ورود / ثبت نام
0

تغییر زندگی با آماده سازی بستر ذهنی

تغییر زندگی
اندازه متن

زندگی فرصتی برای خلق کردن است و تغییر زندگی لذت بخش ترین هدف زندگی است.

و هر آنچه خلق می کنیم، قابل تجربه کردن است

هرچه در فرصت حیات، خلق های بیشتری داشته باشیم، تجربه های بیشتری کسب می کنیم.

و به نظر من تجربه های ما در زندگی توشه آخرت ما هستند.

بارها این عبارت را شنیده ایم که هرچه در زندگی کشت می کنیم در آخرت برداشت می کنیم. و در قرآن کریم به این موضوع به شکل های مختلفی اشاره شده است.

در قرآن به این موضوع اشاره شده است که در زمین کشت و کار کنید و از روزی که خدا به شما داده است استفاده کنید.

همانگونه که خداوند زمین را برای کشت و کار در اختیار ما قرار داده است، ذهن را نیز برای خلق خواسته ها و شرایط در زندگی به ما عطا کرده است.

نعمت های که توسط انسان خلق نشده اند مانند خیار، پیاز، عدس، ذرت، گندم و … را می توان با کاشتن بذر آنها در خاک به دست آورد و نعمت هایی که توسط انسان اختراع شده است مانند خودرو، موبایل، لب تاب، مسکن و … را با ایجاد خواسته و تصویر ذهنی مناسب در ذهن به دست آورد.

بنابراین همانگونه که خاک بستر کشاورزی است، ذهن ما بستر خلق خواسته ها است.

نکته قابل تامل این است که نحوه استفاده از هر دو بستر، به یک صورت است. همانگونه که برای داشتن محصولی مناسب باید مراحل کاشت، داشت و برداشت را به خوبی انجام داد برای خلق خواسته ها و تجربه آنچه دوست داریم در زندگی داشته باشیم مراحل ایجاد خواسته، نگهداری از آن و دریافت و تجربه آن را رعایت کرد.

برا اینکه بتوان در زمین کشاوری کشت و کار کرد، باید ابتدا بستر آن را مهیا کنیم، علف های هرز را از زمین خارج کنیم، زمین را شخم زده و در صورت نیاز کود مناسب به خاک اضافه کنیم و سپس به مرحله اول یعنی کاشت بذر محصول مورد نظر بپردازیم و مراحل بعدی که داشت می باشد را به خوبی انجام داده و در نهایت مرحله برداشت را اجرا کنیم.

برای تغییر زندگی و رسیدن به خواسته ها باید تمام مراحل کشاورزی را به طریق دیگر اجرا کنیم.

ابتدا باید علف های هرز را از بستر ذهن خود خارج کنیم، علف های هرز ذهن ما ورودی های نامناسب هستند، توجه کردن به اخبار و اتفاقاتی که در پیرامون ما رخ می دهد و خواسته ما نیست باید متوقف شود، گفتگو با دیگران درباره مسائل و مشکلات زندگی باید متوقف شود، مخاطب افرادی که عادت به گله و شکایت از شرایط دارند نباید قرار بگیریم، از عضویت کانال های شبکه های اجتماعی که وظیفه انتشار اخبار و اتفاقات از سراسر جهان را به عهده دارند انصراف دهیم و به طور مراقب ورودی های ذهن خود باشیم و به صورت آگاهانه از دریافت آگاهی هایی که در ما احساس ترس و نگرانی ایجاد می کند پرهیز کنیم.

این مرحله بسیار مهم و تاثیرگذار در تغییر شرایط زندگی است که بسیاری آن را نادیده گرفته و بعد از تصمیم به تغییر شرایط زندگی رویاها و آرزوهای خود را مشخص می کنند و غافل از آن هستند همانگونه که در زمنی که پر از علف های هرز است نمی توان بذر محصول کاشت و انتظار ثمر دادن آن را داشت در ذهنی که مملو از افکار و باورهای اشتباه است نمی توان خواسته و آرزویی ایجاد کرد و انتظار خلق و برآورده شدن آن آرزو را داشت.

مراحل تغییر زندگی شامل زیر است:

 • گام اول: تغییر شرایط زندگی پاک سازی بستر ذهن از افکار و باورهای اشتباه است که طریق آن توضیح داده شد.
 • گام دوم: مشخص کردن خواسته ها و آرزوهاست، در واقع انتظار خود را از زندگی مشخص می کنیم.

در گام اول شباهت زیادی بین مراحل کشاورزی و تغییر زندگی وجود دارد اما در گام دوم تفاوتی اساسی بین بستر خاک و ذهن وجود دارد که به شرح آن می پردازیم.

در کشاورزی اگر قصد کشت گندم داشته باشید باید بذر گندم را در فصل مناسب در زمین بکارید و مراحل بعدی را انجام دهید. یعنی تصمیم شما برای کشت گندم مشخص می کند باید چه بذری را انتخاب کنید و در چه فصلی کشت و کار را شروع کنید.

اما در موضوع ذهن و خلق خواسته ها به این شکل نیست، شما می توانید در هر زمانی تصمیم به تغییر بگیرید و فقط کافی است انتخاب کنید خوشبختی در دنیا و آخرت را خواسته و انتظار خود از زندگی قرار دهید و مراحل بعدی برای تجربه آن را اجرا کنید.

نیاز نیست برای تک تک خواسته های خود فکر یا رویای واحدی داشته باشید، فقط کافی است موضوع اصلی در زندگی را خوشبختی انتخاب کنید. و اگر مراحل لازم برای تجربه خوشبختی را به خوبی رعایت کنید محصول برداشتی شما شامل همه موارد لازم برای خوشبختی خواهد بود.

ثروت، سلامتی، روابط، تناسب اندام، عشق، احساس خوب، آرامش و هرآنچه خوبی در دنیا است به شما داده می شود و وارد تجربه زندگی شما می شود.

این قدرت ذهن انسان در خلق شرایط زندگی است.

تغییر زندگی و تجربه شرایط متفاوت با آنچه اکنون در حال تجربه هستیم یک روند تکاملی است

این روند نیاز به تغییر شخصیت و تغییر باورها دارد و این مهم یک شبه و یک هفته ای به دست نمی آید بلکه نیاز به استمرار داد و این مرحله ای است که خیلی از افراد را به چالش می کشاند. تمام مراحل مربوط به تغییر زندگی را در دوره خدا هرگز دیر نمی کند برای علاقمندان به صورت مفصل توضیح داده و تمرینات لازم را آموزش داده ام.

روند تغییر کردن باید به چه صورت باشد

انتظار ما این است که بعد از چند روز که سعی می کنیم ورودی های خود را تغییر دهیم و شرایط مساعدی را در بستر ذهنمان ایجاد کنیم اتفاقات بزرگ و شگفت انگز در زندگی ما رخ دهد و چون این اتفاق نمی افتد ناامید شده و دست از تلاش برای پاکسازی و مراقبت از بستر ذهن خود برمی داریم و تصور می کنیم امکانپذیر نیست.

در صورتی که مهمتر از اینکه ما برای تغییر زندگی خود تصمیم می گیریم و اقدام می کنیم، استمرار داشتن در تصمیم و تعهد خود برای تغییر کردن است چرا که در جهان هستی عاملی تاثیرگذار به نام زمان داریم که خیلی ها به آن توجه نمی کنند.

همانطور که در کشاورزی عواملی مثل زمان، آب، نور، دمای هوا و دیگر عوامل تاثیرگذار است، در تغییر شرایط زندگی و خلق خواسته ها عواملی تاثیرگذار است که مهم ترین آنها زمان است که باید با صبر و حوصله و احساس خوب آن را سپری کنیم.

توجه کردن به مراحل کشاورزی و درک قوانین حاکم بر جهان هستی به من کمک کرد تا مسیر تغییر زندگی خود را به شکل ساده تری سپری کنم، با توجه به این قوانین صبر و استمرار را در نتیجه دادن تغییر افکار و ورودی های ذهنم درک کردم و اشتباهاتم در مسیر تغییر کردن را کشف و سعی کردم آنها را تغییر دهم.

اهمیت و تاثیر این قوانین در سپری کردن مسیر تغییر زندگی را در فایل آموزشی این بخش با عزیزانی که عزم تغییر کرده اند به اشتراک گذاشته ام و امیدوارم با تماشای بارها و بارهای این ویدیوی آموزشی تصمیمات بهتر و تاثیرگذارتری برای تغییر شرایط زندگی خود اتخاذ کنید.

خواندن تجربه های شما دوستان عزیز به من احساس بهتری می دهد.

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tanasobefekri.com/?p=20768
برچسب ها:
8 نظر در مورد تغییر زندگی با آماده سازی بستر ذهنی

دیدگاهتان را بنویسید

   ریحانه دوست محمدی
   1399/11/07 20:25
   مدت عضویت: 349 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 191 کلمه

   سلام استاد…. خیلی مثال قشنگ و قابل درکی درمورد ذهن ما و زمین کشاورزی زدین… که درست ذهنمون طبق یه زمین کشاورزی عمل میکنه… اگه کاشت و برداشت زمین کشاورزی، به دست انسان انجام میشه،کاشت و برداشت بستر ذهن هم دقیقا توسط انسانه که خودش طبق تلاش و استمراری که داره، به سرانجام میرسونه….. منم چن وقته که مشغول برداشت علف های هرز ذهنم بودم.و وقتی بستر ذهنم خالی از علف های هرز و بیهوده شد، شروع کردم به کاشت بذرهای قشنگ زندگی که هرکدوم یه طعمی و ثمره ای برام ایجاد کرده، بذر تناسب اندام، بذر اعتماد به نفس، بذر کنترل خشم، بذر حاله خوب، بذر سپاسگزاری واقعی.، بذر مادیات زندگیم و کلی بذرهای قشنگ دیگه که همه خداروشکر کاشته شده و درحال مراقبت و سرزدن هرروز به بذرهای ذهنم هستم، تا انشالله به لطف خداوند، ثمره ای دل نشین که حاصل دست رنج خودمه رو بچینم و بچشم که الحمدالله تا الان حاصل چند بذرم رو چشیدم و کلی لذت بردم و درتلاش بیشتر هستم تا بذرهای جدید هم بکارم تا ذهنم جای خالی برای علف های هرز و بیهوده زندگی نداشته باشه.. ممنونم استاد.. عمرتون بابرکت.. یاعلی

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/10/26 10:18
   مدت عضویت: 768 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 733 کلمه

   کافیه چند ماه اون تلاشها و انگیزه رو نداشته باشید برای موفقیت و رها کنید سریع بستر ذهنتون پر میشه از علفهای هرزی که زندگی رو برای شما سخت میکنه الان رشد کردن هر بذری در زمین نامساعد غیر ممکن هست یعنی هر بذری رو در زمینی که پر از علف هرز هست بکارید نمیتونه رشد کنه چون انبوه علفهای هرز فرصتی به بدرها برای رشد و زندگی کردن نمیدن پس اگر شما هم در زندگیتون مراقبت نکنید از بستر ذهنتون و اجازه بدید روزمرگی و توجه به خیلی از اتفاقها و موضو ع ها یی که اصلا اهمیت ندارن زندگی شما رو پر کنه چه بخواید چه نخوایید ذهنتون پر میشه از این علفهای هرز.
   پس اگر کشاورز روی زمینش کارنکنه و بذر نپاشه علف هرز رشد میکنه اما اگر کار کنی بذر رشد میکنه پس اگر روی ذهنت کار کنی افکارت رو کنترل کنی و … تو موفق میشی ولی اگر کار نکنی علف هرز که همون افکار منفی هستن در ذهن تو رشد میکنن پس کافیه مراحل مراقبت از زمین رو انجام ندهی همین علفهای هرز رشد میکنن پس ذهن ما دقیقا مثل زمین کشاورزی هست اگر روی ذهنت کار کنی محصول میگیری و زندگیت پر از اتفاقهای خوب میشه که همون محصول و نعمتها هستن اما اگر ذهنت رو رها کنی و روی خودت کار نکنی و دنبال نکنی نتیجه ی زندگیت پر میشه از علفهای هرز و اگر هر روز وقتت رو به بطالت بگذرونی نتیجه نمیگیری .وخیلی افراد هستن که هیچ وقت آزاد ندارن واقعا چی کار میکنن ؟ .باید برای خودت وقت آزاد پیدا کنی که روی خودت کار کنی و بعد نتیجه ی متفاوت رو پیدا میکنی از بقیه ولی بعصی ها هستن که همیشه میگن وقت نداریم و هیچ وفت هم نتیجه ی خاصی از زندگیشون هم نمیگیرن باید اگاهانه روی خودت کار کنی که نتیجه رو ببینی پس اگر زمینی که پر از علفهای هرز هست فرد بخواد محصولی کشت کنه اینجور نیست که فردا بیاد بذر محصولش رو بپاش اول باید کلی وقت بزار و این علفهای هرز رو خارج کنه بعضی از اونها به راحتی خارج میشن و هنوز ضعیف هستن ولی بعضیا رو به سختی میشه از زمین خارج کرد و باید کلی زحمت بکشی و دستت زخمی بشه تا اون رو در بیاری بنابراین انتطار نداشته باشین با چند روز نتیجه بگیری نه باید از روزی که تصمیم میگیری روی خودت کار کنی باید اول علفهای هرز رو خارج کنی که بتونی بذر رو بپاشی پس اینجوری نیست که لابه لای این همه علف هرز انتطار تناسب رو داشته باشی پس لاغری با ذهن اینجوری به وجود نمیاد باید استمرار داشته باشی و علفهای هرز رو خارج کنی تا تناسب اندام به وجود بیاد .
   نیار به استمرار و انگیره و عشق و علاقه داره .
   باید برای خودتون هدفی تعیین کنید برای اینکه روی موضوعی تمرکز کنید تا افکار بیهوده رو دنبال نکنید افکاری که خواسته ی شما نیستن چرا ؟چون بیکار هستین
   پس باید اقدام کنید و به سمت هدفتون قدم بردارید و الهامات به شما گفته میشه .
   ترس از خوردن یکی از بزرگترین علفهای هرز هست که در ذهن افراد هست و یکی دیگه موضوع کالری بود که یکی دیگه از قویترین علفهای هرز هست که در ذهن افراد هست
   با تناسب فکری من میتونم به تمام جنبه های زندگی برسم چون علفهای هرز رو برداشتم و این ذهن من آماده ی دریافت هر بذری هست که بکارییم و محصول اون رو برداشت کنیم و اینجور نیست که فقط یه چیز خاص رو در این ذهن بکاریم نه هر محصولی رو میتونیم بکارییم چون بستر آما ده هست .
   حالا ممکنه فردی فقط لاعری رو بخواهد و با این ایده شرکت میکنه ولی مطمعنا فردی که اضافه وزن داره از لحاظ اعتماد به نفس هم مشکل داره و قطعا در روابطش هم مشکل داره و در خیلی از جنبه های زندگیش مشکل داره و هدف این هست که بستر ذهن این فرد چاق رو با این دورها ی ذهنی آماده می کنیم و به تمام این نتایج میرسه.
   منم امیدوارم هر فردی که اضافه وزن داره از این آگاهی ها استفاده کنه و زندگیش رو تغییر بده.
   بعضی از علفهای هرز اینقدر در زمین کشاورزی میمونن و رشد میکنن که گل هم میدن ولی هیچ مزیتی برای این زمین نداره .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/06/18 09:21
   مدت عضویت: 616 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 174 کلمه

   سلام استاد عزیزم
   این فایل اگاهیهای خیلی خوبی برام داشت ممنونم ازتون
   اینکه ذهن را با زمین کشاورزی مثال زدید و توضیح دادید برام قابل درک تر شد که بدونم با ذهن چجور باید اگاهانه رفتار کرد و چجوری میشه نهایت استفاده را ازش برد که به نفع خودمون باشه نه اینکه بی نتیجه باشه
   اونجایی که گفتید خداوند زمین را برای کشت و کار داده ،ذهن را هم برای خلق خواسته هامون قرار داده،هم قشنگ بود و دقیقا همینطوره
   الان پی به اهمیت فوق العاده ورودی های ذهن بردم،که چقدر مهمه که ما به بستر ذهنمون چی میدیم،از طریق دیدن،شنیدن،باور کردن
   و اینکه ورودی های منفی ذهن چه بلایی میتونه سر بستر ذهنیه ما بیاره
   استاد جان ،سوالی که دوست عزیزمان ،در همین قسمت پرسیدن،سوال منم هست ،اینکه ما خواسته مون را خوشبختی قرار بدیم ،همه نعمتها،یعنی سلامتی،ثروت،تناسب ،و…وارد زندگیمون میشه،آیا این کار با واضح بودن خواسته ها و ساختن باورهای درست باید انجام بشه ،یا اینکه یک خواسته کلی داشته باشیم و لازم نیست روی هر باور درباره هر خواسته ای با طور جداگانه کار کنیم؟!
   ممنونم از شما❣

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/04/25 14:46
   مدت عضویت: 808 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 491 کلمه

   واقعا هر روز من ی شگفتی جدیدی از هدایت در خودم میبینم من هنرجو در اصل روشنی جوی دوره پیشرفته هستم و روزهاست با گام اول و دوم زندگی میکردم و چون دقیقا آگاهیها در سطح بالاتری هست و من هم واقعا دوست دارم بی دغدغه زمان بزارم و لذت ببرم از اینهمه حس خوب در فایلها ،امروز گام سوم شروع کردم که صحبت از ترس از رژیم و کالری بود و دقیقا نقطه ضعف من همینه من دقیقا بعد از حدود یکسال مشتاقانه در دوره هنوز کالری میشمرم و گاهی حتی ترازو آشپزخونه گرم به گرم وزن میکنم و تصمیم میگیرم که نه حالا من چون ورزش میکنم باید حتما میزان پروتیین و چربی و بقیه ماکروهای غذامو حساب کنم و در نهایت ی استرس و ولع ریزی سراغم میاد که میگم ولش کن بابا ما قراره اینکاررو نکنیم بعد چند روز رها میکنم و متمرکز رو حال خوبم میشم بعد یهو میبینم لباسام آزادتر و بهتر شدن حالا اینبار ترس از دست دادن این کاهش و حس خوب آزادی انتخاب لباس منو میندازه تو چرخه کالری شماری و مثلا فقط ۱۲۰۰کالری و فقط سینه مرغ و سفیده ولی نتیجه عکس میگیرم دقیقا حسام بد میشه لباسامم تنگ و زشت میشه تو تنم ووووووااااای 🙃🙃🙃🙃این علف هرز کالری و رژیم من درخت شده والا ولی واقعا به لطف دوره ماههاست روی ترازو نرفتم و حتی باطری ترازوم تموم شده حتی رغبت ندارم ی جدید بگیرم و از این بابت خیلی خوشحالم چون اینقدر که این کارا اعصاب منو تحت فشار میزاره که عاقبت به دردمعده و سرگیجه و سرم و بیمارستان منتهی میشه که آخرشم دکترا میگن وزنتو کم کن و استرس نداشته باش همین.ولی همین دوتا پدر منو تو این سالها درآورده .خلاصه مطبلب اینکه من بعد از گام سوم پیشرفته یهو دلم فایل جدید خواست و خیلی تصادفی این فایلو پلی کردم که جالبه تا الان ندیده بودمش همینم عجیبه که دقیقا وصف حال من و مهر تایید به افکار و آگاهی جدیدم شد همونی که استاد گفتن من ی حرفو در دوفایل شنیدم پس الان باور اینکه کالری و رژیم جز فشار و استرس هیچ کاری نمیکنه اگرم بکنه موقته در من قویتر شد و همین الان دارم به خودم میگم اصلا مگه تا قبل از اینکه فاکتور کالری شناخته شه مردم چی کار میکردن ؟آیا همه چاق بودن؟نه والا ی نگاه به فیلمای گذشته ‌تا قبل از فراگیری انواع رژیم و کالری سنجی بکنیم مردم متناسب تر حتی سالمتر بودن والا پدربزرگ مادربزرگ من تا لحظه آخر عمر نه میدونستن رژیم چیه نه کالری خیلی هم سالم و متناسب بودن🤔بیخود نیست طبق آمار احتمال موفقیت رژیم غذایی در طول ی دوره ۴ساله بعد از تناسب کامل فقط ۳الی ۴درصد بوده و برای همین هرروز صنعت قرص و دارو و رژیم و عمل لاغری جدیدتر و قوی تر میشه😊نتیجه اینکه بله من قراره به اصل خودم برگردم همونی که نه میدونه کالری چیه نه رژیم و فقط به صدای بدنم گوش بدم😊و موفقیت نزدیک است 🌹🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/02/22 03:17
   مدت عضویت: 638 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 115 کلمه

   سلام استاد خیلی لذت بردم از آگاهی هایی که در این فایل با ما به اشتراک گذاشتید مقایسه ای که در مورد زمین کشاورزی و ذهن کردید چقدر زیبا بود بسیار تشکر در متن توضیح این فایل گفته شده بود که شما خواسته تون رو سعادت دنیا و آخرت قرار بدهید همه نعمت ها یعنی سلامتی ثروت و روابط عالی و تناسب اندام به شما داده می شه. آیا این کار با واضح بودن خواسته ها و ساختن باورهای درست باید انجام بشه یا اینکه یک خواسته کلی و مبهم داشته باشیم و لازم نیست که روی هر باورهامون درباره هر خواسته ای به طور جداگانه کار کنیم؟
   بسیار تشکر از سایت بی نظیر شما

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/02/25 12:37
    مدت عضویت: 795 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 15 کلمه

    سلام، وقت بخیر. ممنون از توضیحات شما ، خیلی عالی و مفید . ⚘

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    1399/03/05 23:35
    مدت عضویت: 638 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 8 کلمه

    سلام استاد بسیار تشکر از پاسخی که دادید

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/01/25 04:08
   مدت عضویت: 828 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 67 کلمه

   سلام استاد عزیز
   ممنونم که ما را به فضای زیبای خلوتگاه خودتان بردید منظره قشنگی است از دیدن شما خوشحال شدم و از اطلاعات با ارزش شما استفاده کردم خیلی عالی بود منتظر به روز رسانی دوره پیشرفته هستم تا با بودن در آن مسیر زیبا از زندگی ام لذت بیشتری ببرم و چیزهای بیشتری یاد بگیرم خدا پشت و پناه شما و خانواده محترمتان باشد ??????

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم