ورود / ثبت نام
0

چگونه احساس خوب داشته باشیم؟

احساس خوب
اندازه متن

احساس خوب مایه خوشبختی و سعادت در دنیا و آخرت است.

به عقیده من همانطور که آب مایه حیات است،‌ احساس خوب مایه خوشبختی و آرامش است.

از روزی که با قوانین ذهن و تغییر زندگی آشنا شدم بارها خوانده و شنیده بودم که بودن در احساس خوب شرط مهم برای رسیدن به خواسته‌ها و اهداف است.

مدت های زیاد به دنبال راهکارهای داشتن احساس خوب بودم، موزیک های شاد گوش دادم،‌ به طبیعت می‌رفتم،‌ ورزش کردم،‌ کتاب های خوب خواندم و بسیاری کارهای دیگر انجام دادم تا به احساس خوب برسم اما این احساس پایدار و دائمی نبود.

هربار که در احساس بد قرار می گرفتم نگران می شدم که احساس خوب من چه شد؟ کجا رفت؟ و چگونه باید دوباره احساس خوبم را به دست بیارم؟

به دنبال احساس خوب بودن خیلی سخت تر از نگهداری احساس خوب است.

چرا که هربار به احساس بد می‌رسیدم سعی می‌کردم از طریق مختلف در احساس خوب قرار بگیرم چون بارها شنیده بودم که اگر احساس خوب نداشته باشم در مسیر رسیدن و تجربه خواسته‌هایم نیستم.

شباهت لاغر شدن با احساس خوب داشتن

پس از مدتی که در تلاش برای به دست آوردن احساس خوب بودم و هربار با از دست دادن احساس خوب دچار ترس از خارج شدن از مسیر صحیح رسیدن به خواسته‌ها می‌شدم به این نتیجه رسیدم که ماجرای احساس خوب داشتن مشابه داستان لاغری است.

همانطور که سال‌ها برای لاغر شدن تلاش می‌کردم و هربار با سختی و رنج مقداری لاغر می‌شدم ولی بعد از مدنی دوباره به حال قبل بر می‌گشم این‌بار در مورد احساس خوب این روند در حال تکرار شدن است.

من در سال‌های زیادی از زندگی به دلایل مختلف دچار احساس بد شده بودم و از زمانی که در مسیر تغییر زندگی قرار گرفتم به دنبال این سوال مهم بودم:

چگونه احساس خوب داشته باشم؟

این سوال مشابه سوالی بود که سالهای زیادی ذهن مرا به خود اشغال کرده بود.

چگونه لاغر شوم؟

شباهت این دو سوال و نحوه عملکرد من برای دستیابی به احساس خوب همانند تلاش من برای رسیدن به لاغری سب شد تا به همان طریق که موفق به تجربه لاغری شدم برای تجربه داشتن احساس خوب عمل کنم.

برای رسیدن به احساس خوب پایدار سوالات زیر را در ذهنم ایجاد کردم.

۱- چرا باید احساس خوب داشته باشم؟ ضرورت احساس خوب داشتن چیست؟

۲- چگونه باید احساس خوب داشته باشم؟ از چه راه هایی احساس خوب در خودم ایجاد کنم؟

۳- موانع داشتن احساس خوب چیست؟

یافتن پاسخ برای این موارد سبب شد که پس از سال ها موفق به تجربه احساس خوب پایدار و همیشگی شوم.

البته این به معنای نداشتن احساس بد یا قرار نگرفتن در احساس بد نیست بلکه به این معنی است که در طول شبانه روز زمان های بیشتری در احساس خوب هستم و چنانچه به هر دلیلی در شرایط احساس بد قرار بگیرم توانایی تغییر نگاه و در نهایت تغییر شرایط احساسی خود را دارم.

اهمیت احساس خوب داشتن و نقش آن در هدایت ما به سمت خواسته ها و اهداف سبب شد تا توضیحات مفصلی درباره آن برای دوستانی که علاقمند به تجربه احساس خوب پایدار هستند آماده کنم.

اطمینان دارم درک کردن آگاهی که در این فایل آموزشی ارائه شده است و همچنین عمل کردن به آنچه گفته شده است سبب می‌شود در مدت زمانی کوتاهی شرایط احساس کاملا متفاوتی داشته باشید.

منتظر خواند نوشته های شما هستم.

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tanasobefekri.com/?p=21761
برچسب ها:
21 نظر در مورد چگونه احساس خوب داشته باشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

   faribadeghani1371@gmail.com
   1400/07/15 23:07
   مدت عضویت: 164 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 419 کلمه

   سلام
   احساس خوب همون شاه کلید هستش
   شاه کلیدی ک باداشتنش میشه ب همه چی رسید ب ثروت به آرامش شادی تناسب خوشبختی
   احساس خوب مثل طعم شیرین ابنبات میمونه ک تو دهن ک اب میشه شیرینیش کل دهن رو برمیداره و کل وجودت ب وجد میاد عشق میکنی
   حس خوبم کل وجودت ب وجد میاره طعم احساس خوب از کل وجودت فرا میگیره
   حس خوب فیزیکی نیس و خب تحت شرایط بیرونی هم هس
   و ما باید تا حد امکان از ورودی های بد مثل فیلم اهنگ اخبار دوری کنیم تا حد امکان کم و کم بشه تا مخزن وجودمون رو از حس خوب بشه تا حس خوب جذب کنیم تو طبقات بالا باشیم
   حس خوب مثل آب گرمی میمونه ک کل وجودت گرم میکنه و ورودی منفی مثل چای نپتون میمونه ک تا میزنی ب اب ک زلال و صاف نماد حس خوبه رنگش عوض میشه حسه بد میشه کلا ی چیز دیگه میشه دیگه اب رنگش و خودش صاف نیس زلال نیس
   هنر اینجاست گ اگه حست بد شد بیای ی نبات بندازی تو اون چای و سعی کنی حست خوب بشه حالت عوض شه
   همه حال بدی ها و حس بدی ها از بی ایمانی ها میاد از این ایمان ک نداریم ک بابا اون نگرانی اون اضطراب اون خواسته ها رو باید وصل کنیم ب پرودگار جهان ک منشا زیبایی و قدرته مثل اون شارژ ک تا وصل ب برق میشه پر میشه زنده میشه سبز میشه
   من مثل گوشی شارژ همون فایلها ک باهاش حس خوب بیاد و وصل بشه ب برق همون خداس
   فریبا جانم درسته اضطراب هس درسته نگرانی درسته ناراحتی درسته عصبی از اطرافیانت ک مدام دخالت میکنن میدونم همش فضول و ادمهای منفی دورورت هستن
   ولی تو بخوای ک در اون حال نمونی بخواه ک زندگی کنی بخواه ک نمونی تو پایین بخواه ک اونا تو رو پایین نکشن
   بفهم ک دیگران هیچن فقط ور ور هستن بزار ور ور کنن ولی تو خودت با شارژ وصل کن ب خدایی ک عشق خودشه قدرت خودشه
   قبل این سایت همش از مرگ میترسیدم ولی الان ن
   چرا باید ترسید
   مرگم تولدی دوبارس
   تولدی ک میش خدای خوبم خدایی ک باوفاتر و عاشقتر از همش بهتر از اون نیس من خلق کرده تا عشق کنم زندگی کنم ولی افسوس ک من زندگی کردن بلد نبودم
   و اونقدر خدا عاشق منه اونقدر ک دوباره خواس من زندگی کنم هدایتم کرد تا احساسمو بهتر کنم و من ازش کمک میخوام تا وصل شم
   ممنون از استاد عزیز ک انقدر اسون و ساده درس میدید

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/11/09 18:04
   مدت عضویت: 775 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 1,343 کلمه


   (شرح بر اساس محتوا، منطقی کردن صحت محتوا)
   .
   چرا باید احساس خوب داشته باشیم ؟اصلا چه به درد ما میخوره ؟ما اول باید بدونیم چرا این احساس خوب رو نیاز داریم و چه نقشی در زندگی ما داره ؟اول باید جواب این سوالها رو بدیم که چه دلیلی داره که ما باید احساس خوب داشته باشیم ؟همانجور که گفتیم آب مایه ی حیات هست احساس خوب هم مایه ی سعادت در دنیا و اخرت هست .
   احساس خوب یه ابزاری هست که همیشه باید استفاده کنیم و اگر نباشه ما از زندگی لدت نمیبریم و هیچ درکی از زندگی نمیکنیم و ممکنه به نعمت وارد زندگی ما بشه ولی چون احساس خوب نداریم از این نعمت هیچ لذتی نبریم چون احساس ما بد هست .
   مثلا یه ماشین عالی به تو داده میشه و وارد زندگیت میشه اگر احساست بد باشه نمیتونی از اون لذت ببری .
   وقتی حست بد میشه همیشه به دنبال دلیل هستی برای اینکه بفهمی چرا حالت بد شد پس به دنبال دلیل نرو برای حال بد پس برو به دنبال دلیل برای حال خوب چون اونجوری هی حالت بدتر میشه .
   اگر حالت بد باشه و احساس خوب نداشته باشی حتی اگر در ماشین رویایت باشی اون رو درک نمیکنی و حتی این نعمت رو که سالها دوست داشتی تجربه کنی لذت نمیبری و نتونستی حالت رو خوب کنی و نعمتها برات بی ارزش میشن پس احسای خوب داشتن مایه ی خوشبختی و سعادت در دنیا و آخرت تو هست و حسرت نمیخوری .
   اگر حالت خوب نباشه انگیزه و اشتیاق و دل و دماغ نداری که کاری انجام بدی .
   اکثر افراد که در دورهای لاغری هم از مسیر خارج میشن اگثرا حالشون بد میشه و نمیتونن حالشون رو خوب کنن و خارج میشن .
   من اگر احساس خوب نداشته باشم نمیتونم بشینم و به این فایلها گوش بدم و بنویسم و با انگیزه این مسیر رو دنبال کنم و اگر حالم بد باشه امکان نداره همچین کاری کنم و من وقتی حالم خوبه انرژی درست به جهان صادر میکنم و حرفهام در قلب بقیه میشینه و اثر گدار هست.
   احساس خوب رو چطور داشته باشیم ؟هیچ راهی نداره که اون رو داشته باشیم ما اون رو داریم نمیخواد کاری انجام بدیم مثل چشم و گوش و قلب و .. که فابریکی همه ی آدم ها دارن.
   پس چی کار کنم ؟ من احساس خوب رو دارم فقط نباید بدش کنم برای همین بچه های کوچیک همه حالشون خوب هست چون فابریک بشر هست و خدا در همه ی انسانها قرار داده و اون در وجود همه ی ما هست و نباید کاری کنیم که حالمون بد بشه .
   ببینید وقتی چیزی نداریم و بریم از بیرون تهییه کنیم سختتر هست اما
   حال خوب پیش فرص انسانها هست و درون همه ی آدم ها هست و نمیخواد خودمون اون رو به وجود بیا ریم .
   بعضیا میگن حالمون بد هست چون در این کشوریم چون در این خانواده هستیم چون این فزرند و همسر رو داریم و …
   پس باید کاری کنم که حالم بد نشه ولی نمیدونیم چه کاری حال ما رو بد میکنه و اگر بدونیم و قبول کنیم این کار باعث حال بد ما میشه عمرا دیگه اون رو انجام بدیم مثل اینکه یه غدا آغشته به سم باش و بگن بخورین خوشمزه هست اما ما عمرا نمیخوریم پس این حال بد قابل لمس و فیزیکی نیست ممکنه در جسم ما یه درد فیزیکی باشه مثل سر درد و دندون درد و .. که با عکس و دنبال کردن پزشکی میتونیم علت رو بفهمییم و درمانش کنیم و اما و یه در دهایی هست که فیزیکی نیست مثل افسردگی و ناامیدی و حال بد ویا احساس پوچی که هیچ چیز برای ما لدت نداره و اینها فقط احساس هست و فیزیکی نیست که بببینیم چرا این احساس رو داریم و نمیتونیم با عکس گرفتن مثل سر درد و یا دندون درد مشکل رو حل کنیم .
   موضوعاتی که برای دیگران اتفاق میفته و شما با دیدین و حرف زدن اونها را وارد وجودتون میکنید اشتباه هست چون ذهن من مختص من هست مثل دندان و بینی من و من نمیتونم یه بویی رو استشمام کنم و برادرم اون بو رو حس کنه و یا من با گوشم چیزی بشنوم و بگم خواهرم هم شنید نه گوش من هست و یا بینی من هست و اینم ذهن من هست و شخصی من هست و نمیشه بگیم فلانی برو اونجا اون گل خوشرنگ رو بو کن ببینم من چه حالی پیدا میکنم و این اینقدر مسخره هست به همون مقدار هم مسخره هست که یکی دیگه بخواد حال من رو خوب کنه .
   حالا خیلیها میگن نه پس انسایت و وجدان و به بنی ادم اعصای یکدیگرند چی میشه اگر اینجوری فکر کنی تا ابد حالت بد میشه چون جدیدا اینقدرتکنولوژی پیشرفت کرده که اگر کسی اونور دنیا اتفاقی براش بیفته من میتونم چند دقیقه بعد دنبالش کنم به لطف رسانه ها و تکنو لوژی در حالی که هیچ ارتباطی به من نداره و کاری نمیتونم براش بکنم و فقط حالم رو بد میکنم فقط همین وقتی دنبال این موضوعات باشی چون ذهن هیچ راهی نداره بعد از یه مدت به شما احساس مرگ‌و ناامیدی دست میده .
   و اگر اخبار و رسانه ها که همش قتل و غارت و جنگ و سیل و زلزله و بیکاری و دزدی هست رو دنبال کنیم و ذهن همش اینها رو بفهمه میگه جهان جای بیخودی هست و جای به درد به خوری برای زندگی نیست و میرسه به بن بست و افسرده و ناامید میشه و کم کم بیمار میشه و در نهایت به مرگ میرسه .
   ما نباید اینقدر نگران همه باشیم و نمیدونیم اون چه دیدگاه و چه باوری داشته که حالا اینطور هست هرکس در هر شرایطی هست حقش هست شاید جمله ی بی رحمی هست اما چون خدا بارها بر تسلطتش بر جهان حرف میز نه و حتی میگه من رزق پرندگان در اوج آسمان و اون ماهی در عمق دریا رو میدم و از افتادن برگی بدون اذن خودش که امکان نداره حرف میزنه پس اون فرد هم در شرایط درست هست پس من نمیتونم بگم چرا اون فرد در اون حالت هست و چرا فلانی رو کشتن و … هر چقدر از این چرا ها وارد ذهنت کنی احساست بد میشه میخوای احساس خوب داشته باشی این چراها رو وارد نکن چون کاری برای بقیه نمیتونی بکنی مثل این هست که تو با دهنت غدا بخوری و یکی دیگه سیر بشه و یا تو چیزی گوش کنی یکی دیگه متوجه بشه .
   و خیلیا میگن جهان پر از بدبختی و رنج هست و همش منتظرن ببینن فرا چه اتفاق بدی میفته و چقدر در رنج و سختی هستن و اکثر این مشکلات مربوط میشه به خود آدمها
   همین چند شب پیش در جایی همش در مورد سران مملکت حرف میزدن و اون که تموم شد در مورد صحنه ی تصادف و اون که تموم شد در مورد دزدی فلان جا حرف میزدن و خوب که دقت میکنم افراد همیشه در مورد اتفاقهای بد و درد و بیماری و … حرف میزنن و چرا همه ی آدمها در مورد چیزایی حرف میزنن که مربوط به خودشون نیست و اتفاقی که میفته در مغز این افراد این هست که مغزشون هنگ میکنه و امید به زندگی در اونها به صفر میرسه و افسرده و ناامید میشن .
   بعضیا میگن اگه من خوب باشم باید همه در اطراف من خوب باشن نه اینطور نیست مثل یه لشکر یه نفره باید باشیم خیلیا مثل ما فکر نمیکنن عیب نداره به دنبال موضوعات خوب و صوتهای خوب و فیلم های خوب و هم صحبتهای خوب باشید و مراقبت کنید از ورودی های خودتون .
   حال خوب در همه ی ما هست ما نباید اون رو خراب کنیم با دنبال کردن موضوعات اشتباهی پس خرابش نکن .
   شاد باشید و مراقب ذهنتون باشید که مهمترین موضوع زندگیتون هست .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/08/15 09:25
   مدت عضویت: 652 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 117 کلمه

   سلام
   من کاملا باور دارم که اطلاعات اطراف باعث تغییرحال ما میشه،اصلا اخبار بد رو دنبال نمی کنم و از منفی ها دورم اما اطرافیان سرزنش می کنند که تو خیلی بی خیالی یا سرخوشی و….قبلا که در مورد ارزوها صحبت می کردم بد نگاه می کردند و می گفتند با سن تو این ارزوها خیلی زیادیه ولی خوشبختانه حال خوبم باعث می شد توجه نکنم .اما قطعا از طرف این همه ادم با افکار منفی این رفتار پذیرفته نیست ،این که مثل بچه ها از هر چیزی شاد باشی و ارزو داشته باشی .تنها چیزی که حال من و بد می کرد مشکل اضافه وزن بود که خوشبختانه با قرار گرفتن در مسیر لاغری حل شده .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/03/28 12:41
   مدت عضویت: 767 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 246 کلمه

   سلام به استاد عزیز
   من تا قبل از شروع دوره ورود به سرزمین لاغرها خیلییییی منفی نگر و افسرده و داغون بودم و همش فکر میکردم این دنیا محل ازمایش هست و خود خداوند هم در قران نوشتن ما شما را در سختی افریدیم😔
   و هر روز حالم بدتر میشد و همش مشکلاتم در زندگی جلوی چشمم بود😔
   هر اتفاقی میوفتاد من استوری میکردم تو اینستام و پست میزاشتم ازش و انتقاد میکردم و همش دوستان و فامیل بهم میگفتن اخر سر باید بریم تو رو از اوین جمع کنیم😅
   و منم همش میگفتم نباید سکوت کرد و …. و تاثیری که نداشت برای اون اتفاق فقط حال من هر روز بدتر و بدتر میشد😔
   یه روز تصمیم گرفتم صفحم تو اینستا رو تعطیل کنم و یه استوری کردم که حالم خوب نیست و چند وقتی نیستم و شروع کردم به تغییر افکارم الان بعد از حدود ۵ ماه حالم خیلی بهتره اصلا خبرها رو دیگه دنبال نمیکنم و همش دنبال زیبایی ها هستم.
   نمیدونید چقدر تغییر کردم، امیدوار شدم احساس میکنم و امید دارم که خداوند تمام مسکلاتم رو راه حلش رو جلوی پام میزارن و همش توجهم به طبیعت و زیبایی ها هست🌿
   پشت پنجره اشپزخانه برای گنجشک ها دانه میزیزم و هر بار میبینم دارن دانه میخورن قربون صدقشون میرم و لذت میبرم
   مشکلاتم همه هستند فقط دید من عوض شده
   البته هنوز خیلیییی جا دارم برای تغییر ولی از همینش هم راضیم و مطمئنم روز به روز بهتر میشم 😇😇😇
   خدای مهربانم ممنونم و ممنونم از شما بابت رهنمودها و اموزشهای مفیدتون🙏🏻🙏🏻🙏🏻

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   فاطمه قدیریان
   1399/03/27 22:29
   مدت عضویت: 804 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 173 کلمه

   سلام وقت بخیر خدمت شما استاد عزیز و سپاس از مطالب همیشه عالی تون
   خداروشکر میکنم که نجوای خانم منفی باف برای من خیلی کمتر شده و وقتی حالم بد میشه خیلی سریعتر نسبت به قبل به حال خوب برمی‌گردم و از این لحاظ بینهایت خوشحال هستم و خداوند رو سپاسگزارم……من یقین پیدا کردم که قطعا متناسب خواهم شد و خواسته ام را برای خودم خیلی کوچک کرده ام…و دقیقا صدای نجوای ذهنی در من کم و کمتر شده و این رو احساس کردم…..اما یک تغییر در من ایجاد شده که نمی‌دونم طبیعی هست یا نه!؟
   و اون اینه که جدیدا تمایلم به غذا شدیدا کم شده و اگر گرسنه باشم چند تا لقمه بخورم سریع سیر میشم و بدنم خیلی از غذاها رو پس میزنه در صورتیکه من همه چیز میخوردم …..بیشتر بدنم به سبزیجات و میوه و سالاد تمایل داره و گاهی اگه برخلاف این تمایل بخوام غذای پختنی بخورم حالت تهوع میگیرم که نمیتونم به خوردنش ادامه بدم ..
   استاد عزیز سوال من اینه که این همون تغییرات صحیح هست!؟؟؟؟

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    فاطمه قدیریان
    1399/03/28 21:07
    مدت عضویت: 804 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 3 کلمه

    سپاسگزارم استاد عزیز🙏🙏🌹🌹

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/03/27 12:26
   مدت عضویت: 803 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 172 کلمه

   سلام
   همیشه شنیده بودم که شخصیت چندسال دیگه تومثل ۵نفراول زندگی الان توهست
   خب استرس زیادی برای آینده خودم داشتم چون همش اطرافیان رادرنظرداشتم که چیکارمیکنندوخلاصه مدام توی ذهنم درگیربودم ولی باشنیدن این فایل عالی به این مانع بزرگ رسیدم که من نبایدمثل هیچکس باشم من بایدمثل خودم باشم وچون روح پاک خداتوی وجودمه پس اولین کسی که بایدمثل اون باشم ورفتارکنم خداست من الان تصمیم گرفتم بجای ۵نفراول زندگیم ویژگیهای خداوندراتوی ذهنم داشته باشم وسعی کنم اونهارادرون خودم پرورش بدم ودیگه هیچ نگرانی واسترسی برای آینده ام نداشته باشم چون هرروزاین ویژگیهاوصفات خداوندبیشترمیشه بدلیل همون تاثیر۵نفراول زندگی 😍
   درصورتی که افرادزیادی توی زندگی من هستندسعی میکنم بااحساس خوبی که فابریک دروجودم هست بااونهارفتارکنم ولی بااین وجودوتصورکه نیروی عظیم خداونددورمن رااحاطه کرده وهیچ رفتاروچیزی ازبیرون نمیتونه احساس من رابدکنه وازاین حاله نورعبورنمیکنه شایدبرخوردکنه ویه تکونی هم بخورم وکمی حسم وفکرم بدبشه ولی خیلی سریع بخاطراین نیروی الهی بسیارقوی دوباره به حس خوب برمیگردم وهمه چیزعالی میشه 🤗
   خیلی عالی بودخدایاشکرت ممنونم استادخیلی عالی مثال میزنیدوساده توضیح میدید که همه بتوننددرک کنند خداخیرکثیربه شماعنایت کنه ☺

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/03/27 06:09
   مدت عضویت: 808 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 201 کلمه

   سلام استاد دوست دارم با مثال توضیح بدهم
   یکی از دوستان سالها مستاجر بود و اطرافیانش کمک کردن تا اینکه بعد سالها بتونه یک خونه خارج از شهر بخره و دیگه مستاجر نباشه اول اینکه قبلا که مستاحر بود در مرکز شهر بود و براش خیلی عالی بود و نکته بعدی که در عرض دو سال خونش از دست داد و الان حتی برگشتن به جایگاه قبلی هم براش سخت واقعا. اون تو مدار مستاجری ومثال بعدی اینکه یکی از اقوام بعد سالها که صاحب خانه بود مستاجر شد و انقدر ذوق داشت و حالش خوب بود که من تو دلم میگفتم چه دل خوشی الان پسرش وقت دامادیش تازه مستاحر شده یا مثلا چه طور میتونه برای خونش گلدون بخره و انقدر به خونش برسه در کمتر از یکسال به بهترین خونه که حتی تو رویای من هم نمیشد تصور کرد رفت واقعا نتیجه حال خوب براش دیدم و این جمله استاد که هر کس در هر جایگاهی حقش قبلا برای حال خوب دنبال دلیل بودم و اینکه اصلا اگر یک روز حالم خوب بود عذاب وجدان میگرفتم با خودم میگفتم خیلی سر خوشی به این دلیل و این دلیل نباید خوشحال باشی ممنون استاد به خاطر حال خوبم ممنون

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/03/27 02:29
   مدت عضویت: 779 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 504 کلمه

   سلام به استاد گرامی و دوستان عزیز.
   چقدر زیبا بیان کردید من میدونستم که ما مسول حال خوب و بد خومان هستیم ولی این جمله که ما حال خوب رو داریم و خرابش نکنیم چقدر حالم خوب شد چقدر لذت بردم احساس کردم وجودم پر از حال خوب و آنقدر قدرتمند است که من دارمش یعنی دارا بودن و توانمند بودن یعنی وجودم سرشار از حال خوب، سرشار از خودست سرشار از لبخند به زندگی سرشار از امید سرشار از آرامش من اینا رو دارم فقط نزارم خراب بشه مثل اینه که من یه درخت بزرگ داشته باشم و زیر سایش بتونم استراحت کنم و برای استفاده بیشتر نزارم کسی به درختم اسیب برسونه
   با این فایل پسر ۶ سالهام اومد جلوی چشمام که داره بازی می کنه و زمین میخوره دعوا میکنه و آشتی میکنه در همه وقتها حالش خوب و چیزی که تغییر نمی کنه چون اصلا بلد نیست حالش رو بد کنه
   احساس توانمندی کردن خیلی قشنگ احساس قدرتمند بودن زیباست احساس بی نظیر بودن رویایی
   آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم یار در خانه و ما گرد جهان میگردیم
   این شعر وصف حال ماست ما حال خوب رو در خودمون داریم و داریم در بیرون از وجود خودمون دنبالش میگردیم ما داریم فقط باید مراقبش باشم
   همسرم بیشتر اوقات اخبارهای قتل و غارت و مریضی و ….که حالش رو بد کنه نگاه نمیکنه و حتی اگه چیزی رو خودش ندیده باش اصلا در موردش حرف نمیزن همیشه میگه وقتی من نتونم مشکلی رو حل کنم پس نه می بینم نه میشنوم و نه نگاه می کنم حداقل حال خودم رو که میتونم خراب نکنم ولی تا امروز نمیتونستم درک کنم چون من هم فکر میکردم حال خوب رو باید جستجو کنی سخت کوشی کنی کتاب بخونی و بدست اوردنش سخت مثل لاغری
   خدایا شکرت که این روزا حالم بد شده بود و داشتم سعی میکردم حال خوب بدست بیارم شکرت که لاغری داشت تو دهنم سخت میشد که با این فایل دوباره به مسیر برگشتم
   حال خوب و لاغری از روز اول در وجودمون بوده که با محرکهای خارجی ما حال خودمون رو بد می کنیم و جسم رو با رفتارها و باورهای اشتباه از تناسب خارج کردیم
   یاد صحبت گرم این روزا شدم که همه ما همیشه داریم می شنویم یاد قدیما بخیر چقدر دلمون خوش بود همون جمله استاد تا قبلا ما از همسایه خبر داشتیم و بعد شد کوچه بالاتر هم خبر دار شدیم حالا هر اتفاقی در هر گوشه از دنیا رخ بده ما در همون دقیقه میتونیم زنده ببینیم پس ما دسترسی به اطلاعات ناخوشایند رو زیاد داریم
   وقتی من نتونم یه هر طریقی به کسانی که براشون اتفاق ناگوار افتاده کمک کنم حداقل میتونم حق النفس خودم رو ضایع نکنم و با خودم مهربون باشم من اگه عاشق خودم نباشم چطور میتونم به دیگران کمک کنم.
   مرسی استاد بخاطر این فایل بی نظیر مرسی که من رو با نعمت داشتن حال خوب اگاه کردی و اشتیاق رسیدن به تناسب رو در خال برگشت به اول در وجودم دوباره زیاد کردید مرسی که هستید🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/03/26 16:12
   مدت عضویت: 815 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 495 کلمه

   چه نکته ی جالبی چقدر قشنگ گفتید که حال خوب در همه ما هست فقط مراقبت میخواد که سالم و سلامت به کارش ادامه بده و باعث تجربه لذت بیشتر از زندگی میشه من واقعا تا الان فکر میکردم یعنی باور این بود که حال خوب ی چیز بیرونیه که هرروز باید ی جوری بهش دسترسی پیدا کنم مثلا ورزش کنم که باعث حال خوبم بشه وگرنه اگر ورزش نکنم طبیعیه که حالم بد شه کما اینکه دقیقا در این مدت کرونا که باشگاهها بسته بود یکی از موضوعاتی که باعث بد بودن حال من می‌شد باشگاه نرفتن بود و البته که تحرک و ورزش باعث ترشح اندورفین و سرتونین میشن ولی بارها برای من پیش آمده که حالم بد بوده رفتم باشگاه که خوب شم آدم‌های متناسبیو دیدم که فقط به قصد وقت گذرونی و حرف زدن اومدن باشگاه و اصلا نمیتونن ورزش کنن و من در راه مبارزه با چاقی با شدت بالای ورزش احساس حقارت و بدبختی کردم و حتی در راه برگشت تو ماشین به حال خودم و بدنی که هیچ وقت باهاش در صلح و دوستی نبودم گریه کردم .عجبااااا چقدر واضح و جلوی چشم بود و من بی توجه دقیقا بچه ها همیشه حالشون خوبه سرحال ،شاد،با ی بستنی و ی شکلات میتونن ساعتها خوشحال باشن از کوچکترین چیزها لذت میبرن و اگرم ناراحت میشن به سرعت فراموش میکنن و میخندن و کم کم بزرگ که میشن تازه میفهممن که حال بد چیه و دیگه ولش هم نمیکنن ،خیلی نکته‌ظریف و زیبایی بود واقعا استاد و زیباتر اینه که همه ی بچه ها و نوزادها ی دنیا در هر شرایط جغرافیایی و مالی و خانوادگی باشند همینجورین همشون حالشون خوبه و میخندن و ما بزرگترها اسمشو میزاریم بچه اس نمیفهمه که خوشحاله👀و بارها شنیدیم که قربون بچگی هیچی حالیت نبود و حالتم خوب بود 😊من خودمم بارها این جمله رو گفتم ولی موضوع در اصل اینه که اون اتفاقا بهتر از من نوعی میفهمه که حالش خوبه و نفهم منم🤓😂یادمه ی جا خوندم که به جای اینکه به بچه هاتون زندگی کردن یاد بدید ازشون زندگی کردن یاد بگیرید .ولی واقعا امروز برام رمزگشایی شد که منظور چی بوده.استااااااد شما بی نظیری 🌺🌺🌺🌺من سالها در پی کشف رمز و راز زندگیو و کلا حقیقت هستی و چرایی وجود بودم ولی هیچ کتاب و استادی نداشتم که اینقدر واضح ،خودمونی و ملموس و در حین حال علمی و منطبق بر شواهد درس بده 🌹🌹خدا حفظتون کنه برامون و چقدر دوست دارم ی میتینگ بگذارید و این حال خوبیو که از طریق فایلها منتقل میکنید رودرو تجربه کنم .من تهرانم و حاضرم تا دزفول هم بیام برای ی ورکشاپ مثلا دو سه روزه 😊😊به به که در اصل اسکیل شاپ (اموزش مهارت)واژه ی بهترینه برای دوره های ما.👀👀به به من همین الان حسش کردم اون اسکیل شاپو🌺🌺🌺چه فایل خوبی،چه حس و حال خوبی ،و در نهایت ی روز خوب شروع کردم با این ویدئو و البته که مراقبت از داشته ها خیلی راحتتر و کم هزینه تر از بدست آوردنشونه.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/03/25 21:52
   مدت عضویت: 810 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 123 کلمه

   سلام به شما و به همه دوستان همراه .
   خیلى لذت بخشه که ما حس خوب رو داریم و فقط باید مراقبش باشیم.
   استاد واقعا شما فکر میکنید لشگر یک نفره هستید؟؟؟
   پس این همه طرفدار -عاشق- و همراه که در گوشه و کنار دنیا مشتاقانه دنبال راه زیبا و تأثیر گزار شما هستند چیه؟؟؟🌸🌸🌸🌸
   من فقط میگم شما و من و همه دوستانى که به تناسب رسیدن و هنوز مثل آدم تشنه که نیاز شدید به آب داره خودش رو در این مدار نگه میداره مثل لشگر شکست ناپذیر داره بى وقفه با نیروى الهى حرکت میکنه و زیباییهاى خداوند و آفریدهاش رو به نمایش میزاره تا هر کى اهل دله ولى جا مونده زودتر ملحق بشه همه در یک لشگر ملکوتى و رؤیایى هستیم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1399/03/26 14:20
    مدت عضویت: 834 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 26 کلمه

    سلام دوست عزیز
    کاملا با شما موافق هستم استاد عزیز ما نباید فکر کند که لشکر یکنفره است او هزاران سرباز وفادار در لشکر خود دارد 👏💪🙏👍🌹🦋💕

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    1399/03/27 11:04
    مدت عضویت: 803 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 23 کلمه

    سلام دوست عزیزم
    خیلی عالی بیان کردیدومن خداراهزاران مرتبه شاکرم که دراین لشکرقرارگرفتم که سرشارازعشق ونورالهی وشادی وثروت وسلامتی زیبایی وبهترینهای خداوندهست 🤗

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/03/25 13:47
   مدت عضویت: 662 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 483 کلمه

   سلام. خداروشکر میکنم که اگر ازش درخواست کنیم به بهترین نحو هدایت میکنه.امروز من احساسم بد شده بود و چون میدونم همیشه در کانال و سایت تناسب فکری موضوعاتی برای بهتر کردن حس و حال من وجود داره در تلگرام اطلاعیه این فایل رو دیدم و وقتی فایل ویدئویی شروع شد تا چند دقیقه اول داشتم گریه میکردم، بعدش آروم شدم و الان که فایل تموم شده خیلی احساس خوبی دارم.
   حالا چرا حالم بود. من چون در دوره‌ی لاغری با ذهن شرکت کردم و دو سه سایز هم کم کردم لباسام خیلی گشاد شده و چون در دوره تعهد دادم تا وقتی به سایز ایده آلم که ۳۸ هستش برسم، خرید نکنم و همچنین الان به خاطر بیماری شرایط خرید نیست، به مادرم گفتم لباسام رو بدیم خیاط تنگ کنه اما هم مادرم و هم مادربزرگم مخالفت کردند که نه اینا اندازه است و حتی دخترعموم گفت دوباره چاق میشی این کارو نکن البته اون نمیدونه من از روش ذهنی لاغر شدم و تو این فازا نیست اصلا.
   خلاصه من کلی حالم گرفته شد که اینهمه لاغر شدم که آخرش تو مهمانی آخر هفته لباس گشاد بپوشم؟ چه فایده؟ در حال گریه اومدم تلگرام و بعد سایت و فایل رو دیدم و حالم خوب شد خداروشکر.
   برداشت من از فایل برای خودم:
   ۱.استاد گفتن احساس خوب درون ما وجود داره و لازم نیست برای ایجاد کردنش کاری انجام بدیم فقط باید کارهایی رو انجام ندیم و خود به خود احساس ما خوب میشه این موضوع من رو یاد فایل سرعت ترمیم و تخریب انداخت که اونجا هم استاد میگفتن بدن انسان خود به خود و اتوماتیک به سمت متناسب شدن و سلامتی بیشتر در حرکت هستش و سرعت ترمیم هرلحظه و همیشه در حال فعالیت هستش اگر ما با سرعت تخریب تلاش های اونو بی اثر نکنیم. در واقع ما راحت متناسب میشیم اگر سرعت تخریب رو صفر کنیم و دیدم که چه قدر موضوع لاغری و احساس خوب بهم شباهت دارند.
   ۲.دیروز در igtv ویدیویی از استاد دیدم که درباره ی لاغری تا عید بود و میگفتن بابا کسی به شما نگاه نمیکنه اصلا. همونقدر که برای شما مهمه بقیه چی پوشیدن برای بقیه هم مهمه شما چی پوشیدین. هیچی. برای بقیه اهمیت نداره اصلا.
   به خودم گفتم کسی در مهمانی اصلا نگاه من نمیکنه که. همه مشغول خودشون هستن و متوجه نمیشن که چه قدر لباس من گشاده.
   ۳.گفتم من یه زمانی آرزوم بود این اندام نه یه ذره لاغر تر از چیزی که بودم حالا که خیلی متناسب ترم. چرا از این لذت نبرم. ببین چه قدر تغییر کردم که هیچ کس نمیخواد باور کنه و نمیتونه. به من ربطی نداره 🙈.
   من باید شاکر باشم که در مسیر متناسب شدن هستم 😊 😊 و از خدای درونم و جسمم عذرخواهی کردم و خواستم که بیشتر و باز بهتر متن بشم و به تناسب اندام ایده آل خودم برسم.
   ۴.خیلی خیلی خیلی خیلی عالیم الان. خدایا شکرت 💚 استاد سپاسگزارم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/03/25 13:45
   مدت عضویت: 844 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 122 کلمه

   سلام خدمت استاد گرامی .من یک سوالی داشتم که احساس بدی که اطرافیان با حرفهایشان و رفتار و بی احترامی شون نسبت به ما ایجاد می کنن و ما نه می تونیم جوابشو رو بدهیم چی کار کنیم ،خیلی سعی کردم که خودمو از این احساس نجات بدهم و خودم رو قانع کنم و توجهی نکنم ولی باز میاد سراغم و من می بینم که قوطه ور اون افکار منفی هستم و حالم رو بد می کنه ،بیشترین احساس منفی من در این مورده وگرنه من زیاد اخبار و حوادث را نگاه نمی کنم این بیشترین احساس منفی رو در من ایجاد می کنه اگه لطف کنید و بگید چی کار کنم تا از این احساس خلاص بشم ممنون می شم؟

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/03/25 11:43
   مدت عضویت: 741 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 488 کلمه

