0

زندگی با اراده خداوند (قسمت سی و چهارم)

زندگی با اراده خداوند
اندازه متن

در قسمت قبل درباره مهمترین عامل زندگی یعنی “هدفمند بودن” توضیح داده شد. در ادامه این موضوع درباره استفاده از الهامات قدرت اراده خداوند جهت حرکت در مسیر هدف توضیح داده می شود.

الهامات یا هدایت الهی چیست

آنچه به صورت ندایی خاموش از درون خود می شنوید همان الهامات یا هدایت الهی است که در لحظه به شما می گوید: چگونه فکر کنید، چگونه انتخاب کنید و حتی چه تصمیمی بگیرید.

از ویژگی های هدایت الهی این است که یک بار گفته می شود و با اینکه تکرار یا اصرار نمی شود که به آن عمل کنید، اما تمایل دارید که بر اساس آنچه احساس می کنید باید انجام دهید عمل کنید.

حتما بارها در زندگی این موضوع را تجربه کرده اید که با خود یا به دیگران گفته اید که: همون موقع یه حسی بهم گفت این کار رو بکنم ولی من گوش نکردم.

اگر به آنچه به شما گفته شده ولی عمل نکرده اید و بعدا که نتیجه کار مشخص شده است به یاد آورده اید که قبلا به شما گفته شد که چه تصمیمی بگیرید، توجه کنید به خوبی نوع هدایت و الهامات الهی را درک می کنید.

قلب شما، مکانی است که خداوند در آن حضور دارد. خداوندی که به آنچه شما نمی بینید و نمی دانید احاطه و تسلط دارد. او می داند که نتیجه ای که شما انتظار رخ دادن یا تجربه کردنش را دارید از طریق اتخاذ چه تصمیمی به دست می آید و در لحظه به لحظه زندگی به شما می گوید که چگونه عمل کنید.

اما نجواهای ذهنی که توسط قدرت اراده شخصی همواره در ذهن ما در حال مرور شدن هستند، مانع از تمرکز ما بر ندا یا الهام الهی می شوند.

در نوشته های باورساز سعی شده است با توضیح و تشریح خداوند و نقش او در جهان و زندگی فردی شما از میزان قدرت و شدت نجواهای ذهنی کم کرده و فرصت شنیدن و عمل کردن به الهامات الهی مهیا شود.

این کار یک شبه و یک هفته ای ممکن نیست و نیاز به استمرار و تکرار آگاهی هایی دارد که باعث گسترش آرامش و اطمینان از حمایت قدرت اراده خداوند در ذهن و قلب شما شود.

چگونه به صورت هدفمند زندگی کنیم

  • قدم اول: ابتدا تصمیم قاطع بگیرد که هدفمند زندگی کنید.

شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که اگر من نمی دانم هدفم در زندگی چیست، چگونه هدفمند زندگی کنم؟

هدفمند زندگی کردن شامل دو بخش است: 1- هدف داشتن 2- زندگی کردن

شاید هدفتان از زندگی کردن را ندانید یا حتی برایتان مشخص نباشد به چه چیزی در زندگی علاقه دارید. با این حال از شناسایی بخش اول که هدف داشتن است محروم هستید.

اما در هر شرایطی بخش دوم که زندگی کردن است را در اختیار دارد. برای داشتن زندگی هدفمند حتی اگر هدف ندارید می توانید از زندگی کردن شروع کنید.

هر روز سعی کنید از آنچه هستید و در اختیار دارید بهتر استفاده کنید و لذت بیشتری از زنده بودن و زندگی کردن ببرید.

این اولین قدم عملی برای همسو شدن با قدرت اراده خداوند جهت داشتن زندگی هدفمند است.

شما زندگی کنید و اجازه دهید جهان به جزئیات زندگی شما رسیدگی کند.

مشخص کردن هدف شما از زندگی یکی از جزئیات زندگی است که جهان هستی به خوبی از آن اطلاع دارد و اگر شما علاقمند و مشتاق زندگی کردن باشید آن را برای شما واضح خواهد کرد.

برای بهتر زندگی کردن می توانید هرآنچه در قلب خود دارید را ابراز کنید.

شاید خانه دار باشید، سعی کنید از ندای قلب خود برای استفاده بهتر از فضای خانه یا ایجاد فضایی زیباتر با همان وسایلی که دارید استفاده کنید.

شاید به نقاشی علاقه داشته باشید، از ندای قلب خود برای کشیدن هرآنچه احساس می کنید دوست دارید بکشید به هر شکلی که مورد علاقه شخصی تان است استفاده کنید.

شاید کارمند باشید، سعی کنید از ندای قلب خود برای ارائه خدمت بهتر و همچنین ایجاد فضای زیباتر در محل کار خود استفاده کنید.

در هر شرایطی که باشید می توانید از ندای قلب خود برای بهتر زندگی کردن و تغییر شرایط و کمک به بهبود شرایط جهان هستی استفاده کنید.

فضای خانه یا محل کار شما بخشی از جهان هستی است، بهبود محل در اختیار شما کمک به بهبود جهان هستی است.

تصور نکنید که رسیدگی به وضعیت گرسنگان منطقه ای خاص یا نجات گونه ای از حیوانات یا تلاش برای جلوگیری از خشک شدن یک دریاچه کمک به بهبود جهان هستی است. در هر فضایی که حضور دارید، آنجا بخشی از جهان هستی است. برای بهبود فضای اطراف خود اقدام کنید.

  • قدم دوم: احساس خود را تغیر دهید

بسیاری از ما آرزوهایی داریم و تصور می کنیم که اگر آرزوهایمان محقق شود، شرایط زندگی ما دگرگون خواهد شد و آن زمان است که احساس خوشبختی خواهیم کرد.

از آنجا که “احساس” شما در لحظه حال تعیین کننده سرنوشت و آینده شما خواهد بود بنابراین ماندن در احساس بد بخاطر شرایط فعلی و پافشاری بر آرزو کردن و اصرار به خداوند برای تحقق آنها نتیجه ای در برنخواهد داشت.

اگر می خواهید آرزوهای شما به واقعیت تبدیل شود باید احساس خود را در جهت همسو شدن با آرزوهای خود تغییر دهید.

شاید آرزوی شما این باشد که مالک یک واحد آپارتمانی شوید تا زندگی راحت تر و بی دغدغه ای داشته باشید.

اگر می خواهید احساس خود را همسو با خواسته یا آرزوی خود قرار دهید باید سعی کنید احساسی که در زمان صاحب خانه شدن خواهید داشت را از همین الان که مستاجر یا در هر شرایطی هستید در خود ایجاد کنید.

از خود سوال کنید اگر صاحب خانه شوم، چه احساسی خواهم داشت؟ با چه احساسی زندگی خواهم کرد؟ با چه احساسی به امورات خانه و زندگی رسیدگی خواهم کرد؟

با همان احساس زندگی کنید.

زمانی که در کسب و کار ابزار و یراق مشغول به کار بودم و از اوضاع و شرایط کسب و کارم راضی نبودم همین سوال را از خودم پرسیدم: اگر فروش مغازه من ده برابر شوده چه احساسی خواهم داشت؟ چگونه فعالیت خواهم کرد؟ چه برخوردی با مشتری خواهم داشت.

با خودم فکر کردم که اگر فروش مغازه من ده برابر شود در چه شرایط احساسی خواهم بود و داشتن فروش ده برابر چه تاثیری در روند فعالیت من در کسب و کارم خواهد داشت.

برخی از مواردی که یادداشت کردم به این شرح بود:

1- احساس امیدواری می کنم و شور و شوق من برای ادامه کسب و کارم بیشتر می شود.

2- هر روز به نظافت مغازه اهمیت داده و سعی می کنم فضای کسب و کارم را زیباتر کنم.

3- سعی می کنم اجناس بیشتری را به لیست اجناسم اضافه کنم.

4- در برخورد با مشتری ها صبر و احترام بیشتری از خود نشان می دهم.

موارد زیادی را یادداشت کردم و سعی کردن در همان شرایطی که بودم با احساس شرایطی که دوست داشتم تجربه کنم کسب و کارم را ادامه دهم.

هر روز با لباس های تمیز و مرتب سر کار حاظر می شدم.

هر روز نظافت و مرتب کردن تعدادی از قفسه ها را انجام می دادم.

به دنبال پیدا کردن روش هایی برای اضافه کردن اجناس به لیست اجناس بودم

و خلاصه احساس و عملکرد خودم رو تغییر دادم و پس از مدتی روش جدید به عادت من تبدیل شد و به مرور شرایط کسب و کار من به صورت واقعی تغییر کرد.

در واقع قبل از تغییر فیزیکی و واقعی شرایط کسب و کارم من از نظر احساسی شرایط خودم را تغییر داده و همچنین هر کاری که دستم بر می آمد را انجام می دادم و افزایش فروش و مشتری را به خدا واگذار کردم.

برای رشد و گسترش زندگی باید پایان کار را در نظر بگیرید و با احساسی که در پایان کار خواهید داشت مراحل کار و زندگی روزمره را سپری کنید.

به این شکل قطعا به هدف خود خواهید رسید چون شما وظایف سمت خودتان را به خوبی انجام داده اید و اگر مطمئن باشید که خداوند نیز وظایف سمت خودش را به خوبی انجام می دهد، بدون هیچ شک و تردیدی به آرزو و رویاهای خود می رسید.

در واقع فردی که این طریق نگرش و عملکرد را باور می کند، از همان روزهای اول که شروع به تغییر احساس و عملکردش می کند آروزی خود را برآورده شدن می بیند و به همین دلیل با خیالی راحت و مطمئن در مسیر موفقیت حرکت می کند.

وقتی پایان کار را در نظر می گیرید و هرچیزی که نیاز است را انجام می دهید، قدرت اراده خداوند نیز در جهت همکاری با شما حرکت خود را آغاز می کند تا شما را به نتیجه اعتقاد راسختان برساند.

دقت کنید:

خداوند شرایطی را فراهم می کند تا شما را به نتیجه اعتقاد راسختان برساند نه اینکه در زندگی شما معجزه کند و شما را به آنچه که فکرش را نمی کردید برساند.

وقتی هدف بزرگی به شما الهام می شود هرچیزی در جهان، همکاریش را با شما آغاز خواهد کرد. به اندازه ای که همسو با قدرت اراده خداوند باشید، ایده ها و الهامات الهی را واضح تر دریافت می کنید.

البته این به آن معنی نیست که صدای خداوند ضعیف یا قوی می شود، بلکه به معنای افزایش توجه شما به ندای درونتان است.

وقتی وحی و الهامی را احساس می کنید، آن اقداماتی که خطرناک به نظر می رسند، شما را به قدم گذاشتن در مسیری دعوت می کنند که احساس می کنید مجبورید آن را پیگیری کنید. این اجبار از طریق افزایش تمایل یا اطمینان از نتیجه در شما ظاهر می شود.

در این مرحله اگر بر ترس های خود که زمزمه قدرت اراده شخصی تان است توجه نکنید و شجاعت قدم برداشتن در مسیر الهام و احساس خود را داشته باشید، از خطرها عبور می کنید و به مسیر سعادت و برکتی هدایت می شوید که هرگز تصور تجربه کردن آن را نداشته اید.

عبور از این مرحله نیاز به عشق و همسو شدن با قدرت اراده خداوند دارد. اگر عشق را احساس نکنید، حقیقت را هم احساس نخواهید کرد و در این صورت وحی و الهام الهی در حالی که همواره به شما گفته می شود را نخواهید شنید.

زمانی که تصمیم گرفتم از موضوعات مرتبط با قانون جذب و موفقیت فردی برای لاغر شدن استفاده کنم، هرگز نمی دانستم چه نتیجه ای کسب خواهم کرد، بنابراین به نیت راه اندازی این سایت یا ارائه آموزش لاغری با ذهن اقدام به قدم گذاشتن در این مسیر نکردم چون هیچ نتیجه و تجربه ای در این باره نداشتم.

پس از مدت ها سعی و استمرار در برنامه ریزی مجدد ذهن برای لاغر شدن نتایج اولیه در من ظاهر شد و آنجا تازه شور و هیجان من برای ادامه دادن و رسیدن به شرایط جسمی بهتر، افزایش پیدا کرد.

مدتی بعد، زمانی که مقدار زیادی از اضافه وزن من کم شده بود، تغییرات من مورد توجه اطرافیانم قرار گرفت و به شکل معجزه واری من در مسیر آموزش لاغری با ذهن قرار گرفتم.

یک سال بعد، به طور واضح احساس کردم که برای گسترش لاغری با ذهن باید شغل ابزار و یراق را رها کرده و با تمرکز و تمام توان به موضوع لاغر با ذهن بپردازم.

این الهام و وحی در شرایطی بود که هیچ تضمینی برای موفقیت در این مسیر وجود نداشت اما احساس می کردم باید این کار را انجام دهم.

تصمیم بسیار سخت و ترس آوری بود که کسب و کار چندین ساله خودم را رها کرده و مشغول کسب و کاری شوم که هیچ نشانه ای از موفقیت در آن وجود ندارد و حتی هیچ نمونه مشابه که از طریق آموزش لاغری با ذهن به موفقیت رسیده باشد وجود نداشت.

اینجا نقطه حساس و سرنوشت ساز است. افرادی که به ندای درونی خود گوش داده و قدم در راهی که نتیجه آن نامشخص است می گذارند، پاداش دریافت می کنند.

تصمیم گرفتم به ندای قلبم عمل کرده و شغل ابزار و یراق را رها کرده و مشغول آموزش لاغری با ذهن شوم.

پس از آن، من فقط سعی کردم با احساس رسیدن به موفقیت، در مسیر آموزش لاغری با ذهن حرکت کنم.

مدت ها بدون اینکه فردی نتیجه گرفته باشد یا برای من سود مالی داشته باشد در این مسیر حرکت کردم و با عشق، افرادی که به سمت من هدایت می شدند را برای رهایی از چاقی همراهی می کردم.

رفته رفته، آموزش های لاغری با ذهن گسترده شد و امروزه نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورهای دنیا، فارسی زبانان نه تنها برای رهایی از چاقی بلکه برای ایجاد تغییر در تمام جنبه های زندگی و رسیدن به خوشبختی از مطالب آموزشی سایت تناسب فکری استفاده می کنند.

در این چند ساله من فقط سعی کردم آنچه از من ساخته است را به بهترین شکل انجام دهم و نتیجه کار را به خداوند واگذار کنم.

موفقیت سایت تناسب فکری و تجربه من در خلق شرایطی که در زندگی ام وجود نداشت و امروز در حال تجربه کردن آن هستم نمونه واضح از عمل کردن به الهامات و ایده هایی است که آن روز که به من گفته می شد عمل کردن به آن دیوانگی محض بود و بسیاری مرا بخاطر تصمیمم برای رها کردن شغل ابزار و یراق سرزنش می کردند.

اما امروز نیتجه آن اقدام شجاعانه کاملا واضح و مشخص است.

وقتی کاری را که دیگر به من احساس خوبی نمی داد رها کردم، تمام موضوعاتی که نگران آنها بودم به شیوه ای باورنکردنی برطرف شدند. به مدت چند ماه بدون هیچگونه درآمدی عاشقانه سعی می کردم آنچه باعث لاغر شدن من شده است را با دیگران به اشتراک بگذارم.

افرادی که از سال 94 و از طریق گروه های تلگرام با من آشنا هستند می دانند که عشق و علاقه من به آموزش دادن و گسترش لاغری با ذهن در آن سال ها به همین شکلی بود که امروز در سایت تناسب فکری با این همه نتایج عالی در حال انجام آن هستم.

من در آن روزهایی که آموزش لاغری با ذهن هیچ آورده مالی نداشت هم با عشق و علاقه آن را انجام می دادم و همیشه به فکر بهتر کردن ارائه آموزش ها و محتوای آموزشی بودم.

همان کاری که اکنون هر روز در حال انجام آن هستم.

وقتی شما با تمام وجود در مسیر الهامات خود حرکت میکنید، جهان نیز به جزئیات امور رسیدگی می کند، چرا که شما به آنچه انجام می دهید عشق می ورزید و این کاملا طبیعی است که جهان هم در پاسخ به شما عشق را وارد زندگی تان می کند.

عشق ورزیدن به انجام هر خدمتی که احساس بهتری در جهان ایجاد کند، در نهایت به شکل مادی (پول و ثروت) به سمت شما جریان می یابد و وارد زندگی تان می شود.

آگاهی های خود را با ایمان و اعتقاد راسخ به این که معنویت از شما حمایت خواهد کرد پیوند دهید و از قدرت اراده خداوند که در جهت هدایت و حمایت شما در مسیر هدفتان در حال فعالیت است سپاسگزاری کنید.

در قسمت بعد درباره نحوه به واقعیت تبدیل کردن اهداف با استفاده از قوانین قدرت اراده خداوند توضیح داده خواهد شد.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

موزیک بی کلام
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tanasobefekri.com/?p=31845
برچسب ها:
0 نظر در مورد زندگی با اراده خداوند (قسمت سی و چهارم)

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.