ورود / ثبت نام
0

حق انتخاب عادت ها (قسمت پنجم)

حق انتخاب
اندازه متن

 یکی از ویژگی های متمایز کننده انسان از سایر موجودات داشتن حق انتخاب است.

هیچ موجود زنده ای حق انتخاب در تغییر زندگی خود را ندارد.

اگر پرستوها باید در زمان مشخص از سال به منطقه دیگری کوچ کنند،‌ هیچ پرستویی نمی توانند تصمیم بگیرد که من امسال نمی خواهم کوچ کنم.

پرستو حق انتخاب ندارد و باید بر اساس غریزه خود عمل کند.

گیاهان حق انتخاب برای رشد کردن یا نکردن ندارند و باید بر اساس غریزه خود عمل کنند.

اما انسان در هر شرایطی می تواند انتخاب کند که چگونه فکر کند، رفتار کند،‌ واکنش دهد و زندگی کند.

این حق انتخاب باعث ایجاد تنوع در زندگی بشر شده است.

نتیجه حق انتخاب داشتن

حق انتخاب باعث ایجاد سلیقه های مختلف می شود و یکی از دلایل رشد و گسترش زندگی بشر داشتن حق انتخاب و شکل گیری سلیقه هاست.

هر انسانی در برخورد با هر موضوع از زندگی میتواند انتخاب مختص به خود را داشته باشد که به آن علاقه یا سلیقه نیز گفته می شود.

هر انتخابی منجر به بروز نتیجه ای در زندگی ما می شود.

در واقع ما انتخاب های خود را تجربه می کنیم. و به همین دلیل تجربیات انسانها از زندگی کردن با یکدیگر متفاوت است.

هر انسانی بر اساس حق انتخابی که دارد می تواند تصمیم مورد علاقه اش را عملی کند و آن تصمیم سبب بروز نتیجه ای در زندگی فرد می شود و آن فرد نتیجه انتخاب خود را تجربه می کند.

چاقی انتخاب است یا اجبار

اگر ما چاق هستیم به خاطر انتخاب چاقی بوده است که احتمالا به شکل ناآگاهانه صورت گرفته است.

آگاهی و اطلاعاتی که درباره چاقی،‌ مزایای آن،‌ معایت آن و چگونگی بوجود آمدن آن وارد ذهن ناخودآگاه ما می شود سبب انتخاب ناآگاهانه چاقی برای ادامه زندگی مان شده است.

انتخاب چاق شدن برای عده ای به صورت آگاهانه بوده است.

آنها به دلایل مختلف دوست داشته اند چاق شوند.

بیشتر آنها دوست داشته اند از وضعیت لاغری که داشته اند فقط مقداری چاق تر شوند اما از آنجای که حد و حدود چاق شدن را نمی توان برای ذهن مشخص کرد، انتخاب چاق شدن توسط آنها باعث ایجاد اضافه وزنی بیشتر از آنچه دوست داشتند شده است.

انتخاب چگونه به تجربه تبدیل می شود

زمانی که ما در ذهن ناخودآگاه چاق شدن را انتخاب می کنیم این تصمیم باعث ایجاد فرمول های زیادی در مغز ما می شود که هر کدام از آنها سبب بروز رفتاری جدید در ما می شود که نتیجه همه آن رفتارها چاق شدن و چاق تر شدن خواهد بود.

هر رفتاری را که ما به منظور چاق شدن انتخاب کرده ایم به مرور به دلیل تکرار شدن به عادت ما تبدیل می شود. و از آنجایی که ما از تکرار آن عادت احساس خوبی ندارم آن رفتار تکراری را عامل چاق شدن خود می دانیم.

بسیاری از افرادی که اضافه وزن دارند لیستی از عادت های خود را باعث بروز چاقی خود می دانند و بارها تصمیم گرفته اند که آن عادت ها را ترک کنند.

از آنجایی که منبع ذخیره فرمول های عادت ساز در ذهن ناخودآگاه است با تصمیم قاطع و تلاش فیزیکی نمی توان آن رفتارها را تغییر داد.

بنابراین اگر تصمیم گرفته اید عادت های خود را اصلاح یا تغییر دهید باید طبق اصول یادگیری ذهن ناخودآگاه عمل کنید.

اصولی که در چالش من اینو نخوردم به صورت مفصل توضیح داده می شود.

در جلسات قبلی درباره شناسایی عادت تکرار شوندن و چگونگی به صلح رسیدن به عادت های خود توضیح داده شد.

اینکه چگونه فکر خود درباره عادت هایی که تصور می کنیم باعث چاقی ما شده اند را اصلاح کنیم به شکلی که با تکرار کردن آن عادت در صلح قرار بگیریم.

همچنین توضیح داده شد که به شکل بسیار ملایم تغییراتی در عادت خود ایجاد کنیم که آن را با مثال اضافه کردن راه های مشکی به لباسی که رنگ مورد علاقه مان را دارد برای شما توضیح دادم.

استفاده از حق انتخاب در تغییر عادت ها

در این قسمت باید با توجه کردن به این که من حق انتخاب دارم و خودم انتخاب کرده ام این رفتار را بارها تکرار کنم تا به عادت من تبدیل شود احساس بهتری در خودمان برای پذیرفتن مسئولیت انتخاب هایمان ایجاد کنیم.

در ابتدای این متن عنوان کردم که هر انتخابی باعث بروز نتیجه ای خواهد شد و آن نتیجه تجربه زندگی ما را رقم خواهد زد.

بنابراین باید به این باور صحیح برسیم که من انتخاب کرده ام این رفتار را داشته باشم و از نتیجه این رفتار راضی بوده ام به همین دلیل تصمیم به تکرار آن گرفته ام.

اما با گذشت زمان و تکرار بارها و بارهای این رفتار به این نتیجه رسیده ایم که از نتیجه این رفتار احساس خوبی ندارم.

به عبارت دیگر تکرار این انتخاب باعث ایجاد شادی و لذت اولیه در من نمی شود.

بنابراین آگاهانه تصمیم گرفته ام برای ادامه زندگی انتخاب متفاوتی داشته باشم و نتیجه انتخاب جدید خود را تجربه کنم.

با این علم و آگاهی که ذهن ما از تنوع در تجربه کردن استقبال می کند به همین دلیل ما به تنوع طلبی علاقه داریم.

از ویژگی علاقمند بودن ذهن ناخودآگاه خود به تنوع طلبی استفاده کرده و تصمیم می گیریم رفتار جدیدی را انتخاب کنیم و نتیجه آن تجربه کنیم.

به این شکل شما با تغییر عادت های خود به شکل عمیق تری در حالت صلح و دوستی قرار می گیرید و اصلاح یا تغییر عادت ها کار بسیار ساده تر و البته لذت بخشی خواهد بود.

از آنجایی که به توانایی خود برای تغییر عادت هایی که سالها از انجام آنها احساس بد داشته اید پی می برید و احساس بسیار خوبی در شما ایجاد می شود.

نتیجه گیری

به طور خلاصه در این قسمت ما متوجه شدیم که نتیجه عادتی که احساس بد در ما ایجاد می کند به خاطر انتخاب خودمان بوده است.

انتخابی که روزی بسیار لذت بخش بود اما الان به دلیل تغییر شرایط لذت گذشته را برای ما ندارد.

از آنجایی که ما حق انتخاب داریم تصمیم می گیریم رفتار دیگری را انتخاب کنیم و نتیجه دیگری را تجربه کنیم.

نه رفتار قبلی که عادت ما شده رفتار زشت و ناپسندی است و نه رفتار جدید که قصد انتخاب داریم رفتار بسیار نیکو و پسندیده ای است.

همه رفتارها سبب بروز نتیجه ای خواهند شد و ما می توانیم بر اساس نتایجی رفتارها از حق انتخاب خود استفاده کرده و رفتار دیگری را انتخاب می کنیم.

نکته قابل توجه این که ممکن است بارها تصمیم بگیریم رفتارهای جدید انتخاب کنیم و نتایج آنها را تجربه کنیم.

داشتن این نگرش به عادت های خود می تواند تحولی در تغییر آسان عادت های ما در جنبه های مختلف زندگی ایجاد کند.

منتظر خواندن نظرات ارزشمند شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tanasobefekri.com/?p=22447
برچسب ها:
75 نظر در مورد حق انتخاب عادت ها (قسمت پنجم)

دیدگاهتان را بنویسید

   amirali2020110@gmail.com
   1400/09/03 15:24
   مدت عضویت: 303 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 174 کلمه

   بنام خدا 

   عرض سلام خدمت همه ی دوستان و استاد روشن عزیز 

   چالش پنجم 

   چیزی بع عنوان اشتها در بدن وجود ندارد مثلا غده ای به نام اشتها نیست در بدن وجود نداره اشتها کلمه ای هست که همه ی اضافه وزنها از جمله خودم همیشه ورد زبان داریم و در هر شرایطی که ما زیاد بخوریم یا کم بخوریم میگیم که اشتهامون کم شده به این دلیل و یاد زیاد شده به این دلیل .ومن از امروز کلمه‌ی انتخاب را به جای اشتها جای گزین میکنم چون هر کاری را که ما اعم از مواد غذایی ویا خرید هر چیزی مثلا گوشی موبایل را انجام می‌دهیم اتخاب خودمان است من امروز زیاد غذا خوردم اتخاب خودم بوده ویا من این گوشی رادیدم دوستش ندارم میخوام یه گوشی دیگه بخرم .خوب من خودم گوشی قبلی را خریدم و انتخابش کردم اگر بگم دوستش ندارم خوشم ازش نمیاد خودم را زیر سوال میبرم یعنی اینکه انتخاب قبلی من خوب نبوده ‌.

   اما از امروز باید بگیم که انتخابم را میخوام یکم تغییر بدم ویه انتخاب جدید داشته باشم .

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/07/21 17:42
   مدت عضویت: 724 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 758 کلمه

   سلام

   یکی از ویژگیهای ذهن ناخودآگاه اینه که درسته که فرمولهای ذخیره شده در اون هست که نتایج زندگی ما رو در هر جنبه داره رقم میزنه ولی باز هم این خود من هستم که انتخاب کردم چه فرمولی در اون ذخیره بشه

   این خود من هستم که محتویات ذهنم رو تعیین میکنم

   این خود من هستم که انتخاب میکنم چه چیزی رو بببینم چه چیزی رو بشنوم چه آگاهیهایی رو مرور کنم و در چه جمعی حضور پیدا کنم ….

   تا قبل از آشنایی با موضوعات ذهنی این انتخابها ناآگاهانه و از روی عادت و تقلید از اطرافیان انجام میشده و من متوجه نبودم که همین سریال دیدنها .رمان خواندنها . حضور در جمعهایی که همه حرفشون در مورد اوضاع بد اقتصادی و مدیریت بد سیاسیون و بیماری و فقر و دزدی و خیانت بوده ..باعث شده که من ترس و نگرانی و اضطرابها رو با این حرفها وارد ذهن ناخودآگاهم کنم و مدتی بعد اونا رو به عنوان نتایج زندگیم ببینم چون بین ورودیها و اتفاقها فاصله زمانی بوده من متوجه نشدم که این اتفاقها حاصل اون ورودیها است پس خیلی راحت و کاملا عادتی همون رفتارهای قبل رو تکرار میکردم و بعد که با همون نتایج مواجه میشدم دست به گله و شکایت برمیداشتم کا آخه چرا من؟؟؟؟ چرا برای من؟؟؟؟ واین سیکل مرتب تکرار میشده باز هم بدون آگاهی من

   ولی از زمانی که با موضوعات ذهنی آشنا شدم و به مرور درک کردم که چرا اینهمه روی ورودی ذهن تاکید میشه ….چرا تلویزیون ممنوع میشه….چرا از حضور در هر جمعی کا بحث درد دل و ناراحتی وگله و بیماری …‌هست باید انصراف بدی…

   متوجه شدم که چقدر این ورودیها اثر گزارند و کنترل ذهن از همین جا شروع میشه…

   حتی بعد از آشنایی با سایت تناسب فکری متوجه شدم حتی چاقی من هم نتبجه انتخابهای من بوده برای دریافت آگاهیهای چاق کننده و من با تکرار اونا ذهن چاقم رو ساختم وبه مرور همین ذهن باعث انجام رفتارهایی شده در راستای همون محتویات و انجام اونا باعث لذت برای من شده و چون لذت بخش بوده بارها تکرارش کردم تا بتونم اون لذت رو باز هم تجربه کنم …و انجام اون و حتی تکرار اون باز هم انتخاب خود من بوده…پس کسی مسئول نیست جز خود من

   اولش پذیرش این مسئولیت سخته چون همه ما عادت داریم به فرافکنی و از اینکه تقصیر رو به گردن بقیه بندازیم لذت میبریم ولی به مرور با بودن در این مسیر و با آشنایی با نحوه کار ذهن متوجه میشیم که این کاملا درسته و مسئولیتش رو صد در صد به عهده میگیریم حتی پذیرش صد در صدی اون هم اوایل حس بدی به ما میده و از خودمون عصبانی و دلخور و ناراحتیم که چرا با خودمون چنین کردیم و رو میاریم به سرزنش کردن خودمون که همین سرزنش کردن هم عادتی هست که ما یادگرفتیم و انجام میدیم چون هرگز به ما یاد ندادن که مسئول بودن و پذیرش مسئولیت به معنی سرزتش کردن نیست بلکه به این معنی هست که خیلی هوب حالا که دونستی خودت کردی پس بدون که باز هم این خودت هستی که میتونی آگاهانه با انتخابهای متفاوت تغییرش بدی…..با این تعریف چقدر حس ما عوض میشه …دیگه سرزنش که خودش باعث حس بد میشه در ما از بین میره یعنی قدرت دستت میاد با خودت میگی تا حالا انتخابم این راه بوده و نتیجه اش رو هم دیدم و خوشم نیومد حالا انتخاب دیگه ای رو انجام میدم تا نتیجه ای متفاوت رو ببینم …این حس قدرت از داشتن حق انتخاب و از داشتن اختیار با ذات و اصل آفرینش ما توسط خداوند هماهنگه و این راه درسته و نتایج فوق العاده ای هم برامون داره…

   در مسیر تغییر عادتها هم نباید عادت قبلی رو بد و زشت و زننده بدونیم که با انجامش حالمون بد میشده و برای همین ازش تنفر داشتیم بلکه اونم انتخاب خود ما بوده و اون تا زمانی با ما همراهه که ما بخوایم و از لحظه ای که دیگه انتخابش نکنیم اونم از ما جدا میشه چون قدرتی نداره دربرابر انتخابهای ما…اصراری هم نداره با ما بمونه این خود ماییم که اصرار داریم همراهمون باشه….

   از اونجاییکه ذهن تنوع رو دوست داره ما از این خاصیتش میخوایم به نفع خودمون استفاده کنیم و به جای سرزنش خودمون به خاطر عادتهای قبلی تصمیم میگیریم که عادت جدید در خودمون ایجاد کنیم که باز هم لذت ببریم اونم بدون هیچ جبری…

   عادت جدید برای من مبخوام توجه به فرم گرفتنهای زیبای بدنم باشه …من که دارم توجه میکنم به بدنم خوب بیام نگاهم رو بذارم روی تغییرات رو به تناسب بدنم و از اونا لذت ببرم اینم یه انتخابه دیگه حس خوبی هم داره…چرا که نه….

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/06/29 12:08
   مدت عضویت: 806 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 77 کلمه

   من اشتها ندارم وای این عالی استاد

   یک عمر مادرم گفت ما اشتهامون زیاده الان استاد مهربان گفت ما اشتها نداریم یعنی اصلا چیزی به اسم اشتها وجود نداره ما انتخاب داریم ما مسیول چاقی خود هستیم صد در صد نه نود و نه درصد من خودم انتخاب میکنم که دوباره غذا بکشم اشتها به من دستور نمیده پس انتخاب میکنم که نکشم تا حالا اون انتخاب داشتم حالا این انتخاب به همین راحتی لاغری اسانترین کار دنیاست

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/06/07 20:35
   مدت عضویت: 265 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 571 کلمه

   به نام خدا برداشت من از قسمت پنجم ( ۱)

   *انتخاب* کلمه ای که انسان را  از سایر موجودات متمایز میکند کلمه ای که فقط مختص انسان  است و بس

   وقتی به زندگی پرندگان مینگرم ، می بینم آنها سالهاست که به شیوه ی اجداد خود چه در پیدا کردن غذا ، چه در ساخت خانه ، چه در نحوه ی شکار همه و همه طبق یک سری برنامه ی خاص و پیش فرض که خداوند در نهاد آنها قرار داده بنام غریضه پیش میروند و عمل میکنند

   اما در مورد انسان جای بسیار تامل دارد آری من انسانم و حق انتخاب ،    از مهمترین حقوق من است همانگونه که میتوانم محل زندگی ، نحوه ی پخت غذا ، نحوه ی خوابیدن و بیدار

   شدنم را و هزاران مورد دیگر را خودم انتخاب کنم و با انتخابم لذت بیشتری را وارد زندگیم کنم

   اصلا زندگی ما همان انتخابهای ماست که حالا غلط یا درست بودنش کاملا بستگی به انتخاب ما داره وقتی من حق انتخاب دارم پس در مورد رفتارها و به طبع عادتهایم هم حق و قدرت انتخاب دارم من سالها پیش انتخاب کردم که به یک شیوه  برای خوردنم رفتار کنم اتفاقا ان وقتها بسیار هم این رفتار برایم لذت بخش بود چون انتخاب خودم بوداما از یجایی به بعد  میخواهم از حقم استفاده کنم و رفتار دیگری را انتخاب کنم

   و این اصلا ربطی به این نداره که عادت قبلم بد و نا صحیح بوده چرا ؟ چون خودم ان رفتار و بدنبالش عادت کردن به اون رفتار را  برگزیدم و اگر بگویم ان عادت بد بوده در واقع خودم را زیر سوال برده ام

   مثل لباسی که دو سال پیش خریدم و حالا میخواهم لباس دیگری بخرم و بگویم لباس قبلی خیلی زشت بود ☺️خب اینجا در واقع خودم را دارم سرزنش میکنم چون ان لباس هم چند سال پیش انتخاب خودم بود

   خب این نوع برخورد با عادتها  ، نشان میدهد که عادات چیزی جدای از من نیستند و من خالق آنهایم حالا در مورد خوردن هم همینه ، من مدتها  انتخاب کرده بودم که شام بخورم ولی حالا میخواهم تغییری در سبک خوردن شامم ایجاد کنم پس براحتی چند لقمه کمتر میخورم و میدانم به این رفتار جدید هم عادت میکنم

   نکته ی بسیار خوبی که این فایل داشت کلمه ی اشتها بود که استاد چقدر زیبا به تفسیرش پرداختند

   واژه ای به نام اشتها اصلا وجود نداره وقتی من میگویم امروز اشتهام زیاده در معنا دارم اشتها را از خودم جدا میکنم ، انرژی و قدرت را میدهم دست این کلمه و میگویم دست خودم نیست اشتهام زیاده انگار که یک نیرویی از بیرون داره به ما تحمیل میشه و با زور و اجبار میخواد ما رو وادار به انجام کار یا حالا خوردنهای اضافه کنه

   و استاد میگویند کلمه ای به نام اشتها وجود نداره این همان انتخاب است که یکروز ما انتخاب میکنیم بخوریم و بخوریم و بخوریم اما یکروز نه این انتخاب و نداریم و اصلا نمیخوریم یعنی باز ما هستیم که قدرت دستمونه خب میتونیم نخوریم ، اینها بهانه هاییست برای پر خوری برای اینکه مثلا امروز ناراحتم پس بروم و بخورم تا جایی که ناراحتیم فراموش بشه خب میتونی بجای پر خوری یه کار دیگه انتخاب کنی بری بیرون پیاده روی ، زنگ بزنی به دوستت و … و هزاران کار دیگه چرا بی ارادگی و نداشتن قدرت انتخاب صحیح را با واژه ای به نام  اشتها می پوشانی

   پس من هم از این به بعد بجای استفاده از کلمه ی اشتها میگویم انتخاب و هر گاه خواستم بگویم  من امروز اشتهام زیاده میگویم من انتخابم زیاده خب پس میتونم انتخاب نکنم خیلی راحت خیلی آسون

   خدایا شکرت که هر روز داری لاغری رو واسم آسونو راحت و قابل دسترس میکنی

   لاغر شدن آسانترین کار دنیاست

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   faribadeghani1371@gmail.com
   1400/05/13 10:08
   مدت عضویت: 162 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 299 کلمه

   سلام
   این فایل یاد گرفتم ک بیشتر بیشتر با خودم در صلح باشم من خودم انتخابم چاقی بودم و خودم مسئول وضعیتم هستم در نتیجه خودم میام و رفتار ها و انتخاب جدید رو حایگزین میکنم کمکم با راه راهی کردن من میوم میوه میخوردم یا ک از خواب بیدارمیشم بلافاصله میخوردم وکلی هم لذت میبردم والان میخوام انتخاب های جدیدی رو تجربه کنم واز اونام لذت ببرم واقعا این پست نشون میده ک چقد ماربا خودمون بدد رفتار کردیم چقد خودمون سرزنش کردیم ک تو نمیتونی تو بیعرضه ای فلان نگوتقصیر کار خودمون بودیم نگو خودمون داشتیم ب خودمون ضریه می زدیم با دیدن این پست فهمیدم چقد از خودم دور بودم چقد خودمد نشناختم چقد خودمد ندیدم چقد خودمو تحقیر کردم چقد خودمو منعدکردم چ قدرصدای خودمو نشنیدم چقد فریاد های وجودم نشنیدم و مقاومت کردم فک کردم ک دارم ب خودم کمک میکنم درحالی قدم ب قدم از خود دور شدم چقد بیگانه بودم با خودم من اونقدر بیرحم بودم برا خودم ک زججه های خودمد نشنیدم شنیدم د محل ندادم ولی الان میخوام انتخاب های درستی داشته باشم بیشتر خودمو بیبینم و دوس داشته باشم چن من عاشق خودمم مهم نیس چاقی لاغری مهم اینک چقد با خودت راحتی چقد برا خودت ارزش قائلی چقد خودت خودتو میبینی ی عمر ما ادما میگیم خداوندگار مارو نمیبینه در حالی ماخودمون خودمونو نمیبینیم براک وچکترین خواستمونومقاومت میکنیم دجای دوستی با خودمون درک خودمون با خودمون دشمنی میکنیم من با این پست فهمیدم ک من با خودم دوست نبودم و میخوام و انتخاب میکنم ک با خودم دوست یاشم من خودم برا خودم ارزش قائل نمیشم و از اونجا میخوام ک خدا فلان کنه بهمان کنه من انتخابم دوست دلشتن خودمه
   من مسئول انتخاب های خودم هستم ن دیگران ن خدا
   سپاس برای این پست زیبا

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/04/31 11:42
   مدت عضویت: 562 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 286 کلمه

   با سلام 

   امروز با یه مانع ذهنی روبه رو شدم که در دوره ورود به سرزمین لاغرها داشت برام ایجاد میشد و اون ترس غذاها از استاد لاغری با ذهن بود .🤔

   وقتی که  کوچیک بودیم و کار بدی انجام میدادم همش بهم میگفتند صبر کن تا بابات بیاد بهش میگم . وهمش منو از پدرم میترسوندند وهمش از ترس پدرم کاربد کمتر انجام میدادم .

   حالا چه ارتباطی با درس امروز داره؟

   امروز که داشتم بیسکویت میخوردم وبا عشق بهش نگاه میکردم که من وتو آشتی آشتی . و داشتم همزمان فایل تصویری شما رو هم میدیدم ومیشنیدم و بیسکویت دستم بود یهو فهمیدم وقتی فایل شما روگوش میدم و بیسگویت میخورم انگار یه ترسی ایجاد میشه با خوردن . انگار بیسکویت ازتون میترسه .

   نمیدونم شاید خرافاتی شده باشم .

   یهو بیسکویت رو آوردم جلو تصویر شما وبهش گفتم این آقا رو میبینید ایشون باعث شدند دوستت داشته باشم ازش نترس و اون نمیخاد تو را ترک کنم اون داره بهم آموزش میده که چی جوری با دنیای اطرافم آشتی کنم وباعث شد من بدون ترس غذا بخورم و لذت ببرم .

   درسته اسم دورش لاغری با ذهنه اما مثل لاغری قبلی که نیست باهات بدبشم و کنارت بزارم و بترسم اسم دورش به نظرم آشتی هست آشتی با خودم و ارزش قایل شدن برای خودم که هر اطلاعاتی رو وارد ذهنم نکنم .

   داره بهم یاد میده قراره من و تو تو خوردن غذاها لذتهای جدیدی رو تجربه کنیم مثل پیرهن زرشکی با خط مشکی .

   مثل قبلن تو رو با چای داغ میخوردم و میسوختی الانا با چای گرم تو رو میخورم و چقدرهم لذت بخشه .

   درسته قبلنا زیاد میخوردم ولی چه فایده تو داغ بودی و میسوختی تو دهنم . الانا کمتر میخوری و لذت میبریم .

   واین انتخاب جفتمونه . 

    

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   yasaminhasanloo76@gmail.com
   1400/04/27 11:23
   مدت عضویت: 232 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 137 کلمه

   به نام خدا

   سلام بله درستش اینه که مهم اینه که پس زمینه ذهنی ما لاغری هست حال یه سری رفتاری که انتخاب کردیم و بعد یه مدت نتیجه خوبی نداده حالا میایم با یه سری رفتار جدید لاغری خودمون رو تغییر میدیم در ذهن ما  هم لاغری هست هم چاقی  حالا به خودمون برمیگرده کدوم رک انتخاب کنیم قبل هر رفتار غذایی یه مکث میکنیم و بعد انتخاب میکنیم و بعد  انتخاب میکنیم که اون رفتارو انجام بدیم یا نه قدرت در دست ماست چون اون رفتارهای که در گذشته حال مارو خوب میکردن الان نتیجش خوب نشده مشکلی نیست ما اونارو یه روز یدوست داشتیم و انتخاب کردیم حالا باهاشون کاری نداریم چون  خودمون اونارو به وجود آوردیم حالا خواسته یا ناخواسته و الان با انتخاب رفتار درست نتیجه رو تغییر میدیم ممنون از استاد عزیز

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/04/21 22:57
   مدت عضویت: 412 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 568 کلمه

   به نام فرمانروای جهانیان
   سلام به استاد عزیزم و همه ی دوستان
   ذهن ما همواره به دنبال لذت بردن و فرار از رنج است، رفتارهای قبلی ما به خاطره لذت هایی که برای ما داشتند انتخاب های ما شدند و بعد تبدیل به عادت های ما شدند، ما واقعا از انجام این رفتارها لذت میبردیم، من به شخصه از خوردن کیک و شیرینی و کلوچه و بیسکویت لذت میبرم از طعمشون و عطرشون و ترد بودنشون و احساس خوبی که بهم میدهند و اون احساس ارضا شدن و خوشحالی از خوردنشون و داشتنشون و تهیه کردنشون رو دوست دارم و لذت میبرم برای همین ذهن من که بدنبال لذت بیشتر و بهتر است شرایط رو برای لذت بردن بیشتر از طریق رو به رو شدن با این مواد غذایی و فرمان به خوردن و یاداوری خرید و تهیه کردنشون به من میدهد و من به شخصه خودم این مواد رو برای شادی بیشتر انتخاب میکنم، حالا من از نتیجه ای که از این انتخاب های خودم دارم راضی نیستم یا دنبال لذت های دیگه ای مثل داشتن اندام متناسب، خرید راحت لباس های مورد علاقه، سلامتی بیشتر و راحتی بیشتر در بدنم هستم، پس برای داشتن این نتایج میام یه تغییراتی توی انتخاب هام انجام میدهم، تغییراتی مثل به اندازه ی نیازم خوردن، بدون ترس و حرص خوردن، تا حالت خوب سیری خوردن، ازاد گذاشتن ذهنم و در لحظه بودن و دنبال شادی های دیگر به جز خورون بودن. و اینها میشن انتخاب های جدید من برای رسیدن به نتایج جدیدی که الان مد نظر من و دارای اولویت بالاتر در زندگی من است. و من میدانم که انجام و یادگیری و بکار بردن این انتخاب های جدید زمان میبره، کار میبره، تمرین میخواد، صحبت کردن با خود و خودشناسی میخواد، و خلاصه که صبر جمیل میخواد تا مثل حرکات ورزشی روی بدنم بشینند😂😂 و کم کم تبدیل به عادت های جدیدم بشند اونوقت دیگه بدون فکر انجامشون میدم مثل کسانی که دو زبان بلدند و هر دو رو بدون فکر در شرایط مختلف میتونند بکار ببرند ما هم علاوه بر زبان چاقی زبان لاغری رو یاد میگیریم و بعد میتونیم از زبان لاغری بدون فکر و ناخوداگاه استفاده کنیم، یادگیری زبان لاغری اول انرژی بیشتری میبره که همون شنیدن اگاهی ها و اگاهانه عمل کردن به انهاست و بعد کم کم وارد ذهن ناخوداگاهمون میشه و تبدیل به عادت میشه و سوخت این پروسه لذت بردن از مسیر است چون ذهن کاری رو که براش لذتبخش نباشه به هیچ وجه انجام نمیده، حالا چطوری لذت ببریم؟ با برداشتن تمرکزمون از دیدن نتیجه و گذاشتن تمرکزمون روی انجام بهتر تمرینات، بخشیدن خودمون چون ما داریم یاد میگیریم و تشویق خودمون برای هر انتخاب جدید و بُلد کردن اون در ذهنمون و مقایسه رفتارهامون هرچند کمی بهتر با رفتارهای قبلیمون و مطمئن بودن از این مسیر و لذت بردن از سناخت بیشتر خودمون و به چالش کشیدن خودمون و ارام و پیوسته جلو رفتن. ما بیومدیم اینجا فقط لاغر بشیم ما اومدیم لاغری رو یاد بگیریم ما اومدیم لاغر بمونیم تا اخر عمر، ما اومدیم اتوماتیک خوش اندام بشیم و بمونیم نه با زجر و تقلا و درگیری ذهنی و محرومیت و عقده با دل خون خوردن لاغر بشیم و بعدش هم چاق و تا اخر عمرمون ذهنمون درگیر چاقی و لاغری و چی بخورم و چی نخورم باشه نه ما این لاغری رو نمیخوایم‌. برای همین به این مسیر اومدیم و حتما هم موفق میشیم چاره ی دیگه ای نیست😜😜😜

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/04/14 08:39
   مدت عضویت: 457 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 150 کلمه

   سلام 

   روز دیگری از چالش من اینو نخوردم هست تا امروز فکر میکردم ریزه خواری انتخاب اشتباهی بوده  که دوسش نداشتم و من دارم راه های رنگی مورد علاقه ام رو بهش اضافه میکنم، در حالی که اونم انتخاب قبلی خودم بوده من که نمیتونم انتخاب قبلی ام رو زیر سوال ببرم، خودم قبلا دوسش داشتم و انتخاب اش کردم، الان هم میخوام یه انتخاب جدیدتر انجام بدم، مثل اینکه من یه گوشی دارم و خیلی دوسش دارم و میخوام یه گوشی جدیدتر رو امتحان یا انتخاب کنم نه رفتار قبلی که عادت من بوده رفتار زشت و ناپسندی است و نه رفتار جدیدم که قصد انتخاب دارم رفتار بسیار نیکو و پسندیده ای است، ما همه انسانیم و حق انتخاب کردن داریم و همین انتخاب کردن هاست که رفتارهای متفاوتی را ایجاد می کند و نتایج متفاوتی به همراه خواهد داشت و زندگی های متفاوتی را از هم تجربه میکنیم

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/03/19 22:56
   مدت عضویت: 352 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 746 کلمه

   سلام و درود بر صالحین 🍃🌸

   چقدر این فایلو دوست داشتم هر قدم صلح بیشتری ایجاد میشه و ما رهاتر میشیم .😍😇

   یک پرستو به صورت غریزی در زمانی کوچ می کنه نمی تونه بگه نه من نمی خوام کوچ کنم ! یا یک گیاه به صورت غریزی رشد می کنه و نمی تونه بگه می خوام یه طور دیگه رشد کنم … 

   همه ی موجودات به صورت غریزی رفتار می کنند و انتخابی ندارند  فقط انسانه که حق انتخاب داره و همین حق انتخاب باعث شده هر یک از انسانها در هر موضوع زندگیشون انتخابهای خاص خودشون رو داشته باشند و تجربه ای جدید خلق کنند و این انتخابها باعث گسترش زندگی و تفاوت در علایق و سلیقه های انسانها شده .پس انسان در هر حالتی  برای افکار و گفتار و رفتار و واکنشش به مسائل حق انتخاب داره 🌟

   هر انتخاب یک نتیجه ای در زندگی ما داره .چاقی هم یک انتخاب بوده برای بعضی افراد لاغر  آگاهانه دوست داشتند کمی چاق شوند و از اونجایی که برای ذهن فرق نمی کنه و طبق فرمولهای ذهنی ذخیره شده در ناخودآگاه عمل می کنه دچار اضافه وزن شده اند و افرادی هم ناآگاهانه با شنیدن  و صحبت کردن در مورد مزایا و معایب چاقی ،چاقی رو انتخاب کردند و تصویر ذهنی باعث شده فرمولهای چاق کننده در ذهنشون شکل بگیره و باعث رفتار و عملکردهای چاقی در ما بشه و اولین بار با لذت این رفتار رو انجام دادند و تکرار کردند تا به صورت عادت  در اومده …بنابراین عادتها برای ما لذت بخش بودند و انتخاب خودمون بودند تا اینکه ما به این نتیجه رسیدیم که نسبت به اونها احساس خوبی نداریم و به فکر اصلاح و تغییر عادت افتادیم …

   عادت قبلی ما زشت و ناپسند نبوده عادت جدیدم خیلی عالی و خوب نیست و عادتها فقط انتخاب های ما هستند که نتایج مختلفی به همراه دارند .

   و فقط با آموزشهای صحیح ذهنی و تمرین و استمرار می تونیم این عادتها رو تغییر بدیم یا اصلاح کنیم چون منبع و سرچشمه این عادتها انبوه فرمولهای ذهنی چاق در ناخودآگاه ما است و ما اگر این تفکر را داشته باشیم که ما انتخاب می کنیم و هر انتخاب نتیجه ای داره تمام مسئولیت رفتارمون رو می پذیریم و قدرت رو از خودمون می دونیم.ولی اگر خوشحال بشیم که آخ جون من امروز این چندلقمه رو نخوردم یا ریزه خواری نداشتم و یه احساسی داشته باشیم که انگار از شر اون عادت خلاص شدیم داریم خودمون رو منکر میشیم یعنی زنگ خطر ذهن که این فرد اشتباهیه و خودشو قبول نداره و دوست نداره داره خودشو سرزنش می کنه و ناتوانه ‼️در مثال رنگ زرشکی که قالب بود ما خطهای مشکی اضافه کردیم یعنی زرشکی رنگ مورد علاقمون بود و با اضافه کردن مشکی رنگ اولیه رو نفی نکردیم پس ما باید بپذیریم که انتخاب خودمون رفتاری بوده که خیلی هم دوسش داشتیم و لذت می بردیم ازش و با نوشتن مزیتهاش هم متوجه این موضوع شدیم  و بیاییم از ویژگی ذهن ناخودآگاه که تنوع طلبه استفاده کنیم و بگیم ولی من میخوام انتخاب دیگری داشته باشم و رفتاری جدید برای خلق تجربه ای جدید انتخاب کنیم .خیلی از افراد چاق در مسیر آموزش لاغری با ذهن وقتی کمی فرمول های ذهنیشون تغییر می کنه فکر می کنند فایلها یه قدرتی داشتند که رفتارشون تغییر کرده در صورتیکه خودشون آگاهانه رفتاری رو انتخاب کردند که احساس بهتری داشته باشند و خوشحال میشن و می گند من اشتهام رفته و رفتارم تغییر کرده بعد مدتی میگذره و شاکی و نگران میشند و می گند من دوباره اشتهام برگشته و رفتارهای قبلیم اومدن.

   و اشتها رو یک نیرویی می دونند که از خودشون جدا کرده بودن و انداخته بودند بیرون و انگاربعد مدتی اون نیرو به زور اومده که دوباره در مسیر لاغری اختلال ایجاد کنه 😳⁉️

   🌟بهتره به جای اشتها بگیم انتخاب 🌟

   من انتخابهای زیادی داشتم و یا انتخابم کم شده اینکه من رفتارهای بسیاری داشتم که خودم انتخاب کردم و نتیجه ای هم داشته می پذیرم و باز هم انتخابهای زیادی در مسیر زندگی دارم که نتیجه ای دارند و همه اینها میشه تجربه من در مسیر زندگیم و  یک فکر قدرتمندانه است 💪💪

    

   نتایج بنده ی محبوب خدا🥰

   این چندروز کمی با خودم و عادتهام به صلح رسیدیم خودمو بیشتر دوست دارمو کمی آگاهانه تر رفتاری رو انجام می دم اگر عادتهام تکرار شدند اگاهانه دوسشون داشتم و کمی تغییر جزیی بهشون دادم کمی هم اشتیاق که با انتخاب این رفتار هم نتیجه ای جدید در راهه .احساس سبکی و لاغری هم دارم یعنی به طبیعی شدنم نزدیکتر شدم .

   خدایا شکرت عاااشقتم ❤️ 

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1400/04/19 11:48
    مدت عضویت: 735 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 37 کلمه

    سلام دوست عزیز، چقدر کامنتتون عالی بود…واقعا فراتر از عالی…بخاطر این حد از صلح با خودتون و این آگاهی های ناب، بهتون تبریک میگم، امیدوارم روز به روز بیشتر و بهتر به خواسته هاتون دست پیدا کنید.

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/03/09 20:19
   مدت عضویت: 773 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,313 کلمه

   فایل صوتی :

   ما قرار نیست اگر عادتی رو تغییر بدیم به این منزله باشه که این عادت  قبلی یک عادت بد هست و  این عادت حدید یک عادت خوب هست .و اگر از نخوردنهای خودت خیلی خوشحال باشی این خوشحال بودن یعنی اون عادت گدشته ام خیلی زشت و بد  بوده و من دوست داشتم تغییرش بدم و این کار برای ذهن یک زنگ خطر هست و این معنارو میده که خودت رو دوست نداری و خودت اشتباه هستی پس نگو این رفتار و عادت رو دوست ندارم چون خودت  از عادتت جدا نیستی و ذهنت میگه تو خودت رو دوست نداری .پس نگرشت رو به عادتها تغییر بده و  با شروع دوره خیلی رفتارهای جدید در شما به مرور شکل میگیره  مثلا  او ن انگیزه و حرص،و ولع خوردن رو  ندارین و ..‌‌ .ولی بعضی افراد  نگران میشن که  به مرور ما دوباره اشتهامون برگشته و ما اشتهامون  زیاد شده 

   وقتی  این افراد با تغییر ذهن خوردشونشون تغییر میکنه فکر میکنن این تاثیر دوره هست و اشتها دست از سرشون برداشته بابادخودتی که تغییر کردی ولی بج ها به غلط بعد از زمانی از گدشتن دوره  نگران میشن

   اصلا ما چیزی به نام اشتها نداریم که اون نمیزاره و اون بر ما غلبه کرده و من به زور وادار به خورد میشم و اما  تغعیر بده این کلمه ی اشتها رو به انتخاب  جایگزین کن و اشتها رو بنداز دور 

   نگو من اشتهام زیاده بگو انتخابم زیاده .

   ما غده ای در بدن نداریم که اشتها ترشح کنه و اشتها رو بنداز دور و انتخاب رو جایگزین‌کن و بگو من انتخابم زیاده 

   کلمه اشتها رو تغییر بده به انتخاب تا قدرت بیاد دست تو و دیگه بهانه نداشته باشی .

    

   انتخاب قدرت دست‌ماست 

   اشتها یک چیز بیرون ماست که به ما فشار میاره 

   پس اگر من یه مدت  دارم یک خطهایی رو به اون زرشکی  اضافه میکنم خیلی هم خوبه من از انتخابم فراری نیستم و من انتخاب کردم و حالا دارم انتخاب جدید میکنمو تغییراتی ایحاد میکنیم  نه به این معنی که انتخابهای گذشته اشتباه هست چون با این فکر ذهن میگه تو خودت اشتباهی  رفتارت غلطه تو آدم هستی که هیچ قدرتی در انتخاب نداری و در تمام جنبه ها قدرت میاد پایین 

    بارها بگو رفتار جدید تو   انتخاب جدید هست و رفتار گذشته اصلا بد نبوده .

   مثل گوشی موبایل تا حالا اون گوشی رو داشتم حالا این گوشی رو گرفتم نه که اون گوشی قبلی بده نه اون انتخاب قبلی من بوده و این انتخاب جدید من هست .

   و با معرفی رفتار جدیدت به این معنی نیست  که رفتار گذشته بد هست نه  بگو اون رفتار گذشته ی من بوده و سالها انحامش دادم و حالا میخوام تغییرش بدم   این به تو قدرت میده که من تنوع انتخاب دارم .

   برداشت من از فایل امروز  :

   من به خودم میگم من تا حالا خیلی انتخابها داشتم و دیدم نتیجه اش اون طور که میخوام نشده پس اومدم تغییرش دادم خیلی ساده هست مثلا یه مواد غدایی مثل رب گوجه خریدم و دیدم انگار رنگش یا غلظتش پسندم نیست  دیکه از اون مارک نخریدم و اومدم یه مارک دیگه رفتم و انتخابم رو تغییر دادم و نتیجه هم تغییر کرده یا مثلا من  از یک مغازه خرید کردم و اما چون برخورد خوبی نداشته یا جنس گرون و بی کیفیت داشته  دیگه از اون  مغازه خرید نکردم و تغییر دادم  و از مکان دیگه خریدم پس خیلی چیزها هست که من نتیجه اش رو دوس ندارم  میام انتخابم رو عوض میکنم چاقی هم نتیجه ی یک سری رفتارهای  و عادتهای ما هست که حالا اگر نتیجه رو نمیخواییم میاییم تغییری در اون عادتها ایجاد میکنیم و اما باید با گام های کوچیک این تغییرات رو ایحاد کنیم و اصلا به عجله کردن نیست که بخواهیم یک دفعه اون عادت رو حذف کنیم و ما چون انسان هستیم به عنوان تنها موجود زنده ای هستیم که قدرت انتخاب داریم و بقیه موجودات از روی غریزه زندگی میکنن پس  از این قدرت انتخاب   استفاده میکنیم و همین قدرت انتخاب انسانها  باعث میشه افراد سلایق و زندگی متفاوتی رو داشته باشن و خیلی به راحتی زندگیشون رو تغییر بدن و زندگی متفاوتی از هم داشته باشن و همه مثل هم زندگی نکن و محکوم به هیچ شرایط و زندگی خاصی تا آخر عمرشون نیستن و  اگر افرادی از شرایطی  راضی نیستن میتونن در زندگیشون تغییراتی به وجود بیارن تا به نتیجه ی مطلبو برسن اما بدون عحله با گام های کوچک  ما تغییرات رو به وحود میاریم .

   من هم طبق این چالش قرار شده  که به عادت خودم که چند قاشق اضافه بر نیازم میخورم و یا خوردن شیرینی با چایی رو در بعد از ظهر رو تغییر بدم ولی نه به این معنا که عادتم در گذشته بد بوده نه اون بد نبوده و من با اون در صلح هستم چون در قسمتهای قبل علتش رو گفتم مهمترین علتش برای من این هست که انگار من سد محدودیت رو میشکنم و انگار به خودم میگم ببین این آزادی رو دارم که تا هر اندازه بخورم  و حالا  من هر  هفته یک لقمه کمتر میکنم اون اضافه رو که هم عادت قبلی باشه هم تغییر داده باشم آخه بد که نمیگدره با این عادتم پس جلو میرم .پس اگر کمی کمتر از همیشه خوردم نباید خوشحال باشم چون اینطوری خودم رو زیر سوال میبرم  که تمام رفتارهام و خودم و عاتهام در گذشته غلط بوده نه اینطور نیست من اون عادتهای گدشته رو با لذت انجام دادم و حالا این جدیدها رو هم که کمتر میخورم با لذت دارم انجام میدم چون به من قدرت تسلط میدن و انگار دیگه چیزی به نام اشتها که سالها من رو زجر میداد و به همه میگفتم اشتهام زیاده و  همین باعث چاقی من شده  با کار کردن روی خودم دیگه  انکار اصلا وجود نداره و فقط یه خیال بوده و من با نهایت قدرت و تسلط بر مواد غدایی دارم رفتار میکنم و لذت میبرم  چند نمونه از رفتاهای اخیرم :

   من  همین دیروز شام خوردم و بعد رفتم خونه مادرم اونجا بوی نون بربری  داغ با کنجد و ریحون تازه و پنیر بود و من اول که وارد شدم مادرم اصرار کرد بیا بخور و رفتم که بخورم دیدم سیرم بدون هیچ زجری و میلی و ناراحتی سریع انتخاب کردم که نخورم و گفتم نمیخوام در حالی که بقیه داشتن میخوردن من هیچ تحریک نشدم و اضافه نخوردم و تازه خواهرم اومد گفت بیا بخور بابا کالری نداره و من خندیدم که اصلا برام مهم نیست این قضیه من سیرم که نمیخورم و اما  اگر قبلا بود که این حرفها نبود باید میخوردم و جالب  همون لحطه خیلی برام چیز عادی هست که نمیخورم وقتی میام خونه فکرش رو میکنم میبینم که چه جالب بود و من نخوردم پس من انتخاب جدید کردم .

   یا یک مثال دیگه بازم  دو شب قبل من شام خورده بودم و رفتم خونه مادرم دیدم مامانم ابگوشت رو   تازه درست کرده و میخوان شام بخورن  و  خیلی تعارف کرد که بخور و بقیه خوردن ولی  من خوردم چی کار کنم نمیخواستم میل نداشتم  چون سیر بودم و خودم گفتم به خودم اگر گرسنه هستی بخور اگر نه چرا اضافه وارد جسمت  کنی و دقیقا اگر میخوردم میشد لقمه های اصافی که من دارم با چالش تغییری در اونها ایجاد میکنم و خیلی راحت گفتم سیرم و نمیخورم و این قدرت رو در من بیشتر کرد .

   همین امروز یه نصف پودر  کاپوچینو  رو داخل  آب جوش حل کردم که بعد از طهر بخورم  اما همون رو هم نصفه خوردم و نتوستم کامل بخورم به همراه یه نصفه شکلات تلخ و نصفش رو گداشتم و اینم بازم یک نمونه ی دیگر از قدرت من بر رفتارهای غدایی ام هست و انتخاب میکنم به چه اندازه از چی بخورم 

   من با قدرت دارم هر روز رفتارهای جدید ارایه میدم که نتیجه ی جدید بگیرم  و بسیار خوشحالم که قدرت و اختیار دست من هست  نه غداها که در چه زمانی و مکانی به چه اندازه بخورم و دیگه غذاها هیچ تسلطی بر من ندارن و به زور وارد جسمم نمیشن .

    

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   فرشته مهربانF.s
   1400/01/23 20:19
   مدت عضویت: 478 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 144 کلمه

   استاد عزیز دقیقا چیزی رو که دراین فایل فرمودین با تمام وجودم درک وقبول دارم وقتی عادتمو شروع کردم انعطاف پذیر کردن متوجه شدم اولا عادت من بسیار خوب وعالی چون من انسان فوق العاده ایم وهمه چیزمم وفوق العادست پس اسم حذف یا تغییر عادت روش نگذاشتم پس من عادتمو دوست دارم چون خیلی مزیت داره برام ولی با خط های مشکی ومدلای دیگرشم دوست دارم خداییشم آدم وقتی دقت میکنه میبینه زرشکی خیلی خوش رنگ اما وقتی با رنگ های دیگه هم ترکیب میشه بازم جذاب ودوست داشتنیه به طوری که گاهی اوقات آدم ترجیه میده ترکیبی این رنگ استفاده کنه حالا اینم همینم واینکه من چیزی یا جایی به اسم اشتها ندارم اصلا اشتها وجود خارجی نداره این انتخاب منه که من با اختیار خودم انتخاب میکنم حالا انتخاب های خودمو هر جور دلم بخواد انتخابشون میکنم وتماما لذت وازادی وخوشیه

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   rastegar.moradzadah.6939@gmail.com
   1399/12/24 21:32
   مدت عضویت: 305 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 218 کلمه

   بنام خداوند دلهای پاک. سلام خدمت همه دوستان واستاد بزرگوار. استاد شما بی نظیر هستین واقعا. ایندچالش حرف نداره من از از اول عادت غذا دوباره کشیدن وبعد از سیر شدن دوباره غذا کشیدن رو انتخاب کرده بودم باهاش از در صلح ودوستی اومدم الانم بعد تکرارش خیلی کم شده عذاب وجدانم بعدم که یه خط هایی بهش اضافه کردم وسعی کردم هر روز یه تغییری توش بدم در حد توانم. واما امروز من اصلا انتخاب دوباره غذا خوردم بعداز سیر رو اشتباه نمی دونم وخیلی هم بهش افتخار می کنم وقبولش دارم ومسعولشم ودوسش دارم ولی می خوام به انتخاب دیگم داشته باشم اونم اینکه انتخاب کنم یه بار غذا بکشم وتا سیر شدم ادامه ندم خوردنم رو. این به این معنی نیست که غذا زیاد خوزدنم بد بوده اشتباه بوده نه قدرت انتخاب دست منه سالها اتخابم این بوده وراضیم ازش حس های خوبی بهم داده والان می خوام یه انتخاب دیگم امتحان کنم. اشتها نه انتخاب😊. اشتها خارج از من نیست بلکه انتخابیه که دست خودمه من امیر خوردنم نه اسیر خوردن. مثل فرش خونم که عوضش کردم به همه هم گفتم فرشی قبلیا رو خیلی دوست داشتم به وقت خودش بهترین انتخاب بود وسلیقم حرف نداشت حالا دوست دارم این فرش جدیدرم بخرم ویه تغییری به خونه بدم مرسی استاد بی نظیری🌹🌹🌹🌹🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/16 18:56
   مدت عضویت: 429 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 311 کلمه

   بنام خدا 🌸 انتخاب.
   در جهانی که زندگی میکنم انتخاب سرنوشت رومیسازه شاید زمانی که به دنیا اومدم خیلی از چیزها مثل رنگ چشم و چهره روانتخاب نکردم زمان و مکان وخانواده وگویش روامابزرگ که شدم فهمیدم که منم حق انتخاب دارم ومیتونم تصمیم بگیرم من انتخاب نکردم که چاق باشم اما میتونم انتخاب کنم که بقیه ی زندگیموچاق باشم یالاغر. غمگین باشم یاشایدودرنهایت این انتخاب نهایی من هست که باعث میشه که من سرنوشتموبسازم وتوجه کردن به هرچیزی بیش ازحد به معنی انتخاب اون چه خواسته باشه و چه ناخواسته چندروزه درمسیرلاغری من و این چالش قرارگرفتم فهمیدم که منم حق انتخاب دارم وانتخابهایی که دوست دارم تجریش کنم یه مدت خیلی ازرفتارخودمون درغذاخوردن وازنگاه کردن به خودم تواینه احساس بدی داشتم وهرروزبدنموچک میکردم که نکنه چاقترشده باشم و بعدگفت که من درمسیرصحیح قراردارم پس نباید نگران باشم و حالا ازوقتی این احساس عجله وتوجه کردن بیش از اندازه به رفتارم که خواسته ی من نبود به این فکرمنوواداشت که در طی این مدت کی این رفتارهارومیکرده خودم بودم چون ازش لذت می‌بردم وقتی یک رفتاری تیم انتخاب زیادازش استفاده بشه تبدیل به یک رفتارکسل کننده میشه ودقیقا برام ثابت شدکه آره من دارم خطا میکنم مسیرخطا نیست این منم که درست متوجه نشدم و دارم مسیرروسخت طی میکنم درحالیکه مسیرکاملا واضح و آسونه و اینجا انتخاب کردم که در انتخاب هام انعطاف به خرج بدم و اینکه اگر داره رفتاری صورت میگیره به وسیله‌ی من انتخاب شده آکرمن زیادبرنج میخورم انتخاب من برای مصرف برنج زیاده اگه فکرمی‌کنم کنترلی روی خوردنم ندارم این صحیح نیست من انتخاب هام زیادازحدشده که فکرمی‌کنم کنترلی روشون ندارم درهرجنبه از زندگیم من مشکل دارم ودرغذاخوردن من انتخابم همسوباچیزی هست که دوست ندارم و علاقم نیست چون مقصرچاقی خودمم ولنتخابهای زندگیم همیشه به دست خودم بوده والان اگرمیخوام لاغربشم بایددرست انتخاب کنم درجهت خواسته ی خودم نه ناخواسته وتوجهموسمت خواسته ی واقعیم معطوف کنم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/24 20:26
   مدت عضویت: 373 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 121 کلمه

   خداروشکر از وقتی با شما آشنا شدم،روزی رو به خاطر ندارم که در این راه قدم نگذاشته باشم و تمام این ها به خاطر این هست که شما با دل و جان و از همه توان برای ما قدم بر میدارین ..من عاشق متناسب شدن و متناسب بودن هستم و با عشق این راه رو سپری میکنم .من انتخاب های گذشته رو کنار گذاشتم و تلاش میکنم تا انتخاب های جدید رو در ذهن خودم جا بدم ..من امروز کلی انتخاب جدید داشتم و خداروشکر حالم خیلی عالی هست ..انتخاب های جدید ،حس و حال خوب و سلامتی من را زیاد میکنه و من خوشحالم که قدرتمند و توانمند هستم ..تنوع انتخاب دارم و عاشق زندگی خودم هستم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/13 15:00
   مدت عضویت: 365 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 88 کلمه

   من این روزا انتخاب میکنم ک تند غذا بخورم یا با آرامش ، زیاد بخورم یا ب اندازه نیاز بدنم ، با نون بخورم یا خالی ، انتخاب میکنم حالم خوب باشه یا بشینم ی گوشه کز کنم ، من این روزا خیلی عالیم چون فهمیدم ک همه چی ب انتخاب منه هیچ چیزی در زندگی ب من تحمیل نشده و اگه میخوام چیزای غیر از اونی ک الان هست رو‌تجربه کنم فقط کافیه ک انتخابامو تغییر بدم و اونوقته ک چیزای دیگه ای رو تجربه میکنم 😊

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   ریحانه دوست محمدی
   1399/11/06 08:57
   مدت عضویت: 354 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 179 کلمه


   (اشتیاق، عمل کردن به آموزشها، توجه به تغییرات)
   .
   سلام استاد… من عاشق انتخاب هام هستم.. چه انتخاب های قبلی و چه انتخاب های جدیدی که دارم جایگزین میکنم. من انتخابم در خوراکی و فست فود بسیار زیاد بود. الانم اگه انتخابشون میکنم، اما با اگاهی و اختیار خودم، حجم انتخاب هامو تغییر دادم نه اینکه اون هارو حذف کنم. من همیشه عادتی که داشتم این بود که نگاه به اشتها و میلم نمیکردم. چون میوه یا غذایی که میخاستم بخورم، چون به اندازه یه بشقاب روبروی من بود، باور کرده بودم که حتی اگه سیر هم شدم باید تا ته غذا و میوه ام رو بخورم.. اما الان حتی اگه یه تیکه ازمیوه ام باقی بمونه،نمیخورم. چون ذهنم فرمان خوردن نمیده. و به محضی که فرمان سیری از ذهنم صادر میشه، من دست از غذا یا انتخاب هام، میکشم. حتی اگه به اندازه ی یه لقمه یا یه تیکه میوه دربشقابم باقی بمونه….. و این بهترین تجربه است که خداروشکر دارم انجامش میدم. موقع خوردن، هواسم به فرمان ذهنم هست. و ازاون دستور میگیرم….و شاهد تغییرات روزافزونم هستم…. ممنونم… یاعلی

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/04 23:30
   مدت عضویت: 619 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 58 کلمه

   سلام استاد عزیز ودوستان همراه
   چقدر لذت بردم استاد .واقعا عالی بود.من خودم قبلا انتخاب میکردم که چی بخورم وبه چه اندازه ای الانم خودم انتخاب میکنم .الان تصمیم گرفتم که انتخابهامو تغییر بدم وخدا رو شکر چقدر لذت میبرم.با انتخاب های جدیدم وزندگی جدیدم چون الان خودم را صاحب قدرت میدونم ولی در گذشته من فاقد قدرت بودم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/10/24 23:09
   مدت عضویت: 329 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 115 کلمه

   سلام ب همگی وقتتون بخیر و خوشی
   رفتارهای قبلی من خیلی هم رفتاره خوبیه چون انتخاب خودم بوده .من رفتارهای خودم ک نمیتونمم فرار کنم
   ورفتارهای جدید من باعث نمیشه ک ذفتارهای قبلیم بد باشه
   من دنبال تنوع انتخاب هستم
   ب همین دلیل
   من موقع غذا خوردن…ب اندازه نیاز بدنم غذا میخورم.
   من خرما زیاددوست داشتم..الان هر خرما رو نصف میکنم .هر موقع هوس کردم یدونه ازون نصفهارو میخورم
   ب بستنی و کاکایو خیلی کمتراز قبل حس دارم
   دوسشون دارم..ولی بااوردن اسمشون آب از لب و دهنم راه نمیفته .یا سری دلم نمیخاد
   خدایا بابت اینجا بودنم شکرتتتت

   درآینده کم کم آرام آرام با لذت .باارامش.ب مسیرم بالذت ادامه میدم..ودر مسیر تناسب اندامم سعی میکنم بهم خوش بگذرع
   ب امید موفقیتم
   و همه ی دوستان همراه

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/10/23 22:12
   مدت عضویت: 364 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 157 کلمه

   سلام خدایا شکرت بابت شرکت در این دوره جامع و کامل
   امروز نصف ناهارم رو نخوردم خوشحال بودم به به چه اراده ای اشتهام کنترل شد تا این فایل رو گوش کردم دیدم داشتم تو چه دامی می افتادم این یعنی پس قبلی ها بد بود و این جدیده خوبه این فایل به من یا داد دنبال هیچ چیز بدی در وجودم و عادتهایم نباشم همه عادتهای من عالی هستند جزیی از وجودم هستند و من دوستشان دارم من فقط انتخاب‌انتخابهایم عوض شده من امروز انتخاب کردم نصف ناهارم رو نخورم و جالبه عصر دوتا بيسکوئيت کرم دار رو بدون هیچ ترسی با چایم خوردم اصلا حتی بهش فکر نکردم چون انتخابم بود قبلا به خاطر یه تکه کوچک شیرینی تا شب خودم رو ملامت میکردم و حرص میخوردم ولی الان من در انتخابهایم آزادم من بنده چیز مسخره‌ای به نام اشتها نیستم من انتخاب کننده هستم هر چه را دوست دارم و نیاز دارم میخورم💪💪💪💪💪

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/11/24 20:29
    مدت عضویت: 373 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 20 کلمه

    چه کامت زیبایی.واقعا لذت بردم و با خواندن نوشته شما تغییر زیادی در من به وجود امد..سربلند باشین دوست عزیز

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/09/18 06:09
   مدت عضویت: 552 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 271 کلمه

   عادت ها و همون انتخاب های قبلیم مینویسم که چیا بودن:👇
   ۱_تند غذا خوردن
   ۲_خوردن هر تنقلاتی که میبینم
   ۳_خوردن وعده غذایی حتی در زمان سیری
   (این ها انتخاب های من بوده و لذت میبرم از این انتخاب بسیار انتخاب خوبی است)
   انتخاب های جدیدم:👇
   ۱_آرام خوردن ۵ قاشق اول غذام
   ۲_نخوردن یک سوم از تنقلاتی که میبینم و میخورم
   ۳_خوردن یک سوم از وعده غذایی که گرسنه نیستم اما میخورم
   (این ها هم انتخاب های جدید من هستن که فوق العاده هستن و نتایج بسیار خوبی هم داره و در من هم احساس خوب ایجاد میکنه )
   من این موضوع رو کامل درک میکنم مثلا چند روز پیش ظرف چیپس روبه روم بود و قرار شد که یک سومش رو نخورم و یک سوم جدا کردم و برای بقییش کاملا آزاد بودم که میتونم دو سوم باقی مانده رو بخورم اما من از دو سوم هم کمتر خوردم چون حس کردم که حق انتخاب دارم ولی میل ندارم و نخوردن رو انتخاب کردم !
   و حالا غذا خوردنی ۵ قاشق اول رو آروم میخورم و برام لذتبخشه بعضی مواقع ها دوست دارم تا آخر غذامو آروم بخورم با اینکه حق انتخاب دارم و میتونم بقیه غذامو سریع بخورم اما اروم میخورم و لذت میبرم از این انتخابم )
   بلاخره دست من باز و تمام انتخاب هامم درسته و خودم تصمیم میگیرم که چه انتخابی داشته باشم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/09/17 00:38
   مدت عضویت: 820 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 51 کلمه

   به نام خدا سلام از امروز چیزی به نام اشتها درمن وجود ندارد تمام مواد غذایی که مصرف میکنم انتخاب من است وهیچ چیز بیرون از من وجود ندارد واگر تغییری هست همه دردرون من است ومن بدون عجله باصبر درون خودم را تغییر میدهم ومیدانم که به لطف خدا میتوانم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   Abbasiiman15@gmail.com
   1399/09/11 14:52
   مدت عضویت: 379 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 54 کلمه

   بنام خداوند بخشنده مهربان سلام به همه و مخصوصا استاد عطارروشن من انتخاب قبلیم رو دوست داشتم خوردن ته دیگ را دوست داشتم و الان انتخاب جدیدم را بیشتر دوست دارم به جای خوردن زیاد ته دیگه سوپ را قبل از غذا میخورم و حس خوبی دارم که هر روز انتخاب های بهتر دارم🥰🙏🏻

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/08/24 10:52
   مدت عضویت: 619 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 121 کلمه

   سلام
   اول از همه بگم که استاد عزیز واقعا ازتون ممنونم
   چقدر با گوش کردن این فایل احساس قدرت کردم وچقدر لذت بردم که به یادم آوردید قدرت تماما در درونم است.
   من قبلا انتخاب میکردن که تا از خواب بیدار بشم صبحانه بخورم ولی امروز چون گرسنه نبودم انتخاب دیگه ای داشتم فقط نوشیدن چای
   قبلا انتخاب میکردم که غذاها را تند تند بخورم ولذت میبرم ولی الان انتخابم را عوض کردم میخوام که آهسته غذا بخورم
   قبلا انتخاب کرده بودم که همه خوراکی ها را باهم بخورم.ولی الان انتخاب کردم که یک نوع را انتخاب کنم موزه آن را بهتر بچشیم
   خدایا شکر برای انتخاب های جدیدم برای اینکه حق انتخاب دارم .وبرای اینکه قدرت دارم که هر چی را انتخاب کنم انجام دهم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/08/14 13:21
   مدت عضویت: 773 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 365 کلمه

   ما دبشب به مهمانی خانوادگی دعوت شده بودیم و من در فایل قبلی درمورد این مهمانی نوشتم که چه چیزهایی رو نخوردم و نخورده های خودم رو به قول استاد لایک کردم
   ولی با توجه به این فایل که الان دارم گوش میکنم من کلی انتخاب جدید داشتم در این مهمونی دیشب و قبلا خودم رو که در این مهمونی ها به یاد میارم انتخابهای دیگه ای کاملا متفاوت داشتم
   من کاری به گدشته ی خودم که چه انتخابهایی میکردم نداشتم و کاملا خواستم انتخابهای حدیدی داشته باشم و تحربه های جدیدی رو در خودم و شخصیتم و جسم ام تجربه کنم پس انتخاب های جدیدم باعث میشه که :
   تجربه ی جدید در خودم که احساس قدرت کنم در برابر غداها
   تجربه ی جدید در شخصیتم که منم مثل متناسب با مواد غذایی برخورد میکنم
   تجربه ی جدید در جسم ام که در نهایت اتفاق میوفته همون لاعری بیشتر هست
   چقدر عالیه که من آگاه شدم به اینکه اشتها ندارم من قدرت انتخاب دارم
   من کلی انتخابهای عالی داشتم که قبل از شام کلوچه نخورم یا باقی مانده ی غذای پسرم رو نخورم
   شیرینی پاستیلی نخوردم یه دره خوردم خوشم نیومد دیگه نخوردم
   رولت یه گاز خورم و برام مهم نبود از چه قنادی خریدن و دیگه نخوردم
   باقی مانده غذای دخترم رو نخوردم که حیف و اسراف میشه
   روی سفره شام کاری به غذا نداشته باشم که مورد علاقه ای من هست یا نه بر اساس نیاز جسم ام انتخاب کنم که چه مقدار بخورم

   من انتخاب کردم دیشب که چی بخورم و به چه اندازه و در چه زمانی بخورم من انتخاب کردم مثل یه متناسب باشم

   و از همه مهمتر انتخاب کردم اصلا عداب وجدان و عصه نخورم بعد از خوردن شام و مهمانی در شب

   من کاری به انتخابهای قبلی خودم ندارم و میخواهم از این به بعد انتخابهای جدید داشته باشم انتخاب قبلیها خوب بودن ولی من میخوام انتخابهای جدید داشته باشم با این طرز فکر تونستم دیشب خیلی راحت ریزه خواری نکنم در مهمانی با انتخابهای جدیدم
   من میتونم من قدرتمندم من حق انتخاب دارم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/07/28 07:28
   مدت عضویت: 780 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 58 کلمه

   انتخابهای قبلی من که عاشق برنج و نان بودم درست بود چون فوق العاده لذبخش هستند و انتخاب جدیدم هم کاملا درسته که در کنار مقداری برنج سالاد و سبزی خوردن اضافه میشه و ترکیب بسیار عالی با نون و برنج میشه حس سلامتی و شادای و ارامش و قدرت و سیری مرا دوچندان میکنه 🥰🥰🥰😋😋😋

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/07/17 13:48
   مدت عضویت: 429 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 220 کلمه

   قبلا انتخاب کرده بودم که چندین پیچ اشپزی و شیرینی پزی را در اینستا دنبال کنم و برای لذت داشت و باعث شدت یه عالمه دستور غذایی جدید یاد بگیرم ودرست کنم ولی الان انتخابم ان نیست و انتخاب میکنم پیچ های اموزش زبان یا کاردستی را دنبال کنم چون الان بیشتر به من لذت میدهد این به معنی اشتباه بودن انتخاب قبلی من نیست بلکه دوست دارم لذت جدید را تجربه کنم و انتخابم را تغییر میدهم
   ولی باور دارم که قبلا هم کارم در جای خودش درست و به جا بوده است.

   قبلا انتخاب کرده بودم که بعد از تمام شدن غذایم که تند تند هم خورده بودم در سر میز غذا بشینم و از تعارفات بیشتر صاحبخانه لذت ببرم یه کم ته دیگ یا یه کم دسر بیشتر بخورم و لذت هم برده ام. الان انتخابم این است که وقتی غذایم را خوردم از سر میز بلند شوم چون حس بهتری به من میدهد

   قبلا چند تا شیرینی پشت سر هم میخوردم و هیچ کدام را به طور کامل نمیجویدم تا کاملا طعم خوشایند ان را حس کنم و از تند تند خوردن لذت برده ام ولی الان انتخاب میکنم که یکی که برداشتم با ارامش بخورم کاملا اجزای شیرینی را در دهانم حس کنم و بعد قورت بدهم چون میخوام از همه مزه های یک شیرینی لذت ببرم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/07/17 13:09
   مدت عضویت: 429 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 152 کلمه

   عادت های قبلی من هم همگی در جای خودش خوشایند بود و لذتش را برده ام اگر کار ها را با عجله انجام میدادم به وقتش لذت بردم و کارمسریعتر پیش رفته است
   اگر انتخاب کرده بودم که تند تند غذا بخورم در جای خودش لذتش را برده ام و این معنای اشتباه بودن نیست چون به وقت خودش خوب بوده و مزایا داشته برایم
   حالا که دیگر مزایای ان را نمیخواهم پس انتخاب میکنم که با ارامش غذا بخورم انتخاب میکنم که در لحظه حضور داشته باشم و با تمام حس چشایی که خداوند مهربان در وجود من قرار داده و از ذره ذره لقمه ی دهانم لذت ببرم و بعد قورت بدم. خیلی ارام و هیچ عجله ای ندارم نه قرار است غذا تمام شود نه اگر من دیر بخورم کسی غذای من را بگیرد
   پس میخواهم انتخاب جدید داشته باشم و لذت دیگری را تجربه کنم
   مدیونت هستم استاد

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/07/10 18:42
   مدت عضویت: 773 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 472 کلمه

   سلام
   من کلی رفتار جدید دارم که آگاهانه انجام میدم بعضی هم نا اگانه به وجود اومدن که هم از این رفتار جدیدم لذت میبرم و هم قبلیا رو دوست دارم چون رفتار خودم بودن و حالا تصمیم گرفتم به اونها یه راه اضافه کنم و رفتار جدید به وجود بیارم و انتخابهای جدید داشته باشم مثلا قبلا که صبحانه میخوردم حتما بعد از خوردن صبحانه یک تکه بسکوییت یا کیک میخوردم ولی انتخاب کردم که صبحها چون سیرم نخورم و اگر هوس کردم عصر با چایی بخورم که خیلی وقتها میارم ولی ترجیح میدهم همون قند کوچیک رو بخورم و با بعضی وقتها در حد یه تکه خیلی کوچیک با چایی که زیادم دلچسبم نیست انگار میلم نمیکشه بیشتر از این میخورم با همون یک تکه کیک در حد یه بند انگشت دیگه هوسم میخوابه و بیشتر از اون دوست ندارم بخورم انگار دهنم تلخ میشه یا خیلی کیک خوشمزه ای نیست و بقیه میخورن
   پس من عادتم رو که کیک خوردن بوده رو کاری بهش نداشتم و حدفش نکردم فقط انتخاب جدیدی که داشتم این بود زمانش رو بیارم بعد از طهر با چایی که همیشه هم نمیارم چون هوس نمیکنم
   اگه بخوام بگم هنوزم هست که من کلی انتخابهای جدید دارم و انتخابهای گدشته ی خودم رو هم دارم حذفش نکردم فقط تغییری کوچک در انها به وجود اوردم و در کل رفتارهای جدیدی پیدا کردم مثلا یکی دیگه همین امروز بود قبل از ناهار خیلی گرسنه بودم طوری که سر و صدای شکمم بلند شد و خواستم غدا بخورم هنوز حاصر نبود فقط برنجم آماده بود رفتم چند قاشق در حد سه قاشق برنج خوردم اصلا ناراحت نبودم و کلی لذت بردم چون نیاز جسم ام بر طرف شدو موقع ناهار انگار نتونستم خیلی غذا بخورم کبابم رو بیشترش رو خالی خوردم با چند قاشق برنج و خیلی سریع سیر شدم و پیعام سیری رو گرفتم
   یا قبلا کاپو چینو یا نسکافه یا قهوه ی اماده که خامه و شکر دارن زیاد میخوردم ولی حالا اصلا نمیتونم لب بزنم از اینکه اینقد شیرین هست و حالم بد میشه وقبلا هر روز یا یه روز در میون به جای چایی عصرا میخوردم ولی انتخاب کردم عصرها به جای نسکافه یا کاپوچینو همون یه لیوان چایی رو بخورم چون حالم بهتر میشه با چایی تازه دم هیل دار و اینم یه انتخاب جدید دیگه
   من کلی رفتار جدید و انتخاب جدید دارم که به من احساس قدرت میده ممکنه هنوزم هر از گاهی رفتارهای گذشته ام رو هم داشته باشم مثل امروز که رفتم قبل از ناهار کمی برنج خوردم ولی دوسشون دارم چون انتخابهای خودم بودن
   من به جای اشتها دارم میگم قدرت انتخاب دارم
   من یه متناسبم با کلی انتخابهای جدید متناسب گونه که بیشتر شبیه شدم به متناسبهای اطرافم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/07/17 13:16
    مدت عضویت: 429 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 36 کلمه

    چقدر خوب اشاره کردی دوست عزیز. اینکه وقتی برنج اماده بود چند قاشق خوردی ولی با حس خوب که داری انتخاب میکنی تا به بدنت انرژی برسونی عالی بود من هم این رو ازتون یاد گرفتم
    مرسی

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/07/08 08:45
   مدت عضویت: 457 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 11 کلمه

   سلام، استاد من اصلا اشتها ندارم، انتخاب هام زیاده از حده😬

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/07/05 17:46
   مدت عضویت: 777 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 53 کلمه

   سلام دوستان متناسب و استاد عزیز. من از امروز با اگاهی تمام به انتخاب های خودم. نگاه میکنم و سعی میکنم انتخاب های زیباتری را در مسیر تناسب داشته باشم. من از امروز به جای کلمه اشتها از انتخاب استفاده میکنم و هر روز یک قدم کوچک در مسیر تناسب و لاغری برمیدارم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/07/01 10:50
   مدت عضویت: 673 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 146 کلمه

   🌈سلام به دوستان قدرتمند و متناسبم🌈
   چقدر از فایل امروز حس و حال عالی گرفتم چقدر این اگاهی که استاد امروز به ما دادن آرامش بهمون داد🙂👌
   خدایا سپاسگذارتم‌که توسط استاد عزیز این اگاهی های اساسی و ریشه ای و به ما میگی تا برای همیشه روش درست و پیش بریم🙏
   چقدر کلمه اشتهای زیاد برای من استرس داشت وقتی امروز با فایل استاد متوجه شدم که بجای اشتها کلمه انتخاب و جایگزین کنم انگار که یه دفعه یه بار سنگین از رو دوشم برداشته شد🥰
   وقتی فکر میکنم میبینم واقعا همینه همیشه خودمون بودیم که خواستیم به ذهنمون اصرار کنیم و بگیم اشتهام زیاده و اون هم اطاعت امر میکرد و نتیجه سالها شده وضعیت الان🤦‍♀️
   اما از این به بعد با جایگزین کردن کلمه انتخاب حس هوشمندانه عمل کردن و اگاه بودن بهمون دست میده و قطعا انتخابهای عالی میکنیم🙂
   و نتیجه اون و تو کمترین زمان مشاهده میکنیم⭐

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/06/31 11:53
   مدت عضویت: 517 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 71 کلمه

   سلام به استاد عزیز وهمراهان. من تا با مروز فک میکردم اشتها یک چیزی که دست من نیست من نمیتونم تغیرش بدم ولی الان متوجه شدم که همه چی دست خودمه حتی این کلمه ی اشتها ومن میتونم تغییرش بدم ومن بنا به گفته های استاد ازامروز به جای اینکه بگم اشتهام زیاده. میتونم بگم انتخاب هام زیاد بوده و کلمه هارو جایگزین میکنم. ممنونم از راهنمای شما

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   فرشته مهربانF.s
   1399/06/30 14:39
   مدت عضویت: 478 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 95 کلمه

   با سلام خدمت استاد گرامی ،جالبه واقعا من دقیقا به همین رسیدم که انتخاب میکنم مواد غذایی رو من انتخابم زیاده همش میخوام سر هر بهانه ای یه چیزی انتخاب کنم بخورم ومن از انتخاب خودم فراری نیستم تصمیم گرفتم هر زمانی پرخوری میخوام بکنم این پرخوری من رفتار غلط نیست بلکه بهش یه انتخاب های جدید اضافه میکنم رفتار جدیدی انتخاب میکنم همراهش باشه خوابیدن بیشتر خیلی خوبه باعث میشه استرس و خستگی ام رو از بین ببره یک لیوان چای تلخ خوش عطر بدون هیچ چیزی بخورم بیرون رفتن هم گزینه ی خوبیه

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/06/20 16:57
   مدت عضویت: 773 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 294 کلمه

   به به چقدر عالیه این جایگزینی من حقیقتا از این یه جمله که اشتهام زیاده خیلی صربه خوردم در راستای خوردن ودر حقیقت همیشه این برای من یکی از علت های چاقیم بوده هیچ وقن نگفتم چاقیم ارثیه یا ژنتیک نه ولی بارها گفتم چاقی من از اینه که اشتهام زیاده و باید با مواد کم کالری اون رو کنترل کنم و گرنه خیلی چاق میشم از این همیشه کلی چیز کم کالری طبق باورهای قبلا ام دم دستم بود
   وشام سبک که هیچ وقت جرات نکردم اون رو ترک کنم بابت همین یه جمله که اشتهام زیاده اگه نخورم مطمعنم تا شب کلی هله هوله میخورم و یا جایی برم کلی از مواد غذایی پر کالری استفاده میکنم و یا اینکه نمیتونم خودم رو داخل جمع کنترل کنم به خاطر همین یه جمله ی من اشتهام زیاده
   و من بارها شده بود شام سبک رو خورده بودم و بیرون از خونه هم اگه میرفتم خیلی اتفاقی حالا یه چیزی بود بازم برمیداشتم میخوردم و عذاب وجدان میگرفتم و کلی حالم بد میشد
   ولی یاد گرفتم من اشتها ندارم من حق انتخاب دارم من هر چیزی رو خودم انتخاب کنم در هر زمانی که بخواهم میخورم وچیزی به نام اشتها در من وجود نداره خیلی دوست دارم این جمله رو تکرار کنم من اشتها ندارم حسم خوب میشه قدرت پیدا میکنم در خوردنم من حق انتخاب دارم و دیگه ترس از شام نخوردن ندارم
   همین دیشب من انتخاب کردم که شام بخورم ولی با یه راه جدید آبگوشت داشتیم من خوردم ولی اصلا دوست نداشتم با نون بخورم خالی یه کاسه کوچیک خوردم پس عادت شام خوردنم بد نیست فقط باید انتخاب های جدید داشته باشم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/06/07 09:10
   مدت عضویت: 776 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 172 کلمه

   با سلام خدمت استاد عزیزم ممنون بابت فایل شگفت انگیز و فوق العاده با اگاهی بسیار بالا من در گذشته انتخاب های زیادی داشتم والان هم در بعضی از مواقع انتخاب های زیادی دارم
   امروز با انتخاب های جدیدم راه راه های جدید را ایجاد میکنم و تنوع را در انتخاب هایم زیاد میکنم انتخاب جدید من این است صبح ها ساعت خوابم رو یه مقدار تغییر داده ام چن ساعت زودتر بیدار میشوم واین عالی هستش انتخاب جدیدم این بود که غذا هر روز تکراری نباشد ویه خورده متنوع باشد هر روز برنج مصرف نکنم انتخاب جدیدم صبحانه چن عدد رطب میل کنم انتخاب جدیدم دم نوش به جای چایی بخورم انتخاب جدیدم هر لحظه فکرم رابه خوردن مشغول نکنم انتخاب جدیدم عصر ها به پیاده روی کنم انتخاب جدیدم درشام خوردن عجله نمیکنم انتخاب جدیدم با هر کسی که شروع به غذا خوردن میکند غذا نمیخورم انتخاب جدیدم هر وقت گرسنه باشم غذا میخورم انتخاب های جدیدم بسیار لذت بخش هستند ممنونم استاد بازن به خاطر گفته های طلایی تون

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/06/06 10:59
   مدت عضویت: 739 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 180 کلمه

   با درود بی پایان
   ممنونم از این آگاهی‌های نابی که در اختیار ما میگذارید
   انتخاب جدید من از امروز این است که به جای انتخاب قبلی که در روز چند ساعت با موبایل بازی میکردم به فایلهایم گوش میدهم
   انتخاب جدید من از امروز به جای انتخاب قبلی که در روز ساعت‌های به تماشای تلویزیون میگذشت میخواهم مطالعه کنم
   و مهمتر از همه از امروز میخواهم کلمه انتخاب را جایگزین کلمه اشتها کنم
   سلامت و پاینده باشید🙏🙏♥️♥️
   آلان که داشتم با خودم در مورد انتخاب فکر میکردم به یک نتیجه کلی رسیدم و آن اینست که همه کارهای ما انتخاب خودمان است و برای تغییر کردن از این پس باید فقط و فقط مراقب انتخاب‌هایمان باشیم
   من صبحها معمولا با همسرم با عصبانیت رفتار میکنم همین امروز متوجه شدم که من انتخاب کردم صبحها بد اخلاق و عصبانی باشم و امروز بلافاصله بعد از دیدن همسرم تصمیم نه نه تصمیم نه انتخاب کردم آرام و مهربان باشم
   و این کار با این قدرت به قدری منو هیجان زده و خوشحال کرد که برگشتم و متنم را ادامه دادم
   باز هم از شما استاد عزیزم ممنونم🌺🌺🌺🌺

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/06/06 10:40
   مدت عضویت: 739 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 73 کلمه

   با درود بی پایان
   ممنونم از این آگاهی‌های نابی که در اختیار ما میگذارید
   انتخاب جدید من از امروز این است که به جای انتخاب قبلی که در روز چند ساعت با موبایل بازی میکردم به فایلهایم گوش میدهم
   انتخاب جدید من از امروز به جای انتخاب قبلی که در روز ساعت‌های به تماشای تلویزیون میگذشت میخواهم مطالعه کنم
   و مهمتر از همه از امروز میخواهم کلمه انتخاب را جایگزین کلمه اشتها کنم
   سلامت و پاینده باشید🙏🙏♥️♥️

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   طوبی حاج احمدی
   1399/06/04 13:54
   مدت عضویت: 808 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 159 کلمه

   سلام استاد عالی بود چقدر لذت بردم ک من میتونم قدرت را در دست خودم بگیرم واز امروز هر چیزی ک خواستم وارد دهانم کنم قبل ش تصمیم میگیرم
   این من هستم ک قدرتمندم
   من هستم ک انتخاب میکنم وهمیشه انتخابهای درستی دارم
   من توانمند وبا هوش هستم دانتخابهای درستی دارم

   امروز موقع نهار غذایم را انتخاب ‌کردم وبه اندازه وبا لذت خوردم ومدام ب خودم یاداوری کزدم ک من انتخاب کردم وخوشحال بودم وبعد از غذا احساس رضایت از خودم را داشتم
   استاد شما بی نظیر ید

   گاهی اوقات از خودم تعجب میکزدم ک چرا چند روزی ک خوب پیش میرفتم وعمل میکردم واز خودم راضی بودم اما اون احساس شادی یک استرس همراش بود ک منو دوباره ب حالت قبل بر میگرداند برای من همیشه جای سوال بود ک چرا.
   اما الان منوجه شدم ک بدلیل اینکه توجه م ب طرف دیگری جلب میشه واین موضوع منو از ادامه دادن باز میداره
   استاد سپاسگذارم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/06/04 12:23
   مدت عضویت: 646 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 69 کلمه

   باسلام براستاد گرامی و همراهان عزیز
   من مدتیه که کمتر احساس گرسنگی می کنم و بخاطر همین برنامه غذاییم تغییریافته است و اکثر مواقع برای خالی نبودن معده غذا می خورم و برنامه مشخصی برای خوردن میان وعده ها ندارم.با گوش کردن به این فایل تصمیم گرفتم که در میان وعده ها و شام انتخاب مناسبی داشته باشم و به انداره نیاز بدنم و نه بیشترازمواد غذایی مختلف انتخاب نمایم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/06/03 16:37
   مدت عضویت: 773 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 396 کلمه

   سلام استاد من میخواهم هر روز با آموزهای این چالش زندگی کنم نه فقط یه روز یا دو روز پس طبق همین حرفم امروز هم داشتم به دنبال یه انتخابم میگشتم که جدید باشه و دیدم خیلی اتفاقی امروز من یه حرکت جالب انجام دادم
   چون عادت من ریزه خواری بود در زمان های مختلف حالا یا قبل از نهار یا بعد از ناهار یا اخر وقت یا عصر حالا زمان خاصی نداشته پس تو نستم در این عادت ریزه خواری ام یک راه دیگه هم اصافه کنم و انتخاب جدیدی دیگه هم داشته باشم مثال:
   من چون ناهارم رو زودتر از زمان اومدن همسرم درست میکنم به خاطر بچه هام و چون همسرم ساعت سه این حدودا میاد من هم عادت داشتم ریزه خوار کنم تا اون بیاد بعد با هم دوباره غذا بخوریم ولی امروز که ناهار زودتر درست شد همیشه عادت دارم ته دیگ برنج رو تا داغ هست در بیارم و مقدار زیادی از اون رو به خاطر علاقه ام بخورم تا روی میز هم دوباره با همسرم غذا بخورم ولی امروز انتخاب کردم ته دیگه رو جدا نکنم اصلا همون طور بمونه داخل قابلمه و موقع ناهار جداش میکنم اگر دوست داشتم از اون یه مقداری جدا کنم و بخورم یعنی عادتم رو حذف نکردم استاد فقط زمانش رو تغییر دادم ولی شاید باورتون نشه در حد یه بند انگشت خوردم و مشغول خوردن برنج خودم در طرفی که کشیده بودم شدم نا گفته نماند همون موقع که برنج من حاضر شد و من کاری به ته دیگ نداشتم و به جاش هوس کردم و دو تا میوه خوردم واین یک انتخاب جدید وبا علاقه ی خودم کردم
   پس دیدم این یه انتخاب جدید بود وعادتم رو حذف نکردم و دیگه نگفتم من اشتهام زیاده باید یه چیزی بخورم تا ساعت سه که بتونم منتظر باشم
   پس من هم با عادتم در صلح بودم و اون رو حذف نکردم هم اینکه یک راه جدید اضافه کردم و زمانش رو تغییر دادم هم اینکه به جای اشتها دارم گفتم انتخاب جدید دارم و از میوه استفاده کردم و همینکه تونستم اموزشها رو در دهنم مرور کنم و در نهایت عمل کنم
   من به جای اشتها انتخاب میکنم انتخاب میکنم چی بخورم چه زمانی بخورم به چه اندازه بخورم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/06/02 16:02
   مدت عضویت: 773 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 220 کلمه

   سلام به همگی
   من از امروز به جای کلمه ی اشتهادارم میگم من حق انتخاب دارم خوشحالم که دیگه با کلمه ی اشتها خداحافظی میکنم چون همین رو قبلا جز علت های چاقیم میدونستم که اشتهام زیاده ولی الان فهمیدم که انتخاب هام زیاد بوده .چقد عالی دیگه احساس ناتوانی نمیکنم چون با کلمه ی اشتها همچین احساسی داشتم و برعکس دیگه احساس قدرت دارم که اختیار دست خودم که چقد عدا انتخاب کنم و بخورم
   مثلا امروز برای بچه هام ماکارانی درست کردم و انتخاب کردم از ته دیگ اون به اندازه ی یه بند انگشت بخورم و بقیه اش رو بزارم برای بچه هام یا اینکه اگه خورده نشد بندازم دور و دیگه نگفتم من اشتهام زیاده پس فعلا ته دیگ غذا رو در بیارم بخورم تا موقع ناهار بشه هم کمی میخورم نه اینکار رو نکردم من خودم انتخاب کردم با قدرت که چقد بخورم و عادت ریزه خواری خودم رو دارم با همین کلمه ی انتخاب غذام که دست خودم هست کنترل میکنم
   بازم مرسی استاد این جایگزینی عالیه کلی میشه روی خودمون کار کنیم البته اگه بخواهیم و ناگفته نماند فراموش نکنیم باید همیشه در ذهنم باشه من انتخاب میکنم مقدار غذام رو اشتها وجود خارجی ندارد و من هم اشتها ندارم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/06/01 18:17
   مدت عضویت: 479 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 23 کلمه

   من انتخاب جدیدی دارم از این به بعد چون میخوام چیزای جدیدی رو انتخاب کنم از امروز کلمه انتخاب جایگزین اشتها شد تماااااام

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/06/02 15:58
    مدت عضویت: 589 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 134 کلمه

    باسلام من هم کلمه انتخاب را جایگزین کلمه اشتها میکنم .استاد عزیز من دیروز چند بار متن فایل را خواندم وامروز هم فایل را دیدم اما نیاز دارم شاید حداقل 10 بار دیگه ببینم تا خوب درک کنم .من فقط انتخاب رادر حد یک کلمه میشناختم وجالب است امروز به این درک رسیدم که همه وضعیت الانم را خودم انتخاب کردم از چاقی گرفته تا مسائل دیگر وهنوز بایدخیلی بیشتر بهش فکر کنم ومن بایدبارها هرکدام از فایلهای بینظیر شما را ببینم چون از روزی که چالش را شروع کردم خیلی تغییرات در زندگیم میبینم و دوست دارم هر روز بیشتر بااین روش آشنا شوم وحتما توانایی پیدا کنم وارد دوره شوم .چون من عاشق این نا خودآگاهم شدم ومشتاقم هر روز آگاهیم را بیشتر کنم .سپاس فراوان از انرژی که برای فایلها میگذارید

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/06/01 17:38
   مدت عضویت: 660 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 285 کلمه

   با سلام. موضوع این جلسه :حذف کلمه ی اشتها و اضافه کردن و جايگزيني کلمه ی انتخاب:
   من برای اینکه بیشتر برای خودم واضح بشه یک داستان برای خودم تعریف کردم و دوست دارم که اون رو برای شما هم روایت کنم:
   داستان ما از یک روز شروع میشه که دو نفر به مهمانی دعوت میشوند.
   فرد اول وقتی ازش پذیرایی میشه به اندازه و با انتخاب خودش چیزهایی که دوست داره میخوره.
   فرد دوم وقتی در این شرایط قرار میگیره با اشتهای خودش تصمیم میگیره از همه چیز امتحان کنه و زیاده روی کنه.
   فرد اول اصلا مفهومی به نام اشتها نمیشناسه و به هیچ چیزی چه اشتها، چه استرس، چه شادی و.. اجازه تصمیم گیری برای تعیین میزان غذایی که باید بخوره نمیده اصلا این ها رو به هم مربوط نمیدونه. همان‌طور که ما میزان هوای تنفسی مون رو به شرایط پیرامون و احساسی خودمون ربط نمیدیم. این فرد هم براش خیلی بی معنیه که عوامل بیرونی میتونند محرک بیشتر خوردنش بشنوند.
   اما فرد دوم از بچگی با کلمه ای جادویی آشنا شده به اسم اشتها که هرجا بهانه ای لازم داشت برای زیاده روی و اشغال خوری به راحتی از این کلمه استفاده می‌کرد و تا میتونست پرخوری میکرد.
   من تصمیم گرفتم که در داستان زندگیم فرد اول باشم. بیگانه با همچين واژه ای. وقتی در شرایط پرخوری قرار میگیرم اصلا کلمه ای به مفهوم اشتها وجود نداره و خب منم چیزی که وجود نداره رو نمیتونم انتخاب کنم. بنابراین تصمیم گیری رو به ذهن و جسمم میسپرم چون اونا واژه ی انتخاب کردن و البته انتخاب نکردن رو در اختیار دارند و هرجا نیاز باشه انتخاب برای خوردن و یا نخوردن رو انجام میدهند و رفتار من اتوماتیک درست و متناسبانه خواهد بود.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   شراره شيركاني
   1399/06/01 17:08
   مدت عضویت: 808 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 43 کلمه

   سلام ؛ جقدر عالي بود اين فايل ؛ من بودم ك انتخاب ميكردم خوراكيهارو ن اينكه اشتهاي من زياد بوده؛ واقعا برام جالب بود ؛خوشحالم ك ب اموخته هام اضافه شد؛از اين ب بعد درست و ب جا انتخاب خواهم كرد ؛

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   طوبی حاج احمدی
   1399/06/01 16:11
   مدت عضویت: 808 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 197 کلمه

   سلام استاد عالی بود چقدر لذت بردم ک من میتونم قدرت را در دست خودم بگیرم واز امروز هر چیزی ک خواستم وارد دهانم کنم قبل ش تصمیم میگیرم
   این من هستم ک قدرتمندم
   من هستم ک انتخاب میکنم وهمیشه انتخابهای درستی دارم
   من توانمند وبا هوش هستم دانتخابهای درستی دارم

   امروز موقع نهار غذایم را انتخاب ‌کردم وبه اندازه وبا لذت خوردم ومدام ب خودم یاداوری کزدم ک من انتخاب کردم وخوشحال بودم وبعد از غذا احساس رضایت از خودم را داشتم
   استاد شما بی نظیر ید

   گاهی اوقات از خودم تعجب میکزدم ک چرا چند روزی ک خوب پیش میرفتم وعمل میکردم واز خودم راضی بودم اما اون احساس شادی یک استرس همراش بود ک منو دوباره ب حالت قبل بر میگرداند برای من همیشه جای سوال بود ک چرا ؟
   حتی قبل شروع دوره ک از ترازو استفاده میکردم وقتی مقداری وزنم کم میشد وخوشحال میشدم استرس در من ایجاد میشد ک دوباره ب مرخوری برمیگشتم ونمیدونستم چرا؟ اما با توضیحات استاد عزیزمون متوجه شدم ک قبلا قدرت دست من نبود اما الان قدرت دست منه ومن دوست دارم انتخاب کنم واگر انتخاب اشتباهی کردم مسئولیت ان را قبول میکنم
   استاد سپاسگذارم ک

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   فروزان رضوانیان
   1399/06/01 15:40
   مدت عضویت: 832 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 142 کلمه

   باسلام خدمت استاد بزرگوار ودوستان عزیز 🌹🌹🌹🌹

   خیلی خوشحالم که فهمیدم کلمه اشتها وجود ندارد
   شایدقبلا بارها به خودم گفته بودم چرا من اینقدر اشتهام زیاده وفلانی که ادم متناسبیه اشتها نداره وبه خدا گله میکردم که چرااشتهای به این زیادی در من وجود داره
   الن فهمیدم که اشتها همون انتخابهای من بوده که در اوایل خوشایندم بود ولی الن احساس بدی نسبت بهشون پیدا کردم ومیخوام از این به بعد انتخابهام رو درست ایجاد کنم واز تعدادشون کم کنم مثلا اگه مهمون هستم وچندجور غذا سر میزه ومن دو تا از غذا ها رو بیشتر دوست دارم طوری مدیریت کنم که از هر کدام یه مقدار کمی بخورم با این کار هم به اندازه نیاز خوردم وهم دچار ولع نمیشم وانتخاب درستی داشتم واقعا از فایل امروز لذت بردم که همه چی دست خودمه ومسولیت خوردنم با خودم هستش 🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   زهرا رضاخانی
   1399/06/01 13:29
   مدت عضویت: 832 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 164 کلمه

   انتخاب قبلی من بر پرخوری بوده است چون یک زمانی برای من لذت بخش بوده است غلط هم نبوده ولی الان من میخواهم انتخاب جدیدی داشته باشم و برای ایجاد راه راه در عادتم از همین امروز ۱شهریور ۹۹ هر لقمه بیشتر بجوم .این اولین راه راهی است که میخوام در عادت قلب خودم ایجاد کنم.
   من بعد از تکرار در امتداد مسیر و پاکسازی باز از امروز شروع کردم من آنقدر استمرار به خرج میدهم تا کاملا بتوانم چگونگی آموزش ها و عملی کردن آموزش هایی ذهنی رو یادبگیرم زمان برای من اهمیتی ندارد من آنقدر ادامه میدهم تا به تناسب ذهنی و تناسب اندام دست پیدا کنم من در این مسیر امید انگیزه به ادامه ی زندگیم را یافتم پس دیگر این مسیر را ترک نخواهم کرد .
   من در این مسیر عادت چند ساله ی خودم سیگار کشیدن رو بدون اینکه متوجه شدم کنار گذاشتم واین یعنی مسیر زندگی.تا زمانی که کاملا اندامم متناسب شود و ذهنم متناسب تر ادامه میدهم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/06/01 03:52
   مدت عضویت: 832 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 83 کلمه

   سلام استاد عزیز و گرامی و دوستان خوبم
   این فایل و نوشته هایش خیلی عالی و آموزنده بود از آن بسیار لذت بردم و چقدر احساس آرامش و توانمندی میکنم وقتیکه متوجه این هستم که تمام عادتهای من انتخاب من بوده و الان با انتخابهای جدید میخواهم تجربه های جدیدی داشته باشم
   ممنونم استاد عزیز که دوش به دوش ما پیش میروید و راهنمای ما هستید این ذوق و شوق شما در ارائه دادن فایلها باعث اشتیاق ما در مسیر بودن میشود 🙏🙏🙏🙏🌹🌹🌹🦋🦋

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/05/31 21:15
   مدت عضویت: 480 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 33 کلمه

   سلام استاد اگر بعضی اوقات انتخابمون بیشتر شد مثلا دوست دارم یک برش بیشتر از پیتزا بخورم ولی در وجودم نجوایی میگه نخور در این موقع چه راهکاری رو شما پیشنهاد میکنید ممنونم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/05/31 17:41
   مدت عضویت: 829 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 75 کلمه

   من در چالش تغییر رفتار در خواب ظهر شرکت کرده بودم . دیروز ظهر خوابیدم وقتی بیدار شدم حسم رو خوب کردم و گفتم اشکال نداره خواب ظهر مزایای خودش رو داره و خستگیم رو برداشت در واقع باهاش از در صلح دراومدم و جالب اینجاست که امروز ساعت ۳/۳۰ صبح بیدار شدم کارای شخصی و کارای خونه رو انجام دادم بعد رفتم بیرون و ساعت ۱ ظهر برگشتم ولی اصلا خوابم نمیومد .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/06/01 18:14
    مدت عضویت: 479 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 64 کلمه

    من انتخابم زیاد بود قبل از گوش دادن به این فایلها و حالا انتخابهام خییلی کمتر شدن و چه لذت بخشه این احساس انتخاب که من از انتخاب خودم فراری نیستم امروز و هر روز تا اخرین روز عمرم انتخابهای جدیدی میکنم و از تک تک انتخابهایم لذت میبرم رفتار قبلی انتخاب من بوده و رفتار جدید انتخاب جدید منه نه به این معناااا

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   سهیلا عظیمی ویشته
   1399/05/31 12:38
   مدت عضویت: 831 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 318 کلمه

   چند وقته که مدل خوردن من به کل عوض شده البته بعد شرکت در دوره را میگم قبلا من غذا زیاد درست میکردم که دو سه روز غذا داشته باشم واز خوردن غذای تکراری خسته نمیشدم ولی همیشه همسر م کلی غر میزد او همیشه متتاسب بود وانتخابش در غذا ها متفاوت از من بود الان طوری شده که اصلا نمیتونم غذای مونده را بخورم دوست دارم غذا های متنوع را انتخاب کنم دقیقا مثل آدمهای متناسب دارم فکر میکنم امروز که این فایل را گوش کردم دیدم استاد چقدر دقیق وچقدر توانمند مسایل را حل میکنه البته من قدرت زیادی بعد تکرار دوره پیدا کردم وفکر میکنم این قدرت ناشی از دستورات ذهنی باشه چون الان آگاهی های من تعقیر کرده وهمین اطلاعات باعث تعقیر در عملکرد ذهن میشه مثلا ۳ ساله که ورزش را گذاشتم کنار بعد ۳۵ سال که کارم ورزش بود پس انتخاب خودم بود که کنارش بزارم ونتیجه آن شد پرخوری وگوشه نشینی ومسیر چاقی این هم انتخاب خودم بود الان دوماهه که پیاده روی میکنم پس این هم انتخاب خودمه واین انتخاب به دستور ذهن من صادر شده ومدت دو هفته است که trx دارم کار میکنم این هم انتخاب من به دستور ذهن منه و غذا را به حد نیازم میخورم این هم انتخاب منه وتمام تعقیراتی که داره کم کم در من بوجود میاید تماما انتخاب منه که ذهن من توسط آگاهی هایی که داره جدیدا از این دوره شگفت انگیز بدست میاره صادر میکنه استاد من از اینکه این دوره را انتخاب کردم تا به نتایج درستی که باز هم انتخاب منه به خودم میبالم موفق باشید استاد عزیزم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/05/31 09:30
   مدت عضویت: 661 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 324 کلمه

   با سلام وعرض ادب 🌺💐
   مبحث امروز به کار گیری کلمه انتخاب در خوردن مواد غذایی به جای کلمه اشتها بسیار ایده جالب و آرامش بخشی است چرا که:
   ۱-انتخاب همیشه به ما حس قدرت تصمیم گیری واعتماد به نفس داده ، فرضا من وقتی لباسی را در پشت ویترین مغازه ایی میبینم ازبین آن همه لباسی که ویترین شده ، داخل مغازه که میشم واز فروشنده میخوام بیاره ببینم ، واو در پاسخ میگوید این مدل در این رنگها موجوداست ونهایتا این من هستم که اون لباس توی ویترین ولی با رنگ دلخواهم ویا حتی بعضی مواقع با دیدن طرحی متفاوت تر داخل مغازه (یک مدل دیگری) انتخاب میکنم واز خرید کردنم با بکار گیری سلائق وعلائقم لذت میبرم 👌🏻❤️🌺
   ۲-در مورد غذا وگرینه های روی میز کلمه انتخاب به من حس تسلط ومدیریت مواد غذایی رو میده ونهایتا احساس عالی بعد از خوردن ،وحس میکنی یک سرو گردن از بقیه که سر میز هستند وکنترل خوردنشون از دستشون خارجه بالاتری واین یعنی لیاقت(بهترینها را داشتن) برتری وشگفتی.👌🏻🌺💃💃🙏🏻👏👏
   ولی کلمه« اشتها ی من »در تعیین غذا ومقدارش حس بردگی وسر تعطیم فرو بردن وبرده شکم بارگی بودن را میده ونهایتا حس بد واسترس بعد خوردن و اشتباه در انتخاب ونهایتا تسلط غذا بر من و من در خدمت غذا بودن 😌😌
   ۳- گفتن جمله من اشتهام زیاده ، مرا به سمت پر خوری ویک باور غلط دهنی میکشاند و بی اردگی ام در این زمینه، و بزرگترین مانع ذهنی لاغریم میشود . واما چاره کار:
   من مریم از امروز متععد میشوم در هر مورد با مواد غذایی وحتی تبلیغات غذایی (رسانه ایی و یادیدن بنر تبلیغاتی در خیابان ویا سر در رستوران ومنوی غذایی)ویا به تحریک حواس پنج گانه ام(مثل دیدن کیک ویا بوی کیک و…) برای خوردنم با استفاده از کلمه انتخابم ( به جای اشتهایم ) مقدار ودرجه خواستنم را تعیین کنم و به این ترتیب هم از انتخابم وهم از غذا خوردنم ومدیریتم نهایت لذت را ببرم👌🏻❤️💃🌺🌺

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/05/31 14:57
    مدت عضویت: 661 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 19 کلمه

    ممنون از الطاف وگرمای امید بخش وجودتان جهت همراهیم در مسیر زندگی بخشم🙏🏻🌺💐

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    1399/06/01 03:43
    مدت عضویت: 832 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 27 کلمه

    سلام مریم جان
    آفرین به شما خیلی مطلب را ساده و زیبا عنوان کردید از خواندن آن بسیار لذت بردم ممنونم برای به اشتراک گذاشتن افکار دلنشینتان 🙏👌❤

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     1399/06/01 10:38
     مدت عضویت: 661 روز
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 10 کلمه

     ممنونم شهلای عزیز وهمنوردم تا رسیدنمان به قله سرزمین لاغرها👌🏻❤️❤️💃💃

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/05/31 01:01
   مدت عضویت: 778 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 216 کلمه

   سلام سلام:
   در كودكي بعلت تپولي بودنم همه من را خيلي دوست داشتند و هميشه من در آغوش پير و جوان بودم
   هر وقت مريض ميشدم كل محله منزل ما بودن
   چون دختر ساكت و آرومي بودم همه من رو دوست داشتند هميشه اطرافم شلوغ بود در مدرسه و دبيرستان و ختي دانشگاه چاقي من باعث ازارم نميشد چون زياد نبود و من از تمام مزاياهاي چاقي و سريع خوردن خودم نهايت لذت و استفاده را بردم
   دختري كوچك ولي پر طرفدار ، دختري كوچك و دوست داشتني
   كسي بودم كة تند سريع خوردن رو بخاطر جمع نكردن سفره انتخاب كردم و كلي سال از زير بار جمع كردن ان در رفتم و اما ان حركت و ان سايز و ان رفتارها انتخابهاي من بودند و باعث محبوبيت من شده بود و بعلت لذتي كة از زندگي ميبردم من مدادم در حال تكرار ان رفتارها بودم،
   و اما امروز ميخواهم دوره جديدي از زندگي را تجربه كنم مي خواهم ارام غذا خوردن و رسيدن به تناسب را تجربه كنم و لذتي ديگر را وارد زندگي خود بكنم و خيلي خوشحال هستم كة انتخاب رفتارها و سايزهاي اندامم دست خودم است و مي توانم سايزهاي مختلف را دوباره تجربه كنم🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻خداوندا سپاسگذارم كة حق انتخاب را به من عطاء فرمودي
   استاد سپاسگذارم 🙏🏻🙏🏻🙏🏻كة برايم ياداوري كردي كة من حق انتخاب دارم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/05/30 23:06
   مدت عضویت: 477 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 28 کلمه

   سلام خدمت استاد عزیزم و دوستان موفقم
   از این پس کلمه اشتها رو از دایره لغاتم حذف میکنم و واژه پرقدرت انتخاب رو جایگزین میکنم.
   من عاشق تنوع در انتخابم😀😀

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/05/30 17:04
   مدت عضویت: 598 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 153 کلمه

   سلام .چقد این فایل عالیه .خوشحالم ک گوش دادم و این صحبتهای استاد دراین موضوع بود ب موقع و مفید .ممنونم بابت تمام مهربنیها و سخاوتی ک دارین .سه چهار روز بود ک سرسفره کمی بیشتر از قبل غذا میخورم و نگران شدم ک چرا اشتهام زیاد شده مگه ج اتفاق ی افتاده ک من اشتهام برگشته و دنبال دلیل بودم و الان با گوش دادن این فایل متوجه شدم ک انتخاب خودم هست ن دلیل بیرونی ..شاید باورتون نشه دوستان با چهل و یک سال سن تازه متوجه شدم تو غذا خوردن من حق انتخاب دارم .انگار همیشه غذا خوردنم بسته ب شرایط بود ک الان موقع نهار باید نهار بخورم حتی اک میل نداشته باشم یا مهمانم هرچی تعارف کردن باید بخورم زشته .خداروشکر ک متوجه شدم و از این به بعد سعی میکنم انتخابهای جدید داشته باشم و خودم مسئولیت تمام گذشته و اینده ام رو ب عهده میگیرم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/05/30 12:50
   مدت عضویت: 739 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 218 کلمه

   سلام وقت بخیر
   جایگزینی کلمه انتخاب بجای اشتها
   شرایط فعلی ما نشان دهنده انتخاب های ماست
   من انتخاب کردم کدوم شهر وکشور زندگی کنم،چه کیفیتی داشته باشه زندگیم،چه افرادی با من در ارتباط باشن ،چه برخوردی با من داشته باشن ،وزن وسایز مدل بدنمو انتخاب کردم ،شرایط مالیو انتخاب کردم
   اگر از شرایطم موقعیتم،روابطم،وزن وسایز ومدل بدنم راضی نیستم انتخاب هامو تغییر بدم
   انتخاب های متفاوت وبهتر نتایج بهتریو برای من خواهد داشت
   انداختن تقصیرها به دیگران فقط کار مارو سختر میکنه ،وقتی خوردن های بیش از نیازمونو انداختیم گردن اشتها ،خب نتیجه هم خوب نمیشه
   وقتی مسئولیت خونه وزندگی خودمونو به عهده نگیریم و دیگرانو مقصر وضعیت بد خونمون بدونیم ،اوضاع ناراحت کننده ایو خواهیم داشت
   مسئولیت تمام جنبه های زندگیمونو که به عهده بگیریم ،جواب ها،حل مسائل از راه میرسند
   من انتخاب کردم خوراکی های مختلفو بخورم ،به حد نیازم توجه نکردم،تند تند خوردم که کسی نفهمه چقدر خوردم ،همه دلشون سوخت واسم که آخی تو که چیزی نمیخوری ولی چاقی
   ومن سوءاستفاده کردم از این برداشت ها
   حالا خیلی شجاعانه مسئولیت عادت های خودمو میپذیرم ،برای اون تفکرات وشرایط من ،اون رفتارها ،عادی بوده ،حالا برای نتایج بهتر رفتارها وانتخاب های بهتری خواهم داشت ،پس نتایج عالیتری میگیرم
   آگاهانه انتخاب ها، رفتارهای جدید،متفاوت ،خواهم داشت
   بازخوردهای جدید حق طبیعی اون ها خواهد بود

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/05/30 11:10
   مدت عضویت: 660 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 101 کلمه

   چقدر این فایل عالیه ، انگار پاشنه آشیل من هست. تا حالا به موضوع از این زاویه نگاه نکرده بودم ، من واقعا عادت ریزه خواری خودم رو از خودم بیرون می‌دیدم و با هر بار تکرارش حالم بد میشد . درسته که در جلسات قبل سعی کرده بودم با دید مثبتی بش نگاه کنم اما موضوع رو درست دریافت نکرده بودم که چرا باید عادتی که داره به من آسیب می‌زند رو دوست داشته باشم ؟اما امروز تازه متوجه شدم ، که البته باید چند باری همین فایل رو گوش بدم و تحلیل کنم تا موضوع برام روشنتر بشه .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/05/30 08:01
   مدت عضویت: 816 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 127 کلمه

   من هم در طول زندگیم بارها در مرحله انتخاب قرار گرفتم مثل خرید لباس،کیف وکفش وخیلی وقت ها با این که از مدلی خوشم می آمد اما درانتخاب بعدیم سعی می کردم یه انتخاب جدیدتری داشته باشم و از خریدم لذت ببرم. در مسیر لاغری هم این اتفاق برام افتاده من قبلا با چای حتما شکلات می خوردم اصلا طعم چای بدون شکلات برام بی مزه بود اما الان من انتخاب می کنم و بعضی روزا از طعم چای خالی لذت می برم یا هنگام رفتن پارک همیشه درحال خوردن بودم الان انتخابم واقعا متفاوته و از اینکه توی پارک این همه وسیله ورزشی هست که من می تونم برای لحظاتی استفاده کنم واحساسمو خوب کنم لذت می برم این انتخاب بهم حس خوب وآرامش بخشی میده

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/05/30 02:28
   مدت عضویت: 801 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 185 کلمه

   با سلام
   این فایل بینظیر بود و ساعت‌ها باید فکر کرد در موردش.
   بارها پیش اومده که من انتخابهای خوبی داشتم ولی بنا بر اون نتیجه ای که از اون انتخاب گرفتم انتخاب بعدی را تغییر دادم . مثلا در مورد لباس مدل خاصی را انتخاب کردم و بعد متوجه شدم که دوست دارم برش کمرش به شکل دیگری باشه و بعد در انتخاب بعدیم این مطلب را مد نظر قرار دادم و یا ماشین بسیار خوبی داشتم و بعد از مدتی با اینکه کاملا خوب بوده ماشین جدیدتری را انتخاب کردم و یا مسیر خاصی را برای پیاده روی میرفتم و بعد مسیر بهتری را انتخاب کردم چون مثلا آفتابگیرش کمتر باشه. این عادت من هم بسیار عادت لذت بخش و دلنشینی هست و برای من آرامش و شادی بسیار آورده و خودم انتخاب کردم صددرصد به این شیوه به آرامش و لذت میرسم و آنچه باعث میشه انتخاب متفاوتی داشته باشم لذتی هست که از انتخاب دومم بهم میرسه و اون لذت در حال حاضر و در لحظه حال انتخاب من هست درست مثل انتخاب قبلیم که در اون لحظه انتخاب من بوده

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/05/29 23:37
   مدت عضویت: 804 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 105 کلمه

   با عرض سلام اتفاقا امروز من بعداز مدتی روی دورافتادن درانتخاب مواد غذایی ،دچار پرخوری شدم و اتفاقا استرس پیدا کردم که عادت بدم را دارم انجام میدهم و این فایل عالی استاد رابه مو قع ودر زمان خوبی استفاده کردم ،پس من اصلا هیچ نگران اینکه بعضی مواقع انتخابهای قبلیم برایم پیش میاید نمی شوم وبا آرامش دوباره شروع میکنم به انتخاب جدیدم که دوباره یک خط از انتخاب جدیدم را ایجاد کنم ومن با عادتهایی قبلیم در صلح و دوستی و عشق به سر میبرم ودر مسیر ایجاد انتخابهای تازه ام با انرژی و عشق و قدرت بیشتر به پیش میروم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/05/29 18:27
   مدت عضویت: 829 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 132 کلمه

   سلام من یه سوال دارم و دوست دارم بهم جواب بدین
   من به این نتیجه رسیدم که نزدیک وعده های غذایی مثل ناهار وشام گرسنه میشم
   حالا که با عادت آشنا شدم به این نتیجه رسیدم به علت عادتی که از بچگی و در تمام خانواده هاست که روزی به جز صبونه دو وعده باید غذا بخوریم و این در ذهن و باورهامون کاملا جا افتاده به طوریکه مهمونی هامون هم به صرف ناهار و شام هستش
   من میخوام بدونم آیا درست این باور رو عوض کنم مثلا بگم هر وقت گرسنه هستم باید غذا بخورم مثل دوران شیر خوارگی که طبق تنظیمات کارخونه شیر میخوردیم
   بعد با خودم میگم اگه باورم رو عوض کنم از کنار خانواده بودن در وعده های غذا محروم میشم با توجه به اینکه خودمم غذا رو درست میکنم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/05/29 16:23
   مدت عضویت: 658 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 178 کلمه

   سلام به استاد عزیز ، این فایل عالی عالیه ، چقدر من امروز بهش نیاز داشتم ذهنم امروز درگیر اشتها شده بود متوجه شدم ۳ روز بود که اشتهام برگشته شده بود و نگران شده بودم با این فایل جوابمو گرفتم ، منم با وجودیکه ۶ ماهه که توی دوره هستم فکر میکردم اشتها ی چیز خارج از منه و من بعضی وقتها کنترلی روش ندارم درسته که این عادت کمتر از قبل شده اما هنوز وجود داره و از اینکه این رفتار نادرست برمیگشت خیلی ناراحت میشدم و دوستش نداشتم ، مسئولیتشو قبول نمیکردم ، خوشحالم با این فایل رفتار درست یاد میگیرم و به جای اشتها میگم انتخاب ، باهاش دوست میشم چون انتخاب خودم بوده و به انتخابم احترام میزارم وقتی به اشتها فکر میکردم خودمو سرزنش میکردم چون نمیدونستم انتخاب خودم بوده ، حق انتخاب خیلی خوبه به آدم احساس ارزشمندی و لیاقت میده از الان انتخابهایی میکنم که لیاقت جسم و روح ارزشمندم را داشته باشه ، خدایا شکرت که همیشه در زمان مناسب فایل مناسب به استاد عزیزم الهام میشه

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/05/29 13:38
   مدت عضویت: 773 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 164 کلمه

   سلام
   من با رها شده انتخابی داشتم در زتدگی و از نتیجه اش راضی نبودم و اون رو تغییر دادم و دیگه اون انتخاب رو نکردم

   حالا یک سری رفتارها دارم که تا حالا انتخاب کرده بودم انجام بدم و لدت بردم ولی دیگه چون نتیجه اش رو دوس ندارم و خوشایندم نیست میخوام تغییر بدم با اصافه کردن راه به اون عادتها نه یک دفعه حذفش کنم
   پس من حق انتخاب دارم و خودم انتخاب کردم این رفتار ها رو بارها تکرار کنم تا به عادت من تبدیل شدن ولی حالا اگاهانه تصمیم گرفتم برای ادا مه ی زندگی انتخاب های متفاوتی داشته باشم
   چاقی هم انتخاب خودم بوده حالا میخوام تغییرش بدم این انتخابم رو
   پس جمله ای من اشتها م زیاد شده رو که من رو فقط ضعیف میکنه در مقابل خوردن و عادت هام به حمله ای من انتخابم زیاده شده تغییر میدهم تا قدرتم زیادتر بشه در این مسیر ن

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/05/29 13:10
   مدت عضویت: 724 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 235 کلمه

   سلام چه فایل بی نظیری،چه اگاهی فوق العاده ای چقدر زیبا و اسون قراره این مسیر طی بشه،واقعا لذت بخشه ،استاد اگاهیهای نوشته قبل از فایل عالیه ،اگاهیهای فایل اصلا یه چیز دیگه است چند بار گوش دادم ولذت بردم من از این به بعد به جای اشتها کلمه انتخاب رو قرار میدم و به کار میبرم،من اتتخاب کردم که عادت لذت بخش خوردن شیرینی با چای رو و الان میخوام خودم آگاهانه انتخاب کنم که چه تغییراتی توی این عادت بدم،مثال شما درمورد موبایل عالی بود و من با خودم فکرکردم که من موبایل قبلیم رو خودم انتخاب کردم و ورژن خوب huawi در اون سالی که من خرید کردم بود و موبایل جدیدم انتخاب خودم بود که ورژن جدید سامسونگ بود ،و الان هم که به لطف خدا به این اگاهی رسیدم انتخاب میکنم ورژن جدیدی از عادت شیرینی خوردن با چای رو انجام بدم،،،که همون راه راه کردن عادتم هست 😊 چقدر این ورژن جدید رو دوس دارم و چقدر قابل احترام هست،تمام زندگی من حاصل انتخابهای خودم هست در تمام جنبه ها هرچی که بوده خیلی هم خوب بوده و نباید سرزنش کنم خودم رو و از انجاییکه هر وقت ماهی رو از اب بگیری تازه است من از الان آگاهانه انتخاب میکنم که انتخابهای متفاوتی داشته باشم👌
   انتخاب من چاقی بوده و الان خودم به راحتی انتخاب میکنم لاغری رو 💪
   پیش به سوی زندگی شاد با انتخابهای جدید🎁🎁

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/05/29 10:50
   مدت عضویت: 724 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 16 کلمه

   سلام استاد این فایل فقط توضیحاتش تغییر کرده؟چون فایل صوتی وتصویری اش مال فایل چهارم هست

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/05/29 12:32
    مدت عضویت: 724 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 2 کلمه

    ممنونم استاد🙏🙏🙏

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم