به نام خدای مهربان

در جلسات قبل درباره این که چرا چاق هستیم و اینکه چطور باید لاغر بشیم توضیح داده شد و همچنین درباره صحیح یا اشتباه بودن روش هایی که استفاده کردیم صحبت کردم و بذر متناسب شدن رو در ذهن خود کاشتیم و به احساس بهتری نسبت به توانایی خودمان در لاغر شدن رسیدیم.

موضوع جلسه امروز فوق العاده مهم و تاثیرگذار است، موضوعی که هم در چاق شدن تاثیر دارد و هم در لاغر شدن

موضوع جلسه امروز قدرت ذهن در لاغر شدن است

عده زیادی نمی توانند تصور کنند که می شود با قدرت ذهن لاغر شد و وقتی صحبت از این روش می شود باعث شگفتی آنها می شود و توضیحات فایل امروز آگاهی بسیار عالی در زمینه قدرت ذهن در لاغری دراختیار شما دوستان عزیز قرار می دهد.

نیروی ذهن افراد متناسب با نیروی ذهن افراد چاق کاملا مشابه است، اما سوال اینجاست، چرا این نیرو در بعضی از افراد سبب تناسب اندام میشود و در عده ای سبب اضافه وزن میشود؟

چرا ما چاق هستیم؟

ما در جلسات قبل مسئولیت چاقی خود را پذیرفتیم، و اکنون باید بدانیم چه چیزی سبب اضافه وزن ما شده است.

چاقی محصول رفتارهای اشتباه و تکراری ماست، رفتاری که به صورت ناخودآگاه در ما شکل گرفته است و برای مدت طولانی تکرار شده است، این رفتار در افراد مختلف بسیار متنوع است و در همه افراد بیش از یک رفتار است

به این شکل که هر فرد چاق مجموعه ای از رفتارهای اشتباه تکراری دارد که به عادت های اون فرد تبدیل شده است و نتیجه این رفتار و عادت ها اضافه وزن است.

عادت های ما بر اساس باورهای ما شکل میگیرند، به این شکل که وقتی موضوعی برای ما به باور تبدیل شود، رفتار ما به صورت ناخودآگاه به شکلی تغییر خواهد کرد که نتیجه آن تغییر جسم ما منطبق بر باور ماست.

همه ما بارها برای لاغر شدن اقدام کرده ایم و همیشه به اشتباه جسم خود را از طریق برنامه های رژیم غذایی و انجام ورزشهای سخت و طولانی تحت فشار قرار داده ایم و دلیل اینکه از سعی خود نتیجه مناسب کسب نکرده ایم این است که تلاش فیزیکی تاثیری در تغییر باورها و عادت های ندارد و بنابراین نتیجه سعی و تلاش ما شکست خوردن است.

با دقت کردن به توضیحات این فایل فوق العاده آگاهی کاملی از نحوه ایجاد عادت های چاق کننده کسب خواهید کرد و اینکه چگونه باید برای ایجاد عادت های متناسب کننده اقدام کرد.

منتظر خواندن نظرات ارزشمند شما هستم

 


توصیه تاثیرگذار

بارها در دوره های آموزشی به اهمیت نوشتن و خواندن اشاره کرده ام و باز هم بر این دو امر مهم تاکید میکنم.

تفاوت نتیجه دوستانی که شگفتی ساز میشوند با عزیزانی که به هدف نهای خود نمی رسند در یادگیری یا هوش و استعداد لاغر شدن نیست چون تا قبل از این دوره آنها هم در لاغر شدن ناتوان بوده اند. تنها تفاوت آنها عمل کردن به آن چیزی است که در فایلهای آموزشی گفته میشود.

در طی چندسال آموزش دادن دوره لاغری با ذهن به وضوح برایم روشن شده است که عزیزانی که شگفتی ساز میشوند در نوشتن تمرینات تمرکز و دقت بیشتری دارند و همچنین برای خواندن نوشته های دیگران مشتاق هستند.

زمانی که شما در حال گوش دادن به فایل های آموزشی هستند، فقط از طریق گوش خود در حال یادگیری و توجه کردن هستید، و در فایل های تصویری از گوش و چشم خود استفاده میکنید. در این دو حالت ذهن شما به طور آزادانه می تواند بر موضوعات دیگر توجه و تمرکز کند و شاید بارها برای شما پیش آمده باشد که در حال گوش دادن یا تماشای فایل آموزشی هستید اما تمرکز شما کاملا روی موضوع دیگری است و ناگهان به خود آمده و متوجه میشوید دقایق زیادی از محتوای آموزشی گذشته اما شما چیزی از آنچه گفته شده به خاطر نمی آورید.

این حالت طبیعی است و برای هر فردی با توجه به پراکندگی موضوعات مهم ذهنش پیش می آید.

اما همه افراد زمانی که در حال نوشتن هستند به ندرت دچار جهش تمرکز ذهنی میشوند، به احتمال زیاد به خاطر ندارید زمانی را که چند خط نوشته باشید و به خود آمده باشید و ندانید که چه نوشته اید.

وقتی شما مینویسید، چشم، ذهن، جسم (دست)، اعصاب و بسیاری از دیگر اندام شما در خدمت شما هستند و به همین دللیل تمرکز شما موقع نوشتن بارها بیشتر از زمانی است که در حال تماشا کردن یا گوش دادن هستید.

و موضوع مهم دیگر خواندن نوشته های دیگران است، با این کار به راحتی تصویرسازی ذهنی در شما شکل میگیرد و افکار و باورهای صحیح و متناسب کننده در ذهن شما تایید میشوند.

شاید برای شما پیش آمده باشد که حرفی را از یک نفر شنیده اید اما چندان اهمیت نداده باشید، اما اگر آن حرف را دو یا سه یا عده بیشتری برای شما بازگو کنند باعث میشود که شما با دقت بیشتری آن موضوع را بپذیرید و به عبارتی آن را باور میکنید.

از این رو زمانی که شما نوشته های دیگران را مطالعه میکند در حال تایید کردن محتوای تازه وارد شده به ذهن خود هستید، شاهدانی پیدا می کنید که گفته های شما را تایید و چه بسا کاملتر کنند، چون با مطالعه نوشته های دیگران مطمئن باشید به نکاتی پی خواهید برد که به ذهن خودتان نرسیده است یا برایتان اهمیت نداشته است.

از این رو توصیه میکنم، زمان بیشتری را صرف نوشتن و خواندن کنید که نتایج عالی برای شما به ارمغان می آورد.

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن