0

چگونه لاغر شویم؟ با رنج و سختی یا به آسانی

2538 بازدید

چگونه لاغر شویم؟

این سوالی است که بارها در ذهن افرادی که اضافه وزن دارند مطرح می شود ” چگونه لاغر شویم؟ ” و برای یافتن جواب آن روش های مختلفی را اجرا کرده اند اما پاسخ مناسبی برای سوال خود پیدا نکرده اند.

همه ما در زندگی به مسائل و مشکلاتی برمی‌خوریم و سپس به چگونگی برطرف کردن آن فکر می کنیم.

زمانی که با چاقی مواجه می‌شویم به چگونه لاغر شویم فکر می‌کنیم.

وقتی به مشکلات مالی برمی‌خوریم به چگونه ثروتمند شدن فکر می‌کنیم.

و زمانی که در رابطه‌ای احساس شکست و ناامیدی می‌کنیم به چگونه داشتن رابطه‌ای عاشقانه فکر می‌کنیم.

مواقعی در زندگی با مشاهده شرایطی که فرد دیگری در زندگی دارد به چگونه داشتن آن شرایط فکر می کنیم.

وقتی فردی را می بینیم که متناسب است و دوست داریم در شرایط آن فرد باشیم با خود فکر می‌کنیم چگونه لاغر شویم؟

نکته قابل توجه در پیدا کردن پاسخ مناسب برای چگونه‌هایی که در ذهن ما شکل می‌گیرد این است که ما برای برخی از چگونه‌های ذهن خود می‌دانیم که باید آموزش ببینیم.

به عنوان مثال:

اگر این سوال در ذهن ما شکل بگیرد که چگونه نوازنده شوم؟ شاید اولین پاسخی که در ذهن ما شکل می‌گیرد این باشد که باید در کلاس آموزشی شرکت کنم.

اگر بخواهیم مکانیک شویم می‌دانیم باید نزد فردی که تخصص در تعمییر خودرو دارد مشغول کار شویم یا در کلاس‌های آموزش مکانیک شرکت کنیم.

اما هر بار که این سوال در ذهن ما شکل گرفته است که چگونه لاغر شویم؟ پاسخ های متفاونی در ذهن ما ایجاد شده است.

 • باید برنامه رژیم غذایی برای لاغر شدن داشته باشم.
 • باید ورزش کردن را شروع کنم و در باشگاه ثبت نام کنم.
 • باید از داروهای چربی سوز استفاده کنم.
 • باید فعالیت بیشتری داشته باشم تا سوخت و ساز بدنم بیشتر شود.

 

به روند یادگیری موضوعات مختلف دز زندگی توجه کنیم

اگر شما برای پاسخ هر چگونه ای که در زندگی با آن مواجه شده باشید اقدام کرده باشید،‌حتما مقداری در رسیدن به پاسخ آن موفق بوده اید.

اگر در زندگی به چگونه رانندگی یاد بگیرم برخورد کرده باشید، احتمالا در کلاس های آموزش رانندگی شرکت کرده‌اید و به اندازه علاقه و استمرار خود رانندگی را یاد گرفته اید.

اما چرا برای پاسخ چگونه لاغر شویم؟ موفقیتی کسب نکرده‌اید.

چون هر بار که به دنبال پاسخ چگونه لاغر شویم؟ بوده ایم از روش هایی استفاده کرده‌اید که لاغر شدن را به ما آموزش نداده‌اند بلکه سعی و تلاش کرده‌اند چاقی ما را برطرف کنند و از آنجایی که مرکز یادگیری جسم ما مغز است،‌ بنابرین تلاش برای یاددادن لاغری به جسم بی فایده خواهد بود.

همانطور که یادگیری هر موضوعی در زندگی مثل نواختن گیتار،‌ رانندگی،‌ آشپزی،‌ خیاطی،‌ مکانیکی و هرچیزی از مغز شروع شده و پس از یادگیری از طریق جسم می‌توانیم آن را تجربه کنیم،‌ یادگیری لاغری هم باید از مغز شروع شود و سپس نتیجه آن در جسم نمایش داده می‌شود.

به همین علت است که رژیم گرفتن پاسخ مناسب به سوال چگونه لاغر شویم؟ نیست چون رژیم و برنامه غذایی به ما لاغر شدن را آموزش نمی‌دهد بلکه سعی می‌کند با محدود کردن جسم از خوردن باعث لاغری جسم شود و چون شروع هر فعالیتی از مغز شروع شده و به جسم ختم می‌شود،‌ بنابراین نمی‌توان به صورت معکوس این روند را انجام داد.

رژیم گرفتن به امید لاغر شدن دقیقا مانند این است که بخواهیم جسم را آموزش دهیم تا مغز یاد بگیرد یا در مثالی مشابه تصمیم بگیریم به دست خود گیتار زدن را بیاموزیم بدون اینکه مغز را در امر یادگیری دخالت دهیم.

همه چیز از مغر شروع می‌شود و ما این تجربه را در جنبه های مختلف زندگی تجربه کرده ایم.

 

از تجربه چاق شدن برای لاغر شدن استفاده کنیم

همه ما در مورد چاق شدن این تجربه را داریم.

قبل از اینکه جسم ما به اضافه وزن مبتلا شود،‌ انتظار چاقی در ذهن ما شکل گرفته است،‌ و برای ما طبیعی شده است که چاق شویم. این انتظار از طریق شنیدن حرف‌اطرافیان و یادگیری رفتارها و عادت های دیگران صورت گرفته است.

سپس انتظار چاقی به دستورالعمل های مغزی تبدیل شده و در مغز ما ذخیره شده است و ما بر اساس دستورات مغزی رفتارمان تغییر کرده است و نتیجه این پروسه در مدت زمانی چند ماهه یا حتی چند ساله اضافه وزن شده است.

اگر به پروسه چاق شدن خود توجه کنید به وضوح به این اطمینان می‌رسید که ابتدا احساس چاق شدن،‌ نگرانی از چاق شدن، انتظار چاق شدن در ذهن شما شکل گرفته است و بعد از مدتی چاقی را در جسم خود تجربه کرده‌اید.

بنابراین اگر با این سوال در ذهن خود مواجه شده‌اید که چگونه لاغر شویم؟ باید بدانید که فقط از طریق یادگیری لاغری می‌توانید لاغر شوید.

هیچ طریق دیگری برای لاغر شدن ساده و دائمی وجود ندارد.

 

سیستم عمل‌کرد ذهن خود را بشناسیم

چرا تاکید به لاغر شدن ساده می‌کنم،‌ چون ما برای چاق شدن سختی و زجر نکشیده‌ایم. بنابراین روشی برای لاغری ماندگار صحیح است که ما را در سختی و رنج قرار ندهد.

چون ذهن ما به شدت با رنج کشیدن مخالف است و انجام هرکاری که با سختی و رنج توام باشد را نمی‌پذیرد و انقدر مقاومت می‌کند تا ما را از انجام دادن آن منصرف کند.

و این تجربه را در بارها اقدام کردن برای لاغر شدن از طریق رژیم گرفتن، ورزش کردن،‌ دمنوش خوردن و هر طریقی که برای لاغر شدن انجام داده ایم، داریم.

چون برای ذهن ما رژیم گرفتن،‌ ورزش کردن و … برای لاغر شدن سخت و رنج آور بوده است، آنقدر در انجام آنها مقاومت کرده است که ما نتوانسته ایم برای مدت طولانی برنامه لاغری خود را ادامه دهیم.

و این تجربه را در جنبه های مختلف زندگی داشته‌ایم که اگر انجام کاری برای ما سخت و رنج آور شده است از انجام آن منصرف شده‌ایم چون ذهن ما طاقت تحمل سختی و رنج را ندارد.

 

نتیجه گیری برای اتخاذ تصمیم صحیح برای لاغر شدن

تا وقتی از روش‌های سخت و رنج آور برای لاغر شدن استفاده کنید،‌ شما لاغر نخواهید شد و همچنان چاق و چاق‌تر می‌شوید.

چون در ذهن شما لاغر شدن سخت و رنج آور اما چاق شدن سهل و آسان است.

بنابراین طبیعی است که ذهن شما چاق شدن را انتخاب و ادامه می‌دهد.

اگر می‌خواهید به پاسخ مناسبی برای چگونه لاغر شویم؟ برسید، باید روشی را انتخاب کنید که برای ذهن شما ساده،‌ لذت بخش و آسان باشد.

 لاغری با ذهن تنها روشی است که تمام ویژگی های مورد علاقه ذهن را دارا می‌باشد.

 

دوره ورود به سرزمین لاغرها از طریق یاد دادن لاغری به شما با روش‌هایی ساده،‌ جذاب و لذت بخش،‌ ذهن شما را به راحتی متقاعد می‌کند که لاغر شدن آسان‌تر از چاق شدن است.

از آنجا که سیستم ذهنی انسان به گونه‌است که تمایل به مصرف انرژی کمتر دارد،‌ بنابراین هر روشی که ساده و آسان‌تر باشد را برای ادامه حیات خود انتخاب می‌کند.

تمام پیشرفت‌های بشر به دلیل همین سیستم شگفت انگیز ذهن است.

چون ذهن انسان تمایل به انجام کارها به شکل ساده تر و لذتبخش تر دارد بنابراین ایده هایی به ذهن انسان‌ها داده می‌شود که با کشف و تولید کردن وسایل و ابزار گوناگون زندگی را ساده تر کند.

اگر به اطراف خود توجه کنید،‌وسایل زیادی در زندگی شما وجود دارد که در چند سال قبل در جهان وجود نداشته است و همه آنها در جهت ساده‌تر کردن مساله‌ای از زندگی ما تولید شده‌اند.

پس به راحتی می‌توان به این نتیجه رسید که پاسخ سوال مهمی که در ذهن افرادی که اضافه وزن دارند شکل گرفته است،‌که چگونه لاغر شویم؟ فقط باید روشی ساده و لذتبخش برای لاغر شدن باشد.

تا زمانی که انجام روش‌ انتخابی شما برای لاغر شدن،‌ سخت‌تر و رنج‌آورتر از چاق شدن باشد،‌ امکان ندارد شما لاغر شوید. اما به وضوح امکان دارد که شما چاق‌تر شوید. چون انتخاب چاق شدن برای ذهن شما ساده‌تر،‌ لذت‌بخش‌تر و آسان‌تر است.

این نوشته را بارها بخوانید و به آگاهی مطرح شده درباره چاقی و لاغری در آن فکر کنید و با آنچه در زندگی در حال تجربه کردن هستید مقایسه کنید.

به راحتی به صحیح بودن آن پی خواهید برد و در گام بعد می‌توانید تصمیم صحیح برای رسیدن به پاسخ سوال خود که چگونه لاغر شویم؟ است را اتخاذ کنید.

 

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tanasobefekri.com/?p=21332
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

29 نظر در مورد چگونه لاغر شویم؟ با رنج و سختی یا به آسانی

دیدگاهتان را بنویسید

 1. سلام به دوستان عزیز و استاد گرامی و بزرگوار
  من از دیروز تا حالا چند بار این فایل و گوش دادم ولی موفق نمیشدم تا اخرش ببینم خوابم میبرد اما امروز دیگه موفق شدم تا اخرش ببینم توی کامنت ها که میخوندم متوجه شدم دوستمون تینا جون هم گفتند که نمیتونستن تا اخرش ببین و بعد از چند بار گوش دادن موفق شدن ببین خیلی جالب بود برام
  اولش فکر میکردم خسته ام خوابم میبره
  اما بعد که دوستمون هم این حالت و داشتن فهمیدم که این فایل ارامش بخش بوده
  ا
  اوایل دوره تایپ کردن برام سخت بود و خیلی طول میکشید تا دیدگاهم و بنویسم ولی الان با گذشت این چند وفتی که در دوره هستم دیگه برام عادی شده و اصلا نگاه نمیکنم ببینم کجا جه حروفی قرار گرفته
  ناخوداگاه دستم میره برای تایپ کردن
  چون این روش و به ناخوداگام سپردم
  لاغری با ذهن هم همین جوره با تکرار و تکرار تمرینات و فایل ها و‌نوشتن دیدگاه میتونیم به ناخوداگاهمون بسپاریم و برای همیشه متناسب باشیم و متناسب بمونیم
  من بعضی مواقع رفتار اشتباهی ازم سر میزنه و مثل قبل با مواد غذایی روبرو میشم بیشتر از نیاز بدنم میخورم و نمیدونم چی میخورم امروز متوجه شدم که با تکرار و استمرار داشتن در این مسیر و تکرار رفتارهای صحیح می تونم برای همیشه رفتار صحیحی انجام بدم
  خدا رو شکر این فایل هم به موقع و به جا بود مثل بقیه فایل ها عالی و‌تاثیر گذار 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

  0
 2. یه سری از نظرات رو که میخوندم توی این صفحه، متوجه شدم آقای عطار روشن به بعضی نظرات پاسخ دادند در حالی که پاسخشون موجود نیست در حال حاضر و گویی حذف شده. اگه سیستم سایت ایرادی داشته و خودتون به صورت دستی حذف نکردید، بررسی بفرمایید.

  1+
 3. الهی شکرت که امروز و دقیقاً زمانی که نیاز داشتم این حرفها رو بشنوم، من رو به سمت این فایل رایگان هدایت کردی.
  با وجود اینکه دورۀ ورود به سرزمین لاغرها رو تهیه کردم، هر از گاهی (به خصوص اخیراً بیشتر شده) فایلهای رایگان رو یه نگاهی میندازم و یکیشون رو انتخاب میکنم و میشنوم. این همه فایل رایگان با موضوعات متنوع در سایت هست، و اینکه من امروز به این فایل گوش دادم، خودش یه جور هدایته. برای اینکه دیروز با شنیدم یه جملۀ “چقدر چاق شدی” از یه نفر، حس و حالم به هم ریخته بود و امروز هم داشت میرفت که بدتر بشه، که تصمیم گرفتم بشینم با خودم صحبت کنم و حرفایی رو که برای متقاعد کردن خودم به الزامِ حس خوب، به خودم گفته بودم رو تکرار کنم دوباره!!! تقریباً هر بار که کسی بهم این هشدارِ چاق شدی رو داده، ناخواسته احساسم بد شده، و با وجود اینکه کاملاً واقف هستم به اصول این دوره، به اون حرف هی فکر کردم بارها، تا بالاخره موفق شدم خودمو جمع و جور کنم.
  با خودم صحبت کردم و حسم بهتر شد. به خودم یادآوری کردم که اتفاق دیروز و گفته شدنِ اون جمله از سوی اون فرد برای محک زدن تو بوده از سوی این جهان. برای اینکه مشخص بشه لایق این هستی که بعد از چهار پنج ماه اصرار به احساس خوب داشتن، و مرتب ذهنت رو تحت آموزش های آقای عطار روشن قرار دادن، به یه مرحله بالاتر بری یا نه. آخه روز قبلش (و همچنین روز قبلترش) وقتی داشتم یکی از تمرینات دورۀ ورود به سرزمین لاغرها رو انجام میدادم، متوجه شدم که احساسم نسبت به عکسهای آلبوم شگفتی سازان تغییر کرده. جالبه که عکسها همون عکسهای قبلی هستند که من حتی یک سال پیش هم دیده بودم، اما این بار با یه احساس متفاوت داشتم تماشاشون میکردم. انگار برام باورپذیرتر شده بودن. انگار خودم رو توی وجود اون افرادی که انقدر زیبا تغییر کرده بودند، می دیدم!! انگار ذهنم مشتاق تر شده بود برای وقف کردنِ هر چه بیشترِ خودم برای این دوره!!! و یه اطمینان خاطر در من شروع به جوانه زدن کرده بود… که دیروز این حرف رو شنیدم و جوانۀ نوشکفتۀ افکارم رو باد سرد خزان لرزاند.
  حتی امروز حس کردم که خالی شدم و انرژی پیش برندۀ من برای محقق کردن اهدافم کمی افتاده پایین… بعد از صحبت کردن با خودم، و اینکه به خودم گفتم شنیدن این جمله از اون فرد، درست زمانی که تو عزمت جزم تر شده بود بی حکمت نیست، آرومتر شدم.
  بعد به خودم گفتم بهتره یه فایل گوش کنی تا ذهنت دوباره بره تو فازِ مسیرهایی که آقای عطار روشن نشون میده….. این فایل رو گوش دادم، و دیدم که توضیح داده شد اینکه هر از گاهی رفتارهای قبلی برگرده، احساسهای قبلی برگرده، کاملاً طبیعیه.
  به نظرم حتی اینکه امروز از بین این همه فایل رایگان، ن این فایل رو انتخاب کردم برای شنیدن هم، اتفاقی نیست. من در مسیر هستم و در مسیر میمونم و ادامه میدم.

  1+
 4. سلام سلام
  زمانی که مدرسه میرفتم هر روز صبح زود باید پا میشدم و این تکرار میشد و در ناخودآگاه ذخیره شده بود ، بعد صبح جمعه دقیقا همون ساعت بیدار میشدم که برم مدرسه و تازه یادم میومد که جمعه اس.
  و جای ساعت دیواری و عوض کرده بودیم و مدام به جای قبلی ساعت نگاه میکردیم.
  لاغری با ذهن هم همینطوره ، قبلن تفکر و رفتار های چاقی داشتیم و الان که در مسیر لاغری هستیم ممکنه همون رفتار های قبلی گاهی اوغات تکرار بشن که چیز طبیعی هست، بار ها بار ها قبلن تکرار شدن. پس لاغری با ذهن هم با تکرار هر روزه به وجود میاد.

  2+
 5. سلام‌ وقت بخیر
  این دومین کامنت من در این فایله ولی دوست دارم با دیدگاه جدیدم نظرمو بنویسم
  من تو نوشتن هام از کاما زیاد استفاده میکنم و چند وقت پیش دکمه کامای کیبورد گوشیم جابجا شده بود و بجاش علامت سئوال زده میشد و دقیقا اینکه ذهن من مجدد به همون سمت میرفت برای نوشتن کاما ،در انتها مسئله کیبوردم درست شد ولی اینکه جسم ما به ذهن ما تبدیل شده کاملا در این مثالها مشخصه
  گوش دادن مجدد این فایلها بعد از ۵ ماه درک متفاوت تریو برای من در بر داره ومتوجه میشم‌ لول شنیداری م و درکم‌ با پارسالم متفاوت شده ،دقیقا پارسال که شروع کردم گاهی برام سئوالاتی پیش میومد که گیج میشدم ،مثلا من عادت داشتم عصرها چای یا قهوه با بیسکویت یا کیک بخورم و تو اون لحطات هزارتا صدا توی سرم با هم‌ پلی میشد که چرا میخوری؟مگه تو دوره نیستی؟ بازم که اشتباه میکنی؟ یا دوباره که داری رژیم میگیری ،پس چی شد لاغری با ذهن ؟ و واقعا وقت هایی کلافه میشدم ،نمیدونستم اون بی قراری های ذهن قدیممه که نمیخواد تغییر کنه ولی من مستمر گوش دادم و اجازه دادم محتویات ۴۴ سال مموری ذهن قدیمم به سطح خودآگاهم بیاد با نوشتن نظراتم با خوندن مقالات توی سایت با خوندن نظرات دوستانم ،با گوش دادن های مکرر و من نمیفهمیدم در ذهن من چه اتفاقاتی در حال رخ دادنه ولی من به این روش و استادم اعتماد کردم گفتم اگر برای استاد شده برای منم میشه

  مثلا مربی من در تمرینات ۳ساعته تنیس در حین آموزش ،مرتب داره چند تا جمله رو برای من تکرار میکنه ،همش میگه ،،جلوی راکت بالا،،پشت دستتو ببینم،،نیم رخ وایسا، با فشار و زور ضربه تو نزن ،دستتو بکش جلو ،،زانوهاتو خم کن ،خودتو عقب نده وووووو اوایل از گفتن مرتب صداش عصبی میشدم مخصوصا که مربیم فارسی خوب صحبت نمیکنه و لحجه داره و من اوایل نمیفهمیدم چی میگه ،مخصوصا که در تنیس مربی فاصله ش با شاگردش زیاده ،دیدم عصبانیت فایده نداره ،بعد از یه مدتی احساس میکنم ذهنم میفهمه مربی م چی میگه و من در حین تمرین به صدای مربی م کاری ندارم ناخواگاه دستای من داره ضرباتو درست وصحیح میزنه و الان که تقریبا ۱ساله تمرین میکنم خیلی پیشرفتم بهتر شده ،من ۱۰ سال پیش میخواستم‌ تنیس برم ولی انقدر از این ورزش بد شنیدم که حتما باید خیلی بدن قوی داشته باشی ،دستات قوی باشه و منم که قبلا خودمو آدم بی انرژی و ضعیفی تصور میکردم بجاش بدمینتون رفتم خدارو شکر تو بدمینتون هم خیلی عالی درخشیدم واینکه ورزش بدمینتون بصورت باشگاهی بسیار توان زیادی میخواد،به هر صورت من با ذهنیت خوبی تنیس رو شروع نکردم و همیشه احساس میکردم توی تمرینات تنیس غش میکنم از ضعف ولی همچین اتفاقی نیفتاد ،من انقدر ضرباتمو محکم میزنم که توپم وارد زمین بعدی میشه گاهی اوقات که مربی م ازم خواهش میکنه با فشار کمتری بزنم 😄هر این ورزش قوای بدنی بالایو نیاز داره و من در تمام مدت تمرین دارم با خودم تکرار میکنم فریده تو دختر قوی وقدرتمندی هستی و تنیس اصلا هیچ چی نیست ،یه کار راحت واسونه که ذهنم کمکم کنه بتونم پیشرفت بیشتری داشته باشم ،برای انجام این ورزش من در حال یادگیری پیش زمینه های ضربات هستم،وقتی مربی م داره یادم‌ میده ،چشمام داره میبینه،گوشم میشنوه،حواسم وتمرکزم کاملا بالاست،یعنی ذهن وجسمم کاملا در یک راستا همکاری میکنن ،انقدر برام تکرار شده ومیشه که بعدا در جسم من میشه یه حرکت به اسم فورهند یا بک هند ،از اول که بلد نبودم نتیجه ش میشه یه بازی قشنگ ولذت بخش که با تکرار صورت میگیره،جایی خوندم که برای اینکه یه مطلبی خوب بره تو ناخوداگاهت باید ۱۰۰۰بار تکرارش کنی

  تو مسئله لاغریمونم باید اجازه بدیم گفته های استاد بشینه بر جان و وجودمون ،باید لاغریو جالب ولذت بخش کنیم برای خودمون،واقعا از این لذت بخش تر هم مگه میشه؟ بخدا به هر کی میگم من رژیم نیستم،من ورزش سنگین برای لاغر شدن نمیکنم،من قرص نمیخورم،من دارو نمیخورم ،من دمنوش نمیخورم ،،تعجب میکنن ،میگن پس چکار کردی لاغر شدی
  بخدا من محال بود جلوی اینه قدی خودمو نگاه کنم و بد وبیراه نگم ،ولی امروز یه کمد خریدم که روش آینه قدی داره ،به خودم اومدم دیدم دارم جلوی آینه قربون صدقه خودم میرم بجای بد وبیراه ،،اینا یعنی تغییر ،تغییر یعنی خودتو ببینی ،تحمل دیدن خودتو داشته باشی بدون اینکه قضاوتی کنی ،تغییر یعنی اینکه الان که نوشابه ریختم توی لیوان ،یه قلوپ خوردم و دیگه دلم نخواست ،نخوردم ،حتی بهشم فکر نکردم ،حالا پارسال بود به خودم میگفتم اخه نوشابه بخورم خوبه یا نخورم؟ اصلا وارد دوره پیشرفته شدم و اونجا کلیپ هایو دیدم که نگرش منو دگرگون کرد که نه بابا تا حالا اشتباه میرفتم و قفل هایو دونه دونه در من باز کرد که الان هیچ خوراکی منو تو فکرهای ترس نمیبره ،احساس قدرت میکنم،حس میکنم زور قدرتم بیشتر از زور ترس هام شده و این یجور حس اعتماد بنفسو در من تو همه زمینه های زندگیم بیدار کرده ،انگار یه نیروی درونی من داره روشن میشه ،اینا یعنی من از مبداء م فاصله گرفتم،یعنی راهم درسته
  همین حالا که دارم این متنو مینویسم استاد توی گروه واتزاپ نوشتن که سایت از ۵شنبه در حال تغییراتیه ،خب اینا یعنی کیفیت ما ،سایت و استادمون مرتب در حال تغییرات عالیه ،خوشحالی یعنی همین تغییرات کوچیک که نتایج بزرگی به همراه داره

  خدارو شکر میکنم که در مسیر راحت‌ لاغری قرار گرفتم و هر روز دارم لذت میبرم ،خوشحالم،سلامتم‌ و در آزادی عمل در کنار یک زندگی نرمال متناسب هم میشم ،بازم سپاسگذار خداوندی هستم که من خواستم و او اجابت کرد
  ممنونم استاد بینظیر و متفاوت

  2+
 6. سلام به استاد و دوستان عزیز
  یه خاصیتی که ذهن داره این هست که به راحتی هر تغییری رو قبول نمیکنه. ذهن اگه انجام کاری براش سخت باشه، تمام تلاشش رو میکنه تا ما رو منصرف کنه، چون راحت طلب هست. بنابراین برای اینکه ما به هدفمون برسیم باید استمرار داشته باشیم.
  مثل عوض شدن جای پ در کیبورد لپ تاپ، که اگه این کار تکرار بشه ذهن به جای جدیدش عادت پیدا میکنه یا عوض شدن جای ساعت روی دیوار که اگه این کار تکرار بشه ذهن به جای جدیدش عادت پیدا میکنه.
  در لاغری با ذهن هم همین قضیه صدق میکنه.
  واقعا ما با یکی دو هفته چاق نشدیم که با یکی دو هفته لاغر بشیم باید استمرار داشته باشیم، چون جهان جهشی کار نمیکنه بلکه کاملا تکاملی داره پیش میره.
  لاغری با ذهن هم یک پروسه زمان بر هست چون باید زیرساخت ها آماده بشه، اما از لحاظ کیفیت عالی هست چون کار اصولی داره پیش میره.
  اگه هر روز متعهد باشیم که یک فایل گوش کنیم، تمریناتمون رو انجام بدیم و نظرات دوستان رو بخونیم و این کار رو تکرار کنیم و همیشه در مسیر باشیم باعث میشه نتایج شگفت انگیزی کسب کنیم 😊.
  مثل راه رفتن و رسیدن به مقصد که حاصل تکرار یک قدم هست.
  خوشحالم که هر روز یک قدم ، به سمت تناسب اندام برمیدارم 😊.

  3+
 7. قبلا هم این فایلو گوش دادم ولی نمی دونم چرا هیچ نظری تایپ نکردم ولی الان که اول صبح روزمو با این فایل گوش کردم دوست داشتم نظرمو بنویسم بله استاد مثل همیشه حق باشماست منم گاهی که جای وسایلو توی کابینت آشپزخونه رو جابجا می کنم برای چند مدت میرم سراغ جای قبلی و بعدتازه یادم میاد که جاشونو عوض کردم چون این توذهنم تثبیت شده بود. پس برای ذهن ناخودآگاه هم طول می کشه تا به رفتارجدید لاغری من عادت کنه اما کم کم ذهن ناخوداگاه من به فرمول های جدیدی که دارم تشکیل میدم عادت می کنه قبلا فکر می کردم مگه میشه چای رو بدون شکلات خورد اصلا تصورشم نمی کردم ولی الان خیلی راحت هر وقت دلم نخواد چای رو بدون هیچ شکلاتی می خورم واز خوردنش لذت می برم بعضی وقتا هم که دلم بخواد مصرف می کنم واصلا نگرانی واسترسی بابت خوردنش ندارم.من توی این مسیر می مونم تکرار می کنم و در راه رسیدن به هدفم استمرار دارم تا به نتیجه دلخواهم برسم.

  3+
 8. سلام به استاد گرامی و دوستان گلم….
  آره .دقیقا همینطوره‌‌.ناخودآگاه ما طول میکشه یا بگیره فرمول های لاغری جدید رو‌ و جایگزین کزدن بجای فرمول های چاقی. ولی جااااااان روزی که بعد هر چند وقت یاد بگیره اون روز گلستونه. عالی میشه.‌بقول خود استاد دیگه چه بخوای چه نخوای لاغر میشی‌.فقط کافیه تو مسیر باشی و‌استمرار داشته باشی. تو‌مسیر بودن چطوره.؟ خوب هر روز با ذوق و‌شوق میای یه فایل گوش میدی .متن اولیه رو میخونی. فایل تصویری رو‌ گوش میدی. تمرین رو اینجا یا دفترچه ت مینویسی. هر چی درک کردی از آگاهی نابی که استاد در اختیارمون قرار میده . در زندگی بارها بارها عمل میکنی یعنی تو روز همه گفته ها یادمون میاد و سعی داریم انجام بدیم و سر تعهداتمون باشیم و در نهایت استمرار داریم.‌یعنی زمان برامون مهم نیست. فقط در مسیر هستیم و این راه زیبا و شیرین رو ادامه میدیم.با هر حسی که داریم.‌با هر نجوای منفی بافی که درونمون حرف میرنه فقط ادامه میدیم.‌هر روز و هر روز. بقول استاد امکان نداره اونوقت عوض نشیم.تغییر میکنیم. فرمولا عوض مبشن.تمایلاتون رفتارامون عادت هامون باورهامون انتظارمون از خودمون همه عوض میشه و یه روز که از جلوی آینه داریم رد میشیم میبینیم چقد سایز کم کردیم. من دیروز داشتم تو آینه از خودم عکس میگرفتم .بعد وقتی گالری رو باز کردم دیدم‌قبلا هم با همین لباس عکس دارم و چقد سایزم بهتر شده‌‌.زیاد نیست ولی بسیار راضی کننده و نشان دهنده مسیر درسته. به جرات میتونم بگم خیلی بیشتر از قبل میخورم در حد سیری. چون قبلا اصلا نمیخوردم و‌همش گشنه بودم و چشم دنبال یخچال و عذاب روحی و هفته ای چاق میشدم.‌چاقی مشهود…الان وقتی به اندازه میخورم. از همه چی میخورم.خوشحالم.حسم ناب نابه. خوشبختم.راضیم و…….سایز کم کردم‌بنظرتون دیگه من از خدا چی میخوام.‌ممنونم خدا جون. یه چند چیزی که در من تغییر کرده یکیش اینه که دیگه وقتی بهم میگه چاق یا چاقی مو دلیل هر کاری میدونه ناراحت نمیشم.مثلا پای من چند روزیه از زانو پیخ خورده.‌به هر کی میگم امکان نداره خوب وزنت بالاست .معلومه تحملتو نداره.اصلا شاید ده بار تو چند روز اینو شنیدم ولی ناراحت نشدم.قبلا بود بغض میکردم و سریع اشکم درمیومد..شاید بخاطر اینکه هدفی والایی دارم و خودم میدونم این وجه نامتقارن این مهمون ناخونده چند صباحی بیشتر باهام نیست و باید بره.برای کسی هم توضیح نمیدم‌.چون باید کسی در مدار ما باشه تا حرفای ما رو بفهمه.‌اگه شروع کنی به توضیح با پوزخند کج اونا و نگاه های عاقل اندر سفیه اونا روبرو میشی. دومین چیزی که در من عوض شده عادت کیک و شیرینی خوردنم بود‌که اصلا نه میخرم نه میخورم.
  سومین عادت…دریافت حس سیریه.‌من اصلا نمیدونستم چطور باید متوجه سیری بشم ولی الان میشم و به محض فهمیدن دیگه نمیخورم. نمیشه خورد. این عالیه.شما عالی هستی استاد. روشت بی نظیره استاد.من که تا آخر عمر مریدتون شدم. قول میدم بزودی عکس شگفتی مو واستون بفرستم…

  2+
 9. سلام استاد
  من همین الان پسرم یه بسته چیپس رو باز کرد که بخوره و من محال بوده چیپس و پفک و کرانچی و … ببینم و نخورم حالام هم نیم خیز شدم که برم از تو بسته اش یه مشت بردارم بخورم ولی برا یه لحظه فکر کردم اخه چرا باید برم بخورم نیاز که ندارم فقط با دیدن و شنیدن صدای خوردن پسرم داشتم تحریک میشدم که منم بخورم ولی جایگزین کردم که نه نرم نخورم هیچ اتفاقی هم نمیفته بلخره تونستم استاد انتخاب کنم نخوردن دیر وقت چیپس رو به جای خوردن همیشه اگه شده چند دونه ولی خوردم ولی امشب خیلی راحت انتخاب کردم نخورم به نظرم داره یه سری تغییرات رفتاری در من ایجاد میشه و در واقع به جای تایپ نشانه ی پ ممکنه ژ رو ب حسب عادت شما بزنید ولی بعد از یه مدت این تغییر رو باید بپدیریم و دیگه دستت رو به جای جدید برای تایپ پ ببریید که نتیجه
  دلخواه رو در تایپ ببینید هر چند که طول بکشه ولی با استمرار حل میشه منم تونستم این برخورد جدید رو با چیپس داشته باشم میخوام این همه تغییر که در افکارم به وجود اومده رو در عمل نشون بدم تا ذهنم ببینه که دارم تغییر میکنم
  میشد برم یه مشتم بخورم هااا فقط برای لدتی که یه لحظه با خوردن پیدا میکنم ولی بعدم حال بد و غذاب وجدان و … ولی فقط برای اثبات به خودم که نشون بدم دارم تغییر میکنم یه حرکت رو انجام ندادم و مطمعنم نتیجه در جسم هم پیدا خواهد شد
  حالا یه قدم به یک قدم شاید در طول روز یه جایی هم رفتار غذاییم خیلی پسندم نبوده ولی تونستم این رفتار رو انجام بدم که نخورم و فقط برای خودم که من خیلی فکر های گذشته رو در مقابل مواد غذایی ندارم و میتونم تغییر کنم
  استاد کلا اگه میخواییم تغییر کنیم باید عمل کنیم مثلا من میخوام رنگ خونم عوض بشه به حرف که عوص نمیشه باید رنگ بخرم بزنم به دیوار تا رنگ خونه ام عوضم بشه شما هم میخوایین ژ تایپ نکید باید سمتی رو که انگشت شما میره برای تایپ تغییر نکنه که پ تایپ بشه و گرنه هی بگو جاش عوض شده من مشکل دارم میدونی جاش عوض شده ولی مشکل شما حل نخواهد شد تا زمانی که تضمیم بگیری به سمت جدید حرکت کنی برای تایپ نشانه ی ژ
  پس منم میدونم به سمت عادتها ی قبلی ام هر چقد سماجت
  در انجام اونها به خرج بدهم هیچ تغییری نخواهم کرد مگر اینکه به سمت جدید که کلی افکار و شنیده ها و دیدهای جدید در خصوص لاغری در سایت شما هست بخواهم حرکت کنم با عمل کردن

  3+
 10. چقدر جالب و زیبا و دلنشین بود، این بار چهارم میخوام این فایل رو گوش بدم هربار نزدیک ۵ دقیقه گوش دادم خوابم برده خیلی مشتاق بودم ببینم این فایل چی داره که من با گوش دادن بهش انقدر ارام میشم و خوابم میبره در ساعتهای مختلف تلاش کردم گوش بدم و هر ٣ بار خوابم برد ولی بار ۴ تونستم تا اخر بیدار بمونم، خیلی چیزا رو ادم میدونه ولی انگاری نمیدونی یا نمیشنوی یا فکر نمی کنی بهش و ازش رد میشی اینم یکی دیگه از مانع های بود که از سر راهم برداشتم من بیام ٢٠ سال یا ٣٠ سال یه دکمه رو فشار بدم و مطلبی رو به ذهنم بدم و همش تکرار کنم و تکرار بعد با نصب برنامه جدید کیبورد رو بکوبم به دیوار بگم چرا من نمیتونم درست بنویسم این درست حال کسایی هست که در رسیدن به هدف عجله دارن من یکبار سال گذشته کیبوردم رو کوبیدم به دیوار چی شد وضع بدتر شد ناامید شدم گفتم این راهم نتونست کمکم کنه ولی باز بر گشتم و اینبار با پذیرش مسولیت خیلی بهتر دارم پیش میرم به هر مانعی بر میخورم اذیت نمیشم میدونم که جواب خودم رو در یکی از این فایلها پیدا میکنم، تکرار و تکرا و تکرا همراه با آرامش همراه با لبخند و در آغوش گرفتن خومون باعث میشه به نتیجه برسیم اینا تمام دانشهای جدید که از استاد روشن یاد گرفتم و هر وقت میام و پیامی بزارم همیشه میخندم و خوشحال هستم مشتاق هستم حال خوب خودم رو همه جا فریاد بزنم بگم حال من خیلی خوب دارم به هدفم میرسم و هیچ جا بهتر از نوشتن این پیامها نیست چون تمام کسانی که اینجا حضور دارن در تلاش رسیدن به هدف از راه ذهنی هستند، مدتی ناامید میشیم و درمانده و این همان کوبیدن کیبورد به دیوار است من برای بار دوم دارم دوره لاغری با ذهن رو با فاصله زمانی یک سال تکرار میکنم سال گذشته هرچند گوش میدادم و به خیال خودم تمرینها رو انجام میدادم ولی در مسیر نبودم ولی اینبار صورت مساله خیلی فرق کرده مدتی بود ناامید بودم و لی اجازه ندادم ندای شیطانی بر من غالب شود و به هر بهانهای سری به سایت میزدم تا کار بجای رسید که امروز کمی به رفتار های خودم نگاه کردم من تغییراتی در رفتارم احساس میکنم و این همان یکبار درست زدن دکمه کیبورد بعد از ٩ بار اشتباه و من اشتیاقم بیشتر شد فهمیدم حالا که این یکبار دکمه رو درست زدم پس همین زودیا از ١٠ بار ٨ بار درست میزنم و شمارش نزولی میشه و روزی میرسه کلا رفتار جدید میشه رفتار همیشگی من بله من رفتارهام عوض شده در گذشته اوقات فراقت من سرک کشیدن به یخچال و گشتن به دنبال خوراکی و تنقلات بود ولی امروز متوجه شدم من وقتی بیکار هستم دنبال هدفون میگردم و یه فایل گوش میدم من قبلا وقتی بیکار بودم فکر میکردم چی بخورم چی بپزم ولی الان دنبال فرصت هستم که پیام دوستان و تجربیات انها رو گوش بدم قبلا در خیالاتم خوراکی خوشمزه رو چک میکردم ولی الان در خیالاتم فقط دارم مسیر برگشت به تناسب رو چک میکنم چرا امروز اینها رو دیدم چون چند روزی هست در هفته تکرار هستم و وقت بیشتری برای گوش دادن به فایلات رایگان دارم یادم نمیاد دیروز یا روز قبل ترش بود استاد یه جملهای در یکی از فایلها بیان کردن گفتن برای رسیدن به تناسب همیشه در مسیر باشید این جمله واقعا من رو دگرگون کرد یعنی چطور در مسیر باشیم خوب اینطوری اومد جلوی چشمان من دارم از یه جادهی جدیدی رد میشم برای رسیدن به مقصد دو راه وجود داره بیشتر تابلوهای مسیر رو بخونیم یا فقط تابلوهای بزرگ رو بخونیم خوب اگه تابلوهای کوچیک رو هم بخونیم بیشتر مطمئن میشیم داریم درست میریم و بعضی وقتها نادیده گرفتن بعضی از تابلوها باعث می شه از مسیر خارج بشیم و بعد دوباره برگردیم و ببینیم وای همین جا که مسیر رو اشتباه رفتیم یه تابلو کوچیک نصب شده و ما ندیدم پس برای رسیدن به مقصد برای اینکه زودتر برسی و از مسیر خارج نشی باید تمام تابلوهارو بخونی و فکر و ذهنمون فقط روی نشانها و مسیر باش یعنی وقتی داری مسیر تناسب رو میری و داری روی ذهنت کار میکنی هر مطلبی که میخونی در این راستا باشه هر ویدئوی که میبینی در این راستا باش و بجای گشتن در سایت و صحفه های جور با جور میتونی سایت تناسب فکری و اینستا رو چک کنی و برای خوندن مطالبی که تو رو به هدفت نزدیکتر میشه یه سری به پیام دوستان بزنیم پیام دوستان همون تابلوهای کوچیک مسیر هستن که بعضی وقتا جواب خودمون رو همونجا پیدا میکنیم و فایلهای اینستا و رایگان استاد همون تابلوهای هستن که دارن مارو به مسیر هدایت میکنن همون تابلوهای که اگه رد کنیم شاید از مسیر خارج بشیم و تا برگردیم و راه رو پیدا کنیم انرژیمون رو بگیره، از اشتیاق احساس میکنم قلبم مور مور میشه یه حسی دارم که مطمئنم مسیر رو دارم درست میرم، استاد شما بی نظیر هستید چرا که انقدر ساده با لبخند هر چیز جدید که بهتون الهام میشه رو در خدمت همه میزارید چه اونایی که دورها رو خریداری کردن وًچه کسانی که رایگان دارن استفادن میکنن.
  انقدر حرف برای گفتن دارم انقدر تغییر رفتار دارم از شدت شوق و خوشحالی تحمل ندارم و میخوام بنویسم دوتا تغییر باورها در ذهنم باعث شده که به دو نفر در زندگیم کمک کنم ١- همسرم انسان متناسب هستن هر روز با اشتیاق ورزش میکنن ولی چربی شکم دارن همش فکر کردم تا مانع ذهنی ایشون رو بر طرف کردم و انشالله به هدفش میرسه شوهرم اعتقاد داشت چربی شکم دیر اب میشه همین باعث شده که بعد این همه سال شکمش مقدار کمی چربی داشته باش و شکر خدا و کمک استاد من این اگاهی رو بدست اوردم وهمسرم هم خوشحال هستن از پیدا کردن مانع ذهنی و اما٢- تغییری رفتاری دیگه که از استاد یاد گرفتم مقدار غذای که در ظرف دخترم میریزم خیلی کمتر از گذشته است و دخترم همون رو میخورن و سیر میشه و این باور اشتباه خودم رو پیدا کردم من از خوردن دخترم لذت میبردم و براش زیاد میریختم ولی چند روزی است براش کم میریزم یک سوم قبل و دخترم سیر میشن و میرن وقتی میگم بازم میخوای میگه نه مرسی سیر شدم😱😱😱خدایا شکرت که میتونم دخترم رو در مسیر تناسب بزارم خدایا شکرت که خیلی از باورهای اشتباه خودم رو دارم یواش یواش پیدا میکنم و مطمئنم من یکی از همون شگفتی سازان البوم زیبای سایت میشم💪🏻💪🏻💪🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻👏🏻👏🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻

  11+
  1. با تشکر از شما جالبه شوهر من هم مثل همسر شماست همین امروز صبح داشت از من می پرسید نمی دونم دیگه چکار کنم برای چربی شکم میشه لطفا بگید چطور به همسرتان کمک کردید؟

   3+
 11. سلام استادعزیزم ودوستان همراهم
  وقتی طبق گفته های شمادرهرمسئله ای پیش میرم میبینم که نه تنهالاغری بلکه تمام کارهاومسائل زندگیم آسان وراحته من خودم اوناراسخت میگرفتم واکثراوقات برای حل مسئله صورت مسئله راپاک میکردم یعنی یه کاری رانیمه تمام میگذاشتم دقیقامثل رژیم گرفتن که خیلی برام سخت بودوبعدازمدتی اوناکنارمیگذاشتم ولی الان بااین تغییرات وآرامشی که دارم همه چیزبرام خیلی راحت وآسون شده خداراشکر

  منم جای ساعت راروی دیوارعوض کردم تااومدم بهش عادت کنم خیلی طول کشید وخیلی ازاین مدل برام پیش اومده ممنون استادروشن که این اطلاعات ناب رادراختیارمامیگذاریدوقتی باآگاهی پیش میرم ودلیل خیلی ازکارهارامیفهمم وازعملکردذهنم آگاه میشم خیلی راحتترمواردی که پیش میادراقبول میکنم وعصبی نمیشم چون دلیلش برام روشنه 🤗
  سوالی داشتم ازتون استادپسرمن ۸سالشه شکمش یکم بزرگ شده اطرافیان خیلی بهش میگندچاق شدی وحواست باشه و…خودش خیلی ناراحته وهمش میگه من چاقم منم بهش میگم نه متناسبی و…
  بعضی وقتاگوشیمامیگیره فایلای شماراگوش میکنه
  میخواستم بدونم چی بهش بگم که این روندادامه پیدانکنه وآیااشکالی داره که فایل گوش کنه ؟
  تصمیم گرفتم فایلای صبحگاهی رابراش بریزم روی مموری تاباهدفن گوش کنه بنظرتون تصمیم درسته؟

  4+
 12. سلام . وقت به خیر
  من دوره آموزش قانون جذب توسط استاد امیرشریفی رو شرکت کردم و ایشون برای پاکسازی ذهن توسط فرمول های اشتباه قبلی علاوه بر فرمولهای جدید که درهرموضوعی جایگزین میکنیم ایشون گفتند که طبق پاکسازی ذهن دکتر هیولن و آیات قرآن با استغفار هم میشه فرمولهای قبلی را پاکسازی کرد . بعدش حتمن فرمولهای جدید رو جایگزین کنیم

  6+
 13. سلام استاد و دوستان مسیر لاغری باذهن . خخخخ دهن تایپ شد . یهو یک جرقه ساطع شد ذهن و دهن چه جالب فرقشون در داشتن و نداشتن فقط یک نقطه است . یعنی چی می خواد به من بگه ؟ ذهن به دهن مربوطه ؟یا نیست؟یا ذهن دهن و سرویس می کنه؟
  یا دهن ذهن و سرویس می کنه ؟ دهن تحت فرمان ذهنه ؟ آره فکر کنم این عقلانی تره .
  حالا اگه ذهن تحت فرمان دهن باشه چی می شع؟وای مصیبته هم ممکنه حرف های نابجا زده بشه هم خوراکی های نابجا خورده بشه؟واقعا چی دارم تایپ می کنم یک تفکری اومده ولی خام حالا هم من بهش فکر می کنم هم شما فکر کنید منتظر جواب های خوبتونم .
  اصلا چی می خواستم بگم در مورد فایل یادم رفت ولی عالی بود این جابجایی ژ و پ کار دست منم داد.😂😂😂😂😂🙏🙏🙏🙏👆

  6+
 14. سلام جناب آقای عطارروشن
  خسته نباشید وخدا قوت
  به خاطر همه ی زحماتتون، اگرچه میدونم وقتی کاری باعشق انجام میشه همه اش لذته🙂
  وظیفه ی خودم دونستم که به این وسیله ازتون تشکر کنم .بخصوص برای فایلهایی مثل همین آخری. شاید مثالهایی که میزنید خیلی ساده باشند ولی چون با تصاویر همراهه و شما همراه باتصویر وتوضیحاتتون ربطش میدین به موضوع اصلی یعنی لاغری و خودشناسی ، خیلی تو ذهن ماندگاریش میره بالا.مثل همون فایلی که تو اون زمین های کشاورزی نزدیک خلوتگاهتون تهیه کرده بودید.
  عالی عالی عالی هستند. دست مریزاد.
  درپناه خداوند منان سلامت، شاد وسربلند باشید.

  11+
 15. سلام استاد ممنونم بابت این یاد اوری مهم که همه چیز عادته و عادت چیزی جز تکرار نیست…
  کاملا درسته تغییر عادت موجب مرضه یعنی سختی داره ولی اگه ارزشش رو داشته باشه چی ؟اگه تغییر فرمولهای ذهنی منجر به تناسب اندامی بشه که من خودم لذتش رو ببرم از هر بار دیدن اندامم در اینه ،اگه در کنار لاغر شدن جوانتر وزیباتر بشم،اگه این لاغر شدن با شادی و لذت و بدون محدودیت باشه،اگه منجر به احساس عالیتر ،اعتماد به نفس بیشتر ،پوشیدن لباسهای شادتر بشه نمی ارزه ،واقعا نمی ارزه که روزی یه ساعت وقت بذارم و فایل گوش بدم وفرمولهای ذهن ناخود اگاهم رو عوض کنم و به سادگی به این هدف زیبای تناسب اندام برسم،واقعا می ارزه استاد،ومن با افتخار میگم که بله من یه مدتیه اینکار رو جزئ عادتهای روزانه ام قرار دادم که هر روز یه فایل از سایت شما ببینم و نظرات دوستان جان رو بخونم ولذت ببرم از دیدن عکس دوستانی که متناسب و زیبا و جوان شدن اینقدر من تکرار کردم این عادت رو که در سر لیست سرچهای من در گوگل گوشیم تناسب فکری قرار داره 😊 سپاسگزارم استاد بابت فایلهای زیاد و فوق العاده تون که هر کدوم پر از نکته های عالی برای تغییره و همینم هست که تغییرات کوچیک شروع شدن مثل اینکه من دیگه ناراحت نمیشم و به خودم نمیگیرم وقتی در جمعی در مورد چاقی صحبت میشه،اینکه اینقدر در اینه به قسمتهای نامتناسب بدنم توجه نمیکنم،اینقدر خودم رو سرزنش نمیکنم،اینقدر خودم رو مقایسه نمیکنم،تمایلم به شکلات بعد از غذا کمتر شده،روزه گرفتن برام اسونتر شده،وسوسه وزن کشی خیلی کم شده چون همیشه این جمله شما توی ذهنم هست که لاغری در ته این مسیر وجود داره و اگه من ادامخ بدم بالاخره به این هدف چندین ساله ام میرسم😊این فایل هم مثل همه فایلهای دیگه فوق العاده بود ممنون از شما ،یکی از حسهای خوبی که به من داد این بود که با فایلهای رایگان سایت هم میشه به تناسب رسید چون یه مدت بود که ذهنم درگیر بود که باید حتما دوره ورود به سرزمین لاغر ها رو بخرم تا به نتیجه برسم این فایل این مسئله رو هم برام حلش کرد ممنون از شما
  راستی استاد الان دیدم که شما ژ رو به جای پ تایپ کردید و این هم جالب بود و هم یاداوری کرد🙏🙏

  10+
 16. سلام استاد عزیز این نوشته و ویدیو بی نظیر است و بقدری ساده و در عین حال عالمانه بیان شده که حتی یک بچه هم میتواند آنرا به آسانی درک کرده و قبول کند و جای هیچ شک و تردیدی باقی نمی ماند 🙏😊👍🌹
  ممنونم که ما را در آموخته ها و تجربیات خودتان شریک میکنید این نهایت لطف و بزرگ منشی شماست باز هم متشکرم 🙏🙏🙏
  استاد عزیز ممنونم که در گروه شرکت کنندگان تمریناتی که میتواند برای ما مورد استفاده و مفید باشد را معرفی میکنید نمیدانم چرا بعضی اوقات وقتیکه وارد سایت میشوم آن نوشته مورد نظر شما مشخص نیست یعنی وارد صفحه اول آن تمرینات میشود اگر مایل باشید میتوانم آنها را نام ببرم وگرنه که ممنون میشوم رسیدگی شود 🙏🙏😊😊🌹🌹

  8+
  1. سلام استاد عزیز تا به حال چند بار این اتفاق برایم افتاده که لینک وارد آن دیدگاه مشخص شده نمیشود
   یکی از آنها مطلب اخیر است
   هفته اول روز شنبه دیدگاه جوانترین فرد شرکت کننده در دوره لاغری با ذهن میباشد که لینک وارد صفحه اول که مقدمه ای است که شما معرفی میکنید و بعد دیدگاه تمام کسانی که نظر گذاشته اند ممنونم بابت بررسی کردن این موضوع 🙏🙏🙏

   7+
   1. سلام استاد عزیز
    نمیدانم اشکال از کجاست عجیب است الان اون نوشته جوانترین شرکت کننده را باز میکند اما در مورد بقیه نوشته ها عمل نمیکند از گوگل کروم هم استفاده کردم تاثیری نداشت
    آیا ممکن است اسم آن شخصی که نوشته اش را معرفی میکنید را هم بنویسید تا من بتونم اینجوری پیدایش کنم 🙏🙏

    4+
   2. استاد عزیز سلام در رابطه با باز نشدن دیدگاه های معرفی شده از طرف شما من امروز متوجه شدم که این دیدگاه ها وقتیکه در تلگرام معرفی میشود برایم باز میشوند ولیکن در واتزاپ باز نمی شوند نمیدانم چکار باید کرد چون من واقعا دوست دارم که از دیدگاه هایی که شما خواندن آنها را برای ما مفید میدانید استفاده کنم 🙏🙏🙏

    3+
 17. سلام. لاغری با ذهن منطقی ترین روشی هست که برای لاغری تجربه ش کردم. استاد در فایل گفتن کدوم رژیمو میتونی دو سال طی کنی؟؟ هیچ کدوم چون سخته و رنج آور. اما من یکسال و نیم هستش که دوره رو تکرار میکنم و گاهی اصلا تغییراتم رو نمیبینم.
  تغییری که امروز در خودم دیدم : شکلاتی که من خیلی دوست داشتم ازش پنج تا مونده بود سه تا شو برادرم خورده بود امشب دیدم رفت سراغش گفتم یکی هم برای من نگه دار بعدا میخورم. بعدش مادرم اون یکی رو که باقی مانده بود خورد. من عصبانی نشدم…..
  دوتا تغییر داشتم۱٫ من توجهی نکردم که شکلاتی که دوستش دارم تمام شده و من حتی یکی هم نخوردم.
  ۲٫از اینکه کسی دیگه سهم منو خورد عصبانی نشدم. خیلی تغییر بزرگیه اگر منِ قبلا خیلی ناراحت میشدم و حتی قهر میکردم و شاید گریه هم میکردم.
  اگر این تغییر نیست پس چیه؟؟؟؟
  ولی یه عادت دیگه اینکه ماکارونی داشتیم و در خوردن اون زیاده روی کردم خب کلید ماکارونی هنوز تثبیت نشده اما شکلات خیلی عادی شده و درست شده من از این تغییر لذت میبرم و کلیدهای دیگه هم تثبیت میشن.

  10+
 18. با عرض سلام وخسته نباشید خدمت آقای عطار روشن عزیز از این که انقدر احساس مسئولیت نسبت به هنر جو های خود دارید و برای دلگرمی و ارشاد ما با این سرعت فایل پر می کنید و به سئوالات جواب میدهید کمال تشکر را دارم و واقعا چند برابر انرژی می گیرم و صد چندان مسمم می شوم که تا پایان این دوره با انرژی تمام تلاش کنم و به هیچ عنوان احساس یاس و نا امیدی نکنم و شما مثل یک حامی مواظب هر قدم ما هستید و این جای تقدیر و تشکر دارد امیدوارم همیشه پاینده و سالم و پر انرژی باشید خدا قوت

  10+
 19. سلام استاد و دوستان
  خوشحالم که هر روز ۱قدم بسمت تناسب اندام برمیدارم
  دقیقا ذهن وقتی کاری واسش عادت میشه دیگه ناخوداگاه انجامش میده،چند روز پیش که ۲روز ماشین دوستم استفاده میکردم واتومات بود وماشین خودم دنده ای،متوجه میشدم که چقدر پای کلاجمو در حین رانندگی فشار میدادم و برام گنگ بود ،روز اول به دنده نگاه میکردم وتلاش میکردم مثل ماشین خودم دنده عوض نکنم و روز دوم خیلی راحتر شدم و خوشم اومد

  یا گاهی که به ساعت بستن عادت میکنم و حتی اگر یه روز نبسته باشم ولی ناخوداگاه نگاه میکنم به مچ دستم وبعد متوجه میشم دستم نیست

  مثلا من از بدنیا اومدن تپل بودم وفرمول های ذهنی چاقی دارم ،اونم زیاد وقدیمی ،حالا که تو دوره ها شرکت کردم و دارم هر روز فایل گوش میدم،کامنت دوستانمو میخونم که خودش یه دوره مفیده واسه من،خودم مینویسم از نتایجم،از تجربیاتم و اینا باعث میشه هر روز قسمتی از فرمول های لاغری جایگزین فرمول های چاقی بشه،همینکه ۱ساعت نوشتن من طول میکشه یعنی ذهنم در حال ساختن فرمول های جدیده،یعنی من ۱قدم بسمت خواسته وهدفم برداشتم ،یعنی موفقیت،یعنی اعتمادبنفس،یعنی تجربه احساسات خوب،یعنی طعم شیرین تناسب ،یعنی نظم فکری،یعنی دوست داشتن بیشتر خودم،یعنی احترام گذاشتن واعتماد کردن به خودم،یعنی من مسئولیت چاقی خودمو بعهده میگیرم،یعنی من میخوام به افراد متناسب توجه کنم پس جسمم هم مجبوره بسمت تناسب حرکت کنه،یعنی حواسم به سیری وگرسنگی خودم هست،یعنی دیگه اجازه نمیدم مثل قدیم همش گرسنه باشم وبترسم غذا بخورم که مبادا چاق بشم ،که اگر میخوردم عذاب وجدان واحساسات بد تجربه میکردم واگر نمیخوردم حسرت وگرسنگیو تجربه میکردم،مونده بودم گرسنه میشم غذا بخورم یا نخورم،سر در گم بودم ،اونهمه ترس منو میبرد تو مسیر نگرانی وناراحتی،اونهمه ناراحتی منو میبرد تو احساسات منفی، اون منفی ها منجر به اتفاقات بد میشد ،اونوقت من همش نگران بودم که ببین بازم امسال چاقتر از پارسال شدم ،اون نگرانی ها منو مینداخت تو چرخه تکرار وتکرار وهمه اون تکرارها بصورت ناخوداگاه ،مثل یک نوار ضبط شده تو مغز من تکرار میشد ،منم که اگاهی نداشتم ،دوز ورزش و رژیمو بیشتر میکردم ،هی آسیب بیشتری میزدم،یجایی بریدم ،خسته شدم،از ۱۰سالگی تو رژیم بودم ،تقریبا ۲۵سال از عمرمو بصورت مکرر تو رژیم بودم ،کار راحتی نبود ولی من برای هدفم میجنگیدم ،فکر میکردم هر چقدر سختر به هدفم برسم یعنی کار مهمی کردم،عشق اینو داشتم که بگن فریده اراده قوی داره وجهان هم راه هایو تو مسیرم میذاشت که مجبور باشم از اراده زیاد استفاده کنم،حالا دارم یاد میگیرم که همونجوری که چاق شدم باید لاغر بشم،راحت ،بدون رژیم،بدون ورزش ،البته که من عاشق ورزش هستم و ورزش مورد علاقمو انجام میدم،قبلا هم عشق ورزشمو داشتم وهم ۸۰درصد برای لاغر شدن هم بود ولی الان فقط بدلیل علاقه خودم ورزش میکنم
  خوشحالم که هر فایلی که گوش میدم بهم یادآوری میکنه که راه ومسیرم صحیحه ،پس محکمتر قدم برمیدارم،خدارو شکر فرمول های ذهنیم شروع به جابجایی کرده ،هم تو جسمم مشهوده ،هم تو رفتارام وعاداتم
  من قبلا عاشق تنقلات بودم و باور شدید داشتم که این خوراکی ها چاق کننده هستن،یعنی این باورو تو بیشتر خوراکی ها بغیر ار سبزیحات ومیوه ها ،داشتم ،اگر تنقلاتی میخوردم همش میترسیدم وعذاب وجدان داشتم ،ولی الان که تنقلات میگیرم ،باخودم میگم همه خوراکی ها برای انرژی شدن تو بدن من بوجود اومدن نه چاق کننده هستن نه لاغر کننده پس من هر زمان میل داشته باشم میتونم به اندازه نیازم مصرف کنم،و امروز اننخاب کردم چای عصرمو بدون کیک یا بیسکویت بخورم ،با خودم گفتم خوراکی همیشه هست ومن هستم که میتونم تصمیم بگیرم ،من حاکم ذهنم هستم

  12+