   وقت بخیر
   احساس خوب در وجود ما هست فقط باید کارهایو انجام ندیم که حالمونو بد کنه ،جمله عمیقیه
   ۲ساله که کلا با تلوزیون خداحافظی کردم و هیچ اطلاعی ازش ندارم ،اخبار اینستاگرامم دنبال نمیکنم بجز چندتا پیج قوانین جهان هستی و لباس وپوشاک واگرم پیامی واسم بیاد در جا پاکش میکنم ولی بعضی اوقات ناخواسته متوجه برخی اخبار ناگوار میشم ،مخصوصا که با مادرم وخواهرم زندگی میکنم وخونه ما همیشه پر رفت و آمده و از هر کدومشون چیزایی میشنوم ،بیشتر اوقات تو اتاق خودم هستم واجازه ورود برای شنیدنو نمیدم ،با افراد زیادی هم ترجیح میدم رفت وآمد نداشته باشم میدونم که حرفای قشنگی نمیزنن ،بیشتر وقت خودمو به گوش دادن فایل وتمریناتم میگذره ویا به کارهای منزل یا تمرین رقص یا تنیس ،به هیچ عنوان کسی منو بدون هندزفری نمیبینه ،دیشب رفته بودم بام تهران ،چندتا خانم داشتن حرفای نامربوط میزدن سریع هندزفری گذاشتم ویه فایل عالی گوش دادم ،من حاکم ذهن وبدن خودم هستم وبه مغزم فرمان میدم که چشم وگوشم فقط دنبال خواسته های من باشن وبا این تمرین میرم تو مسیر دیدن بیشتر خواسته هام ،،ولی گاهی اون حال بد درونیه ،یعنی تو وجود من از ۱سالگی تا ۷سالگی یه برنامه هایی دانلود شده که توش یه عالمه نگرانی ذخیره شده ،به مرور زمان اون باورها به نجواهای ذهنی تبدیل میشه و وارد زندگی روتین من میشه ،بدنم برای مخافظت از من در مقابل اون استرس ها ،یه مواد شیمیایی تولید میکنه ،که این مواد شیمیایی برای طولانی مدت باعث میشه امواج
   ذهنی من بالا بره واین موضوع برای بدن مضره،یعنی بدن همیشه در حالت اضطراره ،در حال دفاعه ،احساس میکنه کسی میخواد بهش حمله کنه ،واسه همین بیشتر اوقات تو استرس هستیم ،به مرور بدن به این مواد شیمیایی اعتیاد پیدا میکنه وبعد از اون خود به خود اون مواد تولید میشه وما همیشه در حالت اضطراب هستیم که این برامون خوب نیست ،پس ما با این نوار ضبط شده دوران قدیم خودمون هر روز بیدار میشیم وهمون کارهایو انجام میدیم که هر روز انجام میدیم وبدن هم در حال ترشح اون مواد هست ،،،حالا برای تغییر بدن از اون حالت ها باید اون برنامه های دانلود شده ذهنو تغییر بدیم که مغز فرمان های جدید بفرسته ،وقتی زیاد روی باورهای جدیدمون تمرین کنیم ،نجواهای ذهنی ما تغییر میکنه ودیگه اون مواد اعتیاد اور و نمیخواد و به شکل بهتری عمل میکنه و احساسات درونی ما هم روبه بهبودی میره ،خود من از این مسئله رنج میبردم و وقتی کتاب دکتر جودیسپانزارو خوندم به اسم شکستن عادت های کهنه، ،تازه متوجه شدم چی تو بدنم میگذره که همش اضطراب دارم ، خدارو شکر الان هم به دوره عزت نفسی هدایت شدم که مدام در حال تغییر اون نوار ضبط شده دوران قدیم هستم ونتایج فوق العاده ای گرفتم

   سپاسگذاری برای داشته ها ،تمرکز وتوجه بر خواسته ها،ساختن یک شخصیت جدید مورد دلخواه وتمرین وتکرار ،دوری کردن از اخبار وافراد منفی وبودن در جاهای شادتر کمک میکنه حال بهتریو داشته باشیم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/03/25 11:18
   مدت عضویت: 726 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 212 کلمه

   سلام استاد چقدر نکته مهم وعالی ای بود ومن دقیقا برعکس فکر میکردم همیشه فکر میکردم ما (چون خودم اینطور بودم)احساس معمولی و بد پایه امونه و احساس خوب رو خودمون باید اگاهانه در خودمون ایجاد کنیم و با ورودیهای مثبت،اهنگهای شاد و رقصیدن،دیدن کلیپ های خنده دار و… این حال رو تغییر بدیم ،در صورتیکه این کاملا برعکسه،احساس خوب ذاتا وجود داره با ورودیهای منفی خراب میشه،وچقدر این موضوعات ذهنی همگی مثل همن لاغری ،موفقیت مالی،روابط عالی،احساس خوشبختی،سلامتی و…. همگی از ورودیهایی که میدیم به ذهنمون شروع میشن ورودی رو تغییر بده تا خروجی تغییر کنه،منم مثل شما مدتهاست سعی میکنم ورودی منفی از طریق تلویزیون و اخبار و فیلم و سریال و اینترنت وارد ذهنم نکنم وتا جایی که تونستم همینقدر هم موفق بودم ،
   خود من بزرگترین عامل احساس بدم رو واکنش به نداشتن درامد روزانه میدونم،دقیقا وقتی درامد روزانه ام کمه یا اصلا نیست حالم بد میشه و جالبه چون میدونم که احساس بد هم نباید داشته باشم و دارم دوباره بدتر میشه، همیشه انتظارم اینه که چون دارم کار میکنم روی ذهنم پس باید نتیجه عالی تر باشه و چون همیشه اینطور نیست حالم گرفته میشه ،میدونم تمام قانون اینه “حال خوب پایدار”
   ومن بالاو پایین شدنهای احساسی زیاد دارم،ممنون بابت فایل عالی و ممنون میشم راهنماییم کنید

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/03/25 10:49
   مدت عضویت: 568 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 26 کلمه

   توضیحاتتون کامل و.جامع بود ممنون از اینکه وقت گرانقدرتان را بی شائبه در اختیار دیگران می گذارید پاداشتان با اوستا کریم معجزه در زندگیتان همواره جاری

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   پونه عدل تهرانی
   1399/03/25 07:53
   مدت عضویت: 834 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 456 کلمه

   وقت شما بخیر!
   اینو من واقعا به وضوح تجربه کردم هر وقت احساسم خوبه همه چی و خوب می بینم از همه چی لذت می برم حتی یه نفر عصبانی سر راهم قرار می گیره ناراحت نمی شم ولی وقتی حالم خوب نباشه بهترین چیزها جلوم باشه اصلا لذت نمی برم واقعا همینطور الان تازگی ها یاد گرفتم که نزارم کسی حالم و بد کنه بهتر شدم همش می گم نزار انرژیتو بگیره کسی یا چیزی ! واقعا احساس خوب داشتن منبع همه چیز هستش!
   نیاید بزاریم شیطونه بیاد سراغمون و احساسمون و بد کنه! واقعا بعضی وقتها هم اصلا کسی قبل از اینکه حرف بزنه احساسش و انرژیش معلومه خیلی وقتا من می فهمم شاید خیلی‌ها هم اینطور باشن!
   نباید بزاریم حالمون بد بشه ! اگه بدونیم چه کاری حال آدم و بد می کنه آدم اون کار رو انجام نمی ده!
   این اتفاقات و که من دوست ندارم دنبال نمی کنم ولی یه موقع ها کسایی چیزهایی تعریف می کنن اجباری آدم باید گوش بده و جدیدا من بعضی وقتها می گم نمی خوام بشنوم لطفا ادامه ندید!
   ذهن فقط مال ما است من هم همینا رو می گم ولی بچه ها و بزرگ ها همه اینا و می بینن و هی هم تکرار می کنن ما که از دستمون کاری بر نمیاد شاید دخترم هم خودش متوجه بشه زودتر اینها و گوش نده ! نژاد پرستی و این برنامه ها رو
   به قول شما هر روز یه داستانیه و من یه موقع اصلا می ترسیدم برم تو اینستا و فیس بوک !
   هر جا هم برام پیام و ویدیو میدان اصلا باز نمی کنم پاک می کنم سریع ! منم همیشه می گم خدا می دونه علت ‌دلیل‌ها و ما که چیزی نمی دونیم خیلی چیزها و ما نمی تونیم دلیلش و بفهمیم ! واقعا هم همینطور هست داستان موسی که توی قرآن هست با یه نفر رفته بود که گفته بود اگه با من می خوای بیای هیچ چیزی نپرس چرا این چرا اون چون متوجه نمی شی بعد آخرش دید که هر کاری اون کرد دلیلی داشت برای خودش!
   حالا من جزییاتش و یادم نمیاد باید دوباره بخونم ایشالله!
   منم هیچ کی و نمی شناسم از اطرافم و حوصله ندارم از اول هم اینجوری نبودم اطلاعاتم کم بود همیشه از اخبار و جریانات!
   به قول شما نمی شه به بچه هاش هم آدم اجبار کنه باید خودشون تجربه کنن ولی من گفتم بهش حتی از قرآن هم براش مثال زدم اونو خوشش اومد که گفتم همه ما از نسل آدم و حوا هستیم سفید و سیاه و…. به علت مکان هست که اونجا هستیم برا ی همین ما نشانمونه که مال کجا هستیم اولین نژاد پرست شیطان بوده که ساده نکرد به انسان و گفت من بهترم چون از آتش هستم آتش از گل بهتره
   م خدا

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/03/25 04:29
   مدت عضویت: 834 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 588 کلمه

   سلام استاد عزیز
   چه فایل قشنگ و ارزشمندی بود بسیار لذت بردم و کاملا با شما موافق هستم من هم دنبال اخبار و اتفاقات نیستم بر عکس همسرم با اینکه ۳۶ سال است که در ایران زندگی نمی کنیم ولی او تمام اتفاقات سیاسی آنجا را که معمولا ناراحت کننده و غیر عادلانه است دنبال میکند و خودش هم میگوید که خیلی حالم بد میشود به او میگویم خوب دنبال نکن وقتیکه کاری از دستت بر نمی آید به جز اینکه اعصاب خودت را خرد کنی و ناراحت بشی و حال خودت را بگیری
   اما فکر میکنم این اشخاص یک جوری معتاد به این رفتار هستند و برایشان سخت است که خودشان را عوض کنند با اینکه میدانند دارند به خودشان صدمه میزنند
   من صریحا به او گفته ام که این اخبار را با من در میان نگذار اصلا علاقه ای به شنیدنشان ندارم و خوشبختانه اینرا یاد گرفته که مرا در اینمورد شریک نکند
   یادم میاد وقتیکه از مسافرت خارج در ماه مارس به خانه برگشتم انموقع بهبوهه اخبار در مورد ویروس کرونا بود داشتم با خواهرم راجع به سفر خوب و هیجان انگیز و روحانی که داشتم حرف میزدم و او چیزی در مورد این ویروس گفت و من گفتم من اخبار در مورد کرونا را دنبال نمیکنم و نمیدانم چه میگذرد که او گفت نمیشه که آدم یک حبابی برای خودش درست کنه و در آن زندگی کنه و خبر از محیط اطراف و دنیا نداشته باشه من گفتم چرا که نه این بهتره که من خودم را در مورد مسائلی که ربطی به من نداره و کاری از دست من بر نمیاد درگیر نمیکنم و حال خودم را بد نمیکنم یا اینکه با شنیدن اخبار ناگوار خودم را ناراحت کنم الان زندگی من بهتره یا زندگی تو که خودت را بی جهت در فشار ناراحتی می گذاری او گفت خوب ممکنه خبرهایی باشه که تو باید بدانی گفتم اون خبرها یک جوری به من می رسه مثلا چون دولت رفت و آمدهای غیر ضروری را منع کرده بود و من نمی توانستم پسرم و خانواده اش را ببینم و دلم برای نوه هایم به شدت تنگ شده بود
   به خواهرم گفتم هر وقت این محدودیت برطرف شود پسرم در مورد آن با اطلاع شده و مرا در جریان میگذارد که همینطور هم شد
   خلاصه فکر نکنم توانسته باشم خواهرم را قانع کنم و هیچ اهمیتی هم ندارد که او قانع بشود یا نه هر کس مسئول زندگی خودش است و هر راهی را که بخواهد میتواند انتخاب کند
   برای من هم مهم نیست که آنها در مورد من چی فکر میکنند و این روش زندگی مرا قبول دارند یا نه حتی همسرم روش خودش را ادامه میدهد و من روش خودم البته او با دیدن روش من مقداری از دنبال کردن این وقایع کم کرده ولی متوقف نکرده است
   الان که مواظب ورودی های ذهنم هستم وقتیکه در جمعی هستم بیشتر متوجه این میشوم که تمام حرفها در مورد وقایع بد و ناگوار است و من اگر بتوانم از آن جمع به بهانه ای خارج میشوم و یا اینکه سعی میکنم موضوع صحبت را عوض کنم ولی طولی نمی کشد که دوباره مسیر صحبت به قبل بر میگردد
   الان تصمیم گرفته ام که در این جمع ها از اول بگویم که من علاقه ای به شنیدن اخبار منفی ندارم و اگر آنها موافقت کردند که موضوع صحبت را فقط به اخبار مثبت و خوشحال کننده اختصاص بدهند در جمع شان باشم وگرنه خودم را از جمع آنها جدا کنم حالا ببینم چطور پیش میروم
   مجددا از به اشتراک گذاشتن این فایل گرانقدر از شما ممنونم 🙏🙏🙏

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1399/03/25 04:14
   مدت عضویت: 823 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 120 کلمه

   سلام و خدا قوت به شما استاد واقعا ممنونم از این فایل عالی امشب شما واقعا دارم به این نتیجه می رسم که هرچی برام پیش میاد راه حلش هم میاد از طرف شما من ۲ سه روزی بود نمی دونستم حالم خوب نمیشد کمی دلتنگ مادر بودم چون مدت ۳ سالی هست نتونستم در کنارش باشم البته به لطف واتساب مرتب می بینمش ولی باز نمی دونستم چرا دل تنگم و چرا حس خوبی نداشتم البته همش سعی می کردم به اقای منفی باف و سرو صداهاش گوش ندم برم پیاده روی ویا آشپزی کنم و واقعا خوشحالم که این فایل شما دید من را عوض کرد و حس خوب را باید در خودم مراقبت کنم و حفظ کنم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم