0

زندگی با اراده خداوند (قسمت سی و ششم)

زندگی با اراده خداوند
اندازه متن

در قسمت قبل درباره چگونه به واقعیت تبدیل کردن اهداف در زندگی توضیح داده شد. در این قسمت بخش دوم از این موضوع بسیار مهم و عملی توضیح داده می شود.

چگونه اهداف خود را به واقعیت تبدیل کنید

در قسمت قبلی درباره پنچ گام به واقعیت تبدیل کردن اهداف توضیح داده شد در ادامه پنج گام دیگر برای بهبود حرکت خود در مسیر رسیدن به هدف ارائه می شود.

  • گامل ششم:

درباره افرادی که در اهداف مشابه شما به موفقیت رسیده اند تحقیق کنید.

اشتباهی که من سالها مرتکب می شدم این بود که همیشه به افرادی که شکست خورده بودند یا به خواسته های خود نرسیده بودند توجه می کردم.

اگر دقت کنید در زندگی بارها نصیحت شده اید که به افرادی توجه کن که از شما فقیرتر یا مشکلات بیشتری دارند.

این نگرش سبب می شود نه تنها به اهدف و رویاهای خود نرسید بلکه به مرور شرایط بدتری را در زندگی تجربه کنید.

برای رسیدن به اهداف باید الگوهای موفق را مدنظر خود قرار دهید.

اگر باور کرده باشید که جهان هستی بر اساس سیستم و قوانین ثابت توسط خداوند مدیریت می شود بنابراین همان نیرو و جهانی که باعث موفقیت افراد دیگر شده است می تواند باعث موفقیت شما نیز بشود.

بسیاری تصور می کنند دیگران بخت و اقبال بلندی داشته اند که در شرایط عالی زندگی می کنند و خودشان بدشانس و بداقبال هستند و این در حالی است که جهان هستی و خداوند بین افراد تفاوتی قائل نمی شود.

به این مثال توجه کنید:

تصور کنید فردی به شما بگوید به تازگی متوجه شده است که یک نفر مدت هاست در شهر دیگری زندگی می کند و ابراز تعجب کند که چطور به آن شهر رفته است و آن را به شانس و اقبال بلند یا طلسم و جادو ارتباط دهد.

احتمالا شما از نگرش او متعجب خواهید شد چون می دانید که اگر از فلان مسیر حرکت کنید چند ساعت بعد به آن شهر خواهید رسید و هیچ جادو و شانس و …. وجود ندارد.

وقتی افرادی را در زندگی مشاهده می کنید که اوضاع و شرایط آنها باعث تعجب و شگفتی شما می شود، دقیقا مانند فردی هستید که نمی داند چطور می شود به شهر دیگری سفر کند؟!

هر انسانی در هر شرایطی زندگی می کند، آن شرایط جزئی از این جهان و تحت مدیریت قدرت اراده خداوند است. حتی در مواردی که آگاه شدن از شرایط و ویژگی های افراد باعث ناراحتی و خشم ما از تاثیر نامطلوبی که آنها بر دنیای اطراف خود گذاشته اند می شود نیز همه چیز تحت کنترل خداوند صورت گرفته است.

بنابراین به جای توجه کردن به افرادی که در زندگی به خواسته ها و اهداف خود نرسیده اند همواره توجه خود را روی افراد موفق و مورد علاقه خود متمرکز کنید.

اگر مکانیک هستید به افراد مکانیکی توجه کنید که در حرفه خود به درجات و اعتبار بالایی رسیده اند.

اگر خیاط هستید به افرادی توجه کنید که در شغل خیاطی به شهرت و ثروت زیادی رسیده اند.

هر هدفی داشته باشید حتما قبل از شما عده زیادی در آن موضوع به موفقیت رسیده اند حتی اگر هدف شما به قدری خاص باشد که تابحال کسی به آن فکر نکرده است باز هم می توانید افرادی را مشاهده کنید که در اهداف مشابه و نزدیک به هدف شما به موفقیت های چشمگیری رسیده اند.

بنابراین برای به واقعیت تبدیل کردن اهداف خود نیاز دارید الگوهای موفق زیادی در زمینه مورد علاقه خود پیدا کنید.

زمانی که هدف خود را آموزش و گسترش لاغری با ذهن انتخاب کردم، فردی را پیدا نمی کردم که قبل از من از این طریق به موفقیت رسیده باشد. کتاب ها و ویدیوهای زیادی منتشر شده بود که ادعا می کردند از طریق کنترل ذهن به تناسب اندام رسیده اند اما آنچه در ذهن من بود و امروزه شما در آموزش های سایت تناسب فکری مشاهده می کنید با گفته ها و ادعای دیگران بسیار تفاوت دارد.

بنابراین نمونه موفق در این زمینه وجود نداشت و به لطف خدا پس از چند سال حرکت در این مسیر، افرادی زیادی با مشاهده موفقیت من در این زمینه ترغیب شدند که وارد مسیر آموزش لاغری با ذهن شوند. چون مشاهده کردند که فردی توانسته است از این مسیر به موفقیت برسد.

اما در آن زمان من افرادی را پیدا می کردم که در زمینه آموزش های جنبه های دیگر زندگی به موفقیت رسیده بودند. مانند افرادی که در زمینه آموزش زبان انگلیسی به موفقیت های چشم گیر رسیده بودند یا افرادی که در آموزش نحوه موفقیت در کنکور به موفقیت های چشم گیر رسیده بودند.

با دیدن این افراد اطمینان من برای کسب موفقیت در امر آموزش لاغری با ذهن بیشتر می شد و با اشتیاق و احساس خوب مراحل تکامل خود را طی می کردم و البته همچنان در حال طی کردن هستم.

بنابراین به شما توصیه می کنم برای به واقعیت تبدیل کردن هداف خود به دنبال افرادی باشید که قبلا هدف شما یا مشابه آن را به واقعیت تبدیل کرده اند. به این شکل باورپذیری شما برای امکان پذیر بودن موفقیت در مسیر هدفتان تقویت می شود.

در دوره آموزشی رسیدن به آرزوها با قدرت ذهن به طور مفصل در باره این موضوع توضیح داده شده است.

  • گام هفتم:

به شکلی فکر و رفتار کنید که گویی به هدف خود رسیده اید.

یکی از قوی ترین بازی های ذهنی است که می تواند به شما کمک کند در شرایطی که نسبت به هدف خود احساس گیچی و سردرگمی می کنید انگیزه و روحیه شما را برای ادامه دادن حفظ کند.

هر روز به این فکر کنید که درحال تجربه کردن هدف خود هستید. چه احساسی خواهید داشت؟ چگونه رفتار خواهید کرد؟

هر روز با همین احساس و اشتیاق مسیر هدف خود را دنبال کنید.

در گذشته عقیده داشتم هر زمان که به هدف خود رسیدم، بعد از آن برای نگهداری و گسترش آن تلاش خواهم کرد.

بعنوان مثال در مورد لاغری تصور می کردم هر وقت لاغر شدم برای لاغر ماندن و تغییر رفتار و افکارم تلاش می کنم و این در حالی بود که هرگز به آن شیوه من لاغر نشدم.

در مورد کسب و کار تصورم این بود که هر زمان که فروش مغازه من چندین برابر شد با اشتیاق و انگیزه بیشتری در نظافت و بهبود شرایط مغازه تلاش خواهم کرد و این اتفاق با آن طرز نگرش هرگز رخ نداد.

برای موفق شدن باید از همین امروز که تصمیم می گیرید زندگی هدفمند داشته باشید، به شکلی فکر و رفتار کنید که گویی به هدف خود رسیده اید و چندین سال است بعنوان یک فرد موفق که به تمام اهداف خود رسیده است مشغول زندکی و مدیریت اهداف خود هستید.

از زمانی که آموزش لاغری با ذهن را بعنوان هدف و رسالتم در زندگی انتخاب کردم، هر روز مانند فردی که سال هاست در این زمینه موفق شده و الگوی انسان های دیگر است در مسیر هدفم حرکت و تلاش می کردم.

حتی زمانی که سایت تناسب فکری تاسیس شد، از همان روزهای اول که هیچ بازدید کننده ای نداشت به گونه ای درباره موضوعات سایت فکر و عمل می کردم که گویی هزاران بازدید کننده دارد.

همین الان زیرساخت های سایت تناسب فکری برای حضور صدها برابر کاربران فعلی آماده شده است و این طرز عملکرد به خاطر نگرش و عملکرد من بر اساس رسیدن به موفقیت صورت گرفته است.

در مسیر هدف خود، هر رویدادی که یک مانع به نظر می رسد را بعنوان فرصتی برای سنجش عزم راسخ خود برای هدفمند زندگی کردن بدانید و سعی کنید از آن مانع برای تقویت انگیزه و اشتیاق خود استفاده کنید.

این یکی از مهمترین دلایلی است که باعث ناکامی انسان های بسیاری در رسیدن به اهدافشان می شود. زمانی که افراد با موانع رشد و گسترش اهداف خود مواجه می شوند و به جای انگیزه و اشتیاق گرفتن برای پیشرفت کردن، دلسرد و ناامید می شوند و هدف خود را رها می کنند.

من در سال 1394 فعالیت خود برای آموزش لاغری با ذهن را از طریق شبکه اجتماعی تلگرام آغاز کردم.

مدت ها به صورت تقریبا شبانه روزی مشغول فعالیت و تولید محتوا و ارتباط با مراجعین بودم و روند رشد و گسترش گروه های لاغری با ذهن در تلگرام به شکل عالی پیش می رفت تا زمانی که به یک باره خبر فیلتر شدن تلگرام منتشر شد.

این شرایط به منزله شکست خوردن و بی نتیجه بودن همه آن فعالیت ها و برنامه ریزی کردن ها بود. اما من با نگرشی متفاوت به این موضوع نگاه کردم و آن را فرصتی برای رشد و گسترش دانستم و عقیده داشتم نتیجه فعالیت من را گروهی از انسانها نمی توانند نابود کنند و مانع رسیدن من به اهدافم شوند.

به این ترتیب بود که با ذوق و شوق سایت تناسب فکری را تاسیس کردم و با انرژی و انگیزه ای مضاعف به کار و مسیر خود ادامه دادم.

فیلتر شدن تلگرام مانعی بود که باعث دلسرد شدن افراد زیادی شد اما فقط عده ای که نگرش متفاوت به موضوع رسیدن به اهداف داشتند توانستند با پیدا کردن راه های بهتر و ساده تر به مسیر خود ادامه دهند.

داشتن نگرش “رسیدن به موفقیت” در شرایطی که احساس می کنید موانع باعث دلسرد شدن و ناامیدی شما شده اند سبب می شود که انگیزه و اشتیاق خود را حفظ کرده و به دنبال یافتن راه حل برای عبود از مانع ایجاد شده باشید.

تفاوتی ندارد مانعی که در مسیر حرکت به سمت هدفتان ایجاد می شود چه باشد، اگر روحیه فردی که به هدف رسیده است را در خود ایجاد کرده باشید به سادگی از آن مانع عبور خواهید کرد.

  • گام هشتم:

رسیدن به هدف را در ذهن خود تجسم کنید.

از مراقبه کردن برای تقویت ارتباط بین خود و خداوند و اهدافتان استفاده کنید.

همیشه از یک موزیک ملایم و بدون کلام برای مراقبه کردن و رفتن به حالت سکوت استفاده کنید. به این شکل ذهن خود را نسبت به آن صدا شرطی می کنید.

در زمان مراقبه با خود تصور کنید که خداوند را می بینید که در حال راهنمایی و هدایت شما به سمت هدفتان است.

ببینید که به هدف خود رسیده اید و دنیای اطراف شما مملو از نشانه هایی است که دوست دارید با رسیدن به هدف تجربه کنید.

من در مراقبه هایم اینگونه تصور می کنم که در فضایی بی نهایت در حال حرکت هستم. فضایی که سرشار از احساس آرامش و آغشته به نور سفید ملایم است.

انسان های بی شماری را می بینم که به سمت من حرکت می کنند در حالی که غرق شادی و احساس عالی متناسب شدن هستند.

خودم را مشاهده می کنم که در حال تجربه شرایطی هستم که گویی به تمام اهداف خود رسیده ام و سرشار از احساس عالی هستم.

خود را در حال مشاهده و گفتگو با خداوند می بینم که مرا به خاطر حرکت کردن و به کار گرفتن الهاماتش تحسین می کند.

دنیای مراقبه، دنیایی است که به هر شکلی که می خواهید می توانید آن را شکل دهید. هیچ ترس و نگرانی از شکل دادن به خداوند یا اجزایی که در جهان مادی تمایل به تجربه کردن آن دارید نداشته باشید.

شاید دوست داشته باشید خداوند را به شکل یک انسان مسن با ریش سفید بلند تصور کنید، شاید تمایل داشته باشید خداوند را به شکل یک فرمانده قوی هیکل تصور کنید.

این دنیای شماست و به هر شکلی که می خواهید از آن برای تقویت انگیزه و اطمینان خود برای تجسم رسیدن به اهدافتان استفاده کنید.

به راحتی و با اطمینان از خداوند درخواست کنید که در مسیر سرنوشتی که می خواهید هدایتتان کند.

حتی می توانید از او بخواهید برخی از مسائل که راه حل مناسبی برای آنها ندارید را حل و فصل کند.

  • گام نهم:

افکار و احساسات خود را با اعمال و رفتارتان در مسیر هدف هماهنگ کنید.

اشتباهی که افراد بسیاری در زندگی روزمره آن را تکرار می کنند و از اینکه به اهداف خود نمی رسند متجعب هستند.

اگر افکار و احساس شما با اعمالتان در مسیر هدف هماهنگ نباشد در نهایت شما به هدف خود نخواهید رسید حتی اگر تمام شبانه روز را تلاش کنید.

حتما در اطراف خود افراد زیادی را دیده اید که به سختی کار می کنند، زمان تفریح و استراحت کمی دارند و در عوض زمان بیشتری را مشغول کار کردن هستند اما در نهایت همیشه در سطح پایینی زندگی می کنند.

این نتیجه به دلیل هماهنگ نبودن افکار و احساس با عملکرد روزانه است.

ممکن است شما هر روز برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنید اما در ذهن شما این نگرش تکرار می شود که شانس شما برای موفق شدن کم است.

شرایط اقتصادی و سیاسی کشور مانع از موفقیت شما شده است.

افراد زیادی قبل از شما به موفقیت رسیده اند و دیگر فرصت کافی برای موفقیت در این زمینه وجود ندارد.

هزاران فکر می تواند در ذهن شما مرور شود که با عملکرد شما ناهماهنگ باشد.

اگر تلاش می کنید اما نشانه های موفقیت را احساس نمی کنید به این دلیل است که افکار شما در جهت موفقیت تنظیم نشده است.

صحبت کردن با افراد مختلف درباره سختی های زندگی به شدت افکار شما را با هدفتان در ناهماهنگی قرار می دهد.

دریافت اطلاعات و آگاهی درباره شرایط بازار و وضعیت معیشت مردم به شدت باعث ناهماهنگی افکار شما با اعمال تان در جهت موفقیت می شود.

بررسی و توجه به نتیجه افرادی که شکست خورده اند به شدت باعث ناهماهنگی افکار و احساس شما با اعمالتان در جهت به واقعیت تبدیل کردن اهدافتان می شود.

بنابراین اگر توجه به فکر و احساس مهمتر از توجه به عملکرد نباشد اما کمتر از آن هم نیست.

به همان اندازه که شما در اتخاذ تصمیمات خود برای موفقیت حساس هستید باید در انتخاب افکار خود نیز حساس باشید.

از آنجا که افکار شما در نهایت به احساس شما تبدیل می شود بنابراین از سنجس احساس خود در هر لحظه می توانید به محتوای فکری ذهن خود دسترسی داشته باشید.

اگر احساس شما بد است حتما افکار نامناسب را مرور کرده اید و اگر می خواهید احساس بهتری داشته باشید فقط باید افکار بهتری را مرور کنید.

همیشه درباره مسیر رسیدن به اهدافتان افکار امیدوارکننده داشته باشید حتی اگر به واقعیت تبدیل شدن افکارتان نیاز به معجزات الهی داشته باشد.

اینکه در لحظه مناسب رود نیل باز شود و موسی و یارانش از رود عبور کنند نیاز به تسلط بر جادوگری ندارد بلکه به شدت نیاز به مهارت مدریریت افکار دارد که در شرایط سخت که در حال فرار هستید بتوانید به شکلی به موضوع فکر کنید که احساس امنیت و آرامش به شما بدهد.

در این شرایط حتی رودخانه هم به موقع برای کمک کردن به شما برای به واقعیت تبدیل شدن هدفتان وارد عمل خواهد شد.

همانطور که افکار و نگرش موسی باعث باز شدن رود نیل شد، افکار و نگرش شما می تواند باعث رخ دادن تمام اتفاقات لازم برای رسیدن شما به هدفتان شود.

فکر و ذهن شما با موسی هیچ تفاوتی ندارد فقط اعتماد و نگرش شما به خداوند و جهان هستی با موسی تفاوت دارد. بنابراین با تغییر نگرش خود می توانید هر هدفی که به عقیده دیگران نیاز به معجزه دارد را شما در زندگی خود به واقعیت تبدیل کنید.

گام دهم:

برای رسیدن به اهداف خود همیشه سپاسگزار باشید.

خیلی ها برای سپاسگزار بودن به دنبال دلیل و بهانه هستند و این در حالی است که باید عادت بی دلیل سپاسگزار بودن را در خود ایجاد کنیم تا سیستم جهان هستی بی دلیل و منطق در زندگی ما تغییر ایجاد کند.

حتی فقط به این دلیل که می توانید به هدفتان فکر کنید، خداوند را شکر گویید.

همین شما، تا چند هفته قبل نگرش فعلی درباره خداوند، زندگی و رسیدن به اهداف را نداشتید. پس برای این نگرش تازه و زیبا شکرگزار باشید.

برای فرصتی که می توانید زندگی کنید و به دیگران و خداوند خدمت کنید شکرگزار باشید.

برای موانعی که در مسیر هدفتان ایجاد می شوند تا به شما کمک کنند مسیر خود را تغییر داده و وارد مسیر بهتر شوید شکرگزار باشید. اگر موانع نباشند چه بسا شما هرگز مسیر حرکت خود را تغییر ندهید.

جهان هستی، زندگی را تامین می کند و برای همه جریان دارد و فراوانی اش بی پایان است.

برای اینکه هدفمند خلق شده اید شکرگزار باشید.

برای اینکه فرصتی به دست آورده اید تا با هماهنگ شدن با قدرت اراده خداوند در مسیر تجلی اهداف خود حرکت کنید شکرگزار باشید.

برای احساس بهتری که تجربه می کنید شکرگزار باشید.

اگر ساعات بیشتری را با احساس شادی سپری می کنید شکرگزار باشید، شاد بودن کار ساده ای نیست که هرکسی بتواند آن را انجام دهد.

وقتی با هدف زندگی می کنید سرشار از عشق هستید. وقتی سرشار از عشق نباشید هدف ندارید. این موضوع درباره هر انسان، جامعه، شرکت ها و حتی دولت ها صدق می کند.

وقتی دولتی به خاطر خدمت کردن به شهروندان از آنها بهای زیاد می گیرد، در واقع بی هدف است.

وقتی حکومتی برای حل مشاجره ها و اختلافات از خشونت استفاده می کند، فارع از اینکه چگونه اعمالش را توجیه خواهد کرد بی هدف است.

وقتی شرکت ها به بهانه پرداخت سود بیشتر، سرمایه بیشتری از مردم می گیرند و آنها را فریب می دهند بی هدف هستند.

وقتی جامعه ای به بهانه مذهبی بودن، هرگونه تعصب، نفرت و بدرفتاری را نسبت به انسانها روا می دارد بی هدف است.

این موضوع درباره شما نیز صحت دارد.

اگر در زندگی هدف داشته باشید و هدف خود را با ویژگی های قدرت اراده خداوند پیوند دهید، با آگاهی زندگی خواهید کرد و زندگی سرشار از عشق را تجربه می کنید.

بنابراین سریع ترین روش برای درک هدفتان از زندگی و زندگی کردن بر مبنای آن هدف این است که از خودتان سوال کنید:

آیا به شیوه هایی سرشار از عشق فکر می کنید؟

آیا افکارتان از منبع و منشایی که سرشار از عشق است و در درونتان قرار دارد جاری می گردند؟

آیا بر مبنای افکار سرشار از عشق عمل می کنید؟

اگر پاسخ شما مثبت است، پس هدفمند هستید. اگر منفی است برای هدفمند شدن باید از آموزهای نوشته های باورساز و محصوصا راهکارهای داشتن زندگی هدفمند در این قسمت و قست قبل استفاده کنید.

(برای مراقبه کردن می توانید از موسیقی بدون کلام که در بخش دانلودها در انتهای متن قرار داده شده است استفاده کنید.)

در قسمت بعدی درباره چگونگی برقراری ارتباطی صلح آمیز و توام با آرامش با اعضای خانواده و اطرافیان توضیح داده می شود.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

موزیک بی کلام
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tanasobefekri.com/?p=31854
برچسب ها:
0 نظر در مورد زندگی با اراده خداوند (قسمت سی و ششم)

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.