احساس خوب مایه خوشبختی و سعادت در دنیا و آخرت است.

به عقیده من همانطور که آب مایه حیات است،‌ احساس خوب مایه خوشبختی و آرامش است.

از روزی که با قوانین ذهن و تغییر زندگی آشنا شدم بارها خوانده و شنیده بودم که بودن در احساس خوب شرط مهم برای رسیدن به خواسته‌ها و اهداف است.

مدت های زیاد به دنبال راهکارهای داشتن احساس خوب بودم، موزیک های شاد گوش دادم،‌ به طبیعت می‌رفتم،‌ ورزش کردم،‌ کتاب های خوب خواندم و بسیاری کارهای دیگر انجام دادم تا به احساس خوب برسم اما این احساس پایدار و دائمی نبود.

هربار که در احساس بد قرار می گرفتم نگران می شدم که احساس خوب من چه شد؟ کجا رفت؟ و چگونه باید دوباره احساس خوبم را به دست بیارم؟

 

به دنبال احساس خوب بودن خیلی سخت تر از نگهداری احساس خوب است.

 

چرا که هربار به احساس بد می‌رسیدم سعی می‌کردم از طریق مختلف در احساس خوب قرار بگیرم چون بارها شنیده بودم که اگر احساس خوب نداشته باشم در مسیر رسیدن و تجربه خواسته‌هایم نیستم.

 

شباهت لاغر شدن با احساس خوب داشتن

پس از مدتی که در تلاش برای به دست آوردن احساس خوب بودم و هربار با از دست دادن احساس خوب دچار ترس از خارج شدن از مسیر صحیح رسیدن به خواسته‌ها می‌شدم به این نتیجه رسیدم که ماجرای احساس خوب داشتن مشابه داستان لاغری است.

همانطور که سال‌ها برای لاغر شدن تلاش می‌کردم و هربار با سختی و رنج مقداری لاغر می‌شدم ولی بعد از مدنی دوباره به حال قبل بر می‌گشم این‌بار در مورد احساس خوب این روند در حال تکرار شدن است.

من در سال‌های زیادی از زندگی به دلایل مختلف دچار احساس بد شده بودم و از زمانی که در مسیر تغییر زندگی قرار گرفتم به دنبال این سوال مهم بودم:

 

چگونه احساس خوب داشته باشم؟

این سوال مشابه سوالی بود که سالهای زیادی ذهن مرا به خود اشغال کرده بود.

چگونه لاغر شوم؟

 

شباهت این دو سوال و نحوه عملکرد من برای دستیابی به احساس خوب همانند تلاش من برای رسیدن به لاغری سب شد تا به همان طریق که موفق به تجربه لاغری شدم برای تجربه داشتن احساس خوب عمل کنم.

برای رسیدن به احساس خوب پایدار سوالات زیر را در ذهنم ایجاد کردم.

۱- چرا باید احساس خوب داشته باشم؟ ضرورت احساس خوب داشتن چیست؟

۲- چگونه باید احساس خوب داشته باشم؟ از چه راه هایی احساس خوب در خودم ایجاد کنم؟

۳- موانع داشتن احساس خوب چیست؟

 

یافتن پاسخ برای این موارد سبب شد که پس از سال ها موفق به تجربه احساس خوب پایدار و همیشگی شوم.

البته این به معنای نداشتن احساس بد یا قرار نگرفتن در احساس بد نیست بلکه به این معنی است که در طول شبانه روز زمان های بیشتری در احساس خوب هستم و چنانچه به هر دلیلی در شرایط احساس بد قرار بگیرم توانایی تغییر نگاه و در نهایت تغییر شرایط احساسی خود را دارم.

اهمیت احساس خوب داشتن و نقش آن در هدایت ما به سمت خواسته ها و اهداف سبب شد تا توضیحات مفصلی درباره آن برای دوستانی که علاقمند به تجربه احساس خوب پایدار هستند آماده کنم.

اطمینان دارم درک کردن آگاهی که در این فایل آموزشی ارائه شده است و همچنین عمل کردن به آنچه گفته شده است سبب می‌شود در مدت زمانی کوتاهی شرایط احساس کاملا متفاوتی داشته باشید.

منتظظر خواند نظرات شما دوستان خوبم هستم.

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن