نوشته ” من می توانم ” عزیز در بخش نظرات

من مسئول یک روز خوب هستم 😊 😊

یکی از نکاتی که من خیلی دوستش دارم و از استاد یاد گرفتم این بود که مسئولیت بپذیرم. در تمام جنبه ها.

  • مسئولیت چاقیم رو به عهده بگیرم
  • مسئولیت تناسب اندامم رو به عهده بگیرم
  • مسئولیت افکار و احساساتم رو به عهده بگیرم

و یه جورایی پشتیبانی کنم از خودم و بپذیرم که اگر فکری، احساسی، یا کاری انجام میدم خواسته ی خودم بوده و مسئولیت نتیجه هم با من خواهد بود.

من خیلی عادت داشتم میگفتم : حوصلم سررفته.

به مامانم، به خودم، به دوستام و..

فکر می‌کردم باید تفریحات زیادی داشته باشم، امکانات زیادی داشته باشم یا ازدواج کنم و در این شرایط هست که دیگه من هیچ وقت حوصله ام سر نمیره.

تا اینکه دیدم اونایی که تفریحاتی که من میخوام رو دارن، امکانات زیادی دارن هرجایی بخوان میرن، ازدواج کردن و.. هم پیش میاد که بگن حوصله شون سر رفته

برام عجیب بود که چرا با این همه چیزایی که آرزوی منه اما باعث خوشحالی این افراد نشده یا بعضی هاشون که خودشون شرایط نرمالی دارن به مشکلات اطرافشون توجه می‌کنند و با اونا حالشون رو بد میکنند.

یکی از دوستانم ازدواج کرد و چند وقت بعد دیدم به من پیام داده حوصلم سررفته..😳🤔😐

من الان میدونم که اگر من از درون حال خوش و خرمی داشته باشم همه چیز در نهایت به خوبی گرایش پیدا میکنه.

ممکنه مسائلی که خواسته ی من هم نیستند پیش بیاد ولی من دیگه تغییر کردم و نق نمیزنم و به جای ناشکری میگم حلش میکنم و ازش پلی برای شادی بیشتر و رشد خودم می‌سازم.

من اگر خوشبختی و رضایت از زندگیم رو در اسارت رسیدن به ثروت، ازدواج با شخص ایده آل یا.. بذارم اگر بهشون برسم هم بعد از مدتی باز خوشبختی من اسیر چیز دیگه ای میشه که باید تلاش کنم بهش برسم.

اما اگر من خودم خوشبختیم رو بسازم با افکار خوب، با احساس خوب، وقتی نعمت ها وارد زندگی من میشن به بیشتر شدن احساس من کمک میکنند و این خیلی خیلی لذت بخش تره.

پس…
من مسئول این روز خوبم هستم 😊 😊