ورود / ثبت نام
0

علت اختلال در نعمت ها چیست

اندازه متن

سلام به استاد عزیز

مثل همیشه نکته ها در غالب مثال های ملموس

خیلی عالی بود ، لذت بردم

بنظر من یادآوری در صلح بودن با خودمون می تونه در درک رابطه با خداوند خیلی موثر باشه .

وقتی میگیم رابطه مون با خداوند خوب باشه بقول شما فکر ما بسمت عبادت میره

اما اگه بتونیم رابطه مون رو با خودمون خوب کنیم پس می تونیم احساس بهتری رو تجربه کنیم . چون روح ما هم از منبع اومده پس می تونیم از طریق خودمون راحتتر به منبع برسیم .

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tanasobefekri.com/?p=20349
برچسب ها:
7 نظر در مورد علت اختلال در نعمت ها چیست

دیدگاهتان را بنویسید

   1400/02/04 12:29
   مدت عضویت: 774 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,135 کلمه

   به نام خداوندی که بی نهایت نعمت دارد و عامل گسترش جهان هست .

   یکی از ویژگیهای ذهن فراموشکاری هست .

   خیلی از نعمتها و وسیله ها هست که ما  هر روز استفاده میکنیم و نمیدونیم که اگر نباشن زندگی ما سخت میشه .

   مثلا آسانسور و یا درهای برقی و یا  وجود برق

   کلا خیلی از وسیله ها با رفتن برق از کار میفتن و استفاده نمیشن .

   هر وقت ارتباط ما با خداوند قطع  بشه یا نه اختلال دراون ایجاد بشه یک سری از نعمتها در اونها اختلال ایجاد میشه و یه سری نعمتها خود به خود کار نمیکنه  پس رابطه ی بد با خدا باعث میشه یک سری نعمتها کار نکنه مثل سلامتی و یا رابطه ی عالی و یا کسب و کار عالی و ….. چون منبع همه ی اینها خداوند هست و باید رابطه ات با خداوند عالی بشه که این نعمتها عالی بشه  و  ما آدم ها  برای  هر نعمتی یک اسم گزاشتیم مثلا پول سلامتی و برق و …. که منبع تمام نعمتها خداوند هست  .مثلا  برق اگر باشه با زدن بک دکمه همه نعمتها کار  میکنه مثلا آسانسور و لامپ  .و….و اگر رابطه ات با خدا درست باشه یکی یکی  نعمتها برات درست میشه .

   رابطه ات با خداوند اصلا مربوط به عبادت خاصی نیست نخیر منظور  شناخت خداوند و درک بودنش و لذت بودنش هست .

   فکر کنید این همه مدت  ما عمر کردیم  ولی هدف چی بوده ؟؟ این بود که فلانی رو سرجاش بشونیم  و یا هر روز در زندگی دو بزنم و یا قرضها  و بدهکاری رو بدیم یا خودمون  رو بکشیم تا به پولی برسیم چه چیزی برای ما در اون دنیا میمونه ؟؟؟

   اینکه ۷ سال دو زدی تا دکترا بگیری بعید میدونم !

   نه خیر چقدر خوشحال بودی چقدر احساس خوب داشتی و چقدر لذت بردی چقدر ساپسگزار واقعی بودی چقدر با خود خدا در این دنیا زندگی کردی و ….

   اما به لطف خدا از وقتی با این مسیر آشنا شدیم دیگه هیچ شرایطی رو دخیلی در زندگیم نمیدونم و خداوند خیلی بالاتر از همه داره نظارت  میکنه مثل برق که اگر نباشه تمام اون نعمتها مثل یه تیکه اهن پاره میه و بی استفاده اگر برق باشه آسانسور برای من کار میکنه کاری نداریم دولت خوشش میاد یا نه  اون کار میکنه پس اگر به خدا وصل باشیم همه ی نعمتها برای ما کار میکنن و کاری به هیچ شرایطی نداریم .

   پس قدر نعمتها رو بیشتر بدونید  همین الان که برق رفت بیشتر قدر این نعمت رو میدونیم اما برق  رو نمیبینیم ولی هست و  با اون کار انجام میدیم پس خدا رو هم نمیبینم ولی هست 

   پس رابطه ات رو با خدا عالی کن و ببین همه نعمتها به تو داده میشه مثل سلامتی و روابط و …

   اگر نعمتعا کار نمیکنه  رابطه ات با خدا خراب هست.

   نشانه های فردی که با خدا رابطه داره ارامش داره و احساس خوب داره و  لدت میبره در این دنیا .

   پس ببین کجای کاری 

   قدر نعمتها رو بدونید و از بودن در دنیا خوشحال باشید 

   سپاسگزار خدا باشید نه کلامی فقط احساسی سپاسگزاری کنید .در پناه خداوند .

   (خداوند هست اما نه اینکه دیده نمیشه و باورش سخته برای خیلا و تمام سختی بشر این هست که به چیزی که دیده  نمیشه ایمان بیاره و باور کنه و خداوند بارها در قران گفته مومن کسی هست که به غیب ایمان داره و همین باعث میشه ما آرامش داشته باشیم و ایمان و توکل داشته باشیم و همین باعث میشه ما به سمت راه درست هدایت بشیم و هر کس هم که باور نکرد و خدا رو فقط به اسم قبول داشت و عملا در کارها و زندگی هیچ ایمانی که اعتماد بیاره نداشت پس گمراه میشه .نتیجه ی اول این ایمان به خدا آرامش و احساس خوب و لدت هست که به دنبال اون تمام موفقیتها برای اون فرد میاد .

    

   به قول استاد مردم در این دنیا از کافران و مشرکان  زمان پیامبر کافر تر هستن چون مسلمون  زاده هستن و میدونن خدا چیه و یعنی به وجود خدا ا یمان  دارن و لی در کارها و زندگی میبینم که چقدر وابسته به حکومت و دولت و دلار و   سکه و … هستن و خدا رو هیچ کاره میدونن و از هر کسی مثل ریس بانک و دوست و همسایه و … انتطار دارن که کارهاشون رو ردیف کنه به غیر از خدا و این ایمانی که عمل نیاورد حرف مفت هست و همون شرک هست که  اوصاع و احوال این مردم بسیار از مشرکان  دروان زمان پیامبر  بدتر هست اخر در اون زمان اکثر  مردم خدا پرست نبودن و نمیدونستن خدا چیه و اجداد اونها هم  خداپرست و مسلمون نبودن و اگاه نبودن  و لی داشتن نون خدا رو میخوردن اما بتها رو میپرستیدن و اما حالا  مردم این زمونه برعکس هستن  فکر میکنن دارن نون یکی دیگه رو میخورن ولی میگن خدا پرستن .

    آخه چرا ؟؟؟

   حالا من که در این مسیر هستیم نگاهم و دیدگاهم کلی تغییر کرده اما از نظر خیلیا توهم  دارم دلم خوشه تو این دنیا نیستم و یا خیلی چیزای دیگه به من میگن و منم نمیدونم چطور حرفم رو برنم  و بگم مگر  شما رو خدا  حساب باز نمیکنید پس  اعتماد کنید .

   همین دیشب جایی بودم کسی حرف میزد که اوصاع مالی سختی داشت و میگفت ما  ۲ تومن حقوق میگیریم ۵۰۰ هزارتومان رو بیمه میدیم برای اینده که شرایط بدتر میشه اوصاع سخت تر میشه،پیر و بیماریم و همسرم سر کار نیست ما هم بیمه میدیم برای اون زمان پیش خودم گفتم بنده ی خدا پس ایمان  به خدا کجا رفته الان در زجر و سختی که بیمه بدی و اینده هم در زجر سختی و از الان منتطر دوا و دکتر و بدبختی هستی که در سختی باشی با حقوق بیمه بابا یکم با خدا باش،و زندگی کن قدم در راه درست بزار و حرکت کن و در لحظه ی حال باش پولت رو حالا استفاده کن و لدت ببر تا  اون موقع هم کلی میتونه همه چیز تغییر کنه اگر باورهات تغییر کنن و خدا رو وارد زندگیت کنی  ولی نمیشد حرف بزنم  و تازه منفی باف گفت تو  هم اگر بودی همین کار رو میکردی الکی انتقاد نکن نمیدونم ولی اگر واقعا کسی  به خدا و وجود خدا ایمان داشته باشه درست در کنار خودش زندگی کنه جریانی از نعمتها وارد زندگیش میشه .

   من از وقتی که یکم دارم تلاش میکنم خدا رو بیشتر شناسم  زندگی خودم شخص خودم داره زیر و رو میشه همه چیز عالی و بی نظیر شده فقط به عشق خدا  هست که ارام میگیرم و از زندگی لذت میبرم و نگران هیچ چیز نیستم  و روی تنها قدرت جهان حساب باز کزدم و  خداوند هر لحطه در کنار من هست و با من چایی میخوره و غدا درست میکنه و لباس میپوشه با بچها م و همسرم  حرف میزنه و حتی  خودش قدم برمیداره و…..و من  فقط نظاره گر اون هستم  .

    خودش من رو به بهترینا هدایت میکنه و اینده ای عالی در انتطار من هست مطمعنم .)

    

    

    

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/12/10 00:31
   مدت عضویت: 374 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 514 کلمه

   قشنگ ترین تعریفی که از خوشبختی شنیدم اینگونه بود که خوشبختی،مجموعه ای از اتفاقات عادی ای هست که هرگز آن هارا نمیبینیم .کافی است از صبح تا شب به چیزهایی که خداوند بدون هیچ منتی در اختیار ما قرار داده است فکر کنیم و فقط یک لحظه تصور کنیم اگر آن هارا نداشتیم چه قدر اوضاع بد میشد،ما هرگز آن هارا نمیبینیم چون فکر میکنیم هیچوقت از ما گرفته نخواهند شد و چون قدردان نیستیم خودمون رو از نعمت های بیشتر دریغ میکنیم ،احساس رضایت از همین روزمرگی ها و نعمت های تکراری باعث میشن ما خودمون رو آماده دریافت نعمت های بیشتر کنیم ،،با لذت از زندگی و شکرگزاری واقعی شایستگی دریافت چیز های عالی تر را در خودمان ایجاد میکنیم ، ،بیاین اینگونه نگاه کنیم که نعمت های خداوند در این جهان وجود دارند اما در هر بخشی که ناتوان از دریافت آن ها هستیم نشاندهنده باور های غلط در آن موضوع هست چرا فردی در ثروت تمام زندگی میکند اما همان ثروت برای فردی دیگر غیر ممکن و باور نکردنی است خدای آن ها که یکی هست و هردو توانایی های یکسانی دارند ،پس تنها چیزی که مانع وارد شدن ثروت در زندگی اون فرد شده باور های اشتباه نسبت به این موضوع هست، وقتی مخزن خود را از افکار منفی خالی کنیم جایی برای ایده های خداوند باز میشه و چون نعمت آن قدر فراوان در این جهان هست تا جایی که بخواهیم به ما خواهد رسید ، خداوند همه را تا آخر عمر سلامت آفریده و ما هستیم که نباید با باور های اشتباه سدی مقابل سلامتی قرار دهیم همانگونه که نمونه های زیادی از افرادی میبینیم که با سن زیادی که دارند در سلامت روحی و جسمی کامل هستند ..این مثال ها نشان میدهند هر توجیه و دلیلی که برای مشکلات و نداشتن نعمت درون خود داریم کاملا بیخود و مسخره هستند .. قوانین جهان به شکلی هستند که هر خواسته ای که از خداوند داریم همان لحظه در این جهان هست و توسط خداوند اجابت میشه پس چرا ما بهش نمیرسیم؟؟ چون ما اجازه دریافت آن هارا نمیدهیم، فرض کنیم فردی به دنبال ثروت هست اما هر پیشنهاد خوبی که به او داده میشود به خاطر ترس و نگرانی و عدم باور قلبی به خداوند و انتظار شکست ،آن را رد میکند خب پس چگونه قرار هست خواسته او اجابت شود؟ما حق نداریم از شرایطی که خودمون به وجود آوردیم ناله کنیم ..تنها راه عوض کردن اوضاع و شرایط شناخت باور های محدود کننده هست ،،دقت کنیم در هر خواسته ای که به آن نرسیدیم باور هایی نهفته هستند که اجازه اجابت آن خواسته را نمیدهند ..کافی است باور هارا شناسایی کنیم و سپس کمرنگ کنیم و باورهای جدیدی قرار دهیم که ما را به هدف میرسانند و فراموش نکنیم تمام این کارها به شرطی نتیجه خوب خواهند داشت که با حال خوب انجام شوند پس حالمون رو خوب نگه داریم .. ..به همین راحتی ‌:) ممنون از استاد عزیز برای فایل های بی نظیر و عالی

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   ریحانه دوست محمدی
   1399/12/08 17:07
   مدت عضویت: 355 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 87 کلمه

   سلام…. خداروشکر میکنم درکم از شناختن خداوند و درکم از نشانه های فرد باایمان بالارفته و الان که من ارامش دارم و شادم و از هرچیزی در زندگیم خوشحال میشم و متوجه به نعمتهای الهی هستم، یعنی نتیجه مثبت ِ درکم از این موضوع بوده…. واقعا هر چه هس همه نعمته. تا هست، توجهی به نعمتها نداریم. کافیه لحظه ای اون نعمت ازمون دریغ بشه، اون وقت به تب و تاب میفتیم و قدرمیدونیم…. خداروشکر میکنم که این همه نعمت و فراوونی در زندگی، روزیمون کرده….. یاعلی

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/04/20 11:27
   مدت عضویت: 804 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 15 کلمه

   سلام استاد
   عالی بود مثالتون. خیلی لذت بردم از این مثال ملموس و دم دست. سپاس

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   طوبی حاج احمدی
   1398/11/22 12:33
   مدت عضویت: 809 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 62 کلمه

   سلام استاد عزیز ودوستان گرامی خسته نباشید
   خدایا شکرت میکنم ب خاطر همه نعمتهای بیکران ت
   خدایا شکرت میکنم ب خاطر نعمتهایی ک ب ما دادی ولی ما متوجه ان نشدیم
   خدایا شکرت میکنم ب خاطر معلم مهربان وراهنمای خوبمون ک ب ما راه درست زندگی کردن ودرک نعمتهایی ک در وجود خودمان قرار داده ایی را می اموزد?
   خدایا سپاسگذارم ?

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1398/11/21 14:07
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 89 کلمه

   سلام به استاد عزیز
   مثل همیشه نکته ها در غالب مثال های ملموس
   خیلی عالی بود ، لذت بردم
   بنظر من یادآوری در صلح بودن با خودمون می تونه در درک رابطه با خداوند خیلی موثر باشه .
   وقتی میگیم رابطه مون با خداوند خوب باشه بقول شما فکر ما بسمت عبادت میره اما اگه بتونیم رابطه مون رو با خودمون خوب کنیم پس می تونیم احساس بهتری رو تجربه کنیم . چون روح ما هم از منبع اومده پس می تونیم از طریق خودمون راحتتر به منبع برسیم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1398/11/20 09:43
   مدت عضویت: 833 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 110 کلمه

   سلام استاد عزیز و دوستان خوبم
   چه جالب که برق در دزفول قطع شده و همین طور در سیدنی استرالیا حدود یکساعت است که بغلت باران و طوفان قطع شده و تمام وسایل برقی از کار افتاده است
   واقعا درسته انسان قدر چیزی را که داره نمی دونه تا وقتیکه اونو از دست بده و آنوقته که دست شکرگزاری بطرف خدا دراز میشه ????
   البته این باران شدید هم جای شکرگزاری داره تا این آتش سوزی های فراوان در شهرها و استانهای مختلف استرالیا که مدت بیش از سه ماه هست که داره میسوزه به پایان برسه
   خدایا برای تمام نعمت های قابل رویت و غیر قابل رویت از تو سپاسگزارم ??????

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم