ورود / ثبت نام
0

زندگی با اراده خداوند (قسمت دهم)

زندگی با اراده خداوند
اندازه متن

در دو قسمت قبل درباره برخی از ویژگی های اراده خداوند توضیح داده شد.

درباره وبژگی خلاقیت، عشق، مهربانی، زیبایی و گسترش بعنوان 5 ویژگی بارز اراده خداوند توضیح داده شد و طریقه عمل کردن بر اساس این ویژگی ها شرح داده شد.

به این شکل ما می توانیم مسیر افکار و عملکرد خود در زندگی را از همسو بودن با اراده شخصی به سمت همسو شدن با اراده خداوند تغییر دهیم. ما باید سعی کنیم ویژگی های اراده خداوند را در خود ایجاد کنیم و این کار نیاز به بارها مطالعه نوشته های باورساز و سعی در عمل کردن به توضیحات ارائه شده دارد.

در این قسمت درباره دو ویژگی بسیار مهم و تاثیرگذار در تغییر شرایط زندگی صحبت خواهم کرد.

— فراوانــی نامحــدود

خداوند مظهر نیرویی است که هیچ حد و مرزی ندارد، در یک زمان در همه جا حضور دارد و فراوانی اش بی پایان است.

تصور می کنم با این عبارت بالا موافق باشید. اما توافق ما تاثیری در رشد و گسترش زندگی ما نخواهد داشت. زیرا انتظار و عقیده ما (باور) نسبت به اراده خداوند است که نتیجه نهایی زندگی را رقم می زند.

بنابراین با توجه به زندگی خود در حال حاظر می توانید به راحتی متوجه شوید که آیا به این عبارت ایمان و باور دارید یا فقط با آن موافق هستید.

من به این عبارت موافق بودم اما شرایط زندگی من حاکی از آن بود که انتظارم از خداوند و زندگی این است که منابع و نعمت ها محدود هستند چون آنچه از نعمت های مادی در زندگی من وجود داشت بسیار اندک بود.

قبول دارم که اکسیژن، خورشید، چشم، گوش و صدها مورد دیگر را می توان بعنوان نعمت در نظر گرفت و برای وجودشان سپاسگزار بود اما تجربه احساس خوشبختی با هر روز نگاه کردن به خورشید و ماه و تنفس کردن اکسیژن در زندگی به دست نمی آید.

احساس خوشبختی در نتیجه “آزادی” در انسان شکل می گیرد.

زمانی که من احساس آزادی در انجام کاری که عاشقش هستم داشته باشم احساس خوشبختی خواهم کرد.

وقتی برای خرید آنچه نیاز دارم و دوست دارم تجربه کنم احساس آزادی داشته باشم می توانم خوشبختی را تجربه کنم.

داشتن احساس آزادی در افکار و انتخاب عمل، باعث ایجاد احساس خوشبختی در انسان می شود.

بنابراین برای تجربه خوشبختی نیاز به آزادی داریم و برای داشتن آزادی نیاز به منابع مالی فراوان داریم.

از این رو نیاز است که برای ایجاد باور فراوانی در خود سعی و استمرار فراوان داشته باشیم.

همسو شدن با ویژگی فراوانی نامحدود به عنوان ششمین ویژگی اراده خداوند فرصت مناسبی برای ایجاد باورهای صحیح درباره فراوانی نعمت های خداوند و کسب نتایج عالی در زندگی می باشد.

در نوشته های باورساز تنها به این موضوع اشاره نشده است که خداوند بزرگ و بی نیاز است، بلکه تاکید شد که این نیرو هرگز متوقف نمی شود.

اگر امروز ما در جهان حضور داریم به خاطر ویژگی فراوانی نامحدود اراده خداوند است که در تولد انسان ها در جهان مادی حد و مرزی ندارد.

اگر قبل از حضور انسان در کره خاکی نور، اکسیژن، آب و سایز ملزومات لازم جهت ادامه حیات به وفور قرار داده شده است به دلیل  ویژگی فراوانی نامحدود اراده خداوند است.

برای من واضح نیست که چرا انسان دچار باور کمبود شده است.

چه چیز یا عاملی باعث شده که انسان علیرغم مشاهده تنوع بی نهایت مخلوقات در جهان هستی باور کند که نعمت ها کم و فرصت ها محدود هستند.

از کودکی به ما آموزش داده اند که به محدودیت ها فکر کنیم و نگران فرداهای خود باشیم.

زندگی در جهان مادی مرزبندی شد و به ما تاکید شده است که به حد و مرز خود در زندگی توجه کنیم.

از این زمان هرچه به عقب تر رجوع کنیم مشاهده می کنیم که نگاه و تصور انسان محدود و محدودتر می شود.

گذشتگان ما تصور می کردند که آسمان مانند سقف گنبدی بر بالای زمین قرار دارد و بعد از آن چیزی وجود ندارد.

اما هرچه زندگی ادامه پیدا کرد انسان نسبت به بی نهایت بودن جهان هستی آگاهی بیشتری پیدا کرد تا جایی که امروزه فاصله بین زمین تا سیارات دیگر با با سال نوری محاسبه می کنند.

رکورد ورزشکاران هر سال کمتر و کمتر می شود و این نشان می دهد که انسان همواره در حال گسترش توانایی های خود می باشد.

تکنولوژی همواره در حال پیشرفت و دستاورهای جدید می باشد و بسیاری از وسایلی که امروز در دسترس عموم قرار دارد ده سال قبل در تصور عموم انسانها حتی تصور هم نمی شد اما امروزه به وفور مورد استفاده قرار می گیرد.

با نگاه به اطراف خود به وفور نشانه های فراوانی نامحدود اراده خداوند را مشاهده می کنید که به شکل های گوناگون در حال تجلی یافتن در دنیای مادی است اما همچنان ما عقده داریم که نعمت ها محدود هستند.

پول کم است، آب کم است، زمین کم است، اکسیژن کم است، غذا کم است و بسیاری موارد دیگر که نسبت به آنها عقیده داریم با کمبود مواجه هستیم.

این طرز نگاه به منابع از قدیم الایام در کشور ما رواج داشته است و در سال های اخیر به دلیل مسائل سیاسی شدت بیشتری گرفته است.

اطلاعاتی که از پیرامون خود دریافت می کنیم، فرمول های اراده شخصی ما را تشکیل می دهند. از این رو، باور کمبود منابع و موقعیت ها در ما ریشه عمیق دارد.

اگر به عملکرد خود و اطرافیان توجه کنیم به وضوح مشخص است که طریق عملکرد همه ما بر مبنای باور کمبود می باشد.

این نگرش انسانی است که همسو با اراده شخصی فکر و عمل می کند. و اگر قصد تغییر زندگی خود را داریم باید به شکل بنیادی برای تغییر این نگرش افدام کنیم.

اگر باور کنیم که نیروی اراده خداوند نامحدود است و از ویژگی فراوانی نامحدود برخوردار است بنابراین باید به این موضوع فکر کنیم که می شود با همسو شدن با اراده خداوند از توانایی های نامحدود خود در خلق آرزوها و تجربه خوشبختی در زندگی استفاده کنیم.

شاید همین الان که این نوشته را خواندید در اراده شخصی شما این سوال مطرح شود که چگونه این کار میسر می شود؟

اطمینان دارم جوابی برای این سوال ندارید.!

چون پاسخ نزد اراده خداوند است، او خلاقیت دارد و بی نهایت راه و روش برای گسترش و رشد زندگی ما در اختیار دارد.

موضوع اصلی این است که بسیاری از ما تاکنون حتی به این موضوع که می شود زندگی بهتری داشت، فکر هم نکرده ایم؛ چون تصور ما این بوده است که منابع محدود است و خداوند برای هر انسانی مقدار معینی از نعمت ها را در نظر گرفته است و به آنچه داریم باید همیشه قانع و شگرکزار باشیم و اگر درخواست بیشتری از خداوند داشته باشیم مورد غضب الهی قرار می گیریم.

برای تغییر این نگرش باید این افکار را بارها در ذهن خود مرور کنیم تا به مرور باور جدید در ذهن ما ایجاد و جایگزین باور اشتباه قبلی گردد.

ویژگی فراوانی اراده خداوند هرگز محدودیتی را شامل نمی شود.

برای منطقی کردن این فکر، در ذهن خود به عظمت منبع و منشائی فکر کنید که همه موجودات از آن آفریده شده اند.

سپس این منبع و منشاء را در نظر بگیرید که بالای سر ما حضور دارد. این نیرو همان “قدرت ذهن” ماست.

اکنون به ذهن خود توجه کنید، و به این سوالات پاسخ دهید:

1- ذهن شما از کجا شروع می شود و در کجا خاتمه می یابد؟

2- سعی کنید حد و مرز ذهن خود را مشخص کنید.

3- به دنبال مکان ذهن خود بگردید. ذهن شما در کجا قرار دارد؟ مهمتر از آن، ذهن شما در کجا قرار ندارد؟

4- تاریخ تولد ذهن خود را پیدا کنید. آیا با شما متولد شده است یا قبل از شما حضور داشته است؟

5- آیا با شما می میرد یا حضور خواهد داشت؟

6- ذهن شما چه رنگی است؟

7- ذهن شما چه شکل و ابعدادی دارد؟

اگر سعی کردید پاسخ این سوالات را یادداشت کنید، همچنان برگه پیش روی شما سفید باقی مانده است.

تنها به این دلیل که اراده خداوند نامحدود است و ذهن ما همان اراده خداوند است نمی توانید برای این سوالات و هر سوالی درباره ذهن پاسخی پیدا کنید.

قدرت اراده خداوند در همه جا و به همه شکل وجود دارد. چنین قدری سبب می شود هر چیزی متجلی گردد، افزایش یابد و به صورت نامحدود فراهم شود.

اگر باور کنیم که اراده خداوند نامحدود است، تنها کافی است که باور کنیم اراده خداوند همان ذهنی است که برای هر انسانی از طرف خداوند قرار داده شده است.

به این شکل ما همسو با اراده خداوند فکر و عمل خواهیم کرد و خوشبختی و سعادت در دنیا و آخرت نتیجه این تغییر نگرش خواهد بود.

باور کنید که در زندگی با این نیروی بی نهایت ارتباط دارید.

برای همسو کردن ذهن خود با ویژگی اراده خداوند باید همواره در جستجوی تجلی فراوانی در دنیای پیرامون خود باشید.

اگر ذهن خود را برای دیدن فراوانی برنامه ریزی کنید با دیدن هر صحنه ای از زندگی تعبیری از فراونی نامحدود در ذهن شما شکل می گیرد.

با دیدن تنوع و ترافیک خودروها، فراوانی نامحدود الهی را در ذهن خود مرور کنید.

از دیدن تنوع و ازدحام جمعیت انسانها، فراوانی نامحدود الهی را در ذهن خود مرور کنید.

با دیدن تنوع و انبوه گیاهان در فضای پارک یا حیاط خانه خود، فراوانی نامحدود الهی را در ذهن خود مرور کنید.

اگر تصمیم بگیرید نمونه های تجلی فراوانی نامحدود اراده خداوند را در خود و زندگی پیرامونتان جستجو کنید با تنوع بی نهایت از فراوانی مواجه می شوید.

لازم به ذکر است که با یک روز و یک هفته و یک ماه سعی کردن جهت پیدا کردن الگوهای فراوانی نامحدود اراده خداوند در دنیای پیرامون خود نمی توانید این باور را در ذهن خود حک کنید.

بنابراین لازم است جستجوی فراوانی نامحدود در دنیا جزء شخصیت و طرز نگرش شما به زندگی گردد. در اینصورت باور فراوانی نامحدود اراده خداوند در ذهن ناخودآگاه شما ثبت شده و نگاه شما به دنیا همواره بر مبنای فراونی نامحدود خواهد بود.

این طرز نگرش و اندیشه سبب می شود تا فراوانی اراده خداوند در زندگی شما جاری شده و به صورت نعمت های قابل لمس و تجربه در زندگی شما تجلی پیدا کند.

مجبور نیستید درکی منطقی و هوشمندانه از این موضوع داشته باشید. کافی است تصمیم بگیرید فراوانی را در زندگی تجربه کنید و از خداوند بخواهید شما را در این مسیر هدایت و حمایت کند. آنگاه جستجوی خود را آغاز کنید.

— پذیــرش همـه چیـز در همـه جـا

پذیرش، آخرین ویژگی اراده خداوند است که برای تغییر زندگی باید خود را با آن همسو کنیم.

انتظار می رود به این باور رسیده باشید که اراده خداوند شامل همه چیز می شود. هیچ کس و هیچ چیز توس اراده خداوند رد نمی شود.

اراده خداوند بدون قضاوت و داوری از همه انسانها و همه موجودات زنده استقبال می کند.

اینگونه نیست که قدرتش را در اختیار عده ای قرار دهد و آن را از عده دیگر دریغ کند.

به نظر من ویژگی پذیرش اراده خداوند به این منظور است که منتظر است تا انسانهایی که همسو با اراده شخصی زندگی می کنند تصمیم بگیرند تا از اراده خود دست بردارند و برای رشد و گسترش زندگی همسو با اراده خداوند شوند.

در این لحظه مقدس اراده خداوند درخواست و تصمیم انسانها را می پذیرد و فرایند هدایت و جاری شدن از طریق انسانهای همسو شده را آغاز می کند.

ما فقط باید مشتاق باشیم تا پیام اراده خداوند را تشخیص داده و به آن عمل کنیم. اگر پیام خداوند را دریافت نکنیم او نمی تواند از طریق ما در دنیای مادی تجلی پیدا کند.

عدم پذیرش به این معنی انکار قدرت دسترسی به اراده خداوند می باشد.

بنابراین باید ویژگی پذیرش همه چیز در همه جا را در خود ایجاد کنیم.

باید بپذیریم که توسط نیروی اراده خداوند برای متجلی ساختن اهداف بشری خود هدایت می شویم. در این صورت نه تنها هدایت اراده خداوند را دریافت می کنیم بلکه با تجربه خواسته هایی که در زندگی ما تجلی پیدا می کند، احساس خوب سپاسگزاری در ما شکل می گیرد و به این صورت ما هدایت دریافت شده را به سمت منبع باز می گردانیم.

در واقع زمانی که ما با اراده خداوند همسو می شویم، ابتدا هدایت الهی را دریافت می کنیم و با عمل کردن به آن، خواسته های خود در زندگی را تجربه می کنیم و با سپاسگزاری کردن، پاسخ اراده خداوند را می دهیم.

به این شکل در هماهنگی کامل با نیروی منبع و منشاء جهان هستی قرار می گیریم.

در سوره آل عمران می خوانیم:

و فرمانروايى آسمانها و زمين از آنِ خداست، و خداوند بر هر چيزى تواناست. (۱۸۹)

مسلماً در آفرينش آسمانها و زمين، و در پى يكديگر آمدن شب و روز، براى خردمندان نشانه‌هايى [قانع كننده‌] است. (۱۹۰)

همانان كه خدا را ايستاده و نشسته، و به پهلو آرميده ياد مى‌كنند، و در آفرينش آسمانها و زمين مى‌انديشند پروردگارا، اينها را بيهوده نيافريده‌اى؛ منزهى تو! پس ما را از عذاب آتش دوزخ در امان بدار. (۱۹۱)”

 • در این آیه به مباحثی که در باب ویژگی های اراده خداوند ذکر شد اشاره شده است.
 • فرمانروایی خداوند تایید کننده موضوع در همه جا و همه چیز بودن اراده خداوند است.
 • نشانه های موجود در آسمان و زمین تایید کننده توجه مومن به زیبایی ها و فراوانی نامحدود اراده خداوند است.
 •  یاد کردن خداوند در همه حال تایید کننده ویژگی در پی تایید فراوانی نامحدود اراده خداوند است و اینکه مومن در همه چیز و همع جا ردپای اراده خداوند را می بیند.

از نشانه های واضح همسو شدن با اراده خداوند مواجه شدن با افرادی در زندگی است که در جهت خیر و صلاح ما قدم بر می دارند.

جسم ما به طرز شگفت انگیزی شفا یافته و در سلامتی کامل قرار می گیریم.

اگر از گذشته به موضوعی علاقمند بوده ایم و به هر دلیل از تجربه آن محروم شده ایم شرایط و همزمانی هایی در زندگی ما رخ می دهد که به خواسته و رویای قدیمی خود می رسیم.

اکنون ما 7 ویژگی اراده خداوند را می شناسیم، این آگاهی به ما کمک می کند تا شناخت صحیحی درباره خداوند در ذهن خود ایجاد کنیم.

خلاقیت، مهربانی، عشق، زیبایی، گسترش، فراوانی و پذیرش؛ هفت ویژگی اراده خداوند هستند که از این پس باید سعی کنیم آنها را در خود ایجاد کنیم و افکار و اندیشه های خود را همسو با این ویژگی ها قرار دهیم.

در این صورت ارتباط ما با اراده خداوند برقرار می شود و هدایت های الهی برای رشد و گسترش زندگی را دریافت خواهیم کرد.

در قسمت بعدی راهکارهایی جهت هماهنگی بیشتر و همسو شدن با اراده خداوند ارائه خواهد شد.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

موزیک بی کلام
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tanasobefekri.com/?p=29842
برچسب ها:
15 نظر در مورد زندگی با اراده خداوند (قسمت دهم)

دیدگاهتان را بنویسید

   1400/07/29 23:40
   مدت عضویت: 116 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 586 کلمه

   به نام خدای مهربان 

   سلام 

   از وقتی اراده خداوند رو کامل درون خودم حس کردم کلی انرژی درون من جریان پیدا کرده 

   ودت زیادی هست که من واقعا دست در دست خدا هستم و توجهم بهش هست و خیلی از حاشیه ها رو کنار زده بودم اما تاقیل از آشنایی من با این سایت هنوز شجاعت کنار گذاشتن بعضی خرافات رو نداشتم و دست در دست خدا بودم ولی هنوز خیلی از نگرانی ها رو داشتم و دلیلش این بود که قدرت زندگی من دست آدما بود و انتظار من از آدمها بود هنوز 

   بعدازینکه افکار اشتباه و ریختم روی کاغذ و افکار درست و هم نوشتم خود به خود حق جای باطل رو گرفت ودر ذهن من جا شد و الان حتی نفس کشیدنم هم با گذشته فرق داره چون من آه نمیکشم و میگم خدایا شکرت بابت اکسیژنی که تنفس میکنم .

    

   خیلی وقتا به این فکر میکردم که چرا الان که آدما خوراکشون کاملترشده علم پیشرفت کرده و همه نوع دارو ودرمان هست چرا روز به روز تعداد بیماریهای انسانها اضافه میشه ؟یا مثلا چرا از زمانی که بچه بودم تا الان نوع آنتی بیوتیکهای مصرفی قویتر شده و چرا بدنمون دیگه باون آنتی بیوتیکها جواب نمیده ومریضی خوب نمیشه ؟! 

   به این فکر میکردم که تا کجا قراره پیش بریم 

   چرا عفونتها خوب نمیشن چرا خوب میشن و برمیگردن 

   چرا بیماریها موندگار شده حتی در نوجوانها و کودکان؟!! 

   حال فهمیدم که با گسترش تکنولوژی و  استفاده ما انسانها از اخبار و علوم جدید و تبلیغات باعث میشه خیلی از بیماریها رو خودمون جذب کنیم   

   مثلا قبلا قرص کلسیم نمیخوردند به اندازه حالا ولی الان به همه گوشزد میکنند که اگر نخورسد پوکی استخوان میگیرید 

   یا اینهمه دارویی که در بارداری میگن بایدد استفاده کنید قبلا استفاده نمیکردن 

    

   پسر من الان پنج سالش هست از روزی که به دنیا اومد تا دوسالگی همه ش جیغ میزد و نق میزد همه ش به خودش میپیچید به هیچ وجه بیشتر از بیست دقیقه نیم ساعت نمیخوابید و من همه ش تو مطب دکتر بودم حساسیت غذایی و کولیک داشت خیلییی شدید و تا نزدیک دوسال مدام میبردمش دکتر همه دکترا رو رفتم از پایین تا پروفوسورها و هرکدوم یه چیز میگفت و هربار که داروی جدیدی میگرفتم امیدوار میشدم ووقتی میدیدم جواب نمیگیرم دنیا روی سرم خراب میشد هرشب منم باهاش گریه میکردم ونمیخوابیدم وعصبی شده بودم هرچی میگشتم تو اینترنت به نتیجه نمیرسیدم تا اینکه دوسال ورد کرد تا کمی بهتر شد بعد از اون دوباره باردار شدم وهمه ش میترسیدم که دوباره همون اتفاقا بیفته 

   اول که به دنیا اومد خوب بود ولی بعد از دوسه ماه اینم مثل همون شد و روز به روز بدتر من دیگه توانایی نداشتم دیگه تحمل دکتر رفتن نداشتم ولی انگار تو دلم منتظر معجزه بودم تا هفت هشت ماهگی اوضاش بدتر میشد و دکتر نبردم و تو اینترنت هم نمیگشتم تا اینکه یه روز گفتم بزار یه سرچ کنم ببینم شیرش و عوض کنم چیزی هست بش بدم ؟ (چون حساسیت اصلیشون شیر خودم و انواع شیر خشک بود حتی شیر های وارداتی سویا هم استفاده کرده بودم و بی فایده بود ). 

   سرچ کردم وچشمم خورد به متن مادری که نوشته بود بچه ش حساسیت داشته و دکتر شیرخشک بز بش داده و خوب بوده ولی خیلییی گرون بوده و نتونسته بخره 

   قیمتش و دیدم فوق العاده بالا بود 

   تصمیم گرفتم شیر بز طبیعی بش بدم ،گشتم پیدا کردم و با کمال تعجب !!!!!!!بچه از روز دوم مصرف شیر هفتاد هشتاد درصد بهتر شد 

   واقعا شگفت انگیز بود 

   اونهمه دوا دکتر جواب نمیداد !!!!!!

   اونهمه من سر پسرم گشتم چرا ندیدم؟!!!

   لطف خدا باعث شد اون راه وپیدا کنم  

     

   خدایا سپاس بابت حال خوبم 

    

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   پونه عدل تهرانی
   1400/07/09 05:50
   مدت عضویت: 832 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 400 کلمه

   به نام خدا

   وقت بخیر عزیزان

   ما ویژگی های خدا رو در قسمت های قبلی یاد گرفتیم که باید در خودمون این ویژگی ها رو ایجاد کنیم تا بتونیم با اراده خدارند همسو بشیم  که یکی که ما زیاد برچسب می زنیم به خودمون که من نمی تونم من بلد نیستم از الان باید قطع کنیم دیگه نگیم و اون کار رو انجام بدیم در حد توانمون وقتی سعی کنیم راهاش هم توی ذهنمون میاد و به ما گفته می شه .با مهربونی با همه رفتار کنیم حتی اگر جایی یه دفعه نتونستیم وقتی یادمون اومد شروع کنیم به مهربونی کردن به همه بزرگ کوچیک پیر جوون.

   با عشق همه کارامون و بکنیم مثلا همین تخت جمع کردن صبح ، ظرف شستن من هی یادم میاد به خودم یاداوری می کنم هر کاری که می کنم.مثلا همین سلام و صبح بخیر گفتن وقتی  می رم پیاده روی .هر روز سعی می کنم گل و گیاه و اسمون هر چیز قشنگی که می بینم توجه کنم و خدا رو یاد کنم بهخاطر این همه زیبایی.

   حالا امروز فراوانی نامحدود  در فایلهای قبلی یاد گرفتیم که از همه چیز در جهان یه دونه برای تمام مردم وجود داره فرقی نمی کنه هیچ چیز کم نیست منتهی از بچگی به ما یاد دادن همش صرفه جویی کردن پس انداز کردن . برق و آب …..

   هیچ وقت اصلا کسی به ما یاد نداده بهتر زندگی کردن و این نیرو با این همه عظمت که همه موجودات و آفریده همون قدرت ذهن هستش.و ذهن ما همان اراده خداوند است.قدرت اراده خداوند در همه جا و به همه شکل وجود دارد و چنین قدرتی سبب می شود هر چیزی متجلی گردد افزایش یابد و به صورت نامحدود فراهم شود .

   باید بپذیریم که توسط نیروی اراده خداوندبرای متجلی ساختن اهداف بشری خدو هدایت می شویم . در این صورت نه تنها هدایت اراده خداوند را دریافت می کنیم بلکه با تجربه خواسته هایی که در زندگی ما تجلی می شوند احساس خوب سپاسگزاری در ما شکل می گیرد و به این صورت ما هدایت دریافت شده را به سمت منبع باز می گردانیم.

   در واقع زمانی که ما با اراده خداوند همسو می شویم ابتدا هدایت الهی را دریافت می کنیم و با عمل کردن به آن خواسته های خود در زندگی را تجربه می کنیم و با سپاسگزاری کردن پاسخ اراده خداوند را می دهیم.و به این شکل در هماهنگی کامل با نیروی منبع و منشع جهان هستی قرار  می گیریم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/06/09 15:06
   مدت عضویت: 816 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 730 کلمه

   به نام خالق مهربانی ها 

   استاد عزیز قبل از هرچیز از این که این نوشته های ارزشمند را در اختیار ما قرار میدید تا بتونیم در زندگی از این تجربیات ارزشمند و دانسته های شما استفاده کنیم بسیار سپاسگزارم.

    

   تا اینجابا چند تا از ویژگی های خداوند آشنا شدم البته آشنایی و این که این مطلب را فقط به صورت تئوری بلد باشیم برای تغییر زندگی کافی نیست باید یاد بگیریم افکار و عملکردمان را همسو با اراده خداوند قرار بدیم. باید ویژگی های اراده خداوند را در خودمون ایجاد کنیم و برای این کار نیازهست چندین بار نوشته های باورساز را بخونیم و به توضیحات داده شده عمل کنیم.

    

   فراوانی نامحدود

   یکی از ویژگی های خداوند مهربان فراوانی نعمت هاست چیزی که من تا قبل از آشنایی با سایت همیشه می گفتم ولی در واقع این گفتن مثل خیلی از ویژگی های دیگه خدا فقط زبانی بود مثل این که می گفتم خدا بخشنده و مهربونه ولی همیشه از همچین خدایی در خلوت خودم می ترسیدم و بیشتر به عذاب هایی که ممکنه بهشون دچار بشم فکر می کردم.

    

   از قدیم یه جورایی ذهن ما پر شده از کمبودها، اطلاعات غلطی که از بزرگترها، رسانه ها، جامعه، مدرسه و … دریافت می کردم همه نوعی کمبود نعمت ها را به ما یادآورمیشدند.

    

   آب رو زیاد هدر ندید منابع آب تموم میشه، منابع آب شیرین کمه! خدایی که هر سال کلی نعمت برف و بارون برای ما می فرسته چطور ممکنه ما با کمبود آب مواجه بشیم؟؟ متاسفانه الان مدارس هم خیلی به این موضوعات دامن می زنند به مناسبت های های مختلف کارهایی از دانش اموزان میخوان وذهنشون پر از این کمبودها میشه مثلا میگن مسابقات نقاشی صرفه جویی درمصرف آب یا برق یا روز هوای پاک و… یعنی از همون بچگی کودکان ما فقط یاد می گیرن که آب کمه، برق رو به پایانه، نفت و گاز منابعش محدوده، هوا آلوده است چون بارندگی کمه، رودخونه ها خشکن چون آب نیست، محصولات کشاورزی خوب عمل نمیان چون با گرمی هوا وکمبود آب روبرو هستند و…

    

   یادمه یه مدتی خودم مرتب پیگیر این مسائل بودم و حتی دلسوزی هم می کردم و واقعا نمی دونستم که در واقع اون روزها تمام تمرکزم روی کمبود بود و به فراوانی نعمت هایی که اطرافم هست بی توجه بودم.

   تنوع درختان میوه با طعم های عالی، تنوع انواع سبزیجات، تنوع محصولات پیوندی که هر سال به بازار میاد، تنوع و زیبایی ماشین ها، گوشی های همراه، انواع تلویزیون ها با تنوع فراوان، تنوع ظرف و ظروف زیبا،تنوع در آب و هوای فصول مختلف و… اینا همش نشون دهنده فراوانی نعمت های خداوند هست که در اختیار ما قرار داده و می تونیم استفاده کنیم و شکرگزار خدا باشیم.

    

   از بچگی همیشه بهمون می گفتند خدا همه جا هست درک این جمله اونموقع برام سخت بود یعنی چی؟ بزرگی خدا چقدره که همه جا هست همیشه با خودم می گفتم خدا تو آسموناست و به خاطر همین از همون جا همه رو می بینه در واقع یه تصور اینطوری از خدا داشتم که چون اون بالاست ما رو می بینه.

    

   خدا را به شکل یه انسان قوی و زورمندی می دیدم که قدرت انجام تموم این کارها رو داره و می تونه مراقب همه چیز باشه اما فکرشم نمی کردم که در واقع این همون اراده ی خداست که در همه جا و همه چیز جریان داره و هر وقت ما با اراده خدا همسو میشیم هدایت الهی را دریافت می کنیم

   و اینطوری می تونیم خواسته های خودمون را تجربه کنیم و با حس رضایت از زندگی سپاسگزار خدا باشیم. 

    

   خدایا سپاسگزارم که این مسیر برایم آشکار شد استاد من توی سایت بودم و دوره مرور لاغری را باشما سپری می کردم و هرچند وقت یکبار می دیدم نوشته های باور ساز به سایت اضافه می شد ودر کانال تلگرام پیامش میومد حتی یک بار هم اولین نوشته را باز کردم و تا انتهای نوشته رفتم که ببینم صوتی هم داره ولی فقط موزیک ملایمی پخش میشد اونموقع با خودم گفتم نه حوصله ی خوندن ندارم و خیلی راحت کنارش گذاشتم بعد از اینکه دوره به پایان رسید توی سایت می گشتم و باز هم چشمم به این قسمت خورد اولین مورد را باز کردم وگوش دادم و آنقدر لذت بردم که تا شب سه بار آن فایل را خواندم و فردا باز هم تکرارش کردم انگار روح من تشنه ی این نوشته ها بود و خدا را هزار مرتبه شکر کردم که در مسیر اراده  خداوند قرار گرفتم و ادامه میدم. خدایا شکرت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/06/04 17:16
   مدت عضویت: 308 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 1,077 کلمه

   به نام خدایی که در این نزدیکیست 💖💖💖

   با سلام به همه دوستان هم مسیرم🙋

   قسمت دهم : زندگی با اراده خداوند .🌹

   از وقتی که یادم میاد با ما فقط از وجود کمبودها در جهان صحبت کردند و زیاد صحبتی، حرفی از فراوانی نشنیدیم مثلاً از بچگی زیاد شنیدیم که آب کمه و ذخایر آب رو به اتمام است و در آینده جنگ بر سر آبه تا حدی که من خودم به شخصه می‌خوام مثلاً ظرف بشورم یا وضو بگیرم …. اگه یکم آب اضافه مصرف بشه فوراً عذاب وجدان میگرم و مدام تو خونه تذکر میدم که تو مصرف آب اسراف نکنید از بس که به ما تذکر دادند ما هم به بچه هامون هشدار میدیم یعنی خودمون یه جورایی از الان برای آینده ای که هنوز نیومده بچه هامون و نگران می‌کنیم و یا این اواخر با اومدن ویروس کرونا 😷مردم ترسیدن که نکنه قحطی هم بیاد وقتی میری فروشگاه وسایل بخری میبینی که قفسه های روغن و رب خالی و ، وقتی از فروشنده میپرسی میگه به محض اینکه جنس می‌رسه مخصوصا روغن و رب مردم👨‍👨‍👧‍👧👩‍👩‍👧👨‍👩‍👧‍👧 هجوم میارن و سر یک ساعت قفسه ها خالی میشه من خودم به شخصه با همچنین صحنه ای رو به رو شدم و از نزدیک یک همچین ماجرایی رو دیدم .و حتی دیدم و شنیدم که بعضی‌ از دوستان و آشنایان به اندازه یک سال شون مواد غذایی ذخیره کردن و ، وقتی از شون سوال کردم که چرا این همه مواد غذایی ذخیره میکنین میگن هیچی معلوم نیست این ویروس معلوم نیست که میخواد چه بلایی سر مردم بیاره پس بهتر که لااقل خیال مون از بابت مواد غذایی راحت باشه یعنی اصلاً قبول وفور نعمت و فراوانی بماند من فکر میکنم که انگار یک سری از مردم هیچ ایمانی به وجود خداوند ندارند و فراموش کردند که خدایی که حواسش به افتادن یک برگ از درخت هست حتماً حواسش به بندگانش که اشرف مخلوقاتشه هست و از طرفی دست به دعا شدند و گریه و زاری می‌کنند که خدایا این ویروس منحوس رو نابود کن و مردم و از شر اون نجات بده یعنی افکار و باور و رفتار هاشون با هم هم سو نیست و بیشتر توجه شون و روی کمبودها و فقر و بدبختی و مریضی و مرگ گذاشتن و چون این فرنکاس و به جهان و کاینات منتقل و ارسال می‌کنند جهان هم داره بهشون جواب میده و یا یک باور نادرست دیگه که جامعه ورسانه ها دارن به مردم منتقل می‌کنند و تقریباً در ذهن مردم نهادینه شده اینه که خونه نشینی و قرنطینه بودن به خاطر ویروس کرونا باعث چاقی و اضافه وزن میشه و میبینیم که تلویزیون مدام داره به مردم گوش زد می‌کنه که حتماً تو خونه ورزش کنید و تصاویر ورزش کاران و نشون میده که تو خونه ورزش میکنن حالا فکر شو کنید که ما افراد چاق  کلی باورهای غلط و نادرست در مورد چاقی و اضافه وزن مون داریم حالا یک باور دیگه هم به اون اضافه بشه و تازه چه قدر باید طول بکشه تا این باور شکسته بشه و من فکر میکنم که مردم پذیرفتن که این ویروس و خونه نشینی باعث چاقی میشه چون خیلی راحت خودشونو مشغول پختن انواع کیک و شیرینی و کلوچه برای گذراندن اوقات فراغت کردند و بعد شم خودشونو مجاز می دونن که هر چی پختن و بخورن و استدلال شون اینه که تو خونه حوصله مون سر میره و مواد غذایی که خودمون تو خونه آماده می‌کنیم بهداشتی تر و با خوردن بیشتر از نیاز بدن شون وقت شون پر می‌کنند یعنی امروزا پخت و پز و خوردن واسه مردم شده یه جور سرگرمی و تفریح و جدیداً من هر کس از دوستان و آشنایان و  می بینم کلی به وزن شون اضافه شده و چاق‌تر شدن و ، وقتی بهشون میگی که چاق شدی با خونسردی میگن به خاطر همین ویروس کرونا و تو خونه موندنه یعنی چاق شدن شونو تو این شرایط طبیعی میدونن و چقدر این موضوع غم انگیز یعنی اضافه شدن یک باور غلط و نادرست دیگه به باورهای دیگه بین مردم (طبیعی بودن چاقی به خاطر خونه نشینی و ویروس کرونا )و خداروشکر که من و دوستانم به موقع به این مسیر زیبا هدایت شدیم و همین دیروز که واسه خرید رفته بودم بیرون وقتی دوستم منو دید با تعجب گفت گرونا گرفته بودی گفتم چرا؟ گفت آخه خیلی لاغر شدی گفتم شاید از این ویروس گرفتی و ضعیف شدی و من هیچ توضیحی نداشتم که بهش بدم و یاد استاد افتادم که میگه وقتی کسی ازتون در مورد لاغر شدن پرسید بهترین جواب  لبخند زدنه و منم همین کارو انجام دادم و گفتم نه مگه هر کس لاغر شد یعنی مریضه ……

   خدارو شکر دنیا پر از نعمت و فراوانیه و وجود جنگل های انبوه و سرسبز ، کوه های کوچک و بزرگ ،دریاهای بیکران ، اقیانوس ها ، رودخانه ها ،دشت ها ، کویرها ،سیاره ها و ستاره ها ،خورشید ، ماه تابان ، شب و روز ، آدم ها از انواع نژاد و رنگ پوست و جنسیت ، انواع حیوانات و پرندگان و خزندگان و جانوران و گیاهان و حشرات…همه و همه نشان از فراوانی و، وفور نعمت در دنیا و وجود خداوند بخشنده ایست که همه این نعمت ها رو آفریده تا انسان ها در کمال آرامش و امنیت و ثروت زندگی در این دنیا رو تجربه کنند و اگر ما دنیا رو اون طوری که دوست نداریم تجربه می‌کنیم بخاطر داشتن نوع نگاه و باورهای نادرست و غلط مون به خداوند و عدالت و نعمت های اوست و تا زمانی که نگرش و باورها مونو عوض نکنیم تغییری صورت نمیگیره استاد ممنون که اطلاعات ارزشمند تونو بیدریغ در اختیار مون قرار میدین و چشم مارو به روی حقایق باز میکنید من فکر میکنم که بیشتر از این که بخوام متناسب بشم نیاز به این آموزش ها دارم چون واقعاً تشنه تغییر کردن هستم .و از زمانی که به این مسیر 🛤️زیبا هدایت شدم و اطلاعات جدید و درست به ذهنم میدم احساس می‌کنم که دارم تازه خداوند مو میشناسم و وشکر گزارتر شدم انگار دنیا برام زیبا تر شده و بدی ها و زشتی های دنیا رو که قبلاً بیشتر میدیدم حالا کمتر میبینم و هر روز که از خواب بیدار میشم این جمله استاد و با خودم زمزمه میکنم من نگران هیچ چیز نیستم همه چیز برای من فوق العاده ست و بعد از اون کلی حالم خوب میشه . به امید روزی که دنیا پر از زیبایی بشه و همه بتونن همه زیبایی هارو ببینند و در خوشبختی و سعادت و ثروت و رستگاری زندگی کنند .آمین 🌹🌹🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/05/25 00:59
   مدت عضویت: 739 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,715 کلمه

   زندگی با اراده خداوند (قسمت دهم)

   سلام دوستان و استاد محترم و تشکر برای این آگاهی بینظیر که با هر بار خوندن و تعمق در اونها ،قسمتی از باورهای ریشه ای و مخرب در ذهنم خشکیده میشه و جاشو به نور و روشنایی میده ،هر جایی که نور باشه یعنی تاریکی نیست 

   در جلسات قبل در مورد ویژه گی های خداوند صحبت کردیم ،اینکه خداوند با خلاقیت هر چه تمامتر ،جهان زیباییو آفریده و با عشق و سخاوت و مهربانی در حال گسترش بیشترو بیشترشه

   اگر نعمت هاییکه در حال حاضر در جهان هست رو نگاه کنیم متوجه میشیم‌ که الان ما در حال استفاده نعمت هایی هستیم که چند سال پیش نبوده ،این ثابت میکنه که جهان در حال گسترشه زیبایی های بیشتره که زندگیو برای ما آسونتر و زیباتر میکنه 

   ویژه گی قبلی خداوند ،گسترش دادن بود ،گسترش دادن باعث ازدیاد و فراوانی میشه 

   مثلا سالها پیش که ماشین اختراع شد ،قیافه و کارایی ماشین ها به همون شکل ساکن نموند ،رشد و پیشرفت کردند ،متنوع تر شدند، بیشتر شدند ،فراوانتر شدند ،وقتی یه نعمتی زیاد باشه فراوانتر میشه

   اگر به گل و گیاه آگاهانه  نگاه کنیم متوجه میشیم چقدر فراوانی و تنوع وجود   داره که اصلا قابل شمارش نیست 

   چند ساعت پیش که با دوستم داشتیم با ماشین  تا جایی میرفتیم ،وقتی از کنار پارک جنگلی رد شدیم ،وقتی از کنار بلوارها رد شدیم ،بهش گفتم بیا درختهارو بشماریم ،ببینیم چقدر فراوانی درخت تو همین قسمت اتوبان وجود داره ،چندتا دونه درختو شمردم ،دیدم نمیتونم بشمارم ،انقدر زیاد بودن 

   بعد بهش گفتم حالا بیا تک تک برگ های درختهارو بشماریم ،خنده ش گرفت گفت نمیشه ،باید ساعتها جلوی یک درخت بایستی و بشماری

   بهش گفتم این یعنی فراوانی ،تازه فقط تو درختهای این اتوبان، اینهمه ماشین های متنوع ، کوه ها ،آدم ها ،شرایط متفاوت ، خوراکی ها‌،پرندگان ،حیوانات،حشرات وووو

   اگر بخوایی به آفرینش و فراوانی فکر کنی دیونه میشی ،وقت نمیکنی حتی بشماریشون

   ولی ما در این دنیای متنوع و پر از ثروت و فراوانی ،حالمون خوب نیست ،کار بسیار سختیه که در جهان ثروت و تنوع زندگی کنی ولی ثروتمند و خوشحال نباشی ،انگار با سر شیرجه زدی تو آب استخر ولی خیس نشدی

   ما چطور تونستیم با داشتن اینهمه زیبایی ،زیبا نباشیم ،با داشتن اینهمه فراوانی ،پول کافی نداشته باشیم ،زندگی مورد دلخواهمونو نداشته باشیم، مگر نه اینکه خداوند گفت ،من زمین را به تسخیر تو در آوردم ؟

   آیا حد و منزلت اشرف مخلوقات این کیفیت از زندگیه ؟ آیا خداوند باید در این زندگی متجلی بشه ؟ 

   ما حکم اون مهمونیو داریم که صاحب خونه یک عالمه غذا و بساط پذیرایی برامون تدارک دیده ولی ما فقط حسرت اونهارو میخوریم و حتی جرات نداریم بهشون نزدیک بشیم 

   تمام این اتفاقاتو تجربه میکنیم فقط بخاطر اینکه آگاه نبودیم ، خودمونو نشناختیم ، خدارو نشناختیم ،خودمونو لایق ندونستیم 

   وقتی چشم در این سیاره زیبا باز کردم ،عده ای که بعنوان خانواده من بودند ، برای من از خشم خدا گفتند ،از غضب خدا گفتن ،از بی رحمی خدا در روز قیامت گفتند و من هر لحظه از اون خدا ،دورو و دورتر شدم ،من دلم نمیخواست اون خدارو داشته باشم 

   کجای اون خدا سخاوتمند بود که هیچ کدوم از دعاهای منو مستجاب نکرد ، در ذهن کودکی من خدا مهربان نبود و حالا چندین ساله که در حال بازسازی اون افکار پریشان خودم در حال جستجوی خدای مهربانی هستم که سالها بمن گفتن تمام کارهاتو با بسم الله الرحمان رحیم شروع کن ،یعنی بنام خداوند بخشنده و مهربان

   ولی من بخشنده گی و مهربانی از او ندیده بودم بجز ترس های فراوان

   حالا دارم یاد میگیرم ،حالا دارم با ویژه گی های خدای جدیدم آشنا میشم ،خداییکه خلاقه ،مهربانه ،زیبا پسنده، گسترده است و پر از عشق و فراوانیه 

   وای که چقدر این  کلمه  ** فراوانی **  برای من عجیب و غریبه است 

   بدلیل نوع تربیتی که شدیم‌ و فرهنگ و خانواده ، در ما از همون کودکی بذر کمبود کاشته شد 

   برای همین هر چقدر روی این باور فراوانی  تمرین میکنم باز هم سوراخ های بیشماری در دیتای مغز من هست که باید تمیز بشه

   حس کمبود به دلیل بارها شنیدن خبرهای منفی ،از کمبود آب ،برق ،گاز وووو در ما بوجود اومده ،حتی همین الان هم در حال تجربه بی برقی و بی آبی هستیم ،چرا؟ چونکه برنامه کمبودشو سالها پیش در ذهن آدم ها کاشتند و این پروسه همچنان ادامه داره  مخصوصا با گسترش شدید این کمبود که مدام بین دنیای مجازی و آدم ها در حال پخش شدنه

   امروز دوستم داشت بهم پیشنهاد میداد که اپلیکیشن برق من رو دانلود کن که بتونی متوجه بشی چه ساعتهایی برق محلتون میره ،بهش گفتم نمیخوام روی کمبود توجه کنم ،حالا هر وقت برق رفت ،رفت 

   اگر توجهمو بذارم روی کمبود که کمبودو جذب میکنم ، آگاهانه توجهمو میذارم روی زیبایی ها و فراوانی ها تا در انتها به جاها و مکان هایی هدایت بشم که همیشه فراوانی و زیبایی هست 

   هر روز که از خواب بیدار میشیم ،۲ تا جعبه جلوی ما میذارن ،تو یه جعبه آشغال و کثیفیه تو جعبه دیگه چیزهای بهتریه که میتونه کمک کننده باشه برای بهبود زندگیمون ، چه بهتر که هر روز دست کنیم تو جعبه با کیفیتر تا تجربه های بهتری داشته باشیم‌ ،همه چیز به انتخاب ما بستگی داره 

   حس فراوانی چقدر زیباست ،چقدر احساس قدرت داری وقتیکه در فراوانی ها قرار میگیریم ،حس آزادی،حس امید ،حس عشق ، چرا آگاهانه به اینهمه نعمت توجه نکنیم ،وقتی این راه میتونه حال و زندگی مارو تغییر بده بسمت خوشبختی بیشتر

   چقدر در طول زندگیمون به بن بست خوردیم ،وقتایی که تسلیم شدیم و به ذهنمون هیچ راه حلی نرسید ،خداوند براحتی اون نعمتو وارد زندگیمون کرد یا اون مشکلمونو حل کرد ، در ذهن ما فقط چند راه حل وجود دارد و خداوند هزاران دست دارد و هزاران راه 

   کافیه دست از سر راهکارهای خودمون برداریم ،اگر خودمون میتونستیم که تا الان تونسته بودیم ،اجازه بدیم خداوند با بینهایت راه با خلاقیت خودش مسیر مارو به بهترین شکل هموار کنه 

   تمام کارهاییکه در زندگیمون تسلیم خداوند شدیم مثل آب خوردن برامون بوجود اومد و تو تمام راه هاییکه خودمون رفتیم یا به اون هدف نرسیدیم یا اگر رسیدیم با رنج فراوان رسیدیم که دیگه برامون اون رسیدن مزه نداشت

   هر لحظه که تسلیمم در کارگه تقدیر

   آرامتر از آهو بی باکتر از شیرم

   هر لحظه که میکوشم در کار کنم تدبیر

   رنج از پی رنج آید زنجیر پی زنجیر

   دوست دارم این اموزش ها وارد تک تک سلول هام بشه ،بشه روتین زندگیم ، میدونم درک همین مطالب هم به آرامی در من شکل میگیره ،هر چقدر آلودگی های درونم پاک بشه ،ذات الهی من نمایانتر میشه و راه پاکسازی درونی ،تمرین و تمرین کردن بیشتره 

   چه حس خوبی داشت وقتی این مطلبو خوندم که منبع و منشاء در درون سر ماست ،این نیرو همان قدرت ذهنه

   ذهن چه موضوع مهمی بوده ولی اونقدرها بهش توجه نشده ،چیزی که بمن آموزش داده شد ،این بود که ما انسان های فیزیکی هستیم که باید همیشه مراقب جسم خودمون باشیم وووو  و هیچ کس اطلاعی از کالبدهای دیگه ما نداشت

   تمام اتفاقات زندگی ما در همون ۱۰ سال اولیه زندگیمون رقم خورده ،این یعنی ذهن طبق شنیده ها و نوع تربیت اون زمان  برنامه ریزی شده ،با این وجود منکه کلا باید اون ذهنو خاموشش کنم و یه ذهن   دیگه برنامه ریزی کنم چونکه هیچ اطلاعات مفیدی در ذهن قدیم من وجود نداره 

   **ذهن ما همان اراده خداوند است**  مبهوت این جمله شدم ، آخه ذهن من که اطلاعات خوبی درونش نیست ، یعنی اراده خداوند در حد اطلاعات درون ذهن من ،برای من کار میکرده و میکنه 

   برای همین مدام در شرایط ناپایدار و گاها ناخوب گرفتار میشدم ،خدارو شکر میکنم که ۴ ساله که با این جنس مطالب آشنا شدم ،مسیر زندگیم متفاوتر از قبل شده ،هر چند هنوز کار میبره و باید پاکسازی بشه

   در واقع خداوند ذهنی برای ما طراحی کرد که بتونه خصوصیات عالی در اون بارگذاری کنه ، متاسفانه برعکس  دیتاهای فراوانی،عشق،مهربانی و خلاقیت در ما برنامه ریزی شد و ما بسمت همونهایی که در ذهن خود کاشتیم حرکت کردیم

   الان متوجه شدیم که اون راه ها و افکار به سرانجام نخواهد رسید ، باید ترمز بزنیم و در اولین دوربرگردون دور بزنیم ،خدارو شکر میکنم که مدتیه دور زدم ولی در ادامه مسیر به سوخت بیشتر که همین آگاهی هاست نیاز دارم 

   خودم حس میکنم وقتی این مطالبو گوش میدم ،میخونم و مینویسم ،انگار یه جون دوباره بر جان باورهای جدیدم میدمم

   انگار قویتر میشم ،حالم بهتر میشه ،مطمئن میشم که راهم درسته ،بیشتر به فراوانی و عشق ایمان میارم و تمام اینها سوخت ادامه مسیرم خواهند شد

   همین الان که به فراوانی فکر میکنم نگاهم به گلهای رنگی پیرهنی که در تن دارم افتاد، شاید بالای ۱۰۰ تا گل رنگی رنگی هست که لباس منو خوشرنگتر کرده

   جمعیت کره زمین تقریبا ۸ میلیارد نفر هست ،اگر هر کدوم از این افراد فقط در روز ۱ لیتر آب بخورن ،ببین چقدر فراوانی آب در جهان خورده میشه،  حالا  حمام کردن و شستشو و اینجور مسائلم هست

   هر کدوم از این افراد هر روز غذا میخورن،لباسی میخرن، خریدهایی دارن ،گاهی که میخوام فراوانیو در جهان حس کنم ،میام حساب میکنم که اگر هر نفر در روز فقط ۱۰۰ هزار تومن هزینه داشته باشه  یا در کشورهای دیگه بر اساس پول رایجشون ،مثلا هر روز ۳۰۰ دلار هزینه هر کسی باشه ،ببین چه مبالغ بالایی در جهان پول رد وبدل میشه که با هر ماشین حسابی نمیتونی حساب کنی، هر چند که هزینه ها خیلی بالاتر از این هاست ولی به اینها فکر میکنم تا حس فراوانی در ذهنم گسترش پیدا کنه‌ 

   فراوانی گل و گیاهان که بینهایت خیره کننده است ،فراوانی در حیوانات ،در حشرات ،در خوراکی ها و غذاها،در رنگها ،در زیبایی جهان ،در دریاها ،آب ها ،کوه ها وووو 

   فراوانی در طعم و مزه ها ،در شیرینی ها ،در دسرها ،در ماشین ها ،در طراحی لباس ها ،در قیافه آدم ها ،در نوع رفتارها ،در گفتارها ،در تفکرات ،در صداها ،در بوها ،در آرایش و زیبایی ها ،در بناها و ساختمان ها ،در جاده ها ،در خشکی ها ،در دین ها ووووو

   چه لحظه زیباییه ،لحظه بیداری ،زمانیکه خسته ای از تمام اراده های شخصی خودت و پناه میبری در آغوش امن خداوند و چه زیباست پذیرش خداوند که با هر شخصیت و جنسیتی باشی تو را پذیراست و زیباتر اینکه هدایت ها شروع میشود

   حالا معنی این جمله رو بهتر میفهمم که ** هر کسی به اندازه باورهاش هدایت میشه**    در واقع قبلا به اندازه اراده شخصی خودم (باورهام) هدایت ها صورت میگرفت بجز زمانهاییکه واقعا تسلیم بودم و احساس میکردم دیگه کاری از دستم برنمیاد و اون زمان بود که کمک ها از آسمون و زمین میبارید 

   سپاسگذار خدایی هستم که ما را شنید  

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 9 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/05/02 20:20
   مدت عضویت: 768 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 26 کلمه

   بسیار عالی ولنشبن ممنون استاد از اینکه هرروز به درک وفهم ما میفزایید ویک قدم با این عظمت آشنا میکنی خدایا شکرت خدایا شکرت خدایا شکرت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/05/02 15:14
   مدت عضویت: 291 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 469 کلمه

   با سلام

   استاد واقعا سپاسگزارم که از طریق شما متوجه آگاهیهای درست شدم.

   حتی اگر “من””یک نفر…هدایت بشوم به آگاهیهای صحیح ودرست….ودست بردارم از اون افکار پوسیده وبدردنخور و در زندگیم بکار ببرم این آگاهیهارو…. مسلما بر همسرم…تک تک فرزندانم اثر میگذارد.واین آگاهیها پخش میشود..

   مگر نه اینکه اگاهی قابل گسترش است.خوب لاجرم بر دوستان..همسایه ها..اطرافیان ومحیط اثر گذار است برای همین است که الان در اوج قرار گرفتن اگاهی در جهان هستیم.

   سپاسگزارم که باعث وبانی این آگاهیها هستید.

   والا فکر کنم خدا جان دلش به حال ما سوخت وبرای ما از طریق شما اگاهیهای درست را فرستاد.

   اطمینان داشته باشید که این کار بسیار بزرگ وارزشمنداست واغراق نباشه پیامبر گونه…

   پیامبر یعنی چی؟

   به کسی گفته میشود که در زمانی که مردم با فرمان جهل وخرافات وتعصبات خشک وافکار بیهوده جلو میروند با الهامات درست وراستین به شخصی او را برای بازگویی حقایق مامور میکند.خوب الان هم کار شما همین است. این کار بزرگیه که من بعد عمری از طریق شما تازه متوجه بشم که ااااااییییی بابا..

   چقدر فرمولهای نادرست در ذهنم ذخیره شده حالا از طریق خانواده…دبیران دینی ورسانه…وغیره

   وبا انجام اونها نه تنها به هدف نمیرسیدم بلکه شاهد عواقبهای نادرست واثرهای منفی آنها در زندگی خودم بودم..واز همه جالبتر…تکرار ومکرارات ..بیشتر منو دلزده وسرگردان میکرد.

   خوب چرا فکر نمیکردم که شاید این راهی که میرم اشتباه است من که کارم را درست وطبق قوانین انجام میدهم پس چرا نتیجه اش معکوس است.

   همانطوری که قبلا نوشتم واقعا خداوند خسته شد از دیدن اینهمه تلاش بیحاصل ودلش  سوخت…☺

   اممنونم خدای بزرگ که بالاخره با دست برداشتن از اراده شخصی وبا واگذاری امورات زندگی به قدرت لایتناهی واراده الهی …یکی..یکی با کمک استاد  متوجه قوانین هستی میشوم.وچقدر این اگاهیها برام لذت بخش است بطوری که دوست دارم هر لحظه پیگیر این جریان باشم.وهمانطوری که شما گفتید زمانی که از انجام‌کاری لذت بردی واون کار را باشادی ورضایت انجام‌دادی.پس درسته.

   من عمری کارهایی را انجام دادم که از سر دستور بود که خدا اینجوری راضی میشه …توغداب بکش تا دیگران در راحتی باشند…خودتو برای این واون بکش….خلاصه از این جریانات

   هیچکدوم لذتی نداشت وبرای جلب رضایت خداوند..وراضی بودن دیگران خودمو کشتم که چی..

   رضای خداوند در این است که دیگران از توراضی باشند.کدوم دیگران همانهایی که خودتو براشون بکشی راضی نیستند وفقط توقعاتشون بالامیره..یعنی خدا اینطوری خواسته بود که من از خودم بگذرم..از زندگیم هیچی نفهمم ومداوم در فکر آرامش ورضایت اطرافیانم باشم…

   از خودم غافل باشم …والا با این درک امروزم فکر کنم که یه چیزی بدهکار هم شدم وباید جواب پس بدم‌که تو باید اول بخودت وخانواده شخصی خودت میرسیدی واصلا ربطی بتو نداشت کار دیگران .

   خوب عمری فکر کردم همش در کار ثواب و….هستم وحالا میفهمم بر عکس این قضییه درسته…

   دیگه خدا خودش رحم‌کنه …چوب دوسر سوخته که‌میگن جریان فعلی منه..‌🤔

   جناب عطار روشن .از صمیم قلب از خداوند بزرگ خواهانم که همواره پشت وپناه شما وخانواده نازنینتان باشدودراین مسیر راستین مثل همیشه پایدار وثابت قدم وپا برجا باشید.

   با آرزوی موفقیتهای روز افزون…🙏🙏🙏🙏🙏

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   اشرف مخلوقات
   1400/05/01 22:53
   مدت عضویت: 812 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,115 کلمه

   بنام یگانه خالق هستی 

   خداوند عشق وزیبایی خداوندی که خلاقیتش این جهان پهناور را گسترش میدهد وخدای مهربانی ها که از مهربان مهربانتر ودارای قدرت نامحدود، وفراوانی بی پایان نعماتش وپذیرش قدرت واراده ی او که همه جا وهمه چیز است .

   وقتی به ویژگی الله وربم نگاه می کنم چه بسیار نامحدود نعمت های بی پایانی را آفریده ودر اختیار بندگانش قرار داده .بی نهایت نعمت 

   وقتی میخوام یکی از ویژگی های خدا رو در نظر بگیرم می بینم تمام اون ویژگی های خدا همراهش میان نمیشه فقط یک ویژگی را داشت میخوام فراوانی را در نظر بگیرم می بینم ویژگی خلاقیت وگسترش همراهش میان ودنبال اون عشق آفریدن وزیبا خلق کردن ومهربان بودن این رب نسبت به آنچه خلق کرده ومی بینم هر چه که می بینم فقط وفقط اراده ونیروی همین خداست ومی پذیرم همه جا وهمه چیز خداست .

   فقط به آب نگاه کنم اگر اراده ونیروی خدا نباشد این آب هر گز نمی تواند جاری شود آگر به باد نگاه کنم واراده ی خدا نباشد باد مفهومی پیدا نمی کند به هر چیزی نگاه می کنم در تمامی آنها یک نیروی در جریان هست که منبع آن خداست.این نیروی الله هست که در همه جهان جاری است واگر این انرژی ونیر‌و نبود جهان ودنیا معنایی پیدا نمیکرد فکر کنم به خاطر همین ویژگی انسان بود که شیطان حسادت کرد چون تنها کسی که در جهان می تونه همه چیز رو درک کنه وتغییر بده همین انسان هست .

   از ویژگی فراوانی مگه میشه گفت نیست در این جهان فراوانی نیست فقط به خانه ی خودم نگاه می کنم هر روز من برای پخت وپز غذاها ایده های مختلفی را دارم هر بار یکجوری درستش می کنم با اینکه تمام مواد اولیه آنها یکی هستن .

   استاد عزیز همین سایت وآموزشهای شما نشان از فراوانی در آن هست ،چقدر فایل چقدر آموزش در اون هست.

    یک خیاط هر روز باپارچه هایی که داره بی نهایت ایده دوخت ودوز داره .

   یک مکانیک هر روز یک نوع ماشین را اختراع کرده واین همه تنوع ماشین ها از شرکت ها وایده های انسانهای مختلف برروز کرده .

   یک سر آشپز بی نهایت ایده دارد و می تواند تنوع غذاها وپخت وپز آنها با طعم ومزه های مختلف خلق کند و……

   اگر در زندگی من فراوانی نیست به خاطر اینکه من باورش نکردم چون به من فراوانی را یاد ندادند به من یاد دادند پاتو به اندازه گلیمت دراز کن به من یاد ندادند جهان بزرگ وبی نهایته ومیدونین اینها بر می گرده به اینکه نسل های قبلی ما جهان را ندیده بودند فکر میکردند همه چیز کوچکه ودر حد محله وشهر دنیا را میدیدند هیچ وقت فکر نمی کردند پشت این دیوارهای بلند قلعه ها وشهر های آنها مردمانی هستند در بی نهایت نعمت دارند زندگی می کنند آنها خودشان را محدود کردند وباورهای محدود را در خودشان ساختند وما هم حرفهای اونها را پذیرفتیم .

   اما الان هر روز می بینیم که انسانهایی که به فضا می روند هر بار اخباری از کشف سیارات وستارگانی را گزارش می دهندوهیچ کسی به ما یاد نداد که این جهان چیزهایی را دارد که هنوز انسانها را کشف نکردند چند وقت پیش مطلبی می خواندم که نوشته بود لایه زیرین زمین کلا کوه الماس هست الماسی که یک زمانی می گفتن نیست ولی الان مردم هر روز بیشتر وبیشتر آنرا کشف می کنند وانسانهای بیشتری می توانند آن را داشته باشند .

   پذیرش اینکه خدا در همه چیز وجا هست درک وآگاهی هست که تا الان بهش فکر نکرده بودم فقط شنیده بودم خدا همه جاست .

   خدا همه جاست جمله ایی که سالها آنرا شنیده بودم ولی هیچ وقت آنرا درک نکرده بودم ،می دونید چرا درکش نکرده بودم چون وقتی  خدا را به شکل یک انسان برای خودم ساخته بودم برای من غیر قابل باور هست که یک انسان بتواند همزمان در همه جا حضور داشته باشد همیشه فکر می کردم چطور خدا می تونه تمام کارهای این جهان رو انجام بده وهیچ کدام از این کارهاخدا را خسته نمی کنه. واون خدای قبلی برای من تمام ویژگی های انسانی داشت فقط در درس علوم خونده بودم که تمام جهان از انرژی تشکیل شده واین انرژی از شکلی به شکل دیگه تغییر می کنه واز بین نمیره .یکبار از معلم مان پرسیدم این انرژی چی هست که این ویژگی را داره وجوابی دریافت نکردم ولی الان خودم می فهمم که این انرژی همان اراده ی خداست همان نیرویی هست که من بنام خدا می ناممش این نیرو همان قدرت وتوانی است که درباد وجود دارد همان نیرویی که در آب هست همان نیرویی که در سیم های برق در جریان هست همان نیرویی هست که در وجود من هست وقلبم می تپد چون قلبم به چیز دیگری وصل نیست که باعث تپشش شود همان نیرویی که در ابرها هست همان نیرویی که در یک دانه ی درخت هست همان نیرویی که باعث میشوند وسایل برقی ما کار کنند وگرنه آهن آلات به خودی خود نیرویی ندارندهمان نیرویی که در حشرات وجود دارد همان نیرویی که در دانه ی ماسه وجود دارد همان نیرویی که در ذرات اتم وجود دارد همان نیرویی که در خورشید هست واقعا نمی دونم این نیرو در چی وجود نداره .

   نمی تونم چیزی پیدا کنم که این نیرو در آن نباشه همه چی خداست همه چی خداست همه چی خداست 

   هر چه می نویسم کمتر می تونم توضیحش بدم کمتر می تونم بیانش کنم فقط خودم می تونم کمی بهتر درکش کنم وبفهممش.

   امروز موقع شستن لباسها در ماشین لباس شویی خیلی در مورد نیرویی که باعث میشه این همه چرخ دنده به حرکت در بیاد فکر می کردم که چی باعث میشه که این چرخها میخرخه که موتور بود وموتور نیرو را از برق میگرفت وخود برق از چی درست شده! ؟ آیا واقعا نیرویی غیر از این وجود داره ؟!

   وقتی به کلمه ذهن توجه می کنم تا الان کسی نتونسته ذهن را به شکل یک ماده نشون بده قبلا به ما می گفتن همه چی از مغز نشاءت گرفته اما دیگه الان مغز جایگاهی نداره وبه چیزی فراتر از مغز پی بردند واون هم ذهن هست .

   ذهن همونی هست که هم در گذشته سیر می کنه وتوانایی رفتن به آینده را داره .ذهن توانایی حرکت وجابجایی را داره نمی دونم چطوری تعریفش کنم ،من قبل از اینکه چیزی را در دنیای واقعیم بتونم بسازمش قبلش در ذهنم می سازمش خیلی وقت ها وقتی لباسی را میدوزم قبلش در ذهنم اونو می سازم چکار کنم وچطوری برش بزنم با چی بدوزم وچطوری وتمام مراحل آن در ذهن من توسط همون نیرو ساخته میشه .

   این نیرو قابلیت همه چی رو داره تا الان اگر در زندگیم چیزی ندارم به خاطر اینه که من با این نیرو نتونستم اون خواسته بسازم تا در دنیای واقعی من ظاهر بشه ،مشکل از نیرو نیست مشکل از منه که توانایی های خودم رو باور نکردم.

   ادامه دارد    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 20 از 4 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1400/05/02 13:50
    مدت عضویت: 291 روز
    اندازه متن
    همیار لاغری
    محتوای دیدگاه: 176 کلمه

    با سلام

    دوست عزیزم از نوشته تو ن خیلی خوشم اومد واز اینهمه نکات ریزی که بهش توجه دارید بسیار لذت بردم.

    در واقع اگر ما درست توجه کنیم  کمی متوجه نعمتهای بیکران خداوند که بسیار بسیار زیاد است میشویم.(همانطوری که میگویند اگر دریاها مرکب شود وتو با قلم بخواهی نعمتهای خداوند را بشماری در نهایت مرکب کم میآوری)

    نعمتهایی که داریم و قدرش را نمیدانیم واگر خدایی نا کرده یه کدومشو از دست بدهیم تازه متوجه میشویم که چقدر ارزشمند بوده ونمیدانستیم وبرامون عادی بوده.اکنون به این نتیجه رسیدم که وقتی از ته قلبم برای تک تک داشته هام شکر گزاری کنم ..هم …متوجه قدر وقیمت آنها میشوم وهم اینکه وقتی برای فکرهای بیهوده برام باقی نمیمونه. زیرا خداوند با لطف بیکرانش آنقدر بمن محبت داشته ونعمت داده که همه رو بدرستی درک نمیکردم…وفقط در فکر کمبودها بودم.

    براستی خداوندا …خیلی زیاد سپاسگزارم که بالاخره… حالا بگذریم که دیر شده ولی بازم شکر که متوجه حقیقت شدم ودرکم از این آگاهیهای جدید بالا رفته و زندگی برام جلوه دیگری پیدا کرده…

    به امید گسترش این آگاهیهای درست در کل جهان🙏🙏🙏🙏🙏🙏

     

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    1400/05/02 20:21
    مدت عضویت: 768 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 5 کلمه

    بسیار عالی بود لذت بردم

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/05/01 17:41
   مدت عضویت: 291 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 442 کلمه

   *قدرت اراده خداوند همواره در حال گسترش است .هر اندیشه ای که هست با او همسو میشود.*

   واین نهایت خوشبختی برای کل مردم جهان خواهد بود.

   تصورش را بکنید جهانی که اراده شخصی افراد برای کسب قدرت..ثروث و……‌‌‌وجود نداشته باشد.وهر نفر مثل.. استفاده از اکسیژن به هنگام تنفس و یا مثلا… دیدن آسمان وابرهایی که هر لحظه در حال تغییر شکل هستند.یا شیندن صدای رعد وبرق…صدای پرندگان..دیدن درختان وگلهای زیبا در هر چهار فصل سال . شبها دیدن ماه…روزها طلوع خورشید واستفاده بطور یکسان برای همه از نور خورشید.ویا باریدن باران که باکمال سخاوت برهمه جا گسترده میشودویا خیلی مثالهای دیگر ……

   میتوانست بدون دخالت اراده شخصی افراد وتنها با اراده الهی ..وهر کس در مسیر زندگی دلخواه خودش واهدافش پیش میرفت.و زندگی مورد علاقه خودش رو داشت… در کمال آرامش ورفاه و حس خوب..

   چقدر این جهان زیبا ودوست داشتنی میشد یعنی فکر کنم بهشت همینطور جایی باشد.بدون منیت وبدون دخالت اراده اشخاصی که برای کل مردم تصمیم می گیرند.برای اونها با اراده شخصی تعیین وتکیف میکنند…واز همه جالبتر با ناآگاهی باعث افکار منفی در میان مردم میشوند.

   مگر نه اینکه به هر چیز بر اثر تکرار یقین . پیدا میشود..خوب چرا با این فرمولهای نادرست وبدست خودشان دارند دنیا را به تباهی میکشند.

   پخش کردن هر روزه..آب کم است…هوای پاک کم است…خوراکیهای سالم کم است…پول نیست.ویروسهای کشنده .وهزار فکرهای نا امید کننده چه نتیجه ایی میتواند در بر داشته باشد..وقتی منه نوعی براثر زیاد شیندن این حرفها به یقین برسم ودیگران هم …ناخدا آگاه منتطر این کمبودها میشویم ودقیقا دستمان هم خالی نمیماند وهمان میشود که منتظرش هستیم.

   پس چرا به این حرفها گوش کنیم همواره نکات زیبا رو در حول وحوش خود ببینیم وبا ذوق وشوق از آنها لذت ببریم واطمینان داشته باشیم که با وفور نعمت وآرامش خاطر روبرو میشویم.

   “من آماده پذیرش رشد وگسترش تمام ابعاد زندگیم توسط اراده خداوند هستم.”

   وامیدوارم که همگی به این آگاهی برسیم که با اراده شخصی هیچ کاری بدرستی انجام‌نمیشود وهر کس برای اثبات حرف خودش مجبود به اعمال زور است واین خود ایجاد مشکلات فراوانی میکند.اینهمه جنگ وکشمکش برای ثابت کردن بعضی عقاید واقعا دنیا را به ناامنی کشیده است.

   به گمانم الان زمانه ایی است که تر وخشک دارند باهم میسوزنند.باید هر کس از خودش شروع کند.در افکار خودش بازبینی کند…واقعا هر آنچه که تابحال به آنها اعتقاد داشته. شک کند واز دوباره خودش مسائل را بررسی کند..تحقیق کند وتعصبات بیهوده را با اطمینان کامل کنار بگذارد..وبدنبال آگاهیهای درست باشد.طول میکشد. ولی شدنی است.با امیدواری وباسپردن امورات به اراده عظیم خداوندی منتظر جهانی پراز صلح وارامش باشیم.

   استاد واقعا ازتون سپاسگزارم که این آگاهیهای درست وحقیقی را با زبانی ساده و روان در اختیار ما قرار میدهید…خدایی که فکر میکنم به یه خونه تکونی اساسی در ذهنم نیاز دارم.

   بازم ممنونم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    1400/05/02 02:34
    مدت عضویت: 265 روز
    اندازه متن
    همیار لاغری
    محتوای دیدگاه: 248 کلمه

    سلام خدمت دوست خوبم 

     

    دیدگاهتونو خوندم  و بسیار لذت بردم ،  درسته که در نوشته هاتون گفتید الان زمانیست که تر و خشک با هم می سوزند اما به نظر من 

    اگر ما در اراده الله  محو شویم  و در هماهنگی با تمام قوانین او باشیم وسعی کنیم  به وحدت و  یگانگی با این قدرت عظیم برسیم  یعنی 

    اینقدر آرام باشیم که تمام دنیا هم جمع شوند و از نبودنها و کمبودها بگویند ما تکان نخوریم  و 

    اینقدر  دلمان قرص باشد به تکیه گاهی عظیم 

    و خودمان را هر لحظه زیر لوای این نیروی قدرتمند حس کنیم ان موقع هست که هیچ وقت گزندی بر ما نیست 

    چون ما در مداری قرار داریم که بیمه ی ابدی هستیم ، در نقطه ای هستیم  که دیگر تر و خشگی نیست تا بسوزند . آنجا فقط الله است با تمام بزرگی و بی حدو حسابیش 

    انجا فقط الله است با تمام عشق و مهربانیش که زمین و زمان را برای ارامش ما بسیج میکند 

    انجا منطقه ی امنیست که دیگر هیچ نگرانی و شک و تردیدی نیست و حاضرم قسم بخورم آنجا 

    خود خود بهشت است 

    و

    رسیدن به  این بهشت اصلا دشوار نیست ما اگر با او یگانه شویم بهشت را با تمام وجود لمس می کنیم 

    بهشت همین جاست ، همین لحظه 

    پس دوست خوبم اصلا  سوختن تر و خشک  معنایی ندارد . چرا که هر کس  به اندازه میزان  ایمانش  به این نیروی برتر و عظیم  از  نعمات الهی برخوردار می گردد

     

    متشکرم دوست خوبم 

    و متشکرم استاد بابت فراهم کردن چنین بستری برای تبادلات مفید و ساخت باورهای الهی 

    خدایا سپا سگزارم 

     

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     1400/05/02 11:28
     مدت عضویت: 291 روز
     اندازه متن
     همیار لاغری
     محتوای دیدگاه: 315 کلمه

     با سلام به همراه عزیزم

     ازتون ممنونم‌که نظرتون رو در باره نوشته من بیان کردید.

     واقعا بهتون تبریک میگم که به اون‌درجه از باور رسیدید که به این قشنگی خود را در مکان و زمان امن الهی می بینید.از خداوند میخواهم که به این درجه از آسودگی خیال واطمینان شما برسم هم در مورد خودم وهم خانواده…اطرافیان وکل جامعه ام.

      

     از اون دسته آدمهایی هستم که دوست دارم همه در آرامش باشند وشده که در آرامش بودم… وفکر وخیال یکی از عزیزانم منو دچار اضطراب کرده…یعنی باید خیالم از اطرافیانم که در حال حاضر محدود شده به خانواده ام (فقط بچه هام) راحت باشه تا منم اون زمینه امن واطمینان رو پیدا کنم.زیرا بیشتر عمرم رو در فکر برطرف کردن مشکلات اقوام بودم وبا بازدهی بسیار غیره منتظره تنبیه شدم که دیگر نباید بفکر کسی باشم وخودم رو در عذاب قرار بدم ودیگران را متوقع کنم ودر آخر برای خودم پشیمونی بذارم هم مالی وهم اینکه از زندگی خودم عقب بمونم…خلاصه با اینکه دیر بود ولی خدا روشکر با تجربه های نا خوشایند بالاخره تقریبا تموم شد وچقدر عالی درک کردم که واقعا خدا باید برای هرکس خوبی ورفاه وآرامش بخواد والا هر چقدر هم تو سعی کنی وضع یکی روبراه بشه نمیشه.که نمیشه ..تاره خودت هم درگیر میشی..بگذریم.

     .ولی. بازم بنظرم این نمیتونه کاملا صحیح باشه که من در آرامش باشم بدون توجه به دیگران….خدایی با بی توجهی به اخبار و رسانه ها ودر خط دیگری قرار نگرفتن ……هنوز نتونستم به مطلب دلخواهم برسم .. چون بطور اتفاقی که یک مطلب میشنوم تمامی حواسم پرت میشه..مثل جریان آب در جنوب کشورم…تماما براشون ناراحت میشم ونگران بچه ها که در این مقطع زمانی واقعا بیگناه هستند. .از خداوند طلب میکنم که به اراده عظیم خودش این جریانات را سر  سامان بدهد چون بقول استاد.. ما که  به تنهایی نمیتوانیم کاری انجام بدهیم …و. جز طلب خیر برای همه کاری ار دستمون برنمیاد . 

             

     براتون آرزومند سعادتمندی هستم.

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   1400/05/01 17:33
   مدت عضویت: 265 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 403 کلمه

   با سلام و عرض ادب 

   بسیار لذت بردم با خوندن این نوشته های باور ساز 

   چقدر زیبا و روان و شیوا 

   ویژگیهای خداوند را نام بردید .  پس قطعا ما اگر چنین پروردگاری با این ویژگی ناب را در خودمان بپرورانیم و در ذهنمان گسترش دهیم میتوانیم جریانی از نعمت برکت فراوانی عشق محبت حال خوب را به سمت خود روانه کنیم 

    

   یعنی وقتی به این چنین خدایی ایمان بیاوریم بی شک بازتاب ایمان به چنین پروردگار بی حدو حسابی فقط و فقط به زندگی خودمان بازگشت داره 

    

   من اکنون اعلام میکنم ایمان می آورم به خدایی که انقدر گسترده و عظیم است که اگر همه این گستردگی را درک میکردند هیچ کمبودی  در زندگی هیچ کس وجود نداشت 

    

   خدایی که اگر در مسیرش باشم اگر همسو با اراده ی او باشم تمام زمین و زمانش را برای ساختن بهترین زندگیها به سمت من هدایت میکند او بینهایت راه برای رسیدن به خواسته هایم خلق میکند چون او خلاق است 

    

   وای که بنازم به همچین خدایی که مرا در ناز و نعمت خلق کرد 

   بنازم خدایی را که  مرا خلق کرد تا بواسطه ی من  به جلوه گریش بر روی زمین ادامه بدهد 

    

   مهربانا ، میخواهم همسو با تو باشم ، می خواهم منیتم را کنار بگذارمو همه وجود تو باشم 

    

   می خواهم فقط و فقط یک نیرو در من جاری باشد و آن هم فقط تو باشی ، 

   ای عشق بینهایت 

   که هرگاه با تو یکی میشوم  ، ارامش و حال نیکو سرتاسر وجودم را فرا میگیرد 

   من در مدار بهترینها و سلامتیها و  فراوانیها  و برکتها هستم چرا که در مدار تو هستم 

    

   من به تو ایمان می آورم و سر تسلیم بر تو فرود می اورم و با تمام وجود جمله اشهدان لا اله الاالله را فریاد میزنم 

   و  ایمان دارم اگر الان دردی  مزمن در من  از یکسری باورای قدیمی و کهنه بوجود امده  با نیروی عظیم تو  بهترین افراد به سمت من  هدایت می شوند چون من پذیرفته ام که تو در همه جا و همه کس جریان داری و انها را برای حمایت و هدایتم  به سمت من سوق میدهی 

   تا سلامتی بر من جاری گردد 

    

   سپاسگزارم ای مهربانترین مهربانان

    

   سپاسگزارم استاد که با این نوشته ها ی باور ساز  بر ایمان من بر چنین الله ی مهر تایید میزنید 

    

   که صد البته تغییر زندگی من در ابعاد مختلف در   طول مدتی که نگاهم را حتی به خدای قادر متعالم تغییر دادم گواه این موضوع هست و مطمینم باتفکر و تامل بیشتر در این نوشته ها این تغییرات تا بینهایت ادامه خواهند داشت 

   خدایا شکرت 

   ممنون استاد 

    

    

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   ZahraKasaeipour@gimal.com
   1400/05/01 15:39
   مدت عضویت: 225 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 613 کلمه

   سلام و درود فراوان 

   استادگرامی از ارسال این مطالب ارزشمند از شما بسیار سپاسگزارم و از خداوند مهربان که مرا به این مسیر هدایت نمود بی نهایت سپاسگزاری میکنم. شنیدن این مطالب احساسی مملو از قدرت، حمایت ،زیبایی در من ایجاد کرد. احساسی حاکی از عظمت خداوند در تمام صحنه های زندگی و نیز شعف از اینکه ما هم از خداییم پس این ویژگیها در ما هم هست و می توانیم آنها را به عمل درآوریم.  در سالها دور مطلبی شنیده بودم در مورد سلامتی و شباهت آن با ثروت فکر میکنم در مجله موفقیت استاد حلت این مطلب را خواندم در اون به این موضوع اشاره شده بود که هر چه قدر سلامت در بین افراد بیشتر شود باعث عمومی شدن سلامت در همه جا می شود یعنی فراوانی سلامت فراوانی می آورد این موضوع در دوران کرونا خیلی نمود داشت و دیدیم که سلامتی ما چقدر بهم وابسته است در مورد ثروت هم همین هست فراوانی ثروت فراوانی بیشتر در همه دنیا می آورد این طور نیست که اگر ما میخواهیم ثروتمند شویم معنی آن فقیر شدن دیگران است فراوانی ثروت هم فراوانی میاورد و خدا وند مهربان اینقدر در دنیا و کاینات ثروت قرار داده که با کشف هر مرحله کشفهای بیشتر ایجاد می شود و شاید بتوانیم معنی هفت ویژگی اراده خداوند اعم از خلاقیت ، مهربانی، عشق، گسترش ، پذیرش ، زیبایی  و فراوانی را در همین موضوع ثروت ببینیم . تعداد مشاغل رو به گسترش و روشهای درامدزایی که اصلا ده سال پیش وجود نداشت حاکی از خلاقیت روبه گسترش است و ایجاد فراوانی در جنبه های مختلف. وقتی میزان ثروت زایی در طول دوره های مختلف را مقایسه میکنیم دایما رشد را مشاهده میکنیم برخلاف اخبار و تلقینهایی که به ما میشه مبنی بر کاهش ذخایر و پایان پذیر بودن منابع که به نظرم روشی برای ناامید کردن و دورکردن انسانها از اصل زندگی است.واقعا فراوانی حدو مرز ندارد زیرا از نیروی بی حدو مرز ناشی شده و از ویژگیهایی آن است خداوند به علت مهربانی که از ویژگی ذاتش می باشد گسترش در نعمات را بیشتر از گسترش در امور منفی گذاشته اگر غیر از این بود میزان رشد دنیا با این سرعت و به این زیبایی پیش نمی رفت حیف که آلودگی ما به اخبار منفی امکان دیدن و لمس این همه زیبایی را نمیدهد انگار این روشی شده برای کنترل آرزوها و قدرت انسانها. استاد گرامی به درستی اشاره کردید که این گله و شکایت از وضع موجود و حسرت گذشته را داشتن شده روش گفتگوی ما در صورتی که هیچ چیز به جز ناامیدی از اون حاصل نمیشه و بی اعتماد کردن خودمان به خودمان که معنیش اینه ما قربانی شرایط هستیم و دست و پا بسته باید بشینیم ببینیم چی به سرمان میاد در صورتی که این با عدالت خداوندی در تضاده مگر میشه این همه زیبایی و نعمت آفریده بشه بیخودی و ما فقط قربانی شرایط باشیم بدون امکان استفاده از آنها مگه میشه  خدا مقدر کرده باشه که فقط عده ای  لذت ببرند و بقیه فقط تابع باشند.وقتی این موضوع مهم را میفهمیم که ما به عنوان عزیز خداوند آمده ایم که اراده خداوندی را محقق کنیم چقدر احساس مفید بودن و مهم بودن میکنیم دیگر به خودمان مثل قربانی دست و پا بسته نگاه نمیکنیم خودمان را مسیول و موثر می دانیم کسی که می تواند به فراوانی کمک کند به گسترش نعمتها کمک کند و زیبایی ها را اشاعه دهد. و خدا را بی نهایت سپاسگزاری میکنم که با این مفهوم آشنا شدم از شما استاد گرامی هم بی نهایت سپاسگزارم که این آگاهی را با ما در میان گذاشتید به شما تبریک میگم که با خلاقیت و تیزهوشی مطالب را میگیرید و با ما در میان میگذارید

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم