفید ایشون استفادع کردم به عالی ترین شکل به سمت متناسب شدن حرکت میکنم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/03/08 13:43
   مدت عضویت: 562 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 447 کلمه

   سلام و درود برمشتاقان تناسب اندام

   از روزی که آموزشها رو مستمرا دنبال میکنم  در ذهنم روی گذشته ام  بیشتر متمرکز میشم دقیق تر علت های چاقیم رو شناسایی میکنم .

   منم تا ۲۶. ۲۷ سالگی متناسب بودم و به خاطر یه سری فرمولهای ذهنی چاق شدم . ابتدا خواهر بزرگترم که بعد از ازدواج  اضافه وزن  پیدا کرد و بعد از اون سال مرتب وزنش بیشتر و بیشتر میشد و مادرم بهش میگفت تو تا لنگ ظهر میخابی و تحرک نداری چاق شدی بعدش که خواهرم صحبت زود بیدار میشد و فعالیت کاریش بیشتر شد بهش میگفت تو به عمه هات رفتی شکم و پهلو و… و خواهرم همش حسادت منو میکرد میگفت خوش به حالت هرچی میخوری و متناسبی.

   مادرم میگفت اون چون صبح زود پا میشه میره سرکار و فعالیت کاریش داره متناسب .

   تا اینکه این باور در منم شکل گرفت که خواهرم چون تحرک نداره و شبیه عمه هامه چاقه .یادم میاد موقع خوردن غذا مرتب بهش می گفتم یه کم کمتر بخور . و اونم همچنان باب میلش  میخورد .

   کم کم منم چاق شدم . تا اینکه یه روز به خودم اومدم دیدم ۵ کیلو اضافه وزن پیدا کردم و مرتب همکارم بهم میگفت   حالم بد میشد تا اینکه مادرم گفت چاقیتون  ارثیه و به عمه هات رفتین . ومنم مثل باقی دوستان باورم شده بود و کم کم در محیط همکارهای چاق قرارگرفتم و اونها هم می گفتند چون ما غذای خوب نمیخوریم چاق شدیم و یه همکارم که به چاقی عشق میورزید و مرتب قرص چاقی میخورد که زیباتر باشه . منم چند باری قرص  چاقی خوردم تا صورتم پر بشه .

   دیگه کم کم پیاده روی و رژیم رو اضافه کردم وزنم اومد پایین و وقتی کنارگذاشتمش مجددا ۱۰ کیلو بیشتر شدم و خسته شده بودم و حرف مادرم رو پذیرفتم که من به عمه هم رفتم و چاقم .

   اما الان که فهمیدم چقدر افکار و باورهای اشتباه رو وارد ذهنم کردم که اگه چاقی ارثی بود هیچکدوم از عمه هام بچه هاشون چاق نیستند پس چطور من و خواهرم به اونها رفتیم .

   و اگه تحرک نقش داره من چطور چندین سال متناسب بودم با اینکه  کارم پشت میز نشینی هست و کلی همکار دارم که اونها هم کارشون شبیه منه و متناسبن.

   پس با شکوندن باور ارثی چاقی و خیلی باورهای غلط دیگه   به خودم دوباره فرصت شاد بودن و درست کردن افکار و باورهای لاغرکننده با آموزش و تمرین و تکرار دوباره مثل قبل متناسب میشم .

   فقط یه سوالی ذهنم رو مشغول کرده واینکه چرا استاد با اینکه پسرعمویش رو دید و اون تو وضع چاقی بودند و راهش  رو ازش خواستند سایت خودش رو معرفی نکرد ؟  

   علیرغم اینکه استاد خودشون قبلا چاق بودند و عوارضی چاقی رو میدانستند؟ 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    رضا عطارروشن
    1400/03/08 22:27
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 84 کلمه

    سلام دوست عزیز
    “فقط یه سوالی ذهنم رو مشغول کرده واینکه چرا استاد با اینکه پسرعمویش رو دید و اون تو وضع چاقی بودند و راهش رو ازش خواستند سایت خودش رو معرفی نکرد ؟ ”
    برای اینکه بارها قبل این کار رو کردم و فقط مسخره کردند
    کسی که از وضع خودش ناراحت باشه در پی حل مساله خودش خواهد بود
    و کسی که جستجو کنه، بالاخره راه صحیح رو پیدا میکنه
    مثل هزاران نفری که من رو ندیدند اما اکنون ساکن سرزمین لاغرها هستند
    مثل شما

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/03/04 12:04
   مدت عضویت: 284 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 314 کلمه

   با سلام گام بیستم.

   مطالبی که از این گام یادگرفتم:

   ۱_فرمول ذهنی اکثر افراد چاق این است که چاقی آنها ارثی است نه عادتی.

   ۲_ارثی بودن چاقی یک فرمول قدرتمند است که به راحتی مانع لاغری افراد چاق می شود.

   ۳_تکرار شدن این فرمول از طریق شنیده ها و دیدن نمونه های آن در افراد چاق خانواده و فامیل باعث شده به یک باور قوی و قدرتمند در چاق شدن شود.

   ۴_زمانی که فرمولی در ذهن ما ایجاد شود به واقعیت وجود ما تبدیل می شود. و این باعث میشه که برای ذهن ما مشکل چاقی طبیعی و عادی شود و به راحتی اون رو بپذیریم.

   ۵_نکته قابل توجه این است که اون فرمول ذهنی نه تنها جسم بلکه جنبه های دیگه ای از زندگی مارو هم دربرمی گیره که باعث شکل دهی سرنوشت ما در زندگی می شود. 

   ۶_هیچ موضوعی که مربوط به شرایط بیرونی زندگی ما باشد ارثی نیست بلکه عادتی هستند.

   ۷_هرچیزی که ما به عنوان ژن از والدین خودمون به ارث بردیم تا زمان تولید است مثل رنگ مو،رنگ چشم و رنگ پوست.

   ۸_هرموضوعی که بعد از تولد در ما به وجود می آید هیچ ربطی به ژنتیک و ارث ندارد.

   ۹_همه ما در زندگی تحت تاثیر افکار و رفتارهای والدین و اطرافیانمون قرار گرفتیم و دلیل شباهت زندگی ما با اونها هم همین موضوع است. 

   ۱۰_یکی از راهکارهای مهم این است که وقتی فرمول اشتباه رو پیدا کنیم باید با فرمول صحیح جای گذاری کنیم و نمونه های رو پیدا کنیم که فرمول جدید ما رو تایید کند این پروسه نیاز به زمان استمرار و توجه و سعی زیاد دارد.

   ۱۱_بعد از طی کردن این مرحله تاثیر فرمول اشتباه قبلی کم رنگ میشه و در نتیجه فرمول تغییر می کند. مثال دیدن تصاویر شگفتی سازان این مسیر و این سایت است که سبب ایجاد انگیزه و کسب نتیجه عالی و چشمگیر می شود. 

   ۱۲_ نکته آخر اینکه فقط خودت میتونی برای خودت راه حل باشی،متعهد باش و خودت قهرمان زندگی خودت باش.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/03/03 01:56
   مدت عضویت: 308 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 1,150 کلمه

   به نام خدایی که در این نزدیکیست

   سلام_ گام بیستم : چاقی من ارثی است یا عادتی ؟

   من از زمانی که یادم میاد تا به امروز همه اعضای خانواده من چاق هستند ومن از بچگی چاقی رو به خوبی آموزش دیدم وبا همه ی زیر و بم اون به خوبی آشنا هستم وتمام نکات چاقی رو بلدم و بارها و بارها از زبون عزیزانم شنیدم که چاقی در خانواده ما ارثیه ومنم کاملا این موضوع رو قبول داشتم و حتی اون زمان هایی هم که متناسب بودم بازم وقتی با اقوام مون در مورد چاقی و اضافه وزن مون صحبت می کردیم کاملاً این موضوع رو تایید میکردم و پذیرش این باور قوی ودیدن الگو های متعدد باعث شد که بعد از ازدواج به شدت چاق شوم و برام خیلی طبیعی بود واصلا تعجب نمی کردم که چرا این اتفاق برام افتاده و دیگران هم که منو میدیدن تعجب نمیکردن و میگفتن چاقی تو قوم و خویش ما طبیعه تازه بچه دار بشی اضافه وزنت بیشتر میشه و همین طور هم بود یعنی منی که قبل از ازدواج ۶۰ کیلو بودم بعد از ازدواج و زایمان به مرز ۹۰ کیلو هم رسیدم و همیشه از این ارثی که سراسر بیماری و رنج و عذاب بود و بهم رسیده بود ناراحت بودم و از دیدن اندام افراد متناسب همیشه حسرت می خوردم غافل از اینکه من هم روزی همون اندامو داشتم (ولی از دست دادن شو به خاطر داشتن باور قدرتمند چاقی من ارثیه ) خیلی طبیعی میدونستم چون هزاران بار در خانواده و از زبان عزیزانم شنیده بودم که بچه های ما فقط تا زمان مجردی لاغر هستند و همه شون بعد از ازدواج چاق می‌شوند و این باور مخرب برای من آنچنان سند محکمی بود که وقتی به این مسیر زیبا هدایت شدم وشنیدم که استاد می‌گفتند که چاقی ارثی نیست نمی تونستم بپذیرم وچندین بار تو اینترنت سرچ کردم و دیدم که نه چاقی ارثی نیست بلکه ما تحت تاثیر افکار اعضای خانواده رفتارهای چاق کننده رو آموزش میبینیم و جسم مون شبیه جسم اونا میشه . و ، وقتی که این موضوع رو فهمیدم از خوشحالی تو پوستم نمی‌گنجیدم  همون موقع استاد یه فایل گذاشته بودن و در اون از مون خواسته بودند که باورهای غلط ذهنی مونو پیدا کنیم و با آوردن دلیل و الگو باورهای صحیح رو جایگزین باورهای غلط در ذهن مون کنیم و من همون جا متوجه شدم که چاقی من ارثی نیست و اضافه وزن من بخاطر تاثیر فرمول هاییه که در ذهنم کد نویسی شده و باعث شده که من رفتار های چاق کننده از خودم نشون بدم و طبق باور قوی چاقی در خانواده ما ارثیه چاق شدن برام خیلی عادی و طبیعی بوده و تکرار و تمرین هر روزه رفتار های چاق کننده من برام تبدیل به عادت های غذایی نادرست و اشتباه شده و من دچار اضافه وزن و چاقی شدم و این نتیجه افکاری بوده که از سالها پیش در ذهن من نقش بسته و حالا من باید باور غلط و اشتباه چاقی من ارثی است رو با پیدا کردن الگو از ذهنم برای همیشه پاک کنم و به خودم یاد آوری کنم که چاقی من عادتی بوده و ارثی و ژنتیکی نیست مثلاً من قبلاً عادت داشتم که هر روز بعد از ناهار میخوابیدم و بعد از اینکه از خواب بیدار می شدم باید حتماً چای با شیرینی و کیک و شکلات یا هر چیز شیرین می‌خوردم._ ویا همیشه اضافه غذای بچه ها

   مو چون اموزش دیده بودم که اگه غذا تا آخر خورده بشه صواب داره حتی اگر سیر شده بودم میخوردم .  و یا غذا رو در حد سنگینی و فشار شکم می‌خوردم .ویا اگه بستنی و تنقلات داشتیم حتی اگر سیر بودم بازم با حجم زیاد می‌خوردم و خیلی عادت‌های نادرست دیگه که انجام میدادم و هر روز تکرار می‌کردم و چون قبول داشتم که چاقیم ارثیه توجهی به رفتار های نادرستم نداشتم و زمان هایی که از روش های مختلف برای لاغرشدن استفاده میکردم چون تغییری در افکار های چاق کننده ذهنم انجام نمی دادم دوباره بعد از تموم شدن مدت استفاده از اون روشها چاقیم برگشت پذیر بود .پس اگه چاقی من ارثی بوده چرا بعد از هدایتم به این مسیر تا الان با آموزش هایی که دیدم کلی از افکار چاق کننده ذهنم تغییر کردند و با تکرار و تمرین افکارم کم‌کم رفتار ها و عادت‌های نادرست غذاییم عوض شدند و روز به روز کاهش وزن و سایزم بیشتر میشه و دیگه اضافه وزنم بر نگشته واین خودش محکم ترین دلیل برای رد این باور غلط و نادرسته ارثی بودن چاقیه وثابت میکنه که چون عادت‌های نادرست غذاییم تغییر کردند جسم من هم تغییر کرده وقتی به خودم نگاه میکنم به شجاعت خودم با این همه تغییرات لبخند میزنم . من کلی تغییر کردم دیگه غذاها و خوراکی ها در ذهنم مفهوم تفریح و لذت و سرگرمی رو ندارن و از اونا فقط برای رفع نیاز بدنم استفاده می‌کنم واین کار برای من عبادت و بندگی خدا رو بجای آوردنه چیزی که چن وقته که دارم تجربه میکنم واین شیرین ترین شیرینیه که میچشم و لذت میبرم .

   (چاقی من ارثی است ، یک فرمول بسیار قدرتمند که خودش به تنهایی مانع لاغرشدن افراد چاق میشود) پس خیلی ساده باعث چاق شدن بیشتر افراد چاق میشه و زمانی که باوری چه غلط و چه صحیح در ذهن ایجاد شود سرانجام به واقعیت وجود ما تبدیل میشه. 

   پس من هر انچه که از والدینم به عنوان ژنتیک مثل رنگ مو ، رنگ چشم ، رنگ پوست ، شکل ظاهری وانواع ویژگی های جسمی تا زمان تولدم صورت گرفته و همیشه همراه منه میشه گفت این ویژگی ها رو از خانوادم به ارث بردم ولی هر موضوعی که بعد از تولد در زندگی من به وجود بیاد هیچ ارتباطی با ارث و ژنتیک نداره مثل چاقی که در هنگام تولد همراه من نبوده و من به مرور تحت تاثیر عوامل بیرونی در زندگیم به دست آوردم . پس چاقی من ارثی و ژنتیکی نیست و اگه جسم و اندام من شبیه اعضای خانواده و اقواممه بخاطر اینه که من تحت تاثیر آموزش های اونا بودم و اگه لاغر نمیشدم بخاطر این بوده که من لاغرشدن رو بلد نبودم باورهای بسیار قوی و محکمی برای چاق شدن داشتم که اونا رو با جان و دل پذیرفته بودم و ایمان قلبی داشتم که که صحیح و درستند در نتیجه روزبه روز به صورت عادی و طبیعی چاق و چاق‌تر می‌شدم ولی الان در مسیر لاغری ذهنی دارم لاغرشدن رو هم آموزش میبینم وهمون طور که چاقی رو  آموزش دیدم و به خوبی یاد گرفتم لاغر شدن رو هم با کمک آموزش های استاد به خوبی یاد میگیرم ودر زندگیم تبدیل به عمل میکنم تا با تغییر افکار و رفتار های قبلیم جسمم تغییر کنه . ومن ایمان دارم که در این مسیر با صبر و شکیبایی متناسب میشم .

   با آرزوی سلامتی و تندرستی برای استاد گرامی که بی دریغ ما رو به سمت متناسب شدن که آرزوی همه ماست هدایت میکنن و همچنین آرزوی بهترین ها برای همه. 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   tahahydary607@Emil.com
   1400/03/02 06:53
   مدت عضویت: 224 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 213 کلمه

   باسلام به دوستان عزیز و استاد گرامی :

   گام بیستم چاقی ما ارثی یا عادتی واز وقتی یادم هست بیشترین عامل چاقی خودمو ارثی میدونستم و همیشه فکر میکردم چون چاقی من ارثی هستش وبا وجود تلاش‌های که برای لاغری میکنم اما چون چاقی من ارثی هست پس هیچفاید نداره اگر هم لاغر بشم پس موقتیه و من در نهایت دباره چاق میشم و این ارثی بودن رو از دلایل بی نهایتی که برای چاقی داشتم پررنگتر بود اما الان از وقتی وا د این سایت بی – ظیر شدم و دلایل وموانع چاقی خودمو پیدا کردم فهمیدم ای بهانه بوده که من برای خودم درست کردم واطرافیانم و خانواده اونو برام پر رنگ کردن و من هم تسلیم این افکار و فرمول‌های نادرست شدم اما از این به بعد این و هروز با شناسایی فرمول های نادرست و جایگزین کردن فرمول‌های صحیح این افکار رو تبدیل به فرمولی لاغری میکنم و هر عامل خارجی که باعث چای من شده رو ازبین میبرم و از غذا ها و خوراکی ها در حد نیازم استفاده میکنم و خدارو شکر میکنم در طی این چند وقت تونستم خودمو کنترل کنم و رفتارهای خودمو عوض کنم وبا توکل برخدا و کمک استاد عزیز این راه رو ادامه میدم تا به تناسب اندام و رفتارهای ایده الم برسم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/02/25 01:06
   مدت عضویت: 379 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 509 کلمه

   بنام حق❤

   رسیدیم به گام 👣2️⃣0️⃣ چاقی من ارثی است یا عادتی؟

    

   قبل از آشنایی با سایت تناسب فکری و استاد عطارروشن،بدون ذره ایی شک و تردید فکر میکردم چاقی من ارثی و ژنتیکی هست

    از اونجایی که از دوران کودکی بچه ی چاق و تپلی بودم حتی از زمان ۶ماهگی و ۱سالگی به عکسهایم نگاه میکنم چاق بودم، و پدر و مادرم و تمام عمه هام چاق بودند و همیشه توی جمع های خانوادگی از ارث بودن چاقی خانوادگی صحبت میشد دیگه مطمئن بودم چاقی در خانواده ما ارثی هست، حتی داشتن سینه و پهلو و شکم بزرگ هم در خانواده ما ارثی هست، و این اگه حتی ما لاغر هم بشیم بازم این قسمت ها آب و کوچک نمی‌شود، اینکه ما همیشه از صورت لاغر میشیم و از سایز شکم و سینه و پهلو هم کاسته نمی‌شود و…

   این باورها مانع لاغری من شده بودند

   این باورها باعث شده بود، حتی زمان هایی که از روش هایی اشتباه برای لاغری استفاده میکردم مثل ورزش های سخت و شنا و درازنشست و حلقه و… و حتی کمربند حرارتی لاغری که دور شکمم میبستم، یا ژل ها و کرم های لاغری به شکمم می مالیدم و روش نایلون میکشیدم و گن میپوشیدم و میرم باشگاه یا ورزش و پیاده روی کردم، یا زمان هایی که از طب سوزنی و ماساژ برای ناحیه شکمم استفاده میکردم، زمان هایی که از دستگاه های لاغری برای شکم و پهلوها استفاده میکروم، یا آمپول هایی برای لاغری به نواحی مختلف شکم و پهلوهام میزدم، یا زمانی که کاشت نخ یا امبدینگ در ناحیه پهلو و شکمم انجام دادم و… هیچوقت هیچ تغییری توی این نواحی ایجاد نمیشد چون اولا روشم اشتباه بود و دوما سخت بر این باور بودم که چاقی من ارثی و ژنتیکی هست مخصوصا در این نواحی، و اینکه هیچوقت نمیتونم لاغر کنم، و طبیعی که اینجوری و چاق باشم و همیشه هم از صورت لاغر میشدم و بقیه جاها هم هیچ تکونی نمی‌خورد…

   واقعا چه فکر و باور اشتباهی در مورد چاقی ارثی هست داریم، اولا که توی علم پزشکی و ژنتیک، ژن و چیزی بنام ژن چاقی وجود نداره بعدش اگه واقعا ارث و ژنتیک هست پس چرا یه خواهرم خوش اندام و متناسب هست؟ پس چرا اکثر بچه های عمه هام لاغر و باربی هستند؟! ژل اونا فقط باید مستقیم میرفت توی جسم من؟!!!! پس چرا بعد تولدم اضافه وزن نداشتم دقیقا موقعی که بدنیا اومدم چاق نبودم و وزن نرمال و طبیعی داشتم اون موقع ژن چاقی توی جسمم نبود و بعد از ۶ ماه و یکسال و …خودش بروز داد؟!!!!🙄

   چیزی چاقی ارثی یا ژنتیکی وجود نداره

   چاقی ما ناشی از فرمول ها و افکار و باورهای و عادت های اشتباه ما هست، و تا زمانی که اینا اصلاح نشوند لاغری دائمی و پایدار بوجود نمی آید.

    

   و در نهایت  یه چیز جالب اینکه از وقتی با این سایت و استاد آشنا شدم و این آگاهی و اطلاعات رو بدست آوردم و این باور اشتباه رو در خودم شکستم، برعکس همیشه لاغر شدن و تغییر سایز من بجای صورت، از همین شکم و پهلو شروع شده🥰💪

   با آرزوی تناسب افکار و اندام برای تمامی دوستان🧠💪🫀

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   maryamkhazaie0000@gmail.com
   1400/02/01 19:04
   مدت عضویت: 332 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 327 کلمه

    بنام خداوند مهربان و هدایتگر سلام ب استاد عزیز و دوستان همراه .گام بیستم چاقی من ارثی است یا عادتی ؟ چاقی ارثی است یا عادتی ؟سوالی اگه ازتمام افراد چاق بپرسیم ،همه با اطمینان ک پاسخ میدن ارثی است این جمله ،فرمول بسیار قوی هست در ذهن افراد چاق و این فرمول خودش ب تنهایی می تونه مانع لاغر شدن بشه ،ب خاطر تکرار شدن زیاد این جمله و تایید کردن افراد ک اضافه وزن دارندو  اطراف ما هستند و ب مرور زمان ب باوری قدرتمند تبدیل شده ک نمیزاره ما لاغر بشیم و باعث چاق تر شدن ما میشه .هیچ موضوعی ک مربوط ب  شرایط بیرونی زندگی ما باشد ارثی نیست اما همه این موضوعات عادتی هستند ،هر موضوعی که بعد از تولد در زندگی ما مشخص می شود هیچ ارتباطی ب ژنتیک ندارد،همه ما در جنبه های مختلف زندگی تحت تاثیر افکار و رفتار والدین و نزدیکان خود قرار گرفته ایم وبه این دلیل زندگی ما شباهت زیادی ب نزدیکان ما دارد یکی از مهمترین راهکار هایی تغییر فرمول های ذهنی این است ک وقتی فرمول اشتباه را پیدا می کنیم فرمول صحیح را جایگزین آن  می کنیم برای مدت زیادی سعی کنیم نمونه هایی توجه کنیم ک فرمول جدید ما را تایید کنند تا فرمول جدید در ذهن ما پررنگ و تثبیت شود وب مرور تاثیر فرمول اشتباه قبلی را کمرنگ کرده و تغییر دهد .پیدا کردن دلایل تایید فرمول های صحیح کار ساده ای است اما نیاز ب استمرار و توجه داره جایگزین فرمول جدید با چند بار سعی کردن و تایید کردن انجام نمی شود در واقعه جایگزین به این سادگی نیست و تغییر فرمول ها نیاز ب سعی و استمرار طولانی دارد ،دیدن بارها عکس شگفتی سازان ب ما کمک می کنه ک ب مرور متوجه بشیم ک چاقی ارثی نیست بلکه عادتی است و چون ک این همه دوستان عزیز و تغییر باورهای خود توانسته اند شگفتی ساز بشن پس من همه می توانم ب آرزو خود برسم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/01/25 21:33
   مدت عضویت: 641 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 431 کلمه

   سلام خدمت استاد عزیز و دوستان گرامی🌹چاقی من ارثی هست یا عادتی🤔خب باید به عرضتون برسونم منم تا پارسال معتقد بودم که چاقی من به خاطر ارثی بودن چاقی توی خانواده ما هست و بی تحرکی خودمه😔 البته نمونه بارزشم که پدرو مادر و خواهر بزرگم بود دیده بودم که حسابی شکم و پهلو داشتن و ما هم رفته رفته به وضع اونا دچار شدیم و خیلی راحت پذیرفتیم که سرنوشت ما چاق شدنه و تا تونستیم از نظر غذایی پرخوری کردیم 😔بهونه هم داشتیم که ما چاق شدن ارثیمونه راحت خوردیم اما از پارسال که با سایت آشنا شدم و استاد فرمودند که دلایل چاقی خودتون رو بنویسید منم خیلی راحت نوشتن ارثیه بودن چاقی و بی تحرکی 😔 اما استاد خیلی قشنگ و موشکافانه بهم فهموند که ارثیه دلیل چاقی نیست با یه تمرین عالی خیلی راحت پذیرفتم که ارثی بودن سبب چاقی نیست چون نمونه بارزش داداشم بود  پس چرا اون از پدرو مادر مون چاقیرو به ارث نبرده🤔اونم مثل ما از همون غذایی می خورد که ما می خوردیم توی همون خونه ای زندگی میکرد که ما زندگی میکردیم پس چرا هیکلش مثل ما اینقدر چاق نیست🤔 این ها همه دلایلی بود که خیلی راحت ارثی بودن چاقی رو از ذهنم پاک کرد و پذیرفتم من خودم باعث به وجود اومدن چاقی خودم شدم و ارث و استخوان بندی  خانوادگی و… هیچ نقشی در چاق شدن من ندارند😊بعد از پی بردن به این دلایل متوجه شدم به خاطر یک سری باورهای اشتباه که بزرگترها با گفتار و اعمال خود در ذهن ما وارد کردن چاق شدن برای ما یک روند عادی و عادتی شده که دم و دقیقه ما به غذاها ناخونک میزنیم یا بر اساس یک سری باورهای دیگه مثل تبرکی بودن باوجود اینکه سیر هستیم و غذا مورد نیاز ما نیست ولی به بهونه تبرک جستن از غذاهای نذری میخوریم یا دوستمون تعارفمون میکنه از غذاهاش میخوریم و… کلا عادت کردیم به خوردن که این اصلا خوب نیست و باید رفتار خودمون اصلاح کنیم چون اگر خواستار تناسب اندام دائم هستیم پس باید به شیوه افراد متناسب هم رفتار کنیم 😊رفتار افراد متناسب 👈 به اندازه نیازشون غذا میخورن .حرص و وله خوردن ندارن. غذاها رو با عشق و لذت میخورن.از خوردن ترس ندارن چون مطمئنا غذا باعث چاقیشون نمیشه .غذاها رو به عنوان یک عامل انرژی بخش که برای فعالیت روزمره بهش نیاز داریم میبینن.اگه ما هم خواستار زندگی با لذتیم پس باید به اصلاح روش رفتاری خودمون با غذاها دست بزنیم 😊انتخاب با خودتون متناسب بودن دائم یا چاقی دائم 🤔ما یک بار بیشتر زندگی‌نمیکنیم پس چرا با لذت زندگی نکنیم 😊پس پیش‌به سوی تناسب😊

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/01/24 19:36
   مدت عضویت: 683 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 420 کلمه

   سلام به استاد و دوستان عزیز
   من تا اول راهنمایی فردی کاملا متناسب بودم و همه اعضای خانواده ام هم متناسب بودن و هیچ باور چاقی، ارثی، ژنتیکی و اینا در خانواده ما مطرح نبود، اما از اول راهنمایی به دلیل تغییر سبک زندگیمون (از باغ داری به خونه نشینی) عادت های غذایی ما تغییر کرد و ما پرخوری شدیم و رفته رفته به وزن و سایز ما اضافه شد و ما چاق شدیم، بعد از اینکه چاق شدیم به دنبال دلیل چاقی گشتم و مدام از خانواده ام سوال میکردم که چرا ما چاق شدیم؟ جوابی هم که میشنیدم این بود چاقی ما ارثیه، ما استخون بندیمون درشته، … مادرم همیشه میگفت که مادرش (یعنی مادربزرگ من) چاق بوده و این چاقی به ما ارث رسیده 😐( مادربزرگم 6-7 سال قبل از تولد من فوت شده بود)، منم چون اصلا مادر بزرگم رو ندیده بودم، حرف مادرم رو باور کردم و این باور مخرب چاقی من ارثی هست به تنهایی باعث شد که تمام تلاش من رو برای لاغر شدن خنثی کنه، خیلی دلم برای خودم میسوزه که چقدر زود باور بودم و به راحتی پذیرفتم که چاقیم ارثیه، در صورتی که برادرم که در خانواده ما و با ما زندگی میکرد کاملا متناسب بود و من اصلا هیچ توجهی به این موضوع نداشتم که اگه ارثی هست، پس چرا به برادرم ارث نرسیده؟
   خداروشکر از زمانی که با لاغری با ذهن آشنا شدم، کلی از باورهای اشتباهم رو شناسایی کردم، دیگه متوجه شدم که چاقی من ارثی نیست، چون هر چی از والدینم به من ارث رسیده (رنگ مو، رنگ چشم، رنگ پوست و…) تا زمان تولد بوده، بعد از تولد هر موضوعی که در زندگی من اتفاق بیفته هیچ ارتباطی به ارث و ژنتیک نداره. من تحت تاثیر افکار و رفتار والدینم قرار گرفتم و عادت های غلط غذایی رو از آنها یاد گرفتم و مدام در زندگیم تکرارش کردم و روز به روز چاق تر شدم. حالا هم که اگه میخوام لاغر بشم باید مسیری که رفتم رو برگردم، مسیر چاقی من: افکار چاق ==> رفتار چاق ==> جسم چاق .برای لاغر شدن هم باید همین مسیر رو طی کنم،مسیر لاغر من: افکار لاغر ==> رفتار لاغر ==> جسم لاغر.
   تا زمانی که افکار من تغییر نکنه، رفتار من تغییری نخواهد کرد و بالطبع جسمم تغییری نخواهد کرد. پس اولین قدم این هست که در افکارمون تغییر ایجاد کنیم و این تغییر افکار از طریق آموزش ذهنی امکانپذیره، پس ما باید آموزش ذهنی یاد بگیریم و در یادگیری و عمل به آموزش ها استمرار داشته باشیم تا به هدفمون برسیم😊.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   rastegar.moradzadah.6939@gmail.com
   1400/01/18 18:14
   مدت عضویت: 305 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 138 کلمه

   سلام خدمت استاد بزرگوار ودوستان هم مسیرم. ببخشین استاد من یه سوال از خدمتتون دارم. از شما وبقیه دوستان می خوام کمکم کنید اون اینکه آیاررشد قد هم مثل وزن هست. یعنی می تونیم همین باور که واقعا چاقی ارثی نیست واز طریق ژن منطق نمی شه برای قد هم اعمال کنیم من خیلی ذهنم درگیر این ماجراست. دخترم رو بردم دکتر می گه رشد قدیش 95 درصد ارثیه. از طرفی افراد کوتاه قد که بارها تو تلوزیون ومحیط اطراف دیدم بچه هایی قد بلند دارند ووقتی تحقیق می کنم می گن حتما مادرش قد بلنده یا به یه نسل قبل کشیده. می دونم این موضوع خارج از بحث ماست ولی برای من خیلی درگیری ذهنی درست کزده ازتون می خوام نظرتون رو بگین هرکسی این دیدگاه رو خوند می خوام این مانع رو از ذهنم کامل بردارم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    maryamkhazaie0000@gmail.com
    1400/02/01 14:43
    مدت عضویت: 332 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 71 کلمه

    سلام و خدمت دوست عزیزم امیدوارم حالتون خوب باشه در رابطه با سوالتون ک پرسیده بودید ک قد هم مث وزن هست ب نظر من و طبق اطلاعاتی ک من دارم اگر انسان باوراش درس باشه و ب صلح درونی رسیده باشه بله میتونه حتی قدش هم بلند تر کنه  وحتی کوتاه تر، هر کسی با خودش ب صلح درونی برسه  میتونه ناممکن و ممکن کنه  امیدوارم مفید بوده باشه 🌹🌹🌹🌹🌹

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     rastegar.moradzadah.6939@gmail.com
     1400/02/02 16:49
     مدت عضویت: 305 روز
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 28 کلمه

     سلام عزیزم ممنونم که وقت گذاشتین وجواب دادین خیلی لطف کردین بله شما درست می گین انشالا هممون بتونیم باورهای صحیح رو در زندگیمون اجرا کنیم وموفق باشیم

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/01/13 10:47
   مدت عضویت: 756 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 842 کلمه


   به نام خداوند بخشنده مهربان
   سلام
   چه متن خوب و آموزنده ای اول این صفحه نوشتین…….منم پدرم کارمند بودن و هستند و البته برادرم هم کارمند شد ….من کارمندی رو با آسایش دیدم و یاد گرفته بودم که کارمندی یه پرستیژ خاصی داره و نظم توش بیشتر دیده میشه و امنیت داره و البته میشه رو حقوقش حساب کرد و وام گرفت و با همین وام و قسط ها همه چی خرید
   و به قوله پدر و مادرم ما با وام و قسط به همه چی رسیدیم
   خب شاید اون روش برای اون زندگی جواب میداده ولی من اصلا از اینکه بخوام هر روز برم برای کسی کار کنم متنفر بودم …از اینکه آزادی نداشته باشم….از طرفی مثل شما اینو بهم گفته بودن که کار آزاد دردسرای زیاد تری نسبت به کارمندی داره ولی پولش بیشتره و پدر بزرگمو میدیدم که املاک و آزادی زیادی داره ولی بعضی وقتا به خاطر چکی که زمان پاس شدنش نزدیک میشد و هنوز فروش نکرده بودن چه تنشی تو خونشون به وجود میومد و میگفتن باهاشون صحبت نکنیم دوروز دیگه چک دارن اعصابشون خورده……………حالا مسیرهای اشتباه هر دو طرف رو میشناسم
   ولی خب من نه کامل کارمند شدم ونه بازاری این فایل کمک کرد حداقل بتونم رفتارامو در مورد این بلاتکلیفی شغلی بفهمم
   و بفهمم که روند شغلی من میتونه کاملا شخصی باشه نه کارمندی نه شغل آزاد مثل پدر بزرگم( در اصل این پدر بزرگ پدرِ مادرم میشن)
   در مورد ارثی بودن هم من هیچ وقت از دیگران کامل این موضوع رو در مورد خودم نشنیدم ، چون اونایی که از فامیلم چاق بودن قد بلند نبودن و من هم چاق بودم هم قدبلند، اما قسمتی از چاقی بدنم رو همیشه بهم میگفتن ، آخه این قسمت از بدنت به عمه ات رفته……..
   حالامن هزارتا تفاوت دیگه با عمه ام داشتم ولی به خاطر این شباهت این شده بود ارث من
   وقتی تو این دوره با تعریف ارث آشنا شدم اینکه ارث به معنای اینه که چیزی به ما برسه که براش تلاشی نکرده باشیم، تازه متوجه شدم که چرا این همه سال هر بار که لاغر میشدم و با روش های دیگه وزن کم می کردم همه ی بدنم لاغر میشد ولی این قسمت که می گفتن به عمه ام رفته نه……
   بعد با خودم گفتم که این که از عدالت خدا خارجه که من چیزی رو نخوام ولی بدون تصمیم من و بدون اختیار من وارد زندگیم بشه و بمونه……..
   تو این دوره با کدهای جدید متناسب کننده و با فرمول های جدید لاغری من ذهنم شروع میکرد به ویروس یابی
   و بعد میتونستم برای اون ویروس آنتی ویروس نصب کنم
   چون بعضی از این کدهای اشتباه مثل ویروس در زمان نتیجه گرفتنم یا بعضی مکانها اجازه نمیداد درست رفتار کنم و نتیجه بگیرم
   تو این فایل و فایلهای دوره تناسب فکر ی متوجه شدم که
   اول باید باورهای اشتباه رو پیدا کنم
   دوم باید باورهای صحیح رو جایگزین کنم
   سوم بدوننم این جایگزین شدن باید از طریق اثبات و دلیل آوردن برای درستی باور جدید به صورت مستمر تکرار کنم

   مثلا من زمان قبل از قاعدگی خوراکم بیشتر میشه
   خب این کد ، این باور کاری میکنه که تناسب من به تاخیر بیافته و من قلبا غلط بودن این باور رو می دونستم
   ولی بهش بی محلی میکردم تا این بار گفتم باید با خودم راجع به این موضوع صحبت کنم
   صحبت هامو روی کاغذ آوردم
   من چرا چند روز قبل از این زمان خوراکم بیشتر میشه ؟ چه فکری چه باوری باعث این فرمان میشه؟
   گفتم قبلا بهم گفتن که این زمان ضعف و ناتوانی میاره وباید خودمو قبلش تقویت کنم و به خودم با خوراکی های خوب مثل خوردن مغزیجات برسم تا ناتوان نشم
   آیا این باور درسته؟
   نه همش غلطه
   چون این دوران نه تنها منو ناتوان نمی کنه بلکه باعث یک پاکسازی میشه که خداوندم برای بدن خانم ها قرار داده و به قوله مربی یکی از دوستانم در این زمان بدن نه تنها نباید کم توان باشه ، بلکه به بالاترین حد از انرژی و آزادسازی انرژِی میرسه و دوستم که به این دلیل همیشه کلاس یوگاشو کنسل میکرد ، بعدش که فهمیده بود ، تو این دوره اش سرحال می رفت کلاس و کلی لذت می برد.

   یه دلیل دیگه اینکه افراد متناسب تو این زمان دو حالت دارن یا بیشتر خوردنشون بازم یه جوری نیست که از حالت تعادل خارج بشه و بخواد حالشنون بد کنه یا اینکه اصلا کم اشتها هم میشن
   من بارها آدمای متناسبی رو دیدم که قبل از دوره قاعدگیشون از خوردن معمولی هم حالشون بد میشده

   حالا باور درست چیه؟
   اینکه که این بازه زمانی مثل زمان های دیگه میمونه و نیاز به به اصطلاح تقویت ( و تازه آشغال وارد بدن کردن) نداره و من به بدنم و ذهنم با مثال هایی که آوردم و الگوهایی که دیدم اعتماد میکنم وزمان گرسنگی به اندازه نیازم می خورم
   اگه غیر از این بود از عدالت خدا خارج بود و همه خانوما باید به این علت چاق می بودن

   من با شناسایی و دلیل آوردن و جایگزینی صحیح این باور تونستم رفتار درستی رو در این بازه زممانی از خودم نشون بدم و بی نهایت از این آموزش که باعث کمک به من شد ممنونم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 8 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    فرشته مهربانF.s
    1400/01/19 18:06
    مدت عضویت: 478 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 82 کلمه

    سلام دوست عزیزاز نوشته هاتون بسیار لذت بردم چقدر جالب که منم یک باور تقریبا مشابه دراین تایم دارم ومن همیشه فکر میکردم قبل این دوره وحین دوره به شدت بدنم شیرینی ومخصوصا شکلات میطلبه ومیخواد واگه نخورم عصبی میشم وانرژیم پایین میاد امروز با دلیلی که شما گفتین برام اثبات شد که دراصل این تایم از زندگی هر زنی با دوران دیگه نه تنها فرقی نداره بلکه اگرم قرار به فرق باشه توان ما در این دوران افزایش سطح انرژی است 

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 3 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     1400/01/19 21:46
     مدت عضویت: 756 روز
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 7 کلمه

     خیلی ممنون دوست عزیزم که دیدگاهمو خوندیم🥰

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     1400/01/19 21:47
     مدت عضویت: 756 روز
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 7 کلمه

     خیلی ممنون دوست عزیزم که دیدگاهمو خوندین🥰

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    1400/02/29 01:29
    مدت عضویت: 308 روز
    اندازه متن
    همیار لاغری
    محتوای دیدگاه: 117 کلمه

    به نام خدایی که در این نزدیکیست…

    سلام دوست عزیز نوشته شما رو  خوندم من بر عکس شما تو این زمان کلا اشتهام کور میشه و هیچ میلی به مواد غذایی ندارم و فقط دوست دارم که آب یا چایی بخورم ولی من هم فکر میکردم که تو این تایم کلی از انرژیمو از دست میدم و توانم کم میشه واین میشد که خیلی عصبی و بی حوصله میشدم ولی اون قسمت از نوشته تون خیلی روم تاثیر گذاشت که گفتین تو این تایم باعث پاکسازی بدن میشه و بدن به بالاترین حد از توان و آزاد سازی انرژی خودش میرسه از این به بعد سعی می کنم که این باور رو در ذهنم تقویت کنم. موفق باشید.

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/01/05 08:38
   مدت عضویت: 480 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 334 کلمه

   گام بیستم. همیشه فکر میکردم که چاقی من ارثی هست که بمن که کوچکترین عضو خانواده بودم و به خواهرم که بزرگترین عضو خانواده هست به ارث رسیده است و از این قضییه خیلی ناراحت بودم ولی از وقتی که با سایت شما آشنا شدم فهمیدم چاقی من از فرمولهای ذهنی هست که خانواده بمن آموزش دادن و چون بچه ته تغاری خانواده بودم بااصطلاح بمن خیلی می رسیدن و منو خیلی دوست داشتن ،قبلا این موضوع برام طبیعی بود چون خواهر بزرگ من هم چاق بودن و خواهرهای دیگرم مقداری چاق بودن که الان همشون بجز من و خواهر بزرگم خیلی متناسب هستن ولی الان میدونم چاقی من ارثی نیست و ازدواج و بارداری باعث چاقی نمیشه چون خواهرهای دیگرم بارداری بیشتری نسبت بمن داشتن ولی چاق نیستن به فرمایش استاد برای ایجاد فرمولهای لاغری باید توی زندگی مون دنبال نمونه هایی باشیم که این فرمولها برای ما تایید و منطقی بشه و من تمام دلایل چاقی رو در خانواده خودم می تونم ببینم و برای ذهنم منطقی کنم یکی دیگه از دلایل چاقی من سن و سال بود و اینکه سوخت و ساز بدن کاهش پیدا میکنه ولی آبجی های من از من بزرگتر هستن ولی متناسب هستن ،دلیل دیگه خوردن شیرینی و موادغذایی بود که یکی از آبجی های من عاشق شیرینی هستن و هر روز شیرینی میخورن و غذاشون از من بیشتره ولی خیلی متناسب هستن یا خوردن داروی اعصاب که بخاطر فوت پدر و سه تا از برادرانم داروی اعصاب میخورن ولی لاغر هستن و همه اینها نمونه هایی از فرمولهای چاق کننده در ذهنم بودن که همه بصورت منطقی حذف شدن و من با فرمولهای جدیدی که جایگزین این فرمولها کردم دارم براحتی متناسب میشم و خوشحالم در این مسیر قرار گرفتم ممنونم استاد گرامی ،خدایاااااااااا شکرت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/29 15:14
   مدت عضویت: 739 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 291 کلمه

   گام ۲۰

   سلام وقت بخیر

   ارثی بودن چاقی من ،یکی از مخربترین و اصلیترین باور من بود که وقتی با این روش شناساییش کردم ،تعجب کردم ،آخه من سالها شنیده بودم که این طبیعیه که من چاق باشم چونکه ارث خانواده ماست ،وقتی هم که اون مسئله رو پذیرفتم دیگه هیچ کاری نمیتونستم ریشه ای براش انجام بدم،فکر میکردم باید همیشه تو رژیم باشم تا گاهی بتونم چند کیلویی لاغر بشم و مجدد چند ماهی چاق باشم و این پروسه مرتب تکرار میشد و من فکر میکردم واقعیت زندگی من همونه ،وارد دوره ها که شدم ،مطالب جدید داشت بمن میگفت ،که چاقی من ارثی نیست ! پس من برای چی چاقم ،هر چقدر بیشتر روی این باور کار کردم ،موانع ذهنی من بیشتر برداشته شد ،خوشحال شدم ، یاد گرفتم که محتویات ذهنی من با آدم های متناسب فرق داره، مغز اونها فرمان های مخصوص خودشونو میفرسته و مغز منهم فرمان های چاقی ،ولی من سالها به فرمانها کاری نداشتم فقط روی جسمم فشار می آوردم‌ ،مدل غذاهارو تغییر میدادم ،حالم بد میشد ،از خودم متنفر میشدم و بودنم سالها در این پروسه ،باعث شده بود که من باور کنم باید چاق باشم و وقتی باور کردم ،باور من ،منو در مسیر چاق و چاقتر شدن قرار داد ،خدارو شکر با کمک خداوند در این سایت ،تمام اون باورها شکسته شد و من در مسیر تغییر و پیشرفت قرار گرفتم در حال یادکیری زبان لاغری هستم ،فرمول های لاغری داره جای فرمول های چاقی منو میگیره ،آرامش بر وجود من برگشته ،احساساتم بهتر شده ،امیدوار شدم ،مطمئن شدم،لاغر تر شدم ،قویتر شدم،شجاعتر شدم ،با اعتمادبنفس تر شدم ،شخصیت من متفاوت از گذشته شده و من در حال لذت بردن از زندگی جدیدی هستم که ساخته افکار و ذهنیت هام هستند

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/23 02:05
   مدت عضویت: 660 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 522 کلمه

   باور چاقیِ ارثی
   با سلام.🤩 برای ما افراد چاق شاید ریشه ای ترین و پرتکرار ترین باور و حرفی هستش که شنیدیم..چون برخی بهانه هایی که دلیل چاقی میدونیم شاید برای همه اتفاق نیوفته مثل باور کار پشت میزی ،خیلی ها شغل اینجوری ندارن و چاق هستند ،باور ازدواج باعث چاقی میشه ،هستند کسانی که مجردند ولی چاق شدند ،باور زایمان باعث چاقی میشه، آقایون که دیگه اصلا این شرایط رو ندارند😅 ولی باز چاق در بین آنها دیده میشه…
   تنها عاملی که همگی میتونیم خیلی سفت و محکم بهش بچسبیم و برای تمام دنیا منطقی هستش،ارتباط دادنِ چاقی به ژنتیک و ارث خانوادگی هستش ..ژنتیک تنها چیزی هستش که عمرا بتونیم تغییرش بدیم بنابراین ریسمانی بسیار محکم و مناسب و دلیلی برای همه قابل قبول هستش که آقاجان من اگر چاق هستم و چاق تر میشم ارثیمه دیگه چکارش کنم؟🤔
   همه هم میگن بنده خدا راست میگه دیگه و قائله ختم میشه…

   به این خاطر روی این باور ارثی بودن چاقی خیلی باید عالی کار کنیم چون بیشتر از همه تکرار شده…

   باید با مثال زدن به خودمون اثبات کنیم که بابا فقط چند نفر افراد خانواده و فامیلت رو نبین ،این دنیا به این بزرگی همه جور مثالی میشه پیدا کرد…خانواده ی چاق ،بچه ی لاغر / خانواده ی لاغر ،بچه ی چاق/ خانواده ی چاق،بچه ی چاق/ و در نهایت خانواده ی متناسب ،بچه ی متناسب ، هر چهار گروه در این دنیا به فراوانی وجود دارند در واقع این مثال خیلی بی ربط هستش چون اخه شرایط جسمی یک فرد به هیچ کس دیگه وابسته نیست و واقعا این دوتا هیچ ربطی بهم ندارن .ما هرچیزی که قرار بوده از پدر و مادرمون ( نه عمه دایی خاله عمو پسردایی و دخترعمه) به ارث ببریم همون بدو خلق شدن ما بوده وقتی پا به این دنیا گذاشتیم بر اساس عاداتی که خانواده داشتند ،تربیت شدیم طبق رفتار و مدل اونا رفتار کنیم و شدیم اینی که الان هستیم..ما هرچی بهمون گفتن باور کردیم ..حالا وقتشه مثل حذف برنامه گوشی و غیرفعال کردنشون ،این باورها رو غیر فعال کنیم،پاکسازی کنیم و نتیجه ی منحصر به فرد و اختصاصی خودمون رو تجربه کنیم.
   در این مسیر ،وظیفه ی امید دادن،تکرار کردن،استمرار داشتن ،احساس خوب داشتن و.. همه و همه چیز به عهده ی خودمونه..برای باورهای اشتباه و غلط همیشه یک دوجین آدم هست که پرتت کنه به سمت افکار منفی بیشتر اما در مسیر تغییر تنهایی ،البته دوستانی داری که مثل این سایت بتونی حرف هات رو به اشتراک بگذاری،اما واقعیت اینه که این مسیر رو باید به تنهایی طی کنی و لشکر یک نفره ای باشی برای رسیدن به اهدافت .
   باورهای اشتباه،افکار منفی،چرت و پرتیات😅 همیشه بوده و هست و خواهد بود اما در کنارش باورهای صحیح و زندگی ساز،افکار مثبت،مطالب مفید هم همیشه بوده و هست و خواهد بود کافیه به سمت اونها بچرخی و در مسیر درست و تغییر حرکت کنی و هرروز چیزی برای تغییر دادن و بهتر کردن داشته باشی ،اینجوری زندگیت لذت بخش میشه..از ریشه ای بودن باور چاقی ارثی نترس،خوشحال باش که پیداش کردی و از امروز موضوعی برای تغییر دادن در زندگی داری ،به آموزش ها عمل کن و از تنوع در زندگیت لذت ببر

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/19 18:31
   مدت عضویت: 820 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 2,368 کلمه

   سلام ‌
   گام ۲۰ : آیا چاقی ژنتیکیست ؟
   نکات استخراج شده از محتوای آموزشی
   (متن و فایل)
   ۱- باور (چاقی ژنتیکیست ) یک فرمول بسیار قدرتمند در ذهن افراد چاق است .
   ۲- قدرت این باور اونقدر زیاد است که به تنهایی میتواند مانع لاغر شدن افراد شود .
   ۳- این باور چگونه شکل گرفته ؟
   ⬅۱- شنیدن بارها و بارهای این جمله (تکرار )
   ⬅۲- تایید شدن آن از طریق دیدن افراد خانواده
   ( مثال خود استاد و خانواده شان برای درک بهتر مطلب )
   ۴- این باور چه تاثیری در ما دارد ؟
   علاوه بر اینکه مانع لاغر شدن ما میشود خیلی ساده سبب اضافه وزن ما میشود .
   ۵- این باور باور طبیعی بودن چاقی را در ما نیز ایجاد می کند .
   ۶- برای ما بیشتر از آنکه غیر طبیعی باشد که چرا چاق هستیم طبیعی شده بود که باید چاق باشیم . چون باور کرده بودیم چاقی ما ارثیست .
   ۷- این باور در سایر جنبه های زندگی ما نیز هست . مثال حقوق دولتی در خانواده ی استاد برای درک بهتر مطلب .
   ۸- هیچ موضوعی که مربوط به شرایط بیرونی زندگی ما باشد ارثی نیست اما همه ی این موضوعات عادتی هستند .
   ۹- رنگ مو و پوست و …. ارثیست . اما هر موضوعی که بعد از تولد در زندگی ما مشخص میشود هیچ ارتباطی به ارث و ژنتیک ندارد .
   ۱۰- ما تحت تاثیر افکار و رفتار والدین و نزدیکان خود قرار گرفته ایم و زندگی ما شباهت زیادی به نزدیکانمان دارد .

   ۱۱- تاثیر فرمولهای ذهنی در چاقی ، یادگیری چگونگی پیدا کردن فرمولهای مخرب ذهن ، سبب پیدا کردن موارد زیادی میشود که هر کدام به سهم خود مانع از لاغری ما میشوند و از طرفی تاثیر زیادی در چاقتر شدن ما دارند .
   ۱۲- ارثی بودن چاقی از مهمترین و ریشه دار ترین فرمولهای ذهنیست که در ذهن ناخوداگاه ما وجود داشت .
   ۱۳- یکی از مهمترین راهکارهای تغییر فرمولهای ذهنی اینست که اشتباه را پیدا کنیم ، فرمول صحیح را جایگزین کنیم و برای مدت زیادی برای ثبیت شدن فرمول جدید و کمرنگ شدن فرمول قبلی سعی کنیم به نمونه هایی توجه کنیم که فرمول جدید ما را🏳🏳🏳🏳 تایید🚩🚩🚩🚩 کنند . تایید کنند .
   ۱۴- پیدا کردن دلایل تایید فرمولهای صحیح کار ساده ایست و نیاز به استمرار و توجه دارد .(اگر به این موضوع توجه نکنیم فرمولهای لاغر کننده ضعیف عمل می کنند.)
   ۱۵- تغییر فرمولها نیاز به سعی زیاد و استمرار طولانی دارد .
   ۱۶- در شناسایی و تغییر باورهای اشتباه خود دقت و سعی فراوان داشته باشیم
   که این کار در نهایت نتیجه ی عالی و همیشگی برای ما دارد . (مثال بستنی و دیدن پسر عموی استاد برای درک بهتر مطلب )
   ۱۷- دیدن تصاویر افراد لاغر شده از مسیر لاغری با ذهن کمک میکند به مرور باور کنیم چاقی ارثی نیست بلکه عادتیست .
   ۱۸- همانگونه که این همه افراد توانستند با تغییر فرمولهای ذهنی خود به نتایج عالی لاغری با ذهن دست پیدا کنند من هم میتوانم آرزوی لاغرشدن خود را محقق کنم و آن را تجربه کنم .

   ژنتیک یک مبحث کاملا علمیست اما چون اینجا در مورد باور ژنتیک بودن چاقی صحبت به میان آمد بهتره در مورد خود واژه ی ژنتیک هم تحقیق کنم البته به طور کلی و مرتبط با موضوع

   ژنها بخشی از ساختمان دی ان ای هستند که قابل انتقال و کپی شدن هستند .
   دی ان ملکول بزرگیست که از قرار گرفتن ۴ ملکول پروتئین کوچکتر (آدنین ، تیمین ، گوانین و سیتوزین ) تشکیل شده و ژنها توالی قرار گرفتن تعداد و نظم این ملکولها هستند یعنی به عنوان مثال ممکنه ۲ تا آدنین یک تیمین سه سیتوزین و ۲ گوانین یک ژن رو تشکیل بدن . باز مثلا ژن بعدی یک توالی دیگه که اینها در سطح دی ان ای هستند . نکته ی بسیار بسیار مهم که حتی خود علم این رو میگه این هست که این ملکولها هر توالی که داشته باشند حاصل انتخاب طبیعی هستند و ژنهای معیوب و جهش منفی یافته از سوی طبیعت انتخاب نمیشن و طبیعت ، اونها رو از چرخه خارج می کنه . یعنی حتی اگه ما توالی ملکولهامونم (ژن) رو طوری قرارش دادیم که ثمره ی اون چاقی بوده قدرتی که اون رو ایجاد کرده از آسمون و زمین نیست . خودمون و انتخابهامون هست . در حالیکه انتخاب طبیعی ژنهای سالم رو در چرخه نگه میداره و ما میدونیم که تجمع چربی برای بدن بیماریست و انتخاب طبیعی قطعا این ژنهای جهش یافته ی معیوب رو از چرخه ی طبیعی دور میکنند و مرتب دارند این کار رو انجام میدن . قدرت ایجاد کننده ی ژنهای ما انتخاب ماست و چون این انتخاب ما با انتخاب طبیعت همسو نیست ما چاق شدیم و اگر ما انتخاب خودمون رو مطابق با انتخاب طبیعت کنیم خود طبیعت بدن چاقی مارو از بین میبره و سلولهای جهش یافته و ناسالم که به صورت بافت چربی و بیماری در بدن ذخیره شده خودبخود و به صورت کاملا طبیعی از بین میبرن .
   چون انتخاب طبیعت ، ژنهای سالم و ماندگار و پرقدرت است نه ژنهای معیوب و بیمار . پس نسبت دادن چاقی به ژنتیک یک امر کاملا خیالیست و حتی اگه تصور ما اون رو ایجاد کرده باشه نشان از عظمت خواست و اراده ی انسان داره که چطور میتونه به راحتی طبیعتی رو که بر خیر جریان داره به سمت شر هدایت کنه و تازه گناه خودش رو گردن ژنتیک و طبیعت هم بزاره . این ما بودیم که خواستیم و به خاطر قدرت اختیاری که در نهاد انسانهاست ما ژنتیک خود را تغییر داده و سلولهای معیوب و ناتوان خلق کردیم . ما با افکار و رفتار و عادات خودمون (بخش متافیزیکی وجودمون ) ژنهای خودمون (بخش فیزیکی وجودمون) رو خلق کردیم و آفریدیم . ما آفریننده ی ژنهامون هستیم . چون ژنها حاصل انتخاب طبیعی هستند .
   و انتخاب ماست که اجازه میده چه ژنی باقی بمونه و چه ژنی از بین بره .

   باور غلط : چاقی ژنتیک ماست .
   باور صحیح : چاقی انتخاب ماست . چاقی امری عادتیست .

   طبیعت بر سلامتی و تناسب جاریست و انتخاب طبیعت همواره ژنهای سالم متناسب و عالیست .
   هیچ کس چاقی را دوست ندارد . چون چاقی بیماریست . تجمع چربیها بیماریست و ما با عادات مخرب خود روند طبیعت بدن را مختل کردیم . حتی اگر کسانی چاق هستند و خود چاقی را بیماری نمیدانند همین روند را که ادامه بدهند قطعا بیماریهای دیگری را هم علاوه بر چاقی در پی چاقی به دست خواهند آورد .
   در حالیکه لاغر شدن طبیعت بدن است و ما به محض اینکه میخواهیم و خواستمان را در لاغر شدن استمرار می دهیم و دست از چاق کردن خود بکشیم طبیعت بدن تمام سلولهای چاق و بیمار را از بین میبرد و سلولهای سالم و توانمند خلق می کند .

   البته به نظرم میاد ژنتیک امری قابل تغییر است اگر ما این باور را داشته باشیم که ژنتیک غیر قابل تغییر است قدرت را از خود گرفته ایم و فکر می کنیم چیز دیگری غیر از خودمان بر ما حاکم است . در حالیکه باور صحیح اینست که ما آفریننده ی ژنهای خود هستیم . یعنی قدرت دست ژنهای ما نیست . قدرت دست خود ماست .
   ژنهای ما از آسمان و زمین نمی آیند خودمان دائما داریم ایجادشان می کنیم .
   خواست ما انرژی ما را تغییر میدهد انرژی در هسته ی اتمهای ما جاری میشود اتمهای ما ملکولها را ایجاد می کند و این ملکولها به هم میپویندند و دی ان ای را تشکیل میدهند و دی ان ای هم به آر ان ای انتقال داده میشود و تکثیر میشود و سلولها خلق میشوند . این که چه ملکولهایی به هم میپوندند کاملا تحت تاثیر نیروی مغناطیس وجودمان است . انرژی ما چینش ملکولها را مطابق انرژی خود قرار می دهد درست مثل براده های آهن در مقابل آهن ربا که مطابق مغناطیس آهن ربا نوع چینش تغییر می کند .
   پس اینکه چه ملکولهایی جذب هم شوند تا ژنهای ما تشکیل شوند کاملا تحت تاثیر انرژی هدایتگریست که افکار و رفتار و عادات درونی ما آن را شکل میدهد .
   یعنی نه تنها چاقی امری عادتیست به نظر من ژنتیک ما هم کاملا تحت فرمان افکار و رفتار و عادتهای ما هستند و دلیل اثبات کننده ی آن هم تفاوت بین فرزندان ماست اگر ژنهای ما غیر قابل تغییر بود تمام فرزندان ما باید شبیه هم میشدند در حالیکه آنها با هم متفاوتند و چیزی که موقع به دنیا آمدن از ما گرفته اند در حقیقت تحت تاثیر رفتار و عادات ما شکل گرفته و به آنها انتقال داده شده . اگر ژنها غیر قابل تغییر بودند باید دقیقا تمام فرزندان ما کپی هم بودند در حالیکه واقعیت و طبیعت چنین نیست و ژنهای ما دائما در حال تغییرند و نمونه ی دیگر هم برای تایید این باور ، تکامل هست . گونه های انسانی و حیوانی از هزاران سال پیش تا الان دستخوش کلی تغییر شده اند در اندازه ابعاد و شکل ظاهری کلی تغییر کرده اند . پس ژنتیک قابل تغییر است و در هر فردی که وارد میشود و به بعدی انتقال داده میشود مطابق ویژگیها و تطابق و عادات این نوع تغییر میکنند . مثلا همین پره دار شدن پای مرغابیان به مرور و طبق نیاز مرغابیان در طی مدت زمان تشکیل شد .
   یا ادمهای نسلهای گذشته بسیار غول پیکر بودند ولی کم کم در هر فرد و نسل ظاهر اندامها تغییر کرد . پس نه تنها چاقی که یک ویژگی بیرونیست که ژنتیک هم یک امر درونیست کاملا عادتیست و قابل تغییر .

   ما هر لحظه قادریم مغناطیس خود را جهت دهیم . ما بوسیله ی افکار و عادات و رفتار خود انرژی خود را جهت چاقی یا جهت لاغری میدهیم برای همین لاغری یا چاقی رخ میدهد .
   پس مسئولیت چاقی خود را بپذیریم و بپذیریم ما با انتخابهای خود آفریننده ی ژنهای خود هستیم . ما با انتخابهای مکرر خلاف طبیعت خود توالی طبیعی ژنها را تغییر دادیم و چاقی را طبیعت وجود خود کردیم . پس ما اصل ژنتیک خود را تغییر دادیم . طبیعت خود را تغییر دادیم . این موضوع کاملا دست ماست و ما اگر انتخابها و عادات خود را تغییر دهیم توالی چینش ملکولها دوباره حالت طبیعی به خود می گیرد و تغییر می کند.

   مبحث بعدی که در این قسمت خیلی مهم است اینست که ما زندگی خود قبل از تولد در شکم مادر و بعد از تولد را از هم جدا می کنیم در حالیکه ما قبل از تولد هم تحت تاثیر عادات شخصیتی پدر و مادرمان بودیم و عادات آنها مارا شکل داد . همین حالا روانشناسان می گویند در هنگام بارداری مادر بسیار مراقب اعمال و رفتار خود باشد حتی ناراحتی و خوشحالی ما روی ساختمان سلولهای فرزندمان اثر می گذارد .
   تازه این موضوع تاثیر عادات بر ژنتیک از لحاظ انرژی الهی هم قابل اثبات و تایید است .
   انرژیِ خواستن فرزند در وجود پدر و مادرمان شکل گرفت و در همان زمان انرژی و خواست ما بر خلق شدن و اینها همه یک خواست است و بنابه حدیث قدسی که خداوند می فرماید : کنت کنزا مخفیا و احببت ان اعرف و خلقت الخلق لکی اعرف . من گنجی مخفی بودم خواستم شناخته شوم پس آفریدم انسان را تا شناخته شوم و دقیقا این انرژی که نام آن خداوند است که همان ما هستیم خواستیم و تمام ملکولها جذب این مغناطیس و انرژی شدند و شکل گرفتند که حتی خود همان ملکولها هم باز خارج از انرژی نیستند همان انرژیست که شکل به خود گرفته شکل اتم شکل ملکول شکل پیوند شکل دی ان ای شکل آر ان ای شکل …… چیزهایی که تا برسد به سلول و جسم .
   همان انرژی متراکم شد و درست مثل آبی که بخار است و مایع است و یخ میشود و شکلهای گوناگون بنا به ظروف مختلف به خود میگیرد اما اصل همه اش آب است اصل تمام وجود ما نیز انرژی است و نام آن انرژی خواستن است . عشق است . حب است . جذبه است .
   و اساس آفرینش عشق و خواستن است .
   و ژنتیک ما حاصل این عشق و خواستن است .
   عقل و تدبیر ما حاصل این عشق و خواستن است .
   و حالا برای لاغر شدن خواستن و انتخاب و عشق ما با اصل آفرینشمان و طبیعتمان همسو شده و ما بر مسیر لاغری جاری هستیم و تنها و تنها و تنها چیزی که سبب میشود خلقت ادامه یابد استمرار در این خواستن است .
   باید در مسیر لاغر شدن استمرار داشت تا عادتمان شود . تا لاغر شدن عادتمان شود . تا لاغر ماندن عادتمان شود . تا عادت کنیم همسو با طبیعت خود حرکت کنیم تا عادت کنیم خود را بیمار نکنیم . تا عادت کنیم روند توالی ملکولها را تغییر ندهیم .
   روند توالی ملکولها بر تناسب استوار است ‌ ژنتیک ما لاغر شدن است . ژنتیک تمام افراد بشر لاغر شدن است . طبیعت تمام افراد بشر لاغر شدن است .
   پس باورهای خود را اصلاح کنیم و لاغر شدن را انتخاب کنیم . چاقی چیزی نیست به جز انتخاب ما . دست از انتخابهای چاق کننده ی خود برداریم و اجازه دهیم طبیعت روند خود را طی کند .
   بزرگترین کمکی که به طبیعت خود می توانیم کنیم اینست که دست از چاق کردن خود برداریم . چگونه ؟
   طبق درسهای گذشته
   ۱- تغییر محتوای ذهنی
   ۲- هدایت محتوای ذهنی در عملکرد .
   ۳- انتخاب رفتار صحیح و مهمتر از همه ی اینها استمرار و استمرار و استمرار و باز مهمتر از آن عجله نداشتن برای کسب نتیجه .
   چیزی که استاد بسیار تاکید دارند و همواره مارا به این دو مورد سفارش کردند .

   یعنی واقعا یک حساب دو دوتا چهارتاست . همون قدر که پول بدی آش میخوری . همونقدر که بها بدی نتیجه میگیری ‌ .
   بهای ما در آموختن است . باید بیاموزیم و استمرار داشته باشیم . رها نکنیم . اجازه دهیم لاغر شدن به جسم برسد . اتفاقا وقتی تمرکز بر یادگیری و تغییر محتوای ذهنی و استفاده ی مکرر در زندگی روزمره است نتیجه در عرض دو سه روز خود را نشان میدهد . اما باز هم عجله نکنیم . بگذاریم طبیعت بدنمان کار خودش را بکند . قطعا وقتی داریم از مسیر درست حرکت میکنیم نتیجه به دست ما میرسد . اگه ما نتیجه نگیریم پس کی قراره نتیجه بگیره .
   اگر نتیجه هنوز خود را نشان نداده عجله نکنیم . مطمئن باشیم یا محتوای ذهن را هنوز تغییر ندادیم یا اگر از آموزشها استفاده کردیم در زندگی روزمره از آن استفاده نکردیم وگرنه نتیجه بی برو برگرد در اثر استمرار ما حاصل میشود . پس با خیال راحت لذت ببریم و استفاده کنیم و عجله نکنیم و در زندگی روزمره از محتوای آموزشی استفاده کنیم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/12 18:05
   مدت عضویت: 429 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 756 کلمه


   (شرح عالی، اشتیاق در انجام تمرینات، استمرار و تعهد)
   .
   به نام خدا🌸گام بیستم :
   چاقی ارثی است یاعادتی؟
   درتمام زندگیم عقیده داشتم که چاقی درمن یک امر کاملاً طبیعی وعادیه چون ژنتیکیه
   درزمانی که رژیم میگرفتم ودوباره به حالت اول زندگیم برمیگشتم به خاطر این بود که فکر میکردم چاقی من ارثیه وبه همین خاطر نتیجه ی مطلوب نمیگرفتم واگرمیگرفتم به خاطر این باورازدست می‌دادم چاقی یک عادته عادت به خوردن های اضافه بدون دلیل بدون سیری وبدون گرسنگی بدون درک کردن احساس خودم چاقی .چاقی یک عادت فکری یک عادت رفتاری ویک عادت به یک روش خاص اززندگیه چاقی عادته یک مشکل فیزیکی نیس بلکه یک مشکل ذهنی هستش .چاقی عادت به زندگی چاقه عادت به شخصیت چاق . وچاقترشدن جسم عادتهامشکل فیزیکی نیستن بلکه افکارتکرارشدن که به دستورمغزی تبدیل شدن ب وجسم چاق به خاطر واکنش دادن به افکارچاق ورفتارچاق. درمن شکل گرفته من چطورچاق بودن به عادتم تبدیل شده . عادت‌ها همه ی اون هاپایشون لذت بوده همه ی رفتارهایی که الان انجام میدم وازشون راضی نیستم به خاطر این هست که زمانی این رفتاررودوست داشتم ازش خوشم اومده و در نهایت تصمیم گرفتم که به تکرارکردنش ادامه بدم وبعدازمدتی به رفتارم تبدیل شده و بعد به زندگیم چاقی هم به همین شکله هیچکدوم از ماانتخاب نکردیم که چاق باشیم و تصمیم به چاق شدن نگرفتیم زمانی ممکن بوده کسی ازچاقی ماتعریف کرده باشه ومادربچگی ازتعریفش خوشحال شدیم و نهایت این تصمیم در ذهن ما شکل گرفته برای اینکه بازاین لذت روتجربه کنیم دوباره انجامش بدیم وبعدسالهاادامش دادیم ودرانتهابه زندگی ماتبدیل شده و این فرمول غلطکه مااسیرعادتهامون هستیم در ذهن ماثبت شده درحالیکه مااسیرعادتهامون نیستیم بلکه چون این رفتاررودوست هاترا کردیم این باوردرماشکل گرفته درحالیکه این رفتاررودوست بارها انجامش دادیمخوردن اضافه برنیازعادت به خوردن بدون توجه به احساس سیری وگرسنگی همگی اینها بخشی ازعادتهایی هستن که ماافرادچاق داریم چاقی ارثی نیست و مشکل فیزیکی نیست بلکه عادت به زندگی چاق است روندتکامل درهمه چیزوجودداره لاغری طبیعت انسانه به همین خاطر زمانیکه احساس فشاردرشکم میکنیم ویامشکلی پیش میاددرجسم مایعنی از طبیعت خارج شدیم وچیزی به اون اضافه کردیم یادراون اختلال ایجاد کردیم چاقی یک اختلال ذهنیه که اونوبه صورت اختلال فیزیکی نشون میده و همه ی مافکرمیکنیم چاقی یک اختلال جسمیه درحالیکه یک اختلال ذهنیه یک اختلال در روند طبیعی بودن برای ذهن درذهن ماطببعت جسمنامساوی باچاقیه وخواسته ی ذهن ماچاقیه تصاویر هنری ما مملوازتصاویرچاقی ترس ازچاقی هست همه ی ما دوست داریم که لاغربشم اما ترس ازرفتارخودمون داریم عادتی که خودمون داریم تکرارمیکنیم تنها سازنده ی اون خودمون هستیم وچاقی یک مانع برای راحتی جسم هستش این عادت‌ها هستن که زندگی رومیسازن براساس افکاری نوشت روتغییرمیدن تازمانی که افکارتغییرنکنن عادت‌ها هم تغییرنمیکنن ونتیجه همون چیزی خواهد شدکه درفکرهست فرمول های ذهنی در تمام جنبه های زندگی به صورت یکسان عمل میکنن وطبق آن چیزی که مافکرمیکنیم درستی جنبه ها نتیجه میدهند وسرنوشت رومیسازن سرنوشت انسانها هم براین اساس تنظیم میشه وعادی این اساس هرکدام ازمادنیای متفاوتی داریم درسته که دریک جهان پدریم طبیعت زندگی می‌کنیم اما هنوز ما وافکارمون اون باهم متفاوته بنابراین دنیای متفاوتی روتجربه میکنیم به همین خاطر یکی چاق میشه یکی لاغریکی سالم میشه یکی بیماریکی غمگین میشه یکی خوشحال یکی فقیرمیشه یکی ثروتمند زندگی براساس همین فرمول برای مابناشده لذت بردن از هرچیزی درزمانی تبدیل میشه به خواسته ی ماکه درذهن تایید میشه ودرنهایت سرنوشت مارورقم میزنه آدمهایی که تنبان ازتنبای لذت می‌برم آدمهای چاق ازچاقی آدمهای معنادار اعتیاد آدمهای پرحرف ازپرحرفی آدمهای مریض ازمریضی وادمهای تنهاازتنهایی درواقع فرمول اول اول براساس لذت بناشده ودرنهایت به رفتاروتکراربه عادت وعادت سرنوشت رو ژنتیک و وروغن ووررزش کردن وچیزهاییکه میگیم اینها همه بهانه ای برای چاق موندن خودم هست احساس بدوحال بدهم همین طورزمانیکه این اتفاق مبفته ماعادت داریم به دیگران متکی بشیم درحالیکه حال خوب درون ماست مابایدارانجام اون عادت دوری کنیم تاحالمون خوب باشه فرمول زندگی یعنی زندگی کردن قبل از زنده موندن زنده موندن چه فایده ای داره تازمانی که این فرمول رودرست درک نکنیم وبهش عادت نکنیم واونوبه عنوان زندگی نپذیریم بایدبپذیریم زندگی یعنی زندگی کردن نه فقط زنده بودن مابرخلاف سایر موجودات حق انتخاب داریم و این ماهستیم که فرمول رومیتونیم برای اون جایگزین پیداکنیم ومیتونیم انتخاب کنیم که به اون عادت کنیم یانه ماسالهاچاقی رونه فقط تجربه بلکه زندگی کردیم و بهش عادت کردیم عادت به این میگن که چیزی روبه عنوان زندگی بپذیری ومن اونونپذیریم وحالادارم درمسیری قدم برمیدارم که ازاین زندگی به زندگی نقل مکان کنم و فرمول لذت روبه لاغری جایگزین کنم وچون حق انتخاب دارم انتخاب کردم که لاغربشم وبرای همیشه لاغربمونم .وتازنده ام زندگی کنم.به امیدحق یاعلی. خیلی ممنون از اینکه این نوشته رووقت میزارین ومیخونین. ممنون ازاستادهمراه،🌸🌸🌸

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/10 11:39
   مدت عضویت: 498 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 262 کلمه

   با سلام گام ۲۰—چاقی من ارثی است یا عادتی
   لیستی از عوامل چاقی۱–چاقی ارثی است—۲-/فعالیت کم باعث چاقی می شه.۳–خوردن غذاهای چرب.۴–خوردن کربوهیدرت۵–خواب زیاد۶–خوردن بعضی داروها۷–ازدواج۸–زایمان۹–سن و سال مورد ارثی بودن ؟ما ۵تا خواهر و ۵تا برادر هستیم که از بین ما فقط یک خواهر کمی چاق بود اما ۹نفر دیگه کاملا متناسب تا همین جا می فهمیم که چاقی ارثی نیست !!!اما؟؟؟همه خانواده و فامیل اعتقاد داشتند که خواهرم چاقی را از عمه آش به ارث برده و چون زن عمه در اوست بنابراین او چاق آست .وخودش هم آن را قبول کرده و با آن کنار آمده چون باور دارد که غذا کم می خورد تحرک زیاد دارد شیرینی اصلا دوست ندارد ولی باز هم چنان چاق است چرا ؟چون باور کرده که ارثی آست.ومن همیشه می گفتم چقدر خوش شانسم که ژن عمه در من نیست اما در ذهن من فرمول دیگری نهادینه شده بود !!؟تولد فرزند با زایمان دوم باعث شد که کم کم کمی اضافه کردم غافل از اینکه اینها مربوط به شرایط بیرونی و فرمول های اشتباهی که از طریق افکار و رفتار والدین و نزدیکان شنیده ام در ذهن من نهادینه شده و آن باور کرده بودم درست مثل خواهرم که قبول کرده چاقی او ارثی آست و اکنون با آموزش لاغری با ذهن فهمیدم که تمام لیست چاقی که نوشتم فرمولهای اشتباهی هستند که باید با تمرین و استمرار فرمولهای درست را جایگزین فرمولهای اشتباه کنیم از جمله چاقی ارثی نیست بلکه عادتهای اشتباه که داریم باعث چاقی می شود چاقی یک اعتیاد از پر خوری آست .نه ارث و نه ژن .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/05 20:16
   مدت عضویت: 537 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 112 کلمه

   با سلام به همه هم گروه های عزیزم 

   از زمانی که یادمه من هم فکر میکردم که چاقی و لاغری میتونه ارثی باشه و این باور غلط رو در بیشتر افراد میدیدم نمونه بارز اون خودم و خواهرم و چون خواهرم چاق هست و من لاغر بودم هما میگفتن که خواهرم که خانواده پدریم کشیده و من کا لاغرم به خانواده مادریم و همیشه خواهرم از این موضوع در عذاب بود و از خدا گله میکرد که چرا منو به خانواده پدریم کشیدی و خواهرم از لحاظ اندام به خانواده مادریم کشیده و این شده بود قوی ترین باور غلط در من و خواهرم و میگفت که من آب هم بخورم چاق میشم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/05 07:05
   مدت عضویت: 790 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 1,591 کلمه

    باسلام گام بیستم  : چاقی ارثی است یا عادتی ؟
   وقتی این فایل رو گوش دادم عکس دوره راهنمایی ودبیرستانمو نگاه میکردم چقدر خوش ترکیب ومتناسب بودم عکسهای ازدواج وبعد ان بار داری وبعد زایمانم رو هم نگاه میکردم چقدر خوشایند بود خاطرات خوب لاغری وتناسب اندامم رو دوباره بیاداوردم حتی دوره باردایم هم بسیار متناسب بودم واصلا شکم بزرگ نداشتم کمی بیرون بودودردوران بارداری بچه هام فقط ۳ کیلو اضافه وزن داشتم بعد از بارداری هم متناسب بودم درسن  ۳۰ سالگی باپرخوری ، بهانه های حرص وجوش خوردن و داشتن سردرد میگرنی ومصرف داروهای ان و تهیه غداهای متنوع برای مهمانها ودادن مهمانیهای زیاد چاق شدم واضافه وزن پیدا کردم.باورزش ورژیم تا ده سال پیش بسیار متناسب وخوب بودم در طی این ده سال ورزش ورژیم نداشتم وکم کم ۱۲ کیلو تا حالا اضافه کردم که بهانه بی تحرکی واپارتمان نشینی وتیرویید وفشار خون مزید بر علتهای چاقی قبلی برای چاق شدنم بود. خیلی از عادتهای غلط رفتار غذایی را از خانواده در من جامانده بود دست پخت بسیار عالی مادرم وفراوان مهمان داشتن والدینم با تنوع غذایی با اب ورنگ وطعم بوی مست کننده انها همراه مخلفات وپیک نیک رفتن ها وپارک ورستوران ها با غذاهای عالی وسفارش غذاهای مختلف خوشمزه و………..همه وهمه عادتهای رفتار غذایی من وحتی خواهرهامو شکل داده بود .طوریکه وقتی میخواستیم به مسافرت برویم اذوقه راه برای فرزندام مقدار زیادی تنقلات وهله هوله وغذا به همراه میبردم که در طول مسیر راه بخوریم با اینکه دربین راهها پراز متل و کاروانهای استراحت بود تا به شهر بعدی برسیم ووقتی هم درجایی توقف داشتیم باز هم از شیرینی وتنقلات واجیل وبستنی وغذای مربوط به ان مکان هم خرید می کردیم .همینطور عادت خوردن عصرانه هر روز کیک وکلوچه وشیرینی یک روال عادی روزانه بود . درخانه همیشه کارتن کارتن از انواع بیسکوییت وکلوچه وویفر وچیپسهاوپفکهای خانوادگی بزرگ به بلندی ۵۰ سانت را کارتنی همیشه در خانه برای خوردن اخرشب دورهمی با بچه ها وحتی مهمانها داشتم که مهمانها خیلی لذت میبردن از پذیرایی های ما تا اخر شب که همش وبقول خودشون دم بدم خوردن بود وخوردن . 
   خلاصه اصل زندگی خوردن بود وعامل اصلی چاقی . اینکه عامل چاقی ارثی هست رو چند باری از مادرم شنیده بودم وهمینطور از اطرافیانم بخصوص چاق شدن به هنگام پا به سن گذاشتن چون مادرم هم تاسن ۴۵ سالگی متناسب بودند ولی پدرم همیشه لاغر ومتناسب هستند .مادرم میگفتند چاقی در ما مثل چیزهای دیگه ارثیه مادربزرگ وخاله هایم ودخترهای یکی ازخاله هم چاق هستند اما خاله دیگرم هیچکدام از فرزندانش چاق نیستند وهمه متناسب هستند . به همین خاطر در ذهنم پیدا کردن اضافه وزنم بیشتر بر حول محور دلایل پا به سن گذاشتن ژنتیکی وعوارض بیماری برایم مسجل شده بود نه بیش از اندازه خوردنم . از وقتی که با لاغری با ذهن اشنا شدم فهمیدم که توجه به این مطلب که چاقی من ارثییه باعث بی نتیجه ماندن تلاشهایم برای لاغر شدن وبرگشت به جسم اولیه ام بود . جمله چاقی من ارثیه در دهنم ذخیره شده بود ویک باور بزرگ که نمی توان لاغر شد که چون ژنتیک چاق شدی یک مانع محکم برای متناسب نشدنم شده بود. این باور قدرتمند از طریق دیدن وشنیدن جمله چاقی ارثی است از خانواده واطرافیان وفامیل در ذهنم ذخیره وبه واقعیت تبدیل شده بود . توجه وتکرار این واقعیت باعث طبیعی جلوه دارشدن چاقی وهمینطور عادی بودن ان در من واطرافیانم را دنبال داشت . برایمان چاقی عادی وطبیعی بود که همینه که هست کاریش نمی شه کرد دیدین که هرچه کردیم بی فایده بود ودوباره بر می گردیم سرجای اول .قطعا این چاقی ما در همه جنبه های زندگی اثردارد وهرچیز از زندگی که برایمان ناخوشایند است مثل چاقی     موفق نبودن     ارتباط برقرارنکردن      سلامتی
   درامد کم و………رابه نداشتن شانس   نگاه نکردن خدا به ما و..‌..‌.‌…ارتباط دهیم .
   باید بدانیم چاقی یک عامل بیرونی است که ربطی به شانس وارث وژنتیک و……. ندارد وهیچیک از شرایهای درونی وبیرونی ما ارثی نیست و همه ان شرایط وموضوعات در زندگی ما عادت به انجام دادن ان کار علت بوجود امدن ان شرایط را برای ما فراهم کرده است 🏵یعنی اینکه چیزهایی مثل قیافه   حرکات     شکل چشم وبینی وابرو ومو وبطور کلی صورت         رنگ پوست وچشم و……ممکن است ژنتیکی وارثی از خانواده یا نسلهای قبل به ما رسیده باشد که این شرایط بوجود امده متعلق به قبل از تولد ماست اما شرایط بوجود امده بعد از تولد ما دست خودمان است و هیچ ارتباطی با ارث وژنتیک ندارد.تکرار رفتارهای اشتباه چاق کننده درواقع عادت به انجام رفتارهای اشتباه غذایی باعث شکل گیری چاقی در ما شده ووجود الگوهای ذهنی اشتباه چاقی مثل ارث یکی از دلایل چاق ماندن ما بوده که برای لاغر شدن باید انها را صحیح کنیم .یعنی باید فرمولهای ذهنی اشتباه را پیدا کنیم وبعد برای ازبین بردن ویا کم رنگ کردن این فرمولهای ذهنی غلط به جایگزینی فرمولهای صحیح اقدام کنیم .
   بعنوان مثال وقتی در ذهن ما نمونه های تایید کننده دیده وشنیده شده ء چاقی ارثی است وجود دارد برای تغییر دادن این فرمول ذهنی باید تلاش زیادی کنیم و برای خودمان نمونه های زیادی پیدا کنیم که دلیل موجهی برای نقض الگوی ذخیره شده اشتباه قبلی در ذهن ما باشد وبرروی ان توجه وتمرکز زیاد داشته باشیم تا بااین روش فرمولهای جدبد ارام ارام در ذهن ما تصویر سازی وذخیره شود و ذهن راحت بپذیرد که چاقی ارثی نیست .درست است که پیداکردن الگوهای صحیح کار اسانی هست اما تغییر دادن باورهای اشتباه وجایگزین وذخیره کردن باورصحیح درذهن وتوجه وتمرکز واستمرار اینها کاراصلی وبنیادین مااست که باید درست انجام شود .اگر نتوانیم در وارد و ذخیره کردن وشکل گیری باور صحیح درست عمل کنیم وضعف داشته باشیم باعث توجه نکردن به ان ودرنتبجه موفق نشدن دررسیدن به تناسب می شویم. تنها راه ایجاد وذخیره کردن فرمولهای صحیح در ذهن ، پیدا کردن نمونه های واقعی هماهنگ با فرمولهای صحیح ومخالف باور غلط چاقی است با توجه وتمرکز کردن واستمرار در جستجوی نمونه ها امکان پذیر است . توجه داشته باشیم که جایگزین کردن صرف فرمولهای صحیح بجای فرمولهای اشتباه کافی نیست بلکه باید در پیدا کردن نمونه ها وجایگزینی حتما توجه وتمرکز واستمرار باشد تا به هدف لاغری برسیم .یکی از راههای درست رسیدن به لاغری نگاه کردن به نمونه های خلاف تصور چاقی و همینطور دیدن تصاویر شگفتی سازان ونمونه های که دراطراف ما یا خانواده یا فامیل که تغییر کرده اند وجود دارد وثابت کرده اند واین باور را بوجود اورده اند که چاقی ارثی نیست بلکه یک عادت است روشی بسیار موثر می باشد پس باید عادت رفتاری را تغییر دهیم .افرادچاق باید الگوهای ذهنی غلط خود را یک به یک شناسایی وانها راتغییر دهند ان وقت می توانند خیلی راحت واسان به باورهای درست برسند و با تمرین وتکرار انها را در ذهن خود ذخیره کنند وبه صورت عادت رفتاری در خود دراورند .
   شناسایی موانع لاغری به ما کمک می کند سزیعتر وراحت تر لاغر شویم . باشناسایی باورهای غلط متوجه می شویم همه انها توجیه ها وبهانه هایی هستند که ما برای شکل ظاهری جسم خود بیان می کنیم تا تلاشی برای رفع ان نکنیم مثل جمله چاقی ارثی است که با بیان ان خیال خود راراحت می کنیم که دنبال راه کار درست برای لاغر شدن نرویم .این ذهن ناخوداگاه مااست که با الگوهای اشتباه باورکرده چاقی ارثی است وکاری نمی توان کرد پس ما باید ذهن ناخوداگاه راتغییردهیم .مامی توانیم ذهن ناخوداگاه راتغییردهیم وانرا به جهتی هدایت کنیم که دستوراتش مارابه سمت تناسب ببرد ومالاغرشویم .
   برای تغییر هر باور غلط به صحیح ابتدا باید باورهای اشتباه راشناسایی کنیم وبفهمیم که الگو واگاهی که در ذهن ماهست اشتباه بوده دوم اینکه چگونه می توانیم باور صحیح را جایگزین باور غلط کنیم .
   بادیدن عکسهای شگفتی سازان والگوهایی که دراطرافمان هست باورهای اشتباه را شناسایی می کنیم که چاقی ارثی نیست وبرای اینکه قبول کنیم باور قبلی ما درست نیست باید یک دلیل وباوردرست درمقابل باورغلط ذهن خود بیاوریم واین باور را که مسئولیت چاق شدنمان خودمان هستیم را به عهده بگیریم وبرای تایید این جمله خود باید دلایل قابل قبولی برای ذهن بیاوریم تا بپذیرد چاقی ما ارثی نیست بلکه از عادت رفتاری ماست ومسئول چاق شدنمان همان عادات رفتار غذایی اشتباه ما بوده است . مثل من که نمونه هایی در خانواده پیدا کردم مثل دخترخاله هاوپسرخاله ها وبرادرم و دایی ودختروپسرداییهایم وعمو وعمه زاده هایم که متناسبند و اصلا چاق نیستند که می گفتند چاقی شما ارث خانوادگی می باشد.
   صرف زمان برای پیداکردن نمونه های واقعی مطابق با فرمولها والگوهای صحیح در ذهن بسیار مهم است چون این تلاش وعملکرد ما باعث کم کم ذخیره وتصویر سازی باورهای صحیح ما که مخالف انچه در ذهن ما نقش بسته می شود ودرواقع یک باورجدید در ذهن ایجاد شده وارام ارام باور غلط تصحیح شده وذهن باوراشتباه قبلی خود را ازدست داده ونسبت به ان بی توجه می شود .🌹پس باید دنبال دلایل تایید باورصحیح بگردیم تاذهن نا خوداگاه ما کاملا ان باورصحیح رابپذیرد وباور غلط را براحتی به رفتار درست تبدیل کند .وقتی ما درموقعیت خوردن قرارمیگیریم این ماهستیم که تصمیم به چگونه رفتار کردن به خوردن را داریم درحقیقت عادت غذایی ماهست که نحوه خوردن ماراتعیین می کند نه رفتار ارث وژنتیک که از نسلهای قبلی به ما رسیده باشد ویا قبل از تولد ما انرا اموزش دیده باشیم و این الگوبرداریهای غلط ذهنی مااست که بصورت رفتارهای اشتباه خوردن و عادت چاقی در ما بوجود امده وماچاق هستیم .بعنوان مثال قبل از استفاده از این دوره من از همه غذا به مقدار زیاد ومرتب میخوردیم با اینکه سیر بودم اما الان دربعضی مواقع تمرین درست خوردن دارم ودربعضی مواقع واقعا میل به خوردن ندارم واینها تغییر عادات غذایی من را نسبت به غذاخوردن دراثرتمرین واستمرار اموزشها درمن بوجود امده مثلا عصرها هرروز خامه یا کیک با چای می خوردم ولی مدتهاست که اصلا چای عصر نمی خورم وگاهی فقط یک بیسکوییت کرم دار کوچک می خورم بدون رنج وناراحتی وحرص برخوردن واین نشان دهنده رفتار غلط غذایی من بوده است نه ارث که اصلاح شده بوده
   خدایا بابت همه چیز متشکرم از شما استادگرامی نیز بسیار متشکرم🖐🖑

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   abolhasanefarzane1@gmail.comcom
   1399/12/02 15:46
   مدت عضویت: 343 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 350 کلمه

   سلام دوستان گام ۲۰ اینکه چاقی ما ارثی یا عادتی من اصلا از اولم این باور قبول نداشتم که حاقی ارثی باشه ودر همون جلسات اول لاغری با ذهن استادم این موصوع ثابت کرد که اگه تو خانوادهای پدر ومادر وفرزندان چاق باشند فقط یکی از اونها چاق نباشه پس ارثی نیست اینم مطمئن بودم که چاقی منم ارثی نیست چون من از وقتی بجه دومم بدنیا اوردم چاق شدم وپدر چاق نبود فقط یکم شکم داشت مادرمم چاق نبود فقط فرزند اخر بدنیا اورد وسزارین شد شکمش خیلی بزرگ شد وهنوزم بزرگه اما وقتی مادرم نیره شهرستان ۳ماه تابستونو میمونه شکمش خیلی کو چیک میشه و فقط تو خانواده من وخواهر بزرگترم هستیم که چاقیم خلاصه چاقی ماهم ارثی نمیتونه باشه چون استادم بارها گفته کهدمقلا رنگ چشم رنگ مو واینا ارثی میشه ولی ناقی نه ودرسته عادتی چاقی ما چون نه تنها تو شهر استادم بلکه تو کرج وهمه سهرها مرصوم که شب برن بیرون وشام بخورن و۱۲ شب دثر بخورن پس عادتیه وما یاد گرفتیم عادتهای اشتبهای غذایی وباورهای غلط شناسایی کنیم وحالا یاد میگیریم چطور ََنقطه مقابلشو پیدا وکنم وچطور نمونه براش پیدا کنم که ملکه ذهنم بشه باورهای چاق کننده من اینکه فکر میکردم بستنی تنقلات ناسالم خوردن نیمه شب وخیلی حیزای دیگه باورهای من بودن وحالا هم میشنم وفکر نیکنم وباورهامو نیدا میکنم ونقطه مقابلشم پیدا میکنم و نمونه پیدا میکنم ومن چون پدرم مریضه ومن الان تو بیمارستان دارم تمرین مینویسم غلط املایی دارم ببخشید چون پدرم دیالیزیه وما دخترها ازش مواطبتدمیکنیم وهر ناه یک هفته نوبت منه ومن استرس دارم که نکنه صدام کنن من نباشم تو خونه هم نمیتوم انجام بدم من به هیچ کس نگفتم دارم چکار میکم میترسم پام لیز بخوره وخیلی هیفه که این روزا رو از دست بدم ایشالا که همه در یلاتتی بسر ببرید واینکه چون من چند وقته تو بیماری بسر میبرم همه بهم میگن نکنه تو هم بیماری بابارو داشته باشی ومنم رفتم وازنایش دادم وخدارو شکر نبود وگفتم که اینها ارثی ننیشه بیناری هر کس زندگی هر کس مختص خودشه وبه هیچ کس دیگه ربط نداره وممنونم از استادم که چشمهامو باز کرد

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   abolhasanefarzane1@gmail.comcom
   1399/12/01 00:13
   مدت عضویت: 343 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 58 کلمه

   سلام استاد من گام ۲۰ هستم والان مقاله رو خوندم ومن گفته بودم قبلا که وقتی بجه دومم باردار شدم چاق شدم ومن نفهمیدیم که چه فرمولی در ذهن من بوجود اومده که باعث چاقیم شده والان بتونم اونو تغییرش بدم برای لاغر شدن ممنون میشم اگه راهنماییم کنید تا منم از ریشه مشکلم حل بشه باتشکر فراون

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/30 03:05
   مدت عضویت: 360 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 764 کلمه

   به نام خدای بخشنده و مهربان.
   در طول زندگی خود یک لیست بلند از عوامل چاقی داشتم و در هر مرحله از زندگی تعدادی عامل جدید به آن اضافه میشد و تصور می‌کردم به خاطر این عوامل چاق هستم و با پیدا شدن عوامل جدید، میزان اضافه وزن من هم بیشتر میشد. برای من قویترین و محکم‌ترین دلیل این لیست، ارث چاقی بود. سایر عوامل چاقی مانند کارمند بودن، کم تحرکی، ازدواج، زایمان، هله هوله خوردن و …به راحتی از طریق افردی که در اطراف خودم می‌دیدم، مورد تردید من قرار می‌گرفتند و از اعتبارشان کاسته میشد، هر چند که در نهایت این تفاوت را به خوش شانسی دیگران و بدشانسی خودم نسبت می‌دادم. اما صادقانه بگویم که به جز ارثی بودن چاقی، اعتبار سایر عوامل چاقی که به خود نسبت می‌دادم بسیار شکننده بودند و صرفا جهت رفع مسئولیت چاقی از خودم سعی در حفظ این دلایل داشتم. تنها و تنها عامل چاقی که هیچگاه به آن تردید نکردم ارث چاقی بوده ‌است. زیرا همه افراد چاقی که می‌شناختم، پدر یا مادرشان و یا هر دوی آنها چاق بودند و حتی اگر پدر و مادر متناسبی داشتند بالاخره خاله‌ای، دایی‌ای، عمه‌ای، عموای، مادربزرگ و یا پدربزرگ چاقی داشتند که بتوانم ارثی بودن چاقی‌شان را به آن نسبت دهم و باور خودشان هم ارثی بودن چاقی‌شان بوده است. بسیاری از افراد چاقی که می‌شناسم از ابتدا متناسب بوده‌اند و از یک زمانی چاقی شده‌اند، موضوع خنده‌دار و جالب این است که این افراد هم چاقی خودشان را ارثی می‌دانند. مثلا می‌گفتند در خانواده ما چاقی بعد از بلوغ ارثی است یا چاقی به علت ازدواج یا چاقی به علت بارداری یا چاقی بعد از یائسگی و یا چاق شدن بعد از چهل سالگی در خانواده ما ارثی است. چون مادر و خاله‌هایش بعد از ازدواج چاق شده‌اند یا مثلا پدر و عمه‌هایش بعد از چهل سالگی چاق شده‌اند. فکر کنید چقدر خنده دار است که در سلول‌های ما ژن چاقی ازدواج یا ژن چاقی چهل سالگی وجود دارد !!!!
   باور ارثی بودن چاقی به قدری در ذهن من قدرتمند و قوی بود که در گام سیزدهم (بایستی عوامل چاقی را با پیدا کردن نمونه مخالف رد می‌کردیم) دچار مشکل شدم. کل لیست عوامل چاقی خودم را به راحتی با نمونه‌های فراوان رد کردم ولی ارثی بودن چاقی را نمی‌توانستم به راحتی رد کنم. متأسفانه اطلاعاتی هم راجع به علم ژنتیک و انتقال ژن داشتم که به این موضوع دامن می‌زد. مدت زمان زیادی فکر کردم و با خودم کلنجار رفتم و در ارتباط با ژن چاقی سرچ کردم و بالاخره موفق شدم عامل ارثی بودن چاقی را هم رد کنم. به این نتیجه رسیدم که اگر یک ویژگی جسمی از طریق ژنتیک به من منتقل شده باشد از لحظه تولد همراه من است، پس اگر چاقی من ارثی است‌ چرا تا ۹ سالگی لاغر بودم و بعد از آن چاق شدم. مثل اینکه فردی در بدو تولد چشم‌‌های قهوه‌ای داشته باشد و ناگهان از هفت سادگی چشم‌هایش آبی شود!
   در تمام مقالات و مطالبی که در رابطه با ارثی بودن چاقی بودند به هیج وجه عنوان نمی‌کردند که ژنی به نام ژن چاقی وجود دارد بلکه همه آنها عنوان می‌کردند که چند ویژگی در ژنتیک برخی از افراد وجود دارد که تحت شرایط خاصی می‌تواند ‌احتمال افزایش وزن را نسبت به سایر افراد بالا ببرد، که قطعا اضافه وزن ۵۰ کیلویی من نمی‌تواند به این علت باشد.
   مورد دیگری که به آن رسیدم این بود که اگر چاقی من ارثی است چطور توانسته‌ام بارها مقدار زیادی وزن کنم و حتی آخرین بار ۳۰ کیلو وزن کم کردم و آنرا تا یکسال حفظ کردم. مگر کسی می‌تواند مثلا کاری انجام دهد که قدش ۱۰ سانت افزایش پیدا کند و بعد از دو ماه به قد اول خود برگردد! تمام ویژگی‌های ارثی ثابت و تغییر ناپذیر هستند.
   در حقیقت چاقی من ارثی نیست بلکه باورهای چاقی من ارثی است. باورها و فرمول‌های چاقی را من از طریق خانواده و اطرافیانم آموزش دیده‌ام، این باورها را در طول زندگی بارها شنیده‌ام و برایم تکرار شده است و با مشاهده افراد چاق خانواده، این باورها برای ذهن من تایید و تثبیت شده است‌ و در نهایت به واقعیت وجود من تبدیل شده است.
   برای غلبه بر فرمول غلط ارثی بودن چاقی باید آن را با فرمول صحیح جایگزین کنم. فرمول صحیح این است که “چاقی من عادتی و آموزشی است” . باید این فرمول جدید را تکرار کنم و با توجه به مثالها و موارد اثبات آن، فرمول صحیح جایگزین را به یک فرمول قدرتمند ذهنی تبدیل کنم. در نتیجه واقعیت وجود من تناسب اندام خواهد شد و من به حق طبیعی خودم که اندام زیبا و متناسب است خواهم رسید.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   shine bright like a sky
   1399/11/30 00:59
   مدت عضویت: 452 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 91 کلمه

   🦜سلام سلام🦜
   من هیچوقت به ذهنم نرسیده که اضافه وزنم ارثیه. تا حالا بهش فکر نکرده بودم.
   اتفاقا برعکسش، مامانم یه روز گفت که چون ما در خانوادمون کسی چاق نیست توام چاق نمیشی. این اولین بار بود که درباره چاقی ارثی شنیده بودم. و باورم داشتم که هیچوقت اونقدر زیاد چاق نمیشم و نشدم.
   ولی بازم کسان دیگرو میدیدم که کل خانوادشون چاقن با خودم میگفتم چاقی اونا ارثیه. و خوشحال بودم که من این ارث و ندارم.
   هنوزم باورش ندارم.💪
   و خداروشکر میکنم که این باور چاق کننده گریبان گیر من نشده.😇

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/29 15:46
   مدت عضویت: 427 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 127 کلمه

   با سلام و خدا قوت…من چند ماه قبل مشکلی داشتم ب دکتر رفتم خانم دکتر ب من گفتن خودت رو لاغر کن واسه مشکلی ک داری خیلی خوبه یعنی همیشه باید در حالت رژیم و لاغر شدن باشی بعد ب من گفتن عمه هات چاق هستن منم گفتم بله همه اشون ب من گفت آینده ی تو مثل عمه هات میشین منم خیلی ترسیدیم اومدم ب شوهرم گفتم گفتش راست میگه چاقی از روی ارث میره منم گفتم پدرم اصلا مثل عمه هام نیس خیلی لاغر و متناسب هیج وقت چاق نبوده من این حرف دکتر و قبول ندارم تا الان ک رسیدیم ب فایل امروز😊بنظر من ادم هایی ک چاق هستن پرخوری میکنن ذهن اون ها چاق همه اش ب طرف خوردن و مواد غذایی میره

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/29 01:27
   مدت عضویت: 660 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 537 کلمه

   با سلام 😊.
   علت چاقی.. خیلی مهمه که چاقی رو به عوامل بیرونی ربط بدیم یا به خودمون.. چون ربط دادن چاقی به عوامل بیرونی مثل ارث، شانس، تقدیر، استخوان بندی درشت و… مشابه کسی هستش که خودشو به خواب زده و هیچ جوره نمیشه بیدارش کرد.
   مثال از تلاش های خودم:
   هروقت بعد از رژیم و برگشت وزنی که کم کرده بودم، میگفتم چرا من لاغر نمیشم؟ معمولا جواب این بود که چون چاقی ما ارثی است.. مادرم همیشه اینو میگفت.. ولی خودش تا 35 سالگی کاملا متناسب بوده و بعدش در اثر توجه به حرف های مردم که حتما بهش داره سخت میگذره لاغره، به مرور چاق و چاق تر شده.. میگفتم اگر به ارثه که من باید لاغر باشم و جواب بعدی این بود که نه، تو به خاله هات کشیدی و تپلی 😏 خلاصه که همیشه توجیهی برای چرا من چاق هستم و چرا لاغر نمیشم وجود داشت.. 

   تاثیر فرمول ها علاوه بر جسم در سایر جنبه های زندگی باعث میشه که هر چیزی که دوستش نداریم رو به ارث، شانس، تقدیر و غیره نسبت بدیم..
   اگر وضعیت مالی ما اونجوری که میخوایم نیست میگیم ما از اول هم اینجوری بودیم، ما اگر شانس داشتیم وضع مون این نبود و…. .
   پس اصلاح و تغییر فرمول های چاقی، چه بخواهیم چه نخواهیم در جنبه های دیگر زندگی ما تاثیر گذار هستش و باعث تغییر شرایط ما می‌شود…

   عادتی بودن شرایط ما نه ارثی بودن؛
   نکته ی مهم درباره ی تغییر عادتها این است که آنها به مرور بوجود آمده اند پس باید به مرور هم تغییر کنند.
   در ضمن باید بدانیم که ذهن به هر چیزی عادت کند، به راحتی برای تغییر آن اقدام نمی‌کند.. درست است که چاقی برای ما شرایط سختی است اما برای ذهن چاق بودن و چاق تر کردن ما، کار سختی نیست چون به آن عادت کرده است و خیلی خوب مسیر چاقی را می‌شناسد..

   تکرار رفتار های اشتباه و چاق کننده باعث شکل گیری چاقی شده است و برای لاغر شدن باید رفتارهای صحیح و متناسب کننده، تکرار شود.. 

   فایل تصویری 💻🎧:

   الگوهای ذهنی درباره ی چاقی :
   ارثی بودن اضافه وزن؛ 
   در مورد چاقی مرحله اول شناسایی باورهای اشتباه است.. 
   مرحله ی دوم باور سازیِ فرمول های جدید است.. 
   نکته ی مهم این است که باید مدت ها به دنبال اثبات باورِ تازه ایجاد شده باشیم… 
   کدنویسی های ذهن ما رفتارها و واکنش های ما را مشخص می‌کنند.. 
   نقش باور در شکل‌گیری رفتار انسان ها؛ 
   وقتی چاقی ارثی فرض بشه، اگر بخوای درست رفتار کنی هم نمیتونی چون خودت رو اسیر ژنتیک و ارث خانواده ات میبینی… 
   در مورد این باور ارثی بودن بین خواهرهای مادربزرگم معروفه که همشون شکم های بزرگی دارند و با اینکه بقیه ی اندام شون لاغره اما همشون شکم های بزرگی دارند.. 
   در خانواده ی خالم، دختر خالم خیلی متناسبه با اینکه خواهرش این شرایط رو نداره.. 
   همیشه اینجوریه که اگر تو خانواده ات آدم چاقی نباشه میگردن تو فامیل یکیو پیدا میکنن و چاقی تو رو به اون نسبت میدن 😂 😂.. 
   موضوع بارها تکرار و تایید کردن برای تثبيت باور جدید خیلی مهمه.. من خودم بارها تاثیرش رو دیدم که چه قدر عالی میتونه در بهبود کیفیت مسیر موثر باشه 😊.. وقتی بارها به خودم یادآوری میکردم که باور صحیح چی هستش، در زمان های بعد قبل از اینکه من بخوام آگاهانه به ذهنم یادآوری کنم، ذهنم موارد صحیح را جستجو و پیدا می‌کرد..

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/28 19:31
   مدت عضویت: 364 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 489 کلمه

   به نام الله
   سلام
   انسان ماشین اثبات باورهایش است و دربسیاری از موارد انسان های قدرتمند وجود دارند که باورهای متداول را نقص گرده اند و شگفتی ساز شده اند
   ما از بدو تولد در معرض اموزش و باور سازی هستیم این باورها توسط پدر و مادر مدرسه کتابها سیستم آموزشی و رسانه ها در ما نهادینه میشوند. ما فقط به علت موقعیت جغرافیایی خود مجبور به پذیرش مذهب باورها و اعتقادات کلی جامعه ای هستیم که در آن زندگی میکنیم و از آنجایی که کار ذهن ما اسانتر کردن فرایند زیستن برای ماست باورها و آموزه ها را به صورت اتوماتیک به ذهن ناخوداگاه ما‌منتقل میشوندو ما با صرف انرژی کمتری روزهای عمر خود را با این باورها سپری میکنیم مثلا وقتی فردی دچار نقص جسمانی را میبینیم بر اساس باورهای خود در مورد لین عزیزان اینده ای یکسان را برای آنها متصور هستیم و متاسفانه باورهای کلی جامعه تعیین کننده مسیر زندگی افراد میشوند و محدودیت ها را وضع می‌کنند ولی ما به لطف فضای مجازی و تلویزیون افراد موفق را میبینیم که این محدودیت ها را نقض کرده اند و فقط به نیروی ایمان خود اعتقاد داشتند
   در زمینه چاقی و جسم ما هم این مسئله امروز برای ما هم مسیرهای تناسب اثبات شده است ما سالها خود را مغلوب ژنتیک میدیدم یا عوامل دیگر انگار که این مشکل از کنترل ما به کلی خارج بود ولی الان و در این مرحله با تمرینهای اصولی یاد گرفتیم که این باور غلط را نقض کنیم من یادم هست وقتی بچه بودم همیشه دیگران میگفتند من شبیه مادرم هستم که اضافه وزن داشت و دو برادر بزرگترم شبیه پدرم که کاملا متناسب بود و جالب بود مادرم همیشه میگفت دادشهات مثل پدرت هستن و چاق نمیشن و الان که نزدیک به ۵۰ سال هستند هیچکدوم اصافه وزن ندارند من هر وقت به عکسهای مجردی و عروسی مادرم نگاه میکردم او بسیار متناسب بود و عامل چاقی اش رو زایمان و ژنتیک میدونست پس این باور در من کم کم شکل گرفت و با اینکه ما همه یک نوع غذا رو مصرف میکردیم من دچار اضافه وزن شدم این همون باور غلطی بود که در ذهن من جاخوش کرد و من رو در این مسیر سوق داد من خیلی اوقات رفتارهای غذایی شبیه پدرم داشتم ولی طوری دچار این باور قدرتمند بودم که حتی رژیم سالم خوری پیاده روی ورزش نتوانستند به من کمک کنند که در این دام نیفتم باورها می‌توانند بسیار سازنده یا بسیار مخرب باشند و طوری در روح و جان ما رخنه میکنند که گاهی اوقات ما مثل یک ربات فقط طبق باور و عادت خود رفتار میکنیم و چاره ای دیگر برای خود متصور نیستیم حالا به لطف این دوره ارزشمند در مرحله اول باورهای اشتباه‌ خود را شناسایی کردم و انها را با باورهای مثبت جایگزین کردم و مرحله به مرحله در حال جلو رفتن در این مسیر طلایی و رسیدن به الگوهای فکری سالم و پیش فرض بدنم برای بک عمر زندگی متناسب هستم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/24 22:39
   مدت عضویت: 773 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,057 کلمه

   بیشتر افراد چاق باور دارن که چاقی اونها ارثی هست و همین یه باور بسیار قدرتمند هست که به تنهایی مانع لاغر شدن اونها میشه (ولی من جز افرادی بودم که هیچ وقت همچین باوری نداشتم چون چاقی من بعد از ازدواج شروع شد وتا قبل از اون لاغر بودم پس همچین فکری نداشتم و اما به جاش فرمولهای اشتباه دیگه داشتم مثلا :اشتهام زیاده و یا چون ازدواج کردم چاق شدم و یا چون باردار شدم و یا چون قرص و دارو مصرف میکنم چون فعالیتم کم هست و غدا های سرخ شده و فست فود میخورم و یا چون چیپس و پفک و هله هوله میخورم و یا چون کم کاری تیرویید دارم من چاق هستم )

   و من خودم به شخصه از زبان خیلی از اطرافیانم میشنیدم که چاقی ما به خاطر فعالیت نداشتن و خوردن غذاهای چرب و سرخ شده و غیر رژیمی هست و چون بارها ازبان اطرافیانم شنیده بودم و همین رو لمس کرده بودم چون بارها با رژیم و ورزش لاعر میشدم و هر بار رها میکردم دوباره چاق میشدم پذیرفته بودم تا وقتی که تحرک ندارم و خوردنم رو تغییر ندادم و یه سری چیزا رو حذف نکردم و یه سری چیزا رو خیلی کم‌نکردم من لاغر نمیشم و به خاطر همین تبدیل شده بود این حرف به یه باور قدرتمند در وجود من که به راحتی باعث شده بود من لاغرتر که نشم هیچ چاقتر هم بشم چرا ؟؟چون هم فعالیتم کم بود و ورزش نمیکردم و هم خوردنم زیاد بود و همیشه میگفتم پس اگر میخوام باید رژیمی بخورم و ورزش کنم تا لاغر بشم .

   و من بارها از اطرافیانم و مادرم شنیده بودم که من اشتهام از بچگی خوب بوده و همیشه بهم میگفتن تو خوب می خوردی و خیلی وقتها میشد مادرم میگفت که همه ی ما خانوادگی اشتهای خوبی داریم و بچه که بودیم یادم میاد عصر که میشد مادرم بساط عصرانه رو پهن میکرد و میخوردیم و یا اینکه مادرم خرید میرفت کلی هله هوله برای ما میخرید و یا شب که میشد اکثر مواقع حتما باید یه غذای بیرونی میخوردیم و اما من هیچ وقتم چاق نبودم تا ازدواج کردم و همون اشتهای من خوب هست باعث شد با کلی فرمولهای چاقی دیگه مثلا بعد از ازدواج آدمها چاق میشن و یا … با هم در من جمع بشن و من رو چاق کنن و بعد شم که بارداری به اونها اضافه شد که بدتر از قبلم خیلی چاق شدم و بعد هم که کلی فرمولهای اشتباه دیگه که چون قرص و دارو مصرف میکنم من چاق هستم .و کلا یه نگاه که میکنم میبینم به مرور زمان فرمولهای چاقی من هم اضافه شدن .

   من باید فرمولهای چاقی خودم رو شناسایی کنم که برای من مهمترینش این بود که من با رژیم و رزش فقط میتونم دوباره لاغر باشم و لاغری رو تجربه کنم و اگر از غذا های معمولی مثل بقیه بخورم من نه تنها لاغر نمیشم بلکه طبیعی که من چاق بشم و همیشه چاقیم رو برای خودم طبیعی کرده بودم و نمیپرسیدم چرا چاقم ؟؟ولی باید خلاف این باور رو ایجاد کنم که نه بدون رژیم و ورزش هم میتونم به راحتی لاغر باشم و نمونه اش هم در اطراف من زیاد هست مثل دخترم مثل خواهرم مثل خواهر شوهرم مثل فرزندان خواهر شوهرم مثل دوست صمیمی خودم و مثل دختر عمه های خودم مثل … و دلایل دیگه هم دارم که در گام های قبلی که انجام دادم برای هر کدوم یه نمونه و مثال بر خلافش آوردم و کلا ردش کردم و همین قرصهایی که برای کم کاری تیرویید و هورمونی که در دوسال آخر رژیم استفاده میکردم بازم دو مانع پررنگ شدن در لاغر شدن من و در واقع اگر با این مسیر لاغری با ذهن آشنا نمیشدم من همینطور به دلایل چاقی خودم بیشتر اضافه میکردم و چاقی رو به خودم نزدیکتر میکردم و لاغری رو از خودم دور میکردم و کا ر رو برای خودم سختتر میکردم

   نقش باورها در چاقی چی هست ؟
   مثلا اضافه وزن من به خاطر ارثی هست یا به خاطر شغلم هست و یا به خاطر فلان دارو و یا به خاطر کم تحرکی و یا …. هست .
   اینها همه توجیه چاقی افراد هست و یه باور خیلی مهم در ذهن افراد این هست که چاقی ما ارثی هست .ولی این باورها رو میشه تِغییر داد و نمونه اش استاد عزیز که فکر میکرد چاقی در خانواده ی اونها ارثی هست ولی تونست جسم خودش رو تغییر بده پس ارثی نیست .
   ما باید باورهای اشتباه رو شناسایی کنیم و باور صحیح رو جایگزین اون کنیم مثلا:
   باور غلط: چاقی ما ارثی هست
   و باور صحیح: نه چاقی ما ارثی نیست
   و دلایل برای اثبات همون جمله ی صحیح بیاریم تا ذهن اون رو بپذیره و با من همکاری بکنه .
   چاقی من ارثی نیست و هر فرد تحت تاثیر فرمولهای ذهنیش پرخوری میکنه و در آخر شب و یا جمعهای دورهمی و یا بیرون از خونه و مسافرتها و ….کلی پر خوری میکنه و لاغرها هم بر اساس فرمولهای ذهنیشون هیچ وقت در هیچ زمان و مکانی پرخوری نمیکنن و این خوردنها بر میگرد ه به آموزشهای ذهنی و این آموزشها از یه نسل به نسل بعد منتقل میشن(حواسمون باشه چاقی رو به فرزندانمون انتقال ندیم )
   اضافه وزن به خاطر ارث نیست به خاطر عادتهای اشتباه هست که هر روز داره تکرار میشه و جسم فرد رو چاق میکنه .
   و هر وقت فرمولهای ذهنی رو تعییر بدی و روی اونها کار کنی نتیجه تعییر میکنه و دیگه متوجه میشی چاقی ارثی نیست .
   ماباید دلایل اثبات باورهای جدید رو بارها با مثال مرور کنیم مثل استاد که پسر عموی خودشون رو دیدین و دوباره براشون مرور شر که چاقی ارثی نیست ببین من من تونستم لاغر بشم و دیگه الان با تغییر فرمولهای ذهنیم جسم من مثل جسم پسر عموی خودم نیستم .
   و وقتی فرمولها تغییر کنه جسم ما هم تغییر میکنه .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/21 22:57
   مدت عضویت: 550 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 287 کلمه

   💫سلام💫
   توی دوره رایگان لاغری باذهن که این باور و شناسایی کردم به وضوح متوجه شدم که اون سختی و ناممکن بودن رویای لاغریم خیلی خیلی کمرنگ شد. چون اون زمان مثل خود شما ریشه ای ترین باور من بود که اضافه وزن من ارثیه و خیلی هم شنیده بودم که ما خانواده و اقواممون بچگی لاغریم اما ازیه سن به بعد همه چاق میشیم. و من به محض رسیدن به بلوغ تحت تاثیر این فرمول چاقیم شروع شد و انقدرم نمونه اطرافم بود که این باور حسابی حک شد تو ذهنم طوریکه هر تلاشی میکردم هر چقدر فشار به جسمم میوردم بی نتیجه بود چون من مدام باخودم مرور میکردم گله و شکایت میکردم که این چه ارثیه چرا باید چاقی به ما ارث برسه و ناتوان بودم در برابرش . و بزرگترین مانع من بود و جلوی هر تغییری رو به تنهایی گرفته بود حالا باورهای دیگه بماند.حتی یکبار تو اون سال ها نتونستم ارزوی لاغر شدن کنم خودمو تو وزن ایده آلم تصور کنم برعکس باسرعت هرچه تمام تر به سمت چاقی بیشتر داشتم حرکت میکردم چون توجهم فقط رو ناخواستم بود و پذیرفته بودم که من هیچ نقشی تو زندگیم ندارم این تقدیره ارثه و نمیشه باهاش جنگید ،اما الان خداروشکر این باور شکسته در ذهنم و مطمانم جزیی از وجودم شده که ذهن من جسممو به این شکل دراورده و همین ذهن منو به شکل دلخواهم درمیاره همون چیزی که تو رویامه . وقتی من بچگی یه دختر خیلی ظریف و لاغر بودم چطور ممکنه که چاقی ارث من باشه چاقی مگه رنگ چشم پوست یا فرم صورتمه ،مگه از لحظه ی تولد بامن بوده که من باور کنم چاقی ارثیه !فایل ها یکی از یکی عالیتر سپاسگزارم استاد 🌷

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/21 10:18
   مدت عضویت: 724 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 505 کلمه

   سلام به همگی😊
   باور چاقی ارثی است یه باور قدرتمنده که تقریبا همه افراد چاق این باور رو دارن و از بس که از بچگی بارها شنیدیم که چاقی ما ارثی هست و دیدیم در اطرافیان که همگی چاق هستن و همواره در رژیم و ورزش و در هر حال هم چاق هستن این باور قوی و قویتر شده
   پدر و مادر من دختر عمو پسر عمو هستن و طبیعی هست که من هم از طرف خانواده پدری و هم مادری فامیل چاق داشته باشم ولی مرور که میکنم تنها کسی که بچه هاش از همون بچگی چاق بودن فقط یکی از عمه هام هستن و بقیه بچه های فامیل بچگی چاقی نداشتن و بعد از نوجوانی یا بعد از ازدواج یا بعد از زایمان چاق شدن.
   به قول شما استاد اگه یه نفر این باور رو رد کنه دیگه این قانون نیست و من بچه های لاغری رو در خانواده هایی که پدر و مادر و بقیه بچه ها چاق اند میبینم و این خودش به تنهایی باور “چاقی ارثی هست “رو کنار میذاره البته وقتی بهش فکر کنی و دنبال ریشه باشی .
   حرف شما رو قبول دارم چاقی عادتی هست نه ارثی .ما افراد چاق یه سری عادت غذایی و رفتاری چاق کننده رو از اطرافیان یاد گرفتیم یه سری رو هم خودمون اختراع کردیم و به اون عادتهای غلط اضافه کردیم
   من یادم میاد که یه بار توی خونه داییم مهمانی بود و اونجا اولین بار خوردن نون با برنج رو دیدم که عادت داییم بود و هی به به و چه چه میکردن و ما رو هم تشویق میکردن که امتحان کنیم و ما هم به خاطر بچگیمون نحوه لقمه گرفتن توی دست و برداشتن برنج رو با لقمه نون بلد نبودیم و وقتی مزه نون با برنج رو چشیدیم خیلی هم به مذاقمون خوش اومد و چون بهمون گفته بودن اینطوری بهتر سیر میشی تا اینکه فقط برنج بخوری من و دو تا داداشام این عادت رو از نوجوانی شروع کردیم و به قول مادرم داداش من تا ۱۴ سالگی ۱۴ تا نون نخورد ولی از ۱۴ سالگی سر هر وعده یکی نون میخورد . والانم هر ۳ تای ما چاق هستیم اون دوتا همچنان در حال امتحان رژیم و ورزش و رها کردن اون و چاق شدن دوباره رژیم گرفتن اونقدر که یکی از عمه هام به داداشم گفتن ما یه بار تو رو چاق میبینیم یه بار جمع و جورتر
   و خدا رو شکر میکنم که من رو به مسیر صحیح هدایت کرد که با کد نویسی جدید ضمیر ناخودآگاهم عادتها و رفتار غذاییم رو تغییر بدم و از این چاقی که به قول همه فامیل ارثی هست رها بشم.و متناسب شدن فقط و فقط با ادامه دادن و استمرار داشتن و نا امید نشدن و توجه به رفتارهای صحیح خودت و توجه به احساس سبکی و کوچیک شدن قسمتهای مختلف بدنت به ذره ذره داره فرم میگیره، و دیدن تصاویر همه آدمهای چاقی که اونا هم چاقی رو ارثی میدونستن ولی با طی کردن این مسیر به لاغری و تناسب اندام رسیدن و شگفتی ساز شدن امکانپذیره👌👌👌🎁🎁🎁

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/21 06:30
   مدت عضویت: 789 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 201 کلمه

   سلام
   گام ٢٠ ، ٩٩١١٢٠
   باورهاي اشتباه و كد هاي غلط ذهن ما كه با تكرار حك شدن در ذهن ما و فرمان به مغز ما و اجراي اون فرمول و نتيجه …
   چاقي ارثيه!
   نميتونم بپذيرمش
   ميتونم بپذيرم قد بلندي كوتاهي ارثيه ولي چاقي رو نميتونم بپذيرم، خواهران همسرم با اينكه مادرشون خاله هاشون چاق هستند ولي اونها بسيار متناسبند حتي بعد از زايمان ، هميشه متناسب و خوش اندام هستن. بارها بچه اي رو ديدم پدر و مادر متناسب داره ولي چاقه و اون بِه دليل فرمول هاي اشتباهه كه بهشون دادن، دختر عمو خودم اينطور بود و خواهرش لاغر بود
   پس اگه ارثيه چرا براي بعضيا كار ميكنه!!!!
   نه چاقي ارثي نيست
   چاقي رو ما ياد گرفتيم و عمل كرديم و نتيجه رو الان داريم ميبينيم
   براي تغيير باورها بايد اون باور اشتباه رو شناسايي كرد و باور صحيح مقابل اون ايجاد كنيم ، حالا تاييد بشه اون باور ، چه طور ؟ با پيدا كردن الگو فراوان
   براي ذهن منطقي كنيم
   باور بسيار مهمه در نحوه شكل گيري رفتار آدم ها
   باور عادت اشتباهه
   باورها تبديل بِه رفتار شدن
   حالا باورهاي صحيح ايجاد كنيم و اونارو تبديل بِه رفتار كنيم و عملگرا باشيم
   💚
   امروز ذهنم قفل بود
   نتونستم بيان كنم حرف هامو
   و تقلا هم فايده نداره😅

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/21 00:17
   مدت عضویت: 511 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 1,044 کلمه

   سلام سلام خوب هستید ،😌اولا خداروشکر تا این گام پیش رفتم بدون لغزش و گام بیستم هم تحلیل کردم واسه خودم ،🤗من هم یکی از باورهام که دلیل چاقی خودم میدونستم چاقی من ارثی است اولا که من معنی ارث بلد نبودم و فک میکردم چون بابام عموم چاق هستن منم شبیه اونها شدم میخام یه اعتراف کنم وقتی از همه روش ها شکست می‌خوردم ناامید میشدم واسه اینکه تقصیر از گردن خودم بردارم مینداختم گردن ارثی است چاقی من و بیشتر وقتها هم بهم میگفتن این روی باباش رفته واسه همین دیگه خودم رها میکردم میگفتم من هرکاری کنم لاغر نمیشم چون ارثی است استخون بندیم بزرگه و یجورهای خودم بی گناه نشون میدادم و سر میزدم به بی‌خیالی و رفتارهای غیر انسانی مث خوردن زیاد و میگفتم من بی تقصیرم بخورم نخورم ورزش کنم نکنم همینم و دیگه خودم گول میزدم. ولی در این گام فهمیدم اصلا ارث چیه و هر تغییری که بعد تولد ایجاد بشه ارث نیست بلکه آفریده ذهن خودمان است ووقتی داشتم فایل استاد نگاه میکردم دقیقا مث یه پرده جلو چشمم نمایش داده شد و آلبوم عکس ها اومدجلو چشمم که بابام تو سربازی چقدر لاغر بوده تو ازدواجش لاغر بوده حتی قبلا هم که من دنیا اومده بودم و تو دستها بابام بودم خیلی لاغر بوده بابام مامانم وعکس داداشهام اومدجلو چشمم که چقدر لاغر بودن و دقیقا برام واضح روشن شد که ارثی نیست چاقی من و تعجب کردم تو این مدت نفهمیده بودم و خودم با این باور اشتباه گول زده بودم والان فهمیدم صدرصد من مقصر چاقی خودم بودم و هیچ عامل بیرونی تقصیر چاقی من نیست فقط این فرمول ها اشتباه بوده که مانع لاغری من شده و باعث چاقی بیشتر منم شده الان فهمیدم که من خودم با باور ها اشتباه باعث چاقی خودم شدم و همیشه خودم زدم بخواب نخواستم واقعیت ببینم که اصلا من برای چی چاق شدم و اومدم کور کورانه تقلید کردم باور ها اشتباه دیگران و روش ها اشتباه بقیه رو پیش گرفتم و با دیدن افراد خانوادم این باور در ذهنم قوی تر کردم و شد یکی از باورها قوی من ومانع لاغرشدن من شد اما حالا که این باور اشتباه شناسایی کردیم باید باور صحیح مقابلش بیاریم که چاقی من به هیچ وجه ارثی نیست ومن مسولیت صدرصد چاقیمو میپذیرم و بادیدن آلبوم وعکس ها بابام مامانم داداشم برام قشنگ روشن شد که من چاقیم ارثی نیست و همین الانم داداش من لاغر است پس چاقی من ارثی نیست بعد دیدن آلبوم شگفتی سازان این همه آدم با هر وزن سنی لاغرشدن ومتناسب پس چاقی ارثی نیست دلیل چاقی من آموزش های است که درباره چاقی یاد گرفتم فرمول ها اشتباه است چاقی ما ارثی نیست بلکه عادت های اشتباهی است که هر روز تکرار میکنم اون رفتارها اشتباه رو اضافه وزن نتیجه افکار و باورها اشتباه ما است پس بیاییم هر روز نمونه های واضح بیاریم برای خودمون که چاقی من ارثی نیست و اصلا ربطی به عوامل بیرونی نداره همش برمیگرده به خودم به اینکه چی به ذهنم یاد دادم و الان دارم نتیجه آموزش ها ذهنم مبینم در زندگیم یه مثال بزنم تا برامون کلا روشن بشه فک کن من کشاورزم
   خب من اومدم تو زمین گندم کاشتم اما انتظار دارم جای گندم ذرت سبز بشه خب این کشاورز الان تا صد سال دیگه بزرگترین امکانات کشاورزی به کار بگیره نمیتونه تخم گندم بریزه ولی ذرت برداشت کنه. وحالا شده حکایت ما افراد چاق اومدم به ذهنمون آموزش چاقی دادیم ولی خواستیم با هر روشی لاغری تجربه کنیم خب معلومه شکست میخوریم و هرچی به ذهن آموزش بدی نتیجه میگیری و تجربه می‌کنی در همه جوانب زندگی نه فقط چاقی. ‌‌ این ذهن ما است که آینده مارو رقم میزنه پس بیاییم همونجور که هزار بار دلیل مدرک می‌آوردیم ما به این دلیل ها چاقیم و براش نمونه می‌آوردیم الانم برای باور ها صحیح که تو رهنمون ایجاد کردیم هر روز مدرک دلیل بیاریم و استمرار داشته باشیم این آموزش ها زندگی کنیم من قبلا اصلا معنی ارث بلد نبودم و فک میکردم چون بقیه چاقن منم ارثی است چاقی در من و اما الان که واقعیت فهمیدم ومعنی کلمه ارث فهمیدم میپذیرم من مقصر چاقی خودم هستم وچاقی من براساس تکرار عادت ها اشتباه است همین و خیلی نمونه ها واضح دارم که دلیل چاقی من ارثی نیست بریم آلبوم شگفتی سازان میفهمیم که همه این اضافه وزن آفریده ذهن ماست براساس آنچه بهش آموزش دادیم. در پناه حق تا گام بعدی موفق پیروز باشید

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/20 21:44
   مدت عضویت: 330 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 1,091 کلمه

   سلآاام سلااااااامممم وقتتون بخیر و خوشی انشاالله حالتون خوب و عالی باشه😍😍 وآااااای من ک انقدر انرژیم بالا و خوشحال و شادم خداروشکر ک حد نداره.حال عالییی، حس عالییی ،ذهن آروم، تغیرات عالیترهمش لذته خدا میدونه..خب خب امروزم ک ایستگاه بیستم از مسیر لاغری من،روزه بیستم ماه هم هستیم ،فایلم ک بیست ، استادم ک بیست و عالی و خودمون بیست و درجه یک،،،،قبل شرح فایل امروز بچها واقعا من از تک تک نوشته هاتون لذت میبرم بهتون تبریک میگم بابت حال خوب و آگاهی هاتون و تغییراتتون … انشائ الله ک پرانرژی تر ادامه میدیم💪😍😍
   من داشتم فایل گوش میکردم این ذهنم انقدر باهام حرف انقدر هول م کرد ک بدو بنویس راجبه این راجبه اون دیگ بهش گفتم چشم حالا هستم در خدمتتون ک بریم باز بترکونیم،آماده اید بزنید بریم👣🤸🏃
   امروزه روز ما داریم تو جامعه ای زندگی میکنیم ک مردمش همیشه حرف دارن برای گفتن چ حرف خوب چ بد…
   چ پول دار چ فقیر..چ چاق چ لاغر…
   اگ پول دار باشی حرف مردم (از راه دزدیه و خلاف و اصلا قاچاق چیه😐)
   اگ فقیر باشن(ببینم چیکار کرده خدا اینجوری گذاشته تو کاسه اش)
   اگ لاغر باشه(هیچی ندارن ک بخورن ، معتاده ،،مریضن ،،مشکل داره ،،شوهرش اذیتش میکنه ،،باباش خرجی نمیده .و…) اگ چاق باشه (ارثیه ، خوشبحالشه ها صبح تا شب میخوره و میخابه )و…
   کلمه ارث🤔🤔
   راستش نمیدونم چرا ما ارث و از چیزای بد میدونیم مثل چاقیش ارثیه ، اخلاقش بده مثل باباشه ارثیه ، دستش کجه مثل عموشه ارثشون بابا ، چاق شدیآ حالا شوخی دوستان مگه ارث باباتو خوردم ، پول داره خودش ک منگله از باباش ی ارث کلون بهش رسیده 😐 هیچ وقت نمیتونیم درک کنیم ک بابا چرا ارث نمیتونه برای یکی باشه ..یکی اخلاقش خوب باشه یکی گَنده دماغ ..گَنده دماغ چرا باید ارث باشه🤔😐
   بنظر من شعور میتونه ارثی باشه ، فرهنگ میتونه ارثی باشه ،و چ خوبه ک این اگ چیزه خوبیه جاش بندازیم برای تعریف های خوب خوب ..پیشرفتها و موفقیت ها…ک اگ جواب و نتیجه تلاش ها و زحمت هاش رو گرفت از شانسش ..از خدا خواسته براش ..از پارتی داشته ندونیم و ب هیچی ربطش ندیم…😊
   خب خب از بحث خارج نشیم چاقی ارثی….چاقی نمیتونه ارثی باشه نمیتونه طبیعی باشه..وقتی ماازیک خانواده ایم ک فقط یکی دونفر چاق هستن بقیه لاغر این نمیتونه دلیل بر چاقی باشه،،اگ ما توی فامیل و اقوامی داریم ک از حرص و ولع چاق شده و ما بادیدن اون شخص ناخدآگاه رفتار اون و انجام بدیم و چاق بشیم دلیل نمیشه ک چاقی ما ارثی و طبیعی باشه،،وقتی داریم تو جامعه ای زندگی میکنیم ک خانواده های تو دلش هستن ک یکی چاق است و یکی لاغر پس چاقی حتی لاغری هم نمیتونه ارثی باشه و طبیعی….
   اصلا من سراغ دارم خانواده ای رو ک همه ماشاءالله هیکلی و قد بلند یک نفرشون قدش کوتاه و همیشه مریضه پس ارث بودن ن تو چاقی ن تو لاغری .ن رنگ چشم . ن قد بلند و کوتاهی ،..

   خب حالا ک این بهانه بهتر بگیم افکار اشتباه روشناسایی کردیم و دلیل و منطق براش اوردیم ، باز بیاییم بپذیریم ک تنها و تنها خودمون بودیم ک باعث چاقی جسم و افکارمون شدیم ..و ربطی ب عوامل بیرونی ، ژنتیک ، ارث و …..نداره…خب حالا ک پذیرفتیم و برای ذهن منطقیش کردیم و تا حدودی دچار دوگانگیش کردیم ک عه آره این درسته بیایید تقویتش کنیم و کنار این اصلاعات و آگاهی ،تصاویر هم نشونش بدیم من آبجیمو نشون میدم و بهش میگم ک ببین ذهن عزیزم آروم باش آرووووم ببین من و خواهرم از یک خانواده و یک پدرومادر هستیم ،، خوراک و تحرکمون یکیه اما ببین اون چقدر لاغر و متناسبه ولی من چاق …ذهن عزیزم برای من دلیل میاره و میگه اما تو عمو و مادر بزرگ هم چاقن…و من در جوابش میگم .میدونم عزیزم …اما اگ تو خانواده همه چاق باشن و حتی ..وحتی یک نفر لاغر باشه اون دیگ ارث ب حساب نمیاد.در حالی ک در کنار خواهرم .دختر عموم دختر عمه ام پسر عمه ام و خیلی های دیگ لاغرین خودت ک بهتر میدونی..و ذهنم سکوووت کرد😍💪 و خدارو شکر ک با حرف زدن ابهاماتمون حل شد …و تنها عامل چاقی من فقط دررفتار غذایی من هست ک بر اثر ی سری افکار و باورها و در نهایت عادت و تکرار اون عادتها بوجود اومده و حالا در تلاشی با لذت هستیم برای بازیابی تنظیمات پیش فرض…از طریق لاغری با ذهن…. و من از امروز تصمیم میگیرم ک با صلح با ذهنم اگ ب موانعی برخوردبم ک هرکدوم دلیل و منطقی برای خودمون داشتیم با حرف زدن حلش کنیم…و باور های صحیح و کاربرد ی رو جایگزین فرمول های اشتباه کنیم…ب امید موفقیت همگی 😍😍😊🤸
   من همیشه تو زمانهایی ک میخاستم رژیم یا ورزشی کنم همه ش میگفتم از شنبه ، از بعد مهمونی، عروسی ، دورهمی ، فردا ،ووقتی ک زمان تعیین میکردم این تصمیم من گرفتنی نبود و هی توش حنقولت میومد ، من دیگ از فردا هایی ک هیچوقت نیومد و محقق نشد شروع نمیکنم بلکه من از امروز شروع میکنم یعنی شروع کردم ولی ب ذهنم وعده ندادم ، ک هی سنگ بندازه سر راهم یا منصرفم کنه ک حالا هی از فرداهآ،😐و الان ک با خودش در مسیر لاغری هستم . خودش همراهمه شنیدین ک میگن آدما رو باید تو سفر شناخت .من الان این و میگم ک ذهن رو باید تو سفر شناخت ..سفری ک خودش یاد میگیره موانع رو بر داره و دست انداز هارو ترمز بگیره و جوری بالذت و آرامش ب انتهای مسیر میسونتد ک آب تو دلت تکون نمیخوره،،،،بخدا حرفام شعار نیست یا بخام بگم ک من عالی هستم ،،،خدا میدونه این حس ها تو وجودم شکوفا شده و لمسشون میکنم🤩🤸😊
   و کلام آخر: بعضی هامون واقعا طلب داریم اززندگی از عالم و آدم ،همش ناله و نامیدی ، همش غم و غصه ، در حالیکه اگ چشمامون رو بهتر باز کنیم بهتر متوجه زیبایی ها میشیم ،،،ما همه روزایی رو داشتیم ک چاق بودیم ، رنج کشیدیم ، غمگین بودیم ، عرق ریختیم ، همه کاری کردیم برای لاغری و نشد😐
   اما الانم چاقیم ، رنج نمیکشیم ، ب نسبت قبل غمگین نیستیم ، اون تلاش ها و عرق ریختن ها رو نداریم ، و حالمون خوبه ، امیدوار شدیم ، تغییر کردیم ، دیگ آدم چی میخاد اززندگی ،،،من روز تعیین نکردم برای لاغری ک تا فلان ماه و سال لاغر بشم ،،من تصمیم گرفتم روزامو خاطره کنم تا اون روزی ک دارم یادش میکنم مثل الان خنده روی لبام باشه و بگم عجب روزایی بود و لاغری چقدر آسون بود ولاغر شدن لذت داشت…
   و من با ذهنم دوتا مسافر ازین مسافرها بودیم و مکمل هم دیگ 😍😊
   ب امید موفقیت هممون انشاءالله 🙏

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/12/12 20:54
    مدت عضویت: 429 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 46 کلمه

    واقعاً لذذذذذذذذذذذت بردممممممممم خیییییییللللللی عاللللی بوددوست عزیزم. ازخوندن نوشتتون حس قشنگ وعالی بهم دست داد که نمیتونم وصفش کنم😍🌸🌸🌸 ممنون از این نوشته ی عالی باجازتون ازش کپی برمیدارم تازمانی که اینترنت ندارم توموبایلم داشته باشم و بخونمش هروقت احساس ناامیدی کردم انگیزه میده . 💐💐🌹🌹💮💮🌸🌸🌸

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     1400/03/01 02:29
     مدت عضویت: 308 روز
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 78 کلمه

     به نام خدایی که در این نزدیکیست….

     سلام دوست عزیز نوشته تون عالی بود خیلی براتون خوشحالم که حال دلتون خوبه 

     من از وقتی که به این مسیر زیبا هدایت شدم صبح که از خواب بیدار میشم چشمامو با عشق و شکر گزاری از خداوند باز می کنم و تمام روز مو با لذت و آرامش به شب 🌃 میرسونم واز تک تک لحظات نفس کشیدنم نهایت استفاده رو میبرم و شب 🌃 موقع خوابیدن دوباره چشمامو با عشق می‌بندم.

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/20 20:21
   مدت عضویت: 352 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 424 کلمه

   سلام و درود بر دوستان و خداقوت استاد بزرگوار ..🍃🌸
   برای من هم اینگونه بود که چاقی تو ارثی هست و البته خانواده ی مادری ام همه اضافه وزن داشتند و چندنفری هم که متناسب بودند با رژیمهای سخت و البته با ترس و غیر اصولی خود رو در تناسب حفظ می کردند و شنیدن و دیدن این موضوع بارها باعث می شد من خشمگین بشم و عصبی و باور قدرتمندی بود و اینکه الان که در مسیر لاغری من هستم تا حدودی متوجه شدم که چاقی ارثی نیست عادتی است و الان که فرمول ذهنی ام کمی تغییر کرده و روی رفتارهام تاثیر گذاشته میبینم زمین تا اسمان با رفتار قبلی ام متفاوت است و امروز هم به لطف اموزه های استاد نکته مهمی اموختم که من هر چه به عنوان ژنتیک و ارث دریافت کردم تا زمان تولدم با من بوده مثل رنگ چشم و مو و پوست و بقیه موارد بیرونی را بارها و بارها با توجهم به عنوان فرمول ذهنی در ذهنم کد نویسی کردم و در مسیر اسان لاغری با ذهن اول کافی است که فرمولهای اشتباه و دلایلی که برای اضافه وزن داشتنم بوده را شناسایی کنم و در کنارش یک باور قدرتمند مثبت بسازم و بسیار مهم است که باور جدید بارها تکرار و تمرین شود تا کاملا در ناخوداگاهم قرار بگیرد و توجه و تمرین ان دیدن رفتارهای انسانهای چاق و متناسب و تفاوت رفتاری انها می تونه باشه و دلایلی که باعث محکم شدن باور جدید من می شود در زندگی خیلی افکار و باورهایی را از خانواده و نزدیکان به ارث برده ایم زندگی کارمندی /قانع بودن /سازگار بودن/سپردن دیگران به خدا /پیر شدن /بیمار شدن /افسردگی بعد از زایمان و هزاران دلیل و باور اشتباه برای اسارت و خلق کردن بی نهایت مشکل و گرفتاری …و این اگاهی ها در جنبه های مختلف زندگی موثر هستند کدنویسی ذهن ما مثل سیستم کنترل از راه دور عمل می کنه هر برنامه ای بدی اجرا میشه و عادتها هستند که بارها تکرار می شوند و استمرار در انها باعث بروز درد و رنج در زندگی می شود .خدا را شاکرم که در این مسیر هستم و تغییرات رفتاری بسیاری داشته ام و الان رفتارم رو با پسر خودم که مقایسه می کنم می بینم دیگه هیجان خوردن ندارم و دایم ساعت رو نگاه نمی کنم و یا زمان گرسنگی تحمل دیرتر غذا خوردن رو دارم و اگاهانه رفتارم مدیریت می شه و هر روز کمی رهاتر از ترسها می شوم و نقاط قوت و قدرت و باورم پر رنگ تر ..خدایا شکرت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/11 14:29
   مدت عضویت: 661 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 505 کلمه

   با عرض سلام وادب ، خدمت استاد عزيز وهمراهان عزيز وهمنوردان قله تناسب فكري🌺❤️🌹
   از فايل صوتي امروز آنچه متبادر به ذهن ميشود اين است كه چاقي من ارثي نيست بلكه عادت ورفتار غلط غذايي است( كه در اثر تكرار تبديل به يك رفتار نادرست وعجين شده در ناخودآگاهم تحت عنوان باور وايمان اينكه من چون در خانواده ايي با افرادي چاق متولد شدم پس ناچارا چاق هستم واين تقدير من و غير قابل تغيير است) كه من بايستي حال كه آموختم ودانستم در صدد رفع اين باور غلط بر آيم . چگونه؟؟؟؟؟👌🏻👌🏻
   ١- بايستي اولا خودم مسئوليت چاقي را بپذيرم وخودم را مقصر اصلي چاقي خود بدانم ودر صدد توجيه كردن ودنبال مقصر گشتن ودر نهايت شانه خالي كردن از رفع آن با اين توجيهات نابجا بر نيايم👌🏻❤️
   ٢- در صدد تصحيح اين باور غلط وهر باور غلط ديگري با شناسايي اش بر آيم . از چه طريقي؟؟🤔🤔
   اولا: با ايجاد شكاف ويا خط خطي كردن عادت ناصحيحي( مثل اينكه هروز يك اسلايس كيك با چاي عصرانه خوردن) كه يك رفتار غلط وچاق كننده محسوب ميشود. بدون آنكه اصل آن رفتار را به كل زير سوال ببرم ويكدفعه ترك كنم ( چرا كه اين يعني انكار خودم وذهنم نمي تواند با چيزي كه خودم را زير سوال ببرد موافقت كند چرا كه اينكار به من حس نااميدي وسختي ترك آن عادت را مي دهد وذهن اگر ناشادي وحس بد من را بببيند موافقت نميكند) شروع به تغيير وايجاد يك خط در ان رفتار ناصحيح( فرضاً نصف اسلايس آن كيك عصرانه رابا چاي خوردن) ايجاد كنم تاضمن راضي نگه داشتن ذهنم واحساس خوب بودن ورضايت خودم از اينكار ، آهسته وكم كم اين رفتار غلط رادر ذهنم كمرنگ تر ونهايتا محونمايم👌🏻❤️👏💃💃.
   ثانيا:تغيير اين باور غلط را با جايگزين كردن باور صحيح وپيدا كردن دلائلي جهت تاييد آن باور صحيح منطقي ذهنم كنم . چگونه؟؟؟
   ١- اينكه با سوال مطرح كردن وجواب دادن مبني بر نفي اين باور غلط، ذهنم را قانع كنم ، مثلا فرضا ، چون پدر بزرگ ودايي من چاقند وشكم دارند پس چاقي منم ارثي است ؟؟ نه!نه منكه مادرم لاغر است واز همان خانواده ، پس چاقي من ارثي نيست.👌🏻❤️
   ويا اينكه تو خونواده خودم ، خواهرام با رژيم ورعايت متناسبند وگرنه چاقيمون ارثي است ومنم چون رعايت رژيم نكردم ويا ولش كردم چاقم؟؟؟ نه! نه پس خواهراي كوچكترم خصوصا مليحه طبيعتا حتي بعد از دو تا زايمان باز باربيه ، پس چاقي ما ارثي نيست وعادتي است👌🏻❤️💃💃
   ٢- دوم اينكه در پيدا كردن دلائل جهت باور صحيح جايگزين استمرار وتدوام وسعي هميشكي وزياد بكنم ، چرا كه آن باور غلط به تعداد سالهاي عمرم در من ايمان وباوري محكم بوده است وريشه دارد واين باور صحيح جايگزين نو نهالي است كه نياز به مراقبت هر روزي دارد تا آفات وعلف هاي هرز مانع از رشد واستحكام آن نشود. وخلاصه اينكه:
   با مراقبه وتلاش ميتوانم باورهاي صحيح را جايگزين هر نوع باور و رفتار غلط غذايي كنم ، تا بذرم درخت شود وثمره تناسبم به بار نشيند وبشوم آنچه كه لايقش هستم وهدف از خلقتم ( احسن الخالقين) بوده ❤️👌🏻👏👏💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   پونه عدل تهرانی
   1399/10/21 02:21
   مدت عضویت: 832 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 255 کلمه

   وقت شما بخیر عزیزان
   این فرمولها که در ذهن من بسیار بود حالا یکی جدیدش و بگم که مامانم همش می گفت تو به عمه هات رفتی پاهات چاقه به اونها رفتی این طوری اونطوری همش اینا رو می گفت نه ما هممون بالا تنه هامون لاغره و از این حرفهای بی خودی حالا اون موقع که هم که من لاغر بودم و دختر بچه ولی اینها کم کم فرمول شدن توی ذهنم من
   حالا این مثالی که زدین از فامیلتون یک نصف شب با این همه بستنی و باقلوا . من همسرم خیلی دیر می خوابه همیشه ولی متناسب هستش ولی عادت هم داره شب دیر می خورد شام چون اولا که اومده بودیم اینجا به رسم ایران ولی من اینجا کم کم عادتش دادم زودتر غذا بخوره چون من زود می خوابم شبا عادت ندارم تا دیروقت بیدار بمونم ولی حالا ممکنه که دیر وقت بستنی چیزی بخوره یا پاپ کورن درست کنه
   یادمه که ما می رفتیم سینما همسرم همیشه عادت داشت پاپ کورن و یه نوشابه بزرگ البته ما هم می خوردیم نوشابه ولی من همش فکرم این بود وای الان اینو می خورم اینجا هم نشستم و فیلم می بینم چاق می شم ولی می دیدم اون با لذت می خوره و نگاه می کنه ولی من هیچ وقت نتونستم با لذت بخورم حالا ممکنه همون وقت خوردن لذت بردم ولی بعدش همیشه استرس چاقی و از این حرف‌ها
   پس اضافه وزن ما به خاطر عادتها و باورهای اشتباه که در ذهنمون داریم که به صورت ناخوداگاه اونها رو تکرار می کنیم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   سهیلا عظیمی ویشته
   1399/10/17 21:12
   مدت عضویت: 832 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 349 کلمه

   یکی از باورهای قدرتمند چاقی ارثی بودن چاقی است این باور تقریبا در تمام خانواده های که چاق هستند وجود داره من خودم یادمه که از کودکی عمه ام میگفتند ما همه چاق میشیم اولش خوبیم خوش هیکل ایم اما بعد از مدتی چه زن چه مرد امون چاق میشند چون چاقی ما ارثی است این باور اشتباه از کودکی در گوش ما خوانده شده وکم کم در هر کدوم از ما که باورش کردیم تبدیل به چاقی شد باورهایی که اول فکرش در ذهن ما شکل گرفت وبعد از کد نویسی در مغزمون تبدیل به دستور شد وجسم هم که مجری این دستوره آن را به نمایش گذاشت همین طور باورهای اشتباه دیگه که به همین شکل روندش را طی کرده ودر جسم خودش را به صورت چاقی نمایان کرده حالا اول باید این باورهای اشتباه را شناسایی کنیم وبعد جای آنها باور های درست را جایگزین کنیم وبا دلیل و مدرک برای ذهن وبارها دلیل ومدرک واستمرار در این مورد که ذهن قانع بشه کد چاقی را کمرنگ کند وبه جایش کد لاغر را بگذارد تا این کدهای جدید بصورت برنامه نویسی جدید در مغز جای بگیرد و دستورات لاغری ولاغر شدن برای جسم صادر گردد هر بار که با موردی برخورد میکنیم که میتواند برای هر باوری یک دلیل و مدرک باشد تا باور درست را تقویت کند باید آن را به ذهن امون یاد آوری کنیم بفدری باید این کار تکرار شود تا ذهن کاملا قانع شود چون ذهن اصل را از بدل تشخیص نمیدهد بنابراین ذهن قانع میشود این کد درست است ودستور آن را به مغز میدهد تا مغز هم دستور به جسم بدهد فکر وعمل وباور سه موردی است که در این مورد میتواند به کمک تکرار کردن موفقیت به همراه داشته باشد
   با سپاس از استاد عزیز و ودوستان پیروزم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   فرشته مهربانF.s
   1399/10/11 00:54
   مدت عضویت: 478 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 310 کلمه

   با سلام
   چاقی ارثی یا عادتی؟
   معلومه دیگه عادتی این دیگه برای همه ما مصلم شده ما کدهای اشتباه خودمون با رفتارکردن بارها وبارها به عادت تبدیل کردیم وحالا شدیم مجموعه عادت های غلط ورفتارهای ناصحیج درسته که اومدیم وروی صفحه سفید ذهنمون کدهای اشتباهی رو نوشتیم اما حالا باید کدهای صحیح بدیم تا جایگزین کدهای ناصحیح بشه ورفتار مارو اصلاح کنه درسته که باید برای خودمون هر رور نمونه ودلیل بیاریم که این رفتار وباور غلط وصحیحش اینه ولی در عوض وقتی ملکه ذهن ما بشه راحت رفتار ما عوض میشه ودیگه بدون فکر کردن رفتار صحیح انجام میدیم مثل امروزمن که من در شرایطی قرار گرفتم که اگه قبلا بود پرخوری میکردم واز قبل کلی برنامه ریزی میکردم چی بخورم وچه نخورم اما امروز در کمال تعجب حتی خودم درست رفتار کردم ودرشان انسان غذا خوردم وپرخوری نکردم به خودم افتخار میکنم آفرین به من اگه فقط یکم فکر کنید هر دلیلی که برای چاق بودنتون میارید کد اشتباه وفقط کافیه مورد نقضشو پیدا کنید تا ببینید که هیچ اعتباری نداره خیلی راحت وقتی هر بار که اون دلیل روی سرمون خراب میشه وخودشو حق به جانب میدونه بهش یادآور بشی تو دلیل درستی نیستی چون تو از اعتبار با دلیل نقضت خارج شدی کم کم دلایل چاقیتون جمع میکنن میرن 🤣😅😁یعنی بد بلایی سرشون میارین منم اوایل دیوونم کرده بودن همش میخواستن بهم ثابت کنن که این دیگه درسته اون دیگه درسته هنوزم هر از چند گاهی یه دلیل عجیب جدید دیگه سروکلش پیدا میشه اما اونقدر فرشته مهربانم سریع دلیل نقضشو میاره که بیچاره با چشم گریون میره خونشون😁🤣یکم مقاومت کنید اوایلش تا مثل من با چشم خودتون قدرتتونو ببینید من واقعا به خودم به اعتماد به نفسم به متناسب شدنم به قدرتم افتخار میکنم آفرین به من که درزندگی اینقدر خوب وعالی عمل میکنم وهر روزدارم متناسب تر وفوق العاده تر میشم من مثل الماس میدرخشم😍🤩

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/09/29 22:57
   مدت عضویت: 489 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 133 کلمه

   فایل “چاقی ارثی است یا عادتی است ؟”:

   به نظر من اگر چیزی ارثی باشد، قابل تغییر نیست. وقتی البوم شگفتي سازان را ورق میزنم میبینم که خیلی از افرادچاق که اعضای خانواده چاق هم هنوز دارند ،لاغر شده اند، پس فرضیه به ارث بردن چاقی رو میشه اینجا رد کرد. چون اگر چاقی ارثی بود این افراد به هیچ وجه وزنشان قابل تغییر نبود ، ولی همانطور هم که شما عزیزان میبینید این افراد چاق وزنشون را به طور قابل توجهی پایین اورده اند و لاغر شده اند. مورد ديگر اینکه من در طول این چند ماه اخیر که ساکن سرزمين لاغری هستم ،دیده ام که تغییرات سالمی در طرز غذا خوردن ام ، سبک زندگیم و محیط پیرامونم همه ان ولع من را برای خوردن بیشتر، خنثی کرده است. 🤗

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/08/30 18:20
   مدت عضویت: 820 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 155 کلمه

   من تا قبل از ازدواج خیلی لاغر بودم ولی انقدر تو گوشم خونده بودن که خانواده ما بعد از ازدواج چاق میشن من خیلی سریع بعد از ازدواجم چاق شدم وکم کم دیدم که چقدر پرخور شدم ودربرابر خوراکیهاو غذاها چقدر ضعیف ولی الان میبینم که ذهنم که نسبت به باورهام عوضشده واز وقتی که خودم مسئولیت چاقیم رو به عهده گرفتم تونستم فرمولهای ذهنیم روعوضکنم ودیگه دربرابر خوراکیها ضعیف نیستم وخیلی راحت میتونم ازشون بگذرم واز نخوردنشون لذت ببرم والان مطمئنم که چاقی اصلا ارثی نیست چون اگر ارثی بود ما هیچوقت نمیتونستیم لاغر بشیم درصورتی که بارها شاید ناموفق وزود گذر ولی اینکارو کردیم پس به هیچ عنوان چاقی ارثی نیست مثلا قد میتونا ارثی باشه چون مانمیتونیم تغییرش بدیم ولی درمورد چاقی ولاغری بارها تونستیم تغییرش بدیم پس چاقی به هیچ عنوان ارثی نیست وفقط این فرمولهای ذهنی افراد چاقه که دستکاری شده وباجایگزینی فرمولهای درست بازهم میتونه به حالت قبل برگرده

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/08/27 18:42
   مدت عضویت: 832 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 96 کلمه

   من هم از بچه گی بهم می گفتن که عمه هات رفتی اونا چاقن ،وچون خانواده ی مادرم همشون بغیر یه خالم چاق بود بقیه خیلی متناسب بودن بارفتار غذایی متناسب ،واین باعث شده بود باور کنم که چاقیم ارثیه واین شد یکی از باورهای نگهبانم برای چاق وچاقتر شدنم بعد از آشنایی بالاغری باذهن دیدم نه این باورم کاما اشتباه چون هیچ کدام از خواهرها وبرادرم چاق نبودن وباخودم گفتم مگه می شه چاقی من ارثی باشه ؟من وخواهرها وبرادرم ژنتیک خیلی مشابهی داریم مگه می شه من ازشون جدا باشم پس چاقیم ارثی نیست

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/08/20 16:15
   مدت عضویت: 800 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 300 کلمه

   با سلام
   به لطف خدا یکی از اولین باورهایی که من تونستم با این دوره تغییرش بدم همین باور اشتباه ارثی بودن چاقی بود چون به وضوح برای من سوال بود که این با عدالت خداوند تناقض داره خدایی که انقدر عاشق بنده هاش اونها رو توی چنین اندوهی نمی ندازه! یادمه قبل از اینکه با دوره آشنا بشم به این نتیجه رسیده بودم اگر چاقی ارثی و من به مادرم بردم پس چرا نگم به پدرم بردم که انقدر از نظر چهره و قد بهش شبیه هستم داشتم با خودم تمرین می کردم که من ژنم شبیه پدرمه که به لطف خدا با دوره آشنا شدم و فهمیدم اصلا نه مادرم و نه هیچکس دیگه چاقیش ارثی نیست حتی مادرم هم در عکسهای کودکیش لاغر و متناسب بود. در خانواده ای که افراد چاق وجود دارند باعث میشه رفتار و افکار و باورهای اشتباه اونها در کودک تکرار بشه پس بچه هم به همون سرنوشت دچار میشه بدون اینکه بفهمه و افراد با گفتن اینکه ما ارثی چاقیم خودشون رو راحت می کنن و هرطور که می خوان رفتار می کنن. الان که چندین ماه در دوره هستم و رفتار و افکار خودم رو می بینم که چطور تغییر کرده و خداروشکر باید بگم زیبا شده می فهمم اصلا هم چاقی ارثی نیست یک باور اشتباه ، وگرنه چرا گاهی بدون هیچ کاری چندکیلو وزن کم می کردم خب اگه ارثی بود که بدن من نباید این کارو می کرد حالا اینکه الان می دونم داستان ترمیم و تخریب. من این فایل رو خیلی دوست دارم الان در حال استپ تخریب هستم و بدنم به راحتی داره من رو ترمیم می کنه و من با احساس آرامش و دوستداشتن خودم تا انتها و رسیدن به تناسب اندام ایده آلم از پذیرفتن افکار درست و متناسب کننده استقبال می کنم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/08/15 00:27
   مدت عضویت: 701 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 294 کلمه

   به نام خدای مهربان
   با سلام محضر استاد عزیز عطار روشن و دوستان شگفتی سازم
   دقیقا من هم همیشه از بچگی این موضوع را می شنیدم که چاقی ما ارثیه و این موضوع دیگه برام کاملا جدی شده بود و بصورت یک فرمول قطعی و حتمی غیرقابل تغییر دراومده بود و هزاران بار توسط اطرافیان مهر تایید میخورد و من خودم را در برار غول چاقی واقعا ناتوان و ضعیف می دونستم و تلاش برای لاغر شدن را کاری بیهوده و بی نتیجه می دیدم و به همین دلیل بطور مکرر بعد از هر بار که رژیم میگرفتم و رنج و سختی زیادی می کشیدم تا مقداری از وزن خودم را کم کنم و کم هم میشد ولی بسرعت برمیگشت و تمام زحماتم به هدر می رفت و دوباره چاق میشدم و شایدم چاقتر از قبل می شدم و این دیگه بصورت یک باور جدی و حتمی و غیر قابل تغییر و مخرب در ذهنم دراومده بود که چون چاقی من ارثیه من هر چقدر هم رژیم بگیرم و لاغر بشم بازم چاق میشم و زحمت بی فایده است باتوجه به اینکه فامیل ما همه چاق هستند.
   اما فامیل مون که خارج از کشور زندگی میکنن با تغییر فرمول های غلط غذایی و متناسب شدن خود و بچه هاشون میشه گفت باورهای مرا دچار تردید کردن ولی راهش را نمیدونستم و حالا که در این دوره شرکت کردم ایمان آوردم که سخت ترین و عمیق ترین و ریشه دارترین باورها و فرمول های غلط ذهنی را هم میشه با قدرت ذهن و تمرین و تکرار و استمرار کمرنگ کرد و باورها و فرمول های صحیح را در ذهن جایگزین کرد و متناسب شد.
   به لطف خدا و همت و پشتکار خودم بسیار امیدوارم که می تونم متناسب بشم و به اون اندام زیبا و رویایی خودم برسم.
   پاینده باشین

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/07/26 18:37
   مدت عضویت: 556 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 752 کلمه

   سلام و درود , استاد عزيز & دوستان گرامى سرزمين لاغرى با ذهن 😊 روز چهل و هفتم تكرار ,
   فايل , چاقى ارثى است يا عادتى⁉️
   منظره ى طبيعت اين فايل خيلى زيبا و عالى بود😍 در مورد ارثى بودن چاقى , متاسفانه خيلى اشتباه شنيده ايم , حتى در مورد ارثى بودن بيماريها‼️من خيلى از افراد شنيده ام كه , قند خون يا فشار خون يا و حتى بيماريهاى سخت رو نتيجه ى ا رثى بودن در خانواده مى دونن , و باور مى كنن كه قند خون , فشار خون و حتى بيماريهاى ديگه , از پدر و يا مادرشون به ارث رسيده , و يا در بين اعضاء خانواده شون هست . در حالى كه ارث معنى متفاوتى داره . حتى در مورد بيمارى سرطان , خواهرم از دكتر يه برنامه ى تلويزيونى شنيده بود كه , 95 درصد , بستگى به سبك زندگى فرد داره , و فقط 5 درصد ژنتيك تاثير داره . دكترها هم به محض اينكه مى بينن فردى قند خون , فشار خون و … داره , اولين سؤالى كه مى پرسند اينه كه , كسى در خانواده ِتون , قند خون , يا فشار خون و يا اين بيمارى رو داره⁉️ و فرد هم به راحتى قبول مى كنه چون پدرش يا مادرش و يا ديگر اعضاى خانواده و فاميل اين نوع بيمارى رو داشتن , اين فرد هم از اونا به ارث برده , و ديگه فكر مى كنه , چاره اى نيس و بايد با اين بيمارى كنار بياد و زندگى كنه‼️ و ربط مى دن به ارثى بودن , البته سؤالى رو كه دكتر ها مى پرسن كه آيا در خانواده ى شما هم , كسى اين بيمارى رو داره ⁉️ فكر مى كنم , از طرفى درسته , بخاطرِ اينكه وقتى با فرد يا افرادى زندگى مى كنيم كه مثلا خشم , نفرت , عصبانيت و يا بيمارى مثِ قند خون , فشار خون , و يا بيمارى سخت دارن , ما در اون محيط با اونا زندگى مى كنيم و ناآگاهانه تحت تاثير رفتارها , افكار و رفتارهاى غذايى و سبك زندگى اونا قرار مى گيريم , و بر اثر تكرار و تكرار , عادتها در ما , شكل مى گيرن , و اگه ما درست و صحيح زندگى كنيم در امان خواهيم بود . حتى در مورد رفتار هاى خشم و نفرت و عصبانيت و … هم همينطوره , اين رفتارها رو متاسفانه فرزندان ما ياد مى گيرند , و بر اثر تكرار و تكرار , عادتها در اونا شكل مى گيره . بعد مى گن , فلانى به باباش رفته , با به مادرش رفته , خيلى اين حرفا در بين مردم گفته مى شه , و بايد مراقب حرفايى كه مى زنيم باشيم . منم سالهايى بود كه رفتارهاى غذايى م درست نبود , خيلى شيرينى نون برنجى , نون خامه اى و … دوست داشتم و مقدار زيادى مى خوردم , اسمش بود كه من شام نمى خورم , اما در وعده ى ناهار زياد غذا مى خوردم . چون شنيده بودم كه شام خوردن چاق مى كنه , رفتارهاى غذايى م درست نبود‼️ و الان با خيال راحت اگه گرسنه باشم شام هم مى خورم . و احساس بدى هم ندارم . خيلى اين حرفا رو شنيدم ‼️ اگه مى خوايد لاغر بشيد شام نخور , و يا اينكه قبل از ساعت 7 شب اگه شام بخوريد , لاغر مى شيد . و من هم همش نگام به ساعت بود كه از 7 شب نگذره و اگه از 7 شب مى گذشت و مى خواستم شام بخورم , شام مى خوردم اما با احساس بد , و فكر مى كردم , اگه قبل از 7 شب مى خوردم , خوب بود . واقعا ناراحت مى شدم . اما الان اينطور ى رفتار نمى كنم . مهم اينه كه با احساس خوب غذا بخورم . مثلا اگه پدر و يا مادر و يا هر دو چاق باشن و رفتارهاى غذايى و سبك زندگى شون در جهت متناسب بودن نباشه , خب در نتيجه بچه ها هم به همين روش زندگى مى كنن , مى تونيم بگيم اينها مجموعه اى از عادتهاست , به اين معنا كه اون سبك زندگى رو از كودكى آموختن , و الگوبردارى كردن . چاقى هم شكل گرفته از رفتارهاى ما كه بر اثر تكرار و تكرار به صورت عادت در ما شكل گرفته . با تشكر فراوان , شاد و خرّم باشيد🧡🧡

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/07/25 00:01
   مدت عضویت: 552 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 200 کلمه

   به نام خدا 🌹
   من مقصر ۱۰۰٪چاقی خودم هستم ،بارها قبل از ثبت نام در دوره من باروهای اشتباه داشتم نسبت به چاقی خودم و همش درحال آوردن بهونه برای چاقی خودم بودم که آره شاید چون زیاد میشینم تحرک کم غذای چرب و خیلی باورهای دیگه که به لطف خدا تونستم همه رو کمرنگ کنم و صدرصد مطمئن شم که مقصر چاقی من خودم هستم باورهای چاقی و فرمول های چاقی اشتباهی که در ذهنم هست الگوی های غلط الگوی های چاقی که باعث رفتار چاق کننده میشه این ها باعث چاقی من بودند نه چیز دیگه ای نه ارث ،نه استعداد و نه بهونه دیگه ….چطور در خانواده ای ممکنه که یکی از بچه ها چاق باشه و دیگری لاغر ؟کلی ازین موردها داریم که اثبات میکنه چاقی ارثی نیست!وقتی به وضوح تفاوت رفتار افراد چاق و لاغر رو میبینیم باورهای متفادت رو میبینیم مشخصه که ارثی در کار نیست!همش فرمول های ذهنی و تکرار رفتار اشتباه و ایجاد تصاویر چاقی است که به لطف خدا قابل تغییر است🌹🌹🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/05/27 02:11
   مدت عضویت: 647 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 162 کلمه

   به نام خدا
   سلام به همه ي دوستان عزيز و استاد گرامي
   منم اين باور مخرب. رو داشتم و ميكفتم ما ارثي جاق هستيم و به خانواده مادرم اينا كشيديم جون خاله ام و دايي هام همه جاق بودند تصور ميكردم كه من با گذر زمان مثل مادرم جاق جاق ميشم و بايد از الان به فكر راه چاره بود به همين دليل هرجه تلاش ميكردم فايده اي نداشت و همجينين همسرم هميشه باورش اينه كه به مادرش كشيده در حالي كه اصلا خيلي كم غذا ميخوره و اصلا اهل هله هوله و فست فود اينحور جيزا نيس ولي اضافه وزن داره بخاطر اين باور مخربش
   خدا رو شكر كه با اين دوره مهم اشنا شدم و تمام باورها و كدهاي اشتباه رو جايگزين باورهاي صحيح ميكنم 🙏🏻
   تا به لطف خدا و استاد عزيز به اندام ايده الم برسم
   متناسب شدن خيلي راحته اكه كدهاي صحيح رو يادداشت كنيم 🙏🏻مثل اب خوردن لاغر ميشيم
   اسانترين كار دنيا متناسب شدنه 😍👏🏻🙏🏻

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/05/25 23:11
   مدت عضویت: 658 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 193 کلمه

   با سلام ، یکی از باورهای من هم ارثی بودن چاقی بود چون همه خانواده مادری ام چاق بودن و منم با دیدن اونا سالها فکر میکردم که چاقی ارثیه ، از وقتی که وارد دوره شدم و با فرمولهای چاقی آشنا شدم دیدم همه اون افراد باورها ، عادتها و رفتارهای تکرار شونده چاقی دارن و چون همه شون چاقن فکر میکنن چاقی ارثیه ، الان که من این فرمولها را تو ذهنم تغییر دادم و رفتار غذاییم عوض شده و مسئولیت چاقیم قبول کردم ذهنم پذیرفته که چاقی ارثی نیست خدا را شکر من دیروز مهمانی بودم فقط یک شیرینی عصر با چایی خوردم و دیدم دیگه هیچ تمایلی برای خوردن شیرینی نداشتم این چیزی بود که من تا حالا تجربه نکرده بودم چون از بچه گی خیلی علاقه به شیرینی داشتم و اصلا ی دونه شیرینی برای من معنی نداشت بعد از سالها ذائقه شیرین الان دیگه طعم شیرینی را دوست ندارم و این فقط بخاطر کد نویسی فرمولهای لاغری ذهنه ، حالا من تفاوت خودم با فامیلم را حس میکنم و میبینم که تو دو تا مسیر کاملا متفاوت قرار داریم ، خدایا شکرت که تو این مسیر هستم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/04/23 06:39
   مدت عضویت: 801 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 75 کلمه

   با سلام، من اصلا در خصوص این باور که چاقی ارثی نیست مقاومت نداشتم و در اول این دوره خیلی راحت حتی در همون فایل رایگان پذیرفتم ، البته در ناخوداگاهم همیشه فکر میکردم چاقی ارثی نیست ولی لاغری صددرصد ارثی هست ، چون که افراد لاغری که واقعا آرزو چاقی داشتن و چاق نمی‌شدن را دیدم و بعد از این دوره مطمئن تر شدم لاغری هم ارثی نیست و همه ضمیر ناخودآگاه انسان هست.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/03/20 22:48
   مدت عضویت: 810 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 134 کلمه

   با سلام . من از وقتی با این دوره آشنا شدم بیشتر به یقین رسیدم که واقعا چاقی ارثی نیست . و از این اگاهی بسیار سپاسگزار م ب خودم می بالم که با بهترین مسیر اشنا شدم . و این که استاد خودشونو تو اون لحظه با فامیلشون مقایسه می کردن دقیقا برای منم پیش اومده و بسیار جالب بود که من اصلا نمی تونستم مقدلر سفارش غذا مو بخورم و باعت تعجب بقیه هم شده رود ولی من با افتخار به خودم می بالیم انگار که گچ می خوردم بعد از خوردن یک چهارم از اون غذا و دیگه خیلی عالی بود دیگه و خوشحالم بسیار خوشحالم و خوبه حالم . عالی و پرفکت . عاشق این فرمول ذهنی جدیدم . سپاس بودنم را سپاس . فرمول ذهنی جدیدم رو سپاس. 🏖🏖🏜🏜🏝🏝

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/03/16 01:45
   مدت عضویت: 801 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 80 کلمه

   با درود بر همراهان، من از همون اول دوره این باور کاملاً برام جا افتاد که چاقی نه ارثیه نه استعداد میخواد. میدونم و باور دارم که هر کی از طریق الگوهای رفتاری که در ناخوداگاهش شکل گرفته اعمالش رو جلو میبره و رفتارهای غذایی ما که ریشه اش از اوون خاطراتو الگوهای رفتاریمون نشات گرفته دلیل چاقی میباشد و مسیول آن هم خودمان هستیم. خداروشکر که ما در حال تغییر هستیم و هر روز گامی بسوی تناسب برمیداریم. سپاس

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/06/18 22:20
    مدت عضویت: 591 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 79 کلمه

    من هم از کودکی بااین جملات اشنا شدم ک استخونی توپردارن و من ب مامان م رفتم ابم بخدزیم جاق می‌شیم وفلان و هز روز هن مادرم اینو تکرار مکرد ک تو استعداد چاقی داری و هرکاری کنی لاغررنمیشی و خاهرم برعکس اونا استعدادچاقی ندارن و هرکاری کنن چاق نمیشن من نمیدونم این کلمه استعداد رو کی بچاقی ربط دادع. اللان اموزش دیدم ک همه این باورهااشتباه ومن ب راحتی لاغرمیشم اصلا دوست ندارم طبق باورهای دیگران زندگیی کنم

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/03/07 13:19
   مدت عضویت: 619 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 147 کلمه

   سلام منم وقتی بچه بودم چون مامان بزرگم چاق بود منم به اون نگاه میکردم در صورتی که مامان اون زمان خیلی لاغر بود.من که بزرگتر شدم مامانم هم چاق شده بود وبه این باور رسیده بودم که پس ارثی است چون مامانم هم چاق شد یکی از دایی ها هم چاق بود. جالب اینجاست که دایی های دیگه ام وخاله هام همه متناسب بودند …داداشم عالی بود. …..الان میدونم
   که همه چیز از ذهن وباور انسان است که منجر به رفتارهایی میشه که یا ما را چاق کنه یا متناسب..
   من که باورهای چاقی تو ذهنم نقش بسته بود خب نتیجه اش معلومه …خدارا شکر میکنم که الان این باورها داره کمرنگ میشه وباورهای جدید داره در ذهنم ایجاد میشه …نتیجه اونم اینه دارم روز بروز متناسب تر میشم.عادتهام کلی فرق کرده بدون اینکه متوجه بشم .اذیت بشم…هدایا شکرت که دارم لذت می برم ومتناسب میشم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/03/06 09:51
   مدت عضویت: 660 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 120 کلمه

   من در دوران کودکی خیلی لاغر بودم طوری که وقتی بچه های دیگه میخواستن منو اذیت کنند به من میگفتن پلنگ صورتی ، پدرم شکم بزرگی داشت نمی‌دونم دقیقا از چه سنی این ترس به جان من افتاد که نکنه منم مثل پدرم بشم و شکمم چاق بشه ؟
   یادمه در سنین نوجوانی وقتی هنوز لاغر بودم این توهم رو داشتم که شکمم بزرگه و گن میپوشیدم و این ترس به همراه باور های اشتباه و چاق کننده زیاد دیگر باعث شد من چاق بشم و بیشتر هم از ناحیه شکم چاق بشم . یعنی هر وقت هم که رژیم می‌گرفتم و لاغرتر میشدم باز هم شکم من کمترین تغییرات رو داشت .
   حالا میفهمم موضوع از کجا آب میخوره.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/02/01 21:22
   مدت عضویت: 832 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 149 کلمه

   در مورد باور ارثی بودن باید بگم .من همیشه وقتی افراد لاغر رو میدیدم همیشه به خودم میگفتم چرا اینها به اندازه ما غذا میخورن ولی اونها لاغر هستن و من چاقو همیشه میگفتم مطمونم یه چیزی این وسط گیر داره وگرنه همه ادمها عین هم افریده شدن .و از زمانی که در دوره شرکت کردم این دلیل و پرسش توی ذهنم حل شد و من میدونم که چاقی ارژی نیست چون من و خواهرم هردو در یک خانواده ایم و اون کاملا متناسبه و من چاق .و تفاوت ما در اموزش های ذهنی ما هست که این طور هستیم و من با دلیل اوردن برای ذهنم رفتارهای صحیح رو جایگزین رفتارهای اشتباه میکنم و من هم مثل اب خوردن لاغر میشم.پس ارژی بودن یک باور اشتباه هست که باعث شده ما رفتارهای اشتباه رو تکرار و تکرار کنیم و در این وضعیت قرار بگیریم.ممنون استاد از فایل عالیتون.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   پونه عدل تهرانی
   1399/01/24 07:09
   مدت عضویت: 832 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 172 کلمه

   اول از همه اینو بگم که امروز شیطونه داشت گولم می زد که نرم پیاده روی همش می گفت تو سرت گیج میره خسته‌ای نمی خواد بری ولی من بلند شدم و رفتم به حرفش گوش ندادم و حرکتی همسو با متناسب شدن انجام دادم!
   و اینکه این باورهای چاقی من هم خیلی داشتم و یکی از اونها این بود که مامانم همیشه از بچگی به من می گفت پاهات چاقه البته من همیشه متناسب بودم حالا این چند ساله است که اینجوری شدم و این دیگه یکی از فرمولهای بود که من باور کرده بودم و همیشه فکر می کردم پاهای من خیلی زشت و چاقه حالا که به مامانم می گم می گه اخه می خواستم چیز کوتاه نپوشی خوب می گفتی نه بده مثلا کوتاه بپوشی یا این یا اون نه اینکه بی خودی برچسب بچسبونی !
   خلاصه خیلی از این فرمولهای این مدلی و الان دیگه باور ندارم که نه اینطوری نیست و خیلی از این باورها و به باورهای جدید تبدیل کردم
   و این ارثی هم همینطور!

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/01/20 16:02
   مدت عضویت: 739 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 196 کلمه

   روز ۴۷تکرار
   سلام استاد عطارروشن و دوستان متناسبم
   باور ارثی بودن،،ژنتیک،مادرزادی،نژادمون چاقه،استخون بندی درشت،زیاد شیر خوردن دوران طفولیت،بی تحرکی،بلوغ،ازدواج،بارداری،شیردهی،قرص ها و ویتامینه ها،مواد شیمیایی غذاها،خوردن برنج،نون،شیرینی،چربی،فست فود،دیروقت شام خوردن،شام خوردن،یبوست،افزایش سن ووو

   از بچگی شنیدم که ما هممون خانوادگی چاقیم،فقط خواهر بزرگم لاغر بود که اونم میگفتن چونکه تیروئید پرکار داره لاغرش میکنه،با داشتن اونهمه عوامل مقصر معلومه که ذهن وبدن من اقدامی نمیکرده،اطلاعی نداشته،ناآگاه بوده وفکر میکرده این سبک زندگی نرماله وحق منه ،خدا خواسته اینجوری باشم ومن ۴۴سال شنیدم ،حالا با این آموزشا دارم یاد میگیرم که چاقی من عادتی بوده نه ارثی ونه موارد های دیگه
   دیروز مادرم داشت تلفنی با خواهرم در مورد یه بچه ۳ساله فامیل حرف میزدن و مدام این از چاق شدن اون بچه تعریف میکردن و داشتن دنبال مقصر چاقیش میگشتن ودر انتها گفتن اینا سوی خانواده شون چاقه،معلومه به مادر بزرگش رفته،ژنتیکشون چاقیه،،،هم خنده م گرفته بود ،هم ناراحت شدم که دارن با این گفتارشون چه بلایی سر اون دختربچه میارن
   باید تمام باورها وفرمول اشتباه پیدا کنیم ومرتب به خودم گوشزد کنیم که هرچی تا بحال یاد گرفتیم اشتباه بوده وبراش نمادهای نقض بیاریم وتکرار کنیم وفایل گوش بدیم تا زمانیکه ذهنمون بپذیره که خودم مقصرچاقیه بدنم هستم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   طوبی حاج احمدی
   1399/01/13 00:47
   مدت عضویت: 808 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 108 کلمه

   سلام
   من هم باور داشتم ک چاقی من اررثیه
   من باور داشتم استخوان بندی من درشته
   من باور داشتم چاقی من ب علت دارو ست
   من باور داشتم ب خاطر تیرویید چاقم
   ولی شکر خدا با صحبتهای استاد ودلایلی ک پیدا کردم اطمینان پیدا کردم ک چاقی من فقط ب خاطر عادتهای اشتباه خودمه وهیچ چیزی باعث چاقی من نیست وفقط خودم مقصر هستم باعوض کردن کد های دهنی میتونم دوباره ب لاعری برسم
   من دوستانی دارم ک انها هم تیرویید دارند ولی چاق نیستند
   دوست من داروی اعضاب مصرف میکنه ولی چاق وپرخور نیست
   پس با تغییر باورهای ذهنی میتونم ب تناسب برسم
   استاد سپاسگذارم ??

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1398/12/01 16:25
   مدت عضویت: 787 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 320 کلمه

   با سلام
   یکی از دلایلی که من خودم را برای پرخوری با اون تبرئه می کردم ارثی بودن چاقی در خانواده ما بود . نمی دونم حالا چرا دیگران نمی گفتند اگر ارثی هست چرا پدر و خواهر و برادرهایت چاق نیستند ..و نمی دونستم با این حرف چه بر سر خودم می اوردم .وقتی استاد روشن این مسأله را تکذیب کردند من فهمیدم چه کرده ام .مگه قراره هر چه گفتند ما باور کنیم ؟بعد همیشه گلایه داشتم از خدا که چرا این چاقی به من ارث رسیده ؟ چرا مثلاً خوش خطی به خواهرم رسیده و بد خطی و چاقی به من .حالا که فکر می کنم می فهمم چطور این باورها بوجود آمده و شکل گرفته . وقتی خواهر کوچکم به مدرسه رفت یک بار پدرم گفت این بچه چه خوش خط نوشته .خطش به پدربزرگش رفته و از اون روز به بعد روز به روز خواهرم بیشتر سعی می کرد خوش خط تر بنویسد و الان هم خط بسیار خوبی دارد. ما باید از این اتفاقات درس بگیرم و فقط صفات خوب را به خودمون و بچه هامون تلقین کنیم .و باور سازی کنیم .حالا ایمان دارم که من به دلیل باور ارثی بودن چاقی به سمتی رفته ام که باورم را به اثبات برسانم . این هم خوب است و هم بد .بد برای گذشته و خوب که راه چاره ای داریم .ما هنوز ذهنمان را داریم و می توانیم باور دلخواه را بسازیم و خوشبختانه استاد هم کنار ما هستند و به ما در این باور سازی کمک می کنند . وقتی در میثاق نامه می گوئیم من مسئولیت چاقی خودم را بر عهده می گیرم همین است .من قبول دارم خودم با باورهای مخرب و در ادامه با رفتارهای اشتباه باعث چاقی خودم شده ام و حالا هم خودم اشتباهاتم را می توانم اصلاح کنم .از خدا برای رسیدن به مقصد نهایی کمک می خواهم و میدانم به ما کمک خواهد کرد .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1398/11/23 09:19
   مدت عضویت: 816 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 84 کلمه

   قبل از شرکت در دوره منم همیشه فکر می کردم که چاقی ارثیه و نمونه هم میوردم براش و تازه وقتی ازجمع یک خانواده یک نفرمتناسب بود اون فرد را استثنا می دونستم که این حتما سیستم بدنیش متفاوته درحالیکه الان می دونم که اون طبق فرمول های ذهنیش به ارثی بودن چاقی معتقد نیست. وخدا را شکر که من هم در این دوره این نکات مفید که درفایل های استاد هست را متوجه شدم والان می دونم که باورچاقی ارثی یک باور اشتباهه.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/01/17 00:17
    مدت عضویت: 660 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 98 کلمه

    سلام. روز چهل و هفتم تکرار :
    من هم باور ارثی بودن چاقی را داشتم و هروقت روشی رو شروع میکردم عده ای که همیشه باید یه نظری بدهند میگفتن ادامه بده ولی دیگه تو ژن ماست چاقی زیاد کاریش نمیشه کرد. منم باور کرده بودم و خب امید زیادی به نتیجه گرفتن از روش هایی که انجام میدادم نداشتم.
    خیلی باورهای دیگه اعم از: ما خانوادگی شکم بزرگی داریم. ما هرچی بخوریم جمع میشه پهلو و پاهامون.
    و…
    به نظرم باید خیلی خیلی باورهای جدید رو تأیید و تکرار کنیم تا تثبيت بشن و نتیجه شون رو در زندگی ببینیم.

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1398/10/24 17:35
   مدت عضویت: 718 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 104 کلمه

   واقعا لذت بخش است که خوراکی های اشتهاآور وتحریک کننده را ببینی ولی میلی نداشته باشی این از آرزوهای من است که در اکثر اوقات میل به غذا نداشته باشم نه اینکه مدام جلوی خودم رو بگیرم به امید اون روز تلاش می کنم .قبلا به ما می گفتند اگر خرید می روید با شکم پر بروید که کمتر هوس کنید ولی وقتی اشتهای ما کم شود دیگر نیازی به کارها نیست .نیازی به حسرت خوردن نیست .امروز روز سه شنبه تکرار اول است ومن سعی می کنم فایل های بیشتری گوش بدهم وبیشتر بنویسم .استد روشن می گوید نوشتن بسیار تاثیر گذار است

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1398/10/24 12:41
   مدت عضویت: 832 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 95 کلمه

   اینکه چاقی ارثیه رو ما باورش کردیم ولی اگه در اطرافمون خوب دقت کنیم عادتیه ،خودمن هم این رو باور کرده بودم که چاقی من ارثیه ومن مثل عمه هام چاق هستم چون خانواده مامانم همگی متناسب هستند حالا مادرم چند سالی چاق شد ولی باز الان لاغر شده ،ولی وقتی دقت کردم دیدم توی اون خانوادهایی که پدر ومادرشون چاقن وبه اصطلاح چاقیشون ارثیه همیشه یکی دو نفر از اعضای خانواده شون لاغر هستن واین کیس خیلی زیاده ووقتی به غذا خوردنشون دقت کردم دیدم که به اطر پرخوری چاق هستن نه چیزه دیگه

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1398/09/25 05:16
   مدت عضویت: 832 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 40 کلمه

   سلام به استاد عزیزم و دوستان خوبم
   البته من باور ندارم که چاقی ارثی است ولی از گوش دادن به این فایل لذت بردم و برایم آموزنده بود و نکات جالبی ازش یاد گرفتم ممنونم استاد گرامی و دوست داشتنی ???

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1398/09/22 21:27
   مدت عضویت: 832 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 228 کلمه

   چاقی ارثیست یا عادتی؟
   این فایل یکی از فایلهاییه که از دید من جا مونده و من امروز برای اولین بار به اون گوش دادم.
   چقدر خوبه که این دوره‌ی تکرار رو داریم انجام میدیم چون باعث شده از فایل‌هایی که قبلا گوش ندادیم هم استفاده کنیم.
   به دوستانم پیشنهاد می‌کنم که توضیحات نوشتاری موجود در این قسمت رو هم مطالعه کنن چون اطلاعات بسیار مفیدی میده.
   من یاد گرفتم که همیشه به دنبال شواهد بیشتری برای تقویت باورهای جدیدم بگردم.
   امروز در ارتباط با همین موضوع تجربه‌ای دلنشین داشتم. امروز بعد از ظهر به کافی شاپ رفته بودیم. همسر و دخترم هر دو به همراه نوشیدنی کیک سفارش دادن. اما من میل نداشتم و فقط نوشیدنی خواستم. وقتی سفارش رو اوردن من اصلا حتی رغبت به چشیدن هیچکدام از دو نوع کیک نداشتم این رفتار زمین تا آسمون با رفتارهای گذشته‌ی من متفاوته در حالیکه من همون آدم هستم و من همیشه در مقابل کیک و شیرینی خیلی ضعیف بودم. خیلی پیش میومد که من از خوردن اینجور خوراکی‌ها امتناع کنم و فقط از اون‌ها بچشم اما قبلااین رفتاربه دلیل بیمیلی نبوده بلکه همراه با رنج و حسرت بود. من خودمو مجبور می‌کردم که نخورم. جلوی خودمو میگرفتم و چقدر سخت و شکنجه‌اور بود دیدن و نخوردن. امروز انقدر اون حس بیمیلی لذت‌بخش بود که اصلا نمیتونم توصیف کنم. هر بار با چنین تجربه‌ای دلم می‌خواد برقصم از خوشحالی ☺️☺️☺️.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1398/09/21 18:45
   مدت عضویت: 814 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 188 کلمه

   با سلام
   من هم قبل از دوره باور ارثی بودن چاقی رو به شدت زیاد داشتم ودر حقیقت یک جور بهانه قوی وخوب برای اهمیت ندادن به رفتارم وافزایش چاقی بود برام .
   اما بعد از اینکه در دوره شرکت کردم وبعد از اموزشها الان به خوبی میبینم که چاقی ارثی من وحتی دختر عموهام واز طرف دیگر دختر خاله هام فقط یک باور بوده چون دقیقا خلاف اون رو در هر دوطرف فامیل داریم از یک طرف برادرم که بسیار لاغر هست .در صورتیکه اگر قرار بود چاقی من ارثی باشه حداقل باید روی برادرم هم یک اثراتی میگذاشت درصورتیکه اصلا اینطور نیست .واز طرف دیگه یکی از دختر خاله هام هست که اون هم خیلی لاغر هست .پس چطور ارث بر روی انها تاثیر نگذاشته ؟الان خیلی خوب درک میکنم که این رفتار ما بوده ‌که در همه ما اموزشی بوده و در اثر تکرار وتمرین خودمون دراون استاد شده بودیم .طوری که همه ما وقتی دور هم بودیم رفتارمون شبیه هم بود .والان که یک سری اون رفتار رو در خودم اصلاح کرده ام وتکرار نمیکنم میبینم که چقدر با اونها متفاوت شده ام .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   رها ناظم پور
   1398/09/21 17:26
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 194 کلمه

   با سلام
   خیلی فایل جالبی بود من دیشب برای خوردن فالوده با همسرم بیرون رفتیم ظرف فالوده رو که آوردن من شروع به خوردن کردم بلافاصله به یاد حرف استاد افتادم که گفتن وقتی چیزی رو دوست داری دیدی هیجان زده نشو خیلی آروم چند قاشق خوردم دوباره صدای استاد اومد توی گوشم چون پول دادی نباید تا تهش رو بخوری دوباره یک ذره خوردم چون خیلی خیلی زیاد فالوده دوست دارم دیگه مچبور شدم از آخرین فایلها بخش چندش آور استفاده کنم این که قاشق رو زمین گذاشتم ولی بعد که اومدم بیرون خیلی خوشحال بودم .
   دقیقا همین طور هست که استاد فرمودن ما یک سری عادتها و روشها رو یاد گرفتیم و تکرار میکنیم بعد فکر میکنیم ارثی هست مثلا من تا قبل از تناسب فکری دقیقا مثل مادرم غذا میخوردم و مثل او عادت شیرین خوردن داشتم و صد تا عادت مشابه دیگه که دقیقا باعث شده بود هیکل ما مثل هم بشه و همه میگفتن که من چاقی رو از مادرم به ارث بردم .
   از زمان ورود به مسیر تناسب فکری من متوجه شدم تنها خودم عامل چاقی خودم هستم که میتونم اونو برطرف کنم .
   ممنونم استاد دلسوز و مهربان

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم