به نام خدای مهربان

هرچه از سالهای اضافه وزن من بیشتر می گذشت، عجله داشتن من برای لاغر شدن بیشتر می شد. و اشتیاق من برای استفاده از روش های لاغری که ادعا می کردند در زمان کمتری مقدار بیشتری لاغر میشوم بیشتر می شد.

هر بار که از استفاده روش های مختلف نتیجه نمی گرفتم، افسرده و ناامید از لاغر شدن می شدم و بیشتر باورم میشد که من نمی تونم لاغر بشم و تا ابد باید در چاقی زندگی کنم، ولی به محض مواجه شدن با تبلیغ روشی دیگر که ادعا میکرد در فلان زمان چه مقدار از وزن شما کم می شود بار دیگر امیدوار می شدم که از این طریق شاید بتوانم لاغر شوم و با اشتیاق به دنبال انجام مراحل آن روش بودم و باز داستان تکراری لاغر نشدن من از نو نوشته می شد.

تکرار بی نتیجه بودن تلاش من برای لاغر شدن باعث شده بود که بیشتر از هر زمان دیگر امیدی به لاغر شدنم نداشته باشم و بیشتر از قبل به دنبال روش و راهکاری باشم تا شاید مشکل چاقی من را برطرف کند.

شرایطی که من در دوران چاقی خودم سپری میکردم را همه افرادی که اضافه وزن دارند به شکل های محتلف تجربه کرده اند و به خوبی میدانم تکرار داستان تلاش کردن برای لاغر شدن و نتیجه نگرفتن چقدر سخت و رنج آور است و چه عواقب ناامیدکننده ای برای دوستانم به همراه دارد.

از این رو همواره تلاش میکنم تا ضمن آگاه کردن دوستان از موانع ذهنی لاغر شدنشان، به آنها این اطمینان را بدهم که مقصر لاغر نشدن آنها جسم آنها نیست، بلکه فرمول های اشتباهی است که ناخواسته در ذهن آنها شکل گرفته است و از آنجایی که نتیجه نهایی جسم ما بر اساس محتوای ذهن ما رقم می خورد تلاش کردن برای تغییر جسم بدون اطلاع از چگونگی تغییر محتوای ذهنی کار بیهوده و طاقت فرسایی است.

یکی از پارامترهای اشتباه ذهن افرادی که اضافه وزن دارند، پارامتر زمان است که به صورت کاملا اشتباه در فرمولهای لاغری مورد استفاده قرار میگیرد.

زمان لاغری عامل تحریک کننده و اشتیاق آوری برای افرادی است که اضافه وزن دارند، به صورتی که همه آنها دوست دارند در زمان کوتاهی لاغر شوند و این همان نکته موردتوجه شرکت ها و افرادی است که در زمینه تولید مواد، لوازم و روش های لاغری مشغول به فعالیت هستند. یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در جلب مشتری ارائه اسناد و نمونه هایی است که در زمان کوتاهی مقدار زیادی وزن کم کرده اند.

اگر روش لاغری بتواند در ذهن افراد چاق این اطمینان را ایجاد کند که با استفاده از آن روش می شود در مدت زمانی مشخص و اغلب کوتاه مدت مقدار مشخص و البته قابل توجهی وزن کم کرد موفقیت دست نیافتنی در میزان فروش و کسب درآمد خواهد داشت و این همان شمشیر دولبه برای افراد چاق است.

یعنی پارامتز زمان از طرفی میتواند باعث ایجاد اشتیاق لاغر شدن در ذهن افرادی که اضافه وزن دارند شود و از طرفی دیگر میتواند باعث ایجاد افسردگی و ناامیدی شدید در آنهایی شود که موفق به کاهش وزن و سایز قابل توجه در زمان مشخص و کم نمی شوند.

بنابراین توجه به پارامتر زمان و استفاده صحیح از آن برای ایجاد اشتیاق و انگیزه برای لاغر شدن امری مهم و تاثیرگذار در پروسه لاغر شدن است که باید مورد توجه قرار بگیرد. از این رو لازم میدانم درباره این موضوع مهم و تاثیرگذار، آگاهی که سبب موفقیت من در متناسب شدن شده است را با دوستانم به اشتراک بگذارم.

ایمان دارم که استفاده از این محتوا و درک کردن آنچه موجب ایجاد اشتیاق در ذهن ما برای متناسب شدن می شود میتواند روند لاغر شدن دوستانم را ساده تر و دست یافتنی تر کند.

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن