ورود / ثبت نام
0

چرا هرچه تلاش می کنم لاغر نمی شوم؟

لاغر شدن را برای خود طبیعی کنید
اندازه متن

چرا لاغر نمی شوم؟ یکی از رایج ترین سوالات افرادی است که اضافه وزن دارند و رویای آنها لاغر شدن است.

همه افراد چاق بارها برای لاغر شدن تلاش کرده اند اما موفقیتی کسب نکرده اند و این در صورتی است که آنها برای چاق شدن هیچ تلاشی نکرده اند و خیلی طبیعی و خودبخودی چاق شده اند.

در تمام سال هایی که اضافه وزن داشتم و بارها برای لاغر شدن از طریق اجرای رژیم های سخت و ورزش های سنگین تلاش می کردم این سوال مهم در ذهن من پررنگ تر می شد که با اینکه تا این اندازه برای لاغر شدن تلاش می کنم چرا لاغر نمی شوم؟

جهان پیرامون ما بهترین مشاور و راهنمای انسان هاست.

بسیاری از پیشرفت ها از توجه به قوانین جهان هستی حاصل شده و هر روزه انسان به قوانین بیشتری دسترسی پیدا می کند و این فرایند سبب گسترش و پیشرفت امکانات در زندگی بشر شده است.

همانطور که بشر با استفاده از قوانین جهان هستی توانسته است تغییرات گسترده ای در شرایط زندگی خود ایجاد کند، ما نیز می توانیم با درک و استفاده از قوانین ثابت جهان هستی شرایط جسمی خود را تغییر دهیم.

درک این قانون و استفاده از آن برای تغییر محتوای ذهنی خود درباره چاقی می تواند تاثیر قابل توجهی در تغییر وضعیت جسمی ما داشته باشد.

یکی از مهمترین قوانین طبیعت “عدم تغییر پذیری طبیعت” است که باعث می شود به هیچ عنوان نتوانیم در روند کار طبیعت تغییر ایجاد کرده یا آن را متوقف کنیم.

لازم به ذکر است که انسان توانسته است با پیشرفت در درک مسائل علمی تغییراتی در گیاهان یا محصولات کشاورزی ایجاد کند اما این تغییر محدود به همان گونه می باشد و تاثیری بر روند کلی طبیعت ندارد.

بعنوان مثال بشر به هیچ عنوان قادر به تغییر شرایط جوی نیست یا رشد گیاهان و بسیاری موارد دیگر.

سالهاست انسانها در حال استفاده از منابع طبیعی هستند و در نحوه برخورد با طبیعت باعث صدمه زدن به طبیعت می شوند اما این رفتار انسانها تغییری در روند کار طبیعت ایجاد نکرده است.

فرض کنید با اشتباه انسانی جنگل انبوهی آتش بگیرد و بخش عمده ای از پوشش گیاهی آن از بین برود، طبیعت مجددا شروع به ترمیم و اصلاح خرابی ایجاد شده میکند.

یعنی حتی آتش گرفتن هم لحظه ای در روند کار طبیعت خلل ایجاد نمی کند و جهان هستی پیوسته در حال انجام مراحل گسترش و تکامل خود است.

هیچ یک از قوانین طبیعت را نمی توان تغییر داد، مسیر وزش باد، زمان طلوع و غروب، زمان ریزش باران، جاذبه زمین، رشد و نمو گیاهان و خلاصه در هیچ روند کار طبیعت نمی توان تغییر ایجاد کرد.

شاید بتوان با اصلاح و تغییرات ژنتیکی از یک گل رز قرمز، گل رز مشکی رویاند اما از گل رز قرمز دیگری فقط گل قرمز رنگ رویده می شود.

هرچیزی در جهان طبیعی باشد نمی توان آن را تغییر داد، می توان در آن خلل ایجاد کرد اما نمی توان آن را برای همیشه تغییر داد.

ارتباط قانون عدم تغییر پذیری طبیعت با چاقی چیست؟

اگر اضافه وزن و چاقی برای شما طبیعی شده باشد شما هرچقدر تلاش کنید شاید بتوانید برای مدتی مقداری از وزن خود را کاهش دهید اما مطمئن باشید نمی توانید برای همیشه متناسب بمانید و مانند افراد متناسب زندگی کنید.

دلیل مقاومت چاقی در برابر تصمیم شما برای لاغری این است که:

چاقی در ذهن شما طبیعی شده است و با انچه برای ذهن ناخودآگاه شما طبیعی شده باشد نمی توان مبارزه کرد.

همه افرادی که برای کاهش وزن از روش های فیزیکی یا دارویی استفاده می کنند در حال مبارزه کردن با طبیعت جسمی خود هستند و بارها شاهد شکست خود و دیگران در این زمینه بوده اید.

اگر تمایل دارید لاغر شوید باید آگاه باشید ابتدا باید حالت طبیعی بودن چاقی (اضافه وزن) را در ذهن خود تغییر دهید.

باید هر بار که به اضافه وزن خود توجه کردید برای شما چاقی غیرطبیعی باشد.

باید هیچوقت وضعیتی که دارید را به عنوان یک وضعیت طبیعی و تثبیت شده نپذیرید.

در این صورت است که شما توانسته اید اولین گام برای حرکت به سمت لاغر شدن را بردارید.

نکته قابل توجه این است که همه افراد چاق از چاق بودن و وضعیت خود ناراضی هستند اما نارضایتی به معنای نپذیرفتن چاقی نیست.

این دو موضوع با هم تفاوت دارد.

حتما شما از وضعیت چاقی خود ناراضی هستید که بارها برای لاغر شدن از روش های مختلف استفاده کرده اید یا اکنون تصمم گرفته اید از طریق یادگیری لاغری با ذهن رویای لاغر شدن خود را به واقعیت تبدیل کنید.

اما نارضایتی شما در سطح فکر و منطق شما ایجاد می شود.

آنچه مهم است نگاه شما به موضوع چاقی است.

چرا چاق هستی؟

چرا لاغر نمی شوی؟

آنچه درباره چاقی در ذهن شما ذخیره شده است انتظار شما از چاقی را مشخص می کند.

اگر در ذهن خود دلایل متعددی برای چاق بودن خود دارید شما در واقع چاقی را حق طبیعی خود می دانید.

اگر هر بار که از روش های مختلف برای لاغر شدن اقدام کرده اید و نتیجه نگرفته ای بیشتر باور کردی که تلاش برای لاغر شدن فایده ندارد و شما نمی توانید لاغر شوید به این مفهوم است که چاقی در ذهن شما طبیعی شده است.

یکی از راه های تاثیرگذار در تغییر فرمول طبیعی بودن چاقی در ذهن مشاهده تصاویر افرادی است که مثل ما چاق بوده اند اما با استفاده از روش لاغری با ذهن توانسته اند نتایج عالی کسب کنند و شرایط جدیدی در زندگی خود ایجاد کرده و آرزوی لاغر شدن خود را به واقعیت تبدیل کنند.

برای این منظور می توانید تصاویر برخی از شگفتی سازان لاغری با ذهن را تماشا کنید.

برای اطلاع بیشتر شما دوست عزیز درباره اینکه چرا لاغر نمی شوم؟ مطالب مهمی درباره چگونه طبیعی شدن چاقی در ذهن ناخودآگاه و نحوه تغییر آن آماده کرده ام که امیدوارم بارها این فایل را گوش کنید تا به اهمیت این موضوع پی ببرید و بتوانید ذهن خود را از حالت طبیعی بودن اضافه وزن خارج کنید.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tanasobefekri.com/?p=9249
برچسب ها:
131 نظر در مورد چرا هرچه تلاش می کنم لاغر نمی شوم؟

دیدگاهتان را بنویسید

   1400/09/07 15:24
   مدت عضویت: 828 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 275 کلمه

   سلام

   الان که من چاقم طبیعت خداست یا طبیعت ذهن خودم؟؟ ؟

   همیشه فکر میکردم طبیعت خداست که بعضی هارو چاق آفرید بعضی هارو لاغر، اینکه نمیتونم لباسهای دلخواهم و بپوشم حسرت بود برام ولی طبیعی شده بود واسم، الانم برام طبیعیه اگه یکم بیشتر بخورم همون یکم منو چاق میکنه ولی شوهرمو که تا خرخره میخوره یک گرم چاق نمیکنه چون واسش طبیعیه چاق نشه، انقد برا ذهنم چاقی طبیعیه واقعا اگه دو قاشق برنج بیشتر بخورم حال روحیم اندازه یه دیس برنج بد میشه یعنی انقد از غذا میترسما، حتی یکبار نشده بگم بابا شوهرم این همه میخوره اخه این غذا کجا میره منی که یه قاشق بیشتر بخورم تبدیل به چربی میشه، اصلا چه جوری؟؟ اگه من انقد میخوردم مطمئنم 200 کیلو شده بودم، ذهنم براش طبیعی طبیییییییعیه که چاق بشه همین امروز حس کردم در حد دو قاشق برنج و خورشت و ماست اضافی خوردم، عذاب وجدان و حس استرسی گرفتم که نگو ولی شوهرم با اینکه خیلی گرسنه نبود ولی یه بشقاب پررررر برنج خورد عین خیالشم نبود، واقعا کار بدن اینه غذاهای اضافی رو دفع کنه؟؟؟ خیلی جالبه این باورهای ما چیکار میکنه واقعا در ما تبدیل به چربی بشه و بچسبه بهمون، من این جمله رو همش باخودم تکرار میکنم، اگه یه آدم تو جهان اندام متناسب داره یه آدم قد بلند و دلخواه داره، یه نفر ثروت داره، یه نفر رابطه عالی داره یه نفر سلامتی داره یه نفر چهره و جسم زیبا داره پس هر کس دیگه هم میتونه داشته باشه به شرط اینکه باور‌ش کنه و طبیعی بدونه داشتن اینهارو، دنیا به آدم های پررو هرچی بخوان میده، میخوام پررو پررو به خواسته هام برسم وحالشو ببرم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/08/13 21:03
   مدت عضویت: 353 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 956 کلمه

   سلام و درود استاد عزیز و هم مسیری های با احساس و  متناسبم👋😍

   عشق به کارگزاران جهان هستی و قوانین هوشمندانه و بینظیرش❤️

   🧏🏻‍♀️باور مخفی و  مخرب چاقی من طبیعی است.؟!

    

   در جهانی قانونمند زندگی می کنیم که قوانینش برای تمام اجزا به طور یکسان جاریست اگر سیبی از درخت بیفتد هر کجای این سرزمین🌍حتما روی زمین می افتد اگر شاخه ی درختی در هر کجای این زمین بشکند خیلی سریع شروع به ترمیم می کند و جوانه می زند و این قوانین شامل حال انسان هم هست اگر هر وسیله ای از دستمان رها شود به زمین می افتد و اگر دستمون با چاقو ببرد سریع ترمییم می شود و این قانون طبیعیه طبیعت است …

   باید بپذیریم و فکر کنیم و تجزیه تحلیل کنیم و بنویسیم تا به درک برسیم که ما طبق قوانین جهان عمل نکردیم که این شرایط برامون به وجود اومده ودچار اضافه وزن شده ایم و خودمون کردیم .

    چاقی به ما تحمیل نشده است !باری نیست از بیرون! از افکار و بینش خودمونه (لاغرشدن خیلی آسونه فقط چندتا دیدگاهه  ،بینشه)که باید درک بشه😇

   🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃

   در طبیعت هیچ درخت و گل چاقی ما نمی بینیم هیچ شیرو پلنگ چاق یا افسرده ای نمی بینیم تا حالا نشده یک شیری سیر باشه و یک انسانی ببینه و بهش حمله  کنه ؟!!..و بترسه بگه حالا بخورم شاید فردا نباشه ؟!..

   اما حیوانات دست آموز انسان چون از چرخه طبیعت خارج شدند ممکنه دچار اختلال شوند …

   امروزه با پیشرفت تکنولوژی و شناخت گسترده قوانین جهان انسان ها در عوامل ژنتیکی تغییراتی ایجاد کرده اند مثلا از گل رز قرمزی گل رز مشکی بروید اما در دگر جای جهان از گل قرمز همان گل قرمز می روید یا اگر جنگلی سوخته شود باز شروع به ترمیم می کند و هر لحظه جهان در حال گسترش و ترمیم شدن است و این قانون طبیعی طبیعت است .

     

   اما اگر ما چاقی خود را طبیعی بدانیم به هیچ روش و تلاشی لاغر که نمی شویم هیچ !…بلکه هربار چاقتر هم می شویم و تمام روشهای قبل لاغری و رژیمها بی نتیجه ماندند چون ما این باور مخرب را داشتیم و انتظارمون از خودمون چاقی بود و هر بار که رژیم گرفتیم چاقتر شدیم 😱🥵بنابراین از امروز دیگه نمی پذیریم و حواسمون هست و با آبیاری این بذر(تکرار و تمرین و استمرار)باور صحیح  تناسب و لاغری طبیعی است و هماهنگ با جهان را جایگزین می کنیم )🌟

   همه افراد چاق از اضافه وزن خود ناراضی هستندو شکایت و گله فراوان دارند  ولی این موضوع فقط در سطح ذهن و منطق آنها هست و در واقع انقدر دلیل برای چاق بودن دارند که گویی چاقی آنها طبیعی است !…🤔وگرنه افراد متناسب بسیاری هستند که ورزش سنگین نکردند و تحرک ندارند و زیاد می خورند اما لاغر هستند !..

   به لطف خداوند از پارسال که این دوره را شرکت کردم همیشه سعی داشتم در کلام بگویم می خواهم اضافه ی وزنم کم شود و می خواهم طبیعی باشم و هماهنگ با طبیعت و خیلی خوب در ذهنم ثبت شده اما الآن یک تلنگر خوردم 👌استاد گفتند وقتی تو آینه خودتو میبینی باید بدونی شرایط اندامت غیر طبیعیه 🤔من خودم را پذیرفتم اما اشتباه …با خودم آشتی کردم گفتم اینطوری هم خوبی زیبایی خودت کردی و در واقع طبیعی بودن چاقی را در ذهن ناخودآگاهم تأیید کردم🙄 …من باید بدانم که این شرایط غیر طبیعی را خودم به وجود آوردم با قدرت خودم و ناآگاهانه و احساس بد و تنفر و توجه به این موضوع نداشته باشم و حالا با قدرت بگم می توانم اصلاح کنم و آگاهانه در مسیر لاغری با ذهن حرکت کنم  (خیلی ظریف بود سپاس خالقم و سپاس استاد جااانها 🙏🏻❤️)این باور مخرب در من تضاد بین درخواست من و انتظار چاقی بود …بوووود ریشه هاشو زدم 😇💪🏻

   حرکت در مسیر لاغری با ذهن، بودن در فضای سایت نوشتن دیدگاه و خواندن دیدگاه دوستان و دیدن شگفتی سازان هرروز و هرروز باعث میشه که باورهای جدید در ذهن ما قدرتمند شوند و جانمون تازه بشه بودن در دوره های آموزشی این سایت و همراه بودن باعث میشه یادگیری لاغری در ما عمیق بشه ولی فضای بیرون فضای مسمومه و همون آموزشهای چاقی را به ما القا می کنه اگر نزدیکان هم بفهمند که هیچ …با مسخره کردن و زیر نظر گرفته شدن سرزنش و تحقیر روبرو میشیم و بیشتر از قبل احساس ناتوانی و شکست می کنیم پس فضای خوبی هست که هرچه دل تنگت می خواهد بگویی😊 چون افرادی هم مسیرت هستند که حال دلتو درک می کنند کلی انگیزه می گیری و استادی که عاشقانه پشتیبانی می کنند و جوابگوی سؤوالات هستند سپاس🙏🏻طبیعت ما زیبایی است متناسب بودن و شاد زیستن خدا ما را چاق خلق نکرده و هرگز نخواسته ما رنج بکشیم سخت نفس بکشیم توانایی دویدن نداشته باشیم و خجالت بکشیم و غصه داشته باشیم نتونیم توانمندیهامون را به جهان عرضه کنیم و نتونیم حرف بزنیم …ما چاق شدیم ولی انگار زبون نداشتیم دوست نداشتیم حرف بزنیم همیشه یک گوشه پنهان می شدیم و با خود در جنگ بودیم .

   از خود انتظار لاغری و تناسب دارم چون هماهنگ با جهانم هستم و می خواهم طبیعی باشم 😊

   من امروز توانستم به وقت واکنش بدنی از احساس گرسنگی غذا بخورم 

   من امروز توانستم از لقمه هام لذت ببرم 

   من امروز توانستم توجهم را بزارم روی نقطه سیری یعنی واکنش بدنیم رفت ناخودآگاه نخوردم 

   من امروز توانستم از سلولهای هوشمند بدنم سپاسگزاری کنم و صداشون را از قلبم شنیدم ❤️

   من امروز توانستم سر قولم باشم 😊🙏🏻

   من امروز توانستم سبکی و رهایی را تجربه کنم🙏🏻

   من امروز توانستم به عملکرد ناخودآگاهم احترام بگذارم 

   من امروز تغییر بی میلی به غذاها را در خود تجربه کردم 

   پسرم بستنی خریده بود ولی اصلا میل نداشتم اصلا خوراکیها امروز شبیه گلدونها بودند برام فرکانس خوردن نداشتند 

   من امروز متعهدانه و با احساس خوب یک گام برای طبیعی شدنم برداشتم 💪🏻😍

   آفرین دختر تو فوق العاده ای همینطوری دوست دارم و عاشقتم ❤️

    

   دوستان متناسبم مسیرتون مستقیم و هموار و پرنعمت 

   🍃🌺🍃🌺🍃🌺🍃

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   malakotisomayeh5@gmil.com
   1400/08/11 11:04
   مدت عضویت: 52 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 135 کلمه

   سلام منم فکر میکردم چاقی من طبیعی هست ولی بدیهی بود و بدن من درست عمل میکرد من دو تا باور اشتباه داشتم ترس از خوردن و اینکه من هر کار کنم لاغر نمیشم با  این دو باور بدیهی بود که چاق بشم در صورتی که من آدم پر خوری نیستم پس به جای ترس از خوردن مثل افراد متناسب از خوردنم لذت میبرم تا به اندازه بخورم واین خوردن باعث تناسب من بشه نه اینکه باترس از چاقی بخورم واصلا نفهمم که چی خوردم وبا کنکاش در گذشته دیدم بدن من سالمه و من هر وقت تصمیم به لاغری گرفتم نتیجه گرفتم هر چند کم بوده چون روشم اشتباه بوده 

   حالا با لاغری با ذهن که تنها مسیر درست هست یاد میگیرم ورودی های درست به ذهنم بدم و طبق قانون طبیعت نتیجه درست بگیرم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   faribadeghani1371@gmail.com
   1400/08/06 19:55
   مدت عضویت: 163 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 160 کلمه

   سلام
   من‌ چاقی برای خودم طبیعی کرده بودم هی ب خودم میگفتم وقتی رژیم نمی‌گیرم وقتی رژیم میشکنم وقتی شیرینی میخورم وقتی برنج میخورم وقتی ورزش نمیکنم طبیعیه ک من چاق بشم
   انتظارم از خودم چاقی و چاقی بود
   اما الان میفهمم ک اینها طبیعی نیستن خدا هیچ وقتی بیماری و چاقی طبیعت انسان قرار نداده
   این طبیعی نیس ک من تو اوایل جونی کمرم و پاهام درد بکنه طبیعی تیس شکم و پهلو داشته باشم
   طبیعی نیس غمگین افسرده باشم
   هیچ وقت خدااینها رو برا انسان نخواسته
   من ایمان دارم ک طبیعیش اینه من لاغر و متناسب باشم طبیعیش اینه من حریص نباشم طبیعیش اینه من مثل یک فرد متناسب غذا بخورم طبیعیش اینه ک دیدگاه ب غذا فقط و فقط برای تامین انرژی باشه
   طبیعیش اینه از نعمتهای خدا استفاده کنم شاد باشم با انرژی باشم
   خدا حس خوب برا بندش میخواد هیچ وقت چاقی ک پراز حس بد و حال بد طبیعی انسان نیس چن خدا هیچ وقت اشتباه نمیکنه

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/08/05 19:01
   مدت عضویت: 430 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 372 کلمه

   بنام خدا 🌹 

   طبیعت.: در جهان قوانینی وجود دارد که هرکدام ازانها برپایه ی خود ثابت هستن مثل بارش باران و برف و یخ زدن آب در دمای زیر صفر درجه  که این قوانین بافشار فیزیکی و تلاش کردن  جسمی تغییر نمیکنن.  اینها طبیعی هستن .مثل جفت کردن پرنده ها باهم ازنوع خودشون طبیعیه مثل عروس هلندی ماده ونر.طبیعیه اما اگه عروس هلندی و طوطی برزیلی یا مرغ عشق باهم جفت بشن  وجوجشون  مشکل داشته باشه نه عروس هلندی باشه نه مرغ عشق این  بد یهیه وکار انسانه  وهیچ وقت در جنگل همچین اتفاقی نمیفته   .درمورد مرغ عشق یه جفت مرغ عشق ها روبا هم  عوض  کردیم که مثلاً جوجه ی خوبی بهمون بدن اما وقتی جوجه از تخم اومد بیرون تونست از لونه بیاد بیرون  نمیتو  نست رو پاهاش بایسته واین بد یهیه رفتار مابود  چون زن پرنده ها باهم نمیسا خت وما خبر نداشتیم واین اشتباه ازپرنده هانبود ازمابود درمورد چاقی و لاغری هم به همین شکله من سالها فکرمیکردم  من چاقم  چون پیاده روی نمیکنم چون برنج زیادمیخورم چون روغن زیادتوغذاها میریزیم  چون فقط پروتیین میخورم وسبزیجات و..‌.کمترمصرف  میکنم  اماواقعیت به چی دیگه بود یه جایی توی فایل استادگفته بود که ازبچه ها پرسیدم ذهنتون چاق شوندست یامتناسب شونده ؟ منم گفتم بذارتوی ذهنم بگردم ببینم چی به چیه؟  وبعد متوجه شدم که من  فکرم پرازفکردرباره ی غذاست  احساس ناتوانی در لاغرشدن وتغییر ناپذیر بودن رژیم و،کلایک  نقشه وبرنامه هاییکه برای خوردن داشتم بهش که فکر میکنم  وقتی وارد خاطرات خودم شدم دیدم درذهن من  طبیعی شده چاقی  چون. من به چیزی غیرازچاقی وخوردن  فکرنمیکردم وبیش از نودونه درصدذهنم پربود ازاطلاعات  درباره ی چاقی و غذاخوردن وتفریح کردن به همراه خوردن  وخیلی چیزای دیگه  واین طبیعی نیست که من نتونم راه برم نتونم پیغام سیری و گرسنگی رو درک کنم ودچارفشار شکم ودرد بشم  این طبیعی نیست .اصلا این  طبیعی نیست که یک آدم تمام زندگیش فقط توذهنش این باشه که چی خوردم چطور خوردم  چقدربخورم و…. واین کاملادرسته چاقی طبیعی نیست بچه ای که ازبدوتولد به دنیامیاد چاقه اینم طبیعی نیست بدیهی افکارورفتار مادرشه که بچه به دنیامیاد چاق باشه وفشار شکم به خاطر غذاخوردن زیادوهمیشه عذاب وجدان داشتن به خاطر غذاخوردن هم  طبیعی نیست. پس لاغری بایدطبیعی باشه آرام آرام در ذهن و درجسم  خودشو نشون بده 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   kiananaseh2008@gmail.com
   1400/08/05 08:12
   مدت عضویت: 106 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 326 کلمه

   با سلام و شاد باش

   من از وقتی که با فیلهای استاد آشنا شدم متوجه شدم که خودم مقصر چاقیم هستم و این بهانه هایی را که ذهنم ۳۰ ساله داره برام میاره را دیگه قبول نکردم .

   چاقی من حاصل یک سری عادات غذایی اشتباه هستش و نتیجش این جسم چاق هست این یک رفتار بدیهی است ولی طبیعی نیست چون در ذات بدن من مایل به لاغر شدن است بازهم چرا؟همانگونه که طبیعت بعد از یک آتش سوزی پیکره خود را ترمیم میکند و دوباره سبز میشود،همانطور که هر جای بدن من زخم شود ناخودآگاه بدن من شروع به ترمیم زخم میکند و این طببعی است.

   پس طبیعی است که جسم من مایل به لاغری و تناسب اندام باشد ولی در اثر عادات اشتباهی که من آموزش دیدم و کسب کردم با کمک مغز من که دستورات را میدهد به سمت چاقی گام برمیدارد و تمام تلاشهای من را خنثی میکند

   پی بدیهی است با این رفتارهای اشتباه این جسم چاق شکل میگیرد.

   یکی از عادات نامتناسب من خوردن مدام است وقتیکه بعد از چندین ساعت کار میام داخل خونه و هی یه چیزی تو ذهن من میخواد با گفتن اینکه برو یه چیزی بخور تا خستگیت در بره منو آرومم کنه و من مدام تو یخچالم الکی.گرسنه هم نیستم و من هنوز پس این عادت برنیومدم.

   من دیگه چاقیم را تقصیر تیرویبد ، ژنتیک و داروهای کورتن و دیابت و بدشانسی من و…نمیندارم

   مقصر من هستم با عادات بدی که دارم و اینقدر اینا کهنه و ریشه دار شدن که خیلی وقتا میفهمم که الان که تو گرسنه نیستس و خسته ایی چرا میخوری ولی پسش برنمیام.

   ولی به امید خدای متعال و استاد و کمکهاشون من عوض میشم و این عادتها را از بین میبرم و من هم یک انسان لاغر و متناسب و شاد میشم .البته بدون عجله.تکرار میکنم بدون عجله.چو ن مدام سراغ آدم میاد و میگه ببین تد ۲ ماهه اومدی نتیجه نگرفتی و ولش کن.

   قانون طبیعی دنیا اینه که من لاغر باشم و لذتش را ببرم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/08/03 17:02
   مدت عضویت: 467 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 673 کلمه

   سلام به استاد خوب من و دوستان همیشه متناسبم

   نظیر این فایل رو‌جایی نشنیده بودم.جایی ندیده بودم. کسی تا بحال از این بعد به داستان چاقی من نگاه نکرده بود. فرق بین کلمه بدیعی و طبیعی و تاثیر عمیقش در ذهنم رو نمیدونستم.‌بله….این بدیهیه من تو این مدت ۳۵ سال عمرم چاق بشم ولی طبیعی نیست…..چقد زیبا‌…..من خیلی بی موقع غذا میخوردم ولی همیشه هم چون با ترس بود و یه ذره میخوردم یه ذره دستمو پس میکشیدم با خودم میگفتم‌من که چیزی نمیخورم.‌من همش رژیمم. من کم غذام ولی اگه صادق باشم درسته سر سفره و تو دید دیگران کم میخوردم ولی عجیب ریزه خواری داشتم.‌خیلی ناخنک میزدم به یخچال و هر چی توشه. اصلا بیمار روانی بودما .صدای غذاهای تو یخچال رو میشنیدم که میگفت بیا منو بردار و یبخور. هنوزم متاسفانه گاهی اینجپری میشم. اونموقع از این حالتم میترسیدم‌.آشفته میشدم و میگفتم این کارم یعنی چی. هر چی تا ساعت پنج بعداز ظهر نخورده بودم و حسابی خودمو نگه داشته بودم و شکمم فرم صاف گرفته بود رو تو یه ساعت ریز خواری و در نهایت عصبانیت از دست خودم و پرخوری میخوردم….اینقد در یخچال باز میشد و لقمه میزدمکه ناراحت میشدم کل ظرف غذا رو میاوردم جلوم و تا سیری کامل میخوردم.و بعدش پشیمونی…و بعد میومدم خودمو دلداری بدم یه بار میگفتم خوب تو کل روز رو چیزی نخوردی.‌اشکال نداره….یه بار میگفتم بی عرضه.‌او دیگه اراده قدیم رو نداری. دیگه نمیتونی رژیم بگیری. تو ناتوانی…..

   ولی نمیدونستم چه با اون حجم غذا و کالری که از روی ولع عصبی میخورم چقد کالری وارد بدنم کردم و چه اون ناراحتی و پشیمونی داره با من چه میکنه. منو داغون کردم…..شدم کسی که که حتی در روزهای اخری که خدا شما روگذاشت سر راه من من قد گنجشک غذا میخوردم ولی لاغر که نمیشدم هیچ..هر ماه سه چهار کیلو چاق میشدم .بخودم اومدم دیدم تو شش ماه ده کیلو زیاد شدم.‌حالا کی. منی که مدتها بود یه غذای گرم نخورده بودم‌ دا،م شیر خرما و سالاد…..همیشه از خودم سوال میکردم چرا لاغر نمیشم.و بخودم میگفتم از خوردن نیست.یه چیز دیگست.مگه میشه از اینی که من میخورم کمتر خورد؟؟؟؟؟

   به لطف خدا حالا که اینجام خوشحالم جواب همه سوالامو گرفتم….اینکه ترس از غذا نمیذاشته من لاغر شم….درسته من اولش زیاد میخوردم .ولی حتی در رژیم سخت لاغر نمیسدم.‌چون مهم نبود چقد میخوردم .اصلا مقدار غذا خوردن مهم نبود.‌مهم فقط اون خوردنه بود. هر چقدم غذامو کمترمیکردم چون من از غذا خوردن و مواد غذایی میترسیدم لاغر نمیشدم که هیچ. چاقترم میشدم.مرحبا استاد. آفرین به این همه هوش الهی .من معتقدم شما نظر کرده خدایین و زبان شما زبان خداست.‌لیاقت میخواد این سعادت……من هنوزم در برخورد تموم راحت با مواد غذایی مشکل دارم. یعنی اینجور اطلاعات میگیرم خودمو اصلاح میگنم و نمیترسم ولی از اونجا که منفی باف دا،م در حال تخریب ماست همینکه جلوتر میریم و این مبحث فراموشم میشه اون از این نقطه ضعف من استفاده میکنه و بصورت نامحسوس منو از غذاها میترسونه. دوباره تفکیک غذاها. دارم میام سر کار.ناهار برنج و خورشت آماده کردم بهم میگه خورشت تنها بخور. برنج چاق کننده ست.‌بذار زودتر نتیجه بگیری.‌خیلی نامحسوس. دقیقا دو تا ضعف اساسی من….ترس ازمواد غذایی و عجله…..ترکیب اینا میشه من…منی که بنظر خودم درست در مسیرم. حجم غذام کم شده. پس چرا لاغر نمیشم…..یا میاد میگه خوابت میاد .نخواب پا شو تردمیل بزن.امروزا کم که میخوری زودتر نتیجه میده….باز همون قضیه…..و چه خوبه که شما استاد گلم از فابل قبل و این فایل دست اونو برام روکردین. درسته تردمیل رو برای سلامتی دوست دارم ولی واقعا هنوز نتونستم در ذهنم تفکیک کنم و ته قلبم میگم ورزش و تخرک بیشتر لاغر میکنه……

   استاد نازنین….به حول قوه الهی و با کمک شما همه موانع دارن میرن کنار و من بزودی لاغر میشم….الان که اینجام. از شدت ضعف گرسنگی از چرت عصرونه بیدار شدم.چه حس خوبیه که رژیم ندارم. رفتم و قد برطرف کردن ضعف و ناراحتی خوردم. الان نه گشنمه و نه حسم میگه زیاد خوردی. و چه لذتی داشت استاد خوردن موقع گرسنگیو چشیدن طعم سیری….

   خداوند شما رو حفظ کنه.‌فاتحه ای نثار روح مادر بزرگوارتون که کسی مثل شما رو بدنیا هدیه کرد 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   negarmalekzade2377@gmail.com
   1400/08/03 14:04
   مدت عضویت: 153 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,778 کلمه

   سلام استاد عزیز ودوستان سایت تناسب فکری⚘

    

   🎀گام هفتم((چراهرچه تلاش میکنم لاغر نمیشم))🎀

    

   جهانی که در آن زندگی می کنیم سرشار از قوانینه یعنی هر بخش از جهان هستی داره با یک  قانون هدایت میشه و کارش داره انجام میشه، مثل باریدن باران، مثل ایجاد برف، مثل بخار شدن آب👌

    اینها همه قانون داره و وقتی آب به ۱۰۰ درجه رسید شروع میکنه به بخار شدن. شما نمیتونی انتظار داشته باشی آب در دمای ۵۰ درجه بخار کنه باید از صد رد بشه نمیتونی انتظار داشته باشی آب در دمای ۲۰ درجه یخ بزنه باید از صفر بیاد پایین تر. اینها قانونه و نمیشه عوضشون کرد.🥳

    بدن شما به عنوان عضوی از این جهان طبیعت شامل این قوانین میشه. یک سری قوانین بر بدن شما حاکمه اگه فردی متناسبه یک سری قوانین را داره رعایت میکنه اگه شما چاق هستی یک سری قوانین رو رعایت نمی کنی که شما چاقی

    این رو باید درک کنید خیلی مهمه که آدم به این سطح فکری برسه که مطمئن باشه که مشکل از خودمه و تحمیلی نیست تا وقتی فکر کنی چاقی بر شما تحمیل شده نمیتونی از شر اضافه وزنت خلاص بشی هیچ چیزی بر شما تحمیل نمی شه باید به قوانین فکر کنی اگه میخواهی این مسئله را حذف کنی که چرا من اضافه وزن دارم و چطور متناسب بشم؟؟

    باید اول به این موضوع فکر کنه که جهان هستی داره با قوانین اداره میشه. جاذبه یک قانونه💐

    جهان با قانون داره هدایت میشه و کنترل میشه پس یک سری چیزها در جهان طبیعیه مثل جاذبه زمین. شما وقتی یک بذر گندم رو میکاری طبیعتش اینه که گندم از اونجا رشد کنه و به شما یک خوشه بده که صدتا گندم بشه. اگه گندم کاشتی و سیب درآمد غیر طبیعیه. خیلی مهمه متوجه باشید طبیعت چی میگه و شما چطور رفتار می کنید و نتیجه شما چیه 

   ما دو گزینه در رویدادهای جهان داریم یکیش بدیهی یکیش هم طبیعی و بدیهی چیزیه که شما داری رفتار میکنی و نتیجه ای که شما داری میگیری ولی اون بدیهی، طبیعی نیست 🤔

   بعضی از چیزها در جهان طبیعیه، مثل بذر سیب، که میکارم و درخت سیب به وجود میاد ولی اینکه فکر کنی من اضافه وزنم طبیعیه این اشتباهه، این بدیهی میشه چون شما داری یکسری رفتار رو انجام میدی که این حال و روز برات به وجود آمده، این طبیعی دنیا نیست که شما چاق باشی و مشکل داشته باشی در رفت و آمدت، در نشست و برخاستت، از پله بالا رفتنت، در نفس کشیدنت، این طبیعی نیست، این بدیهی رفتار شماست 🤨

    

   اینجوری فکر کردی این جوری رفتار کردی، ولی طبیعی نیست.🥴

    افرادی که اضافه وزن دارن به خاطر اینکه سال‌ها با این مشکل روبرو هستن، بهش عادت کردن، فکر می‌کنند این طبیعیه. به همین دلیله که هیچ وقت اقدامی برای بهبودش انجام نمیدن و یا اگر هم اقدامی انجام میدن چون در ذهن شما ذخیره شده که این حالت برای شما طبیعیه، شما نمیتونید طبیعت را عوض کنی

    خیلی این نکته مهمه، تا وقتی که چاقی خودت رو طبیعی میدونی هزار بار شما تلاش کنی برای لاغر شدن از هر روشی، شما به موفقیت نمی رسید 😯

   چون در ذهن شما طبیعی اینه که من چاق باشم. وقتی که قانون طبیعت اینه که آب در دمای زیر صفر درجه یخ میبنده، شما اگر هزار جور تلاش کنی آب معمولی رو توی فضای عادی خونت یخ بزنه، نمیتونی و موفق نمیشی اونوقت میگی من چرا شکست میخورم😕🤗

    تو نمیتونی طبیعت رو تغییر بدی، هر کاری هم که بکنی دعا بخونی، التماس کنی، آب توی دمای ۲۰ درجه یخ میبنده و زیر صفر درجه یخ میشه 

   برای اضافه وزن هم همینه چون شما سال‌هاست اضافه وزن داشتی برای ذهنت و برای خودت، منطقت، این طبیعی شده که من دیگه اینم، به همین دلیله که هر چقدر تلاش می کنی از روشهای مختلف استفاده می کنی شما نمیتونی به نتیجه برسی، چون شما طبیعت رو نمیتونی عوض کنی🤗

    قدم اول اینه که به قوانین جهان فکر کنی و اینها را تفکیک کنی، طبیعی بودن را از بدیهی بودن تفکیک کنی قاطیشون نکن.💐

    شما اضافه وزن خودت که برات بدیهیه رو به طبیعی تبدیل کردی. این فوق العاده خطرناکه و این سدّ بزرگیه جلوی شما👌

    اضافه وزن شما بدیهی هست ولی طبیعی نیست. چون خیلی‌ها هستن اضافه وزن دارن، آنها هم فست فود میخورن، میوه میخورن، برنج میخورن، فعالیتشون کمه شاید باشگاه نرن، ولی طبیعتش اینه که متناسبن🤗

     شما هم میتونی اون جوری باشی

    کی؟؟🤔

    زمانی که فکرت را درباره خودت عوض کنی، سد رو باید بشکنی، تو ذهن شما طبیعیش اینه که چاقی. تا وقتی طبیعت ذهن شما چاق شونده باشه، به سمت اضافه وزن باشه، شما در متناسب شدن شکست می‌خوری

    این قانون طلایی متناسب شدنه

    اگه میخوای متناسب بشی، اگه میخوای در شرایط خودت تغییراتی ایجاد کنی، باید اول دیدگاه تو نسبت به چاقی عوض کنی،👌

    تا حالا فکر میکردی طبیعی اینه، خدا خواسته، شانس منه، ژنتیک منه، هر چیزی که فکر کردی که باعث شده که در ذهن شما این باور به وجود بیاد که طبیعیش اینه که من چاق باشم، این اشتباهه، این مانع از متناسب شدن میشه. اینو باید تغییر بدی، باید بپذیری، با رفتاری که من دارم، با طرز فکری که من داشتم، بدیهیه که من چاق باشم، اما طبیعی نیست و من میتونم با تغییر افکارم و باورهام خودمو به حالت طبیعی برسونم

    یک درخت وقتی میوه میده اگر میوه اش سالم باشه آبدار باشه، شیرین باشهه، این طبیعیه👏👏

    ولی اگه میوه درخت کرم بخوره این طبیعی نیست این میشه بدیهی. کشاورز ممکنه نگهداری نکرده باشه، این درخت دچار آفت زدگی میشه، ولی طبیعی نیست و میشه اون آفت را برطرف کرد. یکسری اقدامات انجام میدن، اون درخت به حالت طبیعی خودش برمیگرده طبیعت ما خیلی عالی می تونه به ما درس بده، اگه ما حواسمون باشه، اگه ما دقت کنیم به اطرافمون،💐

    چرا هیچ حیوونی چاق نمیشه، چون طبیعت حیوانات اینه که نمیتونن چاق بشن. اونا دست کاری نکردن ذهنشون رو. اونا طبق غریزه شون شکار میکنن و غذا میخورن و طبیعی رفتار میکنن و هیچ وقت چاق نمیشن مگر حیواناتی که دست آموز انسان میشن به زور  آنها را از چرخه طبیعت خارج میکنن. اضافه وزن خودتون رو به عنوان طبیعت وجودتون نپذیرید 

    اضافه وزن چیز سختی نیست، همش چندتا فرموله چند تا دیدگاهه، چندتا فکره،👌🙃

    قبل از شنیدن این صحبت‌ها، دیدگاهت در مورد خودت چی بود؟؟ همش می‌گفتی دیگه من همینم، چیکار کنم؟؟ اگه طبیعی بوده واسه خودت چاقی، الان اینو شنیدی یه شکی ایجاد شد که نکنه من دارم اشتباه می کنم، این میشه شکسته باور🥳

    اولین ضربه روما با این باور زدیم، اگه بیخیالش بشی دو روز بعد باز این حرف ها یادت میره، میری روی طبیعت خودت که از قبل توی ذهنت بوده، ولی اگر مدام پیگیرش بشی، گوش بدی فایلهارو، مطالب ها رو بخونی اونوقت اوضاع عوض میشه،

    وقتی که ذهن طبیعیتش عوض میشه، خودبه‌خود جسم هم عوض میشه. اگه فکر می کنی که برای متناسب شدن باید سختی بکشی، ورزش سنگین انجام بدی، باید سر ساعت بخوری، شما برای چاق شدن هیچ تلاش خاصی نکردی  مگر طبق برنامه خاصی غذا خوردی که اضافه وزن پیدا کردی، بدیهی بود.

    یک سری رفتارها را انجام دادی یکسری افکار رو داشتی باورها را داشتی، خب نتیجش میشه این. همین افکار رو میشه عوض کرد دوباره. بدون اینکه شما سختی بکشی میتونی متناسب بشی🥳💃💃💃💃

    وقتی محیط اطراف شما مسمومه، نمیتونی نتیجه مطلوبی بگیری. نمیتونی اصلاً به پیشرفت کردن به متناسب شدن فکر کنی. چون به محض اینکه شما میخوای فکر کنی، از چند نقطه شما سرکوب میشی،

    تو نمیتونی، تو هزار بار امتحان کردی نشده، این هم مثل بقیه روش هاست، افرادی که اضافه وزن دارن متاسفانه طرد میشن، یعنی خودشون کاری میکنن که تو جمع دوستاشون یواش یواش نمیرن، تو مهمونی ها نمیرن، اصلاً از حرف زدن دیگه میفتن، خجالت میکشن حتی حرف بزنن😯

    بدنت اضافه وزن داره، زبونت که مشکلی نداره، ولی دیگه اعتماد به نفس اینقدر میاد پایین که دیگه حرف زدن هم براشون سخت میشه. پس به اضافه وزن خودت فکر کن، ببین واقعا توی ذهنت چاقی برات طبیعیه یا بدیهیه. باید به جواب این سوال بررسی. اگر میخواهی تغییری در خودت ایجاد کنی، اگر فکر می کنی اضافه وزن طبیعیه، من دیگه اینم، نمیتونم، هرکاری کردم نشده متاسفانه شما در یک مسیر بد قرار گرفتی و هر سال به اضافه وزن شما اضافه میشه، بر بیماریهای شما افزوده میشه، ولی باور کنید این مسیر طبیعی جهان نیست 🥳

   شما به این دنیا نیومدی که چاق باشی و نتونی از دنیا لذت ببری، اینو خودت به وجود آوردی، روند طبیعی جهان نیست این رو میشه عوض کرد، همت کنید، انگیزه داشته باش، تصمیم شجاعانه بگیر، قدم به قدم با آموزش ها پیش برو و آنچه که گفته میشه رو انجام بده بعد خودتون نتایج رو میبینید🥳💃⚘

    پس از این لحظه به بعد شرایط جسمی خودت رو به عنوان طبیعت خودت نپذیر. از همین الان با خودت تکرار کن این طبیعی نیست، این شرایط را من قبول ندارم و این برای من طبیعی نیست🥰🥰

    این رو بارها تکرار کن. تا ذهنت به تضاد بخوره، شما الان همه چی واست عادیه. این که نمیتونی درست بلند بشی، این که نمیتونی تفریح کنی، این که نمیتونی بری استخر، این که نمیتونی لباس خوب بپوشی، این که نمیتونی در مراسمات شاد باشی، نمیتونی برقصی و هزار کار دیگه که نمی تونی انجام بدی برات طبیعی شده و این فوق‌العاده خطرناکه

    این سد رو بشکن و از امروز به خودت بگو اینها طبیعی نیست من نمی خوام این جوری زندگی کنم به این شکل نمیخوام من باید تغییر کنم به خودت تاکید کن، من باید تغییر کنم، بعد ببین قلبت چی بهت میگه، ببین چه روشی رو بهت پیشنهاد میده، ببین چه انگیزه‌ای رو در شما به وجود میاره و در مسیری که قلبت بهت پیشنهاد میده اعتماد کن به مسیر قلبیت🥰👌🥳

    اعتماد کن با توکل به خدا و ایمان به توانایی خودت حرکت رو شروع کن 

   وبه لطف خدا طولی نمیکشه که این شرایطی که الان برات طبیعی شده از بین خواهد رفت و طبیعت شما و این چیزی که برات طبیعیه، همسو میشه با طبیعت جهان که متناسب شدنه، سلامتیه، شادابیه، احساس خوبه و شما در مسیری قرار می‌گیری که سراسر زیبایی و احساس آرامشه

    در این دوره شرایط نسبت به دوره های قبل که رژیم میگرفتی متفاوتره، و هر روز مشتاق تر هستی و احساست بهت جواب میده، شما جذب میشی، اشتیاق داری تمرینات را انجام بدی، و لذت میبری💐💃

    وقتی به لایه‌های درونی ذهنت دسترسی پیدا می کنی شگفت زده میشی از اطلاعاتی که در ذهنت هست و اطلاعی از آنها نداشتی. از شخصیت های درونی خودت وقتی آگاهی پیدا می کنی که چطور شما را تشویق میکنه به چاقی و اون شخصیتی که میتونه شما رو ترغیب کنه به متناسب شدن، چرا ساکت مونده، چرا هیچ حرفی نزده و اون وقتی که باهاش ارتباط برقرار می کنی و اونو فعال می کنی، لذت میبری از زندگی کردن💃🥳

    پس این شرایط فعلی خودتون رو به عنوان طبیعت خودتون نپذیرید و اقدام کنید برای تغییر شرایطی که خودتون به وجودش آوردید و طبیعت جهان نیست🥳💃

   سپاسگزارم استاد عزیزبابت این فایلهای بسییییااااارعالیتون.

   بینهایت سپاسگزارم🌺🌺🌹⚘

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/07/30 09:47
   مدت عضویت: 817 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 601 کلمه

   با سلام به دوستان هم مسیر

    چرا هر چه تلاش می کنیم لاغر نمیشویم ؟ 

   هیچکدوم از ماهابرای چاق شده هیچ تلاشی نکردیم بلکه به آسونی چاق شدیم چون بدیهی بود با انجام یه سری رفتارها، داشتن یه سری افکار و… راحت چاق شدیم چون اونو واسه خودمون طبیعی می دونستیم.اما برای لاغر شدن هزار راه اشتباه را رفتیم.ورزش سنگین کردیم، پیاده روی کردیم، رژیم های مختلف گرفتیم و هیچوقت نتونستیم نتیجه بگیریم و اگه نتیجه ای گرفتیم برامون موندگار نبود.

    

   یکی از مهمترین قوانین طبیعت اینه که نمی توان در روند آن تغییری به وجود بیاریم یا آن را متوقف کنیم  اگر اضافه وزن و چاقی برای ما طبیعی باشه ما هر چقدر هم تلاش کنیم نمی‌تونیم برای همیشه لاغر بمونیم و مثل افراد متناسب زندگی کنیم . چاقی در ذهن ما طبیعی شده و با چیزی که در ذهن طبیعی بشه نمیشه مبارزه کرد .

    

   اگه دوست داریم لاغر و متناسب بشیم باید حالت طبیعی بودن چاقی را در ذهن خودمون تغییر بدیم. باید هر بار که به اضافه وزن فکر می کنیم چاقی برامون غیر طبیعی باشه در این صورت می تونیم به سمت لاغری گام برداریم.

    

   افرادچاق از وضعیت خود رضایتی ندارند اما عدم رضایت اونا نمی تونه وضعیت چاقی شون رو تغییر بده نارضایتی در سطح فکر و منطق ما بوجود میاد ولی چیزی که مهمه نوع نگاه به اون مسئله هست و اقدامی که برای رفع اون مشکل صورت می گیره

    

    اولین اقدام طبیعی نبودن و ندونستن چاقی هست به هیچ وجه نباید وضعیت چاقی خودمو ن را عادی بدونیم بلکه باید به دنبال پیدا کردن علت اون باشیم. بررسی وضعیت اطرافیان متناسب می تونه به ما کمک کنه، اونا شرایط ما رو دارند از همون مواد غذایی که ما میخوریم استفاده می کنند، خیلی اهل ورزش و … نیستند، تحرک بیش از حد ندارند ولی باز هم متناسب و عالی هستند چون باور اونا اینه که این حالت طبیعی بدنشونه در صورتی که ما همین اصل مهم را نادیده گرفتیم و تو هر شرایطی که برامون پیش اومد گفتیم این طبیعیه که ماچاق بشیم به خاطر فلان مسئله و مشکل.  

    

   خیلی از دوستان دیگه هم تو سایت هستن که شگفتی ساز شدن و تونستند در وضعیت افکار و باوراشون تغییراتی به وجود بیارند و خودشونو به رویای دلخواهشون برسونند.

   اصلا نباید فکر کنیم چطوری میشه لاغر شد؟

   باید پذیرفت که لاغری حق طبیعی بدن منه و چیزی که طبیعی باشه رخ میده

   دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم‌ پر از قوانین طبیعت هست مثل بارش باران ، برف ، طلوع و غروب خورشید، تغییر فصل ها، شکوفه دادن درختان، برگ ریزان درختان، بخار شدن آب، ذوب شدن برف ها 

    

    بدن ما هم شامل قوانین طبیعته اگر در اطرافیان خودمون افرادی متناسب هستند چون اونا  هر لحظه باهمون قوانین بدنشون رفتار می کنندو به قوانین توجه می کنند.

   خیلی بدیهی هست که بعد از این همه سال خوردن های اضافه بر نیاز بدنمون و پیش رفتن تا مرز خفگی و درک نکردن حالت گرسنگی چاق بشیم ولی این اصلا طبیعی نیست که بخواهیم همیشه تو همین وضعیت باقی بمونیم. ما می تونیم با تغییر افکار و باورهامون رفتارمون را عوض کنیم و تغییر رفتار می تونه منجر به تغییرات وزنی ما بشه و خودمون را در شرایط طبیعی قرار بدیم و به اندام متناسب و دلخواهمون برسیم.

    

   کافیه از امروز حالت چاقی خودمون را نپذیریم و باورمون این باشه که چاقی وضعیت طبیعی بدن ما نیست. باید بتونیم باورهای درست را جایگزین افکار و باورهای غلطمون بکنیم ما به این دنیا نیومدیم که چاق باشیم و دچار رنج واندوه بشیم بلکه به این دنیا اومدیم که شاد باشیم و از زندگیمون لذت ببریم متناسب باشیم و اندام زیبا داشته باشیم و تناسب اندام حق طبیعی همه ی ماست.

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/07/29 15:26
   مدت عضویت: 430 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 372 کلمه

   بنام خدا 

   طبیعت.: در جهان قوانینی وجود دارد که هرکدام ازانها برپایه ی خود ثابت هستن مثل بارش باران و برف و یخ زدن آب در دمای زیر صفر درجه  که این قوانین بافشار فیزیکی و تلاش کردن  جسمی تغییر نمیکنن.  اینها طبیعی هستن .مثل جفت کردن پرنده ها باهم ازنوع خودشون طبیعیه مثل عروس هلندی ماده ونر.طبیعیه اما اگه عروس هلندی و طوطی برزیلی یا مرغ عشق باهم جفت بشن  وجوجشون  مشکل داشته باشه نه عروس هلندی باشه نه مرغ عشق این  بد یهیه وکار انسانه  وهیچ وقت در جنگل همچین اتفاقی نمیفته   .درمورد مرغ عشق یه جفت مرغ عشق ها روبا هم  عوض  کردیم که مثلاً جوجه ی خوبی بهمون بدن اما وقتی جوجه از تخم اومد بیرون تونست از لونه بیاد بیرون  نمیتو  نست رو پاهاش بایسته واین بد یهیه رفتار مابود  چون زن پرنده ها باهم نمیسا خت وما خبر نداشتیم واین اشتباه ازپرنده هانبود ازمابود درمورد چاقی و لاغری هم به همین شکله من سالها فکرمیکردم  من چاقم  چون پیاده روی نمیکنم چون برنج زیادمیخورم چون روغن زیادتوغذاها میریزیم  چون فقط پروتیین میخورم وسبزیجات و..‌.کمترمصرف  میکنم  اماواقعیت به چی دیگه بود یه جایی توی فایل استادگفته بود که ازبچه ها پرسیدم ذهنتون چاق شوندست یامتناسب شونده ؟ منم گفتم بذارتوی ذهنم بگردم ببینم چی به چیه؟  وبعد متوجه شدم که من  فکرم پرازفکردرباره ی غذاست  احساس ناتوانی در لاغرشدن وتغییر ناپذیر بودن رژیم و،کلایک  نقشه وبرنامه هاییکه برای خوردن داشتم بهش که فکر میکنم  وقتی وارد خاطرات خودم شدم دیدم درذهن من  طبیعی شده چاقی  چون. من به چیزی غیرازچاقی وخوردن  فکرنمیکردم وبیش از نودونه درصدذهنم پربود ازاطلاعات  درباره ی چاقی و غذاخوردن وتفریح کردن به همراه خوردن  وخیلی چیزای دیگه  واین طبیعی نیست که من نتونم راه برم نتونم پیغام سیری و گرسنگی رو درک کنم ودچارفشار شکم ودرد بشم  این طبیعی نیست .اصلا این  طبیعی نیست که یک آدم تمام زندگیش فقط توذهنش این باشه که چی خوردم چطور خوردم  چقدربخورم و…. واین کاملادرسته چاقی طبیعی نیست بچه ای که ازبدوتولد به دنیامیاد چاقه اینم طبیعی نیست بدیهی افکارورفتار مادرشه که بچه به دنیامیاد چاق باشه وفشار شکم به خاطر غذاخوردن زیادوهمیشه عذاب وجدان داشتن به خاطر غذاخوردن هم  طبیعی نیست. پس لاغری بایدطبیعی باشه آرام آرام در ذهن و درجسم  خودشو نشون بده .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/07/15 22:10
   مدت عضویت: 224 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 142 کلمه

   سلام به دوستان واستاد عزیز.گام هفتم و قدم گذاشتن تو این مسیر.مساله ای که افراد چاق باهاش درگیر هستند اینه که چرا لاغر نمیشن.چون باور کردن که چاقیشون طبیعیه واما این مساله بدیهیه رفتار خودمون هست.برای همینه که تو ذهن خودمون ذخیره شده و از هر روشی،اقدام کنیم لاغر نمیشیم.مگر اینکه فرمولهای ذهنی تثبیت شده در ذهن رو در رابطه با چاقی تغییر بدیم.باید دیدگاهمون رو نسبت به چاقی عوض کنیم.خب سخت ترین مساله همینه.باید ذهنی رو که سالهاست باور کرده شرایط همینه روتغییر داد.خب حالا اینکه چجوری باید دیدگاهمون رو عوض کنیم تو قدم های بعدی حتمن آموزش خواهیم داد.از امروز بذاریم هر وقت گرسنمون شد غذا بخوریم.و تا چند لقمه خوردیم دست از غذا بکشیم.باید به ذهنمون بسپریم که زود سیر میشیم.دست از پرخوری برداریم.آتو آشغال نخوریم.لیاقت ما چاقی نیست.لیاقت ماست که خوش اندام باشیم. به امید موفقیت برای همه

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   پونه عدل تهرانی
   1400/07/12 21:59
   مدت عضویت: 834 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 282 کلمه

   به نام خدا

   وقت بخیر عزیزان

    

   همه چی طبق قانون و قوانین هستی عمل می کنه همینطور بدن ما . و ما اگه چاق هستیم یعنی یه سری قوانین و رعایت نکردیم . همه چی به طور طبیعی  اینه که بدن سلامت باشه ‌متناسب باشه …. ولی بعضی از ما فکر می کنیم چاق شدن ما طبیعیه در صورتیکه ما با رفتارهامون این وضع رو بوجود آوردیم و این بدیهیه رفتار ماست .و ما باید مسیولیت اینو بپذیریم برای همینه که هر کاری می کنیم فایده نداره منم قبلا فکر می کردم چاقیم طبیعیه من پاهام چاقه مثل عمه هام می مونم من مدل هیکلم اینطوریه من این من اون واقعا هر کاری می کردم نمی تونستم .

   طبیعی بودن و از بدیهی بودن تفکیک کنیم. اضافه وزن بدیهیه ولی طبیعی نیست و چون خیلی ها متناسب هستن وهمه چی می خورن تحرک ندارن و خیلی چیزهای دیگه .

   باید دیدگاهمون نسبت به چاقی عوض بشه . من با تغییر افکار و باورهام خودم و به حالت طبیعی برسونم که همون متناسب شدنه .

   اتفاقا دختر خالم تازه بچه دار شده مامانم هی اونروز می گفت این بچه اینش به اون رفته اینطوری اونطوری گفتم انقدر این حرفا رو نزنین وقتی بزرگ‌تر می شه این چیزها و باور می کنه و مثل همون فرد می شه ذهنش اون و به اون سمت می کشونه …

   وقتی ذهن طبیعتش عوض می شه خود به خود جسم هم عوض می شه .ما برای چاق شدن هم کار خاصی انجام ندادیم و بدون سختی چاق شدیم حالا هم باید از همین راه بدون سختی و فقط با تغییر باورها لاغر بشیم خدا رو شکر.ما تقریبا نصف راه و اومدیم و باید همینطور ادامه بدیم تا به وزن ایده ال برسیم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/07/08 12:11
   مدت عضویت: 83 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 986 کلمه

   گام هفتم #چرا_لاغر_نمیشم؟

   *آیا چاقی طبیعی است؟

    

   _وا خب طبیعی بعد رژیم چاق میشی دیگه_عزیزم شیرینی جات کلا آدم رو چاق میکنه.طبیعیه!_آرمیتا طبیعیه تو به هر طرف بری استعداد چاقی داریچند بار اینارو شنیدم و باور کردم.چند بار….؟

    

   جهان خداوند سرشار از قوانینِ بدون تغییرِ! مثل: برف،باران،بخار شدن آب،طلوع و غروب خورشید قانون جاذبه و..

    

   بدنِ من هم به عنوان جزئی از این طبیعت سرشار از قوانین خاص خودشه،که افراد متناسب این قوانین رو رعایت میکنن لاغر هستند؛ولی افراد چاق رعایت نمیکنن و اضافه وزن دارند..

    

   تا وقتی فکر کنم چاقی به من تحمیل شده من نمیتونم لاغر بشم.چون هیچ چیز بر من تحمیل نشده! جهان پر از قوانینه و فقط بر اساس باور های ما کار میکنه..

   نه چاقی نه غم نه فقر نه بیماری

    هیچ کدوم بر من تحمیل نشده…بلکه من خودم اونها رو خلق کردم..

    

   اگر قوانینی که طی این چند سال یاد گرفتم رو مرور کنم میفهمم که اصل ماجرا چیه..

    

   خب بریم سر اصل مطلب:

    

   جاذبه یک قانونه که در سراسر دنیا با یک شکل عمل میکنه.

   اگر فردی در استرالیا سیبی از دستش بیوفته قطعا روی زمین فرود میاد 

   و همچنین 

   اگر کسی در دور افتاده ترین روستای ایران هم سیبی رو رها کنه باز هم روی زمین میوفته 

   چرا؟ چون قانون براش فرقی نداره کی باشی؟ کجا باشی؟ چه ویژگی های ظاهری یا اخلاقی داشته باشی؟

    قانون قانونه و کار خودش رو انجام میده..

   اما اما اما اما اما اما……….

   اگر روزی کسی سیب رو رها کرد و روی زمین معلق  شد اونجا دیگه قانون نقض میشه و دیگه اسمش رو نمیشه قانون گذاشت.

   یا به عنوان مثال اگر من گل کاکتوس بخرم و زمانی که رشد کرد طبیعیه که همچنان کاکتوس باشه! اگه یهو در طی رشد گل پتوس بشه دیگه قانون هرچه بکاری همون رو برداشت میکنی هم نقض میشه 

    

   یا زمانی که یک گربه زایمان میکنه طبیعیه که بچه گربه هایی رو به این دنیا بیاره.نه یک توله سگ!!

    

   رویدادی های جهان به دو شکل عمل میکنه:

   ۱.بدیهی(طبیعی نیست)

   ۲.طبیعی(بدیهی نیست)

   بدیهی یعنی من یک کنش انجام میدم و در مقابل واکنشی دریافت میکنم 

   من وقتی یک گل میکارم براساس قانون،طبیعیه که رشد کنه اگر رشد نکنه و بپوسه قطعا من یا بهش نرسیدم یا زیادی آب دادم پس بدیهیه که خراب بشه

    

   .*پس بر اساس رفتار من یک واکنش بدیهی نشون داده*

   یا مثلا طبیعیه که وقتی نوزاد از شیر مادر تغذیه میکنه روز به روز رشد کنه ولی اگر رشد نکنه یا اضافه وزن بگیره قطعا یا بهش شیر کم داده شده و یا اضافی داده شده!پس این هم براساس رفتار ما به شکل بدیهی اتفاق میوفته

   و…

   در نهایت همه این مثال هارو زدم که بگم

    :

   طبیعی نیست که من چاق باشم 

   طبیعی نیست که غبغب و صورت تپلی داشته باشم 

   طبیعی نیست وقتی غذا میخورم چاق بشم 

   طبیعی نیست که شکم پهلو داشته باشم 

   طبیعی نیست که وقتی میرم مسافرت یا مهمونی چاق بشم 

   طبیعی نیست که وقتی قرص ویتامین میخورم چاق بشم 

   طبیعی نبود که در سن بلوغ اضافه وزن پیدا کنم 

   طبیعی نیست بعد ازدواج چاق بشم 

    

   طبیعی نیست!!! بدیهیِ رفتار منه…

    

   اینطور فکر کردم،رفتار کردم کاملا بدیهیه..

    

   افرادی که اضافه وزن دارن چون سالهاست این مشکل رو دارن فکر میکنن طبیعیه! به همین دلیل اقدامی برای لاغری نمیکنن.اگر هم میکنن به نتیجه مطلوب نمیرسن 

   اما افراد متناسب چون هیچ وقت چاقی خودشون رو ندیدن اصلا براشون طبیعی نیست چون اونها طبیعت بدن خودشون رو کاملا متناسب میبینن.

   باید بپذیرم که تا وقتی 

   چاقی خودم رو

   طبیعی بدونم 

   از هر طریقی 

   تکرار میکنم

    هر طریقی 

   برای لاغری

    تلاش کنم 

   به نتیجه 

   نِ می رِ سَم.

   وقتی قانون طبیعت میگه اگر بذر گندم بکاری زمین به تو گندم میده 

   تو هر چقدر هم تلاش کنی نمیتونی برنج از اون زمین پیدا کنی 

   یعنی اگر جای بذر رو عوض کنی

    خودتو از وسط نصف کنی

    در و دیوارو چنگ بندازی 

   خودتو بندازی وسط جنگل اتیش بدی (حالا خیلی دیگه بزرگش کردم

   نمیتونی به جای گندم برنج برداشت کنی.

    

   پس قانون بدن منم به همین شکله:

   اگر من بذر چاقی بریزم نمیتونم لاغری برداشت کنم .حتی اگر بارها تلاش کنم جای همه چیز رو باهم عوض کنم باز هم نخواهد شد..

    

    

   چون چاقی برای من طبیعی شده بود نمیتونستم لاغر کنم حالا چه باید کرد؟

   *به قوانین جهان فکر میکنم و طبیعی ها و بدیهی هارو تفکیک میکنم

    

   طبیعی:عادت ماهانه در زنان

    بارش برف و باران

   رشد مو و مژه و ابرو

   کاهش دما در فصل زمستان

    

   بدیهی:

   نویسنده خلاق شدن

   لاغری یا چاقی 

   نمرات بالا در درس

   نواختن گیتار یا پیانو

    

   حالا چرا اضافه وزن طبیعی نیست؟

   چون خیلی ها اضافه وزن ندارن اما اونا از سیاره دیگه نیومدن.رنگشون با ما فرقی نداره..

   اونها هم ممکنه هم سن ما باشن

    نون و برنج بخورن

    فست فود بخورن

    شیرینی جات بخورن………ولی طبیعت اونها متناسبه..ولی طبیعت اونها..طبیعت اونها….

    

   من هم میتونم طبیعتم رو عوض کنم.زمانی که فکرم رو درباره خودم عوض کنم و بدونم لاغری بسیار بدیهی است.

    

   تا وقتی طبیعت بدن من به سمت چاقی و چاق تر شدن باشه هر کار کنم لاغر نمیشم 

   پس باید فکرم رو درباره چاقی کاملا تغییر بدم

   چاقی اصلا بر من تحمیل نشده ؛گاهی  بر اساس رفتارم و گاهی هم بر اساس افکارم بوده.

   امامن میتونم با تغییر افکار و باورهام بدنم رو به طبیعت خودش برگردونم.

   یک مثال دیگه‌

   من زمانی که به دنیا اومدم پوست بسیار صاف و تمیزی داشتم و کاملا طبیعی بود که پوستم سفید و ناز باشه اما زمانی که بزرگ شدم صورتم جوش و لک داشت 

   خب بازم بدیهیه چون حتما از پوستمون مراقبت نکردیم که اینجوری شده 

   پس من یکسری محصولات استفاده میکنم تا به حالت طبیعی خودش برگرده..

    

   هیچ حیوانی چاق نمیشه.چرا؟ 

   چون اون فقط براساس غریزه غذا میخوره

   یعنی گشنه بشه غذا میخوره،نشه هم نمیخوره 

   هیچ وقت یک حیوان نمیگه :

   حالا بزار ایندفعه بخورم از فردا دیگه کم میخورم

   اینجا دیگه مهمونیه ولش کن

    نذریه ثواب داره بخورم

   یکم ته غذام مونده حییییفه.

    

   به همین منوال

    فقر طبیعی نیست 

   بیماری طبیعی نیست

    مشکل خانوادگی و روابط طبیعی نیست

    

   ولی خب من که به این دنیا نیومدم چاق و فقیر و بیمار باشم

    اومدم متناسب باشم و از زندگیم لذت بببرم

   ثروتمند باشم و لذت ببرم

   سلامتی کامل و انرژی بالا داشته باشم کیف کنم

   پس حالا دیگه بعد از گوش دادن این فایل 

   میدونم که

   شرایط فعلی من طبیعی نیست

    من چاقی رو قبول ندارم

    من چاقی رو نمیپذیرم 

   من شکم و پهلو داشتن رو اصلا طبیعی نمیدونم

    اینکه بخاطر ترک های پوستیم نمیتونم لباس های خوب بپوشم رو نمیپذیرم و طبیعی نیست

   من باید تغییر کنم.من توقف ناپذیرم.من یک پورشه بدون ترمزم

   متناسب شدن کاملا طبیعیه.شکم تخت و ران های کوچیک کاملا طبیعت بدنمه.بدن صاف و سفید طبیعیه.پوشیدم لباس های مورد علاقم طبیعیه.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آرمیتا صدیقی
   1400/07/08 11:34
   مدت عضویت: 139 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,002 کلمه

   گام هفتم #چرا_لاغر_نمیشم؟*آیا چاقی طبیعی است؟

    

   _وا خب طبیعی بعد رژیم چاق میشی دیگه_عزیزم شیرینی جات کلا آدم رو چاق میکنه.طبیعیه!_آرمیتا طبیعیه تو به هر طرف بری استعداد چاقی داری.چند بار اینارو شنیدم و باور کردم.چند بار….؟

    

   جهان خداوند سرشار از قوانینِ بدون تغییرِ! مثل: برف،باران،بخار شدن آب،طلوع و غروب خورشید قانون جاذبه و..

   بدنِ من هم به عنوان جزئی از این طبیعت سرشار از قوانین خاص خودشه،که افراد متناسب این قوانین رو رعایت میکنن لاغر هستند؛ولی افراد چاق رعایت نمیکنن و اضافه وزن دارند..

   تا وقتی فکر کنم چاقی به من تحمیل شده من نمیتونم لاغر بشم.چون هیچ چیز بر من تحمیل نشده! جهان پر از قوانینه و فقط بر اساس باور های ما کار میکنه..نه چاقی نه غم نه فقر نه بیماری هیچ کدوم بر من تحمیل نشده…بلکه من خودم اونها رو خلق کردم..

   اگر قوانینی که طی این چند سال یاد گرفتم رو مرور کنم میفهمم که اصل ماجرا چیه..

    

   خب بریم سر اصل مطلب:

   جاذبه یک قانونه که در سراسر دنیا با یک شکل عمل میکنه.اگر فردی در استرالیا سیبی از دستش بیوفته قطعا روی زمین فرود میاد.و همچنیناگر کسی در دور افتاده ترین روستای ایران هم سیبی رو رها کنه باز هم روی زمین میوفتهچرا؟ چون قانون براش فرقی نداره کی باشی؟ کجا باشی؟ چه ویژگی های ظاهری یا اخلاقی داشته باشی؟ قانون قانونه و کار خودش رو انجام میده..

   اما اما اما اما اما اما……….اگر روزی کسی سیب رو رها کرد و روی زمین معلق  شد اونجا دیگه قانون نقض میشه و دیگه اسمش رو نمیشه قانون گذاشت.یا به عنوان مثال اگر من گل کاکتوس بخرم و زمانی که رشد کرد طبیعیه که همچنان کاکتوس باشه! اگه یهو در طی رشد گل پتوس بشه دیگه قانون هرچه بکاری همون رو برداشت میکنی هم نقض میشه.یا زمانی که یک گربه زایمان میکنه طبیعیه که بچه گربه هایی رو به این دنیا بیاره.نه یک توله سگ!!

   رویدادی های جهان به دو شکل عمل میکنه:

   ۱.بدیهی(طبیعی نیست)۲.طبیعی(بدیهی نیست)

   بدیهی یعنی من یک کنش انجام میدم و در مقابل واکنشی دریافت میکنممن وقتی یک گل میکارم براساس قانون،طبیعیه که رشد کنه اگر رشد نکنه و بپوسه قطعا من یا بهش نرسیدم یا زیادی آب دادم پس بدیهیه که خراب بشه.*پس بر اساس رفتار من یک واکنش بدیهی نشون داده*یا مثلا طبیعیه که وقتی نوزاد از شیر مادر تغذیه میکنه روز به روز رشد کنه.ولی اگر رشد نکنه یا اضافه وزن بگیره قطعا یا بهش شیر کم داده شده و یا اضافی داده شده!پس این هم براساس رفتار ما به شکل بدیهی اتفاق میوفتهو…

   در نهایت همه این مثال هارو زدم که بگم :طبیعی نیست که من چاق باشمطبیعی نیست که غبغب و صورت تپلی داشته باشمطبیعی نیست وقتی غذا میخورم چاق بشمطبیعی نیست که شکم پهلو داشته باشمطبیعی نیست که وقتی میرم مسافرت یا مهمونی چاق بشم طبیعی نیست که وقتی قرص ویتامین میخورم چاق بشمطبیعی نبود که در سن بلوغ اضافه وزن پیدا کنمطبیعی نیست بعد ازدواج چاق بشم طبیعی نیست!!! بدیهیِ رفتار منه…

   اینطور فکر کردم،رفتار کردم کاملا بدیهیه

   افرادی که اضافه وزن دارن چون سالهاست این مشکل رو دارن فکر میکنن طبیعیه! به همین دلیل اقدامی برای لاغری نمیکنن.اگر هم میکنن به نتیجه مطلوب نمیرسناما افراد متناسب چون هیچ وقت چاقی خودشون رو ندیدن اصلا براشون طبیعی نیست چون اونها طبیعت بدن خودشون رو کاملا متناسب میبینن

   باید بپذیرم کهتا وقتی چاقی خودم روطبیعی بدونماز هر طریقیتکرار میکنمهر طریقی برای لاغری تلاش کنم به نتیجه نِ می رِ سَم.

    

   وقتی قانون طبیعت میگه :اگر بذر گندم بکاری زمین به تو گندم میدهتو هر چقدر هم تلاش کنی نمیتونی برنج از اون زمین پیدا کنییعنی اگر جای بذر رو عوض کنی خودتو از وسط نصف کنی در و دیوارو چنگ بندازی خودتو بندازی وسط جنگل اتیش بدی (حالا خیلی دیگه بزرگش کردم)🤣نمیتونی به جای گندم برنج برداشت کنی

   پس قانون بدن منم به همین شکله:

   اگر من بذر چاقی بریزم نمیتونم لاغری برداشت کنم .حتی اگر بارها تلاش کنم جای همه چیز رو باهم عوض کنم باز هم نخواهد شد..

   چون چاقی برای من طبیعی شده بود نمیتونستم لاغر کنم حالا چه باید کرد؟*به قوانین جهان فکر میکنم و طبیعی ها و بدیهی هارو تفکیک میکنم

   طبیعی:عادت ماهانه در زنان بارش برف و بارانرشد مو و مژه و ابروکاهش دما در فصل زمستان

    

   بدیهی:

   نویسنده خلاق شدنلاغری یا چاقی نمرات بالا در درسنواختن گیتار یا پیانو

    

   حالا چرا اضافه وزن طبیعی نیست؟

   چون خیلی ها اضافه وزن ندارن اما اونا از سیاره دیگه نیومدن.رنگشون با ما فرقی نداره..اونها هم ممکنه هم سن ما باشن نون و برنج بخورن فست فود بخورگ شیرینی جات بخورن………ولی طبیعت اونها متناسبه..ولی طبیعت اونها..طبیعت اونها….

   من هم میتونم طبیعتم رو عوض کنم.زمانی که فکرم رو درباره خودم عکض کنم و بدونم لاغری بسیار بدیهی است

    

    

   تا وقتی طبیعت بدن من به سمت چاقی و چاق تر شدن باشا هر کار کنم لاغر نمیشم پس باید فکرم رو درباره چاقی کاملا تغییر بدمچاقی اصلا بر من تحمیل نشدهگاهی  بر اساس رفتارم و گاهی هم بر اساس افکارم بودهامامن میتونم با تغییر افکار و باورهام بدنم رو به طبیعت خودش برگردونم.

   یک مثال دیگهمن زمانی که به دنیا اومدم پوست بسیار صاف و تمیزی داشتم و کاملا طبیعی بود که پوستم سفید و ناز باشه اما زمانی که بزرگ شدم گفتن طبیعیه صورت همه جوش داره و فلانصورتمون پر از لک و جوش شد.اما خب بازم بدیهیه چون حتما از پوستمون مراقبت نکردیم که اینجوری شدهبعد من یکسری محصولات استفاده میکنم تا به حالت طبیعی خودش برگرده..

   هیچ حیوانی چاق نمیشه.چرا؟ چون اون فقط براساس غریزه غذا میخورهیعنی گشنه بشه غذا میخوره،نشه هم نمیخورههیچ وقت یک حیوان نمیگه :حالا بزار ایندفعه بخورم از فردا دیگه کم میخورماینجا دیگه مهمونیه ولش کن نذریه ثواب داره بخورمیکم ته غذام مونده حییییفه.

   به همین منوال فقر طبیعی نیست بیماری طبیعی نیست مشکل خانوادگی و روابط طبیعی نیست

   ولی خب من که به این دنیا نیومدم چاق و فقیر و بیمار باشم اومدم متناسب باشم و از زندگیم لذت بببرمثروتمند باشم و لذت ببرمسلامتی کامل و انرژی بالا داشته باشم کیف کنم

   پس حالا دیگه بعد از گوش دادن این فایل میدونم کهشرایط فعلی من طبیعی نیست من چاقی رو قبول ندارم من چاقی رو نمیپذیرم من شکم و پهلو داشتن رو اصلا طبیعی نمیدونم اینکه بخاطر ترک های پوستیم نمیتونم لباس های خوب بپوشم رو نمیپذیرم و طبیعی نیست

   من باید تغییر کنم.من توقف ناپذیرم.من یک پورشا بدون ترمزم

   متناسب شدن کاملا طبیعیه.شکم تخت و ران های کوچیک کاملا طبیعت بدنمه.بدن صاف و سفید طبیعیه.پوشیدم لباس های مورد علاقم طبیعیه.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/07/06 22:05
   مدت عضویت: 347 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 51 کلمه

   سلام♥️
   قانونه تحت هرشرایطی باهرغذایی خوردن تحرک کردن نکردن با هرپدرومادری لاغر باشم.
   چاقی غیرطبیعیه‌
   افراد از ابتدا که دنیا میان لاغرن پس فیزیک انسان متناسبه
   طبیعیه که لاغر باشم اما بدیهی هست که چاق باشم.چون افکارچاق کننده دارم هرلحظه تمرکزم روی چاقی هست.
   چاق شدم چون قدرت اختیار دارم و میتونم انتخاب کنم چجوری باشم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/06/24 08:17
   مدت عضویت: 115 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 696 کلمه

   سلام گام هفتم در مسیر لاغری من 

    

   جهان براساس قوانین خودش اداره میشه مث پدید اومدن شب روز طول غروب خورشید رشد گیاهان باران برف تغییر فصل ها همه این ها طبق قانون طبیعی خودشان پیش میروند و نمیشه قانون عوض کرد و طبق طبیعت خودش پیش خواهد رفت 

    

   و طبیعت جهان قابل تغییر نیست شما هرکاری کنید نمیتونید جلو طلوع غروب خورشید بگیرید نمیتونید جلو رشد ڱیاهان بگیرید جلو تغییر فصل ها نمیتونید بگیرید و این قانون طبیعت جهان است و قابل تغییر نیست 

    

   و حالا ما افراد چاق چون از بچگی چاق شدیم و نمیدونیم چیشد چاق شدیم و وقتی به خودمان اومدیم چاق بودیم بپذیرفتیم که اره طبیعی من چاق بشم چون که ارث بهم رسیده چونکه دارو مصرف میکنم چونکه غذا زیاد میخورم ورزش نمیکنم باردار شدم ازدواج کردم دکتر بهم گفته وهزاران دلیل که واسه چاقی خودمان میاریم و چی میشه طبیعی میشه در ذهن مان که اره من چاقم و طبیعی که چاق بشم و این سرنوشت منه 

    

   حالا شروع میکنیم دانبال روش ها لاغری که چکار کنم لاغر بشم و چون ما پذیرفتیم چاقیم چاق خواهیم ماند و سخت نمیشه لاغر شد هر روشی شروع میکردیم شکست میخوردیم چون جهان پاسخ باورها ذهنی ما رو میده حالا با هر سرعتی هر روشی میخواه تلاش کن شکست میخوری چون طبیعت ذهنت اینه چاق بشی چاق بمونی 

    

   چاقی طبیعت وجود ما نیست ما یکسری حرف باور کردیم ذهن مان اموزش چاقی دادیم یکسری رفتارها واسه رسیدن به لذت بردن انجام دادیم چاق شدیم و طبیعی شد برای ما چاقی ولی طبیعت وجود انسان چاقی نیست ما خودمان این چاقی در خودمان شکل دادیم 

    

   اصلا هر کجا زندگیمان سخت داره میگذره مث بیماری مث فقر مث ناراحتی کمبود اعتماد بنفس مث کمبود کار ازدواج ناموفق و یا ازدواج نکردن نبود شادی چاقی بداخلاقی اینها ما خودمان به وجود اوردیم طبیعت انسان ها اینها نیست 

   طبیعت وجود انسان ارامش شادی انرژی شور اشتیاق امید سلامتی شادابی جوانی ثروت ازدواج ها عالی بچه دار شدن کسب کار عالی خونه ماشین امکانات عالی تناسب اندام با لذت غذا خوردن خریدن لباس و تن کردن لباس مورد علاقه خود اعتماد بنفس بالا عزت نفس بالا همه اینها طبیعت وجود ماست و خداوند به همه ما این نعمت ها رو داده اگه نداریم یا برعکسش است چون که خودمان ذهن مان رو دست کاری کردیم و از طبیعت وجود خود جا ماندیم و باید با تغییر باور به طبیعت وجود خود برگردیم 

    

   حال شرایط الان ما در هر وزنی هستیم هر مشکلی داریم طبیعی نیست بلکه بدیعی است یکسری رفتار باور اشتباه داشتیم چاق شدیم و این شرایط به وجود اوردیم و راهش هم مبارزه تلاش فیزیکی محدودیت فشار سرزنش رژیم نیست کاری که ما سالها انجام دادیم ولی چیشد لاغر که نشدیم هیچ چاق تر هم شدیم پس برای صد روز بیاییم هر چی استاد گفته گوش بگیریم انجام بدیم و بعد پایان دوره خودمان ببینیم و بفهمیم دنیا دست کی بوده ما دور خودمان میگشتیم و وقت زندگی مان تلف میکردیم 

    

   پس طبیعت وجود من تناسب اندام شادابی سلامتی انرژی ثروت ازدواج موفق احساس خوب شادی خنده کار عالی خونه ماشین عالی هست و من دیگه تلاش میکنم در این مسیر شگفت انگیز به اصل وجود خودم برگردم مث استاد سایر دوستان شگفت انگیز وقتی استاد تونسته بقیه دوستان تونستند منم میتونم و مطمعنم متناسب میشم 

    

   همان جور که میوه دادن یک درخت طبیعی است پدید اومدن فصل ها طبیعی است به وجود اومدن شب روز طبیعی است پس متناسب شدن و متناسب ماندن و لذت بردن از همه نعمت ها خداوند هم طبیعی است

    

   چاقی من طبیعی نیست بدیعی است یکسری رفتارها داشتم به وجود اومده الان هم باورهام ذهنم تغییر میدم و متناسب میشم خیلی راحت همان جور که چاق شدم همان جورم لاغر میشم 

    

   پس باید با تعهد کامل گام ها پیش بریم گوش بدیم فایل هارو عمل کنیم و نتیجه میگیریم خیلی راحت و به اصل و طبیعت وجود خودمان برمیگردیم و طبیعت وجود ما انسان ها متناسب بودن است اگه این نبود باید همه افراد چاق بودند وقتی در خانواده دوستان اشنایان همسایه افرادی هستند که متناسب هستند از همان غذا ما میخورند فست فود میخورند ورزش نمیکنند دارو مصرف میکنند متناسب هستند پس طبیعت وجود ما متناسب شدن است پس ما هم طبیعت وجودمان متناسب شدن است 

    

   شاد شاد شاد باشید  

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1400/07/08 12:25
    مدت عضویت: 83 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 49 کلمه

    سلام دوست عزیز.از خوندن کامنت های شما نهایت لذت رو میبرم.

    امیدوارم گام هارو هنوز هم ادامه بدید.چون بسیار فوق العاده و اموزنده است.

    از نوع نوشتار شما مشخصه که خیلی خوب درک کردید و مثال هایی که زدید فوق العاده بود 

    متشکرم که کامنت میزارین تا حداقل من یکی لذت ببرم

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/06/23 22:13
   مدت عضویت: 98 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,374 کلمه

   باسلام 

   گام 7(تکرار1)

   همه ی افراد تلاش های زیادی برای لاغر شدن خود انجام داده اند اما موفقیتی کسب نکردند ، در صورتی که ما برای چاق شدن هیچ تلاشی نکردیم و خودبخود چاق شدیم !

   بسیاری از پیشرفت ها با توجه به قوانین جهان هستی حاصل شده و تغیرات زیادی در گسترش و پیشرفت شرایط زتدگی انسان ها  ایجاد کرده .

   و ما نیز میتوانیم با درک و استفاده از قوانین ثابت جهان ، شرایط خود را تغییر دهیم .

   جهان هستی طبق قوانین پیش میره ، طبیعت دارای قانونه.

   یکی از مهم ترین قوانین طبیعت جهان ، قانون عدم تغییرپذیری طبیعت است که باعث میشود به هیچ عنوان نتوان در روند کار طبیعت تغییر ایجاد کرد .

   مثلا میشه با درک مساعل علمی تغیراتی در ژنتیک گیاهان یا ….ایجاد کرد و گیاهانی با شکل های جدید تولید کرد.اما این تغییر فقط محدود به همان گونه میباشد و تاثیری بر روند کلی طبیعت ندارد .

   مثلا نمیشه شرایط جوی رو تغییر دادو یا  رشد گیاهان رو متوقف کرد .انسانها سالها در حال استفاده از منابع طبیعی هستند و در برخورد با طبیعت باعث اسیب زدن و لطمه وارد کردن به طبیعت می شوند ، اما طبیعت با این رفتار انسانها تغییری در روند کار خودش ایجاد نکرده .

   مثلا اگه اتش سوزی در یک جنگل ایجاد بشه و بخشی از پوشش گیاهی جنگل از بین برود ، طبیعت ، مجددا شروع به اصلاح و ترمیم خود میکند و لحظه ای در کار طبیعت خلل ایجاد نمیشه و جهان هستی همواره در حال گسترش و تکامل خود است .

   هیچ یک از قوانین طبیعی رو نمیشه نغییر داد 

   مثلا قانون جاذبه ، رشد گیاهان ، زمان طلوع و غروب خورشید و ….قوانین طبیعی هستند که نمیشه انهارا تغییر داد .

   بنابراین هرچیزی درجهان طبیعی باشه ، نمیشه تغییر داد ، میشه درش خلل ایجاد  کرد ، اما نمیتوان برای همیشه اونو تغییر داد!

   پس اگه چاقی و چاق شدن برای ما طبیعی باشد ، هرچقدر که تلاش کنیم وزن خودمون رو کاهش بدیم ، برای همیشه نمیتونیم متناسب بمونیم و متناسب زندگی کنیم 

   چون که  چاقی برای ما طبیعی شده و انچه در ذهن  ناخوداگاه طبیعی شده باشه رو نمیشه شکست داد.

   همه ی روش های فیزیکی ، دارویی . … مبارزه کردن با طبیعت جسمی خود (چاقی) بوده و بارها شکست به همراه خودش داشته .

   و برای لاغر شدن باید ابتدا حالت طبیعی بودن چاقی در ذهن و تغییر داد. و باید هردفعه که به اضافه وزن خودمون دقت میکنیم ، چاقی برای ما غیرطبیعی باشد .و نباید این وضعیت و به عنوان یک وضعیت طبیعی و تثبیت شده پذیرفت.

   خیلی از افراد چاق از وضعیت خود ناراضی هستند ، اما ناراضی بودن به معنای نپذیرفتن چاقی نیست !

   نارضایتی در سطح فکر و منطق ما ایجاد میشود . و انچه از چاقی در ذهن ما ذخیره شده ، انتظار ما از چاقی رو مشخص میکنه .

   و اگه در ذهنمون دلایل متعددی برای چاق بودنمون داریم ، در واقع چاقی رو حق طبیعی خودمون میدونیم !

   و اگر هربار از هر روشی برای لاغر شدن اقدام کردیم و نتیجه ای نگرفتیم و بیشتر باور کردیم که ما نمیتونیم لاغر بشیم و …چون در ذهن ما چاقی طبیعی شده است!

   جهانی که ما در اون زندگی میکنیم ،سرشار از قوانین است ، یعنی هربخش از جهان هستی ، با یک قانونی انجام میشود مثل باریدن باران و برف و….، یا جوش اومدن آب و بخار شدن در دمای 100 درجه و یخ بستن اب در دمای صفر درجه و….

   .جهان با قانون هدایت و کنترل میشه 

   این قانون هارا نمیشه عوض کرد 

   بنابراین یکسری از چیزها طبیعت زمین هستند ، مثل جاذبه 

   ویا مثلا این طبیعیه که ما گندم بکاریم و 100 تا ویا بیشتر خوشه رشد کنه ولی اگه گندم بکاریم ، سیب دربیاد غیرطبیعیه !

   بدن ما هم به عنوان عضوی از این جهان و طبیعت ، شامل قوانین میشه و قانون هایی براون حاکمه ، کسی که متناسب و لاغره ، یکسری از قانون هارو داره رعایت میکنه و کسی که چاق میشه ، یسری قوانین و رعایت نمیکنه .

   و مشکل از خودمونه، و تحمیلی نیست ، جون تا وقتی که ما فکر کنیم چیزی برما تحمیل شده است ، نمیشه از ان خلاص شد!

   هیچ چیزی در زندگی بر ماتحمیل نمیشه .

   رویدادهای جهان به دو صورت هستند :

   1. طبیعی 
   2. بدیهی : چیزی است که ما رفتار میکنیم و نتیجه ای است که ما دریافت میکنیم.ولی طبیعی. نیست

   بنابراین اینکه فکر کنیم اضافه وزن ما طبیعی است اشتباهه و بدیهی است .چون ما یکسری از رفتارهارو انجام میدیم که این حال و روز برای ما پیش اومده .در صورتی که این  طبیعی دنیا و جهان نیست  که ما چاق باشیم !

   بلکه بدیهی رفتارماست !

   اما کسانی که سالهاست این مشکل و دارن و اضافه وزن دارن ، فکر میکنن که طبیعیه! و به همین دلیل هم معمولا هیج اقدامی در بهبودش انجام نمیدن و اگر هم انجام  میدن چون که در ذهن ما ذخیره شده است که این حالت طبیعیه ، بنابراین ما هیچوقت نمیتونم طبیعت و عوض کنیم !

   بنابراین اگه در ذهن ما چاق بودن طبیعیه ، ما هرکاری بکنیم و از هر روشی هم برای کاهش وزن اقدام کنیم ، به موفقیت نمیرسیم . چون در ذهن ما طبیعی اینه که چاق باشیم !

   بنابراین وقتی قانون اینه که اب زیر دمای صفر درجه یخ میزنه ، ما نمیتونیم اب رو در دمای خانه یخ ییندیم !طبیعت رو نمیشه تغییر داد و اب زیر صفر درجه یخ میبنده .

   ما اضافه وزنمون که بدیهیه رو طبیعی کردیم ! در صورتی که بدیهی است ولی طبیعی نیست! چون خیلیی ها اضافه وزن ندارند .پس این طبیعی نیست !

   تاوقتی که طبیعت ذهن چاق شونده باشه، ما در متناسب شدن شکست میخوریم و این یک قانونه.

   باید دیدگاهمون رو نسبت به این موضوع نغییر بدیم ، این که شانسه، ژنتیکه و…اشتباهه

   بنابراین ما با رفتار و طرز فکری که داشتیم ، بدیهیه که چاق بشیم ولی طبیعی نیست ! و میشه با تغییررفتار و تغییر باورها ، خود رو به حالت طبیعی رسوند.

   طبیعت ما خیلی عالی میتونه به ما درس بده ، اگه ما حواسمون باشه و دقت داشته باشیم .

   حیوانات به همین دلیل چاق نمیشن چون طبیعت اون ها اینه که نمیتونن چاق بشن ، ذهنشون  رو دستکاری نکردن و طبق غریزه خودشون شکار میکنن و غذامیخورن و مثل انسان ها نیستن که وقتی یچی کم میاد از اون ذخیره کنن!

   حیوانات طبیعی رفتار میکنن و به هنمین دلیل چاق نمیشن ، جز حیوان هایی که دست اموز انسان ها میشن و از چرخه طبیعت خارج میشن و رفتارشون تغییر میکنه .

   حالت ما طبیهی نیست وگرنه ما شیر پرخور و یا پلنگ افسرده ای نداریم ولی امواع  انسان ها با صفات مختلفی داریم  !

   بنابراین اضافه وزن رو به عنوان طبیعت وجودمون نپذیریم!

   اضافه وزن چیز سختی نیست ، چند تا فرمول و دیدگاه و فکره ! خداشاهده من اینروزا که دارم تمرین تتو مو انجام میدم و(بخاطر همین  زیاد وقت نمیکنم که بیام سایت ولییی میام چون الویت من برام لاغری و متناسب شدنه) ، خیلی سخت تر از این لاغریه !!!!!

   *مثلا من خودم اینو طبیعی میدونستم که هر کس زیاد بخوره باید چاق بشه!

   و فرقی نمیکنه هرکییی باشه ! و من هم زیاد میخوردم و طبیعیه که باید چاق باشم دیگه !ولییییی دیدم که نهه ، خیلی های دیگه وجود دارن که از من هم حتی بیشتر میخورن ولی لاغر و متناسب اند. و الان دیدم که اشتباه میکردم .

   و باید پیگیر باشیم .اگه ما الان اینو باور کردیم و رها کنیم دوباره افکارورفتار ما برمیگرده و تغییر میکنه و نتیجه ای نمیگیریم .

   وقتی طبیعت ذهن عوض بشه ، جسم هم خود به خود عوض میشه .

   پس این باور که برای لاغر شدن باید سختی بکشیم و حتما یکاری کنیم اشتباهه مگه ما برای چاق شدن اینکاررا کردیم ؟؟

   و با تغییر همین افکار و همین باورها بدون هیچ سختی هم میتونیم لاغر بشیم.

   چاقی باغث ترد شدن افراد میشه و اعتماد بنفس اونارو خیلییی پایین میاره !

   طبیعی نیست ، من این شرایط رو قبول ندارم و این شرایط طبیعی نیست !من نمیخوام اینجوری زندگی کنم ، من زندگی رو اینجوری نمیخوام ، باید تغییر کنم و به وزن دلخواهم برسم . و روش لاغری ب ذهن ، روشی که قلب من به من میگه که میتونه منو به نتیجه برسونه و من با توکل و ایمان به خداحرکت کردم و 35 گام برداشتم و مطمعنم که طولی نمیکشه که این شرایطی که الان برای من طبیعی بوده تغییر میکنه و همسو میشه با طبیعت جهان که متناسب شدن و سلامتی ، شادی و احساس خوبه .

   شاد و پیروز و متناسب باشید.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1400/07/08 12:39
    مدت عضویت: 83 روز
    اندازه متن
    همیار لاغری
    محتوای دیدگاه: 244 کلمه

    سلام دوست نازنینم

    ای جانم به این متن 

    ای جانم به این تصویر ذهنی که برام ساختی 

    ببین زمانی که نوشتی بدن ما سرشار از قوانینِ تصویر ذهنیش قشنگ توی ذهنم ساخته شد 

    اینکه واقعا بدن من هوشمنده و قانون داره من رو خیلی هیجان زده میکنه 

    فکر کن کل بدن ما پر از قانونِ که تا به امروز رعایت نکردیم.ولی میخوایم رعایت کنیم تا متناسب بشیم

    چقدر راحت 

    چقدر آسون

    خدایا ..همه کسایی که توی این سایتن یک روزی ازت خواستن به راحتی و اسونی لاغر بشن و تو این راهو جلوی پاشون گذاشتی 

    وقتی گفتی تمرین تتو از این لاغری سخت تره دیگه ایمانم بیشتر شد که بابا چرا باز میخوای گول بخوری؟

    دیشب عکس یکی از فامیلامون رو دیدم که حسابی لاغر کرده بود 

    خاله ام گفت میگن همه چیز میخوره ولی آب درمانی هم در کنارش میکنه! یعنی آب خیلی زیاد میخوره 

    من کم کم داشتم گول میخوردم که همین الان که توی حموم بودم یادم اومد از گام اول که تعهد دادم به مدت حداقل ۱۰۰ روز گول روش های دیگه رو نخورم و فقط از همین روش برای لاغریم استفاده کنم.

    اقا ۱۰۰ روزه دیگه ۱۰۰ روز! چی میشه مگه؟ چی ازمون کم میشه 

    خودِ من دو روز بود نمیتونستم بیام توی سایت اما گفتم اگه بخوای باز دوباره تنبلی کنی جایزه ای که استاد قراره بهت بده رو باید ببوسی بزاری کنار! پس باز دوباره انرژی گرفتم و اومدم توی سایت 

    گفتم ۷ گام اومدم بخوام رها کنم خیلی زوره..

    در هر صورت دوست گلم حقت بود مدال فنی بگیری 

    دمت گرم موفق باشی

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/06/21 14:40
   مدت عضویت: 143 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 480 کلمه

   سلام به همه دوستان همراه! همه ما برای لاغر شدن به سختی تلاش می کنیم ولی به راحتی چاق می‌شویم و برای درک این موضوع باید از قوانین جهان هستی استفاده کنیم و شرایط جسمی خودمان را تغییر دهیم یکی از مهم ترین قوانین طبیعت، عدم تغییر پذیری طبیعت است که اجازه نمی دهد تغییری در روند آن ایجاد شود، هربار که به طبیعت آسیبی وارد می‌شود به صورت خودکار خودش را ترمیم و اصلاح می کند و جهان هستی پیوسته در حال تکامل خود است و قوانین طبیعت قابل تغییر دادن نیستند، دلیل مقاومت چاقی دربرابر تصمیم شما برای لاغری این است که : چاقی در ذهن شما طبیعی شده است و با آنچه برای ذهن ناخوداگاه شما طبیعی شده باشد، نمی‌توان مبارزه کرد. ابتدا باید حالت طبیعی چاق بودن را در ذهن خود تغییر دهید و این وضعیت چاقی را به عنوان یک وضعیت طبیعی و تثبیت شده نپذیرید، توجه کنید که نارضایتی از چاقی به معنای نپذیرفتن چاقی نیست. آنچه درباره چاقی در ذهن شما ذخیره شده است انتظار شما را از چاقی مشخص می کند. اگر دلایل شما برای چاق بودن زیاد است درواقع شما چاقی را حق طبیعی خود میدانید!! اگر بعد از هر تلاش برای لاغری و نتیجه نگرفتن تسلیم شده اید یعنی لاغری برای ذهن شما طبیعی است. یک روش برای تغییر فرمول طبیعی بودن چاقی در ذهن مشاهده تصاویر افراد چاقی هست که لاغر شده اند. یک سری قوانین هم بر بدن ما حاکم است و مهم است که بدانیم طبیعت چه می‌گوید و ما چگونه رفتار می کنیم. دو گزینه در رویدادهای جهان داریم :رفتار طبیعی و بدیهی، بدیهی چیزی هست که ما رفتار می کنیم و نتیجه ای است که ما میگیریم ولی طبیعی نیست. مثلا کاشت یک بذر سیب و تبدیل شدن آن به درخت سیب طبیعی هست ولی فکر به اینکه اضافه وزن من طبیعی هست، اشتباهه چون طبیعی جهان انسانهای چاق نیست و این نتیجه رفتار خودمان است و بدیهی است که به این صورت باشیم. اما بخاطر درگیری طولانی مدت با آن در ذهن این حالت طبیعی شده است و اگر این طور بماند قابل تغییر نیست، مثل وقتی که نمی‌توان آب را در دمای محیط به جوش آورد یا کاری کرد که یخ بزند چون بر خلاف قوانین طبیعت هست. در قدم اول باید به قوانین جهان فکر کنیم و طبیعی بودن را از بدیهی بودن تفکیک کنیم، نشانه اش هم این است که انسان‌هایی با شرایط ما وجود دارند که متناسب هستند. باید بپذیری با رفتاری که داشتم بدیهی است که چاق شوم ولی طبیعی نیست و با تغییر افکارم میتوانم آن را تغییر دهم. چرا حیوانات چاق نمی‌شوند چون طبیعی هست که چاق نباشند. اضافه وزن خودتان را به عنوان طبیعت وجود خودتان نپذیرید، شما به دنیا نیامده اید که نتوانید بخاطر چاقی از زندگی لذت ببرید، به خودتان تاکید کنید که من باید تغییر کنم و به مسیر قلبی تان اعتماد کنید. 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/06/08 15:37
   مدت عضویت: 828 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 242 کلمه

   سلام

   میدونین چرا طبیعی نیست چاق باشیم چون اگه طبیعی بود که این همه حس بد از بدنمون دریافت نمیکردیم، طبیعیرنیست بیمار باشیم چون اگه طبیعی بود احساسمون زمان بیماری بد نمیشد بلکه خوشحال میشدیم، طبیعی نیست یه درخت خشک بشه طبیعی نیست تو شمال هیچوقت بارون نیاد طبیعی نیست اگه موها و ناخن هامون رشد نکنه طبیعی نیست اگه برگ درختا سبز نباشه و کلی چیزهای دیگه، چون اگه همه ی اینها ذاتا طبیعی بود دیگه حالمون ازشون بد نمیشد،، چرا من حالم بد میشه وقتی چاق میشم چون تو فطرتم لاغری درست و طبیعیه ولی هیچوقت بهش فکر نکرده بودم، همیشه برام عادی بوده که چاق بشم حتی اگه بجای 6 تا قاشق برنج 10 تا میخوردم برام طبیعی شده بود اون 4 تا اضافه حتما کم کم باعث اضافه وزنم بشه حتی یک درصدم احتمال نمیدادم که دفع بشه من هنوزم چاقی برام طبیعیه اگه نبود از غذا نمیترسیدم و با خیال راحت به اندازم میخوردم، هرچند من کلاس اولی هستم و یاد میگیرم و باید تمام این ترس هارو از بین ببرم، ترس تو هر زمینه ای باشه قطعا از سوی شیطانه، انقد تکرار میکنم تا با خیال راحت اون مقدار مورد نیازم و بخورم، باید برای خودم از طبیعت دایم مثال بزنم تا برام لاغری طبیعی بشه، طبیعی باشه که از هر چیزی دوست دارم به اندازه بخورم و لاغرم بشم، طبیعیه بدنم متناسب باشه ،طبیعیه سالم و زیبا باشم، طبیعیه هر چیز خوب و باهم داشته باشم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1400/07/08 12:49
    مدت عضویت: 83 روز
    اندازه متن
    همیار لاغری
    محتوای دیدگاه: 123 کلمه

    سلام عزیزِ جان

    من هم از اولی که اومدم توی این راه همش دارم میگم چرا درباره اش فکر نکرده بودم؟ چرا توجه نکرده بودم؟

    چون کل این سایت همینه..همش میگی خدایا این دیگه از کجا اومد

    هر گام که برمیداریم یک بمب میترکه و یک اگاهی بزرگ داده میشه 

    واقعا طبیعی نیست چون اگه طبیعی بود حالمون بد نمیشد 

    چرا همیشه ما پوست صاف و تمیز دوست داریم؟ چون طبیعیه

    چرا همیشه وقتی افراد لاغر رو میبینیم و لذت میبریم؟ چون طبیعیه

    چرا ؟؟..چون همیشه چیزهای خوب و درست به ما احساس خوب میدن

    ولی کافیه یک راه اشتباه باشه.یکی دائم در گوشت میگه اشتباهع..ولش کن..

    و به عینه همه ما دیدیم که اون خدای درونمون همیشه راه درست و غلط رو نشونمون میده

    مرسی دوست گلم لذت بردم از متن کوتاهت

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   faribadeghani1371@gmail.com
   1400/06/08 12:03
   مدت عضویت: 163 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 348 کلمه

   سلام
   طبیعت انسان ب ازادی هستس ب اینک شاد باشه ک لذت ببره من در مسیر قبلی اصلا شاد نبودم اصلا حس خوب نداشتم پراز غم و حسرت بودم
   ولی مسیر لاغری با ذهن یک مسیر شگفت انگیز چن از وقتی در این مسیر قرار گرفتم خیلی تغییر کردم دیگه اون فریبای قبلی خیلی ازم دور شده
   من باور کردم ک طبیعت بدن من لاغری و من هروز و هروز دارم میبینمش
   هر چیزی ک انسان شاد نکنه اون بدیهی هستش
   اینک منواز شنیدن اسم مهمونی و عروسی و تولد شاد نشم احساس خوب نداشته باشم این بدیهیه
   اینک من چیزی و ک دوس دارم نمیتونم بپوشم بدیهیه
   اینک من این باور داشته باشم ک کافیه من چن روز ول کنم رژیم و چاق میشم این بدیهی هستش
   اینک من از دیدن خودم خوشحال نشم این بدیهی هستش
   اینک من بگم برنج خوردم و شیرینی خوردم سرخ کردنی خوردم سس خوردم و فلان چاق میشم بدیهیه
   اینک من خوردن برابر با چاقی ببینم این بدیهی هستش
   اینک من‌خودمواز اینوهمه نعمت زیبا محروم کنم بدیهیه
   چرا این همه ادم میخورن و اصلا کنترلی هم ندارن و لاغرن مانکن هستن چرا اونا حالشون از خودشون بهتره حس خوب ب خودشون دارن من ن
   من پذیرفتن ک طبیعت بدن من متناسب شدنه طبیعت بدن من شادی طبیعت من حس خوبه
   من طبیعی ها رو فراموش کردم و بدیهی ها رو جایگزین طبیعی ها کردم وقبولش کردم ک طبیعین مثل کسی میمونه ک بخواد قورمه سبزی درست کنه و میدونه ک طبیعیش اینک لوبیا بزنه ولی میاد لپه میزنه و میگه طبیعیش اینه و اون خوشمزگی ک قورمه باید داشته باشه رو حس نمیکنه و لذت نمیبره ن از ظاهر ن از طعم
   من خیلی راحت چاق شدم بدون اینک سختی بکشم با چن تا ایده و فکر و حالا میتونم خیلی راحت لاغر شم بدون سختی با تغییر فکر بادر
   باید ک اصافه وزن خودمو ب عنوان طبیعی بدنم نپذیرم
   بدن ی سری قوانین داره مثل اب ک در ۱۰۰ درجه ب جوش میاد وایمان و باور داری ب حتمیتش پس الانم ب قوانین بدنت احترام بزار و ب حتمیت اینک طبیعیش اینک متناسب و سبک باشی ایمان بیار

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/06/05 15:02
   مدت عضویت: 110 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 177 کلمه

   سلام به استاد عزیزم 

   گام ۷

   من گام ۶ انجام دادم و از دیروز ظهر تا الان ظهر ساعت سه من هنوز پیغام گرسنگی دریافت نکردم بعد از این پیغام به مقداری که این نیاز برطرف بشه غذا خوردم 

   اما این جلسه چرا هر چه تلاش میکنم لاغر نمیشم 

   من قانون طلایی متناسب شدن برا خودم باز مو میکنم 

   چاقی من یه چیز غیر طبیعی وبدیعی است یعنی برا اساس رفتار و باور مخرب خودم بوجود آمده است 

   و من خودم مسئول این باور میدونم 

   پس من بدنیا نیامدم که چاق باشم من اومدم که لذت ببرم شاد باشم میخوام لباس عالی بپوشم همراه با لذت میخوام هر غذای که میخورم با آرامش باشه 

   میخوام اعتماد بنفس عالی بشه 

   من این سد را بر میدارم و تغییر میکنم 

   اینو قلب میگه وبه این مسیر هدایت شدم و این راه به امید و لطف خدا ادامه میدم 

   رفتار و باور خودمو هم سو میکنم با قوانین جهان و شادی و ارامش و زیبایی تجربه میکنم 

   من شور و اشتیاق دارم و شگفت زده میشم بعد از این صد گام 

   چون من باارزش هستم 

   من لیاقت تناسب اندام رو دارم 

   با تشکر از شما 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/05/29 18:35
   مدت عضویت: 674 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,052 کلمه

   سلام به همگی گام هفتم : چرا لاغر نمیشویم ؟ ما برای چاق شدن هیچ تلاشی نکرده ایم و خیلی طبیعی و واضح و خود به خودی چاق شدیم ولی برای لاغر شدن بارها و بارها رژیم های سخت گرفتیم و ورزش های سنگین انجام دادیم ولی نتیجه نگرفتیم اگه هم گرفتیم‌ هم ماندگار نبود. یکی از مهمترین قوانین طبیعت عدم تغییر پذیری طبیعت هست که باعث میشه هیچگاه نتونیم در روند طبیعت تغییری ایجاد کنیم و یا آن را متوقف کنیم . اگر اضافه وزن و چاقی برای ما طبیعی باشه ما هر چقدر هم تلاش کنیم نمی‌توانیم برای همیشه لاغر بمونیم و مانند افراد متناسب زندگی کنیم . چاقی در ذهن ما طبیعی شده و با چیزی که در ذهن طبیعی هست نمیشه مبارزه کرد . اگر تمایل دارید که لاغر شوید باید آگاه باشید ابتدا باید حالت طبیعی بودن چاقی را در ذهن خودمون تغییر بدهیم . باید هر بار که به اضافه وزن فکر میکنید چاقی برای شما غیر طبیعی باشه در این صورت میتوانید اولین گام به سمت لاغری را بردارید . همه افراد چاق از وضعیت خود ناراضی هستن اما ناراضی بودن به معنای نپذیرفتن چاقی نیست این دو موضوع تفاوت دارد . نارضایتی در حد فکر و منطق شما ایجاد میشود آنچه مهم است نگاه شما به موضوع هست به موضوع چاقی . مثل اینکه افراد زیادی رو میبینیم که از شرایط خودشون خیلی ناراضی هستند و همش توی صحبت هاشون میگن و توی فکر و منطق اونها میگذره ولی اصلا سالیان سال هیچ تغییر اساسی براش انجام نمیدن و در ذهن خود برای اون مسئله دلایل مختلفی دارند . در صورتیکه فقط یه دلیل داره که غیر طبیعی رفتار کردی و جواب و نتیجه غیر طبیعی هم گرفتیم تو هر زمینه ای باشه مثلا پرخوری کردیم اصلا معنای گرسنگی و تقیه سیری رو توی این سالها درک نکردیم و بعد نتیجه هم چاقی و جسم چاق و بیماریها هست که غیر طبیعی هست و داریم تجربه میکنیم . یکی از راه های تاثیر گذار میتونه دیدن افرادی باشه که از این مسیر شگفت انگیز شدند و تونستند رویای لاغری خودشون رو به واقعیت تبدیل کنند . اگر هر لحظه فکر کنیم که هر لقمه اضافه داره من رو از خوشی های زندگیم محروم میکنه و ذهنم رو برای شادی و لاغری تربیت کنم و اول از همه باید با خودت مهربان باشی و برای لاغری نیاز به سختی نداری . و نیازی نیست عجله کنی و آرامش داشته باش و برای همیشه لاغر بمان و به خودت و بدنت احترام بزار و به نیرو و توان خودت و نجوای بدنت با پیغام سیری و گرسنگی توجه کن و استرس و نگرانی از شکست نداشته باش و نفس عمیق بکش و شروع کن . جهانی که در آن زندگی می‌کنیم‌ از قوانین طبیعت هست مثل بارش باران ، برف و … بدن ما هم و خودمون هم شامل قوانین طبیعت هستیم اگر کسی در اطرافیان خودمون متناسب هست چون داره هر لحظه باهمون قوانین بدنش رفتار میکنه و قانون رو رعایت میکنه واقعا حس گرسنگی میکنه و تا بر طرف شدن این حس میخوره .باید به قوانین توجه کرد و از اون مهمتر در این مسیر یادگیری و توجه کردن به طبیعی بودن ومناسب برای همه از اینکه این همه غیر طبیعی عمل کردیم و اینکه باز هم ممکنه خطایی باشه با خودمون درگیر نشیم و خودمون رو سرزنش نکنیم هیچ عیبی نداره الان هر لحظه کنار هم هستیم که بتونیم عالی یاد بگیریم و به بدن و تناسب طبیعی خودمون برگردیم . یک جنبه طبیعی بودن و یه جنبه بدیهی بودن هست . بدیهی هست که بعد از اینهمه سال خوردن های اضافه بر سازمان به طوریکه ما حتی تجربه گرسنگی هم به ندرت داشتیم و تا مرز خفگی خوردیم صد در صد باعث چاقی بشه و این شرایط چاقی و اینهمه بیماری اصلا طبیعی نیست و طبیعت دنیا انسانها و حیوانات متناسب هست . ولی آدم چاق مثل من خب سالها بهش فکر کرده و ازکودوی خودش رو فکرش رو شرایطش رو جور دیگه ای تجربه نکرده در نتیجه طبیعی میبینه که چاق باشه با توجه به اینکه حتی ممکنه با یکی هر لحظه زندگی کنه و غذا و سفره مشابه داسته باشن یکی متناسب و یکی چاق باشه اینقدرررر که خودش رو طبیعی میدونه که باید توی اون شرایط چاق باشه و چون ما طبیعت خودمون رو چاق میبینیم نمیتونیم چاق باشیم و درک این نکته خیلی خیلی مهم هست . حتی اگه ما چاقی رو غیر طبیعی بدونیم متوجه میشیم که هیچ مادری هم دوست نخواهد داشت بچه تپل و چاق داشته باشه چون غیر طبیعی هست مثلاینکه ۶ تا انگشت داشته باشه ولی چطور هست که همه و ذهن خودش اون رو تشویق میکنه که با دستهای خودت بچت رو چاق کن و غیر طبیعی کن یر از این هست که چاقی رو طبیعی میدونه و عدم تفکیک این دو وضعیت خیلی خطرناک هست . ذهن خودتان را عوض کنید تا زمانیکه طبیعت ذهن ما چاق شونده هست ما از تناسب شکست میخوریم دیدگاه خودتان را عوضکنید . و نکته خوشایند اینکه من میتونم با تغییر افکارم و تغییر باورهایم و در نهایت تغییر رفتارم منجر به تغییر بشم و خودم رو در شرایط طبیعی قرار بدم . مثل حیوانات که از روی غریزه عمل میکنند و هیچ‌گاه چاق نمی‌شوند این چاقی هم حالت طبیعی بدن ما نیست و ازامروز چاقی خودتان رو نپذیرید و این‌ بار باور خودتان رو شکست بدهید .اگر استمرار داشته باشی در این مسیر باور های اشتباه خودت رو جایگزین باور های صحیح میکنی و ذهنش باورش میشه که این وضعیت طبیعی نیست و از طرفی بهش آرامش میدی که لازم نیست بترسی که سالها باور اشتباه داشتی و چیکار باید بکنی و همین که بدونی این شرایط طبیعی نیست و همین راهی که هستی تو رو به طبیعت وجودت و تناسب میرسونه و همین که این آگاهی‌ها رو درک کنی یعنی طبیعی رفتار کردن . طبیعی عمل کن و نتیجه جسم طبیعی و متناسب ببین . طبیعی نیست که ما در این دنیا نیومدیم که چاق باشیم و از این دنیا نتونیم لذت ببریم و این روند طبیعی جهان نیست و تصمیم شجاعانه بگیرید برای خودتان و زندگی جدیدتان . من نمی‌پذیرم که لباس خوب نپوشم شادی نمیکنم دایم گریه حس فراری از همه و ترس از همه چی دارم و این طبیعی نیست و باید به داد خودم برسم و مثل یه متناسب طبیعی رفتار کنم و طبیعتی که من رو بکشه به سمت متناسب شدن .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/05/24 12:17
   مدت عضویت: 648 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 693 کلمه

   به نام خدا

   با سلام خدمت  دوستان هنرجوی  متناسب و استاد عزیز 

   گام هفتم :

   چرا هر چه تلاش میکنم متناسب نمیشم ؟

   چون فایده نداره تلاش میکنم چون باورم  اینه که چاقی طبیعیه تا زمانی که این افکار اشتباه در ذهنم هس امکان نداره لاغر بشم 

   قانون طبیعت اینه که متناسب بودن طبیعی و چاقی یک امر بدیهی هس 

   ما خودمون رو از طبیعت نمیدونیم خودمون و جدا کردیم از طبیعت 

   چون من بارها تلاش کردم که وزنم رو کم کنم پیاده روی کردم رژیم گرفتم ورزش کردم باشگاه رفتم و هر بار که شکست میخوردم خودم و سرزنش میکردم و می پذیرفتم که بشین سرجات 

   تو ژنتیکی چاقی ارثیت چاقیه و دیگه قبول کرده بودم که چاقی طبیعیه 

   و هر کاری بکنم فایده نداره و‌این راههای اشتباه بودند که منو به نتیجه نمیرسوندن 

   قانون جهان هستی طبیعتش اینه که متناسب باشی 

   اون افرادهای که متناسب هستن یه سری قانون ها رو رعایت کردند که متناسبن و اما ما افراد چاق بعضی از قانون ها رو زیر پا گذاشتیم  که الان وضعیتمون اینه 

   اون زمان های که چاق میشدم دلایل های متعددی  داشتم برای چاق شدنم که من ژنتیکی چاقم من هله هوله زیاد میخورم که چاقم 

   تحرک ندارم که چاقم پیاده روی نکردن منو چاق میکنه 

   با دست غذا خوردن منو چاق میکنه 

   بی اراده بودنم ضعیف بودنم در برابر رژیم همه ی اینا رو دلیل چاقیم میدونستم و چاقی برام طبیعی شده بود و هر چه تلاش میکردم هم به نتیجه نمیرسیدم 

   چون فایده نداشت تلاش کردنم چون وقتی باورت این باشه که چاقی طبیعیه هر چقدر هم تلاش کنی متناسب نمیشی و اکه هم مقداری وزن کم بشه برمیگرده 

   چون بر خلاف قانون عمل میکنی 

   قانون اینو نمیگه قانون جهان هستی میگه متناسب شدن طبیعیه و چاقی بدیهیه 

   بعضی چیزا در جهان قانون هس و نمیشه عوضش کرد مثل اب زیر دمای صفر  یخ میرنه و اب در دمای ۱۰۰درجه به جوش میاد 

   ما نمیتونیم اب رو بزاریم بیرون بگیم تا یخ بزنه یا به جوش بیاد 

   این غیر ممکنه 

   بدن ما هم مانند اب هستش که نمیشه با یه سری کارها مثلا ورزش و رزیم و باشگاه متناسبش کرد باید یه سری قانون ها رو رعایت کنه باید رفتارها و الگوهای ذهنمون رو تغییر بدیم 

   چون من وقتی متولد شدم متناسب به دنیا اومدم 

   و بعد از مدتی براساس یه سری پیش فرض ها از قانون طبیعت خارج شدم و چاق شدم والان از همان راه که رفتم باید برکردم 

   من برای چاق شدن ورزش نکردم لقمه هامو نشمردم پیاده روی نکردم قرص نخوردم ندویدم هیچ کار خاصی رو انجام ندادم فقط روز به روز و گام به گام در شادی و لذت زندکی میکردم و گرم به گرم به وزنم اضافه شده و تا جایی که به خودم اومدم و فهمیدم چه بلایی سرم اومده و الان هم میخام بدون ورزش بدون رژیم بدون تحرک بدون باشگاه بدون ورزش و روز به روز و قدم به قدم با شادی و احساس خوب و لذت به تناسب برسم 

   چاقی در ذهن ناخوداگاهمون طبیعی شده و ما نمیتونیم با  چیزی که در ذهنمون طبیعی شد مبارزه کرد 

   باید در کمال د‌وستی و شادی و احساس خوب بتونیم این طبیعی بودن رو در ذهن ناخوداگاهمون غیر طبیعی کنیم 

   چون این حق ما نیس که ناراحت و افسرده باشیم این حق ما نیس که نتونیم ااز غذاها لذت ببریم نتونیم لباس رنگ شاد بپوشم نتونیم شاد باشیم برقصیم خودمون رو دوست نداشته باشیم 

   اینا همش غیر طبیعیه 

   خداوند برای ما انسان ها هم مانند سایر موجودات که در چرخه طبیعت هستن ما رو جدا نکرده از طبیعت 

   این خود ما هستیم که خودمون رو از طبیعت جدا کردیم و حالمون خوب نیس 

   میخام اولین گام به سوی متناسب شدن رو بردارم 

   اولین گام اینه که من چاقی رو یک وضعیت تثبیت شده و پذیرفته شده نمیدانم و من میخام این وضعیت رو تغییر بدم و اولین کام رو به سوی متناسب شدن برمیدارم  که من باید طبیعی متناسب باشم  

   و یکی از راههای ناثیر گذار بودن در تغییر فرمول های چاقی در ذهن  

   دیدن  افرادی که مانند ما چاق بودن و الان شگفتی سازان  این دوره هستند و از طریق ذهن به تناسب اندام رسیده اند و شرایط جدیدی رو در زندکیشون ایجاد کردند و این ارزو رو به واقعیت تبدیل کردند. 

   دوستان همراهم با ارزوی  موفقیت برای همه ی شما هنرجوهای عزیز 🌹🌹🌹

   و سپاس از استاد مهربان و متناسبم در پناه الله باشید 🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   mzt.zahra.malakouti.ir
   1400/05/21 11:50
   مدت عضویت: 548 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 216 کلمه

   به نام خداوند بخشنده و مهربان

    این طبیعی نیست که چون قدم کوتاه چاق باشم.

    این طبیعی نیست که چون پدر و مادرم و خانواده‌ام چاق هستند پس من چاق باشم .

   این طبیعی نیست که چون تحرکم کمه چاق باشم.

    این طبیعی نیست که شکمم بزرگ باشه،

    ولی بدیهی که رفتارها و عادت های اشتباه داشتم و نتیجه اش بشه چاقی من.

    هیچ چیز طبیعی رو نمیشه از بین برد و کاملاً تغییر داد طبیعت تغییرناپذیر قابل تغییر نیست، ولی چاقی من طبیعی نیست ،بدیهی و قابل تغییر .

   من می تونم رفتارها عادت ها و باورهام رو شناسایی کنم و آنها را متناسب کنم و خیلی بدیهی که دوباره لاغر بشم .

   طبیعی اینکه من اندام متناسب داشته باشم وزن و قدم هماهنگ و ایده‌آل باشه.

    من طبیعی متناسب به دنیا آمدم و طبیعی این که متناسب و ایده آل باشم.

    طبیعی نیست که من دیگه همینم که هستم بیشتر از این نمی تونم وزنم رو کم کنم.

    وقتی ذهن من تونسته تو این مدت وزن و سایز من رو کم کنه پس خیلی طبیعی است که بعد از این هم میتونه این کار رو انجام بده انقدر وزن و سایزم کم بشه تا به طبیعت اصلی وجود خودم برگردم .

   اصلاً اصلا طبیعی نیست من ۷۰ کیلو باشم طبیعی و واضح و بدیهی اینه که من ۵۷ کیلو باشم من باید به طبیعت خودم برگردم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/05/20 13:09
   مدت عضویت: 825 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 338 کلمه

   درود خداقوت 

   گام هفتم : 

   موضوع امروز جهان ما سر شار از قوانین هست تمام جهان بر اساس قانون داره اداره میشود .قانون طبیعت را نمیشه عوض کرد .

   من به اینجا رسیدم که خودمن باعث چاقی من است اگه به قوانین فک کنم میپذیرم که به هیچ عنوان طبیعت بدنم ژنتیکم .داروها و … باعث چاقی من نشده ان بلکه رفتارهای اشتباه من و باورهای غلط دچار چاقی من شده اند چون افراد دیگه ای با شرایط من هست که همین طور لاغر مانده ان 

   پس طبیعت بیماری  وجود و سیستم بدن من باعث چاقی نشده .

   دو چیز در جهان هستی هست یا بدیهی است یا طبیعیی 

    

   طبیعیی جهان این نیست که من چاق شوم این بدهی رفتار من است 

   اینجوری رفتارکردم متاسفانه  دچار اضافه وزن شدم 

   تا وقتی چاقی خودم را طبیعیی ببینم اگر از هزار راه استفاده کنم برای لاغری لاغر نمیشم چون اینو طبیعت بدنم قرار دادم 

   چون طبیعت جهان رو نمی توان تعغییر داد  ولی بدیهات چون از رفتار خودمون سر چشمه میگیره میتوان تعغیر داد 

    

   قدم اول باید به قوانین جهان تو جه کنم  بدیهات و طبیعت  جهان رو از هم جدا کنم چاقی من طبیعت جهان نیست  چرا ؟ چون افراد زیادی هستن که زیاد میخورند ولی چاق نیست 

   الان که من چاقم در ذهن من حک شده که طبیعت من چاق شدن است تا زمانی که طبیعت ذهن من چاق شونده  باشد همینجور در مسیر  چاقی قرار دارم 

    

   نکته طلایی مسیر لاغری اینه طبیعت ذهن خودم رو باید تعغیر دهم و بپذیرم من با تعغیر عادتها و رفتارم میتوانم

   و تعغیر کنم و بپذیرم که بدیهی من با این رفتار اشتباه و عادات اشتباه  چاق بشم و گرنه طبیعت بدن و ذهن من چاق شونده نیست 

   اضاف وزن من جز طبیعت وجود من نیست 

   من باید باور کنم هر سال اضاف شدن به وزن من طبیعت جهان نیست 

   تنام شرایط جسمی من طبیعیی نیست بلکه واسه رفتار و باورها و عملکرد اشتباه من است و من با تعغیر  رفتار عادتهها و باور های خودم خودم هم تعغیر میکنم و از مسیر چاقی به مسیر لاغری هدایت میشوم .با توکل به خدا و اراده خودم 😍

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/05/18 22:43
   مدت عضویت: 514 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 498 کلمه

   سلام دوستان ،

   مصاحبه فرضی  شماره ۲ با استاد روشن به سمع و نظر شما می رسد .

      از توجه شما ممنونم .

   ________________________

   استاد سلام .لطفا بفرمایید چرا بعضی افراد هر چی تلاش می کنن لاغر نمیشن ؟.

    

   سلام به شما .امیدوارم‌حال همه عزیزان هنرجو خوب بوده باشه و در مسیر تغییر کردن موفق باشن .

   پاسخ سوال شمارو اینطوری میدم که :

   اگر اضافه وزن و چاقی برای شما طبیعی شده باشه شما هرچقدر تلاش کنی شاید بتونی برای مدتی مقداری از وزن خودتو  کاهش بدی اما مطمئن باشید نمی تونید برای همیشه متناسب بمونید و مانند افراد متناسب زندگی کنید.

    

   دلیل مقاومت چاقی در برابر تصمیم شما برای لاغری اینه  که:

   چاقی در ذهن شما طبیعی شده  و با انچه برای ذهن ناخودآگاه شما طبیعی شده باشد نمی توان مبارزه کرد.

    

   همه افرادی که برای کاهش وزن از روش های فیزیکی یا دارویی استفاده می کنن در حال مبارزه کردن با طبیعت جسمی خود هستن و بارها شاهد شکست خود و دیگران در این زمینه بودید.

   اگر تمایل دارید لاغر شوید باید آگاه باشید ابتدا باید حالت طبیعی بودن چاقی (اضافه وزن) را در ذهن خود تغییر بدید.

    

   باید هر بار که به اضافه وزن خود توجه کردید برای شما چاقی غیرطبیعی باشد.

    

   باید هیچوقت وضعیتی که دارید را به عنوان یک وضعیت طبیعی و تثبیت شده نپذیرید.در این صورته که شما توانسته اید اولین گام برای حرکت به سمت لاغر شدن را بردارید.

   استاد ،حتما می دونید که همه افراد چاق از وضعیت خود ناراضین .آیا ناراضی بودن دلیلی هست برای نپذیرفتن چاقی ؟

    

   خیر .این دو موضوع با هم تفاوت داره.

   حتما شما از وضعیت چاقی خود ناراضی هستید که بارها برای لاغر شدن از روش های مختلف استفاده کردید یا اکنون تصمم گرفتید از طریق یادگیری لاغری با ذهن رویای لاغر شدن خود را به واقعیت تبدیل کنید.🍁

   اما نارضایتی شما در سطح فکر و منطق شما ایجاد می شه🍁

   آنچه مهمه نگاه شما به موضوع چاقیه🍁

   چرا چاق هستی؟

   چرا لاغر نمی شی؟

   آنچه درباره چاقی در ذهن شما ذخیره شده  انتظار شما از چاقی را مشخص می کنه.🍁

   اگر در ذهن خود دلایل متعددی برای چاق بودن خود دارید شما در واقع چاقی را حق طبیعی خود می دونی.🍁

   اگر هر بار که از روش های مختلف برای لاغر شدن اقدام کردی و نتیجه نگرفتی بیشتر باور کردی که تلاش برای لاغر شدن فایده نداره و شما نمی تونید لاغر بشی به این مفهومه که چاقی در ذهن شما طبیعی شده .

    

   استاد سوال آخر :

   هنرجویان لاغری با ذهن ،چطور می تونن فرمول طبیعی بودن‌چاقی ذهنشونو تغییر بدن ؟

    

   یکی از راه های تاثیرگذار در تغییر فرمول طبیعی بودن چاقی در ذهن مشاهده تصاویر افرادیه که مثل ما چاق بودن  اما با استفاده از روش لاغری با ذهن توانستن نتایج عالی کسب کنن و شرایط جدیدی در زندگی خود ایجاد کرده و آرزوی لاغر شدن خود را به واقعیت تبدیل کنن.

   برای این منظور می تونن تصاویر برخی از شگفتی سازان لاغری با ذهن را تماشا کنن .🌺

   استاد خیلی متشکرم که وقت گران بهاتونو به من دادید و در این مصاحبه شرکت کردید .

       خیلی متشکر و ممنون 💖

    

              

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 9 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/05/18 16:52
   مدت عضویت: 774 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,768 کلمه

   به نام خدای مهربان 

   بعضی چیزها درراین جهان قانون هست و نمیشه اونها رو عوض کرد مثلا آب در  دمای ۲۰ درجه یخ نمیزنه باید زیر صفر و صفر باشه که یخ بزنه و یا آب در دمای خاصی جوش مباد و نمیشه اون رو تغییر داد .

   بدن شما هم به عنوان عضوی از جهان  طبیعت قوانینی بر آن حاکم هست و نمیشه اون رو عوض،کرد اگر فردی  لاغر هست یه سری قوانین رو رعایت کرده و اگر من هنوز مقداری اضافه وزن دارم قوانینی رو رعایت نکردم من باید این رو درک کنم و باید بدونی مشکل از خودت هست  و چاقی برمن تحمیل نشده و تا وقتی فکر کنی چاقی بر من تحمیل شده نمیتونی از شر اون رها بشی اگر میخوایی مشکل اضافه وزنت رو حل کنی اول باید بدونی این جسم تو مثل جهان قانون داره مثلا قانون جاذبه که  در جهان هست و این جهان با این قانونها داره اداره میشه و یه سری چیزها طبیعی جهان هست مثل قانون جاذبه که همه جای زمین به یک شکل  هست مثل کاشت بذر که هر جای کره ی  زمین هر چه بکاری همون رشد میکنه و نمیشه بذر ذرت بکاری و سیب رشد کنه .

   ما در جهان دو موضوع داریم موضوعات  بدیهی و طبیعی  هستن مثلا اینکه من آب رو بزارم روی گاز و بعد از مدتی اب جوش بیاد طبیعی هست ولی  اگر فکر کنیم اضافه وزن من  طبیعی هست  این اشتباه چون اون بدیهی هست و این طبیعی جهان و دنیا نیست که تو چاق باشی و در جسمت و در نشست و برخاستت مشکل داشته باشی این نتیجه ی رفتار شما هست اینطور رفتار کردی و چاق شدی و این طبیعی نیست متاسفانه افرادی که اضافه وزن دارن و سالها هست با این موضوع روبه رو هستن برای اونها در ذهنشون ذخیره شده این موضوع طبیعی هست و نمیشه اون رو عوض کنیم  .

   تا وقتی که چاقی خودت رو طبیعی بدونید از هر روشی اقدام کنید  لاغری شما به موفقیت نمیرسه چون در ذهن شما طبیعی این هست که شما چاق باشید وقتی قانون جهان میگه آب در صفر درجه یخ میرنه و اما تو در دمای خونت میخوایی آب یخ بزنه تو نمیتونی این کار رو بکنی  و میگی چرا نمیشه و همیشه شکست میخورم ؟؟… بابا تو نمیتونی طبیعت رو تغییر بدی و آب تو صفر درجه یخ میزنه حالا گریه کن و زاری کنی فایده نداره و  نمیشه بابا  قانونی هست .

   پس هر چقدر تلاش کنی لاغر بشی ولی نمیتونی چون در ذهنت طبیعی شده که تو چاق باشی  قدم اول این هست که تفکیک کنی و قاطی نکن و بگو من چاقی رو که برام بدیهی بوده طبیعی کردم و این خیلی خطرناکه پس اول باید این  رو درست کنی .چطور ؟؟

   نگاه کن ببین خیلی افراد بر روی کره ی زمین هستن که اونها هم فست بود و میوه و شیرینی و برنج و … میخورن و اما لاغر هستن و ما هم میتونیم اینطور باشیم وقتی که فکر ما عوض بشه و طبیعی که اگر میخوایی متناسب بشی باید دیدگاهت رو از چاقی تغییر بدی اگر تاحالا گفتی ژنتیک من و شانس من هست و طبیعی که من چاق بشم  این غلطه و بگو با این طرز فکر که من دارم این  بدیهی  که من چاق بشم .

   من با تغییر افکار و باورهام میتونم خودم رو متناسب کنم .

   یک درخت اگر ریشه ها ش سالم باشه میتونه میوه بده و این طبیعی هست اما اگر میوه ی درخت کرم بخوره باشه  این طبیعی نیست  و بدیهی هست چون ممکنه کشاورز درست نگهداری نکرده باشه و اینطور شده باشه ومیشه عوضش کرد 

   طبیعت ما خیلی عالی به ما درس میده اگر خوب دقت کنیم چرا هیچ حیوانی  که در طبیعت هست چاق نمیشه؟؟. چون طبیعت حیوانات این هست که چاق نشن و اونها طبق غریزه غذا میخورن و برای همین هست که یک شیر درنده اگر سیر باشه هیچ مشکلی رو برای انسان به وجود نمیاره چون در ذهنش نمیاد که وای بزار این ادم رو هم بخورم نکنه فردا کم بیام و نباشه چی  اینا تو ذهنش نیست و طبیعی رفتار میکنه و هیچ وقت چاق نمیشن مگر حیواناتی که دست آموز انسان میشن و از چرخه ی طبیعت خارج میشن و رفتار و اعمالشون رو   تغییر میدن  ما هیچ وقت یک شیر پرخورر و یا یک ببر افسرده نداریم اما تا دلت بخواد انسانهایی با صفت متنوع داریم مثلا  انسان  چاق افسرده و غمیگن و …

   اضافه وزنت رو به عنوان صفت وجودتون نپذیرید اضافه وزن فقط چند تا دید گاه و چندتا حرف و فکر هست با خودت فکر کن ببین فکرت چی بوده  که چاقیت طبیعی بوده  ؟؟؟مثلا من اینم چی کار کنم ولی اگر با با شنیدن این حرفها بگی نه اولین ضربه رو و شکست باور ها رو داری اجرا میکنی اگر بیخیال بشی دوباره میری روی طبیعت ذهنت .

   وقتی ذهن طبیعتش عوض بشه خود به خود جسم هم عوض میشه .

   من برای چاق شدن هیچ تلاش خاصی نکردم و حالا هم خیلی راحت و بدون تلاش خاصی  باید لاغر بشم .

   اگر همین  الان بری داخل اطرافیان و بگی من میخو ام از این روش لاعر بشم مسخرت میکنن چون فضای اطراف ما مسوم هست پس بیا داخل سایت و از این فضا استفاده کن و بنویس و حرف بزن تا پیشرفت کنی .

   چاقی در ذهن شما  طبیعی هست یا بدیهی هست  ؟؟؟ اگر بگی طبیعی هست اشتباه هست چون ما به این دنیا نیومدیم که در چاقی و رنج و سختی باشیم این روند جهان نیست و میشه این رو عوض کرد همت کن و در آموزشها شرکت کن تا تغییر کنی .بارها بگو این طبیعی نیست این شرایط من طبیعی نیست این زیاد خوردن طبیعی نیست این فشار شکمی طبیعی نیست بعد از هر خوردن دل درد میگیریم طبیعی نیست همیشه به فکر خوردن بودن طبیعی نیست همه لذتهای دنیا در خوردن ختم بشه طبیعی نیست همیشه به دنبال بیشتر خوردن باشم طبیعی نیست از ترس کمبودها و نبودنها زیاد بخورم طبیعی نیست از اینکه دیگه گیرم نمیاد و فقط یه امشب  هست زیاد بخورم طبیعی نیست شکمم گنده باشه طبیعی نیست  بدنم  چاق باشه طبیعی نیست هر لباسی رو نشه بپوشم و محدودیت داشته باشم طبیعی نیست  من برم‌مهمانی و جشنها و تولدها که فقط بخورم تا لدت ببرم طبیعی نیست اینکه بیمار باشم طبیعی نیست اینکه دکمه ی  مانتو  و شلوارم نبندن طبیعی نیست .

   بگو من باید تغییر کنم و قدم بردار در راه درست و با ایمان و توکل به خدا قدم بردار و طولی نمیکشه تا شما تغییر کنی و تو  در مسیر آرامش،و شادی قرار بگیری .

   من در این دوره ها هر روز مشتاقتر هستم  هر روز دوست دارم روی خودم کار کنم و باورهای غلطم رو پیدا کنم  .

   امیدوارم این شرایط فعلی رو نپذیرید و نگید طبیعی هست .

   وقتی دوست متناسب من دقیقا با ربع غدا خوردن من سیر میشه پس این همه زیاده روی من در خوردن طبیعی نیست 

   اینکه دوست متناسب من هیچ گرایش خاصی برای خوردن فلان شیرینی و فست و فود و چیپس و پفک نداره پس طبیعی نیست من بگم بدنم این همه مواد عدایی رو میکشه و به شیرینی گرایش دارم و یا شوری   هوس میکنم .

   وقتی دوست متناسب من مثل من از همین مواد عدایی مصرف میکنه پس طبیعی نیست بگم این مواد عدایی مثل سیب سرخ شده و یا برنج و یا نون من رو چاق میکنه بلکه رفتار من نادرست  هست و من رو چاق میکنه .

   وقتی دوست متناسب من اصلا خبر نداره اشتها چیه و به درستی به نیاز بدنش پاسخ میده پس طبیعی نیست بگم درون من چیزی به نام اشتها من رو وادار به خوردن میکنه و من هیچ کاره هستم .

   وقتی دوست متناسب من در حد رفع سیری و خیلی کم غدا میخوره پس طبیعی نیست من این همه حرص؛ و لع برای خوردن داشته باشم  و زیاد از حد بخورم .

   دوست متناسب من وقتی در هر کجا باشه و هر مواد غدایی در مقابلش باشه بازم درست رفتار میکنه و انگار که هیچ غدایی برراون تسلط نداره  پس طبیعی نیست  که من بگم چون این غدا رو دوست دارم و یا چون دیگه نیست من بیشتر بخورم .و انگار غدا روی من تسلط و کنترل داره و این غلطه 

   وقتی دوست متناسب من با وجود هر مدل سفره ی رنگین و مواد عذایی متنوع بازم به اندازه ی  رفع نیاز میخوره و سبک هست  پس طبیعی نیست من به خاطر تنوع  مواد غذایی و سفره های  رنگین خودم رو خفه کنم و سنگین بشم و دل درد بشم .

   وقتی دوست متناسب من بدون دلهره هر چیزی رو هر وقت نیاز داشت میخوره پس طبیعی نیست من با دیدن بعضی مواد عدایی دلهره و ترس داشته باشم که چاق میشم  و نخورم و یا از ترس چاقی بزارم بعدا بخورم ..

   وقتی دوست متناسب من با وجود دو زایمان از من لاغر تر و سایز کمتر داره پس طبیعی نیست من چاق باشم .

   وقتی دوست متناسب من اکثر اوقات در سیری به سر میبره پس طبیعی نیست من همیشه ی ایام بگم گرسنه هستم و در حال خوردن باشم .

   وقتی دوست متناسب من هر وقت سیر شد غدای خودش رو رها میکنه  و بدون وابستگی دیگه نمیخوره پس طبیعی نیست من تا ته غدا رو بخورم چون پولش رو دادم یا اسراف نشه و یا چون مقوی هست و ….

   وقتی دوست متناسب من همیشه خوش اندام  هست و با بهترین لباسها  هست و بسیار شیک پوش هست و لباسهای قالب تن و بسیاز زیبا میپوشه طبیعی نیست من بدلباس و بد تیپ و لباسهای گشاد  و تیره و بپوشم .

   وقتی دوست متناسب من هیچ محدودیتی در خرید نداره حتی لباسهای سایز مانکن رو به راحتی و بدون پرو در کمترین زمان میخره پس طبیعی نیست من کلی در زجر و سختی و گداشتن زمان باشم تا شاید یک لباس اندازم پیدا بشه 

   وقتی دوست متناسب من به خاطر تناسبش بسیار سبک و سلامت   هست و همه فعالیتی داره طبیعی نیست من در سنگینی و بیماری باشم 

   من نیومدم در این دنیا که در حال بد و زجر و سختی باشم من تا حالا یه طرز فکر و نگاه به چاقی داشتم اما حالا میخوام تغییرش بدم و تناسب اندام رو داشته باشم و میدونم چاقی محصول افکار و رفتارهای من هست و من مسولیتش رو بر عهده میگیرم و از این به بعد اون رو مثل یک مهمان ناخوانده میدانم که از بدن من به زودی بیرون میره و من همین جا تعهد میدم چاقی در بدنم بسیار بدیهی هست واصلا  طبیعی نیست و من خودم با رفتار م خودم رو چاق کردم و حالا دوباره با این اموزشها یاد میگیریم و خودم رو لاعر میکنم .

   من داشتن اندام لاغر و  کشیده ی ۵۹ کیلویی برام طبیعی هست و حق من هست و باید درست رفتار کنم و فکر کنم  تا دوباره به دستش بیارم.

    

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/05/08 14:11
   مدت عضویت: 807 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 272 کلمه

   جهان سرشار از قوانین مثل فصول بارش انجماد اب اینها قانون نمیشه عوض کرد شما هم عضو این طبیعتی و مشمول این قوانین میشی اگر فردی تناسب داره یک سری قواتین رعایت میکنه و اگر هم شما چاقی داری یک سری قوانین رعایت میکنه اگر میخوای فکرکنی که چرا من متناسب نمیشم بلید بدونی جهان قانون داره جاذبه یک قانون اگر گندم بکاریم جو در نمیاد این یک قانون و بعضی چیزها بدیهی مثل رفتار های اشتباه شما که نتیجش چاقی شده این طبیعی نیست اینکه من فکر کنم چاقی طبیعی اشتباه محض به همین دلیل که کاری نمیشع براش کرد چون برای رفع قوانین طبیعی کاری نمیشع کرد اگر هم کاری کنی نمیشع عوضش کرد این قانون مهم به اندازه یک دوره اموزشی تا وقتی چاقی طبیعی بدونی نمیتونی تغییرش بدی چون تو ذهنت طبیعی که چاق باشی باید اول دیدگاهمون به چاقی عوض بشه تا حالا فکر میکردم طبیعتمون این که چاق باشیم خدا نخواسته ما چاق شیم ژنتیک باعث چاقی من نیست

   یک میوه سالم طبیعی و یک میوه کرمو بدیهی که باید روش کار شه کودش خاکش 

   یادم اولین بار که رژیم گرفتم ورزش و محدویت بود و چون این یک قانون میدونستم که با نخوردن و تحرک میشه لاغر شد به خوبی لاغر شدم ولی بعد بازگشت و رژیمهای متعهد بلورهام تغییر کرد و این طبیعی دونستم که یک فرد چاق محکوم به چاق بودن تا ابد الان طبیعی بودن چاقی به قدری ریشه داره برام که وقتی یکم لاغر میشم سریع این افکار میاد که حالا چی قرار بشع انگار از لاغر شدن میترسیدم و نمیدونستم چاقی بدیهی و با درست کردن رفتارهام تناسب که طبیعی جاش میگیرد

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آرمیتا صدیقی
   1400/05/07 13:48
   مدت عضویت: 139 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 904 کلمه

   به نام خدای هادی 

   سلام خدمت دوستان و همراهانم 

   گام هفتم:

    

   جهان سراسر قانون است!مثل قانون جاذبه زمین یا بارش باران و…

   کلمه قانون یعنی چیزی که اشتباه بودنش ثابت نشود و هرکس در هرجای جهان از آن استفاده کند نتیجه ثابتی بگیرد.به عنوان مثال شخصی در استرالیا مدادی را از یک فاصله معین روی زمین می اندازد! بنا بر فانون جاذبه قطعا مداد روی زمین افتاده و روی هوا معلق نمیماند.اگر معلق ماند پس جاذبه زمین دیگر قانون نام ندارد.همان فرد هر ساعت از شبانه روز و حتی سال بعد این کار را انجام دهد باز هم همین نتیجه را میگیرد و قانون سر جای خودش است.

   جسم ما جزئی از این جهان که سراسر قانون دارد است.پس جسم ما هم یک سری قوانین در خود دارد که افراد متناسب آنها را رعایت کرده و متناسب میشوند و افراد چاق آنها را رعایت نکرده و چاق میشوند‌

   یا در مثال درباره ثروت! افرادی هستند که قوانینی را رعایت کرده و ثروتمند میشوند و افرادی هستند که قوانین را رعایت نکرده و فقیر میشوند.

   چاقی بر من تحمیل نشده،غذا یا مهمانی و مسافرت خاصی و تمام شدن رژیم هم باعث چاقی من نیست؛ بلکه این شرایط رو خودم برای جسمم به وجود آوردم.

   ■این قوانین ثبات دارند■

   _قانون جاذبه زمین از همان ابتدا وجود داشته ولی کسی به آن توجه نمیکرده‌._قانون‌های لاغری هم از همان ابتدا وجود داشته ولی کسی به آن توجه نمیکرده.

   من همیشه افراد متناسب رو میدیدم و با خودم میگفتم چرا اون بیشتر از من هم میخوره اما لاغره و من کم میخورم و چاق هستم؟ و همیشه با این منطق خودم رو آروم میکردم که اون به باباش رفته یا عمه‌اش خاله‌اش و…

   دو گزینه درباره اتفاقات دنیا وجود دارد ۱.طبیعی          ۲.بدیهی

   وقتی یک گل رشد میکنه،آب در دمای زیر صفر درجه یخ میزنه و یا فردی متناسب هست  نتیجه طبیعی‌ست که از قوانین به وجود اومده اما وقتی یک گل خشک میشود،آب در دمای بالای صفر درجه یخ نمیزند و یا فردی چاق است نتیجه بدیهی ‌ست که از قوانین به وجود آمده

   چرا بدیهی‌ست؟ چون اگر یک گل خشک شده پس من بهش آب ندادم یا در معرض نور کافی نذاشتم پس بدیهی‌ست که بخاطر رفتار من خشک بشه وگرنه روند طبیعی‌اش اینه که رشد کنه و زیباتر بشه .و همچنین اگر حالا اضافه وزن دارم بخاطر رفتار های اشتباه مثل اشتباه خوردن، با ترس خوردن، انتخاب من برای لاغری ،لایق ندانستن خودم برای متناسب شدن و طبیعی جلوه دادن چاقی‌ست پس بدیهی که من اضافه وزن دارم‌.

   طبیعت جهان نیست که چاق باشم! چرا فکر میکنم چاقی طبیعی‌ست؟ چون از ابتدا لاغراندام نبودم و همیشه کمی اضافه داشتم و همه اطرافیان میگفتن استخون بندیت درشته  و مهم تر از همه به چاقی عادت کرده بودم برای همون فکرمیکردم چاقی طبیعت بدن منه!

   یکی دیگه از دلایل نتیجه نگرفتن از تلاش برای لاغر شدنم : طبیعی دانستن چاقی‌ام

   وقتی قانون طبیعت اینه که آب در دمای زیر صفر درجه یخ میزنه و در دمای کمی بالاتر یخ نمیزنه حتی اگر خودت رو به آب و آتیش بزنی باز هم اتفاقی نمیوفته* چون این یک قانون بدون تغییرِ *

   کسانی که متناسب هستند هم روی کره زمین زندگی میکنند، شاید هم سن ما و  هم قد ما باشند و اونها فست فود میخورن،تنقلات میخورن، هر سه وعده رو کامل میخورن ،میوه میخورن اماااااا !!!طبیعتشون متناسبه!!!

    

   قانون طلایی متناسب شدن: تا وقتی که چاقی در ذهن ما طبیعی‌ست هر چقدر هم برای لاغری تلاش کنم نتیجه نِ می گی رَم.!! نمیگیرم!!! نمیگیرم!!

   با رفتار و طرز فکری که داشتم بدیهی بود که اضافه وزن داشته باشم اما طبیعی نیست! نمیخوام قبولش کنم و بپذیرمش!

   من میخوام با تغییر باورهام خودم رو متناسب کنم مثل کار کردن روی باور های دیگم که باعث پیشرفت و نتیجه گرفتن من شد…

    

   تا حالا فکر کردین چرا وقتی خودمون اضافه وزن داریم یا فردی چاقه احساسمون بد میشه و توی ذهنمون ترس و و وحشت شکل میگیره؟ چون چاقی و اضافه وزن، شکم پهلو و بازو بزرگ، غبغب و… طبیعی نیست و یک شکل اضافی داره..

    

   و مهم تر از همه تا حالا فکر کردین چرا حیواناتی که در طبیعت زندگی میکنن چاق نیستن؟ چون طبیعت اونها متناسب بودنه و فرمول های ذهنی اونها دست کاری نشده، طبق غریزه شکار میکنن میخورن  نیاز بدنشون رو تامین میکنن و ادامه زندگی …

   چون حیوانات همچین اخلاقاتی رو ندارند:

   آخ جون الان کسی دور و برم نیست قضاوت نمیکنه پس برم یک دل سیر بخورم این غذا یا کیک حیف میشه اگه نخورم بزار بخورم وای ایول بالاخره گشنم شد پس برم بخورم مامان بابا ناراحت میشن اگه سر سفره نباشم پس بخورم بقیه فکر میکنن رژیم دارم پس بخورم که بفهمن رژیم نیستم امروز اومدم مهمونی دیگه بزار یک دلی از غذا در بیارم مگه میشه مسافرت رفت و غذاهای متنوع نخورد؟ توی جاده بیکاری باید یه چیزی بخوری دیگه‌…

   و…….

   حالا که به اینجا رسیدم، خدارو شکر میکنم‌که دارم باور و رفتار های اشتباهم رو رصد میکنم..خدایا شکرت که اگاهی بهم میدی..

   بارها تا الان گفتیم برای چاقی کاری نکردیم که حالا بخوایم برای لاغری کاری کنیم ما با لذت چاق شدیم و با لذت هم باید لاغر بشیم (منظور از لذت؛خوشی زودگذر وقتی داشتیم غذا رو میخوردیم هست)

    

   محیط اطراف من‌مسموم شده؛ دست خودشون هم نیست چون اگاهی ندارن مسخرمون میکنن پس برای آرامش خیالم تا آخر که نتبجه نگیرم به کسی چیزی نخواهم گفت.

    

   باور دارم که من به دنیا نیومدم که چاق باشم و از زندگی لذت نبرم من به دنیا اومدم تا متناسب باشم و از زندگی لذت ببرم

   چون ثروت خوشبختی ارامش سلامتی و متناسب ماندن طبیعی‌ست….

   بارها تکرار‌ میکنم این شرایط جسمی طبیعی نیست غبغبم طبیعی نیست صورت درشتم طبیعی نیست بازوهای درشت طبیعی نیست اضافه وزن طبیعی نیست …باید تغییر کنم تغییر میکنم ادامه میدم و تغییر میکنم..اره تغییر میکنم…شگفتی ساز میشم….

    

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 52 از 11 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1400/05/07 20:57
    مدت عضویت: 661 روز
    اندازه متن
    همیار لاغری
    محتوای دیدگاه: 146 کلمه

    سلام آرمیتای عزیز 

    خواندن نوشته ها و نظرات دیگر دوستان ، به من این امکان رو میده که فایل ها را از نقطه نظرات مختلف دوباره گوش بدم.

    کامنت شما هم باعث شد من برداشت جدید و متفاوتی از فایل طبیعت را نمی توان تغییر داد ، به دست بیارم.

    برای بیشتر و بهتر برداشت کردن دو راه هست : 

    یکی تکرار کردن و دیگری خواندن نظرات بقیه.

    که تکرار کردن نیازمند گذر زمان هستش ولی با خواندن دیدگاه همدیگر انگار در زمان سفر میکنیم و عمق آگاهی های ما بیشتر میشه .

    ممنونم که نظرتون رو نوشتید .

    درباره ی قانونی بودن لاغری ..

    من وقتی این فایل را برای بار اول گوش دادم ، به خودم گفتم من در شرایطی غیرقانونی دارم زندگی میکنم و این حالت به هیچ وجه پذیرفته نیست و این دیدگاه باعث شد با اشتیاق  بیشتری به مسیرم ادامه بدم و نتایج بهتری هم دریافت کنم.

    موفق باشید دوستم 

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آرمیتا صدیقی
     1400/05/08 01:23
     مدت عضویت: 139 روز
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 25 کلمه

     سلام دوست عزیزم.خیلیییییی هم عالی😍
     خیلی خوشحالم که کنار شما دوستان هستم
     حتی همین کامنت شما هم پر از اگاهی بود.
     ممنون که وقت گذاشتید وو خوندید

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    1400/05/10 00:49
    مدت عضویت: 514 روز
    اندازه متن
    همیار لاغری
    محتوای دیدگاه: 190 کلمه

    آرمیتای عزیز ،سلام وقت بخیر دوستت دارم و ازت متشکرم به خاطر متن فوق العاده زیبایی که به اشتراک گذاشتی .عالی بود عالی 👏👏👏👏👏👏👏

    و این قسمت که نوشتی :

     

    بارها تا الان گفتیم برای چاقی کاری نکردیم که حالا بخوایم برای لاغری کاری کنیم ما با لذت چاق شدیم و با لذت هم باید لاغر بشیم .

     

    دقیقا همینطوره .

    ما باشگاه نرفتیم‌چاق بشیم .رژیم نگرفتیم ، عرق نریختیم ،غذامونو جدا نکردیم ، لقمه هارو نشمردیم ، کسی به ما نگفت اونایی که لاغرن غذاشون ۶ قاشق برنجه تو باید شیش برابر برنج بخوری تا چاق بشی ، کالری نشمردیم ،اصلا کاری با غذاهامون نداشتیم ،

    فقط افکارمون  تغییر کرد ،گفتگوهای درونیمون در جهت چاقی و چاق شدن تغییر کرد ، نقشه ذهنیمون عوض شد .چاقی ما حاصل به ظهور  رسیدن باورهامون بود .صدها باور اشتباه و چاق کننده .و یکسری از این افکار و باورها درباره  امتیاز دادنهای متعدد به چاقی و برچسب زدنهای متعدد به لاغری و لاغرها .

    خدارو شکر می کنیم که  به این مسیر نورانی هدایت شدیم تا این باورهارو بشناسیم و از ریشه بخشکونیم و بذر لاغری بکاریم .

    آرمیتای عزیز :

     

    برات آرزوی موفقیت و سلامتی و حال خوش دارم 

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 5 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/05/06 02:49
   مدت عضویت: 167 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,409 کلمه

   به نام خالق زیبایی ها 

   سلام و درود خدمت استاد گرامی و دوستان عزیز 🌹🌹

   هفتمین روز کلاس رو آغاز می کنیم .

   اولین قدم برای شروع کلاس ،مطالعه ی جزوه است .

   اولین مطلبی که بزرگ و خوانا نوشته شده اینه:

   چرا لاغر نمی شم ؟

   به نظرم برای ما که کلی بهانه داشتیم برای چاقیمون، کلی دلیل که هر کی از ما  پرسید بابا اینقدر نخور که چاق نباشی ،جلوی شکمت رو بگیر ،ما هم برای اینکه به همه بگیم باباجان من زیاد نمی خورم کلی بهانه می آوردیم که من به مامانم رفتم ،آب هم بخورم چاق میشم ،منکه از جلوی شیرینی فروشی رد میشم ،بوی شیرینی بهم می خوره انگار یک جعبه شیرینی خوردم ،من استعداد چاقی دارم و…. خلاصه یک عالمه بهانه می آوردیم که فقط و فقط بگیم من مقصر نیستم ،با چنان سوز و گدازی هم تعریف می کردیم که دل همه به حالمون کباب می شد ،اون روزا همه مقصر بودن جز ما ،چقدر دلیل داشتم برای چاقی ،اما حالا فقط یک دلیل دارم اونم خودمم با کلی فرمول های اشتباه که باید اونا رو درست کنم .

   نکته بعدی جزوه درس گرفتن از طبیعت بود .

   استادم توی جزوه نوشتن که جهان پیرامون ما بر اساس قوانینی بنا شده است، دقیقا، حتی جامعه ی کوچک خودمون رو هم اگه ببینیم ،مثل راهنمایی و رانندگی ،بدون قانون نمی شه باشه ،حتی خونه ی کوچک خودمون هم قوانینی داره که باید اجرا بشه .

   البته نکته ی این جا قوانینی بودن که قابل تغییر نبودن،

   قوانین طبیعی طبیعت ،مثل جاذبه ،نقطه انجماد یا جوش آب، قانون عمل و عکس العمل،قوانینی که هیچ شرایطی نمی تونه اونا رو تغییر بده .

   مثلا آتش سوزی جنگل ،وقتی همه‌ی درختان و گیاهان جنگلی می سوزد و به خاکستر تبدیل می شه ،شما نمی تونید فردا جنگل جدیدی رو توقع داشته باشید و سالیان زیادی طول می کشه تا جنگل دوباره خودش رو بازسازی کنه .

   حالا قراره ارتباط قانون عدم تغییر پذیری طبیعت رو با چاقی بررسی کنیم .

   همون طوری که حالا همه ی ما می دونیم هیچ انسانی قادر به تغییر قوانین جهان نیست ،هیچ انسانی نمی تونه رشد و نمو گیاهان رو تغییر بده شاید بشه یک تغییری در میوه ی درختان یا گل ها بوجود آورد ولی نمیشه اصل اون رو تغییر داد .

   نتیجه :

   اگر ما هم اضافه وزنمون رو طبیعی بدونیم هیچ وقت قادر به تغییر اون نیستیم .

   تا حالا این طوری به چاقی نگاه نکرده بودم .

   اگه ذهنمون باور کنه که چاقی ما ظبیعی است ، ما نمی تونیم تناسب اندام رو تجربه .

   باوری رو که در گام هفتم باید روش کار کنم و فرمول رو عوض کنم اینه که :

   چاقی و چاق شدن طبیعی نیست **

   باید بدونیم و باور داشته باشیم که چاقی خیلی هم غیر طبیعی است .

   الان که دارم بهش فکر می کنم ،می بینم درسته ،اگه واقعا چاقی طبیعی بود هیچ کدوم از ما نمی تونستیم حتی به اندازه ی یک کیلو کاهش وزن داشته باشیم ،پس الان که می دونم من بارها به تناسب اندام رسیدم پس این چاقی طبیعت بدن من نبوده و من تونستم اونو از ریشه تغییر بدم ،نه یک تغییر جزعی، بلکه یک تغییر اساسی، فقط مشکل مسیر اشتباهم بوده و گرنه من بارها موفق شدم ،تناسب اندام رو تجربه کنم ،پس چاقی برای من طبیعی نیست و غیر طبیعی است .

   من اصلا نباید چاق باشم ،طبیعت بدن هر انسانی تناسب اندام و زیبایی است .

   دو سوال مهم و ارزشمند برای اینکه متوجه بشی چاقی برات طبیعی است یا غیر طبیعی 

   1. چرا چاق هستی ؟
   2. چرا لاغر نمی شی ؟

   حالا اگه تو ذهنت هنوز به جز خودت دلایل متعددی برای چاقی داری و برای لاغر نشدنت، باید بدونی تو چاقی رو برای خودت طبیعی میدونی و تا زمانیکه نتونی این مسئله رو حل کنی ،متناسب نمی شی .

   منم قبل آشناییم با این سایت اگه ازم می پرسیدی کلی دلیل برای چاقیم داشتم، پرخوری عصبی ،کم کاری تیروئید، ارث ،متابولیسم پایین و….

   ولی الان که این دیدگاه رو میذارم و آگاه شدم به خودم و ذهنم ،در روزهای اول کلاسم یاد گرفتم که هیچ کس جز خودم مسؤل چاقی من نیست و این من هستم که با فرمول های اشتباهی که به ذهن ناخودآگاه خودم سپردم این نتیجه رو گرفتم .

   خدایا شکرت .

   استادم در پایان جزوه به موضوع مهمی اشاره کردن :

   راهکاری که می تونه با این باور اشتباه مبارزه کنه اینه که ما عکس دوستان شگفتی ساز را ببینیم .

   به خودمون یاد آور بشیم این افراد چاق بودن و الان به تناسب رسیدن .پس چاقی طبیعی نیست .اگه طبیعی بود قابل تغییر نبود .

   حالا نوبت فایل صوتی است .این بار هم از دیدن استاد بزرگوارمون محرومیم و با صدای دلنشین ایشون کلاس رو ادامه می دیدم .

   فایل صوتی هم متناسب با جزوه بود و درباره ی طبیعت و طبیعی  نبودن چاقی بود .

   نکات مهم و بیشتری که این باور رو در ما ریشه دار کنه و ما بتونیم این فرمول اشتباه رو به سادگی جایگزین فرمول درست بکنیم .

   برگردیم به فایل صوتی 

   مثال های زیبایی درباره ی طبیعت و تغییر ناپذیری طبیعت مثل نقطه جوش آب ،اینکه نمی شه غیر از ۱۰۰ درجه حرارت دادن آب رو جوش اورد مثلا بذاریم وسط اتاق خودش بجوشه 😄😄😄😄

   بدن ما جزعی از طبیعت است و شامل یک سری قوانین میشه .

   نکته ی مهم :**

   اگه فردی متناسب است داره یک سری قوانین رو رعایت می کنه و اگه ما چاق هستیم اون قوانین رو رعایت نمی کنیم. 

   گام اول برای رفع این مشکل :

   پذیرفتن چاقی خودمون است ،یعنی آقا من خودم کردم و هیچ تحمیلی در کار نبوده .هیچ کس بزور غذا توی دهن من نریخته ☺☺☺☺

   دو گزینه در رویدادهای جهان وجود داره : 

   بدیهی 

   طبیعی 

   بدیهی : چیزی که شما رفتار می کنی و نتیجه ای که شما می گیری .

   طبیعی : قانون جهان هستی، وقتی بذر سیب بکاری سیب برداشت می کنی نه گندم .

   نکته ی قابل تامل :

   اضافه وزن و چاقی بدیهی است چرا ؟

   چون شما یک سری رفتارهایی انجام دادی ،اینم شده نتیجه و حال و روز شما 😔😔😔😔

   بزرگ ترین اشتباه ما اینه که چون ما سالهاست دچار اضافه وزن هستیم ،چاقی برامون طبیعی شده و باور کردیم من همینم که هستم و طبیعی است من چاق باشم. 

   دوست عزیزم شما خوشگل و متناسب بودی و بارها تونستی وزنت رو کم کنی این به شما ثابت می کنه ،چاقی طبیعت بدن شما نیست و گرنه حتی نیم کیلو هم کم نمی شد فقط مسیر اشتباه بوده .

   یادآوری مهم : 

   عزیزانم تا وقتی چاقی خودتون رو طبیعی بدونید  ،نمی تونید به تناسب برسید ،چون قوانین طبیعی جهان که شما جزعی از آن هستید غیرقابل تغییر است. 

   پس راه موفقیت و رسیدن به تناسب اینه که بدونید ،شما به صورت غیر طبیعی چاق شدید ،یعنی بدیهی است که با رفتار اشتباه نتیجه ی اشتباه حاصل بشه.

   می دونید چرا اضافه وزن طبیعی نیست ؟

   یک نگاهی به اطرافت بکن ،چند تا آدم متناسب می بینی ،اینا ثابت می کنن که تناسب اندام طبیعی است .

   اونا انسان هایی مثل ما هستند، خوراکمون یکی است وبعضی از اونا اصلا تحرک ندارن .

   شما می تونید متناسب بشید به شرط آنکه فکرت را درباره ی خودت عوض کنی .

   قانون طلایی متناسب شدن :

   تا وقتی طبیعت ذهنت چاق شونده باشه و به سمت اضافه وزن ،شما در تناسب اندام شکست می خورید .برای تغییر ذهنت باید اول دیدگاهتان رو نسبت به چاقی عوض کنی .

   وقتی ذهن طبیعتش عوض بشه ،جسم هم خودبه خود مسیرش رو عوض می کنه .

   با این فایل زیبا یاد گرفتیم که یکی دیگه از باورهای اشتباه ذهنمون رو پیدا کنیم و همچین یاد گرفتیم چطوری باهاش رفتار کنیم تا نتیجه ی متناسب شدن بگیریم .باید بارها و بارها به خودمون یادآوری کنیم که چاقی غیر طبیعی است و بدیهی است .

   به خودت بگو اگه من رفتارهای اشتباهی رو که منجر به چاقی من شده ،عوض کنم .حتما متناسب میشم ،چون بدیهی بوده با اون رفتارهای اشتباه نتیجه ی اشتباه بگیرم ،حالا با رفتارهای درست نتیجه ی درست می گیرم. 

   جملات تاکیدی یادتون نره :

   من نمی خوام این طوری زندگی کنم .

   من این شرایط رو نمی خوام .

   من باید به نحو احسن تغییر کنم .

   من لایق تناسب اندام هستم .

   به مسیر قلبت اعتماد کن ،با توکل به خدای مهربان و با ایمان به توانایی های خودت ادامه بده تا حالا هفت باور اشتباه رو بررسی کردی و هفت گام به آرزوت نزدیک تر شدی ،با شادی و شعف و لذت فراوان از مسیر زیبای جاده ی شمال ادامه بده ،چیزی به انتهای مسیر نمونده ،استمرار داشته باشی همه چی حله 🤩🤩🤩🤩🤩

   کلاس امروزم با کلی دانش وآموزش جدید به پایان رسید خیلی عالی بود .

   استاد عزیز از شما سپاسگزارم 🙏🙏🌹🌹

   دوستان و همراهان خوبم با آروزی موفقیت برای همتون و شگفتی ساز شدن تک تکتون .

   همه‌ی شما رو به خدا می سپارم ❤❤👏👏❤❤

     

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 20 از 4 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آرمیتا صدیقی
    1400/05/07 21:36
    مدت عضویت: 139 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 53 کلمه

    سلام دوست عزیزم 

    چقدر قشنگ بدیهی و طبیعی بودن رو توضیح دادید

    خیلی خیلی آگاه تر شدم.

    طبیعی یک قانونی‌ست که نتیجه ثابت داره ولی دور و برمون کسانی رو میبینیم که همون غذای مارو میخورن ولی لاغر هستند پسسسس این قانون به طور کلییییی نقض میشه!! بسیار عالی بود 

    افتخار میکنم که شما همراه من هستین

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     1400/05/09 15:32
     مدت عضویت: 167 روز
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 66 کلمه

     سلام آرمیتای عزیزم❤❤

     منم بسیار خوش حالم که با شما دوستان مهربان در یک سایت عالی هستم .

     خیلی لطف کردی نازنینم ،منم خیلی از مطالب مفید شما عزیزان استفاده می کنم و آگاهی منو بیشتر می کنه .

     خیلی خوش حالم که تونستم گام کوچکی برای شما بردارم .

     از شما سپاسگزارم که لطف کردی مطلب منو خوندید 🙏🙏💖💖

     با آرزوی بهترین ها برای شما 🌹🌹

     در پناه حق باشید .

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   moradiisomaih@gmail.com
   1400/05/06 02:21
   مدت عضویت: 283 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 297 کلمه

   سلام گام هفتم ،           همونجور که جاذبه زمین طبیعی هست لاغری اندام ما هم طبیعیه ، وقتی زمین جاذبه داره هر چیزی که بندازیم هوا باید برخورد کنه به زمین ، اما چرا هواپیما یا بالن که میفرستیم آسمون جاذبه زمین اونو جذب نمیکنه سمت خودش ؟چون ما با پیشرفت فناوری ها تونستیم بر جاذبه زمین غلبه کنیم اما این به این معنی نیست که زمین دیگه جاذبه نداره وطبیعتش تغییر کرده،. جسم ما هم مثل همین جاذبه زمین و هواپیما و بالن هست طبیعت ما لاغریه اما ما تونستیم با یک سری اعمال این طبیعت جسممون که لاغری هست رو دست کاری کنیم و چاق بشیم ، ماتونستیم با افکار باور و رفتار های اشتباه چاق بشیم و نا آگاهانه هر بار که از چاقیمون خسته میشدیم و باورای اشتباه مثل ژنتیک چاق ، استعداد چاقی، چاقی ارثی باعث شدیم باورمون به اینکه چاقی طبیعتمونه . از حقیقت اینکه چاقی بدیعی ماست و طبیعت ما لاغری هست دور بشیم ، و یک نکته اینکه خداوند همه ای ما رو یک جور دوست داره وسیستم بدنمونو یک جور افریده یکیو چاق و یکیو لاغر نیافریده که بگه چون تورو دوست دارم لاغر وخوش اندامت میکنم یا تو رو دوست ندارم چاق و زشتت میکنم پس مشکل اصلی خودمونیم که چاقیو زشتیو ورفتارهای چاقیو طبیعت خودمون کردیم دانسته یا ندانسته، ونکته اخر در این گام اینکه خداوند بهمون اختیار داده به وسیله ذهن و احساسمون که شرایطمون رو تغییر بدیم و خودمون سرنوشتمونو بسازیم .من حالا به این آگاهی ذهنی رسیدم وخداروشکر میکنم که توی مسیر لاغری با ذهن حضور دارم و دارم روز به روز با خوندن و گوش دادن درس های استادم و خوندن نظرات هم دانشجویانم پیشرفت میکنم و یاد میگیرم و ذهنمو در راه صحیح لاغری باذهن پرورش میدم.

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   maryammansoori20@gmail.com
   1400/05/03 11:00
   مدت عضویت: 149 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 358 کلمه

   به نام خالق مهربانم

   استاد گرامي چقدر اين مثال طبيعت و تشابه ان با انچه ما درباره طبيعي و ژنتيكي بودن اضافه وزنمان واضح و روشن بود و انگار براي من تلنگري بود براي به خودم امدن. به ياد ندارم كه هيچوقت به اضافه وزن از اين منظر نگاه كرده باشم يا حتي اصلا به ذهنم خطور كرده باشد و يا حتي از كسي شنيده باشم . چقدر خوشحالم كه در كنار شما استاد اگاه و ريز بين هستم و در مسير لاغري با ذهن قرار گرفته ام

   دقيقا همينطور است همه ما اضافه وزن رو به عنوان طبيعت خودمون پذيرفتيم فقط با اسم هاي مختلف اون رو ميشناسيم با اسم هايي مثل ( ژنتيك، وراثت، متابوليسم و ….) اما هيچوقت به كلمه طبيعت فكر نكرديم. الان كه اين موضوع رو بهتر درك كردم ديدم اگر اضافه وزن جزئي از طبيعت ما بوده پس ما بايد از بدو تولد دچار اضافه وزن بوديم يا حتي از زمان جنيني. خود من چند سالي است كه با اضافه وزن مواجه شدم از زمان بارداري ، پس قطعا طبيعي نيست .*اما چرا هيچوقت اين سوال رو از خودم نپرسيدم كه اضافه وزن من از كي شروع شد؟ *چرا هميشه اون رو براي من طبيعي قلمداد كردند و من به راحتي پذيرفتم؟

   *چرا وقتي به من گفته ميشد بعد از بارداري و زايمان چاقي خيلي طبيعيه و ديگه به حالت قبل برنميگرده من بيشتر روي كلمه طبيعي يا غير طبيعي فكر نكردم و به راحتي از كنارش گذشتم؟ 

   باور كنيد الان كه به اين موضوع پي بردم انگار ده كيلو سبك تو شده ام😂😂😅😅

   با تمام وجودم ميپذيرم كه امكان ندارد اضافه وزن طبيعت انسان باشد ، من باعث تغيير شكل خودم شده ام ولي ماهيت من اين نيست، 

   من خودم را ميخواهم ، طبيعتي را كه خالقم براي من خلق كرده است را ميخواهم ، 

   من ديگر نميخواهم بر خلاف مسير طبيعت ذاتي ام حركت كنم و انچه رو دوست ندارم طبيعي تلقي كنم.

   پس با تمام ايمان و قدرتم به مسير طبيعت ذاتي ام برميگردم و باز ميگردانم انچه را خالقم به من هديه كرده بود و من با افكار اشتباه از دستش دادم.

   واقعا ممنونم . اول از خداي مهربانم و بعد از شما استاد دلسوزي كه كنارمان هستيد

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/04/22 03:48
   مدت عضویت: 251 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 877 کلمه

   بنام خداوندبخشنده ومهربان 

   سلام به استاد عزیزوپرتلاشمان 

   سلام به دوستان همراهان گرامی وپرشوروشوق سایت تناسب فکری 

   من ازکودکی چاق بودم وازاندام خودم همیشه ناراضی بودم

   وهمیشه فکرمیکردم که چرا من باید

   چاق باشم

   من چندتادختردایی داشتم که همشون یکی ازیکی خوش اندام تر

   ومتناسب تروزیباتربودند

   وقتی اونهارو می‌دیدم فکرمیکردم که چرااونهالاغروخوش اندام هستن ولی من نه

   یکی از دخترداییهام بامن هم سن بود وفقط هشتولی ماه من ازاون بزرگ‌تر بودم وچون جسه اون ازمن کوچیک وریزه میزه بود چندسال ازمن کوچیکتر نشان داده می‌شد ومن همیشه می‌گفتم که چرا اون لاغروخوش اندام امامن نههمش این رو می‌شنیدم که میگفتن توچاقیت 

   زنتیکیه وارثی هستش ونمیتونی مثل اون باشی

   ومن همیشه حرص می گرفت .

   وبارهابرای این‌که مثل اونها باشم .

   ولاغروخوش اندام بشم ازهرروشی که فکرکنیداقدام به لاغری گرفتم اماهیچوقت موفق نشدم. 

   واینکاربرایم عادی شده بود مثل یویو

   بالاوپایین میشدم 

   من برای لاغری خیلی تلاش می‌کردم 

   چون من عاشق لاغرشدن بودم

   امایادم نمی‌آید برای چاق شدن کارخاصی وتلاشی کرده باشم

   چون من هیچوقت چاقی رودوست نداشتم امااون همیشه بامن بود ومرا

   رهانمیکرد

   چاقی همیشه طبیعی وبه صورت نرمالدرمن شکل میگرفت 

   من درمدت بیش ازپنجاه سال تلاش 

   کرده بودم 

   باهرروشی وباهررزیمی، رژیمهای سخت طاقت فرسا باپیاده رویهای خیلی زیادوخیلی روشهای گوناگون دیگرکه انجام داده بودم 

   وهمیشه با خودم میگفتم آخه چقدربایدمن تلاش کنم پس چرا لاغر نمیشم واگر لاغرمیشم چرالاغرنمیمونم 

   پس دیگه باید چیکارکنم 

   همیشه یادم هست که خیلی وقت‌ها غذای کمی می‌خوردم امابهم

   میگفتن که همون قدرهم که میخوری

   برای بدنت زیاد هست وکالری بیشتری به بدنت میرسه 

   آخه کسی نبودبگه که دیگه چقدرکم 

   بخورم

   مگه من مثل شما نیستم پس چراشماهرچه میخورید چاق نمی شید

   امامن هوا هم که میبلعم چاق میشم 

   واین همیشه آزاردهنده بود

    

   وماهمیشه باید ازپیرامون جهان هستی که طبیعت  برای ماوجودداردبرای خودمان راهنماقراربدهیم 

   باتوجه کردن به قوانین جهان هستی

   انسان به پیشرفت و امکانات درزندگی وقوانین بیشتری دست پیدا می‌کنه 

   انسانهاتوانستن که تغییر گسترده ای

   درجهان هستی وشرایط زندگی خودشان ایجاد کنند ماهم می‌توانیم 

   باقوانیین ثابت جهان هستی شرایط جسمی خودمان راتغییردهیم وباچاقی به لاغری تبدیل کنیم

   مهمترین قانون طعبیت (تغییرناپذیربودن طبیعت )است

   که هیچکس نتونسته دررونده قانون طبیعت تغییرایجادکنه ویاان رامتوقف کنه

   مامیتوانیم در گیاهان ومحصولات

   کشاورزی تغییراتی ایجادکنیم مانمیتونیم قانون کلی طبیعت را عوض کنیم 

   طبیعت کارطبیعی خودش را به صورت عالی انجام میدهد

   طیبعت همیشه به رشدنموخودش ادامه داده وهیچکس وهیچ انسانی نتونسته شرایط جوی طیبعت راتغییربده چون قادربه تغییر اگ نیست

   ماسالهاازمنابع طبیعی استفاده هایی کردیم وخیلی وقتها باعث صدمه زدن

   به طبیعت شدیم اماهیچوقت درکاروقانون طبیعت تغییری ایجاد نشده 

   وامروزمیبینیم که با سهل انگاری خیلی ازماانسانهاموجب اتشسوزی چنگلها. گیاهان ودرختان شده ایم

   اما بعدا خاموش ی وسرد شدن طبیعت مجددا به ترمیم زمین وخرابی که ایجاد شده می‌پردازد 

   ودوباره چنگل سرسبزودرختان وگیاهان ومحصولات زیبایی رشدنموکردن 

   وحتی این آتشسوزی هم نتوانست خللی درکارطبیعت ایجادکندوهمواره 

   درحال گسترش وتکامل پیرامون خود است 

   مانمیتونیم قانون طبیعت را تغییر دهیم

   مانندوزش بادنمیتونیم وقتی بادمیوزد

   مسیرش رو عوض کنیم یانمیتونیم درطلوع و غروب خورشید.بارش باران وبرف .جاذبه زمین .رشدونمو گیاهان

   گلهاودرختان.بالأخره درهیچیک از کارهای طیبعت نمیتوانیم تغییراتی ایجادکنیم.

   چون طبیعت کارطبیعی خودش را به صورت عالی انجام میدهد 

   تمام چیزهاییکهدراین دنیاوجهان هستی وجود دارنداگه طبیعی باشند

   نمیتوانیم آم راتغییردهیم میتوانیم کمی خلل دران ایجاد کنیماما نمیتوانیم اون رو برای همیشه تغییر دهیم 

   من وقتی چاق بودم و همیشه اضافه

   وزن داشتم همیشه فکرمیکردم که خدا منو به این شکل آفریده‌ 

   چون هیچ‌وقت نتونسته بودم خودم رومتناسب کنم

   هروقت کمی کاهش وزن پیدامیکردم

   دوباره به وزن اولیه برمیگشتم

   میگفتم نمی‌شه من دیگه نمی‌تونم 

   لاغربشم وبقول استادچاقی واضافه وزنم راطبیعی می‌دانستم بخصوص

   آخری که خام گیاه خواری بود وسی کیلو گرم کم کرده بودم اما خیلی زودازسی وشش به هشتاد کیلوگرم رسیدم هیچوقت موفق به رسیدن تناسب اندام نشدم

   وذهن ناخودآگاهم وزنم رادرخودش طبیعی کرده بودومن هم قادربه مبارزه بااون نبودم چون هرچه تلاش می‌کردم شکست می‌خوردم و مقاومت ذهنم بیشترازروزقبل می‌شد ومن برای کاهش وزن خودم همیشه

   ازروشهای گوناگونی مانند رژیم.وقرص وازاین قبیل درحال مبارزه کردن باذهن وجسم خودم بودم وبارها،وبارهاباشکست مواجه می‌شدم واین درتمامکسانی که اضافه وزن دارند صدق می‌کند 

   وبقول استاداگه بخواهیم لاغربشیم بایدبااگاهی اول حالت طبیعی چاقی واضافه رادرذهن خودمان تغییر دهیم 

   وهرموقع که به اضافه وچاقی خودمان توجه بکنیم برای‌مان غیرطبیعی باشه

   وهیچ وقت وضعیتمان راطبیعی تثبیت شده نپزیریم 

   واین اولین گام درمسیرصحیح لاغری

   وتناسب اندام است که برمیداریم

   تمام کسانی که چاق واضافه وزن دارندازوضعیت خودشان ناراضیند واین باعث نپذیرفتن چاقی نیست

   همه ماازوضعیت چاقی واضافه وزنمان ناراضی هستیم، بارهابرای اینکه لاغربشیم از خیلی روش‌های مختلفی استفاده کردیم و موفق نشدیم وحالابا لاغری ذهنی ویاد گیری باذهنمان میخواهیم که به لاغری همیشگی برسیم 

   و موضوع مهمی که مارادرگیرکرده این

   هستش 

   چراچاق هستیم، 

    

   چرا لاغر نمیشویم 

    

   من قبلاچاقی روحق طبیعی خودمیدانستم چون درذهن خوددلایل گوناگون و متعددی برای چاقی خودداشتم مانند ژنتیکی بودن ارثی بودن 

   ومن هربارکه ازروشهای مختلفی اقدام به لاغرشدن میکردم به هیچ نتیچه ایهم نمیرسیدم وکاملاباورکرده بودم که لاغرشدن هیچ فایده‌ای نداردومن نمیتونستم لاغربشم.

   ومن برای لاغرشدن نیازبه یادگیری و انجام تمریناتم هستم

   وحالابایدبادیدن افرادی که باروش لاغری باذهن توانستن لاعربشوندوباتغییرباورهایشان مکانیزم اصلی طبیعی جسم شان رو فعال کنندوتاآخرعمرشان لاغرومتناسب باشم

   ومن حالامسئولیت چاقی خودم رامیپذیرم 

   وحالا می‌دانم که نه غذا.نه کم تحرکی

   .نه خواب .نه استرس ونه اضطراب کنه خیلی چیزهای دیگر. 

   فقط خودم باباورهاوفرمولهای اشتباه 

   ذهنی باعث چاقی واضافه وزن خودم شدم

   پس چراحیوانات هیچ‌وقت چاق نمشوندچون ذهن وفکرندارندفقط اونها باندازه نیازه بدنشان ازغذااستفاده می‌کنند وهیچوقت فکرنمیکنند که حیفه یاتمام میشه هروقتکه سیر شدن طمعه رارهامیکنند ومیروندبدون این‌که به بعد یابه فردا فکر کنند وسرشان را میاندازند پایین وبه استراحت می‌پردازند واضافه غذایش روبرای حیوانات دیگرمیگذارند

   اگرماهم طبیعت خودمان رامیشناختیم درهر جنبه درزندگیمان به زیبای به زندگی خود ادامه میدادیم درتناسب اندام. سلامتی.درداشتن وضع مالی خوب وعالی درکسب وکاراماماهااینهاروبرای خودمان غیر طبیعی دانستیم

   ولی حالاباآموزشهای استادگرامی وفایل های بسیارمفیدی وارزشمندش می‌توانیم طبیعی بودن لاغری روبه چاقی تبدیل کنیم

   ومن می‌دانم که موقعیت بامن است

   ازت ممنونم استادعزیزومهربان که این‌طوری برای ما وقت میزاری ومارابااموزشهامفیدتان اراهنمای میکنید

   خداشماوخانواده بنام راحفظ کندوهمیشه زیرسایه خداوند زندگی عالی وزیبای داشته باشین همگی درپناه خداوندیکتا باشین خداقوت 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/04/19 17:20
   مدت عضویت: 178 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 273 کلمه

   به نام خداوند مهربان

   سلام به همه ی عزیزان 

   من با گوش کردن به فایل امروز متوجه شدم اینکه من اضافه وزن دارم طبیعی نیست.

   چاق بودن اصلا طبیعی نیست.

   خداوند مارو در بهترین و سالم ترین وضع ممکن خلق کرده و هرچیزی که این سلامتی رو به خطر بیاندازد طبیعی نیست 

   چاقی هم یکی از مواردی هست که سلامتی رو به خطر می اندازد پس اصلا طبیعی نیست که ما چاق باشیم 

   چون وقتی چاق هستیم با اون احساس بدی که از چاقی داریم نمیتونیم اونجور که باید از لحظه هامون استفاده کنیم و این اصلا طبیعی نیست…

   چرا من نمیتونم زیبا ترین لباس هارو بپوشم؟

   ولی هم سن های من میتونن

    پس اینکه من تناسب ندارم طبیعی نیست

   خداوند بدن من رو در بهترین حالت ممکن خلق کرده

   این من هستم که دارم این طبیعت سالم این زیبایی رو از خودم میگیرم و هیچکس و هیچ چیز هم در این چاقی مقصر نیست جز خودم

   این خودم هستم که مقصرم …

   خودمم که با عادات بد غذایی با رفتار های اشتباه در استفاده از مواد غذایی چاقی و اضافه وزن رو در خودم اینجاد کردم. 

   این طبیعی نیست که من چاق باشم….

   تناسب اندام و زیبایی طبیعت منه…

   من دلم میخواد لباس های زیبا بپوشم و از اندام خودم لذت ببرم.

   دیگ دلم نمیخواد با اضافه وزن زندگی کنم.

   میدونم که توانایی بازگشت به اصل خودم که همون تناسب اندام هست رو دارم…

   از خداوند بزرگ به خاطر ورودم به سرزمین لاغر ها بسیار سپاسگزارم

   خدای خوبم شکرت که منو با این مسیر زیبا آشنا کردی.

    

   استاد عزیز شما نور امید رو در دل خیلی ها روشن کردید ان شاءالله که اینهمه انرژی مثبت در زندگی خودتون و فرزندانتان به بهترین شکل اثر بذاره و همیشه غرق در خوشبختی و آرامش باشید.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   سیده آمنه یاقوتی
   1400/04/18 15:22
   مدت عضویت: 270 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,312 کلمه

   سیلاااااام سیلاااااام به تمام دوستان متناسب خودم

   17،4،1400

   گام هفتم👣

   آخ که من عاشق این همه زیبایی ام،ازتیپ شما گرفته استاد جون تا طبیعت سبز و قشنگ دزفول(توجه به نکات مثبت😘😉)

   *شما در مسیر لاغری من در حال یادگیری اصول لاغری با ذهن هستید بنابراین در مراحل یادگیری و بالابردن مهارت خود در عمل به آموزش های لاغری با ذهن نباید انتظار لاغر شدن و رسیدن به شرایط ایده آل را داشته باشید.*☑️به این موضوع فکر کنید و سعی کنید به شکل کاملا منطقی در ذهن خود بپذیرید که شما قصد یادگیری لاغر شدن با قدرت ذهن را دارید.

   ☑️«یادگیری به منزله لاغر شدن نیست.»

   لاغر شدن نیاز به یادگیری، انجام تمرینات و سعی در عمل کردن به تمرینات دارد.                **لاغر شدن یک فرایند جسمی است**         **یادگیری فرایند ذهنی است**

    

   نکات ارزشمند متن📝

   😭سؤالی که تمام عمرم درگیرش بودم،چرا تا میخورم چاق میشمولی هر کاری میکنم لاغر نمیشم یا اگه میشم لاغر نمی مونم😥

   واقعا این سؤال همیشه برام معما بود،،،چرا فلانی اندازه ی من خوراک داره ولی تکون نمیخوره ولی من باهمون مقدار سریع چاق میشم

   هیچ وقت جواب درستی نگرفتم و همیشه جواب ها این بود که ما خانوادگی استعداد داریم و همون باورهایی که نوشتم گام دوم فک کنم😉😁

   میدونید مشکل اینجاست که از یه جایی به بعد خسته شدم از پرهیز کردن و کم خوری(چون حتی باوجود این کارها ذهنم داشت کارش رو میکرد و روز به روز قدرتمندتر میشد و کم کم زورش از من بیشتر شد و باورها تثبیت شدن و جسم من حتی باهمون مقدار غذا و خوراک چاق و چاق تر شد و من درحیرت بودم،واز یه روزی گفتم **ولش بابا ماکه نخوریم چاق میشیم،،بخوریم چاق میشیم،،پس بزار حداقل بخوریم دلمون نسوزه😁والا**

   اگه بگن اعهههه چاقی بگم خب اره زیادی میخورم😂نه اینکه باوجود رعایت کردن باز بهم بگن چاقی،،چون واقعا سوزش داشت😂و اعصابم بهم میریخت😥

   💣بوووووووم✅نکته اینجاست،،اصل طبیعت تغییر ناپذیره✅پساصل های وجودی انسان تغییر ناپذیره✅مثل اینکه✔️طبیعیه سلامت باشم✔️طبیعیه ثروت مند باشم✔️طبیعیه حال دل و روح و روانم عالی باشه✔️طبیعیه راحت نفس بکشم واکسیژن فراوونه✔️طبیعیه متناسب باشم💪😍و کلی موارد دیگهاما چرا نیستم؟😭

   چون من ذهنم و دستکاری کردم!!!

   چطوری؟

   آهان😉با تصدیق گفته ها و دیده ها و شنیده ها

   من وقتی بدنیا اومدم همه چیز قبل از اینکه بیام مهیا بودلباسپوشاکشیرمادرم حتیو……

   ولی بزرگتر که شدم کمبودها رو باور کردم تو هر زمینه ایی

   واین شد که اصل رو لایه هایی از سیاهی پوشوند

   ومن یادم رفت طبیعی چیه و غیر طبیعی چیه

   (یادش بخیرتو مترو بایکی از دوستانم بودم و اکثر آدمها دمغ و ناراحت و تو خودشون بودن و فقط من و دوستم بودیم که صورت هامون برق میزد و میخندیدیم و حرف میزدیم باهم،،،یهو بهش گفتم میگم چرا ما با بقیه فرق دارم؟

   گفت آمنه ما فرق نداریم ما خودمون هستیم این بقیه هستن که با ما متفاوتند و خودشون رو یادشون رفته)

   دقیقا مثل زندگی الان منمن یادم رفته لایقم،،،چرا؟  چون تمام توجه ام به چیزیه که نمیخوام و مدام دارم تکرارش میکنم توزندگیم😶من یادم رفته سلامتی حق الهی و طبیعی منه چون روز به روز اطرافیانم مریض تر شدن😔یادم رفته پول ونعمت باید مثل آب خوردن وارد زندگیم شه چرا؟ چون مدام شنیدم نیست،دیدم نیست و…

   یادم رفت باید متناسب باشم،،چرا؟چون چاقی و چاق بودن و باور کردم و با نشانه هایی که اطرافم دیدم تایید کردموبا استثناهایی که دیدم سرکوفت زدم به خودم ای خدا شانس بده طرف غذارو با قابلمه اش میخوره چوب خشکه است اونوقت منم هستم😁

   والان برای بار دوم که تا گام👣هفتم اومدم چقدر از همه لحاظ این آگاهی طبیعی بودنه داره تزریق میشه☺️

   🌹چاقی در ذهن شما طبیعی شده است و با انچه برای ذهن ناخودآگاه شما طبیعی شده باشد نمی توان مبارزه کرد🌹

   حالا این جمله یعنی چی؟یعنی هر چیزی که به مرحله ی یقین برسه برای من و بهش ایمان بیارم،،،برام طبیعی میشهوقتی طبیعی بشه دیگه میشه مکانیزم جسمم و جزو اصل ها میشهو غیر قابل تغییر(منظورم اینه که خیلی بهش قدرت دادم و پذیرفتمش)

   برای همین هربار سعی و تلاش کردم لاغر شم تامدتی بود و برگشت

   واین نشون میده چقد این اصل مهمه

   ☑️اول باید متناسب شدن رو برای ذهنم طبیعی کنم ☑️بعد با تمرین و تکرار و استمرار مداوم اصل خودم رو بازیابی کنم و خودم رو بپذیرم☑️وقتی یقین کنم جسمم شروع میکنه به تغییر💪

   واقعا طبیعی یعنی چی؟یعنی اصل خاصیت اون شی یا انرژی یا موجودیت

   مثل اینکه طبیعیه آتیش گرما و نور بدهطبیعی آب تشنگی رو رفع کنه و خشکی و طراوت بده…

   پس طبیعی اینه که من متناسب باشمبقول استاد ««نکته قابل توجه این است که همه افراد چاق از چاق بودن و وضعیت خود ناراضی هستند امانارضایتی به معنای نپذیرفتن چاقی نیست.»

   یعنی دلیل منطقی نیست چون از یه چیزی ناراضی هستم قبولش ندارم یا نپذیرفتمش((مثل همون که میگن این دلیل نمیشه چون تو گرگ رو نمیخوری گرگ تو رو نخوره😁😂))**پس دلیل نمیشه چون از چاقی راضی نیستی یعنی نپذیرفتیش**

   ***اتفاقا برعکسه،، من ناراضی ام چرا؟ چون قبول دارم هست که ناراحتم و بهم ریخته ام،، واااااااای 😊واااااای😀واااااای😊

   چقد باحال بود حین نوشتن قشنگ درک کردم وسکه ام افتاد

   مثل اینکه من پذیرفتم پول درآوردن سخته و اتفاقا ازش ناراضی ام

   یا من پذیرفتم چاقم و اتفاقا ازش ناراضی ام(یعنی من اون دلایل رو باور کردم و گفتم خب آره دیگه طبیعیه چاقم چرا؟چون زیاد میخورم تحرکم کمه و هزارتا باور دیگه

   بعد وقتی دیدم یسری ها مثل خودمه خوراکشون وتحرکشون و همیشه وزنشون ثابته و متناسب پرسیدم 

   چرا اونها اینجوری نیستند؟

   گفت خب اونا ارثیشونه ژنشونه،کلا خوش اندامن خوش فرمن و هزار تا دلیل که با تحقیر و سرکوفت میکوبید تو سرم و من هر لحظه بیشتر یقین میکردم که

   ای ی ی ی ی ی ی دل غافل من با اونا فرق دارم من شانسم چپ کرده من بد ریخت و هیکلم و دیگه خسته شدم و درمونده و دست و دلم به هیچ رژیم و ورزشی نرفت و روز به روز چاقتر شدم😔😕

   یا من قبول دارم و پذیرفتم کمرم درد میکنه و ازش ناراحتم،غر هم میزنم

   وناخواسته روی کمبود متمرکزم

   وای خیلی عمیقه این جمله این متن ها خیلی حرف دارن😘

   بقول استاد جان جانان((اطلاعات ذخیره شده در ضمیرناخودآگاه من هستن که انتظارم از چاقی و مشخص میکنه😱

   به اینصورت که با هر 1 دلیلی که توی ذهنم ذخیره دارم چاقی برام 1 درجه و بیشتر **به اندازه ای که من پر و بالش دادم**برام چاقی رو رقم میزنه😔

   حالا روشی که بشه این منطق هایی که یک عمره شنیدم و دیدم و بشکنه و پودر کنه دیدن افرادیه که بااین روش لاغر شدن و تونستن با تغییر باورهاشون مکانیزم اصلی و طبیعی جسمشون رو فعال کنن و تاابد متناسب بمونن😍✔️

   ☑️نکات ارزشمند فایل✔️

   قبول کردن کامل اینکه من مسئول چاقی خودم هستمنه غذانه کم تحرکینه خوابیدننه غصه خوردن یا بیخیالینه تیروئیدنه بلوغنه ازدواجنه چربینه نشاسته وپروتئیننه قند و شکر و میوهنه کالری هایی که درج شده و اتفاقا من خوب حفظشون کردم😁😁ونه هزاران عامل دیگه

          🚫دراصل یعنی بهانه گیری ممنوع🚫

   مثل کسی که فرجه دادن امتحان بخونه وطرف بازیگوشی کرده سر امتحان میگه شانس ندارم ایندفعه سخت اورده سؤالات رو ونمیگه تقصیر از درس نخوندن منه

   یاهمون ضرب المثل معروف که میگه

   😂😂عروس بلد نیست برقصه میگه زمین کجه😉😜

   حالا شده حکایت من که بجای اینکه بیام بیوگرافی خودم چک کنم و شخم بزنم وجودمو راحت قبول کردم و گفتم خب دیگه تقصیر من نیست که 

   مقصر کیه؟ غذا، کالری، ازدواج و…..

   پس این جهان جهان قوانین هستشماهم مستثنا نیستیم از این قوانین

   پس طبیعی بودن یعنی اینکه پسته بکاری پسته بده

   حالا گاهی ما یسری رفتارها برامون بدیهی شده

   بدیهی چیه؟😮بدیهی یعنی نتیجه رفتار و باورهای من

   ومن طبیعی رو با بدیهی اشتب گرفتم

   وباید تفاوت این دوتارو بفهمم و بدونم چاقی طبیعی نیستپس چیه؟بدیهی هستیعنی چون سالهاست باورهاشو تکرار کردم فکر کردم عاقا خب باید اینجوری باشه وغیر این نیست

   پس تفکیک این مبحث خععععلی مهمه خیلی

   چون این یک سد عظیم در برابر متناسب شدنه✔️

    

   یه چیزی که تو فایل برام جالب بود که استاد گفت یه شیر وقتی سیره،،حتی اگه یک شکار عالی از پیشش بگذره نمیره بخورتش؟

   اینجاش خعععلی مهمه*چون اون شیر باور کمبود نداره که پاشو شکار کن فردا نیست

   یا حرص و ولع نداره یذره دیگه بخورم حیفه

   یا بیشتر مزه کنم

   چون اون شیر به میزانی میخوره که نیاز بدنشه و انرژی بدنش رو تأمین میکنه نه بیشتر

   خدایا متشکرررررم برای اینکه همون آگاهی ها داره جامیافته و پخته میشه

   و واقعا خیلی حس خوبی میدهشکرت عشق جانم😍💪

    

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/04/04 12:45
   مدت عضویت: 413 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 767 کلمه

   به نام خداوند مهربان
   قدم هفتم: چرا هرچه تلاش میکنم لاغر نمیشوم؟
   سلام به استاد عزیزم و همه دوستان
   چیزی که من از این فایل برداشت کردم این است که، جهان با قوانین ثابت خداوند اداره میشود و کنترل میگردد، یک سری چیزها در جهان طبیعی است مثل قانون جاذبه شما هر چی رو به سمت بالا بیاندازید طبیعیش این است که بیاد پایین، مثل کاشتن بذر گندم که طبیعیش این است که بعد از کاشتن بذر و ابیاری و مراقبت خوشه ی بذر سر از خاک بیرون بیاره نه نهال درخت سیب🤣
   ما دو تا گزینه در رویدادهای جهان داریم، یکیش طبیعی و یکیش بدیهی است. طبیعی چیزی است که جز قانون طبیعی جهان و ثابت و غیر قایل تغییر است، مثل قانون جاذبه
   بدیهی چیزی که شما داری رفتار میکنی و نتیجه ای که شما میگیری ولی این بدیهی طبیعی نیست. چرا طبیعی نیست؟ چون شما داری یه سری رفتارهای اشتباه را با تعهد و تکرار فراوان انجام میدهی تا اون نتایج رو و اوضاع رو به وجود بیاری و این طبیعی جهان نیست، طبیعی نیست که شما چاق باشی، طبیعی نیست ندونی چقدر بخوری تا سیر بشی، طبیعی نیست پرخور باشی، طبیعی نیست بدنت سنگین باشه، طبیعی نیست نتونی چالاک و چابک باشی، طبیعی نیست از خوردن بترسی، طبیعی نیست تا گرسنه نشدی بخوری، طبیعی نیست بعد از سیری بخوری، با تمرین و تکرارزیاد اینا رو بوجود اوردی و بدیهیشیون کردی ولی اینا طبیعی نیست. چون ما سالها اضافه وزن داشتیم و اصلا چون بیشتر ما در خانواده های چاق با رفتارهای غیر طبیعی بدنیا اومدیم و اونجوری بزرگ شدیم و هر چی بیشتر تو اطرافمون دیدیم ادم هایی بودن که یا چاق بودن یا در تلاش برای چاق نشدن فکر کردیم خوب چاقی طبیعیه!!!!! طبیعتمون اینکه چاق باشیم ولی حالا باید بازحمت و بدبختی تلاش کنیم با این طبیعتمون بجنگیم، حالا چطور بپذیریم که طبیعت ما لاغری و خوش اندامیست، و چاقی بدیهی است یعنی چیزیکه که ما با تلاش و تکرار در انجام رفتارهای اشتباه و ایجاد باورهای نادرست بوجودش اوردیم؟ اول با نگاه کردن به بچه ها، مخصوصا بچه های نوپا که هنوز ما نتونستیم سیستمشون رو بهم بریزیم، اونا هرگز پرخوری نمیکنند اصلا اونقدر که ما فکر میکنیم باید بخوردند نمیخوردند، اونا هرگز و با هیچ ترفندی دهنشون رو برای لقمه ی بیشتر باز نمیکنند مگر اینکه ما به زور و کلک بخوایم بهشون غذا بدهیم، پس طبیعت دست نخورده ی ما اینکه به اندازه ی خودمون بخوریم نه هرچیزی که دستمون اومد رو بخوریم، طبیعت ما لاغری چون خیلی از افراد لاغر رو میبینیم که بدون هیچ تلاشی لاغرند، طبیعت ما لاغری چون اگه ده سالم چاق باشی با چند ماه یا بعضا دیدم افرادی رو که بعد از اینکه به باور رسیدن که لاغری امکان پذیر و راحته و رفتارهای درست نشون دادند تو دو سه ماه همه ی وزن اضافه رو از دست دادند یا به قولی بهبود خیلی سریعتر از تخریب انجام شده، یعنی اونا ده سال یا بیشتر یا کمتر رفتارهای اشتباه داشتند و چاق شدند ولی با دو سه ماه رفتار درست نمیشه از ادم قبلی تشخیصشون داد چون چیزی که طبیعی باشه روند جهانه و سریع انجام میشه، چون لاغری روند طبیعیه بدن ماست.
   لاغری روند طبیعیه بدن ماست و ما با فشار و قدرت خیلی زیادی علیه روند طبیعیه بدنمون اون رو چاق کردیم، حالا میپرسی چطوریه پس اینقدر راحت چاق میشیم؟ ما که فشاری نمیاریم؟ باید بگم با تمرین خیلی زیاد و بعدش لذت بردن از مسیر اشتباه و معتاد رفتار اشتباه شدن و تثبیت کردن اون رفتارهای اشتباه در ذهنمون🤔 من که این تمرین سخت رو از بچگی شروع کردم با هر لقمه ی اضافه ای که مامانم بزور توی دهنم میذاشت تا جون بگیرم، با فشار زیاد به معده بخاطره تمرین سخت پرخوری، با تمرین لمس کردن نرمی شیرینی و دقت به زیبایش و احساس لطیف بودنش در دهنم، با تشویق به خوردن با شنیدن در مورد فواید بیشتر خورون و جون گرفتن ، من با همه ی این وقت و انرژی و نیرو و استمراری که در انجام رفتارهای اشتباه غذایی داشتم این رفتارها رو در خودم نهادینه کردم و طبیعت بدنم رو دستکاری کردم و انجام این رفتارها الان برام بسیار راحت است مثل اب خوردن، و مطمئنم که اگه نصف همین تلاش و استمرار در جهت انجام رفتارهای درست و تغییر باورهای اشتباهم بزارم تا به روند طبیعی برگردم خیلی زودتر از چاق شدن نتیجه میگیرم چون لاغری روند طبیعیه بدن من است. و حق من است، چون داشتن اندام سبک و زیبا و متناسب حق طبیعی من است، چون سالم و شاد و راضی بودن حق طبیعی من است.
   ممنونم استاد عزیزم برای این فایل ارزشمند.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 9 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/04/02 15:19
   مدت عضویت: 642 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 529 کلمه

   سلام خدمت استادعزیز و دوستان گرامی🌹من در زمان کودکی و نوجوانی خود در باغ بسیار بزرگ و سرسبزی زندگی می کردم که همه نوع میوه ای در آن بود از همان ابتدا هرسال که میگذشت شاهد نبودن بعضی از درخت ها می شدم وقتی علت را جستجو می کردم میفهمیدم درخت به علت خشک شدن قطع شده بود اوایل کودکی بود که متوجه شدم وقتی درختی میوه نداشته و  کارایی نداشته  باشه قطع میشه  و با قطع شدنش جا برای رشد و نمو بقیه درختان باز میکنه رفته رفته این روند ادامه پیدا کرد تا از باغ به اون بزرگی فقط یک زمین خالی به جا موند😔 وقتی به روند چاق شدن خودم توجه میکنم میبینم زندگی من هم دقیقا مثل اون باغ بوده اینجور در ذهن من تداعی شده بود چون من تحرک دارم و فعالیت میکنم برای همین متناسب هستم مثل همون درخت که تا میوه و تازه بود حیات داشت ولی زمانی که تحرک نداشته باشم تناسب اندام منم میره و زمینه برای اضافه وزن و چاقی من فراهم میشه  وبه تبع چاقی  افسردگی های ناشی از اون از جمع فامیل دور و گوشه نشین میشدم درست مثل همون درختی که به واسطه خشک شدن از باغ طرد  و قطع شد😔 همون طور که روند خشکسالی باغ سالها طول کشید روند چاق شدن من هم سال ها طول کشید و رفته رفته براساس باورهای اشتباه کیلو کیلو به وزن من اضافه شد.پس برای لاغری هم‌زمان کافی  لازمه😊راسیتش با توجه به گفته های بزرگتر ها که باور کرده بودم عدم تحرک مساوی است با چاقی روند چاق شدن در من طبیعی شده بود و انتظار چاق شدن از خودم داشتم وخیلی راحت چاق می شدم  .اما از وقتی که با لاغری با ذهن آشنا شدم و پی به اشتباه خودم بردم دیگه روند چاق شدن در من طبیعی نیست و نخواهد بود چون مسئولیت چاقی رو خودم پذیرفته ام و هنر لاغر شدن رو درحال آموزش هستم 😊دنیا براساس قانون داره میچرخه و قانون مداره و هرچیزی سرجای خودش داره وظیفه اش رو انجام میده از خورشید که گرمارسونه تا برف که سرما رسونه براساس نظم خدا برای چرخه زندگی دارند وظیفه شون رو به نحو احسن انجام میدهند ولی مامتاسفانه براساس قانون نظم جهان سرجای خودمون نیستیم و هم برای خودمون و هم برای دیگران مشکل آفرین شدیم😔و این ناشی از اونه که ازچرخه قانون زندگی منحرف شدیم و راه رو اشتباه رفتیم و باید برگردیم به همان چرخه و سرجای خودمون باشیم.بحث امورات بدیهی و طبیعی همگی بر میگرده به همون انتظاری که ما از تمام امور داریم همون جوری که توقع داریم روز روشن باشه و شب تاریک و قند شیرین و نمک شور و چای فلاکس داغ و آب یخچال سرد سال ها توقع چاقی از خودمون داشتیم درصورتی که توقع ما کاملا اشتباه بود و سرنوشت ما چاق و افسرده بودن نبوده و نیست و این طبیعی نیست که ما چاق باشیم بلکه طبیعت آدمی اینکه که متناسب و شاد باشه تا بتونه از تمام نعمت های خدا با لذت استفاده کنه وشاد وخرم  زندگی کنه راحت بخوره بپوشه گردش بره ورزشی که دوس داره انجام بده شغلی که دوست داره داشته باشه.و این است زندگی آدمی شاد و خرم زندگی کردن😊

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 14 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/03/29 22:55
   مدت عضویت: 512 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 642 کلمه

   سلام گام ۷

   جهان هستی طبق یکسری قوانین اداره

   میشه مث طول غروب خورشید،تغییر

   اب هوا،تغییر فصل ها،……نمیشه این 

   قوانین تغییر داد 

    

   وبدن ما انسانها هم جزه ای از این 

   قوانین جهان هستی است یکسری 

   قوانین بر بدن ما حاکم است 😊😊😊

   اگربعضی افراد متناسب هستند دارند

   یکسری قوانین رعایت میکنن اگه

   یکسری افراد چاق هستند یکسری 

   قوانین رعایت نمیکنند 

    

   تنها تفاوت در شکل ظاهری انسان ها

   بخاطر رعایت کردن ونکردن همین 

   قوانین است 

    

   یکسری چیزها طبیعت جهان هستی 

   است مث باریدن باران برف ،یخ زدن 

   اب،تغییر فصل ها ….اینهاجز طبیعت   

   جهان هستی است 

    

    

   تناسب اندام، شادی، خوشحالی، ثروت 

   رفاه اسایش ،بالذت غذا خوردن ،ورزش

   رقصیدن،هم جز ویژگی ها ذاتی و 

   طبیعی انسان است ولی ما با رعایت 

   نکردن قوانین جهان هستی این چیزها

   بدیعی میدونیم و برایمان غیرطبیعی 

   است و به عنوان شانس اقبال نگاه 

   میکنیم و برای ذهنمان غیرطبیعی است

   میگیم فلانی خدا دیده، گنج دیده ،یا

   دزدی کرده و برایمان غیرطبیعی است

   ولی باید یاد بگیریم که ما انسان ها 

   یکسری ویژگی ها داریم که طبیعت ما 

   انسانها است مث تناسب اندام ،ثروت،

   درامدعالی،خونه،ماشین،شادی،تفریح، 

   کوهنوردی،پیاده روی،لذت بردن ازغذا

   پوشیدن لباسها رنگ شاد ،،،،،،،،

    

   ولی ما با تغییر فرمول ها ذهنی و باور 

   صحیح از مسیر اصلی که ذات طبیعی 

   ما انسان ها بوده خارج شدیم و به 

   مسیر اشتباه هدایت شدیم و خودمان 

   محروم کردیم از نعمت ها الهی 

    

    

   وچاقی جز طبیعت ما انسان ها نیست

   بلکه بدیعی است ما یکسری رفتارها

   انجام دادیم یکسری چیزها باور کردیم 

   وچاقی رو در ذهن خودمان طبیعی 

   کردیم واین خطرناک ترین کاراست

     

    

                      نکته طلایی

   در ذهن انسان هرچیزی طبیعی شد در

   زندگیش نمایان میشود 

    

    

   پس اگه چاقی در ذهنمان طبیعی است

   باهرسرعتی از هر روشی استفاده کنیم 

   شکست میخوریم 

    

   الان فهمیدم چرا هرچه تلاش میکنم 

   لاغرنمیشم چون چاقی در ذهنم طبیعی

   کردم و برای تغییر دادن این شرایط

   باید بپذیرم که چاقی من طبیعی نیست و بدیعی بوده بخاطر تغییر فرمول ها 

   صحیح ذهنم چاقی به وجود اوردم و

   برای تغییر این شرایط اولا من چاقیمو

   نمیپذیرم و  با تغییر دادن فرمول ها 

   ذهنم به لاغری همیشگی دست میبام

   لاغرشدن در ذهنم طبیعی میکنم چون 

   جز ه ای از وجود انسان است و انسان طبیعت وجودش لاغری است 

    

    

   چاقی،فقر،بیماری،ناراحتی،عجله،روابط شکست خورده، ….جز طبیعت وجود

   انسان نیست پس این شرایط نپذیر و

   بگو من به دنیا نیامدم که از چاقی نتونم راه برم از چاقی نتونم تفریح کنم، ازچاقی نتونم غذا ها دلخواهم بخورم،  بدنیا نیامدم که غصه حسرت بخورم 

   بدنیا نیامدم که سختی بکشم و اذیت  بشم 

    

    

   من بدنیا امدم که از تمام نعمت ها الهی لذت ببرم تناسب اندام ،تفریح ،شادی، ثروت،کسب کار عالی، خوشبختی ازدواج موفق ،خونه،ماشین، 

   وهمه این چیزهایی که الان ندارم و 

   حسرتش میخورم جز طبیعت وجود من

   است و خداوند به من داده این نعمت هاالهی رو فقط من خودم با ذهنم دست کاری کردن خودم لایق ندونستن از این نعمت ها دور شدم 

    

    

   و الان برای رسیدن به این نعمت ها اولا میپذیرم هیچکس جز خودم مقصر

   نیست و این چیزها جز طبیعت وجودم

   نمیپذیرم و اینها غیر طبیعی است و من

   نمیخوام این شرایط رو وقبول نمیکنم 

   من بدنیا امدم که از تمامی نعمت ها الهی بهر ببرم بدنیا امدم لذت ببرم 

    

    

    

   این شرایط الان من زاییده ذهن من است بخاطر اینه که چاقی فقر نبود کار 

   نبود فرد مناسب برای ازدواج ،گریه ،گله شکایت بیماری رو در ذهنم طبیعی کردم و تجربه کردم و تلاش میکردم تغییر بدم شرایطم و شکست میخوردم 

   چون در ذهنم طبیعی بود من این مشکلات داشته باشم و تلاشم بیهوده بود

    

    

    

   پس من این زندگی به این شکل نمیخوام من این جسم چاق نمیخوام من این همه محدودیت نمیخوام 

    

    

   من خودم این شرایط به وجود اوردم با طبیعی کردن چاقی در ذهنم 

   الانم این چاقی طبیعت وجودم نمیپذیرم و با شور شوق صبر حوصله و تغییر فرمول ها ذهنم به طبیعت وجود خودم که لاغری است دست میبام 

    

    

    

   بدون فشار محدودیت برنامه چاق شدم

   الانم با لذت شادی بدون هیچ فشاری و

   محدودیتی لاغر میشم و به طبیعت وجودم دست میبام 

    

   وهمه شرایط زندگیم تغییر میدم با همین قانون که باید اولا برای به وجود اوردن هر چیزی لیاقت اون در خودم به وجود بیارم و بعد طبیعی کنم برای خودم که من طبیعی است ثروتمند باشم که شاد باشم که متناسب باشیم پس لذت میبرم از همین الان و  زندگی جدیدم شروع میکنم چون من قدرت تغییر دادن شرایطم دارم 😊😊😊

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 8 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/03/29 19:12
   مدت عضویت: 178 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,086 کلمه

   سلام ب همه ی دوستان عزیز و همسیرم 🤗😉 

   خیلی از مسایل و موضوعات مهمی درزندگی هامون وجودداره ک باتوجه کردن ما ب اونها میتونه تاثیرات خیلی خوبی رو برای ماب ارمغان بیاره .در هر جنبه از قسمتهای زندگی ، ک ایندفعه در قسمت چاق و لاغر شدن و متناسب موندن ما خودش رو جای داده و اونم موضوعی نیست جز طبیعت و طبیعی بودن چاق بودن و لاغربودن ک ما در کدوم سو این موضوع هستیم و توجهمون بیشتر ب کدوم قسمته … 

   جهانی ک مادرآن زندگی میکنیم سرشاراز قوانیه و کارش داره انجام میشه مثل : باریدن برف و باران ، بخارو یخ زدن آبها ..

   یا همه ی شهر و کشورها دارای قوانینی هستند بیشمار مثل :قوانین راهنمایی رانندگی ، 

   یارشد درختان و نتیجه دادن میوه در بعضی ازین درختان مثل درخت سیب ، گلابی ، 

   ک هرکدام باتوجه ب شرایطی ک دارن ما انتظاری بیشتر یا انتطاری برعکس نمیتونیم ازشون داشته باشیم بازم مثال :مااز درخت سیب انتظار محصول گلابی نداریم با بلعکس ، یاانتطاراینک آب در 100درجه یخ بزنه یا یخ در دمای زیر صفر بخار بشه ،اصلا نمیشه و امکان نداره چون قانون و طبیعتشونه ،،، 

   چاق و لاغر بودن ماهم جزئی از طبیعته ( بدن ما بعنوان عضوی ازین جهان طبیعت ش شامل این قوانین میشه ) و ی سری قوانین بربدن ما حاکمه  

   اگر ک فردی متناسب هست یه  سری قوانین رو رعایت میکنه 

   و اگر ک فردی چاق هست یه سری قوانین رو رعایت نمیکنه 

   و ماباید اینقدر آگاهی و قدرت درک داشته باشیم ک بفهمیم و متوجه این بشیم ک هیچ قانونی تحمیلی نیست و هیچ کس و هیچ چیز نمیتونه قانونی رو ب ما تحمیل کنه و تازمانی ک ما ب این فکر کنیم ک چاقی ب ما تحمیل شده و مسیولیتش رو خودمون بعهده نگیریم ما نمیتونیم متناسب بشیم اونم باهر راه و روشی  😑😑 

   جهان داره باقانون هدایت میشه  (کنترل میشه):یه سری چیزا تو دنیا طبیعی مثل قانون جاذبه ی زمین ک از قبل بوده ولی بعدها کشف شده و بعداز این تونستن هزاران قانون طبیعی مهم دیگ رو هم کشف کنن ..و این قانون طبیعیه ک شی یاهرنوع جنس یا وسیله ای دیگه ای رو از بالا رها کنیم بازمین برخورد میکنه …یا زمانی ک ما بذر گندم میکاریم طبیعیه ک محصولش بشه ی خوشه ۱۰۰تایی گندم و انتطار ماازون نمیتونه جو باشه و خیلی دیگ ازین مثال های ک انواع و اقسام زیادی هستن و میشه مثال زد  ،،🤗🤗 

    

   ما دو رویداد در جهان داریم :بدیهی ، طبیعی 

   طبیعی :چیزی ک ما درک میکنیم  و رفتار میکنیم و نتیجه اش رو میبینیم مثل بخار آب ،یخ زدن آب 

   بدیهی :چیزهایی ک ما طبیعی نمیدونیمشون و این خیلی مهمه ک طبیعت چی میگه ما چی میگیم .. 

   طبیعت وجودی ماانسانها میگ چاق بودن ما ژبیعی نیست و بدیهی ،چرا ؟؟!! چون پیش فرض ما ، طبیعت ما از بدو تولد متناسب بوده ، و اگر ک ما بعداز ی سری آموزش ها و دیده ها و شنیده این باوردر ذهن ماایجاد شده ک طبیعی من چاق باشم ، ژنتیکه ، ارث ویا خیلی دیگ ازین دلیل و بهانه این اشتباه محضه و ما تمیتونیم متناسب بشیم ..چون بازم ما داریم از ی سری افکار. رفتار و باورهای غلط و اشتباه پیروی میکنیم و نتیجه ی بدست اومدش جسم درحال حاضرمون هست ،و این طبیعی نیست ، طبیعی  جهان این نیست ک ما چاق باشیم 😐😥 

   ابن ژببعی نیست ک ما مشکل نشست و برخاست داشته باشیم ،این طبیعی نیست ک مشکل حرکات فیزیکی معمولی داشته باشیم ،طبیعی نیست ک ما درذنج و عذاب و سختی باشیم برای رسیدن ب تناسب اندام ،تناسب اندام ک حق و سهم ماست 💪💪 

   ما چون سالهاست داریم با چاق بودنمون زندگی میکنیم ،و بهش عادت کردیم ب این درک و باور رسیدیم ک طبیعی ک ما چاق باشیم و چاق بمیریم ☹️ ب همین دلیله خیلی از افراد ک تادیروز خودمون هم جزوشون بودیم تلاشی نمیکردن .ماک الان اینجاییم ب آب و آتیش زدیم😤😃  خودمون رو و بازم نتیجه ای نمیگرفتیم چرا چون چاق بودن رو برای خودمون ،برای ذهن و روانمون طبیعیش کردیم و چیزی ک برای ذهن طبیعی جلوه کنه محاله ممکنه ب این زودیا پا پس بکشه و بدیهی بخاددرنظرش بگیره ، و ما بتونیم طبیعتش و تغیبر بدیم ،

   تا وقیتک ما طبیعت خودمون رو چاق بودن و چاق موندن بدونیم از هرراه و روشی ک استفاده کنیم از هر تلاشی سربازنزنیم ما نمیتونیم ک نمیتونیم متناسب بشیم ☹️😥 

   وقتیک قانون ی حرفی رو میزنه ماهر کاری هم ک بکنیم نمیتونیم اون قانون و طبیعتش ذو تغییر بدیم ،درمورد چاقی هم همینطوره 

    

   قدم اول برای رسیدن ب این قانون ک طبیعی برای ما ک متناسب باشیم اینه ک چاق بودن ذو برای خودمون طبیعی میدونستیم یا بدیهی 🤔 

   اضافه وزنی ک بدیهی و نمیشه طبیعی دونستش چرا چون افرادو انسانهای بسیاری هستن ک متناسبن در حالی ک ازهمون مواد غذایی ک مااستفاده میکنیم استفاده میکنن ، رژیم نمیگیرن ، ورزش نمیکنن ،چربیسوزی نمیکنن و خیلی دیگ از کارهای ک ما گاهی تشنه انجام دادنش بودیم برای رسیدن ب هدفمون لاغرشدن و متناسب موندن و گاهی هم از سر اجبار و ببچاره گی 

   ما هم میتونیم تغییر کنیم اول اگرک بخاییم ،لعد زمانی ک طبیعیش کنیم برای ذهن و روح و روانمون ک بابا تناسب اندام طبیعی ،طبیعت بدن ما انسانها طبیعتش تناسب اندام و سلامتیه ، و اگر ک خواستیم ک حتما و بدون رد خور میخاییم باید فکر و دیدگاهمون رو باورها مون رو تغییربدیم ، باور و فکرهای ک باعث شده طبیعی باشه این چاق بدونه رو تغییر بدیم 💪🙏😊 

    

   حیوانهای ک چاق نمیشن مریضی روحی روانی نمیگیرن ،بخاطراینه ک هیچ دیدگاهی راجبه هیچ موضوعی ندارن ،،حتی این دیدگاه که معده آنها مثل یخچاله و میتونن شکار ببشتری امروز بخورن و ب هوای اینک شاید فردا نتوننن برای خوردن چیزی پیدا کنن ،، 

   ما نباید اضافه وزن خودمون رو طبیعی بدونیم و اصافه وزن و چاقی چیزه عجیب و غریبی نیست تنها و تنها جاب جایی چند فرمول ،فکر و باوره ،،درسته شاید چندتا باشن ولی ممکن هست ک ریشه ای بسیار قوی و محکم داشته باشن درذهن پس در شناسایی و سعی و تلاشی ن آنچنان فیزیکی و سخت باشیم برای شناسایی و برداشتن مانع هایی ک باعث  شدن برای نرسیدن ما ب هدف لاغری و متناسبمون ،، و چقدر لذتبخشه دراین مسیری ک (لاغری باقدرت ذهن)هیچ نوع حس و حال بدی نیست و همش شادی و نشاط و آرامش درونیه و در اوج لذت وحال خوبه ب دنبال ریشه های مخفی و مخرب باورهای باشیم ک باعث نرسیدنها میشن ،،

   دراین مسیر خدا هست ، امید هست و همچنین رسیدن ب هدفهامون ک ناچیزترین و کوچکترینش در عین حال بزرگترین آرزوهامون رسیدن ب تناسب اندامشه 😊  

   باارزوی بهترینها برای دوستان همسیر🙏🌹 

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/03/27 00:52
   مدت عضویت: 810 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,043 کلمه

   💝💝💝 به نام خداوند مهربان💝💝💝

   سلام خدمت استاد عزیز و دوستان پر تلاشم 🌺🌺🌺

   گام هفتم : چرا هر چه تلاش می کنم لاغر نمی شوم ؟

   این سوالیه که هر آدم چاقی بارها و بارها از خودش و دیگران پرسیده ! اما هیچ وقت کسی پیدا نشد که جوابشو بدونه و یکبار بگه و بفهمیم چرا ؟ ما همیشه فقط عوامل بیرونی رو مقصر چاقی خودمون می دونستیم اما در واقع هیچ عامل بیرونی برای مشکل ما وجود نداشت و هر چه بود به خودمون و ذهنمون مربوط بود ! اینجاست که میگن آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم یعنی مشکل درون خودمون بود و ما در به در دنبال راهی بودیم که بتونه لاغرمون کنه ! من قبل از آشنایی با روش ذهنی عالم و آدم و خدا و زمین و زمان رو مقصر چاقیم می دونستم یعنی همه چیز رو جز خودم ! و مرتب ختم و دعا و التماس به درگاه خدا و ائمه که اینبار با این رژیم لاغر بشم و لاغر بمونم اما وقتی جواب نمی گرفتم بیشتر نا امید میشدم و فکر می کردم خدا هم دیگه منو نمی بینه ! اما از وقتی با این روش آشنا شدم هیچ کس و هیچ چیز رو به جز خودم مقصر چاقیم نمی دونم و فهمیدم که در طی سالیان قبل چقدر اشتباه کردم و خدا رو شکر می کنم که راه اصلی و صراط مستیم راغری رو نشونم داد و منو هدایت کرد و الان امید دارم که با ادامه ی این راه هدفی جز لاغری پیش روم وجود نداره پس اینقدر ادامه میدم که برسم به هدفی که سالیان سال آرزوشو داشتم 😍😍😍

   یکی از مسائلی که باعث شد ما هیچوقت لاغر نشیم این بود که چاقی برای ذهن ما طبیعی بود ! یعنی فکر می کردیم که طبیعیه چاق باشیم و لاغری رو طبیعی نمی دونستیم ! وقتی یک فکر برای ذهن ما طبیعی بشه ذهن ما میگه طبیعت رو که نمیشه تغییر داد ! پس امکان نداره که لاغر بشه و این داره تلاش بیخودی می کنه و شروع می کنه به مبارزه با ما و ما هر چی تلاش می کردیم که یکمی از وزنمون کم کنیم اونم تلاش می کرد که ما نتونیم هیچی کم کنیم ! ما اگر با ذهنمون مبارزه کنیم صد در صد شکست می خوریم پس تنها راه ما اینه که اول به ذهنمون ثابت کنیم که لاغری برای ما طبیعیه و چاقی اصلاً طبیعی نیست لاغری جزعی از طبیعت خداست ! طبیعت همه ی انسانها از بدو تولد تناسب اندام و لاغریه و هر کس چاق شده در اثر یادگیری چاقی از اطرافیان بوده چاقی در واقع یک نوع بیماری روحی حساب میشه که ابتدا در ذهن ما نفوذ می کنه و بعد مثل خیلی از بیماریهای دیگه در جسممون هم نفوذ می کنه و برای ما مشکلات خیلی زیادی رو ایجاد می کنه ! بعد چزور ذهن ما باور می کنه که چاقی برامون طبیعیه ؟! دقیقاً مثل اینه که ذهن ما انواع بیماری و گناه و پلیدی و دزدی و … رو برای ما طبیعی بدونه و این اصلاً طبیعی نیست ! چون خدا سرشت همه ی انسانها رو پاک و بی گناه و سالم آفریده و به همه ی انسانها این قدرت رو داده که سرنوشت خودشون رو رقم بزنند ! اینکه فکر کنیم خدا یک انسان رو چاق آفریده و یک انسان رو لاغر یا بعضی از انسان ها رو دزد و قاتل و جانی و کلاه بردار و حسود و پلید و بیمار آفریده و بعضی از انسان ها رو دکتر و مهندس و استاد دانشگاه و پاک و سالم آفریده از عدالت خدا به دوره !!! 

   خدا همه ی انسانها رو مثل هم با سرشت پاک و یک اندازه توانایی و متناسب و لاغر آفرید و یک قطره از دریای بیکران وجود خودش در روح انسانها دمید ! که همان فرشته ی درون یا نفس لوامه ( یعنی نفس باز دارنده) نام دارد 

   اما بعضی از انسانها پیرو نفس لوامه هستند و به راه راست هدایت میشن و نفس لوامه یا فرشته ی درون انسان رو به سمت خدا و تمام خوبیها هدایت می کنه و آخر این راه میشه بهشت که خدا به همه انسانهای پاک و مومن وعده داده اما یک نفس دیگه هم در وجود هر انسان قرار داده شده که اسمش نفس اماره یا همان شیطان نام داره که دشمن قسم خورده ی انسانه و تمام هدفش نابودی تمام انسانهاست و تمام بدیها و شرها و پلیدی ها از سمت اونه که مرتب انسانها رو تحریک می کنه و گول میزنه تا از راه درست و راست منحرف بشن و با او همراه بشن تا خودش موفق و پیروز بشه و تمام پیروانش رو با خودش به جهنم ببره و به نابودی بکشونه ! هر دو نفس در ذهن ما وجود داره و ما حق انتخاب داریم می تونیم به حرف هر کدوم که خواستیم گوش بدیم اما به حرف هر کدوم که بیشتر گوش بدیم اون قدرتمند تر  و قوی تر میشه و صداش توی گوش ما بلند تر میشه و به حرف هر کدوم که کمتر گوش بدیم صداش ضعیفتر میشه و خودشم ناتوان و ضعیف ! حالا برای لاغری و تناسب اندام هم ما باید به حرف نفس لوامه یا فرشته ی درونمون گوش بدیم چون چاقی هم از سمت شیطانه و ما یک مدت به حرف شیطان گوش دادیم در این زمینه و به سمت چاقی هدایت شدیم اما اگر یک مدت به ندای فرشته ی درونمون توجه کنیم خیلی راحت ما رو به سمت لاغری و تناسب اندام هدایت می کنه 

   استاد عزیز من نمی خواستم از مبحث اصلی صحبتهای شما دور بشم ولی از اونجایی که خودتون گفتید وقتی می خواهیم بنویسیم از ذهنمون سوال کنیم و هر چی گفت بنویسیم من هر چی که ذهنم گفت نوشتم و نمی دونم چقدر جمله بندیامو خوب نوشتم یا مفهوم هست کامل یا نه اما به هر حال بدون فکر فقط نوشتم و خودم راضیم چون اینایی که نوشتم اطلاعاتی بود که توی ذهن من وجود داشت اما داشت منو می برد به بحث اینکه چرا شیطان دشمن قسم خورده ی انسانه و چطور شد که اومد توی ذهن انسانها که اینجا رو ننوشتم چون به بحث تناسب اندام ربطی نداشت و اونا رو فقط توی ذهن خودم مرور کردم ببخشید اگر حرفایی که زدم گاهی از جاها از بحث تناسب اندام و لاغری فاصله گرفتم 🌺🌺🌺

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 14 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    negarmalekzade2377@gmail.com
    1400/07/29 21:08
    مدت عضویت: 153 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 27 کلمه

    🎀🎀سلام دوست عزیزم چقدر کامنتتون عالی وآموزنده بود واقعا ازتون ممنونم بابت این آگاهی هایی که اینجا نوشتین خیلی از کامنتتون خوشم اومد.دوست داشتم ازتون تشکر کنم

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   amirali2020110@gmail.com
   1400/03/25 17:37
   مدت عضویت: 304 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 393 کلمه

   بنام خدا 

   دیدگاه من از این فایل بسیار عالی 

   من چند ماه است که تو این سایت هستم و با،استمرار دارم ادامه میدم یکی از موانع اضافه وزن من طبیعی بودن آن بود من چاقی را طبیعی میدونستم و هر کی میدید میگفت مریم یکم چاقتر شدی میگفتم ولا طبیعیه من طبیعیتم ایطوری اب هم بخورم چاق میشم و علاوه بر خودم از خیلیا شنیده بودم که می گفتن چاقی ما طبیعیه همه ی خانواده ما چاق هستن 

   من خودم باور کرده بودم که استعداد دارم که چاق بشم 

   اصلا من هیچ وقت نپرسیدم از خودم که چرا چاق هستم و لاغر نمیشم و اصلا اضافه وزن من نمیتونه طبیعی باشه بدیهی است اما طبیعی نیست بدیهی است به خاطر افکار و رفتارم که باور کرده بودم اما خدا ما را متناسب آفریده و متناسب شدن پیش فرض بدن ما هست . ما باید این سد مخرب را تو ذهنمون بشکنیم که طبیعیه ما چاق باشیم و باید این دیدگاه را نسبت به چاقی عوض کنیم تا متناسب شویم و ما با تغییر رفتار و افکار خود جسم را به حالت طبیعی بر گردانیم .

   اگر درختی میوه بده اگر میوه اش سالم باشد خوب آن درخت طبیعی است اما اگر میوه اش کرم خورده باشد آن درخت طبیعی نیست و ما باید یه سری اقدامات انجام دهیم تا به حالت طبیعی خودش بر گردد .طبیعت به ما میتونه خیلی درسها بده اگر حواسمون به اطراف باشه .

   چرا حیوانات چاق نمیشن مثلا یک شیر پر خور نمی بینیم یا،یک ببر افسرده که از،چاقی افسرده شده باشه نمی بینیم چون حیوانات غریزشون همینه که وقتی سیر هستن خیلی بی،آزار هستن مثلا یک شیر اگه سیر باشد کاری به اهویی که در چند متری او هست ندارد .

   کلمه اضافه یعنی زیادی هر چیزی که زیادتر از حد معمول خودش باشه غیر طبیعی میشه 

   اضافه وزن یعنی زیادی وزن و غیر،طبیعی بودن وزن ما نشان میده هر چیزی که اضافه باشه باید دور ریخته شود و ما به این نتیجه می رسیم که اضافه وزن طبیعی نیست و باید با استفاده از فایلهای آموزشی و تکرار و استمرار این حالت غیر،طبیعی بدن خود را برطرف کنیم و با احساس خوب با نشاط ،شادی خنده وبه جسم متناسب و تراشیده و خوش تیپ زندگی کنیم من خودم تا زمانی که اضافه وزن دارم این را نمی پذیرم و باید بدن به حالت طبیعی خودش برسد 

   من میییییییییییییتوانننننننننننننم متناسب باشم 

   از،شما هم ممنونم استاد عزیز .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/03/24 09:04
   مدت عضویت: 725 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 491 کلمه

   سلام🙂

   سوال اساسی اینه…

   بدیهیه من چاق باشم یا طبیعیه؟

   پاسخی که به این سوال میدم نتیجه جسمی من رو مشخص میکنه حتی نتیجه من از آموزش لاغری با ذهن رو….

   از نظر من این دو تا انگار یکیه من فرقی بین این دوتا نمیدونستم

   واقعا فکر نمیکردم که وقتی با خودم میگم اینه جسم من اینه ژنتیک من اینه شانس من

   وقتی هزار و یک دلیل برای چاقیم داشتیم

   وقتی به هر دری میزدم که لاغر بشم 

   وقتی بعد از رها کردن ورزش سایزم دوباره برمیگشت

   وقتی ماه اول باشگاه سایز نسبتا خوبی کم میکردم ولی ماههای بعد فقط یه سانت کم میشد با وجودیکه تلاش بیشتری میکردم ولی بدنم مقاومت میکرد

   وقتی از خودم از جسمم از خلقتم از اشتهام از اینکه عاشق شیرینی بودم ….متتفر بودم

   همه اینا به این معنی بود که من پذیرفته بودم که طبیعیه چاق باشم یعنی من چاقی رو طبیعت خودم میدونستم و قانون دنیا هم یکیش اینه که طبیعت تغییر ناپذیره

   😶😶😶😶

   پس وقتی چاقی من هم طبیعی باشه پس تغییر نمیکنه🤨

   الان درک میکنم وقتی  اساتید میگن طبیعی اینه که ما ثروتمند باشیم طبیعی اینه که سالم باشیم طبیعی اینه که شاد باشیم ….و طبیعی اینه که متناسب باشیم یعنی چی؟؟؟؟

   وقتی متناسب بودن برامون طبیعی باشه اونوقت دیگه چاقی جسم رو نمیپذیریم و اتفاقا اینجاست که درک میکنیم این چاقی حاصل یه سری رفتار فکر و باور اشتباهه وگرنه طبیعی اینه که متناسب باشیم و متناسب بودن تغییری نمیکنه چون طبیعیه

   طبیعیه که بدن ما تمام تلاشش رو میکنه که مصرف به اتدازه نیاز باشه پس پیغام سیری رو صادر میکنه و دفع مواد رائد هم به موقع انجام بشه که تتاسب و سلامتی حفظ بشه

   حیوانات رو ببینیم …..👌

   کدوم حیوانی چاقه…بارها دیدیم که شیر و آهو همزمان دارن از چشمه آب میخورن و شیر کاری به آهو نداره چون سیره چون غریزه اش اینه 

   این ما انسانها هستیم که پامون رو از غریزه فراتر گذاشتیم هم جسم خودمون رو از تناسب و سلامتی خارج کردیم و هم حیواناتی که میاریم و به عنوان حیوان خانگی نگه میداریم رو هم  در اشتها و نحوه خوردن و…دستکاری کردیم

   اگه چاقی رو نپذیریم و برامون طبیعی نباشه خوب یه کاری براش میکنیم تا تغییرش بدیم تا از چاق به متناسب تبدیل بشیم

   حالا اگه راهش رو بلد نبودیم و هزاران راه رفتیم و شکست خوردیم و نا امیدتر از قبل شدیم اشکال از ما و ذات و خلقت و طبیعتمون نیست بلکه اشکال از مسیر بوده👌👌👌

   همه اونایی که اینجا هستیم به نظر من چاقی رو طبیعی ندونستیم که با وجود هزاران تلاش باز هم ادانه دادیم و هدایت شدیم به مسیر اصلی تناسب و هر روز یه قدم به سمتش برمیداریم👌👌👌🙂

   بله با اون افکار با اون دیدگاه با اون نگرش به غذاها به جسممون و…..بدیهی بوده که چاق باشیم و هر سال هم چاقتر از سال قبل ولی الان که این موضوع رو درک کردیم و داریم افکار و نگرش صحیح رو در ذهن میکاریم دیگه بدیهیه که متناسب بشیم 👌👌👌🙂

   اصل و طبیعت و ذات ما تناسب و سلامتی و زیباییه و ما هم فقط داریم به اصل و ذات خودمون برمیگردیم👌👌👌🙂

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 9 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/03/23 18:00
   مدت عضویت: 187 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 431 کلمه

   سلام همگی دوستان

   گام هفتم:

   این جهان قانون های مختلفی داره مثل نقطه جوش آب که صد درجه است و قابل تغییر نیست!!بدن ما هم شامل این قوانین میشه و یه سری قوانین هست که با اجرا و اجرا نکردنشون بدن ما تغییر میکنه!!!قانون جاذبه قبل از کشفشم بود ولی کسی توجه نمیکرد!جهان با قانون داره کنترل و هدایت میشه👍👍

   یه سری چیزا طبیعیه و قانونه مثل جاذبه که همه جای دنیا همینه!!

   با کاشت دانه گندم طبیعیه که گندم در بیاد اگه سیب در بیاد غیر طبیعیه!!

   رویداد های جهان دو نوعه:یکی بدیهی و یکی طبیعی

   بدیهی اونه که ما رفتار میکنیم و نتیجه ای که میگیریم ولی این بدیهی طبیعی نیست!!!

   اضافه وزن ما بدیهی نیست چون بر اثر یه سری از رفتار ما اینطور شده و طبیعی دنیا نیست که چاق باشیم و مشکل داشته باشیم!!!👍👍

   افرادی ک اضافه وزن دارن و سالهاست بهش عادت کردن فکر میکنن که این طبیعیه به همین دلیل هیچ وقت اقدامی برای بهبود انجام نمیدن و یا اگر هم بدن چون در ذهن ذخیره شده که این حالت طبیعیه شما نمیتونید اینو عووووض کنید!

   این نکته👇 خیلی مهمه و کمک کننده:تا وقتی چاقی خودت را طبیعی بدونی هزاران بار هم تلاش کنی برای لاغر شدن به موفقیت نخواهی رسید!

   تو نمیتونی طبیعت را تغییر بدی👍آب هیچ وقت تو دمای ۲۰ درجه یخ نمیزنه!

    

   طبیعی بودن را از بدیهی بودن تفکیک کن!اضافه وزن بدیهی است ولی طبیعی نیست، مثلا افراد لاغری ک همه چیز میخورن ولی طبیعت ذهنشون لاغریه!

    

   چرا هیچ حیوانی چاق نمیشه؟؟؟؟؟چون طبیعت حیوانات اینه که چاق نشن اونا ذهنشون را دستکاری نکردن!! حتی شیر درنده اگه سیر باشه هیچ خطری برا انسان نداره!👍

   اضافه وزنتون را به عنوان طبیعت وجودتون نپذیرید، اضافه وزن چیز سختی نیست فقط چندتا فرمول و فکره!!!👍🥰

   اگه طبیعی بوده برات چاقیت الان ک اینو شنیدی به خودت میگی نکنه اشتباه فکر میکردم این میشه شکست باور👍 اولین ضربه با این باور زده شد👍 باید مدام پیگیر شد و فایلا را گوش بده و دوره  ذهنی و ….!!

   وقتی ذهن طبیعتش عوض بشه جسم هم عوض میشه🥰

   برا چاق شدن طبق هیچ برنامه ای نرفتی یه سری فرمول و رفتار داشتی ک نتیجش شده این و همینا رو میشه عوض کرد و متناسب شد🤩👍

    

   من اوایل فکر میکردم چاقی ارثیه و از مامانم و عمه هام به ارث بردم و یه چیز طبیعی شده بود برام ولی وقتی با دوره ذهنی آشنا شدم فهمیدم که در واقع هیچ چیزی ارثی نیست و مهم طرز فکر ما و فرمولهایی که در کودکی یادمون دادن ولی الان وقت آن رسیده که اون فرمول ها را با فرمول های جدید جایگزین کنیم و این لاغریه که طبیعیه نه چاقی 🥰

    

   مه تاب یک متناسب با طبیعت لاغر🤩🥰

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   saberehsadat@gmail.com
   1400/03/22 17:22
   مدت عضویت: 266 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 547 کلمه

   برداشت من از گام ۷ با سلام

   من اصلا از چاقی خودم راضی نیستم ، اما پس چرا لاغر نیستم 🤔

   (نارضایتی از چیزی ، در سطح فکر و منطق رخ میدهد اما نپذیرفتن آن چیز در ذهن ما رخ میدهد )

   یعنی ناراضی بودن کاملا با نپذیرفتن  فرق میکند پذیرش چیزی یعنی آن را برای ذهنم کاملا طبیعی  کرده ام  

   من چاقی را پذیرفتم و قبولش کردم .چون بارها با خودم میگفتم من استعداد چاقی دارم ❌. من ژنتیک چاقم .❌ کل خانواده ی من چاق هستند❌ و از این جور حرفا و دلایل و این  کاملا نشان میده که من چاقیم را پذیرفتم و اونو برای خودم کاملا  طبیعی جلوه دادم

    اگر همین الان به دورو برم نگاه کنم به دیدن فصلها به چرخه ی آب به رویش گیاهان ، به تشکیل  یک جنین

   همه ی اینها روند طبیعی خود را دارند طبق پیش فرض جهان هستی که همان گسترش و تکامل است روند خود را طی میکنند

   و صد البته که در وجود ما این پیش فرض علاوه بر گسترش و تکامل ، شناخت ذات وجودی خودمون و الله جل و جلاله هم هست پس از حکمت خداوند کاملا به دور است که او ما را در رسیدن به این اهداف بدون  مواد مورد نیاز رها کند تا به این جهان وارد شویم مثل اینکه ما وقتی بخواهیم فرزندمان را به مدرسه بفرستیم و تمام لوازم تحصیل  را برایش فراهم می کنیم  

   یا برای یک  گیاه که هدف اصلیش تکامل و دادن میوه هست تمام تجهیزات در اختیارش نهاده شده است و طبق روند طبیعی و یک قانون خاص  این اتفاق کاملا خودبخود رخ میدهد

   پس قطعا ما هم طبق هدف اصلی خودمان که تکامل و طی طریق الله و شناخت ذات وجودی خودمان هست

   کاملا مجهز خلق شدیم و خدای دانا همه ی این لوازم را بطور طبیعی در وجود ما قرار داده واگر ما بواسطه وجود ذهنمان و باورهایی که ساختیم ودستکاریهایی که ذهنمون و کردیم  در این روند طبیعی خلل وارد کردیم  نمیشود بگوییم از اول این شرایط در وجود ما نبوده حالا میتوانیم با برداشتن همان موانع به ذات طبیعی خود برگردیم براحتی چونذات وجودی و طبیعت بدن همه ی ما بر لاغری ، بر ثروتمندی ، بر جوانی ، بر روابط خوب و خلاصه که بر تمام خوبیهاست

   و اگر ما در اطرافمان ادم های لاغر می بینیم ، ادمهای پولدار می بینیم ، ادمهای شاد می بینیم اصلا نباید تعجب کنیم مثل اینکه ما از دیدن یک دانه که جوانه میزند تعجب کنیم یا با دیدن برف در زمستان شگفت زده بشویم و قطعا خلاف این اتفاقات غلط است و شگفتی دارد

   یعنی چاقی و فقر و نداشتن شرایط خوب کاملا تعجب دارد و کاملا غیر طبیعی است پس ما هم جزئی از این پهنه ی خلقتیم و هدف اصلی خلقت  ما هم تکامل و رسیدن به شناخت ذات وجودیمان و الله جل و جلاله است پس طبیعی است که از طرف خدای بزرگ حمایت و هدایت شویم پس طبیعیست که لاغری که حق اصلی ماست در جسم ما وجود داشته باشه پس طبیعی است که ثروت و روابط عالی وشرایط  ایده آل در زندگی ما جریان داشته باشه چون اینها همه پیش فرض های الهی ست  که ما طی سالها با باورها و افکار غلط از خودمان دزددیم چیزی که خداوند براحتی دراختیارمان از قبل گذارده بود پس حالا با برداشتن آن موانع این روند طبیعی را از نو آغاز میکنیم تا به هدفمان

   که همان تکامل و شناخت ذات وجودی خودمان است هر چه موفق تر باشیم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/03/20 10:57
   مدت عضویت: 536 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 243 کلمه

   با سلام خدمت دوستان عزیرم واستادگرامی والا من تقربیا دو تا سه سال با سایت شما  اشنا شدم وفهمیدم که چاقی طبیعی نیست ولی کیفهمیدم رو تاریخش رو نمیدونم اخه با  گوش دادن به فایلهای سایت اینطوری شدم ودقیقا نمیدونم از کی فکرم عوص شده الان که این فایل رو گوش کردم فهمیدم که اه پس یک فرمول دیگه چاقی به خواست خدا توی این مدت توی ذهنم خاموش شده خدارو شکر این خاموشی توی زمینه های دیگر هم هست الان که فکر میکنم مثلا طبیعی من هروز سالم وشاد باشم یا ثروتمند باشم یا در کل من اومدم به دنیا عاقبت به خیر باسم توی دنیا این طبیعیه ولی اگه من بیام وبا فرمولهای اشتباه که افکار استباه میاره وبعد رفتار اشتباه از من سر بزنه که میشه بدیهی من دیگه سالم نیستم وثروتمند نمیشم ود نهایت خدای نکرده عاقبت به خیر هم نمیشم وبهتون بگم بچه ها اگه ادامه بدید به خدا بعصی از فرمولهاتون خودبه خود عوص میشه که خودتون اصلا نمیفهمید که همچین فرمولی بوده واستباه بوده وحالا درست شده خدارو شکر من فقط توی فایل قبلی گیرم الان ود دفعه گوش دادم ولی هنوز خوب درک نکردم برای همین دید گاهم روننوشتم اخه فک میکنم گیر کارم توی اون فرمول اینقدر توی دفترم برای خودم نوشتم تا خوب نفهمم وتوی ذهنم حلاجی نکنم برای شما نمینویم شده ده دفعه فایل رو گفتم گوش بدم وهی فکر کنم اخه میدنم گیر کارم اونجاست وخلاصه خدا رو شکر بسیار زیار 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   amirrezahafezi6@gmail.com
   1400/02/28 00:55
   مدت عضویت: 207 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 28 کلمه

   سلام من قبول کردم که چاقی طبیعی نیست ومیتونم شرایطم تغییر بدم وزبانم برای تشکر از شمابه خاطر دید جدیدی که در من ایجاد شد قاصر اجرکم عندالله

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   sana.motalebikhah@gmail.com
   1400/02/24 22:14
   مدت عضویت: 269 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 342 کلمه

   به نام خداوند جان و خرد ❤ سلام و درود ❤️

    

   داستان از جایی شروع شد که هر چی فکرررر میکنم یادم نمیاد کی چاقی طبیعت بدن من شد…اصلا چرا من به سمت طبیعت چاقی رفتم وخیلیااااااا طبیعت لاغری،،،چه زمانی بود من پذیرفتم و باور کردم که من چاقم…چرا بدون دلیل و مدرکی قبول کردم که غذا چاق میکنه،،،ورزش سنگین لاغر میکنه،،،من نخورم هم چاقم و دوستم بخوره لاغر…چرااااا من این هارو بدون هیچ دلیل و مدرکی قبول کردم آخه😐

    

   قبول کردم که من ارثی چاقم،من استخون بندی ام درشته و… و به مرور طبیعت چاقی رو افزایش دادم تو خودم…

    

   تا قبل این فایل اصلا به طبیعی و بدیهی بودن این موضوع فکر هم نمی‌کردم و بعد این فایل و بعد کلیییییی فکر کردن آخر هم به نتیجه نهایی نرسیدم که چرا این موضوع تبدیل شد به طبیعی؟؟؟

    

   ولی الان دیگه به این علم آگاه شدم و آگاهانه دارم رو خودم و فرمول‌های ذهنیم کار میکنم و مطمئن هستم به مرور طبیعت من لاغری میشه و میشم موفق ترین شگفتی ساز 💪💪💪💪💪💪چون لاغری آسان ترین کار دنیا هستش و منم توانمند ترین دختر روی زمین 🌟🌟🌟🌟🌟

    

   مطمئن هستم که به راحتی و زیبایی و عزتمندانه به طبیعت لاغری میرسم چون ذات اصلی که خداوند در وجود همه ما قرار داده لاغری و متناسب بودن و این حرف استاد چقدر به دلم نشست که هیچ نوزادی بدو تولد اضافه وزن نداره و تو تناسب اندام هستش و این نشون دهنده ذات لاغری همه انسانها هستش…

    

   من از روزی که با لاغری با ذهن آشنا شدم داستان اضافه وزن خودم رو به فال نیک گرفتم و همش میگم این واسه من یه درسه بزرگ،،،میخواد به من کلیییییی اطلاعات جدید بده و با هر روز کم شدنش کلیییییی به من حس خوب بده،حسی که یه فرد متناسب هیچ وقت تو زندگیش دریافت نمیکنه😍اطلاعات و دانشی که یه فرد متناسب شاید هیچ وقت ازش مطلع هم نشه😊و تازه ما با رسیدن به هدف و شکستن موانع کلیییی قدرت میگیریم و به توانایی های خودمون ایمان کامل میاریم💪🌟💪

    

   میخواهممممم…میتوانمممممم…میشودددد💪💪💪🌟🌟🌟💪💪💪

    

   لاغری آسان ترین کار دنیا هستش و طبیعت بدن من لاغری و تناسب اندام 💪🌟💪

    

   جمعه,,,۱۴۰۰/۲/۲۴

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/02/19 20:01
   مدت عضویت: 228 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 2,338 کلمه

   سلام و روز همگي بخير

    

   گام هفتم

    

   چرا هر چي تلاش كردم لاغر نشدم؟

   من جواب اين سوال رو از باب زندگي خودم و تجربه شخصي خودم بررسي و تحليل ميكنم.

   اولين جوابي كه به ذهنم مياد اينه كه من بله خيلي روشها امتحان كردم و خيلي اقدام به لاغري كردم

   اما ” اقدام ” كردن به همون اندازه مهم هست كه “مصمم بودن در مسير” و “صبور بودن تا انتهاي مسير” به همون اندازه مهم و مهمومهم هستن.

   خب حالا آيا منِ الهام كه ادعا ميكنم بارها براي لاغري تلاش كردم،به همون نسبت مصمم و صبور هم بودم توي مسير؟

   جواب من:

   توي اكثر موارد خير نبودم.

   توي سه مورد بله و نتيجه گرفتم و تا ٢٠ كيلو لاغر شدم

   پس من خودم اعتراف ميكنم كه در مسير غلطي كه انتخاب ميكردم (اغلب موارد انواع رژيم و ورزشها) من اولين روز و اولين هفته اقدامونيتم خير و مثبت و مصمم و صبور بودم اما

   اما تا سر ٧ روز ميشد و من توي آينه يا ترازو اثري نميديدم واقعا بي روحيه خسته و نا اميد از زندگي و سرنوشت شوم دوباره عادات بديدر پي ميگرفتم.

   يك نكته جالب اين بود كه

   الان ميبينيد كه ويرووس كرونا هر روز يك نوع جهش يافته جديد توليد ميكنه؟ 😄

   ميخوام بگم هر بار كه من رژيم ميگرفتم و نتيجه نميگرفتم يكسري عادات جديد و جهش يافته ي بد غذايي به عادات قبلم هم اضافه ميشدودليل اين عادات جديد تنبيه و صدمه به وجود بي ارادم بود چون درجه ي نفرت از خودم هر بار بيشتر از قبل ميشد يه كارايي موقع زيادهخوري ميكردم كه بيشتر خودمو عصباني و تنبيه كنم.

   استاد عزيز و دوستاي گلم

    

   قبول داريد ميزان موفقيت كساني كه توي زندگيشون يكبار هم رژيم نگرفتن در مقابسه با كسايي كه ٣٠ بار رژيم گرفتن و شكست خوردن وشايد دوبار موفق شدن بيشتره؟(مسير رژيم مسير غلطيه)

   اما چرا؟

   چون ميزان حس ذلت و خواري و شكستو نفرت از خود، توي فردي كه شكست توي اقدام به لاغري رو تجربه نكرده به مراتب كمتر از منيهست كه نقطه شروع و پله ي اولم نفرت از خوده چون كلي شكست خوردم.

    

   يه مثال بزنم:

    

   يه خاله دارم سنش ٥٣ هست و وزنش متناسب نيست اما خيلي چاق هم نيست.

   اين خاله ي من عاشق خودشه يعني توي فاميل همه ميدونن با اينكه دو تا دختر داره اما اول براي خودش خريد ميكنه بهترين قسمتغذارواول خودش ميخوره و …

   حالا من كاري به اين رفتارش در اصول انساني و … ندارم

   اما توي موضوع اضافه وزنش بارها همسرش يا دختر خاله هام گفتن مامان شكم اوردي يا فلان لباست خوب نميشه تحت هيچ شرايطيقبول نكرده و گفته من فوق العاده جذاب و ظريفم!

   خاله من توي پله ي عشق به وجودش ايستاده .

   خب؟

   يكبار مراسم ازدواج دخترش يك پيرهن فوقالعاده گرون دوخته بود اما نپوشيده بود و دو سال توي كمدش بود برنامش اين بود اونو بپوشهاما چون سايزش زياد شده بود تنش نميشد

   خاله جون از باب علاقه به خودش كه ميخواست پيرهنش تنش شه و لذتشو ببره گفت لاغري كه چيزي نيست من تا قبل مراسم اين تنم ميشه.

   خلاصه با كمي توجه به چيزايي كه ميخورد خيلي زود دو سايز كم شد و تا مدتها هم همون سايزو حفظ كرد.

   من اين مثالو زدم نه اينكه بگم رژيم دو هفته اي كار درستيه

   *نه فقط خواستم مغز و نگرش انساني كه لاغري رو از پله ي عشق به خود شروع ميكنه سريعتر و بهتر جواب ميده.*

   و براي همين هم هست كه استاد مثل كسايي كه مسابقه ميدن ،قبل بازي مارو گرم ميكنه با فايلهاي عشق به خود، تا وقتي وارد ميدونبازي شديم گرمِ گرم شده باشيم.به يقين كه دلگرمي به مسير و عشق به خودت به عنوان تنها مسافر اين جاده اولين و مهمترين عامل حركتماست.

    

   من توي مسير لاغري با ذهن تا ميتونم اين ذهن و روح و جسم كه بهش سالها بي توجه و متنفر شدم رو گرم ميكنم و هر روز بهش عشقميدم تا بتونه بازي لاغري رو درست و با انرژي مضاعف برنده بشه.

   خب حالا قسمت اول جواب اين سوالم نتيجه اين ميشه كه من

   اول اينكه كلا مسيرم غلط بوده و زده بودم جاده خاكي! و دوم اينكه فاكتورهاي مهم موفقيت در مسير لاغري رو رعايت نكردم و براي همينهم لاغر نشدم.

   ✔️انگار فرمان ماشين و دستم ميگرفتم اما

   •بنزين نداشتم

   •تايرام پنجر بود

   •آينه بغلم شكسته بود

   •روغن تموم كرده بودم

   و ….

   ✔️رژيم دستم بود اما

   •پذيرفتن مسئوليت چاقي نداشتم

   •نميگفتم چاقي غير طبيعيه

   •ميگفتم من استعدادشو دارم

   •ايمان به موفقيتم خيلي كم بود

   •از خودم متنفر بودم

   •از خود مسيرم ناراضي بودم و ميخواستم زود بگذره

   و….

   خب معلومه كه ماشينم حركت نميكنه!

   تازه ببينيد چقدر ماشين خوبي بوده كه واسه شروع حركت هيچكدوم از اينارو نداشته ولي باز منو تو چند مورد اونم از جاده خاكي  تا يهايستگاهي هم رسونده بوده!

    

   من توي ٣ مورد موفقيت لاغريم براي شروع مسير هيچكدوم از فرمولهاي صحيح ذهني رو نداشتم ولي با زور و فشار جسم تا يكي دو هفتهاولشو جلو ميرفتم ولي از اونجا به بعدش يه نور اميد و نتيجه كوچيك كه ميديم ميشد انگيزه واسم كه بنزينو ،روغنو هم توش ميريختم.

   يعني وسطاي راه عشق به خودم بالا ميرفت يا بخاطر نتيجه ي جزئي كه ديده بود ذوق زده ميشدم و ميگفتم لاغري هيچي نيس و چندتافرمول صحيح رو بي اطلاع و غير ارادي چاشني كارم و وارد ذهنم ميكردم و بوم 💥من تو عرض سه ماه ٢٠ كيلوم ميرفت!

   باور كنين بعد دو هفته استمرار توي مسير اونقدر حس افتخار به خودم بهم دست ميداد كه اشتهام كلا ميرفت و من بارها به خودم ميگفتمالهام برو بخور ميميري ها و ميگفتم نه اصلا ميل ندارم.

   اينا اتوماتيكي بود.

   من با توجه به اين تجربه ي شيرين كاهش وزنم در گذشته و مقايسه اون با مسيري كه حالا توش هستم به اين نتيجه گيري ميرسم كهمسير لاغري با ذهن اول بنزين و روغن و آينه و هر چي كه ماشين براي رانندگي و كنترل نياز داره اول چك ميكنه و مطمئن ميشه ماشينسالم و آماده س بعد كار زيادي براي خود ماشين (جسم ما) نميمونه خود بخود و بطور طبيعي و با زدن استارت حركت ميكنه.

    

   ميخوام توي اين قسمت كمي بيشتر راجع به عوامل جانبي اين كه چرا تلاشم در اكثر اوقات منحر به لاغريم نميشد هم توضيح بدم؟

   يادمه يسري عوامل بيروني خيلي روي مسير مصممي كه در پيش ميگرفتم اثر ميزاشت و منو از ادامه راه منصرف ميكرد

   مثلا

   رژيم شروع ميكردم خيلي خوب جلو ميرفتم يه هفته دو هفته ميشد مامانم ميگفت تو همينجور كه هستي از همه خوشكل تري همه آرزودارنجاي تو باشن اصلا مگه لاغرا چيكار كردن كه تو اينقدر دنبال لاغري هستي ؟مردا زن پُر دوس دارن 😐

   يا جايي ميرفتيم ميگفتن الهام خيلي لاغر شدي بسه ديگه تا كجا ميخواي بري جلو كلا محو ميشي آب ميشي !

   اين توجه به حرف ديگران اصلا خودش مجازات داره!

   يعني بيشتر ما آدما زندگيمونو نابود كرديم سر توجه به حرف ديگران و حركت طبق نظر مردم.

   خوبه خداروشكر تو اين مسير ما ياد گرفتيم كه كم كم توجه رو فقط و فقط روي خودمون متمركز كنيم.

    

   •خب حالا ميخوام نظرمو در مورد اينكه ما نميتونيم خلاف طبيعت بدنمون عمل كنيم بنويسم.

    

   يعني خدايا چي ميشد تو كه ٩٠٪؜ اعمال بدنمون رو غير ارادي و اتوماتيكي خودت تنظيم كردي اين خوردن رو به عهده خودمون گزاشتيببين چه خرابكاري كه بار نداديم 😞

    

   من بعد شنيدن اين فايل نكته اي كه دستگيرم شد و ميخوام روش متمركز شم اينه:

    

   فكرم رو از تجسم و برنامه ريزي براي انواع غذاها مرخص و رها كنم و تصميم رو بزارم براي زماني كه ذهنم و حسم هماهنگ با هم علائمواقعي گرسنگي رو ميدن .

   ميدونم گفتن اين حرف آسونه اما در عمل سخت تره.

   ولي ميدونم با تمرين و تكرار قابل محقق شدنه.

   اگه مسئوليت سنگين تصميم خوردن رو به عهده ي طبيعت بدنم بزارم بار فكري اينكه چي بخورم كي بخورم از شونه من خالي ميشه.

   سعي كنم دائما تكرار كنم كه الهام طبيعت اصلي تو متناسب و بدون اضافه وزنه و اين چاقي فعلي اصلا طبيعي و راحت نيست.

   اينجا بايد به يه نكته ظريف دقت كنيم

   اونم اينه كه طبيعي ندونستن اضافه وزنمون = زشت دونستن فرم فعليمون نيست

   قرار شد خودمونو دوست داشته باشيم

   درسته؟

    

   خب اينطور قراره بگم

   الهام عزيزم،من ميدونم كه فرم طبيعي و اصلي تو متناسب بود و من مسئول اين ١٠ كيلو اضافه وزنم من اين مسئوليتو به عهده ميگيرمومعذرت ميخوام و ميخوام بگم كه هنوز هم دوستت دارم اما اينو به خودم ميگم كه من باعث شدم فرم طبيعي و متناسبم امروز غير طبيعيبشه و تمام تلاشم رو خواهم كرد كه دخالت كمتري توي روند طبيعي بدنت انجام بدم.

    

   فرم كنوني من امروز غير طبيعي و با دخالت من به اين شكل در اومده اما چون من مسئوليت اين خسارت رو به عهده گرفتم جسممرودوست دارم چون اون واقعا بي گناهه.

   من گناهكارم پس انصاف نيست نفرت سهم يه بي گناهي بشه كه روال عادي و طبيعي خودش تناسب اندام بود.

   اين از تمرين غير طبيعي پنداشتن چاقي و اينكه چرا من با وجود تلاشم هنوز لاغر نشدم.

    

   *حالا ميخوام آخر اين گام كمي از جايي كه فعلا توش قرار دارم بگم

    

   استاد عزيز و دوستاي گلم

    

   مسير پر فراز و نشيب لاغري با ذهن مثل در اوردن پرونده هاي خاك خورده از بايگاني و جايگزين كردن پرونده هاي تازه توشه.

   همونقدر پر زحمت و وقت گيره.

   تو اين مسير چند هفته اي من از شروع اين راه

   من هر روز بي وقفه فايلا تمرين ها و ديدگاه ها رو گوش و تمرين كردم.

   دلم ميخواد زود به تناسب اندام برسم

   كدوم يكي از ما دوست نداره با سرعت بالا به اون مزه ي شيرين تناسب اندام برسه؟

   اما چون اين مسير اذيتم نميكنه با اينكه سرعتش كمه اما من ولش نميكنم

   انگار كه سوار يه درشكه از بين جنگلاي سبز و صداي رودخونه و پرنده ها داري ميري و ميدوني كه طول ميكشه برسي ولي خب زيادمعجله نداري كه برسي چون مسير لذت بخشه.

    

   -گاهي بعضي حرفا عادتهاي بدمو نشونه گرفته و ناراحت شدم

   -گاهي بعضي فايلا دست رو حرف دلم گزاشته

   -گاهي با بعضي فايلا گريه كردم

   -گاهي هم استاد يه حرفي تو يه فايل زده من فقط خنديدم!

   اين فايلا و ديدگاههاي دوستام همه منو آروم ميكنه.

    

   -شده روزي كه بي نهايت آرامش داشتم و احساس كمتري به خوردن داشتم

   -شده روزي كه عادات كهنه م پر رنگ تر بوده و خودشو نشون داده

   -شده روزايي كه نظارت و آگاهي خوردنم كمتر بوده و بعدش كمي ناراحت شدم

   و شده روزايي كه خودمو خيلي تشويق كردم و از رفتارهاي جديدم سوپرايز شدم.

   ميخوام بگم بچه ها ما همه انسانيم

   و ما جايز الخطا هستيم

   گاهي با اينكه سير بودم كمي بيشتر خوردم

   گاهي هم سير نشدم و نخوردم

   شناسايي اون حس در اون لحظه و آناليزش كه منجر دو واكنش متفاوت در موقعيت يكسان ميشه وظيفه و تكليف جديديه كه من قبلاباهاشآشنا نبودم و روش تمركزي نكردم و مسلم هست كه امكان خطام وجود داره اما دارم ياد ميگيرم

   اما ميدونين به چه دستاوردهايي رسيدم؟

   اينكه در مقايسه با گذشته

    

   -حس عذاب وجدان ندارم

   -حس تنفر از خود ندارم

   -در حد خفگي اصلا نخوردم

   -براي تنبيه خودم نخوردم

   -پياده روي رو با عشق انجام دادم

   -بسياري از باورهاي پوچم راجع به روشهاي لاغري به نيست رسيده.

   -دنبال روشهاي لاغري ديگه هيچ جا نبودم

   -راجع به چاقي يك كلمه حرف نزدم

    

   ولي در جهت خلاف شده كه :

   -همچنان بدون حس گرسنگي خوردم (كمتر از قبل)

   -شده كمي بيشتر از سيري خوردم (نه حد خفگي)

   -شده به اين فك كنم كاش زودتر لاغر شم (بعد به خودم گفتم عيب نداره عوضش اين مسير هر يه ذره كاهش وزنت براي ابد ميره)

   -شده يه سوپر استار ببينم و به اندامش بگم خوشبحالش (بعد گفتم ما خودم هم همونطور بودم قبلا و اين اسونترين كار دنياست كارينكرده كه)

   /شده گاهي ريزه خواري و تنقلات خوردم (اما خيلي كمتر از قبل خوردم و دلم نيومده زياد بخورم اخه ذهنم ناراحت ميشه)

   ميخوام بگم اگه شمام كامل و عالي نيستين خواهش ميكنم خودتونو سرزنش نكنين ما همه تو يه مسيريم و همه داريم ياد ميگيريم.

   شايدمثالايي كه من زدم با مثالاي زندگي و عادات شما فرق كنه اما هر عادتي كه دارين باور كنين كوچولو كوچولو و كم كم ميره.

   اما يهو نميره 🙅🏼‍♀️

   نميشه با دو هفته فايل گوش دادن من فردا بيدار شم و اصلا نخورم و ريزه خواري نكنم و كلا بشم يه آدم ديگه!

   اما اون تغييرات كوچيكي هم كه كردم جشن ميگيرم و مرور ميكنم.

    

   من امروز يه مثال بزنم از اينكه چيكار كردم؟

   امروز صبح من بيدار شدم و تصميم گرفتم اون چالش اينكه تا صداي معدت بلند نشده نخور رو اجرا كنم!

   من صبحا زود ميرفتم پياده روي زود ميومدم صبحونه ميخوردم

   توي مسير پيشرفتم تو لاغري عادت خونه رسيدن و توي آشپزخونه رفتن و خوردنمو راه راهيش كردم به

   خونه رسيدن دوش گرفتن و اخبار و برنامه ها رو چك كردن و خوردن كمي بعد از خونه رسيدن.

   اينو اجرا ميكردم و كمي سخت بود اما اجراش كردم!

   آفرين به خودم!

   حالا تصميم گرفتم اون صبحونه رو تا زماني كه شكمم صدا نده نخورم!

   رفتم پياده روي و اومدم و كارامو كردم و منتظر صدا شدم 😂

   نيومد

   شد ١٢ نيومد! گفتم وا مگه ميشه!

   خلاصه اينكه صداي شكمم نيومد اما من ١٢ صبحونه خوردم چون فك كردم ديگه نميشه منتظر بمونم صبحونه تازه ميخوام! 🤣

   خب صبحونه رو درست كردم وسطاي راه خوردنم احساس كردم اصلا از اولشم گشنم نبود🤨

   اون حس بخور بخوركه قطع شد منم نخوردم صبحونه رو نيمه گزاشتم.

    

   دوستاي گلم

   اين نحوه ي فكر من خيلي جديده

   اين عادت و فرم خوردن منم خيلي جديده

   اره دو هفته س گوش دادم فايلارو ولي به مرحله اجرا كه ميخواي برسوني عجيب و غريب ميشه!

   تا حالا شده دوستتون از رابطه اش با پارتنر يا شوهر يا خانومش بهتون بگه و شما مثل يك روانشناس حرفه اي خوانواده بهش راه صحيح رو نشون بديد؟!

   بعد نوبت خودمون شده ديديم ما هم به مشكل برخورديم؟!

   حالا اين عادات غذايي جديد رو چون قبلا نداشتيم ذهنمون در مرحله اجرا تا دلش بخواد غريبي ميكنه و راحت نيست باهاش!

   ميگه اين الهام اولا كه سحرخيز بود يه عمر صبحونه ٨ ميخورد

   يه دو هفته س ساعت ١٠ ميخوره!

   الانم كه ١٢ ميشه هنوز نميخوره!

   چه اتفاقي افتاده؟؟؟؟؟

   حالا اين ذهن متعجب من با وجود اينكه منو مجبور كرد با وحود عدم گرسنگي ساعت ١٢ بخورم اما ميدونين چه همكاري كرد؟

   نصف بشقاب كه رسيدم گفت الهام نخور نميخوام 😌

   عزيز دلم!

   خودش گفت نخور الهام تو حيفي تا اينجاش عالي اومدي اما من قبول دارم كه تو گشنت نبود و دفعه بعد بيشتر صبر ميكنم!

    

   اينجور ميشه كه كم كم و ذره ذره ذهنتون باهاتون را مياد و مهربون و بهترين رفيقتون ميشه و حتي اگه دلتون هم بخواد نميتونين ديگه مثلسابق رفتار كنين چون همون قدرت بي نظير ذهنتون با تمام قوا پشتتونه و امكان هيچ حركت و عادتي كه منحر به عذاب وجدانتون و حسضعفو شكست در شما بشه نميده.

    

   اميدوارم مثال امروز من هم كمكي به شما مهربوناي دوست داشتني كرده باشه كه بدونين الهام هم اشتباه ميكنه و ما همه اشتباه ميكنيموايرادي نداره.

   فقط يادتون نره در هر حالتي با خودمون مهربون باشيم.

   دوستدارتون

   الهام ❤️

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 19 از 4 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/01/30 12:48
   مدت عضویت: 430 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 605 کلمه

   بنام خدا⁦❤️⁩

   باسلام خدمت دوستان و استاد محترم 🌹🌹  

   • چرا هرچه تلاش میکنم  لاغر نمی شوم؟ 
   • درطی تمام سالهای زندگیم برام عادی بودچاقی واضافه وزنم به خاطر همین هم هیچ تلاشی نمی‌کردم  من رفتارخودم برام عادی بودهرکاری که انجام میدادم به خاطر این بود که ازسروصداوحرف های دیگران فاصله بگیرم ومدتی خوب میشدم امابازبرمیگشتم به همون زندگی قبلم.چرا ؟؟؟🤔🤔🤔
   • اشکال کجابود درکجای زندگی من این اختلال وجودداشت که من بازچاق میشدم و دوباره به زندگی قبلی ادامه میدادم؟🙁🧐🤔🧐🤔 
   • به این دلیل که من چاقی روطبیعی وعادی میدونستم درطی تمام زندگیم پذیرفته بودم که من اینم وتغییرنمیکنم چون آموزش هایی که دیده بودم برام طبیعی و عادی میکرد .مثلا توذهن من کاملا عادی بودوقتی برنج یاهرغذایی میخورم  به اندازه ای بخورم که احساس خفگی کنم یا بهم  فشار بیاد تاباورکنم که سیرم چون  درذهن من عادی بود.واینکه اگربرنج نبود نون بخور م .. طبیعت همیشه در حال تکامل هست و زمانیکه من چاقیم روطبیعی می‌دیدم جسم من مدام اونوبه صورت گسترده تری نشون میدادوتکاملش بیشتربودچاقی درذهن من 🧠به صورت گسترده برنامه ریزی📺📻⁦📽️⁩🎥 شد ه بود واونهم به وسیله ی آموزش هایی که من دیده بودم و درذهنم ثبت کرده بودم به عنوان یک زندگی عادی درنظر گرفته بودم . من بذرچاقی  را در ذهنم 🧠⁩ کاشتم🌱 ،⁩وهمیشه  به آن آب رسانی💦🌱 میکردم ،ودرنهایت طبیعت هم منوبه چیزی که مدتها زحمت کشیده بودم براش رسوند🌳چاقی درمن گسترده وطبیعی ترشد.
   • باگذرزمان وانجام دادن و تکرار اموزشهابه وسیله   ی من باعث شدکه من به روندچاق وچاقترشدن خودم ادامه بدم ودراین مسیربرای بیشترشدن  مسیرچاقی وهموارکردن اون خودم پیگیربودم  امانادانسته باتکرار آموزش های غلط با باور درست به این طبیعت دامن زدم.
   • چون من تنها الگوهای زندگیم پدرومادرم بودن وهمه چیزروازاونهاالگومیگرفتم وهمه ی رفتارهای اونها برام طبیعی بود باورژنتبکی بودن چاقی و بارداری واضافه وزن ودوره ی بلوغ واضافه وزن  وترس ازغذا نداشتن برای بیشترخوردن  وچاق  شدن برای رسیدن به سلامتی روطبیعی روطبیعی میدید م چون به من یاد داده شده بود که من طبیعی چاقم واین سرنوشت وذات منه ونمیشه باسرنوشت جنگید🥺🙁 در حقیقت چاقی به‌عنوان وجود من  تبدیل شده بود.ویادگرفته بودم که آدمهای طبیعی نیستن وعادی نیستن و زمانی که من میخواستم لاغربشم طبیعی نمی‌دیدم لاغری روودرواقع من درطبیعت خودم اختلال ایجاد کرده بودم وبه همین خاطرهم بعدازکاهش دوباره به  حالت قبلی خودم برمیگشتم  چون من برخلاف طبیعت بدنم رفتارکرده بودم .  ورژیم گرفتن من وتکرا نکردن عادتهام واموزشهام که در ذهنم 🧠 بوداین یعنی اینکه در مسیرچاقی وطبیعت خودم بودم آمااینکاری که من میکردم طبیعی نبودبلکه بدیهی بود مثل سیبی که کرم خورده باشه واقعیت جسم من لاغریه همون فایلی که استاداشاره کردن که ماهرسا ل چندتن موادغذایی مصرف میکنیم امافقط چندکیلواضافه دربدن ماباقیمونده وبدن ماچاق شده وبقیه ی اون حجم موادهمه یامصرف شده یا دفع شده . چاقی پس کا ملابدیهیه وطبیعی نیست  😶 واین نکته برای رسیدن به تناسب اندام کمک بسزایی می‌کنه .
   • چاقی وزیادخوردن پرخوری کردن احساس ناتوانی درراه رفتن .نداشتن عزت نفس و احساس لیاقت نداشتن احساس خوب و سلامتی هیچکدام طبیعی نیست و رژیم گرفتن وکارهای بیرونی برای لاغری هم طبیعی نیست  بلکه باید همه چیز ازذهن شروع بشه و درنهایت به جسم ختم بشه و دراون زمان به طبیعت لاغری خودمون که به دست خودمون ازدستش دادیم برمیگردیم من  چاق شدم چون من خودموچاق کردم وحالالاغرمبشم باتغییربرنامه ریزی ذهنم . ولاغری طبیعی میشه .
   • طبیعت جهان همیشه در تکاملست .پس درلاغری هم باید طبق طبیعت تکاملی پیش برویم.
   • همه چیز درطبیعت به صورت اتوماتیک شکل میگیردپس باتغییرفرمولهای ذهنی میتوانیم اتوماتیک لاغرومتناسب شویم
   • هرتوقفی درروندطبیعت یعنی وجودیک اختلال ویک مانع پس درمسیرلاغری بایدتمام موانع ازبین برداشته شود
   • لاغری طبیعت وجودی جسم انسان هاست و چاقی بدیهی رفتارماست
   • افکارهستن که باتکرارشدن یک فکرویک رفتاراون روبه طبیعت و عادی شدن تبدیل میکنن
   • قوانین طبیعت همگی درهمه ی جهات عمل میکنن
   • ولاغری حق طبیعی انسان هاست.ولاغرشدن آسانترین کاردنیاست😍🥰🌹🌹
   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/01/25 13:06
   مدت عضویت: 366 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 411 کلمه

   چرا هر چی تلاش میکنم لاغر نمیشم 🤔 سالها این سوال براس منم بود، همیشه میگفتم این همه سختی میکشم اذیت میشم ب سختی چن کیلو لاغر میکنم ولی لاغر نمیمونم و یا برای لاغر شدن همیشه باید ی کاراییو انجام بدم و سختی هایی بکشم 🙁 در حالی ک افرادیو میدیدم ک بدون هیچ زحمتی و‌خود ب خود لاغر و‌متناسب هستن ؛ من اولین بار با گوش کردن این فایل ب فکر فرو رفتم و فهمیدم ک من هیچ وقت لاغری و تناسب رو برای خودم طبیعی نمیدونستم ،اصلا طبیعت بدنمو با باورهایی ک داشتم چاقی میدونستم ،اینکه من ژنتیکی چاقم اینکه استخون بندیم درشته طبیعیه چاق شم اینکه تحرکم کمه ،غذام زیاده ،سوخت و سازم کمه و اینقد باورهای این چنینی داشتم ک همیشه طبیعی بدنمو چاق بودن میدونستم طبیعی میدونستم ک همیشه هر لباسی ک‌میگیرم بعد مدتی برام تنگ بشه ،طبیعی میدونستم ک وقتی برا محلسی دنبال لباسم باید مدت ها بگردم و اخرشم لباسی ک دلخوامه پیدا نکنم ،زیاد و بی رویه خوردن رو طبیعی میدونستم و همه ی اینها باعث شده بود ک ذهنم منو ب سمت چاقی بکشونه و هر چقدم تلاش میکردم برای لاغری بی نتیجه بود چون انتظارم از بدنم و ذهنم این بود ک منو ب سمت چاقی ک طبیعت خودمه بکشونه ،بس اون چاقی خق من بود ،در حالی ک‌چاقی بدیهی بوده و حاصل اعمال و افکار و باورهای من بوده و قانون جهان تناسب هستش وقتی معده از وقتی ک غذا واردش میشه شروع ب هضم میکنه این یعنی اینکه قانون بدن من هضم کردنه،نه نگهداشتن انبار کردن بس چیزی برای اضافه شدن در بدن من نیس و بس بدنم باید رو ب تناسب باشه بس این اضافاتی ک سالها در بدن من نمایان بود حاصل باورهای من بوده ک ذهنم در جسمم ب نمایش گذاشته ، من الان میدونم ک طبیعی بدن تناسب و‌پذیرش همین ی موضوع باعث از بین رفتن خیلی از باورها و ترس های من شد اینکه طبیعی بدنم میدونم ک متناسب بس از ب اندازه خوردن نمیترسم از مواد غذایی نمیترسم از بی تحرکی نمیترسم و عامل چاقی نمیدونم ،دیگه بقیه رو مقصر چاقیم نمیدونم و این کلی از مانع هارو از پیش روی مسیر تناسبم برداشت و همینطور خیلی خیلی در مسائل دیگه زندگیم و‌خیلی وقتا در بعضی از موضوعات فک میکنم ک آیا این موضوع ک برام پیش اومده طبیعی هست یا بدیهی و‌من برای خودم طبیعیش کردم و خیلی قبول و پی بردن ب این مسئله در همه ی زندگیم عالی بوده 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   Davarzani
   1400/01/12 09:56
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 383 کلمه

   سلام به استادگرامی ودوستان عزیز
   من دراین سالهای عمرم که آنقدرتلاش کردم برای لاغرشدن وبی فایده بودالبته کم میکردم ولی دوباره کم کم برمیگشت رژیم درکنارش ورزش هم میکردم
   ۲،۳سالی به این نتیجه رسیده بودم که کسانی که لاغرهستن نسبت به ماها یاپرتحرکترهستن یاکمترمیخورن
   من هرچی دقت میکردم میدیدم مثلاوقتی حلوابه من تعارف میکنن من یه قاشق بزرگ برمیدارم تازه بازم دلم میخواد ولی افرادلاغربه اندازه یه قاشق چایی خوری واصلا دیگه میل نداشتن
   یااین که معمولاافرادپرتحرکی هستن پس تمام بهانه هایی که مابرای چاقی خودمون میاریم اشتباه شکی درش نیست من ۴۷ سال ازخداعمرگرفتم هیچ وقت چاقیم برام طبیعی نبوده همیشه درتلاش بودم یه جوری لاغربشم ولی باخودم میگفتم عمرم تموم شدبلاخره من کی میتونم مثل بقیه هرچی دلم میخوادبخورم چون خدایش چندسالی که دیگه ازبس مراعات کردم ونخوردم وروزه گرفتم خودبخود نمی تونم یه سری چیزاروبخورم مثلا شیرینی وسط روزاصلابرام امکان نداره یاقبل ازغذا، نمی خورم یاسیرم، نمی تونم وبقیه چیزاهمین طوربه خاطرهمین وزنم تقریباثابت مونده بودالبته من۲۵ کیلواضافه دارم وهرچی خودمو مقایسه می کردم باافرادلاغرتعجب میکردم چرامن هنوزچاقم درحال که باورزشای سختم پدرخودمودرمیاوردم ازوقتی بااین کانال آشنا شدم فهمیدم من ذهنم خرابه (به هرچی نگاه میکنم میگم چاق میکنه وهمیشه این حرفهاروتکرارمیکنم که:
   من ماه رمضونابااون که ورزشموترک نمیکنم حتما۲کیلو شایدم بیشتراضافه میکنم مسافرت میرم بازم آنجا یاروزی ۱تا۲ساعت ورزشو پیاده روی میکنم بازم حتمااضافه میکنم دوران بارداری همینطور،شیردهی بااونکه روزه هم میگرفتم بازم اضافه میکردم) ازبس این حرفهاروتکرارمیکردم دیگه بدنم اینوپذیرفته به نظرمن استادخیلی عالی صحبت میکنن من ازروزی که واردکانال شدم بطورمداوم اگراینجاننویسم روی کاغذبرای خودم مینویسم که: چاقی من طبیعی نیست من لیاقت دارم لاغربشم ،من میتونم به راحتی لاغربشم ،من ازخودم راضیم ولی میتونم ازاین لاغرتربشم ،من نسبت به سنم صورتم خیلی خوبه ولی میتونه ازاین هم جونتروزیباترباشه،اندامم تپل قشنگه ولی اگه یه کم لاغرتربشه خیلی قشنگتره ،من ورزش میکنم برای سلامتی ونشاط وهرچی هم میخورم تاذهنم میخوادشروع کنه،باخودم میگم من بااین چیزکمی که میخورم حتمالاغرمیشم ومطمئن هستم که نتیجه میگیرم انشالله
   دیگه مبینم یامیشنوم درموردرژیم حالم بد میشه ومطمئن هستم تنهاراه لاغرشدن ولاغرموندن ذهن آدم لاغرروداشتن (چون من خودم قبل ازاین که بااین کانال آشنابشم به این موضوع رسیده بودم ولی نمیتونستم چه جوری
   ولازمه اش صبروتحمل داشتن بالا ،گوش نکردن به حرف دیگران،وبه قول استاد خوندن وگوش کردن مطالب ونوشتن هرچیزی که توذهنمون میگذره (که به نظرمن نوشتن معجزه میکنه)
   این مسیروبایدآهسته وپیوسته رفت
   انشالله که خدابه شماعمرباعزت وعاقبتی بخیرعطاکنه

   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/01/08 23:49
   مدت عضویت: 642 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 429 کلمه

   سلام خدمت استاد عزیز و دوستان گرامی🌹
   چرا هرچی تلاش می کنم لاغر نمی شوم🤔
   این همه رژیم گرفتیم و لاغر نشدیم😂 که هیچ بلکه چاق ترم شدیم😔
   امروز خودم رو مرور کردم صبح که بیدار شدم ستاره ها توی آسمون چشمک میزدن و ماه هم نو افشانی می کرد بعد خورشید با ناز و عشوه از‌پشت کوه گرمای وجودش رو به تمام کره زمین هدیه داد گنجشک ها رو روی شاخه درخت حیاطمون دیدم که آواز شادی سر داده بودن و گل های باغچه که همگی غرق غنچه بودن 😍 و توی خیابونا درخت ها چقدر زیبا شده بودن و سایه خودشون رو بر سررهگذران افکنده بودن همه اجزای جهان خیلی منظم دارن زندگی خودشون رو می کنن و روزها را پشت سرهم سپری میکنند اما دنیای آدم ها جور دیگری بود یعنی تنها کسی که نظم زندگی خودش و طبیعت رو دست کاری کرده انسان ها هستن آخه یکی نیست بیاد بگه اون گربه بیچاره چه گناهی کرده که از فرط چاقی نای راه رفتن نداشت یا اون بزغاله بیچاره که از بس‌ صاحبش بهش جو داده بود و اینم خورده بود شکمش ورم کرده بود و دکتر همسایه مون داشت دوا بهش میداد😔 همه کارهاشونم بد نبود بعضی از کارهاشون جالبه و مثمر به ثمر شده مثل گل های توی باغچه که یه بوته گل رز هست و هفت تا شاخه گل رنگارنگ😍 یا درخته لیمو که پیوندی پرتقال داره 😍یا اون بادومه که بازم پیوندی هلو هم داره 😍
    هرچی طبیعی داره راه خودشو طی میکنه هیچ مشکلی نداره ولی بعضی چیزااا هرچی کم وزیاد شده مشکل ساز شدن
   رفتم توی این فکر که خدایی که ما رو آفریده و این همه نعمت بی کران داره واقعاااا دلش میخاد ما اینجوری با این اضافه وزنی‌که حسابی مارو بی حوصله و اعصاب خرد و افسرده کرده زندگی کنیم 🤔آخه من با دوستم چه فرقی میکنم منم همون دست و پا و قلب و ریه و مغز و سیستم بدنی دارم چرا اون لاغره و داره از این همه زیبایی دنیا لذت می بره ولی من نه 😔 غذامون یکی محل زندگی یکی ولی نتیجه دوتا چیز عجیب یکی چاق و یکی لاغر😔 استاد میگفت مشکل چاقی از خودمون هست هاااا
    باافراد متناسب که حرف میزنم اصلا توی تفکراتشون چاق شدنی وجود نداره همه تفکراتشون زندگی با لذته به خودم اومدم و فهمیدم مشکل کار کجاست 😍 ذهن من مشکل ساز بود و من اشتباهی به جسمم فشار می آوردم برای همین نتیجه نمی گرفتم😔
   الان که مشکل رو فهمیدم پس همیشه سعی خودم بر بهتر شدن نتیجه دلخواهم هست 😍
   چاقی در ذهن من یک امر بدیهی هست🥰 مطمئنم هیچ وقت سرنوشت من چاق بودن نیست و طبیعی نیست من اضافه وزن داشته باشم
   🌹کلید اصلی لاغر شدن پذیرفتن بدیهی بودن چاقی هست 🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/01/08 23:36
   مدت عضویت: 684 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 251 کلمه

   سلام به استاد و دوستان عزیز
   منم هر بار که از روش های لاغری شکست میخوردم به خودم و اطرافیانم میگفتم که پس چرا من لاغر نمیشم؟
   من که تموم تلاشم رو کردم، من که روش های جدید رو هم امتحان کردم، پس چرا لاغر نمیشم؟ و همیشه هم جواب های تکراری میشنیدم که تو استخون بندیت درشته طبیعیه که چاق باشی، تو توی سن بلوغ هستی طبیعیه که چاق باشی، تو تحرک نداری پس طبیعیه که چاق باشی و … 
   همه این جواب ها باعث شد که من باور کنم طبیعیه که من چاق باشم.

   اما آشنایی من با روش لاغری با ذهن، مسیر زندگی من رو تغییر داد و من متوجه شدم شرایط جسمی من، نتیجه افکار و باورهایی هست که در ذهن من است. چون ذهن مثل زمین کشاورزی هست، همون طوری که در زمین کشاورزی هر بذری رو بکاری همون بذر رو برداشت میکنی، در ذهن هم هر بذری بکاری همون بذر رو برداشت میکنی، اگه در ذهن بذر چاقی بکاری، نتیجه اش چاقی در جسم میشه. اگه هم بذر تناسب بکاری، نتیجه اش تناسب در جسم میشه.
   من بذر تناسب رو در ذهنم کاشتم، بذر من خیلی وقت هست که جوانه زده و من در حال مراقبت از جوانه ها هستم که دچار آفت نشوند.

   من دیدگاه خودم رو نسبت به چاقی تغییر دادم و پذیرفتم که با طرز فکری که من داشتم، با رفتاری که من داشتم، بدیهی هست که من چاق باشم، اما طبیعی نیست، و من میتونم با تغییر افکارم با تغییر باورهام خودم رو به حالت طبیعی برسونم😊.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/01/02 12:49
   مدت عضویت: 277 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 139 کلمه

   چاقی من طبیعی نیست.
   اضافه وزن من طبیعی نیست .
   پادرد من طبیعی نیست
   کمردرد من طبیعی نیست .چون تنظیمات کارخانه طبیعت برتناسب و شادی وسلامتیس ❤
   پس باید تلاش کنم تا مثل قبل که متناسب بودم و بدن چابکی داشتم و خواب این اضافه وزن رو نمیدیدم برگردم .
   چندسال پیش یادم میاید درتالارعروسی هنگام شام ، دو نفراز فامیل غذای منو مسخره میکردند که مگه رژیم داری ؟ هرچی میگفتم نه …غذای من همینقدره فایده نداشت 😭 پوزخندشون هنوز یادمه .😭
   دلم میخواد برگردم به دورانی که متناسب بودم و هیچ گونه بیماری نداشتم .وبدون کوچکترین نگرانی داخل فروشگاه برم و فروشنده بگه هرلباسی که بخواهید متناسب شما داریم .اعتماد به نفس و عزت نفسم رو مثل پارسال که وزنم متناسب شده بود دوباره برای همیشه بالا نگه دارم و به آرزوهایم برسم .میدانم اینها طبیعی اس
   شکرت خداوند عزیزم 🤲🤲

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   maryamkhazaie0000@gmail.com
   1399/12/26 00:46
   مدت عضویت: 333 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 123 کلمه

   سلام و وقت بخیر خدمت تمامی دوستان و استاد عزیزم گام هفتم چرا هر چه تلاش میکنم لاغر نمیشیم ؟این جلسه استاد در مورد طبیعی و بدیهی بودن عوامل صحبت کردن ب نظر من همه دوستانی ک در این مسیر گام بر میدارن همگی ب این نتیجه رسیدن ک این وضعیت جسمانی طبیعی نیست و دنبال بر طرف کردن این مشکل هستند الان ک دارم ب دلایل چاقیم ک یک ماه پیش بهشون فک میکردم الان ب اون پر رنگی نیستن و وقتی بهشون فک میکنم و می خوام گردن اونا بندازم اضافه وزنم رو یکی از درون بهم میگه ک تمام و کمال رفتار خودم بوده ک من از این حالت طبیعی خارج شدم و خدایا شکرت برای این حال خوبم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/25 01:23
   مدت عضویت: 380 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 1,005 کلمه


   .
   بنام حق❤
   👣 گام 7️⃣ چرا هرچه تلاش می کنم لاغر نمی شوم❓
   یکی از سوالات پر تکرار افراد چاق همین سوال هست، بارها و بارها پس از هر بار تلاش و تقلا کردن با روش های لاغری و در نهایت به شکست منجر شدن و به بن بست رسیدن این سوال رو از خودم یا دوستان و افرادی دیگر پرسیدم چرا هرچه تلاش می کنم لاغر نمی شوم⁉️🤔🟣 و از خودم،والدین،دوستان،پزشکان و رسانه ها،کتابها و…جواب ها و دلایلی رو دریافت کردم مبنی بر اینکه چون ورزش نمیکنی طبیعیه که چاق بشی،چون زیاد میخوری و هر چی فست فود و بستنی و..که دوست داری میخوری طبیعیه که چاق بشی، چون توی ارث و ژنتیک خانوادگی ات هست طبیعیه که چاق بشی، چون با لذت و اشتها و علاقه میخوره گوشت و چربی به تنت میشه و طبیعیه چاق بشی، چون فلان دارو رو استفاده میکنی طبیعیه که چاق بشی، چون ۲تا شکم زاییدی طبیعیه که شکمت بزرگ و چاق باشی، چون استخوان بندیت درشته طبیعیه که چاق باشی،چون شبها دیر میخوابی و خوابت تنظیم نیست طبیعیه چاق بشی و…. و صدها دلیل و جواب دریافت کردم که بذر طبیعی بودن چاقی رو در ذهنم کاشتم🌱 و هر بار که شکست میخوردم این باور در ذهن من رشد بیشتری کرد و قدرتمند و تنومند شد 🌳 و دیگه فکر میکردم 💯درصد چاقی من طبیعیه
   چون از بچگی و سالهاست که چاق هستم و اضافه وزن دارم و دیگه بهش عادت کرده بودم و باهاش خو گرفته بودم اینو طبیعی میدونستم
   ❌ دیگه همه چیز رو طبیعی میدونستم
   اینکه چاق هستم و نمیتونم ورزش کنم و بدوم
   اینکه راحت نمیتونم بشینیم و بلند بشم
   اینکه نمیتونم برم استخر و کوهنوردی
   اینکه نمیتونم لباس خوب و لباسی که دوست دارم رو بپوشم
   اینکه نمیتونم در مراسم ها و مهمانی ها و جشن ها شاد باشم و برقصم
   اینکه نمیتونم راحت و بدون نفس نفس افتادن از پله بالا برم
   اینکه ده ها مغازه رو برای خرید لباس و کفش بگردم
   اینکه توی سن کم دیسک کمر و گردن و زانو درد بگیرم
   اینکه ۳۵ سالم باشم و بیشتر از ۱۰ سال نمازم رو نشسته بخونم
   فکر میکردم اضافه وزنم طبیعی هست و من همینم و نمیتونم هیچوقت لاغر بشم، و محکوم هستم که تا آخر عمرم چاق باقی بمونم،همیشه از خدا گله و شکایت میکردم که چرا منو چاق آفریدی، این چه شانس و بخت و اقبالی هست که من دارم
   متاسفانه در مسیر بدی قرار گرفته بودم و هر سال به وزنم اضافه تد میشد و به بیماری هام افزوده میشد
   دیگه تسلیم شده بودم در برابر چاقی ام، چون اونو طبیعی می دونستم و میگفتم پس نمیتونم اونو تغییر بدم و عوض کنم

   حالا دلیل اصلی اینکه چرا هرچه تلاش می کردم لاغر نمی شدم چیه⁉️🤔✅ بخاطر اینکه من چاقی خودم رو طبیعی می دونستم صدها بار برای لاغر شدن از هر روشی اقدام و تلاش کردم در نهایت به موفقیت نرسیدم چون در ذهن من این بوده که من باید چاق باشم و من نمیتونم طبیعت رو تغییر بدم
   مشکل چاقی ام از خودم هست، کسی چاقی رو به من تحمیل نکرده بلکه من با رفتارهایی که داشتم، با باورهایی که داشتم ، با عادت هایی که داشتم توی تنظیمات اصلی کارخانه دستکاری کردم این بدیهی هست که من چاق باشم ولی این طبیعی نیست 💯
   🟢 جهان هستی سرشار از قوانین هست و هر بخش از جهان هستی داره با یه قانونی هدایت،اداره و کنترل می شود، مثلا آب در ۱۰۰ درجه به جوش می آید و ما نمیتونیم انتظار داشته باشیم که در ۵۰ درجه به جوش بیاد،مثل قانون جاذبه زمین و…
   اینا قانون هست و قانون رو نمیشه عوض کرد
   بدن ما به عنوان جزئی از جهان طبیعت شامل این قوانین میشه، یه سری قوانین هم بر بدن ما حاکم هست
   ✅ اگه یه فردی متناسب هست داره یه سری قوانین رو رعایت میکنه و اگه من چاق هستم یه سری قوانین رو رعایت نمی کنم که چاق شدم 💯
   پس یه سری چیزها در جهان طبیعی هست مثل جاذبه زمین، وقتی ما 🍎 میکاریم طبیعی هست که به ما محصول سیب بدهد ولی اگه به جاش 🍌 در اومد این غیرطبیعی هست
   🌍 رویداد ها در جهات هستی ۲دسته است
   ↖️ طبیعی
   ↙️ بدیهی
   این طبیعی نیست که ما چاق باشیم بلکه این بدیهی رفتار ماست
   حالا چاره چیه⁉️🤔
   قدم 1️⃣ اینه که به قوانین جهان🌏 فکر کنیم و اونا رو تفکیک کنیم،طبیعی ها و بدیهی رو تفکیک کنیم
   اضافه وزن ما بدیهی است اما طبیعی نیست چون خیلی ها اضافه وزن ندارند و لاغر و متناسب هستند
   ما چاقی خودمان را طبیعی کردیم و این سد و مانع بزرگ برای لاغری است که باید این سد رو بشکنیم
   ✅ قانون طلائی متناسب شدن:
   تا وقتی که طبیعت ذهن ما چاق شونده باشه و به سمت اضافه وزن باشه ما در متناسب شدن شکست میخوریم
   اول باید دیدگاه مون رو نسبت به چاقی عوض کنیم
   تا حالا هر چی که فکر کردیم که در ذهن ما این باور بوجود بیاد که طبیعی اش اینه که من چاق باشم این اشتباه و خطرناکه و این مانع از لاغر شدن می شود و باید اینو تغییر بدیم
   من میتونم با تغییر رفتارم،تغییر افکارم و تغییر باورهام خودم رو به حالت طبیعی و حالت اول کارخانه خداوند برگردونم
   و وقتی ذهن طبیعت اش عوض می شود جسم هم تغییر میکند
   مسیر طبیعی جهان این نیست که ما به این دنیا اومده باشیم که چاق باشیم و زجر و سختی بکشیم و نتونیم لاغر بشیم
   🔚 پس شرایط الان خودت رو طبیعی ندونستم و این سد و مانع رو بشکن، و بگو من نمیخوام اینجوری زندگی کنم، بگو من باید تغییر کنم
   باایمان به خدا و توانایی خودت محکم و استوار حرکت کن 💪

   روزگارانی بسانِ مجنون
   در پیِ لیلایِ خود دیوانه وار
   کوه و بیابان ها گشته ام
   تشنه لب راه ها پیموده ام
   و طوفان ها پس زدم
   در تاریکی ها سیر کردم
   خارها در من فرو رفت
   اما من مرا همراه بود و لحظه ای دم نزد
   جوان و عاشقِ کور نبودم
   عقل نیز از هوش من رفته بود
   خسته و نالان زبخت خویش
   دست بر آسمانها برده ام
   و درد دل ها کرده ام با یار جانی
   ناگاه من رسیدم به آن عطار روشن
   و بی منت مرا خواند پندی
   که به کجا چنین شتابان؟!
   بحر در کوزه و تو تشنه لبان میگردی!؟….

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   rastegar.moradzadah.6939@gmail.com
   1399/12/21 20:57
   مدت عضویت: 306 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 490 کلمه

   بنام خداوند دلهای پاک. گام هفتم. چرا هرچه تلاش می کنم لاغر نمی شوم. باعرض سلام خدمت دوستان گلم واستاد عزیز.. خدا رو شکر می کنم که هر روز با لایه ای جدید از ذهنم آشنا می شم وکم کم در مسیر اصلاح راه نادرستی که در پیش گرفته بودم دارم پیش میرم. من در تمام سالهایی که رژیم گرفتم وورزش کردم همیشه مطمعن بودم من همچنان چاق خواهم ماند یعنی چاقی رو برای خودم طبیعی می دونستم. همیشه می گفتم طبیعی که من چاق باشم واگه مدتی موقتی لاغرمی شدم ایمان داشتم من همیشه چاق خواهم ماند با وجودی که از چاقی خودم متنفر بودم ولی هیچ وقت فکرشو نمی کردم روزی این چربی های اضافه از بین برن. در روزهایی که واقعا سایزم کم می شد بازم دنبال لباس سایز بزرگ می گشتم تو مغازه. یعنی حتی یه بار پیش نمی اومد من خودمو متناسب ببینم. حتی تا قبل از این فایل هم خیلی باور نمی کردم من واقعا روزی لاغر لاغر باشم ولاغر بمونم. من نمی دونستم لاغر شدن راحتر از چاق شدنه همیشه لاغری رو برای خودم شرکت در یک آزمون سخت ودشوار دیدم. حالا متوجه شدم بدن من عاشق لاغر شدنه دوست داره لاغر بشه چون طبیعتش وذاتش متناسب بودنه مثل خیلی از قوانین دنیا که طبیعی صورت می گیره بدن منم در یک سیکل کاملا طبیعی چربی سوزی وجذب وهضم رو انجام می ده واگه حالا از شکل خودش در اومده بخاطر عملکرد منه واینکه دیگه برای خودم این عمر بدیهی رو طبیعی جلوه دادم. مثل وقتی که واقعا خوابم میاد وهیچ جوره نمی تونم کنترلش کنم حتی در حین رانندگی وخودبه خود به خواب می رم حتی وفتی که نشینم. بدنم هم به صورت طبیعی وخودبه خودی در طبیعت خودش در تلاش برای متناسب شدن منه واین من بودم که بی توجه به این قدرت بدنم خارج از نیازش بهش غذا وانرژی دادم واونم به ناچار در قسمت هایی مختلف بدنم اونو به صورت چربی زخیره کرده. همین عمل اندوخته چربی وچاق شدن شاید هشداری از طرف بدنمون برای ما بوده که ببینیم داریم خطا میریم ولی ما هر بار با رژیم های اشتباه ففط خواستیم ظاهر رو تغییر دهیم ودر اصلا هیچ کاری نکردیم. آه خدای من تو چه نعمتی در اختیار من گذاشتی ومن چه ناشیانه ونا بلدانه ناشکر وناسپاس این بدن هشبارم بودم سالها از حرف یکی از این دوستان در دیدگاه همین گام خیلی خوشم اومد وبراشون آرزوی سلامتی دارم اونم این بود. من امیر برخوردنم نه اسیر خوردن چقدر به دلم نشست. من دیگه از حالت پرخوری ودلدرد وفشار شکم متنفرم.. دیگه می خوام فرمون رو بدم به دست بدن نازنینم وهر روز ازش تشکر کنم وازش بخوام برم گردونه به طبیعت خودم خدایا شکرت چقدر عظیم وبی نقص منو آفریدی. شکرت که استاد عطاروشن رو برگزیدی وراهو نشونش دادی وایشونم راهنمایی ما شدن. من توانایی مالی خرید دوره رو ندارم ولی رویاشو خط نمی زنم به امید سلامتی وتن درستی وحال خوب واحساس خوب برای هممون

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/16 15:17
   مدت عضویت: 657 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 236 کلمه

   سلام
   گام هفتم: چرا لاغر نمیشوم ؟
   سالها با اضافه وزن درگیر بودم چون در ذهنم این باور بود که من ژنتیکی چاق هستم شانس من اینه خدا اینجور خواسته و چاقی در ذهن من طبیعی شده بود و هر زمان که برای لاغری اقدام کردم و نتیجه نگرفتم به این دلیل بوده .خیلی از افراد چاق از وضعیت جسمی خودشون راضی نیستن و به همین خاطر بیشتر چاق میشن .
   اگر من چاق شدم چون یه سری قوانین رو رعایت نکردم هر چیز خوردنی رو بدون فکر خوردم در مصرف مواد غذایی زیاده روی کردم هیچوقت احساس گرسنگی رو درک نکردم و بذر چاقی رو در ذهن خودم کاشتم و این شرایط رو برای خودم بوجود آوردم توی مراسمات و مهمونی های خانوادگی سعی میکردم جلوی دید نباشم از قرار گرفتن توی جمع زیاد خوشم نمیومد هیچوقت لباس رنگ شاد نمی‌ پوشیدم هیچوقت یاد نگرفتم برقصم فکر میکردم همه بهم میخندن هیچوقت برای پیاده روی با دوستان نمیرفتم و پادرد رو بهانه میکردم با وجود داشتن ۴۰ سال سن روی صندلی نماز میخونم چون آرتروز زانو دارم .
   اما اینروزها که به لطف خدا توی مسیر صحیح قرار گرفتم و ذهنم رو تغییر دادم و احساسم خوب شده و هر موقع دوستان شگفت انگیز رو میبینم به خودم یادآوری میکنم که منم کنار این دوستان خواهم بود و شاد و خوشحال به زندگی ادامه میدم چون من لیاقت تناسب اندام و زندگی شاد رو دارم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/15 18:11
   مدت عضویت: 490 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 341 کلمه

   فایل “گام هفتم “:

   من کاملاً با حرف استاد موافقم که چاقی من طبیعی نیست چون من سالها لاغر بودم و ان حالت من طبیعی بود. همیشه سبک و راحت هر کاری که دوست داشتم انجام میدادم و اصلاً فکر نمیکردم که میتوانم انجام بدهم یا نه!

   البته بگم که بعد از گذراندن دوره ورود به سرزمین لاغرها(گام اول) تونستم سخت ترین کوه را تا قله بروم و برگردم و طولانیترین دریاچه را دور بزنم ولی خوب وقتی لاغر و سبک بودم اصلا به انجام این کارها حتی فکر نمیکردم، فقط انجام میدادم انهم بی درنگ. پس چاقی من طبیعی نیست.

   من میخواهم چاقی ذهن من بدیهی باشد و طبیعی نباشد و من با استمرار در تمرینها چاقی خودم را از بدیهی بودن به لاغری طبیعی برسانم. میخواهم همه دقت خودم را به کار ببرم. من ميخواهم همه تلاش خودم را بکنم تا به حالت طبیعی جسم خودم که لاغری و تناسب اندام است برسم.

   من دیدگاه خودم راجع به خودم را در طول 6 ماهی که در این سایت هستم، تغییر داده ام. من میخواهم به حالت طبیعی که لاغری و تناسب اندام است برسانم. من سالها لاغر بودم پس برای من که لاغری را تجربه کرده ام خیلی راحت است دوباره به ان حالت برگردم چون چاقی من طبیعی نیست. 

   خیلی خیلی راحت است من لاغر شوم. بدن من دیوانه لاغری است. بدن من اماده است که من کمتر پول خرج کنم که مواد غذایی اضافه بخرم و بخورم. من حتی رستوران رفتن را دیگر به عنوان تفریح نمیدانم. من پارک رفتن ، پیاده روی کردن حتی با ماشین رانندگی کردن را تفریح جالبتری تا خوردن میدانم. چاقی من طبیعی نیست. 

    من فقط و فقط و فقط برای گرفتن انرژي غذا میخورم. من کاملاً با استاد موافقم که اشنا شدن من با افراد گروه در این سایت و هم مسیر شدن باانها، به من انرژی میدهد مخصوصاً برای من و دیگر دوستانی که ساکن ایران نیستیم بودن در این گروه به ما امکان این رامیدهد که از نظر احساسی ما حس کنیم لحظاتی داخل ایران هستیم و همه در کنار هم و در کنار هم وطنان عزیز مان هستیم. 

   روز جمعه 15 اسفند ماه سال 1399

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/12/24 02:45
    مدت عضویت: 380 روز
    اندازه متن
    همیار لاغری
    محتوای دیدگاه: 257 کلمه

    عالییییییی بود لاله جان👌👏🌹
    چقدر از تغییرات و عکس پروفایل شما انرژی میگیرم💪👏🌹💪💪
    بیشتر اوقات افراد چاق، آدم هایی گوشه گیر و افسرده و تنها و اعتماد به نفس پایین و ترجیح میدادند توی جمع و گروه و جشن و مهمانی ها حضور کمتری داشته باشند
    بیشتر اوقات هم کسی افراد چاق رو درک نمیکرده حتی نزدیک ترین فرد زندگی که میتونه همسر آدم باشه، وقتی میگفتی دست خودم نیست، میدونم سیرم ولی باز دوست دارم بخورم،همیشه میل دارم غذا یا چیزی بخورم، هر کسی هر چیزی تعارف کنه اگه سیر هم باشم دست رد نمیزنم و دوست دارم بردارم و بخورم، یا میدونم بیشتر از حد نیاز بدنم هست ولی بازم میخورم، اون لحظه میخورم ولی بعدش پشیمون میشم و…. این حرفها رو هم حتی درک نمیکردند
    اما اینجا همه مثل هم هستیم، گذشته هامون،خاطراتمون،دردهامون، تجربیاتمون،شکست هامون،تلاش هامون و… همه چیزمون شبیه هم هست، همه همو خوب درک میکنن و نمیفهمن، اینجا کسی، کسی رو مسخره نمیکنه و بهش نمیخنده
    بلکه اینجا جایی هست دیگه از تنهایی و بی کسی درد چاقی در اومدی، جایی که همه در یه مسیر و هدف مشخص گام بر میدارند و همه پشت هم هستند و به هم کمک و امید و انگیزه میدن و همو تشویق می‌کنند
    خداروشکر میکنم که خداوند منو به این مسیر هدایت کرد و منو توی این جو و حس و حالی عالی و سرشار از فرکانس و انرژی مثبت قرار داد
    برای شما هم بیشتر خوشحالم چون در ایران نیستید، این سایت و جو مرهمی عالی برای روزهای غربت تون هست….
    با آرزوی تناسب افکار و اندام برای شما و تمامی دوستان🧠💪🫀

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     1399/12/24 23:33
     مدت عضویت: 490 روز
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 5 کلمه

     از محبت قلبی شما سپاسگزارم.
     لاله

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/14 20:08
   مدت عضویت: 740 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 762 کلمه

   گام‌ هفتم

   سلام وقت بخیر

   چاقی برای من کاملا طبیعی جا افتاده بود و اصلا فکر نمیکردم منهم میتونم دارای بدن نرمال ومتناسب باشم ،حق خودم نمیدونستم برای همین هر دفعه که با رژیم و ورزش های سخت لاغر شدم مجدد برگشت وزن داشتم ،چونکه خودمو در جسم لاغر نمیپذیرفتم احساس میکردم جای اشتباهی هستم و در عرض چند ماه برمیگشتم به تنظیم خودم با اینکه آرزوی داشتن بدن متناسبو داشتم

   ۱۵ ماهه در دوره ها هستم که فقط همین یک‌ باورو در خودم بسازم که (انتخاب کنم ،که، جسم متناسب ذاتی خودم باشم)

   و پذیرفتن این باور که من باید بصورت طبیعی متناسب باشم

   اینهمه در دوره هستم و تمرین میکنم که شنیده هاییکه در عرض ۴۰سال از خودم شنیدم رو تغییر بدم

   و من کاملا برعکس این موضوعو پذیرفته بودم

   این طبیعی نیست که من هنوز نتونستم یه دامن کوتاه بپوشم بخاطر پر بودن پاهام و چقدر دلم میخواد ولی در اصل دامن کوتاه به پاهای چاق نمیاد پس من سالهاست ترجیح دادم فقط بلوز وشلوارهای ساده بپوشم

   این طبیعی نیست که من ۳۰ سال تو رژیم باشم

   این طبیعی نیست که من حتی زمان هاییکه چیز زیادی هم نمیخوردم بازم توپر بودم و حتما ۱۰ کیلو اضافه وزنو داشتم ،سالها خودمو سرزنش کردم که آخه تو چرا این شکلی هستی؟چرا مثل آدیمزاد نیستی؟چرا همه غذا میخورن،شادن،لذت میبرن،میرقصن ،میخندن ،تفریح میکنن ولی تو همش تو اضطرابی،پارسال که تازه ۲ ماه بود وارد دوره شده بودم و هنوز خیلی برام این تمرینات آشنا نبود،به یک مسافرت ۲۱ روزه رفتم ،ما ۳۶ نفر با هم در سفر بودیم،چند نفری چاق بودن و بقیه همه متناسب،دقت میکردم به همسفرام ،صبحانه میخوردن ،۲۰ دقیقه بعدش یه بشقاب پسته با نوشیدنی میخوردن،بیسکویت ،کیک ،تنقلات وووو یه همسفر کرمانی داشتیم که صادرات آجیل به دبی داشت ،تقریبا ۱۰ ۲۰ کیلو آجیل با خودش آورده بود که مدام بین همسفرا تعارف میکرد ،همشون مثل بنز همه چیز میخوردن، ولی من حتی یه تنقلات هم نبرده بودم و باهاشون در خوردن همکاری نمیکردم ،با خودم میگفتم آخه اینا چرا انقدر خوراکی میخورن و بازم لاغرن و بعدها تو دوره متوجه شدم و وقتی توی جمع قرار میگرفتم حالم بیشتر بد میشد و احساس میکردم فرق بزرگیه بین من و بقیه،، ،یادمه چندین سال پیش که قرص های لاغری میخوردم مجبور بودم هم صبح هم عصر همراه قرص هام‌ پیاده روی تند داشته باشم ،سیزده بدر رفته بودیم باغ یکی از دوستان،تقریبا ۳۰ نفر بودیم ،من مجبور بودم هم صبح هم عصر پیاده روی کنم ،همه بهم میخندیدن ،میگفتن بیا از فضای تفریحیشم استفاده کن ،وقت نهار هم که اون زمان ها طبق گروه خونیم غذا میخوردم و نمیتونستم مثل اونها راحت هر غذایی بخورم،انقدر فرق بین خودم و بقیه رو احساس میکردم که باعث میشد بیشتر این باور در من قوی بشه که من حالت طبیعی ندارم

   طبیعی نبود که من فقط نهار به نهار یه خوراکی رژیمی بدون روغن بدون کربوهیدرات وووو داشته باشم و سالها با تمام اون رفتارهای غیر طبیعی زندگی کردم و هیچ موقع نه از خودم راضی بودم نه از خدا ،با خودم در صلح نبودم فکر میکردم خدا فرق گذاشته و حق منو آدم های متناسب خوردن

   و وقتی هم که با خودم در صلح نبودم هیچ بالانسی در هیچ کدوم از جنبه های زندگیم وجود نداشت ،حس آرامش نداشتم،انگار هیچ چیزی سر جای خودش نبود

   و الان خیلی احساس خوبی دارم که خدا هدایتم کرد بسمت دوره های ذهنی و بعد به این سایت

   من واقعا اون زندگی از ته دلم نمیخواستم،چقدر دلم برای خودم میسوخت ولی چاره ای نداشتم،دلایل زیادی برای چاق بودن خودم داشتم و تمام اونهارو طبیعی میدونستم و وقتی قانونی برای ذهن طبیعی تعریف بشه ،هیچ کمکی به ما نخواهد کرد

   الان هم حتی نمیتونم به اون زندگیم فکر کنم ،من میخوام تغییر کنم بسمت راه های درست وصحیح

   بدن سالم وسلامت حق طبیعی والهی منه

   مگر خداوند منو چاق وبیمار آفرید؟مثلا گفت فریده با یه عده زیادی بدن قسمت جهنم که درد بکشن وچاق باشن ،بقیه بیان برن بهشت و متناسب باشن و لذتشو ببرن

   حال خوب وشادی طبیعت سرشت منه و به من به اشتباه فهموندن که زیاد نخند که بعدش گریه است ،زیاد نشون نده حالت خوبه که چشمت میکنن، کسی متوجه نشه پول زیاد داری یوقت فقیرا دلشون میخواد وووووو و من پر هستم از فرمول های اشتباه که هر کدوم از اونها در قسمتی از زمان منو قفل کردن ،مثل وقتی که پای من بسته است به زیر قایقی ،اگر میخوام بیام بالای آب اول باید اون گره ای که به زیر قایق خوردم باز بشه و من رها بشم بتونم بیام بالای آب و تازه نفس بکشم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/12/24 02:56
    مدت عضویت: 380 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 119 کلمه

    بسیار عالییییییییی بود فریده جان👏👏👏👏👏👌👌👌👌🌹🌹🌹🌹
    ما افراد چاق، به شخصه خودم همیشه از خدا گله و شکایت میکردم چرا منو اینجوری آفریدی؟چرا من باید چاق باشم؟ چرا توی سرنوشت من چاقی گذاشتی؟و…. در صورتیکه خودم با باورها و رفتارها و عادت های اشتباهم اصل و طبیعت خودم رو بهم زدم، توی تنظیمات اولیه کارخانه دست بردم و دستکاریش کردم،مقصر واقعی خودم بودم و همش مینداختم گردن سرنوشت و اقبال و شانس و خدا و…. و با طبیعی دونستن چاقی ام یه عمری در این باتلاق دست و پا زدم…
    از وقتی با این سایت آشنا شدم واقعا یه دری روشن به روی ذهنم باز شده تا اونو از تاریکی نجات بده….
    با آرزوی تناسب افکار و اندام برای شما و تمامی دوستان🧠💪🫀

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     1399/12/27 01:39
     مدت عضویت: 740 روز
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 52 کلمه

     خدارو شکر همگی ما جزء هدایت شدگان هستیم و در این مسیر فقط آگاهی هست و تغییر و پیشرفت
     منم خوشحالم با دوستان فرهیخته ای همسیر هستم ،بزودی همگی ما به هدف های زندگی خودمون خواهیم رسید که یکی از مهمترین هاش سلامتی و تناسب اندامه
     براتون نور وعشق خداوندو آرزو دارم

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   ریحانه عطریزاده
   1399/12/12 12:56
   مدت عضویت: 787 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 151 کلمه

   سلام خدمت استاد گرامی و دوستان همراهم🌹
   گام هفتم
   چاق بودن در ذهن من طبیعی شده بود ولی من ندانسته رژیم می گرفتم خبر نداشتم ذهنم را باید درمان کنم و تغییر بدم روش ذهنم را تا لاغر بشم حالا که فهمیدم ذهنم را درمان کردم و سه ساله که دارم ذهنم را درمان می کنم و دیگه ذهنم چاق نیست خیلی لاغر شده و طبیعی شده احساسم خوبه شاد هستم و خودم را دوست دارم و هر غذایی که دوست داشته باشم می خورم وقتی ذهنم گفت نخور سیر شدی دیگه نمی خورم وقتی میل نداشته باشم هیچی نمی خورم نه از راه چشم نه از راه گوش نه از راه بینی یاد گرفتم فقط وقتی گرسنه باشم بخورم و ذهنم طبیعی شده دیگه به چاقی فکر نمی کنم فقط به لاغری و ِلاغر ماندن و ادمهای لاغر فکر می کنم و خودم را توی لباسهای لاغری تجسم می کنم حس خوبی بهم میده وشاد می شم🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/12/24 02:58
    مدت عضویت: 380 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 24 کلمه

    پیشرفت و تغییرات و موفقیت هایی که کسب کردید قابل تحسین هست دوست عزیز👏👏👏👏👏🌹🌹🌹🌹
    با آرزوی تناسب افکار و اندام برای شما و تمامی دوستان🧠💪🫀

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   ریحانه عطریزاده
   1399/12/11 15:59
   مدت عضویت: 787 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 150 کلمه

   سلام خدمت استاد گرامی و دوستان همراهم🌹
   چاق بودن در ذهن من طبیعی شده بود ولی من ندانسته رژیم می گرفتم خبر نداشتم ذهنم را باید درمان کنم و تغییر بدم روش ذهنم را تا لاغر بشم حالا که فهمیدم ذهنم را درمان کردم و سه ساله که دارم ذهنم را درمان می کنم و دیگه ذهنم چاق نیست خیلی لاغر شده و طبیعی شده احساسم خوبه شاد هستم و خودم را دوست دارم و هر غذایی که دوست داشته باشم می خورم وقتی ذهنم گفت نخور سیر شدی دیگه نمی خورم وقتی میل نداشته باشم هیچی نمی خورم نه از راه چشم نه از راه گوش نه از راه بینی یاد گرفتم فقط وقتی گرسنه باشم بخورم و ذهنم طبیعی شده دیگه به چاقی فکر نمی کنم فقط به لاغری و ِلاغر ماندن و ادمهای لاغر فکر می کنم و خودم را توی لباسهای لاغری تجسم می کنم حس خوبی بهم میده وشاد می شم🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/05 15:55
   مدت عضویت: 777 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 458 کلمه

   💗به نام خداوند هدایتگر💗 سلام خدمت هم گروهی های عزیزم به همسفرهای خوبم و پرتلاش م و استاد خوبی ها🥰🥰🥰🥰 چرا لاغر نمی شویم گام هفتم ۷من برای چاق شدن هیچ تلاش و سعی نکردم چاقی در ذهن من طبیعی شده است چیزی که در ذهن ناخودآگاه من �یعی باشد نمی‌توان با آن مبارزه کرد برنامه افرادی که با رژیم دارو و روش های فیزیکی استفاده کردند در حال مبارزه با طبیعت جسم خود بودند اول باید حالت طبیعی بودن چاقی را در ذهن خود دهیم باید هر بار که به اضافه شدن کردیم غیر طبیعی باشد من هیچ وقت وضعیتی که دارم را نباید بپذیرم چرا چاق هستم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این همیشه سوالی بود که من از خودم می پرسیدم چرا چرا لاغر نمی شوم؟؟؟؟؟ آنچه درباره چاقی در ذهن من ذخیره شده انتظار من از جاهای را مشخص کرده اگر در ذهن خودم دلایل متعددی برای چاق شدن دارم پس من در واقع چاقی را خودم می دانم من به دلایلی زیاد چاقی را حق خودم می دانستم به خودم می دادم عوامل بیرونی ارثی بودن کم تحرکی استعداد داشتن در چاقی در واقع داشتن چاقی را هم خودم می دانستم 😬😬😬😬 اگر من چاق هستم یک سری از قوانین را رعایت نکردم توضیح تحمیلی نیست و تو وقتی که من بگویم چاقی تحمیل شده به من نمی توانم لاغر بشوم به جهان هستی داره با قانون و قوانین اداره میشه و اشتباه این است که من فکر کنم که اضافه وزن طبیعی است بدیهی بهمنی یعنی �سری رفتار من انجام می‌دهم که طبیعی نیست و متاسفانه افراد جامعه که سال ها اضافه وزن دارند با این مشکل روبرو هستند به این عمل عادت کردن و فکر می کنند این طبیعی است به همین دلیل هیچ وقت افراد برای بهبودی کاری انجام نمی دهند اگر هم انجام دهند چون در ذهن آنها این فرمول است چاقی ما طبیعی است هر چقدر هم سعی و تلاش کنند به نتیجه نمی رسند قدم اول این است که به قوانین جهان فکر کنیم و آنها را تفکیک کنیم طبیعی بودن را از بدیهی بودن جدا کنیم و من اضافه وزن را که بدیهی بوده است به طبیعی بودن تبدیل کردم و این سد خیلی بزرگی است و اضافه وزن من بدیهی است و با تغییر رفتار و افکار مردم و باورهایم می توانم خودم را به حالت طبیعی برسانم و اضافه وزن خودم را به عنوان طبیعت وجود من می پذیرم چیز سختی نیست و همش چند تا فرمول است چندتا دیدگاه و چندتا فکر افکار را میشود عوض کرد بدون سختی کشیدن خداروشکر می کنم برای این همه آگاهی لحظه به لحظه ام طبیعت بدن من و تناسب استواره این حق طبیعی من که متناسب باشند لاغر شدن شدن آسان ترین کار دنیا است پیش به سوی هدف

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/04 17:58
   مدت عضویت: 310 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 969 کلمه

   به نام خدایی که در این نزدیکیست.
   چرا هر چقدر تلاش میکنم لاغر نمی شوم این سوالی بود که من بارها از خودم می‌پرسیدم؟
   همیشه به این بن بست می‌رسیدم که چاقی و اضافه وزن در خانواده ما ارثیه و همیشه می‌گفتم اینم اگه چیز خوبی بود خدا به ما نمی داد.اما هیچ وقت نمی دانستم که کل جهان طبق قوانین عمل می‌کنه و چاقی و لاغری هم بر طبق رعایت قوانین جهانه . خداوند طبق این قران انسان رو متناسب افریده واین متناسب بودن طبیعت جسم ماست حالا اگه یه سری از ما اضافه وزن داریم این دیگه سرنوشت و ارث و ژنتیک و طبیعت جسم ما نیست . این اضافه وزن واسه بدن ما بدیهیه یعنی خود من یه سری قوانین و رعایت نکردم و رفتارها و کارهایی رو انجام دادم که بر خلاف قوانین بوده و جریمه ام شده چاقی ، حالا اونی که لاغره و داره از زندگیش لذت میبره صد درصد طبق رعایت قوانین حرکت کرده وپاداشش شده تناسب اندام. در طبیعت همه چیز تغییر ناپذیر است ، بدن ما هم جزئی از همین طبیعته مثلاً اب باید به دمای صد درجه برسه تا به نقطه جوش برسه. حالا اگه خودتم بکشی تا به این نقطه نرسه اب جوش نمیاد در طبیعت همه چیز تغییر ناپذیره مثلاً همیشه با طلوع خورشید شاهد دیدن روز هستیم، وبا غروب اون شب 🌃 رو میبینیم ، اتش همیشه داغه و یخ همیشه سرده ، اب همیشه مایعه وسنگ همیشه جامد وهمه اینا درجهان طبیعیه، در زمین هرچی که بکاری همونو برداشت می‌کنی مثلاً نخود بکاری نخود برداشت میکنی، لوبیا بکاری لوبیا ، عدس بکاری عدس ، سبزی بکاری سبزی برداشت می‌کنی طبیعت این طوری جواب میده حالا اگه بخوای دستکاریش کنی و مثلاً توش تغییر ایجاد کنی شاید بتونی رنگ و شکلشو عوض کنی ولی خود محصولو اصلأ نمی تونی عوض کنی مثلاً نمی‌تونی سبزیزجات بیکاری ولی حبوبات برداشت کنی ، ذهن ماهم مثل زمین هر بذری که توش بکاریم همونو برداشت میکنیم ، خب پس همه ما افراد چاق صد درصد بذر چاقی توی ذهنمون کاشته بودیم که محصول چاقی رو برداشت کردیم کسی هم مقصر نیست ، کسی هم دخالتی نداشته ، خودمون بذر چاقیمونو کاشتیم با دقتم ازش مراقبت کردیم ،محصول خوبی هم برداشت کردیم، به قول معروف گندم از گندم بروید ، جو ز جو . خب من تا الان نمی دونستم که جسم و ذهن من طبق قوانین جهان در حرکته ، پس من با هدایت به این مسیر از طرف خداوند و راهنمایی های استاد عزیز بذر لاغری رو در ذهنم کاشتم وبا همون دقتی که از بذر چاقیم مراقبت میکردم ، حالا از بذر لاغریم مراقبت میکنم تا محصول با کیفیت لاغریمو برداشت کنم ، پس من در این مرحله یاد گرفتم که اضافه وزن من طبیعی نیست واین جمله رو این قدر تکرار میکنم تا ملکه ذهنم بشه وذهنم به تضاد برسه ،من تکرار میکنم که برای جسم من لاغری و تناسب اندام طبیعی و اضافه وزن من بدیهیه، اصلا چرا من باید اضافه وزن داشته باشم .همسرمو بچه‌ها هم با من زندگی میکنم اونا هم از همون غذایی که من میخورم ،مصرف میکنن پس چرا اونا همه شون متناسب و خوش اندامن فقط من اضافه وزن دارم تازه اونا همیشه از منم بیشتر میخورن پس این یعنی چی؟ یعنی خداوند اونا رو دوست داره و با من و امثال من دشمنه . نه همچین چیزی نیست فقط اونا طبق قوانین جهان حرکت میکنن و من تا الان بر خلاف قوانین حرکت کردم ، به هر حال قانون ، قانونه مثل قانون جاذبه ، اگه من یه لیوان آب دستم باشه اونو ولش کنم همه میدونن که چه اتفاقی میوفته. صد درصد از دستم میوفته و اب میریزه و لیوان نقش زمین میشه . درسته که انیشتین قانون جاذبه رو کشف کرده ولی این طور نبوده که این قانون وجود نداشته و نبوده، فقط بقیه بهش فکر نکردن واین اقا این قانونو کشف کردن. بدن ما هم اصلش و طبیعی بودنش متناسب بودن فقط ما انسانها خودمون با افکار و رفتارامون این اضافه وزنمونو بدیهیش کردیم مثلاً حیواناتی که تو جنگل و طبیعت زندگی میکنن هیچ گونه اضافه وزن ویا افسردگی ندارن ، یه گربه 🐈 که تو طبیعت زندگی می‌کنه کاملاً متناسبه حالا بیائیم در نظر بگیریم گربه 🐹🥣🥟🥛🍫🥣🥙 که تو خونه با انسانها زندگی می‌کنه با انواع و اقسام مواد غذایی انو دستیش میکنن، وبا با دخالت دست انسان تبدیل میشه به یه گربه چاق و خپل. و همیشه یه سری از انسانها هستن که به طبیعت اسیب و خلل وارد میکنن ولی طبیعت همیشه کار خودشو درست انجام میده و در حال ترمیم گردنه یعنی اگر حتی الان جنگلی اتش بگیره ، چند وقته دیگه بری جنگلو ببینی تعجب میکنی ،چون میبینی که صحیح و سالمه چون طبیعتشو خدا این طوری قرار داده ، بدن ما هم همینطوره درسته که ما خودمون ندونسته از حالت تناسب درش آوردیم ، ولی بدن ماهم مثل همون جنگل کار ترمیممشو به درستی انجام میده حتی اگه جسم ما به آخرین درجه چاقیش هم رسیده باشه ،اگه با روش لاغری ذهنی آشنا بشیم و واین روشو قبول داشته باشیم وتمریناتشو درست انجام بدیم و افکار و رفتار ای اشتباه مونو تغییر بدیم مثل همون جنگل اتش گرفته که سرسبزیشو دوباره به دست آورد ما هم تناسب مونو دوباره به دست میاریم واین اصلأ غیر ممکن نیست . همون طوری که واسه استاد ودیگر دوستانمون اتفاق افتاد وسه ما هم اتفاق میوفته انشالله. .پس بازم باخودم تکرار می کنم که اضافه وزن من طبیعی نیست ومن اونو نمپذیرم واین برای جسم من بدیهیه وداشتن تناسب اندام و لاغری برای جسم من طبیعیه ومن با جان و دل لاغری و متناسب بودن و میپذیرم و ،ورودشو به جسمم تبریک میگم چون حق الهی و طبیعیه منه .و در آخر از استاد محترم به خاطر تمام زحماتی که برای ما میکشن تشکر میکنم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   سهیلا عظیمی ویشته
   1399/11/22 18:00
   مدت عضویت: 833 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 607 کلمه

   چرا لاغر نمیشویم ؟ چرا چاق شدیم ؟ 
    چرا لاغر نمیشویم ،؟ 
   سوال افرادی که مثل ما اضافه وزن دارند همیشه همین است چرا هرکاری میکنیم لاغر نمیشویم با این که سالها تو رژیم و ورزش وقرص و دمنوش بودیم چند صباحی لاغر میشدیم اما به محض رهایی این روشها دوباره چاق میشدیم مشکل کجا بود ؟ مشکل در افکار ماست فرمولهایی که از کودکی تا به حال آموزش دیدیم ما همیشه جسممون را تحت فشار گذاشتیم در صورتیکه جسم ما نمایشگر افکار ماست در ذهن افراد چاق  چاق شدن آسان است ولاغر شدن سخت  چون این آموزش را داشته ایم برای همین  بارها رژیم های طاقت فرسا گرفتیم ورزش های سنگین را به جون خریدیم هر قرص عوارض دار را خوردیم که سعی کنیم کمی لاغر شویم چون لاغر شدن را سخت میدانستیم اما تا این روشها را کنار میگذاشتم به آسانی چاق میشدیم  وچاقی در نظر ما آسان بدست میامد اما حالا با درک قوانین جهان هستی وقدرت ذهن  میتوانیم به آسانی لاغر شویم ولی این درک از کجا بدست میاید ؟ باید برای درک قوانین جهان هستی وقدرت ذهن حتما آموزش ببینیم وراهنما داشته باشیم چون در آن صورت میتوانیم نه تنها در جسم خود بلکه در تمام جنبه های زندگی امون تعقیرات مثبت بوحود بیاوریم یکی از این قوانبن مهم جهان هستی تعقیر ناپذیری طبیعت است  یعنی ما نمیتوانیم در قوانین طبیعت که از طرف خداوند صادر شده تعقیری بوجود بیاوریم  شاید بتوانیم مثلا ننیتوانیم هنداونه بکاریم  وگیلاس برداشت کنیم  ویا گل رز بکاریم بنفشه در بیاید شاید در رنگش بتوانیم با دستکاری در ژنتیک گل رنگش را تعقیر بدیم  ولی ماهیتش تعقیر نمیکنه گل رز همیشه رزه وهندوانه همیشه هندوانه است  هر جیزی که در جهان طبیعی باشه نمیشه تعقیرش داد فقط میشه در آن خلل ایجاد کرد حالا این قانون را ببریم در مورد چاقی اگر چاقی برای ما حالت طبیعی پیدا کند هیچ وقت ما نمیتوانیم لاغر شویم چون چاقی برای ذهن ناخودآگاه ما طبیعی شده وچیزی که برای ذهن طبیعی بشه نمیشه تعقیرش داد  هرچقدر رژیم بگیریم ورزش کنیم دارو بخوریم بخاطر این که در ذهن ما چاقی طبیعی شده نمیتوانیم لاغر شویم  وبرای همین هم بارها در این روشها شکست خوردیم اگر ما میخواهیم لاغر شویم باید چاقی در نظر ما  غیر طبیعی شود ونگاهمون به چاقی تعقیر کند وچاقی در ذهن ناخودآگاه ما غیر طبیعی جلوه کند تا ذهن نپذیرد که چاق شدن یک انر طبیعی است ما با این کار گام مهمی برای لاغری با ذهن برمیداریم  چون چاقی هیچ وقت برای ما قابل قبول نبوده وگرنه این همه از راهای متفاوت تلاش نمیکردیم که لاغر شویم ما فقط راه درست را نمیشناختیم اما حالا از راه صحیح لاغری با ذهن متوانیم خیلی آسان وراحت لاغر شویم حالا چرا ما چاق شدیم ؟ چون همیشه به چاقی توجه میکردیم و دلیل های زیادی برای چاق شدن خود داشتیم  مثل این که من آب هم بخورم چاق میشوم یا چاقی من ارثیه یا ازدواج کردم چاق شدم یا بارداری باعث چاقی من شد این دلایل در ذهن باعث میشد که چاقی طبیعی جلوه کنه وذهن باور کنه که چاق شدن طبیعیه حالا باید این افکار وفرمولهای اشتباه را با آموزش درست با فرمولهای صحیح لاغری عوض کنیم تا ذهن ما قبول کنه که چاقی طبیعی نیست بلکه لاغری وتناسب اندام داشتن برای طبیعی است  
   کل جهان هستی با قانون هدایت میشه  ‌قانون را نمیشه عوض کرد بدن ما هم طبق قوانین جهان هستی  است  وقتی ما چاق میشویم باید بپذیریم که فقط خودمون مسول چاق شدن خودمون هستیم  قانون بدن ما داشتن تناسب است که پیش فرض ذهن ماست حالا اگر ما بیایم خودمون را با افکار اشتباه چاق کنیم واین چاقی را طبیعی بدونیم  دیگر نمیتوانیم لاغر شویم   این چاقی بدیهی است طبیعی نیست  چون خودمون دخیل در این چاقی بودیم با رفتار اشتباه  وگرنه طبیعت ما تناسب داشتنه تا وقتی ما چاقی را طبیعی بدونیم هزار بار تلاش کنیم لاغر نمیشیم  چون برای ذهن چاقی طبیعی شده  باید برای ذهن دلایل بیاریم تا ذهن درک کنه که چاقی طبیعی نیست وبدیهیه  با دلایلی که  این همه آدم متناسب در کره زمین وجود داره پس چاقی طبیعی نیست   متناسب بودن طبیعیه  تا ذهن این مورد را گسترش بده  وبه سمت تعقیر افکار از جاقی به سمت لاغری وتناسب برویم 
   با تشکر از استاد عزیز

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/21 01:50
   مدت عضویت: 499 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 92 کلمه

   سلام:نظر من به سوال دوستمون.
   یعنی که شما بدن خودت را دوست دارید و او را عاشقانه بغل می گیرید ولی چاقی که خودت برای خودت ساخته اید نپذیرید برای رفع آن که عامل بیرونی توسط خودتون آمده است تلاش و کوشش کنید .یک مثلا می زنم شما یک لباسی را خیلی دوست دارید بعد یک لکه می افتد اینجا شما از اون لکی که روی لباس ایجاد شده ناراحتی و چون اباس خود را خیلی دوست دارید هر کاری می کنید که اونون لکه را ازبین ببرید نه خود لباس را .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   ماندانا میسری
   1399/11/21 01:16
   مدت عضویت: 335 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 73 کلمه

   به نام خدای همیشه مهربان
   سلام به همگی واستاد عزیز
   دوست عزیز من برداشتم از چاقی ذهن و باور ماست و چاقی مربوط به ذهن ماست که باید انرا نپذیریم و برای عوض کردن و درست کردن ان تلاش کنیم ولی بدن ما درگیر این ذهن شده و مقصر اصلی نیست پس باید با ان مهربان باشیم مثل مادری که عاشقانه فرزندش را دوست دارد ولی از رفتار بد او بسیار ناراحت میشود وانرا نمیپذیرد

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/20 20:39
   مدت عضویت: 821 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 976 کلمه

   سلام . فکر میکنم ۹-۱۰ روز گذشته . من تونستم فرمول ذهنی که در گام قبل بود رو در ذهنم بکارم .
   💪💪💪💪💪

   بالاخره ذهنم اجازه داد که از این فرمول جدید استفاده کنم .
   🤗🤗🤗🤗🤗
   من معمولاخیلی با ذهنم راه میام چون خودم ساختمش مثل بچم می مونه . دوسش دارم ‌. ❤❤❤❤

   دوست ندارم بهش ظلم کنم دلم میخواد متقاعدش کنم . 👍👍👍👍👌👌👌👌

   خلاصه ذهن من با رضایت تمام فرمول خوردن در زمان شنیدن قار و قور شکم و دست از غذا کشیدن بعد از برطرف شدن این حالت رو پذیرفت . 👏👏👏👏👏👏
   آفرین به ذهن توانمندم ‌. 👏👏👏👏👏

   تونستم با اهرم رنج و لذت متقاعدش کنم . بهش گفتم من از این کار لذت میبرم .
   من امیر بر خوردن هستم .👱👑👑👑👑👑
   اسیر خوردن نیستم ‌. 😾😾😾
   من شایسته ی رفتار متناسب هستم .👸👸👸👸👸
   من رفتار غذایی صحیح رو بر خوردنهای گاه و بیگاه ترجیح میدم . 👸👸👸
   من لذت میبرم .😃😃😃😃
   حتی زمانهایی هم که جسمم طلب غذا میکنه اون غذا خوردنه خیلی بهم لذت میده😍😍😍😍 تا وقتی پی در پی سیرم و هی وارد معدم میکنم تا به سوء هاضمه گرفتار بشم .😝😝😝.
   خوردن های پی در پی جسم منو مریض میکنه . حالم بد میشه . احساس بدی دارم . 😧😧😧😳😳😳😳😩😩😩😩
   و خلاصه گفتم تا ذهنم به طور کامل راضی نشده نمیام اینجا و نمینویسم تا بالاخره دیدم نسبت به این الگو نظر مساعد ذهنم رو جلب کردم و اومدم برای ادامه ی گامها . ✍✍✍✍✍✍

   خب میریم سراغ گام ۷
   من الگوی طبیعی بودن لاغری رو خیلی وقته درست کردم الحمدلله.
   برداشتن چاقی برای بدن طبیعیه .
   ما خودمون رو رها کنیم متناسب میشیم .
   خودمون رو تخریب نکنیم متناسب میشیم .
   ترمیم بدن بر متناسب شدن استواره .
   طبیعت بدن بر تناسب استواره ‌.

   من در وزن کنونی احساس امنیت نمیکنم چون به نظر خودم چربیهای اصافه دارم که این چربیها نشان از این داره که الگوی چاق کننده در ذهن من هستند و دارن تکرار میشن .

   پس باید اون الگوها رو اصلاح کنم تا طبیعت بدن من خودبخود متناسبم کنه .
   ذهن من چربی سوزه . چربی سوزی جزء طبیعت بدن منه ‌.

   البته چربیهای ضروری هم تا حدی برای بدن لازمه که اونم خودبخود بدن انجام میده و بدن رو در وضعیت متناسب نگه میداره ولی در وضعیت کنونی من چربیهای زائد در قسمت رانها و شکم من بیشتره و این نشان از فرمولهای چاق کننده ی ذهنیه که چربی سازی رو قویتر از چربی سوزی کرده .
   طبیعت اصلی بدن ما اینه که چربی سوزی در بدن روند طبیعی هست چون چربی ها انرژی های آزاد نشده هستند . من ازشون دل نکندم . بهشون دلبستگی دارم و این احساس رو به خودم دادم و بدنم اونها رو ذخیره کرده . یعنی احساس کمبود به خودم دادم .

   در حالیکه فراوانی همواره بر همه ی ما جاریه . فراوانی طبیعت اصلی بدن هست . همه چیز در اختیار من هست . متناسب شدن به وفور در اختیار من هست . نباید به خودم بگم لاغری نیست . باید بگم هست . تناسب در من جاریه . چون طبیعت اصلی وجود من متناسب شدنه . باید ذهنم رو متقاعد کنم که متناسب شدن طبیعت بدن منه .
   که البته متقاعد شده .
   من الگوهای ذهنم رو تغییر میدم .
   من مسیر ذهنم رو تغییر میدم .
   من متناسب شدن رو طبیعی میدونم .
   چون من یک انسان هستم چون خداوند در سوره ی تین فرموده و خلقنا الانسان فی احسن تقویم . ما انسان رو در بهترین و زیباتریت قامت آفریدیم .
   آیه ی قرآن شاهد بزرگیه بر این که تناسب است که طبیعت اصلی بدن است . تمام وجودمان د ر تلاش است که ما متناسب باشیم .
   چاقی برای بدن ما حالت کش یا فنری را داشت که آن را کشیده بودیم و به زور ان را نگه داشته بودیم در حالیکه بدن ما هر لحظه میل دارد به طبیعت اصلی خود بازگردد . حالت انعطاف پذیری بدن نعمتیست برای اینکه ما از ان استفاده ی خیر کنیم نه اینکه آنقدر آن را بکشیم و بکشیم و بکشیم تا پاره شود .

   این انعطاف پذیری برای ساخت الگوهای مناسب است . برای کاشت درختان دلخواه و زیبا نه کاشت زشتیها .

   انعطاف پذیری برای ذهن و بدن مفید است ولی ما از طبیعت ذهن و بدنمان سوء استفاده کردیم و در این طبیعت انعطاف پذیر که مثل موم در دستان ما شکل میگیرد شکل نازیبا دادیم . در حالیکه طبیعت آن بر اینست که او شکلهای خوب به خود بگیرد . زیبایی طبیعت ذهن و بدن است . جوانی طبیعت ذهن و بدن است . سلامتی طبیعت ذهن و بدن است . تناسب طبیعت ذهن و بدن است . شادی طبیعت ذهن و بدن است . حرکت ، طبیعت ذهن و بدن است . زایش و رویش ، طبیعت ذهن و بدن است . در حالیکه ما با کاشتن بذرهای مخرب از این زمین الهی سوء استفاده کردیم . ما به خود و طبیعتمان ظلم کردیم . خدایا کمکمان کن که بیشتر در جهت اصلاح این زمین قدم برداریم .
   خدایا ایمان ما را روزافزون کن تا بیشتر بدانیم که نعمات ذهن و جسم که تو به ما عطا کردی طبیعتشان بر خیر جاریست و تناسب یکی از این خیرهاست ‌
   خدایا سپاسگزارم که هر لحظه یاری ام میدهی تا خودم مسئولیت کارهای خود را به عهده بگیرم و در جهت رفع آنها بکوشم تا حالم بهتر شود . تا از زندگی ام بیشتر لذت ببرم . تا انگیزه ام بیشتر شود تا بهشتم را زیباتر کنم . تا زندگی ام را زیباتر کنم . تا جاودانگی ام را زیباتر کنم . تا دنیایم را زیباتر کنم . تا نتایجم را زیباتر کنم .

   خدایا طبیعت بدن من بر تناسب استوار است از تو ممنونم که این باور را در من رویانیدی .

   استاد از شما هم بسیار سپاسگزارم که با یاداوری فرمولهای عالی ما را در جهت حرکت در مسیر تناسب ترغیب و تشویق می کنید ‌

   خدایا سپاسگزارتم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/11/24 14:17
    مدت عضویت: 812 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 9 کلمه

    به به عالی احسنت آفرین خیلی عالی بود 😍😘🤗

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    سهیلا عظیمی ویشته
    1399/11/29 12:58
    مدت عضویت: 833 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 6 کلمه

    فوق العاده بود عالی 🙏🙏🙏🙏

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    1399/12/24 10:55
    مدت عضویت: 380 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 35 کلمه

    بسیار عالییییییییی بود فاطمه سادات جان، مرحبا به این فهم و درک و تغییر و قلم تون👌👌👌👏👏👏👏👏🌹🌹🌹🌹🌹
    همیشه از نوشته های شما بسیار لذت و استفاده میبرم🙏🙏🙏🌹🌹🌹
    با آرزوی تناسب افکار و اندام برای تمامی دوستان 🧠💪🫀

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/20 20:32
   مدت عضویت: 481 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 63 کلمه

   سلام استاد گرانقدر،با گوش دادن به این فایل یک تضاد برای من پیش اومد در فایلهای قبلی شما فرمودید بدن خودتون رو دوست داشته باشید و عاشقانه در بغل بگیرید و از وضعیت موجود متنفر نباشید ولی در این فایل فرمودید چاقی خود رو نپذیرید و به خودتون بگید من این وضعیت رو نمی پذیرم ممنون میشم دوستان عزیز لطفا راهنمایی کنید ممنونم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/11/20 22:13
    مدت عضویت: 430 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 236 کلمه

    سلام دوست عزیز استادگفت که چاقیتونوبپذیریدازنظرمن منظورشان این بود که خودتونو بپذیرید و خودت رودوستداشته باش عزیزم وباخودت جنگ نکن واین که چاقیو نپذیرمنظورشون این بود که این روبه عنوان طبیعت وجود ت نپذیرچون همانطورکه تودوست خوبم درمسیرچاقی قرارگرفتی ومن هم قرارگرفتم به دلیل پذیرش طبیعی بودن چاقی هست درحالیکه چاقی طبیعی نیس چون خیلی هاهستن که اطرافمونن که اندام متناسب دارن پس چاقی یک امر طبیعی نیس ولاغربودن طبیعت وجود شماس به این فکر کن عزیزم چراهربارکه رژیم می‌گرفتیم دوباره برمیگشتیم سرخونه ی اول به این دلیل بود که من وشمادوست خوبم چاقی روبه عنوان یک روندکاملاطبیعی درزندگیمون می‌دیدیم رفتارهامون برامون عادی بودبه همین خاطر زمانیکه رژیم می‌گرفتیم درگیری ذهنی برامون پیش میومدچون کاروبرنامه ی ذهنیمون روبراساس تنهاتغییررفتاربهم میریختیم وافکارمون هنوزدرگیرچاقی بودن نمی‌تونستیم ازعادتهامون دست بکشیم به خاطر این که کارهای عادی مادرمسیرچاقی بودوبه خاطر اینکه سال هابهش عمل کردیم بهش به عنوان طبیعت نگاه میکردیم واین کاررژیم گرفتن برای مابه عنوان این بود که ما داشتیم با طبیعت خودمون میجنگیدیم واین که دوست خوبم مقصراضافه وزن ما جسم مانیست که اونونپذیریم وباهاش جنگ کنیم جسم ماپاسخ دهنده‌ی رفتاری هست که ماازطریق تکرار کردن اونها طبق افکارمون انجام دادیم به خاطر همین استادمیگه جسمت روبپذیروباخودت خوب رفتار کن چون جسم باهمین حالی که هستیم بازم داره کارهاشوانجام میده و کارهایی که ازطریق ذهن بهش میدیم روانجام میده پس دوست خوبم خودتوعاشقانه دوست داشته باش چون تو همین الان هم بهترینی ودرمسیرصحیح قراداری 🌸🌸🌸

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    1399/11/20 22:50
    مدت عضویت: 642 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 203 کلمه

    سلام دوست عزیز
    استاد فرمودند بدن خودتون رو دوست داشته باشید از این جهت که متاسفانه ما به خاطر چاقی و اضافه وزنی که داریم از بدن خودمون متنفر هستیم اعتماد به نفس نداریم واصلا دوست نداریم خودمون رو توی آینه ببینیم و خجالت میکشیم توی جمع دوستان حضور پیدا کنیم و مهمونی برویم و حتی حاظر نیستیم توی عکس ها باشیم و از وضعیت جسمی خودمون بدمون میاد برای همین تا زمانی که تفکر ما این هست ذهن اجازه لاغری نمیده چون ما تا شروع به لاغری میکنیم فورا حس تنفر از بدنمون جلوی ما را میگیره و اجازه لاغری نمیده ولی زمانی که بدن خودمون رو دوست داشته باشیم روند لاغر شدن ما خیلی سریع و با لذت میشه چون کل سیستم بدنمون ما را در این مسیر یاری میکنند.
    استاد فرمود چاقی رو مهمون بخوانیم از این جهت که طبق باورهای اشتباه مثل ارثی بودن و عدم تحرک و… در ذهن ما اینجور تداعی شده که سرنوشت نهایی ما چاق بودن هست اما زمانی که اون رو مهمون بدونیم ذهن ما باور میکند ما لیاقت لاغر شدن داریم و سرنوشت نهایی ما متناسب بودن هست و باز هم کل سیستم بدنمون ما در این مسیر لاغری یاری میکنند😊ایام به کامتون خوش🌹

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    1399/11/20 23:34
    مدت عضویت: 361 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 95 کلمه

    سلام دوست عزیز
    درک من از آموزش‌های استاد این بوده که شما نباید از جسم چاق خودتون متنفر باشید از دیدنش در آینه فرار کنید، مقصر جسم شما نیست بلکه جسم ما مشتاق لاغری است. باید با جسمتون در آشتی باشید خودتون رو در آغوش بگیرید و بهش بگید به کمک هم مهمان ناخوانده چاقی رو بیرون میکنیم. ولی نباید وضعیت چاقی خودتون رو عادی بدونید، چاقی نباید براتون طبیعی باشه باید تلاش کنید به طبیعت خودتون که لاغری هست برگردید. این دو موضوع که مطرح کردید در مسیر لاغری مکمل هم هستند نه در تضاد.

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     1399/11/21 14:21
     مدت عضویت: 481 روز
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 83 کلمه

     سلام الهه جان ،ممنونم از اینکه خیلی ساده بمن توضیح دادین که این دو موضوع در یک راستاست و من همزمان که جسم خودم رو دوست داشته باشم نباید با چاقی جسمم کنار بیام چون روند طبیعی اینه که من باید متناسب باشم ،از همه دوستانی که سعی کردن برای من این موضوع رو قابل درک کنن ممنونم ، علی الخصوص از استاد عزیزم که نوشته های ما رو با دقت میخونن و به ما جواب درست رو میدن، زنده باشین استاد گرانقدر

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
      1399/11/21 17:43
      مدت عضویت: 361 روز
      اندازه متن
      محتوای دیدگاه: 14 کلمه

      خواهش می‌کنم دوست عزیزم، خوشحالم که به جواب رسیدی.
      انشالله به زودی شگفتی‌ساز خواهی شد.

      برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
      امتیاز: 0 از 0 رأی
      افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
       1399/11/21 21:09
       مدت عضویت: 481 روز
       اندازه متن
       محتوای دیدگاه: 5 کلمه

       ممنونم همچنین شما دوست عزیز

       برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
       امتیاز: 0 از 0 رأی
       افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    1399/11/20 23:40
    مدت عضویت: 331 روز
    اندازه متن
    مدال طلایی
    همیار لاغری
    محتوای دیدگاه: 390 کلمه

    سلام دوست عزیز و همسیر…
    منظور استاد ازین ک بدن (جسم)خودمون رو دوست داشته باشیم و خودمون رو بغل کنیم این بود اگ از چاقی متنفر باشیم حالمون بده ، اگ خودمون رو دوست نداشته باشیم ، توی ذهن ناخداگاه هم این فرمول ایجاد میشه ک وقتی این خودشو دوست نداره منم نمیتونم کاری براش کنم کمکش کنم یا این فرمول رو ایجاد میکنیم ک چاقی رو بیشتر دوست داریم چون ذهن نمیتونه تشخیص بده ک ما اون چاقی رو دوست داریم یا میخایم از شرش خلاص بشیم…بنابراین اگ جسممون رو دوست داشته باشیم ، عاشق خودمون باشیم ، دیگ حالمون بد نمیشه از خودمون ، ترسی از آینه و دیدن چاقی خودمون نداریم ،چون اگ بترسیم از چاقتر شدن همیشه ترس از مصرف مواد غذایی داریم و ترس از چاقی حس بدتر چاق شدن رو در ماایجاد میکنه،،پس وقتی خودمون رو عاشقانه دوست داشته باشیم ، از دیدن خودمون تو آینه لذت ببریم ،و ترس از مصرف مواد غذایی ب اندازه نیاز بدن نداشته باشیم دبگ ما ب چاقی فکر نمیکنیم ،مثلا قبلا میرفتیم جلوی آینه یا لباسی رو می پوشیدیم و ناراضی بودیم و فقط خودمون رو سرزنش میکردیم و هی دنبال راهکارهای بودی برای لاغری ،در حالی ک داشتیم چاقی رو برای خودمون پرنگ تر میکردیم ک مثلا ما عاشق چاقی هستیم…
    موضوع بعدی ک نپذیریم ک چاقیم:ببین دوست عزیزم ما اومدیم دلایل چاقی اوردیم ، بعد برای دلایلمون منطق اوردیم ک اگ بر اثر پرخوری چاق شدیم ،،هستن کسایی ک پر خورن ولی متناسبن این دلیل منطق ها رو باید ب ذهن آموزش بدیم ک چاقی ما طبیعی نیست ،،،یا اگ زمانی ک رژیم میگرفتیم و ورزش میکردیم ولی نتیجه خاصی نمیگرفتیم دیگ ب حالت تسلیم درومدیم ک چاقی ما طبیعیه..دیگ من باهررژیم وورزش و چربیسوزی نمیتونم لاغر بشم..استاد میگن ک نپذیریم ک ما چاقیمون طبیعی چون طبیعت مااز اول متناسب بوده ..پیش فرض ما متناسب و لاغر بوده..ک ما براساس ی سری افکار و باور اشتباه خودمون رو از حالت تناسب اندام ب چاقی رسوندیم..حالا ما باید یاد بگیریم ک فرمول های چاقی رو ک خودمون باعث شدیم دیدیم و شنیدم و اونها رو باور کردیم یاد بگیریم باز با خوندن متن ها با گوش یا دیدن فایل ها و نوشتن درکمون راجبه فایل این فرمول
    هاروو کمرنگ و کمرنگ تر کنیم تا پیش فرض خودمون همون لاغری رو بیاد بیاریم …امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    1399/11/21 09:07
    مدت عضویت: 512 روز
    اندازه متن
    مدال طلایی
    همیار لاغری
    محتوای دیدگاه: 431 کلمه

    سلام دوست عزیزم استاد منظورش اینه که خودمون در همین شرایطی که هستیم بپذیریم دیگران یا عوامل بیرونی مقصر اضافه وزن مون ندونیم و مسئولیت شرایط الان بپذیریم با خودمون در صلح باشیم وقتی خودمون بگیم آره تقصیرمنه بدن من توانایی لاغر شدن داره من خودم با اشتباهات خودم جلو روند طبیعی جسم که تناسب اندام است گرفتم پس می‌دونیم خودمان اینجور کردیم خودمونم با روش صحیح لاغری با ذهن است اموزش صحیح برای همیشه متناسب میشیم واسه همین استاد میگن. بدن خودت دوست داشته باش چون وقتی تو خودت دوست داشته باشی با همین وضعیتی که هستی آرامش پیدا می‌کنی از خودت متنفر نیستی خودت در هر شرایطی دوست داری حس نیاز به لاغری نداری حسرت نمی‌خوری میگی من الان خودم دوستدارم حالا میخام یه تجربه جدید داشته باشم شد شد نشدم عیبی نداره من دارم زندگیم میکنم اینجوری نیاز به لاغری برداشته میشه جاش علاقه میگیره و برای ذهنت آسان میشه چون قانون ذهن اینه هرکاری براش آسان لذت بخش باشه انجام میده و چون قبلا ما از خودمون بدمون میومد سرزنش میکردیم خودمون حالمون احساسمون بد میکردیم و همه جوره نیاز داشتیم به لاغر شدن حسرت می‌خوردیم….واسه همین ذهن لاغر شدن براش سخت بود ولی وقتی تو از شرایط الانت راضی باشی خودت دوست داشته باشی بگی نیاز ندارم فقط علاقه دارم یه تجربه جدید داشته باشم و مقصر صدرصد چاقییم خودمم و با راه صحیح موفق میشم خب دیگه این یعنی دوست داشتن بدن خودت و اما واسه بخش دوم سوال چون استاد میخوان بگن این سرنوشت شانس تونیست که تا ابد چاق بمونی این قابل تغییر است حق طبیعی تو تناسب اندام است و خودت گول نزن سیستم بدنت به طور پیش فرض اندام ایده آل بوده اگه الان نداری این اندام رو چون تقصیر خودت بوده یکسری آموزش ها چاقی دیدی باور کردی عمل کردی نتیجشم شد این جسمی که الان مبینی پس بیا راه صحیح انتخاب کن استمرار داشته باشه و عمل کن مطمعن باش به اون اندام ایدهالت خواهی رسید چون حق طبیعی تو تناسب اندام است بدنتم خودش عاشق لاغری است پس اولا با خودت صلح کن وشرایطت الانت بپذیر خودت دوست داشته باش دوما برای رهایی از این چاقی که آفریده فرمول ها ذهنت راه صحیح انتخاب کن آموزش ببین با ذهن عمل کن تا موفق بشی چون حق طبیعی شما لذت بردن در این دنیا است حق طبیعی شما تناسب اندام است لذت بردن از همه نعمت ها خداوند است پس شروع کن

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    1399/11/21 11:13
    مدت عضویت: 774 روز
    اندازه متن
    مدال طلایی
    همیار لاغری
    محتوای دیدگاه: 566 کلمه

    چاقی خودمون رو دوست داشته باشیم : سلام دوست عزیز منظور این هست که چاقی خودت رو بپذیر و بگو من الان چاقی رو در جسم خودم میبینیم و وجود داره و من میپذریم اون رو اما من باید یه کاری براش بکنم یعنی بپذیر تسلیم باش و اما به دنبال راه حل بگرد که چیکار کنم از شر اون خلاص بشم؟؟ یعنی با اون چاقی خودمون در صلح باشیم که آره بدن ما چاق هست حالا به خاطر یه سری افکار و رفتار اشتباه خودمون هست و خودم هم باید درستش کنم و حالمون رو بد نکنیم چون در حال بد و به دنبال اون نداشتن آرامش هیچ وقت ما موفق نمیشیم و ادامه نمیدیم پس باید از وجود خودمون
    با چاقی لدت ببرییم (هر چند که اولش شاید سخت باشه )و لی باید با اون در صلح باشیم چطور ؟؟به جنبهای مثبت اون چاقی فکر کن که چه مزیتهایی برات داشته و ازچاقی خودت متتفر نباش و وقتی متنفر نباشی پس قطعا خودت و جسمت را به هر شکلی که هست حتی پهلوهای آویزون و حتی شکم گنده دوست خو اهی داشت و وقتی خودت تونستی خودت رو دوست داشته باشی ذهن تو هم آرامش پیدا میکنه و برای لاعری تو بهتر گام برمیداره .
    و اما اینکه چاقی خودتون رو نپذیرید :منظور این هست که نپدیریم این چاقی در بدن من طبیعی هست باید قبول کنیم بدیهی هست نکته ی کلیدی این فایل همین بدیهی و طبیعی بودن هست دوست عزیز که شما در سوال خودتون استفاده نکردید و به اشتباه میفتید استاد گفتن نپدیرید که چاقی شما طبیعی هست بپدیرد که چاقی شما بدیهی هست چون هر انسانی به صورت طبیعی باید بدنی سالم و شاداب و سلامت و متناسب و ثروتمند و سعادتمند و …. داشته باشه و کلا هر چه خیر و خوبی هست یکجا اونها رو انسان داشته باشه و اگر نداره غیر طبیعی هست پس ما که چاقیم چاقی ما طبیعی نیست و نباید بپذیریم باید بگیم با این همه دلیل ها که در فایلهای قبل آوردیم مثل کم کاری تیرویید و یا اشتها و یا ژنتیک و یا ارثی بودن و … بدیهی هست که من چاق باشم چون دلیل داشتم و با خیال راحت تا تونستم خوردم که دیگه تقصیر من نیست تقصیر ارث و زنتیک و … بقیه هست و هیچ کاری من برای خودم نمیتونم بکنم و با دلیل آوردن ومنطقی و طبیعی کردن چاقی ما چاقی رو برای خودمون به ارمغان آوردیم و اما اسمش رو گذاشتیم چاقی من طبیعی هست که خطر ناکترین کار همین هست دوست عزیز ما باید مسولیت تما زندگی و کارها و این چاقی خودمون رو به عهده بگریم و بگیم در هر مقطعی از زندگی که هستیم و در هر وزنی که هستیم خودمون به وجودش آوردیم با افکار و باورهامون و رفتارهامون پس طبیعی نیست که چاق باشیم یا بیمار باشیم و یا خوشبخت نباشیم و … و بدیهی هست و همیشه بگو چاقی من طبیعی نیست همانطور که بیماری و رنج و سختی و بدبختی و …. در زندگی من طبیعی نیست اینها همه نتیجه افکار و اعمال خود انسانها به خودشون هست و بدیهی هست پس هر چه از خداوند به ما میرسد خیر و خوبی هست .

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   سهیلا عظیمی ویشته
   1399/11/18 18:48
   مدت عضویت: 833 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 550 کلمه

   تمرین چرا هرچه تلاش میکنم لاغر نمیشوم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   تمام جهان هستی بر طبق قوانین الهی هدایت میشود مانند باریدن باران و یا یخ بستن آب در صفر درجه و یا جذر ومد دریاها ویا چرخش زمین به دور خورشید با سرعتی یکنواخت وپدیدار شدن شب وروز آمدن خورشید از مشرق ویا غروب خورشید در مغرب وخیلی از قوانین دیگر که در جهان هستی وجود دارد و طبعیت این جهان برپایه این قوانین به صورت طبیعی استوار است همین طور بدن انسان هم برپایه قوانین الهی بنا شده ویک سری پیش فرض به صورت قانون در بدن انسان هم وجود داره طبق این پیش فرض ها بطور طبیعی انسان ها متناسب آفریده میشوند مگر در موارد خاص و نادر پیش فرض انسان ها تناسب داشتن است وچاق شدن و چاق بودن برای اندام انسانها یک فرض غیر طبیعی است وقتی چاق میشویم باید قبول کنیم که این چاقی غیر طبیعی است وتحمیلی است وبه صورت بدیهی برای ما در آمده باید مسولیت چاقی را خودمان به عهده بگیریم چون خودمون با رفتار ها وعادت های اشتباه باعث غیر طبیعی بودن وچاقی در بدن خودمان شدیم مثلا وقتی تخم هنداونه میکاریم طبق طبیعی بودن انتظار داریم هندوانه بدهد اگر مثلا سیب بدهد این غیر طبیعی وخلاف قانون جهان است مثل ما که چاق شدیم واین چاقی غیر طبیعیه ولی لاغر بودن برای ما طبیعی ه نمیشه طبیعت را تعقیر دهیم برای اصافه وزن هم برای ما طبیعی شده در صورتیکه اضافه وزن داشتن طبیعی نیست مثل خیلی از افرادی که متناسب هستند وطبیعتشون را حفظ کردند ما باید متوجه شویم که ذهن ما با باورها و افکار اشتباه چاق شده ونتیجه آن در جسم ما نمایش داده شده و وقتی قبول کنیم که خودمان مسول این چاقی هستیم ومیتونیم با تعقیر افکار و دادن فرمولهای صحیح به ذهن دوباره جسممون را به حالت طبیعی ومتناسب برگردانیم واین جز با آموزش درست ذهنی امکان پذیر نیست ما نباید اضافه وزن خودمون به صورت طبیعی بپذیریم اضافه وزن طبیعی نیست و باید با تمرین وتکرار در دوره ها ذهن طبیعی چاق را به ذهن طبیعی لاغر تبدیل میکنیم ما برای چاق شدن تلاشی نکردیم و چاق شدیم با رفتارهای اشتباه وبه صورت غیر طبیعی چاق شدیم وحالا با شرکت در دوره با یادگیری آموزش ذهنی میتوانیم به حالت طبیعی ومتناسب بر گردیم استاد عزیز من که از زمانی که حدود یک ساله در دوره هستم وبعد از انجام دوره وتمرین وتکرار ها توانستم در ذهن ام چاقی را غیر طبیعی ولاغری را طبیعی کنم دست آوردهای دیگر مثل داشتن آرامش روحی واعتماد به نفس ودرست غذا خوردن ونترسیدن از مواد غذایی وکم کردن وزن وسایز را داشته ام جا داره اینجا از شما تشکر ویژه داشته باشم موفق باشید استاد عزیزم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/18 00:12
   مدت عضویت: 642 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 436 کلمه

   سلام خدمت استاد عزیز و دوستان گرامی🌹
   گام هفتم و آشنایی با معنا ومفهوم طبیعت
   باید اعتراف کنم تا قبل از آشنایی با سایت تناسب فکری همیشه فکر میکردم این طبیعت وجودی من هست که اینجور اضافه وزن داشته باشم و همیشه هم بر این باور بودم که سرنوشت منه و به خاطر بی تحرکی و استخوان بندی محکم بدنی هست که اضافه وزن دارم و فکر میکردم این شرایط همیشگی منه و غیر قابل تغییر 😔 به قول گفتنی فکر میکردم طبیعیه که منم اضافه وزن داشته باشم .اما بعد از آشنایی با سایت کل دیدگاهم عوض شد و فهمیدم که هیچوقت خدا دلش نمیخواسته ما چاق باشیم و همیشه دوست داره ما متناسب باشیم و از همه نعمت هاش لذت ببریم برای همین سرنوشت ما بر اساس متناسب بودن نوشته شده نه چاق بودن😊طبیعت واقعاااا فوق العاده آموزنده بود برای من 😊از وقتی که فرمودید یه درخت هیچوقت نگران فردای خودش نیست که آب بهش برسه یا نرسه باغبون هرسش بکنه یا نکنه و هیچوقت بین آدم ها فرق نمیذاره و براش همه آدم ها یکسانه به اونی که چوبش رو میشکنه هم سایه و میوه میده و نعمت هاشو از کسی دریغ نمیکنه و اگه هم از یه جایی آسیب ببینه شروع به جوانه زدن میکنه و رشد میکنه حسابی غرق در طبیعت شدم که خدایی که یه درختش اینقدر منظم داره روزهاش سپری میکنه و هیچ وقت ناامید نمیشه پس چطور برای من این سرنوشت رو نخواسته 🤔 اونجا بود که متوجه شدم که طبیعت و ذات من چاقی و نا امیدی ونگرانی وناراحتی و… نیست و ذات و طبیعت من متناسب بودن و با امید و انگیزه بودن و موثر بودن برای زندگی دیگران و… هست با خودم گفتم که منم باید طبیعت رو الگوی خودم قرار بدم و منم مثل درخت اینقدر با نشاط و سخاوتمند و با انگیزه به سمت متناسب شدن پیش بروم. امروزم این فایل طبیعت تون رو چند بار گوش دادم چقدر لذت بخش بود 😊چقدر خوبه که هر سری نکته هایی به اطلاعات ما اضافه میشه.این که متناسب بودن طبیعت ما هست و ما الکی بر اساس رفتارهایی که با مواد غذایی داشتیم و گاها زیاده روی هایی که داشتیم معلوم بوده که نتیجه این رفتار غذایی ما اضافه وزن میشه و این یک امر بدیهی بوده و ما به اشتباه تصور میکردیم اضافه وزن طبیعت وجودی ما هست 😔 ممنونم استاد خیلی جالب بود هیچ وقت به امورات بدیهی زندگیم که باعث بوجود اومدن اضافه وزنی که کلی زندگیم رو تحت تاثیر یک باور اشتباه کرده بود از این دیدگاه توجه نکرده بودم 🙏ایام به کامتون خوش🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/15 07:20
   مدت عضویت: 499 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 342 کلمه

   گام هفتم:چرا هر چه تلاش می کنم لاغر نمی شم.
   در جهانی که همه چی بر حسب قانون طبیعت عمل می کند.ما هم جزوی از طبیعت هستیم پس باید یاد بگیرم که این قوانین را دستکاری نکنم.تغییراتی که در من بوجود آمده نشانه این است که قوانین طبیعی خودم را دستکاری کردم و خود مسئول آن هستم و آن را می پذیرم و با تمرین و تکرار همرا با عشق و علاقه آن را به واقعیت می رسانم.
   خیلی وقتها فیلم حیوانات را تماشا می کنم که داخل طبیعت زندگی می کنند .خیلی زیباست ،حیوانات در صورتی شکار می کنند که گرسنه هستند برای تفریح و سرگرمی شکار نمی کنند فقط برای بقای زندگی ،واین قانون طبیعت است .یا گربه وحشی در چه صورتی می تواند اهلی بشه؟وقتی که وحشی است نزدیکش نمی شه رفت ولی با کار کردن روش یواش یواش تغییر می کند و اونون حالت وحشی به حالت اهلی در می اید.پس اونون هم دستکاری می شه .یا هر حیوان دیگه .نکته اینجاست که من هیچ وقت فکر نکرده بودم که طبیعت ما انسان‌ها متناسب بودن و متناسب ماندن است و از این گنجینه پر ارزش بی اطلاع بودم.ممنونم استاد که با آگاهی های شما و عشق و علاقه خودم با تمرین و استمرار فرمول های درست را جایگزین فرمول های اشتباه می کنم و مطمعین هستم که موفق می شوم و مطمئنن شدم که هیچ عاملی باعث اضافه وزن نمی شه -نه ازدواج -نه تولد فرزند-نه خوردن غذا-نه بیخوابی-نه سن و سال-تنها مسئول اضافه وزنم خودم هستم که با دستکاری ذهنم در من بوجود آمد ‌و خود مسولم که فرمولهای اشتباه را مثل علف های هرز از بین ببرم و تا الان خیلی تغییرات در من ایجاد شده و بهتر هم خواهد شد من ایمان دارم چون تغییرات را در خودم دیدم امروز بعد از مدتی جایی رفتم که یک نفر من را دید و تعجب کرد که چگونه و چه سکرتی دارم که این چنین خوب و متناسب ماندم . لاغر شدن و لاغر موندن آسان‌ترین کار دیناست و حق طبیعی من است .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   shine bright like a sky
   1399/11/15 01:07
   مدت عضویت: 453 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 329 کلمه

   🌺سلام سلام🌺
   گام هفتم:

   من تست چاقی یا لاغری ذهن ناخودآگاه و انجام دادم. وای که چقدر عالی بود😄😄 از موقعی که ویدئو شروع شد تا آخرش داشتم میخندیدم😆😆 خیلی ذووق کردم. اصن اشکم واقعن در اومد. به به چه صدای دلنشینی داشت. اتفاقا شکمم هم از قبلش داشت قور قور میکرد😂 با خودم میگفتم بههه چه خوشمزه با لیمو ترش و پلو و ماست خیلی خیلی کیف میده😋 (من با ماست دوست دارم😅) اتفاقا خیلی وقته ماهی نخوردم، دلم خواست😅 خیلیی جالب بود این تست. عاشقش شدم🤭

   ⚠️⚠️⚠️بسیار مهم⚠️⚠️⚠️

   قانون طلایی متناسب شدن

   ➖( تا وقتی ذهن ما چاق شونده باشه ما در متناسب شدن شکست میخوریم، چاق بودن طبیعی نیست، بلکه متناسب بودن طبیعیه)➖

   طبیعت ماست که لاغر باشیم.
   تصور کنین.
   اگه اینطور نبود که بچه هایی که به دنیا میومدن همه چاق بودن، اصلن همه ی آدما چاق بودن. بعد اونایی که لاغر بودن غیر طبیعی بودن.😂😂 بعد مثلا همشون تلاش میکردن که چاق بشن که طبیعی بشن. سعی میکردن رژیم بگیرن که بزور یه عالم غذا بخورن که چاق شن و از دوره های چاقی با ذهن استفاده میکردن😂🤦‍♀️ ( ببخشید خل شدم 😅)

   همه ی ما باید متناسب باشیم چون متناسب بودن یعنی طبیعی بودن.
   من میخوام که یه آدم طبیعی باشم. من وقتی لاغر باشم طبیعی هستم.

   🚫این شرایط من طبیعی نیست 🚫این شرایط من طبیعی نیست 🚫 این شرایط من به هیچ عنوان طبیعی نیست.

   بیاین طبیعی باشیم.💪💪 غیر طبیعی بودن جزء قانون طبیعت نیست. بیاین خود طبیعت باشیم.

   من نمیخوام لباس گشاد بپوشم که اندازه شکمم معلوم نشه. من نمیخوام از خودم خجالت بکشم. من نمیخوام از خودم بدم بیاد. من این بدن و نمی پذیرم. من این غیر طبیعی بودن و نمیپذیرم.

   من میخوام طبیعی بشم. من میخوام خود طبیعت باشم. من طبیعت میشم. 🍀🍀🍀

   من ادامه میدم تا یک فرد طبیعی بشم.

   به امید طبیعی شدن.🌱

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   abolhasanefarzane1@gmail.comcom
   1399/11/14 10:38
   مدت عضویت: 344 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 260 کلمه

   سلام به دوستان گلم واستاد ارجمندم گام ۷ جهان با قانون اداره میشه وهمه چیز با قانون اداره میشه همین ی پلو پختن ساده هم قانون داره اول ابشو میذاری تا جوش بیاد بعد پلوشو میریزی یکم جوشید نمک میریزی یکم دیگه جوشید روغن میریزی وچند بار ابشو میچشیم ببینیم نمکش کم وزیاد نشه در نهایت ابش که تموم شد دم میکنیم واقعا وقتی فکر میکنم که جهانم قانون داره خیلی لذت میبرم وذوق میکنم چون میبینم چجوری ی سیب از فصل بهار تا پاییز که فصل برداشت اونه رسیده وابدار وخوشمزه میشه خدایا تو چقد بزرگی تمام چیزهارو رو قانون افریدی ما باید به قوانین جهان فکر کنیم وطبیعی بودن رو از بدیهی بودن جدا کنیم مثلا در فصل تابستون پرتقال باشه خوب ی چیز کاملا طبیعیه اما همین پرتقال در فصل زمستون باشه بدیهیه چاقی ما هم بدیهیه چونکه خداوند مهربون وبزرگم همه انسانها از بدو تولد طبیعی ومتناسب افریده پس ما هم ذاتن طبیعی هستیم وبر اثر ی سری عادتها رفتارها باورها به شکل بدیهی در اومدیم ومن از امروز ۱۴بهمن میپذیرم که چاقی من اصلا طبیعی نیست و الان همه چیز در ذهن ما طبیعیه مثل نمیتونم راه برم نمیتونم بند کفشمو ببندم نمیتونم کارهامو انجام بدم وتمام نمیتونمهای دیگه وومن این شرایط اصلا نمیپذیرم وقبول ندارم‌ وهر کاری که استادم بگه رو گوش میدم که برای همیشه همیشه تغیرش میدم من این زندگی نمیخوام من باییییییدتتغیییییر کننننننم منونم استاد بخطر تهیه این دوره پر ارزش من بینهایت سپاسگذارم واگر شما نبودید من اصلا فکرشم نمیکردم که همچین باورهای پنهانیم هست که بینهایت مخرب باشه 🤣🤣🤣🤣🤣👌🙏🙏🙏🙏🙏

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/11 19:15
   مدت عضویت: 517 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 274 کلمه

   با سلام و درود به استاد عزیزوهمه دوستان در مسیر لاغری 🌷گام هفتم.در جهان هستی قوانینی وجود داره اصلا خداوند طبق همین قوانین هستی و چیدمان منظم که هیچ خللی در نظم این جهان وجود نداره همه چی رو بنا کرده که ما اگه آگاهی هامون و بالا ببریم و از این قوانین مطلع بشیم اجرا کنیم به سطح بالایی از خوشبختی می رسیم ساده ترین قوانین که همه می دونیم قانون جاذبه ما می دونیم هر چیزی در کره زمین طبق همین قانون به زمین کشیده میشه و هیچ چیز معلق نمی مونه یه قانون دیگه کارما و قانون عمل و عکس العمل هست و قانون های زیادی که وجود داره و همه در نظر ما طبیعی هست و در هیچ روند کار طبیعت نمیتوان تغییر ایجاد کرد حالا ارتباط این قانون با چاقی چیه؟اگر با گرفتن رژیم های مختلف و شکست در این روشها چاقی برای ما طبیعی شده باشه هر چقدررر هر چقدررررر تلاش کنیم ممکنه بتونیم یه مقدار از وزن خودمون و کم کنیم اما برای همیشه هرگگگگز پس باید اول حالت طبیعی بودن چاقی رو در ذهن تغییر بدیم و برامون غیر طبیعی باشه و بدیهی و اگه بتونیم این تغییر ذهنی و در خودمون به وجود بیاریم مهم ترین گام و در این مسیر طی کردیم. من بارها و بارها رژیم گرفتم از وضعیت خودم ناراضی بودم اما انگار چاقی در ذهنم طبیعی شده بود طوریکه اطرافیان می گفتن هر کس بچه دار بشه طبیعیه که چاق بشه و چاق هم می مونه و الان به اشتباه بودن این فکر ها و حرف ها مطمئن هستم و با کمک این فایل ارزشمند این ذهنیت و از بین میبرم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/11 12:19
   مدت عضویت: 820 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 506 کلمه

   💜💜به نام خالق طبیعت💜💜
   🌻🌻سلام خدمت استاد بینظیرم و هنرجویان عزیز لاغری با ذهن🌻🌻
   گام هفتم : طبیعت را نمی توان تغییر داد 😍😍😍
   من باز هم این فایل رو چند بار گوش دادم و بارها با خودم تکرار کردم که چاقی طبیعی نیست بلکه لاغری طبیعیه 🥰🥰🥰
   برداشت من از این فایل :
   ما که تونستیم چاق بشیم فوق العاده انسانهای توانمندی هستیم چون تونستیم خلاف طبیعت حرکت کنیم و با اینکه لاغری یک امر کاملاً طبیعیه اما خیلی راحت و بی دردسر تونستیم چاق بشیم و یک کار غیر طبیعی انجام بدیم 😃 پس حساب کنید که چقدر راحت تر و بی دردسر تر می تونیم لاغر بشیم چون لاغر شدن خیلی طبیعیه 😍😍😍
   مثال های دیگر برای طبیعی تر شدن لاغری :
   ما خلاف جهت باد حرکت کردیم و چاق شدیم حالا حساب کنید بخوایم در جهت وزش باد حرکت کنیم پس خیلی راحت تر از زمانی که چاق شدیم می تونیم لاغر بشیم 😍😍😍
   ما برای اینکه چاق بشیم یک سربالایی تند رو بالا اومدیم اما برای لاغر شدن قراره یک سراشیبی تند‌رو بدویم چه راحت ! 🥰🥰🥰
   چاق شدن مثل بالا رفتن از یک عالمه پله ست اما لاغر شدن مثل پایین رفتن از چند تا پله ست 🤩🤩🤩
   لاغر شدن طبیعی ترین کار دنیاست 😍
   لاغر شدن راحت ترین کار دنیاست 😍
   طبیعت رو نمی توان تغییر داد اما ما تونستیم تغییرش بدیم پس ما خیلی خیلی توانمندیم ☺☺☺
   من یک تجسم برای چاقی و لاغری برای خودم توی ذهنم دارم خودم رو روی سطح صاف زمین تجسم می کنم که جلوی یک ردیف طویلی از پله استادم و در طی سالیانی که چاقی رو آموزش می دیدم هر چند وقت یک بار یک پله رو بالا رفتم تا به امروز که دیگه اون زمین صاف قابل مشاهده نیست چون خیلی ازش دور شدم ! در این سالها بارها چند تا پله رو پایین رفتم اما دوباره این پله ها رو بالا رفتم و الان با گوش دادن به فایل ها و انجام تمارین هر روز یک پله پایین می رم تا دوباره به سطح زمین برسم 😍😍😍
   افراد لاغر لاغری رو برای خودشون طبیعی میدونن و افراد چاق چاقی رو برای خود طبیعی می دونن و همین امر باعث میشه که نتونن لاغر بشن 😑😑😑
   برای اینکه نگاهمون به وضعیت چاقی و طبیعی بودنش تغییر بدیم بهترین راه حل اینه که تصاویر افرادی که مثل ما چاق بودند و با روش ذهنی لاغر شدند رو نگاه کنیم تا نگاهمون تغییر کنه و دیگه چاقی برامون طبیعی نباشه چون همه ی اون افراد یک روز مثل ما چاق بودند اما الان متناسب و لاغر و زیبا شدند پس چاقی اصلاً طبیعی نیست بلکه لاغری و تناسب اندام کاملاً طبیعیه 😍😍😍
   تناسب اندام حق طبیعی و مسلم ماست 🥰🥰🥰 طبیعت جسم ما تناسب اندامه نه چاقی ! چاقی یک نوع بیماریه و اصلاً طبیعی نیست 😒😒😒
   من برای ادامه ی زندگی خودم وضعیت لاغری و تناسب اندام و زیبایی رو انتخاب کردم 🥰🥰🥰 من به زودی مثل تمام شگفتی سازان دوره ی لاغری با ذهن شگفتی ساز می شوم و به رویای لاغری خودم می رسم 😍😍😍 من و اینهمه خوشبختی کاملاً طبیعیه 😍😍😍

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    سهیلا عظیمی ویشته
    1399/11/18 18:53
    مدت عضویت: 833 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 5 کلمه

    عالی بود دوست عزیز 👏👏👏👏👏👏

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/11 03:55
   مدت عضویت: 361 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 590 کلمه


   (شرح بر اساس محتوا، ذکر مثال برای درک بهتر، طبیعی کردن لاغر شدن)
   .
   به نام خالق هستی.
   ” چرا هرچه تلاش میکنم لاغر نمی شوم؟”
   مطمئنا همه افراد چاق در طول زندگی خود این سوال را بارها و بارها از خود، دیگران، متخصصان تغذیه و در نهایت با عجز و فریاد از خدا پرسیده اند. پاسخ این است که برای ذهن افراد چاق، چاقی حق طبیعی آنهاست. یکبار دیگر داستان چاقی خودم را مرور کردم و متوجه شدم که همیشه به دنبال اثبات طبیعی بودن چاقی خودم بوده ام و لیست بلندبالایی که از عوامل چاقی مثل ارث، متابوليسم پایین، مصرف کورتون و … که به خودم نسبت داده ام گواه این است که من چاق بودنم را طبیعی می دانستم. حتی زمانی که در دوران رژیم و کاهش وزن بودم اصلی ترین دغدغه و نگرانی من چاق شدن دوباره بوده است. یعنی من انتظار دوباره چاق شدن داشتم و هیچ وقت از دوباره چاق شدنم تعجب نکردم. از دوباره چاق شدنم ناراحت شدم و غصه خوردم که چرا سرنوشت من این است اما تعجب نکردم چون آن را طبیعی می دانستم. در اصل ناراحت و غصه دار شدنم از چاقی دوباره این بود که چرا نتوانستم تا آخر عمر رژیم غذایی را ادامه دهم!
   براساس قوانین طبیعت، آیا طبیعت بدن انسان متناسب بودن است؟ به نظرم به سه دلیل پاسخ مثبت است. اول اینکه در شرایط طبیعی، نوزادان در هنگام تولد وزن متناسب و متعادل دارند. کودکانی که با اضافه وزن متولد میشوند، مادر در هنگام بارداری برخی مشکلات پزشکی مانند دیابت داشته است. پس آن نوزاد چاق دوران جنینی خود را در شرایط طبیعی طی نکرده است. همچنین کودکانی که با وزن خیلی پایین متولد میشوند یا زودتر از موعد و نارس به دنیا آمده اند و یا مادر مشکلات پزشکی داشته است که باز هم جنین در شرایط طبیعی رشد نکرده است.
   همانطور که به صورت طبیعی از بذر گل رز قرمز فقط گل رز قرمز می روید ولی با اعمال تغییرات در بذر گل رز قرمز، می توان از آن گل رز مشکی رویاند، انسان نیز به طور طبیعی با وزن متناسب و متعادل به دنیا می آید مگر آنکه عواملی، شرایط طبیعی رشد جنین را تغییر داده باشد. دلیل دوم این است که مکانیزم بدن ، بالاترین کارایی و سلامت خود را در وزن متناسب دارد. یعنی عملکرد بدن براساس وزن متناسب طراحی شده است. تمامی اعضای بدن مانند قلب، مغز، ریه، دست و پا و… در وزن متناسب عملکرد بهینه دارند. حتی افرادی که بسیار لاغر هستند ( لاغری بیمارگونه و لاغرتر از شرايط نرمال) نیز بدنشان عملکرد بهینه ندارد. دلیل سوم این است که وجود علائمی مانند احساس سیری، گرسنگی، افت فشار، افت قند خون و … در بدن به این معناست که سیستم پیچیده بدن به گونه‌اي طراحی شده که به وسیله این علائم، مواد غذايي را به میزان مورد نیاز خود دریافت کند. وقتی این علائم طبیعی نادیده میگیریم و علائم جعلی مثل خستگی، ناراحتی، عصبانیت، شادی و … برای اعلام نیاز به مواد غذايي را جایگزین میکنیم، کارکرد طبیعی بدن را دستکاری و مختل میکنیم و نتیجه نیز غیر طبیعی بوده و چاقی نصیبمان میشود.
   با توجه به آگاهی که از این گام دریافت کرده ام ایمان دارم که متناسب بودن در ذات من است و متناسب بودن در تک تک سلولهای من ثبت شده است و متناسب بودن من طبیعی است. فقط باید این تنظیمات دستکاری شده به تنظیمات کارخانه‌ برگردد.
   با شادی فریاد میزنم خدایا شکرت که متناسب و خوش اندام بودن را در طبیعت من قرار دادی و خدایا شکرت که در مسیر زندگی من را با استاد عطار روشن آشنا کردی.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/09 22:29
   مدت عضویت: 812 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 1,800 کلمه


   (درک عالی، شرح رفتار بر اساس محتوا، زیبا نویسی)
   .
   💃 بنام خدای مهربان💃

   💜سلام استاد بی نظیرم و دوستان فوق العاده شجاع 💜

   💖 گام هفتم 💖 طبیعت 💖

   👱‍♀️چرا هرچه تلاش میکنم لاغر نمیشوم 👱‍♀️

   موضوع بسیار مهم و تاثیر گذار در مورد لاغری جهانی که ما در آن زندگی میکنیم سرشار از قوانین و الگوها و فرمولهای غیر قابل تغییر و کاملا طبیعیه و بدن ما هم یه سری قوانین بهش حاکمه و تنظیمات کارخونه ما از اول خیلی طبیعی و عادی بوده و جهان هستی داره با قوانین اداره میشه قوانین از سالیان سال قبل هم بوده و وقتی قانون جاذبه🚮🎊🛬 کشف شد همه پی به وجودش بردن در صورتی که از قبل هم بود و غیر قابل تغییر بود بر اساس قانون طبیعت 🏝🏞🏖🏕🗻⛰🌄🌅🚢 و اگر سطح اطلاعات ما در موردشون کافی نبود به این معنی نیس که وجود ندارن مثل قانون راز و قانون جذب که برای همه قانون یکسانه یا قانون عمل و عکس العمل و کارما و قانون های زیادی که کشف شدن و الان برای ما کاملا طبیعیه و باور همگانی در موردشون یکسانه مثلا قانون جاذبه که دیدگاه همه بهش اینه که اگر جسمی مثل هواپیما که در حال پروازه 🛫 اگر دچار نقص یا مشکلی بشه صد در صد سقوط 🛬 بخاطر جاذبه زمین 🌏 به زمین میفته و این کاملا برای همه طبیعیه و اگر خاموش بشه نمیتونه توی هوا بمونه و قانون جاذبه باعث میشه و غیر قابل تغییره و همه جای دنیا قانون همینه و بعد از کشف این قانون هزاران قانون دیگه کشف شد ☺️😍 یا یخ زدن اب و نقطه جوش اب و با دعا و التماس قانون عوض نمیشه 😅😊 که ما همش دعا میکردیم خدایا کمکمون کن لاغر بشیم در جا از چاقی شفامون بده هر چند اجابت دعاهای ما آشنایی با استاد شگفتی ها بود و اموزشات فوق العاده شون🤗😊

   ولی چاق شدن ما و اینکه نمیتونیم لاغر بشیم کاملا غیر طبیعیه و بر اساس قانون طبیعت باید متناسب باشیم و متناسب نبودن ما یعنی غیر طبیعی و تضاد با قانون طبیعت و اختلال و نقض قانون که کاملا هم بر اساس باورهای غلط که منجر به عادتها و رفتارهآر دستکاری شده و هنجار شکنی ها اتفاق میفته 😊

   چاقی ما کاملا بدیهیه و 👈 به معنی بدیهی فرهنگ فارسی معین

   (بَ) [ ع . ] (ص نسب .) 1 – روشن ، آشکار. 2 – آن چه که عقل برای پذیرفتنش نیاز به استدلال ندارد😉😊
   ولی اصلا طبیعی جهان نیس و ما میتونیم با تغییر باورها اونو برگردنیم به تنظیمات کارخونه که خدا ما رو متناسب و طبیعی خلق کرده بود 😄😅 و خودمون با مسئولیت خودمون باعث غیر طبیعی شدن جسممون کردیم و تحمیلی شده و بدیهی رفتار ماست و عادت کردن به این نتیجه بدیهی برامون طبیعی جلوه پیدا کرده

   تا وقتی که چاقی خودمونو طبیعی بدونیم با هیچ ✋👊✊🤛🤜 روشی نمیتونیم لاغر بشیم و چون سالها اضافه وزن داشتیم و برامون حس طبیعی بودن داده یه سد و مانع میشه جلو رسیدن ما به تناسب اندام
   خیلیا از اطرافیان همون غذاهایی رو میخورن که ما میخوریم فست فود و داروهای کورتون و
   غذاهایی که باور کردیم مضر هست و به قول 👈خاله ام که ذهنش خوبه میگه خوب همه میخورن ما هم باید بخوریم بدنمون عادت کنه البته خاله من متناسبه و مشکلی نداره برای اینکه همه چی رو میگن سرطانزاست و چرت و پرتا میگه و خیلی از حرفش خوشم میاد 😍😁

   قانون طلایی🥇 برای متناسب شدن پذیرفتن این مساله است که با رفتارامون👈 بدیهی بوده که چاق بودیم ولی 👈طبیعی نیس 😂✋
   مثلا حیوانات وحشی که به صورت طبیعی زندگی میکنن هیچکدوم دچار مشکلات افسردگی و چاقی و پرخوری و بقیه مشکلاتی که بر اساس انتخاب و نیروی قدرت ذهن و عقل انجام نمیشه و همشون به صورت غریزی هستن و کاملا طبیعی 😍

   ما برای چاق شدن هیچ تلاش خاصی نکردیم😉 و افکار و باورهای ما بوده که رفتارمون رو بدیهی کرده بوده 😅

   واقعا منم به حدی اعتماد به نفسم پایین بود و گوشه گیر و منزوی و خجالتی بودم که برام حرف زدن در جمع بی نهایت سخت و طاقت فرسا بود و اکثرا اصلا تو جمع بزرگترا نبودم و یه گوشه مینشستم و فقط بازی بچه ها رو نگاه میکردم چون بابام یه فرمول رو برام جا انداخته بود که تو دیگه بچه نیستی ولی تو دنیای بزرگ تر ها هم اجازه حرف زدن🗣 به من نمیدادن و هر وقت میخاستم اظهار نظر یا عقیده ای کنم سریع زدن تو برجکم که باز تو حرف زدی زر مفت نزن🤔 و تو فضولی نکن😅 و به حدی تحقیر و سرزنش شدم که خودمم خودمو سرکوب میکردم 😁😂 حتی الانم گاهی نظر منو میپرسه بابام وقتی میگم چندین بار با صدای بلند به حالت مسخره میگه آسی اینجوری گفت برای همه هم تعریف میکنه و مسخره میکنه اون عوض نشده به هیچ وجه ولی من عوض شدم و کلی از تغییراتم شادم و میدونم که با ذهنم و ارزش قائل شدن برای خودم بابام هم مجبور میشه منو تایید کنه😎 البته بکنه نکنه مهم نیس برام دیگه چون خودم میدونم خیلی قابل احترام هستم و تا ابد بهشون احترام میزارم 😊🤗 و من خشم درونی رو کنترل میکنم ✋ چون حس میکنم همین خشم هم بیشترین عامل چاقی منه و من میتونم تمام موانع رو بردارم و تمام پازلهای تناسبم جفت و جور میشه و زیباترین اندام و فکر و اندیشه زیبا برای من به ارمغان میاره 👏👏👏😍 من و اینهمه خوشبختی کاملا طبیعیه

   یادم میاد که دوران دبیرستان قرار بود یه مقاله سر صف بخونم🗣 و مربی پرورشی منو مجبور کرده بود تمام اون جمعیت رو سیاه👥 میدیدم و تمام مدت فکر میکردم بچه ها دارن منو مسخره میکنن و مدام تپق میزدم و با اینکه چندین روز و هفته ها شبانه روز کارم خوندن اون متن بود 👀و از حفظ بودم کاملا به حدی میلرزیدم که صدای میز و تق تق و لرزش دستم😂 به شدت قابل دیدن بود و گوشام سوت میکشید و فشارم افتاده بود و به حدی حالم بد بود که در جا داشتم غش میکردم 🤣و اخر اجرا چندین بار تلو تلو خوردم و خدا رحم کرد که نقش زمین نشدم 😂 البته در سرود به شدت حرفه ای بودم چون تک خوانی نمیکردم و میرفتم اون پشت ها و همیشه عضو ثابت گروه سرود بودم ولی باز اگر قرار بود جلو بایستم چون قد من کوتاه بود باز دچار هیجان و استرس میشدم و به خانم التماس میکردم منو جلو نزارن و یا حتی تئاتر مدرسه میگفتم هیچ دیالوگی به من ندید چون نمیتونم حرف بزنم و به شدت از هیکلم خجالت میکشیدم و همش فکر میکردم همه منو مسخره میکنن چون بابام همیشه منو تحقیر و مسخره میکرد و کتک میزد✊🤛🤜 و شایدم برای دفاع از خودم با جسمم سعی کردم یه بادیگارد بسازم در برابر کمربندهایی که بابام بهم میزد👊
   و حتی سس تند که برای تنبیه و شیطنت های دوران کودکی در دهان من میریختن که هنوز که هنوز با فلفل به شدت تهاجمی برخورد میکنم و فقط شکنجه میدونمش و برام غیر طبیعیه میبینم خیلیا خودشون فلفل میخورن و میسوزن و لذت میبرن 😂😂😂
   واقعا بدن من مشکل داشت زبونمم مشکل داشت بخاطر نداشتن هیچ گونه اعتماد به نفسی و رنج و عذاب شدید ناشی از ترد شدگیها و احساس حقارت و کم بینی هام 😎😂
   حتی یکی از دوستان خواهرم بهم گفت تو برعکس قیافت صدای قشنگی داری 😅😂 ولی من حاضر نبودم متن درس رو در حصور بقیه دانش آموزا بخونم و معلم مجبورم کرده بود سر کلاسی که به عنوان مهمان بودم چون اون واحد رو فقط با کلاس خواهرم برداشته بودم و در برابر اصرار های خانم که مجبور شدم بخونم خط من هم فوق العاده بود و معلم به زور منو اورد پای تخته صدای واو گفتن و تحسین بچه ها رو کاملا شنیدم 😅 ولی طبیعی میدونستم که خطم قشنگه و همه دچار شگفتی میشن 😍🤔 چه خاطرات عالی و جالبی برای این تمرین برام نجواهای ذهنی شد که اینو یادته 😅
   و درست قبل از انجام این تمرین در گروه چت دوستانه چالشی امروزمون خیلی برام جالب شد دوستان گفتن حتما با ویس ارتعاش تناسب بدین و واقعا برام خیلی سخت بود حتی اونوقتا هم که رادیو تناسب رو میدیدم چقدر برام هیجان انگیز بود دوستان در گروه مختلط ویس میدن و در ذهنم همشون رو تشویق😍👏👏👏 و تحسین میکردم و میگفتم خوش به حالشون 😍اینقدر راحت ویس میدن البته حتما برای اونها هم اولش سخت بوده و برام این تمرین اتفاق افتاد و به ترسم غلبه کردم و تونستم چندتا ویس بدم جوری که خواهرم گفت حالا یکی اسیه رو از کف گروه جمعش کنه 😅 البته من بهشون اخطار داده بودم👈😅 با دم شیر بازی نکنید من موتورم روشن بشه کسی جلودارم نیس مثل همین نوشتنام که تجربه لذت بخشش رو داشتم 😋😋😋😎😄 واقعا رسیدن به توانایی هایی که قبلا از انجامش خودت رو محروم میکردی لحظه توانستن ها خیلی شیرینه البته جمع کاملا زنانه بود و در گروه مختلط بازم ضعف دارم 🤣😂 حتی تلفنی حرف زدن هم همینجورم و این کاملا غیر طبیعیه😁😅
   در سایت البته گاهی تمرین دوستی رو میبینم به حدی با دلنوشته اش ارتباط میگیرم که حس میکنم خودم نوشتم و گاهی حتی برمیگردم اسم کاربری رو میبنم از شدت تشابه محتوای ذهنیش با خودم 😂😁

   من چنان پر انگیزه و نشاط و عالی دارم ادامه میدم که کاملا طبیعیه کلا مدل تفکراتم و حرفام تو خونه عوض شده و زیر و رو شده حتی من قبلا بی نهایت خودمو ادم بی مزه و بی نمکی میدونستم و نه جوک تعریف میکردم برای کسی نه هیچی هیچی دیروز کلی برای خواهرم جوک خوندم هر چند بهم گفتن تو به این داری میخندی 😂 باز با ذوق گفتم اره حالا بازم شاید من با مزه براتون تعریف نکردم خودتونم بخونید استوری های پیج سید زهرا که در یکی از لایوهای 🌹 استاد عزیز 🌹 اومدن و مربی باشگاه بودن و من از همون وقت فالور ایشون شدم و خیلیم جوکاشون با مزه و عالیه و من گفتم و این که خواهرم حتی منو قضاوت کرد که بیمزه تعریف میکنم خودم غش غش خندیدم و اصلا ناراحت نشدم و قصد دارم حسابی هم جوک تعریف کنم براشون خدا بهشون رحم کنه😂😂😂 و تو جمع رفتارهایی که از بچگی ضعف داشتم و الان بر این باورم که میخام و میتونم عوضش کنم چون 🌹من توانمندترینم🌹و شجاعدترینم 🌹 و لایق ترینم 🌹 و زیباترین صدای دنیا رو دارم 🌹 و بی نظیرترینم 🌹 و متناسب ترینم 🌹و جذاب ترینم 🌹 چه کسی مهم تر از منه 👈هیچکس🌹

   و ۵۰ کیلویی ترینم 🌹و موفق ترینم 🌹و خوشبخت ترینم🌹 و زیباترینم🌹 و خوش پوش ترینم 🌹و خوش تیپ ترینم 🌹

   شکم تخت و کمر باریک و بازوهای متناسب و قدرتمند و رانهای کشیده و انگشتان ظریف و کشیده و متناسب و در جهانم همه چیز زیبا و نیکوست خدایا هزاران بار شکرت و استاد گرامی بی نهایت از لطفتون ممنونم بخاطر اینهمه اگاهی و جذابیت 👈🥇 تمام اینا برای من💜 طبیعیه 💜

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/11/11 12:41
    مدت عضویت: 820 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 48 کلمه

    آفرین خواهر توانمندم 😍😍😍واقعاً عالی می نویسی و نوشتنت هم مثل خطت عالیه 💖💖💖
    با اینهمه ذوق و شوقی که برای نوشتن و انجام تمرینات داری مطمئنم به زودی شگفتی ساز میشی 😗😗😗 همونطور که این همه تغییر در رفتارهات ایجاد شده خیلی زود توی جسمتم نمایان میشه 😍😍😍

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     1399/11/20 22:15
     مدت عضویت: 812 روز
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 29 کلمه

     فداتم 💖عشق من همچنین خواهر گلم تو هم فوق العاده ای و از نوشته هات کیف میکنم و لذت میبرم و بی نهایت ممنونم از لطفت به من 🌹🌹🌹🌹💜💜💜💜💜

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/09 12:44
   مدت عضویت: 430 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 633 کلمه


   (شرح بر اساس محتوا، شرح رفتار بر اساس محتوا)
   .
   بنام خدا 🌸 گام هفتم 🌸 طبیعت
   درجهان که براساس قانون طبیعت عمل میشودجسم هم مثل طبیعت عمل میکند طبیعت تغییرناپذیره همون طور که زمان تغییر ناپذیره سرعت زمان همیشه یکسانه وسرعت غروب و طلوع خورشیدیکسان هیچوقت نمیشه که دراین هااختلال به وجوداوردروندطبیعی اونها به این شکله درهمین راستا همیشه درحال حرکتند انسان چیزهایی اضافه می‌کنه ازبیرون که باعث ایجاد اختلال میشه این غیرطبیعیه مثل تغییردرنگ میوه هاوتغییرایجادکردن درپرنده هابرای دستیابی به ژن هاونژادهای نایاب که انسان برای اینکار دست به اختلال در عملکردطبیعت زده پس چاقی هم طبیعی نیست وبدیهیه چون ساخته دست خودشخصه مثلاً من وقتی غذامیخورم واستپ میکنم می‌دونم سیرم ونبایدادامه بدم اما ادامه میدم این یعنی ایجاداختلال درروند طبیعی جسمم اینه که من درحدنیازبدنم غذابخورم اماوقتی ادامه میدم به خوردن یعنی دارم اختلال در طبیعت جسمم ایجادمیکنم اضافه وزن یعنی اینکه من اختلال در طبیعت جسمم ایجادکردم چاقی من به خاطر افکارورفتارخارج از قانون طبیعی بدنم هستش مثل خوردن تاخفگی این خارج ازطبیعته حالا که می‌دونم طبق طبیعت بایدعمل کنم در اندازه ی نیازجسمم بایدعمل به خوردن روانجام بدم برای زمانهایی که من بارژیم گرفتن ودادن محدودیت وفشارجسمی مثل ورزش من داشتم خارج از طبیعت عمل میکردم زمان رژیم داشتم به بدنم قحطی میدادم وبااعمال شدن فشار من لاغرمیشدم امابعدازلاغرشدن همه ی کاهش وزن دوباره برمیگشت ومن درواقع داشتم با طبیعت بدنم جنگ میکردم ودست وپنجه نرم میکردم باچاقی چون من چاقیم روطبیعی میدیدم ورفتارهای چاق کننده ی خودموعادی می‌دیدم وزمانی هم که عجله میکردم برای لاغر شدن داشتم با طبیعت واقعی که سیرشدن زمان براساس قوانین ثابت هست خودمودرمشکل اضطراب محدوده‌ی زمان قرارمیدادم زمان هم باید طبیعی بگذره من طبیعت بدنم اینه که لاغرباشه اماالان که نیس به خاطر اختلال در عملکرد فکری وباوری ورفتاری خودمه من طبیعی می‌دیدم که آدم ها ازهم دورباشن وباهم دعواشون بشه وطبیعی میدونستم اینکه مریض وفقیرباشم بااینکه هرمشکلی داشته باشه درواقع این مشکلات به خاطر باورطبیعی بودن درذهن هستن که باعث میشن انسان خارج ازطبیعت عمل کنه و باور داشته که این اصل زندگیه اصل زندگی سلامتی واحساس خوب احساس شادی و انعطاف وداشتنثروت هست طبیعت خداوند اینه پس طبیعت انسان هم باید اینطور باشه لاغری بخش طبیعی جسم منه وچاقی بخشی هست که کاملاغیرطبیعیه نداشتن سلامتی وچیزهای که دوست داریم واضافه کردن عوامل بیرونی فقط مانعی هست برای طبیعی رفتارکردن وزندگی کردن هرچیزی که ازبیرون به طبیعت واردبشه وبهش آسیب بزنه درواقع بدیهیه وغیرطبیعی اسیرافکارمردم بودن غیرطبیعیه طبیعت اینه که آدم ازادباشه اماچون یادگرفتم که ازدیگران الگوبگیریم ورفتاری اونهاروانجام بدیم برامون طبیعی بودچون اونهاتوذهنمون کرده بودن که طبیعیه آدم نگران باشه. طبیعیه چاق باشه به این دلایل طبیعیه مریض باشه به این دلایل وحتی مریضی هم بدیهیه وطبیعی نیست چون واقعیت جسم این نیست واقعیت جسم مرریض وچاق وافسرده بودن نیس واقعیت واصل ز لاغریه وسلامتی وحتی من حالا که می بینم اصلا من به لاغری فکرنمیکردم وفقط درگیر بودم درگیر چاقی احساسات بدوایناروطبیعی می‌دیدم و بهشون عمل میکردم اینکه آدم دایما به ترس هاشمی فکرکنه نگران آینده باشه حسرت گذشته روبخورهروبه خاطاینکه دایماتومشکلات داره زندگی می‌کنه خوشحال باشه روطبیعی میدیدم که خدابالاخره جوابموتواون دنیامیده اینکه سرنوشت مختوم به احساس بدومشکلات ورنج چاقی روتحمل کنم وتومشکل باشم طبیعی می‌دیدم و اینکه احساس بی لیاقتی بکنم وحرف مردموبشنوم وسرکوفت بخورم طبیعی می‌دیدم درحالیکه همه ی اینها اختلالی هست که من باافکاررفتاراحساس ایجادکردم چاقی ومشکلات اونهم به همین شکله عادتهای غذایی ورفتاری خودم باخودم روطبیعی میدیدم اماالان فهمیدم که ذهن من طبیعت ش اینه که یک بستربزرگه برای خواسته هاوتوجه هامهم نیست که من چی می‌خوام مهم اینه که چی توش کاشته شده ومن چه اختلالی به وجود آوردن واونوطبیعی کردم والان اون موانع روبرای روندتکاملی طبیعت به پیش ببرم همونطورکه قبل درجهت عکس برای چاقی بیشترانجام میدادم قوانین روبابدعمل کنم تابه خواسته برسم وهمسوبشم برالاغری وباذهن خودمکه اول ازهمه اولویته برای همه ی زندگیم🌸🌸

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/09 02:10
   مدت عضویت: 774 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 1,265 کلمه


   (درک عالی، شرح عالی بر اساس محتوا، استفاده از مثال برای درک بهتر)
   .
   جهانی که ما در اون زندگی میکنیم سرشار از قوانین هست و هر بخش از این جهان قانون داره و با قانون اداره میشه مثل باریدن برف و باریدن باران و بخار آب و یخ زدن آب و… نمیشه اونها رو عوض کرد مثلا آب باید زیر صفر درجه بره که یخ بزنه ویا بالاتر از ۱۰۰ در جه بره که جوش بیاد و بدن ما هم جزیی از این طبیعت هست و یه سری قوانین داره و اگر چاق هستم چون یه سری قوانین رو رعایت نمیکنم و من باید بپذیرم مشکل از خودم هست و چاقی بر من تحمیل نشده و باید به قوانین فکر کنی و اگر میخوای فکر کنی چرا من چاق هستم چرا لاغر نشدم؟ اول باید فکر کنی جهان و جسم تو قانون داره و با قانون کنترل میشه .
   یه سری چیزا در جهان طبیعی هست و قانون هست مثلا جاذبه ی زمین قانونش این هست که اگر الان موبایل از دست من در بیاد میخوره زمین و هوا نمیره و این طبیعی هست و قانون جادبه هست .
   همه چیز در جهان یا بدیهی یا طبیعی هست مثلا :اگر انتطار داشته باشی آب رو بزاری روی اجاق گاز و بعد یه مدت آب بخار بشه طبیعی هست.
   ولی بگی من چاقم این طبیعی نیست این بدیهی رفتار تو هست نه طبیعی تو چرا ؟چون اینجور رفتار کردی و فکر کردی و برای تو طبیعی شده اما نه این بدیهی تو هست که با این رفتارها جاق بشی.
   تا وفتی چاقی خودت رو طبیعی میدونی هر جقدر تلاش کنی تو به موفقیت نمیرسی چون در ذهن تو طبیعی هست که چاق بشی .
   وقتی قانون میگه آب در دمای زیر ه درجه یخ میبنده پس اگر تو آب رو بزاری داخل فضای طبیعی خونت یخ نمیبنده چون اب زیر ۰ درچه یخ میبنده و هر کاری کنی ذکر بگی نمیتونی خلاف قانون رفتار کنی و اب یخ ببنده پس برای اصافه وزن هم همین طور هست .
   پس قدم اول به قانون جهان فکر کن و بدیهی بودن رو از طبیعی بودن جدا کن و اضافه وزن شما بدیهی هست و طبیعی نیست و خیلیها این دو رو قاطی کردن اما خیلیها آدمها هستن که لاغر هستن پس از کجا اومدن اونها از مریخ اومدن ؟ هم فست فود میخورن و هم میوه میخورن و هم برنج میخورن و ورزش هم نمیکنن ولی طبیعی هست براشون که لاغر باشن پس ما چرا چاقیم چون ذهن ما باور کرده که من چاقم و اگر طبیعت ذهن من چاق شونده باشه من در لاغری شکست میخورم .
   پس من اول باید دیدگاهم رو به چاقی تغییر بدم که طبیعیه من چاق باشم چون ژنتیک من چون قرص میخورم چون تیرویید کم کار دارم چون دو زایمان داشتم و …و من چاق بشم و باید این افکار رو تغییر یدم و بگم با رفتار و افکارم و باورهام بدیهی هست که چاق باشم اما طبیعی نیست یه درخت اگر میوه ی سالم داشته باشه این طبیعی هست و اما اگر محصول اون کرم زده بشه و افت بزنه این بدیهی هست اما طبیعی نیست و باید کشاورز اون افتها رو برطرف کنه تا طبیعی بشه .
   چرا هیچ حیوانی چاق نیست ؟چون اونها با غریزه غدا میخورن و ذهن ندارن که از روی حرص و ولع غدا بخورن و طبیعی رفتار میکنن و مگر حیوانی هایی که دست آموز انسانها میشن و اما حیوانات طبیعی اصلا اینطور نیستن و ما هیچ وقت حیوان چاق و افسرده و ناراحت نداریم اما انسانها کلی از این صفات دارن پس اصافه وزنت رو نپدیر و اصافه وزن فقط چندتا باور و افکار و دیدگاه هست .
   ذهن من باید باور کنه چاقی من طبیعی نیست و این باور و افکار رو داشته باشم و وقتی طبیعت ذهن من عوض بشه من لاغر میشم.
   من بدیهی بوده که چاق شدم چون یه سری افکار و باورها و رفتارها رو داشتم و چاق شدم وبدون هیچ سختی و رنجی من چاق شدم و حالا هم با تغییر افکار و رفتار و بدون رنج و سختی من لاغر میشم .
   چاقی در ذهن تو طبیعی هست یا بدیهی هست ؟
   اگر قبلا بود جواب میدادم طبیعی هست که چاق باشم و اما یاد گرفتم زمانی فکر و باور من طبیعی هست که همسو با قانون باشه و اگر خلافش ثابت بشه که حتی یک نفر با مشکل من ولی لاعر باشه پس اون قانون در من طبیعی نیست و پذیرفته نیست .دلایل گدشته ی خودم :
   چون کم کاری تیرویید دارم طبیعی هست که چاق باشم اما خلافش به من ثابت شده چون آشنای ما با همین مشکل من بسیار لاعر هست .
   چون قرص هورمونی میخورم و اما دوست خودم با مصرف همین قرص بی حد خوش اندام و لاعر هست و اصلا این قرص اون رو چاق نکرد ه.
   طبیعی هست که چاق باشم و شکم داشته باشم چون دو زایمان داشتم اما دوست خودم با دو زایمان سزارین بسیار اندام زیبا و دخترانه ای داره .
   طبیعی هست که چاق باشم و بالاتنه ی چاقی داشته باشم چون ارثی ما هست و من از نوجوانی این طور بودم اما خواهر من اصلا اینطور نیست و بالاتنه اش بسیار لاعر و عالی هست .
   طبیعی هست که من چاق باشم چون عذاهای غیر رژیمی و سرخ شده و فست فود و برنج میخورم و اما خیلی از اطرافیان من میخورن مثل من همون غذای من و روی یه سفره غذا میخوریم ولی لاعر هم هستن مثل دخترم .
   طبیعی هست که چاق بشم چون اشتهام زیاد هست و اما این یه باور غلط هست که اسم پرخوری خودم رو گداشتم اشتها و اصلا هیچ غده و اندامی درون من به این اسم وجود ندارد که غدا رو به زور وارد بدن من بکنه .
   و اما حالا جواب میدیم چاقی من بدیهی هست و همین افکاری که گفتم مثل سد جلوی لاغری من رو گرفته بودن و هنوزم در من ریشه دارن و من باید روی خودم کار کنم و اما حالا میگم
   چاقی من طبیعی نیست و من چاقی خودم رو قبول ندارم

   شکم من طبیعی نیست و من قبول ندارم
   لباس خوب نپوشیدن من طبیعی نیست و من قبول ندارم
   رانهای چاق طبیعی نیست و من قبول ندارم
   بالاتنه ی چاق طبیعی من نیست و من قبول ندارم
   روی معده و شکم چاق طبیعی نیست و من قبول ندارم
   بیمار بودن من طبیعی نیست و من قبول ندارم
   در لباسها تحت فشار بودن طبیعی من نیست و من قبول ندارم
   تنگ بودن شلوار سایز ۳۸ طبیعی نیست و من قبول ندارم
   کتف و شانه های چاق طبیعی نیست و من قبول ندارم
   و این طبیعت من نیست و من قبول ندارم و من این زندگی با چاقی رو نمیخوام من زندگی با تناسب اندام رویایی خودم که قبلا اون رو داشتم و از دستش دادم رو میخوام من سایز ۳۸ و وزن ۵۹ کیلو که قبلا داشتم رو دوست دارم و میخوام که بالاتنه ی من بسیار طریف و جمع و جور شده بود و پایین تنه ی من لاغر و کشیده و زیبا بود رو میخوام من زندگی با این تناسب زیبا رو میخوام .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/08 19:09
   مدت عضویت: 551 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 382 کلمه

   سلام . من تا قبل آشنایی با سایت تناسب واقعا مغلوب اضافه وزن شده بودم یعنی باورم این بود خدا تو سرنوشت من نوشته تو تاآخر عمر باید با این وضع زندگی کنی پس هر روشی و انجام بدی باز برمیگردی حالت اولت . یعنی جوری این افکار برام منطقی و درست بنظر میومد که چشمامو رو طبیعت و جهان و اطرافیان ودوستان لاغراندامم بسته بود حتی یبار به ذهنم نرسید که اینهمه عکس لاغر داری از بچگیت استخوناتم مشخصه تو بعضی عکسا !!!!پس این ادم کیه مگه خودت نیستی که مثل پر کاه سبکی خوشگلترین لباسارو مامان برات میخرید و براحتی تنت میشد ؟اگه سرنوشتت تنظیم کارخونت چاقی بوده چرا ده یازده سال لاغره لاغر بودی اگه دلیل چاقیتو غذاخوردن میدونی اونموقع مگه غذانمیخوردی ؟؟؟یا اگه ارث دلیل چاقیت بوده چرا ازاول تپل بدنیا نیومدی !!!قشنگ یه سد محکم جلوی عقل و منطقم بادستای خودم ساخته بودم 😓😓 .نمیگفتم اگه فلانی تونسته ولاغر شده یا اصلا از اول لاغر بوده و خودشم هلاک میکنه زیاد میخوره قرص میخوره که دوکیلو چاق شه نمیتونه و همونجور لاغر ، پس چرا همه چی برای تو مقطعی جواب میده و فورا نتیجه برمیگرده یا یه پیش دستی هم غذا میخوری باز لاغر نمیشی حتما یه بلایی سر این جسم اوردی به اشتباه که برای بقیه همه چی عادی و طبیعیه ولی برای تو با اذیت و سختی.خدا عاشق چشم و ابروی بنده های لاغرشه با چاقا دشمنی داره ؟؟؟؟این اصلا عادلانست؟منطقیه؟ خداوند تمام کارهاش در نهایت عدالته.هرچی به سر زندگی و جسممون بیاد مسوول صدرصدیش خودمونیم نه هیچکس دیگه با توجه و تمرکز و احساسمون خلقش میکنی . بالاخره وقتی باسایت آشنا شدم کم کم به جوابم رسیدم و این فایل و قبلا هم گوش دادم و چندبار تکرار کردم فکر کردم تا قبول کردم اضافه وزن هیییچ انسانی طبیعی نیست همش کار خودمون بوده حالا به هر نحوی دیگه کاری به اون ندارم فقط میخوام رفعش کنم .⬅ از امروز انقدر تکرار میکنم که ذهنم قبول کنه چاقی به هیچ وجه طبیعی نیست و من این وضع و دیگه قبول ندارم و جسممو ببره به سمت تنظیمات اولیه ام که تناسبه.طبیعی لاغرو متناسب بودنه سبک بودن و تر و فرز بودنه مثل همون عکسای بچگیم😍😍😍😍ممنونم استاد مثل همیشه عالی بود این فایل 🌷🌷🌷

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/08 06:31
   مدت عضویت: 790 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 306 کلمه

   سلام سلام
   روزتون بخير و خوشي
   فايل و مطالب تاكل برانگيزي بود
   من تا شنيدم (اگر فك ميكني اضافه وزنت طبيعيه اين اشتباهه)
   گفتم نه من اصلا هم فك نميكنم اضافه وزنم طبيعي باشه 😁 سريع گارد گرفتم كه من از اوناش نيستم .
   بعد گفتيد بديهيه چون داري يكسري رفتار رو انجام ميدي كه اين حال و روز رو برات بوجود آورده…
   خوب قبولش دارم زياد ، چون دارم رفتار خودم رو ميبينم

   گفتيد طبيعي بودن رو نميشه تغيير داد ؛
   من يكم كه فك كردم ديدم من بِه خودم نگفتم چاقي طبيعيه و ولي باورهاي پشتش رو دارم كه سالهاس نميتوني چاقيت رو تغيير بدي
   سالهاس رژيم و كلي راههاي ديگه و شكست خوردي…
   ديدم قانون طلايي متناسب شدن درسته واقعا
   و من باورش كردم كه طبيعت ذهن من چاق شوندگيه و چاقي طبيعيه و هر بار براي متناسب شدن شكست خوردم.
   واقعا براي متناسب شدن بايد اول ديدگاهم رو تغيير بدم.
   با اون چيزي كه در ذهن ناخودآگاهم طبيعي شده باشه نميتونم بجنگم ، بارها رفتم بجنگش ولي نشده ، پس بايد ذهنم و اون باور رو درست كنم

   كه چاقي من بِه خاطر يكسري رفتار ايجاد شده و بديهيه و با چندتا فرمول ميشه لاغر شد .
   اينكه اگر در ذهنت دلايل زياد براي چاق شدن داري چاقي رو حق طبيعي خودت ميدوني ، اينم كلي حرف داره توش ، بهانه و دليل نياز براي چاق بودنت اونم دلايل بيروني و مقصر دونستن عوامل ديگه …
   واقعا ديدن تصاوير شگفتي سازها شور و هيجان زيادي در من ايجاد ميكنه، وقتي ميبينم لاغر شدن ، بابا اونا هم شكم و كلي چربي داشتن اما لاغر شدن خيلي حس خوبي ميده و ذهنم خيلي باورپذير ميشه براش اين مسير سبز💚
   خداروشكر براي هر روز و هر گام كه ميريم جلوتر و دارم لاغري رو ياد ميگيرم با روند تكاملي خودش و خيلي حي خوبي دارم . خدايا شكرت

   سپاسگزارم استاد
   در پناه الله مهربان شاد و ثروتمند باشيد .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/08 01:32
   مدت عضویت: 661 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 628 کلمه

   سلام سلام 😍😍
   چرا لاغر نمي شوم ؟
   بيشتر از صد بار از خودم از مادرم ،از دوستام پرسيدم كه چرا من لاغر نميشوم ؟؟😟
   ميگيد كم بخور ، كم ميخورم ،رژيم بگير ، رژيم ميگيرم ، ورزش كن و تحركت رو زياد كن ، همه ي اين كار ها رو انجام دادم خيلي هم انجام دادم پس چرا من لاغر نميشم؟؟؟ 😭😭😭
   هميشه از خودم ميپرسيدم چرا چيزي كه دوست ندارم سرم مياد؟ (چاقي)
   آشنايي با قوانين :
   در گذشته نميدانستم كه قانوني كه طبيعت و كل جهان هستي را اداره ميكند در زندگي من هم تاثير گذار است چه برسد بخواهم از آن در زندگي و رسيدن به خواسته هايم استفاده كنم.
   تنها قانوني كه روي همه چيز تاثيرگذار ميدانستم جاذبه ي🌍 زمين بود.
   فكر ميكردم زندگي من بر اساس تقدير و شانس و خواست خدا و امتحاناتي كه بايد ميشدم، از قبل نوشته شده.
   قانون هاي جهان هستي و استفاده از آن ها را مخصوص دانشمندان ميدانستم👩🏻‍🔬👨🏻‍🔬👨‍🚀 تا اختراعات و كشف هاي جديد انجام بدهند.
   متعهد بودن و ادامه دادن طبيعت :
   من وقتي در زيست شناسي با مولكول دي ان اي آشنا شدم، با خودم گفتم كه مثلا اين مولكول ارزشمند و بسيار مهم در حيات منتظر اين نمانده كه انسان ها به ارزش آن پي ببرند بعد شروع به كار كند، (اين مثالي بود كه براي خودم ميزدم تا بدون انتظار و چشم داشت از كسي براي موفقيت خودم تلاش كنم ،حتي اگر هيچ كس مرا تشويق نكرد. )
   طبيعت كاري ندارد كه چه اتفاقي مي افتد ، بدون وقفه و دائم در حال انجام وظيفه است كه خداوند به آن سپرده است. و اين وظيفه تغييرناپذير است چون خداوند از اول آن را در بهترين حالت آفريده و تنظيم كرده است.
   پارسال كه جنگل هاي استراليا سوخت 🔥 بعد از مدتي من عكس هايي ديدم از جوانه زدن گياهان و سبز شدن آن منطقه 🌳🌿🍀☘️ اين تصوير حاوي اميد زياد و نشان دهنده ي تلاش و استمرار هميشگي طبيعت براي رسيدن به شرايط بهتر بود.
   قانون تغيير ناپذيري طبيعت ❌🌱➡️🌵❌
   درست است كه من در ذهن آگاهم ارتباطي بين طبيعت و خودم نميديدم اما ذهن ناخودآگاه من اينطور فكر نميكرد، بنابراين وقتي من شرايط چاقي ام را طبيعي ميدانستم ، اين فرمول با قانون تغييرناپذيري تركيب شده و من هيچ وقت نتوانستم از شرايط چاقي تغيير وضعيت بدهم.
   راهكار💡:
   بايد چاقي براي شما غير طبيعي باشد. تا قانون تغيير ناپذيري شامل حال چاقي نشود. 💎 لاغر شدن و لاغر ماندن طبيعي بشود.
   وضعيت فعلي تان را يك حالت موقت و گذرا بدانيد.

   نکته :موضوع ناراضي بودن با نپذيرفتن تفاوت دارد چون ناراضی بودن مربوط به توجه کردن است و چه راضی باشید چه ناراضی شما در حال توجه کردن به آن موضوع هستید و به سمت بیشتر شدن آن در زندگی تان حرکت میکنید.
   اما پذیرفتن باعث میشود که آن در ذهن شما طبیعی و غیر قابل تغییر شود و نپذیرفتن باعث می‌شود که امکان تغییر آن در زندگی شما وجود داشته باشد…

   فایل صوتی 🎧🎶:
   لاغری قانونی است و چاقی در نتیجه ی عدم رعایت قوانین ایجاد میشود.. 😊

   وضعیت چاقی من غیر طبیعیه..
   مشکل از منه..
   قانون اینه که همه باید لاغر باشند..
   چاقی من غیر قانونیه…
   جسم من غیر طبیعیه.. این وضعیت برای من طبیعی نیست.. من این وضعیت رو نمیخوام.. نمیخوام…
   من همیشه به قانون احترام گذاشتم حالا جسمی که خلاف قانون باشه رو نمیخوام…
   من لاغری که کاملا قانونیه رو میخوام…
   طبیعت میگه قانون اینه که همه چیز باید متناسب باشند..

   تغییر امروز من 😍😍:
   من امروز در ظرف کوچکتر و با مقدار کم تر غذا خوردم و سیر شدم💃🏻
   اتفاقا به مادرم گفتم یادته یه بار رفته بودیم مهمونی و تو برای من فقط دو قاشق غذا کشیدی تا زیاد نخورم و من ناراحت شدم؟ 🤔
   اما امروز خودم میگم که برای من کم غذا بکش و اصلا هم ناراحت نیستم و این مقدار برای من کافیه و برای من طبیعی🙂 هستش که با این رفتارهای درست و تکرار شونده ام لاغر بشم..

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/07 17:20
   مدت عضویت: 512 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 707 کلمه

   سلام خسته نباشید آستاد عزیزم و همراهان گرامی در مسیر لاغری من
   چرا ما افراد چاق هرچی تلاش میکنیم لاغر نمیشیم و افراد لاغری هم هستن که هرچقدر تلاش میکنن چاق نمیشن
   بزرگترین مانعی که جلو روند لاغری مارو گرفته همین باور کردیم طبیعی است چاق باشیم چاق بمونیم وچون این باور تخریب کننده وخطرناک در ذهن ما افراد چاق ثبت شده ما چاقی حق طبیعی خودمون دونستیم باعث شکست ما شده ما هر روشی رو انجام بدیم تا زمانی که این باور در ذهن ما باشه که طبیعی است چاقی در ما موجب شکست ما میشه. جهان هستی طبق طبیعت خودش پیش میره طلوع خورشید رشد گیاهان جاذبه زمین برف باران اینها قوانین طبیعت جهان هستن شما الان هرکاری کنید نمی‌تونید جلو طلوع خورشید بگیرید یا یخ زدن آب چون طبق طبیعت خودشون جلو میرن ما انسان ها هم بخشی از این طبیعت جهان هستیم و تناسب اندام سلامتی شادی بالذت غذا خوردن با لذت ورزش کردن پیاده روی کردن زندگی شاد آرامش خوشبختی حق طبیعی ما انسان ها است و ما اینجا اومدیم این حق طبیعی از خودمون گرفتیم با حرفهایی که شنیدیم دیدیم باورهایی رو تو ذهنمون ایجاد کردیم که مانع ما شده برای رسیدن به ویژگی ها طبیعی خودمون و این زندگی این شرایط ی که الان داریم این اضافه وزن ما ترس از خوردن افسردگی ناامیدی کم بینی خودمون ناتوانایی در لاغری خستگی از پله بالا رفتن وبه نفس نفس افتادن نتونیم بدویم به راحتی …..اینها خودمون برای خودمون به وجود آوردیم و طبیعی نیست بدیعی است بخاطر باور ها اشتباهی است که در ذهنمون ثبت شده و اینم شده نتیجه اش چاقی خودمون به عنوان طبیعت بدنمون نپذیریم این همه افراد متناسب هستن من خودم به شخص یکی در فامیلامون هست که غذا زیاد میخوره که تصورشم واسه ما افراد چاق وحشتناکه بچه هم داره سه تا تحرکی هم نداره همش تو خونه آپارتمانی است ولی متناسب است و اندامی فوق العاده قشنگ داره مگه این از کجا اومده یا زن همسایمون یا دختر همسایمون یا داداش خودم اگه فک کنیم می‌بینیم خیلی افراد در اطرافمون هستن که متناسب هستن از همون غذا میخورن فست فود میخورن باشگاه نمیرن. عصبی هستن قرص اعصاب میخورن فعالیتشون کمه باردار شدن سنشون رفته بالا ولی متناسب هستن چون اینها فرمول ها ذهنشون تغییر ندادن طبق طبیعت خودشون که متناسب شدن است زندگی میکنن و لذت هم میبرن از خوردن مهمانی تفریح بازی و از خودشون راضی هستن یکسری افراد لاغر هم هستن که آرزو چاقی دارن ولی چاق نمیشن چون اونها هم لاغری طبیعت بدنشون پذیرفتن و باور کردن حق طبیعی اونها است لاغر باشن. پس چاقی ما طبیعی نیست بدیعی است بخاطر رفتار خودمون به وجود اومده اگه طبیعی بود باید کل انسان چاق بودن ما خودمون این چاقی به وجود آوردیم خودمون با اصلاح باورهامون خودمون به تناسب اندامی که حق طبیعی خودمونه می‌رسونیم حق طبیعی ما متناسب شدن است لذت بردن از زندگی ونعمت ها خداوند است ما به دنیا اومدیم که لذت ببریم از نعمت ها خداوند. نعمت ها خداوند هیچ ترسی نداره ما روش صحیح بلد نبودیم و برای خودمون ترسناکش کردیم . حق طبیعی ماست لاغر شد متناسب شدن اندام ایده آل لباس ها رنگ شاد جذاب لذت بردن از غذاها ونعمت ها خداوند لذت بردن از بازی کردن مهمونی رفتن توجمع با اعتماد بنفس بالا شرکت کردن با خیال راحت زندگی کردن آرامش آسایش شادی لبخند خوشبختی تناسب اندام همه اینها حق طبیعی ماست ما برگزیده خداوند هستیم ما اشرف مخلوقاتیم ما به دنیا اومدیم از تمام امکانات و نعمت دنیا وخداوندلذت ببریم ما توانایی لاغر شدن داریم این حق طبیعی ماست که متناسب باشیم متناسب بمانیم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/07 17:09
   مدت عضویت: 331 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 84 کلمه

   و ی خبررر خوب ک دوست داشتم با شما عمراهان همسیرب اشتراک بزارم اینکه…من ب پیام سیری خیلی خیلی نزدیک شدم…و وقتی ک حس میکنم گشنمه اول با خودم حرف میزنم ک آیا نیاز بدنته..بعد شیرینی نشونش میدم نمیخاد .ترش .شور.غذا…ک واکنشی نشون نمیدم ک ضعف کنم یا دلم بخاد…گاهی فقط تشنه ام .ک اون حس گرسنگی بای لیوان آب برطرف میشه..بدون درگیری ذهنی و فشاری..
   وازین بابت خیلی خوشحالم و خدارو شکر میکنم ک تو این مسیر م
   خدا جونم شکرت🙏😍😘
   و ازشما استاد عزیزم سپاسگزارم🙏🌷

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/07 16:20
   مدت عضویت: 331 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 480 کلمه


   (درک مطلب، شرح بر اساس محتوا، ذکر مثال مرتبط با موضوع)
   .
   سلام ب همگی وقتتون بخیر…
   قبل از توضیحاتم ی اعترافی کنم ک …من داشتم باعجله فایل هارو باز میکردم وتمرین انجام میدادم..یدفعه ب خودم اومدم دیدم عه چرااین کار کردم و قرار شد عجله ای در کار نباشه .‌.اینم ی قانونه ک عجله نکنیم..وفقط روزی یک فایل..ک برگشتم ب عقب. امروز روز هفتم دوره هست و ازینجا شروع کردم.. با گوش کردن چندباری فایل ب درک بهتری ازش رسیدم…

   ب آنچه ک انسان؛در پدید آوردن آن دخالتی نداشته باشد «طبیعت»میگویند..
   مثل 🗻 کوه..جنگل ..دشت و دریا
   طبیعت یکی ازهزاران نعمت هایی است ک خداوند ب مخلوقاتش عطا کرده تا در ضمن‌استفاده و لذت از آن.در حفظش کوشا باشیم.تماشای طبیعت خیلی لذت بخش است.‌از درختان زیبا گرفته تاااگل های رنگارنگ🌺🌸🌷🌿☘️🌼🌼🌲🌳🌴🏞️
   ویکی از دخالت های انسانی در طبیعت و محیط زیست میشه گفت:آلودگی هوا..آلودگی آبها ست…
   موضوع دوم:هر کشوری قوانین مختص ب خودرا دارند..مثل ایران..قوانین راهنمایی رانندگی.‌‌.یااینکه بخای حساب باز کنی قانوش اینه قبل از حساب باز کردن ک اون فرم رو پرکنیم..
   یا مثلا یکی از قوانین در هند اینع ک خانمها نباید اسم همسران شون رو بلند بگویند این ی نوع بی احترامیه
   و یا کشور آمریکایکی از قوانینشون اینه ک شکار چیان برای شکار حیوانات وحشی باید مجوزشکار داشته باشند.‌‌

   وموضوع بدی و خیلی مهم ما::
   چرا هر چی تلاش میکنم لاغر نمیشم؟؟
   راستش تاامروز ب این فکر نکرده بودم ک چاقی من طبیعی است یا بدیهی
   ولی وقتی فکر کردم و ب نتیجه رسیدم
   دیدم چاقی من بدیهی است
   میپرسید چرا🤔🤔🤔
   میگم بهتون:چون ک ک من بای مشت کلمه چاق کننده ذهنمو پر کردم ک چاقی من طبیعی..‌بدیهی چون خواهرم ..دختر عموم ..پسر عمه و پسرعموهام متناسبن…اگ من چاقم ی سری قوانین و برای خودم شاخ کردم ک چاق بودن من طبیعی..در حالی ک نیست چون آدمهای متناسب هم وجود دارن ..مثل من میخورن.‌بی تحرکن.‌ورزش نمیکنن..
   پس من باید دیدگاهمو نسبت ب طبیعی بودن چاقی تغیر بدم ب بدیهی.ب اینکه خودم پرش کردم از طبیعی بودن…

   همه ی این کارارو میکنم ک چی؟؟🤔🤔
   با خودم میگم میخام قهرمان بشم.میخام بشم قهرمان زندگیم.اما رفتارم مثل ی قهرمان نیست..رفتارم میگه من نفر آخرم.
   تو بهترین خالت نفر دوم..ک دومین نفر اولین بازنده س..
   میگم میخام رشد کنم…اما تمام این چیزهایی ک دارم میشنوم فقط ی ✊ مشت کلمه ست…اصلا نمیبینم ک براش تلاش کنم..فقط دارم از تلاش کردن حرف میزنم ..میدونید قهرمانان واقعی چ شکلین؟؟؟
   قهرمانان گذشته.اون اسطوره های واقعی.همونایی ک از خودشون میراث دارن…اونا حرف نمیزدن.حرکت میکردن.فداکاری میکردن.اونا میجنگیدن برای چیزی ک میخاستنن.
   من چیی👸؟؟؟🤔🤔
   آماده ام برای زندگیم بجنگم؟؟

   همه چی آماده س😍
   واسه شروع خیره بشم تنها ب رو ب رو
   (مسیرلاغری باذهن)🤩😉
   دنیامو رنگی کنم از آرزوها«تناسب اندام.شادی.لذت.آرامش.سلامتی.حس خوب)💫💫
   میخام پرواز کنم🛩️
   اول جرات پریدن
   بعدلذت پرواز

   میخام قوی باشم💪و ادامه بدم🤩
   هیچ نمیخام از بیرون بهم اعتبار بدن
   میخام نشون بدم ک تسلیم نمیشم
   اگ کسی بهم بگه غیر ممکنه میدونم ک برای اون غیر ممکنه ن من🖐️✌️
   میجنگم برای آرزوهام
   میجنگم برای نفراول بودن
   کم نمیارم ادامه میدم.تسلیم نم