ورود / ثبت نام
0

اضافه وزن خود را سنگین تر نکنید!

اندازه متن

سال های زیادی از زندگی ام چاق بودم. تلاش های زیادی برای لاغر شدن انجام دادم اما هر سال چاق تر از سال قبل می شدم.

به لطف خدا در سن 35 سالگی با موضوع قانون جذب و قدرت ذهن در خلق رویاها آشنا شدم و نمی دانم چرا تصمیم گرفتم از این شیوه برای لاغر شدن استفاده کنم!

تصمیم گرفتم تمرینات ذهنی که درباره موضوعات مختلف ارائه می شد را به تمریناتی برای لاغری از طریق ذهن تبدیل کنم و از این کار لذت می بردم چون روشی بود که خودم ابداع کرده بودم و خبری از رژیم غذایی و ورزش کردن در این روش نبود.

بعد از مدتی که مشغول معادل سازی تمرینات ذهنی برای لاغری بودم در انجام این کار مهارت کسب کردم و به جای تبدیل کردن تمرینات خودم تمرینات ذهنی برای تغییر فرمول های چاقی ذهن ابداع می کردم و مدت ها مشغول انجام آنها می شدم.

به لطف خدا پس از چند ماه اولین نشانه های تاثیرگذار بودن این روش در جسم من نمایان شد و این موفیت نه چندان چشم گیر باعث شد که اطمینان و اشتیاق من برای لاغر شدن از طریق تغییر فرمول های ذهنی بیشتر شود.

یکی از مراجل مهم در مسیر لاغری با ذهن، شناسایی فرمول های چاقی است.

این فرمول ها به شکل های مختلف در ذهن ما ذخیره شده اند. برخی از آنها به صورت یک فکر تکرار شونده و برخی به صورت رفتارهای تکرار شونده در ذهن ما ذخیره شده اند.

ترکیب این دو شیوه ذخیره سازی فرمول های چاقی منجر به تغییر وضعیت جسم و چاق شدن می شود.

فرمول های ذهنی چاقی که به صورت یک فکر تکرار شونده در ذهن ذخیره می شوند باعث تشدید توجه و نگرانی از چاق شدن می شوند و پس از آن فرمول های رفتاری تکرار شونده وارد عمل می شوند و از طریق تکرار کردن رفتارهایی که از نظر ما چاق کننده هستند انتظار چاقی را در ما افزایش می دهند.

این پروسه چاق شدن از طریق ذهن است که در همه افراد چاق به یک شکل انجام می شود.

از آنجاکه که رفتارهای ما بر اساس افکار ما صورت می گیرند بنابراین شناسایی افکار چاق کننده در تغییر رفتارهای چاق کننده بسیار موثر است.

یکی از مهمترین افکار چاق کننده  “توجه کردن به اضافه وزن” است که باعث چاق تر شدن و یکی از موانع مهم لاغر نشدن است.

افرادی که اضافه وزن دارند همواره به چاقی خود توجه می کنند و نمی دانند که این توجه کردن نه تنها باعث جلوگیری از چاق تر نشدن آنها نمی شود بلکه تمایل ذهنی آنان به چاق تر شدن را افزایش می دهد.

شاید از نظر عموم  مردم، کاملا صحیح باشد که انسان باید مراقب شرایط خود باشد تا از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری کند اما این مراقبت در صورتی که موجب افزایش استرس و نگرانی از شدت مشکل (چاقی) شود نه تنها مانع تشدید مشکل (چاقی) نمی شود بلکه سبب افزایش رفتارهای تکرار شوند که باعث گسترش مشکل (چاقی) می شوند خواهد شد.

روند چاق شدن برای همه افراد به این شکل است که در ابتدا از طریق شنیدن صحبت های دیگران درباره چاقی، احساس چاق شدن یا ترس از اینکه مبادا چاق شوم در ذهن آنها ایجاد می شود.

این احساس به دلیل تکرار شنیدن درباره چاق شدن تقویت شده و به مرور تبدیل به رفتارهای مراقبتی افراد از خود برای چاق نشدن می شود.

این در حالی است که این فرد تابحلا متناسب بوده است و برای متناسب بودن هیچ اقدام خاصی انجام نمی داده است اما ایجاد فکر چاقی سبب می شود که فرد در عین حالی که متناسب است نگران چاق شدن شود و این شروع داستان چاق شدن افراد است.

هرچه فکر یا ترس از چاقی در ذهن افراد بیشتر شود، میزان مراقبت آنها از خود در برابر چاقی بیشتر می شود. این در حالی است که این افراد در گذشته هیچ فکری درباره چاقی نداشته اند و از خود در برابر چاق شدن مراقبت نمی کردند.

به مرور نشانه های چاقی در جسم ایجاد می شود و ترس از چاقی که از مدت ها قبل در ذهن شکل گرفته بود به واقعیت تبدیل می شود.

پروسه تبدیل شدن افکار چاقی ذهن به تغییرات جسمی در شروع پروسه چاق شدن بین 2 تا 5 سال می باشد.

به این ترتیب که از اولین باری که فرد متناسب در معرض شنیده هایی قرار می گیرد که در او ایجاد احساس ترس از چاق شدن می کند بین 2 تا 5 سال طول می کشد تا اولین نشانه های چاق شدن در افراد ظاهر شود.

از آنجایی که شناسایی زمان ورود اولین فکر چاق کننده به ذهن امکان پذیر نیست بنابراین ممکن است شما عقیده داشته باشید در مدت زمان کمتری دچار چاقی شده اید اما واقعیت امر این است که پروسه چاق شدن در ابتدا بسیار زمان بر است.

بعد از آشکار شدن نشانه ها روند اضافه وزن سرعت بیشتری می گیرد.

بسیاری از افراد عقیده دارند که استعداد چاقی دارند و به همین دلیل سرعت چاق شدن آنها زیاد است اما این دیدگاه کاملا اشتباه است، ساختار جسم انسانها با یکدیگر تفاوت ندارد بلکه محتویات ذهن آنها متفاوت است.

زمانی که اولین نشانه های چاق شدن در جسم پدیدار می شود، افراد با توجه کردن به تغییر وضعیت خود دچار احساس ترس و نگرانی می شوند. 

به مرور نشانه های چاق شدن را از زبان دیگران نیز می شنوند و بیشتر از قبل نگران و مضطرب می شوند.

از آنجا که ذهن نامحدود است با توجه کردن به چاقی از طریق دیدن خود، وزن کردن، شنیدن گفته های دیگران و … میزان چاقی در ذهن بیشتر از حد جسمی آن می شود.

به عبارتی چاقی ذهن همیشه بیشتر از چاقی جسم است و جسم در پیروی از ذهن چاق تر می شود.

تکرار توجه به میزان چاقی باعث ایجاد تصاویر چاق بیشتری در ذهن می شود و به انداه ای که تصاویر چاقی اضافه می شوند استرس و نگرانی ما از چاق تر شدن بیشتر می شود.

مغز، وظیفه دارد جسم را به وضعیتی مطابق با تصاویری که در ذهن ثبت شده است برساند بنابراین به مرور فرمانها و واکنش های فرد تغییر می کند و جسم او به مرور چاق تر می شود.

به این ترتیب همواره میزان چاقی در ذهن بیشتر از جسم خواهد بود و به همین دلیل است که افراد چاق پس از مدتی به این نتیجه می رسند که توان مقابله با چاقی را ندارند.

البته آنها به روند چاق شدن جسم خود توجه می کنند و از آنجا که می خواهند از طریق رژیم و ورزش به تناسب اندام برسند و هرگز موفق نمی شوند، مطمئن می شوند که توان مقابله با چاقی را ندارند.

زمانی که توجه زیاد به اضافه وزن خود داشته باشید، توان مقابله با آن را نخواهید داشت.

افرادی که اضافه وزن دارند، با توجه بیش از اندازه به اضافه وزن خود ، باعث سنگین تر شدن بار اضافه بدن خود می شوند.

به همین علت فردی که حتی 5 کیلو اضافه وزن داشته باشد، احساس سنگینی بیش از حد می کند و خود را ناتوان در کاهش اضافه وزن خود می بیند.

اضافه وزن یک بعد وزنی دارد و یک بعد روانی.

10 کیلو اضافه وزن از یک سو، 10 کیلو اضافه بار برای بدن به همراه دارد و از سوی دیگر می تواند حدود 100 کیلو بار روانی در ذهن فرد ایجاد می کند.

جنبه ذهنی چاقی را خودتان ایجاد می کنید و جنبه جسمی آن خودبخود ایجاد می شود.

همه افراد چاق به اشتباه تلاش می کنند تا جنبه جسمی اضافه وزن که خودبخود ایجاد شده است را اصلاح کرده و متناسب شوند. به همین دلیل است که هرچقدر تلاش کنید لاغر شوید دوباره به وزن قبلی بر می گردید چون جنبه جسمی اضافه وزن خودبخود ایجاد می شود و برای چاق شدن نیاز به هیچ تلاش و برنامه ریزی خاصی نیست.

در همه روش های معمول که برای لاغری مورد استفاده قرار می گیرد تمرکز بر کاهش جنبه جسمی است و به همین دلیل ساده نتیجه همه این روش ها شکست خواهد بود.

برای رفع چاقی و رسیدن به شرایط لاغری همیشگی باید تمرکز شما بر جنبه روانی اضافه وزن باشد.

روش لاغری با ذهن تنها روشی است که در آن در جنبه جسمی اضافه وزن هیچ کاری انجام نمی شود و تمام تمرکز بر اصلاج حنبه های روانی چاقی است.

به همین دلیل است که زمانی که افراد با روش لاغری با ذهن آشنا می شوند و تصمیم می گیرند از آموزش های سایت تناسب فکری برای تحقق رویای خود استفاده کنند، در هفته های اول ممکن است همچنان چاق تر شوند. چون تبدیل شدن فرمول های ذهنی به تغییرات جسمی به زمان نیاز دارد و از آنجا که از قبل فرمول های چاقی در ذهن افراد ثبت و فعال می باشد، در شروع یادگیری لاغری با ذهن که افراد در حال ایجاد فرمول های صحیح برای لاغری در ذهن خود هستند فرمول های چاقی همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند و جسم به صورت خودبخود چاق تر می شود.

اگر در این شرایط هستید اصلا جای نگرانی نیست. به زودی روند چاق شدن خودبخودی متوقف خواهد شد.

لازم است بدون توجه به تغییرات جسمی که روند کاملا خودبخودی است تمرکز خود را بر استفاده از آموزش های لاغری با ذهن حفظ کنید و با آرامش و احساس خوب مراحل یادگیری را سپری کنید.

استفاده از فایل های آموزش سبب می شود که افراد با محتوای چاقی ذهن خود آشنا شده و همچنین فرمول های لاغری را در ذهن خود ایجاد کند. فرمول های ایجاد شده نیاز به تکرار و استمرار دارند و پس از مدتی توسط مغز فرمان های جدید جهت تغییر وضعیت جسم به سمت تناسب اندام صادر می شود.

زمان تبدیل شدن فرمول های ذهنی به تغییرات جسمی برای افراد مختلف متفاوت است.

این اختلاف به دلیل تفاوت در میزان تمرکز و آرامش ذهنی افراد استفاده کننده است.

به اندازه ای که فرد بر یادگیری آموزش های لاغری با ذهن تمرکز داشته باشد و با توجه نکردن به موضوعاتی که باعث برهم زدن آرامش ذهنی خود می شود می تواند سرعت تبدیل شدن فرمول های ذهنی جدید به تغییرات جسمی را افزایش دهد.

البته افزایش سرعت تبدیل فرمول های ذهنی به تغیرات جسمی را نمی توان همواره اضافه کرد چرا که تغییر جسم نیازمند طی شدن پروسه فیزیکی است و باید انتظار معقولانه ای از جسم خود داشته باشید.

همانطور که چاق شدن سریع و چند روزه اتفاق نیافتاده است لاغر شدن هم نمی تواند در طی چند روز یا هفته رخ دهد اما قطعا از همان روزهای اول از طریق تغییر احساس و نگرش خود متوجه تاثیرپذیر ذهن خود از آموزش های لاغری با ذهن خواهید شد.

میزان این تغییرات ارتباط مستقیم با تمرکز و شور و شوق شما برای یادگیری و به کار گیری آموزش ها دارد.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

موزیک بی کلام
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tanasobefekri.com/?p=7448
برچسب ها:
12 نظر در مورد اضافه وزن خود را سنگین تر نکنید!

دیدگاهتان را بنویسید

   1400/07/15 21:01
   مدت عضویت: 468 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 484 کلمه

   سلام دوستان و همراهان سایت تناسب فکری ،

    

   پرسش و‌پاسخ مهمی بین من و استاد مطرح شد خواستم به دلیل اهمیت موضوع با شما به اشتراک بگذارم .

    

   امیدوارم مفید فایده باشه براتون .

    

    

   طبق فرمایشات شما  نباید به چاقی جسم در روند لاغری با ذهن توجه بشه .خودتون می دونید که بچه های ورود به سرزمین لاغرا ،هر روز میثاق نامه می خونن و باید که جلوی آینه تمام قد بایستن  و خودشونو ببینن و از خودشون فرار نکنن و دلایل دیگه ……..ولی همه ما به چاقی شکمی خودمون حساسیم و به دلایل مختلف  خواه ناخواه به این اندام بی تناسب خودمون توجه نشون می دیم .  خیلی وقتا هم این توجه کاملا ناخودآگاهه  .مثلا خودمن وقتی دراز می کشم استراحتی کنم دستمو روی شکمم می کشم بلافاصله تصویر جدیدی از شکم چاق به ذهنم مخابره میشه ، یا وقتی توی خیابون در حال گذرم به شکم چاق آدما توجهم جلب میشه و یاد خودم میفتم ،  اینروزا که یا آدما چاق و شکم گنده هستن یا متناسبن اما شکم دارن .    متناسب بی عیب و صد در صد کمتر دیده میشن .یا وقتی نوشیدنی و غذا می خورم احساس می کنم شکمم ورمش بیشتر میشه و سنگینتر ،و یا وقتی روی مبل و صندلی میشینم بلافاصله نگاهم روی این قسمت میفته .  خلاصه به دلایل متعدد حواسم میره به این عضو از بدنم و همینا باعث میشه این قسمت نسبت به اندامهای دیگه دیرتر به لاغری واکنش نشون بده . چاره چیه استاد ؟آیا میشه موقع میثاق نامه خوندن جلو آینه قدی نریم ؟ جالب اینجاست چند وقت پیش گفتم نشسته میثاق بخونم روبه آینه کوچیکی که روبروم گذاشته بودم .همینکارم باعث نشد به شکمم و چاقیش بی توجه بشم یه صدایی بهم خندید گفت جلو آینه قدی  نمی ری که مثلا شکمتو نبینی  .به دیدن توی آینه نیست که تو تصاویر ذهنیتو  می خوای چکار کنی ؟ خلاصه پاک مستاصل شدم که بالاخره راه حل درست چیه ؟

    

   پاسخ استاد گرامی :

    در مورد سوالی که مطرح کردید:برای من هم این موضوع وجود داشته و البته هنوز هم دارهولی مساله اینه که در نهایت من نتیجه استمرار در لاغری با ذهن رو تجربه کردماگه دقت کنید زمانی که شما متناسب بودید و شروع به فکر کردن به چاقی و ایجاد تصاویر چاقی ذهن بودید باز هم متناسب بودید ولی در نهایت پس از مدتی چاق شدیدپس وضعیت فعلی مهم نیست، وضعیتی که در ذهنت ایجاد میکنی مهمه

   همه افراد چاق، یه روزی متناسب بودند ولی اون زمان متناسب بودن مانع چاق شدن اونها نشد چون در حال توجه کردن به چاقی و یادگیری فرمول های چاقی بودند

   اکنون هم افراد چاق در وضعیت چاق هستند و اگر به یادگیری فرمول های لاغری ادامه بدند فارغ از اینکه الان چاق هستند دوباره متناسب خواهند شداز آینه و روبرو شدن با خودتون فرار نکنیدفرار کردن باعث برطرف شدن مشکل نمیشهبنابراین سعی کنید با تغییر نگاه به وضعیت فعلی از مسیری که طی می کنید لذت ببریدبه این طریق قطعا نتیجه بهتری خواهید گرفت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1400/07/16 19:45
    مدت عضویت: 761 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 19 کلمه

    ممنون عزیزم عالی بود اتفاقا چند روز خیلی به چاقی شکمم توجه میکنم و نوشتتون خیلی برام مفید بود

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   الهام خوشبخت
   1400/07/15 17:52
   مدت عضویت: 787 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 370 کلمه

   سلام استاد عزیز ومهربانم 

   من امروز این نوشته رو خوندم وخیلی برام درکش راحت اومد هر چقدر بیشتر ادامه میده آدم بهتر و راحت تر لاغری رو یاد می گیره باید ادامه بدی باید لاغری رو از بهر باشی تا لاغری تو جسمت  خودشو نشون بده زمان میبره عجله بی فایده هست من چاقی رو خیلی عالی بلدم برای همین چاقم اگه لاغری رو هم مثل چاقی خوب یاد بگیرم ودر افکار ورفتارم اعمال کنم بدنم خودبخود به سمت لاغری میره من چند وقتی هست بهم الهام شده تمرکز م رو تو سایت استاد بزارم هر چی نیاز داشته باشم بفهمم.این‌جا هست نیازی نیست برم سایت های دیگه تمرکز م رو باید همین جا بزارم تجربه کردم من.زمانی که می خوام از مسیر.خارج بشم ذهنم میبره منو سایت های دیگه تمرکزم از دوره های استاد.برداشته میشه ونتایجم پراکنده و سطحی میشه هر چند فایلها عالی باشه من احساس می‌کنم اون فایلها نفوذ نمی کنه ومن درک نمیکنم من برای  خرید دوره ها هزینه کردم با هزاران امید و آرزو چرا باید برم فایل رایگان گوش بدم چند باری مچ خودم رو گرفتم و دوباره برگشتم به مسیر .به دوستان توصیه خواهرانه میکنم اگر درین سایت هستین همین جا بمونید متمرکز.بشید به خدا آدم نتایج خوب میگیره من چند ماه اول که متمرکز بودم خیلی نتایج خوب گرفتم ولی بعد به خاطر عجله و انتظار بیجا از جسمم داشتن فراز و نشیب زیاد داشتم ولی حالا تصمیم گرفتم فقط تمرکز م رو دوره های استادروشن عزیزم باشه کل کانال های تلگرام رو حذف کردم حتی رقص و طبیعت رو فقط کانال لاغری با ذهن برام.مونده واز شنبه دوره لاغری رو دوباره شروع میکنم.تو این یک ماه خیلی بازخورد خوبی از اطرافیان داشتم گفتن بدنت لاغرتر شده خوب شدی جمع شدی همسرم هم گفت بدنت خیلی خوب شده چقدر از این جملات خوشحال شدم شاید به نظر خودم زیاد تغییر نکردم ولی اینو مطمئنم که چاقتر نشدم تو این مدت و این برام جای بسی خوشحالی هست راستی استاد من بعد از سالها چادرم رو کنار گذاشتم وخیلی تصمیم شجاعانه برای خودم بود من چاقی خودم رو پشت چادر پنهان می کردم خیلی خوشحالم که با استفاده از دوره شما این کار رو که برام خیلی سخت بود انجام دادم .ممنونم که هستین

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 25 از 5 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1400/07/16 14:22
    مدت عضویت: 192 روز
    اندازه متن
    همیار لاغری
    محتوای دیدگاه: 211 کلمه

    سلام دوست عزیز

    1000 درصد با حرف هاتون موافقم..منم همه تمرکزم رو گذاشتم روی این سایت، همه آموزش ها و دوره های عالیم رو گذاشتم کنار و فقط تو همین دوره دارم پیش میرم…ذهنم اینجوری آرامش داره و به عجله نمیفتم…قبلا اینجور نبودم و همزمان داشتم روی دو دوره سایت دیگه و فایلهای رایگان اینجا وقت میذاشتم، اما هدایت شدم و بهم الهام شد که من اگه تناسب اندامم رو حل کنم، موفقیت توی اون جنبه های دیگه زندگی که دوره هاش رو خریدم برام راحت تر میشه، واقعا بهم الهام شد که فعلا تمرکزم روی همین سایت باشه و جالبه که بعد از مدتی هدایت شدم به خرید دوره گام اول….می خوام بگم واقعا باهاتون موافقم و باید یاد بگیریم روی یه هدف تمرکز سوزنی بذاریم و با حال خوب و نه با عجله پیش بریم….اهداف و برنامه های کوچیکتر رو میشه کنارش هم داشت اما من سه برنامه ذهنی رو می خواستم همزمان کار کنم و عملا حس ناتوانی بهم دست داده بود و افتادم تو سرزنش که من هیچی نمیشم و نمی تونم و … اما الان که فقط توی همین دوره استاد هستم اینقدر حالم خوبه و آرامش دارم که خدا می دونه…مرسی که تجربه تون رو نوشتین و باعث شدین این تجربه خودم یادم بیاد…موفق باشی عزیزم

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 15 از 3 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/07/15 11:32
   مدت عضویت: 468 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 2,063 کلمه

   سلام و درود خوانندگان محترم سایت تناسب فکری ،

       ♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

   مقاله اضافه وزن خود را سنگینتر نکنید را به شکل پرسش و پاسخ خدمتتون ارایه می کنم .

    

   تحت عنوان : 

   مصاحبه فرضی  شماره ۶ 

   ◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇

   فقط یه یادآوری کنم بخاطر ضیق وقت عین نظر استادو که به شکل  کتابی نوشته شده آوردم فرصت نکردم‌  فعلها و کلمات رو به زبان‌محاوره برگردونم .  عذر خواهی می کنم از حضورتون .

    

   سوال اول :

   استاد سلام .لطفا بفرمایید چرا شناسایی فرمولهای چاقی از مراحل مهم ، درمسیر لاغری با ذهن هست  و سپس بفرمایید این فرمولها به چه شکلهایی در ذهن ما ذخیره شدن و‌چه تاثیری در روند چاقی جسم دارن ؟  خیلی متشکر 

   پاسخ :

   سلام من، هم به شما خانم شهربانو و هم به خوانندگان این مقاله و مصاحبه .درود بر شما .خدمتتون باید عرض کنم که :

    

   از آنجاکه که رفتارهای ما بر اساس افکار ما صورت می گیرند بنابراین شناسایی افکار چاق کننده در تغییر رفتارهای چاق کننده بسیار موثر است.

    

    این فرمول ها به شکل های مختلف در ذهن ما ذخیره شده اند.

    

    برخی از آنها به صورت یک فکر تکرار شونده و برخی به صورت رفتارهای تکرار شونده در ذهن ما ذخیره شده اند.

    

   ترکیب این دو شیوه ذخیره سازی فرمول های چاقی منجر به تغییر وضعیت جسم و چاق شدن می شود.

    

   فرمول های ذهنی چاقی که به صورت یک فکر تکرار شونده در ذهن ذخیره می شوند باعث تشدید توجه و نگرانی از چاق شدن می شوند و پس از آن فرمول های رفتاری تکرار شونده وارد عمل می شوند و از طریق تکرار کردن رفتارهایی که از نظر ما چاق کننده هستند انتظار چاقی را در ما افزایش می دهند.

    

   این پروسه چاق شدن از طریق ذهن است که در همه افراد چاق به یک شکل انجام می شود.

   سوال دوم :

   استاد بفرمایید مهمترین مانع ذهنی وفکر چاق کننده چی می تونه باشه ؟ در موردش توضیح بفرمایید.

    

   خواهش می کنم .

    

   یکی از مهمترین افکار چاق کننده  “توجه کردن به اضافه وزن” است که باعث چاق تر شدن و یکی از موانع مهم لاغر نشدن است.

    

   افرادی که اضافه وزن دارند همواره به چاقی خود توجه می کنند و نمی دانند که این توجه کردن نه تنها باعث جلوگیری از چاق تر نشدن آنها نمی شود بلکه تمایل ذهنی آنان به چاق تر شدن را افزایش می دهد.

    

   شاید از نظر عموم  مردم، کاملا صحیح باشد که انسان باید مراقب شرایط خود باشد تا از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری کند اما این مراقبت در صورتی که موجب افزایش استرس و نگرانی از شدت مشکل (چاقی) شود نه تنها مانع تشدید مشکل (چاقی) نمی شود بلکه سبب افزایش رفتارهای تکرار شوند که باعث گسترش مشکل (چاقی) می شوند خواهد شد.

    

   روند چاق شدن برای همه افراد به این شکل است که در ابتدا از طریق شنیدن صحبت های دیگران درباره چاقی، احساس چاق شدن یا ترس از اینکه مبادا چاق شوم در ذهن آنها ایجاد می شود.

    

   این احساس به دلیل تکرار شنیدن درباره چاق شدن تقویت شده و به مرور تبدیل به رفتارهای مراقبتی افراد از خود برای چاق نشدن می شود.

    

   این در حالی است که این فرد تابحال متناسب بوده است و برای متناسب بودن هیچ اقدام خاصی انجام نمی داده است اما ایجاد فکر چاقی سبب می شود که فرد در عین حالی که متناسب است نگران چاق شدن شود و این شروع داستان چاق شدن افراد است.

    

   هرچه فکر یا ترس از چاقی در ذهن افراد بیشتر شود، میزان مراقبت آنها از خود در برابر چاقی بیشتر می شود. این در حالی است که این افراد در گذشته هیچ فکری درباره چاقی نداشته اند و از خود در برابر چاق شدن مراقبت نمی کردند.

    

   به مرور نشانه های چاقی در جسم ایجاد می شود و ترس از چاقی که از مدت ها قبل در ذهن شکل گرفته بود به واقعیت تبدیل می شود.

   ممنون از پاسخ کامل شما.

   سوال سوم :

   استاد بفرمایید چه مدت طول می کشه که افکار چاقی ذهن به تغییرات جسمی تبدیل بشن ؟

    

    

   پروسه تبدیل شدن افکار چاقی ذهن به تغییرات جسمی در شروع پروسه چاق شدن بین 2 تا 5 سال می باشد.

   به این ترتیب که از اولین باری که فرد متناسب در معرض شنیده هایی قرار می گیرد که در او ایجاد احساس ترس از چاق شدن می کند بین 2 تا 5 سال طول می کشد تا اولین نشانه های چاق شدن در افراد ظاهر شود.

   از آنجایی که شناسایی زمان ورود اولین فکر چاق کننده به ذهن امکان پذیر نیست بنابراین ممکن است شما عقیده داشته باشید در مدت زمان کمتری دچار چاقی شده اید اما واقعیت امر این است که پروسه چاق شدن در ابتدا بسیار زمان بر است.

   بعد از آشکار شدن نشانه ها روند اضافه وزن سرعت بیشتری می گیرد.

   سوال ۴ :

   استاد با توجه  به دلایلی که در ذهن شماست چگونه به این  نتیجه رسیدید که همواره میزان چاقی در ذهن افراد بیشتر از جسم آنهاست ؟ و این نتیجه گیری چه تاثیری در ذهنیت افراد  نسبت به اضافه وزنشون داره ؟

    

   بسیاری از افراد عقیده دارند که استعداد چاقی دارند و به همین دلیل سرعت چاق شدن آنها زیاد است اما این دیدگاه کاملا اشتباه است، ساختار جسم انسانها با یکدیگر تفاوت ندارد بلکه محتویات ذهن آنها متفاوت است.

    

   زمانی که اولین نشانه های چاق شدن در جسم پدیدار می شود، افراد با توجه کردن به تغییر وضعیت خود دچار احساس ترس و نگرانی می شوند.

   به مرور نشانه های چاق شدن را از زبان دیگران نیز می شنوند و بیشتر از قبل نگران و مضطرب می شوند.

    

   از آنجا که ذهن نامحدود است با توجه کردن به چاقی از طریق دیدن خود، وزن کردن، شنیدن گفته های دیگران و … میزان چاقی در ذهن بیشتر از حد جسمی آن می شود.

    

   به عبارتی چاقی ذهن همیشه بیشتر از چاقی جسم است و جسم در پیروی از ذهن چاق تر می شود.

    

   تکرار توجه به میزان چاقی باعث ایجاد تصاویر چاق بیشتری در ذهن می شود و به انداه ای که تصاویر چاقی اضافه می شوند استرس و نگرانی ما از چاق تر شدن بیشتر می شود.

   مغز، وظیفه دارد جسم را به وضعیتی مطابق با تصاویری که در ذهن ثبت شده است برساند بنابراین به مرور فرمانها و واکنش های فرد تغییر می کند و جسم او به مرور چاق تر می شود.

   به این ترتیب همواره میزان چاقی در ذهن بیشتر از جسم خواهد بود و به همین دلیل است که افراد چاق پس از مدتی به این نتیجه می رسند که توان مقابله با چاقی را ندارند.

   سوال ۵ :

   استاد ،بفرمایید تبعات توجه زیاد به اضافه وزن در شخصی که به مشگل چاقی گرفتاره چی می تونه باشه ؟ 

    

   زمانی که توجه زیاد به اضافه وزن خود داشته باشید، توان مقابله با آن را نخواهید داشت.

   افرادی که اضافه وزن دارند، با توجه بیش از اندازه به اضافه وزن خود ، باعث سنگین تر شدن بار اضافه بدن خود می شوند.

   به همین علت فردی که حتی 5 کیلو اضافه وزن داشته باشد، احساس سنگینی بیش از حد می کند و خود را ناتوان در کاهش اضافه وزن خود می بیند.

   اضافه وزن یک بعد وزنی دارد و یک بعد روانی.

   10 کیلو اضافه وزن از یک سو، 10 کیلو اضافه بار برای بدن به همراه دارد و از سوی دیگر می تواند حدود 100 کیلو بار روانی در ذهن فرد ایجاد می کند.

   سوال ۶ :

   استاد عزیز ،ممنون میشم که به طور کامل ،تفاوت جنبه ذهنی چاقی با جنبه جسمی  را بیان فرمایید .

    

   بله خواهش می کنم دوست عزیز :

    

   جنبه ذهنی چاقی را خودتان ایجاد می کنید و جنبه جسمی آن خودبخود ایجاد می شود.

    

   همه افراد چاق به اشتباه تلاش می کنند تا جنبه جسمی اضافه وزن که خودبخود ایجاد شده است را اصلاح کرده و متناسب شوند. به همین دلیل است که هرچقدر تلاش کنید لاغر شوید دوباره به وزن قبلی بر می گردید چون جنبه جسمی اضافه وزن خودبخود ایجاد می شود و برای چاق شدن نیاز به هیچ تلاش و برنامه ریزی خاصی نیست.

    

   در همه روش های معمول که برای لاغری مورد استفاده قرار می گیرد تمرکز بر کاهش جنبه جسمی است و به همین دلیل ساده نتیجه همه این روش ها شکست خواهد بود.

    

   برای رفع چاقی و رسیدن به شرایط لاغری همیشگی باید تمرکز شما بر جنبه روانی اضافه وزن باشد.

    

   روش لاغری با ذهن تنها روشی است که در آن در جنبه جسمی اضافه وزن هیچ کاری انجام نمی شود و تمام تمرکز بر اصلاج حنبه های روانی چاقی است.

    

   سوال ۷ :

   استادچرا زمانی که افراد با روش لاغری با ذهن آشنا می شوند و تصمیم می گیرند از آموزش های سایت تناسب فکری برای تحقق رویای خود استفاده کنند، در هفته های اول ممکن است همچنان چاق تر شوند.؟؟؟؟؟

    

    چون تبدیل شدن فرمول های ذهنی به تغییرات جسمی به زمان نیاز دارد و از آنجا که از قبل فرمول های چاقی در ذهن افراد ثبت و فعال می باشد، در شروع یادگیری لاغری با ذهن که افراد در حال ایجاد فرمول های صحیح برای لاغری در ذهن خود هستند فرمول های چاقی همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند و جسم به صورت خودبخود چاق تر می شود.

    

   اگر در این شرایط هستید اصلا جای نگرانی نیست. به زودی روند چاق شدن خودبخودی متوقف خواهد شد.

   لازم است بدون توجه به تغییرات جسمی که روند کاملا خودبخودی است تمرکز خود را بر استفاده از آموزش های لاغری با ذهن حفظ کنید و با آرامش و احساس خوب مراحل یادگیری را سپری کنید.

    

   استفاده از فایل های آموزش سبب می شود که افراد با محتوای چاقی ذهن خود آشنا شده و همچنین فرمول های لاغری را در ذهن خود ایجاد کند. فرمول های ایجاد شده نیاز به تکرار و استمرار دارند و پس از مدتی توسط مغز فرمان های جدید جهت تغییر وضعیت جسم به سمت تناسب اندام صادر می شود.

    

   ضمن تشکر فراوان از جناب استاد عطار روشن‌  سوال  پایانی رو مطرح می کنم و همه شما رو به خدا می سپارم .

   سوال پایانی ؟

    

   چرا زمان تبدیل شدن فرمولهای ذهنی به تغییرات جسمی برای افراد ،متفاوته ؟

    

   این اختلاف به دلیل تفاوت در میزان تمرکز و آرامش ذهنی افراد استفاده کننده است.

    

   به اندازه ای که فرد بر یادگیری آموزش های لاغری با ذهن تمرکز داشته باشد و با توجه نکردن به موضوعاتی که باعث برهم زدن آرامش ذهنی خود می شود می تواند سرعت تبدیل شدن فرمول های ذهنی جدید به تغییرات جسمی را افزایش دهد.

    

   البته افزایش سرعت تبدیل فرمول های ذهنی به تغیرات جسمی را نمی توان همواره اضافه کرد چرا که تغییر جسم نیازمند طی شدن پروسه فیزیکی است و باید انتظار معقولانه ای از جسم خود داشته باشید.

    

   همانطور که چاق شدن سریع و چند روزه اتفاق نیافتاده است لاغر شدن هم نمی تواند در طی چند روز یا هفته رخ دهد

    اما قطعا از همان روزهای اول از طریق تغییر احساس و نگرش خود متوجه تاثیرپذیر ذهن خود از آموزش های لاغری با ذهن خواهید شد.

   میزان این تغییرات ارتباط مستقیم با تمرکز و شور و شوق شما برای یادگیری و به کار گیری آموزش ها دارد.

    

       پایان مصاحبه 

   ۱۴ مهرماه  ۱۴۰۰

    

   استاد در پایان این مقاله و مصاحبه فرضی یک سوال واقعی می پرسم .

   طبق فرمایشات شما  نباید به چاقی جسم در روند لاغری با ذهن توجه بشه .

   خودتون می دونید که بچه های ورود به سرزمین لاغرا ،هر روز میثاق نامه می خونن و باید که جلوی آینه تمام قد بایستن  و خودشونو ببینن و از خودشون فرار نکنن و دلایل دیگه ……..ولی همه ما به چاقی شکمی خودمون حساسیم و به دلایل مختلف  خواه ناخواه به این اندام بی تناسب خودمون توجه نشون می دیم .  خیلی وقتا هم این توجه کاملا ناخودآگاهه  .مثلا خودمن وقتی دراز می کشم استراحتی کنم دستمو روی شکمم می کشم بلافاصله تصویر جدیدی از شکم چاق به ذهنم مخابره میشه ، یا وقتی توی خیابون در حال گذرم به شکم چاق آدما توجهم جلب میشه و یاد خودم میفتم ،  اینروزا که یا آدما چاق و شکم گنده هستن یا متناسبن اما شکم دارن .    متناسب بی عیب و صد در صد کمتر دیده میشن .

   یا وقتی نوشیدنی و غذا می خورم احساس می کنم شکمم ورمش بیشتر میشه و سنگینتر ،و یا وقتی روی مبل و صندلی میشینم بلافاصله نگاهم روی این قسمت میفته .

    

     خلاصه به دلایل متعدد حواسم میره به این عضو از بدنم و همینا باعث میشه این قسمت نسبت به اندامهای دیگه دیرتر به لاغری واکنش نشون بده .

    

   چاره چیه استاد ؟

   آیا میشه موقع میثاق نامه خوندن جلو آینه قدی نریم ؟

    

   جالب اینجاست چند وقت پیش گفتم نشسته میثاق بخونم روبه آینه کوچیکی که روبروم گذاشته بودم .

   همینکارم باعث نشد به شکمم و چاقیش بی توجه بشم یه صدایی بهم خندید گفت جلو آینه قدی  نمی ری که مثلا شکمتو نبینی  .به دیدن توی آینه نیست که تو تصاویر ذهنیتو  می خوای چکار کنی ؟

    

   خلاصه پاک مستاصل شدم که بالاخره راه حل درست چیه ؟

    

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    رضا عطارروشن
    1400/07/15 18:20
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 191 کلمه

    سلام و درود
    از اینکه با ایده ای خلاقانه نوشته های جذاب و آموزشی به سایت تناسب فکری اضافه می کنید از شما دوست عزیز سپاسگزارم
    در مورد سوالی که مطرح کردید:
    برای من هم این موضوع وجود داشته و البته هنوز هم داره
    ولی مساله اینه که در نهایت من نتیجه استمرار در لاغری با ذهن رو تجربه کردم
    اگه دقت کنید زمانی که شما متناسب بودید و شروع به فکر کردن به چاقی و ایجاد تصاویر چاقی ذهن بودید باز هم متناسب بودید ولی در نهایت پس از مدتی چاق شدید
    پس وضعیت فعلی مهم نیست، وضعیتی که در ذهنت ایجاد میکنی مهمه
    همه افراد چاق، یه روزی متناسب بودند ولی اون زمان متناسب بودن مانع چاق شدن اونها نشد چون در حال توجه کردن به چاقی و یادگیری فرمول های چاقی بودند
    اکنون هم افراد چاق در وضعیت چاق هستند و اگر به یادگیری فرمول های لاغری ادامه بدند فارغ از اینکه الان چاق هستند دوباره متناسب خواهند شد
    از آینه و روبرو شدن با خودتون فرار نکنید
    فرار کردن باعث برطرف شدن مشکل نمیشه
    بنابراین سعی کنید با تغییر نگاه به وضعیت فعلی از مسیری که طی می کنید لذت ببرید
    به این طریق قطعا نتیجه بهتری خواهید گرفت

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 15 از 3 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     1400/07/15 19:37
     مدت عضویت: 468 روز
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 154 کلمه

     استاد جان سلام

      

     شما از گرفتاری اینروزای من خبردارید و علت متوقف کردن  تمرینات دوره ارو  می دونید .

     یه چند روزی هست که تا حدودی آرامش ذهنیم بیشتر شده و من به سایت و خوندن و نوشتن برگشتم .

     ولی هنوز از اینکه تمرین هفته ششم رو شروع کنم مقاومت ذهنی دارم .

     سعی کردم به قسمتهای دیگه توجه کنم و یه مطالبی رو بنویسم .

      

     اما این حالت ناپایداره  و هر آن ممکنه مسیله ای اتفاق بیفته که دوباره به هم بریزم .

     اما فعلا خدارو شکر اوضاع آرامه .

      

     از پاسخ شما کاملا قانع شده  آرامش لازم را گرفتم و تایید می کنم و هیچگونه جای بحث نداره .

      

     از پاسخ متین ، روشنگر و امیدوار کننده شما  بی نهایت سپاسگزارم .

     من پاسخ شمارو به همراه سوالی که مطرح کردم رو در دفترم وارد می کنم  .شایدم به شکل یک دیدگاه جدید برای سایت بفرستم چون هم سوالم مهم بود و هم پاسخ شما بسیار عالی و قانع کننده 

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 10 از 2 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   زهرا رضاخانی
   1400/07/14 13:42
   مدت عضویت: 787 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 356 کلمه

   یکی از مهم ترین افکار چاق کننده توجه کردن به چاقی و اضافه وزن بوده است من تا ۸ سالگی کاملا متناسب بودم حتی من رو به اسم زهرا زردو صدا میکردند ومن اصلا دوست نداشتم چون در همسایگی ما خانمی به اسم زهرا بود که بسیار لاغر و زشت بود من در افکار کودکی خودم فک میکردم به خاطر لاغری زشته در حالی که زیباترین زنان دنیا خوش اندام و متناسب هستند از ۸سالگی چاق شدن من شروع شد و بیشتر از سمت خانواده ام مورد تحقی قرار میگرفتم و اونجا بود متوجه شدم با هم سن سالام فرق دارم مادرم میگفت کمتر بخور چه خبرته پدرم میگفت گوشت گفته کجان زشته خوشکلش کنم ومن واقعا نمی دانستم چی شده

   هروز بیشتر به اضافه وزن توجه میکردم و چاق شدن من سریعتر شد جوری که ۱۴سالگی ۷۵ بود و ۱۸ سالگی به ۱۰۸ رسیدم چون هروز بهش توجه میکردم هروز خانواده ام دوستام گوشزد میکردند  و تلاش من برای لاغر کردن جسمم شروع شد من بارها و بارها بارها رژیم های مختلف گرفتم ورزش های مختلف رفتم قرص های متفاوت خوردم چسب لاغری پودر فیبر پودر لاغری دمنوش بدنسازی اروبیک سونا و و و در تمام روش ها در حد ۱۵ تا ۲۰ کیلو به بدبختی کم میکردم و یعالمه عصبی میشدم و نمی توانستم ادامه بدهم ور حدود تایم کمی برمیگشت واقعا عاجز شده بودم دوسال پیش با این دوره آشنا شدم و تازه فهمیدم من اول ذهنم چاق شده وبعد جسمم.

   پس در روند لاغری هم اول باید ذهنم لاغر بشه وبعد جسمم

   در روشهای قبلی من به سراغ جسمم میرفتم دقیقا عین همون چاقی که شاید سالی دوکیلو بوده لاغری هم باید آرام آرام انجام شود ولی به مراتب سرعت لاغری از چاقی بیشتر است چون طبیعی جسم من است این مسیر فقط باید هروز تکرار شود با حس خوب با حال خوب 

   و یادآوری تغییرات خوب و مدام لا خودت تکرار کنی دقیقا عین روند چاقی که هر لحظه در مسیر چاقی بودی الانم باید هر لحظه در مسیر لاغری باشی و شک نکن وقتی ذهن متناسب بشه جسم به زیباترین شکل متناسب میشه و لذت میبری 

   راه صحیح لاغری فقط لاغری با ذهن است وتمم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/07/14 10:18
   مدت عضویت: 755 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 28 کلمه

   واقعا همینطوره،من تا الان همیشه به اضافه وزنم فکر کردم،کارهای زیادی برای لاغری انجام دادم،که نه تنها چاقترم کرد بلکه باعث شد از خودم و خوردنم لذت نبرم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   درب ضد سرقت
   1396/10/09 17:55
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 6 کلمه

   سلام.وبسایت خیلی خوب و جامعی دارید.ممنون

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1400/07/13 21:26
    مدت عضویت: 37 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 563 کلمه

    سلام خدمت شما استاد عزیز و دوستان خوبم.😃

    من متاسفانه چند روزیه که عزادار هستم و برای همین وقتِ فعالیت در سایت رو نداشتم.

    اما باز هم اومدم تا در این سایت باشم 

    این چند روز که مراسم داشتیم متوجه شدم که همچنان ذهن من اضافه وزن داره که من همچین رفتارهایی از خودم نشون میدم .

    سه روزه به هیچ عنوان نقطه گرسنگی نداشتم و همیشه زمانی چیزی میخوردم که کاملا سیر بودم.

    در مراسم کاملا رفتار آدم های چاق و متناسب رو باهم مقایسه کردم.

    آدم های چاق (مثل خودم که افکارشون بیشتر از جسمشون چاقه) از هر بهانه ای برای خوردن استفاده میکردن و کنترل دستشون رو نداشتن.و خرما و شیرینی برمیداشتن و میخوردن.

    خودم هم همینطور شده بودم و میخوردم.

    اما افراد متناسب اصلا غذاها  و تنقلات نمیخوردن و حتی اونهارو نمیدیدن که بخوان بخورن. و بسیار از جمله میل ندارم استفاده میکردن

    و به معنای واقعی، “خوردن” برای اونها چیز مهمی نبود.

    چند روز پیش؛ از یکی دوستانم که بسیار متناسبه و شاید خیلی هم لاغره پرسیدم :

    نسبت به کلمه غذا چه حسی داری؟ 

    گفت: 

    نمیدونم چی بگم..غذا؟ خب اگر میگفتی لواشک شاید میگفتم خیلی دوست دارم و عاشقشم؛اما غذا…شاید به منزله زنده بودن و ادامه زندگی باشه! 

     

    وقتی این جمله‌اش توی ذهنم اِکو میشد واقعا باورنکردنی بود که چقدر این قانونِ بدنم درست کار خودشو انجام میده.

    من وقتی کلمه غذا به ذهنم میاد، مغزمتصاویری از خوشمزگی رنگ و لعاب و…به یاد میاره‌

    اما دوست متناسبم چی؟ اصلا حتی کلمه خوشمزه رو هم به زبون نیاورد.

    اون وقت من توقع چی داشتم از بدنم؟ اینکه با همچین افکاری لاغر بشه؟ 

    خب معلومه که نه..

    و در اخر گفت: 

    من خوراکم از همه خانواده کمتره و یک جمله از پیامبر رو خیلی دوست دارم که میگه: 

    هروقت گرسنه شدی بخور و هروقت هنوز سیر نشدی از سر سفره بلند شو! 

     

    واقعا هم همینطوره…من هر وقت پرخوری یا اضافه خوری میکنم حس خوبی ندارم.

    مگه ما به این دنیا نیومدیم که احساسات خوبی رو تجربه کنیم؟؟

    ولی چرا تکرارش میکنم رو نمیدونم! ..

     

    اما خب هر کس دیگه بود و رفتار این چند روزش رو میدید،جا میزد و میگفت من درست بشو نیستم و بیخیال؛

    اما من به خودم قول دادم که تغییر کنم!

    درسته ذهنم میگه خوردن یک نوع لذته.چرا کم بخوری؟ چرا به اندازه نیازت بخوری؟ رها کن و بخور..

    اما امروز وقتی رفتم و عکس های دوران لاغری خودم رو دیدم دوباره تحریک شدم که بهتر عمل کنم و توی سایت وقت بگذرونم.

    دیدم چقدر زیبایی صورتم ،وقتی لاغر و استخوانیه چند برابر میشه.

    چقدر اندام متناسب بهم آرامش بیشتری میده.

    و خیلی دلم برای جسمی تنگ شد که بیشتر از یک ماه نداشتمش.‌.

    جسمی که با فشار جسمی و روحی تونستم متناسبش کنم رو خیلی دوست دارم

    این بار نمیخوام فشار زیادی به جسم و مخصوصا روحِ عزیزم بیارم .

    این روند چاق شدن توی هفته های اول برای من اتفاق افتاد.مخصوصا منی که باور داشتم بعد رژیمم چاق میشم.

    پس:

    “افکار من تبدیل به رفتار من شد،بعد رژیم چاق شدم.”

     

    واقعا تک به تک جملات این بخش برای من اتفاق افتاد!

     

    اول خودم احساس چاقی داشتم،بعد ترازو وزن بالاتر رو به من نشون داد سپس اطرافیان چاقی من رو تایید کردن و در نهایت رفتار هایی از من سر زد که در راستای افکارم بود.

    به همین راحتی! 

    پس حالا همون جاده ای که رفتم رو باید برگردم….

    اول خودم احساس لاغری کنم ،ترازو از زندگیم حذفه،سپس اطرافیان لاغری من رو تایید کنن و در نهایت رفتار هایی از من سر بزنه که در راستای افکارم هست.

    به همین راحتی! 

     

    خیلی راحت کل لاغری با ذهن رو در چند سطر بیان کردین

    استاد عزیزم.ممنون بابت زحمات شما💜

     

     

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     رضا عطارروشن
     1400/07/14 02:27
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 11 کلمه

     سلام و درود
     دیدگاه خود را در پاسخ به دوست دیگری نوشتید

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم